ft Telegrammen Het incident van Munkacs. Schoonhoven Plaatselijk nieuws Kerk en School Sportnieuws [~Loop der bevolking Predikbeurten Marktberichten j Hongaarsche maatregelen. BOEDAPEST. 9 Jan. Na het laatste in cident aan de Tsjechisfch-Hongaarsche grens neemt Hongarije maatregelen langs de Noordgrens. De begrafenis der slachtoffers BOEDAPEST, 9 Jan. Zondag is te Mum kacs de ter aardebestelling geschied van van 6 Jan. De afgevaardigde van Mum de slachtoffers van het grensincident kacs heeft in zijn grafrede gezegd, dat de aanval werd uitgevoerd door Tsjechi sche geregelde troepen, die hem stelsel matig hadden voorbereid. l»e afgevaar digde betoogde dat het onomstoot-.Iïjk be wijs daarvoor wordt geleverd door docu menten, welke zijn gevonden op Tsjecho- Slowaaksche soldaten, die op Hongaarsch gebied waren gevangen ge .omen. De Hongaarsche regeering werd vertegen woordigd bij de begrafenis door minister Jaross. Schadevergoeding geëischt. BOEDAPEST, 9 Jan. De Hongaarsche regeering heeft haar vertegenwoordiger te Praag opdracht gegeven volledige schadevergoeding te eischen voor alle door Hongaren bij de jongste gevechten geleden verliezen. Politieke kringen te Boedapest hopen dat de regeering Praag begrijpt dat de ui^'okklng van nieuwe incidenten onvoorziene gevolgen kan hebben. OP ONBEWAAKTE OVERWEG LANDSMEER, 9 Jan. Op de onbewaak te overweg bij Purmerland is vannacht de 21-jarige J. Schaap uit Den Hp die op de fiets uit de richting Purmerend huiswaarts keerde, aoor de 'rem gegre pen en gedood. R. was onlangs uit Span je teruggekeerd, waar hij geruimen tijd met de regeeringstroepen heeft meege vochten. BARCELONA GEBOMBARDEERD. BARCELONA, 9 Jan. Havas meldt uit Barcelona, dat vijf vliegtuigen der rebel len gisteren de havenwijk hebben ge bombardeerd. Eén persoon werd. gedood, seven werden er gewond. DE PONT WEER IN DE VAART. Zaterdagmorgen in de vroegte werd de motorpont, die eenige weken aan de Kat, vanwege de ijsgang, opgeborgen was ge weest, weer naar het veer gesleept, om In de vaart te worden gebracht. Men er voer evenwel, dat dit laatste gemakke lijker gezegd dan gedaan was. De diesel motor namelijk, welke al die tijd van non-activiteit en vorst te lijden had ge had, weigerde zijn diensten aan te wen den tot heil van 't veerbedrijf. Men be schikte niet over voldoende lucht om de motor aan de gang te brengen. In nor male omstandigheden zou de voorraad voldoende geweest zijn om de pont in be weging te brengen, maar .vanwege het koude weer bleek de spanning niet hoog genoeg te zijn. De geheele morgen en een gedeelte van de middag is men be zig geweest om de motor van plan te doen veranderen, maar eerst toen men een luchtcylinder van 150 atmosfeer uit Gouda had laten aanrukken en die in het luchtreservolr in de pont had gelegd, kwam de Diesel tot bezinning en ver vulde verder trouw zijn plicht. Vanaf vier uur heeft de pont toen weer geregeld overgevaren. Het verkeer had niet veel stagnatie van het euvel aan de motor, daar er des morgens nog met veel auto's verschenen en het des middags zoo nat en glad was, dat voertuigen zich slechts bij booge noodzak op de weg vertoon den. Thans is de dienst over de ijsvrije Lek dus weer normaal. WERKVERSCHAFFING HERVAT. De werkverschaffing is na de ge dwongen pauze door de feestdagen en de vorst heden voortgezet. Ongeveer een 30-tal arbeiders heeft het werk hervat aan de demping van de put in de bui tenwaard en de verharding van het pad bij de Pop, terwijl thans ook de verdere afwerking van het nieuwe gedeelte der begraafplaats, welk werk