ri Plaatselijk nieuws Sportnieuws pïaatsdïjFn^^ VOOR DE JEUGD. Een aardige vouwprent. VRIJDAG 22 JULI 193» AibUsserdam. Gevonden: een rijwielbe- lastingmerk met en een zonder gat, een bril, een zweep en een ceintuur van een regenjas (grijs). Om een flesch jenever. Ammerstol. Tijdens de kermisviertng in deze gemeente heeft een vreemdeling kans gezien, om, toen de caféhouder Blanken even aan de deur van zijn café de optocht, die ter eere van de intrede van burgemeester Winkler gehouden werd, gade sloeg, een flesch Jerféver Uit het buffet weg te nemen, om daarna in de richting Schoonhoven te verdwijnen. De heer Blanken, die de diefstal spoedig bemerkte, deed aangifte en dadelijk werd de politie te Schoonhoven gewaarschuwd, die den man te Lopik wist aan te hou den. Per auto werd hij teruggebracht naar Ammerstol. De volle flesch was nog in zijn bezit. Tegenovr den burgemeester legde hij een volledige bekentenis af. De man bleek uit Jaarsveld afkomstig te zijn. Goede prestatie. Benschop. De heer J. W. v. d. Heiden behaalde op de schietwedstrijden van de B.VXi. te Montfoort de eerste prijs. Berkenwoude. Gebleken is, dat het be richt in ons nummer van 13 Juli over veehoudersverstrooidheid niet juist was. Afloop verkoopingen. Cabaaw. Donderdagmorgen heeft no taris H. C. Kooi van Lopik, in de Kolf baan. ten verzoeke van de heeren Gebr. Broer, publiek verkocht, een woonhuis met timmerwinkel. schuur en erf in de gemeente Lopik, Benedeneind, tusschen Grave, groot 9 A_, 75 cA. Het perceel werd in bod gebracht door den heerDee- renberg te Schoonhoven op f 2300 en bij afslag niet gemijnd, zoodat kooper is geworden de heer Deerenberg voor f2300. Capeile a.d. IJasel. De meiajesvereeni- ging „Tabitha" (meisjes van 6—12 jaar) heeft Woensdag een reisje gemaakt naar Oostvoome onder leiding van de dames Kars-Itjeshorst en de Graaf-den Boer. Nadat 's morgens dn de kerk een psalm gezongen, een schriftgedeelte gelezen en gebeden was, vertrok een deel der meis jes per flets en een deel per autobus naar Rotterdam. Per stoomboot ging men vandaar naar Oostvoorne. Aan boord werd de tijd gekort met het zingen van vaderlandsche liederen. Voor den Brial werd spontaan het „In naam van Oran je" aangeheven. Na geruime tijd in de speeltuin „Vreewijk" vertoefd te hebben, wandelden de meisjes naar het strand, waar men de tijd kortte met spel en pootje-baden. Op dezelfde wijze als de heenreis, werd de thuisreis aanvaard. In het kerkgebouw „Rehoboth" sprak de heer J. Kara zijn blijdschap uit over het slagen van de reis, waarna met schrift lezing, psalmgezang en dankgebed werd geëindigd. Afrit Uitbreiding:-West. Capeile ad. Ussel Hek is nog niet ge heel zeker, dat de stoep®aar het kerkge bouw „Rehoboth" Zaterdag geopend kan worden, daar er gebrek aan materiaal is, dat op heden haast niet is te verkrijgen. Men zal echter alle krachten inspannen em Zaterdag gereed te komen. Haastrecht. Een 10-jarig zoontje van den heer C. Kooiman geraakte ip een moddersloot, doch kon daaruit door toe geschoten hulp worden bevrijd. Hoewel ontoonbaar, kon hij naar de ouderlijke woning terugkeeren. TH. PINKSE Haastrecht Uw adres voor LOSSE KOFFIE! Wij hebben al reeds vanaf 12 cent per half pond. Ook vestigen wij Uw aan dacht op onze Koffie van 35 en 45 cent per pond. - Nergens beter of goedkooper! Neemt proef! WILT U MEUBELEN VOOR UW LEVEN? Wij maken alls zelf, en zorgen daar voor, dat, als U wat laat maken, veel degelijker en dan de afwerking on eindig veel mooier is. VRAAGT EENS PRIJS AAN - U ZULT MET ALLES DUBBEL TEVREDEN ZIJN. Beleefd aanbev JOH. DE BRUIN, Meubelinrichting Haastrecht. Op het eoncours-hippique fee Hoofddorp behaarde de heer H. Muilen burg in de klasse tweespannen landbouw- tuigpaarden (merries), aangespannen voor boerenwagens, gereden door landbouwers de 3de prijs met Sharolina en Aurtla. VAN HET GOUDSCHE STADHUIS. Ter gelegenheid van bespre kingen van B. W. met ir. Vetter van het Werkfonds 1934 is de aandacht ge vestigd op twee belangrijke werken, wel ke in de naaste toekomst voor uitvoering ln aanmerking zouden komen en waar op reeds herhaalde malen door den ge meenteraad is aangedrongen. Overeenkomstig het advies van ge noemden ingenieur hebben B. en W. daar op tot bet bestuur van het Werkfonds de vraag gericht of op prinoipieele mede werking van het Werkfonds kan worden gerekend voor de uitvoering van deze plannen, t.w de restauratie van de ge vels van het Stadhuis en de verbetering van de verkeersobstakels aan het eind van den Kattensingel, het Bolwerk en de Wachtelstraat, al dan niet in aansluiting