Vermolen's nieuwste auto scooter schouw Schoonhoven Telegrammen Plaatselijk nieuws Een nette leerling Een Boerenknecht Toetreding van nieuwe leden is thans weer opengesteld. Actief Verkooper Resultaten-controle 2 - MAANDAG II OCTOBER 1938 aan geloof heeft gehecht en bovendien zonder eenige zekerheid groote bedragen beschikbaar stelde. De zoon vertelde dan, dat zijn vader eigenlijk mijningenieur was, maar door de nood der tijden werkloos Hij had groote capaciteiten en veel in het bui tenland gewerkt. Bij een van die reizen had hij in Australië een cohcessie ge kocht op een stuk grond, dat rijk aan ijzererts was. Als de dame nu zoo vrien delijk zou willen zijn om hem een kapi taal te leenen, dan zouden zij het stuk grond kunnen exploiteeren en, in deze tijd van oorlogsdreiging, groote winsten kunnen maken. Het bedrag, dat daar voor noodig was, had de dame niet be^- schikbaar, zoodat de zoon naar Amster dam vertrok om met zijn vader te over leggen. De volgende dag kwam hij te rug met een nieuwe begrooting. die ee nige tienduizenden guldens lager was. omdat zij dan de nieuwe mijn zouden beinnen met oude inplaats van nieuwe machines. De oude dame stelde de zoon weer het gevraagde ter hand die daarna direct vertrok om voorloopig niet meer terug te komen. Ondertusschen kwamen er tele foongesprekken uit Australië, van den vader, die mededeelde, dat de zaak goed ging, zoo goed zelfs, dat een groot con cern hem een fantastisch bedrag had ge noemd waarvoor het de mijn zou willen overnemen. Het concern wilde echter alleen de mijn koopen, indien die op volle capaciteit zou kunnen werken en daarvoor moesten al le oude machines vervangen worden door nieuwe. Daar was weer een groot bedrag voor noodig, wat de dame, die ook dit verhaal geloofde en bovendien eenigs- eins aangetrokken werd door de bewe ring, dat het concern een zoo hgog be drag feou betalen, dat alle voorschotten met een hooge repte gemakkelijk afge lost zouden kunnen worden, de oplich ters ter hand stelde. De ontdekking. Nog eenige groote en kleine bedragen gaf de goedgeloovige darpe tegen aller hande verhalen weg. Een nieuw in dienst gekomen dame van gezelschap kreeg echter argwaan, door de geregelde be zoeken van den jongeman en nog meer door het feit, dat hij telkens met groote bedragen aan baargön vertrok. Zij mengde er tenslotte een neef van mej. Kessler in, die de zaak na 'n voor loopig onderzoek ook allerminst ver trouwde en de recherche waarschuwde. Na een onderzoek ging deze. met behulp van de Amsterdamsche politie, er toe over, de oplichtersfamilie te arresteeren. Het slachtoffer, dat voor ruim f 180.000 ls opgelicht, welk bedrag anders voor liefdadige doeleinden bestemd zou zijn geworden, heeft door toedoen van de oplichters een ernstige storing in haar gezondheidstoestand opgeloopen. Zoo zelfs dat men in haar naaste omgeving het ergste vreest. De groote jaarlijksche Róode Kniis-oefening. Het Roode Kruis organiseert ieder jaar een groote oefening, om de leden van de verschillende colonnes practisch werkte laten verrichten in hun opleiding tot ver zorgers van gewonden. Dit jaar werd die Zaterdag gehouden in de provincie Zuid-Holland, met Den Haag als middelpunt. Zooals we reeds meldden, werd veron dersteld, dat in Noord-Brabant een groo te veldslag was geleverd, waarvan vele gewonden het onvermijdelijke gevolg wa ren. Deze moesten van 't slagveld getrans porteerd worden naar veiliger oorden, liefst achter de waterlinie. Daartoe wer den j&e eerst naar plaatsen achter het front gebracht, waar de slachtoffer^ voorloopig verbonden werden. Vandaar moesten de gewonden overgebracht wor den naar ziekenhuizen. Eén van de eerstgenoemde centra was Gouda, waarheen zich 's morgens te half acht de colonne Schoonhoven begaf en daar de andere colonnes van het district Gouda vereenigd vond in de voormali ge kazerne. De Schoonhovensche colonne stond on der leiding van dokter Groesbeek en den heer Kerling. Behalve de verplegers bestond het ge zelschap uit Schoenhoven nog uit 16 ver pleegsters, die de oefening niet mee zou den maken, doch in de