Ma ft ss s» a es ss Een avontuurlijke reis Telegrammen Schoonhoven Aspirin*, Plaatselijk nieuws ^yïëop veri^pingenl Predikbeurten Burgerlijke stand Vóór vijftig jaren. F Marktberichten"! !?S «8 88 ffiff iiH 8® SS S7r? m SF 3R sb r» KSïSSïSSB»8® iS «I m W HiSI li» 2 WOENSDAG 1® AUGUSTUS 1938 HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. DEN HAAG. 10 Aug. Heden werden de volgende prijzen uitgeloot: 1500: 19080. 1000: 18892. 400: 5630. 100. 16169, 16443. 18891. KIND VERDRONKEN. LEEUWARDEN. 10 Aug. Vanochtend is uit de Westersingel het lijk opgehaald van den 8-jarigen Piet Bijlsma uit Leeuwar den. Het kind werd'sinds Maandagmor gen vermist. WAND VAN GKINTGRAVERIJ INGESTORT. Arbeider omgekomen. APELDOORN, 10 Aug. Vanochtend om streeks acht uur is te Apeldoorn een on geveer acht meter hooge wand in de grint graverij aldaar, waar de werkzaamheden in werkverschaffing worden verricht, in gestort. De 55-Jarige gehuwde arbeider M. Jonker uit Apeldoorn werd bedolven. Een tweede arbeider kon ternauwernood worden gered. Na ongeveer zes minuten kon Jonker worden bevrijd. Met een zuur stofapparaat trachtte men de levensgees ten op te wekken, hetgeen echter niet ge lukte. Een dokter kon slechts de dood constateeren. Het ongeval is te wijten aan onvoorzichtigheid van het slacht offer. Het stoffelijk overschot is naar het inzittenden kwamen om het leven, de HET BOMBARDEMENT VAN KANTON. Honderden dooden en gewonden. KANTON, 10 Aug. Officieel wordt mee gedeeld, dat tengevolge van het bombar dement van Kanton door de Japansche luchtmacht in de afgeloopen twee dagen 296 personen werden gedood en 400 ge wond; 340 huizen werden vernield. HET CONFLICT IN MANDSJOEKWO. Hevig bombardement. TOKIO, 10 Aug. Het geheele dorp Tsjangkoefoeng, dat ligt aan de voet van de gelijknamige heuvel, stond gister avond in vlammen, tengevolge van een bombardement door de Sovjet-Russische artillerie. Dit was het hevigste bombar dement sinds het uitbreken der vijan delijkheden in dit grengsebied. STAD DOOR BRAND GETEISTERD. Honderd huizen en schuren vernield. WARSCHAU, 10 Aug. De stad Losica Babij Sielce in Oost-Polen is door een he vige brand geteisterd. De brand is ont staan door een defecte motor van een dorschmachine. Meer dan honderd woon huizen en schuren werden een prooi der vlammen. In het nabijgelegen dorp Lipi- ny werden door een brand, die ontstaan was door onachtzaamheid, tien woonhui zen en 27 schuren in de asch gelegd. NOODWEER IN TSJECHO-SLOWAKIJE. Twee herders gedood. PRAAG, 10 Aug. In de afgeloopen da gen ia Tsjecho-81owakije door noodweer geteisterd. In het dorp Balog, waar vier herders hun toevlucht hadden gezocht onder een boom, sloeg de bliksem in de boom, waardoor twee herders werden ge dood. De beide anderen werden ernstig gewond. AUSTRALISCH VLIEGTUIG NEER GESTORT. Vier dooden. MELBOURNE (Australië), 10 Aug. Na bij Dromona is een vliegtuig van de lucht macht van Australië omlaag gestort. Vier Inzittenden kwam enom het leven, de vijfde werd ernstig gekwetst. G. KOOYMAN. t Te Gouda is Maandag plotseling over leden de heer G. Kooyman, chef-monteur bij de telefoondienst aldaar. Vóór zijn overplaatsing naar Gouda heeft de heer Kooyman genoemde functie jarenlang te Schoonhoven vervuld en hij was in onze stad een bekende en geziene figuur. De overledene was 53 jaar. SCHOONHOVEN SLECHTE AANLEG. Varende gasten gaan verder. De ligging van onze stad en de faam van het oude stedeke zijn zoodanig, dat men hier heel wat bezoek van jachten en dergelijke zou mogen verwachten. Er wordt ook wel eens aangelegd, maar door de slechte toestand van de noodhaven gaan de bezoekers meestal weer spoedig verder. Zij, die het er op wagen hier in hun booten te overnachten, worden in hun slaap opgeschrikt, doordat de boot kantelt. De haven is namelijk zoo ondiep dat een Vaartuig bij vloed aanleggend bij het ebben op de bodem komt te liggen en dan kantelt. De schepen, die geen nacht verblijf aan boord hebben en waarvan «c opvarenden in een hotel slapen, vinden 's morgens hun vaartuig scheef gezakt in het slik liggen en zij, die maar voor een korte tijd hier aanleggen, ondervinden de gevolgen van de slechte toestand, waarin de te kleine steiger verkeert: dreigende spijkers en niet of half gerepareerde breuken. Zaterdag waren hier 5 jachten, die alle na verkenning van de haven, haastig naar elders zijn vertrokken. Vooral 't romer» ia aan varkoudheid erg hinderlijk en onaangenaam, maar TABLETTEN brengen snel verlichting, dank ai) hun uitstekende werking ei voortreffelijke kwaliteit 18 Dit is zoo sinds jaren en in het boekje yan de A.N.WJ3 „Almanak voor Water toerismestaat Schoonhoven met zwarte kool aangeteekend, n.l.: „Schoonhoven Aanlegplaats: Gebrekkig in de Noodhaven, buiten de sluisdlepte by eb zeer gering en aan den grond vallen by lage rivierstand te verwachten." Ook in De Waterkampioen is gewezen op de slechte toestand van de haven. Dat is een duideiyke waarschuwing en de varende bevplking mijdt daarom de stad. Een stadgenoot heeft verleden jaar ge tracht verbetering te verkrygen. Hy be gon by den burgemeester en werd van dezen magistraat gezonden naar een an deren ambtenaar, die hem