Chc Wat geeft de radio? Gemeenteraden Plaatselijk nieuws Kerk en School Heden 1 Jaarsveld. 2000“ Me,wlg' WOENSDAG 14 SEPTEMBER m» NI dat ds. in 1.20 *.d. UmeL door daar LONDEN O zegt overwe- 10.00 4.00 10 M GEREF. KERKEN. Beroepen te Sleeuwijk (N.-BrJ Ds. J. F. W. Erdmann te Haastrecht. GEREF. GEMEENTE. Bedankt voor Hilversum, ds. M. Hof man te Moercapelle. Met ingang de deel den rondvraag ver- 3 45 Cur- 5 30 Koorconcert; 9.35 Vervolg 10.00 KRO Melodisten en 10.40 John zijn Orkest; 1130—12.00 Gra- KAMO-CBNTRALB Programma C. Donderdag 15 September. 9.20 Diversen; den toe, een als Versohi •n Vrij' 11 ng: vc ■laande Met t< Maandagmiddag 5 Sept, kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burge meester Schuman. Afwezig wethouder P. Stigter. De VOORZITTER opent de verga dering met gebed en staat daarna een wijle stil bij het op 6 Sept, te vieren re- geeringsjubileum van de Koningin. Spr. hoopt, dat het Gode behagen moge Haar nog tal van jaren te sparen. Met een terugblik op de afgeloopen twee jaar, aldus gaat spr. voort, stemt mij vooral de gang van zaken op sociaal terrein tot dankbaarheid; de hulp, welke werd gevraagd, mocht steeds worden ont vangen tot leniging van de sociale nood. 8.00 Berichten ANP aerfchten; 9.0trTBeclamatle; (10.00—10.05 Berichten 10.45 Gym- 3s; 11.00 Gramofoon; c.a. 11.50 dat ds, M. H. A. L. H. ambt werd verbonden, ds. Langhout, van Kamerik Na het zingen van Ps. 122 vs. 1, het lezen der Wet en Jes. 62 sprak ds. Lang hout het votujp en gebed uit, om ver volgens ta lat 10. In Het zieke koortsen lag kalmetfrend al dadelijk z de zieke rus ding dat Chamberlain, zou begeven van aangezit Het 18 eer trotsche Al zijn gevallen is, om te bej een stap wai verwachten, gen eeris na stemming wi verslagen va. beeld daarVa 1 neririg weter spanning en men het ona duidelijk zag oorlogsverklai winkels van waren door Jog zou komi staatshoofden betrokken w •luiten te do ter nu doet, en Frans Jos den belegd ni ter Nlcolaas ook toen mla log uit de g Maar toen ws ,was de geest traditie, was toen wist m weet, dat eer beteekent voc De reis vs Van nog niet voor de eerst! een machtig zijn eersten i derhandelen met oorlog d derhandelen, lain zal wel men, doch E De gemeenschappelijke regeling vleesch keuringsdienst wordt opgeschort, naar aanleiding van een binnenkort te houden conferentie hierover met Ged. Staten. De gemeenterekening 1937 wordt voor- loopig vastgesteld; evenzoo de rekening 1938, na wijziging van diverse posten. De’heer BENSCHOP vraagt naar aanleiding van de post' ziekenhuisver- pleging, die belangrijk Is verlaagd, of dit wel mogelijk Is. De VOORZITTER antwoordt, dat, wanneer er zich geen buitengewone om standigheden voordoen, zulks inderdaad verantwoord Is. Tot slot wordt de bouwverordening ge wijzigd en opnieuw vastgesteld. De VOORZITTER geeft hierover eerst eenige inlichtingen, o.a. dat de ge wijzigde bouwverordening zich meer aan past aan de plaatselijke toestanden. Bij de In geheel Omtrent Ch dagavond als ne belangstel over 1937 als volgt: f 21343.86; beginnende van die Schrift verkondig de hem Jezus". Dit schriftwoord werd in 3 gedeelten ontleed: Ten le: Een door God gezochte her der. ten 2e: Een door God gezonden herder en leeraar, ten 3e: Een geschon ken zegen. Spr. deed uitkomen de gehoorzaam- Woensdagai Volgende con „De eerste