L De gur Gemeenteraden Burgerlijke stand*] Rechtszaken ;5ESfC 2000°.“X J.KAAM1AG 22 rócMlUoiTtS 18?» I 0 Ne. 800B. waarna de notulen j komen logisch, wat B. en W. voorstellen. NIE leid, dat de snelheid, waarmee verdach- -- der sluit in met aan nieuwe toe het leggen van een benzinetank PLAAT WKK K Auto-SpuiVen takinwahlina. rechtbank een de VOORZITTER J-W-v-d j VLIST naar Is er voorts, crediet ver wed. dat Ings- p-. wiilei raatverllcl h. st. besloten. :enlng 1937 wordt daar- rgBg? feL- 53 LITKLOPPEN De rekeningen worden aldus steld. Voorloopig in is in De verhoef hef GROOTE BIJ GRA Op de graanbeu: kich Maandagmor afgespeeld in verbi de regeering om op granen opnieu K.G. te verhoogen fingen onmlddellij protestvergadering optreden der regei werd drie graanbe sooals we In ons *t kort meldden. De graanhandel besluit volkomen 1 beurs werden geer met de grootste n sturen er op de pi Graanhuls op de ontwaardigde har Men constateerde, nieuwe verhooging een klap in het g in det van het fei in het minst reker met de dringende Voor diende te lem mo- dle De August weer jaar. Th. C. aan sluit aan beantwoord- toe, burgerwoonhuis. In de rondvraag informeerde de heer A. R E H O R S T nog naar de bouw van een woning voor den heer T. Boelhouwer. Voor bespreking hiervan werd de ver gadering geslóten en ging men in ge heime vergadering over., gewone •1,66, ba- apitaal- 17.589,25. TER, het sche ken, geen I d( Landschap log eens zal zeer Polsbroek. Gemeenteraadsvergadering van Vrijdag 19 Augustus, onder voorzitterschap van burgemeester Schreuders. Aanwezig alle leden. De VOORZITTER opent de verga- Gunstlge oogste woordige economu leiden. Op zichzel tuur lijk gebaat m de prijsverhouding geeren, doen den a menigmaal je nie gepaard met klei: prijzen dalen en de graan-exportei reld, en de uit winsten en hun dalen. De voorrad delaren dalen in j. Men zou kunne koopkrachtdaling ook in een aantal het niet zinkt bij massa, die nu ml) sake lijks te levens hebben Men vergeet dai reld-economle nie bepaald. Een geri blijft de wereld-ff er iets bij dien u geheele maatscha; lang de volkswelvi kfachtsontwlkkellr nomische verhoud geheele volkswelvt Door overvloedlf de daaruit ontstar nemlngskracht va perd, zoodat de r de afhankelijke v len van goedkoope Mussolini wilde ductie houden bt speculatie en rulr bied ten goede lal heele volk. Zelfs in het Ind Werkt Roosevelt e< tag door de boen steunen, zoodra d paalde hoeveelhe teneinde de bedrlj te houden. Hij w< moeiüjkt door het gel, zoolang de ei gewijzigd is, een 1 ten opzichte van daaraan worden van agrarische pi tot een verslecht tusschen stad en bijv, is het Indexc ducten ten opsich in 1937 met 43 andere grondstof! verminderd. M.a.v krjjgcn belangrijk duet, terwijl sij i prij sen voor de i goederen hebben „stad en plattelar spanningen, die d volklng en door de sa worden vergroe voor verd. nu de A. REHORST lichtte toe, daal ging over die Markus, maar over van de pompen. De kerk- ing, dat de pomp vlak voor de >mmissie wijst de VOOR- Is leden aan de heeren De De Heer en Verstoep. rekening wordt daarna voorloopig de o. Broer e. Ingekomen was de goedkeu- Het huurcontract met den neer L. L. sme- nuur •r jaar. B. en W. •act weer te ver- ABONNE’8, dia si V«r»chynt:M ea Vrjjdag. I ung: voor Sc maanden f Mat versaki f 47.589,25, nihil. Het heel bijzonder is In de ons land, zoowel als in - die onwettig verklaarde en van overtreding daarom Melkerscursus. Stolwijk. Op het landbouwbedrijf van den heer W. Boer, Benedenkerkscheweg, heeft de Vereeniging Jongerengroep en Oudleerlingen een meikerscursus gehou den voor de