Loop der bevolking Burgerlijke stand -- 2000 oageecbi TV MAANDAG M OCTOBER 1MB No. 8029. W HIE Rondvraag. Kantongerecht Gouda 2 ▼raagt of. is M. J. c. W. Monteban, van Gorin* toeroe ci. van E. G. (deze bericht was van men ver heeft slechte Gekro TWINTIG DM VUEC RIJk was de en dan had dit overleg heeft het spr. goed ged; Rich neer te leggen bij het oordeel den inspecteur, hetwelk intusschen vraagd is. Adviseert de inspecteur ,niet te doen, dan zullen B. en W. bezuiniging intrekken. De heer JAN DB JONG zegt, met offers van Volksonderwijs de De heer JAC. D E J O N G vraagt, waar de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk ge legenheid heeft gegeven tot het afleiden van het water van gemeenteterrein op dat der kerk, of hiervan voor het archief een soort overeenkomst kan worden af gegeven. De VOORZITTER belooft hiervoor te zullen zorgen. Daarna, niemand meer het woord ver langend, volgt sluiting. BELGISCH VER TE PLETTE] Alle pa •chers. Een vliegtuig var ▼aartmaatschappij doet op de Hjn Berlijn, is nabij 8o plaatsje ten Oosten onbekende oorzaak Alle 20 inzittenden ▼en. Het vliegtuig, de dien morgen om hi •che vliegveld te H Düsseldorf met een personen en 16 paa Enkele minuten, het vliegveld vai had, stortte het ne< 1500 meter. Over de oorzaak men nog volkomen ▼oor de ramp had dat alles wel aan 1 Ooggetuigen verk tuig in de lucht in De hoofdingenie leider van de comi de Sabena en t Maandagmiddag ui vertrokken, om een |en. De bemanning bf ▼oerder Vanden Ey •tuurder Moulin, dt den werktuigkundig glers waren allen 1 titelt. aan vooma- De kwestie van de door de gemeente verhuurde huizen of te verhuren hui zen welke de heer Bikker ten laatste nog aanroert, wil spr. thans niet in be spreking brengen. Hiervoor worden plan nen gemaakt ter bespreking waarvan bin nenkort speciaal een huishoudelijke ver gadering zal worden gehouden. De begrooting wordt hierna met alge- meene stemmen goedgekeurd; ze sluit met een gelijk bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 52.782,57 en een post aan onvoorziene uitgaven van f 1123,10. A BONNE'S, die sic Het verongelukte morgen vroeg te Ci 14 passagiers aan lord Mayor van Lo ford, die vergezeld Malcolm, John W 3 ch^fs van het B Harry Twyford en op het vliegveld Et In een gedicht dichter Rückert kc die van bittere toe den van onzen tijc „Die hem voortz Zijn kreten smoi En altijd zwijgen Waarheen? O G< In ons vorig nui nen lezen hoe twee van Oost naar Wei opgejaagd, in Engi waar ze ook niet verborgen zich als van een schip in •chip werd uitgezv stierven een ellendi is een Jodenfamlli komen, bestaande i 61 jaar. Zij was rij bezit met groot ver ten doen, omdat zi; kort Hitler ook D Nauwelijks zijn de zit van Sudeten Dl ste werk is weer Jcm rooven. In de eerst* gebied zijn al dadi van een groote p teerd, omdat zij Jo Joden uit het D Italië zouden wel i waarheen moeten 5 die hen uitstooten, tingen en er is geen Joden zonder voldi iaat. Waarheen? en: worden zij vervolgd' geen Ariër te zijn Joden zijn voor 20 gekomen en nog w Germanen, die hen of uit het hooglanc en de Gothen uit dus vermoedelijk oo bakermat der men