IBIS shag t Lotisico Caboort Gaat U trouwen? ASPIRIN Land-Juin- en Bloemzaden Vrije spreekplaats verlójcjiMJji Permanent-Wave fff.' Telegrammen Plaatselijk nieuws fkerk en School Rechtszaken Algem. Vergadering Geheele gebitten f 30.- A.s. Maandag trekt Nog enkele no.'s verkrijgbaar a f 2.50 GELUKSKAIMTOOR Dames Maar Miep. het sporthemd van Piet is bepaald goor naast dat van Kees Tuin-, Bloem- en Landbouwzaden Bloemenmagazijn „FLORA" WOENSDAG 1 MAART 193» JUBILEUM BIJ DE GEMEENTE- REINIGING. De heer A. Karreman viert vandaag zijn zilveren jubileum als arbeider bij de gemeente-relruging. Op het bureau van gemeentewerken is het feit herdacht in een genoeglijk samenzijn, waaraan de burgemeester, de wethouder der bedrij ven, de gem.-secretaris en uit den aard der zaak de gemeente-architect en het personeel, deelnamen. Eerst voerde de architect, de heer D. Visser het woord, die zijn waardeering uitsprak over de nauwgezette plichtsbe trachting, waarmede Karreman al die ja ren zijn werk heeft gedaan. Spr. hoopte dat de jubilaris op dezelfde wijze zijn werk zou mogen voortzetten tot de pen sioengerechtigde leeftijd. De burgemeester sprak eveneens waar- deerende woorden, waarin hij erop wees, dat ook de arbeid van Karreman een noodzakelijk onderdeel van de overheids zorgen vormt. Op humoristische toon be sprak de burgemeester voorts de arbeid van de reinigingsdienst, zulks aan de hand van een serie aardige teekeningen, die de heer Fokke de Vries in allerijl had gemaakt en die een beeld gaven van de ophaaldienst voorheen, tegenwoordig en in de toekomst (resp. met de hondekar, met paard-en-wagen en met jje auto) en die voorts de helderheid van Schoonho ven illustreerden en de opvoedkundige lessen, die bij uitzondering dq arbeider van de reinigingsdienst nog wel eens aan de huisvrouwen heeft te geven. Spr. bood den jubilaris een geschenk in couvert aan. Als derde spreker voerde de wethou der, de heer S. van den Oever, het woord, die op zijn beurt gewaagde van de waar deering, die een zorgvuldige en toegewij de plichtsvervulling als van den Jubila ris, verdient en vindt. De heer Karreman heeft dank ge bracht voor de hartelijke woorden, die bij deze gelegenheid tot hem waren gespro ken en voor het geschenk dat hem werd aangeboden en daarna bleef het gezel schap nog eenige tijd bijeen onder het genot van koffie, gebak en sigaren. VOLKSONDERWIJS. Dat het openbaar onderwijs hier ter stede vele vrienden en vriendinnen heeft kon gisteravond weer eens geconstateerd worden, toen een geheel gevulde Nuts- ca&l de propaganda-avond voor de afd. van Volksonderwijs bijwoonde. Na een kort openingswoord van den voorzitter der afdeeling, den heer C. Peerbolte, die hulde bracht aan de vrien den ln Wlllige-Langerak voor hun strijd voor het behoud van de O. L. School al daar, en die er verder op wees dat Volks onderwijs ln deze tijd van verdrukking groeit, zoodat de afdeeling nu reeds meer dan 200 leden heeft, kwam de heer C. G. Roos het woord voor het houden van een propaganda-rede over „Eenheid en verdraagzaamheid". Hij begon met vast te stellen dat het verdwijnen van de openbare school als een element van volksverzwakking moest worden be schouwd en dat verder deze school steeds meer achteruitgaat, wat zijn voornaam ste oorzaak vond in het feit, dat men hier te lande de godsdienst met letter lijk alles vermengt, met de politiek, de economie, het sociale leven, het onder wijs enz. Dit sectarisme streeft ernaar, om het volk altijd opnieuw uit elkaar en in aparte afgesloten groepen onder te brengen. Door deze versplintering ont