a 4> Plaatselijk nieuws Telegrammen De Russisch-Japansche spanning. Gemengd nieuws Sportnieuws Plaatselijk nieuws Rechtszaken Gemengd nieuws Kerk en School""! Predikbeurten Marktberichten MAAHPAO 1 AUGUSTUS 1931 omdat hij persoonlijk: meermalen „aan de andere zijde der tafel gezeten heeft". Voor de leeraren is deze bijeenkomst een telkens terugkeerende pfechtigheid, die 'zij probeeren een bijzonder cachet te geven. De leerlingen vormen echte» elk jaar een nieuwe schare. De inspecteur wenschte vervolgens de g'eslaagden geluk en zei' „Degenen, die nu een einddiploma hebben ontvangen, hebben daarmede een mijlpaal in hun leven bereikt. Zij hebben een bijzonder mooi beroep gekozen, dat een groote rol heeft gespeeld in de beschaving van Ne derland. Maar denk niet dan dit dè mijl- ris, jullie moet verder studeeren en hoop, dat jullie spoedig, een goeden patroon zult vinden. Vervolgens sprak de heer W. van Ros- *um du Chattel, namens de Bond van Edelmetaalvereenigingen en bracht dank dan den directeur en zijn leeraren voor het onderwijs dat zij in het afgeloopen jaar in het belang van het vak hebben „gegeven. De spreker vergeleek het onder wijs van tien jaar geleden met dat van thans en kon tot zijn vreugde constatee- ren, dat het in stijgende lijn voorwaarts gaat. Hiermede in verband gaf spr. een uitvoerig historisch overzicht van het ontstaan van de edelmetaalindustrie en van de school in Schoonhoven. Aan het slot van zijn rede zegde spr. toe, dat hij bereid is jongens van-- de school tenminste een jaar als volontair ln zijn ateliers te Voorschoten te plaat sen. Daarop ging spr. over tot het uitrei ken der prijzen. Met een kort toepasselijk woord sprak hij de prijswinnaars toe, wier namen men in ons vorig nurrtmer vermeld vindt. Toen nam de heer Mandersloot, op bltnoodiging van den heer Bosch, het q woord. Hij waarschuwde tegen een aanmati gende houding als de geslaagden de school verlaten hebben en in de practljk werkzaam zijn. Ook de heer Mandersloot reikte enkele prijzen met een korte aan moediging aan de winnaars uit. De secretaris van de R-K. Bond van Horlogemakers, de heer P. Herbers, sprak een korte rede, die zeer in de smaak viel bij de jongelui. Hij uitte zijn bewonde ring voor de resultaten, die op de school behaald worden, maar wees erop. dat de opleiding voor velen te kostbaar is. Spr. drukte de jongens op het hart de liefde voor het vak, dat zij gekozen hebben, te behouden en zoo mogelijk te vergrooten. De spreker deelde ook enkele prijzen uit. De heer OoStveen, sprake namens de Algem. Ned. Uurwerkmakersbond zijn bewondering uit voor de goede resulta ten, die op de school bereikt worden. Hij hoopte, dat hij de geslaagden van heden tal ontmoeten op de examens voor hor logemakers, als een sieraad van deze school. Als ook deze spreker de geschenken Van zijn organisatie heeft uitgegdeeld, komt de burgemeester aan het woord. Hij legde nogmaals de nadruk op het feit, dat de school behouden blijft en hoopte, dat er geen nieuwe aanvallen op ondernomen zullen worden. De twee groote extra prijzen, beschik baar gesteld door de firma's Friederichs te Amsterdam en Hofman en Vis te Rot terdam, reikte de burgemeester uit aan de geslaagden Doorn en Bruinenberg. De burgemeester verdeelde ook de prij ken beschikbaar gesteld door de Nijver- heidsvereeniging, de oprichter van de school. c De heer Bruinenberg kreeg van den heer Henri een betrekking aangeboden in diens ateliers. Directeur Bosch dankte na iedere rede Aen spreker afzonderlijk en aan 't slot allen tezamen en tevens de andere be langstellenden. De heer Bosch wees zijn jongens nog Ap enkele bepalingen, wgnschte hun een prettige vacantie en sloot de bijeen komst. SUCCES VAN „T.O.A.G.E.N.O.". De muzlekvereeniglng „T O A G E N O ên haar dirigent, de heer B. A. Hoon. boekten gisteren te Woudenberg een groot succes. „TÖ.A.GE.NO behaalde in de derde Afdeeling Fanfare met 320 punten een te prijs. Door de groote deelname aan het con cours kon de vereenlging 'e avonds niet meer deelnemen aan de eere-wedstrljd, daar deze pas na 10 uur een aanvang nam. De heer Hoon had van de jury een complimentje ln ontvangst te' nemen vobr de uitmuntende stemming en de lofwaar dige muzikale opvatting. VUURWERK. Men schrijft ons: Naar wij thans van zeer bevoegde zijde Vernemen, zal ie „Buurtvereeniging de 8poorstraat" op 1 September, 's avonds half tien een schitterend vuurwerk doen ontsteken. Dit uit 46 nummers bestaand vuur werk zal gratis te bezichtigen zijn. HET ZWEMMEN AAN DE ZANDPLAAT. De rijksveldwachter te Bergambacht, die erop schijnt te staan, nauwgzet zijn plicht te evrvullen, heeft al verschelde - pa pxalen zwemiiefhebbsters en -hebbers van de „Zandplaat" bij De Hem verdre ven, ornaat! volgens de politieverordening van Berga^nbacnt het zwemmen binnen vijftig metër van de openbare weg ver boden is. Noch de gemeentepolitie van Bergambacht, noch die van 8choonhoven zien op toepassing van dit artikel in het ondeihavige geval scherp toe, daar aan de Zandpikat in elk geval op minstens 30 a 35 njeter van de weg gezwommen wordt en pet daar bovendien voor velen, die geen dure kaart voor het zwembad kunnen betalen, ongeveer de eenige plaats is, |raar ze van zon en water kun nen genieten. Voor de kinderen is het in de