A. Vl\ iPEEEt I Öwzl vuutvcii'z&yi: met „goudezeltje-capaciteiten" I Telegrammen Plaatselijk nieuws Transpiratie en stukioopen van I Afloop verkoopingen j Gemengd nieuws Nieuws in een paar f~ Predikbeurten Gemengd nieuws [Wetenschap en Techniek j Marktberichten Peter Hermanus den Hartog, Dankbetuiging. AANTJE MARRIGJE VERKERK, Cr Aft AC* E islzfooa' an - scuooshovkx Verpachting; een huishoudster, Gevraagd EEN FLINKE DIENSTBODE huishoudster, Een haardkachel WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1SSS BIJDRAGE VOOR SCHOONHOVEN. Het comité, dat de tentoonstelling .Oranje en Nederland" organiseerde, wei- te gehouden wordt in het Historische slot te Zeist, had een brief gericht aan het Schoonhovensch gemeentebestuur om medewerking Het was genoemd comité bekend, dat Schoonhoven beschikt over verschillende historische stukken, betrekking hebbende op het Huis van Oranje. Het gemeentebestuur heeft daarop be sloten het fraaie geschilderde portret van Prins Maurits, dat in de Burgemeesters kamer hangt, in bruikleen te geven voor genoemde tentoonstelling. TRAILER VAN DE WEG. Maandagmiddag omstreeks half zes is êen groote trailer rpet aanhangwagen van de firma Jansen en Verwet te Haarlem, geladen met planken Van melkkistjes voor „Amilko", in de Bovenberg nabij de Fran- sche Kade. bij het inhalen van een an der voertuig, met een achterwiel in de linkerzijde van de weg verzakt, met het gevolg, dat de wagen scheel kwam te hangen. Met de hulp van omstanders is de lading gelost. Een kraanwagen van de firma A. van tperen alhier heeft het voertuig weer op de weg gebracht. Een en ander nam ge- ruimen tijd in beslag en veroorzaakte aanzienlijke stagnatie in het verkeer, dat omgelegd moest worden. RIJWIELMERK ONTVREEMD. Maandag kwam een zoon van den heer Rietveld, wonende in de Olivier van Noortstraat, die zijn rijwiel even onbe heerd in de nabijheid van zijn woning had laten staan, tot de ontdekking, dat het plaatje, hetwelk in een kokertje aan het stuur was bevestigd, was ontvreemd. Rijwielbezitters dienen dus goed op te passen. EI ERENV EI LIN G. Lopikerstraat. Prijzen: Kippeneieren 2 4.10f 4.25, heneieren f 2 40f 3 10, beide per 100 stuks; boter f 0.85f 0.70 per half KG. Handel vlug. BOTERMARKT. Op de hedenmórgen gehouden Boter markt werd besteed voor Goêboter f 0.70, ▼oor Welboter f 0.65. beide per half K.G. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor- Werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een ceintuur; een vulpotlood-. Komen aanvllegep: een postduif. DB „KARIMATA" MORGEN WEER KLAAR. TERSCHELLING, 17 Aug. De reparaties RaA de „Karimata" zullen naar alle waar schijnlijkheid niet zooveel tijd vorderen als aanvankelijk gedacht werd. Het laat ïich aanzien, dat de molen morgen weer bagger-klaar zal zijn. Indien het weer gunstig is, zal de „Ka- «Ijnata" morgen naar de 'plaats van het wrak gesleept worden, en daar de arbeid voortzetten. «VERSTROOMINGEN IN DUITSCHLAND Wegen en landerijen onder water. BERLIJN, 17 Aug. Tengevolge van de Hevige regen der laatste dagen hebben Zich in het zuiden van Duitschland over- itroomingen voorgedaan. Op vele plaat sen zijn de oevers overstroomd. In Llndau staat het water ongeveer een meter hoog in de straten. Het Roode Kruis en de brandweer hebben ononderbroken ge werkt oro de menschen uit de huizen te brengen. Nabij Landshut is de Leek bui ten de oevers getreden. Hooischelven zijn weggespoeld en landerijen staaro onder water, terwijl in Vorarlberg het verkeer door de overstroomingen wordt bemoei lijkt. CORRIGAN SPEELT VOOR DE FILM. HOLLYWOOD, 17 Aug De R.KO. ra tio studio heeft meegedeeld, dat een contract ls afgesloten met Douglas Corrigan, de vlieger, die met een negen jaar oud vliegtuig naar Califormë wil de vliegen en in Ierland terecht iwam, foor een film, welke getiteld zal zijn vlucht naar Ierland". Capelle lud. IJsseL Op het voetbalveld In de Uitbreiding-West speelt Zater dagavond 6.30 uur C.K.C. tegen „Sunri" Kinderverlamming. Gewda. Wederom hebben zich hier twee gevallen van de besmettelijke ziekte kin derverlamming voorgedaan, waardoor het totaal aantal dertien bedraagt. In de Uasel gereden. Goud*. Maandag is op de Goejanver- Welledljk