geweest. Hun afkor den kwalijk verwijt zoo dat de German en getogen zouden een ander wereldd reeds voor hun verantwoording hebben genomen. Spr. vreest, dat B. en W. te veel hun aandacht op het punt belas- ting-verlaglng geconcentreerd hebben en hoe prettig het ook is, dat men wat min der behoeft te betalen, het is toch ten slotte niet het punt, waarop het ge meentebelang draalt. Vooral het onder wijs is toch wel een zaak van gewichten hoewel spr geen anti-milltairist is, moet hij toch zeggen, dat voor defensie dat ge- -aan tal kinderen dat in ieder lokaal zit. Het ta qj genlijk niet verantwoord, voor zoo*n slechte bezetting der lokalen het derde te exploiteeren. Spr. meent, dat de groo te kosten op deze wijze niet verantwoord ztjn. Met het oog op het rapport van den inspecteur het hoofd zou nog een op gaaf doem ran het vermoedelijke aantal leerlingen na 1 Aprü a.s. wil spr. de ze aangelegenheid liever nog niet forcee- ren en nog geen besluit nemen. Na ont vangst van het rapport kan dan een be- Bllssing worden genomen. Het komt dan tn elk geval in een der eerstkomende vergaderingen ter tafel. De heer JAC. DE JONG wijst erop, dat B. en W. door deze bezuiniging reeds m de begrooting te dezezark. ook hard noodig heeft, straks er weer zoo veel krapper voor komt te zitten. Al de ze dingen bij elkaar genomen, zou spr. willen adviseeren: houdt het lokaal In gebruik. Betreffende het Burg. Armbe stuur heeft spr. lof voor de overzichte lijke wijze waarop dit deel is toegelicht. Hij heeft echte gezien, dat twee van de drie leden pensioengerechtigd zijn en één in ’t geheel geen vergoeding ont vangt. Hoe zit dit eigenlijk? De VOORZITTER antwoordt, dat de pensioenaangelegenheid van vroege re datum is geweest en is blijven door- loopen. Nu behoeft er beneden f 400 sa laris niet meer voor pensioen te worden gestort. Het derde lid mag geen vergoe ding hebben, omdat hij raadslid ia. De heer JAC. DE JONG vraagt of dan zoo iemand ook geen presentiegeld mag hebben. Dit diende toch zeker wel. De VOORZITTER kan dit zóóniet zeggen, doch belooft, er naar te zullen inform eeren. De heer FL. DE HEER gezien de toch nog hooge eleetrieiteitstarieven "“‘-vu ■vjuaaiu, CU 111J OLUl Utl beroep alleszins gerechtvaardigd. De raad gaat hiermede accoord. Volgt de voorloopige vaststelling der gemeenterekening. De heer J. A. BIKKER brengt na mens de commissie, die deze rekening heeft nagezien, rapport uit en verklaart, dat ze in orde bevonden is. Hij dankt den secretaris en het verdere gemeente- personeel voor de uitstekende verzorging en stelt voor, de rekening goed te keu ren. De VOORZITTER sluit zich bij de woorden van dank, welke melijk den gem.