Plaatselijk nieuws Sportnieuws Gemeenteraden f Burgerlijke standfj Loop der bevolking Plaatselijk nieuws Wat geeft de radioi Sportnieuws j 12 VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1938 Ammerstol. De nieuwe veldwachter, de heer Tintel, ls deze week in functie ge treden. Chr. Bond Overheidspersoneel. Capelle a.d. Ussel. Er ls hier een cor respondentschap gesticht van den Chr. Bond van personeel in publieken dienst. Verkeersongeval. Capelle a.d. IJssel. De schoenmaker J. C. Flach, wonende Schaardijk 528, had het ongeluk met zijn rijwiel te val len, waarbij een arm ernstig gekwetst werd en F. door den geneeskundigen dienst te Rotterdam moest verbonden worden. Hekendorp. De gemeente-politie heeft terzake van overtreding der visscherij- wet proces-verbaal opgemaakt tegen U. lit G. In deze gemeente zijn thans 55 ge vallen van mond- en klauwzeer gecon stateerd. De ziekte is vrij ernstig, hoe wel het sterftecijfer tot nu toe gering •i. Een pinkvaars is aan de ziekte be- veken. De actie in het bouwbedrijf., Krimpen a.d. Lek. Het conflict in het ouwbedrljf is nog niet opgelost*. De verkgevers willen een loon geven van 47 :ent per uur met vacantiebon, hetgeen -•chter door de werknemers nog niet is aanvaard. - Ben diepgeladen vrachtboot heeft de kabel van de veerpont stukgevaren. Gelukkig was de motorveerboot in de nabijheid, die de pont naar de wal sleepte. De vrachtboot, die doorvoer, is onbekend gebleven. Krimpen a.d. Lek. Bij den landbouwer C. de Jong zijn alle appelen door onge noods gasten ontvreemd. De politie heeft een onderzoek met een speurhond inge steld, echter zonder resultaat. Krimpen a.d. Lek. Dilettant I speelt Zondag haar eerste competitiewedstrijd' tegen „Transvalia" te Rotterdam, voor de 4e klas der K.N.V.B. .Dilettant UI" speelt op de „Zaag" tegen „Ouderkerk I", terwijl het tweede elftal op bezoek gaat bij „Lekkerkerk II". Lopik. De veehouder G. van Bemmel reed met paard en kar naar het buiten stuk; bij de dam gekomen sprong het paard van de steile kant in de sloot door welke oorzaak is onbekend maar alles Hep gelukkig nog goed af; alleen het tuig was gebroken. Donderdagmorgen werden wij ver rast met de optocht van Jaarsveld, wel ke veel menschen op de been bracht. Het was ook een fraaie stoet. Verschillen de dingen werden te zien gegeven en vooral de woonwagens hadden veel be kijks. Moordrecht In verband met het 25- Jarig bestaan van het St. Jozef Gesticht op 25 Beptember, heeft zich een comité gevormd, dat een huldeblijk sal aanbie den. In verband met het tweede geval van kinderverlamming, dat in deze ge meente ls voorgekomen, blijven de scho len voorloopig gesloten tot 24 Septem ber. Tot leden van de bedrijven commis sie zijn benoemd de heeren N. Dirkzwa ger Dzn., j. j. van Gennep en B. van Gent »De Zwaluw*. Oudewater. De postduivenvereeniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanuit Vilvoorde (België) 132 KM. Uitslag: C. Vlasman 1, 3 en 11; G. van Vliet 2, 15, 18 pn ^22; G. v. d. Horst—van Schaik 4, 5, 17, 24 en 27; J. Boele 6; B. Burger 8; M. A. ter Laak 7, 14 en 20; S. v. d. Laar 9, 28 en 29; Joh. de Bruin 10 en 19; H. Koster 12 en 26; L. Burger 13; C. v. Bun- nik 18; S. Hertog 21; C. Vreeswijk 22; W. de Waal 25. KAASDAG. Reeuwijk. Uitgaande van de afd. Reeu- wijk en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw en de afd. Reeuwijk van de L.T.B., werd Woensdag 14 September in hotel Zomerzorg, een druk bezochte kaasdag gehouden. Van 101 uur v.m. en des avonds van 7—8 uur bestond er gelegenheid, de in gezonden, opengesneden kazen te be zichtigen, waarvan door zeer veel be langstellenden een dankbaar gebruik werd gemaakt. Een jury, bestaande uit de heeren Ir. W. J. Huysman, Rijks-zuivelconsulent te Gouda, de heer Adema, technisch amb tenaar bij het Kaas-controlestation voor Zuid-Holland en de heer Polet, kaashan delaar, heeft de ingezonden partijen kaas beoordeeld op smaak en hoedanig heid op puntenstelsel. Des avonds van 7—8 uur heeft ir. Huisman den belang stellenden heasmakers(sters) de gebre ken van de kazen getoond. Om 8 uur hield ir. Huisman voor een druk bezochte vergadering, waarin voor al de vrouwen sterk waren vertegen woordigd, een uitvoerige causerie over de meest voorkomende gebreken van kaas. Daar de voorzitter van de Kaas dag niet aanwezig was, sprak de secre taris van de Kaasdag, de heer A. J. v. d. Velde, een openingswoord. Hierin deelde deze mede, dat B. en W. van Reeuwijk verhinderd waren. Spr. merkte voorts op, dat deze Kaasdag geen tentoonstelling was, doch voor de aanwezigen en de in zenders een leerzame avond zou betee- kenen. Door niet minder dan 45 perso nen waren kazen voor deze dag ingezon den. Hierna sprak Ir. Huisman, Rijks-zui velconsulent over de meest voorkomende gebreken bij kaas en de mogelijkheden ter voorkoming daarvan. Hij besprak uit voerig en duidelijk, hoe de gebreken dikwijls ontstaan en waarin deze hun 'oorzaak kunnen vinden. Hij behandelde de mogelijkheden ter voorkoming van gebreken in kaas. Spr. drong er op aan voor de kaasmakerij geen regenwater of slootwater te gebruiken, doch steeds zoo veel mogelijk leidingwater. Een groot aantal aanwezigen stelde vragen, die de spreker duidelijk en naar genoegen be antwoordde. Inmiddels was ook de voorzitter van de Kaasdag, de heer A. J. de Wit, ter ver gadering gekomen, die allen dank bracht voor hun medewerking en het welslagen van dezen Kaasdag en ook Ir. Huisman dankte voor zijn medewerking en zijn buitengewoon leerzame causerie. Met dit