bij de Haast ree htsche brug een 15-Jarige wielrijder in de Ussel gereden. De jongen keek achterom, waardoor hij* de macht over zijn stuur kwijtraakte. Door handreiking is hij op 't droge ge bracht. De wielrijder heeft zich van die- ge kleeren voorzien rn daarna zijn weg vervolgd. Voor het verkeer opengesteld. Gouda. Hedenmorgen zijn het viaduct en de brug te Voorburg, welke toegang geven tot de autoweg Den HaagGouda —Utrecht voor het verkeer opengesteld. De traverse door de kom van Voorburg is vervallen. Een rechtstreekschë aan sluiting van Den Haag op de autoweg is tot stand gekomen. Wegenverbetering. Hoornaar. Momenteel wordt flink ge werkt aan de verbetering der wegen ih Slingeland. Thans wordt de weg bij de woning van den heer W. de Jong aap Pinkeveer van een gevaarlijke bocht ver lost, daar de daar gedempte sloot tot rij weg wordt gemaakt. Gevonden: een portemonnaie m?t Inhoud. Inl. bij den gem -veldwachter. Maandagavond geraakte de personen auto van den heer D. van der Vlist uit Hoog-Blokland in de Minkeloos van de dijk. Een spatbord en een bumper wer den beschadigd. huid en uoeten- Purolpoeder houdt huid en uoeten koel en droog, gezond en gaat. Strooibus 60 et- Haastrecht. Een openbare vergade ring van de gemeenteraad wordt Vrij dagmorgen te 9.30 uur gehouden. Pun ten van behandeling zijn: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot- gunstige be schikking op het verzoek van Haast rechts' feestcomité om beschikbaarstel ling van een bedrag ad f 200 ten be hoeve van- de feestviering ter gelegen heid van het 40-jarig regeeringsjubi leum van de Koningin. 3. Voorstel tot afwijzing van het verzoek van de Ver- eeniging voor Veilig Verkeer, afdeeling Haastrecht, om 'bij het begin van de Hoogstraat borden te plaatsen met aan duiding van een inhaalverbod. 4. Voor stel tot het aangaan van een nieuwe gemeenschappelijke regeling met Gou da en andere gemeenten inzake onder linge hulpverleening in geval van brand. 5. Voorstel tot kostelooze over dracht aan de provincie Zuid-Holland van enkele gedeelten openbare straat in verband met den aanleg van de nieuwe provinciale weg door de kom der ge meente. 6. Voorstel tot benoeming van den heer G. B. Gabry tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. 7. Voorstel tot verhuur van het perceel C 166 aan de wed. A. G. Verboom; 8 Voorstel tot nadere bepaling van de grondprijs van het gemeentelijk bouw terrein aan de Liezeweg-Breedenweg op uniform twee gulden per M2. fl. Voor stel tot goedkeuring van: de rekening over 1937; een wijziging van de begroo ting voor 1938 en de begrooting voor 1939 van het armbestuur van Roosen daal. 10. Voorstel- tot voorloopige vast stelling van de rekeningen over 1937 van de gemeentebedrijven. 11. Voorstel tot voorloopige vaststelling van de ge meenterekening 1037. 12. Begrootings- wljzigtng. Verkeerstelling. Haastrecht. Op den weg Den Hcag ert Rotterdftfli-—Utrecht in deze gemeente, werd Zondag een verkeerstelling gehou den. Daaruit bleek dat tusschen 6 uur v.m. en 8 uur n.m. 3187 auto's passeerden Een respectabel aantAl. Haastrecht. De gemeente-rekening 1937 sluit met een voordeelig saldo van f 3318,30 (v.j. f 2936,77). De rekening van het electricit^itsbe- drijf, dienst 1937, geeft een nadeelig slot aan van f 1017,44 (vorig jaar f 1245,96). Het bestuur van de voetbalvereni ging „Haastrecht" werd eenige tijd gele den door den Kantonrechter te Gouda veroordeeld, omdat reclameborden waren geplaatst op het voetbalveld zonder ver gunning van Ged. Staten. Een verzoek daarna gericht aan Ged Staten om toe stemming voor de plaatsing, is thans af gewezen. De toestand van een huis op „De Kleine Haven", dat dateert uit 1656 en teekenen van verval vertoont, deed den eigenaar overwegen het perceel te ver bouwen. De gevel heeft eéhter de aan dacht van Monumentenzorg getrokken en er is reeds een teekening 'van het huis gemaakt. Er bestaat nu kans dit het be houden kan blijven. Hoornaar De melkventer S. van B ge raakte bij de woning van A. van dén Dool met zijn bakfiets te water. Het on geval liep met verlies van eenige eierpn af. DOOD GEVALLEN. Krimpen a.d. Lek. Gisteren is bij N.V. L. 8mits Scheeps- en Werktuigbouw te Kinderdijk