Plaatselijk nieuws [Wat geeft de radio? PRC Daladier Frankrijk X L. 2000: 8 W0EN3VAG 25 MAART 19» No. MOL N door den heer 1 de en Krimpen a.d. Lek. Donderdagavond trad voor de manslidmatenve^eeniglng der Ned. Herv. Kerk op ds. J. D. van Hof uit Rotterdam, met als onderwerp „Izaak, de zoon van Abraham". Na op gebruike lijke wijze geopend te hebben, zette spr. z’n onderwerp op bijzonder duidelijke wijze uiteen. Het kerkgebouw was matig bezet. Als laagste inschrijver Is aan derf heer A. Sterrenburg voor de tijd van drie jaar opgedragen het ophalen van asen en vuilnis tegen een jaarwedde van f 511. de en I ABONNB'S, Verscl I en Vri ling: maan Met v Beenbreuk. Krimpen a.d. Lek. Mevr. M. Ruljs—v. d. Laan is in haar woning zoodanig ge vallen, dat zij met een ernstige been breuk werd opgenomen. Op advies van dr. von Llndern werd zij naar een zieken huis te Rotterdam vervoerd. Vrijdag 31 Maart. 8.00 Brussel Ned.; 9J0 Diversen; 11.06 London Regional; 12.20 Brussel Ned.; pl.m. 2.05 London Regional; 3.20 Keulen; 5.20 National Programme; 0.20 London Regional; 7.20 National Programme; pl.m. 0.36 Brussel Franseh; 10.20 Brussel Ned.; 10JO Keulen (Leipzig); 11J0 Na tional Programme. De Fransch filer heeft W x een redevoer! zeide zich te tot al Hege loyaal en ed wilde hen zei gijn kracht ii „Wat wil 1 jnenschen, al< „Wat is de moreele en n te meer tegei lijkt is. „Wat is he rijk? Zljn ide digen. Daladier ze! Nooit is Fn beradener, st* dat de vrede haat de oorlc oorlog zou wi het voor de o het eenige alt eer, dan zou I om zijn vrljhe is in staat dl' Het standpc Daladier voor maakt.' Ik zeg geen duimbree enkele van on Frankrijk hei onderteekend. tingen is het I Volledige en lo de geest van c deze accoorden ik gedefinleen even heb he geenszins de welke het zout het de ver over 1939 en Scheidend raadslid. Nleawerkerk a.d. IJssel Uit goed inge lichte bron vernemen wij dat de nestor in de raadszaal, wethouder W. v. Waas bergen, zich niet meer herkiesbaar zal stellen. De heer Van Waasbergen heeft bijna 40 jaar de Chr. Hist. Unie verte genwoordigd, waarvan het grootste ge deelte als wethouder en wm. burgemees ter. Ouderavond, Lopikerkapel. Vrijdag werd in de loka len der openbare school ouderavond ge houden. In een der lokalen wjis een» ten toonstelling van de handwerken der meisjes, van figuurzaag- en kleurwerk der jongens en van tulpen en hyacinten, als bol aan de kinderen in de herfst uit gereikt. Er was veel belangstelling voor. Na woorden van welkom door den voor zitter der oudercommlssie, verzocht deze in zijn openingswoord een betere op komst van ouders op de herfstbljeen- komst. Na het jaarverslag en de rondvraag be rustte de leiding verder bij het hoofd der school. Van de vele liederen, die door de kinderen gezongen werden, oogstte de kinderliederenpotpourri het meeste bij val. Ook het zangspelletje „De sneeuw klokjes luiden de lente in", voldeed zeer goed, mede door zijn aankleeding. Na de pauze, waarin koffie en sigaren werden aangeboden, volgden twee tooneelstukjes „Het armbandhorloge” en „Kwaadspre ken”. De kinderen speelden goed, terwijl de opvoedkundige strekking der stukjes algemeen voldeed. Het h<K)fd der school sprak vervolgens een afscheidswoord tot de leerlingen, die eind Maart de school zullen verlaten. De heer Lamoré zeide al veel ouderavonden te hebben meege maakt en niet anders dan hulde te kun nen brengen voor wat door personeel en kinderen hier bereikt was. Voorts sprak hij over opvoedkundige problemen, waar mede hij als steeds