verwees naar een volgende, deze weer naar een andere en die naar een volgende, tot hy ten slotte de brul er aan gaf. Men zoekt naar werkobjecten voor de werkloozen, hier ls er, dunkt ons, een. dat zoowel door de handelsvaart als dpor de sportvaart gunstige resultaten voor de gemeente moet opleveren. De haven, die in jaren niet meer is uitgebaggerd en die door aanslibben steeds ondieper wordt eti de steiger die om herstel schreeuwt, zyn goede werkobjecten. DE JUBILEUMFEESTEN. In verband met de feesten, naar aan leiding van het regeeringsjubileum van de Koningin, zullen de scholen, de secre tarie en de bedryven, de 2 laatsten voor zoover de dienst zulks toelaat, op 1 en 6 September gesloten zyn. Het ligt ln de bedoeling, de openbare scholen ook op 30 Augustus vry te geven en aangezien dat op 31 Aug. vanzelf geschiedt, zullen de openbare scholen dus op 30 en 31 Aug., I en 6 Sept. ge sloten zyn. Vermoedelijk zal dit voor beeld wel door de byzondere scholen ge volgd worden. De kindertractatie op de lagere scho len heeft op 31 Aug. plaats. VACANTIEDAG MET .JUFFROUW SNIP". Donderdag 11 Aug. vertrekken, 's mor gens half acht, de kinderen der werkloo zen en andere gesteunden, naar Arnhem en omstreken, met de bussen van ga rage A. v. Iperen. „Juffrouw Snip", een imitatie, maakt de tocht mee. Het gezel schap wordt ongeveer kwart over acht afgehaald door de muziekver. „Toageno". DUIVENVLUCHT. De P.V. „De Zilverduif" heeft Zondag een wedvlucht gehouden uit Ctney. De pry zen werden als volgt behaald: J. Heerens 1, Jac. Lensen 2. 4. 5. 7 en 8; E. v. d. Ree 3, 6 en 11; A J. Wedage 9 en 10. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen alhier gehouden Botermarkt werd besteed voor Goéboter f 0 75, voor Weiboter f 0.70, beide per half K.G. EIERENVEILIN G. Lopikerstraat. PrUzenKippeneieren f 3.65f 4, eendeieren f 3.10f 3.40, bei de per 100 stuks. Handel vlug. GEVONDEN VOORWERPEN. Een kinderportemonnaie, een kinder- taschje met inhoud. Inlichtingen poli tiebureau. Brandweeroef ening. Bergambacht. Maandagavond 8 uur rinkelden by de leden van de vrywillige brandweer de brandweerschellen en di rect daarop zag men de mannen naar de brandweergarage hollen, waar hun werd medegedeeld, dat op de hofstede van A Pons In Benedenberg brand was uitgebro ken. De uniformen werden aangetrokken en in zeer snelle vaart werd met de nieu we autosmrNnaar de aangeduide hofste de gereden. Iedereen verkeerde ln de meening, dat er werkehjk brand was. waarvoor werd Uitgerukt. Pas. toen men ter plaatse kwam en men daar rustig de burgemeester en de beide wethouders zag staan, begreep men. dat het een oefe ning gold. De burgemeester deelde aan den waarnemend commandant mede. dat verondersteld werd. dat een (Ier schuren in brand stond en dat water gegeven moest worden, waaraan met bekwame spoed werd voldaan. Binnen 81, minuut nadat de brand was gemeld, werd reeds water gegeven, wat als een topprestatie mag worden aangemerkt, gezien het feit, dat de boerdery van den heer Pons op ongeveer 2 KM. van de garage is gele gen. Onder leiding van den commandant, den heer Den Hoed. werd verder gede monstreerd door met verscheidene stralen water te geven, het nat houden van in de buurt staande gebouwen, het verdry- ven van rook. het werk met de sproeier speciaal Ingericht om het vuur tusschen plafonds aan te tasten, en met het wa terkanon. De demonstratie verliep zeer gunstig Al het materiaal bleek in zeer goede staat te verkeeren. Na afloop van de demonstratie heeft de burgemeester zijn byzondere tevreden heid betuigd en de brandweerlieden op sigaren getracteerd. De oefening trok van de zijde van het publiek veel belangstelling, waardoor ook de kringsluiters hun diensten konden be- wyzen, door het terrein af te zetten. Restauratie toren. Bergambacht. De toren van de Ned Herv Kerk is geheel gerestaureerd en geverfd. De leienbedekking is nagezien, alsmede de wyzerborden. de bal en de haan zyn gebronsd enz. De toren maakt daardoor weer een zeer goede Indruk. De Giessen. Giessendam. Deze week ls een begin gemaakt met het dichtmaken van twee van de drie monden van De Giessen. ter- wyi de volgende week de derde Het Peu lengat gedempt zal worden, zoodat men daarna geen verbinding meer zal heb ben met de rivier De Merwede. Inplaats daarvan zal met Ingang van Maandag 15 Augustus de nieuw gebouwde schut sluis in het Peulenplan in gebruik wor den genomen. Voor de schippers zal dat een groote verbetering beteekenen, daar men dan niet meer rekening heeft te houden met hoog en laag water. Hoe dikwyis kwam het niet voor, dat schip pers by laag water soms uren moesten wachten eer zy verder konden en ook by het passeeren ondervond men vaak belemmeringen. Maar niet alleen voor de schippers ls het een groote verbetering, ook voor de bewoners aan den buiten kant van de Merwededyk. zoowel in de ze gemeente als in Hardinxveld. Vooral by Noordwesten storm kwam het nog al eens voor, en in het bizonder in de win ter. dat woningen onder water liepen. Door de aanleg van de nieuwe schut sluis is daaraan een einde gekomen. Gieasendam. By den agent der ar beidsbemiddeling staan thans nog 132 personen als werkloos Ingeschreven. Het