Dultschen Ft bemiddeling •adeur te Be: gezonden: Met het situatie over te k ken, met vreedzam stel voor, men en trekken, oogenblik kimt on onünoetir dankbaar antwoord De Führer e bovenstaande hij zeer ga minister op 1 Dlentengevolj morgenochtei dag) per vlie trekken." De gemeente-rekening wordt voorloopig vastgesteld Gewone dienst: inkomsten uitgaven f 22696.74, zoodat deze dienst een nadeellg saldo aangeeft van f 1352.88, terwijl de kapltaaldienst een batig slot heeft van f 140,77. De VOORZITTER meent, dat de ze rekening in vergelijking met die van 1936 een eenlgszlns optimistisch karak ter heeft. Naar aanleiding van deze rekening, vraagt de heer HOOGENDOORN of het loon, dat de gemeente nu uitgeeft voor arbeid, gedaan door bijv, den schip per ui.t Jaarsveld, niet evengoed ver diend kan worden door ingezetenen. De VOORZITTER belooft. deze zaak nader te onderzoeken en te bespre ken. Het voorstel tot wijziging derbouw- waar- rondvraag vraagt de heer VAN SOOLINGEN, of het waar is, dat door de gemeente achterstallige huren worden betaald. De VOORZITTER zegt, dat zulks niet gebeurt, cJ er moeten pmstandighe- een bewijs van dankbaarheid doen uit gaan, door op 6 Sept, aan H M. een tele gram van trouw en aanhankelijkheid te zenden. Daarna leest de secretaris de notulen die onveranderd worden vastgesteld. Tot de ingekomen stukken behooren: Een schrijven van den minister van Sociale Zaken, dat deze geen termen kan vinden om de gemeente in een hoogere steunklasse in te deelen, welk schrijven voor kennisgeving wordt aangenomen. Een brief van verschillende Nederl. Onderwljzersvereenigingen, inhoudende het verzoek tot adhaesiebetuiging, aan het door deze vereeniglngen tot den mi nister te richten verzoek tot het verkrij gen van een lagere leerlingenschaal, zulks met het oog op het groote aantal werklooze leerkrachten. Besloten wordt de gevraagde betuiging te zenden. Een verzoek van de Geref. Schoolver- eeniging LoplkJaarsveld om medewer king inzake de aanschaffing van twee nieuwe schoolkachels; een verzoek van de Chr. School (dorp) om medewerking voor de aanschaffing van nieuwe gordij nen. Besloten wordt aan belde verzoeken te voldoen. Verder is ingekomen een schrijven van Ged. Staten, waarin dit college zijn goed keuring hecht aan het raadsbesluit om bij de a.s. jubileumfeesten voor elk school kind 25 cent beschikbaar te stellen. De schoolgeldverordening wordt gewij zigd en opnieuw vastgesteld. Het bedrag voor deze gemeente vastgesteld inzake de overeenkomst der fraudeverzekerlng, wordt volgens de aanwijzing van Gedep. Staten gesteld op f 7000. ABONNE-d, tuin en gebed uit, item zingen Ps. 118 vs. 7 en zijn voorrede bepaalde ds. Lang hout zich bij het 6e vers van Jes. 62 „Ik heb wachters op de muren van Je ruzalem besteld, die gedurlglljk al den dag en nacht niet zullen zwijgen”, het geen hij overbracht op den te Wjvesti- gen herder en leeraar. Wees voorts op het voorrecht, dat zoo’n kleine gemeen te te beurt viel, thans weer een eigen predikant te mogen ontvangen. Als *ekstworod koo# apt Hand, 8 u. 35b „eq Woningbouw. Nieuwerkerk a.d. IJsseL Aan de Nieu- werkerksche weg zijn zes woonhuizen in aanbouw, resp. voor rekening van de heeren Adr. Verstoep, C. de Vlieger en A. den Toom. Aan de Bermweg zijn er vier in aanbouw en aan de Kerklaan drie. Zijn deze huizen echter