Paus Pius XI overleden. KLDGBTERBALSEM Plaatselijk nieuws Kerk en School j Binnenland Aanvallen van hartzwakte brachten het einde. WEERBE TWEE MASKERS Plaatselijk nieuws GESPRONGEN HANDEN AKKER'S Alléén voor vrouwen. werd gemeld, dat de een nieuwe har taan - waarneming in de morgen 10 Februari. co Ratti, een neef van deh Paus; de gou verneur van het Vaticaan, de grootmees ter van het Huis van den Paus, kardi naal Pacelli en vele anderen. Graaf Ratti, alsmede de zuster van den Paus en de andere leden van zijn fami lie, zijn tegen den avond aan het ziekbed Komter, en van J. F. Berghoef en tr. J. J. M. Vegter. Zoo deze architecten in de gelegenheid worden gesteld hun ontwerpen te her zien, is, naar de meening der jury, de kans groot, dat het gewenschte definitie ve schetsontwerp zal worden verkregen, en dat dan niet in twee, doch in drie etappes zou worden bereikt. KATHOLIEK DEMOCRATISCHE PARTIJ WORDT ONTBONDEN. Naar „De Tijd" verneemt, heeft het bestuur der Katholieke Democratische Partij K.D.P. met algemeene stemmen besloten, aan een op 19 Febr. te houden buitengewone partijvergadering een voor stel tot ontbinding van de KD.P. voor te leggen. ZOOW gloeiende kachel is best BIJ RHEUMATISCHE PIJNEN. Maar U kunt haar niet meenemen! Dus die warmte helpt slechts tijdelijk. En dit te meèr, omdat de rheumatiek- lijder, door de bij rheumatische aandoe ningen optredende storing in de huid functie, buitengewoon gevoelig is voor vocht, tocht en kou. Vandaar, dat de pij nen bulten de deur overal en altijd op U staan te wachten. Ge moet de oorzaak tan Uw pijnen dan ook onverwijld aan pakken en die is gelegen in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Wat ge noodig hebt is een bloedzuiverende kuur met het wereldvermaarde middel Kru- schen Salts, dat lever, nieren en inge wanden aanspoort tot regelmatige, krach tige werking, waardoor afvalstoffen ra dicaal worden verwijderd. Verwacht niet, dat Kruschen Uw pijnen op slag weg- toovert. Maar gelijdelijk verminderen zij, tot zij geheel verdreven zijn. Kruschen Salts Is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k f 0.40, 0.75 en f 1.80 (extra groot pak). (Adv.) Wtalnfbouw. Alblasserdam. De heer H. Versnel heeft na aanbesteding opdracht gegeven tot het bouwen varf> 1'woningen ih de Pol derstraat. Dé tónnemers zijn: metsel werk L. de Kloe; timmerwerk P. J. v. d. Plaat; schilderwerk c. Twigt; l oodgie- terswérk A_ Se ton, allen van Alblas&r- dam en eleetricltel tswerk L. Bakker te Nieuwpoort. In de autobus is mej. A. K. de B, tengevolge van sterk remmen van h**r bank gevallen, met het gevolg dat zij ernstig gewond werd aan haar oor, zoo dat dokter T. A. Hooftman geneeskundi ge hulp moest verleenen. Door het ster ke remmen werd een aanrijding voorko men. Dammen, Alblasserdsm. Dinsdag speelde Aibias- serdam 1 tegen Vuren. De uitslag was: Alblasserdam—Vuren 0—11. Met deze ne derlaag is Alblasserdam 1 definitief uit geschakeld voor het kampioenschap in de Alblasserwaard. De uitslag van de wedstrijd Alblasser dam 2Papendrecht 1 was: C. SchenkJ. C. de Borst 20 A. Zwartbol—C. Koppenol 2—0 J. v. d. Graaf—P. Markesteijn 02 L. de Jager—P. van Genderen 0—2 L. Bakker—onbezet 20 T. v. d. Herik—J. Hardam l—l H. de Deugd—P. v. Wijngaarden 20 A. Boononbezet 20 A. KleijnW. Stui v. d. Herik 0—2 OnbezetL. Nederlof 02 deze gemeente, waren ingekomen 41 bil jetten. Laagste insehrijfster: N.V. Holl. Aannemersbedrijf ZanenVerstoep te 's-Gravenhage voor f 319.600. (De raming bedroeg f 366.000.) Krimpen a.