vacanjtieweken vooral een uitkomst. Doordat n|u de volwassenen daar wegge jaagd woilden, moeten de kinderen zich zonder toezicht vermaken, hetgeen aan de Lek altijd gevaar oplevert. Het is dan ook te hopen, dat de oude toestand die al tierjtallen jaren lang niet de min ste redentot klachten heeft opgeleverd, spoedig wprdt hersteld. OP STAP. Vrijdagaivond had het zoontje van den heer N. ruzie gehad met zijn zusje, waarvoor hij door zijn vader gestraft was. Hiermede was de knaap het blijk baar niet eens, want hij liep het huis uit om eerst de volgende morgen terug te keeren. I Nadat hij weggeloopen was, had men hem ongeiveer anderhalf uur later, om streeks hilf acht, nog op de Haven zten loopen, nadien was hij verdwenen. Hij heejft vervolgens een hooiberg bij een boerdjerij aan de Vlist opgezocht en daar de nacht doorgebracht, zonder dat de eigenaar er iets van wist. 's Morgens is de knapp weer op huis aangestapt. De ouders, dje met behulp van de politie de geheele nacht gezocht hadden, vonden hun zoontje te ongeveer kwart over ze ven voorj de etalage van den heer De Gruyter i staan, waarna hij natuurlijk naar hui^ is gebracht. dregd had, werd het lijk gevonden. Ver moed wordt, dat hij in een draaikolk is terecht gekomen. Drie jaar geleden, eveneens op een Zon dag, was een broer vagi het slachtoffer bij het zwemmen om het leven geko men. Slachtoffer van de IJssel. Te Deventer verdronk gistermiddag in de IJssel, tegenover het kanaal der firma v. d. Lande, de 21-jarige H. Berends. Hij was met een vijftal vrienden naar de linker yselover geroeid en daar aange komen, waren allen gaan baden. Daar bij is B., die niet zwemmen kon, plotse ling in de diepte verdwenen. Twee jongens verdronken. Te Berg a.d. Maas waren gisteravond even voor acht uur vier Jongens aan het baden in de Maas. Plotseling verdwenen twee hunner in de diepte. Het waren de omstreeks 15-jarige Steins en de 13-ja- rige Wolters, beiden wonende te Berg. De beide andere Jongens en eenige toe schouwers, die aan de Maaskant zaten, verkeerden in de meening, dat de twee jongens een kunstje wilden uithalen, zoodat niet direct hulp werd geboden. De lijken van de knapen zijn tot op dit oogenblik nog 'niet gevonden. Recht van herbewapening voor Bulgarije. ACCOORD MET BALKAN ENTENTE pETEEKEND. Te Salpniki hebben gisteren de premier Metaxas, ook optredend namens de an dere staten der Balkanenjente ©enerzijds en de premier van Bulgarije, Kljosselwa- nog, andjerszijds een gemeenschappelijke verklaring geteekend, waarbij bepalingen van het vredesverdrag van Neuilly, be treffende de beperking van de bewape ning van Bulgarije, worden ingetrokken en Bul#qrljF op 't gebied der bewapening gelijke nechten krijgt als de andere mo gendheden. De Macedonische hoofdstad was met Grieksche, Bulgaarsche, Turksche, Roe- meensche en Joegoslavische vlaggen ver sierd. TOKIO, 1 Aug. Prins Canin, de chef van de generale staf heeft in verband met hel; incident aan de Mandsjoerijsch- Russische grens zijn vacantie onderbroken en is naar Tokio teruggekeerd. VERDRONKEN. OOSTZAAN, 1 Aug. Zondagmiddag is het anderhalf Jarig zoontje van de fami lie Wipdhouwer. uit Oostzaan, dat op bezoek was bij zijn groot-ouders, te Den lip bij ihet spelen in een koelbak achter het huis verdronken. DE BRAND IN HET SEMINARIE TE DRIEBERGEN. 49 kamera uitgebrand. DRIEBERGEN, 1 Aug. De brandweer is ln het gebouw van het Seminarie Rij- senburg nog steeds met het nablusschen bezig De bibliotheek is geheel behouden gebleven. Er zijn 49 van de ruim 300 ka mers uitgebrand. De hoogste klassen zul len voorloopig tn het kleine Seminarie Apeldoorn worden ondergebracht. Slachtoffers van het water. Een droeve lijet. Op de eerste warm ezomerdag heeft het water weer een zware tol geeischt. Door de stroom meegesleurd. Zondagmiddag te ongeveer half zes is te Wageningen de 49-jarige H. v. d. Gliund, uit Eede. die, hoewel hij niet kon zwemmen, in de rivier ging baden, ln een kuil geraakt en yerdronken. De po litie kon het lijk niet vinden. Een draaikolk? Te Aangeren is bij het baden in de ri vier «en Jongeman verdronken. De pre dikant, Ds. Van Selms, die in de nabij heid zwom. zag het ongeluk gebeuren, en trachtte het slachtoffer te bereiken, doch dit dreef af. Nadat men drie uur ge- Concert. Ameide. Zaterdagavond gaf de mu- ziekvereen. „Crescendo" een concert op de Dam onder leiding van den heer J.J. Klemans. Mede door het mooie weer was er zeer veel belangstelling. Verloting. Ameide. Zaterdagavond hield de voet- balvere. „Ameide" ,en verloting, waar van de prijzen als volgt ten deel vielen: mejuffr. A. van Elteren le prijs een rij wiel; P. van Oort 2e prijs, een deken; G de Bie 3e prijs, een kussen; G. de Groot 4e prijs, een rijwiellamp; F. Diepenhorst 5e prijs, een kistje sigaren; P. Versluis, 6e prijs, een taart; C. Terlouw. 