Teleg rammen Schoonhoven Plaatselijk nieuws Rijtuigen te koop k MAANDAG 29 Arcr^TüS 1939 deze wijze heeft men de gebeurtenissen van de 40-jarige regeenngsperiode op de voet kunnen volgen. De film is een waardige bijdrage tot de feestelijkheden en tevens een blijven de herinnering aan het jubileum. BET PRINSELIJK PAAR TE DEN HAAG DEN HAAS, 29 Aug Het Prinselijk paar zal tot na de verjaardag van de koningin in de residentie blijven. Prin ses Beatrix Is kortgeleden van de Rui- genhoek weer naar Soestdijk gebracht en Is ditmaal niet naar Den Haag mee gekomen. OP ZIJN MOEDER GESCHOTEN. Vrouw ernstig gewond. REUVER, 29 Juli. Gisterenavond half ges heeft de 31-jarige van der K. eemge schoten op zijn moeder gelost, waardoor de vrouw ernstig werd ge wond De dienster v. d. K. heeft zich eenlge tijd geleden in ondertrouw bege- ven met een 31-jarlgen jongeman, het geen haar zoon niet beviel. Gisteravond heeft de zoon zijn moeder opgewacht en schoten gelost. Omwonenden vonden de vrouw ln deerniswekkende toestand. Het slachtoffer Is overgebracht naar Venlo. pe dader heeft zichzelf aangemeld. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Een doode. HEERLEN. 29 Aug. Op de Rijksweg Heerlen-felttard ls gisteravond laat de motorrijder Beekman uit Douvergenhout met zijn motorrijwiel tegen het Unker- achterspatbord van de taxi van den heer G. uit Stttard gebotst. De motorrij der werd zoo ernstig gewond, dat hij twintig minuten later ter plaatse over leed. Zijn echtgenoote. die op de duo zat, kreeg een beenbreuk en is naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht. «3 KONINGINNEFEESTEN. De costumes. Voor de herauten zijn de costumes reeds Zaterdag hier aangekomen, om- dut die ook voor 1 September gebruikt zullen worden. Men kan uit deze en kele kleederdrachten reeds opmaken, hoe een schoon geheel optocht en spel Inwoners van gemeenten bulten Schoonhoven, die op 1 September naar hier willen komen, om de optocht en het spel te zien, kunnen gebruik maken van de goedkoopere gezelschapstaarten. Deze moeten te voren worden aange vraagd aan de stations. De prijs ls bijv. voor 20 personen GoudaSchoonhoven en terug slechts f 0.43; Idem van en naar Stolwijk f 0.28- Voor grootere ge zelschappen .wordt nog meer reductie verleend. Wedstrijden op 3 September. De vereeniging „Oranje Boven" deelt ens mede. dat zij drie mooie luxe-voor- werpen beschikbaar stelt als prijzen voor het fraaist versierde rijwiel tijdens de Ilngrljderij voor fietsen. In afwijking met hetgeen in het pro gramma is aangekondigd, wordt mede gedeeld dat alle wedstrijden zullen plaats hebben op de Haven voor het stadhuis en dus niet in de Spoorstraat. Aanmelding voor deelneming aan alle wedstrijden kan geschieden tot Zater dag 2 uur bij den secretaris der veree- jiiging, den heer C. de Gruyter. Het verkeer op Donderdag. Donderdag zullen de autobussen van de firma's van Iperen en Verhoef vanaf 's morgens 9 uur tot 's middags een uur standplaats kiezen op de Dam, terwijl de bussen van de Reederlj op de Lek tus- schen deze uren hun starfdplaats hebben bij de Tol (de voormalige vischafslag). Tijdens de optocht zal de Haven Oost zijde voor het voetgangersverkeer zijn afgesloten, het publiek kan zich op de "Westzijde 'opstellen om de stoet gade te slaan Belde zijden van de Haven zijn gedurende de optocht echter voor alle rijverkeer afgesloten. Verder kunnen we nog meedeelen. dat ook de Soldatenwal versierd wordt. Er ls hier een mooie eerepoort opgericht, terwijl verder versieringen met groen en «ranje zijn aangebracht. De werkverschaffing. Tevergeefs heeft het gemeentebestuur getracht, de bepalingen, die ten opzichte van den Sen September voor de werkver schaffing gelden, toegepast te