zijn hoorders wist door der Tijdelijke leerkrachten. Capelle a.d. IJssel. De heer H. Herweij- er, hoofd der Openbare Lagere School no. 3 heeft zich om gezondheidsredenen eenige tijd buiten de gemeente begeven. Ter vervanging is aan school 3 tot tijde lijke leerkracht benoemd mej. C. van Bennekom. Wegens ziekte van mej. W. v. Maarleveldt, is tot tijdelijke onderwijze rs Mn «tart 4 benoemd mej. W. P. Adam, Gouda, met Nu in Spi Hing heeft Rome een f al Frankrij: tig gevoelen oorlog zal i ten: tegen De overwin moedelijk o moed gegev zetten en h veranderd 8 Men zal gaan is m Moravlë, eni ruchten en dat Duitsch mishandeld kwam de Di Zij bliezen c op, zij else maar dat b de mishand' van Duitse! en dan vol| van Duitscli sche onderd Slot was inl rijk. Als dat heid over d dan kwam s als niet gebt teurs aan h Dit recep ronder zorg Ook vandaa richten ovei schers, Inwe gen aan Di Polens hoofi genspraak k weet van d' waarover pl< zijn gaan sc men het bet* Duitschland Tegelijk m kome berlch schers in Po: namelijk dat hebben gevrs Bogumln, on Eierenveiling. Moercapelle. Donderdag- waren aange voerd 12183 eieren. De prijzen waren: henneneieren f 3f 3.20, kippeneieren f 3.20f 3.65, eendeieren f 2.10f 2.40, kalkoeneieren f 3.20—f 5.05, alles per 100 stuks. Moercapelle. De beer A. van der Linde heeft als voorzitter der winkeliersver- eeniging bedankt. Moercapelle. Gevonden: een boodschap- pentasch, een handkap van een rijwiel, een pak met gewasschen goederen. Liberale Staatspartij. Moordrecht. Vrijdag hield de afd. der Lib. Staatspartij een openbare vergade ring met vrij debat. De voorzitter, de heer J. L. de Jong, riep allen een har telijk welkom toe, speciaal den heer C. G. Roos, lid van Ged. Staten. Daarna bracht hij hulde en dank aan dr. Bee- kenkamp, die zooveel goeds als lid van de Provinciale Staten heeft gedaan. De vergadering betuigde haar hartelijke in stemming met dit dankwoord. De heer Roos, die daarop het woord kreeg, roem de ook het werk van dr. Beekenkamp als lid van de Prov. Staten en bracht hem alle hulde. Vervolgens behandelde spr. allereerst de bultenlandsche poli tiek. Hij laakte zeer scherp de woord breuk en het misbruiken van het ver trouwen dat in sommige staatshoofden was gesteld. Daarna kwam spr. tot zijn eigenlijke rede, betreffende de a*. sta tenverkiezing. Hij bracht zijn gehoor na der tot het werk van dit college door te vertellen wat er gedaan is en nog gedaan moet worden, n.l. vaartverbetering voor schepen, wegenverbetering, t.b.c.-bestrlj- ding voor mensch en dier, 'zorg voor zwak- en krankzinnigen, controle op ge meente- en polderbesturen, onderwijs- bemoéiingen, bemoeiingen voor waterlei ding en electricitelt enz. Het laatste ge deelte van zijn rede was gewijd aan na tionale politiek. Spr. uitte zijn afkeuring over de manier van samenstelling dezer regeering, die de liberalen willen steu nen zoo lang als hun inzichten dit toe laten. Als vrljhandelaar kan hij zich ón mogelijk vereenigen met de houding van een dér grootste partijen, de R.K. Staats partij, die zl. gaat in de richting van „ordening” van alles. Ook de werkloos heid werd pltvoerig behandeld. Steun aan gedwongen werkloosheid is plicht, maar ook gezondmaking van handel en scheep vaart, wat naar spr.’s meenlng het mid del is, om de werkloosheid te bestrijden. Een der aanwezigen vroeg of het nog zin had zooveel geld te besteden aan be wapening, waarna de spreker wees op de gebeurtenissen der laatste weken in het buitenland. Deze leerzame avond was door vele