op de Koninginneweg. Thans heeft de algemeene secretaris van het werkfonds aan B. en W. bericht, dat de bovengéhoemde werken, wat de aard der plannen betreft, zich alleszins leenen voor financiering uit het Werk fonds en de verdere voorbereiding dezer plannen kan geschieden. B. en W. hebben tot het voorbereiden plannen inmiddels opdracht gege- Haestrecht. Vow het practijk diploma boekhouden ^Mereurius" en Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen, slaagde it> Ssei M, A. w. Qskaja. L De Steinsche Dijk. Haastrecht. Het buurtschap „Stein", parallel loopend aan Boven-Haastrecht, oorspronkelijk de Noordelijke IJsseldijk voor waterkeering is door de tijden heen een aanhoudende zorg geweest voor de bewoners en voor hen, die er heen moe ten met gerij, om zaken te doen. Nie mand onderhoudt regelmatig deze hooge dijk. Ingelanden van deze polder laten individueel wel eens een gedeelte wat op knappen. maar geven dit spoedig op Toen de Zuidelijke IJsseldijk door de provincie onderhanden werd genomen en afgeslo ten was. werd de Steinsche Dijk geheel onbegaanbaar gemaakt door het auto verkeer. Er wordt nu weer een poging aange wend om deze onhoudbare toestand te verbeteren. Men is n.l. weer aan het on derhandelen. eenerzijds met het polder bestuur, anderzijds met het gemeentebe stuur van Reeuwljk, die belde bij de zaak betrokken zyn. Moge dit streven succes hebben. Het recht op deze weg berust op aen oud privilege, dat alle waarde verloren heeft, daar de op deze weg aanwezige tol letterlijk niets opbrengt. Lekkerkerk. „De Postduif Lekkerkerk" hield een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence (Frankrijk) over een afstand van 324 KM. In concours 67 duiven. Los Zondag 17 Juli 6.40 uur. Snelheid le duif 1286 M. per minuut. Uitslag: 1 en 6 Joost den Boon; 2 en 9 Gebr. Broer; 3 Adrl van Risp, 4, 11 en 12 Ros en Ver- heij; 5. E. Hofwegen; 7 P. Slingerland; 8 Aart Daal wijk; 10 Cor Mudde; 13 A de Groot, 14 M. Hoogenboezem Aankomst le duif 11.2.0 uur; laatste prijswinnaar 11.26.30 uur. Voorts werd een vlucht met 45 vogels gehouden vanuit Orange (Frankrijk), af stand 864 KM. Gelost Zaterdag 13 uur. De prijzen werden als volgt behaald: 1 J. J. Broer. 2 W. den Boer. 3 Adri van Risp. 4 A. van Zoest, 5 E. Hofwegen. 6 J. Daalwijk. Deze allen op Zondag bin nengekomen. 7 P. Slingerland en 8 D. v. d. Graaf, belden op Dinsdag. Slechts 8 vogels van de 45 bereikten hun hok. DE LOPIKERVOORDIJK. Lopik. Het teren van de Lopikervoor- dijk heeft een zeer vlot verloop. Er wordt eiken dag een flink stuk behandeld: de verwachting is. dat het gedeelte Lopik (dorp) tot de Fuikebrug deze week klaar komt. Het ligt in de bedoeling om. als dat gedeelte klaar is, het verkeer daar over enkele dagen te laten passeeren en daarna nogmaals een teerlaag aan te brengen. Moordrecht. De postdulvenvereeniging „De Gevleugelde Vrienden" hield Zondag een wedvlucht vanuit Dordrecht. Aan komst eerste duif 9.55 38, laatste 10.4.36. De uitslag is als volgt: J. Vermeer 1, 2, 6, 9, 17, 25, 28 en 29: P. den Braber 3, 23, 34 en 27; B. Leeuwia 4; Jac. Palsgraaf 5, 15 en 18; G. van Vliet 7, 8, 11. 14, 16, 22 en 31; W. de Wit 10; Joh. Multum 12 j en 26; J. Verburg 13; D. Multum 19; C. de Kruif 20 en 21, W. Verhoef 30. Vermakelijkheidsbelas ting. Nieuwerkerk a.d. IJsseL In de Woens dagmiddag gehouden gemeenteraadsver gadering is een verordening inzake een vermakelijkheidsbelasting vastgesteld. De ze belasting wordt geheven van toon eel - uitvoeringen, bioscoopvoorstellingen, va riété-voorstellingen en voorstellingen van specialiteiten (vermakelijkheden, welke voor een liefdadig doel worden gewganl- seerd, of voorstellingen, die een uitsluitend godsdienstig, sociaal of politiek karakter dragen, vallen er buiten), wedstrijden, openluchtspelen, gelegenheid tot dansen, het ten gehoore brengen van muziek Voetbalwedstrijden, waarvoor de toegangs prijs niet boven de 15 cent is, zijn ook vrij, alsmede vermakelijkheden, welke worden gehouden aan de openbare weg, tenzij de weg daartoe moet worden af gesloten. De belasting varieer* van f 2.50 tot f 15 per dag. Streefkerk. Uitslag wedvlucht georga niseerd door de P.V. ,JDe gevleugelde bo ste" voli Jonge duiven jan Papendrecht. D. van Harten l en 2; C. de Ruiter 3; J. den Ouden 4 en 5; H. van Meerkerk 6, 8 en 10; K. de Bruyn 7, 9. 11. 12, 13, 14, 15. 