GEMEENTERAADSVERGADERINGEN van Geen gemeente-zwembad te Capellea.d.IJssel. Owlwfetrk mL UtMl. De jearlijksche uitjes-cempagne te Geertrujdenberg b In vollen ging. Het heele gezin helpt mede bij het pellen en het transport grfat gezwind De Sultan van Deli, die tfians hier te lande vertoeft, maakte Dinsdag op den Amstel te Amsterdam een tochtje per gondel, in gezelschap van zijn beide zoons H. M. de Koningin is Dinsdag van Haar vacantieverblijf in Zwitserland te Den Haag teruggekeerd. De aankomst van de vorstin aan het station, vanwaar Zij zich naar den Ruygenhoek begaf Melk b goed voor elk en zeker voor dorstige kelen der jeugdige bevolking van de vacantiescholen, die het nu overdruk hebben Osendarp werd tweede, achter den Amerikaan Walker in de 100 yards bij de internationale athletiekwedstrijdèn in White City Stadion te Londen Cor Wals, die Dinsdagavond In het Olympisch stadion te Amsterdam het Nederlandsch stayerkampioenschap 1938 behaalde, wordt door D. Groene- wegen (links) die tweede werd, geluk- gewenscht. Ook Wals' dochtertje liet zich niet onbetuigd den start neer. President Lebrun met zijn familie op het kasteel van.Vizflle, waar de Fransche staatsman zijn vacantie doorbrengt Het militair vliegtuig F.K. 51 Ho. 22, op weg van Ypenburg naar Soesterberg, stortte Dinsdag even na Van de beide inzittenden werd de bestuurder gedood en de waarnemer ernstig gewond „Hondsche" manieren als de bootjes aan het strand wachten pp passagiers om een .tripje" op zee te gaan maken f DERDE BLAD. b»EUwsm,AP VOOR ZUID - HOLLAND EN TTTRECT, Courant' WOEKSDAO f AT7OTTSTPS MSV Capelle t.d. IJssel Ouderkerk i.d. IJssel IJsselstein - Zevenhuizen T*»k voer particulier initiatief. Gemeenteraadsvergadering van Capelle ad. LTssel, op Vrijdag 129 Juli. Voorzitter burgemeester J. Verloop. Afwezig met kennisgeving mej. A. Leusink en de heer G. van Vliet. De VOORZITTER opent de ver gadering. Bij de vaststelling der notulen merkt de heer B L O K L A N D op, dat bij de discussie over het voorstel tot stichting van een aula op de begraafplaats en een rioolgemaal in de uitbreiding „'t Slot", met" medewerking van het werkfonds, aan hem en zijn fractie toezegging is gedaan, dat B. en W. een onderzoek zou den instellen naar hetgeen gedaan kan worden t.ojs. van rioleèring enz. in de Transvaalbuurt en de Bermweg. Spreker vindt deze toezegging echter niet in de notulen omschreven. De VOORZITTER meent, dat dit niets afdoet aan de volledigheid van de notulen, het, betrof hier geen besluit. Spr. heeft er echter geen bezwaar tegen dat tn de volgende notulen met de wensch van den heer Blokland rekening wordt gehouden. De notulen worden vastgesteld. Ingekomen is van Qed. Staten een aantal goedgekeurde raadsbesluiten. Verder hebben Oed. Staten hun goed keuring gehecht aan de nieuwe bouw verordening; aan eenige bemerkingen dient echter nog voldaan te worden Het verzoek van den heer O. N. Boers om het vischwatdr van de Westersingel te mogen pachten voor den prijs van f 2.50 per jaar, zulks voor 1938, wordt ingewilligd. Wordt besloten tot voorloopige vast stelling van de gemeente-rekeningen over 1036 en 1937, de rekeningen van Weterbedrijf, Electriciteitsbedrijf en Rei nigingsdienst over 1037; tot het verlee- nen van een crediet van f 75 ten laste der begrooting 1938, voor het doen ont werpen van een bebouwingsregeling, voor de Hoofdweg; en tot verdeeling van