slotwoord werd deze welgeslaagde Kaas dag door den heer de Wit gesloten. Hoog water. Sliedrecht. Zondag 18 Sept. v.m. 12.20 uur; Maandag 19 Sept. von. 1.45 uur; Dinsdag 20 Sept. v.m. 2.40 uur; Woensdag 21 Sept. v.m. 4 uur; Donderdag 22 Sept. v.m. 4.50 uur; Vrijdag 23 Sept. v.m. 5.40 uur; Zaterdag 24 Sept. von. 0.25 uur. Waddlnxveen. Het 11-jarig dochtertje van den heer U. kreeg voor haar woning in de Kerkstraat van haar vriendje, met wie zij aan het spelen was, een zoodanige duw, dat zij viel en haar rechter elleboog brak Het kind ia naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. In deze gemeente zijn thans 158 veestapels coor mond- en klauwzeer aan getast. Slechts enkele veestapels zijn door deze ziekte nog niet getroffen. Een driejarig zoontje van den heer van der F. geraakte spelenderwijze in de Gouwe. De timmerman Van der G. begaf zich gekleed te water en Wist het kind, dat reeds twee meter uit' de wal lag, te redden. Hulde aan dezen moedigen man. Op den hoek van de Orarjelaan en de Noordkade had een aanrijding plaats tusschen de wielrijders de O. en B. De oorzaak berustte bij den laatste-* Door dat hy een vliegje in het oog kreeg, reed hy naar de linkerzijde van de weg. Bei den vielen, doch bekwamen geen letsel. De rijwielen werden beschadigd. De scha de ls onderling geregeld. Kippendieven, Ijssdstein. Door den rijksveldwachter van W. en den gemeente-veldwachter V. is tegen vier personen, allen afkomstig uit Utrecht, proces-verbaal opgemaakt, terzake diefstal van kippen in de laat ste maanden onder deze gemeente ge pleegd. Daar niet alle diefstallen zijn opgehelderd, blijkt, dat nog meer kip pendieven rond loopen. Men hoopt ook dezen te pakken te kunnen krijgen. Gevonden een rijwlelbelastlngmerk, een pijp, een huissleutel en een porte- monnaie, waarin een oud belastingmerk. Inl. aan het politiebureau. De verlofhouder A. van D. heeft bij B. en W. een verzoek ingediend om een volledige vergunning voor zijn ver- lofslocaliteit aan de Utrechtschestraat. Zevenhuizen. Woensdagmorgen om ruim half tien zijn de feesten ter gele genheid van het 40-jarig regeeringsjubi- leum geopend met een zanghulde door de schoolkinderen voor de woning van den burgemeester. Na de zang opende de bur gemeester de feestelijkheden met een rede. Hij herdacht het jubileum en ptees het Nederlandsche Volk gelukkig dat liet 40 jaren onder de zoo rustige regeering van Koningin Wilhelmina heeft mogen staan. Spr. gaf een overzicht van de 40 Jaren en besloot met een drievoudig hoe ra op onze geëerbiedigde Vorstin. Hierna maakten de kinderen een tocht door het dorp, waarna zij zich naar het land van den heer Vente begaven, waar kinderspelen werden gehouden, die een zeer vlot en geanimeerd verloop hadden. Het geheel werd opgeluisterd door muziek van het fanfarecorps „De Kleine Trom petter" en door een geluidsauto, die gra- mofoonmuziek ten gehoore bracht. Des middags was er ringrijden voor tweewie lige wagens, losse paarden en fietsen, het welk door omstandigheden niet erg vlug verliep. Er was veel belangstellend pa- bliek. De uitslag was: Dames: l. mej. Allemekinders; 2. mej. A. Post; 3. mej. J. van Erk. Heeren: 1. A. v. Bergen; 2. C. van Erk; 3. R. den Hollander. Ringrijden op losse paarden: 1. Abr. van Prooyen; 2. H. van Vliet; 3. A. v. d. Hoek; 4. P. UJJ1. Ringrijden op rijwielen: 1. mej. N. Vente; 2. J. van Kranenburg; 3 mej. A. v. d. Dool, 4 mej. M. v. Gangelen, 5 Jac. Markus; 6 A. v. d. Wel. Des avonds werd een défilé gehouden van de volgende 12 vereenigingen: 1 BVL 2 Zevenh. Mannenkoor, 3 Zangver. $DC, 4 Jongei.ver. „Eben Haëzer"; 5 voetbal ver. „Groeneweg", 8 meisjesver. „Dorcas", 7 gymnastlekver. „O.S.S.", 8 meisjesver. „Eunice", 9 zangvereen. „Ons Genoegen", 10 Jongelingsver. „Obadja", 11 meisjes- ver. „Aan de Rotte"; 12. Wandelclub „D. W.S.". Het défilé zag er keurig uit, doch had te lijden van de stroomende regen. Voor al de wandelvereenlglng maakte een zeer goede indruk. Donderdagochtend had de historische en allegorische optocht plaats. Het geheel was schitterend. De optocht werd ge opend door een troep blauwe huzaren, waarna een wagen volgde, voorstellende de aankomst van Prins Willem I in Scheveningen, daarna volgden weer hu zaren en een wagen van de B.VL. Voor al de Japansche wagen was zeer mooi. Oranje eij Sneeuwpret zag er keurig uit. Kortom, te veel om op te noemen, afwis selend mooi en vermakelijk. Zoowel de Rotte als de Groeneweg werden bezocht, waarna om plan. 2 uur het dorp bereikt werd. De Jury kende de volgende prijzen toe: 1. Japansche wagen, 2. Banketbakkers- wagen; 3. Haremwagen; 4. Oranje en Sneeuwpret; 5. Aankomst Willem I; 6. Floris de Vijfde; 7. Hollands Roem; 8. Oude boer en boerin; 9. Zevenhuizen voorheen en thans; 10. Landstorm. Een juryprijs werd toegekend aan de Mexi- caansche dame. 