Wat geeft de radio? Jo Vlijcont tijdens Amsterdam werd 7|CH Prins Bernhard heeft Zondag den voetbalwedstrijd Nederland - Belgie in net w.ympucn stao.on te «msteroam biioewoond. De vorstelijke toeschouwer op de eere-tribune. - Links naast den Prins de Belgische gezant en zün echt- 1 genoote, baron en baronesse Herry Badjou, de Belqlsche doelverdedigeh, treedt handelend op tijdens een aanval der onzen in den wedstrijd te Amsterdam, we|ke in een 3-2 overwinning voor Nederland eindigde Activiteit voor het Holland- sche doel tijdens den wedstrijd Nederland België te Amster dam Dit schot bleek Badjou, den Belgischen doelverdediger te machtig en de bal vloog in het net, waardoor Nederland reden tot juichen had Caldenhoven scoort Belgie s tweede doelpunt tijdens een scrimmage voor het Nederlandsche doel, waarbij de bal via het lichaam van onzen back in het verlaten doel stuitte Dr. A. H. Vossenaar, hoofdmijnarts te Heerlen, wien op zijn verzoek per 1 Mei a s. eervol ontslag uit zijn functie is verleend De beide elftallen naast elkander opgesteld voor den aanvang van den voetbalwedstrijd Nederland -België in het Olympisch stadion te Amsterdam Prof. dr. Willem Mengelberg begeleidde de zangeres liederenavond, welke Zondag in het Concertgebouw te geven den ge- Groothertogin Charlotte tijdens haar herdenkingsrede in de plechtige zitting het parlement, bij de viering van de honderdjarige onafhankelijkheid van Luxemburg ■f TrercTTK blap. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT gchoonhovrnschi» Tonrmt MAANDAG 24 AFKTL WSf De restattrarfie van de Groote of St Janstoren te Gorinchem. De moi kei ijk Het bovendeel van de oude toren der Groote Kerk. mt architectonisch oogpunt bezien, len, bij vergelijkingen van de Janstoren te Gorinchem en de moderne kerk aan zijn voet, aan eerstgenoemd bouwwerk de eerepalm uit reiken. Het geheele complex van kerk en toren vormt geen harmoniëerend geheel. De Groote toren is in Gothische stijl op getrokken en maakt, ondanks zijn zware bouw. door de hooggerekte houding der muurfragmenten, een slanke indruk. Het kerkgebouw is in wezen Romaansch. Al heeft de reus glorierijk de verwoestende aanvallen van de tijd weerstaan, de spo ren van de knagende tand des tijds zijn niettemin duidelijk achtergebleven, wes halve het gemeentebestuur besloten heeft n crediet te voteeren, om dit merkwaar dig, cultuurhistorisch monument in zijn oorspronkelijke ongerepte to^tand te brengen. Als kind der Gothiek van hooge ouder dom. die zelfs opklimt tot de eerste Jaren der 15e eeuw, misschien wel eemge tijd eerder, wordt de grootendeels uit bak- steenen opgetrokken kolos versterkt door rijk versneden, overhoeksche steunbeeren »n vertoonen de muurvlakke ranke, spits- bogige spaarvelden, met dito galmgaten, waardoor op hoogtijdagen de jubelende klokkeklanken stroomen en in tijden van nood of gevaar of rouw de sombere to nen klagen over de stad. Ofschoon moeilijk is vast te stellen uit welke tijd de eerste klokken kwamen en men waarschijnlijk in vroege eeuwen ter bijeenroeping der geloovigen voor de eeredienst wel bazuinen of trompetten heeft gebruikt, staat het vast, dat de machtige koning der Franken, Karei de Groote, veel gedaan heeft, om het ge bruik van klokken in deze gewesten in te voeren, ofschoon de omvang van de klok ken nog gering was en ze eerst later een plaats in de toren kregen, nadat zij aan merkelijk waren vergroot en verzwaard. Ook schreef men aan de klokken wel een magische kracht toe, die hen deed luiden bij gevaar en werden zij met olie gewijd en gedoopt en er mocht geen klok geluid alvorens deze plechtige ceremonie had plaats gevonden. In de St. Janstoren zijn een 29 klok ken aangebracht. Uit