leden der afdeeling. De jury bestond uit de heeren ir. W. J. Huisman, rijkssnivelconsulent te Gouda, J. van Til burg, voormelker te Vianen, A. Stuurman te Bonrepas, H. Bongers en P. A. Voor sluis alhier. Diploma’s werden behaald door: A. van den Broek 194 p.; W. Boer 193*/»-p.; T. van Dam 192>£ p.; H. Ver- burg 192*/» P-, H. Verburg 192 J4 p.; G. van Vliet 186 p.; A. de Jong Mz. 184’/$ p. en A, de Jong JDz. 181*/» p. Een tweede cursus werd gehouden op het bedrijf van den heer G van Bemmel Beierscheweg. Diploma’s werden behaald door mej. A. M.vvan Bemmel 190 p.; J. A. de Jong 190 p.; mej. Adr. van Bemmel 188 p.; D. Verstoep 188 p.; P. van Vliet 182 p^ mej. M. van Schoonhoven 78’/» P4 en W. van Dam 176 p. De voorzitter der afdeeling heeft op beide bedrijven den Juryleden, na afloop van de cursus dank gezegd voor hun me dewerking en de landbouwers voor het disponibel stellen van hun vee. spr. nog mededeelen.dat de aanvraag Inzake de heeft laten vervallen en ;aan aan de hand van de h( vastgesteld werden de re keningen van het electricltelta- en het waterleidingbedrijf. Beide geven een te kort aan in verband met de aanleg van de provinciale weg. Dit tekort is kleiner dan dat van het vorige De bedrijven werken zeer goed. Weth. VAN DEN BERG zegt een verslag te zullen uitbrengen over de bedrijven. De tekorten zijn respectieve lijk f 512 en f 963,17. De VOORZITTER vroeg namens B. en W., een blanco voor versiering van het raadhuis bij de a.s. jubileum feesten Dit voorstel werd aangenomen. Bij de Autotocht ouden van dagen. Moordrecht. Onder leiding van den burgemeester en zijn echtgenoote is hier Vrijdagmiddag een autotocht voor ouden van dagen gehouden Deze tocht, waar aan zestien auto's deelnamen, ging van Moordrecht over den Haag naar Scheve- ningen en vandaar naar Wassenaar via Leiden en Waddinxveen weer terug. Te ongeveer twee uur vertrok de stoet onder groote belangstelling en begeleid door den heer Dljkhot als motorordannans. Toen de stoet in Den Haag aankwam was de verkeerspolitie van die gemeente reeds aanwezig om de stoet door de stad te lelden. Door de goede zorgen van de po litie kwam de stoet achtereenvolgens bij Het Huis ten Bosch; het monument van wijlen Koningin Moeder Emma en het paleis Noordeinde, örn vandaar naar Scheveningen te vertrekken, waar de pier werd bezocht. Hoewel het weer niet aan lokkelijk was, keken de oudjes, waarbij er •en was van 82 jaar, die nog nooit de zee had gezien, hun oogen uit. In Schevenin gen werd een café bezocht, waar de oud jes werden onthaald. Bij het vertrek te Scheveningen was weer de verkeerspolitie aanwezig om de stoet tot aan de grens der gemeente uitgeleide te doen. Op prij- zenswaardige wijze heeft de politie zich van haar taak gekweten. Verschillende malen werd het verkeer stopgeset,. opdat de stoet ongehinderd kon passeeren. On derweg werd nog eenmaal gestopt in „De oude Vink” en vandaar ging het huistoe. Velen stonden de stoet op te wachten toen die circa half acht in de gemeente arriveerde. Het bleek dat de oudjes de vermoeienissen van de reis goed hadden doorstaan. Voor het organiseeren van de ze tocht is veel werk verricht. Vele giften kwamen binnen om de kosten te bestrij den, verschillende autobezitters stelden hnn auto beschikbaar. Voor allen, die aan het welslagen van deze toch hebben medegewerkt, zal het een genoegen zijn te vernemen dat het doel, den oudjes een aangename middag te bezorgen, ten volle is bereikt. Horde betreffende het huren van de derlj moet vernieuwd worden. De bedraagt thans f 300 per stellen voor het contra nieuwen voor drie jaar met een