afgebouwd dan is het wachten op het uitbreidings plan,. daar dan alle beschikbare grond is verordening wordt aangenomen, deze verordening zich meer aan past aan de plaatselijke toestanden. Bij de BEVESTIGING DS. V. D. VALK. Wijngaarden. Zondagmorgen was het voor de Ned. Herv. Gemeente een ge wichtige stonde. Na een bijna 20-jarige vacature, was thans het oogenblik aan gebroken, dat in de herderlooze staat der gemeente zou worden voorzien, door- d. Valk in het Bevestiger was AFSCHEID EN INTREDE DS. H. W. WAARDENBURG. Ds. H. W. Waardenburg hoopt 9 Octo ber afscheid te nemen van de Neder- landsch Hervormde Gemeente te Streef kerk en 16 October intrede te doen te Meppel; bevestiger is ds. W. Willemse. van Muidejberg. De bevestiging heeft des morgens, de intrede in de avond dienst plaats. Donderdag 15 September. Hilversum L 1815 ML AVRO-uitzending. 1.00 Gramofoon (om 8.15 Berichten) 10.00 Moi genwijding; 10.15 Giamoioon; 10.30 Het Omioep orkest man.v. Soliste; in de pauze; Declamatie (om c.a. 12.15 Berichten)12.30 Gramofoon; 1.00 En semble Jetty Cantor en Gramofoon; 2.40 Declamatie; 3.00 Cabaretprogramma (e.o.); 4.00 Ziekenhalfuur; 4.30 Piano- voordiacht; 5.00 Voor de kinderen; 5.30 De Palladians; 6.30 Sportpraatje; 7.00 Racz Berczi’s Zigeuner Orkest; 7.30 Cau serie „Het komende tooneelseizoen'8.00 •Berichten ANP en Mededeelingen; 8.15 Gramofoon; 8.50 Het AVRO Vaudeville mm.v. Solisten en Gemengd 9.30 Interviews; 10.00 Het AVRO in Orkest; 11.00 Berichten ANP; tot 12.00 Harry Callings Dans- den zijn, waardoor een uitzondering wordt gemaakt. De heer VERHEUL vraagt inlich tingen omtrent het uit te betalen loon, bij verbetering van de Graafdijk. De VOORZITTER antwoordt, wanneer het werkverschafifng betreft, de minister de loonen regelt, zoodat de ge meente daarin geen zeggenschap heeft. De heer BENSCHOP vraagt of het gedeelte weg nabij het dorp, bij gelegen heid ook geteerd kan worden. De VOORZITTER zegt, dat deze zaak bij B. en W. nog niet ter sprake is geweest, doch dat hij wel bespreking wil toezeggen. Na sluiting op de gebruikelijke wijze, gaat de raad in geheime zitting over. informeert de heer Mulder, of in band met de te houden feestelijkheden te Cabauw, het weggedeelte daar ter plaatse, vóór die tijd nog wat opgeknapt zou kunnen worden. De VOORZITTER zegt zulks toe. De heer HOOGENDOORN vraagt, of er ook iets bekend is. omtrent 't weg gedeelte Loplk (dorp)—Dam weg; of dit gedeelte thans ook wordt geteerd. De VOORZITTER antwoordt, dat deze zaak zal worden behandeld door Prov. Staten in de najaarsvergadering. Verder vraagt de heer Hoogendoom naar de mogelijkheid, dat ook gioote gezin nen, die van een schraal inkomen moe ten leven, in aanmerking kunnen ko- men .voor het verkrijgen van goedkoope borer, enz. De VOORZITTER ging toe. Daarna wordt de vergadering met ge bed gesloten. Loplk. Raadsvergadering op Maandag 5 Sep- temper, onder voorzitterschap van den heer Schuman, burgemeester. Met den secretaris aanwezig alle leden. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed heeft geopend, staat hij even stil bij het groote gebeuren, dat thans land en volk vervult; het veertig jarig regeeringsjubileum van onze geëerbie digde koningin. Spr. stelt voor in de mor genuren van dien dag een telegram van trouw en aanhankelijkheid aan H.M. te zenden, waartegen geen bezwaren wor den gemaakt. Daarna leest de secretaris de notulen, die zonder op- ,pf aanmer kingen worden vastgesteld. Tot de ingekomen stukken behooren: Een schrijven van Gedep. Staten, ver meldende, dat de rekening 1936 defini tief is vastgesteld; een schrijven van hetzelfde college, inhoudende goedkeu ring van het raadsbesluit, tot het aan gaan van een geldleening, ten behoeve van het teren van den Lopiker Voordijk. Belde stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Aangaande een verzoek van B. en W. der gemeente Montfoort, om een bij drage te mogen ontvangen voor de la- gere landbouwschool aldaar, voor teer lingen uit deze gemeente, die genoemde school bezoeken, wordt besloten een bij drage van plm. tien gulden te verlee- nen. Aan een verzoek van verschillende Ne- derlandsche Onderwljzersvereenigingen, om mede aedhesie te betuigen aan haar verzoek om te komen tot een lagere leer lingenschaal, zulks met het oog op het groote aantal leerkrachten, dat niet ge plaatst kan worden, wordt voldaan. Verder wordt nog voor kennisgeving aangenomen een bericht van Ged. Sta ten, waarin dit college zijn goedkeuring hecht aan het raadsbesluit om f 0.25 per kind beschikbaar te stellen voor de schoolfeesten, ter gelegenheid van het regeeringsjubileum. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten, om het bedrag inzake de fraude verzekering te brengen op f 6500 wordt aldus besloten. Verder heeft de vaststelling van de nieuwe verordening hondenbelasting plaats en een wijziging inzake de schoolgeldregellng. De ge meenschappelijke regeling vleeschkeu- ringsdienst wordt aangehouden, zulks naar aanleiding van een binnenkort te houden conferentie met Geded. Stateai over deze zaak. 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.05 London Regional; 1130 National Pro gramme; 1230 London Regional; 1-20 Brussel Ned.; 2.20 National Programme; 6.20 London Regional; 7.20 Keulen; 8.10 National Programme plm. 9.20 Sottens of Diversen; plm. 11.00 Keulen (Stutt gart). deed uitkomen de gehoorzaam heid van den Evangelist Fllippus, om een vruchtbaar arbeidsveld te verlaten en zich te begeven naar zulk een woes te plaats. Op de dure roeping van eiken predikant om te brengen Wet en Evan gelie in het middelpunt van diens pre dikatie. Voorts wenschte ds. Langhout nieuwen herder veel ootmoedigheid voor God geknield te liggen als worm, voor de gemeente te staan een leeuw. Alle valsche en schijnvroom heid tegen te gaan met het wijzen op de schrift. Na de predikatie werd over gegaan tot het lezen van het formulier ter bevestiging van dienaren des Woords Aan de handoplegging namen dr. M. H. A. v. d. Valk, vader van beroepen predikant en de conSüIent ds. Anker van Goudriaan, benevens ds. Langhout als bevestiger. Staande werd den nieuwen leeraar toe gezongen ps. 132 vs. 6, waarna ds. Lang hout in dankgebed voorging. Als slotzang werd gezongen Ps 90 vs. 9. Het kerkgebouw was tot in alle hoe ken bezet. I foon; 5.05 Voor de kinderei I spel en Gramofoon; 6.30 1 serie; 650 Gramofoon; „Stad en Platteland^; ANP; 7.30 Berichten; Westland, een tuinbouwstreek”; 8.00 Pia- r^o-voordracht; 8.30 Causerie „De ontwik kelingsgang van ons nationaal landbouw- yereemgingsleven"; 9.00 Esmeralda m.m.v. Solisten; 9.45 Gramofoon; 10.30 Berich ten ANP; 10.40 Avondwijding; 11.00 Gra mofoon; 11.30 Jazzmuziek (($r.pl.)11-55 —12.00 Gramofoon. Hilversum IL 301.5 M. en 415.5 M. Al gemeen Programma verzorgd door de KRO. 8.009.15 Gramofoon (om c.a. 8.15 Be richten); 10.00 Gramofoon; 1130 Bijbel- sche causerip; 12.00 Berichten; 12.15 KRO Melodisten en Solist (1.001.20 Gramofoon 2.00 Orgelconcert en Gra mofoon; 3.00 Gramofoon; 4.15 KRO Or kest en Solist (e.o.); 4.45 Gramofoon; 5.15 —6.00 KRO Orkest; 6.05 Land- en Tuin- bouwcauserie; 6.25 KRO Melodisten en Solist; 7.00'Berichten; 7.15 Caütserie „Het verloop der werkloosheid in deze zomer”; 7.35 Musica Catholica; 8.00 ‘Berichten ANP; 8.15 KRO Orkest; 8 45 Matrozen- koor „Hofstad s Koorknapen" met Piano begeleiding; 9.00 Vervolg OrkestconcerL 9.20 Vervolg Orkestconcert; Solist; 1030 Berichten ANP; Kristel en mofoon. volgebouwd. Maandagmiddag speelde de 5-jarlge J. v. d. Ham met een hond van den heer - Andeweg. Plotseling beet de hond den 7.35 Causerie. ..Het jn het gezicht. Dokter Hage heeft I de wond gezuiverd en een verband ge legd. Door werkzaamheden aan de hoog spanningskabel van het G.E.B., was Maandagmiddag de stroom- gedurende een uur uitgeschakeld. Dit had tenge volge, daar verzuimd was Capelle a.d. IJssel hiermede in kennis te stellen, dat alle treinen bleven staan voor het on veilig sein. Daar dit namelijk electrlsch werkt, bleef de uitschakeling op veilig achterwege. Spoedig kon het euvel wor den verholpen, zoodat er slechts ’n kor te stagnatie 'was. Voetbal van Zondag. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Groeneweg 1 Nieuwveen 1, afgelast; Groëneweg 3 Ouderkerk 2 41; Groeneweg Junioren Gouda Junioren 43. Geen duivenvluchten. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Wegens ge brek aan deelname heeft de postduiven- vereeniglng „De Luchtbode” het organ!- seeren van wedvluchten moeten staken. Nieuwerkerk heeft echter nog een post- duivenvereeniging ,De Reisduif", waarbij de laatste leden van de Luchtbode zich nu hebben aangesloten. Brug afgesloten. Nieuwerkerk a_d. UsseL van Maandag is het rij verkeer over brug in de eerste Tochtweg gestaakt. Voor voetgangers en fietsers is ’n nood brug gelegd. Nieuwerkerk a.d. UsseL Zaterdag avond zal uitgaande van de Evangelisa- tiecommissie een openlucht bijeenkomst worden gehouden aan Kortenoord. Me dewerking zal worden verleend door het Evangelisatie koor. Zevenhuizen. In de jury, die zal oor- deelen over de historische en allegorische optocht, welke op September wordt gehouden, hebben zitting genomen de heeren Th. H. Klinkhamer, burgemees ter van Zevenhuizen, F. Jas, burgemees ter van Nieuwerkerk a,d. IJssel, en K. Brandt, burgemeester van Moordrecht. Met Ingang van 1 October is als vo lontair ter secretarie toegelaten de neer D. van der Does te Monnikendam. In verband met de jubileumfeesten hebben B. en W. voor 14 en 15 Septem- “Wij willen daarom van deze vergadering ber algeheele ontheffing van de winkel sluiting verleend. De winkeliers mogen hun zaken dus zoo laat sluiten, als zij dat maar wenschen. De café’s mogen op 14 September tot half twee nachts en op 15 September tot twee uur geopend zijn. De wijzerplaat van de toren van de Ned. Herv. Kerk, die eenige weken van zijn hooge plaats is geweest, om opnieuw geschilderd te worden, is tot vreugde van de inwoners weer op zijn plaafc gebracht. Velen hebben verschillende malen voor niets omhoog gekeken! Gevonden: op de nieuwe rijksweg een nummerbord van een auto. De gemeente-secretarie zal op 14 en 15 September de geheele dag voor het publiek gesloten zijn. Vrijdag 14 September. 