personen bezocht, wat de voor zitter bij het sluiten der vergadering met dankbaarheid constateerde. Keuring bij huisslachtingen. Moordrecht, Bij kon. besluit is de aan deze gemeente verleende vrijstelling van de verplichting tot keuren van schapen, varkens en geiten voor huiselijk gebruik ingetrokken. Deze vrijstelling was ver leend ingevolge artikel 6a van devleesch- keuringswet. De beslissing houdt lp. dat van heden af, ook alle varkens, schapen en geiten, die geslacht worden voor eigen gebruik, aan keuring zijn onderworpen. De aangifte tot slachten moet geschieden ter gemeente-secretarie. Moordrecht. Nu de gemeente-ontvan- ger van hier ook gemeente-ontvanger van Gouderak is geworden, wordt de ver meerdering van zijn salaris als gemeen te-ontvanger van laatstgenoemde ge meente in mindering gebracht op het sa laris dat hij te Moordrecht verdient. Het totale bedrag dat voor Moordrecht vrij komt, bedraagt f 519. Dit bedrag wordt nu gedeeltelijk gebruikt voor de aanstel ling van een derden ambtenaar ter ge meente-secretarie, terwijl het salaris van den tweeden ambtenaar met f 75 per jaar zal worden verhoogd. Aan den heer Van Putten is op zijn verzöek met ingang van 1 Mei eervol ontslag verleend als controleur bij steunverlening voor deze gemeente Nieuwcrkerk a.d, IJssel. Damultslagen voor de competitie der damvereeniglng „Moordrecht”: C. Terlouw—A. Jongepier 20; B. BoonD. Alphenaar 0—2; P. Twigt—J. Priem 2—0; G. van Jeveren—J. van Jeveren 2iv. G. üo fóuia—D, Brö-;e 1—1. „Nieuw Leven”. Nleuwerfcerk a.d. Ussel. In de zaal van den heer Honkoop, gat de gem. zangver- eenlging „Nieuw Leven” haar 3e jublle- umuitvoerlng. Evenals de voorgaande uit voeringen was ook ditmaal de zaal uit verkocht. Met onverminderde belangstel ling werd het zangprogramma beluisterd en de uitvoering van het „Ave Verum”, „Lof der Sferen* en „Leef niet voor niets” oogstte uitbundige bijval. De re vue „Het wordt wel beter” werd zonder eenige stagnatie wederom geheel opge voerd. In tegenstelling met enkele ge ruchten kunnen wij mededeelen, dat ons gelegenheid gegeven werd ons er van te overtuigen dat geen enkele beroeps-ar- tist meewerkte, zonder uitzondering zijn allen lid van „Nieuw Leven". De hoofd rollen werden weer uitstekend vertolkt. De Nieuw Leven Girls bleken eveneens ten volle voor hun taak berekend. Muzi kale medewerking verleende de heer G. de Vries en Bas de Jong. „Nieuw Leven” heeft bij haar 25-jarig jubileum na gisteren aan belangstelling niet te klagen gehad. Fiets gestolen. Nleawerkerk a.<L IJssel. Ten nadeele van den heer T., werkzaam aan de rijks weg Rotterdam—Gouda werd een rijwiel gestolen, dat T. langs den weg had neer gezet. Polsbroek. De gemeente-geneesheer, dr. W- N. Pasmoolj, heeft voor kinderen beneden 13 jaar de gelegenheid openge steld, zich gratis te laten inenten tegen de besmettelijke riekten „diphtherie” en „roodvonk".' De aangiften worden véór 1 April Ingewacht. R.K. Volksbond. Reeuwljk. Onder voorzitterschap van den heer S. van Tol hield de afd. Reeu- wijk van de R.K. Volksbond Donderdag avond een ledenvergadering. Tot deze vergadering waren ook uitgenoodlgd de leden der St. Jozef Gezelle,nvereenlglng. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter in het bijzonder den adviseur, kapelaan Netten en den heer Van Vliet uit Gouda. Deze spïak daarna over de Ontwikkelings-Centrale van het R.