krijgen op den len September, zoodat de betrokke nen op Donderdag inplaats van de vol gende week deze vrije dag zouden geme ten De Inspecteur en daarna ook de mi nister hebben dit verzoek van de hand gewezen. POSTDIENST. De postdienst op 31 Aug. en 6 Sept. Is als volgt geregeld; Het kantoor is die dagen slechts ge opend tqt 10 uur. Behandeling van postwissels. giro. e d.vindt met plaats, uitzondering van die met spoedbehandeling. Op 31 Augustus h<»Dben 2 verzendingen plaats per pos'auto 8.35 en middagtram 14.35. Op 6 September heeft maar eén verzending plaats per postauto om 6.35. Op beide dagen wordt alleen des mor gens post aangebracht te 6.36 De bus- lichtingen na 14 35 komen op 31 Aug. te vervallen en op fc September na 6.35 De 2e briefpost- en pakketpostbeslelling komen op beide dagen te vei vallen. Voor telegraaf en telefoon op 31 Aug. geopend als op gewone werkdagen, op 6 September als op Zondag met uit breiding des morgens tot 10 uur. Op l September: Historische Feestdag van Schoonhoven: Sluiting van het kantoor voor alle postzaken om 12.30. V<»or telegraaf en telefoon als op werkdagen. De 2e brief- en pakketpostbestelling vervalt. Gelegenheid tot het afhalen van cor respondentie voor belangnebbenden van 19—19.30. Verzending als op werkdagen. KINDERVERLAMMING IN SCHOON HOVEN. De kinderverlamming, de gevreesde ziekte die in het bijzonder in deze streek weer de kop opsteekt, is ook aan Schoon hoven niet voorbijgegaan. Een acht-jarlg dochtertje van den heer J. Bons, wond de op de voorm. houtzagerij, bulten de Veerpoort, ls door de ziekte aangetast Van een ernstig geval kan hier gelukkig nog niet worden gesproken; wel was het kind Vrijdag erg ziek en koortsig, doch de toestand laat zich thans veel beter aanzien. Alleen de linkervoet is door de ziekte aangetast. Het meisje ls niet naar een ztekenhujs geBracht. SIGARENFABRIEK. Men deelt ons mede. dat Gebr. de Lan gen te Haastrecht de sigarenlabriek van Gebr. Valk alhier hebben overgenomen. BRANDJE. m Gistermorgen ontdekten omwonenden dat ér rook opsteeg uit de kolenopslag- plaats van de lirma Hoogenboezem ln de Koestraat. De brandweer en de -po litie werden gewaafsthuwd, die btj het onderzoek tot de conclusie kwamen dat er broeiing was ontstaan ln een partij briketten. Met enkele slangen op de wa terleiding werd de vuurhaard aange tast. Het duurde evenwel nog geryimen tijd voor de brandweer kon inrukken, want voor een goede bestrijding was het noodig'Viat de zolder gedeeltelijk werd leeggehaald. Daarna was het vuur spoe dig bedwongen. Het gebouw heeft geen noemenswaardige schade opgeloopen, ook die aan de briketten ls niet groot. Enkele brandweerlieden hebben nog eenlge tijd bij het perceel post gevat doch niets verdachts meer geconstateerd, waarop ook zij zijn Ingerukt. Een en an der trok op de vroege Zondagmorgen flinke belangstelling en mede vanwege de kerkgangers, die zich naar de Geref. Kerk begaven, was het eenlge oogenblik- ken ter plaatse bijzonder druk. De loco burgemeester, weth. S. V. d. Oever, was op het terrein van de brand aanwezig. •AANRIJDING. Zaterdagavond reed ln de Kerkstraat, komende uit de richting Loplkerstraat, een personenauto, bestuurd door den heer U„ uit Jaarsveld. Toen de auto de Koestraat wilde passeeren naar het an dere gedeelte van de Kerkstraat, kwam het voertuig om de hoek in botsing met een 18-jarigen wielrijder uit Vllst. Om standers hadden de Indruk dat de auto bestuurder door het plotseling verschij nen van den wielrijder wat van zijn stuk g'èraakt ls, want hoewel de auto een matige gang had en ook de remmen perfect werkten, werd de Itetser gegre pen en tegen de straat geslingerd. De auto reed nog enkele meters door voor hij tot stilstand