7e prijs, een kistje sigaren; F. Diepenhorst, 3e prijs, een sierkan. Het regeeringsjubileum. Haastrecht. Het Haastrechtsch feest comité heeft besloten de feestelijkheden in het verband met het a.s. jubileum van de Koningin te houden op Dinsdag 6 en Woensdag 7 September. DE MALVERSATIES OP DE SECRETARIE. Behandeling voor de Rechtbank. Krimpen a.d. Lek. Voor de Rotterdam- sche Rechtbank zal op 15 en 16 Septemr ber de behandeling plaats hebben van de zaak betreffende de malversaties ter gemeente-secretarie. Krimpen a.d. Lek. De ljzerwerker J. d. Kreeke raakte Vrijdag met zijn hand onder de pons, waardoor zijn duim na genoeg werd afgeklemd. „Groene Kruis"-voetbal. Krimpen a.d. Lek. De voetbalvereeni- ging „Dilettant" had Zaterdagavond een wedstrijd vastgesteld, waarvan de op brengst ten goede van Het Groene Kruis kwam. Helaas waren er maar weinig toe schouwers, zoodat het doel van de wed strijd niet ten volle bereikt werd. Om half zeven bond Dit. I de strijd aan te gen Alblasserdam I. Na 25 minuten spe- lij geeft J. Dekker Dit. met een fraaie kopbal de leiding. Na de rust zijn de rol len omgekeerd en nemen de gasten het spel in handen, waarbij de doelman van Dit. eenige malen geducht aan de tand wordt gevoeld. De Alblasserdammers spe len vol enthousiasme en na 20 min. spe len wordt hun volhouden bekroond met een fraai doelpunt. Een kwartier voor het einde maakt de keeper van Alblas serdam een grove blunder, wat hem op een doelpunt komt te staan Als scheidsrechter van Wijnen, die de wedstrijd goed leidde, het einde aankon digt,e heeft Dit. met 2—1 deze fraai ge speelde wedstrijd gewonnen Na afloop verzamelden de spelers der beide veree- niglngen zich voor het clubgebouw, waar de voorzitter van Dit. de heer C. I. Wij nen. allen dank bracht voor hun mede werking en den aanvoerder van Alblas serdam een herinneringsmedaille aan bood. PLAITWEHK butp-Sguiien laKwricKing. ïohrjjkgSBI^ fel: 63 UITKLOPFES Krimpen a.d. Lek. De leerlingen van de openbare lagere school no. I maakten Vrijdag onder leiding van het onderwij zend personeel een uitstapjje naar Ouwe hands Dierenpark te Rhenen. Volop werd daar genoten. Vooral de apen en groote roofdieren trokken de aandacht der kin deren. Toen zij 's avonds voldaan huis waarts keerden, dachte hun nog een verrassing daar de muziekvereen. „Cres cendo" hen opwachtte, waarop nog een marsch met muziek voorap door de kom der gemeente werd gemaakt. Op het nippertje gered. Lekkerkerk. De warmte heeft gister middag hier bijna een slachtoffer ge- eischtj. De 19-jarige schipper Den Boer zou onder de Lekkerlandsche kant gaan zwemmen. Op de zwemplaats aangeko men, |sprong hij overboord ,maar toen hij in het water kwam, bleek er iets met hem jniet in orde. Hij deed zoo vreemd, dat zjijn verloofde, mej. Markesteijn, di rect i|ngreep en trachtte hem boven wa ter te houden. Op haar geroep kwam ge lukkig hulp ojidagen en zoo kon de schipber binnenboord gehaald worden. h!j was geheel verstijfd. -Gelukkig was het hulpgeroep van het meisjë gehoord door den heer J. Neef Jr., die per roeiboot toeschoot en "van halverwege de rivier reeds om dokters hulp begon te roepen. Toen hij aan wal kwanj, was dokter Kouman gelukkig pre sent,) die de toestand vrij ernstig inzag, en Jiem per brandcard naar huis liet vervoleren, vanwaar hij tegen de avond per ziekenauto naar Rotterdam is ver- voerq. Ni|euw-Lekkerland. Zaterdagmiddag speelde Excelsior I te H.I. Ambacht te gen JAS W. I aldaar. Uitslag gelijk spel (11). Excelsior II speelde tegen A.S.W. II. U|itslag 42 voor Excelsior. Te Kinderdijk speelde Zwerver II te gen Oeluksvogels I van Zwijndrecht. Zwertver verloor met 2—3. Concours.Hippipue te Berg= ambacht. Veel deelneming en belangstel ling, Mooie prestaties. Wé hebben in Bergambacht paarden- concpursen bijgewoond, dat we kleumend zateiji onder een druipend zeil, maar Za terdag was het weer zoo, dat we eikenlijk snakten naar iets van die vroegere koude. Zoo min als by die koude*en natte con coursen de kampers om Siegfried's prij zen jzich liet beïnvloeden door het weer, zoo imin geschiedde dat Zaterdag, toen de rijvereemging Siegfried haar 10-jarig bestkan vierde met een groot concours op .'t Slot. H^t feest nam eigenlijk een aanvang in de groote tent, waar mr. J. Slager, oud voorzitter en eerelid van Siegfried in de plaats van den voorzitter, dr. W. A. de Haan, die verhinderd was de aanwezi gen met een hartelijke en zwierige toe spraak begroette. Mr. Slager, die alif paardenarts verstand van die dieren heeft en als Jurist over een gemakkelijk spreektalent beschikt, herinnerde aan de vele overwinningen, welke Siegfried in de laatste Jaren behaald heeft, die voor een niet gering deel te danken zijn aan haaf voortreffelijken instructeur, den heer G. Vermeer. In het bijzonder sprak de lieer Slager de Juryleden toe en dank te Afzonderlijk den nieuwen burgemees- ter van Bergambacht, den heer J H. Winkler, die op het vroege uur van aan vang reeds aanwezig was. De heer H Keppel Hesselink, vice-voor zitter van de Kon. Ned. Federatie van landelijke rijvereenlgingen, feliciteerde daarna de jubileerende Siegfried en wenschte haar een blijvende bloei en groei. Hierop volgden de dressuurproeven, waarvoor zich 10 ^ereenigingen hadden opgegeven. Ook Siegfried wilde daaraan deelnemen, maar had kennis gegeven, dat het niet \oor een prijs in aanmerking wilde komen Er werd mooi gereden en de ruiters gaven blijken van goede ge oefendheid, zoowel individueel rijdend als ln ploegen. De uitslagen. De keuring duurde, door de groote deelneming, tamelijk lang, zoodat eerst na den middag de eenspannen landbouw- tuigpaarden in de ring kwamen. De uit slag was: 1. Ultramarin van" A. van Herwaarden te Asperen; 