's Middags waren er volksspelen, die zeer geanimeerd verliepen en goed slaag den. De uitslagen hebben ons rog niet bereikt, doch zullen in het volgende num mer vermeld worden. De feestelijkheden werden besloten met een filmvoorstelling op het 'and van den heer A. Vente. Het feestcomité kan terugzien op een paar zeer geslaagde dagen, waarvoo- den leden alle hulde toekomt. Veilingbericht. Zevenhuizen. In verband met de fees ten werd de veiling 1 dag vroeger ge houden. Aangevoerd werden: 15400 kip peneieren f 4.80—4.90; henneneieren f 3.10—3.40; eendeneieren f 3.40—3.60; kalkoeneieren f 5—5.10, alles per 100 stuks; jonge hanen f 0.35—0.55; een deneieren f 0.40—0.50; slachtkippen f 0.500-60 per stuk. Zevenhuizen. Dinsdagavond werd aan de Rotte een gondelvaart gehouden met versierde en verlichte booten. Veer tien vaartuigen namen hieraan deel. De eerste prijs behaalden G. en M. van Wa peningen met de „Piet Hein"; 2 C. Stof berg en C. Reijm; 3 familie Oskam; 4 W. Otterspeer; 5 T. van Dam. VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. De strijd om de punten. - „Sportclubeerste thuiswed strijd tegen het Haagsche „Te Werve". Goede „inzet" te wachten. Het tweede elftal naar „C.V.V. Hl" te R'dam. De derde elftallen spelen thuis tegen „Gouderak Hl". Schoonhoven. Zoo zal dan Zondag de strijd om de punten over de geheele linie een aanvang nemen en we kunnen wel zeggen, dat er die dag een record aantal voetbalwedstrijden gespeeld zal wor den. Onze plaatselijke vereen.ging „Sport club" treft het in zooverre, dat zij met haar eerste elftal met een thuiswedstrijd van start gaat. Zooals wij reeds vermeld hebben, komen dit seizoen de Blauw- Witten tegen andere tegenstanders uit, dan waar tegen zij ongeveer gewoon was de laatste seizoenen te spelen. Dit is veel waard, zoowel voor spelers als publiek en zoo krijgen de Schoonhovenaren Zondag het spel te aanschouwen van de Haag sche vereeniging „Te Werve", een veree- niging met een bekende naam. Vorig sei zoen belandde dit elftal op de derde plaats van de ranglijst, en daar naar te beoordeelen, zou men moeten opmaken, dat zij van gelijke kracht zal zijn als „8portclub I", maar iedere afdeeling in de Vierde Klasse van de K.N.V.B. heeft zoo haar eigen speltype, en zoo zal het ook wel met deze Hagenaars zijn. Voor de Blauw-Witten zal deze eerste strijd niet gemakkelijk worden, maar als allen met de volle ambitie in het veld komen (en wie zou dat nu niet met zoo'n eerste wed strijd) en spelen voor wat zij waard zijn, dan hebben we wel zooveel vertrouwen in onze jongens, dat zij deze wedstrijd tot een goed einde zullen brengen en dan hopen we op een overwinning. Daar het krachtsverschil niet groot zal zijn, hopen ke op een mooie, spannende en faire kamp. Om precies half drie wordt be gonnen onder leiding van scheidsrechter M. Colla, van Boskoop. „Sportclub I" zal, naar wij vernemen, in het veld komen met het volgende elf tal; Doel: S. Kok. Achter: A. Sterrenbrug en C. Mesker. Midden: J. Bouter, A. de Lange en A. van Putten. Voor; P. Huljzer, J. Mets, A. Kapoen, J. van Ipenburg en M. Berkouwer. Het tweede elftal van „Sportclub" gaat naar Rotterdam, en speelt, evenals vorig seizoen, weer haar eerste wedstrijd tegen „C.V.V. Hl". Velen weten nog, dat toen de belde puntjes mee naar Schoon hoven gebracht werden, maar laten wij maar vast tevreden zijn, als in deze strijd écn puntje meegebracht wordt, Blajiw- Witten! Om 12 uur komt het derde elftal van „Sportclub" voor de tweede maal in het veld, en weer met een thuiswedstrijd. Als nu dit elftal maar wat volledige is dan vorige week, want toen ontbraken liefst zes spelers, anders kan het wel weer ge beuren, dat ook deze strijd verloren wordt want „Gouderak III" schijnt weer een goed elftal te zijn, gezien haar prestatie van vorige week. Het wordt dus oppas sen. Voetbal voor Zondag. Ammerstol. A.V.6. I speelt Zondag haar eerste com petitie-wedstrijd voor de 4de klasse KNVB. en wel tegen Bolnes I; als scheidsrechter zal fungeeren de heer J. C. Captein. Bolnes ls voor ASV een nieuwe tegenstander. Wij zijn wel be nieuwd hoe ASV de competitie zal inzet ten, daar er dit Jaar verschillende nieu we spelers ln het eerste elftal zijn ge plaatst. Daar zij echter op eigen terrein spelen gelooven wij niet, dat het een ne derlaag zal worden. Sliedrecht IUnitas L Sliedrecht. De start voor de competi tie zal Zondag plaats hebben. Voor het le elftal ls een buitengewoon zwaar be gin vastgesteld,, daar Sliedrecht I Uni tas I uit Gorinchem op bezoek krijgt. Dit elftal trekt altijd veel belangstelling bij het Sliedrechtsche publiek, terwijl Unitas steeds een flink quantum sup porters medebrengt. Over de wedstrijd zelf durven wij weinig te voorspellen, immers is er in het zomerseizoen wel gevoetbald, maar steeds werden Jonge spelers geprobeerd. Wij hopen dan ook, dat het sterkste elfUtl zal winnen, al hoewel bij voetbal Vrouwe Fortuna een stevig woordje medespreekt. De wed strijd vangt om 2 uur aan. Voorts speelt 81iedrecht 3 tegen Fluks en Sliedrecht 4 tegen S.V.W. 2. WHIlgt-Langersk. Openbare raadsvergadering op 7 Sept. Voorzitter burgemeester L. bchuman. Na opening met gebed sprak de VOORZITTER een kort woord in /er band met het 40-jarig Jubileum van de Koningin. Spr. deelde mede, dat het gemeentebestuur op 6 September een te legram gezonden had aan H.M. Weth. HAKKESTEEGT sprak ver volgens als tolk van de raad zijn deel neming uit tot den voorzitter in verband met het overlijden van diens schoon vader. Spr. wenschte hem en zijn vrouw sterkte doe in dit verlies. De VOORZITTER dankte den heer Hakkesteegt. Daarna werden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Eenige door Ged. Staten goedgekeur de raadsbesluiten werden voor kennisge ving aangenomen. Aan een verzoek van de Bond van On derwijzers om adhaesle betuiging in ver band met het verzoek om verlaging Van de leerlingenschaal, werd z. h. st. vol daan. In verband met het regeeringsjublleum van de Koningin en de daaraan verbon den kinderfeesten, stelden B. en W. voor 25 cent beschikbaar te stellen, waarin de prijs van een boekje als aandenken is in begrepen. De heer STRAVERS wil dat gedrag gaarne wat verhoogen. De VOORZITTER stemt toe, dat