kwam. De fiets was ge heel vernield, maar de berijder had slechts enkele schrammen opgeloopen. De politie heeft de schuldvraag in onder- .zoek. GEVONDEN. Een tabakspijp, een hoed. Inlichtingen politiebureau. DE BURGEMEESTER VAN GOUDA OVERLEDEN. Een zwaar verlies. Gouda. Zondagmorgen omstreeks kwart over acht. is te zijnen huize aan de Van Beverninghlaan, op 58-jarigen leeftijd de heer E. G. Gaarlandt, burge meester van Gouda, overleden. Ofschoon de heer Gaarlandt de laat ste drie weken ongesteld was en de ziek te vooral de laatste week zeer ernstig genoemd moest worden, komt dit bericht toch onverwachts. De verslagenheid in Gouda is groot, want de heer Gaarlandt was populfcr en aigemeen geacht. Ruim elf jaar is hij burgemeester van Gouda geweest. Op 2 Mei 1927 werd hij alhier geïnstalleerd, na voordien twaalf jaar aan het hpofd van het gemeentebe stuur van üorcum te hebben gestaan. Egbert Gernt Gaarlandt werd op 12 Ju«i 1880 te Groningen geboren. Na zijn middelbare schoolopleiding, ging hij op 19-jange leeftijd studeeren aan de Kon. Militaire Academie te Breda, welke stu die7 hij. 22 jaar oud. beemdigde met een benoeming tot luitenant bij de infante rie van het Ned. Oost-Indische leger. Spoedig daarop vertrok luitenant Gaar landt naar Java, waar hij in garnizoen kwam. Later werd hij overgeplaatst naar Atjeh, waar hij na een jaar in de strijd zwaar gewond werd en een zijner oogen moest missen. Luitenant Gaarlandt weid toen voor ue militaire dienst afgekeurd en reisae af naar het vaderland. In 1911 werd hij benoemd tot burge meester van Texel, welke gemeente de heer Gaarlandt vier jaren heelt gediend, om in 1915 te worden benoemd tot bur gemeester van Gorcum. Heel veel is er m uouda onder de lei ding van den heer Gaarlandt tot stand gekoitien. We noemen de sterke uitbrei ding van de stad, met name in Het wes telijk deel, „De Korte Akeren". Krotten Weiden aigebroken en veie woningen ge bouwd Het marktwegen inzonderheid de véêmarkt bloeiden onder zijn be- stuurêt een der grootste uit den lande. Ook het tunnelplan, dat binnenkort wordt aanbteteeds. is dank zij de voortvarende arbeid van den heer Gaarlandt, geboren en het singelplan, aan welks uitvoering men pas begonnen is, staat mede op zijn Op velerlei terrein bewoog deze bur gemeester zich en voor tal van aangele genheden toonde hij interesse. Hij was voorzitter en eere-voorzitter van vele instellingen en vereenigingen. Hij bewoog zich op het gebied van nij verheid en kunst zijner gemeente en had steeds een warm kloppend hart voor so ciale aangelegenheden. Ook de sport had in den heer Gaar landt een belangstellend vriend en zelden ontbrak hf) bij belangrijke sportevene menten. Het stoffelijk overschot zal morg^ Dinsdag, op Westerveld worden geciï* na aankomst van trein 16.14 uur. aan de halte Driehuls—Westerveld. Volgens nadrukkelijke wensch van den overledene, zullen de feesten ter gele genheid van het ïegéeringsjubileum van de Koningin doorgaan. Alleen zijn de feestelijkheden van vandaeg en morgen uitgesteld tot volgende week Maandag en Dinsdag. Vandaag en morgen hangt van alle openbare gebouwen en vele particuliere woningen, de vlag halfstok, ten teeken van rouw. De gemeenteraad komt hedenavond ln een bijzondere vergadering bijeen. Been gekneld. Arkel. In de Sluis aan de Arkelsche Dam had Donderdagavond een ernstig ongeluk plaats. Bij het invaren van het sleepschip „Nedu" geraakte de 21-jarige schippersknecht J. Jaarsveld met eeen been beklemd tusschen de kademuur en het schips-iAan iiet wrijfhout is het te danken dat zijn been niet geheel is af geklemd, hoewel het ernstig werd ver wond. De eerste hulp verleende de plaat selijke geneesheer, die overbrenging naar het ziekenhuis te