aantal werkloozen neemt de laatste we ken weer langzaam toe. De opbrengst van de busjes voorde Ger. Zendingsbond heeft f 71.13 bedra gen. Giessendam. De korfbalclub Vrienden schaar I speelde voor de nederlaagwed- stryden een wedstryd tegen PKC. Ivan Papendrecht en verloor met 6—1. Het collectief contract in de bouwvakken. Hoornaar. Tot op heden heeft de Pa troonsbond in de bouwvakken afd. Hoor naar en omstreken, na herhaalde pogin-, gen van de vakorganisatie der arbeiders, geweigerd 't collectief landeiyk contract te aanvaarden. Heden Woensdagavond wordt in de zaal van den heer Ulttenbo- gerd namens alle gecontracteerde werk gevers en werknemers geprotesteerd te gen de houding van de Patroonsbond, afd. Hoornaar en omstreken. Als spre ker treedt op de heer E. Sinoo, uit Am sterdam, secretaris van de Alg. Ned. Bouwvakarbeidersbond. Het bestuur van de Patroonsbond Hoornaar en omstreken ls uitgenoodigd om zijn weigering in de ze te motlveeren. Mocht over deze kwes tie een conflict ontstaan, dan zyn daar- bU verschillende gemeenten ten noorden van Gorinchem betrokken. BRUTALE INBRAAK. Jude man van f 5000 beroofd. Krimpen a.d. 'Lek. In de nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken by den 85-Jarigen alleenwonenden A. Eike lenboom. De indringer(s) zyn, door openschuiving van het achterraam binnengekomen, waarop zy een stoel voor de bedstede hebben geplaatst, zoodat de oude man als 't ware opgesloten was. Hierna ls het geheele huis doorzocht en byna niets ls onaan geroerd gebleven. De daders hebben de woning door de voordeur verlaten met meeneming van eenlge gouden- en zilVe- ren sieraden, een portemonnaie met on geveer f 100 en f 5000 aan effecten. De inbraak werd 's morgens door een der bu£en_ oggemerkt, waarop. de oude man Wt m isolement werd verlost Het slacht offer had van deze inbraak niets gemerkt en was, toen hy hoorde, wat gebeurd was. zeer onder de Indruk en zenuwachtig, zoodat hem op medisch advies eenlge tyd rust is voorgeschreven. Van de daders is geen spoor t« bekennen. Krimpen a.d. Lek. Zaterdagmiddag zal de burgemeester de dierenhandel van P. J. den Boer's Dierenhandel openen, die is verplaatst naar Dorpsstraat 114. Er zal ook een hertenkamp worden aangelegd. By de opening zal de muziekvereemgmg „Crescendo" haar medeweking verleenen en 's avonds zal deze vereeniging een con cert in de tuin geven. STRAATMAKER OVERREDEN. Met bekkenfractuur opgenomen Moordrecht. Maandagmiddag is op de weg Gouda—Rotterdam even voorbij het viaduct nabij de Julianasluls onder deze gemeente een straatmaker onder een auto geraakt. Ter plaatse wordt de straat gerepareerd, ten behoeve waar van een auto zand aanvoerde. De straat maker J. Kospel uit Amsterdam, gaf een teeken. dat de wagen achteruit kon rij den om het zand te lossen, doch terwyi de wagen achteruit reed, gleed de man van een zandhoop en kwam onder de auto terecht. De man werd met 'n bek kenfractuur per auto van de G. G D naar het ziekenhuis te Gouda overge bracht. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Dinsdagnacht werd de gemeente-polltie gewaarschuwd door den heer Arriesse, wonende in de buurtschap Hitland, dat achter de hei ning. op het erf, een man en een vrouw lagen, die teveel spiritus hadden ge dronken en niet in staat bleken, op te staan. Vooral de vrouw schreeuwde de liederiykste taal uit. De geheele buurt schap stond dan ook ln enkele oogen- blikken op stelten. Twee veldwachters hebben het tweetal naar het arrestan tenlokaal gebracht, waar beiden werden opgesloten. Woensdagmorgen werden beiden weder in vryheid gesteld. Gevonden: nieuwe blikken; inl. M Zwanenburg. Dorpsstraat 40. De gem. zangvereen. „Perseveran ce" neemt Donderdag deel aan het zang concours te Bodegraven, uitgeschreven door de gem. zangvereen. „Zanglust", al daar. Nieuwland. Maandag 8 Augustus heb ben de gecombineerde polders Nieuwland en Leerbroek aanbesteed het droogma ken en zoo noodig herstellen van het sluisje by het electr. gemaal Donk. Als volgt werd ingeschreven: P. W. Haveljaar, Leerbroek, f 855; G. van Dyk, Arkël, f 798; C. Gaikhorst, Ar- kel, f 795; H. C. Gaikhorst. Arkel, f 789; J. Baas, Leerbroek, f 788; W. de Groot, Nieuwland, f 768. Het werk is aan den laagsten inschrU- ver gegund. Het regeeringsjubiieum. Noordeloos. Maandagavond heeft de Wilhelmina Vereeniging een algemeene ledenvergadering gehouden. De voorzitter, dokter Weenlnk, opende de vergadering en sprak een welkomst woord. Vervolgens werd op voorstel van het bestuur besloten om op de nationale feestdag. 6 September, een feest te hou den. Het programma zal weer bestaan uit de van ouds bekende nummers, ring- rijden met versierde ry tuigen en fietsen en andere volksspelen. Verder zal het bestuur de mogeiykheid nagaan om 's ochtends een optocht te houden en 's avonds een concert. De vereeniging heeft een klein batig saldo. Er zal een beroep op de bewoners wor den gedaan, om aan de noodige financiën te komen. Oitoland. De gemeenteraad zal Vrydag 12 Augustus, voorm. 