-ontvanger toekomen. De raad keurt de rekening goed, ter wijl de wethouders zich van stemming onthouden. Aan de orde is daarop de behandeling der gemeente-berrooUng 1939. De VOORZITTER’licht toe, dat de belastingverlaging "5 van 175 op 160 opcenten op de gemeentefondsbelasting gehandhaafd zal worden, mits de uitkee- ring op de werkloozensteun niet aan merkelijk lager zal worden. Zou (wat, gezien de uitlating van den minister, niet denkbeeldig is) de ultkeertng met een bedrag van beteekenls worden ver- mlnderd, waartoe de defensie-uitgaven 'aanleiding zouden geven, dan zou ook deze verlaging niet gehandhaafd kunnen worden. Daarna geeft de voorzitter gele genheid tot vragen, opmerkingen enz. De heer JAC, DE JONG zal dit jaar kort zijn in zijn opmerkingen; daar toe zijn ten eerste de Oranjefeesten en vervolgens de angst voor de internatio nale toestand, mede de aanleidende oor zaak. De achter de rug liggende dagen hebben minder aandacht voor de begroo ting overgelaten, dan anders het geval was. Spr. vraagt naar de bezuiniging bij het onderwijs, daar hij opgemerkt heeft dat het de bedoeling is om het derde lokaal der Ol, School buiten gebruik te stellen. Spr. heeft zich afgevraagd of dit ■onder bezwaar voor het onderwijs mo gelijk is. De VOORZITTER antwoordt, dat hij deze zaak met het hoofd der school heeft besproken, dat wel liever het der de lokaal zou blijven gebruiken, doch na gedacht, van ge bet deze de oorlogsdreiging. Hij zon zijn medeleden willen pen: Geloof boven vreesI Dit vooral voor zijn medeleden van chr. opvatting. Spr. heeft niet gevreesd. Hij gelooft ,dat de oorlog had moeten uitbreken. Den wellicht Duitschland in drie dagen het juk bevrijd geweest. Dan had ook economische opleving kunnen wachten. Nu niet. Gisteravond spr. zich ook weer geërgerd aan het feit, dat Lexmond ook ging meedoen aan het trading dat luchtbescherming heet. Men heeft bij spr. de zaak niet willen tegen werken en daarom de boel ook donker gehouden, doch spr. kan met deze dingen niet overweg. Evenmin met het feit, dat men eerst gewonden maakt en daar na gaat helpen. Met al deze dingen lost men niets op. Laat men het gelooven 11e- yer jwwpn het yeewra ynprp.1 Garderen. Tennis Jan, Haas en T. Stam. Sieg zoons van T. Okkerse en HEI- en BOEICOP. October. Geboren: Gerrie, d. van L. G. Verkerk en G. G. de Jong. HOENKOOP. October. Geboren: Cornelia Alida, Kemp en A Kool. HOOG-BLOKLAND. October. Overleden: T. de Jong, 62 j. BENSCHOP. October. Geboren: Clasina Susanna, d. van M. d. Ussel en H. C. Pardoel. Ma ria Cornelia, d. van W. Lekkerkerker en «L. LiMfekjuxtR. dat -voor standers der school aan de aanwezigheid van een derde leerkracht hebben mede gewerkt, die alzoo een kleine belooning ontvangt. Ais nu deze drie leerkrachten met 7 klassen in twee lokalen moeten staan, acht spr. dit toch wel bezwaarlijk ▼oor het onderwijs en hij zou zijn mede leden willen adviseeren, deze bezuiniging niet goed te keuren. De begrooting is er op Ingesteld, om deze bezuiniging door te laten gaan en daarom is het beter er nu niet in toe te stemmen, dan deze aangelegenheid slepende te houden. Het gaat tegen het belang van het volks kind fa. Waar vooral in deze tijden goed onderwijs van zoo groot belang is voor het volkskind wil spr. niet om een be- trekkelfjk geringe bezuiniging dit onder wijs gaan benadeelen, want ieder kan toch wel begrijpen, dat dit een goed ef fect van het onderwijs tegenhoudt. Daar om doet spr. nogmaals het verzoek tot de medeleden: stemt hier tegen! De VOORZITTER antwoordt, Mj met de wethouders tn de school weest is en gezien heeft