16 en 18; J. van der Graaf 17. HALFJAARLIJKSCHE OPRUIMING Vanaf heden tot 15 Augustus ruimen wij alle soorten Schoenen tegen ongelooflijk lage prijzen op! GEBR. STAM SCHOENHANDEL - STREEFKERK. Verlichting. Süedrecht. Het gemeentebestuur heeft in navolging van de Merwedestraat thans ook de Havenstraat. Brugstraat en Dijk- straat voorzien van hooge straatlantaarns met magnesium lampen. Sliedrecht. B. en W. hebben het ver zoek van de N.V. Bos en Kalis om ver gunning tot het inrichten van een la boratorium voor het doen van onderzoe kingen en proefnemingen voor begger- werktuigen enz., in het perceel Merwe- straat 34. ingewilligd. Eveneens is inge willigd het verzoek van den heer Wa- senberg tot het oprichten van een ban ketbakkerij in perceel C 215. Wegverbetering. SIfedrecht. De Parallelwegen, benevens de Tolsteeg en de weg langs de spoor lijn, worden verhard, hetgeen een zeer goede verbetering zal zijn. Zondagsdienst Apotheken. Süedrecht. Geopend: Apotheek Hoog land Gesloten: Apotheek Van den Berg. A.s. Zaterdag na 10 uur en in de week van 2530 Juli ook geopend na B uur 's avonds Apotheek Hoogland. Zevenhuizen. Te beginnen met 25 Ju'i zal ln deze gemeente nabij het sta+ion op het viaduct van rijksweg 12 een ver keerstelling worden gehouden. Deze tel ling geschiedt door bij de arbeidsbemid deling Ingeschreven werkloozen. Voor de betrekking van onderwijze res aan de openbare school, ter voorz e- ning ln de vacature van mej Valstar. die wegens huwelijk de school verlaat, heb ben zich 46 sollicitanten aangemeld. In de buurtschap Oudeverlaat gal een collecte worden gehouden, waarvan de opbrengst bestemd ls om het gebouw van de Evangelisatievereenlgtng te laten verven. De groote openluchttumuitvoering. die Zaterdag hier wordt gehouden, ral worden voorafgegaan door een marsch met muriek doqt het dorp De stoet s*eit zich om kwart'jAw»? zes bij het gymnas tieklokaal op. Geen concours. Zevenhuizen. Het muziekconcours, na gaande van de zangvereen. ..Apollo" zal mede met het oog op de komende feeste lijkheden ter gelegenheid van H.M.'a re- geeringsjubileum, dit jaar niet doorgaan. Wel bestaat het plan. een festival te houden in het volgend jaar en dan aan de Rotte, georganiseerd door de zangver- eeniglng „Ons Oenoegen". Veiling. Zevenhuizen. Aangevoerd 21815 kippen eieren a f 8.353.70: 80 kalkosmeieren a f 218 eendeneieren a f 3—3.30, al les per 100 stuks. Jonge hanen 1555 et.; oude hanen 6080 ct., kippen 6075 ct. per stuk. WATERPOLO. IETS EXTRA'S. Het waterpolo-toumooi van de S.Z. P.C. gaat door Onge veer 3 uur waterpolo. Schoonhoven. Het in ons vorig nummer voorloopig aangekondigde. Zaterdagmid dag door de Bchoonhovensche Zwem- Polo-Club te organiseeren waterpolo- tournooi zal, naar thans definitief vast staat, doorgaan en de aanvang der wed strijden is bepaald op 3.30 uur. Sportlievend Schoonhoven zal getuige kunnen zijn van een waterpolo-festijn, zooals in onze gemeente nog nimmer werd georganiseerd en waaraan zal wor den deelgenomen door zeventallen van de vereenigingen „Elf hoeven", Reeuwljk; „G.Z.CV Gouda; „Forel", Woerden; .Maas", Rotterdam en „8.Z. P.C.", Schoonhoven, terwijl hoogstwaarschijnlijk ook „De Gouwe", Waddinxveen en „W.Z. C", Woerden van de partij zullen zijn. De ingeschreven vereenigingen zullen allen minstens 2 x uitkomen en wel in een algemeene ronde, een A ronde voor winnaars en een B ronde voor verliezers. Om de wedstrijden zoo interessant mo gelijk te maken, zal de loting eerst plaats vinden bij de aanvang der wedstrijden; loting bij letter» en de club b.v. die A trekt, speelt tegen B, C tegen D. enz. De prijzen zijn: een zilveren beker en -lauwerkrans. Ten gerieve van spelers en vooral ook van toeschouwers zal de stand van de wedstrijden op een bord worden gepubli ceerd, waardoor allen gemakkelijk op de hoogte kunnen blijven van de diverse kansen. De wedstrijden zullen worden gearbi- treerd door den heer A. J. van Senus van Hillegersberg. in ons polo-district een goede bekende, wiens naam een uitste kend verloop waarborgt. Zeer velen zullen morgenmiddag in ons fraai en prettig gelegen zwembad hun zorgen aan de kant zetten en volop ge nieten van deze ongetwijfeld zeldzame sportgebeurtenis De prijaen voor dit toumooi en de prij zen voor de'club-wedstrijden. die volgen de week gehouden worden, zijn geëta leerd in de radiohandel van den heer Jan Brouwer alhier. VOETBAL. TWEE „XERXE8 - ELFT ALLEN OP BEZOEK BIJ „SPORTCLUB". Pracht-wedstrijden te wachten tegen „Sportclub I en II". „«atKoihefheh- hee*t ult 7 wedstrijden 7 punten. Gouda Schoonhoven. Voor suortterrem 241 wei trachten op eigen veld de leiders beis zal er Zondag op po gen Qf tweg plmten doen verliezen, maar of het zoover zal komen, betwij len w,e. Het B elftal heeft met O.N.A. B uit ze ven wedstrijden