Plaatselijk nieuws DE W< |Wat geeft de radio? 2000 IM. MAANDAG 28 NOVEMBER 1931 NIE rende vereenig.ng, de heer C. den Toom, RADIO-CENTRALS 100 van Totaal JA-Ö die mogen heer B. secretarie de 0—2 2—0 2—0 10.05 10.40 der dat Aangereden. Waddinxveen. Zaterdagnacht had dok ter Van der Linde zijn auto op de Bloe- mendaalscheweg geparkeerd en vertoef de bij een patiënt. Toen hij terugkwam zag htf, dat het llnkerachterspatbord in elkaar zat. Het bleek, dat een passeeren- de vrachtauto tegen de auto was aange reden. De chauffeur was zoo vriendelijk door te rijden en is tot heden onbekend gebleven. stenbedrag f 13.218,58. 2—0 0—2 2—0 2—0 AVRO uitzen- en 8.30—7.00 0—2 2—0 VARA ultzen- en 7.30—8.00 BEWAPENIN WES’ EEN DUITSCH 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.50 London Regional; pl.m. 1.05 Brussel Ned.; 2.20 London Regional; 4.20 Diver sen; 4.50 London Regional; 5.20 National Programme; 8.20 London Regional; 855 National Programme; 8 05 London Regio nal; 8.35 National Programme. VeraehÜDt:Mi en Vrijdag. Pr .mg voor ócl uaanden f 1. Met vereekei ABQNNA’d, die Uit zolderraam gevallen. Ouderkerk a.d. IJssel. Een ongeveer jj-jaxig doktertje raj; den heer Jota Raadsvergadering. Reeuw ijk. De gemeenteraad is in open bare vergadering bijeen geroepen tegen Dinsdag 29 Nov. des avonds 7 uur. De agenda luidt als volgt: 1 Opening. Notulen. Mededeelingen. 2. Voorstel B. en W. vol doen aan schrijven van Oed. Staten in zake gemeenterekenlng 1938. 3. Voorstel B. en W. om aan den heer H. A. Arends eervol ontslag te verleenen als admini strateur van het waterleiding- en elec- triclteltsbedrijf met toekenlng van wachtgeld met Ingang van 1 Januari 1939. 4. Voorstel B. en W. om den gemeente ontvanger tevens te benoemen tot admi nistrateur van deze bedrijven. 5. Voorstel B. en W. tot het aangaan van een geld- leening voor den Blindeweg, uitbreiding waterleiding en Burg. Lucasselaan. 6. Voorkomende Zaken. Rondvraag. Sluiting Eierenveiling. Reeawijk. Aan de eierenveiling alhier, werden aangevoerd 3025 eieren. De prij zen waren als volgt: Kipeieren f 4.20— f 5.20, heneieren f 3.25—f 4, eendeieren f 2.85, alles per 100 stuks. Pieter zen. Moordrecht. Op de Ringdijk vlak bij de Julianasluis, zijn Zaterdagmorgen een veeauto en een trailer met elkander in botsing gekomen. De Veeauto werd aan één zijde geheel opengescheurd. Eén der inzittenden bekwam een hoofdwonde en een hersenschudding. Per ziekenauto is hij naar het Van Itersonzlekenhuis te Gouda overgebracht. De trailer was na het ongeval doorgereden. De rijks- en ge meentepolitie hebben direct ter plaatse een onderzoek ingesteld. De gewonde verkeert niet In, levensgevaar. Door de storm van Vrijdag op Za terdag zijn in de Zuidplaspolder ver schillende boomen ontworteld. De directie van de Kon. Vereenigde Tapljtfabrieken heeft de voormalige mu ziekschool beschikbaar gesteld als ont- spannlngslokaal voor de werkloozen. Op de gemeente-begrooting is voor de in richting enz. een bedrag uitgetrokken, Jerwijl van particuliere zijde ook reeds een bedrag is toegezegd. Daar dit alles niet voldoende is om de zaak te doen slagen, zal op 30 dezer een oliebollendag gehouden worden. Bij de werkverschaffing aan den Spreeuwenhoek zijn uit deze gemeente 24 personen te werk gesteld. JubiJeumuitvoering. Nieawerkerk a.d. IJsaeL Voor een tot in de uiterste hoeken bezette zaai heeft het gemengd koor „Persévérance” Dins dagavond ter gelegenheid van zijn 