verschillende zie kenhuizen rondgeleid zouden worden. Zij hadden aanvankelijk van het hoofdbe stuur van Kruis toestemming gekregen, vWSj^W^e oefening mee te doen, hoewel jftj^niet gediplomeerd wa ren. In een vergadering van het hoofdbe stuur werd besloten, dat niet-gediplomeer- den de oefening niet mee konden doen, zoodat ook de Schoonhovensche verpleeg- eters na eenige tijd bericht kregen, dat zij niet naar Den Haag konden. De dames hadden echter voor deze ge legenheid een verpleegsters-uniform laten maken, hadden daar dus kosten aan ge had, kortom, zij hadder* er vast op ge rekend, dat ook zij als werkelijke ver pleegsters konden optreden. Dokter Groesbeek en burgemeester Nieuwenhuisen hebben daarop bij het hoofdbestuur pogingen gedaan, om de verpleegsters in staat te stellen toch aan de oefening deel te nemen. De heeren zijn hierin slechts gedeeltelijk kunnen, slagen, doch hebben kunnen bereiken, dat de Schoonhovensche dames toch naar Den Haag konden, zij het dan als leerlingver pleegsters. Zij zijn toen in Den Haag rondgeleid door de posten en ziekenhui zen, waardoor zij dus toch een leerzame dag hadden. Om acht uur werd de opdracht ont vangen, vermeldend, waarheen de ge wonden gebracht moesten worden en wel ke kwetsuren zij hadden opgeloopen. De verschillende afdeelingen hadden tezamen voor 26 gewonden gezorgd, onder wie 12 zwaar geblesseerd waren. Elk van hen kreeg een papiertje, waarop hun ver wonding stond vermeld. Dat was te on geveer kwart over negen. Voordat ech ter met het verbinden werd begonnen, inspecteerde kolonel F. A. Palm, uit Den Haag, militair commissaris bij het Roo de Kruis, de manschappen en verpleeg sters. tezamen 54 personen en sprak hen moed in. Daarna werd direct met de ver zorging van de geblesseerden begonnen. De 12 ..zwaar gewonden" gingen in bed den liggen, de overigen werden op stoelen gezet. Vervolgens werden zij voorloopig verbonden door de colonnijiten. De verschillende geneesheeren inspec teerden de verbanden en lieten hier en daai een slecht of verkeerd aangelegd verband overmaken. In de opdracht stond, dat de eerste auto met gewonden te tien uur naar Den Haag moest ver trekken. Tegen die tijd werd dus begonnen met het inladen der brancards in de ge- requireerde vrachtauto's, die ingericht waren voor het vervoeren van draagba ren. Precies te tien uur vertrok de eerste auto met zes gewonden en enkele ver zorgers naar. Den Haag. Korten tijd later volgde de tweede brandcardauto en de autobus met lichtgewonden. In de resi dentie werden allen aan het 8.8. station ontvangen door de colonne uit Den Haag, die moest zorgdragen voor het transport naar de ziekenhuizen. Hiervoor waren aangewezen: het doofstommen-instituut „Effatha" in Voorburg,, het gemeente ziekenhuis, het Roomsch Katholiek Ziekenhuis, het Roo de Kruis Ziekenhuis en, in de Zuster straat, barakken voor de besmettelijke zieken. Behalve aan het 8.8, station, waar de rijdende gewonden aankwamen, was ook aan de Laakhaven een Roode Kruispost ingericht voor dè ontvangst van de ge wonden en zieken, die per schip werden aangevoerd. Hier had men twee los-in- stallaties, een, zooals reeds lang in ge bruik, van hout, en één van nieuwe ijzeren constructie. De houten „kraan" vereischte wel een langere tijd van op bouw dan de ijzeren, maar by de laatste duurde het lossen van gewonden langer. Bovendien was hier veel meer personeel voor de bediening noodig, zoodat men na eenige tijd de nieuwe methode liet varen en met de oude beproefde houten instal latie de brancards loste. Het vervoer ge schiedde zooals men opgemerkt zal heb- hen uitsluitend per auto of boot, waar verondersteld werd, dat het spoorwegver keer ontwricht was. Uit Leiden werden uitsluitend zieken aangevoerd, omdat t>U een veldslag in het Zuiden de gewonden niet uit het Noor den gunnen komen. Daarom was veron dersteld. dat de Leidsche Ziekenhuizen leeggemaakt moesten worden, omdat daar misschien vele gewonden geborgen moes ten worden. De zieken werden vervoerd raar de gewone ziekenzalen, of naar de barakken. Degewonden werden echter naar de speciale