men eenige tijd had laten rusten, weder ter hand is genomen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een zakmes, een handschoen. Inlich- tingen bij de Politie. aan levensmiddelen en brandstof: 76 tarwebrooden, 940 pond rijst, 300 pond bak- en braadvet, 102 Hi. eierkolen en 5200 turven. Lid van de gemeenteraad. CapeUe a.d. IJsseL De heer W. Schou ten heeft de benoeming tot lid van de gemeenteraad in de vacature P. C. W. Jongebreur aangenomen. Begrooting goedgekeurd. Bergambacht. De gemeentebegrooting 1939 is door Ged. Staten goedgekeurd De Nieuwjaarscommissie heeft aan 94 gezinnen uitgereikt aan ge!4 112,20; Lange Ruige Weide. Vrijdagavond hield het Nederl. Werklieden Verbond „Patri monium'', afd. Driebruggen ca., een le denvergadering. De voorzitter, de heer P. Bouman, ging voor in gebed, las daar na 2 Koningen 2, waarna hij naar aan leiding van het voorgelezen schriftge deelte de openingsrede hield. Hieruit bleek dat over 1938 een lid Moor de dood aan de vereeniging is ontrukt. Spreker stond en moment stil bij het gebeurde in 1938 en riep den aanwezigen op deze eerste vergadering in dit jaar een har telijk welkom toe. De notulen werden vastgesteld. Eveneens werd besloten de Ver. Ned. Middemachtzending te steu nen met één gulden. Bij monde van den heer W. Uittenbogaard werd verslag uitgebracht van de vergadering der Christelijke Besturen Bond te Woerden. Na aanvulling en op voorstel van den voorzitter, werd in principe besloten toe te treden als lid daarvan. De heeren P. Bouman en W. Uittenbogaard werden aangewezen, om de eerstvolgende verga dering van deze bond te bezoeken. Hierna behandelde de heer S. Slinger land het onderwerp „Gezinspolitiek", dat een aangename bespreking uitlok te. Hierna las de voorzitter een sociaal maandoverzicht voor, waarin diverse aan gelegenheden over 1938 de revue pas seerden. Den heer Melius dankte den voorzitter voor het mooie overzicht, dat diverse herinneringen doet opkomen. Na dat in de rondvraag was gesproken over het tekort aan woningen, dat de volle aandacht heeft van het bestuur, werd besloten een onderzoek in te «tellen. ten einde dit euvel te doen opheffen. Hier na werd de vergadering door den heer Slingerland met dankgebed gesloten. Collecte. Langeruigeweide. In de Ned. Herv. Kerk te Waarder c.a. is ten behoeve van we duwen en wezen van predikanten f 22.30 gecollecteerd. Schippcrsverrekering. Lekkerkerk. De Onderlinge Schip persvereniging ter verzekering van ijzeren schepen en motorbooten hield haay jaarvergadering in café „Schoon zicht". De voorzitter, de heer Jac. Streef- land, opende en sprak eenige herden- kiitgswoorden, aangezien dit de 20e Jaar vergadering was. Daarna las de secre taris, de heer Joh. Nobel, de notulen, welke onveranderd werden geteekend. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer D. Mudde, werd na controle goedgekeurd. Er was over het afgeloopen boekjaar een voor- deelig saldo van f 1227,30. hetwelk aan de reserve werd toegevoegd Als be stuurslid werd de voorzitter, de heer Jac. Streefland, met alg. st. herkozen. De premie werd wederom vastgesteld op 1 voor schepen en 1 voor motoren Na bespreking van nog enkele huis houdelijke zaken werd de vergadering door den voorzitter, den heer Jac. Streef land, gesloten. Veiling. Moercapelle. Donderdag waren ean- gevoerd 3988 eieren, de prijzen waren als volgt: henneneieren f 3.204.1C, kip peneieren f 4.103.05, alles per 100 st. Nieuwerkerk a.d. IJsseL Met ingang van heden zijn 25 arbeiders uit deze gemeen te aangewezen voor plaatsing by de cen trale