10-ja- de heer Van der Wouden te Lekkerkerk I rlg bestaan een feestuitvoering gegeven. De zaal en het podium waren feestelijk versierd, aan alle bezoekers «werd een tak levende bloemen aangeboden. Onder de tonen van het Jubïleumlled marcheerden het gemengde koor en de afd. kinderkoor het feestelijk versierde NORMALISATIE HOLL. IJSSEL. De oude vaargeul ingedijkt. Ouderkerk a.d. IJssel. De normalisatie- werkzaamheden vorderen gestadig. Deze week is de kade, waaraan men reeds ge ruime tijd bezig is, en die de oude vaar geul van de rivier afsnijdt in eerste in stantie gereed gekomen, waarmede het daarbinnen gelegen water en de percee- len rietgorzen zijn ingepolderd. Thans is men druk bezig met het ma ken ”an sinks tukken van rijshout en riet, teneinde de kadevoet te verstevigen en het gestorte zand tegen wegspoelen te behoeden. In de kade zijn duikers aangebracht, waardoor het water dat door verdere opspuitlngen niet weg zou kunnen, kan wegloopem. Begroetingen. Ammerstol. De ontwerp-begrooting 1939, zooals deze door B. en W. aan de De mooi In Londen ven tergrond van het trekkelijk en om uit ziet. Het plai de redeneering: Ten eerste heb macht-autoriteite land de ultbreidl paraat tijdelijk i den daarvoor ?an de Duitsche Veiling. Moercapelle. Donderdag waren aange voerd 4408 eieren. De prijzen waren als volgt: henneneieren f 3.65f 4.50, kip peneieren f 4.50f 5.45, alles per stuks. Moercapelle. Woensdag had in de con sistorie der Ned. Herv. Kerk de verkie zing plaats van twee notabelen. Aftre dend waren de heeren Jacob Liefaart en d. Berg, beide zijn weer herko- Gramofoon; 2.00 Vioolvoordracht met Pianobegeleiding en Gramofoon; 2.45-2.55 Gramofoon; 3.00 Het Burlesco Ensemble en Gramofoon; 4 45 Felicitaties; 5.00 Kin- deruurtje; 5.45 Gramofoon; 6.30 Taalles en Causerie over het Binnen aanvarings- reglement; 7.00 Berichten; 7.15 Gramo foon; 7 45 Causerie over leerbewerking; 8.00 Berichten ANP en Herhaling SOS- berichten; 8.15 Keting-Avond, nun.v. Spekers, Vocaal Solisten Ensemble, het NCRV Salonorkest en Solist; 10.00 Be richten ANP en Actueel programma; 10.30 Oigelspel; 10.45 Gymnasitekles; 11.00 NCRV Salo nOrkest; 11-25 Gramofoon; onder wiens leiding de vereenlging enkele jaren de muziekkunst heeft beoefend. In 1901 besloot men de vereeniging om te zetten in een harmonlegezelschap. In 1910 naam de heer Van der Wouden ontslag en in zijn plaats werd benoema de heer Van Wageningen uit Schoonho- i jodium op. De voorzitter van de juhilee- Opruimingswerk. Ouderkerk a.d. IJssel. Zaterdag wer den in tegenwoordigheid van enkele autoriteiten en de politie, in de centrale werkverschaffing in de Spreeuwenhoek een aantal zware boomwortels met be hulp van springstof opgeruimd. Enkele weken geleden heeft men het ook gepro beerd, doch toen bleken de in de wortels geboorde gaten niet diep genoeg te zijn, zoodat er bij de explosie slechts eenjge splinters afvlogen. De pogingen Zaterdagmiddag gelukten beter. 