afdeelingen gebracht. Zoo vonden we in het Roode Kruis Zie kenhuis een speciale inrichting voor de ontvangst van gegasten. In een vleugel waren vier ineen loo- pende kamers afgesloten van de rest van het gebouw. Alle ramen en lichtpunten waren met blauw papier afgeschermd, omdat de patiënten, die in aanraking zijn geweest met traan- of niesgas, bijzonder lichtschuw zijn. Door een z.g. sluis werden de patiënten naar binnengebracht naar de uitkleed- kamer, waar ze, zooals de naam zegt, uitgekleed werden en voorloopig behan deld voor verwondingen, door spatjes mosterdgas. Vandaar kwamen de pa tiënten in de derde afdeeling: de badka mer, waar ze geheel met groene zeep wer den gebaad, of indien ze bovendien ge wond waren, op een rubber brancard af- gewasschen. Na aldus ontdaan te zijn van alle uitwendige inwerking van gas. wer den ze per lift naar ee.n bovenzaal ver voerd, waar hen een zacht bed en liefde rijke verzorging wachtte. De behandelende verpleegsters waren alle gekleed in speciale gaskleeding, be staande uit een, voor mosterdgas, on doordringbaar costuum, rubber laarzen en ^handschoenen en natuurlijk een gasmas ker. Wekelijks worden de zusters ge oefend in het dragen van .een gasmas ker, want dit is, zooals men weet. een be nauwde bezigheid, vooral bij de eerste oefeningen. Als men dan bedenkt, dat de verpleegsters bovendien in een geheel luchtdicht costuum gekleed waren, is het te begrijpen, dat zij, na eenige uren aldus gewerkt te hebben, doodmoe wa ren. Bi| Hoofdpijn, Klo«pl|n, Zonuwpl|n, Spit, «tioumotiik, Kou on Moondfcoiworon een MÜnhardtJe nemen. p„ „ult el. '2 itub 50 et. 's Middags om vier uur hield de oefe ning automatisch op, doordat, zoowel ge- wopden als verplegers opdracht hadden te zorgen, dat zij ongeveer kwart over vi$r op het Malieveld waren, om te half vijf vandaar in mérschformatie en met muziek van het politiemuziekkorps, door de stad te trekken naar gebouw „Amicitia", waar hun een maaltijd werd aangeboden. Hét spreekt vanzelf, dat hier en daar fouten gemaakt zijn, maar daar is het een oefening voor. Over het algemeen heb ben we echter de indruk gekregen, dat het Roode Kruis voorbeeldig geoefend en georganiseerd is, vborzoover dit mogelijk is voor een lichaam, dat bestaat uit lou ter vrijwilligers. Het is ons voorts opgevallen, hoe bij zonder goed de geest onder de manschap pen is. alles gebeurde vlot en ieder wist zijn plaats in deze ingewikkelde organi satie. Er behoefden geen barsche bevelen geschreeuwd te worden, maar alles ging gemoedelijk, doch correct. De oefening kan dus als volkomen ge slaagd beschouwd worden en we hebben een goed inzicht kunnen krijgen, met welke moeilijkheden men, te kampen heeft bij de voorbereiding van een der gelijke oefening. Laat ons hopen, dat het nooit in werkelijkheid noodig zal zijn. DOODELIJK ONGEVAL OP BOUWWERK Een doodelijk ongeval heeft Zaterdag morgen vroeg in het voor rekening van den heer A. Klip op de hoek Lange Wei- straatCarmelietenstraat in aanbouw zijnde pand plaats gehad. De vader van de bouwer, de heer J. Klip, was d.e morgen omstreeks zeven uur bezig met het leggen van de vloer op de eerste ver dieping. Daarbij liep hij over een plank- Je, dat wipte. De heer Klip verloor het evenwicht, sloeg voorover op de zware binten en bleef zoo hangen. De gevolgen waren zeer ernstig; de borstkas van het slachtoffer werd geheel ingedrukt. De zware verwondingen en de hevige pijnen deden den heer Klip geruime tijd het be wustzijn verliezen. Een in het pand werk zame metselaar verleende de eerste hulp, waarna dokter Antvelink gewaarschuwd werd, die het slachtoffer naar zijn" wo ning deed vervoeren, waar hij verder be handeld werd. De arts oordeelde bij dit onderzoek evenwel dat de getroffene zoo spoedig mogelijk naar een ziekenhuis overgebracht moest worden. Per zieken auto van Nosokomos is de heer Klip daarop naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd, waar hij tegen de middag aan de^evolgen van het ongeval is overleden. De heer Klip was 73 jaar oud. OPENING VAN HET WINTERSEIZOEN. Zondagavond had onder groote belang stelling de feestelijke opening van het winterseizoen der St. Josephs Gezeden Vereeniging en vamde Kruisvaart plaats in het R.