de 21-jarige J. H.' de Rooy van een hooge stelling gevallen, met het gevolg, dat hij direct na het ongeluk overleed. Dr. Terpstra was spoedig ter plaatse, maar kon slechts de dood con stateer en. 25 jaar bestaan. Krimpen a.d. Lek. Vrijdag zal het 25 jaar geleden zijn, dat de N.V. Drijfrie- menfabriek „Krimpen" werd opge richt. De oprichters waren de heeren P. H. Roos, M. Roos, G. v. d. Ven en W. Roest. Begonnen werd met het bouwen van een klein fabriekje, maar reeds na enkele Jaren moest dit door een grooter vervangen worden en nu staat op de hofk van de Oosterstraat en Onder de Waal een fabriek met drie verdiepingen waarin de modernste machines staan, die in het technisch lederwaren bedrijf noodig zijn Hoewel het bedrijf ieer zware tijden heeft doorgemaakt, is on der het beleid van den directeur, kien heer W. Roest, dia vanaf de oprichting deze functie vervult, deze zaak tot één der modernste geworden van Neder land. In de loop der jaren hebben de relaties zich over de geheele wereld uitgebreid» Vrijdagmiddag zal ten kan tore van de N.V. een receptie worden gehouden. Vo#tbalnitoIagen. Krimpen a.d. Lek. Door met 60 van „Boskoopsche Boy# I" en met 6—2 van „Gouderak I" t$,. winnen, wist het eer ste elftal van uD«ettant" beslag te leg gen op de eerste prijs bij de seriewed strijden, uitgeschreven door de voet- balvereeniging „Gouderak". Fiet« gestolen. Krimpen a.d. Lek. Nadat C. de J. Za terdagavond een dansgelegenheid alhier bezocht had, kwam hij tot de minder 'aangename ontdekking dat zijn fiets ontvreemd was, waarop aangifte bij de politie volgde. De samenvoeging der beide Krimpens. Krimpen a.d. Lek. Het actie comité zal zich met een adres tot de Kroon wenden, waarin gevraagd wordt. niet tot samenvoeging van de gemeenten Krimpen ad Lek en Krimpen a.d. Us sel over te gaan. Verdronken. Meerkerk. De 47-jarige landbouwer H. B., die in een ziekelijke en over spannen toestand verkeerde, heeft des nachts zijn bed en woning verlaten. Na lang zoeken is hij 's morgense verdron ken in een sloot nabij de woning terug gevonden. Zondagavond zijn tijdens de dienst in de Herv. Kerk. waarbij voorging ds. J. Slok van Langerak, de diaconie en de kerkvoogdij verrast met een extra collecte van respectievelijk ruim f 32 en f 34. Bevestiging ds. Rullman. Meerkerk. Thans staat definitief vast dat ds. Rullman, beroepen predikant bij de Geref. Kerk, alhier, op Zondag 16 Oct. in den voorm. dienst zal wór den bevestigd door ds. R. E. van Arkêl, Geref. predikant te Utrecht. KINDJE VERDRONKEN. Na lang zoeken gevonden. Zevenhuizen. Dinsdagmiddag was de 5- Jarige Willem van den Hoek om 1 uur van huis gegaan. Tot groote ongerustheid van de ouders was het jongetje om 4 uur nog niet thuis. In groeiende angst ging men zoeken, doch om 9 uur 's avonds had men het kind nog niet gevonden. Hierop wendden de ouders zich tot den rijks veldwachter. daar de gemeente-veld wachter niet thuis was. De veldwachter dregde de Hennepsloot in de nabijheid van het ouderlijk huis af. doch zonder resultaat. Inmiddels was ook de gemeen te-veldwachter op de hoogte gebracht en gezamenlijk zetten de veldwachters het onderzoek voort. Eenige inwoners van Ze venhuizen deelden mede dat 's middags een paar woonwagens door het dorp ge komen waren. Op grond hiervan begaven BEHOUDEN THUIS. GEBR. KOK - BERGAMBACHT TELEFOON 38 HANDEL IN OUDEN NIEUW HOUT Bieden uit groote voorraad aan Am. gr. Dekdeelen - eiken en gTenen Stal- en Brugplanken - Mooie partij Scheeps luiken 3 tot 4 M. - nieuwe voorraad Ramen voor Kippenschuren, beter dan nieuw - pl.nt. 100 stuks ronde Palen 7 tot 11 M. - Voor dakbedekking Gegalv. en Asbest platei^. ALLES CONCURREERENDE PRIJZEN. Bezo«kt da Werf s.v.p.1 de veldwachters zich naar Zoetermeer, waar de wooriwagens zich bevonden en stelden een grondig onderzoek in, dat eveneens zonder resultaat bleef. Per extra politie-bericht werd de vermissing door de radio omgeroepen. Ook gedurende de nacht werd het kind niet gevonden. Hedenmorgen heeft men nogmaals in de Hennepsloot gedregd en even vóór tienen het knaapje bij de ophaalbrug gevonden. Zooals te begrijpen is, li de verslagen heid in het dorp groot. Verkooping. Waddinxveen. Hedenmorgen is bij