15 1 11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum II. 301.5 M. 10.00—10.20 VJn. ding; VPRO. 8 00 Gramofoon (om 8 18 Berichten); 9.30 Causerie: „Onze keuken”; 10.00 Mor genwijding; 10.20 Uitzending voor Arbei ders in de Continubedrijven; 11.40 Voor werkloozen; 12 00 Gramofoon; 12.15 Be richten; 12.17—1.45 VARA Orkest en Gra mofoon; 2.00 Voor de vrouwen; 3.15 Voor de kinderen; 5.30 Orgelspel; 6 00—6.30 De Ramblers; 6 35 Gramofoon; 6 40 Causerie: „Verzekering van middenstand en kleine zelfstandigen"; 7.00 VARA kalender; 705 Felicitaties; 7.10 Vocaal Concert; 7.30 CaUseiie: „Vernieuwing van opvoeding en onderwijs"; 8 00 Herhaling SOS berich ten; 8 03 Berichten ANP en VARA Varia; 8.15 Voor schakeijs; 8 18 VARA Orkest; 1 9.00 Declamatie, 9.20 Vervolg Concert; I 9.50 Gramofoon, 10.00 Berichten ANP; 110 05 Solirtenconcert; 10.30 Fantasia; 10.50 Het Rotterdamsch Philharmonlsch I Orkest, de Stem des Volks en Solisten I Opn.); 11.20—12.00 Gramofoon. Rijvereeniglng. Ouderkerk a.d. IJssel. De onlangs op gerichte rijvereen'ging. heeft den naam „Nassau-Ouwerkerk” gekregen. Als in structeur is aangesteld de heer P. A. Voorslu's te Stolwijk, lid van de lande lijke rijvereeniglng „Siegfried” te Berg ambacht.. Het ligt In de bedoeling om hier een gezellige avond te houden. Bestuur „O. en 8.”. Ouderkerk a.d. IJsaeL Tot voorzitter van de Chr. Gem. Zangvereeniglng „Oe fening en Stichting” is in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer F. G. Goudriaan, gekozen de Vonk Noordegraaf, en tot heer K. van Rijswijk Kz. Geen Katrijn melken. Polsbroek. Het regenachtige weer laatste dagen is oorzaak geworden, alle landbouwers hun vee naar de stal len hebben gebracht, zoodat het tradl- tioneele 8t. Katrijnmelken deze herfst niet zal plaats hebben. Dammen. Polsbroek. Woensdagavond speelde de Polsbroeksche damclub D.O.8. in desaal P. v. d. Akker een compe- voor het Goudsche dam de Haastrechtsche dam- 12—8. het moment maken we een per ode van I inzinking mede. Maar gezien het re ul- i taat van de bazar, wil de burgerij het bestaan van de muziekvereeniging. En daar zij nu nieuwe instrumenten heeft aangekocht, zullen wij hopen dat de ver- eenlg'.ng wederom zal opleven, zoodat zij een fleuriger periode zal tegemoet gaan. Bij de Woensdagavond gehouden vergadering van de werkgeversorganisa tie in het Landbouwbedrijf, waarbij als le punt op de agenda stond vermeld al of niet toe te treden tot een arbeids contract voor vaste arbeiders, werd met 19 tegen 14 stemmen besloten daarop niet in te gaan, waarop de vergadering na 3 kwartier weder uiteenging, daar verdere behandeling der agenda geen zin had. Capelle ad.. IJsaeL De collecte tijdens de dankstond voor 't gewas in de Herv. Geref. Evangelisatie aan de Boezem straat, heeft f *157 opgebracht. Krimpen a.d. IJssel. Zaterdag 10 De cember zal een collecte lapgs de hulzen worden gehouden, welke uitgaat van het bestuur der Gemeentelijke Instelling voor Armen- en Werkloozenzorg, De op brengst zal worden aangewend voor een Kerstgave aan de armlastigen, onder steund door deze instelling. Lekkerkerk. In de vergadering van de commissie van beheer der waterleiding „Lek en IJssel” is, m de plaats van den heer C. G. Roos, die als zoodanig ont slag had genomen wegens zijn benoe ming tot lid van Ged. Staten, benoemd tot voorzitter de heer J .Aalbers, burge meester van Krimpen a.d. IJssel, thans secretaris. In die plaats is benoemd mr. G. C. van der Willigen. Het hoogheemraadschap der Krira- penerwaard heeft besloten, het wegdek van de dijken en wegen in de Krimpe- nerwaard as. zomer geen nieuwe bewer king te doen ondergaan. Alleen de put ten zullen worden bij gewerkt. Woensdagavond heeft het dames- koof „Inter Nos” in samenwerking met ’t mannenkoor „Zanglust” in „De Groo ts Boer” onder leiding van den heer P. Kroon, een zeer goed geslaagde uitvoering gegeven. Opgevoerd werd de operette Malle Geert. Het was aan alles te zien, dat de uitvoering zeer goed was voorbe reid. Het tooneel was goed verzorgd en de costumes waren keurig in orde. Het was een vlot gespeelde operette, waarvan zang en actie Insloegen. De voorzitster, mej. De JongBak, dankte met eenlge woorden het talrijk opgekomen publiek. Het bal hield velen nog eenige tijd ge- zelllg bijeen. van den heer titlewedstrijd district tegen vereeniging. Polsbroek won met De volledige uitslag is: Polsbroek. Haastrecht. J. Kok Cz.