huur van f 300. met toevoeging, dat de huur der voor elke week, dat hij de termijn verzuimt te voldoen, f 2.5Ö boete zal heb ben te betalen. Aldus wordt z. De gemeenterekf na ingediend. De eindcijfers zijn: inkomsten dienst f 29.177.41, uitgaven f,27.091,c tig saldo f 2085,75. Inkomsten ka] dienst f 47.589,25, uitgaven f 41. Saldo nihil. Het reservefonds beloopt thans f 5100. De speciale voor rekeninj zijn gc zonder over gaf De Vuurtal i i an amwuuiub, uui hij het deze keer zeer op prijs stelt, dat de rekening vlug wordt weggezonden. Het volgend jaar kan men met het voorstel van den heer De Jong rekening houden. Wel kan men vast een commissie benoe men, welke het volgend jaar de rekening zal nazien. In deze com ZITTER als Jong, De vastgesteld. heer DE JONG stelt voor, een raadsvergadering te beleggen het serieus behandelen van deze ig, want hij voelt er niet ceel voor, 'oedkeuring aan iets te hechten, dat hij weet, waar het precies iat. 'OORZ'ITTER antwoordt, dat Haastrecht. Vrijdag 19 Augustus vergaderde gemeenteraad. Afwezig was de heer 1 J. ring van enkele raadsbesluiten. Op een verzoek van de Haastrecht- sche feestcommissie om voor de jubi leumfeesten f 200 te mogen ontvangen uit de kas der gemeente, werd gunstig beschikt. Op een verzoek van de afd. Haast recht van de Vereeniging „Veilig Ver keer” - om in de gemeente borden plaatsen met „Inhaal Verbod” werd van den VOORZITTER, voorstel volging De heer VAN DER LINDE verbetering van de Hoogstraat de Kippesteeg met het oog op ’t ke verkeer. Ter plaatse staat een boomen in de weg De VOORZITTER zei, dat die boomen te verwijderen een van het te gereden heeft, niet groot is geweest Pleiter meende dat wanneer de recht bank het, schuldig over verdachte mocht uitspreken, het opleggen van een boete een voldoende correctie zal zijn. Met algemeene stemmen werd dit voor stel aangenomen. Vanwege de vele bezwaren, die inge diend waren door de kerkvoogdij betref fende het leggen van een benzinetank voor den heer B. Markus in een der slootjes enz., stelden B. en W. voor, het punt betreffende bespreking over het par keerterrein van de agenda te voeren. Hoe men nu, aldus de VOORZIT- bezwaren kan indienen tegen plaatsen van een ondergrond- tank, kan ik me niet inden- daar hier tegen in het geheel bezwaren kan bestaan. In alle ste den en dorpen liggen er. Op het oogen - blik staat er bij den heer Markus een benzinetankwagentje. Dit is werkelijk ge vaarlijk, vooral bij het overpompen van een vat. De heer dat het hier niet speel tank van den heer B. de plaatsing voogdij is bar kerk somt. De VOORZITTER deelde hierop mede, dat het in ’t geheel niet in de be doeling lag, om de pomp voor de kerk te plaatsen, maar bij de heg voor de wo ning van den heer J. de Groot, waarvoor de heer Markus reeds vergunning had. Het zou beter geweest zijn, als men eerst eens over deze zaak was komen praten. Men kan toch geen bezwaar schrift Indienen, als men niet weet, hoe de zaken staan. Inmiddels kon de heer Markus hinderwet werk zal gi reeds verleende vergunning Hierop volgde een bespreking over de rijksveldwachterswoning. De VOORZITTER deelde mede, dat de heer Adr. van Herk geen bijzondere hooge eischen zal stellen en indien over gegaan wordt tot de bouw van zulk een woning, hij ten hoogste 2 Jaar borg voor de huur blijft Verder deelde nog mede, dat B. en W. met een afge vaardigde van Stad en het bouwen aan de Kerkweg n< ernstig hebben bekeken. Dit punt i soepel worden behandeld. Aan den heer K. Markus hebben B. en W. reeds toezeg- «Hng jedr^rx voor het bouwen van een Berkenwoudc. gemeenteraad kwam