ieder 10 punten. L.F.C. staat in deze groep, afdeellng B groep 1, bovenaan, omdat haar doelgem.ddelde beter is, n I. 377 tegen OK A. 189. Het - - „0ic„»,arï gaat dus om de bovenste plaats. Het zal Rotterdammers met een flink gezelschap weJ fipannende gtrlJd worden waarin naar Schoonhoven zullen omen, e de zenuwen wellicht een woordje zullen tevens een genoeglijke bootreis naar de Lekstad er aan verbonden hebben. Om op de wedstrijden terug te komen, zal het voor een ieder duidelijk zijn, dat het twee wedstrijden zullen worden, waarbij van goed voetbal te genieten zal zijn. De Rotterdammers zullen, naar wij zeker verwachten, superieur zijn in hun spel en wij zijn benieuwd, welk spel onze stadgenooten daar tegen over zullen stellen. Dit kunnen Groep 1: ONA B—Lekkerkerk B, 4 uur; Woerden BGouda C, 5 uur. Groep 2: Gouda D—Bodegraven B, 5 uur; Gouda EOlympia A. Donderdag 21 Juli, 7 uur; Groeneweg AONA C, 4 uur; Waddinxveen AGouda F, 4 uur; Gouda F—Gouda D, Maandag 18 Juli, 7 uur. Giessendam. Zaterdagavond om 7 uur zal Vriendenschaar I tegen GK V. I van Gorkum een korfbal wedstrijd spe len op haar terrein voor de nederlaag- serie. Voetbal programma. Lekkerkerk. Voor de Jun.orencompeti- üe van de G.V.B. wordt Zaterdagmiddag 4 uur gespeeld: Gouda BL.F C. A; ONA. B (Gouda) L.F.C. B. Het A elftal staat na 7 gespeelde en gewonnen wedstrijden met 14 punten aan het hoofd van afdeeling A, groep 2 met 36 doelpunten voor en 1 tegen. Gouda B veel te geu.eten zijn, want „sportclub zal die dag de eer te beurt vallen, twee sterke „Xerxes"-elftallen uit Rotterdam te ontvangen. Voor de „8portclub"-spe- iers is dit een zekere eer. om tegen een zoo goede combinatie te mogen spelen, wat niet altijd voor iedere vereeniging weggelegd is. Wij verpemen nog, dat de wij wel verzekeren, dat er tot het einde goed partij zal worden gegeven, zoowel in de wedstrijd van t eerste als tweede elftal, en „Sportclub" zal zijn twee beste elftallen ln het veld brengen, en daar om zullen het wedstrijden worden, die het aankijken ten volle waard zullen zijn. De wedstrijd tusschen „8portclub II"—..Xerxes' -combinaüe n vangt om 1 uur aftn. en de wedstrijd tusschen de eerste elftallen zal om drie uur aanvan gen. Wij geven hier de opstelling van de ..Xerxes"-elftallen. Combinatie I: Doel: J. Schut. Achter: C Louwe en T Rljsdijk. Midden: B. v. d. Vliet. J. Köhler en M Schut. Voor: L. Schut. B Pama. P. Siegers, L. Sprangers en H Snelleman. Combinatie II: Doel: F van Dormolen. Achter: C v. d Linden en F v d Hout Midden: M. Bouwena, A. Dijkshoorn en A. Bregman. Voor: J. v d. Zande. C Hoogendljk. G Clemens. J. van Ommen en H. Sprangers. STANDEN JUNIOR FN COMPETITIE G.V.B. Bijgewerkt tot en met Zater dag 16 JnlL meespreken. Er is dus moeilijk een voor spelling te maken. Zondagmiddag speelt het eerste elftal haar laatste wedstrijd voor de Nederlaag serie. Thans komt Papendrecht I op be zoek. een derde klasser. en het zou ons niet verwonderen als die met de eerste prijs ging strijken. Een combinatie van het 3e en 4e elftal gaat een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen een combinatie van Ouder kerk I en n. Kantongerecht Gouda Afdeeling (Groep D: Gouda A 8 6 1 1 35—7 13 Woerden A 6 4 0 2 12—5 8 Oudewater A 8 4 0 4 15—16 8 GJS.V. A 4 3 0 1 7—9 6 ONA. A 7 3 0 4 9—21 6 Bodegraven A 7 2 1 4 9—11 5 Haastrecht A 6 0 0 2-21 0 Groep II: Lekkerkerk A 7 7 0 0 361 14 Zwervers A 6 4 0 2 22-14 8 Gouda B 7 3 1 3 12—12 7 Dilettant A 7 3 0 4 20—17 6 Moordrecht A 5 I 1 3 6-12 3 G S V. B 6 0 0 6 1—41 0 Afdeeling B. (Groep I): 10 Lekkerkerk B 7 4 2 1 37—7 ONA. B 7 4 2 1 18—9 10 Gouda C 7 2 4 1 22- 9 8 Bergambacht A 7 3 0 4 21—18 6 Woerden B 6 3 0 3 15—13 6 G S V. C 6 0 0 6 3—65 0 Groep II: Bodegraven B 5 4 1 0 35-8 9 Olympia A 5 4 0 1 42—9 8 Waddinxveen A 7 3 2 2 20-9 8 Gouda D 6 2 2 2 15—13 6 ONA. C 7 2 2 3 14—14 6 Gouda E 6 i 0 3 9—20 6 Groeneweg A 7 2 1 4 17—22 Gouda F 5 0 0 5 0- 57 0 GOUDSCHE VOETBALBOND. Programma Juniorencompetitie Zaterdag 23 Juli. Afdeeling A: Groep 1: Woerden A—Bodegraven A, 4 uur; GSV A—ONA A, Donderdag .21 Juli; Haastrecht AG8V A, Maandag 25 Juli; GSV A—Oudewater A, Donder dag 28 Juli. Groep 2: G8V B—Zwervers A, 3.30 uur; Gouda BLekkerkerk A, 4 uur; Moordrecht ADilettant A, terrein Nieu werkerk, 4 uur. Afdeeling B. Uitspraken van 20 Juli. Motor- en RJjwielwet: T. de W. te Wad dinxveen f 3 subs. 1 d. h H. T. de G. te Vianen f 3 subs 1 d. h.; H. v. d. H. te Nieuwerkerk f 2 subs 1 d. h.; W. J. N. te Gouda f 6 subs 2 d. h. Motor- en Rijwielreglement: A. J. A. te Waddinxveen f 2 subs. 1 d. h.; J. zon