10.30 uur, een open bare vergadering houden. Voor de vacante betrekking van hoofd der Chr. Lagere Landbouwschool, hebben zich 22 sollicitanten aangemeld. Ottoland. De gezameniyke besturen van de beide Oranjeverenigingen hebben Zaterdagavond by inschrijving verpacht de standplaatsen op het feestterrein op 30 Augustus. Hoogste inschryvers wa ren: Consumptie tent J. G. de Koek f 102.50; fruittent A. Versluis te Brand- wyk f 9.11; slgarentent A. A. Van Beu- zekom f 2.26; koektent K. Eikelenboom f 5.50; 2 yscowagentjes H. Swynenburg Pz. f 6. Alles gegund aan de hoogste in schryvers. Bestuur, hoofdingelanden en be ambten van het waterschap de Neder- waard hebben met een touringcar van den heer W. A. van den Heuvel een reis je gemaakt van hier via Dordrecht en Moerdyk naar Brussel en Antwerpen. KIND DOODGEREDEN. Bij familie gelogeerd. Reeuwijk. Hedenmorgen omstreeks 11 uur is ln de afdeeling Oud-Reeuwyk het 7-jarig dochtertje van de familie De Jong, wonende aan het Houtmansplant soen te Gouda, door een vrachtauto van den expediteur W. Schriek alhier, aange reden en gedood. Het kind, dat gelogeerd was by de fa milie H. C. v. d. Wolf in de afd. Tempel. lieg bij het achteruitraden achter de WEERBERICHT. Naar waarneming ln de morgen van 10 Augustus. Het dunne pyitje geeft de stand van de vorige dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: In het Noorden zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen; meest licht be wolkt; droog, warm weer, behoudens ge ringe kans op onweer; in het Zuiden zwakke tot matige, veranderiyke wind; zwaar bewolkt tot betrokken, met nog kans op eenige regen of onweer; vry warm weer. Waterstand: Schoonhoven hg. water 6 30 uur, 1.11 M. Keulen stand 1.70 was 0.02 54 Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddaf 12 uur ln de schaduw: 71 graden Fahrenheit. Woensdag 10 Augustus: Op 7 4A TR onder 4.47. Volle Maan Donderdag J 11 Augustus. Op 8.08. Wielrijder*, licht op! 10 Augustus9-08 uur- auto en werd overreden. De chauffeur gaf voldoende signalen. Hem treft geen schuld. Het ïykje is overgebracht naar het zie# kenhuis te Gouda. De Reisduif. Sliedrecht De postduivenvereen. „De Reisduif" hield een wedvlucht vanaf Li- Libramont (België). De uitslag is: 1.4, 5 en 10 KraaUeveldv. Noordenne; 2 Boulonois; 3 Bons; 6 en 21 de Rhoon; 7, 11 en 23 van Aken—Visscher; 8, 9 en 13 Zegelaar; 12 en 14 Peters; 15 en 24 van Beest; 16, 18 en 19 Barendregt; 17 Schalk, 20 v. Willigen, 22 Smouters—v. d. Dool. Raadsvergadering. Sliedrecht. De gemeenetraad komt Maandagavond 15 dezer.nam. 7.15 uuij ln openbare vergadering byeen. Groot-Ammers. De notarissen mr. A. MUs en J. 8. Mys te Rotterdam en B. J. Teyinck te Schoonhoven, hebben heden- mogen in het koffiehuis van den heer G. van Asperen te Schoonhoven, in het openbaar verkocht de hofste, bestaande uit bouwmanswoning, gend. A 19. met schuren, hooiberg en erf, aan 't Schobn- hovensche Veer alhier. Koopers werden van: perc. I de bouw- manswoning met land, fa. Gebr. Brink, alhier voor f 11.100. Perc. II. weiland, A. C. A. Deerenberg te Schoonhoven en G. J. Rateland te Haastrecht, voor f 4.050. Perc. III, boomgaard en hooiland, fa, Gebr. Brink voor f 1.475. Perc. IV, wei- en bouwland, D. Hakke- steegt alhier f 4.250, Perc. V, hooiland, J. van Ommen, Nieuwpoort f 3 550. Perc. VI, idem, Jan de Jong, alhier f 4000. OUDi GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM. Gebouw Polderstraat Donderdag 11 Augustus, n.m. 7.30 uur, D» Blaak van St. Philipsland. .■W— .11,.W ^N... ^NMMk REEUWIJK. Aug. Geboren: Martina M., d. van J. L.Ver meulen en M. M. de Jong. Helena C, d. van J. L.„Vermeulen en M M. de Jong Ondertrouwd: P. v. d. Hoek. 45 j. (tg Rotterdam) en A. 8. de Kamper, 22 j. SCHOONHOVEN. Augustus. Geboren: Arle, z. van G. Trompette! en Z. in 't Veld. Ondertrouwd: G. J. Boere, 30 j. en A, M. A. Groenen, 25 j. Overleden: J. Kos, 54 j., echtgenootf van H, J. Lamorée, 7 WOENSDAG 10 AUGUSTUS fSSS De Schoonh. Crt. van 11 Aug. 1888 meldde; Gouda. Zaterdag reed van de zyde van Rotterdam een deftige reiskoets. bespannen met vier prachtige paarden, onze gemeente binnen. Daarin zat de Russische prins Bariatinsky, die met zyne echtgenoote een reis door Europa mtfakt. Ee*i viertal bedienden ver gezelt hen op die reis. Het voorna me gezelschap stapte hier af in hotel „De Zalm", waar het tot Maandag logeerde De prins amu seerde zich zeer met onze oud- Hollandsche kermis en woonde o a. een matlnée-musciale bij in de so ciëteit „Ons Genoegen", waar het hem zoo beviel, dat hy tot het einde bleef Hy bezichtigde natuur lijk ook de geschilderde glazen ln de St. Janskerk. Schoonhoven. Naar wij verne men. heeft het onlangs geconstitu eerd kerkbestuur der doleerende gemeente alhier een stuk gronds ln de Oranjestraat aangekocht, ten einde daarop een kerkgebouw te stichten. Noordeloos. Tengevolge van de onlangs alhier plaats gehad heb bende brand, werd door den heer J. Duijm in de gemeenteraad het voorstel gedaan, om nachtwachten ln de gemeente aan te stellen, daar de gemeente 's nachts van alle toezicht verstoken is; het voorstel werd echter door niemand ondersteund en kwam dientenge volge niet in behandeling. «MS.-—..-.