—J. Stout A. Rietveld—N. Duits E. v. d.’Vlist—C. Eegdeman L. HoogenboomL. Groenendijk J. v. d. Vlist—P. de Wild Joh. Zijderlaan—W. oe Wild K. TeeuwD. Bakker J. Zijderlaan—H. Vergeer T. v. d Vlist—Th. Steenkamer Jac Kok—F. de Graaf De Londensche N. R. Crt. schrijf! Sedert kort is i Duitsch aanbod accoord opnieuw den. Dlplomatlel hebben mededeel nieuwe Duitsche deellngen waarsc om er de gelnter kennis te stellen. De idee zou zijl heden in de kom te doen voor de wapening in de 1 land. Dultschland zoi handhaving van teit aandringen, met een stabilisa nationale bewape lijkheid. Met an en Frankrijk zoui het bestaande Di voeren, en Duitse! ten in die tijd f van zijn militair men. De westelij) voorts gevraagd ring voor deze I Europeesche ven door een meer ding In de kolon men. door een groot deel van de van de bazar te bestemmen Groene Kruis, meer in het voor de Wijksverpleging. Mevr, van Beusekom dankte hierna de sprekers voor hun goede woorden en wenschen. Daarop werd met de verschillende ver makelijkheden, zooals sjoelen, speerwer pen etc. aangevangen, waarvan spoedig een druk gebruik gemaakt >werd. Dammen. Benschop. De uitslag van de onderlin ge competitie gespeeld door de damclub „Denk en Zet” alhier is als volgt: A. SchepJ. van Delft T. Schep—W. Rosenboom B. v. Delft—J. Kers Chr. v. Delft—B. Schouten A. van EsChr. van Delft D. LangerakB. van Delft De Dam weg In Benschop. Benschop. De Damweg in deze gemeen te, welke de hoofdverbinding vormt met Oudewater, verkeert van Polsbroeker- dam af in noordelijke richting, over een lengte van ongeveer twee kilometer in zeer slechte staat, zoodat het verkeer daarvan ernstige bezwaren ondervindt. De A.N.W.B. heeft hierop de aandacht gevestigd van het betrokken wegbestuur, met het verzoek, spoedige afdoende ver betering van deze weg te willen bevorde ren. Benschop. De opbrengst van de collecte ten bate van het Ned. Bijbelgenootschap, gehouden aan het einde van den dienst in de Ned. Herv. Kerk, waarin voorging ds. Koolhaas van Huizen, was f 25. Bij de verkiezing van leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente werden de aftredenden, de heeren G. de Heer, H. Oskam, en J. W. van Baaren als zoodanig herkozen. VEERTIG JAAR MUZIEKVEREENIGING Bergambacht. Ter gelegenheid van de aa. jubileum-uitvoering van de muziek vereeniging „Excelsior" wegens haar 40- jarig bestaan, meldt men ons het volgen de. Veertig jaar geleden gaf de heer Van Zutphen uit Gouda aan eenlge personen hier vioolles. Op zich zelf gaf vioolles geen voldoening en onder leiding van den leermeester ging men gezamenlijk mu ziek maken. De toenmalige vioolspelers waren K. v. Dam, Gebrs. A. en C. Beze- mer, J. v. d. Straaten en A. Oskam Dz. Zij konden toen alleen maar tweestem mige muziek maken, dat was ook niet voldoende, waarom met goed succes werd getracht meer leden te krijgen. Het ledental werd toen 14. Bij de oprich ting was het dus een symphonlegezel- schap In 1899, 1 Jaar na de oprichting, ver trok de heer Van