-K. Werkliedenverbond, waarvan in Septem ber ook in Gouda een 3-jarige cursus zal beginnen. Het programma van deze so ciale school werd uitvoerig behandeld. De voorzitter dankte den heer Van Vliet voor zijn nuttige en duidelijke uiteenzetting en wekte de leden, in het bijzonder de jongeren op, aan deze ontwikkelingscur sus deel te nemen. Spr. hoopte, dat ook de ouders hieromtrent hun volle mede werking zouden verleenen. De verschll- (om 8.15 Berichten); Ing; 10.15 Gewijde mu- 10.30 Voor de vrouw; 10.35 :est en Soliste (In de om 12.15 Berichten); onden en Soliste (in de 1.30 AVRO Aeolian de vrouw; 2.30 AVRO Cursussen voor de 4.00 Voor iof( Kinderkoor. Krimpen a.d. IJssel. Het kinderkoor „Jong Juliana” heeft een uitvoering ge geven in de zaal van den heer Wes&elo, onder leiding van den directeur, den heer Van Assendelft. Voor deze avond was een extra zangprogramma vastgesteld, hetwelk zeer goed uitgevoerd werd. Ook werd een kinder-operette opgevoerd, ge titeld „Hans en Tini in het Tooverland”, welke operette goed werd gespeeld. Voor deze avond bestond groote belangstel ling. Maandag 3 April zullen 20 perso nen, die bij de gemeentelijke werkver schaffing geplaatst zijn, naar de cen trale werkverschaffing overgeplaatst wor den. De 20 arbeiders die uit de Centrale werkverschaffing komen zullen dan in de gemeentelijke werkverschaffing te werkgesteld worden. In totaal zijn dan 80 personen in werkverschaffing werkzaam. „Onderlinge Hulp”. Krimpen a.d. IJssel. In de algemeene ledenvergadering van de Vereeniging voor Zlekenhuisverpleging „Onderlinge Hulp” is de afgetreden voorzitter, de heer G. Vogelenzang de Jong, benoemd tot eere-voorzitter en als zoodanig door den nieuwen voorzitter, den heer J. A. v. Leeuwen, geïnstalleerd. Hierna heeft de heer Vogelenzang de Jong aan de veree niging een voorzittershamer aangeboden. Uit het 14de jaarverslag van den secre taris bleek, dat het aantal leden op 31 Dec. bedroeg: 2428 boven de 15 jaar en 1265 beneden de 15 jaar, alzoo in totaal 3693; het ledental is nog steeds in stij gende lijn. In totaal werden gedurende 1938 105 leden in een ziekenhuis ver pleegd, terwijl het aantal verpleegdagen 168fl‘/i bedroeg of gemiddeld 16.8 ver- pleegdag per patiënt. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat het tekort over 1937 in 1938 kon worden ingehaald en er bleef nog een batig slot, hetwelk aan de re serve kon worden toegevpegd. Voorts werd besloten de rechten der leden zoodanig uit te breiden, dat de verpleegtijd van 5 weken op 6 weken wordt gebracht, terwijl deze aangelegen- heid voortaan per half jaar nader zal worden geregeld. Voor het komende half jaar blijft de contributie ongewijzigd op 8 cent per week voor volwassenen en op 3 cent per week voor personen beneden 15 jaar. zonder den heer Poolman alt ‘s Hage, <Le zich bereid had verklaard een lezing over luchlbescnermlng ts houden. De heer Poolmkn gaf aan de hand van een rondschrijven van den minister van Din- neniandsche zaken duidelijk aan, wat het doel is van deze vereeniging voor luchtbescherming. Een overzicht werd ge geven van de gevaren uit de lucht en van de maatregelen daartegen. Tijdens de vergadering gaven zich ruim 60 per sonen als lid der afdeeling op. Hierna had de bestuursverkiezing plaats en wer den bij acclamatie de heeren Poissonnier, Kattenberg, Dekker, de Man en Van der Linde gekozen. De heer Jonker was reeds voorzitter. Den burgemeester werd het eere-voorzitterschap aangeboden. Hierna heeft de burgemeester, de vergadering gesloten. Donderdag 30 Maart. Hilversum L 1875 M. en 301.5 M. AVRO uitzending. 