2. Friedus, eig. W. van Gilst Numansdorp, 3. N. N„ eigenaar A. van Wijk, Vechten; 4. Ukwiera, eig. D..de Jong, Tienhoven. Eerv. verm.: Uvolpa, eig. C. v. d. Heuvel, Ouderkerk a.d. IJssel en Adolphma, eig. G. J. Schilt, Gouda. Handicap-springconcours voor lande lijke ruiters: 1. Emir. eig. P. A. Voorsluis, Bergambacht, 8.5 p.; 2. Tommy, eig. J. G. Baan, Alblasserdam, 8 p.; 3. Clara, eig. P. Meerberg, Hoofddorp, Papelotte, eig. A. P. Bras, Dubbeldam en Roland, eig. Bodegom, Zwijndrecht, allen 7.75 p.; 6. Elegant III, eig. J. Boer, Bodegraven, 7 p.; 7 Cadet, eig. J. de Jong, Bodegra ven, Ubina, eig. J. de Bas, Bergambacht en Verona, eig. J. Clay, hoofddorp, 8.75 p., allen 0 fouten. Eervolle vermelding: Uilenspiegel, eig. L. Donker, Bergam bacht. Eenspannen landbouwtuigpaarden: 1. Prospect, eig. H. G. van Straaten, Utrecht 2. Nijsje, eig. M. Hak, Berkert woude; 3. Roland, eig. A. 8tehouwer, Dubbeldam; 4. Ultramarin, eig. A. v. Herwaarden, As* peren. Eervolle yermelding: Friedus, eig. W. van Gilst, Numansdorp. Hierna volgde een geslaagde parade van alle landelijke rijvereenigingen, wel ke aan de wedstrijden hadden deelgeno men, onder leiding van Siegfried. Individueele dressuurproef kl. N: 1. Bianca, eig. A. C. v. Nieuwenhuijzen, kapt. v. d. Wal, Hoofddorp, 7.95 p.; 2. Wico, eig. N. L. Oskam, Siegfried, Berg ambacht, 7 p 3. Els, eig. B. Burggraaf. Beyaert, Alblasserdam, 66 p.; 4. Willy, eig. J. Vonk, Noordegraaf, Gouda Voor uit en Rika, eig. P. de Haan, Badhoeve- ruiters, Badhoevedorp, beiden 6.5 p 6, Tommy, eig. G. Baan, Beyaert, Alblasser- danflN5.2 p 7. Annie IV, eig R. C. Dam, Develruiters, Zwijndrecht, 6 15 p. Individueele dressuurproef kl. B en L. handicap. 1. plus medaille van Prins Bernhard; Vera, eig. J. Saarloos. Amstel- ruiters, Bovenkerk, 7.4 p.; 2 Emir, eig. P. A. Voorsluis, Siegfried, Bergambacht, 7.2 p.; 3. Roland, eig. D. Bodegom, Sieg fried, Bergambacht, 7.1 p.; 4. Ogula, eig. G. Baan Beyaert, Alblasserdam en Gre- tha, eig. mej. P. Verhagen, Amstelruiters, Bovenkerk, beiden 7 p. Eervolle vermel dingen: Nannie, eig. mej. A. v. Dobben, Boreftsche ruiters, Bodegraven en Clara, eig. P. Meerburg, kapt. v. d. Wal, Hoofd dorp, beiden 6 9 p. Dressuurproef voor 8-tallen: 1. Sieg fried, Bergambacht, 98.15 p.; 2. kapt. v. d. Wal. hoofddorp, 96.16 p.; 3. Amstelruiters, Bovenkerk, 95 15 p.; 4. Gouwerulters, Waddinxveen, 94.95 p 5. Beyaert, Alblas serdam, f 92 60 p 6. Badhoeveruiters, Badhoevedorp, 80.30 p. Dressuurproef voor 4-tallen: 1. Boreft sche ruiters, Bodegraven; 2. Develruiters Zwijndrecht 43 05 p.; 3. Gouda Vooruit Gouda, 40 8 p. Tweespannen landbouwtuigpaarden open klasse (met uitsluiting van heng sten en hackney's) 1. Roland en Robert van A Stehouwer te Dubbeldam: 2. Uvol pa van C. v. d Heuvel, Ouderkerk en Nijsje van M. Hak, Berkenwoude 3. Ur- sela en Vrosina, van A. van Wijk te Vechten. Springen met groepen van drie: L Siegfried, Bergambacht; 2 Amstelruiteriy Bovenkerk; S. Gouwerulters, Waddinx veen; 4. dezelfde; 5. Beyaert, Alblasser dam. Vrijheidsdressuur: 1. Chr. van Wijk, Hoofddorp, met Anton II; 2. A. P. Bras, Dubbeldam, met Papelotte; 3. J. C. Petrie, Hoofddorp met Udo; 4. J. Oudijk, Dub beldam, met Nora en Covax. Eerv. verm W. Immink, Bovenkerk met Riena en<J. de Bos, Waddinxveen met Ubina. Springconcours L: 1 luit. Levèfre de Montigny met Danny Boy, 0 fouten, 54 sec 2 ritmeester Couvel, met Sebastiaan 0 fouten, 68 sec.; 3. luit. Van Schalk met Lismore, 0 fouten 63 sec.; 4. Van der Veldë met Passepartout, 57 sèc.; 5. lult. Timmer met Brown Jaca 50 sec.; 6. Prui kemaker met Amigo 61 sec.; 7. J. Rijks met Brandy 61 sec 8. Ch. Otjens met Nestor 63 sec.; 9. J. Rijks met Ninon 64 sec., allen 4 fouten; 10. D. v. Leeuwen met Meke 8 fouten 55 sec. Het is een prachtig concours geweest dat tot het laatste de aandacht gaande heeft gehouden. Hetwas ongeveer 7 uur voor de wed strijden geëindigd waren, maar nie mand was die gehéele dag lang gevallen. VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. Schoonhoven. Gisteren speelde het eer ste elftal van „Sportclub" te Utrecht te gen „Holland I". Hoewel de rust Inging met een achterstand van 2—1 voor de Blauw-Witten, werd deze na de rust keu rig omgezet in een alleszins verdiende 7—3 overwinning voor onze stadgenooten. Zij behaalde daarmede de prijs, uitge loofd door een „Holland"-supporterl23412 Zij behaalden daarmede de uitgeloof de prijs, door een ,Holland"-supporter be schikbaar gesteld. Het tweede elftal van „Sportclub" bracht het er slechter af. want ln de wedsrtijd tegen „Holland II" werd met 6—0 verloren Het tweede elftal was voor deze wedstrijd niet al te sterk, want slechts drie spelers uit het tweede elftal speelden mede, de rest uit het derde en vierde elftal. De vereeniging „Holland" zal, voor d# competitie een aanvang neemt, een te genbezoek aan „Sportclub" brengen. GOUDSCHE VOETBAL BOND. Uitslagen Juniorencompetitie. Afdeeling A: Groep 1: Woerden ABodegraven A 21 Haastrecht AGouda A 1—10 G.S.V. A—Oudewater A 90 Groep 2: Moordrecht A—Zwervers A 05 G S V. B—Dilettant A 0—6 Afdeeling B: Groep 1: Woerden BGouda C 41* Overige wedstrijden uitgesteld. Groep 2: Groeneweg AWaddinxveen A 23 Gouda EON.A. C 3—4 r MAANDAG 1 AUGUSTUS IS Berken woude. Het bestuur van de Oranjevereeniging „Juliana" zal vanaf heden tot Donderdag door de geheele ge meente 'n collecte houden om op 6 en 7 September het jubileumfeest te vieren. Krimpen a.d. Lek. De uitslag van de openbare verkooping. Vrijdag gehouden door notaris C. H. W. Meijer, was als volgt: Het woonhuis met erf en grond, gele gen Middelland 10, ten behoeve van den heer M. de Jong. werd gekocht door den heer K. de Boom voor f 3000. Het woonhuis, met schuur, erf en tuin, gelegen Rijsdijk 22. ten behoeve van de Erven J. Staat, werd gekocht door den heer P. den Ouden voor f 4000. Eierenveiling. Moercgpelle. Donderdag 28 Juli waren aangevoerd 8012 eieren. De prijzen waren ils volgt: kippeneieren f 3.30—3, eend- •ieren f 2.65—3; kalkoeneleren f 4.70-5, alles per 100 stuks. Concert. Moordrecht. De muziekvereenlging» „Kunst na den Arbeid" gaf Zaterdag avond in de muziektent een concert, dat door velen werd bijgewonod. Onder lei ding van den directeur, den heer Nobel, werden de nummers keurig uitgevoerd. K.ND.A. werd met een dankbaar ap- olaus beloond. Moordrecht. Mej. Nel Timmer is ge slaagd voor het einddiploma M.U.L.O. Mej. A. W. Vrylandt behaalde het ge tuigschrift voor primaire opleiding huis houdschool. Een zestiental autohouders heeft zich bereid verklaard medewerking te ver- leenen aan de autotocht voor ouden van dagen. Sportfeest. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zaterdagavond hield de voetbalvereenlging „Groeneweg" haar Jaarlijksch sportfeest. Namiddags werd een voetbalwedstrijd gespeeld tus- schen de juniores van Groeneweg en Waddinxveen, welke met 32 door Wad dinxveen werd gewonnen. Hierna werden gymnastische oefeningen gegqyen door de Jeugdafdeelingen van C.G.V. van Ca- pelle a.d. LTssel. Toen de' elftallen van Groeneweg I en Moordrecht stonden opgesteld voor de voetbalwedstrijd, was het terrein reeds goed bezocht. De wedstrijd had een span nend verloop. Voortdurend was Moor drecht in de aanval en niet zonder re sultaat, zoodat de rust met 3—0 voor de gasten inging. Gedurende deze pauze marcheerde de Capelsche Tumvereeni- ging C.G.V. met de harmonievereeniging „Door Kunst Verkregen" van Nieuwerkerk a.d. IJssel het veld op. Allereerst voerde de damesafdeeling rythmische dansen uit, afgewisseld door vrije oefeningen van de heerenafd. Nadat de dames plastische dansen hadden uitgevoerd, volgden de heeren met rek- en paardoefenlngen Het talrijk publiek toonde zeer veel belang stelling voor de uitvoeringen der turners. Hierna werd de 2e helft van de voet balwedstrijd gespeeld. Groeneweg toonde beter tegen het spel van de gasten te zijn opgewassen dan voor de rust, xoodat zij er in slaagde de stand op 33 te bren gen. Kort voordat de scheidsrechter de wedstrijd affloot, nam Moordrecht met 4—3 de leiding en wist die te behouden. Wederom nam C.G V. het verdere pro gramma voor haar rekening. De dames voerden knotsoefeningen uit en tenslotte rek- en brugoefeningen. De heerenafdee- Ung leverde verbluffende staaltjes van gymnastiek aan het rek. Tot slot werden door de dames- en heerenafdeeling stan den uitgevoerd met bengaalsch licht. Het publiek heeft vooral van prestatie's van CGV, genoten Naar gewoonte zorgde D K V weder voor aangename muzikale af wisseling onder leiding van den wnd. di recteur, den heer Kwakernaak. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zaterdagmid dag heeft op de algemeene begraafplaats de teraardebestelling plaate gehad van wijlen den heer I. J. Koole, in leven eert vooraanstaand figuur ln het christelijk vereenigingenleven en het Gereformeerd kerkelijk leven. Aan de geopende groeve voerde allereerst het woord ds. Toorn vliet, die woorden van troost sprak tot de nabestaanden en vervolgens wees op de eenvoud en de Oodsvrucht van den over ledene. Dr. Jansen, leger en vlootpredi- kant, een'zwager van den ontslapene, ver zocht de aanwezigen te zingen ps. 103 9. De heer Koole uit 's-Gravenhage dankte de familie Maaskant voor hetgeen deze gedaan heeft voor den overledene. B. en W. hebben vergunning ver leend aan de Gebr. Visser, voor het bou wen van een woon-winkelhuis aan de Kerklaan. Wercnver betering. Reen wijk. Op een daartoe samengestel de kaart van de provincie Zuid-Holland staat aangegeven een lengte van 500 K.M. tertiaire wegen. Voor verbreeding en ver betering van deze wegen hebben het ËQVlfiSls guisl-HoUand'400,000 gulden beschikbaar gesteld. Ook de Nieuwdo|rperweg en het Kaagjesland on der deze gemeente fen Reijerskop naar Boskoop! komen op dit plan voor. De be-, sturen Van polder Reeuwijk en polder Middelburg moeten bereid zijn, de wegen, die hierjvoor in aanmerking komen en die 'nu zeeri slecht zijn, geheel gereed op te leveren tot een breedte van vijf meter. De vooifzitters van deze polders hebben zich nu! in verbinding gesteld met het in- genieurjs-bureau C. G. van Steenis uit Zeist ep opdracht gegeven een plan met begrooting te maken. De uitkeering van rijk en provincie zal per strekkende KM minstens f 500 per jaar bedragen. Mocht de verbetering van deze wegen meer kosten, dan is men bereid, van 't overschot meer bij te dra gen. Ook de straatweg Gouda—Reeuwijk —Bodegraven komt op de kaart van ter tiaire wegen voor. Als deze weg geheel naar de eischen wordt hersteld, zullen de tollen vervallen. R.K. Volksbond. ReeuWijk. Onder