af slag hotel „Kwaak" aan den heer van Eyk te Gouda verkocht voor f 5860. AMERIKAANSCHE LEGERVLIEG TUIGEN VERONGELUKT. Vijf dooden en vijf ernstig Het Duitsche Focke Wulf-vliegtuig „Condor" na de landing op Tempelhoff te Berlijn ga de recordvlucht Berlijn—New York en terug. De kranige bemanning ▼lel een enthousiaste ontvangst ten deel Nabij Rosedale Field (Califomië) is een torpedovliegtuig van hetvliegtuigmoeder- schip „Saragota" omlaag gestort. De 3 in zittenden zijn omgekomen. Een groot bombardementsvliegtuig is verder in de baai van San Diego gevallen. Hierbij wer den 2 personen gedood en 5 ernstig ge wond. VAKBONDENCONCURRENTIE. Trein met arbeiders overvallen Een trein, waarmede dertig arbeiders aan den Chappero-spoorweg, in Mexico naar hun werk werden gebracht, is door een gewapende bende aangevallen. De trein werd tot staan gebracht. De aan vallers schoten 26 arbeiders, die lid waren van een bepaalden vakbond, neer. De overigen werden vrijgelaten De bandie ten waren waarschijnlijk gehuurd door een concurreerende vakvereeniging. DE HITLER-GROET VOOR VROUWEN. Hitier heeft thans voor de vrouwen een speciale manier van groeten voorge schreven, door de rechterhand met ge bogen elleboog tot schouderhoogte op te heffen en tegelijkertijd het hoofd te bui gen. Deze nieuwe groet zal voor 't eerst moe ten worden gebracht bij het bezoek van den Hongaarschen regent Horthy en diens echtgenoote. OM DE VERZEKERINGS-PENNINGEN Een bizarre methode. Eenige tijd geleden had een reiziger in het station te Knocke (Belgie) een groote koffer in bewaring gegeven, sa men met een valies, dat hij voor 8000 fr. had laten verzekej-en. Toen hij later WEERBERICHT. Naar waarneming in de morgen van 17 Augustus. ,Het dunne pijltje geeft de stand van de vorige dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Aanvankelijk nog krachtige, in dé nacht echter nog afnemende Noord-Westelijke tot Westelijke wind; zwaar bewolkt met 'opklaringen; weinig of geen regen; iets kouder des nachts; overdag weinig ver andering Sn temperatuur. Waterstand: Schoonhoven hg. water 10.25 uur, 1.63 M. Keulen stand 3.45 M., was 0.80 M. Maastricht 16 Aug., 40.67 M., val 0.65 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw; 62 graden Fahrenheit. Woensdag 17 Augustus: Op 10.32, onder 12 54. Laatste Kwartier Don- derdag 18 Augustus. Op: 11.10. Wielrijders, licht op! 17 Augustus zijn reisgoed kwam afhalen, bleek hel valies onvindbaar. De eigenaar eischta toen de uitbetaling van de 8000 fr„ waar voor hij dit had laten verzekeren. Daar de zaak verdacht leek, werd een amb tenaar van de speciale comm.ssie van toezicht er op af gezonden, die zich naar het hotel van den eigenaar van de koffer begaf, waar hij in de terugge kregen koffer het valies vond, dai uit de bewaarplaats verdwenen was. De koffer bleek aan de vier wanden van deuren en van onzichtbare luchtgaten voorzien te zijn. De eigenaar heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij had als medeplichtige een bultenaar, die zich in de koffer verstopt had en die in de bagagebewaarplaats uit zijn schuilplaats was gekropen, het valies in den koffer had gedaan en nadien, weer in zijn schuilplaats was gekropen. Voorzichtigheidshalve hadden de die ven. die ingerekend zijn, op de koffer „Niet kantelen"! laten vermelden. T- Maandagavond is de wed. J. de Wilde in Heerenveen aangereden door een tramlocomotief en op slag gedood. Te Winschoten is in het gemeente lijk zwembad een jongeman verdronken. Bij het dreggen maakte men gebruik van een treknet. Het Amerikaansche departement van financiën deelt mede, dat er een hoeveelheid opium ter wdarde van ruim een milioen dollar in beslag genomen is op een boot in de haven van New York. Een orkaan heeft de Golf van Mexi co geteisterd. Talrijke schepen werdbn gedwongen een toevlucht in de havens te zoeken. De storm bereikte een snelheid van 80 K M per uur. Het Fransche stoomschip „Artois*, metende 400 ton, is ten Zuiden van Gi braltar op een mijn geloopen en gezon ken. De bemanning is door twee redding» booten in veiligheid gebracht. Het congres der Russische orthodoxe kerk. in het buitenland, dat den laatsten tsaar van Rusland. Nicolaas II, heilig zal