werkverschaffing aan de bochtaf snijding van de Hollandsche LJssel bU Spreeuwenhoek. Nieuwerkerk a.d. IJaseL Gevonden: een handkap, terug te bekomen oy KI. Stolk, D 155; een belastingmerk, te bevragen bij de gemeente-politie (Dorp). Donderdagmiddag heeft de Ned Herv. Meisjesvereeniging „Dorcas" in het gebouw van de Ned. Herv. Kerk de jaar- ïyksche uitdeeling van kleedingstukken aan behoeftigen gehouden. Een zeer groot aantal kleedingstukken werd uitgedeeld Met nieuwe moed wordt door de dames weder een aanvang gemaakt met het vervaardigen van kleedingstukken voor het volgend jaar. Bouwvergunningen. Ouderkerk a.d. IJsseL Het college van B. en W. heeft vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan den heer N. de Rek en een bouwvergunning aan den heer C. Spek. Voor eerstgenoem de geldt het 't bouwen van een woonhuis in „De Molenplaats* en van laatstge noemde het bouwen van een woonhuis aan de Lageweg. Verder is by het college een aanvraag tot het verkrygen van een bouwvergunning ingekomen van den heer H. Evegroen, tot het bouwen van een woonhuis naast de aan hem toebehoo- rende graanmaaldery in Wijk A Damuitslagen «L.U.T.O." Onderwerk >.o, Ijssel. De door de dam- vereeniging „L.U.T.O alhier gespeelde 14e ronde van de onderlinge competitie wedstryd had de volgende uitslag: C. Vuik—J. Twigt 1—1; N. N.—B. Bos 0—2; A Kreuk—Sj. Neef 2—0; G. Spoormaker L. B. Kool 0—2; G. MelgersF. Loeve 2—0. De afgebroken party in de 13e ronde tusschen H. Goudriaan—A. W. Goudriaan werd met geiyk spel 1—1 be ëindigd. Vervolgens werd de 15e ronde met de volgende uitslag gespeeld C. A. Boude- wijn—G. Melgers 1—1; B. Bos—C Vuik 2—0; A. W. Goudriaan—H. Groen 2—0- J. TwigtH. Goudriaan (afgebr.); F. Loeve—L. B. Kool 2—0; A. Kreuk—G. Vis 0—2; C. HoogendUk—C. A. BoudewUn 2—0; L. B. Kool—H. Opschoor 2-0. Af gebroken partij 14e ronde C. Hoogendyk H. Opschoor 1—1. School met de BUbel. Reeuwijk. Onder voorzitterschap van den heer M .Zwijnenburg hield de Ver eeniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met den Bijbel, Vrijdag- avond in een schoollokaal een leden vergadering. Ze werd geopend met het lezen van 'Psalm 91, waarna de voorzit ter voorging in gebed. Vervolgens wyd- de hy eenige woorden van nagedachtenis aan wyien den heer P. Kraan, die in le ven veel arbeid heeft verricht voor de vereeniging. Vooral In de moeiiyke ty- den, die de school heeft medegemaakt, was hy een kracht voor de vereeniging. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. De heeren J. C. Hagen en G. van Bruchem werden beiden als bestuurs leden herkozen. Overeenkomstig het be stuursvoorstel werd besloten tot het hou den van een ouderavond. Vervolgens hield het hoofd der school, de heer E. C. de Greef, een onderwerp over „De christeiyke onderwyzer als voorbeeld". Naar aanleiding van deze voordracht werden verschillende vragen gesteld en er volgde een aangename be spreking op. Na de rondvraag werd de goed bezochte vergadering door ds. E. R. Damsté met dankgebed gesloten. Eierenveiling. Reeuwijk. Aan de eierenveiling werden aangevoerd 2500 eieren. De prijzen wa ren als volgt: Kippeneieren f 4.1&—f 4.70 per 100 stuks. Reeuwijk. De collecte voor de nieuw bouw aan de Ned. Herv. Kerk van Slulp- wyk heeft hier f 41.13 opgebracht. Dr. D. Zijp gehuldigd. Sliedrecht. Dr. D. zyp, die 25 jaar als geneesheer in deze gemeente gevestigd is werd Zaterdagmiddag deswege gehuldigd Een groot aantal patiënten was daartoe opgekomen. De'•voorzitter van het huldi gingscomité, de heer G. C. Guermonprez, betuigde de dank en sympathie der