Gorkum noodig achtte KANTOORHOUDER NIET VERVOLGD. Geen opzettelijke verduistering. Bergambacht. Omtrent het onlangs vermelde geval van vermoedelijke ver duistering op het hulppostkantoor, kun nen we thans nader mededeelen, dat de daarvan verdachte kantoorhouder, de heer C. v. d. V.. van rechtsvervolging is ontslagen. De officier van justitie heeft, na beëindiging van het vóór-onderzoek, geen termen, aanwezig geacht om tot een strafvervolg.ng over te gaan, aan gezien van opzettelijke verduistering niets is gebleken en bovendien omtrent den kantoorhouder zeer gunstige rap porten zijn ingekomen. m. Op 31 Aug. zal het P.T.T. kantoor te Neder-Hardingsveid geopend zijn voor de postdienst van 8.30—10 uur en wel voor de behandeling van spaar bankzaken, ouderdomsrente, rijksverze keringsbank, zegelverkoop, telegrafische postwissels, het aannemen van stortin gen voor de postcheque- en girodienst met spoedbehandeung of spoedbericht, en het uitbetalen van cheques met spoed behandeling of telegrafische machtiging tot uitbetaling. Er wordt een brief- en pakketpostbe stelling uitgevoerd. Er vinden 2 post verzendingen plaats, waarvan de. lich tingen zullen geschieden richting Gor kum 5 25 en richting Dordrecht 7.55 u. Voor de telegraaf- en telefoondienst is het kantoor geopend van 8.3012, 14 15 en 18—19 uur. Giessendam. Vrijdagavond hield de damclub Denk en Zet in lokaal Rehoboth een propaganda-avond. Na opening door den voorzitter, den heer M. M. Weppel- man, die wees op het belang van het dammen'als sport en ontspanning, hield de heer J. W. van Dartelen, uit Heemste de, een simultaan-séance tegen 23 spe lers, welke een spannend verloop had. De heer Van Dartelen wist 10 partijen te winnen, verloor er 5 en maakte 8 maal remise. De spelers, die hun partij won nen waren G. de Jong, J. Stam, L. Broekhuizen. G. de Jong J.Wz., en J. C. de Bruin. Remise bereikten de heeren P. v. d. Aa, L. Fijnekamp, P. Kroon, H. Ver heul, B. G. Stevens, A. Overgauw, C. Vis- scer en P. de Bruin. De uitslag 28—18 is er wel pen beWijs van dat de heer Van Dartelen flinke te genstand ontmoet heeft. Het was voor „Denk en Zet" een succesvolle avond. Giessen-Nieuwkerk. Gevonden: een portemonnaie met inhoud. Inl. gem.-véld- wachter. Op Maandagavond 5 September, zal des avonds om half 9 door Ds. Wisger- hof, consulent, in de Ned. Herv. Kerk een buitengewone godsdienstoefening worden gehouden, waarin herdacht zal wofden het 40-jarig regeerings-jubileum. Op de5'nationale feestdag zal dan een luisterrijk feest gevierd worden, hetwelk zal worden besloten met een prachtige geluidsfilm. Het officieel programme zal nog nader worden bekend gemaakt. Op de nationale feestdag zal het postkantoor gesloten zijn, terwijl dé tele foondienst is geopend tot 's morgens 10 uur. Feestcomité. Hoornaar. Het comité dat gelden in ontvangst neemt voor de organisatie van het a s. Oranjefeest, bestaat uit de hee ren B Slob, A. Bongers, A. van Kleef, J. Slob W. H.zn. en P. Uittenbogerd. De stamboekfokkers hebben in de afgeloopen week weer jonge stier)en ver kocht waarvoor goede prijzen werden besteed, ni. van f 200-400 per stuk. Hoornaar. Het postkantoor ié op 31 Aug. voor de telefoon- en telegraafdienst op de gewone uren opengesteld. Eén be stelling wordt uitgevoerd. Op 6 Septem ber is het kantoor voor de telefoondienst en het afhalen der poststukken openge steld van 810 uur v.m.. De béide be stellingen komen die dag te vervallen. Brandspuitbeproeving. Krimpen a.d. UsseL Vrijdagavond werd op de Breekade qnder grbote be langstelling van de jeugd de mötorbrand spuit geprobeerd. Hierbij wareh aan wezig B. en W. en de gemeente-secreta- ns. Het bleek dat het materiaal nog ln zeer goede staat verkeert. Krimpen