De Veearts aan 't woord. Binnenland Gemengd nieuws Landbouw en Veeteelt Rechtszaken De levensloop van Pieter Peuter GARANTIE Plaatselijk nieuws Sii sas. a ut jatmt**. jsi» *- Burgerlijke stand Wat houdt 1939 in? half zes bezig het ruim, waar het vuur woedde, onder water te zetten. Voor de bemanning bestaat geen gevaar. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Gisteravond om tien uur was men nog steeds bezig met de blussching van de brand. VLUCHTELINGEN UIT KAMP ONTSNAPT. In een extra-politieblad verzoekt de hoofdcommissaris van politie te Rotter dam. opsporing en aanhouding van vijf vluchtelingen (Joodsche Duitsche onder danen) die uit het kamp te Hoek van Holland zijn gevlucht. oorlog geduurd heeft, 823.000 dooden op het slagveld hebben achtergelaten, terwijl 1.200.000 Chineezen gewond werden. De Japanners zouden 47.133 dooden hebben. AMERIKA EN DE JODENKWESTIE. Weer een stap te Berlijn. De Amerikaansche ambassade heeft opnieuw een nota aan het departement van Buitenlandsche Zaken te Berlijn overhandigd, waarin wordt uiteengezet, dat het decreet van 14 December van lei dende functies in Duitsche zaken, niet de buitenlandsche Joden vrijstele. Het verluidt, dat de Amerikaansche ambassade de verzekering heeft geeischt dat de Amerikaansche Joden niet onder deze maatregel vallen. BANDIETEN OVERTROFFEN. Twee jongens plegen 'n krukje. Te San Francisco hebben twee 15-ja rige jongens voor de aardigheid inge broken in „het meest ontoegankelijke ge bouw" der Vereenigde Staten de nieu we munt te San Francisco, waarin voor 595 miliioen dollar aan goud ligt opge slagen. Een nachtwaker hoorde op zijn ronde een verdacht geluid. Hij ontdekte tot zijn niet geringe verbazing twee kna pen in de afdeeling. waar het geld wordt geslagen. De jongens verklaarden het volgende: lrDe ramen gelijkvloers waren van tra lies voorzien. Wij zijn dus maar langs een regenpijp naar de tweede verdieping geklommen en kropen langs een lijst* tot wij een raam bereikten, dat aan stond. Hierdoor zijn wij het gebouw binnenge gaan." De rijksmuntmeester, die van het ge beurde op de hoogte werd gesteld, kon het bericht aanvankelijk niet gelooven. „Die jongens hebben een prestatie gele verd, die een bende bandieten niet had kunnen volbrengen, zeide bij. De knapen Paul Francis en William Gallagher zijn intusschen naar het huis van bewa ring overgebracht. KOEIEN MET ACHTERLICHTEN! Te Wallaceburg, in Ontario (Amerika) heeft de gemeenteraad besloten, dat al het vee, dat door de straten van Walla ceburg gedreven wordt, bij avond uitge rust moet worden met een rood licht, dat aan de linkerachterzijde van het dier moet worden bevestigd. 2. Zoo Ja, is dan de minister bereid, te zorgen, dat dit groote prijsverschil tot de Juiste proporties worde teruggebracht? BOTERNOTEKRING. De eommissienoteering voor Neder- landache boter is Donderdag vastgesteld op 84 ct. per k.g. (onveranderd). DE BOTERHEFFING. Het bedrag van de heffing en dei steui uitkeering op boter is behoudens tus- schentijdsche wijziging voor del week van 29 Dec.5 Jan vastgesteld opi70 ct per k.g. (ongewijzigd). TOESLAG OP KAAS. De toeslag op volvette boerenkaas be draagt voor de week van 29 Dec 5 Jarv 14.4 cent per k.g. (ongewijzigd). metgezel wist zich op het ijs te werken en bereikte na een hachelijke tocht, Igloolik. LITHAUSCH VLEESCH ONDER NEDERLANDSCHE NAAM? De heer Weitkamp heeft den minister »van economische zaken de volgende vra gen gesteld: L Is het waar, dat de te Bteenwijk in de Unileverfabrieken verwerkte Lithau- sche