<L Lek. Dilettant I gaat Zondag naar Rotterdam, om een bezoek te brengen bij D.J.S. Hoewel deze veree- niging de derde plaats van de ranglijst in neemt, vertrouwen we, dat onze dorpsge- nooten hun ongeslagen positie zullen handhaven en hun 14e overwinning zul len behalen. Dat het eerste elftal er prachtig voorstaat, duidt het volgende: aan: gespeeld 13, gewonnen 13, gelijk 0, verlo ren 0, doelpunten voor 59, tegen 11, aan tal punten 26. Krimpen slA. IJssel Ingaande morgen zullen de normen van de armlastigen, ondersteund door de Gemeentelijke In stelling voor Armen en Werkloozenzorg, belangrijk verlaagd worden, terwijl per 1 Mei eveneens eens I verlaging zal worden Ingevoerd. Gevonden: een 10 k 12 Meter lange paal door J. Boer, Stormp. dijk 150; een ongeveer 6 meter lange paal door A. van Zwienen, LJsseldijk 104; een heerenhand schoen, een paar kinderhandschoentjes en een zakmes, te bevragen bij de poli tie. Jubileum. Kinderdijk. De ijzer werk er en wissel monteur Com. Stout, herdacht gisteren het feit, dat hij gedurende 25 Jaar in dienst was bij de N.V. Kloos en Zonen's Werkplaatsen alhier. Nadat hij op hartelijke wijze door den directeur, den heer B. Visser, was toe gesproken, ontving hjj een gesloten cou vert. Lekkerkerk. Voetbalprogramma vpor Zondag 2 uur: LJ'.C. IE-A.C. 1 (Utrecht); Zwervers n (Capelle a.d. Us- sel)—LJ'.C. U; 11.30 uur LJ'.C. III— O NA. VI (Gouda). LJ\C. heeft 10 p. uit 13 wedstrijden en EAC. 12 uur 11 wedstrijden. LJ'.C. heeft op 16 October in Utrecht een 4—0 neder laag geleden, maar zooals reeds eerder vermeld, was LJ'.C. in het begin der com petitie verre van volledig en gezien de resultaten van de laatste drie wedstrij den zal het wellicht zoo' nvaart niet loo- pen. Mocht men er in slagen EA.C. een nederlaag toe te brengen, dan stijgt LFC twee plaatsen op de ranglijst en komt ze in de middenmoot terecht. Gelijktijdig zou dan revanche genomen zijn voor de nederlaag. Het tweede elftal gaat op bezoek bij Zwervers Lt en deze hebben resp. 11 en 8 punten uit 10 wedstrijden. LJVQ. is dus iets sterker en het is gelijk een mooie gelegenheid om revanche te nemen voor de op 25 September op eigen veld gele den 12 nederlaag. Dat valt echter niet mee en we vermoeden dat het niet ver van een verdeeling der punten zal blijven. Het derde elftal krijgt bezoek van de leiders van zijn afdeellng, zoodat het geen best vooruitzicht heeft. Het zou echter niet de eerste maal zijn dat leiders hier In he tzand gebeten hadden. Deze wed strijd zal trouwens wel niet doorgaan, daar het veld nog niet in zoo'n toestand is, dat er twee wedstrijden op gespeeld kunnen worden. Lekkerkerk. De heer W. Vorenhout is gekozen tot voorzitter van de Kanarie- liefhebbersvereeniging. De heer J. C. den Oudsten Gzn. al hier is gekozen tot bestuurslid van de provinciale kieskring Gouda van de Li berale Staatspartij. Gistermiddag zijn 15 jongens op de ijsbaan „IJs-Land" door het ijs gezakt», Met de schrik en natte kleeren liep dit avontuur af. Lekkerkerk. De afdeellng van de, Antt- Revolutionaire Partij heeft de c&p£yla- tenlijst voor de gemeenteraadsverkie- NED. HERy. KERK. Beroepen: te Weesp, ds. Jac. Treffers te Woerden. HET JUBILEUM VAN DS. WELTER. Woensdag was het voor den oud-hof prediker, ds. W. L. Weiter, te 's-Graven- hage, den dag, waarop hij voor 65 jaar het predikantsambt aanvaardde. In ver band met de hooge leeftijd van den jubi laris werd deze dag niet officieel gevierd. Vele ambtgenooten echter brachten ds. Weiter in de loop van de dag een bezoek te zijnen huize aan de Jan van Nassau- straat. Een groot aantal bloemstukken en telegrammen werd bezorgd. INTREDE CAND. F. J. &INKE. Langerak. De heer F. J. Slnke, beroe pen predikant bij de Ned. Herv. Ge meente alhier, hoopt Zondag 5 Maart zijn intrede te doen, na vooraf beves tigd te zijn door Ds. J. Slok te Wijk bij Heusden, tot voor kort predikant alhier. AMSTERDAM'S NIEUWE RAADHUIS. Twee plannen uitverkoren. Het rapport van de jury inzake de openbare en de besloten prijsvraag voor het nieuwe raadhuis van Amsterdam, is verschenen. Bij de beoordeeling van de besloten prijsvraag, welke, naar men weet, volg de op de openbare prijsvraag, komt de jury tot de conclusie, dat het definitieve schetsontwerp in de zin van het prijs vraagreglement, niet is verkregen, on- dankt de groote