het klein Begrootingswijziging. De VOORZITTER deelt mede, dat de bijdrage van het rijk in verband met financieele verhouding van Gemeente aanmerkelijk lager raming ontvan gen was, hoeveel vermoedelijk door het rijk zou worden uitgekeerd) en dat on langs besloten werd, deze f 500 van de reserve af te nemen. Daarmede gaan Ged. 8t. echter niet accoord en zij wen- schen dat dit bedrag uit de gewone dienst gevonden wordt. B en W. stellen voor nu een suppletoire begrooting te ma ken met uitsluitend dit bedrag (destijds waren eenige posten samengevoegd) en ingeval Ged. Staten hieraan hun goed keuring onthouden, in beroep te gaan bij de Kroon. Het lijkt den voorzitter on billijk ,dat een dergelijke tegenvaller, als gevolg van door het rijk verstrekte in lichtingen op de gewone dienst moet worden verhaald, en hij acht daarom 't I van de chr. elementen' mag dit toch ver wacht worden. Overgaande tot de gewone zaken, vraagt spr., waarvoor de post van f 100 voor zand op het kerkhof dient. Als dit er mee verhoogd moet worden, dan zal dit bedrag wel niet al te groot zijn. Dan heeft spr. in de memorie van toelich ting gevonden, dat het aan een door gevoerd zuinig beheer te danken is, dat men de opcenten op de gemeentefonds belasting van 175 op 160 heeft kunnen brengen. Als dit beteekent, dat dit ver kregen wordt door op de behoeftigen der gemeente te bezuinigen, dan kan spr. zijn stem aan deze begrooting niet geven. De V OORZITTER wil de uitdruk king van den heer de Jong wijzigen: „het geloof moet boven de vrees doml- neeren". Spr. is het met deze uitdrukking eens en dit geldt vooral voor een Chris ten. Dat geloof wordt echter uit ver schillend oogpunt bezien en juist zij, die diep gelooven, vreezen voor de oorlog. Zij zien al deze wreedheden als een Kevolg van de zonde en dat maakt deze dingen voor hen nog verschrikkelijker, ook al gelooven zij boven deze vrees uit aan een overwinning van de vrede. Verschil van Inzicht zal hier wel blijven bestaan. Aan werkloozensteun is, met de werkverschaffing in *37, ruim f 4400 uitgegeven. Daarom achtten B. en W. f 5.000 voldoende, vooral omdat men vreesde, dat een hooger bedrag toch door Ged. SL verlaagd zou moeten wor den. Met het oog op de Centrale werk verschaffing en met het feit voor oogen dat het geraamde bedrag toch niet al te hoog is, lijkt het spr. wel goed om f 2.000 voor werkverschaffing naast de werk loozensteun op een nieuw hoofdstuk te brengen. Daarmede gaat men zeker vei lig, ofschoon natuurlijk steeds zoo noo dig kan worden aangevuld. Hiermede gaat de raad accoord. Betreffende het zand op het kerkhof antwoordt de VOORZITTER, dat dit niet dient om op te hoogen, doch om de putten, die regelmatig ontstaan, op te vullen, dus alleen om te egaliseeren. Omdat het zand duur is, is daar een hoog bedrag voor geraamd. Volgens den opzichter meer dan voldoende. Wat de bezuiniging aangaat, deze bedoeld in de zin van het niet overgaan tot uitgaven, die heel goed uitgesteld kunnen worden. Er zullen dus geen din gen worden aangepakt, die niet direct noodig zijn. Vitale of armenbelangen zijn echter geenszins aan de bezuiniging ge