het winstaakio van het Electriciteitsbedrjj f van 1937 ten bedrage van f 22741.12, ge lijkelijk deer de ex pi oi tee rende gemeen ten. B. en W. stellen voor op de begrooting van de 1 «opende dienst een bedrag van f 300 beschikbaar te stellen, ter bestrij ding van de kosten voor de verplichte invoering van het gezinspersoonskaar- tenstetoel der bevolking. De heer BLOKLAND merkt hierbij op, dat de gemeente hier aan een rege ling moet voldoen, die door het rijk wordt opgelegd, zonder dat vaststaat, dat het de kosten zal vergoeden. De VOORZITTER deelt het ge voelen van den heer Blokland niet. De opzet van het rijk is de kosten te ver goeden. Met een aan zekerheid grenzen de waarschijnlijkheid kan worden aan genomen, dat de Tweede Kamer de hier voor benoodigde gelden aan den minis ter zal toestaan. Het voorstel wordt met algemeeoe f temmen aangenomen. Verlichting raadkans R V. hebben de raad een schrif telijk voorstel doen toekomen om een be drag van f 425 toe te staan, om 't raad huis ter gelegenheid van het 40-jarig »e- geeringsjubileum van de koningin fees telijk te verlichten. ,Het college heeft hierbij de mogelijk heid om deze feestverlichting te huren, overwogen. Een onderzoek heeft echter uitgewezen, dat dit 2/3 zou kosten van het béörag van aanschaffing in eigen dom, aoodat het meest profijtelijk is de vosiehting aan te schaffen; ze kan dan na gebruik worden opgeborgen voor vol gende gelegenheden. De heer BLOKLAND ontwikkelt tegen dit voorstel .verschillende bezwa ren. In de eerste plaats is er 2.1*. de schrijnende tegenstelling, dat een groot deel der bevolking in werkloosheid een schriel bestaan heftt en anderen in werkverschaffing het steunbedrag niet, of tsmaerwemood ktinnef! verdienen. Ook is er bet leét, dat .de raad reeds een be langrijk bedrag voor dit feest toestond. Voorts acht spr. de stand van 't raad- ïuis zoodanig, dat de verlichting niet voldoende uitkomt; hierbij genomen, dat zooveel andere dingen om voorziening vragen, acht sprekers fractie het niet* raadzaam haar stem aan dit voorstel te geven. De VOORZITTER is van oordeel, «at dit bedrag verantwoord is. Dit feest is een feest voor heel de 'bevolking; ook inzake de tegenstellingen, waarvan de heer Blokland gewaagt. In andere ge meenten, waar ook deze 1 tegenstellingen baviaan, geeft men naar verhouding voor dit doel niet minder uit; bovendien is 't bedrag hier niet weg, daar 't hier aan schaffing \n eigendom betreft. De heer VAN OS wil van dit voorstel >n:et veel zeggen; hij is er echter tegen np andere itmnden dan de heer Blok land. Bpr. sn ah Mn véór Oean- I je en vóór het Vorstenhuis, maar zijn van meening, dat op andere wijze feest moet gevierd worden, dan in dit voor stel tot uitdrukking komt. Het voorstel wordt met 6 tegen 5 stem men aangenomen; tegen de heeren Van Os, Van Halem, van Beek, F. L. v. Vliet en Blokland. Stichting zweminrichting. In de vergadering van 30 Juli 1937 werden B. en W., naar aanleiding yan een door den heer Blokland es. inge diend voorstel, uitgenoodigd een plan te ontwerpen voor het tot stand brengen van een zweminrichting. Teneinde zich ter zake een oordeel te kunnen vormen, hebben zij omtrent eenige inrichtingen inlichtingen ingewonnen, n.l. in de ge meenten Overschie, Sliedrecht, Zwijn- drecht, Lekkerkerk, Rijsoord (Ridder kerk) en Slikkerveer (Ridderkerk). Inde drie eerstgenoemde gemeenten was de exploitatie