onze schooljaren herinneren we ons nog levendig de vroolijke airtjes die elke Maandagochtend door de galmgaten van de Groote toren de lucht in werden gezonden en die hoog en ijl boven het ge roezemoes der handelende marktkooplui uitdreven en de wijsjes, die klonken bij elk heel uur, dat de wijzerplaat aangaf. Sommige schrijvers willen ons doen ge- tooven, dat het basement van deze toren oorspronkelijk door een kasteelfragment wordt gevormd, anderen noemen Jan van Arkel X of diens opvolger, als den bouw meester van een geheel nieuwe toren. In elk geval bereikte hij toen niet de huidi ge hoogte, maar is zeer waarschijnlijk in 1517 de piramidale spits aangebracht en het ijzeren omgangshek in het laatst der 10e eeuw. Het fraaie silhouet gaat thans gedeel telijk, ofschoon gelukkig niet tot groote hoogte, schuil achter een onooglijke schutting, welke dient tot bescherming tegen afbrokkelend gesteente. Het pompeuse gevaarte staat daar nog, ondanks zijn „Pisa-neigmgen", even fier Kaasverslag over 1938. (Slot). In alle bezochte bedrijven, waarin ge verfde gereedschappen werden aangetrof fen, werd daartegen gewaarschuwd. Doordat bij de bere.ding te veel vocht in de kaas achterbleef, de wrongel dus niet voldoende werd bewerkt, was het zuivel te zacht en zakten de kazen uit. In enkele gevallen bleek de oorzaak van het te zacht zijn en het verliezen van den normalen vorm. een gevolg van het onvoldoende zouten van de kaas. Het korstgebrek kanker kwam niet in erge mate voor. Oneffenheden en kleine openingen in de korst bevorderen het ontstaan van het gebrek. Een goede korstvorming werd bevor derd door: a. Zuursel, gezuurde melk of karnemelk aan de kaasmelk toe te voegen. b. De kazen bij bet in 't vat doen goed af te duwen. c. De kazen gedoekt uur te laten uit lekken d. In het begin te persen met een grove doek. e. De kazen tijdens het persen goed warm te houden door ze tegen afkoelen te beschutten. Het gebrek natte niet drogende korst was een gevolg Tan een te hoog vocht gehalte van de kaas. het niet in de kaas Ln voldoende mate aanwezig zijn van goede melkzuur-bacteriën en ook het be waren van de kazen bij te lage tempe raturen. Een te hoog zoutgehalte van de kaas en een te ruim gebruik van salpe ter bij de bereiding, werkte tevens het gebrek in de hand. Ook de korst van de kazen verkregen mt de melk van koeien, lijdende aan mond- en klauwzeer droogt veelal slecht. De wrongel van vette melk drijft de wei moeilijker uit dan die van minder vette melk. Voor de uitdrijving van vol doende wei is daarom dan ook een krach tiger stremselwerking (wat meer strem sel) en een sterkere bewerking noodig. Scheuren in de kaaskorst bleken een gevolg van het sterk ventileeren van de kaas bewaar plaats. Wordt de jonge kaas bloot gesteld aan tocht, dan droogt ze te snel en scheurt dientengevolge. Putterige korsten kwamen v.nl voor bij kazen, die" waren verkregen uit onge lijkmatig verdeelde wrongel. Plaatselijk bevindt zich dan te veel vocht in de korst en bij het ouder worden vormen zich door indroging putjes in de korst Door de wrongel bij net snijden wat fijner en zooveel mogelijk gelijk te ver deeld* werd het gebrek bestreden Op verschillende bedrijven en op de keuringen van de kazen bestemd voor de kaasdagen weiden kazen aangetroffen met blauwe korsten. De oorzaak van dit gebrek wordt wel toegeschreven aan oe aanwezigheid van kle.ne noeveelheden ijzerhoudende verbindingen in de kaas, als gevolg van het gebruik van ijzerhou dend water. Een bepaalde schimmel zou dan de blauwe kleur doen ontstaan. Echter het gebrek komt ook voor in gevallen, waar in geen ijzerhoudend water, maar neete wei voor het opwarmen wordt gebru.kt. Een onderzoek naar