8.00 Brussel Ned.; 920 Diversen; 11.06 London Regional; 12.50 National Pro gramme; 1.15 Brussel Ned.; 130 London Regional; 235 National Programme; plm. 330 London Regional; 520 Natio nal Programme; 630 London Regional; 7.05 National Programme; 9.55 Brussel Ned. of Diversen; 1030 Keulen (Leip zig). Orkest Koor; Aeoliai hierna orkest. Hilversum II. 301.5 M. en 415.5 M. 8 00 —9.15 KRO; 10.00 NCRV; 11.00 KRO; 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gramofoon (om c.a. 8.15 Be richten); 10.00 Gramofoon; 10.15 Mor gendienst; 10.45 Gramofoon; 11.30 Gods dienstig halfuur; 12.00 Berichten; 12.15 KRO Orkest (1.00—1.20 Gramofoon); 2.00 Handwerkuurtje; 3.00 Gramofoon; Bijbellezing; 4.45 Gramofoon; 5.00 sus handenarbeid voor de jeugd; Gramofoon; 5.45 Orgelspel; 6.45 Cause rie voor zeevarenden; 7.00 Berichten; 7.15 Boekbespreking; 7.45 Reportage, eventu eel Gramofoon; 8.00 Berichten ANP en Herhaling SOS berichten; 8.15 NCRV- Orkest en Solist; 9.0(FT)eclamatie; 9.30 Vervolg Concert ANP)1030 Gramofoon; nastiekles - - 12.00 Schriftlezing. Vrijdag 16 September. Hilversum L 1875 M. 8.00 VARA; VPRO; 1030 VARA; 12.00 AVRO; VARA; 730 VPRO; 9.00 VARA; VPRO; 11.00—1230 VARA. 1.00 Gramofoon (om 8.16 Berichten); 10.00 Morgenwijding; 1030 Declamatie; 10.40 Gramofoon; 1130 Orgelspel; 11.30 Esmeralda; 12.00 Gramofoon (om 12.15 Berichten); 12.30 Het Amusements Or kest; 1.30 Orgelspel; 2.00 Zang met Pia nobegeleiding; 230 Declamatie; 3.00 Ge varieerd Programma; 4.005.00 Gramo- gebeurtenis van groote historische be- teekenis Gorkum de veerdienstregeling niet met enkele urén verlengd heeft en daar vooraf publiciteit aan gegeven heeft. Op werkdagen kan men des zomers overdag elk kwartier overvaren. Des Zon dags heeft men zoowel ’s morgens als *s avonds enkele spitsuren met lang wach ten aan het veer, want er is slechts een dienst om het half uur. Tenslotte moet ieder, die op de hoogte is van de wegenplannen in de Alblasser- waard, tot de conclusie komen, dat de brug van Baanhoek naar Dordrecht voor het verkeer NoordZuid van geen betee- kenis is, mede in verband met de brug ZwijndrechtDordrecht. AnunerstoL De landbouwer H. T. Kuik, wonende aan de Lekdijk, die kaas was gaan, wegen in het waaggebouw, had zijn rijwiel met de kazen, terwijl hij zich even liet scheren bij den barbier, buiten la ten staan. De groote hond van den broodbakker H. Blanken kon blijkbaar de verleiding niet weerstaan, nam een kaas van de fiets en begon die op te peuzelen. Dat was echter niet naar de zin van Kuik, die dan ook over het geval met den eigenaar van de hond ging praten. De schade is thans geregeld. Crisis in de Pluimveevereeniging. Lekkerkerk. De pluimveeveieeniging „Lekkerkerk en omstreken" hield een le denvergadering. De rekening van den penningmeester, den heer W. G. Broere, sloot met een batig saldo van f 34.68 en werd na onderzoek accoord bevonden en goedgekeurd.. Uitvoerig werd gediscussi eerd over ontbinding of voortbestaan der vereeniging. Tenslotte waren 6 stemmen voor voortbestaan en 2 voor opheffing, zoodat de vereeniging blijft bestaan. De voorzitter diende daarna zijn ontslag in, waarna de vergadering