staat vervreemding en een tekort aan verdraagzaamheid. Reeds het kind wordt in dit sectarisme opgevoed, als het naar de bewaarschool gaat en dit gaat zoo voort van de wieg tot het graf. Aan deze verdeeldheid is de openbare school ten offer gevallen, juist omdat zij niet ont bindt maar samenvat en vereenigt. De openbare school is niet neutraal zooals tegenstanders zeggen, zij leidt op „tot alle christelijke deugden" en is als zoo danig door haar vereenlgd karakter de eenige ware christelijke school. Zij ver werpt slechts het partij karakter en staat een christendom voor boven geloofsver deeldheid. Aangezien de confessioneele school het sectarisme steunt, kan zij zich niet meten met een openbare school die haar taak verstaat en derhalve moeten de voorstanders van openbaar onderwijs ln deze voor de school zoo zware tijd al le krachten inspannen om verdere af braak van dit onderwijs te voorkomen. Het verdere van de avond werd gevuld met het opvoeren van „Des duivels pren tenboek", blijspel van A. den Hertog, boor de onderwijzerstooneelvereeniging uit Krimpen a d. Ussel. Het stuk heeft sen Dij zonder origineel karakter en goe de kwaliteiten. Het motief is dat een tooneelschrijver in zijn fantasie doorleeft dat iemand b« het kaartspel zijn vrouw lnaet en verliest en tot welke consequen ties dat in de twintigste eeuw leidt. In het laatste bedrijf komt dan de toets met de werkelijkheid die heel wat prozaïscher is. De toonqelvereeniglng heeft van de vertolking gemaakt wat gr met goede studie, veel goede wil en weinig fantasie door dilettanten van te maken viel. Er werd over het algemeen wel vlot en met een zekere routine gespeeld, maar het ontbrak aan de noodige zwier om van dit wonderlijk fantastische stuk in Pirandello-trant de juiste bekoring te doen uitgaan, daarvoor was het spel om too te zeggen te junbtelUk". *k Was per abuis Op 't stadhuis Gepijpesteeld gaan trouwen. De ambtenaar Maakf geen bezwaart Ik mocht mijn vrouw en Ibis houen BBr ■■r voosde pup Dobbelmannlekker, man I Er werden tusschen de bedrijven door nog een aantal taarten verloot ter ver sterking van de kas der afdeeling. Een bal hield velen nog tot diep in de nacht bijeen. SCHOONHOVEN'S LENTEBODE. Met donkere luchten en nijdige wind vlagen, die ons op de straathoeken fel de koude regen in het gelaat striemen, doet Maart, de Lentemaand, haar in trede. Onder die omstandigheden weten wij, ondankbare menschen, haar komst niet te waardeeren; wij verschuilen ons in hooge jaskragen en niemand denkt aan de Lente. Ten minste niet op het oogenblik, dat wij dit schrijven. Maar spoedig, misschien nog vandaag, en an ders zeker morgen, zal het onmiskenbare zijn, dat geen Schoonho- ontgaat, tenzij de griep hem on afscheidelijk aan de kachel mocht heb ben verbonden. Voor die enkelingen zij het dan hier gezegd: de lente is op komst en van daag of morgen komt haar voorbode, die hier welbekend is: de zending behang selpapier voor Jan Brouwer. Tienduizend rollen liggen straks weer op de Oostzijde van de Haven opgestapeld. Ze zullen weer, keurig gerangschikt, in de winkel en het magazijn worden ondergebracht, en, hoe moeilijk we het ons ook kunnen voorstellen deze enorme voorraad, die voldoende zou zijn, om alle woningen in Schoonhoven „een nieuw papiertje" te geven, zal weer spoedig wegslinken. Het Is niet aan te nemen dat al die koopers zich vergissen: de schoonmaakstemmmg zit in de lucht, dus de lente is op komst. wij onze Damn Wegens succes hebben Permanent- W ave-reclame verlengd tot 11 Maart Uitgevoerd door een ged. dameskapster Q. PORSUL, Haven 48, Schoonhoven R.