even ueele andere oorzaken van het gebrek leverde tot nu toe geen resultaten op. In verschillende gevallen werd gewe zen op gebreken in den vorm van de als zes eeuwen geleden, al hebben felle bliksems hem getroffen, en soms deerlijk gehavend, al lekten vijandelijke vlam men zijn steenen flanken en heeft de oorlogsfakkel in de twisten der Van Ar kels en in de Fransche tijd b.v. dit fraaie stuk architectuur meermalen bedre.gd. Thans zal de grijze kolos geheel worden gerestaureerd met behulp van het Werk fonds. Geschoolde vaklieden zullen hier geruime tijd een prachtig werkobject vinden en zoo zal het historisch schoons, waaraan Gorinchem ook door andere ge bouwen en geveltjes, b.v. het huis „Beth lehem" en „'t Coemt al van God", enz. enz. rijk is, worden bewaard. Voor dat doel zal een bedrag noodig zijn van f 180.000. waarvan f 72.000 door de gemeente moet worden betaald, een gelijk bedrag komt voor rekening van het rijk, terwijl de provincie de rest zal vol doen. Het voornemen bestaat, de restauratie werkzaamheden over een tijdruimte van 5 jaar te verdeelen en het werk te doen uitvoeren onder toezicht van den direc teur van gemeentewerken, in samenwer king van den architect van Rijksmonu mentenzorg. Zoo zal dan ook dit product van archi tectonische schoonheid in zijn vroegere luister worden hersteld en zal, na restau ratie, de St. Janstoren nog lang een glans punt blijven voor de oude vestingstad óorinchem. Voor een mooie vorm van de kaas is het noodig, dat tusschen middellijn en hoogte een goede verhouding bestaat. Een goed uiterlijk, dus een goed model, is van grotbelang. Wijkt het model van de kaas af^ifan den gewenschten vorm dan bezit ze een schoonheidsgebrek. Een kaas mag b.v. niet te plat en ook weer niet te hoog zijn. Het vormgebrek scheef, dat ontstaat bij het persen en omloopen van de kaas, behoeft niet voor te komen. Het gebrek scherpe rand, ontstaat door slecht laten omloopen van de kaas, door dat men er zich niet voldoende reken schap van geeft, dat de bovenste helft van de kaas dezelfde vorm moet hebben als de onderste helft. Gezorgd dient te worden, dat de temperatuur gedurende het omloopen niet te sterk terugloopt. Ook worden overigens zeer goede ka zen soms ontsierd door doekvouwen. De ze groeven, die bij het bewaren van de kaas korstgebreken ln de hand kunnen werken, behoeven eveneens niet voor te komen. Oneffenheden in de korst bemoeilijken niet alleen het goed onderhouden van de korst, maar bevorderen het ontstaan van korstgebreken veroorzaakt door woeke ring van schimmels, kaasmij t, en kaas made in en onder de korst. Een goéd ge sloten gladde kaaskorst is wenschelijk. Tenslotte werden aan een 4-tal kaas- fabrieken adviezen gegeven inzake de kaarbereiding. betreffende: los, kort en te laag vet in de droge stof der kaas. Adviezen inzake de boter- bereiding. In enkele gevallen werd aan de berei- ders van Boeren-Le:dsche kaas- en -bo ter advies verleend betreffende het aan- zuren en karnen van de room. Op veel veehouders-zuivelbedrijven valt wat de melkwinning en -behandeling en ook wat de bereiding van de boter be treft, nog veel te verbeteren. Zoo kan door de toepassing van het in het jaarverslag over 1937 omschreven kneedbord, waarbij de boter met met de handen wordt bewerkt, een groote ver- betering in de bewerking worden ge- bracht. Aan een tweetal zuivelfabrieken werd advies gegeven ter verbetering van de smaak van de boter. Aan één der bedrijven werd de smaak verbeterd door verbetering te brengen in de pasteurisatie en de aanzuring van de room. Thans zijn stappen gedaan voor aanschaffing van een eenvoudige koel installatie. daar het maken van boter een zekere mate van stevigheid moet be