Zutphen naar Harlin gen. Tot directeur werd toen benoemd ven, die in 1917 werd vervangen door den heer B. A. Hoon te Schoonhoven. I Later is weer d$ heer Van der Wouden directeur geweest, om tenslotte „vervan- l gen te worden door den tegenwoordigen, den heer J. de Jong. Het ledental der w vereeniging varieerde van 32 (hoog te raad is aangeboden, sluit aan inkomsten aantal) tot elf. Thans telt zij 22 leden Op en uitgaven op- de gewone dienst, met een bedrag van f 96 446,57. Als bijdrage van het Rijk in de kosten van de ge meentehuishouding is geraamd f 3946,90. De kapltaald'.enst sluit met een inkom en f 14.676,43, uitgaven nan steun is uitgetrokken f 8500 en voor arbeidsloon (werkver schaffing) f 30.000. De begrooting van het GEB. voor 1939 geeft een winst cijfer aan van f 690. De totale baten worden geraamd op f 10725, waaronder opbrengst van stroom voor licht *f 7450, yoor kracht f 985 en aan meterhuur f 1750 en een bijdrage van de gemeente Berg ambacht van f 40 voor exploitatie van het llchtnet aan de Kerkweg. Bazar naai krans. Benschop, in tegenwoordigheid van verschillende genoodigden had Woens dagmiddag de opening plaats van de ba zar van de naaikrans „Arbeid Adelt”. De burgemeester wees op het feit, hoe eenige dames met groote liefde een ge heel jaar ijverig werken haast onge merkt doch zich bijzonder in Novem ber uitsloven om een en ander voor de bazat gereed te maken, waarvan de op brengst wordt aangewend voor een goed doel. Spr. dankte die dames voor liefde en hoopte dat de bazar zou slagen. De heer Lamoré, voorzitter van Het Groene Kruis, wees allereerst op de on rust in de wereld. Deze is niet veran derd bij vroeger vergeleken. De wereld Is niet vooruitgegaan. Het is evenwel onze plicht het licht te doen overwinnen en van dit plichtsgevoel geeft de Naai krans blijk. Zij arbeidt rustig voort. Zij werkt met een bepaald doel, n.L het lij den der menschheld te helpen verzachten opbrengst voor Het bijzonder Wonin<bouw. Ouderkerk a.d. IJssel. Aan de Gebrs. M. en P. Pols, metselaars, is opgedragen het gedeeltelijk afbreken en op de oude voet herbouwen van het woonhuis B 84 In de Kromme, voor rekening van den heer P. Visser Az. Programma C. Dinsdag 29 November. 8.00 BrusseJ Ned.; 9.20 Diversen; 10.50 London Regional; 12.20 Brussel Ned.; 2.20 London Regional; 3.20 Keulen; pl.m. '4 15 National Programme; 6.20 London Regio nal; 7.20 Brussel Ned.; 7.Ï0 Keulen; 8.20 Brussel Ned. of Diversen; 11.20 National Programme. Woensdag 30 November. 9.20 Diversen; pl.m. 1.05 1 Dinsdag 29 November. Hilversum L 1875 M. en 415.5 M. KRO- uitzending. 8.009.15 Gramofoon (om 8.15 Berich ten); 10.00 Gramofoon; 1130 Godsdien stige causerie; 12.00 Berichten; 1215 KRO Orkest (1.001.20 Gramofoon); 2.00 3.00 Voor de vrouw; 3.05 Modecursus; 4.05 Berichten, Cello-voordracht en Gramo foon; 4.50 KRO Orkest; 5 45 Felicitaties; 8.05 KRO Melodlsten en Solist; 7.OU Re- richten; 7.15 Causerie: „De persoon van Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck”; 7.35 Sportpraatje; 8.00 Berichten ANP en Me- dedcelingen; 8.15 KRO Symphonle Orkest en Solist; 9.00 Causerie „Prof Mr. Ch. P. M. Roinme"; 9.20 Vervolg Concert; Gramofoon; 10.30 Berichten ANP; KRO Boys en Sdlist; 11.00 Sigmund Gas pan’s Orkest; 11.20 KRO Boys; 11.40 12.00 Gramofoon. Hilversum H. 361.5 M. ding; 11.00—11.30 vm. RVU. 8.00 Gramofoon (c.a. 8.15 Berichten); 10.00 Morgenwijding; 10.15 Orgelspel Opn); 10.30 Voor de vrouw; 10.35 En