-K. MEISJESVEREEN1G1NG „DE GRAAL", Nu in de hamui ex op wijst, dat men het voorjaar tegemoet gaat en men bij ae „araai" tcgenjaei wja met een ïueuwe campagne begun, voor net aomen- ae seizoen, nu is ooa oe ujü aangeoio- jten, aal bcnoonnoven Ziui vuur -art werjc gaat interesseer en. Voor are gele genheid had men gu>terenavonr in net rarochia&i vereeingmgngeDouw ae ouaers en beiangstenenaen uuen samenkomen, met oe oeooenng het wera van ae KitLh actie mue araai" uiteen te zetten. Het openingswoord sprak Pastoor Brouwers, aie mej. Louscher, are die avond zou spieken over ae beweging, ae Goua- scne gramheden, en verder oe aanwezigen hartelijk welkom heette. Spr. wees er de ouders op, dat men het eenigszais als een plicht moet beschouwen, het werk door de Pausen begonnen, te steunen en samen te strijden tegen de vele verkeer de stroomingen, die de maatschappij in wanorde brengen. Daarna voerde een aantal Goudsche Graalleden met enkele leidsters rijdansen uit, zongen liederen en deden voordrach ten. Vervolgens sprak mej. Louscher nog een hartig woord en spoorde allen aan, om door het voorbeeld anderen ook te laten genieten van de genade van het EL Ge loof en dit vereenlgd te doen naar de wensch van den Bisschop. Tot slot zeide zij nog, dat zij hoopte, dat men nu in Schoonhoven een goed be gin had gemaakt met een R.-K. Meisjes- vereeniging. Het slotwoord sprak Pastoor Brouwers. Daarna werden nog enkele nieuwe leden aangenomen. BAZAR ZENDINGSKRAN8. In het Chr. Verenigingsgebouw aan da Oranjestraat houdt de Toradja-krans, de dameskrans van de Geref. Zendingsr bond, weer haar jaarlijkse he bazar. Er is een groote collectie van allerlei nuttige en fraaie handwerken geëtaleerd. De bazar is gisteravond reeds geopend, na een inleidend woord van Ds. D. J. van de Graaf, en reeds dadelijk was er veel bezoek en veel kooplust, zoodAt de «rtiko- len goed van de hand gilleen. Niettemin is er nog voldoende sorteering om heden middag en -avond, wanneer de bazar voor het laatst geopend zal zijn, een be zoek te rechtvaardigen. SCHAAK- EN DAMCLUB „DENK EN ZET". Maandagavond werden voor de onder linge competitie de volgende partijen ge speeld: Dammen. Groep II: J. Edeling—B. Veer 20; J. van ArkelP. Rehorst 02; P. Huizer— W. Rietveld 11; W. Rond—Jac. v. d Horst 02; P. VerhoefJ. Hol afgebr. Schaken. M. VisserW. v. d. Horst 01; N. Veer J. J. v. d. Horst .1—0. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed voor Goèboter f 0.75 per half K.G.; Weiboter geen aanvoer. EIEREN VEILIN G. Lopikerstraat. Prijzen: Kippeneieren f 2.95f 3.35, heneieren f 2.852.95, bei de per 100 stuks. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Twee heerenrijwielen; twee ceintuurs; REGEERING-NEGRIN NOG ACTIEF. ALICANTE, 1 Maart. Onder voorzitter schap van Negrin is de ministerraad van het republikeinsche Spanje bijeengeko men. Na deze vergadering is een commu nique gepubliceerd, waarin wordt gezegd dat de regeering op de hoogte was ge bracht van de toestand en een aantal be sluiten had genomen. De volgende verga dering zal te Madrid worden gehouden. Het lakonieke communique veronderstel de dat het beter was deze vergadering te Madrid, de zetel der regeering te houden in verband met de gewichtige besluiten, welke na de terugkeer van del Vayo moe ten worden genomen. HET PALESTUNSCHE VRAAGSTUK. Een Joodsch manifest. JERUZALEM, 1 Maart. De conferentie van Palestijnsche Joden, welke gisteren bijeen Is gekomen, heeft gisteravond een manifest uitgegeven waarin wordt ge zegd, dat de samenwerking van de Joden met de Brttsche regeering