Zaterdag 13 o_jtus in openbare vergadering bijeen. Nadat burgemeester M. Gatier de vergadering had geopend, werden de no tulen aangehouden tot een, Volgende ver gadering. Ingekomen is van den Commissaris der Koningin het bericht, dat aan den bur gemeester verlof is verleend van 9 Aug. tot en met 5 September. Daarna volgt de benoeming van een tijdelljken gemeente-secretaris. B. en W. stellen voor om den heer De Man, thans op het secretarie werkzaam, hiervoor te benoemen. De heer De Man werd met algemeene stemmen benoemd. Daarna kwam aan de orde het voorstel tot aankoop van een brandkast voor het GBB. De VOORZITTER deelde mede, dat hij met den administrateur van het GEB. getracht heeft een tweede handsch brandkast te koopen, maar daar dit erg rskant was, stelden B. en W. nu voor om een nieuwe Lips brandkast te koopen. Men kan er een krijgen voor pLm. f 200 in huis geplaatst - -WM"- ongelukken aanleiding moest geven. Het O. M. maakte in zijn requisitoir ook een opmerk.ng over de gevaarlij ke plaats, waar het ongeluk is geoeurd. De Situatie ter plaatse verplicht tot <Je uiterste voorzichtigheid en was dat nog te meer noodzakelijk, er een extra belemmering was in aanwezigheid van een autobus. Het aan tal klachten van dorpsbewoners over de opgeschoten jeugd, die of met race fietsen of met motorfietsen -op Zondag de weg als race-baangebruikt, is legio, maar gelukkig loopt elke onverant woordelijke daad niet op zoo treurige wijze af als hier het geval is, waar een jongeman op heel leelljke wijze zijn been heeft gebroken, zoodat het voor zijn verdere leven wel stijf zal blijven. Dat is de ellende, die door zulke onbe suisde jongens teweeg wordt gebracht Menschen als verdachte hooren niet thuis op een motorfiets, maar helaas kan hem de bevoegdheid om zoo’n ding te besturen slechts voor den tijd van 1 jaar worden ontzegd. Maar daarnaast behoort verdachte en met hem al die kornuiten, die van hard rijden houden, te weten, dat dergelijke gedragingen ernstig worden opgenomen. Het OM. eischte 6 weken hechtenis en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. De verdediger, mr. J. Leopold, wees er in zijn pleidooi op, dat het slachtof fer al heel gevaarlijk op de weg liep, ter wijl uit de beschadigingen aan de torfiets en aan de verwondingen, verdachte zelf bij dit ongeluk heeft op- geloopen, wel is kunnen worden afge- rondvraag deelde de VOORZITTER mede in antwoord op een vraag van den heer Kraan dat verhaal van kosten op assu rantie is uitgesloten. Voorts zeide hij, dat de spuit van Gouda per uur f 20. kost en dat dit f 10.— zou zijn als men bij de nieuwe regeling, zelf in het bezit van een goede spuit zou zijn. De heer KRAAN informeerde naar de kleeding van de brandweerlieden en naar de alarmcentrale, waarvan des tijds sprake was, waarop de VOOR ZITTER antwoordde, dat bij de be- I grooting voorstellen in de raad komen waarin deze geheele materie bezien is. vroeg langs druk- groep ROEKELOOS RIJDEN TE CAPELLE AJ). IJSSEL. de Rotterdamsche de zaak tegen den bankwerker J. M. uit Rotterdam, die op een Zondag in April te Capelle a.d. Ussel met de door hem bestuurde motorfiets in aan rijding is gekomen met den 14-jarlgen Piet van Vliet, die tengevolge daarvan is gevallen en een gecompliceerde breuk van het linkeronderbeen heeft gekregen De president, ipr. F. G. Schalkwijk, wees er op, dat het punt, waar de aan rijding is geschied, zeer gevaarlijk is, doordat de weg smal is met een zeer aruk verkeer, terwijl op het oogenblik dat verdachte er passeerde, een breede autobus aan den kant van de weg stond en er verderop nog een auto