-K. Vereenigingsgebouw. s Met een kort woord opende pastoor Brouwers de avond. Hij heette alle aan wezigen hartelijk welkom, vooral den dis- tricts-praeses, kap. Th. J. J. van Segge- len, den heer Matthijsen, die die avond als oud vice-praeses naar Schoonhoven was gekomen, en tenslotte wethouder Dee- renberg. Vervolgens sprak de vice-praeses, kap. W. J. Dekleermaker, het, inleidingswoord. Hij spoorde vooral de jonggezellen aan, om, nu het winterseizoen er weer was, ook weer niewe werkzaamheid aan de dag te leggen. Ook wekte spr. de aanwezige ouders op, om vooral toch Vrijdagsavonds hun jongens naar de St. Joseph te stu ren, omdat men hen dan op godsdienstig of sociaal gebied ontwikkelt, terwijl men voor de Maandag een ontspanningsavond heeft georganiseerd. De vice-praeses prees de jongens, die niet alleen hun energie en wilskracht, maar ook hun vrije tijd hadden gegeven om de zaal, waarin vergaderd wordt, zoo huiselijk mogelijk in te richten, n.l. door zelf de meubels te vervaardigen etc. De Jongens hadden uit sympathie tegenover hun oud vice-praeses, kap. Matthijsen, die er zoo aan mede heeft gewerkt, om in onze parochie ook een St. Joseph Ge zellen Vereeniging te krijgen,.er zijn por tret neergehangen. Daarna volgde een toespraak van den districts praeses, kap. Th. J. J. van Seg- gelen. Deze kenschetste vooral, hoe in de afgeloopen week in Weenen gebleken is, hoe de jeugd zich tegenover het Chris tendom verzet heeft. Hij spoorde de jon gens aan, om als Kath. jonge mannen schouder aan schouder te gaan om te be letten. dat iets dergelijks in Nederland geschieden zou. Ook wees spr. nog eens or feet groote öoej St, ^ghge^ellen. Vereeniging, waardoor de Jonggezellen, zoowel op godsdienst.g als op cultu reel gebied, zich meer en meer ontwikke len kunnen. Ook kapelaan Matthijsen liet zich niet onbetuigd en sprak een kort woord, waar in hij nog eens naar voren bracht, hoe groot zijn vreugde was geweest, toen de eerste 22 werden geïnstalleerd. In de pauze werd gelegenheid ge geven om de nieuwe meubels te gaan zien, die door de leden vervaardigd wa ren. Voor de pauze werd een tooneelstuk voorgedragen door eenige leden van de Kruisvaart, terwijl na de pauze de St. Josephsgezellen hun beste beentje voor zetten en voerden een aradig tooneelstuk op, genaamd ,De 2500ste inwoner", dat' gevolgd werd door een'daverend applaus. Bij het slotwoord spoorde kapelaan Dekleermaker de jonge mannen aan „Trouw aan Kolplng" te blijven. DE VERGETEN BESTUURSLEDEN. Het gebeurde Vrijdagavond in het Chr. Vereenigingsgebouw in de Oranjestraat. Tijdens een bestuursvergadering van het ziekenfonds „Hulp in Lijden" was de con cierge in het gebouw bezig geweest en na afloop van zijn werkzaamheden sloot hij als naar gewoonte de deur, zonder zich rekenschap te geven van hen, die in het achterlokaal hun vereenigingsbelan- gen behartigden. Toen de vergadering te ongeveer half tien beëindigd werd en de heeren zich naar huis wilden begeven, bleek dit niet mogelijk, omdat de voordeur gesloten was. Na eenig beraad en nadat het roepen aan voorbijgangers zonder resultaat was gebleven, werd besloten de buren te alar meeren. Deze hadden zich inmiddels reeds ter ruste begeven en het duurde dan ook nog eenige tijd, alvorens buurman in nachtgewaad de heeren te woord kon staan en hen kon aanbieden over de schutting te klimmen en door zijn huls de straat te bereiken. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. DEN HAAG, 10 Oct. Heden zijn de vol gende hoofdprijzen uitgeloot; f 5000 8345. f 2000: 15194. f 1000: 2217, 11185, 11860, 16220, 17975 20396, 20803. f 400: 4612. 6078, 7805, 10703, 11838 12562. f 200: 2716, 7560, 7782, 9815, 13017 18302. f 100: 4070, 8100, 8450, 11392, 12970 12992, 13877, 14561. 