vermoedelijk onmogelijk zal Wórden, wanneer Enge land zal pogen van Palestina een onaf hankelijke staat te maken. Tenslotte worden in het manifest de Joden aan gespoord de dlscpline te handhaven en zich te onthouden van onverantwoorde lijke daden. De militaire commandant van Haifa heeft gewaarschuwd dat stren ge maatregelen genomen zullen worden tegen personen die aanstoken tot sta king. DE JAPANNERS TE SINGAPORE. Een protest uit Tokio. TOKIO, 1 Maart. De Japansche regee ring heeft opnieuw bij den Britschen ambassadeur geprotesteerd tegen de on derdrukking van Japansche bewoners en Japansche toeristen door de Britsche au toriteiten te Singapore. De Japansche minister van buitenlandsche zaken heeft gewezen op de herhaalde aanhouding en arrestatie van Japanners en hij verzocht maatregelen teneinde herhaling van der gelijke incidenten te voorkomen. Opgedragen. AmmerstoL Aan den heer T. Bakker is opgedragen de bouw van een nieuw politiebureau met brandweerkazerne en dienstwoning en de afbraak van de voor- Zorg Aspirin in huis te hebben! HIT BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI malige O. L. School te 's-Gravenzande. De bouwsom is ongeveer f 20.000. AmmerstoL De gemeente-polltie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een autobestuurder, wegens het rijden in een auto met ondeugdelijke remmen. Gevonden: een blauw ratiné kin dermuts en een vulpenhouder. InJL bij den gem-veldwachter. Wanneer aan den laagsten in schrijver van de op 11 Febr. gehouden aanbesteding voor de demping' van de Havensloot enz„ den heer G. van Har ten het werk wordt gegund, zal deze in verband hiermede als lid van de Ge meenteraad bedanken. Zijn opvolger op de lijst is de heer W. Dogterom. Bergambacht. Vrijdagavond heeft de heer G. v. d. Boogaard, vertegenwoordi ger van de Utrechtsche Krachtvoeder- handel „De Adelaar" te De Bilt in de bo venzaal van het café „*t Centrum" aan genoodlgden gelegenheid gegeven de nieuwe bedrijfs- en reclamefilm te zien. Een spreker behandelde voorts eenige producten van dit bedrijf. De voederkern van de door de flrrrtÉ in de handel ge brachte krachtvoeders moet in de juiste verhouding die stoffen oezitten, die door de deskundigen op grond van hun stu die, getoetst aan de practijk, het meest gewenscht zijn. Zeer terecht eischt de firma dan ook van haar vertegenwoor digers, die in alle deelen van het land zijn verspreid, dat zij zich volkomen hiervan op de hoogte stellen door het volgen van een cursus in de voedings leer, waarvan de film interessante op namen gaf. Een groot deel van de film was gewijd aan het bezoek van verschil lende bedrijven, waar het krachtvoeder van „de Adelaar" regelmatig wordt ge bruikt. De zaal was slechts matig bezet. Goudriaan. Gevonden: een huissleutel, inL gemeen te-veldwachter. Uit de hand gegund. Haastrecht. De architect, de heer Chr. C. Jansen, heeft het metselwerk voor een te bouwen burgerwoonhuis opgedra gen aan den heer C. Vonk te Stolwijk. Het timmerwerk werd aan den heer Th. A. Jansen alhier opgedragen. Het woon huis wordt gebouwd voor rekening van den heer Chr. C. Jansen alhier. Gemeenteraad. Nieuw-Lekkerland. Een openbare ver gadering van de gemeenteraad is belegd op Donderdag 2 Maart, des voormiddags om 9.30 uur. De punten ter behandeling zijn: 1. Mededeehngen en ingekomen stukken. 2. Wijziging ambtenarenregle ment. 3. Vaststelling voorschotten op de gemeentelijke vergoeding aan bijz. lag. scholen. 