voorzitterschap van den heer S. van Tpl hield de afd. Reeu wijk van de R.K. Volksbond Vrijdagavond een ledenvergadering. De notulen werden onder dankzegging onveranderd goedge keurd. Van de vrijwillige stuivers-actie werd medegedeeld, dat het aantal bijdra gers hiervoor in enkele weken was geste gen met 23. Besloten werd 2 loten te koo- pen van de R.K. Marine-mannen voor een te stichten militair tehuis. Voorts zullen van het comité tegen zedenverwil dering 5 platen worden aangekocht. Voor een afgevaardigde naar de studie-dagen in Voorhout kon geen beslissing worden genomen, daar hiermede drie dagen ge moeid zijn. Het bestuur zal hiervoor zelf één van de leden uitzoeken. De heer L. W. J. Boeghelm, die als afgevaardigde naar het congres van Herwonnen Levens kracht te Utrecht en Bllthoven was ge weest, bracht hierna een uitvoerig ver slag uit. Hierna werd besproken de voor genomen reis op 15 Augustus naar de nieuwe K R O. studio te Hilversum, waar van tevens een uitgaansdag gemaakt wordt. Verschillende leden gaven zich voor deelname op. Nadat van de rond vraag nog eenig gebruik was gemaakt, sloot de voorzitter de vergadering. Veilig verkeer. Reeuwijk. Op de openbare lagere school op het dorp, hoofd de heer C. L. Hack, werd het examen afgenomen voor veilig verkeer en naleving der verkeersvoor- schriften Het examen ging uit van de Ver. voor Veilig Verkeer voor Gouda en Omstreken. De examen-commissie be stond uit de heeren J. de Jong, M. van Maaren en A. C. Koster. De gemeente veldwachter, de heer J. F. van Dalen, fun geerde bij het examen als verkeersagent. Tien kinderen werden geëxamineerd. De verkeersvoorschriften bleken er bij de kinderen goed in te zitten. Stolwijk. Aan den landbouwer B. No men is uitgereikt het diploma van de centrale commissie voor melkcontrole, in gesteld door de A.VM. en de C.N.C. Het betreft hier het diploma consumptiemel ker met praedicaat, op grond van het feit, dat het bedrijf van den heer Nomen en de afgeleverde melk gedurende het melkjaar 1937—1038 hebben voldaan aan de eischen. Dit is reeds het derde diplo ma, aan hem uitgereikt. Tot tijdelijk ambtenaar ter secreta rie is aangesteld de heer W. Brouwer de Koning, volontair te Haastrecht. De onderlinge brandverzekering Stolwijk—Berken woude, heeft twee nieu we apparaten aangeschaft, welke dienen om bij hooibroel het hooi te kunnen pei len. Proeven zijn hiermede reeds geno men. Burgerwacht. Reeuwijk. Bij de te Alphen ad. Rijn gehouden wedstrijden van de Kring Al phen a d. Rijn van de Burgerwacht heeft de afd. Reeuwijk het niet tot een korps- prijs kunnen brengen. Een personeels- prij£ werd behaald door de heeren A. van Klaveren en A. Vos. De zwerver F. werd in onze gemeen te zwaar onder de invloed van sterke drank aangetroffen. De man werd wegens openbare dronkenschap door de politie in het arrestantenlokaal opgesloten, EEN GOEDE SPRINT. Vlist. De oud-wereldkampioen wiel rennen Peeters te Rijswijk had Vrijdag de Vlist uitverkoren voor de beoefening van een rustiger sprint 'dan die waarin hij zooveel lauweren heeft geoogst: hij kwam hier een partijtje hengelen. Dat de heer Peeters ook in deze sport bedreven is, bleek wel. want hij wist met de hengel een karper van niet minder dan 11 pond te bemachtigen. Hooibroel. Vlist. Bij den landbouwer A. Streng is in den acht van Zaterdag op Zondag een hooischelf uitgehaald wegens hooibroel. De temperatuur was 182 gr. F. De brand weer was aanwezig, doch de spuit be hoefde geen dienst te doen. Geslaagd. WIllige-Langerak. Vrijdag maakten de leetlingeg ie* Hoogste klstees vee Chr. School, onder leiding van "den heer J. A. Kooman, een uitstapje per autobus. Eerst reed men naar Rotterdam, waar een bezoek werd ebracht aan Waalhaven. Vandaar werd gereden naar Hoek van Holland, waar naar hartelust werd ge noten van zee en strand Vervolgens ging bet naar Den Haag, waar de verschillen de paleizen en gebouwen werden bezich tigd en een beroek werd gebracht aan de-dierentuin en speeltuin. Op de terug weg werd de Kleine Betuwe te Haast recht nog aangedaan. MISHANDELING OP DE ÜTRECHTSCHE VEEMARKT. Voor den utrechtschen Politierechter stonden terecht de gebroeders J. O. en A. O., de eerste wonende te Willige-Lange- rak en de tweede te Polsbroek. Hun was ten laste gelegd, dat zij J. M. M. v. w. mishandeld hadden op de Utrechtsche veemarkt. De verdachten bekenden wel, dat ze ruzie gehad hadden met van W., maar wilden niet toegeven dat ze den man ge slagen en gestompt zouden hebben. Een der gebroeders zei, dat ze W. wel „aan zijn jassie getrokken" hadden en zeide, dat hij hem wel graag had willen slaan. „Hij had het verdiend, edelachtbare. U begrijpt wel hoe dat gaat als kooplui met elkaar aan 't bekvechten zijn Er bleek aan de kwestie nog iets te zijn voorafgegaan, maar dat werd niet behan deld, en kwam dus niet aan de orde. De mishandelde Van W., een koop man uit Pijnacker, zeide, dat hij op een schandelijke wijze geslagen was door de gebroeders, ,,'t Volk hielp me, meneer de rechter, anders hadden ze me doodgesla gen. Hier heb u een bewijs van den dok ter." Voor de politie had deze getuige ver klaard, dat hij geen pijn gevoeld had. Toen de rechter hem aan die verklaring herinnerde, zeide de getuige, dat hij na de mishandeling overspanning was ge