der bekende woonplaats, f 3 subs. 2 d. h.; G. W. K. te Gouda f 1 subs. 1 d. h.; J. A. M. J. te Oudewater f 2 maal f 2.50 subs. 2 maal 1 d. h.; G. v. d. L. te Oude water f 2 50 subs. 1 d. h.; D. V. te Gouda f 3 subs. 2 d. h.; C. de W. te Ammerstol f 1 subs 1 d. hF. van L. te Gouda f 2.50 subs. 1 d h A. R. te Boskoop, schuldig zonder toepassing van straf; C. H. te Waddinxveen. schuldig zonder toepassing van straf; M. T. B te Oudewater f 3 subs. 2 d. h.; P. van V. te Gouda 2 maal f 2.50 subs. 2 maal 1 d. h.; L J. H. te Bergschenhoek f 3 subs. 2 d. h.; P. de Z. te Gouda f 1.50 subs. 1 d. h J. van O. te Utrecht f 2 subs. 1 d. h.; A. v. d. V. te Polsbroek f 2 50 subs. 1 d. h.; J. van V. te Waddinxveen f 2 subs. 1 d. h.; K. van R. te Nieuwerkerk f 2 subs. 1 d. h. Poll tie vrord. Gouda: A van P. te Gou da f 1 subs 1 d. h.: H. van T. te Moor drecht f 1.50 subs. 1 d. h.; H. D. te Moor drecht, schuldig zonder toepassing van straf: C. J. H te Moordrecht, schuldig zonder toepassing vagi straf; C. H. te Waddinxveen f 0.50 suds. 1 d. h.; P. v. d. H. te Gouda, berisping; L. van K. te Gouda, teruggave ouders; G. van O. te Reeuwljk f 2 subs. 1 d. h P. R te Gou da f 2 subs l d. h.; H. B te Gouda, te ruggave ouders; G. de B te Gouda, be risping; W C. van O. te Gouda f 10 subs. 4 d. h.; H B. de G. te Zevenhuizen f 7 subs. 1 d. h. Invaliditeitswet: W. B. te ReeuwykflS subs. 6 d. h.: G. J. A B te Waddinxveen, 43 maal f 1.50 subs. 43 maal 1 d. h. Ongevallenwet: J. J. te Waddinxveen f 10 subs 4 d. h.; F. E. te Gouda f 10 subs 2 d. h.; G. J. V. fee Gouda f 10 subs. |2 d. h.; A. A. te Stolwijk f 10 subs. 4 d. h. Invaliditeitswet F J. M. van V. te Gouda 20 maal f 0.50 subs. 20 maal 1 d. h. Art. 314 Wetb. van Strafr.: H. C. te Gouda f 1 subs l d. h C. A. B. te Gou da f 1 subs. 1 d. h. Art. 453 Wetb. van Strafr.: W. L. de J. te Ammerstol f 10 subs. 4 d. h. Art. 460 Wetb. van Strafr J. S te Gou da. J. W. te Gouda. A. E. v. d. H te Schoonhoven. L. den B. te Schoonhoven, C. M. de B. te Gouda, J. M S. te Schoon hoven, allen f 1 subs. 1 d. h. Art. 473 Wetb. van Strafr.: P. R. te Ouderkerk a.d. IJssel f 3 subs. 2 d. h. Jachtwet: F. K. te Bergambacht f 5 subs. 2 d. h.; W v. d. H. te Beigambacht f 7 50 subs. 3 d. h. Wegen en voetpaden Z.-H.: L. O. te Boskoop f 4 subs, 2 d. h. Visscherijwet: J. R. te Rotterdam f 2.50 subs. 1 d. h.; N. K. te Schoonhoven f 2.50 subs. 1 d. h. Stierenreglement: E. v. d. V. te Willi- ge-Langerak f 0.50 subs. 1 d. h. Art. 3 Regl. houders van dekstieren in de provincie Utrecht: G. O. te Willige- Langerak f 1 subs. 1 d. h. Arbeidswet: P. J. V. te Waddinxveen, voorw. f 7.50 subs. 3 d. h., proeftijd van 1 Jaar; A. B. H. te Oudewater f 2 subs. 1 d. h.; C. B. B te Gouda f 6 subs. 2 d. h. Leerplichtwet: A. G. te Gouda f 5 subs. 2d.b. VRIJDAG re JTTfci ïmra Bergambacht. Gevonden: een portier- gnop van een auto. Inl. bij gem.-veld- wachter. INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL. Gouda. Aan de Goudsche Industrie- en Huishoudschool zijn hedenmiddag de ge tuigschriften uitgereikt door de voorzit ster van het bestuur, mevr. Van Dantzig Melles. Het getuigschrift van de primaire op leiding verkregen: A. N. van Dorp, J. C. Gravesteijn, W. M. v. d. Heuvel, M. Jans sen, G. M. Lafeber, A. Maarsen. W. J. Merbis; A. M. Michelsen; P. P. Oskam; L. W. Snoey; P. J. M. Steenland; J. M. Suttorp; J. Tuynenburg, R. Verboom. T. Wlarda, allen te Gouda, N. I. Pons, Berg ambacht; J. T. Radder en C. J. Verwaal, Gouderak; W. A. Vryiandt, Moordrecht; A. 8. van Cappellen en N. E. Mulder, Ouderkerk a.d. Ussel; A. Buitelaar, R. v. Otterlo. A P. van Otterlo, P. Pielanen, H. M. Rijnhart, allen te Reeuwljk; N. A. C. M. van Dam, Stolwijk en G. Mansfelder, Waddinxveen Het getuigschrift van de opleiding JRulp in de Huishouding" verkregen: H A. Baas, A. Benschop, M. G. Bokhoven. T. W. def Jong, J. K. Punselie. G. v. d Voort, allen te Gouda: C. Jongejan. Bos koop; J. Bos. Hekendorp; C. N. Ven te. Nieuwerkerk ad. IJssel; J. van Dijk, W. d. Lecq. H. van Maaren, Reeuwljk; A. B. d. Graaf, Schoonhoven: C. P. Leeg water, A. Oly, Waddinxveen. Twee leer lingen ontvingen een getuigschrift. Van de leerlingen der eerste klasse zijn er 54 bevorderd, 7 voorwaardelijk bevor derd en 4 niet bevorderd. Het «ode en nieuwe ri)wlH»nerk. Krimpen aA. Lek. De heer L. Terouw, Mgarenhandel neemt weder gaarne de oude rljwlelbelastlngmerken in ont vangst voor de vereeniging tot bestrij ding van TJB.C. De Algemeene Nederl. Vereen, voor Arbeid voor On volwaard i gen heeft ook in onze gemeente een agentschap, waar de