17177, 19410. DE ZEDENDELICTEN TE OSS. Uitspraak van 't Bossche Gerechtshof. DEN BOSCH, 10 Oct. Het Gerechtshof te Den Bosch heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den fabnkant M. van Z. uit Oss, die wegens eenige zedendelicten door- de rechtbank te Oss was veroor deeld tot twee jaar gevangenisstraf. In hooger beroep heeft de advocaat-gene raal eveneens twee jaar geëischt. Het hof heeft op formeele gronden het von nis van de rechtbank vernietigd en, op nieuw rechtdoende, Van Z. veroordeeld en tot een jaar en zes maanden, met af trek van voorarrest. AUTO MET VOETBALLERS TE WATER. Jongeman ernstig gewond. HOOGWOUD, 10 Oct. Gisteravond zijn twee auto's met elkaar ip botsing ge weest. Een auto, waarin zes voetballers zaten van de vereeniging Aart, reed op de Gouwe; achter deze wagen volgde een tweede wagen, waarin eveneens zes voet ballers van dezelfde vereeniging zaten. Toen deze wagen de eerste wilde passee- ren, kwamen zij in botsing, waardoor de eerste tegen een boom reed en de andere in een sloot terecht kwam. De 20-jarige J. v. Z. uit Barsingerhom werd vrij ern stig gewond; hij brak een sleutelbeen en kreeg een ernstige hoofdwonde. De inzit tenden van de te water geraakte wagen konden worden gered. DE VRIJWILLIGERS IN SPANJE. Internationale brigade ontbonden LONDEN, 10 Oct. De Times meldt, dat de internationale brigade verleden week is ontbonden. Het Britsche contingent verwacht men binnen enkele dagén te rug; 2000 Engelschen zouden in Spanje hebben gevochten. DE OPMARSCH NAAR HANKAU. TOKIO, 10 Oct. De stad 8inyang, een belangrijk punt aan de spoorlijn Peking Hankau, ongeveer 150 K.M. ten N. van Hankau, is vanmorgen door de Japan ners ingenomen. Attractie op de paardenmarkt. Ameide. Onder verwijzing naar de in dit nummer voorkomende advertentie, vestigen ®ij ge aan^cjit og een, bijzon- WEERBERICHT. Naar waarneming in de morgen van 10 October. Het dunne pijltje geeft de stand van de vorige dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Matige tot zwakke Zuid-Westelijke tol Zuidelijke wind; half tot zwaar bewolkt; weinig of geen regen; aanvankelijk wei» nig verandering in temperatuur. Waterstand: Schoonhoven hg. water 6.uur, 1 63 M Keulen stand 197 M was 0 06M. Maastricht 8 Oct., 40 67 M., was 0.60 M, Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 43 graden Fahrenheit. tó? Maandag 10 October: Op 538, on- der 7.29. Laatste Kwartier Zondaf 18 October. Wielrfyden, licht op! 10 October 5.15 uur. dere attractie, die ditmaal aan de Amfel- desche paardenmarkt verbonden zal zijn. Voor het eerst komt namelijk hier Vermolen's groote auto-scooter, een ver makelijkheid, die stellig deze Jaarmarkt aantrekeklijker zal maken, dan ooit te voren. Valkenhride speldjeedag. Benschop. „Valkenheide" is een opvoe-r dingsgesticht voor verwaarloosde Jon gens, uitgaande van de Ned. Dultsch Herv. Kerk. Dat werk lijdt onder de cri sis. Door inkrimping van regeeringssub- sldies, door achteruitgang der giften en contributies is een groot- deel van zijn inkomsten teloor gegaan. In het gesticht worden niet alleen Herv., doch ook Ge reformeerde, Luthersche en Doopsgezin de jongens opgenomen. Het is dus een nationaal belang, dat hier gediend wordt. Men helpe om dit goede werk in stand te houden. Geeft u nog heden op als collectant aan ds. P. Bouw te Benschop, mondeling of schriftelijk, of dhr. Hildebrand, H. d, 8. te Linschoten. Twee kinderen te water. Hoornaar. Toen mej. P. de Haan—van der Stelt zich Vrijdagmiddag buiten haar woning begaf, hoofde zij kinderen gil len. Haar buurvrouw mej. L. van Hou- welingenvan Wijk, die het gegil even eens hoorde, kwam ook naderbij om te zien, wat er aan de hand was. Een 4- en een 2'/t-jarig kind van den heer C. Ver- spulj bleken in een moddersloot terecht te zijn gekomen, en zouden zeker zijn verdronken, als de buurvrouwen niet tij dig te hulp waren gekomen. L.F.C. IIIOlympia V (Gowda). L«kkerkerk. Als scheidsrechter C. ds Bode uit Krimpen a.d. Lek laat tossen, wint LFC en kiest de wind, die schuin over het veld staat, in de rug. BIJ het beginsignaal trapt O. af, maar LFC neemt de bal over. doch de aanval strandt op buitenspel. Daarna redden ze ten kost© van een corner. LFC blijft bet meest aan vallend en als er ongeveer een kwartier gespeeld is weet de midvoor een paar