gemeentelijk, de stichtings- kosten bedroegen respectievelijk f 23000, f 13000 en f 25000; de exploitatie gaf bij alle drie een nadeelig saldo; in de drie laatste gemeenten waren de inrichtingen door particulieren gesticht en waren de uitkomsten zoodanig, dat in Lekkerkerk en Rijsoord een klein voordeelig saldo werd geboekt; hi Slikkerveer was er een batig saldo, zonder dat evenwel aan aandeelhouders rente werd betaald. Uit een en ander blijkt, dat gemeente exploitatie verlies oplevert. Met handha ving van het reeds vroeger ingenomen standpunt, dat dergelijke inrichtingen van het particulier initiatief behooren uit te gaan, deelen B. en W. mee, dat zij aan de uitnoodiging om plannen voor stichting van een dergelijke inrichting te ontwerpen, geen gevolg kunnen geven. De hèer BLOKLAND zegt, dat de raad na lang wachten van het college een nota heeft gekregen, die niet veel om het lijf heeft; ook de verwachting, dat reeds dit jaar door de bevolking van een dergelijk noodige en nuttige inrich ting gebruik kan worden gemaakt, is hiermee vrijwel de bodem ingeslagen. De argumentatie wil spf. nader bezien, maar wanneer hij de vergelijkende cijfers be schouwt, dan acht hij deze niet sterk, daar de nadeeüge saldi op zichzelf nog niet tegen gemeente-exploitatie pleiten, daar men toch ook de vraag mag stel len, wat de oorzaken hiervan zijn, b.v. of de doelstelling goed is enz. Spr. be treurt intus8chen de afwijzende houding van het college; zoolang er ledèn van de S.D.AP. in de raad gezeten hebben, is ,voor de stichting van een zweminrich ting gepleit. Spr. ia er zeker van, dat dit in de toekomst eveneens gebeuren zalen dat elke gelegenheid zal worden aange grepen om" voor een dergelijke stich ting in het belang der volksgezondheid te pleiten. De heer STREEFKERK is over- twigd van het groote nut van 'n zwem inrichting. Het standpunt van den heer Blokland, dat de .gemeente nu ook ver plicht is tot de stichting over te gaan, deelt spr. niet; hij onderschrijft de in houd van de nota van B. en W., dat hier een taak ligt voor het particulier initia tief. Wanneer dit in gebreke blijft, klemt voor spr. de vraag, of het belang der zaak zoodanig is, dat de gemeente tot stichting moet overgaan. De heer BLOKLAND meent den heer Streefkerk te moeten opmerken, dat het particulier initiatief ten deze heeft gefaald en spr. maakt zich sterk, dat men over 3 jaar bij het lezen der notulen zal lachen als men leest van dit beroep op het particulier Initiatief. Spr. vraagt zich af, waarom men dit beroep niet doet voor de gemeente-bedrijven als waterbedrijf enz, wat toch ook in het belang der volksgezondheid is. Hij houdt voorts nog een pleidooi voor de stichting van een zweminrichting, ook uit 't oog punt van het gfevaar, dat het zwemmen nu oplevert. De VOORZITTER onderschrijft wat de heer Streefkerk heeft gezegd over het particulier initiatief; overheidsex- ploitetie is meestal duur. De vergelijking met de gemeente-bedrijven als Water bedrijf en Reinigingsdienst g^&t niet op daar het hier belangen geldt t.o.v. de volksgezondheid, die hooger moeten aan geslagen worden dan het belang van een zweminrichting. Spr. betwist voorts, dat van particuliere zijde niets gedaan zou kunnen worden; in dit verband dient gewezen op hetgeen door „Het Groene Kruis" en ,,'t Nut" wordt verrieht. In dezen geest acht spr. ook voor deze zaak een oplossing mogelijk. De gemeente