— gevolg van het feit, dat het vóór zijn vertrek uit Southampton vertraging had gehad in verband met het getU. Om de passagiers in de gelegenheid te stellen op een geriefiyke tijd ln New York te zijn, had de kapitein er voor deze reis extra vaart achter gezet. De Cunard White Star Line zal ook geen aanspraak doen gelden op de Blauwe Wimpel, -om dat de maatschappij dit stuk als sym-) bool van de snelste transatlantische vaart niet erkent. Uit de officieele aanteekening van de vaarten der beide schepen kan het pu bliek zyn eigen conclusie trekken. DRIE GEWONDEN BIJ AUTO-BOTSING. Ook prof. Berger gekwetst. Maandagmiddag is op de Amsterdam- eche straatweg een personenauto uit Den Haag in botsing gekomen met een trailer uit Kerkdriel. De auto werd daar- by in een langs de weg loopende sloot geworpen Drie inzittenden werden ge wond, onder wie professor dr. H. L. C. E. Berger, directeur van de VeeartsenUkun- dige dienst te 's-Gravenhage. die de auto bestuurde. De trailer werd eveneens zwaar gehavend, doch de bestuurder bleef ongedeerd. By de botsing brak prof. Berger de lin kerarm en een sleutelbeen, de heer Pie- ters uit Den Haag liep ernstige hoofd wonden op en was eenige tyd bulten be- wustzyn. MeJ. Derks uit Den Haag kreeg een gekneusde heup. Nadat de eerste hulp was verleend, zyn de gewonden naar het St. Antoniuszie- kenhuis te Utrecht vervoerd. DE QUEEN MARY EN DE BLAUWE WIMPEL. Nieuw record gevestigd. De stryd tusschen de beide rivalen „Queen Marxl' en „Normandie" om het bezit van de „Blauwe Wimpel" is op nieuw gestreden. De Queen Mary ls de Atlantische Oce aan in Westehjke richting overgestoken in 93 uur en 48 minuten. De gemiddelde snelheid bedroeg 30.99 myi per uur. De snelste reis van de Fransche „Norman- dië" van Oost naar West bedroeg 95 uur en 2 min., terwyi dit schip zyn snelste reis in Oosteiyke*. richting maakte ln 94 uur en 7 minuten. De „Queen Mary" heeft den tyd van de snelste over tocht van de „Normandië" ln Westeiyke richting met 1 uur en 14 miAiten verbe terd en heeft dus hiermede het record van het traject in Westeiyke richting heroverd. In 1936. het jaar, dat de „Queen Mary" haar eerste reis maakte, had 't schip den „Blauwen Wimpel" aan de „Normandië" ontnomen; het was 't eerste Britsche schip, dat deze eer te beurt viel nadat de „Mauretania" het zeven jaar daarvoor had verloren. Verleden jaar evenwel her overde de „Normandië" den blauwen wimpel. In scheepvaartkringen zegt men, dat de recordvaart van de Queen Mary het schip nog niet het recht geeft op het blauwe lint, aangezien daarvoor een re cord-overtocht in beide richtingen noo dig is. De wimpel niet gewenscht. Intusschen heeft trouwens de directie van de Cunard-iyn opnieuw laten we ten, dat zy 'tegen wedstrijden tusschen de transatlantische scheepvaartlynen gekant is. zy heeft in een mededeeling aan de pers verklaard, dat zy geen be lang s&4t in records en dat geen record- vaalt voor de Queen Mary was overwo gen. Ook voor de terugreis wordt dit niet gedaan, pe snelle vaart yan feèt schip. BOTER, KAAS EN EIEREN. WOERDEN, 10 Aug. Kaas. Aanvoer 410 partijen kaas. PrUzen niet rijksmerk le kw. f 2325; idem 2e kw? f 21—f 22.50, zware tot f 25 Handel matig. BODEGRAVEN. 9 Aug. Aangevoerd 310 partyen Goudsche kaas, alle met rijksmerk. totaal 13950 stuks, wegende 125.550 k g. Prys m. r m. le soort f 23— f 25; 2e soort f 21-22.50, zwaardere tot f 26. Handel matig. UTRECHT. 9 Aug. Vereenigde Eler- veiling Utrecht. Eieren wit f 3.203.60; bruin f 3.73. AARDAPPELEN. GROENTEN EN FRUIT GROOT-AMMERS, 8 Aug. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammers. Aanvoer 7087 stuks eie ren. 302 kg. appelen; 90 kg. peren. PrU zen eieren vanai f 3 503.75 per 100; 8 pond boter f 0.70—0.77 per pond; 50 p. kaas f 0 180.22 per pond. Keswicken 9 —12 cent per kg. N.H. suikerperen 14 ct. per kg. SCHOONHOVEN, 8 Augustus. Veiling Schoonhoven. Yellow Transparant I 24 32; H 16—20; Mr. Gladstone I 19—2Z.1I 15—17. Keswick I 11—14, H 7—9; Oortls- kinderpeer I 2030; II 1818; N.-H. suikerpeer I 12—15, II 8—10; vroege aardappelen 3* t—4't: tuinboonen 3—4; stampnncessen 810; stokprincessen 14 —16. stoksmjboonen 13—15; postelein 2't—5, alles per kg.; kroten 2—3 ct. per bos; uien 2't—Vlt ct. per bos; kropsla f 11.60 per honderd. UTRECHT, 9 Augustus. Groenten- en Vruchtenveiling „Utrecht en Omstreken' Appels: Beauty of Bath 1222; Charle- mowsky 3—10; Early Victoria 5—22; Framboosappel 49; Mr. Gladstone 9 18; Groot Hertog van Baden 13; Kes wick 417; Kruilingen 27; Lord Suf- field 515. Manks Codlin 7—16; perzik- roode zomerappel 9—33; tulpappel 4 11; Yellow Transparant 8—35: Zigeune rinnen 833. Peren: Beurre Giffard 15 —26; Kruideniers 20—42; suikerpeer 9— 18; Precose de Trévoux 2434. Alles per 100 K G. Ohamplgnons 28; pruimen 10 —33; druiven (bl.) 25—27: druiven (wit) 28; frambozen 14—30. alles per 100 pond UTRECHT. 