V Sportnieuws Pjaatsd^nteuws] Burgerlijke stand] 2000 Streefkerk. G 9 WOENSDAG M OCTOBER 193» ook zi. het voorstel Nil ook wat adressanten dat aan de eischen van de wet vol- een 27 jt 80 J, 24 J. C. M. De brand BRANDWEER leder boord nog van Aan voor elec- daar anders rt zal worden. dier stichting vooi in ontvangst en u avond. wordt met hefti- ran B. I bij te m, het- diploma waart omi punt aan te ;adering, om- op onderwijs- ngen aan hun te verminde- ran de com- Kamsteeg E. Smit en taande de gemeente- ig komen daarna eenlge de straat- en verlichtlngs tegen de hondenbelasting. .Ameide" uit over- - op het dorp vastgesteld op voor die te Kinderdijk op rooting voor it de volgende dienst: idem. jsten f 5675,40, slot f 286,50. nagegaan die belast was gemeente-reke- van geschie- een Dieselmotor boord zullen hulpmotoren een dynamo, laadboomen volg met passagiersaccomodatie „Scottish Co - Operator" voor Engelsche rekening Dit schip heeft de volgende hoofdafme tingen: lengte 260’, breedte 30’, holte 18’ Het schip heeft een laadvermogen ton. De voortstuwing zal door middel van 960 PK. Aan den mevr. Kamsteeg hoeren De Kraai] en 1 verwek de 2e openba; dijk is recteur, die de repetities geheel belange loos leidt, een fraaie rooktafel aan. Na. de pauze vermaakten enkele variété-ar- tisten met hun goocheltoeren, imitatie enz., niet alleen de kinderen, maar ook de ouderen. en G Stooj j„ en N. k j., en P. A. Getrouwd: T. Leeuwesteln, 23 j., en H. H Vlieg, 23 J. Overleden: C. Groenewegen, 75 ech*- gen. van A. Wor. P. M. van Wijngaar den, 79 j., echtgenoote van W. H. van Houwelingen. verder vernielen der goe( gemeente en dat dit p ;der, wie wil, hier cons Varschyut: en Vrijdag. Ung: voor 'iiaanden Met Nieuw-Lekkerland. Het bestuur van de muziekvereeniging „Apollo” heeft de ver schillende functie’s onderling verdeeld als volgt: H. Verhaar, voorzitter; C. Paardekooper, vice-voorzitter; W. Stout, secretaris; W. Ros, vice-secrétaris; W. Ouweneel, penningmeester; B. Hansunj en L. Stam, commissarissen. De heer L. Smit, brood-, beschuit en banketbakker te Kinderdijk, is be noemd in de landelijke commissie tot het afnemen van examens voor het diploma „vakbekwaamheid”. Ameide. De voetbalvereen. „Auicj speelde Zondagm ddag tegen „G.I.O.” Utrecht. Deze wedstrijd eind.gde in een gelijk spel (11). or 1939 uitgaaf Politieberichten. Sliedrecht. V. gaf kennis van vermis sing van eenig geld uit zijn winkel. D. deed aangifte dat H. haar opzettelijk met een steen had gegooid. Bergambacht, fa de graanma C. Schouten en melden, dat vrijwel geen ve Is gekomen. Woi le Donderdag m tie blijven om t sa te bestrijden is zij nog steedi moet de motor king worden ge brandweer de de, nu en dan massa in de ké reiken. Men is thans «urantle de ii naar buiten te niet rechtstreek, getast, heeft he en rook. De totale scl hog niet nauwke »e kan wel op f worden begroot, held was nog, brak, eenlge sch geveer 450 000 wal lagen, ze zc lijk worden gele de brand gebeur Na de aanne.' tigingswet do< weer de oude vrij handelaren tionisten. Beide alleen tot heil ken en beiden menten aan. ft velen over vrij zonder daarvai hebben. Ieder zoo ongeveer t goederen uit h derlijke invoer, en dat men o: genovergestelde voerrecht op de industrie ti deze beide ee zit zeer veel d vraagstuk vaij zijn bibliothel vroeger jaren een keuze te d landen de autï hun grenzen gf andere landen, een klein land groote landbou achten is, zeer Niemand zal delsverkeer tus.1 re te verkiezen helaas niet of het nu voor grenzen geoper nu andere land of ook wij de Het is niet te o mend tarief, di voor den bulte met ons land h verstandhoudin slechter moet meen gevolg v beschermenden belangen van i producenten m men. Het fal grondstof en h der, als