4. Wijziging verordening betrek- H.M de Koningin bij Haar aankomst te Spiesz, vanwaar onze vorstin zich per auto naar Hondrich begaf, om Haar intrek te nemen in - het hotel de ..Hiischen" tij- deac btt JprWM.ifl Zwiteeflaad. I WEERBERICHT. Naar waarneming iq de morgen van 1 Maart. Het dunne pijltje geeft de stand var» de vorige dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Aanvankelijk opklarend met koude nacht; morgen overdag weer toenemende be wolking en iets zachter dan vandaag; geen regen van beteekenis; meest mati ge Westelijke tot Zuidelijke wind. Geseind aan alle posten: attentiesel» neerhalen. Waterstand: Schoonhoven hg. water 0.15 uur, 106M Keulen stand 2.03 M., val 0.07 M. Maastricht 28 Febr. 42.50 M., was 0.19 M, Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 44 graden Fahrenheit. Woensdag 1 Maart: Op 12.32, onder 3.3L Volle Maan Zondag 5 Maart. Wielrijders, licht op! 1 Maart 6.10 uur. kelijk den burgerlijken stand. 5. Benoe ming ambtenaar burgerlijke stand. 6. Be- grootingswlj zigingen. Raadsverkiezing. Nieuw-Lekekrland. B. en W. hebben bepaald, dat de verkiezing van leden van de gemeenteraad zal worden gehouden op Woensdag 14 Juni. Alle ieter» van dit blad kannen koste- ,00s in dete rubriek schrijven. Naam en adres moeten worden opgegeven, doch kunnen onder hst artikel worden weggelaten.i DE GR. EN DE KL. Mijnheer de Redacteur. Wilt u het onderstaande opnemen in uw veelgelezen blad? Bij voorbaat daar voor mijn dank. De N.SJ3. tracht meer en meer ook in ons land het afschuwelijke antlsemietis- me ingevoerd te krijgen en hier heefi de heer De Gr. dat geprobeerd. Die meneer De Gr. is niet groot, maan wel kleLn. Hij heeft gedaan als een ge niepige kwajongen, die een fatsoenlijk man uit een veilige schuilplaats uitscheldt en als die man dan op hem af komt, huilend wegrent. Een inzender heeft in uw courant gevraagd, wat die kleine meneer De Gr. bedoelt met zijn voor voegsel de „Jood" Marx en op die ronde, eenvoudige vraag, is de kleine De Gr. weg» geloopen en heeft gezwegen. Zoo handelt iemand, die als woord voerder van de N.S.B. optreedt, die deze partij vertegenwoordigt en die zegt: kijkt, menschen, zoo handelen nu de leden vao de N.S.B.; schelden en' wegloopen! Dankend voor de opname. DE KL. Schoonhoven, Maart 1939. NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Donderdag 2 Maart •s av. 7 uur, Ds. H. Ewoldt Bidstond voor het Gewas. HOORNAAR. Donderdag 2 Maart, 'sav. 7 uur. de heer K. Asmus, van Dordrecht SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 1 Maart, 's avonds 7 uur de heer J. H. Boogaard. MOERCAPEL'LE Woensdag 1 Maart, 's avonds 7 uur, Ds. Bout. van Delfshaven. OUDERKERK ad. IJSSEL. Donderdag 2 Maart, 's avonds 7 uur, de heer A. de Redelijkheid, Godsd.-Onderwijzer. Bid stond voor het Gewas. GEREF. KERKEN. NIEUW-LEKKERLAND. Donderdag 2 Maart, 's avonds 7.30 uur, Ds. H. van Heljst. Bidstond voor het Gewas. USSELSTEIN. Donderdag 2 Maart, 's avonds 7 uur, Ds. J. W. Esselink, va» Doorn. Bidstond voor het Gewas. CHR. GEREF. KERK. SLIEDRECHT. Donderdag 2 Maart; 's avonds 7 uur, Ds. C. Smits. GEREF. GEMEENTE H.V. SLIEDRECHT. Woensdag 1 Maart, 'sar^ 2 uur, Ds, 1. Qverduin. 