waagd. De heer de Jong behoeft dus niet bevreesd te zijn, dat er op noodzakelijke dingen bezuinigd zal worden. De heer J. A. BIKKER vraagt erf f 125 voldoende is om de brandslooten in orde te brengen. Of is het misschien niet de bedoeling, hiermede de bewuste slooten-affalre onder handen te nemen? De VOORZITTER antwoordt, dat deze slooten zullen worden onderhou den door de gemeenten op kosten van de betrokken eigenaars. Rest alleen nog een lijn te zoeken voor een rechtvaardige verdeeling. Aanvankelijk is gedacht, te laten betalen naar de afstand, doch ook dit lijkt spr. niet billijk; aangezien de een veel meer vuil inbrengt dan de an der. Zoodra echter een billijke verdeeling is uitgedacht, volgt een conferentie met de eigenaars. Het bedrag van f 125 dient voor het gewone onderhoud der slooten, welke voor brandblussching intact moe ten blijven. De heer J. A. Bikker vraagt of er r- volgens een post op de begrooting nog steeds brandbijten worden gemaakt. De VOORZITTER antwoordt, dat' deze post historisch is en daarom blijft' staan. Zoolang spr. hier was, heeft het niet hard gevroren. Opgemerkt wordt echter, dat nog wel terdege voor brand bijten gezorgd wordt. De heer BIKKER vraagt verder naar de bestemming van de post voor het zandstrooien. Is deze alleen voor de kom? De VOORZITTER antwoordt be vestigend. De heer Bikker heeft wellicht Achthoven weer op het oog, doch daar aan kan niet worden begonnen wegens de uitgestrektheid. Begon de grens van Ameide halverwege, dan was er nog over te denken. Nu men echter vlak bij Amei de terecht zou moeten komen, is er geen sprake van, dat men daartoe kan over gaan en het Dijkbestuur begint er ook niet aan. De heer Bikker zal dus voor alsnog bij winterdag met gladde wegen genoegen moeten nemen. Tenslotte wijst de heer BIK K E R er op dat er nog steeds over de uitbetaling der huiden door de wordt "geklaagd en verder, dat in Acht hoven een kalf zeker 3 dagen heeft ge legen, eer het door de Gekro werd weg gehaald. Den VOORZITTER is bekend, dat een postwissel voor een huid in verkeer de handen moet zijn gekomen, wat bij de vele gelijkluidende namen «.heel goed kan. Dit komt echter wel in orde. Wel licht heeft Bikker dit geval op het oog. Verder zal hij over het bewuste kalf te- lefoneeren. Hoe meer de menschen hen klachten doorgeven, hoe beter het is en hoe meer men een goede gang van za- v"’chjjnt:M. en Vryd*g. Pr “B«: voor 8ch 1.: verzeker igen •idswet: 3 x 1 d. h. Zondagswet: F. van H„ te Gouda, f 1 1 d. h. Alg. Regl. RiVieren en Kanalen: W. te Rotterdam f 7.50, 3 d. h. Politieverordening Gouda: P J H. V. te Gouda f 2, 1 d. h.; J. v. d. B. te Moor drecht, M. d. H., te Gouda, C. J. v. d. K. te Gouda, allen berisping; A. Z„ te Gouda f 7.50, 3 i h., J. den E. te Gouda idem. Politieverord. Reêuwijk: W. K. teNleu- Amstel, ontslag van rechtsvervolging. Visscherijregl.: J. B. te OudewaterflO 4 d. h. 4- verbeurdverklaring. Wapenwet; A J. M. den O te Schoon hoven f 40, 10 d. h., verbeurdverkla ring. BRANDWIJK. September. Geboren: Koenraad Gerrit, z. van G. Mostert en A M. van Klei. Jan Cor nelia, z. van J. Tukker en N. Brandwijk. Geertruida