de wordt het bedr lijkt of onmoge Van groote b handel of besc bouw. Een bes< landbouwbeschf rechtvaardig, vastgeklonken i welke bovendiei coöperatief wo: rechten kunner. slechts uitvoei mogen, maar niet te denken van de landboi wel te schaden stelsel. Wordt i gevoerd voor i moet dat lelde: op de honden over 1938. ..jan en een suppletoir ko- :uwe aanslagen tot een be- van f 8 wordt vastgestelu. lij het voorstel tot het opnieuw voor- loopig vaststellen van de f 1 5937, deelt de VO dat een bedrag van f 0.01 m ipgenomen, 0 01 stijgt, Ni«iw-Lekk<rlf<nd. Gemeenteraadsvergadering op Vrijdag 21 October. Arwez'rj' da heer W. van Vliet. Voorzitter: burgemeester F. M. A. v. d. De vo&RZITTER opent verga dering met gebed. De notulen warden ge lezen en ongewijzigd vastgesteld. Aangezlen dit de eerste vergadering is na het 40-jarig regeeringsjubileum van de Koningin, brengt de VOORZIT TER dit heugelijk feit in herinnering. Hij wijst er op. dat alom in den lande het jubileum met blijdschap is herdacht en dat ook in onze gemeente op waardige wijae is feestgevierd. Hij spreekt de wensch uit, dat God de Koningin nog ja ren moge sparen tót heil van land en volk (applaus). Ged Staten hebben de beslissing inza ke de bouwverordening twee maanden verdaagd. Oók de beslissing Inzake het aangaan van een geldleening is zoolang verdaagd. Verder is er een adres van de raadsle- igBerkouwer en de Den Ouden, met het >are school te Kinder- I ARKEL October. Ondertrouwd: T. Zwakhals, 30 j„ en H. 650 den van worden geplaatst 2 52 P K. voor komen twee een hefvermogen van 3 ton met trische lieren. Groot-Amme™. Gevonden: een rieten stoeltje. Te bevr. bij J. Stam, Lekdijk 25. Kinderkoor. Nieuw-Lekkerland. Zaterdagavond gaf het kinderkoor „De Nachtegaaltjes", dlr. de heer Joh. den Ouden, in de bovenzaal van het café Van Vliet zijn jaarlljksche uitvoering, welke door velen werd bij ge woond. De kinderen voerden een aantal Do«- liederen op verdienstelijke wijze uit. In aajup, B, M JK. »9Ot b«l 1 d« RW» bood ttn du kinderen den dl- van ’t Hart, 29 j. Getrouwd: E. J. Schopenhouwer, en C. W. varu den Berg, 20 j. HOOG-BLOKLAND. October. Overleden: W. Paardekooper, echtgenoot van C. Papenhuijzen. G, Wallaard, 71 j., wed. van W. Vonk. HOORNAAR. October. Ondertrouwd: B. Teeuwen (te Amster» dam) en K. van Genderen. MEERKERK. October. Getrouwd: G. de Jong, 24 j. (te Le» mond) en G. Schippers, 24 j. OTTOLAND October. Geboren den en Ondei Hobo, 23 j. 1939 ..„.Je eind- ontvangsten Kapitaal uitgaven gen, dus heeft Roest geen nut. Weth. MIJNLIEFF is van meening, I dat men door het voorstelRoest aan te nemen, direct tot een oplossing kan ko men. Bovendien hebben onze adviseurs gezegd, dat een wieldruk van 250 K.G. niet gerechtigd is, zoodat dit raadsbesluit vernietigd dient te worden. De heer L. VAN DU IJ VEND IJK is met den voorzitter van meening, dat een logische gang van zaken meebrengt, dat de raadsmeerderheid in de gelegen heid zal worden gesteld, een gemachtig de aan te wijzen, daar dit toch ook di rect aan de Kroon is verzocht. Het voorstel van weth. Roest komt wel wat laat, vervolgt spr., hoewel hij het met dezen eens is, dat bij een welwillende onderlinge bespreking, het geheele geschil zoo van de baan zou zijn. Het gaat er bij ons om, zegt spr., een eind te maken aan het nog verder vernielen der goederen van rijk en gemeente en dat dit plaats idt kan ieder, wie wil, hier constatee- i. Zelfs de achterste achttien woningen geen enkel teeken van ver- onden, zijn nu reeds zoover, regenval het wa- roostergaten on- <11. aan ue patn-un en uuuerneinen een serie fraaie aanvallen, die echter op de Dit. achterhoede stranden. De inval- ler-keeper v. d. Werken toont ook z’n plaats waard te zijn. Na