8.00 Gramofoon 10.00 Morgenwijdinf ziek (Gr.pl.); Omroep Orkest en Soliste (in de pauze: Declamatie; om 12.15 Berichten); 12.30 De Vagebonden en Soliste (in de pauze: Orgelspel); 1.30 AVRO Aeolian Orkest; 2.00 Voor de vrouw; 2.30 AVRO Aeolian Orkest; 3.00 Cursussen voor de vrouw; 3.45 Gramofoon; 4.00 Voor zieken en thuiszittenden; 4.30 Gramofoon; 5.30 AVRO Amusements Orkest, Schuricke Trio en Solist; 6.30 Berichten en Sportpraat- je; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 AVRO Dance Band; 7.30 Engelsche les; 8.00 Be- ichten ANP, Radiojournaal en Mededee- igen; 8.20 Concertgebouw Orkest en diste (om 9.10 Muzikale causerie); 10.35 11.00 Berichten ANP en (Gr.pl.); 11.40—12.00 Orgel- te boeien. Na woorden van dank den heer Kooi, sprak het hoofd school een slotwoord. Luchtbescherming. Moercapelle. Woensdagavond had in het velhnglokaal van de heer A P. Ver sloot een propagandavergadering voor de luchtbescherming plaats. De burgemees ter dezer gemeente opende de vergade- tiflg ©ft in werden gesteld, werden Van Vliet beantwoord. Hierna ging men over tot de eigenlij ke vergadering. Verschillende ingekomen stukken werden behandeld. De behan deling der agenda van de Centrale Raad zal in een volgende vergadering plaats hebben. Hierna bracht de heer W. Stol wijk een keurig verslag uit van de bij eenkomst te Gouda. Tot bestuurslid van de K.SA. werd benoemd de heer S. van Tol, voorzitter. Nadat nog verschillende mededeellngen waren gedaan betreffen de het aardappelenland, werd de verga dering op de gebruikelijke wijze gesloten» Een witte paling. Reeuwljk. De heer W. van Wensveen heeft in de plassen een witte paling ge vangen, hetgeen een groote bijzonder heid kan worden genoemd. Eierenveiling. Reeuwljk. Aan de eierenveiling alhier, werden aangevoerd 11000 eieren. De prij zen waren als volgt: Kipeieren f 3.15— f 3.80; eendeieren f 2.70—2.90, alles per 100 stuks. Eenige weken geleden kwam pater G. Beusenberg C. ss. R. uit Nijmegen in de R.-K. Kerk alhier preeken voor het Apostolaat der Hereenigjng. Thans heb ben zich niet minder dan 199 personen als lid van het Apostolaat der Hereenl- ging ópgegeven. De Steinschedljk. Reeuwljk. De Steinsche dijk, die reeds geruime tijd in een zeer slechte toestand verkeert, zal worden opgenomen in het tertiaire wegenplan der Provincie Zuld- Holland.’Mogelijk zal de weg nu binnen afzlenbaren tijd verbeterd worden, het geen vooral voor de bewoners een groot* verbetering zou zijn. In de goede richting. Reeuwljk. De werkloosheid in deze ge meente neemt den laatsten tijd aanmer kelijk af. Deze week stonden bij de ar beidsbemiddeling 169 werkzoekenden in geschreven tegen 175 in de vorige week, E. H. B. O. Stolwijk. Deze week werd in de zaal van den heer G .J. Verdoold het examen afgenomen van de cursisten die deze winter de lessen E.H.B.O., onder leiding van dr. H. F. Adam gevolgd hebben. Het examen werd afgenomen door dr. H. F. alhier en dr. C. van Elk, uit Er waren 19 cursisten die allen goed gevolg het examen Rflegden. Voor het tweejarig diploma slaagden de heeren B. Natzijl, A.de Lellj, A. Uitten- boogaard, D. Vonk, M. Eegdeman, Jac. de Jong, C. Mastenbroek, G. Verhaar, J. A. de Vries, L. Venpeulen fen J. A. Ver- burg. Voor het eenjarig diploma: de da mes J. C. Noomen, T. Rehorst van den Berg en de heeren W. van der Endet en ■J. de Bruin. Voor het overgangsexamen: mej. C. van Dam en de heeren A. tëwter, F. van Dijk en W. Verhoog. Aan hetyeWnd van het examrn sprak de heer B. Nat zijl een woord van dank tot de beide dok toren voor hun groote opofferingen aan de vereeniging. Het ligt In het voorne men dat dr. Adam op 11 April de dlplo- ma’s juU uitreikfp- RADIO-CENTRALE Programma C. Donderdag 30 Maart. 