het niet hoog is, maar .aangezien de Oranjevereenigin'g een subsidie ontvangt van f 25 en deze daarvan iets zal bijdra gen, wordt z. h. st. besloten 25 cent toe te kennen. De schoolgeldverordening wordt na wij ziging z. h. st. opnieuw vastgesteld. Vervolgens wordt het verzekerde be drag der gemeente vastgesteld op f 3500. Van de rekening 1937 zegt de VOOR ZITTER, dat deze is nagezien door de commissie, die een en ander in orde heeft bevonden. De rekening sluit ln ontvangsten f 28.550,22, ui tg. f 27.749,11, batig saldo f 801,11. De VOORZITTER spreekt zijn waardeering uit over deze uitkomst, te meer, daar het verbeteren van de Tiendweg uit de gewone dienst is be taald. De kapitaaldienst sluit in ontvangsten en uitgaven op f 8242.54. De rekening wordt aldus vastgesteld. Vervolgens worden enkele kleine wij zigingen in de bouwverordening volgens de wensch van Ged. Staten z. h. st. goedgekeurd. In de rondvraag vraagt de heer S. VERHOEF of de torendeuren niet wat kunnen woeden opgeknapt, daar deze erg haveloos zijn. De VOORZITTER zegt, dat dit de aandacht heeft van B. en W. en ^cht geheele vernieuwing gewenscht; op de begrooting ls daarvoor reeds een post opgenomen. Daana sluiting met dankgebed. ALBLASSERDAM. September. Geboren: Pieter Willem, z. van H. van Dijk en J. A. Mouthaan. Ondertrouwd: N. Wensveen, 26 j„ en B. den Boef, 25 j. C. Blom, 19 J., en A. Hofwegen, 18 j. D. Stout, 27 j., en M. M. van 't'Hof, 29 j. Getrouwd: P. J. A. Versteeden, 28 j., en C. A. van Ouwerkerk, 23 j. J. van Voorden, 22 J., en N. Verheij, 22 j. Overleden: D. Booij, 75 j„ weduwe van D. J. de Hoog. P. Baan, 74 j., echtge- noot van E. Volwerk. CAPELLE a.d. IJSSEL .September. Geboren: Arie, z. van H. Heuvelmanen A. C. Molenaar. Teunis, z. van A. v. d. Heijden en A. G. den Hollander. Eli za, d. van A. van Kleij en N. Romijn. Johanna Sophia Maria, d. van F. F. Ro mer en M. C. Gonlag. Willempje, d. van C. Slobbe en G. v. d. Berg. Ondertrouwd: J. Versluis, 27 J., en A Lodder, 20 J. P. v. d. Pijl, 30 J., en W. Slingerland, 19 J. Getrouwd: G. Kalkman ,29 J., en G. v. Harten, 26 J. Overleden: S. Sakko, 73 J., echtgenoot van H. G. Slieker. KRIMPEN a.d. LEK. September. Geboren: Sijgje, d. van D. J. Kasbergen en A. van Hamburg. Aart, z. van D. B. van der Graaff en S. Dekker. Ondertrouwd: W. Schouten, 27 J., en P. Slingerland, 26 J. A. de Jong, 29 j, en W. Twigt, 28 J. Getrouwd: A. G. van Herk, 24 J., en L van Wijnen, 20 J. Overleden: J. G. Benschop, 25 j. LANGERUIGEWEIDE. September. Geboren: Janna, d. van P. v. d. Ber§ en M. Zuidam. LEKKERKERK. September. Geboren: Tine Cornelia, d. van J. K. Hcogenboezem en M. J. van Zoest. Ondertrouwd: W. D. Eer land, 28 J., en C. v. d. Graaf, 22 J. Getrouwd: J. Verveer, 29 J., en A. Mo» lenaar, 30 j. P. Boere 30 J., en St Borsje, 29 j. LOPIK. Augustus. Geboren: Geertruida Gljsbertha, d. va» W. A. van Rossum en H. G. Klei. Theo, z. van P. van der Vlist en M. Brouwer. Dirkje Petra, d. van F. Bos en W. Os kam. Maria Teodora, d. van J. Th. de Jong en W. J. Borst. Grietje Adriana, d. van J. C. den Uil en M. H. Vonk. Getrouwd: J. W. den Oudsten (te GoudaL en G. Stuivenberg. A. P. Streelkerk (te Ameide) en P. Schenkel. C. Hoogendoorn (te Jutfaas) en L. Stlg» ter. MOERCAPELLE. September. Ondertrouwd: J. Laban van Hoeve, 34 j., en G. J. van Lutterveld, 36 j. (te Kes» teren). NIEUWERKERK a.d. USSEL. Sept. Geboren; Margaretha, d. van J. A Reym en L. C. Eindhoven. Pietertje, d. van A. van Ede en A. van den Berg. Cornells, sj. van C. Reym en A. Nell. Anje Johapna, d. van C. de Graaff en A van der Werff. Adriana, d. van P. df Koning en J. A. C. Seele. Ondertrouwd: A. G. van Herk, 23 J., en L. van Wijnen, 20 J. L. H. Naujoks, 28 J., en T. J. Stolk, 20 j. Getrouwd: B. van Adrichem, 26 J., en M. G. Wijnen, 23 j. J. Aalbers, 23 J., en A. M. van Herk, 25 J. A. de Krey, 19 J., en C. van Weelde, 18 J. P. Tho- renaar, 26 J., en M. C. van Rijn, 23 J. J. Groenendijk, 23 J., en A. Burger, 19 j. J, van Ede, 27 J., en Z. den Hollander, 24 j. A Verweij, 24 J., en K. Luytje* 26 j. OUDERKERK a.d. IJSSEL. September. Geboren: Cornells, z. van L. de Groot en C. J. van dgr Velden. Willemijntje, d. van C. Temmer en 8. Brienen. Overleden: J. J. Verboom, 79 J., we duwnaar van G. Goudriaan. N. Heu» velman, 9 m. OUDEWATER. September. Geboren: Olga Nelly Johanna, d. van C .de Ruiter en N. H. v. d. Bree. Jo hanna, d. van J. Dijkman en H. C. van Dekkum Overleden: W. Schinkel, 19 J. REEUWIJK. September. Geboren: Joanna, d. van A. Slootjes, en C. Stolwijk. Leendert W., z. van W. van Roon en J. H. HeiJ. Ondertrouwd: J. de Vast. 30 j. (te Gou da), en A. M. van Holst, 19 j. H. Vos, 28 j. (te Gouda) en U. Teekens, 29 J. Overleden: K. Hoogeraijk, 38 j., wedu- we van J. Hoogeveen. WADDINXVEEN. September. Geboren: Pietertje, d. van W. A. van den Hoek en M. van Eljk. Aria Inge» tje, d. van P. Molenaar en J. M. Broer. Overleden: A. C. Veerman, geb. Matze, 69 j. LEXMOND. Augustus. Ingekomen personen: A. van Luyt, wed, G. Kooyman, van Gouda naar Oude Rijksweg 60. MOERCAPELLE. September. Vertrokken: Wed. Slim en gezin, van Oranjebüurt naar Woerden. ZEVENHUIZEN. Augustus. Geboren: Arie, z. van J. Stormbroeken A. Clazing. Marinus, z. van F. Kreft en J. Roos. Jacob, .zvan H. Zweere en B. Keijzer. Getrouwd: E. Bonefaas, 29 j., en S. H Eindhoven, 27 j. Overladen: M, M. Krijgsman, geb. Boq 54 f. W. v. d. Hoek, 5 J. S. Keijzer, 15 j VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1938 Afsluiting dijkweg? Alblasserdam. In verband