een half uur spelen hebben de gasten succes; met ’n fraai doelpunt maken zij gelijk. Hoewel beide partijen zich ten volle geven, wordt niet meer gescoord en met gelijke stand gaat de rust in. Na de rust blijkt al spoedig dat Dit. de meerdere is: na 10 minuten spelen weet A. Schouten dit in een doelpunt uit^le drukken. Het spel van Zwervers verslapt merkbaar. Uit een van de vele cornerballen weet A. Schou ten, med edoor de wind en het verkeerd opstellen van den keeper, het derde doel punt te scoren. Dit. is thans veel sterker en spoedig heeft H. de Rooy met een kopbal de stand op 4—1 gebracht. Als even later bij een aanval de keeper reeds is gepasseerd, slaat een back de bal uit het doel, de penalty wordt door A. Schouten onberispelijk ingeschoten. Zwervers speelt nu een verloren partij en er wordt voortdurend op hun helft ge speeld. Als de Zwervers keeper den bal uitschopt, stelt hij zich niet tijdig genoeg op en met een fraaie boogbal schiet A. Schouten In het verlaten doel. Zoo komt het einde met de stand 61. 3.05 M. Het schip heeft bij diepgang van ongeveer 3 meter, een laadvermogen van 525 ton. Alblasserdam. Met goed gevolg werd Donderdag van een der hellingen der N. V. L. Smit Zoon’s scheeps- en werk tuigbouw te Kinderdijk de dubbelschroef stoom- en emmerbaggermolen „Swirj” te water gelaten, die voor Russische re kening in aanbouw is. De hoofdafme tingen zijn: 67 x 12.60 x 5 M. De norma le diepgang bedraagt 3.30; de bagger- diepte 15 M. Het schip is voorzien van 2 stoomketels, alsmede 2 expansie ma chines van 600 PJC. Van een der hellingen van de werf „De Noord’’ werd Vrijdag met goed ge- te water gelaten het vrachtschip passagiersaccomodatie Vergadering van de gemeenteraad op Vrijdag 21 October. Afwezig de heer A. Labee. Na opening der vergadering met gebed wijdt de VOORZITTER eenlge woor den aan het onlangs gevierde regeerings jubileum van de Koningin. Spr. eindigt met de wensch, dat het onze Koningin nog vele jaren gegeven mag zijn aan het hoofd van de regeering te blijven. Voorts deelen B. en W. mede, dat aan den minister goedkeuring is gevraagd op de wijziging in de steunregeling, waarbij de veehoudersarbeiders van de 9e klasse naar de 8ste klasse van ondersteuning kunnen worden gebracht. In verband met een geuite wensch is na onderzoek besloten de raad voor te stellen in het boveneinde der gemeente een lamp van de straatverlichting plaatsen en een lamp te verplaatsei geen eenstemmig werd aanvaard. Voorts is Ingekomen en wordt voor ken nisgeving aangenomen de mededeeling van de Koninklijke goedkeuring op de verordening op de heffing eener straat- belasting, zoodat thans de aanslagbiljet ten binnen enkele dagen kunnen worden uitgereikt. Omtrent een verzoek van verschillende onderwijsorganisaties om adhaesie te willen betuigen aan een door die organi saties aan de regeering verzonden adres inzake verlaging van de leerlingenschaal, wordt, nadat de VOORZITTER heeft uiteengezet, dat het niet op de weg van het gemeentebestuur ligt, om in een der- gelijke aangelegenheid, welke reeds zoo vele malen een punt van bespreking in de regeeringslnstantles heeft uitgemaakt, adiviseerend op te treden, met 2 tegen 4 sterrenen besloten geen adhaesie te be tuigen. Inzake een verzoek van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten om wij ziging in de rekening-courant-overeen- komst en deze met ingang van 1 Januari opnieuw vast te stellen, wordt besloten deze wijziging over te nemen. Omtrent de veklwachtersverordening, deelt de VOORZITTER mede, dat de minister er op heeft gewezen, dat de mogelijkheid bestaat, dat het artikel, dat de toelage voor het bezit van het polltle-diploma regelt, verschil van mee ning zou kunnen verwekken, omdat in