zou dan bij een niét te vermijden exploita tie-tekort kunnen subsidieeren. Desgevraagd verklaart de heer Blok land geen hoofdelijke stemming te ver langen, zoodat de nota z. h. st. voor ken nisgeving wordt aangenomen. Nadat eenige reclames, inzake aansla gen in de straatbelasting zijn behandeld deelt de VOORZITTER mee, dat 't wenschelijk ie bij brand aan den Hoofd weg te beschikken over goed materiaal, 1 voor aansluiting op de daar aanwezige brandkranen. Men heeft nu een wagen tje aangeschaft, waarop 120 M. slang en een standpijp zijn geplaatst. De heer F. L. v. VLIET informeert, of hiervan ter plaatse bekendheid wordt gegeven. De VOORZITTER antwoordt be vestigend. De VOORZITTER deelt voorts mee, dat het verkeer op het kruispunt Kerklaan-'s-Gravenweg-Westzijde eischt dat de hoek, die nu zeer scherp Is. wat wordt verbreedt; een ontwerp is reeds gereed en de kosten zullen pl.m. f 660 bedragen; de polder zal de noodige sanc tie tot de uitvoering verleenen. 2. h* st. besluit de raad het noodige crediet te verstrekken en de begrootin$ hiermee in overeenstemming te wijzi gen. Rondvraag. De heer BLOKLAND wijst erop dat de dijk bij het café yan den heer W. v. d. Adel aan de Nijverheidstraat put ten vertoont en ook zwak schijnt, zoo dat de ruiten In genoemd café springen; voorts informeert hij of de bouw van voorgevels aan huizen in de Uitbreiding West voldoet aan de bouwverordening. De VOORZITTER zegt een onder zoek naar één en ander, aan den ge meente-architect te zullen opdragen. Eindelijk wijst de heer BLOKLAND erop, dat een bouwondernemer in de uitbreiding-West er vrèemde methoden op na houdt door de trottoirtegels voor de bewoonde huizen weg te halen. De VOORZITTER vindt de ge schiedenis met deze bouwerij een lijdens weg; vergeten mag echter niet worden, dat bewoners van bedoelde wijk even eens dingen hebben gedaan, dié niet door de beugel kunnen. Spr. acht dit echter geen punt van bespreking in een openbare raadsverga4fiftng. Éiema sluiting. Raadsvergadering op 29 Juli. Voorzit ter mr. F. J. van Beeck Calkoen, burge meester. Aanwezig alle leden. De notu len worden gelezen en onveranderd vast gesteld. Onder de ingekomen stukken te een verzoek van de Vereeniglng Scholen met den Bijbel, om medewerking ter verkrij ging van een subsidie voor de betege ling van de beide speelplaatsen derChr. Scholen. De VOORZITTER zegt, dat hetB. en W. niet mogelijk Hjkt, de kapitaal- dienst der begrooting 1938 nog met de ze gelden te belasten, zoodat hij met goedvinden van de schoolvereeniging na mens B. en W. aan den raad voorstelt, deze gelden eerst in de gemeente-begroo ting, dienst 1939 te verwerken. Aldus wordt besloten. De verordening op de hondenbelasting vastgesteld bij raadsbesluit van 19 No vember 1937, ia thans bij kon. besluit .goedgekeurd. a De ingekomen' Stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Boew school wowing. Hierna deelt de VOORZITTER mede. dat van Oedep. Staten een schrij ven is ontvangen, inzake den bouw van de onderwijzerswoning bij de OL. school aan den Kerk weg. Hoewel de raad reeds eerder besloot tol de bouw over te gaan, wenschen Gedep. nogmaals een beslis sing van de raad. aangezien in het vo rig besluit niet tot uitdrukking kwam, dat deze woning als ambtswoning is be doeld, waarvan de huur tot een max. percentage van 15 pCt. op het salaris van het schoolhoofd kan worden ver haald. B. en W. stellen