met de te verrichten werkzaamheden aan het viaduct, dat aansluiting geeft van de brug over de Noord op rijksweg no. 15, vernemen wij, dat bij de gevoegde in- stantie's is aangevraagd dé dijkweg Rui- genhil gedurende 14 dagen voor alle ver keer af te sluiten. De aanneemster heeft aangevraagd, deze afsluiting op 19 Sep tember te doen ingaan. wy vernemen daarover nog dat op deze weg een hei machine moet worden geplaatst voor 't Slaan van betonnen palen. Deze dykweg is gelegen ln de ver keersweg Rotterdam— Gorkum. Auto mobilisten dienen dus hiervan goede no ta te nemen. Na overgezet te zyn op het veer Ridderkerk—Alblasserdam zullen zy moeten ryden via de Polderstraat over Oud-Alblas en de Veerweg naarPa- pendrecht. Van Gorkum af moet gereden worden vla Veerweg op Papendrecht tot even voorby de Veerdam, naar het veer Pa pendrecht - Dordrecht - OudAlblas naar Alblasserdam via Polderstraat. Zoodra de datum van afsluiting defi nitief vaststaat zullen daarover gegevens verstrekt worden. Tot bestuurslid der Staatk. Geref. Klesvereen. „De Banier" werd in de va cature-A. C. de Heer gekozen de heer A. Nouwen. Concert mannenkoor. Alblasserdam. Het mannenkoor „Door en Voor het Volk" *,geeft Zaterdagavond te half acht een concert in de Woning bouw, wyk F. Het concert wordt gegeven in de nog niet gereed zynde muziektent by de speeltuin. Het programma luidt: 1 Empor zum Licht, Uthman; 2 Vrijage, Ja J. Olman; 3 Le RossignoL Grety; 4 Eens, O. de Nobel; 5 Het Woud, K. Ha- ser; 6 Ecce quomode moritur, Jac. Han del; 7 Kerstlied, B. Diamand 8 Zondag morgen (met barftonsolo), E. FUpse; 9 Boerenklompendans, W. F. Kools; 10 Mondfriede am Rheln, M. Neumann; 11 Morgenrood, O. de Nobel; 12 Het Daagt, Ist. J. Olman. Dammen. Alblaawrdam. In de nederiaagwed- strijd speelden Alblasserdam 2 en Otto- land 1. De' uitslag was: Alblasserdam 2. Ottoland 1. Fr. *t Hoen—J. de Ruiter 6—2 A BaanC. Hakkesteeg 20 M. Kooi—P. de Boer 2—0 C. Schenk—M. Eikelenboom 0—2 A ZwartboiG. Kreukniet 20 fci. Bekkers—A. de Boer 0—2 J. P. de KloeT. de Ruiter 1—1 J. v. A Graaf—E. Reehorst 11/ L. de Jager—H. Maat 2—0 H. de Deugd—B. van Hof 0—2 Totaal uitslag 10—10 ln de nederlaagserie, welke met dese wedstrijd ten einde ls, wist Hardinxveld 2 met een 137 overwinning beslag te leggen op de prijs, welke hiervoor be schikbaar was gesteld en die bestond uit een lauwertak. BIJ de sluittagswedstrijd welke Maandag 10 .September gespeeld ml worden tegen Dordrecht, ln de bo venzaal van den heer J. van Krimpen, zal de heer Lieve, secretaris van de Ned. Dambond, een propagandarede houden. Dammen. Capelle a.d. Uasei. De laatste wedstrijd om den wisselprijs voor dit Jaar heeft de Pi dam vereeniging „T.O.G." met 8—12 da overwinning behaald ln kamp tegen de damvereeniging „Moordrecht". Geoderak. zaterdag van 16—19 uur en bondag van 8—16 uur zal wegens werk zaamheden aan het electriach net onder deze gemeente geen stroom geleverd wor den, Woensdagmiddag is voor de school kinderen een feestje gehouden. De Jeugd werd flink onthaald, terwyi verschillen de wedstrijden werden gehouden. GtoNMiKUm. De opbrengst van de col lecten voor het Spaansche kind ln Gies- sendam en Hardinxveld bedraagt ln to taal f 118,16, terwyi de opbrengst Van de meeting f 28,60 la. Gieasendam. Zondag speelt de voetbal- vereenlglng UK.O. I een competitiewed strijd tegen Hoog-Blokland I, terwyi het tweede elftal een wedstrijd zal spelen te gen S.V.W. 5 van Gorinchem, De Juni oren spelen tegen LF.C. van Hendrik- ïdo-Ambacht. TOT BURGEMEESTER BENOEMD. Haastrecht. By Kon. besluit is de heer C. Slobbe, secretaris der gemeenten Haastrecht en Vlist, benoemd tot burge meester van Ooltgensplaat. De heer Slobbe is 30 Juni 1902 te Rot terdam geboren. Hy begon zyn ambte- ïyke loopbaan als ambtenaar ter gemeen tesecretarie van Capelle a.d. Ussel. Daar na is hy enkele Jarej werkzaam geweest op de afdeeling financiën ter provinciale griffie van Zuid-Holland an per 1 Juli .934 werd hy benoemd tot secretaris van Haastcecht en Vlist Benoemd. Hei en Boeicop. In de vacature, ont staan door het bedanken van den heer N. Spronk wegens hooge ouderdom, als secretaris van de vereen „Het Groene Kruis" is benoemd de heer A. C. den Har- tog. Gevonden: Een damesmuts. Inl. ge meente-veldwachter. Het feest. Hei- en Boeicop. Dinsdagavond kwam het comité voor de feestviering in het café van den heer Van Es byeen tot na dere vaststelling van het programma der feesteiykheden. Biykens mededeeling van den pen ningmeester was op de clculeerende lysten zoodanig ingeteekend, dat de financiën geen bezwaar meer maken. Besloten werd, slechts één feestdag te houden en wel op Donderdag 22 September. By voldoende deelname zal een allegorische optocht worden gehouden, terwyi de volksspelen en de leerlingen der scholen niet zullen worden vergeten. Dinsdagmorgen kwam de veehouder A .C. den H. tot de ontdekking, dat zyn veulenpaard een voorbeen had gebroken. Vermoedeiyk is het beest by het drinken aan de slootkant met een poot tusschen een boomwortel geraakt en te water ge- vallén, waardoor dit ongeval zal zUn ont staan. Op advies van den dierenarts ls het beest voor de slacht verkocht. DUkleger. Krimpen a.