verklaren, is Zondag te Belgrado begon nen. NED. HERV. KERR. HAASTRECHT. Ned. Herv. Evangelisa tie. Vrijdag 19 Augustus, n.m. 2 uur, Ds. Steenbeek, van Oudewater. Huwelijks inzegening. STREEFKERK. Donderdag 18 Augustus, n m. 2 uur, Ds. H. W. Waardenburg. Hu welijksinzegening. VRIJZ. HERVORMDEN. KINDERIJK. Lokaal onder het Secre tariegebouw. Donderdag 18 Augustus, n.m, 2 15 uur, Ds. A. Donker, van Hekelingeg* "uweliUtsinzegenlng. Q 1 DOODE VISCH IN DE GRACHTEN VAN NAARDEN. In Naarden's vestinggrachten drijven ontelbare visschen. Zij drijven aan de oppervlakte van het water dood. Daar door is een vuile stank ontstaan en de vliegen vinden er hun dorado. Langzaam aan is het begonnen, een paar weken ge leden. Eerst een enkele, toen meer en meer, totdat thans de ontelbare doode beesten bijeendrijven, honderden kilo's gestorven, gestikte visch. Groote snoekbaarsen, brasem en wit- visch drijven er. Visschers hebben bij hoopen uit het water gehaald en langs den kant gelegd. Daar ligt de" troep te be derven en te vergaan. De toestand is niet alleen verre van hygiënisch, maar kan gevaarlijk worden ook. Het is een zonderling verschijnsel, dat de alen bij scholen van honderden aan de opper vlakte van het water zwemmen. Deze visschen-sterfte is te wijten aan de warmte en het verontreinigde water. „DE WANDELAAR". Het Augustus-nummer van „De Wan delaar" bevat o.a. „Op bergen en in da len", van den redacteur, die op waardee- rende, zij het niet steeds critieklooze wij- se, zijn vrijmoedig oordeel over land schap, menschen en toestanden weergaf. J. de Vlieger kampeert sedert jaar en dag op Schouwen en vertelt daarvan. Jos. Ruting heeft de kleine plevier leeren kennen. Niet op een afstand: „ze heeft naast mij te broeden gezeten". Naar de overlevering luidt, konden in 1672 de Fransche soldaten Kootwijk niet vinden. Nu is dit eenzame heidedorp bij alle „luisteraars" bekend -* bij name al thans! Maar Jac. Gazenbeek weet in een rijk geïllustreerd artikel nog vele inte ressante bijzonderheden over historie en ligging van deze zeer oude nederzetting te vertellen. Dr. A. C. de Koek droeg een artikel bij over: „de kijker voor den na tuurliefhebber." Verder schreven A. de Jong over „het tropische aquarium", A. van der Straaten over „kinderen van licht en schaduw", Toepoel over „hon den", S Hamburger over „strijd tegen na- tuurschending", Hulsbos over „zomer zon". DE CRISIS IN DE GLASFABRIEK „LEERDAM". Momenteel zijn onderhandelingen gaan- oe om ae Giasfabnek „Leerdam' en de Vereenigae Glasfabrieken te Schiedam tot een oedrijf samen te voegen. Na een eventueele fusie zal het bedrijf van „Leerdam" op dezelfde voet worden voort gezet. Ook de fabricatie van het bekende kunstnijverheidsglas zal voortgang vin den. Zoo men weet vroeg, tijdens de onder handelingen, die in 1936 werden gevoerd om een basis te vinden, waarop de Glas fabriek „Leerdam gesaneerd zou kun nen worden, de fabriek surséance van be taling aan. Sinds de verieening van de voorloopige surséance van betaling zijn, zoowel met de z.g.n. „groep Van Rossum" als met de Vereenigde Glasfabrieken te Schiedam nog langdurige onderhandelin gen gevoerd inzake het overnemen van de Glasfabriek Leerdam. Het resultaat was. dat be,gin Augustus 1936 werd opgericht de N.V. Nederland- sche Glasfabrieken met een nominaal kapitaal van f 180.000 waarvan f 100.000 in contanten werd gestort, welke vennoot schap het bedrijf van Leerdam zou over nemen. Op 9 September 1936 werd de voorloopige surséance van betaling inge trokken. Door de overdracht aan de nieuwe combinatie bleef het bedrijf gespaard, zoodat de werkgelegenheid behouden bleef Voorts heeft de overdracht de maat schappij in staat gesteld alle crediteuren tevreden te stellen. De glasfabriek onder vond echter steeds grootere concurrentie van de Vereenigde Glasfabrieken, wat/ genoemd gevolg heeft gehad. BOTER, KAAS EN EIEREN. BODEGRAVEN, 16 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 376 partijen, tezamen 16920 stuks. Prijs le soort met rijksmerk f 23 —25, 2e soort met rijksmerk f 2122.50, zware met rijksmerk tot f 25.50. Handel matig. UTRECHT, 16 Aug. Ver. Eiervelling Utrecht (V.E.V.U.). Eieren wit f 3 40— 3 95, eieren bruin f 4.32, beide per 100 stuks. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. ROTTERDAM, 15 Aug. Buitenlandsche granen. (Bericht van de makelaars Ha genbeek -Van der Schalk). Stemming prijshoudend. Rogge: 76-77 kg Noord-Russische naar kwaliteit disponibel f 760785, 76-77 kg. Zuid-Russische disponibel f 760, Ameri kaansche no. 2 cuapomuei f 7i>o, Canaaa no. 2 üisponobel f 700, 74-75 kg. Bahia oianca cuapombel f 860. Gerst: bo-66 kg. Zuid-Russische aange komen f 148, 64-63 kg. Donau stoomend f 147, Amerikaansche no. 3 disponibel f 143, 68-69 kg. Litausche aisp. f 153, 68- 69 kg. Poolsche disponibel f lo8. Haver: oa-56 kg. cupped Laplata aan gekomen f 675. idem stoomend f 675. Mais per 2000 kg.: Gele Amerikaansche no. 2 stoomend f 141, Amerikaansche mixed no. 2 disponibel f 141, idem stoo mend f 140, Mixed Amerikaansche no. 3 disponibel f 139, Gele Laplata aangeko men f 144' 2, idem stoomend f 144, Lapla ta Cinquantine stoomend f 186. ROTTERDAM, 15 Aug. Voederkoeken. (Bericht van den makelaar J. H. Broede- let). Inlandsche Voorslag Lijnkoeken loco f 8.70, Sept.-Dec. f 8.80, Lijnzaadschilfers lpco f 8.85, Sept.-Dec. f 8.95, Grondnoot- koeken loco f 7.50, Sept.-Dec. f 7.60, 1 Grondnootschilfers loco f 7.70, SeptDec. f 7.80, Grondnootmeel loco f 7.85, Sept.- Dec. f 7.95, Cocoskoeken loco f 7 75, Sept.- Dec. f 7.85. Raapkoeken loco f 5.10, Sept.- Dec. f 5 25, Raapschilfers loco f 5.25. Sept.- Dec. f 5.40, Palmpitkoeken loco f 7. Sept.- Dec. f 7.10, Soyakoeken loco f 7.40, Sept-- Dec. f 7.50, Soya schroot loco 1^.40, Sept.- Dec. f 7.50, Noord-Amerik. Lijnkoeken lo co f 8 65. stoomd. f 8.65. Sept.-Dec. f 8 80. merk S. K. loco f 8.75. stmd. f JU75, Lijn zaadschilfers Noord-Amerik. loco f 8.75, stmd. f 8 75. Java Cocoskoeken loco f 7 65. stmd. f 7 85, Aug.-Dec. f 7.65; Sesamkoe- kenmeel loco f 7.50, Grondnootkoeken Fransche gris blanc loco f 7.50. stmd. f 7.50, Aug -Sept. f 7.50. Plata loco f 7 40. Br.-ind. 58 pCt. Aug.-Sept. f 7.45, Grond nootschilfers (Bombay) 58 pCt. loco f 7.55, stmd. f 7.65, Aug.-Sept. f 7.65, Soyakoeken meel Mandsj, loco f 7.30. Noord-Amerik. Aug.-Sept.-Oct. f 7 40. Soyaschroot Nrd - Amerik. loco f 7.40, stmd. f 7.40. Sept - Nov. f 7.45, Bolted Texas Katoenzaadmeel (49 pCt.) Nov. afl. f 7. Braziel 50 pCt. loco f 6 40. Amerik. Palmpitschilfers loco f 7, st. f 6.95, Am. Palmpitmeel loco f 7. stmd. f 6.95, Amerik. Palmpitrfceel loco f 7.05. Amerik. Babassumeel loco f 7. Poolsche Palmpitkoeken loco f 7 10. Alles 1n gld per 100 kg., en gedeeltelijk tweede hands. Alle prijzen zijn inclusief de varia bele heffing, doch worden verhoogd m^t de ten tijde der heffing geldende extra-hef fing, welke thans 50 ct. bedraagt. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT GROOT-AMMERS, 15 Aug. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammers. Aanvoer 7158 stuks eieren, 862 K G. appelen. 430 K.G peren en 66 K.G. boonen Prijzen: Eieren vanaf f 3.90 tot en met f 4 40 per 100 stuks; 7 pond boter vanaf f 0:70 tot en met f 0 86 per pond; keswicken vanaf f 0.09 tot en met f 0.12. Noord-Holl suikerperen vanaf f 0.12 tot en met 1 0.14, dirkjesperen f 0.09 H. alles per K G. UTRECHT, 16 Aug. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. Fruitveiling van Dinsdag 16 Augustus. Appels: banketzuur 5—11, candijzoet 3— 8, charlemowsky 6—24, codlin keswick 3 —17, early victoria 4—22, framboosappel 5—18, groot hetog van baden 3—10, mr. gladstone 9—21, glasappel 38. gamer- I sche zure 516, graham jubilé 623, grenadiers. 5—9, keulsche paradijs 4—11, kruilingen 2-^-4, manks codlin 8—40, per- zikroode zomerappel 9—32, prinses ma ne 4—12, lord giosvenor 7—11, lord suf- field 513, tiaiicparant de croncei 419, worchester permain 49, zigeunerinnen 840, zoete bioeme 58, yeilom transpa rant 638; peren: van a*peer 11, ciapps' favorue 1242, dirkjespeer 7— 15, neerenpeer 515, komngsjutte 512, kruideniers 1941, dr. julius guyot 13 19, precose ue trevoux 1434, suikerpeer 6—18, alies per lüü K G.; roode bessen 20, aruiven (blauw) 19—23, druiven (wit) 22 —24, pruimen 731, fi ambozen 1416, i moerbeien 29, bramen 27—32, alles per lüü pond, perziken 2.704.10, abrikozen 1.90 "WOENSDAG 17 AUGUSTUS 133S 1.60*bloemkool