7 WOENSDAG 1 MAART 1939 GEREF. KERKEN. te Giessendam—Neder-Har- dinxvëïd J. H. Mulder te Haamstede. DE PAUS VAN ROME. Wij ontvingen van de uitgevers maat schappij „Urbl et Orbi" te Utrecht een actueel boekje getiteld: „De Paus van Rome", samengesteld door den heer Th. van Hout, adj. secretaris van het bisdom 's-Hertogenbosch. Dit werkje geeft een klaar en helder Inzicht in de taak en de macht van den Paus, als Leeraar, Leider en Opperpries ter waaromtrent vooral bij niet-Katho- lieken, maar ook bij de Katholieken, vaak misverstand bestaat. De uiteenzetting ls klaar en overzichtelijk en de hoofdzaken zijn van de bijkomstige omstandigheden gescheiden. Het werkje geeft ook een over zicht van de Pauskeuze, de inrichting van het conclaaf, de Pauskroning, het Pauselijk bestuursapparaat. Er is ook een hoofdstuk over de wereldlijke macht van den Paus ln opgenomen en een lijst van alle Pausen. HET GOUDEN JUBILEUM VAN DS. J. VAN DER SLUIS. Gedachtenisrede. Ouderkerk a.d. IJsseL Maandagavond heeft in de Geref. Kerk van Ouderkerk a.d. Ussel haar emeritus leeraar ds. J. van der Sluis, een gedechtenisrede uit gesproken, in verband met het feit, dat het deze week 50 jaar geleden is, dat hij zijn ambtsbediening aanvaardde. Verschillende afgevaardigden uit ker ken in de classis Gouda, alsmede de plaatselijke kerkeraad en de familiele den van den jubhans, hadden ln de ban ken op het podium hun plaatsen inge nomen, toen de grijze, doch krasse pre dikant de kansel besteeg. Na votum en zegengroet, werd gezongen Ps. 121 1 en de 121e psalm gelezen. In zijn voorrede wees de jub.laris erop, hoe tusschen de aanvang en het einde van d.e 50 jaren vele geestelijke en lichamelijke weldaden Gods lagen, die hij thans temidden van zijn laatste gemeente wensch:e te over denken. Na het zingen van Ps. 103 7 en 9 las spreker als tekst: Luk. 5 1—11 welk schriftgedeelte handelt over de wonderbare vischvangst en de roeping der discipelen. Na een beknopte behandeling dezer punten gaf spr. een overzicht van zijn arbeid ln de gemeenten welke hij mocht bedienen. Hij kwam mat en ingezon ken hier, maar in de loop der jaren, al dus spr., ben ik, mede door Gods genade, hier weer opgericht. Dit dank ik voor namelijk aan U en ook aan de burger lijke gemeente. Als spr. geheel zijn ar beid overziet, kan hij treffende voor beelden van rijke zegen noemen, het geen hij ook deed uit de gemeenten Stroobos en Andijk. Spr. zag zijn tekort komingen en zonde aan 't eind van zijn baan. Hij kon niet anders zeggen dan: „Vergeef mij, o, Heere en geef. dat. waar lk anderen gepredikt heb, ik zelf n.et verloren ga". Hierop sprak ouderling L. Kwakemaak namens de kerkeraad een woord Van herinnering en waardeering. Spr. hoopte tenslotte, dat de jub.laris aan 't emde zijns levens het den psalmd chter zou mogen nazingen „Maar 't blij vooruit zicht dat mij streelt, enz." Vervolgens sprak ds. P. Roos vaj* Lek- kerkerk, die namens de classis Gouda den Jubilans dank bracht voor al het werk dat hij ook voor de classis mocht verrichten. Ds. D. P. Kalkman van Moordrecht sprak als mede-redacteur van de „Goud- sche Kerkbode" Namens de kerkeraad van Andijk sprak de tegenwoordige predikant van die gemeente. Tenslotte sprak de plaatselijke predi kant, ds. D. A. Vogel, ds. Van der Sluis toe en waardeerde hem als zijn ambts voorganger. De arbe.d van den jubilaris vond spr. in de gemeente terug. Spr. verzocht tenslotte zijn voorganger tot te zingen de bekende zegenbede uit Ps. 134. Ds. Van der Sluis dankte nog met een kort woord, waarna hij voorg.ng in ge bed. Nadat de gemeente nog gezongen had Ps. 71 12, legde de jubilaris misschien wel voor het laatst, naar spr.'s eigen woorden den zegen op de schare. Nog velen maakten van de ge legenheid gebruik ds. v. <L Sluis de hand te drukken. DE AANSLAG OF RIJKSVELD WACHTER V. D. HOEF. Veroordeelde in hooger beroep De landbouwer R., te Waddinxveen, die verleden week voor de Rotterdam- sche rechtbank tot 8 jaren gevangenis straf is veroordeeld, omdat hij van den rijksveldwachter C. v. d. Hoef, toen de ze hem op stroopen in den Zuidplaspol- der betrapte, met een