<L IJssel. Het bestuur van den polder Langeland en Kortland heeft de Ujst samengesteld voor het dijkleger voor het hoogheemraadschap te „Krim- penerwaard". Voor Langeland werden aangewezen de heeren H. Both, T. J. Schouten, A. Opschoor, Ant. Blok, P. M. Bogaard, L. P. C. Noordegraaf, A. v. d. Hek, C. A Mourik, St. Slappendel, C. v. Vliet, Chr. Mourik en L. Oskam. Voor Kortland werden aangewezen de heeren A. Visser Gzn., M. v. Llmborgh, J. Hoo- gendijk, A. Boers Lzn., Joh. Noorlander, H. J. v. Erk, J. Romeyn, W. Heykoop. Tot hoofdmannen werden aangewezen de heeren A W. Goudriaan en H. de Jong, voor boden te voet de heer II. v. Empel en M. Rolloos en voor boden te paard de heeren 8. Koolwijk en Joh. Pols. Het kampioenschap ln de postdui venvereeniging „De Vriendschap" over de longe duiven africhting tot en met Arlon luidt als volgt: L J. de Mik met 1069 punten; 2. H. Braanker met 826 punten; 3. C. Heuvelman met 823 punten. Moedercunu. Krimpen a.d. Lek. Vanwege de afdee ling van „Het Groene Kruis" wordt van 314 October en moedercursus gegeven. Bhjkens een advertentie in dit nummer staat de deelname open voor alle vrou wen en meisjes boven 18 jaar. De cursus wordt gegeven door mej. Hattlnk, uit Rotterdam. Krimpen a.d. UsaeL Veilingbericht. Aangevoerd werden 2500 eieren. Prijzen: Kippeneieren f 3.95f 5; henneneieren f 3f 3.30; eendeneieren f 3.15—f 3.25, alles per 100 stuks. Voor boter en kaas was geen aanvoer. OnderL Brandwaarborg My. lekkerkerk. De Onderlinge Brandwaar- borgmaatschappy Lekkerkork en Omstre ken hield Dinsdagavond haar jaarüjksche ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer B. Streefland. De rekening en verantwoording over het 30e boekjaar 1 Aug. 1937—31 Juli 1938, werd, na rapport der commissie van controle, door de vergadering goed gekeurd. Vervolgens bracht de secretaris-pen ningmeester, de heer Joh. W. Pruyt, een Jaarverslag uit, met enkele grepen, die op het 30-Jarlg bestaan betrekking had den. Uit dit verslag bleek, dat op 1 Aug. by de Maatschappy was verzekerd aan gebouwen f 1.840.025 en aan roerende goederen, zooals inboedels, boerderij-in ventarissen enz. f 1.471.310, totaal f 3.311.355. Het aantal leden beliep 418. Aan brandschade werd uitgekeerd f 537 en tydens het bestaan der maatschappy ln totaal f 8911,50. De bezittingen be dragen thans f 100.212. Als bestuursleden werden de heeren C. van der Wouden Dzn. en J. Oskam Jzn. herkozen; in*de vacature van wyien den heer A van der Graaf Czn. werd gekozen de heer J. van der Graaf Jaczn. Het col lege van commissarissen werd herbe noemd. De belegging van beschikbare gelden werd het bestuur toevertrouwd. Ter zake van de motorspuit werd beslo ten deze zelf ln eigendom te houden en zelf voor ©en volledige bemanning zorg te dragen. Lekkerkerk. Gevonden: eefi nikkelen heerenpolshorloge. Inl. gem.-po li tie A. Stam, Julianastraat. De heer A. Hoogendoorn Junr., con troleur by de werkloosheidsverzorging, ls benoemd tot controleur by het Kaascon trole-station Zuid-Holland. Ernstige aanrijding. Noordeloos. Een autobus van den heer v. d. Heuvel werd op het Laageind in een .bocht aangereden dooe een vrachtauto van de Handelsonderneming „De Produ cent". De schade, welke de bus bij deze bots'ng omliep, werd op circa f 200 ge schat. Nieuwland. Onder groote belangstel ling en begunst gd door mooi weer heeft Nieuwland op Dinsdag feest gev.erd ter gelegenheid van het 40-jarig regeerings- jubileum. Al vroeg begon de drukte. Ook uit omliggende gemeenten waren velen naar h'er gekomen. Omstreeks halftien begon de optocht, voorafgegaan door herauten te paard. Hiercp volgden de koetsen met het bestuur der Oranjcver- eeniging, waarby ook waren burgemees ter Slob en de gemeente-secretar s, de heer Baxe uit Meerkerk. De stoet bood een fraaie aanbl'k. De Volgende prUzen werden toegekend: le prijs Vrede, W. C. Sterk; 2e prijs Roodkapje, W. de Groot; 3e prijs Hollandsche Maagd, W. van Ooyen; 4e prijs De Vlag, c. de Jong; troostprijs De Zomer, J. W. Sterk en Zi geuners, O. C. van Ieperen. 's Middags namen velen deel aan het ringrijden met tweewielige rijtuigen. Voor de mooist versierde wagens werden prijzen toegekend. Uitslag: le prys H. de Hoop; 2e A. Verrips; 3e A. Nederveen; 4e P. Heikoop; troostprys J. IJzerman. De prijzen voor ringrijden werden ge wonnen als volgt: le prys A. Verrips; 2e Alb. Bor; 3e H. Kool; 4e B de Stigter. Ringryden met fietsen, le prys M. de Keyzer; 2e J. van Rees; 3e J. A. v. Bru- chem; 4e M. Kooyman. De deelname voor het ringrijden voor kinderen beneden de 14 jaar was groot. Ook hiervoor werden een viertal pryzen beschikbaar gesteld. Voor de versierde fietsen der kinderen werden ook enkele pryzen beschikbaar gesteld. De deelname voor deze wedsLyd was zoo groot, dat velen die een moot versierde flets hadden, teleurgesteld- zou den moeten worden, doch door de luid sprekers werd bekend gemaakt, dat de heeren De Hoop en Baxe troostpryzen beschikbaar stelden ten bedrage van 50 cent. Dit bericht werd met gejuich ont vangen. Vervolgens werd een hindernis wedloop gehouden voor kinderen. De wedstrijd voor oudere dames ln hardloopen met 'kinderwagens verwekte veel gelach. De pryzen werden gewon nen als volgt: le prijs mej. A de Groot; 2e M. Kooy; 3e M. Kooyman; 4e B. v. d. Leeden. Pryzen popzoenen: le prys J. A. Dy- kers; 2e Joh. Haag; 5e G. de Jong; 4e J. de Jong. Het laatste nummer was blaastrap- pen. Dit nummer verwekte veel hilari teit. Uitslag: le prys G. A. Verduin; 2e A. de Ruiter; 3e ©r de Jong; 4e D. J. Wolfert. Tot laat na middernacht bleef men nog byeen en heersfihte er een gezellige stemming. Nieuwland. Gevonden: een dames- portemonnaie met inhoud. Inl. gem.