8 Aug. (Ver. Groenten- en Vruchtenveiling „Utrecht en Omstr.") Rabarber f 2.10—4.50. wortels f 2.50— 9 10 per 100 bos; andijvie f 0.50—f 140; bloemkool f 1.5012, bleekselderie f 2— 4, komkommers geel f 14.80. groen f 1 —3.10, sla f 0504.20 per 100 stuks; aardappelen f 2.60—3.80, andyvie f 2 2 90, augurken f 1.50—28. bieten f 130 4 60, capucUners f 4—8. doperwten f 3 18. Chin, kool f 1—2.30. gele kool f 1 2.70, groene kool f 14.10, roode kool f 1 —2.20. spitskool f l-*-2.40, postelein f 1— 6, pronkboonen f 3—3.80, slaboonen f 5 21, snUboonen f 516. zomerspinazie f 110. zilveruien f 611, uien f 2.10— 4 00, waschpeen f 26 p. 100 kg.; cham pignons f 38. peterselie f 514. selderie f 512. tomaten f 24.10, abrikozen f 28 —37, bramen f 1842, druiven blauw f 1928. wit f 13—30, frambozen f 13 47, moerbeien f 50—78. pruimen f 745, roode bessen f 8—27, Bonne Louise f 3— 14. paprika's f 513 per 100 pond; me loenen f 536, perziken f 116, prui men f 1.80—6.70, vijgen f 0 704.80 per 100 st. UTRECHT. 8 Aug (Ver. Groenten- en Vruchtenveiling ..Utrecht en Omstr."». Exportveiling Rabarber f 2.60, wortels f 3 20—5.60 per 100 bos; andyvie f 0 50 —1.50, bloemkool f 1 50—6.00, komkom mers f 1.10. id. geel f 4.20, sïa f 0.50 4.40 per 100 stuks; andyvie f 2.00—2.20, groene kool f 3.30—3 50. postelein f 1.00 —4 00. pronkers f 3 00—4.20, slaboonen f 914. snUboonen f 5—11, z. spinazie f 26. tuinboonen f 3.00—3.70, wasch peen f 2—4 per 100 kg., meloenen f 8— 25 per 100 stuks. ZWIJNDRECHT, 8 Aug. Aardappelen blauwp. 2.503, augurken I 12—15, II 4—9. gele savoye kool 1 60—2.50, kroten 4.50—6 10. postelein 1.10—2.80, roode kool 1—1.30, staaksulkerboonen z.dr. 12.30-13. staaksnyboonen 6-9.10, stamsuiker 8.30- 8.50. Duitsche boonen 6—650, uien 2.80 —3 40, wortelen 'afbreekpeen) 4-5 80 per 100 kg., andyvie 0.70—0.90, bloemkool. I 2 40—2 50, II 1.56-2.20. witte komkom mers I 2.40—2 90. II 1 40—2.30, groehe I 2.50—2.80, II 1.30—1.60, meloenen 17-23, perziken 5.10—7.80 gld., alles per 100 st.. druiven 20—23, tomaten 2—2.70 per 100 pond. kropsla I 1.80—2 40. II 0.50—160 per 100 krop. rabarber 2.60—3.60, worte len 3—4.50 per 100 bos, selderij 16—24 ct. per dozyn. PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 10 Aug. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 247 vette kalveren: le kw. 5864, 2e kw. 50 —56. 3e kw. 44—48 ct. per k.g. levendge wicht; 92 nuchtere kalveren f 7—12 per stuk; 106 varkens: vleeschvarkens. we gende van 90—110 kg. 66—67; zware var- keas 64—65, t .vette varies 63—M #eat per k g. slachtgewicht. Aangevoerd twee wagons geslachte runderen uit Dene marken. ROTTERDAM. 9 Aug. Vee. Aangevoerd totaal 3086 dieren. 178 paarden, 75 veu lens. 748 magere runderen, 660 vette run deren. 73 vette kalveren. 675 nuchtere kalveren, 328 graskalveren, 272 schapen of lammeren, 10 varkens, 72 bokken of gelten. Pryzen per kilo: vette koeien 70 cent, 60 ct., 42—48 ct.; vette ossen 65 ct., 58 ct.. 44—48 ct.; stieren 60 ct.. 54 ct., 50 ct.; vette kalveren 85 ct., 70 ct., 50—60 ct.; graskalveren 56 ct., 44 ctschapen 45 ct.. 35 ct., 28 ct.; lammeren 53 ct., 45 ct.. 38 ct.; nuchtere slachtkalveren 44 ct.. 39 ct., 34 ct.; slachtpaarden 49 ct.,45 ct.. 35 ct. PrUzen per stuk van mager vee: scha pen f 24, f 20. f 17: lammeren f 16. f 12. f 8, nuchtere slachtkalveren f 12, f 8. f 5; nuchtere fokkalveren f 26. f 22. f 18: slachtpaarden 210, f 175. f 105; werk paarden f 360. f 300. f 200: hitten f 245. f 195. f 100; veulens f 125, f 105. f 50; stieten f 310. f 230. f 175; kalfkóeien 320. t 26Q, f 180; melkkoeien f 315, f 260. f 190; varekoeien f 210. f 155, f 120; vaar zen f 230. f 170. f 120: pinken f 180. f 140 f 110; bokken en geiten f 13, f 10, f 5 Vette koelen en ossen aanvoer iets minder, handel lui, prijzen iets minder dan Maandag; stieren aanvoer minder, handel traag. prUzen als vorige week: vette kalveren aanvoer iets ruimer, han del, stug. prUzen lager: graskalveren aan voer ruimer, handel stroef, prijzen min der: nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer grooter, handel slepend, prUzen beduidend lager: veulens aanvoer als vorige week, handel redelijk, pryzen on veranderd, paarden aanvoer iets rui mer. handel slachtpaarden lui, overigens redeiyk Pryzen slachtpaarden min der. Overigens prijshoudend; scha pen en lammeren aanvoer iets groo ter, handel stil, prijzen van Maan dag konden zich handhaven; kalf- en melkkoeien aanvoer iets klei ner. handel kalm. prijzen als vorige week; varekoeien aanvoer iets minder, handel stil, pryzen onveranderd; vaar zen en pinken aanvoer als vorige week, handel tameiyk. prUzen constant; bok ken en geiten aanvoer gewoon, handel traag, prijzen van vorige week nauwe- ïyks te handhaven. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. ROTTERDAM, 8 Aug. (Bericht van den makelaar J. H. Broedeleti. Voederkoe ken. Inlandsche Voorslag Ujnkoeken lo co 8.70. Sept.-Dec. 8.90, Ujnzaadschilfers loco 885. Sept.-Dec. 9.05: grondnoot- koeken 50 pet loco 7.30. Sept-Dec. 740, Grondnootschllfers 50 pet., loco 7.45, Sept-Dec. 7 55; Grondnootmeel loco 7.80 Cocoskoeken loco 7 75, Sept-Dec. 7.85; Raapkoeken loco 5.10, Sept-Dec. 525; Raapschilfers loco 525; Sept.-Dec. 5.40. palmpitkoeken loco- 6 95. Sept.-Dec. 7.-; Soyakoeken loco 7 40, Sept.-Dec. 7.50; Soyaschroot loco 7 40 Sept -Dec. 7 50: Noord Amerikaansche Lijnkoeken loco 865. stoomd. 865 Sept -Dec. 8.75; do merk S.K. loco 8 70, stoomd. 8 70; Lijn zaadschilfers Nrd -Amer. loco 8.75, stmd. 8 75; Java Cocoskoeken loco 7.75. stmd. 775, Oct.-Dec lev afl. 775; Grondnoot- koeken Fransche gris blanc loco 7.50, Aug.