varkens, geconserveerd ztjn in met een Nederlandsch merk voorziene bus sen? 2. Zoo ja, is dan de minister bereid om. ter voorkoming van minder juiste concurrentie met het Nederlandsche pro duct, te gelasten, dat in het vervolg geen bulfcenlandsch, alhier verwerkt, vleeach opder Nederlandsche naam mag worden uitgevoerd? DUUR SERUM TEGEN MOND- EN KLAUWZEER. De heer Weitkamp heeft de volgende vragen gericht aan den minister van economische zaken 1. Is het den minister bekend, dat het dusgenaamde reconvalescentserum, zoo wel hier te lande als in België gebruikt en aanbevolen, als voorbehoedmiddel te gen mond- en klauwzeer onder de koeien in ons land f 8, in België echter slechts f 0.80 per liter kost? ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE DORDRECHT. (Uitspraken van Woensdag 28 Dec.) J de M. te Gorinchem: diefstal. Eiseb 9 maanden gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. Uitspraak Q maanden gevangenisstraf met aftrak der preventieve hechtenis. G. B. te Kedichem: oplichting, i Eisch 8 maanden gevangenisstraf. Uitipraak conform. door O. TH. ROTMANN (nadruk verbaden.) bespaar U die nare dagen Binnen een kwartier verdwijnen Uw pijnen, Uw lusteloosheid, Uw mi graine en gevoelt ge U vroolijk en opgewekt Let op het AKKER-merk. Per koker van 13 stuks - 12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. want te bevatten een otitondere combina tie van uiterst geneeskrachtige stoffen, volgens recept van Apothekei Duraotu. Hij snelt naar huis en wie komt daar [aan? 'tls Pieter, met modder en slijk belaanJ O, o, wat wordt de man nu boos| Zijn'woede is bijna grenzeloos! „O jij schavuit! Verdorven spruit! Je gaat naar de kostschool V Zoo roept hij uit. Enkel gebroken. Lexmond. Dinsdagmiddag gleed dokter Schuckmk Kool op de dijkstoep van den heer B. de Groot in Achthoven uit en viel. Hierbij brak de dokter een enkeL Dokter Donker uit Ameide heeft de eer ste hulp verleend en dokter Schuckink Kool ter verdere verpleging naar het ziekenhuis te Utrecht gebracht. Gevonden voorwerpen: een vulpen en een zadel tasch. Lexmond. De heer Joh. van Eek is herkozen als kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk. Zaterdag werd W. B. uit Leerbroek hier in Lakerveld op heeterdaad betrapt bij strooperij en door den rijks- en ge meente-veldwachter deswege bekeurd. De pas geschoten kersthaas, benevens een dubbelloops jachtgeweer en een serie patronen werden in beslag genomen. Molenaarsgraaf. De IJsclub „De Graaf stroom" heeft Donderdag een hardrijde rij voor de leden gehouden. Winnaars waren: le pr. F. Muilwijk, 2e pr. J. L. Schep, 3e pr. A de Haan, 4e pr. M. van Kleef, 5e pr. p. Prins en 6e pr. M. Tuk ker. Maandag 2e Kerstdag was er hardrij den voor personen tusschen 16 en 20 jaar. Hiervan werden winnaars: le pr. P. Vogel Mz., 2e pr. L. Molenaar Cz., 3e pr. Jb. v. Kleef, en 4e pr. D. Muilwijk. Nieuw-Lekkerland. De directie van de N.V. Betonfabriek vil. J. en A. den Boer besloot, gedurende de vorstperiode, toen de fabriek moest worden stilgelegd, aan het personeel een wachtgeld toe te ken nen. De IJsclub „Heemskerk" hield op 2en Kerstdag een hardrijderij voor inge zetenen. Er namen 18 persnoen aan deeL De uitslag was: 1 T. J. den Ouden; 2 C. de Lange; 3 P. Pols; 4 J. de Lange. Maandagavond vierde de Zondags school „Samuël" in de Ned. Herv. Kerk het Kerstfeest, waarbij vele ouders en andere belangstellenden tegenwoordig waren. De bijeenkomst werd geopend door het hoofd der Zondagsschool, den heer C. J. de Groot, waarna deze de Kerstgeschiedenis behandelde. De heer L. Klootwijk vertelde een kerstverhaal. De kinderen werden onthaald en zij, die de Zondagsschool verlieten, kregen een bijbel en een diploma. Ds. Joh. van Dorssen sprak een slotwoord en eindig de met dankzegging. Nieuw land. woensdag 28 Dcc. was de laatste avond van de schietwedstrijd der afd. van de B.VJL. De uitslag was als volgt: T. van Houwelingen 392 p.; G. Oudshoorn 388, D. W. Baars 382, W. de Groot 372, X de Ruiter 371, D. Boogert 367, J .Horde 365, T. Alting 365, G. den Besten 359, X de Groot 358, P. 