- veldwachter. Concert. Ouderkerk s.d. IJssel. De muziekver- eeniging „Excelsior" hoopt Zaterdag 24 September een concert te geven in de steenfabriek „De Schans". De heer S. Roeleveld vertrekt. Poisbroekerdam. De heer 8. Roeleveld, hoofd der Chr. Schooi te Poisbroekerdam, zal na een ruim 40-jarige staat van dienst by het Chr. Onderwys, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd, zyn arbeid beëindigen. De heer Roeleveld is voornemens af scheid te nemen van zyn leerlinfgen in tegenwoordigheid van bestuur en ouders op Vrijdag 23 Sept., des voorm. om 10.30 uur. Des middags vanaf 4 uur oestaat voor oud-leerlingen en vrienden gelegen heid den vertrekkenden onderwijzer en zyn gezin de hand te drukken. De heer Roeleveld zal zich metterwoon ce Voort huizen vestigen. Plotseling sterfgeval. Polsbroek. Woensdagmorgen stond de 65-jarige heer Jac. Schouten in de na- bijheid van zyn woning met een buur man te praten. Plotseling voelde de heer S. zich onwel en zakte in elkaar. De in allerijl ontboden geneesheer kon slechts de dood constateeren. Met paard en tilbury te water. Polsbroek. Een paard en tilbury, waar ln gezeten was een gecostumeerd paar, dat deelnam aan de allegorische optocht geraakte Woensdagmorgen naby Pois broekerdam in de Benschopsche Wete ring. Des namiddags trof een Jeugdig paartje, dat deelnam aan de ringrijde- rij, hetzelfde lot. Beide equipages werden met vereende krachten op het droge gebracht. Per- sooniyke ongelukken kwamen niet voor. Polsbroek. De feesteiykheden ln ver band met het regeeringsjublleum der Ko ningin werden hier Woensdag gehouden. Nadat op het dorpsplein een keuring van vesierde voertuigen en gecostumeerde ruiters was gehouden, werd een allegori sche optocht door de gemeente gehou den, geëscorteerd door versierde booten waarin de schoolkinderen met het on derwijzend personeel hadden plaats ge nomen. ju deze optocht watsu, werkzaam he- Zaterdag 17 September. Hilversum I, 1875 M. VARA-mtzending. 10.0010.20 v.m. en 7 ^0—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoon (om 8.16 Berichten); 10.00 Morgenwyding; 10.20 Programma voor Aibeiders in ae Continubedrijven; 12.00—1.45 Gramofoon; 2.00 Causerie „Uw toekomst ligt op de Avondschool"; 2.20 „Esmeralda"; 3.00 Reportage; 330 Gra mofoon; 4.00 Toespraak „De A.J.C. de monstreert"; 4.10 Gramofoon; 4.30 Espe- ranto-uitzending; 4.50—5.00 Gramofoon; 5.05 Viool en Piano; 5.30 Filmland; 6.00 Orgelspel; 6.30 Gramofoon; 7.10 Politiek Radio-journaal;; 7.30 Bybelvertellingen; 8.00 Hdrhaling SOS berichten; 8.03 Be richten ANP en VARA Varia; 8.15 „Voor het Spaansche kind"; 9.15 VARA Orkest m.m.v. Solist; 9 50 Toespraak; 10.00 Be richten ANP; 10.05 Vervolg Concert; 10.30 „Fantasia" en „Esmeralda" en Solisten; 11.30—1200 Gramofoon. Hilversum II. 301.5 M. en 401.5 M. KRO-uitzendlng. 8 00—9.15 Qramofoon (om c.a. 8.15 Be richten); 10.00 Gramofoon; 1130 Gods dienstig halfuur; 12.00 Berichten; 12.15" KRO Orkest (1.00—1 20 Gramofoon, ca. 1.15 E" chten); 2 00 Voor de rijpere Jeugd; 2.30 Gramofoon; 3.00 Kinderuur; 4 00 KRO Melodisten m m.v. Solist (4 45 —5.00 Gramofoon); 5 30 Esperanto- nieuws; 5 45 KRO Nachtegaaltjes; 6.20 JournM^tiek wezkoverzicht; 6.45 Gramo foon; 7.00 Berichten; 7 15 Causerie: ,.Gezellenw?rk inderdaad van onze tijd"; 7 35 Actueele aetherflitsen; 800 Berich ten ANP en Mededeelingen; 8.15 Over peinzing met muzikale omlijsting; 835 KRO Orkest; 9 00 De KRO Melodisten en Solisten; 10.00 KRO Bo^s m.m.v. Solist; 10.30 Berichten ANP; 10.40 Sportrevue; 10.55—12.00 Gramofoon. Zondag 18 September. Hilversum I. 1875 M. 8.55 VARA; 12.00 AVRO; 5.00 VARA; 6.30 VPRO; 8.00— 12.00 AVRO. 8.55 Gramofoon; 9.01 Berichten; 9.05 Tuinbouwpraatje, 9.30 Gramofoon; 9.45 Causerie „Van Staat en Maatschappy"; 9.59 Berichten; 10.00 Bach-cantate, 10.40 Declamatie en Gramofoon; 11.00 Fanta sia mm.v. Solisten; 12.00 Het woord van de week, 12.05 Het AVRO Amusements orkest; 12.50 Gramofoon; 1.05 Orgel en Harp; 1.30 Causerie „Van hoeveel kan ik in Indie leven?"; 1.50 Gramofoon; 2.00 Boekbespreking; 2.30 Omroeporkest en So liste; 3.50 Sportreportage, 4.10 AVRO Amusements Orkest; 4.35 Van Nelle's Mannenkoor „Crescendo"; 4.55 Berichten ANP; 5.05 Arbeiders Zangvereenlging „Palvu" en Gramofoon; 5.30 Voor de kinderen; 6.00 Sportuitzendlng; 6.15 Sportnieuws ANP en Gramofoon; 6.30 Reportage; 7.00 Ned. Herv. Kerkdienst; 8.00 Berichten ANP; 8.15 Revue Program ma; 9 15 Radio-tooneel; 9.35 Gramofoon; 10 00 Radio-journaal; 10.15 Renova Kwin tet m.m.v. Soliste; 11.00 Berichten ANP; 11.10 Gramofoon; 11.20—12.00 Het AVRO Aeolian Orkest. Hilversum II. 301.5 M. en 415.5 M. 8 30 NCRV; 9.30 KRO; 5.00 NCRV; 7.45— 11.00 KRO. 8.30 Morgenwyding; 9.30 Gramofoon; 30.00 Hoogmis; 11.45 Gramofoon; 12.15 KRO Orkest (1.00—1.20 Literaire cause rie); 2.00 Godsdienst-onderricht voor ouderen; 2.30 R.-K. Nieuwe Kon. Har den in het veehoudersbedryf, alsmede verschillende industrieën, vertegenwoor digd. Van de zyde der ingezetenen be stond hiervoor groote belangstelling. Nadat de optocht ontbonden- was, wer den de schoolkinderen ruim onthaald. Des namiddags werd ringgereden en hadden verschillende volksspelen plaats. Des avonds bleef men óp het verlichte dorpsplein nog eenigen tyd gezellig by een. Het geheel kenmerkte z.ch door een zeer geanimeerd en rustig verloop. Streefkerk. Woensdag maakte de Jon- gedochtersvereen.glng „Tabilha" onder leiding van mevr. Waardenburg een reisje per fiets naar Utrecht. Des morgens te 7 uur werd de reis aangevangen. In de stad Utrecht werden o.a. bezocht de Dom, de universiteit en verder werd de mid dag doorgebracht ln Ze'.st. Te ongeveer 10 uur keerde het gezelschap zeer vol daan over de prettige tocht terug. B2- houdens- enkele kleine mankementen is de tocht zeer goed geslaagd GOUDSCHE VOETBALBOND. Programma Zondag 18 Sept. le klasse: Groeneweg 1—ONA 3; Nieu- werkerk 1—Nieuwveen 1; Groot-Ammers 1Bergambacht 1; GSV 3Stolwyk 1, 11 uur; Gouda 4Moercapelle 1. Overgangsklasse: Dilettant 2Lek kerkerk 2; Nieuwkoop 1—Gouderak 2; Zwervers 2Nieuwerkerk 2; ONA 4 Moordrecht 2, 11 uuf. 2e klasse A: Oudewater 2—Bosk. Boys 2; Woerden 2—Waddlnxveen 2; Nieuw veen 2Haastrecht 2; Olympia 4—Voor waarts 1, 11 uur; Gouda 5—ONA 5, 11 uuy. 2e klasse B: Dilettant 3—Ouderkerk 1, 11.30 uur; Lekkerkerk 3—GSV 4, 11.30 uur; ONA 6-Olympi'a 5, 11 uur; Schoon hoven 3—Qouderak 3, 12 uur. 3e klasse A: Oudewate? 