a.d. IJssel. Op het t;e 's-Gra- venhage gehouden evamen vanWege -de Eerste Nederlandsche Modevakschool slaagden voor lingerie de damés A. Bijl. K Eoudesteiri, C. de Groot en N. Ber- kouwer en voor costumiere de dames C. Metz, N. Baas, T. Vonk-Noordegraaf, A. Goudriaan en S. Nobel. Lekkerkerk. Het mannenkoor „Zar.g- lust", heeft met het gem. koor ..Nut en Genoegen" van Bergambacht, beide on der directie van den heer Kroon, Aan Stolwijk, in de tuin achter Het Bonte Paard, Zaterdagavond een concert gege ven. Het was prachtig weer, de opkimst was groot en de animo van de zangers en zangeressen liet niets te wenschen over. Jubileum. Nieuw-Lekkerland. Zaterdag herdacht de heer A. Borsje de dag, dat hij voor 50 jaar in dienst trad bij ae N.V. beton- fabriek v.h. J. en A. den Boer. In het kantoor van de firma heeft de directeur, de heer Am. den Boer, den jubilaris hartelijk toegesproken en hem een ge schenk omjer couvert overhandigd. Het verdere gedeelte van de dag kon hij in den familiekring doorbrengen. Onder groote belangstelling en be gunstigd door prachtig weer gal de mu- ziekvereen.ging Apollo" Zaterdagavond een concert, ditmaal op een terrein aan de Middelweg. Het concert slaagde naar wensch. De leiding berustte bij den 2en directeur, den heer W. Stout. Oranjefeest. Nieuw-Lekkeriand. De jubileumfeesten te Kinderdijk, uitgaande van de vereeni ging „Trouw aan Oranje" zullen worden gehouden op 2 en 3 September. Het pro gramma luidt als volgt: Vrijdag 2 Sept. 's avonds lampionop tocht Zaterdag 3 Sept'.: 's middags volks spelen en een voetbalwedstrijd tusschen Zwerver en Excelsior, 's Avonds concert van zang en muziek .en vertooning van nationale en andere film. Het muz.kale gedeelte wordt verzorgd door „Apollo" van Nleuw-Lekkerland. Tewaterlating. Nieuw-Lekkeriand. Vrijdag is met goed gevolg van een der hellingen der N.y. L. Smit en Zn. te Kinderdijk te water ge laten een motortankschip, bestemd voor de kustvaart in Engeland, genaamd Shell Spirit I. de hoofdarmetingeq, zijn: ïengte 163', breedte 32', holte 10 3 In dit schip zal 'worden geplaatst een Deutz diesel» motor van 400 P.K. Op de vrij gekomen helling werd de kiel gelegd voor tanker no. 3. Nieuwerkerk a.<L UsseL Voor de allego rische optocht, welke gehouden wordt 6 September, heeft het Oranjecomité f 25 aan geldprijzen beschikbaar gesteld; voor de mooist versierde wagens, welke meerij den met de schoolkinderen, is voor f 26 aan geldprijzen beschikbaar gesteld; voor de afdeeling paardrijders looft het comi té f 15 aan geldprijzen uit. Omnibusbrikken, Utrechtsche wagens, Buggies, Dogkarren, Kaasbrikken waarv. één als nieuw bij C. van Dam Goudscheweg, Stolwijk Nieuwpoort. Zaterdagavond gaf de zangvereen. „Crescendo" in samenwer king met de zustervereeniging ..Excel sior' 'van Noordeloos, beiden onder di rectie van den heer Kaasschieter uit Schoonhoven, een uitvoering op de Dam. Van de zijde van het publiek be stond hiervoor zeer groote belangstel ling. De verschillende liederen wer den alle schitterend uitgevoerd. D» speldjesverkoop bracht op f 33.68. HET UITBREIDINGSPLAN. Het bezwaar van den heer X L. Hulleman behandeld. Reeuwijk. De afd. geschillen van bestuui van de raad van state heeft behandeld het beroep, ingesteld door den heer J. L. Hul leman te. Gouda, tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij dit college zijn goedkeuring heeft ver leend aan de door de gemeenteraad van Reeuwijk op 14 Augustus 1936 vastgestel de uitbreidingsplannen c.a. Het tegen het plan Ingebrachte bezwaar door J. L. Hul leman hebben Ged. Staten ongegrond ver klaard. Het bezwaar van den heer Hulle man is, dat het uitbreidingsplan in feits een natuurreservaat schept ten koste van de eifeendommen, tot