moeite, die de inzenders zich hebben gegeven en het voortreffe lijke werk, dat in vele opzichten is tot stand gebracht. Niettemin heeft de jury de overtuiging dat, bij de voor de besloten prijsvraag in gezonden ontwerpen, twee plannen aan wezig zijn, waaruit na omwerking, het definitieve schetsontwerp voor het raad huis van, Amsterdam kan worden ver kregen. Deze plannen zijn de ontwerpen van de architecten M. Duintjer en A TRI JD AG 11 FEBRUARI 1*9» Bergambacht. De veehouder J. BL, in Tusschenlanen, vond dezer dagen 's mor gens drie schapen, welke naast het huis in de weide hadden geJoopen, door een hond vermoord. De Heilige Vader in zijn werkkamer tijdens zijn radiorede tot de deelnemers aan het Eucharistisch Congres te Buenos (Aires, zooals de Paus de laatste jaren geregeld, via de radio het woord richtte tot de wereld bij de sluiting der Inter nationale Eucharistische Congressen* AANBESTEDING TUNNELBOUW. Gouda. Bij de openbare aanbesteding, betreffende het maken van een onder doorgang bestaande uit een tunnel on der de spoorweg UtrechtRotterdam, met daartoe leidende toegangswegen en een viaduct ter verbinding van de Stations- peg en de Nootjiaam yan Goorstraat in Z.H. de Paus op de Sedia Gestatoria. Een magntftPifA close up van den Hgiiigon IWtt. Totaal 11—9 N. S. B. Ameide. Dinsdagavond had hier een openbare vergadering plaats van de NjS. B. De bijeenkomst, die tegen half acht was belegd, werd, gezien de geringe op komst, om acht uur door den voorzitter geopend, die den spreker, den heer Hen driks, het woord gaf. Nadat de spreker verschillende partijen had becritiseerd, besprak hij de Franache regeering. Deze bestond volgens den heer Hendriks uit 21 ministers, van wie 19 Jo den zijn. Aan het einde der vergadering was er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan vrij veel gebruik werd gemaakt. Later in de avond Paus te half negen val had gehad; hij was daarna niet in staat te spreken. Sinsdien is de toestand van den Paus voortdurend zeer zorgelijk gebleven, tot, zooals gezegd, tegen 5 uur het einde kwam. rfv Het heilig oUesel^mjtvkig de Heilige Vader uit handen varj'KJardipaal Lauri. Op 31 Mei 1857 zag Afnbrösius Damia- nus Achilles Ratti het Jgyppslipht in De- sio, gelegen bij Monza. Op 22-jarige leef tijd werd hij priester en in 1919 werd hij benoemd tot nutius iri'POlen in titulair aartsbisschop van Lepanto. Op 6 Febru ari 1922 werd monsignore Ratti, die toen aartsbisschop van Milaan was, tot opvolger gekozen van Paus Benedictus de vijftiende. Onder hem kwam de Verzoe ning met de Italiaansche regeering tot stand, waaruit de staat van het Vaticaan ontstond. Ook sloot hij vele con cordaten met oude en nieuwe staten, ter wijl negen staten diplomatieke betrekkin gen met het Vaticaan aanknoopten. De overledene stond bekend als een ervaren T*aet*n(i uroc einde Dnnderdatf brtlfltitf. Paus Pius XI is vannacht om 4.51 uur (Ned. tijd) op 81-jarige leeftjjd overleden. Hoewel de nieuwe ongesteldheid van de Paus zich aanvankelijk niet zeer ernstig had laten aanzien, ging Donderdagmid dag de toestand van den H. Vader allengs een minder gunstige indruk maken. Aanvallen van hartzwakte. Des middags, na de maaitijd, viel de Paus in zwijm als gevolg van .een nieuwe aanval van hartzwakte, welke ongeveer 3 kwartier heeft geduurd, gedurende welke tijd bij buiten bewustzijn is geweest. Verscheiden vooraanstaande autoritei ten van het Vaticaan werden tegen het einde van de middag in de appartemen ten van den Paus ontboden. Achtereenvolgens kwamen in de parti culiere appartementen aan: graaf Fran co Ratti, een neef van deh Paus; de gou verneur van het Vaticaan, de grootmees ter van het naai Pacelli en lie, zijn gereden. zing vastgesteld als volgt: 1. T. Bergea aftredend 2. Jac. Mudde; 3. A Stop pelenburg; 4. C. Klerk Jzn.; 6. G. a Klerk. Gevonden: een rtjwielbelastingmerk Te bevragen bij den gemeente-veldwach ter, Jullanastraat 46. Hoog water. Sliedrecht. Zondag 12 Febr. v.m. 11.18 uur; Maandag 13 Febr. v. d. 12.25 uur; Dinsdag 14 Febr. vm. U20 uur; Woensdag 15 Febr. rjn. 2.40 our; Donderdag li Febr. vjn. 3.45 uur; Vrijdag 17 Febrs. v. m. 4.35 uur; Zaterdag 18 Febr. Tm 5.2Q uur. Met penateen. Sliedrecht De heer A. Kraayeveld, ha venmeester, zal per 1 Mei de gemeente dienst gaan verlaten, wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd Gemeenteraad. Stolwijk. De gemeenteraad vergadert op Maandag 13 Februari vm. 10.30 uur, De agenda luidt: 1. Notulen. 