weest en toen niets gevoeld had. Maar later, toen hij rustiger was geworden, was de pijn komen opzetten. En toen had hij zich onder geneeskundige behande ling gesteld. „Zooals ze me geslagen hebben, zouden ze het geen beest hebben gedaan," zoo verduidelijkte hij nog. „Als ze dat een beest deden, dan kwam de dierenbe scherming er aan te pas." Tweede getuige was de J. uit Gouda; deze getuige had geziett dat Van W. twee koaien vasthield en ^ch dus niet kon verweren tegen de beide gebroeders, die hem mishandelden, i». Verdachten zeiden, dat de kwaliteit der koeien waarom het ging, niet goed was. Nadat nog eenige getuigen gehoord wa ren, onder wie er waren die gezien had den dat Van W. bij zijn strot werd ge grepen en dat hij van een der broers een stomp kreeg, nam de Officier van Justi tie requisitoir. Spr. achtte het ten laste gelegde bewezen en vroeg f 25 boete subs, tien dagen hechtenis. De verdachten brachten nog in het midden, dat van W. niet gunstig bekend staat. De Politierechter nam aan. dat de mis handeling gepleegd was, doch dacht dat het niet zoo erg geweest zal zijn, als de eerste getuige het nu wilde doen voorko men. Spr. veroordeelde elk der broeders tot f 15 boete subs, acht dagen hechtenis. worden gebracht naar plaatsen, welke duizenden kilometers van hun geboorte grond zijn verwijderd. EEN OOSTZEE-ZWEMSTER. t Een mooie prestatie en een warme ontvangst. Woensdagavond 6.51 uur begaf de Deen- sche zwemster Jenny Kammersgaard zich te Gjedser in Denemarken te water. Zij arriveerde Vrijdagochtend omstreeks kwart over elf ten Westen van Warne- münde aan de Duitsche Oostzeekust. Zij heeft de afstand, welke 52 K M. be draagt, afgelegd in 40 uur en 2 min. In verband met de vele zeestroomingen heeft de "zwemster in werkelijkheid evenwel on>- geveer 60 K.M. afgelegd. Mej. Kammers gaard werd met groote geestdrift te Warnemünde ontvangen. Eenige duizen den personen verwelkomden het kranige meisje, dat in het geheel niet vermoeid scheen te zijn. Nadat zij haar doel had bereikt, werd zij aan boord van de politieboot geno men, welke baar met vele andere motor booten was tegemoet gevaren. Tijdens dé zwemtocht hield een dokter die zich in een der begeleidende vaartui gen bevond: een oogje in het zeil en liet haar door jmiddel van een zwemmer le vensmiddelen aanreiken. Radio-muziek zorgde voor afleiding. Mej. Kaïfimersgaard heeft als gast van het gemeentebestuur van Rostock haar intrek in een hotel te Warnemünde ge nomen. WEERBERICHT. NED. HERV. KERK. Beroepén te Wanswerd (Fr.) Ds. S. van der Linden te Lopik. Bedankt voor Groot-Ammers Ds. J. de Jange te'Wilsum (O.*. Aangeijomen naar Meerkerk, ds. G. Lans te jWaspik. GEREF. KERK. Aangertomen naar Bergambacht cand. J. G. W. ter Laak,' thans hulpprediker aldaar. I GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Dirksland en Meliskerke Ds. A. van Btuyvenberg te Benthuizen. TREINAANSLAG IN MEXICO. Door aanhangers van Cedillo. In Mexico hebben bandieten de trein TampicoSan Louis Potosi met dyna miet opgeblazen. Drie personen werden gedood en 19 gewond. Na de aanslag poogden de bandieten de trein te be stormen, doch zij werden door de solda ten, die de trein begeleidden, afgeslagen. Het hoofd van de bandieten, Loombar- do Tapia, oud kamerlid, dat de zijde van Cedillo had gekozen tijdens de opstand, werd gedood. Hij had zich na het einde van de opstand overgegeven aan de. re- geeringstroepen, doch later zijn actie hervat.' EEN BLOEDIGE BRUILOFT. Bruidegom en drie rasten gedood. Een bruiloft, welke in een plaatsje in Turkije twee vijandige families tot el kaar moest brengen, U uitgeloopen op een bloedig gevecht, waarin de bruide gom werd gedood Beide families waren houthakkers in het Zuiden des lands en leefden sedert Jaren in bloedwraak Ten slotte besloot men, zich te verzoenen en de zoon van het eene familielid te doen huwen met de dochter van het andere. Tijdens het bruiloftsmaal ontstond echter een twist en de gasten gingen elkaar met messen, revolvers, geweren en flesschen te lijf. In totaal werden 4 personen gedood en velen gewond. De politie heeft thans de voornaamste onrustzaaiers jeaixes^aaL ZU 'zuMea NLD. HERV. KERK. CAPÏLLE ad. IJSSEL. Herv. Geref. Evang«lisatie Lokaal Eben Haezer. Berm- weg 240. Donderdag 4 Augustus, 's avonds 8 uurJ de heer C. Spreeuwenberg, van Rotleijdam. Evangelisatie op G.G. Rehoboth. Nij verheidstraat 55. Donderdag 4 Augustus, '8 avdnds 7.30 uur, de heer J. Kars. GOUDERAK. Dinsdag 2 Augustus, 's av. 7.30 uur, Ds. v d. Linden, van Kootwijk (beroepen Predikant). SLIEDRECHT. Hecv. Lokaal Stations weg. Woensdag 3 Augustus, 's avonds 7 uur, de heer J. H. Boogaard. WADDINXVEEN. Gebouw Centrum. Woensdag 3 Augustus, s' avonds 7.30 uur, Ds. De Rover, van Vlaardingen. I GEREF. GEMEENTEN. BERKENWOUDE. Woensdag 3 Augus tus, 's avonds 8 uur, de heer A. Visser, van 'Rotterdam. cApeLLE a.d. IJSSEL. Lokaal De Ruy- terstraat. Maandag 1 Augustus, s' avonds 7.15 uur, Ds. R. Kok, van Veenendaal. OUD GEREF. GEM. cAPELLK ad IJSSEL. Bermweglaan. Woénsdag 3 Augustus, s' avonds 7 uur, Ds k Vlot. Dpcostastraat. Donderdag 4 Augustus, 's alvonds 7.30 uur, Ds. A. van Zon. VRIJE GEREF. GEM. silED-RECHT. Lokaal Verge'er. Maan dag) 1 Augustus, 's avonds 7 uur, de heer J. V- d. Poek van