'tan Door- ne 356, K. Buijserd 356, W. E. van Ooijen 354, L. de Groot 350, D. P. de Vries 347, C. M. Baars 345, X Boogert 336, W. de 326, H. O. Kars 324, P. Heikoop 317. J. Oudshoom 310, A. d. Berg 223, C. Hor- den 185. Het maximum aantal punten was 400. De prijsuitreiking heeft op een nader te bepalen datum plaats. Jubileum Fok- en Controle-vereeniging. Noordeloos. De Fok- en Controlever- een.g.ng „Vol Moed" heeft dezer dagen haar 25-jarig bestaan nerdacht. Dat deze actie om te komen tot verbetermg van de veestapel vruchten neeft afgeworpen, moge wel blijken uit het feit, dat Noor deloos als fokcentrum in den lande een zeer gunstige reputatie gemet. De fok- st.eren „Immo", „Ascamus", ..Korengar- ster" ert „Hihegondes". welke (vooral eerstgenoemde) zoo speciaal den vee stapel hebben beïnvloed, zijn wijd en zijd bekend. Afstammelingen zijn door geheel Nederland en ook in 't buitenland voor goede prijzen aangekocht. De vee stapel van den heer C. B.kker W.Azn., den stierenhouder der vereenig.ng, vindt haar weerga weihaast niet in het land. Vele malen zijn de fokstieren en het vee van den heer Bikker en andere leden der vereen, bekroond. Het Jubileum werd in besloten kring gevierd Noordeloos. De Ned. Herv. Zondags school heeft voor de eerste maal het Kerstfeest gevierd in de Ned. Herv.. Kerk Mej. van Zwol vertelde een Kerstver haal. Ook ds. Zijlstra verleende zijn me dewerking. De kinderen werden getrac- teerd. Als blijvend aandenken ontvingen ze een bijbeltje, een boek en nog een verrassing. Verschillende Kerstliederen werden gezongen, die ondanks het feit, dat de Zondagsschool nog maar kortge leden is opgericht, reeds zeer goed ge- gaard en Truus de Baat; 4e pr. A. Vonk en verloofde. Het bestuur van de Jjsclub heeft thans de banen schoongemaakt voor het gé val de vorst'weer mocht invallen, zoo dat dan deze banen weer goed berijd baar zullen zijn. Gevonden: een ceintuur van een mantel. Inl. bij de gem.-veldwachtef. Gymnastiekuitvoenng. Streefkerk. Donderdagavond gaf de. gymnastiekvereenig.ng „Spar<,a" m de zaai van café Btuurman haar tiende uit voering. Niettegenstaande het barre win terweer. haddun toch vele leden gehoor gegeven aan de uitnood.ging om deze uitvoering bij te wonen. Deze tocht zal niemand ech.er berouwd hebben, de uit voering is goed geslaagd. De heeren en damés gaven verschillende proeven van hun kunnen en durf aan de toestellen, terwijl de rhytmisehe oefeningen der da mes de grootste bewondering wegdroe gen. Ook het werk van de kieuters beviel uitstekend. Verder waren twee keurtur- ners uit Dordrecht overgekomen en ga ven prachtige staaltjes van gymnastiek ten beste Het was eigenlijk de bedoeling dat zeven heeren zouden komen, doch met de grootste moeite is het aan twee heeren gelukt de tocht tot Streefkerk te doen. Tot slot wérd een komisch tooneel- stuk „Mijn zoon de dokter" opgevoerd. De spelers vertolkten hun rol naar be- hooren en verwekten veel gelach. Noordelooe. Voor de leerlingen der Bijz. en O. L. Schooi is Dinsdagmiddag een wedstrijd gehouden in hardrijden. De prijsjes werden gewonnen door: le klasse, meisjes: le prijs B. Bos; le en 2e klasse jongens: le pr. K. Blokland; 2e pr. B. den Besten, 3e pr. G. Boven kerk; 3e en 4e klasse meisjes: le pr. M. Bikker Cd„ 2e pr. M. Blokland. 