Christina, d. van J. Ka zen en M. Bons. CAPELLE AD. USSEL. Oct. Geboren: Annlgje, d. van J. J. Oubnrg en C. J. Heerema. Ondertrouwd: C. van Buuren, 23 j.en D. Benard, 24 j. J. de Groot, 23 j. en A Budding, 19 j. A de Kwant, 24 j. en N. Blom, 21 j.» Getrouwd: C. Stofregen, 20 j. en Broere, 23 j. Overleden: P. Stulvenberg, 26 j. GROOT-AMMER8. September. Geboren: Jan, z. van P. den Ouden en 8. Burggraaf. Grietje Wilhelmina, d. van K. Hakkesteegt en B. Bouten Jan Arie, z. van A. Stam en C. de Bruljn. GIESSENDAM. October. Ondertrouwd: A. Rehius, 24 j„ en H. Verschoor, 24 j. Getrouwd: A. van Bennekum, 23 j, en f. van Hou walingen, 23 j. Overleden: T. de Bruin, 33 j„ echtge- noote van K. Deventer. HARDINXVELD. October. Geboren: Cornelia, d. van A. de Ko- nlng en J. H. van Lopik. Brandlna Elizabeth, d. van T. Klop en C. M. van z. van G. de iegfried en Otto, M. E. Walter. Overleden: W. H. Sangers, 70 J, echt genoot van A. M. van Rooljen. LEXMOND. September. Geboren: Meijer, z. van B. Quint en P. van der Hagen. Jannigje Anthonia, d. van W. J. Langerak en H. van der Linden. Jacob, z. van A. van der Ha gen en T. Rietveld. Teunis Anthonie, z. van A. J. Molenaar en H. Verhoeven. Getrouwd: G. Rietveld, 69 j., en T. van den Berg, 50 j. Overleden: D. Donk, 72 j., weduwnaa» van A. Kruljt. MOLENAARSGRAAF. September. Geboren: Dirkje, d. van N. Vogel en O A. H. de Leeuw. Jannie, d. van J. Mou- rik en D. P. Brand. OUDERKERK A D. IJSSEL. Oct. Getrouwd: C. Kleibeuker, 22 j. en Gfc Verburg, 20 j. Overleden; W. Hailing, 71 j. POLSBROEK. October. Geboren: Johannes Jacobus Henrietta z. van L. van Vliet en F. M. van Rossum STOLWIJK. September. Geboren: Aagje, d. van P. Gelderblom en J. van Schalk. Jannigje, d. van F. van den Heuvel en J. Deelen. Willem Hendrik, z. van W. P. Boon en H. C. den Ouden. Barbera, d. van T. van Dam en B. W. van Vliet. Eva, d. van T. Ver- maat en B. van Vliet. Nicolaas, d. va» L. Blonk en A J. de Klerk. Overleden- D. van den Heuvel, 61 j. L. P. van der Graaf, echtgenoote van J. Pons. A. W. Soet, 69 j., echtgenoot va» A. W. Anders. WADDINXVEEN. October. Geboren: Maria, d van P. G. van Rijn en M. P. Velman. Gerrit, z. van J. Vermeulen en B. A. van der Vijver. Johannes Jacobus Maria, z. van J. F M. Doeleman en C. M. A. van Velzen. —Eli sabeth, d. van I. A. van der Spek en M. Suijker. Gijsbertus Jan, z. van N, Kortland en B. Plomp. GROOT-AMMEKS. September. Gevestigd: W. Temmer, van Nieuw- poort; J. A van Vliet, van Krimpen a.d Ussel; D. Ooms, van Ammerstol; H. Bak ker, van Ammerstol; A. Verdoold, van Culer^borg; O. A. Monteban, van Nieuw- poort; J. C. Mourtk en gezin, van Gouda naar Burg. Fortuynplein 28; P. H. den Hartog, van Rotterdam naar A 106. Vertrokken: J. C. Verhoeven naa» Streefkerk; A. Pek naar Bergambacht. JAARSVELD. September. Ingekomen personen: T. den Dikken, van Katwijk in no. 211; M. Manschot» van Maartensdijk in no. 304. Vertrokken personen: A. Benschop naar Vlist 67; P. van Oort naar Amster dam, HaarL Dijk 48; M. W. Renes naai Leiden, Rijn- en Bchiekade 142; Anth. G - Ge ruts naar Haastrecht, Klooster; D. van Elteren naar Montfoort; G. den