2. Ingeko men stukken. 3. Voorstel van B. en W. om aan de vereeniglng „een school mei den Bijbel" een voorschot te verleenen van f 1356 over 1939. 4. Voorstel van B. en W. om bij de Koningin in beroep U gaan tegen de uitspraak van Ged. Sta ten, waarbij het raadsbesluit van 22 September 1938 is vernietigd verklaard. 5. Nadere vastselling van de gemeen te- begrooting 1939. 6. Rondvraag. De Rijzende Kerk. Stolwijk. De wintergewestdag van de Rijzende Kerk zal dit jaar te Stolwijk plaats hebben en wel op 12 Maart. Na de kerkdienst zal ln de zaal van den heer Noomen een koffiemaaltijd worden ge houden. Aan de Universiteit te Utrecht la geslaagd voor het cand. examen rechts geleerdheid mej. W. G. T. Kanis. Mej. T. Kanis slaagde voor het examen machine- schrijven. Gevonden: een portemonnaie mei inhoud. Inl. bij de politie. Het dunne pijltje geeft de stand va* de vorige dag aan. Verwachting tot Zaterdagavond: Zacht weer; meest zwaar bewolkt; nu en dan eenige lichte regen of motregen; meest matige Zuid-Westelijke wind. Waterstand: Schoonhoven, hg. water 9 45 uur, 1.63 M. Keulen stand 1.71 M., val 0.06 M. Maastricht 9 Februaristand 41.79 M, Luchttemperatuur, De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 42 graden Fahrenheit. Vrijdag 10 Februari: Op 0.15, onder 9.58. Laatste Kwartier Zaterdag 11 Februari Op 1.23. Wielrijders, Hcht »p! 10 Februari5.36 uur. Naar 10 van H 7 VIERDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Sehoozlttveiuehe Cavnat VRIJDAG 1» FEBRUARI 193» door J. P. FLOSSING. Het was stikdonkere nacht. De „Co lumbia" spoedde zich met groote snel heid Europaw&arts. Het gedeelte van de bemanning, dat geen dienst had, sliep; want het was 2 uur in den nacht en ook de meeste passagier.- waren naar bed ge-' gaan. Alleen in een hoek van de speel kamer zaten nog een paar fanatiekelin gen, die van den nacht dag maakten en alles om zich heen vergaten. Het was een gezelschap, dat door het lot bijeen was gebracht. Ze hadden elkaar nog nooit eerder ontmoet en de meesten zou den elkaar ook wel niet meer zien, als se eenmaal van boord waren gegaan. Nu gloeiden ze allen van dezelfde harts tocht en keken met felle blikken naar de kaarten, die op tafel vielen. Twee Franschen, een oude man en een Jonge met vermoeide, afgeleefde trekken, een Portugees, twee Amerikanen, drie Engel schen, een Zweed en een Italiaan. Eén van de Engelschen heeten James Knock, een groote man met een hooge stem, die met buit beladen uit het land der onbegrensde mogelijkheden naar Enge land terugkeerde. Deze reus was een groot liefhebber van antiquiteiten en veel waardevolle voorwerpen, beeldjes, vazen en andere maaksels van een heel oude cultuur,1 die eens door schatrijke Amerikanen uit heel Europa, Afrika en Azië waren mee genomen, gingen nu terug over het groo te water. Want ook in Amerika waren door groote speculaties en door achter uitgang in de industrie geweldige ver mogens verloren gegaan en het laatste wat den bankroetiers overbleef, was hun schatten te verkoopen. En dat wist Ja mes Knock. Daarom ging hij bijna elke drie maanden naar Amerika, waar zijn agenten over het heele land verspreid waren en hem op de hoogte hielden. Sn dezen keer had hij een bijzonder goeden slag ge slagen. Een paar prachtige oude sieraden en, het mooi ste van alles, een schitte rend, klein Boeddhabeeldje van ivoor. Terwijl James Knock