Giessendam. EVANGELISATIE. GIESSENDAM. Woensdag 3 Augustus, 's avonds 7 30 uury bij 't 8poor; Open lucht-samenkomst. Leider de heer C. J. W. Faassen. SLIEDRECHT. Dinsdag 3 Augustus, 's avonds 7 30 uur, bij het Dr,, Langeveld- plein: Openlucht-samenkomst. Leider de heer Pieters. Lokaal Maranatha: Donderdag 4 Aug., 's avonds 7 30 uur, de heer C. J. W. Faas sen. BOTER. KAAS EN EIEREN. OUDEWATER, 1 Aug. Kaas. Aangevoerd 63 partijen of 2835 stuks, wegende 14175 K.O. De prijzen waren: voor le soort f 22—23 50, 2e soort i 20—21. De handel is matig. GROOT-AMMERS, 30 Juli. Aan de kaasmarkt alhier waren Zaterdag aan-*- gevoerd 39 partijen met te zamen 1214 stuks kazen, wegende 8498 K.O. Prijzen: Zware f 24—25.50, met rijksmerk le soort f 22—23, idem 2e soort f 20.50—21. Handel matig. UTRECHT, 29 Juli. Aanvoer 97 wagens met 32 300 K G kaas. Rijksmerk le kw. f 21—23, 2e kwal. f 19—20. zwaardere f 25 alles per 50 K.Oi Handel kalm. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT RQXZERQAAL l AugAvd*pt>elcn; Het dunne pijltje geeft de stand van de vorige dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige Noordelijke tot Noord- Oostelijke wind; helder tot licht of hall bzewolkt; droog weer, weder warm; voor al in het Noorden. Waterstand: Schoonhoven hg. water 10.30 uur, 1.28 M. Keulen stand 2.26 M., was 0.07 M. Maastricht 30 Juli 40.39 M., val 0.14 M. Luchttemperatuur. De temperatuur oedroeg hedenmiddag 12 uur m de schaduw: Maandag 1 Augustus: Op 12.24, on- ©der 10.40. Eerste Kwartier Woens* dag 3 Augustus. Op: 2.42. ...„ijdera, licht opl 1 Augustus 9.22 uur. Eigenneimeis oiauwe ó'h cent, ïaein fi.eucue *ifc»ae a<i>» tent, xuem Diauwe o'/t Cent, Liauwpitteis OCtUt, weuimnuoCne lUuu ZanU JtieiliB 40 Ct., iianu Kiemt a o4 cent, anes per K.ci, u i rvüjCyii'i.', 29 Juu. Groenten- en Vr ucntenvemng ütieent en umocr. Ex- por tv einng: itnaoaiuer l.ouJ.zu, wor- teis 4—o.vu, bt'iue per luu dos, anayvic u.ju—1.2u, üioemxooi 2—11, Komkommers geel z—ct.7u, sm u.iül.'ïü, aues per 1U0 st.; andijvie 23, geie kooi 1.5U»—2.2U, groene kooi 1.70o.4u, ïooue kool 1.50— 4.90, pootclein 24, pronkers b8, sia- boonen 11, snijboonen o12, zomerspi-. nazie 16, tulnboonen 45, Uien 4, alles per 100 kg.; tomaten 2—2.80, irankentha-» lers 27, aiies- per 100 pond. Fruitveiling: Peren, bonne louise 516 per 100 stuks; Janbazen 514, kruide- merspeer 731, N.-ri. suikerpeer 715 alles per 100 kg.; president roosevelt 10— 42, tuumph de vlenne 317, beide per 100 stuks; appelen: beauty of bath 426, early victoria 5—17, mr. gladstone 618. lperzikroode zomerappelen 623, yellow transparant 532, alles per 100 kg.; ar tisjokken 11, aubergines 4—6, paprikft'8 1315, alles per 100 stuks. PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, l Aug. Ter vepmarkt waren heden aangevoeia 321 vette koeien waai van de prijzen waren: le kwal. 74— 80, 2e kwal. 62—70, 3e kwal. 52—60, 25 stieren 52—60 per K.G. slachtgewicht; 95 melk- en kalfkoeien f 200—270 pei stuk; 69 vette kalveren 2e kwal. 56(52, 3e kwal. 48—54 per K.G. levendgewicht; 99 graskalveren f 7*—12 per stuk; 51 schapen f 18—26 per stuk; 380 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—111 -K.G. 06—87, zware varkens 64—65, vette varkens 03—04 pej K.G. slachtgewicht; 6 paarden f 125—175 per stuk. Aangevoerd 2 wagons geslachte runde* ren uit Denemarken. ROTTERDAM. 1 Aug. Vee. Aanvoer in totaal 1753 stuks, waarvan 219 vette runderen, 503 vette kalveren, 573 scha pen en lammeren, 458 varkens. Prijzen per K G.; Vette koeien le kwaL tot 72. 2e kwal. tot. 62, 3e kwal. 44—52; vette ossen le kwal, tot 67. 2e kwal. tot 60. 3e kwal. 46—50; vette kalveren le kwal. tot 95. 2e kwal. tot 80. 3e kwal. 53 —84; varkens (levend gewicht) le kwal tot 55, 2e kwal. tot 53. 3e kwal. tot-52; schapen le kwal. tot 45. 2e kwal. tot 35, 3e kwal. tot 28; lammeren le kwal. tot ,53; 2e kwal. tot 45. 3e kwal. tot 38. Prijzen per stuk: Schapen le kwaL tot 24, 2e kwal. tot 20, 3e kwal. tot 17; lammeren le kwal. tot 10, 2e kwal. 12, 3e kWal. tot 8. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer als vorige week. handel lui, prijzen kolen tot%76, le en 2e kwal. koelen en ossen lager, ossen tot 90 cent; vette kal veren aanvoer iets minder, handel rede lijk, prijzen iets -hooger; schapen en lammeren aanvoer iets ruim«r, handel stil, iprijzen iets lager; varkens aanvoer veel minder, handel matig, prijzen als vorige week, enkele prima exemplaren iets boven noteering. Een enkel partij schapen voor export •verkocht. UI RECHT. 30 Juli. Vee. Totaal aange voerd 2375 stuks, W O. 600 koeien Stieren 23—31 cent per pond. handel matig, prij zen iets stijver; slachtkoeien 2e soort 33 —37. idem 3e soort 27—32 cent per pond, handel matig, prijzen iets hooger; vaar- zen f 160—240. melkkoeien f 170—290, kalfkoeien f 190—300. varekoelen f 140— 220 per stuk, handel kalm, priizejt hoo ger; 110 magere kalveren f 30—85 per stuk, handel kalm, prijzen, onveranderd; 320 nueht-ere kalveren f 812 per stuk, handel redelijk; 410 magere varkens f 28 48; schrammen f 20—28: 570 biegen f 16 —20 per stuk. handel matig; 100 mage re schapen f 1627 per stuk, handel zeei kalm, prijzen lager: 265 zulglammeren f 11 —15 per stuk. haridet gedrukt, prijzen lAger.

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 2