pa tiënten en gaf uitdrukking aan de groote plaats welke dr. zyp in de harten zyner patiënten inneemt. Er werden drie ca- deaux aangeboden benevens een enve loppe met inhoud voor het maken van een buitenlandsche reis. Na den voorzitter voerden nog vele sprekers het woord, waarna dr. ZUp, me de uit naam van zijn vrouw, dank bracht voor deze hulde en de geschenken. Een daarna gehouden receptie was zeer druk bezocht. Muziek- en zangvereenigingen brachten Zaterdagavond een serenade aan de woning van den geneesheer. Waddinxveen. Tot tydeiyk hoofd van de Chr. School aan de Oranjelaan is be noemd de heer Byisma, thans als zooda nig werkzaam te Streebeek. De heer N. Krabbendam heeft be dankt als voorzitter van de vereeniging „Mulo Onderwys". Afscheid^ Usselstein. Donderdagmorgen had in de burgemeesterskamer ten stadhuize het afscheid plaats van den heer K. van Dam nachtwaker dezer gemeente, w.en in gaande 1 Januari als zoodanig eervol ontslag was verleend. Aanwezig waren de gemeente-en rijkspolitie, de beide jacht opzieners uit deze gemeente, de secreta ris der gemeente, de gemeente-ontvan ger het voltallig secretariepersoneel en de gemeentebode. Burgemeester Abbink Spaink sprak een harteiyk woord van afscheid tot den scheidenden ambtenaar, die na ongeveer 21 Jaren de gemeentedienst ging verla ten. Ruim twee jaren was de heer Van Dam werkzaam by de gemeentebedrij- ven en 19 jaar als nachtwaker. De burgemeester releveerde deze lang durige dienst en dankte den heer Van Dam voor hetgeen hy in het belang de zer gemeente heeft gedaan. De gemeen teraad had unaniem besloten hem een biyk van waardeering aan te bieden. Dit cadeau een rooktafel met rookstel werd door den burgemeester aangeboden, daarby de hoop uitsprekende, dat de heer Van Dam hiervan nog vele jaren gebruik zou mogen maken en zou terug denken aan de Jaren in dienst van de gemeente Usselstein doorgebracht. Als persooniyk geschenk overhandigde de burgemeester een schemerlamp. De politie en jachtopzieners boden den heer Van Dam een stoel aan; van den secretaris, ontvanger, het secretarie-per soneel en den gemeentebode ontving hy eep tabakspijp en andere rookartikelen. MAANDAG 9 JANUARI 1939 meester voor diens vriendeiyke woorden en sprak zyn voldoening uit over de ge schenken. Oome Hein neemt afscheid. Zevenhuizen. Oome Hein, de bekende harmonicaspeler, die reeds ruim 30 jaren deze gemeente bezocht, heeft Zaterdag afscheid genomen van de menschen, die hy steeds bezocht. HU wordt Woensdag in het St. Jozef paviljoen opgenomen, om van zyn welverdiende rust te genieten. Hiermede verdwijnt weer een stuk tra ditie. Roodvonk. Zevenhuizen. BU een 5-jarig dochter tje van den heer Van R. is roodvonk ge constateerd. Zevenhuizen. In het jaar 1938 zyn in deze gemeente 60 geboorten aangegeven, terwUl 21 aangiften van overiyden wer den gedaan. 29 personen zyn in de loop van het Jaar in het huweiyk getreden. GER. KERKEN. Aangenomen naar Zevenhoven en Noorden, cand. P. de Ruig, hulpprediker te Papendrecht. CHR. GER. KERK. Bedankt voor Gorkum, Ds. J. G. van Minnen te Huizen (N.H.). VOETBAL. ALLE WEDSTRIJDEN AFGELAST. Zoowel de wedstrijden voor deKN.V.B. als voor de G.VJB. zijn Zaterdag wegens de slechte toestand der terreinen, afge last. GOUDRIAAN. Januari. Ingekomen: P. Romeijn uit Almkerk; J. v. d'. Hoek uit Polsbroek; G. Ter louw uit Polsbroek. LANGERUIGEWEIDE. December. Ingekomen: A. Schouten, van Bar- woutswaarder naar Laageind 15; Jac. v. DUk, van Waarder naar Ruige Weide 173; mej. J. H. van den Boogaard, van Bode graven naar Ruige Weide 