juist een aanzienlij ke som hi zijn sak stak, glimlachte hij, maarrtsi was niet om het geld, maar om de kostbaarheden, die zich in zijn koffer bevonden. Bijna op hetzelfde oogen- blik sloop een donkere ge stalte door de gang van de eerste klasse hutten. Het was een lange man, in een don keren mantel gehuld, t ge zicht met een zwart masker bedekt. Er was verder nie mand te zien en alleen het gestamp van de machines was te hooren. Voor hut no. 14 bleef de man staan, deed de deur open en sloop naar binnen. Het volgend oogen- blik knipte hij het electrische licht aan, dat was heel ongevaarlijk, want er kon geen straal tot de gang doordringen. Naast het bed stond een groote koffer. Kr zaten sterke riemen omheen en hij was van kleine sloten voorzien. Maar ook deae had de indringer al gauw gefor ceerd. Met een ongelooflijke handigheid opende hij den koffer, keek eens nauw keurig naar den inhoud en begon toen de vele kleine pakjes en etuis in zijn groote zakken te laden. Het pakje, waar het Boeddhabeeld inzat, behandelde hij met bijzondere voorzichtigheid. Daarna sloot hij den koffer weer en Juist wilde hij rich oprichten, toen hij plotseling een geluid achter zich hoorde. HIJ draaide rich vlug om en bleef toen stomverbaasd staan. Hij was niet meer alleen in de hut. Tegen de deur stond een andere gestalte, ook gemaskerd. In zijn rechterhand hield dit „tweede mas ker" een revolver, die op het „eerste masker" was gericht. Een paar secondenlang was het dood stil in de hut en toen klonk dreigend het bevel: „Leg alles, wat u daar hebt op de ze tafel, maak verder geen beweging, an ders Zonder een woord te zeggen, gehoor zaamde de ander, legde alle doosjes op de tafel en moest toen trillend van woe de toezien, hoe die pakjes in de zakken van het tweede masker verdwenen. De laatst binnengekomene hield intusschen nog steeds de revolver op hem gericht en zei toen: „Nu blijft u nog een kwartier hier en als het waagt om eerder uit de hut te komen, dan de revolver glinsterde in het lamplicht, „dan zweer ik, dat u Engeland niet levend zult be reiken." Het volgend oogenblik was hij verdwenen. De ander het rijn armen, die hij onder de dreiging van de revolver omhoog had gehouden, weer zakken cn staarde naar de klok op tafel. Hij was als versuft door het gebeurde. Vijf minuten gingen om, tien minuten. Hij kon aan niets anders denken. Nu was het kwar tier om. zacht liep hij naar de dour.... op hetzelfde oogenblik werd die van bui ten geopend en James Knock stond op de drempel. Hij zag den man met het masker, begreep alles meteen, deed de deur weer dicht en sloot haar van bui ten af. Het eerste masker was gevangen als een muis in de val. Intusschen ging James Knock hulp halen en luidde de alarmklok. Van alle kanten kwam het dienstdoend personeel nu aanloopen en even later stond de hut van James Knock vol menschen. Het zwarte jnasker stond nog steeds als een zoutpilaar bij de tafel, één van dé matrozen trok het masker van zijn gezicht en toen stootte Knock een schreeuw van verrassing uit: „John Wei- ton, jij bent het?! Jij schurk, ben jij ook op het schip!" Hij wendde zich tot de anderen. „Die man, die man is één van mijn agenten, die heeft me.. ach daarom!" Hij liep naar zijn koffer, opende hem en nep toen: „Alles is weg! Alles is weg! Die man wist, dat ik veel kostbare din gen bij me had!" Hij werd bleek als een doek. „Waar is het Boeddhabeeld? On derzoekt dien schurk dan toch!" Een paar matrozen onderzochten den man, maar vonden alleen een paar prachtige loopers in zijn zak. James Knock staarde hem aan „Waar zijn mijn bezittingen?" De man haalde zijn schouders op. Het spijt me, maar ze zijn weg Ik ontken niet, dat ik ze wilde stelen, maar toen Ik alles bij me had gestoken kwam die ander en nam me alles weer af „Wie was die andere?" Nu vraagt u me teveel. Hij had in leder geval ook een zwart masker voor." „En dat moeten wij gelooven?" brulde James