werd gesloten. Kon. Ned. Middenstandsbond. Lekkerkerk. Gisteren vergaderde de afd. van de Kon. Ned. Middenstands-; bond. De heer A. C. de Gruijter ogende en releveerde, dat de vereeniging in een paar jaar geen teeken van leven had ge geven. Daarom werd een geheel nieuw bestüur gekozen, bestaande uit de hee ren D. P. de Groot, A. C. de Guijter, W. de JMig te Krimpen a.d. Lek, J. Neven, J. C. den Oudsten, P. v. d. Velden en D. v. d. Wouden. .De leden hebben uit deze heeren tot voorzitter gekozen den heer J. C. den Oudsten. De overige functies zullen in de eerstvolgende bestuursver gadering worden verdeeld. Na eenige be spreking werd de contributie vastgesteld op f 4. QEEN BRUG OVER DE MERWEDE? Een ander oordeel. .Gorkam, Een onzer berichtgevers, die ten andere zienswijze over het al of niet bouwen van een verkeersbrug over de Merwede heeft dan die, welke in het ar tikel van Maandag 12 dezer tot uiting kon^t, meldt ons ’t volgende: Indien het Rijk inderdaad plannen had, de Merwedebrug van het wegenplan af te voeren, zou de aanleg van het gedeelte van rijksweg no. 27 in de polder De Ban- □e van Gorkum en Kwakemaat moeten vervallen. En juist de laatste dagen heb ben de betrokken grondeigenaars officiéél bericht ontvangen omtrent de koopsom, die het rijk voor de te onteigenen per- ceelen geven wiL En de Rijkscommissle voor ruilverkaveling met betrekking tot nlet-onteigende gronden langs genoemde weg, te nog maar betrekkelijk weinig da gen geleden tot stand gekomen. Waarom zou het Rijk zoo's commissie in 't leven roepen, als de brugplannen van de baan waren? Ook bij de zeer ver gevorderde plannen met betrekking tot rijksweg no. 15 en de aansluiting daarop van den pro*, weg NieuwpoortSchelluinen heeft men rekening gehouden met een brug. Deze plannen zouden geweldig vereen voudigd kunnen worden, als er geen brug kwam. Maar men hoort niets van ver- eenvouiiigingsplannen. Een der restauranthouders, wiens be drijf geheel afhangt van het veer op Sleeuwijk, heeft kort geleden van Rijks wege als antwoord op een verzoek de me- dedeeling ori^hgen, dat men wel niets definitiefs over de plannen melden kan (om grondspeculatie te voorkomen!), maar dat men hem aanraadt, geen groote uitgaven voor zijn bedrijf te doen. Die raad heeft alleen beteekenis, als er brug plannen zijn. In sommige kringen is men van mee- ning, dat een zekere stroefheid, die bij 1 gemeentebestuur van Gorkum schijnt te bestaan ten opzichte van de dienstrege ling van het veer Sleeuwijk—Gorkum, een der oorzaken is, dat de auto’s van Amsterdam naar b.v. België en Zeeland of omgekeerd over Zal tbommel en *s- Hertogenbosch een omweg van 38 KM. maken. Op den nationalen feestdag hebben tal- ioozê auto’s uit Zeeland en West-Brabant de deelnemers aan de grootsche jeugd- hulde met het défilé der gemeentevlaggen naar Amsterdam gevoerd via het Gor- kumsche veer. Na afloop van het défilé is avonds laat gingen deze auto's, voor ■oover niet in Amsterdam overnacht werd, terug over ’s-Hertogenbosch, want de laatste boot te Gorkum vaart *s avonds al om kwart over 11 af. Wel kan men des nachts tegen extra vergoeding de boot laten varen, maar men vraagt zich af, waarom aelfs bij gelegenheid van deze »n; 5.30 Orgel- Literaire cau- 7.00 Causerie 7.20 Berichten „X1L Pia-

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 6