dit artikel sprake is van drie verschillende diploma’s, waarvoor een toelage zou moeten worden toegekend. Teneinde de ze eventueel# uitlegging ónmogelijk te te wijzigen In die ziri, dat bij bezit van meer dan één diploma, slechts voor éen een toelage wordt gegeven, rtoe wordt besloten. atrent het punt van verhuring van een schoollokaal voor het geven van een Jeekencursus en een landbouwcursus, deelt de VOOR ZITTER mede, dat B. en W. van mee- i ning zijn, na daaromtrent (door den rijks- landbouwconsulent nader' te zijn inge licht, om ee>n lokaal voor het landbouw onderwijs gratis af te staan, aangezien dit een cursus betreft, die van het rijk uitgaat, of althans door het rijk wordt gesubsidieerd. Wat de teekencursus be treft, is de zaak anders. Deze cursus gaat n.l. van een particulier uit, zoodat, af gezien van de noodzakelijkheid goed on derlegde vaklieden te hebben, het hier ook een particuliere onderneming be treft, die, om zijn onderwijs te kunnen geven, een zoo goedkoop mogelijke en geschikte gelegenheid moet hebben. B. en W. stellen derhalve voor, een lo kaal. waarvoor verleden jaar f 0.60 per avond was verschuldigd, thans te geven I voor f 0.50, hetgeen toch een zeer goed- koope en billijke regeling kan worden ge noemd. aangezien het hier slechts de 1 vergoeding van de kosten van vuur en licht betreft. De heeren DEBONDT en VAN DER H E E kunnen zich geheel met het voorstel van B. en W. vereenigen, doch stellen voor de vergoeding voor vuur en licht te bepalen op f 0.35 per Het voorstel van B. en W. 2 tegen 4 stemmen aangenomen. Een aantal reclame's tegen de aanslag in de belasting wordt toegestai hier voor niet o rag Bij gemeente-reke- ning 1937, deelt de VOORZITTER mede, dat een bedrag van f 0.01 nog be hoort te worden opgenomen, waardoor het batig slot met f 0.01 stijgt, terwijl de post ontvangst uit het kleeding-, dek king- en schoeiselfonds en in uitgaaf aan het crisis-comité tot hetzelfde bedrag in de rekening worden opgenomen. Bij de aanbieding der gemeente-be- grooting voor 1939 wordt besloten deze te laten circuleeren onder de leden en haar daarna in de commissie, belast met het nazien, te behandelen. Bij het besluit tot wijziging der ge- meente-begrooting 1938 worden gelden toegestaan tot het uitvoeren van verf- werk aan de schoolbanken, en de aan koop van een duplicator voor de ge- meente-secretarie. Bij de rondvraag Informeert de heer DE BONDT of in deze gemeente nog aanvragen zijn binnengekomen naar aanleiding van de circulaire betreffende verbeteringen aan arbeiderswoningen, en of er nog geen aanvragen om werkkrach ten voor de werkverschaffing bij de Pro vinciale wegen zijn binnengekomen. De VOORZITTER beantwoordt bei de vragei Na besprekini ke vragen, worJ rapport v» bestaande uit mevr. 1 >uwer en de heeren J. C. aanga: t 1937. is in orde bevonden en jpig vastgesteld met de vol- oJfers: gewone dienst: ont vangsten f 255 884.52, uitg. f 253.413,26, batig slot f 2471,26. Kapitaaldlenst: ont vangsten f 29.845,97, uitg. f 26.686,62, ba tig slot f 3159,35. De gemeente-begrooting wordt aangeboden met cijfers: gewone f 178.975,89, uitgaven dienst: ontvangj’ itig )tlng De heer DE KRAAU licht het zoek toe. B. en W. stellen voor dit houden tot een latere vergadering, dat plannen tot verbouw of nieuwbouw in overweging zijn. De heer DE KRAAU kan zich hier mede niet vereenigen; hij komt op I ge wijze op tegen het voorstel vi en W. De VOORZITTER zegt, dat met de autoriteiten reeds is geconfereerd, doch dat nog geen beslissing genomen kon worden, zoodat inwilliging van het ver zoek niets uithaalt. De heeren C. STAM en J. B ON GE RS bestrijden de meening van den heer De Kraaij. Vooral laatstgenoemde uit zijn verontwaardiging over het optre den van den heer De Kraaij. Weth. J. M. STAM geeft adressanten in overweging hun verzoek in te trekken, omdat het bij stemming toch zal wor den verworpen en men dan de conclusie zou kunnen trekken, alsof de raad tegen het openen van de school zou zijn, niet het geval is. Het verzoek komt ontijdig. handhaven hun ver- f 5388.90, bat De begrootlng zal worden door dezelfde commissie, met net nazien van de ning. Tot slot volgen eenlge begrootingswij- zigingen, dienst 1938. Na rondvraag volgt sluiting. 