Knock. „Je hebt alles natuurlijk uit het raam gegooid, toen ik hulp haal de." „Nee, dat is niet waar. Ik heb niet één stuk in mijn bezit!" „Enfin, dat zal morgen wei opgehel derd worden," zei een van de officieren, en nam John Weiten met zich mee. Maar den volgenden dag werd niets opgehel derd. John Weiten bleef bij zijn woorden. Het heele schip werd doorzocht, maar niets of niemand werd gevonden. Het bleek, dat de agent van James Knock zich gedurende de reis in het tusschen- dek had opgehouden. Overal zocht men het tweede masker, zonder gevolg. Knock was wanhopig. Maar ook dat hielp niet Pas in Engeland kon de zaak verder on derzocht worden. Daar werd John Weiten tot een aan zienlijke gevangenisstraf veroordeeld. Het tweede masker bleef onbekend, maar wel kwam vast te staan, dat het bestond, want er kwam een brief in John's ge- rangenis met een bankbiljet van vijftig pond Ingesloten en de vraag dit aan John Welten uit te willen keeren, als hij vrij kW am. Uit dank voor zijn „medewer king bij den diefstal aan boord van de „Columbia". De brief was onderteekend met: „Het tweede masker". (Nadruk verboden). BENOEMD. Arkei, Bij Kon. besluit van 8 Febr. is tijdelijk benoemd tot leerares aan de R. H.B.S. te Temeuzen mej. A. E. van Geö- deren, wonende alhier. Geitenfokvereeniging. Arkel De geitenfokvereeniging hield haar Jaarvergadering in het café van de wed. v. Maurik. Na de opening werden de notulen, het jaarverslag en het fi nancieel verslag onveranderd goedge keurd. In het afgeloopen jaar kwam dank zij de financieele medewerking der gemeente een goed ingerichte stal voor de stambok tot stand. De uitgaven hier voor beliepen f 90, waarvan de gemeen te f 40 betaalde. Het resteerende bedrag wordt door een verloting welke de goed keuring van B. en W. verkreeg gedekt. De uitloting werd bepaald op 23 Febru ari. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren D. J. Verschoor en P. de Rui ter herkozen, terwijl tot afgevaardigde naar de jaarvergadering der Zviid-Hol- iandsche geiten fokkers vereeniglng werd gekozen de heer H. L. v. Dalen. Deze vergadering wordt op 11 Februari te Rotterdam gehouden. Na de rondvraag, die weinig opleverde, volgde sluiting. Ameide. Aan de firma Van Vliet is op gedragen het timmerwerk en aan den heer Com. Streefkerk het metselwerk voor een te bouwen woonhuis met schuur te Schoonrewoerd. Maandagavond had een gecombi neerde vergadering plaats van de afdee- lingen van de Algemeene Bouwarbeiders- bond en van de Meubelmakersbond. Na bespreking over deelname aan de demon stratie, die op Tweede Paaschdag te Den Haag zal worden gehouden, werd beslo ten hieraan deel te nemen. rijn pijnlijk, lastig en leelijk om te zien! Maar daaraan sukkelen is nu niet meer noo dig Ge behoeft ze niet te krijgen en Ge kunt er dadelijk af zijn, mits Ge Uw handen met den verzachtenden Kloosterbalsem verzorgt. Kloosterbfclsem Is een bijzondere balsem die heerlijk verzacht en die Uw huid prachtig glad en gaaf maakt, dank zU de aromatische en huidgenezende bestand- deelen die Uw buid als 't ware verjongen. Kloosterbalsem dringt diep in de weef sels en maakt deze weer gezond en soepel. Akker' s Kloosterbalsem bijt niet, zooais andere middelen en is ook niet te ver gelijken met geparfumeerde crèmes, die wel aangenaam ruiken, maarniet genezen Onovertroffen als huidgenezend middel bij brand wonden, schaafwonden, schrale huid. open huid. kloven ea wintervoeten. Per pot vaa K Oram f 0.62t/z, pot vaa SO Oram f LM Chr. Besturenbond. Giessendam, Donderdagavond werd in het gebouw „Rehoboth" een propganda- avond gehouden van de Chr. Besturen bond voor Giessendam, Hardinxveld en Sliedrecht. De voorzitter, de heer H. Verheul, uit Sliedrecht, ging voor in ge bed en sprak een kort openingswoord. Daarna gaf hij het woord aan den spre ker, den heer H. Wetselaar, hoofdbe stuurder van de Chr. Metaalarbeiders bond, en lid van de gemeenteraad van