voor, de huur aan de te bouwen ambtswoning te be palen op een JaarliJksch bedrag van f 350 tot f 430. Hierdoor wordt voorko men, dat de exploitatie van deze woning voor de gemeente al te zware lasten zal meebrengen. Tevens wenschen B. en W. in de irfstruptie van het schoolhoofd de bepaling te zien opgenomen, dat hij ver plicht is, deze ambtswoning te bewonen. Wat de financiering van de bouw aan gaat. herinnert de VOORZITTER aan het vorige besluit. De gelden van de verkoop der oude schoolwonlng zullen voor de nieuwe worden gebruikt en voor het ontbrekende bedrag zal een leening worden aangegaan bij het Burgerlijk Armbestuur, dat nog over ,een aantal grootboek-inschrijvingen beschikt, tegen een rente van 3 pCt. B. en W. stellen voor deze leenirg bij het B. A. af te slui ten, omdat men op de vrije markt, mo menteel niet tegen 3 pCt. zal kunnen leenen. De heer C. J.'HOOOENDUK acht <te verplichting dat het schoolhoofd de ze woning moet bewonen, seer wei op haar plaats, aangezien het in een nabu rige gemeente wel eens is voorgekomen, dat een hoofdonderwijzer een huis huur de, en de gemeente er vrijwel machte loos tegenover stond. Verder vraagt spr. of nu reeds over de huurprijs van deze woning definitief wordt besloten en er dus over gediscussieerd kan worden. De VOORZITTER antwoordt, dat dit laatste niet in de bedoeling ligt. De huur wordt voorloopig bepaald op min. f 350 tot f 430 max. per jaar. Z. h. st. wordt hierop conform 't voor stel van B. en W. besloten. De VOORZITTER zegt nog, dat Qedep. Staten er nu wel de noodige spoed achter zullen zetten. Waterleiding „Lek en IJssel". Vervolgens vraagt de VOORZIT TER namens B. en W. vergunning om ook dit jaar te mogen afwijken van art. 19 van de gemeenschappelijke regeling van het Waterleidingbedrijf „Lek en IJs sel" betreffende het reserveeren van de winst. De toestand der bij het bedrijf aange sloten gemeenten te nog vrijwel onver anderd. zoodat B. en W. voorstellen ook de winst van 1937 in de begrooting 1938 te verwerken, waarop ook al eenigerma- te gerekend te. Tevens verzoeken B. en W. de reke ning 1937 van het Waterleidingbedrijf goed te keuren, met op de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven f 79.990.98, met inbegrip vgn een winstcijfer van f 13.131.31. De kapitaaldienst vermeldt aan ontvangsten en uitgaven f 35.832.88. Het aandeel in de winst, dat deze ge meente ten» goede zal komen, bedraagt f 2728.40. Het voorstel wordt zonder discussie aangenomen. Gemeenterekening 1937. Hierop stelt de VOORZITTER aan de orde, de voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening 1937 en wil daar toe gaarne het rapport van de commis sie van onderzoek hooren. De heer W. DE JONG Johz. rappor teert namens deze commissie dat ge bleken "te, dat de gewone dienst der re kening sluit met een batig saldo van f 7884.21 en de kapitaaldienst met een batig saldo van f 2334.09. Spr. zegt, dat de commissie hiervan met groote tevre denheid heeft kennis genomen, en dat de tekorten van vorige dienstjaren bijna geheel zijn weggewerkt. Daar de com missie voorts geen bijzondere op- of aan merkingen heeft op boekingen of be scheiden, adviseert spr. aan de raad, de rekening voorloopig vast te stellen. De heer L. STAM wenscht, naar aan leiding van de gemeente-rekening, <fie hij mede heeft nagezien, nog enkele din gen in 't algemeen naar voren te bren gen. Het te de commissie