1 wordt de begroeting van rlijk armbestuur voor het Proefvaart. Alblasserdam. Zaterdag is met het motorschip „Ary Scheffer", gebouwd voor de N.V. Havre Stoomvaart Maat schappij te Rotterdam op de werf „De Noond alhier, een in alle opzichten goede proeftocht gehouden. Dit schip zal de oude naamgenoot binnenkort ver vangen, daar deze uit de vaart wordt genomen. De hoofdafmetingen zijn: lengte 53 M., breedte 8.53 M., holte shel- terdek 5.18 M., holte tusschendek Het schip heeft bij diepgang Dilettant nZwervers II Krimpen a.d. Lek. Dit. trapt af, d« rechtsbuiten G. Sala krijgt de bal toege speeld, hij stormt op ’t doel en in de eerste minuut heeft Dit. reeds de leiding. I Dit is het teeken voor de Zwervers om flink aan te pakken en zij ondernemen vindt kan ie< ren. die voorheen zakking vertooï dat bij eenigszins zware te rechtstreeks door de der de vloeren stroomt. De heer P LIE D O R P. die in één dier achttien huizen woont, bevestigt dit. De heer A. DOGTEROM wil weten, wat nu eigenlijk de bedoeling is ten op zichte van het verkeer, dat noodig is ten behoeve van de menschen, die in de Schoolstraat wonen. De heer L. VAN DU IJ VEND IJK zegt, dat het in hoofdzaak gaat tegen het doorgaand verkeer; hij herinnert er den heer Dogterom aan. dat deze kort gele den nog mede-getuige was, toen een zwaar beladen auto met vee door de Schoolstraat ging. De onzinnige bewerin gen, door B en W. naar voren gebracht, alsof bakkers enz. niet in de Schoolstraat zouden kunnen komen, om hun klanten te bedienen, raakt kant noch wal. daar hiervoor B. en W. altijd aparte vergun ningen kunnen verleenen. Spr. begrijpt n’et, hoe de wethouders er tegen kunnen zijn, dat evenals zij zelve de gelegenheid hebben gehad, om hun inzichten aan de Raad van Stat bekend te maken, dit ook zal kunnen geschieden door de meerder heid van de raad. Het is juist de bedoe ling. te weten te komen, welke wettige manier er bestaat om zoo spoedig moge lijk tot een deugdelijke oplossing te ko men en daarom wil men een advocaat hiermede belasten. Wanneer we de vori ge keet een fout hebben gemaakt, aldus spr.. omdat we geen veelvoud van 100 K.G. hebben vermeld, zal dit wel zijn, omdat we geen van allen voldoende wets- kennis hebben. Spr. kan tenminste niet gelooven, dat iemand van B. en W. dit wel heeft geweten en er niet op heeft ge wezen. In de eerstvolgende raadsvergade ring kan dan een besluit worden geno men, doet. Zonder stemming wordt voorstel—Schutter aangen de heer VAN DUUV aandringt, dat mr. Var spoedig in kennis zal woi Oeze stukken worden voor kennisge- ving aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt met al- gemeene stemmen besloten: a. tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de N.V. Bank voor Ne derlandsche Gemeenten, zooals deze is gevoegd bij het schrijven van deze bank; b. ter voldoening aan de circulaire van den commissaris der koningin tot aan vulling der veldwachtersverordening in dier voege, dat bij het bezit van meer dan eén diploma alleen een toelage zal wor den verleend voor het diploma, waar aan de hoogste waarde moet worden toege kend; c. tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling met de gemeente Gorlnchem inzake toelatihg van kinderen