naderde. Desniettegenstaande heeft verd. met een roekelooze snelheid gereden. Altijd als de president hoort van jongelui, die voor hun plezier langs de wegen vliegen moet hij denken aan „niets, dat Nergens gaat”. Maar intusschen toch een jongeman, die door dat rijden voor zijn geheele leven met een stljt been moet loopen. De president verge leek verdachte met de sprinkhanen, die ook niet weten wat voor schade zij aanrichten. Drie getuigen werden voorts gehoord, die verdachte op zijn motorfiets hebben ziea rtjden, met een snelheid, die tot Rondvraag. De heer HOOGEBOOM dringt aan op het doen schoonmaken der slooten. De VOORZITTER antwoordt, dat van deze opmerking <nota genomen zal worden. De heer DE JONG zegt, dat er vol gens voorschrift zes raadsvergaderingen per jaar gehouden moeten worden. Nu heeft men er nog maar twee gehad, en deze is de derde. Op deze wijze voortgaan- de, kan men er aan het eind van het Jaar vier achter de rug hebben. Hoe moet het nu met die twee andere? De VOORZITTER antwoordt, dat als er geen agenda-punteh zijn, hij geen lust heeft om een vergadering uit te schrijven. Het beheer der gemeentezaken moet bovendien zoo zuinig mogelijk ge schieden. Als de raadsleden evenwel van tijd tot tijd zelf behoefte hebben aan een vergadering, om met hun grieven en opmerkingen voor de dag te komen, dan moeten zij B. en W. hiervan in kennis stellen en dan wordt een vergadering be legd. De heer DE JONG zegt verder, dat van Mei tot September de straatverlich ting des avonds niet ontstoken wordt, maar in Augustus kan men soms reeds behoorlijk donkere avonden hebben en daarom zou spr. willen, dat reeds in Augustus de 'straatverlichting weer ont stoken wordt. De VOORZITTER zegt, dat dtt punt in B. en W. besproken zal worden. Tenslotte wijst de heer DE JONG er op, dat nu de weg door het dorp weer geteerd is, er aan gedacht moet worden, de verkeersstreep om de bocht opnieuw aan te brengen, wil men een einde ma ken aan de gevaarlijke situatie van thans. De VOORZITTER zegt toe, dat dit zal gebeuren. Daarna sluiting. «Et, dat het a^. regeeringsjubileum der koningin een J geschiedenis van dat van andere landen. Éen regeeringsperiode van veer tig Jaar stemt tot dankbaarheid. Spreker wijst er op, dat ons land ten opzichte van andere zeer gezegend te noemen is, vooral wat betreft het terrein van gods dienst en onderwijs. Derhalve mag men zeker op gepaste wijze* uiting geven aan zijn dankbaarheid voor dit blijde jubileum. B. en W. willen nu een crediet beschik baar stellen voor het organiseeren van een kinderfeest. Voor tractatie der leerlingen van de scholen zal 25 cent per kind be- beschikbaar worden gesteld en verder een ongeveer even groot bedrag, om den kin deren een blijvend aandenken te kunnen aanbieden in de vorm van eeji beker met de beeltenis der koningin erop. De bekers zullen in samenwerking met de gemeen te Benschop worden aangeschaft, waar door de prijs 21 cent wordt. Verder stel len B. en W. voor, de kosten van het oprichten en verlichten van de eerepoort voor gemeenterekening te doen komen. De heer VERSTOEP zou liever zien, dat de bekers van onbreekbaar materiaal werden, van aluminium b.v. Dan hebben de kinderen er langer plezier van. De VOORZITTER antwoordt, dat dan de prijs heel wat duurder zal wor den en bovendien lijkt spr. een alumini- umbeker, mede vanwege de kleur, terwijl er ook geen beeltenis van de koningin op voorkomt, weinig geschikt als jubileum geschenk. De heer DE HEER vindt het beter als de kinderen inplaats van een tractatie een boekwerk kregen, dat is een blijvend ge schenk. Ter gelegenheid