-Sept. afl. 7.50. Br Ind. 58 pet. Aug. Sept. afl. 7.45. Plata loeo 740; Grond nootschllfers Bombay» 58 pet loco 7.55, stoomd. 7.60: La Plata 61 pet. loco 7 65; Soyakoekenmeel Manch loco 7.30; So yaschroot Nrd. Amer. loco 7 40, stoomd. 7.40, Oct.-Nov. 7 45: Brazil. Katoenzaad- meel 50 pet loco 6 40; Amer. Palmpit- meel loco 7.10, id. schilfers stoomd. 7.-; Portug. koeken Aug.-Oct. afl. 7.-; Oost- Afrik. Sesamkoeken loco 6.75. Sesamkoe- kenmeel 55 pet. loco 7.50; Poolsche Palm pitkoeken loco 7.10. Alles in gld. per 100 k.g. en gedeelte- ïyk tweede hands Alle prUzen zUn in clusief de variabele heffing, doch wor den verhoogd met de ten tyde der leve ring geldende extra-heffing, welke thans 50 ct. bedraagt. f ROTTERDAM, 8 Aug. Buitenlandsche granen. (Bericht van de makelaars Ha genbeek 4t Van der Schalk). Stemming: flauw. Rogge. 76-77 kg. Noord-Russische dis ponibel naar kwaliteit f 7.858.20, 76-77 kg. Zuid-Russische disp. f 7.85, 74-75 kg. Bahla Blanca aangek, f 8 60, Amerik. No. 2 disp. f 7.75. Canada No. 2 disp f 7.85. Gerst. Amerik. No.'2 disp. f 155. No disp. f 149. 65-66 kg. Russische stoomend f 157, idem gel.-gest. f 156. 68-69 kg. Li- tausche aangek, f 158, 62-63 kg. Donau stoomend f 152. Haver 55-56 kg. Laplata Clipped, dis ponibel f 6.90, idem stoomend f 6 90 Mals per 2000 kg. Gele Laplata, dispo nibel f 164, idem* stoomend naar aan komst 154150, Laplata Clnquantino, eind Augustus verwacht 189, Gele Ame rikaansche no. 2 disponibel 144, idem stoomend 144 Mixed Amerikaansche na 2 disponibel 144, idem stoomend 143, Mixed Amerikaansche no. 3 disponibel 142, Dongar disponibel 146, Gele Java disponibel 72, Gele Braziliaansche dis» ponibel 154. 478e STAATSLOTERIJ. Twsedx Klasse. Eerste Lijst Trekking van 8 Auguatus. 1000 No. 19934, 19304. f 400 No. 4027. 200 No. 7197, 10774, 18356. 100 No. 6859. 6901, 21053, 21816, 21493. PRIJZEN VAN 30. 1026 4120 lulo 41üd 1164 413Ö 120ö 4236 lil4 4*38 1226 4242 1292 4^31 1294 4280 1299 4282 1197 4383 1472 4404 1174 4420 1.506 44.51 1513 44«7 1.517 4-531 1.565 4532 1913 4590 1873 4639 1881 4643 1893 4647 1222 4667 T157 4736 19-8 4739 2013 4747 2106 4780 2136 46.56 2215 4368 2357 4«96 2270 4939 7476 10367 13888 16467 19340 7534 1L607 13901 1649Ó 19352 7541 10652 13902 165626 19368 7550 lObSÖ 13063 16526 19691 7569 10721 13973 16566 194*7 75V7 10753 14006 16604 19428 7602 10777 14023 16618 19440 7611 10779 14031 16665 19473 763-2 10788 14037 16669 19477 7669 10793 14O10 16674 19484 7737 10909 14059 16630 19497 7752 10927 14076 1660.5 19499 7787 10936 14123 260Ü6 l!«0l 7788 10948 14132 1G735 19507 7809 10051 1414Ö 16778 19031 7841 10973 14194 16784 19640 7870 11064 14210 16825 19049 7938 11090 14238 16S38 19652 7946 11102 14277 16865 19736 7993 11137 14290 16916 19740 7999 11150 14362 16954 19823 8073 11173 14tl5 10964 19*29 8069 11306 14422 17019 19898 8099 11211 14428 17065 19949 8130 11219 14456 17127 19959 813 „Jte 11366 14531 1.221 19993 mi 11272 14588 17951 90021 8273 U276 14534 17269 20066 ,.,v 8309 11.308 14371 177411 90099 9174 4955 *343 U383 14575 17815 20114 *>399 4977 8344 11-361 14603 17318 20182 2410 5038 8417 11397 14624 1 7331 20191 2431 5091 8471 11445 14625 17336 20209 2441 5116 8521 11463 14626 17361 20240 2474 5227 8689 11483 14650 17367 20254 2500 5230 8667 11554 14658 17438 20294 3510 5311 8695 11561 14674 L 491 30331 2515 5314 8725 11570 14675 1/304 20417 2516 ,5318 8732 11,583 14800 17523 30439 2539 5471 8758 11596 14835 1-20498 -- 8760 11608 14899 1,603 20513 8776 11638 14900 176*9 20-527 8788 11689 14991 17698 20549 8*73 11693 15014 17699 20628 *900 11706 15025 17763 20632 8911 11729 140.50 17778 20653 8919 11758 15123 17839 '20667 *945 11760 15132 17*57 20692 8947 11766 15154 17876 20699 8974 11771 15170 17902 20752 9006 11774 15196 17981 20, ,9 9014 11839 15214 18003 20825 9022 11842 15240 18007 20929 9043 118-58 16-288 18023 21015 2591 5477 2397 5489 2598 5493 2599 .5494 2600 5543 2603 365.6 2711 5618 2750 .5652 2784 5667 9068 11863 15319 18051 21017 9105 11871 15335 1*066 21038 9116 11885 16343 18130 21048 9169 11912 15346 13193 210,3 9174 11961 15354 18208 21094 •2868 5697 2931 5707 2944 5715 3041 5763 3068 5785 3128 5809 «150 5810 8176 5813 3187 '%§P8 9258 12153 15427 1S4Q9 21140 3234 6031 9281 12170 15460 18414 21158 61 9310 12235 15504 18120 211.3 -V, 12300 15-583 13424 21193 15372 9248 12129 15375 18342 21101 9237 18139 15889 18899 21110 813,5 9367 8817 3347 6277 3365 6306 3368 6398 3876 6479 3136 6524 3444 6566 .1476 6600 3479 6666 3-509 6715 6*19 6778 9427 1 2333 3 55-57 18431 21200 9483 12861 15-538 18436 21208 1*504 21260 9814 123*9 15678 18606 212"! 