I f 4.10—8.60, idem n f 1.50 —4. komkommers witte I f 1.60—1.90, [d. II f 1—1.40, groene I f 1.30—2.20, id. II f 1 1.30, meloenen I f 14—22, perziken I f 4— 6, alles per 100 stuks; kropsla I f 1.30— 2.20, idem II f 0.50—1 per 100 krop; pie terselie f 0.50—1.50. rabarber f 2—2.70, wortelen f 4—5.20, alles per 100 bos; sel derij 7—17 cent per dozijn; tomaten f 2 2.50 per 100 pond. PAARDEN EN VEE. ROTTERDAM, 16 Aug. Ter veemarkt waren aangevoerd: totaal 2869 dieren, n.l. 138 paaiden, 41 veulens, 751 magere runderen, 620 vette runderen, 65 vette kalveren, 580 nuchtere kalveren, 297 gras- kabtèren, 341 schapen of lammeren, 3 varken?. 33 bokken of geiten. ijzen per kilo: Vfette koeien 75 ct., 65 ct., 44-i-50 ct.: vette ossen 68°ct., 61 ct., 45—50 ct.; stieren 60 ct., 54 ct., ct.; vette kalveren 90 ct., 80 ct., 6070 ct.; eraskalveren 55 ct.. 43 ct.; schapen 45 2.6U, arusjoxxen ïuia, cox oranje pip pin 4—5, triumph de vienne 14—21, aiies per 106 stuks. UTRECHT, 15 Aug. Ver. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. Radijs 70. rabarber 2.80—4.80, wortels 2.50 —7.20, per 100 bos; andijvie 0.50—2.70, bloemkool 1.50—19, bleekselderie 2, kom kommer, geel 1—5. id. groen 1—3.50, sla 0.609 per 100 stuks; aardappelen 2.60 —3.50, andijvie 24.60, augurken 150 24, doperwten 3—5, gele kool 1—2.70, ld. groene 2—4.60, id. roode 1—2.10, id. spits 1.203, postelein 610, pronkboonen 3 5.20,® slaboonen 4—17, snijboonen 4—15 zomer spinazie 4—13, zilveruien 10—14, uien 3—4 60, waschpeen 2—6 per 100 KG.; champignons 3—31, peterselie 5—11, sel derie 5—11, tomaten 2—3, abrikozen 19 —38, aardbeien 52—78, bramen 20—37, blauwe druiven 17—26, idem wit 20—28, frambozen 861, moerbeien 37—85, prui men 6—34. roode bessen 23 per 100 pond; meloenen 5—44, perziken 0.70—13. prul- men 1 804,30, vijgen 23.50, paprika's 12 per 100 stuks. Exportveiling: wortels 3.10—4.60 per 100 bos; andijvie 0.50—1.30. gele komkommers 1.30—2.10. sla 070—2.80 per 100 stuks; andijvie 2—2.50, augurken 3—19. bieten 3 —3 50, groene kool 3.30, postelein 2—8, pronkers 3 10—3.90. slaboonen 4—12, snij boonen 5—12. zomer spinazie 1—7, uien 3—3 70 per 100 K.G meloenen 6—25 per 100 stuks. 1 ZWUNDRECHT, 15 Aug. Aardappelen (blauwp.) f 2.70—2.90, augurken I f 15— 20, idem II f 29, gele savoye kool f 1.30 —160, id. groene f 1.40—2.50. kroten f2 80 —4, postelein f 2—2 90, pruimen f 17 38, roode kool f 1.201.70, spinazie f 2.70 —4, staaksutkerboonen (z. dr.) f 12.50— 14, staaksnijboonen f 7—11.20, stamsui- kerboonen f 57.20, Duitsche boonen f 5 20—5 80, pronkboonen f 3—3.20, uien f 3 50—4, wortelen (afbreekpetn) f 4— 4 90, alles per 100 K.G; andijvie I f 1— ct., 35 ct., 30 ct.; lammeren 53 ct., 45 ct., 38 ct.: nuchtere slacht kalveren 47 ct., 42 ct., 37 ct.; slachtpaarden 51 ct., 47 ctt 37 ct. Prijzen per stuk van mager vee: Scha pen f 25. f 20, f 17; lammeren f 18.50, f 12, f 8; nuchtere slachtkalveren f 12.50, f 8. f 5: nuchtere fok kalveren f 26. f 22, f 18; slachtpaarden f 215# f 180, f 110; werkpaarden f 360, f 300, f 200; hitten f 245, f 195. f 100; veulens f 125, f 105, f 50; stieren f 310, f 230. f 175; kalf- koelen f 320, f 260, f 180; melk koeien f 315, f 250, f 190; vare- koelen f 210, f 155, f 120, vaarzen f 230 f 170. 120: pinken f 180. f 140. f 110; gra^kalveren f 50. f 40, f 30; bokken en geiten f 14. f 10. f 5. Overzicht: Aanvoer-van vette koeien e* ossen korter met kalme handel en prij zen als Maandag, een prima koe ging nog tot 79 en een os tot 72 cent; stieren aan voer als vorige week .stugge handel en onveranderde prijzen; vette kalveren iets kleiner aangevoerd, matige handel en de prijzen als Maandag, een prima kalf ging nog tot 100 cent; schapen en lammeren grootere aanvoer, redelijke handel en ruim prijshoudend; aanvoer nuchtere fok- en slachtkalveren iets kleiner met vlotte handel en iets hoogere prijzen; paarden iets minder ter markt, redelijke handel, prijzen «van de slachtpaarden iets hooger, verder onveranderd; aanvoer van kalf- en melkkoeien als vorige week met kalme handel en prijshoudend; vate- koeien geringe aanvoer, tamelijke han del, prijzen als vorige week; vaarzen en pinken kleine aanvoer, zeer stroeve han den en onveranderde prijzen; graskalve ren iets korter, tamelijke handel en niet g°heel prijshoudend; bokken en geiten aanvoer korter, vlugge handel en iets hoogere prijzen; veulens kleiner aange voerd. matige handel, prijzen stabiel. Er werden weinig schapen voor export ge kocht. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader Weduwnaar van Johanna de Kogel, in den ouderdom van 89 jaar en 6 maanden. Uit aller naam; C. O. DEN HARTOG, Groot-Ammers, 15 Aug. 1938. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over lijden van onze innig geliefde Zus ter betuigen wij U hiermede onzen Jiartelijken dank. P. VERKERK. WED. G. DEN DUYF VERKERK. Ouderkerk a.d. Ussel, Aug. 1938. In „ZON EN SCHILD", Ned. Herv. Gesticht voor Zenuw- en Geestes zieken te Amersfoort, kunnen enkele LEERLING-VERPLEGENDEN geplaatst worden uit orth. milieu. Vereischten: Be hoorlijke school- en godsdienst kennis, goede gezondheid en sterk gestel; leeftijd 18—22 jaar. Soil, aan den Geneesheer-Directeur. HUISHOUDSTER GEVRAAGD tn het laatst van September, bij Weduwnaar (gezin met 3 kinde ren). Brieven, onder letter A, Postkantoor Kinderdijk (gemeente Nieuw-Lekkerland) station restant. 21 Aug. Nieuwe Veluwetocht. 1 2.— 22 3 dagen Rijnreis 1 25.75 22 6 dagen Luxemburg 1 42.00 24 2 dagen Ardennen f 13 50 25 Valkenburg 1 3.25 28 Brussel 1 4.— 29 6 dagen Vierlandenlocht 1 48.— 2» 1 30.— 31 2 dagen Rijn.Eifel enAhrdal. 1 15.— 4 KRFFMOIX.F> y HAAGT PRIJS!! van stand plant «en op het SlaMtion voor 1 September 1938, de Historische Dag te Schoqnhoven. Plaatsing voor I consumptietent. Verlof A< t 1 gebaktent of koektent. 1 fruittent. 2 ijstenten I oliebollentent. 1 viich-verkooptent, I sigaren-sigarettentent I vrooiijke keuken. Geen verplichtirtg inwoner te zijn. Inschrijving tot uiterlijk Zaterdag 20 Aug.. bij den secretaris, C. de Gruijter, Dam 5, Schoonhoven. Terstond gevraagd i middelbare leeftijd. C/BU1JS - Langerak. te Sliedrecht: Flinke hulp voor kleine winkel en huishouding, niet beneden de 20 jaar. Loon nader overeen te komen. Br. no. 6820 aan het Bureau van dit Blad. Mevrouw H. DE GROOT, West-Haven 42 - Gouda VRAAGT tegen 1 September: wegens huwelijk der tegenwoor dige. Zich aan te melden s' avonds na 8Vi uur. Terstond gevraagd v. d. of d. e. n. BijJ.M. DEELEN, Lekdijk B 127a, Bergambacht, post Schoonhoven, - Zanglustige dames en heeren van 14—80 jaar worden verzocht op de repatltla der volkszangaubada niet om 8 uur, maar om 7 uur n.m., Donderdag 18 Augustus op Doelenplein (bij ongunstig weer Garage Van lperen). HET BESTUUR. Mevr. KEIJZERDE WIT, Bussum- mergrindweg 40, Hilversum, vraagt tegen 1 Sept.: Een flink Hollandsch KEUKEN-WERKMEISJE, liefst bo ven 25 jaar, goed kunnende koken en werken. 2de Meisje aanwezig. Loon 35.per maand. Aanmel den 's avonds Van 8.309.30 uur of schriftelijk. Flink net DIENSTMEISJE GEVRAAGD v.d.e.n„ v.g g.v. Loon f 7 p. week. Adres: KROL, Koningstraat 441, Den Haag. t)eze VESTA Haardkachel bezitten, 'ii ongeveer hetzelfde als eigenaar te zijn van het goudezeltje uit het bekende sprookje. Bij aonkoop hebt U al circa fl. 30 - verdiend, want hij kost nu fl. 37.50 inplaats von fl. 64.90 (een zomer- koopjel). Capaciteit 150 M'. Hebt U liever een haard, neem dan de REX, een echte Joarsma uitblinker voor slechts fl. 77.50. Stookt de allergoedkoopste brandstof (industrie nootjes) en geeft schitterende warmte. Capaciteit 175 MJ. Wat U verder aan kolen bezuinigt tegenover andere merken en bij minstens dezelfde warmte is verbazend. Laat U bij ons dezen bijzonderen Vulhaard eens toonen, maar wacht» niet tot ze uitverkocht zijn. Wij hebben een keuze uit eepige honderden modellen. Hiardtn - Kachels - Fornuizin IjC, III XmllCljOlljg Nieuwe Markt 19 - Rotterdam Wf wBF| Rotterd. Dijk 247 - Schiedom Een Dame op leeftijd wenscht met September EEN KEUKEN-WERK MEISJE EN EEN TWEEDE MEISJE tusschen 3040 jaar, voor d. fn n., P.G., zwart en katoen dragend. Aanm. 's avonds tusschen 8 en 9 uur: Emmalaan 11, Utrecht. DIENSTBDDE. In klein Chr. gezin, buitenwijk van Rotterdam, wordt gevraagd: Een flinke, nette DIENSTBODE. Hoog loon. Br. onder nr. 55? Boekhandel MAZIJK. Heerenstr. 17, Rotterdam

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 2