nieuwe rijwielbelastingmerken van een naam worden voorzien, tegen beta ling van tien cent. Door het stempelen van een naam ln het rfjwielmerk. wordt diefstal tot een minimum befjerkt. Het adres waar de plaatjes worden gestem peld is: J. Koen. Zalmstoep 8. Krimpen ai. Lek. Zaterdag sullen in het zwembad JSctauagt" zwemwedstrij den plaats vinden. Het programma be vat om. wedstrijden voor schoolkinde ren; demonstraties van de zwemvaree- jdglng „De Kil" en van de gymnastiek- vereenlging „Spart*", terwijl 'a avonds een gecostumeerde zwemwedstrijd wordt I gehouden. De Chr Gemengde Zangvereeniging „SoH Deo Gloria", directeur de heer P Noorlander, behaalde Woensdag een tweede prijs ln de eerste afdeeling op 't zaaleoneours te 's-Oravenhage, dat uit geschreven was door de Bond van Chr. Zang- en Oratorium vereenigingen. Autotocht voor ouden van dagen. Moer capeile. Woensdag hebben de ouden van dagen weer een autotocht ge had. Vele inwoners hadden ook thans weer hun auto beschikbaar gesteld, an deren hadden bijdragen geschonken en mede door de verkoop van speldjes kon den oudjes een mooie middag bezorgd worden. De reis ging naar het kopje van Bloemenda&l en Omstreken. Er is weer veel genoten. Toen om ongeveer 11 uur het geaelsehap thuis kwam. wachtte een groot publiek de stoet op. De heer G. Hanzen sprak namens de ouden van da gen een woord van dank tot de burgerij ca het comité voor de medewerking, waarna nog gezamenlijk het Wilhelmus Owderkevk a.d, Ussel. De damvereeni- fting L.U.TX). speelde de eerste wedstrijd voor de romercompetitie om het zilveren dambord in de zaal van den heer D. van Meeteren in de Kromme tegen de dam- vereenlglng „T.O.Q." uit Capeile a.d. Us sel verloor als volgt: L.U.T.O. T.O.G. A. W. Ooudrla&nA. Heuvelman 2—0 F. Loeve—A. van Beek 6—2 O. Vuijk-J. Kapteijn 2—0 JH. GroenAdr Heuvelman 0—2 J. Doctors v. Leeuwen—P. Banen 0—2 A. Kreuk—D. Verkalk 2—0 L. B. Kool—P. Rozendaal 0-2 B. Bos—T. Hoogendljk 2—0 H. Doctors v. Leeuwen-J. Hogend ijk 0—2 t. TwégtD. Baas 1—1 Lu to verloor dus met 911 Woensdagavond zal L.U.T.O. spelen te- gew de damvereoniging .Moordrecht" te Moordrecht. Excursie. Ouderkerk aé. Uaael. De vereeniging voor Eerste Hulp by Ongelukken, welke deae week een uitstapje ondernam naar Nitrnem®, bracht au. een bezoek aan de verbandmiddelenfabriek „Broccades Steehman" aldaar. Het gezelschap werd door de directie op harteiyke wyze ont vangen en rondgeleid door de iabr ek, waarby men veel aangaande de vervaar diging van verschillende verbandm.dde- len te hooren en te zien kreeg. Na dit bezoek bracht de voorzitter dank aan de directie voor de ontvangst welke de ver eeniging bereid was. Zondag 24 Juli 1938. (De uren worden in de Zomertyd ver meld.) NED. HERV. KERK. ALBLA8SERDAM. Vm. 9.30 uur, Ds H. Jl Groenewegen, Voorbereiding van het H. Avondmaal; 's avonds 6 uur, Ds. H. J. Groenewegen. AMEIDE. V.m. 10 uur, Leesdienst; 'sav. 6 30 uur, De. Damsté. van Sluipwyk. AMMERSTOL. V.m. 10 uur, Ds. J. B. Th Hugenholtz. AMMERSTOL. Hgrv. Geref. Evangell- satiegebouw. V.m. l6 uur en 's avonds 7 uur. de heer Snaajers, van Dordrecht. BRANDWIJK. Vm. 10.30 uur, Ds. C. Streefkerk. BERKENWOfJDE en ACHTERBROEK. V.m. 10 30 uur. Dr P A. H. de Boer. BERGAMBACHT. V.m. 10 uur, Ds. H. Ewoldt: 's avonds 7 uur, Ds. G. Alers, van Dordrecht. BERGAMBACHT Uitgetredenen uit de Ned Herv. Kerk. V m. 10 uur en 's av. 7 uur, Ds. Overduln, van Dordrecht. BENSCHOP. V.m. 10 30 uur en 's avonds 7 uur. Ds. P Bouw. BLESKEN8GRAAF Vjn. 10.30 uur, Leeskerk; 's avonds 7 30 uur, Ds. Joh. van Dor8sen. van Nieuw-Lekkerland. CAPELLE a.d. IJSSEL V.m. 10 uur en •s avonds 6 uur, Ds. J. Booy. Evangelisatie op GO. Boezemstraat V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur. de heer J. Hubach. van Usselmutden. Evangelisatie op G.G. „Rehoboth". Nij verheidstraat 55. V.m. 10 uur en 's av. 5 uur, de heer J. Kars. GROOT-AMMERS. Vm. 10 uur en 's av. 7 uur, Dr. Severijn, van Utrecht. GIESSEN-OUDEKERK. V.m. 10 uur, Dr W. ten Boom. van Hilversum, extra- Collecte voor de Zending onder Israël; n.m. 2.30 uur Zondagsschool, 's avonds 7 uur. Da. Joh. Bronsgeest, van Velsen, ex tra-Collecte voor. de restauratie van het Kerkgebouw. GIES8ENDAM. V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur. Ds. J. Haring. GIESSEN-NIEUWKERK. Vm. geen Dienst; n.m. 2 uur, Ds. J. Haring, van Giessendam. Doopsbedienlrjg- GOUDERAK. V.m. 10 uur en n.m. 2 30 uur. Ds T. Hv Oostenbrug. van 's-Gre- vélduln-Capelle. Doopsbediening GOUDRIAAN V.m. 10.30 uur. Lees dienst; 'a avonds 7 uur. De. F. Anker. ■HAASTRECHT. Ned. Herv. Evangelisa tie. Vm. 10 uur en 's avonds 7.30 uur. Evangelist Zacht, van 's-Gravenhage. HAASTRECHT. Vm 10.30 uur, Ds. A. wieeder. Emeritus-Predikant te 's-Graven hage. HARDINXVELD. Vm. 9.30 uur en 'sav. 6 uur. Ds Kraay. HEKENDÓRP. Vm. 10 uur. Ds. De Haan. van Scherpenzeel. HEI- en BOEICOP. Vm. 1030 uur, Preeklezen 's avonds 7 uur, Ds. Fruit, van Everdingen. HOORNAAR Vm. 10.30 uur en 's av. 7 uur. Ds. P. Hakkesteegt. HOOG-BLOKLAND V.m. 10.30 uur, Da. J. Ron ge; n.m. geen Dienst. JAARSVELD Vm. 1030 uur en 's av. 7 uur. Ds. Postma KINDERDIJK. V.m. 10 uur en 's av. 6 uur. de heer J. Vroegindewei, van Mid- delharnis. KRIMPEN ad. LEK. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. G. Enkelaar. KRIMPEN a.d. USSEL. V.m. 930 uur, de heer H. Groenendyk, van Boskoop; "s avonds 6 uur, Ds J. P. Buiskool. KRIMPEN ad. USSEL. Evangelisatie. Noorderstraat. V m. 9 30 uur en 's avonds 6 uur. Leesdienst. LANGERAK. Vm 10 uur. Da. J. Slok; avonds geen Dienst. LOPIK. Vm. 10.30 uur en 's avonds 7 uur, De. 8. van der Linden. LOPIKERKAPEL. V.m. 1030 uur, Ds. Postma, van Jaarsveld; 's avonds 7 uur, Leesdienst. UCKKERKERK V.m. geen Dlenat; avonds 7 uur, De. U. van Dyk. LEXMOND. Vm. 10 uur.' de heer Dek ker, van Papendrecht; n.m. 3 uur, Ds. P. A. H. de Boer, van Berkenwoude; 'sav. 7 uur, de heer Dekker. MEERKERK 's Avonds 7 uur. Da. P. Zyistra. van Noordeloos. MOORDRECHT. Ned. Herv Evangelisa tie. Vm. 10 uur en 's avonds 7 uur, de heer A. P. de Jong. MOORDRECHT. V.m. 10.30 uur. Prof. Dr. M. C. van Maurik Broekman. MOLENAARSGRAAF. V.m. 10.30 uur en *s avonds 7.30 uur, Ds. A. H. Sonnenberg. JéOERCAPELLE. V.m. 10 uur. Ds. M. Verkerk, Bediening van het H Avond maal; 's avonds 7 uur, Ds. M. Verkerk. Dankzegging voor het H. Avondmaal. NOORDELOOS. Vm. 10.30 uur, De. P. Zyistra: 's avonds 7 uur, Leesdienst. NIEUW-LEKKERLAND. V.m. 10 uur, Ds. Joh. van Dorssen; 's avonds 8.30 uur, de heer Klaayssen, Godsdienst-Onderwy- zer te Dordrecht. NEEUWPOORT. Vm. it Lees dienst; avonds 7 uur, De. G. Enkel»*." van Krimpen a.d. Lek. NIEUWERKERK a4. USSEL. Vm, 10 uur en s' avonds 6 uur, Ds. Vollenwei- der. OUDERKERK a.d IJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. K. van der Wal, van Wageningen. Wijkgebouw: V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, de heer A. de Redeiykheid, Gods- dienst-Onderwyzer. OTTOLAND. V.m. 10.30 uur. Ds F Anker. OUD-ALBLAS. V.m. 9.30 uur en 's av. 7.30 uur. Candidaat De Vree, van Dor drecht. POLSBROEK en VLIST. Vm. 10.30 uur en 's avonds 7.30 uur. Ds. A. de Leeuw REEUWIJK. V.m. 10 uur. de heer v. d. End. Hulpprediker te Boskoop; "s avonds 7 uur. de heer Allerliefste, Godsdienst- OnderwUzer te Rotterdam. SCHOONHOVEN V.m. 10 uur, Ds. D. J. van de Graaf, Bediening van het H. Avondmaal; s' avonds 8 uur, Ds. D. J. van de Graaf, Dankzegging voor het H Avond maal. SLIEDRECHT. V.m 9 45 uur. Ds. E van Santen; 's avonds 6 uur, Ds. De Bel, van Warmond. Herv. Lokaal Stationsweg. Vm. 10 uur en 's avonds 6 uur, de heer J. H. Boo gaard. SCHELLUINEN. V.m. 10 uur, Ds. A. Wisgerhof. SLUIPWIJK. Vm. 10 uur, Ds. E R. Damsté: 's avonds 7 uur, de heer Van Teylingen, Godsdienst-Onderwijzer te Leiden. STREEFKERK. V.m. 10 uur, Ds. De Bel. van Schiedam; 's avonds geen Dienst. STOLWUK. Vm. 10.30 uur, Ds. B. J Kanis. STOLWUK. Herv Geref Evangelisatie. V.m 10.30 uur en 's avonds 7.30 uur, de heer G Mouw, Godsdienst-Onderwyzer te Gouderak. WAARDER. Vm. 10.30 uur en 's avonds 7 uur. Ds. E. V. J Japchen. WADDINXVEEN. V.m. 10 uur en 's av. 6.30 uur, Ds. A. Vroegindewy, van Loon op Zand. wtt .1 .TOE-LANGERAK V.m. 10 uur. Ds. J. D. Kleine, van Oud-Beierland, Bedie ning van het H. Avondmaal; 's avonds 7 uur, Ds. H. Ewoldt. van Bergambacht, Dankzegging voor het H. Avondmaal. WIJNGAARDEN Nm. 2 30 uur. Ds. F. Anker., van Goudrlaan—Ottoland. IJSSELSTEINV m. 10 30 uur en 's av. 6.30 uur. Ds. Van Rootselaar. ZEVENHUIZEN. Dorp. Vm. 10 uur, Ds. T. Tak. Lokaal aan de Rotte, 's Avonds 7.30 uur, de heer A. v. d. Boon. Godsdienst- Onderwyzer te Hillegersberg. REM. GEREF. GEM. SCHOONHOVEN. Geen Dienst. ZEVENHUIZEN V.m 10 uur, Ds. J. D. v. d. Veen, van Ryswyk. VRIJ/. HERVORMDEN. KINDERDIJK. Lokaal onder het Secre- taiicgebouw. Vm. 10.30 uur, Ds. H. A. C. bnethiage, van Hillegersberg. SLIEDRECHT. 's Avonos o uur, Ds. E. J. v. d. brugh. GEREF. KERKEN. ALBLASSEkDAMVm. 