semble Bert van Dinteren; 11.00 Cause rie: „Onze woning. Grondslagen voor een harmonisch interieur”; 11.30 Ensemble Bert van Dinteren; 12.15 Berichten; 12.18 De Twilight Serenaders; 1.00 Gramo foon; 1.15 Omroep Orkest en Solist; 2.00 AVRO Vaudeville Orkest, Mannenkoor en Solisten (Opn.); 2.45 Knipcursus; 3.45 Zang met Pianobegeleiding; 4.05 Plano- voordracht; 4.30 Klnderkoorzang; 5.00 Klnderhalfuur; 5.30 Omroep Orkest; 630 Causerie „Bent u evenwichtig? (2)”; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Kinderkoor „Zang- lust"; 7.30 Engelsche les; 8 00 Berichten; ANP, Radiojournaal en Mededeelingen; 8*20 Weldadigheidsoproep; 8.30 Bonte Dinsdagavondtreln; 10.00 Radlotooneel; 1020 Bridgeles; 11.00 Berichten ANP; hierna tot 12.00 Causerie: „20 jaar dans muziek en nog wat” (met Gr.pl.). Woensdag 30 November. Hilversum L 1875 M. en 415.5 M NCRV uitzending; 6.307.00 Ondewijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en Meditatie; 8.15 Be richten en Gramofoon (9.30—9.45 Geluk- wenschen); 10.30 Morgendienst; 11.00 Gramofoon; 11.16 Zang met Pianobegelei ding en Gramofoon; 12.00 Berichten; 12.15 Gramofoon; 12.30 Orgelspel; 1.30 Koning, dat bij de kinderen van den heer Keizer a.d. Kerkweg op zolder speelde, viel Vrijdagmiddag uit het zol derraam. Het kind viel van ongeveer 3*4 M. hoogte. Het kwam In het tuintje voor de woning terecht en bekwam eenlge kneuzingen aan haar rugje. hield een rede, waarin hij voor de steeds I ondervonden gastvrijheid en medewer king hartelijk dankte. Vervolgens memo reerde hij de moeilijkheden, welke in den aanvang moesten worden overwonnen. De heer De Beun, dirigent der vereeni ging, dankte spr. voor zijn eminente lel-, ding. In de afgeloopen 10 jaar behaalde Persévérance slechts eenmaal een twee de prijs, alle andere waren eerste prijzen. De burgemeester bood zijn gelukwen- schen aan en ze'de dat het in een tijd waarin er ook op vereeniglngsgebied concurrentie hecrscht, een prestatie is, het 10 jaar vol te houden. Men begon met 12 leden, spoed'g waren er 50 leden, thans zijn er nog 30. Met liefde werkt de vereen ging aan haar zware taak. De be stuurders kunnen met voldoen.ng terug zien op de weg, welke achter hen ligt Laat niets hen weerhouden om verder te gaan op deze weg, zang werkt ver edelend, geeft voldoening en troost. Moge de zang nog zuiverder, de vriendschap nog hechter en de faam der vereen, nog greoter worden. Een stormachtig applaus volgde op deze rede. De eere-voorzitter, de heer Den Toom uit Rotterdam, complimenteerde de ver een ging en wees op het neutra’e karak ter van deze vereeniging. Als b'lijk van erkentelijkheid bood spr. een voorzitters hamer aan. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door de heeren A. v. d. Berg, namens de tooneelvereenlglng „Steéds Voorwaarts”, A v. Vliet, namens het Oranjecomité en de vereeniging Volksonderwijs; W. v. Helden, namens de v.v. Groeneweg; C. A. Dijksman, na mens de afd K NVB, en namens de Ijs club; P. de Man, namens de v.v. Nieu- werkerk. De sprekers boden allen een fraai bloemstuk of een ander aandenken aan Met enkele welgekozen woorden dankte de heer C. den Toom, voor de hartelijke woorden en de huldeblijken. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het zangprogramma, dat verdien stelijk wérd uitgevoerd. Het succesnummer van deze avond was „Grootmoeders Jongen”, gezongen door mej. E. den Toom. Het kinder koor zong helder en duidelijk, aan alles kon men merken hoe serieus de klein tjes hun taak opvatten. Aan het e.nde van het zangprogramma dankte de voor zitter den dirigent voor zijn onvermoeide ijver. Als blijk van waardeering bood hij hem namens de vereeniging een waar devol geschenk aan. Tot besluit werd een tooneelstukje „Het Slippertje” Opgevoerd Met deze opvoering bewees Persévérance dat zij onder haar leden ook krachten heeft voor het tooneel. Nieuwerkerk a.d. UsseL De gemeente veldwachter, die in het dorp is gestati- onneerd, bracht een bezoek bij den heer Hoogerwaard, aan de Hoofdweg. Nadat veldwachter De V. zijn zaken had afge handeld begaf hij zich huiswaarts. V. stapte op zijn stalen ros en fietste ge moedelijk het erf af. Dit gebeurde bij avond. Van de overzijde scheen het licht van de autogarage van den heer Roon, terwijl van de rijksweg een auto naderde welke een verblindend licht uitstraalde. V. meende tusschen de dampalen heen I op de weg te kunnen komen, dit was ook 1 mogelijk geweest, indien hij werkelijk tusschen de dampalen door was gereden. V. reed echter naast de dampalen en kwam in een moddersloot terecht. Met groote moeite slaagde de politieman er in zelf op ’t droge te komen. De pogin gen om zijn rijwiel eveneens zonder hulp op het droge te brengen mislukten, zoo dat V. de buren moest waarschuwen, die hun medewerking verleenden om het rij wiel uit de bagger op te diepen. De heer Kors, onderwijzer aan de Chr. School, die In het bezit is van een akte Land- en Tulnbouwonderwljzer, is benoemd tot onderwijzer aan de land- bouwcursussen te Zevenhuizen, Bleiswljk en Bergambacht. Een vreedzaam door een veel ster de middelen der oorlogschemie aai omdat Italië het Deze daad van ru ging wekte,in di afkeer jegens Ital Abessime Enge ben, die zich teg Na een jaar is en vergeven, de denken met mee zij erkennen de nié, noemen den biedig „keizer va land sluit een ve met het land, wi zoo verbolgen wa. Spaansche opstar cistlsche strijd te regeerlng, terwijl die regeering stei hulptroepen teruf doet dat, met ve< man, doch laat i ter. De Duitsche ten vechten nog geering, hun vlii steden en dorpen belang, maar de hebben verklaard king van het klei: troepen, Spanje levert voor de Eu nu niets meer he van Frankrijk en de weg staat. Toen na de oor deelde Oostenrij wilde aansluiten, en bracht als vo< de Brennerpas, toch gevolg gaf te bezetten. Een Dultschland Oos laat Mussolini g de Brennerpas een paar officier luk te wenschen. Als vroeger Du de over Tsjecho land, Frankrijk, F De. Joh. Ktjne. f Zevenhuizen. Op 65-jarige leeftijd is overleden ds. Joh. Kljne, predikant bij de Ned. Hervormde Gemeente te Rhe- nen. Ds. KJjne heeft van 1918- tot 1924 de gemeente van Zevenhuizen gediend. Hulp aan Duitache Joden. Zevenhuizen. Vrijdagavond zal ten ge- meentehuize, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. Klinkhamer een vergadering worden gehouden van de af gevaardigden van in deze gemeente ge vestigde jeugdvereenigingen. Het doel van deze bijeenkomst is om de hulpver lening aan DuitschJoodse he vluchte lingen onder oogen te zien. Gevonden: een zwarte wollen hand schoen. Inlichtingen bij den gem.-veld wachter. Vellingbericht: Veiling op 23 Nov. 1938. Aangevoerd werden 9425 eieren. Prijzen per 100 stuks. Groote kippeneie ren f 5.05f 5.40, henneneieren f 3.50— f 4.15, eendeneieren f 3—f 3.60, kalkoen eieren f 5.55; kippen per stuk 1 0.50 X 0^ konijneh X 1—X

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 6