zitten, zal het water er voldoende uitge- kneed kunnen worden. Aan het andere bedrijf moest de min der goede smaak aan het gebruik van ijzerhoudend horton water als boterwasch water, worden toegeschreven. Men Is ln de plaats daarvan leidingwater gaan ge bruiken. Rijkskaasmerken. Moeilijkheden met de kaasmerken kwa men in 1938 slechts weinig voor. In en kele gevallen werd het merk te laat op de kaas aangebracht, waardoor het merk zich goed met de kaas vereenigde. Het beste ls wel het merk na H uur persen op de kaas te leggen. Laat men de kaas na het in het vat brengen, al vorens te persen eenigen tijd uitlekken, dan is het wenschelijk het merk reeds btf het eerste persen op te leggen. 25 April. Hilversum L 1875 M. en 415.5 M. KRO- uitzending. 8.009.15 oraxnofoon (ca 8JL5 Belich ten); 10.00 Gramofoon, 11.30 Godsdien stig halfuurtje, 12.00 Berichten; 12.15 KRO Melodisten en Solist (1 DO—1.20 Gramofoon); 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Mo decursus, 4.00 KRO Kamerorkest; 4.45 Gramofoon; 5.00 KRO Orkest; 5.45—6.05 Felicitatiebezoek; 6.10 Gramofoon; 6.35 Berichten en Sportpraatje; 7.00 Berich ten; 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe ge meenschap", 7.45 Gramofoon; 8.00 Be richten ANP en Mededeelingen8.15 Ste delijk Orkest van Maastricht en Soliste; 9.00 Uit het Vaticaan: EIAR Orkest. Koor van de Sixtijnsche Kapel en Solisten (opn.); 10.30 Berichten ANP; 10.40 Bela Kiss en zijn Hongaarsche Orkest en So list; 11.05—12.00 Gramofoon. Hilversum U. 301.5 M. AVRO uitzen ding; 6.30—7.00 RVU. 8 00 Orgelspel, 8.15 Berichten en Gramo foon, 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramo foon, 10.30 Voor de vrouw: 10.35 Viool en Piano, 11.00 Causerie: „De vrouw en het wereldbeeld"; 11.10 Huishoudelijke wen ken; 11.35 AVRO Amusements Orkest; 12.15 Berichten; 12.17 Gramofoon; 1.00 Het Omroep Orkest (1.452.00 Gramo foon i; 2.45 Knipcursus; 3.45 Lyra Trio; 4.30 Kinderkoorzang; 5.00 Kinderhalfuur; 5.30 Het Omroep Orkest; 6.28 Berichten; 6.30 Een Schoolmeester vertelt over school, gezin en maatschappij; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Viool en Piano; 7.30 Engelsche les; 800 Berichten ANP. Ra diojournaal en Mededeelingeri; 8.20 Gra mofoon; 8 30 Bonte Dinsdag»vondtrein; 10.00 Radiotooneel; 10.20 Vocaal concert; 10.50 Gramofoon; 11.00 Berichten ANP en Dansmuziek (Gr.pl 11.30—12.00 AVRO Dance Band. Woensdag 26 April. Hilversum I. 1875 M. en 415.5 M. NCRV uitzending: 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8 00 Schriftlezing en Meditatie; 8.15 Be richten en Gramofoon; (9.309.45 Geluk- wenschen); 10.30 Morgendienst; 11.00 Gramofoon; 11.15 Ensemble v. d. Horst; 12.00 Berichten: 12.15 Gramofoon; 12.30 Ensemble v. d. Horst en Gramofoon; 1.30 Orgelspel; 2.30 Gramofoon; 3.00 Chr. lec tuur; 3.30 Piano kwartet „Die Haghe" en Gramofoon; 4.45 Felicitaties; 5.00 Voor de jeugd; 5.455.55 Gramofoon; 6.00 Land- en Tuinbouwpraatje; hierna: Be richten; 6DO Taalles en Causerie over he* Binnenaanvaringsreglement; *7.00 Be richten; 7.15 Sportpraatje; 7.30 Gramo foon; 7 40 Causerie namens het Neder- landsch Bijbelgenootschap, 8.00 Berich ten ANP en Herhaling SOS berichten; 8.15 Chr. Zangvereeniging Kerkkobr „ES Animo", Solisten en het Rotterdamscb Philharmonisch Orkest (9.30^-9.55 Boek bespreking; 9.55—10.00 Berichten ANP); 10.45 Gymnastiekles; 11.00 Gramofoon; ca 11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum II. 301.5 M. VARA uitzen ding; 10.00—10.20 VJn. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoon (om 8.16 Berichten); 9.30 Causerie „Onze keuken"; 10.00 Mor genwijding; 10.20 Voor Arbeiders in da Continubedrijven; 11.40 Voor de werk- loozen; 12.00 Gramofoon; 12.15 Berich ten 12.17 VARA Orkest; 22.45 Gramo foon; 1.00—1.45 VARA Orkest; 2.00 Voor de vrouw; 3.15 Voor de kinderen; 5.30 Orgelspel; 6.05 Gramofoon; 6.18 Berich ten; 6.20 De Ramblers; 6.50 Causeria „Markante figuren uit de Belgische Ar beidersbeweging"; 7.05 VARA Kalen der! 7.06 Felicitaties: 7.10 Vocaal Con cert; 7.30 Bijbelvertellingen; 8.00 Herha ling SOS berichten; 8.03 Berichten ANF en VARA Varia; 8 20 VARA Orkest en Soliste; 9.00 Radiotooneel met muziek; 10.00 Berichten ANP; 10.10 Causerie; „Schuldig of Onschuldig"; 10.15 VARA- Orkest; 11.00 Esmeralda; 11.30—12.00 Gramofoon. RADIO-CENTRALB Programma C. Dinsdag 25 April. 8.00 Brussel Ned.; 8.20 Direr.sen;"1 10.50 London Regional; 11.20 Brussel Ned.; pl.m. 1.05 National Programme; 1.50 Lon don Regional; 2 20 National Programme; 3.20 Keulen; 4.20 National Programme; pl.m. 5.35 Brussel Fransch; 6.20 Brussel Ned.; 6.50 London Regional; 7.20 Brussel Ned.; 8.05 Keulen; 8.35 Brussel Fransch; 9.20 Brussel Ned.; 10.20 National Pro gramme; 11.10 Danmarks Radio. Woensdag 26 April. 8.00 Brussel Ned.: 8.20 Diversen; 10.35 London Regional; 11.05 National Pro gramme; 12.20 Brussel Ned.; 1.20 Natio nal Programme; 2.20 London Regional; 3.20 Keulen; 4.20 National Programme; 5.20 Diversen; 5.35 Brussel Fransch; 5.50 Brussel Ned.; 6.05 Brussel Fransch; 6.35 Keulen; 7.20 National Programme; 8.20 BrusseJ Ned.; 930 Brussel Fransch; 9.50 Weenen; 11.20 Danmarks Radio. De temperatuur in het vertrek waar de kaas wordt geperst, mag niet te laag zijn. Wordt n.l. de kaas in een koud vertrek geperst, dan sluit de kaaskorst minder goed en het merk vereenigt zich niet goed met de kaas. Ook dient de kaas niet op een toch tige plaats te worden bewaard. In een tochtige omgeving droogt de kaas te snel de kans op scheuren van de kaas en het loslaten van het merk is dan groot. GEMEENTERADEN. De gemeenteraad kwam bijeen op 12 April. Aanwezig alle leden. Voorzitter burgemeester J. van Scheers. De VOORZITTER doelt in zijn ope- nigswoord op de ernstige tijden, die we beleven en citeert uit de rede van den minister-president dr.Colijn, die aandrong kalmte en rust te bewaren. Verder zegt spr., dat juist in deze tijd de verkiezingen vallen, welke men benut om elkander weer de waarheid te zeg gen. Spr. acht het een voorrecht, in Nederland ons getuigenis kunnen af leggen, maar laat dan de wijze, waarop we het doen. waardig zijn. Ook nu heeft het bestuur der gemeen te een taak te vervullen en het strekt spr. tot vreugde, dat zoodra itij een be roep deed op de welwillendheid van som mige inwoners, zij direct bereid waren, zich geheel te geven. Een-bijzonder woord van dank brengt spr. aan de ambtena ren. die hij in deze tijd noodig had en die op correcte wijze hun werk hebben verricht. Tenslotte zegt spr.. dat we nim mer en zeker ook nu niet ons heil moeten zoeken bij de mensch, maar dat ons lot ligt in de hand Gods. Hiemh werden de notulen vastgesteld, waarna de ingekomen stukken aan de orde komen. Het Nieuwe Veer. We stippen hiervan aan een schrijven van de gemeente Nieuw-Lekkerland, om trent de briefswisseling inzake het over zetveer (Nieuwe Veer) met Ged. Staten. B. en W. adviseeren, hieraan niet de ge vraagde adhaesie te betuigen. Den heer VISSER is het opgevallen, dat het gemeentebestuur van Nieuw-Lek- kerland hetzelfde gevraagd heeft als spr. Het verbaast hem, dat B. en W. hieraan geen adhaesie kunnen betuigen. Er zijn punten in het schrijven van Ged. Staten, waarvan spr. niet kan begrijpen, hoe deze daaraan komen. Gewezen wordt op de moeilijkheid, om peronen, die met de bus naar Rotter dam moeten, met de veerboot over te zetteri; omdat het pontverkeer een ver keer is van een minuut, en voor het over