opgevallen, dat verschillende posten de laatste jaren zoo versnipperd worden. Spr. vraagt of dit niet iets te, om op de JaarliJksche ver gadering van burgemeesters ter sprake te brengen en op vereenvoudiging in de zen aan te dringen. Voor een buiten staander is het bij de eerste oogopslag zeer moeilijk om hieruit wijs te worden. Verder is het spr. opgevallen, dat zoo veel wordt uitgegeven aan vreemde ge zinnen. Er zijn werkgevers, die zich bij voorkeur doen kennen als importeurs van vreemde gezinnen. Of er nu hier geen goede werkkrachten zijn, weet spr. niet, maar het is wel een feit, dat ook de door hen geïmporteerde werkkrach ten na verloop van tijd niet voldoen. Zij krijgen hun ontslag, en komen in de meeste gevallen voor rekening der ge meente. Spr. vraagt of 1|. en W. vooral nu er een werkloozen-controleur is, hier aan niet de noodige aandacht kunnen schenken om in voorkomende gevallen te trachten, werkkrachten uil eigen ge meente geplaatst te krijgen. De VOORZITTER antwoordt ten aanzien van de eerste opmerking, dat de zeer gespecificeerde boekingen voorna melijk voorkomen op hoofdstuk I. Deze boekingen zijn echter meest een gevolg van kon. besluiten en kunnen daarom moeilijk vereenvoudigd worden. Spreker stemt toe, dat het voor een leek wel wat moeilijk wordt om hiervan eenlg inzicht te verkrijgen, maar zegt, dat het aan de andere kant dit voordeel oplevert, dat een beter overzicht wordt verkregen over de exploitatie van elk dienstjaar. Spr. licht dit met eenige voorbeelden van hoofdstuk I toe. Wat de tweede opmer king aangaat, wil spr. voorop stellen, dat het gemeentebestuur het niet in de hand heeft, om altijd werkkrachten iiit eigen gemeente geplaatst te krijgen en de vreemden te wéren. Wel wordt sedert de aanstelling van een werkloozen-contro leur zoo nauwkeurig mggelijk acht ge slagen, en gepoogd ln een vaceerende plaats een werkkracht uit eigen ge meente, indien lhervoor beschikbaar, aan gesteld te krijgen. De gemeente-rekening dienst 1937 wordt daarop voorloopig vastgesteld nujt de volgende bedragen; Gewone dienst; Inkomsten f 150.166,26, uitgav. f 142.282.05. batig saldo f 7.884.21. Kapitaaldienst. Inkomsten f 273 570.18, uitga*- f272.236.12, batig saldo f 2.334.06. Kasgeld leening. Vervolgens vraagt de VOORZIT TER machtiging tot het verlengen van de loopende kasgeldleening groot f 40.000 aangezien de raad in Augustus hoogst waarschijnlijk niet zaL vergaderen en deze leening 31 Aug. afloopt. B. en W. verzoeken machtiging tot het verlengen dezer leening van 1 Sept. tot 1 December 1938. De leening loopt tegen een koers van 100 en een rente van 1 pCt. De gevraagde machtiging wordt z.h.s verleend. Het raadsbesluit tot verzekering van de gemeente-gelden is volgens me- dedeeling van den VOORZITTER weder van Gedep. Staten terugontvan gen met de' opmerking, dat Oedep. de datum dezer verzekering bij de fraude risico-onderlinge wenschen gèsteld te ziep op 1 Jan. 1938 inplaats van op 1 Jan. 1939. De heer W. D E J O N O merkt op, dat men zich dan verzekert over een tijdvak waarvoor dit niet meer noodig is, aan gezien dit jaar voor meer dan de helfl is verstreken. De VOORZITTER zegt, dat ach teraf zou kunnen blijken dat een fraude was gepleegd. Z. h. ?t. wordt daarop conform de wensch van Oedep. beslo ten. Krankzinnigenverpleging. Verder deelt de VOORZITTER mede, dat gedurende de laatste maan den een 4-tal patiënten op kosten van de gemeente moest worden opgenomen in het Sint Jorlsgasthuis te Delft. Dien tengevolge stellen R en W. voor, in de gemeente-begrooting 1938 de bedragen, geraamd voor verpleging van krankzin nigen te verhoogen. 