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.05 London Regional; 12.50 Brussel Ned.; 2.20 London Regional; 3.35 National Pro gramme; 5.05 London Regional; 5.20 Na tional Programme; pl.m. 6.35 Brussel Fransch; 7.20 National Programme; pl.m. 8.35 Brussel Fransch; 10.50 National Pro- grame. Di rk. lin( Sol Disconleuws; Dansmuziek spel. Hilversum a 415.5 M. 8.00—9.15 KRO; 10 00 NCRV; 11.00 KRO; 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gramofoon (c.a. 8.15 Berich ten); 10.00 Gramofoon; 10.15 Morgen dienst; 10.45 Gramofoon; 11.30 Godsdien stig halfuurtje; 12.00 Berichten; 12.15 KRO Orkest (1.00—1.20 Gramofoon); 2.00 Handwerkuurtje; 3.00 Gramofoon; 3.45 Bijbellezing; 4.45 Gramofoon; 5.00 Han denarbeid voor de jeugd; 5.30 Amster- damsch Salon Orkest en Gramofoon (c.a. 6.30 Berichten); 7.00 Berichten; 7.15 Boekbespreking; 7.45 Gramofoon; 8.00 Berichten ANP en Herhaling SO3 berich ten; 8.15 Reportage; 9.00 Orgelconcert; 10.00 Berichten ANP en Actueel halfuur; 10.30 Gramofoon; 10.45 Gymnastiekles; 11.00 Gramofoon; Ca. 11.50—21.00 Schrift lezing. Vrijdag 31 Maart. Hilversum L 1875 M. en 301.5 M. 8.00 VARA; 10.00 VPRO; 10.20 VARA; 12.00 AVRO; 4.00 VARA; 730 VPRO; 9.00 VARA; 10.40 VPRO; 11.00-12.00 VARA. 8.00 Gramofoon (om 8.16 Berichten); 10.00 Morgenwijding; 10.20 Orgelspel; 10.45 Declamatie; 11.00 „Esmeralda" en Gramofoon; 12.00 Orgel en Zang (om 12.16 Berichten)12.30 Gramofoon; 12.45 AVRO Amusements Oikest mm.v. Solist; 1.30 Viool en Piano, 2.00 Piano-voordracht; 2.30 Causerie: „Is de conversatie werke lijk morsdood?”; 3.00 De Palladlans en Gramofoon; 4.00 Gramofoon; 4 30—5.00 „Fantasia”; 5.05 Voor de kinderen; 5.30 Gramofoon; 6.28 Berichten; 6.30 Literaire causerie; 6.60 Zang en Orgel; 7.00 VARA Kalender; 7.05 Causerie: „De levenswaar den In verleden en heden”; 8.00 Viool en Piano; 8.30 Causerie: „Folkloristische ontmoetingen in de Paaschweek”; 9.00 De Ramblers en het Noviteiten Orkest m.m.v. Solisten (opn.)j 9.45 De Stem des Volks, de Haarlemsche Orkest Vereeni ging en Solisten (opn 10.35 Berichten ANP; lff.40 Avondwijding; 11.00 Berich ten ANP; 11.05 Trlo-concert; 11.30 Jazz muziek (Gr.pl.); 11.5512.00 Gramofoon. Hilversum II. 415.5 M. Algemeen Pro gramma verzorgd door de KRO. 8.009.15 Gramofoon (om 8.15 Berich ten); 10.00 Gramofoon; 11.30 Bljbelsche causerie: 12.00 Berichten; 12.15 Gramo foon; 2.00 Paul Wljnappel’s Strijk Ensem ble (2.45—3.00 Gramofoon); 3.45 Gramo foon; 4.30 Piano-voordracht (4.45—5.00 Gramofoon); 5 15 Het KRO Orkest; 6.00 Gramofoon; 6.20 De KRO Melodisten en Solist (om 6 30 Berichten); 7.00 Berich ten; 7.15 Causerie: „Onderwijshernleu- wing”; 7 35 Gewijde muziek (Gr.pl.); 8.00 Berichten ANP; 8 15 De KRO New Style- Artists; 9 00 Radiotooneel; 10.00 Orgel concert; 10 30 Berichten ANP; 10.40 Bela Kiss en zijn Hongaarsch Orkest; 11.00— 12.00 Gramofoon. Pluhnvee-verecniging. Bergambacht. In een ledenvergadering Van de Pluimveevereenlglng V. Z. O. D., die door 24 personen werd bezocht, deed de penningmeester rekening en verant woording per 1 Januari, waaruit bleek, dat de kas een voordeellg saldo had van f 289.51. De ontvangsten en uitgaven van de in 193Ö gehouden clubtentoonstelling bedroegen respectievelijk f 621,49 en f 684.14, aldus een nadeellg saldo van f 62.65. De heer D. v. d. Velde stelde zich niet meer beschikbaar als bestuurslid (pen