schot hagel den rechterarm had verbrijzeld,, heeft tegen dit vonnis hooger beroep aangeteekend. ROEKELOOS CHAUFFEUR. De Rotterdamsche Rechtbank deed uit spraak ln de zaak tegen J. H., chauffeur te Utrecht, wegen» het aan zijn onvoor zichtig en roekeloos rijden te wijten heb ben. dat de door hem bestuurde autobus op den Zuider IJsseldijk, onder de ge meente Haastrecht in botsing was geko men met een uit tegenovergestelde rich ting komende autobus, tengevolge waar van passagiers en beide autobussen kwetsuren hebben opgeloopen. Overeen komstig de eisch, werd H. veroordeeld tot f 200 boete subs. 14 dagen hechtenis met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor 6 maan- ONVOORZICHTIG GEREDEN. Voor een dergelijk feit stond voor de Rotterd. Rechtbank terecht H. W. C. V., timmerman, wegens het aan zijn onvoor zichtig rijden te wijten hebben, dat de door hem bestuurde auto, op de Plasweg onder Waddinxveen, ln botsing was geko men met langs de weg staande boomen. tengevolge waarvan twee passagiers uit zijn auto kwetsuren hadden bekomen. Het vonnis luidde 14 dagen hechtenis en ontzegging van de bevoegdheid om mo torrijtuigen te besturen voor 1 jaar. POGING TOT DOODSLAG OP ZIJN MEISJE. Mijnwerker krijgt drie jaar. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft arrest gewezen in de strafzaak te gen een gedetineerden 21-Jarigen mijn werker uit Heerlen, die wegens poging tot doodslag op zijn meisje door de rechtbank te Maastricht was veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee Jaar en zes maanden. In hooger beroep heeft de advocaat- generaal vier jaar gevangenisstraf ge- eischt. Het hof heeft het vonnis van de rechtbank te Maastricht op formeeie gronden vernietigd en opnieuw recht doende den verdachte wegens poging tot doodslag veroordeeld tot een gevangenis straf van drie jaar, met aftrek van bet voorarrest. Het hof beval, dat deze straf in een jeugdgevangenis zal worden ondergaan. TEGENWERKING BIJ VERÖUIS- TERIN GSPROEF. Gevangenisstraf voor overtreders. Een deel der burgerij van Krimpen a.d. Ussel is op ergerlijke wijze in haar plicht om mede te werken aan de verduiste ringsproef ln Zuid-Holland, te kort ge schoten. Schriftelijke instructies van den burgemeester zijn genegeerd en plaag zuchtige jongelui hebben zelfs met zak lantaarns, zoeklichten en lucifers ge tracht de oefening te saboteeren. De po- litle-rechter te Rotterdam, voor wlen verschillende inwoners van Krimpen a.d. Ussel hebben terecht gestaan, was dan ook niet malsch ln zijn berechting, en eischte een week gevangenisstraf voor de bedervers van de oefening.. Eén was er bij, die zijn rijwiellantaarn niet voldoen de had afgeschermd. Voor hem was de politierechter milder en vroeg twee rijks daalders boete. Een ernstig geval was dat van de 41- Jarige mej. C. K. I., pensionhoudster, die de voorzijde van haar huls absoluut on voldoende had afgeschermd, terwijl het aan de achterzijde vrij licht uitstraalde. Na drie waarschuwingen bleef de toe stand zooals hij was. De vrouw was nog brutaal ook, toen men van controle-we- ge het licht kwant dooven. De politie rechter veroordeelde de vrouw, die niet verschenen, was, tot 3 weken celstraf. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve onvergetelijke Moeder, Be huwd- en Grootmoeder MARIA CORNELIA DE HAAN, geb. Groot, in den ouderdom van 71 jaar. M. C. VAN STRATEN- DE HAAN. W. N. VAN STRATEN. En Kinderen. Nleuwjwort, 27 Febr. 1939. Dankbetuiging. Voor Uwe deelneming, ons be toond bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Over-Grootvader ALBERT GOUDRIAAN Pzn., betuigen wij U onzen harte lij ken dank. Uit aller naam: P. GOUDRIAAN Azn. Ouderkerk a.d. Ussel, Maart 1939. Voor de vele en treffende bewij zen van medeleven in mijn droeve dagen, mij betoont Dij het smar telijk verlies van mijn innig ge liefde en zoo teerbeminde Moeder, onze Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw Wed. P. RIETVELD, geb. J. Visser, betuig ik, namens mijn Familie, mijn welgemeenden dank. FAM. RIETVELD—VISSER. Rotterdam (Delfshaven), Mrt. "39. Hondiusstraat 39a. GEVRAAGD: een bekwaam timmerman Adres GEBR. VAN DER WAL, Bergambacht. GEVRAAGD voor leerling R. V. K. S. na de Paaschv. of eerder: gezellig tehuis degelijke voeding vereischt. Brieven met opgave van prijs alles inbe grepen aan boekhandel J.J. LOOT, Ermelo, onder letter T. In klein deftig Pension te Amster dam GEVRAAGD: KEUKEN-WERKMEISJE EN FLINK TWEEDE MEISJE. STüVEN - Beethovenstraat 130 GEVRAAGD 5000 als eerste Hypotheek tegen billijke rente. Brieven, onder No. 8900, aan het Bureau van dit Blad. van de Ondsrl. Brandverz. „Samenwerking" ta Loplk, op Donderdag 16 Maart 1939, 's avonds 7 uur in de zaal van A. DE WITH te Lopik, dorp. De rekening over 1938/1939 ligt vanaf heden gedutende 14 da gen ter inzage bij den secretaris- penningmeester, de heer D. Verburg te Lopik. Het inleggeld voor 1939 40 bedraagt f 36.10 per f 1000.- deelname. H. C. KOOI, Directeur. TANDHEELKUNDIG INSTITUUT HOLLANDIA Markt 40 Café „Hollandla" - Oonda SpreekuurDonderdag 9-12 mot garantie. Pijnloos trekken inbegrepen Prima kwaliteit verkrijgbaar JOH. STALENBURG Loplkarstraat 26 - Schoonhoven Elke' advertentie in dit bflad opent kanten op nieuwe klanten hoofdprijs ff IOO.OOO Gratis trckkingslijsten. Haast U naar het adres van vertrouwen. Hoofdagentschap van Lotisico Kerkstr. 3, Giro 25X32, Schoonhoven, Tel. 124 en onze bekende sgenten. GEHEIMHOUDING, VERZEKERD! Hebt U pijnlijke of vermoeide voetenDraag dan onze „Truoform"-steunschoen! Wij hebben ze voor U in voorraad in diverse snitten en kleur, maar ook in verschillende wijdte, hakhoogte, voetboogwelving, met en zonder voorvoetverhooging. Zijn de afwijkingen van Uw voeten te groot om confectie-schoenen te kunnen dragen, dan geeft ons maatwerk de gewenschte baat. Fi. J. KAASSCHIETER - Koestriat 130 - Schoonhoven Geen beter adres voOr Ondertrouwkaarten dan bü Drukkerij Van Nooten, Schoonhoven MET WEKEN, VUILE PLEKKEN AANSMEREN EN WRUVEN VOOR HET KOKEN MOET HET ■OED TOCH WIT WORDEN. MAAR ZÓ MOOI KRUG IK HET NOOIT JE MOET RADION HET WERK LATEN DOEN, ANNIE. ALS WE THUI3 KOMEN, ZAL JE ZIEN, WAT IK BEDOEL. 1 RUIKEN- ONZIN I PADION IS GEWELDIG IN PRIJS VERLAAGD EN KOST NU- MAAR 15 CENT EN 15 DAT AL JA. EN RADION WAST ZO VEILIG. VOEL EENS, HOE ZACHT DIT HEMD IS. WAT JE DOET OM HET ZO PRACHTIG WIT TE KRUGEN U mag nog zo ervaren zijn in het behandelen van de was en nog zo tevredert zijn met de resultaten, die U bereikt - zolang U geen Radion gebruikt, weet U niet, wa^f werkelijk wit wasgoed is. Alleen wanneer het goed volkomen schoon is, is het absoluut wit. Daarom heeft U de gecombineerde' zeefJ- en zuurstofwerking van Radion nodig# die alle vuil verwijdert. Zorg, dat Uw wasgoed absolmit wit is - neem de volgende keer Radion! RAD 74*-Oöl OOK WIJ HEBBEN Prima kwalltalt. - Ruimst* tort**rlng - Laagst* in prl|s Daarom eerst naar Fo. J. HOI, Koo.tr. M, achosnhcv.n m.... taruUn klanlm Omzetbelasting! Wij leveren zeer concurrecrend BESTELOROERS voorgeschreven in artikel 19 vao de Umzetbelastingwet! Vlugge levering S. L W. N. V. Nooten, Schoonhovt*

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 2