8pr. stelt voor de bijdrage van de provincie van f 1580 op f 2955.68 te brengen en de extra bijdra ge an f 770.78 met f 182.23 te verhoogen. Het bedrag dat ten laste van de ge-» méente zal komen werd verhoogd met f 1078.81. De heer C. J. HOOOENDUK me moreert dat genoemde patiënten allen naar het St. Jorlsgasthuis te Delft gin gen, en hij vraatg of dit steeds werd goedgevonden door de familie's der pa tiënten. Spr. meent, dat men toch wtij is, in de keuze van inrichting. De VOORZITTER zegt, dat van de zijde der familie's nimer op- of aan merkingen over de verpleging in het St. Jorlsgasthuis zijn binnengekomen, en wijst er op, dat dit de goedkoopste In richting is voor dergelijke patiënten. Aldus wordt besloten. Zittingsdagen gemeen*» ontvanger. Tenslotte deelt de .VOORZITTER mede, dat nu de heer P. van der Leeden zijn werkzaamheden als gemeente-ont vanger weer heeft hervat en hij tevens secretaris-penningmeester van 't Hoog heemraadschap der Krimpenerwaard ls, B. en W. voorstellen, zijn instructie in verband met de zittingsdagen voor het hoogheemraadschap, in dien zin te wij zigen, dat hij als gemeente-ontvanger zitting zal hebben op Maandag en Vrij dag van 9—12 uur v.m. Op erkende chr. feestdagen op Maandag vallende, aal geen zitting zijn, maar in die weken op Dinsdag. Valt de verjaardig van een van' de leden van het Kon. Huis op Maandag of Vrijdag, dan zal het kantoor eveneetts op die dagen gesloten, en zal zitting worden gehouden op de volgende kalen derdag. Wordt goedgekeurd. Hierna sluiting met ambtsgebed. De gemeenteraad kwam Vrijdag 39 Juli in openbare zitting bijeen gndet voorzitterschap van mr. J. J. Abbink Spaink, burgemeester. Aanwezig alle le den. Er is een vacature. Na opening adviseert de commissie, bestaande uit de heeren de Vos m t. i Paauw, tot toelating van het nieuw be noemde raadslid, den heer W. v. Rooi jen. Aldus besloten. Als leden van de Gas- en Waterlei dingcommissie worden herbenoemd de heeren v. d. Llndei^ Schimmel, S tig ter en van Sijl. Tot led^n van de commissie voor Georganiseerd Overleg, de heeren v. d. Linden en Stigter. Oed. Staten vestigen de aandacht vaa B. en W. op het feit, dat de regeling voor de jaarwedden van den gemeente-ge neesheer, -vroedvrouw, geneesheer be last met dood schouw en vaccinatie eo den directeur van de Keuringsdienst voor vee en vleeach ingevolge de Armen wet en de Vleeschkeurlngswet ln «Is instructies' der betrokken ambtenaren moet worden geregeld. Tot nog toe was dat geregeld in het algemeen bezoldi gingsbesluit. In verband met de reorga nisatie van de medische dienst en met de overwogen invoering van het genees kundig schooltoezicht en de invoering van een volambtelijke dienst die in voor bereiding is, achten B. en W. het beter de regelingen voor laatstgenoemden in afwachting van de bestaande plannen aan te houden. Het salaris van mej/A. Th. J. Straat hof, als gemeente-vroedvrouw wordt op voorstel van B. en W. verhoogd" van f 760 tot f f,00, zulks in verband met het feit, dat daar de vroedvrouw voor eigen rekening moest voorzien in de dienst bij vacantie of wrlof. Dit -ruim V, onjmial

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 5