van het regee- ringsjublleum worden thans mooie boek jes uitgegeven. De VOORZITTER antwoordt, dat er voor een kind geen feest Is, wanneer het niet getracteerd wordt. Verder zullen de kosten hooger worden De heer VERSTOEP Is er niet voor, dat de gemeente de kosten draagt voor het plaatsen en verlichten van de eere poort. De dankbaarheid wordt niet door het aanbrengen van die lichtjes geuit, daarvoor moet men op een andere plaats zijn. De VOORZITTER wijst erop ter gelegenheid van het Jubileum wljdh diensten zullen worden gehouden. De heer DE HEER gelooft, dat de feestviering, zooals men die hier wil, niet naar God toebrengt, maar van Hem af leidt. De avond-helbel en het nachtge- doe bij die gelegenheden staan spr. te gen. Door verlichting van die eerepoort, werkt men iets dergelijks in de hand De VOORZITTER zegt, dat bij de Jongste feestviering in deze gemeente om tien uur alles rustig was, zoodat er moei lijk van nachtgedoe gesproken kan wor den. De heer VERSTOEP vindt het treu rig, dat er eerst een dankstond wordt gehouden en dat men daarna feest gaat vieren. x De heer DE HEER beaamt dit en zegt, dat het tegen elkaar invloekt. De heer DEN BESTEN is het ook met den heer Verstoep eens. Men kan geen twee heeren dienen Men moet God aan hangen of Baal. Gods woord keurt het geen bij dergelljke feesten gebeurt, «f. De heer DE JONG zegt, dat er bij het jubileum reden tot danken en Jui chen is. Danken doet men In de kerk en Juichen op het dorp. Spr. vindt het vol- door stukje oude Haastrecht zou verdwij nen. Bovendien zal de nieuwe weg een jaar tijd wel klaar zijn. Daarna het de bedoeling de heele Hoogstraat orde te brengen. Weth. HOOFT achtte de toestand zoo, dat verbetering niet uitgesteld kan worden. Het voorstel-Van der Linde wordt met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Vóór de heeren P. C. Hooft en P. van der Linde. Daarna smiting. GOUDERAK. Augustus. Overleden: A. Plak, 74 J. J. de Graaf, 81 j. A. den Outer, 88 J„ wed. van A. Rustwat. M. G. Sterberg, 47 j„ echtge noote van W Donker. JAARSVELD. Augustus. Getrouwd; A. Stigter en G. Stigter. Overleden: C. van Middelkoop, 76 laatst weduwnaar van N. de Vos. LOPIK. Augustus. Geboren: Geertruida Gijsberta, d. van W. A. Rossen en H. G. Nije. Theo, z. van P. van der Vlist en M. Brouwer. Ondertrouwd: A. P. Streefkerk, 28 J., en P. Schenkel, 22 J. C. Hoogendoom, 24 j„ en L. Stigter, 24 J. Getrouwd: J. W. den Oudsten en G. Stuivenberg. Overleden: J. Koudijzer, 33 J„ echtge noot van D. Veenvliet. SCHOONHOVEN. Augustus. Geboren: Jan Christiaan, z. van A. Heikoop en M. C. Straver. Ondretrouwd H. A. den Hollander, 28 j, en C. J. dê Langen, 21 J. WILLIGE-LANGERAK. Augustus. Geboren: Greta, d. van J. Scholten en M. Eijkelenboom. Willemljntje, d. van A. Rijneveld en P. de Jong. Adrlaan Johannes, z. van J. L. v. d. Hoek en H. van Rossum. IJSSELSTEIN. Augustus. Geboren; Petrus, z. van P. Klomp en E. Streng. Ondertrouwd: H. van Renswoude, 25 j„ dering met gebed, v worden gelezen en onveranderd vastge- i steld. Ingekomen is de goedkeuring van Oed. Staten van de gemeenterekening 1936 en van het raadsbesluit tot conversie van geldleemngen. Een adres van de gezamenlijke onder wijzersbonden, waarin verzocht wordt ad- haesie te hechten aan een adres aan de regeering. in verband met de verlaging van de leerlingenschaal, wordt voor ken- nlsgeving aangenomen, waarbij de VOORZITTER memoreert, dat er in de Tweede Kamer meermalen over deze kwesle gesproken is. Spr. acht het geen aangelegenheid, waarover de raad zijn oordeel heeft uit te spreken. In zooverre de rijksfinanciën zulks