171; mej. J. La ge, van Bodegraven naar Parallelweg la; mej. M. de Roos, van Willeskop naar Parellelweg la; J. Spanenburg, van He kendorp naar Ruige Weide 170; J. P. Duits, van Hekendorp naar Ruige Weide 169; mej. H. van Drie, van Papekop naar Ruige Weide 172; A. Deelen, van Pols- broeke naar Ruige Weide 164; mej. G. den Boon naar Laageind no. 4; mej. C. A. Verdouw, van Waarder, naar Kerkweg no. 50. Vertrokken: mej. N. Vermeulen, van Kerkweg no. 45 naar Papekop; mej. G. Lindeboom, van Parallelweg lb naar Barwoutswaarder; W. A. Spanenburg naar Willeskop; Jac. Steenbergen naar Hekendorp; mej. C. de Koning naar ReeuwUk; mej. A. den Boon naar Waar der; mej. T. van Brienen naar Woerden; C. J. Mulder naar Hekendorp; mej. Chr. van DUk naar Haastrecht; C. Riemens naar 's-Gravenhage; P .v. Bodegom naar Linschoten; Joh. van DUk naar Riet veld. STREEFKERK. December. Ingekomen: B. Schinkel, -van Rotter dam naar C 48. Vertrokken: A. Houweüng, van A 76 naar Brandwijk: A. van Meerkerk, van B 78 naar Nieuw-Lekkerland. WEERBERICHT. Naar waarneming in de giorgen van 9 Januari. Het dunne pyitje geeft de stand van de vorige dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Aanvankeiyk krachtige later tot matige, afnemende Z. tot Z W. wind, aanvanke iyk toenemende bewolking, met kans op regen, later weer gedeelteiyk bewolkt met wellicht enkele regenbuitjes, iets minden zacht. Waterstand: Schoonhoven hg. water 7.50 uur, 1.39 M. Keulen stand 1.51 M„ val 0.19 M, Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 39 graden Fahrenheit. Maandag 9 Januari: Op 21.39, on-» der 9.41. Laatste Kwartier Donder» dag 12 Januari. Wielrijders. Mcht op! 9 Januari 4.40 uur. SLIEDRECHT. Donderdag 12 January 's avondos 7 uur, Ds. C. Smits. OUD GEREF. GEM. CAPELLE a.d. USSEL. Bermweglaan. Woensdag 11 Januari, 'a avonda 7 uur, Ds. H. Vlot. Da Costastraat. Donderdag 12 Januari, 's avonds 7.30 uur, Ds. A. van Zon. Lokaal Eben Haeser. Bermweg 240. Don derdag 12 Januari, 's avonds 7 uur, de heer C. Spreeuwenberg, van Rotter» dam. VRIJE GEREF. GEM. GIESSENDAM. Lokaal Vergeer. Maap dag 9 Januari, 's avonds 7 uur, de heer Van der Poel, van Giessendam. GEREF. GEMEENTE H.V. SLIEDRECHT. Woensdag 11 Januari, 'a avonds 7 uur, Ds. J. Overduln. EVANGELISATIE. SLIEDRECHT. Drie daagsche confo ren tie in het gebouw Maranatha. Dins dag 10 Januari, n.m. 3 uur, de heeren P. J. Berrevoets en G. W. Pieters; 's avonds 7.30 uur, de heeren H. Moll en P. J. Ber revoets. Woensdag 11 Januari, n.m. 3 uur. dt heeren G. W. Pieters en P. J. Berrevoets; 's avonds 7.30 uur, de heeren H. Moll en G. W. Pieters. Donderdag 12. Januari, n.m. 3 uur, de heeren P. J. Berrevoets en G. W. Pieters; 's avonds 7.30 uur, de heeren P. J. Ber revoets, G. W. Pieters en H. Moll. NED. HERV. KERK. BLESKENSGRAAF. Woensdag 11 Janu ari, 's avonds 6.45 uur, Ds. Pop, van Mon ster. CAPELLE a.d. USSEL. Geref. Evangeli satie „Rehoboth". Donderdag 12 Janu ari, 's avonds 7.30 uur, de heer J. Kars. GROOT-AMMERS. Woensdag 11 Janu ari, 'a avonds 6.30 uur, de heer W. van Leeuwen, van Schoonrewoerd. GROOT-AMMERS. Gebouw Van As. Uitbreiding. Donderdag 12 Januari, 's av. 6.45 uur, de heer J. G. Zwoferink, van Ederveen. KRIMPEN a.d. USSEL. Ned. Herv. Evangelisatie Vereeniging op Ger. Grond slag aan de Usseldijk. Dinsdag 17 Janu ari, 's avonds 7.15 uur, Ds. P. Zandt, van Delft. LEKKERKERK. Ned. Herv. Evangelisa tie. Donderdag 12 Januari, 's avonds 7 uur, de heer A. de Redely kheid, van Ouderkerk a.d. Ussel. NIEUWPOORT. Dinsdag 10 Januari, 's avonds 6.30 uur, Candidaat P. M. van Galen, van Monster, beroepen Predi kant. SCHELLUINEN. Woensdag 11 Januari, 's avonds 7.15 uur, Ds. K. van der Pol, van Wierden. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 11 Januari, 's avonds 7 uur, de heer J. H. Boogaard. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE. Zaal wed. Diepenhorst. Dins dag 10 Januari, 's avonds 6.30 uur, Ds. Blaak, van St. Philipsland. NOORDELOOS. Woensdag 11 Januari Ps Öeet Jta DW dankte den i»*e- De ïan AARDAPPELEN. GROENTEN EN FRUIT ROTTERDAM, 9 Jan. Aardappelmarkt. Brielsche Eigenheimers f 2.10—2.40; Zeeuwsche Eigenheimers f 1.90f 2.20; Eigenheimers Blauwe f 1.90—f 2.20, ld. kleine f 1.40—f 1.60; Zeeuwsche bonte blauwe f 2.70—f 3, dito kleine f 1.70— f 1.90, alles per H.L. Westlandsche ronde zand 4 ct„ id. kleine 3 cent, per K.G. Met redely ke aanvoer, kalme handel. PAARDEN EN VEE. GORINCHEM, 9 Jan. Vee. Aanvoer 276 runderen, varkens en biggen. Pryzen by kalmen handel: zware kalfkoeien f 150 f 210; melkkoeien f 120—170; kalfvaar- zen f 110—160; guiste vaarzen f 60—90; graskalveren f 30—60; fokkalveren f f 12; voor export f 48; dracht, var kens f 60—100; natte zeugen f 40—60; overloopers f 1425; biggen f 1018. ROTTERDAM, 9 Jan. Veemarkt. Aan voer: Totaal 2579. Vette runderen 612, vette kalveren 178, nuchtere kalveren 10, schapen en lammeren 1113, varkens 666. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kw. 70, 2e kw. 60, 3e kw. 4050; vette ossen le kw. 66, 2e kw. 38, 3e kw. 40—50; vette kalveren le kw. 120, 2e kw. 110, 3e kw. 70—80; varkens (levend gewicht) le kw. 49, 2e kw. 48, 3e kw. 46; schapen le kw. 45, 2e kw. 39, 3e kw. 30; lammeren le kw. 49, 2e kw. 44. 3e kw. 40. Pryzen per stuk: schapen le KW. 21, 2e kw. 18, 3e kw. 16; lammeren le kw, 16, 2e kw. 14, 3e kw. 11. Overzicht: vette koeien en ossen aan voer iets kleiner, handel lui, prijzen als Dinsdag; vette kalveren aanvoer korter, handel stug, pryzen van vorige week moeiiyk te handhaven; schapen en lam meren aanvoer grooter, handel traag, pryzen van vorige Dinsdag moeiiyk te handhaven; varkens aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen lager; eenige Aartyen schapen, yoor export yerkocht, De motorclub .Westland' organiseerde Zondag een zgn. Wegwijzerrit* door het West- land Het huwelijksgeschenk van het Nederlandsche volk aan het Prinselijk Paar Is Zaterdag ten paleize Soestdijk officieel overgedragen. Het comité. V.l.n.r. zittend: A. P. Jungcourt, dr. J. ven Burkom, gen. Muller Massis, mr. L. Trip, gen. H. Röell en dr. E Heldring. Staande: G. H. Kleinhout, J. de Bruyn, R. v. d. Steur, dr, v. d. Wijk en ir. J. de Bie Leuveling Ter gelegenheid ven het t$5-jarig bestaan van het 1ste hall-regiment huzaren te Amersfoort werden Zaterdag door de burgerij vaantjes voor de trompetten geschonken ln gezetichap van den bekenden golfspeler Compston be geeft de Hertog van Windsor tijdens zijn verblijf aan de Riviera xlch op weg naar de golflinks Minister-president dr. H Coiijn tijdens een wandeling te Kloste» s nabij Davos in Zwitserland, waar onze minister-president momenteel ver toeft Dr. G A. Lobry van Troostenburg de Bruyn is benoemd tot directeur van het Centraal Instituut voor Materiaal onderzoek Een groot eental Volendammers wei Zondagmiddag naar Amitardam getogen, om da circus-voorstelling In het R.A.I.- gebouw bij te wonen, weer het geselschap rich blijkbaar goad amuaeerdi .Cypria* organiseerde Zaterdag en Zondag te Rotterdam een groote pluimvee-tentoonstelling, weer kostbare Inzendingen te bewonderen waren

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 2