Oudste» naar Vlanen. LANGERUIGEWEIDE. September. Gevestigd; J. T. Baas, van Ouderkerk a.d. Ussel; M. Stouthart, van Waarder; mej. 8. Lammers, van Barwoutswaarder. Vertrokken; Mej. W. Boer naar Ban- woutswaarder; J. Oskam naar Den Haag; C. A. Verdouw naar Waarder; mej. J. Riemens naar Middelhamis. LANGERAK. September. Ingekomen: D. Slob, van Streefkerk. Vertrokken: A Bijl naar Resteren; A Stubbe naar Capelle a.d. Ussel; G d» Bruin en gezin naar Hoornaar. LEXMOND. September. Ingekomen personen: J. H. van dea Land, van Almelo, Wierdenschestraat 64, naar Dorpsstraat 82; A. A den Hartog, van Everdlngen, Zijderveldschesteeg B 91 naar Kortenhoevendijk no. 11. Vertrokken personen: N. A. ’t Lam, van Kortenhoeven 16 naar Vreeswijk, Lek dijk 22; H. T. Mullekes, van Kom Lekdijk 22 naar Vlanen, Achterstraat 70; G. Vroon, van Kom Lekdijk 21 naar Vrees wijk, Wlersdljk 14; Ph. Molenaar, van Achthoven 33 naar Schiedam, School straat 9. LOPIK. September. Ingekomen personen: W. Kuljf, van Benschop in no. 55; A. de Waal, van Utrecht in no. 68; M. Helsloot, van Utrecht in no. 54; C. Knopperts, van Utrecht in no. 1; J. Kortenhoeven en ge zin, van Jaarsveld in no. 191; J. W. C. Schouten van Achttienhoven in no. 22; Da A E. Kolkert en echtgenoote, van Harderwijk en De Bilt in no. 25. Vertrokken: Zr. M. Strooker naar Koog aan de Zaan, Lage Dijk 49 Joh. G. Faaij en gezin naar Wlllige-Langerak B 3; Adr. Oosterlaken naar Grave, Blin deninstituut; E. Schenkel naar Alphei» a d. Rijn, Groeneweg 51. NIEUWPOORT. September. Ingekomen: W. Monteban, van Gotln* chem; A Prins, van Vianen. Vertrokken: W. Temmer naar Groot- Ammers; A Kortlever en gezin naar Al- blasserdam; J. Boer en gezin naar Rot terdam; C. Ouwerkerk naar Emmen; G. Ravensteljn naar Wijngaarden; G. A Monteban naar Groot-Ammers; C. Hoo- gesteeger naar Dordrecht; A. van Har ten naar Schoonhoven; A. Boer naar Rotterdam; B. Boer naar Wlllige-Lan gerak. WTLLIGE-LANGERAK. September. Ingekomen personen.; B. Boer, van Nleuwpoort m A 60. Vertrokken personen: F. W. van Kats naar Apeldoorn, KL Seminarium; J. Th. Nederend naar Haastrecht, Klooster, J. M. de Looff, gehuwd met Pot, naar Rot terdam, Putschelaan 108b; W. Geursen naar Geleen, Wolfstraat 19; A van. Lont .Maar Leeuwarden, yoorstnek geraamd werd plaats, nadat niets kan worden gedaan om deze ver der te verlagen. Het gaat niet om de af koopsom, welke betaald is en waartegen spr. geen bezwaar heeft, doch om de xX zeker 4 cent te hooge tarieven en de meterhuur. De winst van Dordt ia in tusschen buitengewoon hoog. De VOORZITTER antwoordt, dat hierover al zoo lang gesproken is. Een actie tot verlaging had tot dusver geen succes. Men zit nu eenmaal aan een des tijds aangegaan contract en moet aan zien, dat Dordt zooals het hd De Heer terecht heeft opgemerkt hooge wins ten maakt, terwijl hier de tarieven veel te hoog blijven. Om verder verlaging te koopen, zooals eenmaal is geschied, daar voelt spr. nlete voor. Het eenige, waar op hij zijn hoop nog gevestigd heeft, is de nieuwe electriciteitswet, welke op komst is. Mogelijk brengt deze de ge- wenschte verandering. De eenige jaren gevoerde strijd heeft niets uitgehaald. In het contract wordt van een normale winst gesproken, doch er is verzuimd aan te geven wat men onder normale winst verstaat Zoodoende staat men hier machteloos tegenover. Verder heeft de heer F. DE HEER gezien, dat f 5.staat uitgetrokken voor opzicht rietgewas. Hij vraagt waarvoor dit is, en wie die f 5.