toelaten, zal de regeering wel al het mogelijke doen, om verbetering in de toestand te brengen. Eveneens voor kennisgeving aangeno men wordt een verzoek vari de Bond van Koffiehuishouders enz., om met de a.s. feestdagen ontheffing te verleenen van tapverboden, sluitingsuur en dergelijke. Besloten wordt nog naar aamleiding van een schrijven van het gemeentebestuur van Montfoort, waarin gevraagd wordt om een bijdrage van twee maal f 2.53 voor twee leerlingen uit Polsbroek, die de landbouwschool aldaar bezoeken, een sub sidie van f 5.06 te verleenen. De VOORZITTER memoreert daar na, dat de vereeniging voor kinderuit- zending tot voor kort subsidie kreeg van rijk en provincie. Thans evenwel moet bij gemeente-verordening die subsidie wor den vastgesteld. In de vorige raadsverga dering, waarin een dergelijke verordening werd aangenomen, hebben B. en W. ver geten de maxima subsidiebedragen op te I nemen. Derhalve stellen- zij thans voor, de maxima te bepalen op 75 ct. voor de eerste verpleging van ten hoogste vier weken en 50 ct. voor een aanvullende verpleging, eveneens voor ten hoogste 4 weken. Spr wijst er evenwel op, dat in feite slechts 25 ct. voor de erste en 15 ct. voor de aanvullende verpleging betaald wordt, de maxima bedragen zijn slechts het gemiddelde van de bedragen, welke in de andere gemeenten worden betaald. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. In behandeling komen dan voorstellen van B en W. inzake de herdenking van het regeerings- jubileum der koningin. De VOORZITTER lertrouwd: H. van Renswoude, 25 j„ en G. J. van den Heuvel, 22 J. J. G. de Lang, 26 j., en A. van der Veer, 22 j. J. Daalhuizen, 19 J. (te Utrecht), en M. P. Netten, 18 J. G. A. Baars, 33 J. (te Vreeswijk), en AC. Westland, 25 j. te erop, afwijzend beschikt na toelichting het ver- ult- gesloten achtte. Wil een en ander van kracht zijn, dan zouden de borden niet alleen op de Hoogstraat, maar op alle hoeken van de straten aangebracht moe ten worden. Besloten werd met Gouda en ande re gemeenten een nieuwe gemeenschap pelijke regeling aan te gaan inzake on- dei^inge hulpyerleening bij brand. De raad ging, na toelichting van den VOORZITTER, accoord met een voorstel, om gedeelten gemeentegrond kostekx>s over te dragen aan de pro vincie» ten behoeve van de aanleg van de nieuwe provinciale weg. Tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand werd benoemd de heer G. B. Gabry, ambtenaar ter secretarie. De gemeentewoning C 166 werd huurd voor f 2 per week aan de A. G. Verboom. De grondprijs van bouwterrein gemeente aan de Lizeweg-Breeweg werd bepaald op f 2 per M2. De VOORZITTER de verschillende vragen en lichtte dat de koopers van grond over de ge heele diepte de strekkende grond moe ten koopen. Vervolgens rapporteerde de heer van Dijk, mede namens den heer Straver, dat de rekening van het bestuur van Roaendaal over 1937 met aan ontvangsten f 5892,80: uitgaven f 5185,64; batig slot f 707,16. De begrootlng dienst 1939 ontvangst en uitgaaf met f 5110,66. De gemeenterekenlg 1937 sluit gewone ontvangsten f 94407,82; gewone uitgaven f 7985533; batig slot f 14552,49 Kapltaaldienst ontvangst f 114148,04, uitgaven f 114025^4, batig slot t 122 50. vastge- De VOORZITTER merkt op, geen behoefte te hebben aan een principieel debat De neer DEN BESTEN zegt, niet te gen het organiseeren van een leest op de aag te zijn, maar wel tegen het avond- - feest. Het voorstel voor kindertractatie enz. wordt z. h. st. aangenomen; dat tot het oprichten en verlichten van een eere poort, verworpen.

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 6