op de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs aldaar, zooals deze in concept is gevoegd bij het schrijven van het gemeentebestuur van Gorinchem, en om hieraan toe te voegen, dat de maxi mum bijdrage per leerling f 60 zal zijn, zulks in verband met het besluit in de vorige vergadering genomen, waarbij aan de bijzondere school voor buitengewoon lager onderwijs te Gorlnchem eveneens een bijdrage van f 60 per leerling is toe gekend. De circulaire van de groep Nederland van het Algemeen Nederlandsch Verbond om opschriften in vreemde talen gesteld op winkels enz. aan een belasting te on derwerpen en het verzoek van eenige sa menwerkende organisatie's 0" gebied om adhaesie te betuigt adres aan ,4e regeering inzake ring van de leerlingenschaal, worden voor kennisgeving aangenomen, omdat beide ètukken niet naar behooren zijn onderteekend. Eveneens wordt voor kennisgeving aan genomen het adres van de Nederl. Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Restauranthou ders en Slijters, waarin wordt verzocht tijdens de feestelijkheden ter gelegenheid van het regeeringsjubileum ten opzichte van genoemde bedrijven, eenige soepel heid te betrachten. Besloten wordt tot wijziging der- be groeting 1938, waarin is opgenomen het verzoek van Ged. Staten om het gemeen telijk subsidie aan het burgerlijk arm bestuur over 1938 met f 50 te verminde ren, alsmede de raming wegens rijkson- dersteuning voor 1938. Vastgesteld het burgerl dienstjaar 1939. De VOORZITTER brengt vervol gens in behandeling de gemeente-begrooting 1939, welke gedurende 14 dagen ter secretarie ter inzage heeft gelegen en door de be trokken commissie is onderzocht. Namens de commissie rapporteert de heer A. SCHEP Cz. de begrootlng voor- loopig vast te stellen, zooals deze in con cept is aangeboden. Aangezien geen der leden het woord verlangt en geen vragen worden gestild, wordt met algemeene stemmen de ge meente-begrooting voorloopig vastgesteld met de volgende eindcijfers: Inkotnsten en uitgaven gewone dienst f 58.207,69. Ka pitaaldlenst ontvangsten f 5155,63 en uit gaven f 5007,88. Batig slot f 147.75. Hierna sluiting met dankgebed. Adriaantje, d. van J. Hor- G. Spek. ‘rtrouwd: M. Romeijn, 27 J„ en G. nuuu, 23 j. Getrouwd: C. van Genderen, 26 j„ en J. D. Vuijk Noorland, 21 J. SLIEDRECHT. October. Geboren: Hendrik, z. van H. J. Mijn ster en J. Boogaard. Marinus Lucas, z. van L. J. D. Zonnenberg en G. de Reu ver. sHrie, z. van J. W. de Jager en J van Dijk. Pieter, z. van P. v. d. Bout en L. Boganen. Neeltje, d. van P. den Toom en E. C. Adriaanse. Ondertrouwd: D. C. de Jong, 25 j., en A. ’t Jong, 23 j. G. Vermeulen. 24 j„ en A. de Jong, 20 j. P. Blokland, 25 j-, xip, 24 j. C. M. v. d. Vlies, 41 Kegel, 31 j. J. Hoekwater, 23 A. Batenburg, 24 j. Z IT T E R be: ;n ontkennend. Lng van eenige onbelangrij- >rdt de vergadering gesloten. 5 Langerak. Vergadering van de gemeenteraad op Dinsdag 18 October. Voorzitter de heer H. Vlug, burgemees ter. Afwezig wethouder D. J. Verhoef. De VOORZITTER opent de verga dering met gebed, waarna de notulen on veranderd worden goedgekeurd. Voorgelezen wordt een schrijven van den directeur van het kabinet van de Koningin, waarin de dank van de Konln- gin wordt overgebracht voor de aangebo den gelukwenschen ter gelegenheid van Haar regeeringsjubileum. Goedgekeurd is terug ontvangen het raadsbesluit tot aansluiting bij het veri- 1 ficatiebureau der vereeniging van Neder- 1 landsche gemeenten. Ged. Staten hebben medegedeeld, dat de regeering bezwaar heeft gemaakt te- gen de raming van een bijdrage op de begrootlng 1938 voor aansluiting bij de schoolartsendiens Lek en Ussel. De VOORZITTER deelt hierbij me de, dat B. en W. zich met de beslissing van de