welker bezitters ooi» hij behoort. Voor het gemeentebestuur van Reeu wijk verdedigde Ir. Van Traa het plan. Pleiter zeide o.m., dat van een natuur reservaat geen sprake is. Hij was het eens met den hoofdinspecteur van de volks huisvesting, die meent, dat dit uitbrei dingsplan voor den heer Hulleman eej voor- dan nadeel zal brengen. De .Kroon zal later beslissen. Reeuwijk. De echtgenoote van den veehouder A. de Jong. wonende in de afd Spoel wijk, had het ongeluk tijdens haar werkzaamheden te vallen, waarby zij een arm brak. De aubade gaat door. Reeuwijk. In het programma van hel door de Reeuwijksche Oranjevereni ging georganiseerde jubileumfeest, dat gehouden zal worden op Dinsdag 30 Augustus, was opgenomen een aubade, die gebracht zou worden.door de school kinderen uit deze gemeente. In verband met de in deze gemeente en in de om geving heerschende kinderverlamming, maakten eenige schoolhoofden bezwaar tegen deze samenkomst van de school kinderen en voelden er niet veel voor om de kinderen van hun scholen te la ten medewerken. Het bestuur van de Oranjevereeniging en vele ingezetenen betreurden het, dat deze zanghulde van de kinderen zou moeten vervallen. Het bestuur van de R. O. V. heeft zich hier op tot den burgemeester gewend, die op zijn beurt de gevoelens inwon van den inspecteur der Volksgezondheid. Laatst genoemde heeft nu medegedeeld, dat te gen deze samenkomst van de schoolkin^ deren geen bezwaar te hebben, mits zij plaats vindt in de open lucht, hetgeen ook de bedoeling was, n.l. op het terrein nabij Elfhoeven. De mededeeling van den inspecteur is onmiddellijk doorgege ven aan de betrokken schoolhoofden, zoodat de aubade van de schoolkinderen morgen toch doorgaat. Reéuwijk. Eenige tijd geleden besloot het gemeentebestuur tot een belangrijke wegenverbetering, n.l. de verbreeding en verbetering van de Oudeweg, welk werk in werkverschaffing zou worden uitgevoerd. De verbreeding van de Oude weg zal echte voorloopig nog niet plaats vinden, aangezien hiertoe geen goed keuring van hoogerhand is verleend. Het is echter niet uitgesloten dat dit werk gecombineerd wordt met andere plannen voor verbetering van wegen in deze gemeente, welke in de toekomst in behandeling zullen komen. GEREF. GEMEENTEN. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Maandag 29 Augustus, 's avonds 7.30 uur, Ds. La-i main, van Rotterdam (Zuid). Den Beseh onthuld voor H M. de Koningin Jef vao de Vijver won Zondag bij de wedstrijden te Amsterdam het wereldkampioenschap sprint voor amateurs. De gelukkige winnaar De Ridders der Militaire Willemsorde werden Zaterdagdoor H. M. de Koningin ten paleize Huis ten Bosch te Den Haag ontvangen. Na de audiëntie verlaten de Ridders het paleis Duizenden kilo's vet en parahne zullen noodig zijn, om het m.s. .Oranje op 8 September .gesmeerd" van stapel te laten loopen Z. K. H. Prins Bernhard reikte bij de finales van het |pnnjsfpumOpl t« Baarn den -Prins Bernhard-beker" persoonlijk uit aan de winnares, mej. A. Kerck- hoff De sultan van Langkat verlaat met zijn echtgenoote en doch ters Huis ten Bosch te Den Haag, waar hij Zaterdag door H. M. de Koningin in audiëntie werd ontvangen langs het paleirHuis ten Bosch te Den Haag, in verband met het regeerings- jubileum der vorstin Het monument ter nagedachtenis van den luchtvaartpionier Henri Bakkier, is Zaterdagmiddag te Arie van Vliet, die het wereldkampioenschap sprint voor professionals bij de wedstrijden in het stadion te Amsterdam veroverde, na zijn overwinning De Australische pilote Jean Batten arriveerde Zondagmid dag op Ypenburg. om eenige dagen in Nederland door te brengen. Een snapshot na aankomst i'

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 2