Dordrecht, die «prak over het onderwerp: „Christelijke vakorganisatie nu meer dan ooit noodzakelijk". Spreker teékende de opkomst der vakorganisaties, de strijd tegen fascisme en communisme en de rechtmatige looneischen. Ook wees hij op het principieel verschil tusschen Chris telijke en niet Christelijke vakbeweging. De heer C. van der Wal, hoofdbestuur der van de Chr. Transportarbeidersbond, uit 's-Gravenhage, en lid van het hoofd bestuur der C.N.V„ sprak over „Meer noodig dan geld". Spreker wees er op, dat het niet alleen om het loon gaat, maar ook om de gerechtigheid Gods. Ten slotte wees hij op de uiteindelijke over winning van Christus. Ds. H. C. P. M. Wiebosch, Ned herv. Predikant te Giessen-Oudekerk, sprak eenslotwoord over de keuze van Maria en Martha bij het bezoek van Christus. Op boeiende wijze zette hij een en ander uiteen en waarschuwde vooral op het ge vaar om in de arbeid Christus te verge ten. Na het zingen van Gezang 180 1 en 5, werd met dankgebed gesloten. De ver gadering was zeer goed bezocht. Ouderavond. Hardinxveld. Onder leiding van den heer J. A. Steynis, hoofd der school, had Maandagavond in schooi III een ouder avond plaats. In zijn openingswoord heette de heer Steynis alle aanwezigen hartelijk welkom, met name dr. P. W. van der Burg, vroeger arts alhier, die zich bereid had verklaard een causerie over vogels te houden. Op onderhouden de wijze heeft dotter van der Burg de aanwezigen ln kennis gebracht :net de vele vogels, welke in deze omgeving veelvuldig voorkomen. Een en ander werd opgeluisterd met lichtbeelden. De heer Steynis was de tolk van allen, toen hij den spreker dank bracht voor diéns leer zame causerie. Voorts dankte hij den heer Schneijder voor de projectief-n- taam. Na de pauze, waarin versnaperingen werden rondgediend, werd de avond ver der gevuld met het afdoen van huishou delijke aangelegenheden. In de plaats ran de heeren C. Hoekwater en J. P. Ver schoor, die niet herkiesbaar waren, wer den tot leden der oudercomraissie geko zen de heeren C. van de.r Meijden en J. Haeser. Daarna sloot de voorzitter deae door ruim 150 personen bezochte ouderavond. Luchtbescherming. Hardinxveld. Maandagavond had in café dm Toom een vergadering ntaata van de vereeniglng voor luchtbescher ming met leden van de burgerwacht, E.H B.O. en de brandweer, welke verga dering onder leiding stond van den heer N. C. Versteeg, hoofd van de luchtbe schermingsdienst. Besproken werd aan de hand van de verschillende ingekomen rapporten het verloop van de in deze gemeente gehou den luchtbeschermingsoefening. De al gemeene indruk was, dat deze oefening, ondanks diversel eemten, beter geslaagd mag genoemd worden dan de eerste maal. Burgemeester J. W. van Aken sloot de vergadering onder dank aan de aan wezigen voor hun medewerking, waarna men nog eenige tijd gezellig bijeen bleef Laagste inschrijver. Hardinxveld. De rijkswaterstaat heeft gisteren aanbesteed het maken van een brug over de Linge te Buurmalsen in de rijksweg Culemborg—Waardenburg. Laag ste inschrijver was de firma G. van Dijk en Zn. alhier met f 42.900. Hardinxveld. B. en W. stellen de r?ad voor, een crediet toe te staan voor de verbreeding van de brug naar de Heu'- straat. Het ligt in de bedoel ng de belde vleugels aan de Buldersteeg te doen sloo- pen, zoomede de noordelijke vleugel aan de Hgulstraat. Het brugdek krijgt na de verbetering een breedte van 4 80 M. B. en W. stellen de raad voor, een bedrag toe te staan voor de verbetering van de schoolpleinen, welke tevens wor den aangewend voor lichamelijke oefe ning. Het ligt in de bedoeling, op de pleinen van de scholen 1, 3 en 4 basal- tine-tegels te doen aanbrengen en het plein voor school 2 van een asfalt-beton- dek te doen voorzien. De stoepen zullen, voorzooveel noodig, worden bestraat. De werkzaamheden tot verdere in dijking vanMle polder Kort- en Langam- bacht zullen deze week worden beëin digd Bij dat werk, hetwelk in werkver schaffing is uitgevoerd, zijn uit deze ge meente gedurende 14 weken gemiddeld 25 werkloozen te werk gesteld. Hoornaar. Tijdens de predikatie van Ds. P. Zijlstra, uit Noordeloos, werd Zon dagavond in de Herv. Kerk voor de Ge- ref. Zendingsbond f 34 gecollecteerd. Mej I. D. SlompDubbeldam, alhier, is te Schelluinen zoo ongelukkig gevallen, dat zij met een beenblessure per autb naar dokter Weenink te Noordeloos en vervolgens naar haar woning snoeft' wor den gebracht. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Bij het bestellen van patronen steeds opgeven het nummer dat gedrukt staat onder de afbeelding, en de verlangde maat. Bestellingen van knippatronen, welke Donderdag niet xn ons bezit zijn, kunnen eerst in de volgende week in behandeling komen. m De prijs van de patronen staat bij de afbeeldingen aangegeven Men kan het bedrag overmaken per postwissel, in postzegels of gireeren op postrekening 13763 aan S. 8e W. N. van Nooten, Schoonhoven. MOKKA-CAKE. 1 d.L. sterk koffie-extract, 60 gram bo ter of margarine, 50 gram basterdsuiker, 2 eierdooiers, 6 cake-jes van 5 cent, 2 dJL. slagroom. De boter wordt tot room geroerd en de eierdooiers goed geroerd tot een gelijk geheel; afwisselend voegen we een lepel suiker en een lepel ei bij de roomachtige boter en mengen er van tijd tot tijd ook een lepel koff.e-extract door, totdat net geheel een mooie gelijkmatige massa is geworden. We nemen nu een vorm, b.v. waarin we een cake bakken of desnoods een gewone steenen kom en beleggen de ze met een laag van de in drieën gesne den cake-jes en deze weer met een laag van het vulsel (ongeveer de helft), hier op somt weer een laag cake, vervolgens mokka en de laatste laag bestaat uit cake. Het besté is, om net vulsel eerst even in de eerste laag te Ja ten trekken, alvorens de volgende er op komt. We zet ten den vorm weg tot den volgenden dag en leggen eerst een vel papier over de bovenlaag, waarna wé een of ander zwaar voorwerp er op zetten om het geheel ste vig te maken. Volgende dag omkeeren en langs de kanten bedekken met geslagen room; op den bovenkant kunnen we wat roosjes spul ten. KAASSCHOTELTJE. M ons margarine; 1/4 liter melk; 2 groote tomaten; 4 eetlepels fijne brood kruim; 3 eetlepels geraspte kaas, een me punt droge mosterdpoeder, zout, 2 eie ren. De kwart liter melk (ongeveer 1.beker) wordt aan de kook gebracht en de boter gesmolten, daarna worden zeer fijne broodkruimels toegevoegd en de gerasp te kaas evenals het mosterdpoeder en eventueel wat zout. De tomaat wordt eenige minuten in heet water gelegd, waarna het velletje gemakkelijk verwij derd en de tomaat in kleine stukjes Ver deeld kan worden, die evenals de ge klopte eierdooiers en tenslotte ook het zeer stijf geklopte eiwit bij de overige in grediënten worden gevoegd. Een vuur vast schoteltje wordt ingevet en hierin wordt de massa overgebracht om gedu rende 15 minuten in een heete oven te worden geplaatst. kNIPP A(T KOON. Twee in één patroon 2447. Prijs 35 cent. Met kleine variaties kan men aan deze japon een geheel ander aspect ver leenen, doch steeds zal het geheel apart werken, voor al ten opzichte van het fi guur. Bovenaan ziet men deze japon met korte mouwen, een hooge hals en ritssluiting tot nagenoegj aan den zoom. De table heeft eenige ingehaal de ruimte aan zijnaad. Zeer gedistingeerd en zelfs eenigszins streng is het model, dat onderaan links is aangegeven. Flat- teuse V-vormige hals, die de aangewezen lijn is nor meer gezette dames. Als eenige versiering is een bloemenmotief gedacht dat in goudborduursel uit gevoerd kan worden. Drie kwart lange mouwen, Rechts: AM materiaal is zwart crêpe satin gedacht, dat op de doffe kant verwerkt wordt. Gamee - ring aan hals tevens sluiting met S trass knoopjes. Benoodigde stof 3 M. van 130 M. of 5 M van 90 c-M. Patrone- in de maten 4459

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 4