3e pr. M. de Jong; 3e en 4e klasse Jongens: le pr. A. Wallaard, 2e pr. H. Uitenbogerd, 3e pr. M. de Jong; 5e en 6e klasse meis je»: le pr. D. Slob Gd„ 2e pr. W. Rit meester, 3e pr. St. de Jong; 5e en 6e klasse Jongens: le pr. W. Bikker Czn„ 2e pr. J. de Jong, 3è pr. G. Slob; 7e en 8e klasse meisjes: le pr. N. den Besten, 2e pr. Jo den Besten, 3e pr. Magda Vonk; 7e en 8e klasse Jongens: le pr. H. Riet veld, 2e pr. X Rietveld, Se pr. X Advo- kaat. Ottoland. De IJsclub Wilhelmina hield 2e Kerstdag een nationale ringrijderlj, waaraan 23 paren hebben deelgenomen en waarvan de uitslag was als volgt: le prijs f 7.50 C. Boon te Molenaarsgraaf met mej. N. Bouwman te Wijngaarden; 2e prijs f 5 W. Tukker te Molenaars graaf met mej. X van Hof alhier; 3e pr. f 2.50 K. Horden en mej. T. Eikelen boom, beiden alhier; 4e prijs t 2 P. den Boer en mej. F. den Boer, belden alhier; 5e prijs f 1 C. Hamerpagt alhier en mej. J. Hakkesteeg te Brandwijk; 6e prijs f 0.75 G. Vink te Molenaarsgraaf en mej X van Kleij te Bleskensgraaf; 7e prijs f 0.50 R. Korevaar te Brandwijk en mej. J. Stuij te Molenaarsgraaf. Dinsdagmiddag werd een hardrijde rij voor mannen op een baan van 160 meter gehouden, waaraan 16 personen hebben deelgenomen. De uitslag was: le prijs f 40 A. Kalter te Nieuw-Amster- dam; 2e prijs f 20 J. W. Ooms te Am- merstol; 3e prijs f 10 A. Bor te Noorde loos: 4e pr. f 5 A. Blomberg te Kedi chem. Oud-Alblas. Op de avond van Tweede Kerstdag werd op de ijsbaan een ring rijderlj gehouden voor paren. De uitslag was: le pr. J. de Jong en echtg.; 2e pr. H. C. Bongers en echtg.; 3e pr. B. Boo- Geboren: Bastlaantje, d. van P. deBie en M. Paardekooper. Arie, z. van J. Schreuders en G. N. M. Sterrenburg. Maarten Cornells, z. van C. Visser en M. Sparreboom. Arie, z. van A. W. Bui- zert en C. v. d. Horst. Getrouwd: L. Knuistingh Neven, 26j. en A. Gerritsen. 25 j. A. P. Lighaam, 26 J. en N. vari aer Hoek. 23 J. Overleden: M. de Kluijver, 81 J., onge huwd. C. L. Smit, 79 wedn. va» J. Reeling. ARKE11. December Overleden: G. de Leenw, 80 J- BENSCHOP. December. Geboren: Bemardus Hendrik, z. van B. de Graas en C. J. Hollaar. Willem, z. van W. van Ieperen en X P. Snoek. Teuntje, d. van A. Booij en J. Burger. Getrouwd: G. Sangers en X Mennes* dorfer. GIESSENDAMDecember. Geboren: Arie, z. van J. W. de Rover en H. van der Plas. Helena Wilhelmi na, d. van A. Dubbeldam en C. Gars- kamp. Neeltje, d. van J. van Houwen lingen en J. M. Buijs. Ondertrouwd: P. Kwakernaak, 25 J.e* G. Klop, 24 j. Getrouwd: G. Muilwijk, 25 J. en C.W. Ruytenberg, 26 J. Overleden: P. de» Jager, 84 J., ongeh. IJSSELSTEIN. December. Geboren: Gijsberta Theresia, d. van Q J. Tersteeg en H. Elbertse. Huibert Ber- di Johan Antoon, z. van B. J. C. J. Beijex en J. W. Remenerda. Johanna Wilhel mina, d. van W. H. van Doom en M. X Kompier. Cornelia Johanna Maria, d. van E. J. G. v. Weerdenburg en J. M. v Breukelen. Jannetje, d. van G. Dissel en N. P. Heikoop. Cornells Johannes Leonardus, z. van C. J. de Langen en J, van der Hoeven. Ondertrouwd: G. Verburg, 25 j., (te Lopik), en Ch. Raatgever, 29 j. Getrouwd: J. van Arkel, 29 J., (te Lo pik) en J. E. den UflI. A. J. Geelhoed, 25 j. (te Epe) en M. Bleijenberg, 25 j. Overleden: A. van der Neut, 46 J„ echt- genoote van G. M. Oskam. G. J. van