regeering niet kunnen vereenigen en reeds is terzake een schrijven aan den minister gericht. Het jaar 1938 spoedt echter ten einde, zoodat voor dit jaar aan sluiting niet meer noodig Is. Volgens de aangeboden gemeente-begrooting voor 1939, zal de gemeente over 1939 niet meer noodlijdend zijn. Verwacht kan dus worden, dat de regeering over 1939 geen bezwaren jnoer i 1 togen deze post, piakep. De zoek. Nadat de VOORZITTER nog heeft geprotesteerd tegen de houding van den heer De Kraaij, wordt het verzoek In stemming gebracht en verwprpen met 6 tegen 3 stemmen. (De heer J. C. L. Smit komt ter verga dering.) Omtrent een adres van de Onderwij- zersvereenlgingen om adhaesie te betui gen aan een verzoek tot verlaging van de leerlingenschaal, zegt de VOORZIT TER, dat het adres hier in de raad niet thuis behoort, maar bij de Staten-Gene- raal. Het wordt verworpen met 1 stem voor, die van den heer Den Ouden. De rekening van de L. en N. Smlts- stichting over 1937 sluit met een batig saldo van f 53.68 De begrooting wordt vastgesteld op f 1600. In behandeling reclame’s tegen belasting en t_o- Zij worden deels ingewilligd en blijven deels gehandhaafd. Goedgekeurd wordt met 73 stemmen een voorstel van B. en W. tot wijziging van het ambtenarenreglement in die zin, dat geen wachtgeld meer wordt gegeven voor neven-betrekkingen, zulks op aan dringen van Ged. Staten. Vastgesteld wordt een gemeenschappe lijke regeling tot onderlinge hulpverlee- ning bij brand. De vergoeding volgens art. 101 der 1. o. wet wordt over 1936 voor de School met de Bijbel f 2874,77 en f 1251,63. Aan de orde komt dan de rekening van het burgerlijk armbestuur over 1937. Zij bedraagt in ontvangst en uitgaaf f 23^88,03. De begrooting van dit insti tuut wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 20 923,31. Goedgekeurd wordt de verordening tot heffing van 75 opcenten op de gemeente fondsbelasting. Ingekomen is het missie, Berkou W. van Vliet, s rekening, dienst De rekening wordt voorloopip gende eindcijl*. Nieuw-Lekkerland. Zaterdagmiddag speelde Excelsior I op eigen terrein te gen Excelsior I van Pemls. Uitslag 1—4 Excelsior II ging op bezoek bij AB W. II te Hendrik Ido Ambacht en verloor met 40. Te Kinderdijk speelde Zwerver I te gen Rijsoord I van Rijsoord. Uitslag ge lijk spel (0—0). Zwerver II ging op bezoek bij Doto H te Pemis. Uitslag 14. hierna het momen, waarop TE ND UK erop tn Traa hiermee ïrden gesteld. Rondvraag. De heer A. DOGTEROM zegt olj het behandelen der Ingekomen stuk ken te hebben vernomen, dat het raads besluit Inzake de wieldruk op de Molen weg is vernietigd en vraagt, of de borden, die aan die weg geplaatst zijn, zijn weg gehaald. De VOORZITTER zegt, dat Dins dag een bespreking zal plaats vinden met het polderbestuur over deze weg. Het lijkt hem echter gewenscht, dat de bor den voorloopig blijven staan, daar anders de weg nog zwaarder belast zal worden. De heer A. D O G T E R O M is van mee ning, dat de weg reeds afgesloten is. De VOORZITTER zegt, dat er in derdaad een bord staat, dit is echter een willekeurig bord, waarvan geen kracht uitgaat, daar het niet van het voorge- schrev*a model is. Als de polder daar zulk een bord plaatst, dan is dit een pri vé-zaak. een maatregel, waaraan geen enkele rechtskracht verbonden is. De heer A. DOGTEROM zegt, dat er een bord volgens het bij de wet voor geschreven model geplaatst is. waarop een maximum wieldruk staat vermeld van 2400 KG.: daar de weg echter onbe gaanbaar is, werd bovendien het andere bord geplaatst. Hij Gtoopt, dat de bespre kingen tusschen het college en het pol derbestuur zullen leiden tot een algehee- le verbetering van de Molenweg. Hierna sluiting.

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 7