9668 12447 15606 18536 21292 9911 12461 1-5606 18646 218"0 9920 12476 15668 18557 21412 9930 12393 15682 1M27 21417 9939 12593 15711 18660 21420 0946 12607 137*2 18662 21421 0900 1 2751 1.5801 18682 21423 9993 12806 15617 18684 91452 3.583 6827 10036 12810 15845 18685 21400 0592 6831 10077 12838 15*83 1870© 214*0 3006 0840 10066 12898 15892 18722 21607 3613 6900 10098 12996 16000 18725 21315 3649 6902 101]1 12964 16024 18748 21523 3636 6928 10117 1-3027 16032 18739 91523 365* 6%; 130.33 1606.1 1*87:4 21539 3068 7028 10168 13120 16080 1890 21578 3/191 7041 10170 13174 16091 18955 21007 3694 7043 10245 13342 16006 18967 21610 3*74 7093 10247 13349 16104 18969 21622 •3*77 7123 10286 13424 16143 19011 21631 ."013 7125 1 0311 13442 16277 19014 21709 3049 7140 10841 13463 16282 19031 21719 3957 71.50 10359 13474 16298 1906,3 21750 30fll 7207 1 0364 13592 16-306 10095 21785 3971 7208 10396 1 059.3 163-53 19145 21795 4002 7320 10407 13622 1 6057 19146 218-36 4016 7.364 10471 13623 16.372 19178 21*77 4010 7372 1 0510 1 3687 16379 1919.3 21893 4050 7418 10562 13774 1*3*4 19203 21010 4052 744-5 1 0568 13777 1 6391 19238 21**6 4065 74.50 10572 1 37*6 164,54 19331 21999 4106 7464 1 0586 1.3837 Tn de lijst ran 25 JuK ataat 3590 m a. 478e STAATSLOTERIJ. Tweede Klasse. Tweede Lij«t. Trekking van 9 Augustus. 36.900 No. 19207. 5.000 No. 10177. 2.000 No. 15261. 1.500 No. 8935 1.000 No. 10068, 12317. 400 No. 1519, 5938, 8113, 200 No. 18360, 19146. 100 No. 2646, 7885, 11135, ltMOt 14840, 18840, 19848. PRIJZEN VAN 30. 1057 3850 6376 1186 3856 6378 1068 3882 6463 1002 3807 6500 llOö 3031 ÖÓ41 1117 3900 6ÓÖ3 1186 4000 6614 1215 4068 6630 1281 4080 6659 J"Ö5 4086 6668 1341 4097 6682 1360 4141 6687 1370 414 4 6704 1382 4167 6717 1-1P9 4170 6748 1396 4191 6761 1431 4224 6805 1468 4260 m-°0 1467 4252 684* 12-200 15945 19! 12340 16266 1 9295 9019 12400 162*4 19821 9390 12405 16301 19344 94'>6 13490 16305 19(346 9439 12491 16009 19393 9457 12503 16332 19399 9475 12566 16336 10117 9552 12571 16410 19120 9573 12611 16417 19431 9612 12640 164S4 19464 9619 12091 16444 19475 9663 19697 16491 104*1 9066 12797 )04« 19096 9662 12605 10007 19086 1571 4266 68.03 9702 l?P6l 16544 11*21 1379 4276 6*87 9764 12878 16599 19624 1606 4299 1035 4340 6913 16.30 4 342 6951 1743 4373 6978 1750 4407 1750 4417 1773 4462 7054 1778 4475 7065 1739 4484 7084 1307 4505 7002 9785 13022 16693 19038 9*37 13050 16694 19727 ©909 13001 16723 19803 9941 13113 16730 19304 9946 13129 16759 19812 9918 13173 16777 19675 9949 13-205 16783 1 9904 9961 13263 16818 19913 13286 16628 19923 ..■M.J 9975 13361 16843 19929 1348 4536 7102 100O0 13437 16857 20Q13 18-50 4543 7112 10055 19514 1 6*67 20102 1999 4634 7178 10002 13602 16891 20113 1931 4672 7183 10072 13611 16904 20127 1959 4066 7252 10062 13766 16923 20130 1968 4690 7254 10091 13840 16927 20137 1984 4692 7238 10150 13807 16934 20168 1991 4750 7269 10171 13967 17004 20176 2035 4799 7396 10219 13978 17055 201,84 2090 4814 7400 10223 14040 17063 20208 2132 4831 7416 10260 14062 17120 20226 2147 4875 7425 10273 14087 17156 20235 2185 4902 7439 10269 14128 17192 20275 2192 4904 7459 10317 14134 172-52 20278 2196 4907 7467 10360 14144 17279 20316 2249 4915 7.593 10523 14172 17281 30323 23.54 4949 7623 10648 14188 17366 20320 2268 4973 7649 10615 14203 17374 203M 2278 4983 7724 10618 14216 17455 90523 2290 4007 77,58 10706 14233 17479 304& 2307 4990 7765 10713 14242 17543 904.50 23-57 5023 7766 10714 14962 17641 20514 2380 5063 7813 10769 14271 17675 20519 2434 5066 7*8-5 10763 14317 17687 20547 2435 5100 7863 10773 14341 1-720 2O570 2446 5178 7897 10613 14342 17720 20587 24-58 5251 7906 10822 14390 17740 20604 2478 5310 7016 10R58 14-501 17741 20607 2499 5368 7925 10875 14.513 17783 ?0619 2.500 5391 7975 10808 14536 17834 9064-5 2030 54-55 8034 10943 14542 17842 20693 2634 -5467 8041 10967 14-5.57 17867 20734 2636 .5487 8082 10983 14570 17877 20709 2704 5.509 8093 11015 14584 17890 20770 2814 .5514 8142 11063 14.588 1 79-59 20791 2817 -5.519 8100 11070 14657 18017 2081-1 2842 -5-52.» 8178 11076 14669 1*0.30 20656 2834 6541 819.5 1108-5 14683 18047 20887 3053 11]01 14r20 jpoflo #0057 2901 -5-572 82-53 11110 14730 18078 20993 2932 .>583 8307 11133 14763 18086 21077 .3*00 -5591 8313 11199 14780 18068 21089 .3014 5609 8331 11212 14799 18149 21157 3090 -5671 8381 11224 14849 18210 21168 3130 568-5 8413 11229 14880 18256 21166 8158 5703 8484 11364 148*1 18968 21174 3130 5*4 7 8516 11361 14887 18288 21187 81*2 5*61 8526 11372 1 4930 18307 21919 3206 -5879 8332 113*0 15016 18.334 «1*52 3230 5*89 85.59 114-53 1 8273 5960 86.51 11-512 15100 18418 21340 J1SM 3-281 5978 8675 11547 18168 1*427 3307 6OO4 8728 11609 15218 18457 .3406 6025 8792 11684 15266 18580 21379 3413 6060 8811 11697 1-5310 18610 21386 3127 6057 88.54 11707 15331 18025 21485 34.56 6063 8*79 11768 15.368 18696 21-503 3458 6070 8916 11785 15412 18710 21681 8518 6070 9015 11347 15421 18728 21708 3581 6115 9037 11913 1-5623 18775 21751 *582 6201 9046 11928 15642 18782 21775 8630 6-203 9047 11937 15667 18790 21815 3661 6224 9054 12^07 15691 18888 21843 3677 82^2 905* 12018 15724 18932 21863 3681 6281 0062 12043 15784 18951 21904 3683 0287 9060 12106 1-5848 18959 21919 3762 62*8 9137 12127 15859 19005 21956 3766 6303 9167 12183 15872 19012 21960 3782 6304 9178 12188 15922 19106 21983 3844 6312 9181 12189 In de vorig* lijst «taait 9874 m. z. 2274; 10311 aa. a. 10318* 1890 m. a. 18904. 85 De vorstin was nu met haar krU- i eers' od het strUdtooneel verschenen. De gedaan was en hy voortaan aan ae priester voelde dat fret met ?ijn macht vowtifi onderworjjeö was. gijn mapnen werden ontwapend en 1 weggeleid. gevangenen

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 2