spelers handig te passeeren en den kee per het nakijken te geven, zoodat LFC de leiding heeft (10). Dan onderneemt O. enkele aanvallfen, maar de eerste strandt op buitenspel en bij de tweed® redt rde keeper ten koste van een corner. Het loopt al naar de rust als de l.bln. van verre afstand tegen de blnnenkaftt der paal schiet en de bal gaat het doel ln (2—0). Hierna wordt spoedig rust gebla zen. Na de rust heeft O. de wind mee en zit direct voor het LFC doel en er is nog maar vijf minuten gespeeld als de ach terstand wordt verkleind (21). Hoewel O. nog menige aanval op het LFC doel onderneemt weet de verdediging de si tuatie meester te blijven en zoodoende d© Overwinning uit het vuur te sleepen. Nieuw-Lekkerland. Zaterdagmiddag speelde Excelsior I op eigen terrein te gen Z.W. I van Rotterdam. Uitslag 26, Te Kinderdijk speelde Zwerver II een thuiswedstrijd tegen 't Centrum n van Capelle a.d. IJssel. Uitslag 05. Zwerver I ging op bezoek bij Geluks^ vogels I te Zwijndrecht ea wop me| ih-A») MAANDAG 10 OCTOBER 1938 PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 10 Oct. Ter veemarkt waren neden aangevoerd 402 vette koeien waarvan de prijzen waren: le kwal. 7ü 7fl, 2e kwal. 62—68, 3e kwal. 50—58 per KG. slachtgewicht; 63 melk- en kaif- koeien f 180—270 per suk; 40 vette kalve ren 2e kwal. 60—68, 3e kwal. 54—58 per KG. levendgewicht; 82 nuchtere kalveren f 7—11 per stuk; 17 schapen f 18—24 per stuk; 384 varkens: vleeschvarkens we gende van 90—110 K.G., 65—66. enkele hooger, zware varkens 6364, vette var-, kens 62—63 per KG. slachtgewicht; 7 paarden f 100—160 per stuk. Aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Dene- markens. UTRECHT, 8 Oct. Veemarkt. Totaal aangevoerd 2550 stuks, waaronder 500 runderen. Prijzen: Stieren 2730 ct. per pond. Handel kalm, prijzen onveranderd Slachtkoeien 2e srt. 3336 ct-, idem 3e srt. 29—32 ct., p. pond. Handel kalm. Vaarzen f 150—22, melkkoeien f 170—260, kalfkoeien f 180—270, varekoeien f 140-200 p. st., hand4 kalm, prijzen onveranderd. 470 magere kalveren f 5095 per stux. Handel voor ae slacht redelijk, voor het leven zeer kalm, prijzen redelijk. 360 nuchtere kalveren f 9—12 p. stuk Han del viug, prijzen hooger; 40J magere var kens en schrammen, resp. f 2*38 en f 17—24; 620 biggen f 12—17 per stuk Handel matig, prezen iets lager, 70 ma gere schapen f 16—25 per stuk. Handel zeer kalm, prijzen onveranderd, 120 weidelammeren f 10—18 per |tuk. Han del mat g, prijzen gelijk. GORINCHEM, 10 Oct. Veemarkt. Aan voer 644 runderen, overloopers en biggen. Bij deze kleine aanvoer, alsmede een zeer kalme handel, waren de prijzen: Zware kalfkkoeien f 150—210, melkkoeien f 120 —170, kalfvaarzen f 110—160. guiste vaar zen f 60—90, graskalveren f 30—80. fokkal- veren f 8—12, idem voor export f 4—8, drachtige varkens f 60-100. natte zeugen f 40—60, overloopers f 14—25 per stuk. ROTTERDAM. 10 Oct. Vee Aanvoer ln totaal 2212, waarvan 830 vette runderen, 225 vette kalveren, 16 nuchtere kalveren. 537 schapen en lammeren, 800 varkens, 4 bokken en geiten. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kwal. tot 74, 2e kwal. tot 63, 3e kwal. 43—53; vette ossen le kwal. tot 72, 2e kwal. tot 60, 3e kwal. 4454, vette kalveren le kw. tot 108, 2e kwal. tot 98. 3e kwel. 70—80; varkens (levend gewicht) le kwal. tot 55, 2e kwal. tot 54, 3e kwal. tot 53, schapen le kwal. tot 46, 2e kwal. tot 36, 3e kwal. tot 30, lammeren le kwal. tot 51, 2e kwal. tot 46. 3e kwal. tot 41. Prijzen per stuk: Schapen le kwal. tot 25, 2e kwal. tot 21, 3e kwal. tot 17; lam- myen le kwal. tot 17, 2e kwal. tot 14, 3e kwal. 11. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer aanmerkelijk grooter, handel traag, prijzen lager; vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijzen hooger; schapen ert lammeren aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen hooger, varkens aanvoer veel ruimer, handel kalm. prijzen lager. Een partijtje schapen voor export verkocht. GROENTEN, AARDAPPELEN ÉN FRUIT DEN HAAG, 7 Oct. Haagsche veiling voor fruit en groenten N V. Peren: Nou veau Poiteau I 11—15; II 8—10; Br Alex. Lucas 14—20, St. Gei mam 12—16; Maagdenperen 13—17; Damperen 16— 18; Gieser Wildeman 17—20; Pondsperen 13—16, Bergamot 13—15; Kleiperen 14— 17; div. stoofperen 12—16. Appels: Ster appels extra 8—23; I 15—17, H 6—10; Gron. Kroon 12—15; Rozenblaadjes 7— 12, fr. Bellefleur 13—16; Guldeling 9— 12; Lemoenappel 12—18; Princ. Noble 19 —23; Manks Codlin 15—18; Transp. de Croncelles 10—17, Sterappels val 12—15; Goudreinetten val 7—12, Bellefleur val 8—10; zure appels val 6—9; HooilSars 12 —15; div. zoete appels 1014. Prijzen per kg. Veiling: Maandag, Woensdag en Vrijdag n.m. 3 uur. ZWIJNDRECHT, 7 Oct. Aardbeien pet doosje 19—22 ct.; aardappelen (eigenhei mers) f 2 602 70, appelen f 1418; au gurken f 14—16, gele sav kool f 2.60 3.70, groene sav. kool f 2.503.80. hand peren f 12—28, stoofperen f 13—16, telein f 1—2.20, prei f 2.80—4.10, r< kool f 1.20—3.63, spinazie f 3 50—6. sprui ten le soort f 6—7, staaksukerboonen z, dr. f 1218, staaksnijboonen f 8—13, stamsuikerboonen 1 7—13, steksnijboonen f 3—5, Duitsche boonen f 3—5.6j, pionk- boonen f 3—3.40, uien f 2—2 40. winter peen f 3.20—3.40, witlof f 13—15. witte kool f 1.60—2.40, wortelen (afbreekpeen) f 2.60—4 60 per 100 k g andijvie 1 0 30 f 0 80. bloemkool le srt. f 2.50—3.80, 2e srt. f 1 50—2.30, witte komkommers f 1.90 f 2 30, groene komkommers f 1.80— f 3 50. 'meioenen f 7—13 per 100 stuks; druiven f 9—11, tomaten f 2—2.40 p. 100 pond; knollen (witte) f 1.20—1.70, knol selderij (1 bos van 5 st.) f 16—23, kro ten f 0.50—1 53, pieterselie f 0 60—0.80, radijs (roode) f 0 50—0.8D, radijs (wit- punt) f 1 20—1.90, rammenas f 0.80—1, wortelen f 2 50--4 per 100 bos; kropsla f 1—3.20 per 100 krop, selderij f Q.i4— f 0.21 per dozijn. Door een noodlottig ongeval overleed plotseling onze lieve Vader, Behuwd-, Grootvader en Broeder Johannes Klip, weduwnaar van Cornelia v. Oosterom, in den ouderdom van 73 jaar. A. KLIP. C. KLIP. N. W. KLIP— BOOOAERDT. HANSJE. Schoonhoven, 8 Oct. 1938. Carmelietenstraat 4. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 12 Oct. 1938. des v.m. 10.30 u. op de Algem. Begraafplaats te Schoonhoven. Valk©nH©l4«> SPELDJESDA$ collecte Wo.mdag lï Octobor Benschop-Linschoten. Terstond gevraagd: bij A. Teerds, kapper, Groot- Ammers Hedenmorgen ontsliep, zacht en kalm, in den ouderdom van bijna 85 jaar, mijn ge liefde Zuster en Tante, Christina Maria de With, Weduwe v. Govert de With Uit aller naam, D. DE WITH. Lopik, 8 October 1938. De begrafenis zal plaats heb ben op de Begraafplaats te LopTkerkapel op Woensdag 12 October 1938. Vertrek van het sterfhuis 11.30 uur. Terstond gevraagd: Een nette HUISHOUDSTER, ln gezin van 3 pers. (werkende stand), als hulp der vrouw. Leef tijd ong. 40 jaar. P.O. Loon nader overeen te komen. Brieven: c. DEN HARTOG, Rapenburg A 129 Alblasserdam. Hiermede geven wij U kennis van het overlijdemvan onzen zorgzamen Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den Heer Willem Verdoold Sr., wedn. van J. Speksnijder, in den ouderdom van 87 jaren. Uit aller naam, W. VERDOOLD Wz. Stolwijk, 9 October 1938. Hiermede betuigen wij onzen harteljjken dank voor uw blijk van belangstelling, bij onze 25-jarige Echtvereeniging ondervonden. C. MAAT Cz. A. MAAT-KOUDSTAAL Nieuwpoort, October 1938. GEVRAAGD te Amsterdam: NET MEISJE, voor d. en n., per 1 November. Loon 27.50. - TROMPETTER, Reguliersgracht 138. Terstond gevraagd: Goed kunnende melken. Adres: C DE WIT, No. 03, W jngaarden. Mevr. NOLST TfyENITE Albrecht Beilinggr'acht 28 Schoonhoven, vraagt e«n dagdienstbode Liefst onder 18 jaar. Aanmelden voor 's avonds 8 uur. GEVRAAGD per 15 October of 1 November te Bussum: nette zdht. DIENSTBODE, v. d. en n., in klein gezin, niet onder 25 jaar; goed kunnende ko ken en werken. Br. Mevr. KOKER, Nieuw Biaricumweg 38, Bussum. Gezondheids- en Melkcontróledienst Gouda voor het dienstjaar 1939 Vroegtijdige aanmelding is gewenscht, opdat de voor bereidingen kunnen worden getroffen en b.v. de t.b.c.