9.40 uur ens'av. 6 uur, Ds. J. J. Wielen ga. BERGAMBACHT. V.m. 10 uur en "s av. 7 uur, de heer Ier haak. BRANDWIJK. V.m. 10.30 uur en 's av. 7 uur, Candidaat De Wit, van Rotter dam. CAPELLE a.d. IJSSEL. Bermweg. V.m. 10 uur en 's avonds 8 uur, Ds. D. K. Wie- lenga. Usselmondsche Laan. Vm. 10 uur en 's avonds 5 uur. Ds. J Kapteyn. GIESSENDAM. V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur. Ds. De Meester, van Brouwers haven. HAASTRECHT. V.m. 10.30 uur en 's av. 7.30 uur. Ds. J F W Erdmann. HARDINXVELD V.m 9 30 uur en sav. 6 uur. Ds J. J. Beukenkamp. KRIMPEN A D LEK. V.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. E. Brunsting. LANGERAK. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. J. O Mulder LEKKERKERK. V.m. 9.30 uur en 's av. 6.30 uur. Leesdienst. LEXMOND. Vm. 10 uur en 's avonds7 uur. Ds. D. J. Coumou. LOPIK. Vm 10.30 uur en 's avonds 7 uur. Ds. H Pol. MEERKERK. V.m. 10 en n.m. 7 uur Ds Radder van Ottoland. MEERKERK. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur. Ds A J. Radder, van Ottoland. MOORDRECHT V.m 10 uur en 's av. 6.30 uur. Ds D P Kalkman. NIEUW-LEKKERLAND. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur^Ds. P. Roos. van Lekker kerk. NIEUWERKERK ad IJSSEL Vm. 10 uur en 's avonds 6.30 ir, Ds. Toornvliet. Bed'ening van het H Avondmaal. NOORDELOOS V m 10 30 uur en 's av. 7 uur Lep«ïdienst. OTTOLAND. V n; uur en 's av. 7 uur, Ds. A J. Ra' OUDERKERK JSSEL. Vm. 10 uur en 's avonds 7 uur. Ds. D A. Vogel. Be diening en Dankzegging voor het H. Avondmaal. PEURSUM. V.m 10.30 uur en 's avonds Hier zien jullie Flip, Katrientje en oom Toon. Zie js wel hoe vrooiyk ze ky- ken? Alleen oom Toon kykt een beetje verbaasd, want hy begrypt nog niet precies, wat er gebeurt. We zullen een grapje met hen uitha len. We zullen het hoofd van oom Toon op de been envan Flip en op bet li chaam van Katrientje zetten 1 Of het hoofd van Katrientje op het lichaam van Flip en op^de beenen van oom Toon of het hoofd van Flip op de beenen van Katrientje en hetlichaam van oom Toon. We kunnen nog veel meer doen: het "hoofd van Flip op de beenen van oom M' Toon en het hcheam *n Katrientje ol vet je meer w*. 7 uur, de heer Van der Linde, Candidaat te Utrecht. REEUWIJK. Vm. 10 uur en 's avonds 6.30 uur. Preeklezen. SCHOONHOVEN en WILLIGE-LAN GERAK. V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. J. Hoekstra SLIEDRECHT. V.m 9.30 uur en 's av, 6 uur. Ds J. W. van Tol. WAARDER. V.m. 10.30 uur en 's avonds 7 uur, Ds. F. A. Hofman Collecte voor het Geref. Weeshuis te Middelhamis. WADDINXVEEN. V.m. 10 uur en 's av. 6 uur, Candidaat Ter Haak, Hulppredi kant van Bergambacht. IJ SSELSTEINV.m. 10.30 uur en 's av 6.30 uur, Ds. Breukelaar, van Santpoort. ZEVENHUIZEN V.m. 10' uur en 's at. 7.30 uur, Leesdienst. GEREF. GEMEENTEN. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en s' av, 6 uur. Leeskerk. CAPELLE a.d. IJSSEL. De Ruytor- rtraat. V m. 10 uur en 's avonds 6 au» Leesdienst. GIESSENDAM. V.m. 10 uur en 's avond® 6 30 uur, Leesdienst. NIEUWERKERK a d. USSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur. Leesdienst GEREF. GEMEENTE H.V. GIESSENDAM. V.m. 10 uur en 's avond» 8.30 uur. de heer J. van der Poel VRIJE GÉREF. GEM. ALBLAS8ERPAM. V.m. 9.30 uur en s' ar 6 uur, I.ee.-kork GIESSENDAM V.m. 10 uur en 's avond® 6 30 uur, Leesdienst. OUD GEREF. GEM. CAPELLE a.d. USSEL. Bermweglaan V.m. 9.30 uur en 's avonds 8 uur, Ds. H. Vlot. Da Cosfcastraat. Vm. 10 uur en 's av. 5 uur. Ds. A van Zon. MOERCAPELLE. V.m. 10.30 uur. n.m. 3 uur en s' avonds 7 uur, Ds. M. Hofman. WADDINXVEEN. V.m. 10 uur en 's av. 8 uur. Ds. Van der Kraats. IJSSELSTEIN. V m. 10 uur en s' avonds 6.30 uur, Preeklezen. CHR. GEREF. KERK. MEERKERK. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. P. de Groot. NIEUWPOORT. V.m. 10 uur en 's av. 7 uur, Leesdienst. NOORDELOOS. Van. 10.30 uur en 's av. 7 uur. Candidaat G. J. Polman, van Apeldhom SLIEDRECHT. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur, Ds. C. Smits. schaar noodig. Eerst knippen we da heele plaat uit. Vooral niet langs de dwarsiynen, die over Katrientje en Flip loopen en ook niet over de stippeliynen. Nu keeren we de plaat om, zoodat de achterkant boven ligt en oom Toon. Katrien en Flip met hun gezicht naar de tafel kyken. We vouwen oom Toon naar binnen (kyk maar op de teekening in het groote middenveld, daar kan je op zien. boe je het moet doen). Daarna vouwen we Katrientje of Flip daarover heen en tenslotte degene die nog over gebleven la Dan ligt dus Katrien ei Flip boven. Nu knippen we haar (af hem) door lares de dikke lijnen, maar denk eraan, dat we niet heelemaal tot aan *t einde toe doorknippen, want dan valt de heele plaat uit elkaar. Jullie zien dan zelf wel wat «r ge beurd iel

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 5