Kippersluis, echtgenoote van G. Baten- brug. Er komen in de varkensfokkerij heel wat gevallen van hoestende biggen voor. De oorzaak van dit hoesten kan echter zeer uiteenloopend zijn en daarom is ook het verloop vaak zeer wisselend. De eene keer lijken de dieren van de longaandoening, die het hoesten ver oorzaakt, niet veel last te hebben en blijven zij desondanks goed groeien. Een andere maal daarentegen gaan ze niet alleen hard achteruit, maar vallen er ook verscheidene dooden, terwijl zij die overblijven, meestal slijters worden. Ook bij een dergelijk ongunstig ver loop kunnen nog weer totaal verschillen de oorzaken ln het spel zijn, waarvan de eene meer, de ander minder, sommige zelfs in het geheel niet voor genezing of verbetering vatbaar zijn. Vaak ook zijn ze zeer besmettelijk. Het is daarom wel zaak, wanneer men hoestende biggen heeft en vooral wan neer het hoesten zich uitbre dt, deskun dige voorlichting aan den dierenarts te viagen. Want in verschillende gevallen zal het mogelijk zijn, b v. door het be reiden van een bepaalde entstot, de te 3W CR ton som* aws HOESTENDE BIGGEN. veel schade voorkomen worden. Over het algemeen kan cte eigenaar zelf ook verschillenae voorbehoedende maatregelen nemen, welke dan ook het Sigemeen welzijn en de groei van de die ren ten goede zullen komen. Hiertoe zul len ln de eerste plaats behooren een groote zindelijkheid op de stallen en de voerbakken.. Verder warme stallen en vooral een warme ligging. Pas in dit ver band op voor nieuwe cement vloeren. Deze zijn zeer koud en hebben voor wat het ontstaan van verschillende biggen- ziekten betreft, een zeer slechte reputa tie. Zorg verder voor voldoende ventilatie. Dompige en benauwde stallen zijn geheel uit den booze. Pas echter op voor tocht. En verder, geef de dieren zoodra het eenigszins kan, buitenlucht door ze in de wel te laten loopen. De frissche buiten lucht, het zonlicht dat op de dieren in werkt en het groen dat ze naast hun an der voedsel opnemen, zijn drie factoren welke voor een goede gezondheid e» vlugge groei onontbeerlijk zijn. Dl- P. JL B. JUbiaseerdam. Da werklieden welke moesten overvaren om te komen op de fabriek of werf waar zij werkten en die de vorige week van verbinding versto ken waren, zullen voor die week steun- uitkeering ontvangen vanwege de ge meente. De uurloonen ln de werkverschaf fing zullen vanaf 1 Januari met 2 cent worden verhoogd. Alblasserdam. De werklieden die moe ten overvaren om te komen op de fa briek of werf waar zij werkten en die de vorige week daartoe geen kans had den, zullen voor die week steunuitke ring ontvangen vanwege de gemeente. Do uurloonen in de werkverschaf fing zullen vanaf 1 Januari met 2 cent per uur worden verhoogd. Muziekuitvoeringen. Ameide. Maandag 26 December (2de Kerstdag) gaf de muziekvereen. „Unie" een concert ln de zaal van den heer Joh. de Jong. Na het muzikale gedeelte van het programma trad op de dilettanten tooneelvereeniging „Ormenio" uit Schoon hoven, welke veel succes oogstte met haar blijspel in 4 bedrijven „De privé ver pleegster". Daarna volgde een gezellig bal, dat tot laat ln de avond duurde. De Chr. muziekvereeniging „Crescen do" heeft 2e Kerstdag een uitvoering gegeven ln het Vereenigingsgebouw aan de Achterweg. Medewerking verleende de Chr. Reciteervereen. „De Vriendschap", die opvoerde „Een uurtje beroemd" en „Baas Jansen in De Brand van Rome". Deze samenspraken werden zeer goed ge speeld en lokten, evenals alle muziek nummers, een luid applaus uit, Brandwijk, Zondag werd in de