— geniet. De VOORZITTER antwoordt, dat de landopzichter G. de Jong dit loon ge niet voor het opzicht op het Zouwens- riet in Achthoven. Hoe men daartoe des tijds gekomen is, weet spr. niet en hij wil dit wel eens nagaan. De heer JAC. DE JONG zegt, dat dergelijk opzicht eigenlijk wethouders- werk is. De heer JAN DE JONG vindt de post voor ondersteuning in ^Igemeene zin te‘ laag. Het lijntje wordt hier te strak ge houden. Spr. wijst erop, dat in deze ver gadering weer voor werkverschaffing een post op de begrooting moest worden ge- bacht en dit diende eigenlijk niet noodig te zijn. Deze had er kunnen wezen. Daar om had spr. het beter gevonden, dat deze post nu wat hooger genomen was. De werkloosheid is vooralsnog niet opgelost en de oorlogsdreiging moge tijdelijk voor bij zijn, doch de economische druk is eer grooter dan kleiner geworden. De terug slag van het laatste wereldgebeuren zal zich juist in het economische leven doen gevoelen. Laat men hiervoor de oogen toch vooral niet sluiten. In dit verband wil spr. ook ingaan op de in de raad ge maakte opmerkingen omtrent angst of vrees voor hij toch zeggen, dat voor defensie te genwoordig alles kan, terwijl op het on derwijs sterk wordt bezuinigd. Dun be volkte lokalen vindt men nu overal; dit is bij de bljz. school ook het geval en waar ook om gedacht moet worden, is, dat, wanneer hier sterk wordt bezuinigd de bljz. school, die haar deel toch al Volledige uitspraken van 5 October. Motorwet: C. Z., te Wassenaar 2 xfl, x. 1 d. h.; B. B. te R’dam f 10 subs. 4 d.h.; W. de J., te Hastrecht f 2, 1 d. h.; C. de J^ te Giessen Nieuwerkerk f 1, 1 d. h.; A R. W. G. van P., te Wassenaar, vrijspraak. Motorr. Regl.: H. K. te Moordrecht, vrijspraak; C B. v. d. D. te Nieuwerkerk a.d. Ussel, f 30, 10 d. h.; A. H. van L en J. van G„ te Gouda, belden f 1, 1 d. h.; M. G. N„ te' Waarder, Th. v d. M, te Bo degraven. C. K„ te Reeuwijk, N. D. te Boskoop, A. B. te Gouda, allen f2, ld. h.; C. J. te Rotterdam, J. F„ idem, J. F. te Amsterdam, M. de J„ te Ouderkerk, allen f 2.50, 1 d. h.; C. 8. te Reeuwijk, C. S. te ter Aar, J. F. te Gouda, allen f 1.50, 1 d. h.; A. v. d. H. te Gouda, J. R. de G. te Schoonhoven, H. V. te Ammerstol, J. W. te Schoonhoven, A. P. D. te Gouda, L G. V. te Boskoop, H. M. S_ te Bos koop, W B. te Ede, allen f 2, 1 d. h.; a B. te Bodegraven, L. W. van T., Ter Aar, P. van R. te Alphen, M. d. W., te Ha- zerswoude, P. M. de L, Zwammerdam, H. van B. te Reeuwijk, allen f 2.50, 1 d. h.; J. O. te Schoonhoven f 3, 1 d. h.; H. G. te Rotterdam, C. B. te Waddinx- veen, beiden schuldig zonder toep. van straf. Art. 453 Wetb. van Strafr. B. B. te Oudewater f 15, 5 d. h.; J. M. te Gouda, zes dagen hechtenis. Arbeidswet: W. B. te Gouda 3 x f 3,

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 6