ningmeester). Tot bestuurslid werd geko zen de heer W. Baartman Hz. en het penningmeesterschap zal thans door den secretaris, den heer C. A. Noorlander, worden waargenomen. Besloten werd voor de nut-fokkers een selecteur te be noemen, met het doel, slechte hennen uit het koppel te verwijderen. In Mei zal een excursie worden gehou den, waarschijnlijk naar Gelderland, waaraan ook niet-leden der vereeniging kunnen deelnemen, doch tegen betaling van f 2.per man. Voorts werd besloten in December wederom een clubtentoon stelling te houden. Tenslotte werd de af tredende penningmeester, de heer D. v. d. Velde, voor zijne vele aan de vereeni ging bewezen diensten, benoemd tot eere- lid. De vereeniging telt thans 75 leden (het vorig jaar 76). N.S.B. Berkenwoude. Donderdagavond had in het café „Vriendschap” een openb. ver gadering plaats van de N.SH. Aanwezig waren een 40-tal personen. Als spreker trad op de heer Spelt, die als onderwerp had „Waar gaat het heen met de vrij heid van ons volk”. De Vergadering had een rustig verloop en de gestelde vragen werden alle uitvoerig besproken. De ver gadering werd op de gebruikelijke wijze gesloten door het staande zingen van het eerste couplet van ons Wilhelmus. Schoolvergadering. Capelle «-d. IJssel. Donderdagavond had in de school aan de LTsselm. Laan de jaarvergadering plaats van de Chr. Schoolvereeniging. De voorzitter, de heer H. v. Veen, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. Nadat gezongen was Ps. 99:1 en gelezen Ps. 19, bracht de 2de secretaris, .de heer W .van Harten, jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat vereeniging in bloeiende toestand keerde. Het aantal leerlingen was 274, waarvan 71 uit Rotterdam 203 uit Capelle aan den IJssel. Uit het verslag van den penningmeester, den heer L. Bol, bleek dat de kas met een ba tig saldo van f 638,59 sloot. De heer P. van Linschoten rapporteerde namens de controle-commissie dat alle bescheiden in orde bevonden waren. Voor het vol gende Jaar werden in de commissie van controle benoemd de heeren J. Hagen- dljk, W. Stam en P. C. Streefkerk. De af tredende bestuursleden, de heeren L. Bol en W. de Groot werden herkozen. In de vac. wijlen D. Groen werd gekozen de heer P. Vuik Wz. Vervolgens hield de heer C. J. Mes, on derwijzer aan deze school, een Inleiding over: „Het onderwijs in de lichamelijke oefening”. Spr. deed hierin duidelijk uit komen, dat ook de verzorging van het lichaam haar eischen aan het onderwijs stelt en haar nut heeft. Op deze inlei* ding volgde nog eenige bespreking. De heer G. de Kruyk, hoofd der school, sloot de goed bezochte jaarvergadering met dankgebed. Leerlingen nieuwe cursus. Capelle a.d. IJsseL Aan de openbare Üagere school no. 2 zijn voor de nieuwe cursus 16 leerlingen Ingeschreven; voor de openbare lagere school no. 3 bedraagt dit aantal 42. V erkeerson eval. Capelle a.d. IJssel. In de Nijverheids straat, ter hoogte van de firma A. Vuijk Zonen had een aanrijding plaats tus- schen den motorrijder D. P. Dekkers en den slagersknecht J. Both, waarbij heer DéSsers tegen de grond sloeg eenige verwondingen bekwam. Nadat dr. E. Boonstra de eerste hulp had verleend, kon Dekkers per auto naar zijn woning vervoerd worden. De slagersknecht be kwam geen letsel. Zijn rijwiel werd ge heel vernield. Schoolbouw. Capelle a.d. IJssel. B. en W. hebben voor de verbouw der openbare school aan de kanaalweg tot bouwkundig op zichter benoemd den heer T. Hoogendijk Dz.

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 7