trekken van de pont de veerboot gebruikt wordt. Dat is niet juist, want het is geen mi- nuutdienst, maar een kwartier mede- gerekend het laden en lossen duurt het zeker. Deze berekening is dus aller minst Juist. Daar komt nog bij, dat de ondernemer er geen bezwaar tegen heeft de passagiers voor de busdienst per veer boot over te zetten De heer JONKER: De ondernemer zet nu de passagiers met de reserve veer boot over. De heer VISSER zegt, dat er be- D poni - iede weerd wordt, dat menschen maar een minuut in de kou op de pont behoeven te staan, maar zij moeten er minstens een kwartier in staan. Nu heeft het ge meentebestuur van Nieuw-Lekkerland de kous op de kop gekregen, maar kunnen B. en W. er niets aan gaan doen? De dienst vanaf het Nieuwe Veer naar Rot terdam blijft, al komt er een brug, ge handhaafd. de veerdienst zal er evenzoo blijven. Men ka ner op rekenen, als men de bus mis is, dat men dan een uur moet wachten, en als men de bus wil halen, moet men zeker een half uur van te vo ren aan het Veer van Vos staan, om dat het kan gebeuren, dat door de druk ke vaart er zooveel vertraging is, dat de pont moet wachten. Dat behoeft de veer boot niet, want die kan om de slepen, welke door de Noord gaan, heenvaren. Voorts, zegt spr., blijkt, dat de onder nemer mede wil werken en spr. had dan ook verwacht, dat B. en W. de poging zouden steunen, om een betere toestand te krijgen en het schrijven van Ged. Sta ten recht te zetten. De neer VERMEULEN, onder schrijft het betoog van den heer Visser geheel. Spr. noemt de argumenten van Ged. Staten zeer zonderling. Er wordt ge zegd, dat. als de veerpont overgaat, tel kens de lijn, welke gevestigd is aan de t, losgemaakt moet worden, maar edereen weet, dat dit altijd gebeurt. En al zal op dit veer het verkeer vermin deren als de brug in gebruik genomen wordt, blijven doet het veer daar. Spr. zou dan ook willen, dat B. en W. hun standpunt zullen herzien en wel adhae sie» betuigen aan het tweede adres van Nieuw-Lekkerland. Doch na verwerping ervan, was de zaak voor het dag. bestuur hier afgedaan. Het onderzoek van Ged. Staten is objectief geweest Men moet niet vergeten, dat dit voortdurend staat onder toezicht van Ged. Staten, en de menschen. die dit uitoefenen, kennen de 'toestanden. Als de brug ln gebruik komt, zal het een geheel ander veer worden: het zal dan vlotter en gemakkelijker gaan. Beter is. die tijd af te wachten; dan kan men misschien wat doen. De heer VERMEULEN vraagt, als een objectief onderzoek heeft plaats ge had, hoe het dan mogelijk Is. dat er zooveel punten onwaar zijn. Dat men in één of twee minuten over gezet is, is zekeer in strijd met de waar heid. De heer VISSER zegt, dat de toe stand absoluut niet is. zooals in het schrijven van Ged. Staten is weergege ven. Bovendien wil de veerman Vos een extra veerboot laten varen voor de pas sagiers. Spr. blijft bij zijn meening, dat het ligt óp de weg van B en W., de on juistheden in het schrijven van Ged, Staten in het juiste licht te stellen. Weth. SMIT wijst erop, dat aan het eerste adres adhaesie is betuigd. Het antwoord, daarop gegeven, lijkt op niets. Daar wordt ook o m. gezegd, dat men tijdens de overtocht wel achter een auto kan gaan staan ter bescherming voor re gen en wind. Maar het is spr. bekend, dat de exploitant reeds rekening houdt met passagiers, die de bus moeten hebben naar Rotterdam. Spr. acht het nu be ter. dat B. en W. er 'rechtstreeks zelfi wat aan gaan doen. De VOORZITTER wil tenslotte ex op wijzen, dat men niet moet denken, dat B. en W nu maar voorgenomen hebben, de zaak te laten loopen. Dat is onjuist, Spr. meende, dat in het tweede adrgi

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 5