Ned. Herv. Kerk wederom een gift van f 100 gecollecteerd, welke gelijk verdeeld moest worden tusschen diakonie en kerk. Schippersvereeniging. Gl tenendam. Onder voorzitterschap van den heer C. M. van den Berg hield de schippersvereniging „Giessenmunde" ln de zaal „De Harmonie" haar jaarver gadering. Na een kort openingswoord van den voorzitter werd eerst de kwestie besproken met den aannemer Samson, wien een schadevergoeding was gevraagd daar er met de zandbakken veel schade was aangericht aan de loswallen. De voorzitter zal maatregelen treffen. Be sloten werd, op aandringen van eenige schippers, hier een gelegenheid te maken voor het innemen van drinkwater. B(J de bestuursverkiezing werden de heeren C. Kraaijeveld en J. Leenman herkozen. Ten slotte bracht de voorzitter verslag uit van de bespreking, die gevoerd is aangaande de kwestie van het sluis- schag tPX Da mvixict sal teMbte* 4* 21 7. F VEND E BLAD. ntwUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoonhovensche Courant VRIJDAG 3» DE^Lrwnan, I»3« zaak zoo goed mogelijk in orde te krij gen. BIJ de inschrijving voor het onder houd van het Merw edekan aal tusschen Amsterdam en Utrecht, met zijtak te Nigtevecht, gedurende 1939, was laagste inschrijver de heer B. M. van Noorden nen alhier, voor f 55.180. Tot ouderlingen in de Geref. Kerk zijn gekozen de heer J. Baardman en P. J. van Es, tot diakenen de heeren J. A. Ooms en M. Brouwer. Gouden ijsclub. Giemendam. De ijsclub Hardinxveld Giessendam heeft op feestelijke wijze haar 50-jarig bestaan herdacht. De ijs- tent die men daarvoor versierd had, was aardig ingericht. De voorzitter, de heer Joh. Vermeer, herdacht het feit, dat hU gedurende al die tijd lid der vereeniging en tevens 40 jaar bestuurslid geweest was. Op treffende wijze werd hij door het bestuur gehuldigd en er werd hem een mooie leunstoel aangeboden, waarvoor hij zeer dankbaar was. Giessen-Oudekerit. Het bestuur van den polder Glessen-Oudebovenkerk heeft aan den heer J. Plerhagen tegen 1 Januari op zijn verzoek eervol ontslag verleend als machinist van het poldergemaal. Ge durende 36 jaar is hij onafgebroken aan het gemaal verbonden geweest, waarvan tot 1924 als watermolenaar. Als zijn op volger is met ingang van genoemde da tum aangesteld zijn zoon, de heer D. Pierhagen. Hardinxveld. b. en W. hebben na aan besteding het ophalen van asch en huis vuil voor 1939 opgedragen aan den laag- sten inschrijver, den heer A. de Bruin, voor f 207 per Jaar. Vanaf 1 Januari a.s. zijn de reinigings rechten vervallen en wordt het vuil gra tis opgehaald, mits het in bakken voor de woningen op de weg wordt geplaatst. Hoornaar. Uitslag van de Maandag ge houden nationale hardrijderij voor man nen op korte baan: le prijs f 50 A. Cal- den, Nieuw Amsterdam (Drente); 2e pr. f 25 F. Noor land, Streefkerk; 3e pr. f 10 G. de Jong, Noordeloos; 4e pr. f 5.— J. Schakel, Peursum. Kinderdijk. Vawege de afd. Alblasser dam—Nieuw-Lekkerland van de veree niging Vrijzinnig-Hervormden werd Zon dagavond in het volksgebouw van de firma J. en K. Smit, onder groote be langstelling het kerstfeest gevierd met de kinderen van de Zondagsschool. Een fraaie kerstboom prijkte in het gebouw. De leiding berustte bij mej. S Doets uit Sliedrecht. De kinderen werden onthaald en kregen aan het einde keurige ge schenken. De directei van de N.V. F. Kloos en Zonen's werkplaatsen heeft, evenals vo rige jaren, aan de gehuwde werklieden een gift van f 10 en aan de ongehuwde X gracfrpntop Mi KÜae vau

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 3