5—Bosk. Boys monie „Vlijt en Volharding"; 3.00 Gra mofoon; 3.15 Vervolg Concert; 3 45 KRO Melodisten en Solist, 4 30 Voor de zieken; 4.55 Sportnieuws; 5.05 Gewijde muziek (Gr.pl.); 6.20 Nederd. Herv. Kerkdienst; 7.45 Sportnieuws; 7.50 Causerie „De H. Bediening"; 8.10 Berichten ANP en Me dedeelingen; 8.25 Gramofoon; 8.30 KRO- Orkest, KRO-Melodlsten en Solisten; 9.30 Gramofoon; 10.30 Berichten ANP; 10.40—11.00 Epiloog. Maandag 19 September. Hilversum I. 1875 M. Algemeen Pro» gramma verzorgd doorde AVRO. 8.00 Gramofoon (om 8.15 Berichten); 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoon, 10.30 Ensemble Jetty Cantor; 11.15 Ver volg Declamatie, 11.40 Vervoig Jetty Can tor; 12.30 Het AVRO Amusements Or kest; 1.15 Gramofoon; 2 00 Viool en Pia no; 2 30 Omroep Orkest m.m.v. Soliste en Declamatie, 4.30 Gramofoon; 5.30 De Twilight Serenaders; 8.15 Gramofoon; 7.00 AVRO Dansorkest m.m.v. Soliste; 7.30 Declamatie; 800 Berichten ANP en Mededeelingen, 8.15 Concertgebouw Or kest; 9.15 Zarig-declamatie; 935 AVRO Amusements-Orkest; 10.20 Gramofoon- platenconcert met toelichting; 11.00 Be richten ANP; hierna Bert van Dinteren's Ensemble; 11.45—12.00 Orgelspel. Hilversum II. 301.5 M. en 415.5 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en Meditatie; 8.15 Be richten en Gramofoon (0.30—9.45 Geluk- wenschen); 10 30 Morgendienst; 1100 Chr. lectuur; 1130 Gramofoon; 12.00 Be richten: 12.15 Gramofoon; 12.30 Het So- rfbra Kwintet en Gramofoon; 2.00 Voor de scholen: 2.30 Gedeelteiyke uitzending Maranatha Conferentie; 3 45 Bybellezing; 4 45 Gramofoon; 5.156.15 Voor de kin deren; 6 20 Gramofoon; 8.30 Vragenuur; 7.00 Berichten; 7.15 Vervolg Vragenuur; 7.45 Reportage, eventueel Gramofoon; 8.00 Berichten ANP en Herhaling SOS be richten; 8 15 Orgc' pel; 9.00 Causerie: „Perspectieven"; 9.30 NCRV Orkest en Gemengd Koor en Solisten (10.0010.05 Berichten ANP), 10.45 Gymnastiekles; 11.00 Vervolg Concert; 11.30 Gramofoon: 11.50—12.00 Schriftlezing. RADIO-CENTRALE Programma C. Zaterdag 17 September. 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.05 London Regional; 12.35 National Pro- gramme; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 National Programme; 2.50 Keulen; 3.50 Brussel Fransch; 5.00 London Regional; 5.20 Na tional Programme; 6.20 Keulen; 7.20 Parijs Radio; 7.50 National Program me; 10.00 Diversen; 10.25 National Pro» gramme. Zondag 18 September. 8.30 Brussel Ned.; 9.20 Brussel Fransch; 11.05 National Programme; 12.20 Keulen; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 Brussel Fransch; 2.35 Brussel Ned.; 3.05 National Pro- gramme; 4.20 Keulen; 6.20 Brussel Ned.; 6.50 London Regional; 8.10 Parys Radio of Pauze; 8.20 Keulen;. 10.20 NationaJ Programma; 10.50 Keulen (BerUjn). Maandag 19 September. 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.08 London Regional; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 London Regional; 4.20 Keulen; 5.20 Na tional Programme; 6 20 Parys Radio; 6.35 Brussel Fransch; 7.20 National Pro gramme; 8.20 London Regional; 8.40 Na tional Programme, 9.20 Brussel Fransch; 10.20 Brussel Ned. of Diversen; 10.50 Keu len. 3, 12 uur; Moercapelle 3G.8.V. 5— Groe neweg 3Moordrecht 3, 11.30 uur; Nleu» werkerk 3Gouda 0, 12 uur. 3e klasse B: Bergambacht 2Groot- Ammers 2; Ammerstol 3—Schoonhoven 4, 11.30 uur; Ouderkerk 2—GSV 6; Haas trecht 3—Stolwyk 2, 12 uur. 3e klasse C: Woerden 3Nieuwveen S, 11.30 uur; Voorwaarts 2Nieuwkoop 2; Olympia 6—ONA 7; Bodegraven 3— Gouda 7, 12 30 uur; Waddlnxveen 3— Bosk. Boys 4, 12 uur. Alle wedstryden, voorzoover niet an ders is vermeld en behoudens naders wyziging vangen te 2 uur aan. Junioren-competitie Zater dag 17 September. Afdeeling B. Groep 2: Bodegraven B Gouda D, 4 uur; Olympia AGouda E, 4 uur; Gouda F—ONA C, 4 uur. Het programma voor L.F.C. Lekkerkerk. Voetbalprogramma voo» Zondag: 2 uur: L.F.C. I—Utrecht I. Dilettant II—LF.C. II. 11.30 u.: L.F.C. III—G.S.V. IV (Gouda). Het eerste elftal speelt de eerste wed- stryd in deze competitie, zyn tegen standster is een onbekende vereen.ging in deze streek, dus weten we niet veel van haar kracht; alleen hebben we ver nomen dat ze het vorig seizoen op de tweede plaats in haar afdeeling is ge ëindigd. L.F.C. treft het niet best, de twee spelers die op 21 Augustus by de serie wedstryden gewond zyn, kunnen nog niet meespelen, drie spelers zijn ln militairen dienst en het ls de vraag nog of zij Zondag verlof zullen hebüen. Het zal dus een moeiiyke opgave worden. Het tweede elftal moet naar Dilettant II te Krimpen a.d. Lek en gezien de verrichtingen van afgeioopen Zondag zul len de punten wel in Krimpen a.d. Lek biyven. Het derde elftal ontvangt GJ3.V. IV uit Gouda en hopeiyk kunnen hieruit een of twee punten behaald werden.

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 7