- bestrijding tijdig kan beginnen. Aanmelding, resp verzoeken om inlichtingen, aan 't kantoor te Gouda, Wachteistraat 56 en bij de melkcontroleurs van den dienst. In Automobielbedrijf in de Omgeving van Schoonhoven, gevraagd: Br. onder no. 7270, bur. v. d. blad. JE ADRES voor BOOMBESCHERMERS - IJZER WAREN en TUINBOUW- GEREEDSCHAPPEN C. VAN BEKKUM, Langendijk 41 Vianen. Te koop een bruin MERRIEPAARD extra mak en trekvast, en een mooie iwartbonte 1S-jar. LAND- STIER, dekt en bevrucht uitste kend, en twee ongehoornde jonge witte ZUIGGEITEN, bij G. BLONK, Vlist 68. SCHOUT EN HEEMRADEN van den Polder „Den Hoek en Schuagt" brengen ter kennis van belang hebbenden, dat zij voornemens zijn, op Woensdag 19 October 1938 te drijven over het blooten en sporen dichten der wegen, over het opsnoeien van het daarlangs staand en groeiend hout en rijsgewas, benevens, het schoon maken der wateringen en schei- slooten, hieronder begrepen de Boezemvlieten en de wateringen langsdc Achterkade tegen Ouder kerk a.d. IJssel, alsmede over de wijdte en diepte van alle wateringen en bruggenhoofden een en ander in de Algemeene Keur omschreven. Het Bestuur voornoemd, B. STREEFLAND, voorz. H. DE OROOT, secr. Lekkerkerk,. October 1938. TE HUUR OF TE KOOP AANGEBODEN: Een gunstig gelagen VILLA, in rustige omgeving; mooie groote Tuin en van alle gem. voorzien. Goede verbinding met groote plaatsen. Brieven, onder No. 7210, aan het Bureau van dit Blad. ZAAK TER OVERNAME, nabij Gouda, vakkennis onnoodig. Kooper wordt voll. ingeperkt; voor energiek pers. met kl kap. rijk best. Brieven, onder No. 7190, aan het Bureau van dit Blad. STEUNVERGOEDING VELD- BOONEN. De Nederlandsche Akkerbouw- centrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938, welke voldoen aan de kwaliteitseischen en in het tijdvak van 3 tot en met 8 October 1938 zijn gedenatureerd door telers of handelaren f 1.75 per K.G. zal bedragen. LANDERIJEN - JAARSVELD. HET LAND ONDER JAARSVELD is ingezet: WATERSCHAP BATUWE: L L69.22 KA. Griend op 1775.- IL 3.15.20 H.A. Bouw-, Wei- en Griendland op 2525.- *10. 1.41.45 H A. Griend op 1425.- IV. 0.51.70 H.A. Bouw land op 660.- V. 0.57.80 H.A. Bouw land op 700.- VI. 0.6250 H.A. Bouw land op 800.- WATERSCHAP VIJFHOEVEN: VII. 2.13.56 H.A. Wei land op 1900.- Afslag en Combinaties Vrijdag 14 October 1938, vn, 11 uur, te Lopik, Uitweg, ,in 't Café HELSLOOT. MR. C. PUNT, Notaris, Noordwijk. H. C. KOOI, Notaris, Lopik. van reclame i Een fabrikant van een wereldmerk bougies berichtte kortelings van zijn ervaring met couranten-reclame in drie afzetgebieden. Onmiddellijk, zoo meldde hij, steeg de verkoop in die rayons 10 pCt. boven het normale. Dit is eep stereotiep geval, daar het weer een be drijf betreft, dat zijn reclame zeer oordeelkundig voert, dat stelselmatig vele onderzoekingen op reclame gebied onderneemt en zoo verstandig is de resul taten van zijn reclame zorgvuldig na te gaan. En zooals doorgaans bij nauwkeurige resultaten-controle van allerlei reclame-middelen, blijkt ook hier de groote doelmatigheid van couranten-reclame. I« dit Robinson's Schoolschoen? Jain de jongensmaten wel! Dit moeten alle vaders en moeders van schoolgaande jon gens feitelijk eens opschrijvenRobinson's modellen (hoog en laag) 24, 31, 32 en 74 dat zijn de „schoolschoenen" die Robinson voor alle kampioen-schoenenslijters heeft ge maakt. IJzersterk. Degelijk. Onverslijtbaar haast! En met een ruime, prettige pasvorm, die behoedt voor voetgebreken later. Die de voeten gezond en sterk houdt! Deze zelfde modellen - in de heerenmaten - zijn pracht- schoenen voor Vader, die er nog veel langer plezier van heeft, omdat-ie er waarschijnlijk wat kalmer mee pmga^t. Prijzen van de lage modellen 31 en 32: Maten 26/27 28/31 32/35 36/39 ƒ2.75 2.95 ƒ3.50 ƒ3.95 Alle heerenmaten (No's 40 t/m 48) 4.®® Prijzen van de hooge modellen 24 «n 74 Maten 26/27 28/31 32/35 36/39 ƒ2.95 ƒ3.25 3.75 ƒ4.25 Alle heerenmaten (No's 40 t/m 48) 4.^** Die goeie Vader en ZoonI Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag a.s voor het eerst te Ameide: leder bestuurt zijn eigen auto! Eiken middag speciaal tarief voor klnderenl

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 2