#Dr.Dushkind Bergambacht fe Gaaf l) trouwen? f 0.75 DE PELINMII Mei Bier OPROEP Icóte gaat niet door! Donderdagf Opkomst deineend fytwursM! Teleg rammen Plaatselijk nieuws Schoonhoven 1 Sportnieuws j I^darik^erichtim N.V. TRAWA vraagt metselaars en betonwerkers Hedenavond 8.15 uur 45 .laren kwaliteit! Draagt Kleeding 2x5 Nieuwe Droste-bonbons! U belt... wij draalen J. L. van Dam Az. - Touwslagerij WOLLEN P.v.Wijngaardend Zoon Telefoon 3066 MAANDAG 1 MEI 1933 CHINEEZEN VEROVEREN NANTSJANG Felle strijd In de straten. Van officieele Chineesche zijde wordt thans over den toestand te Nantsjang, de hoofdstad van de provincie Kiangsf, het volgende bericht: De Chineesche voorhoede rukte op 25 April in den namiddag Nantsjang bin nen. Tot 28 April werden er in de stra ten hevige gevechten geleverd. Ten slot te werd de stad geheel door de Chinee- z«V bezet, raagr het station moet sinds dien door de Japanners heroverd zijn. Ten Oosten van de stad wordt thans fel gestreden, met name bij het vliegveld, waar de Japanners zware verliezen le den. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. DEN HAAG. 1 Mei. Heden werden de Volgende prijzen uitgeloot: f 25000: nos. 5833. f 5000: nos. 2248. f 1000: nos. 4430. 12141, 15177. 16495. f 400: nos. 15693, 19366, 20724, 21159. f 200: nos. 15197. 16209, 20826. f 100: nos. 4546, 7906, 9927, 10408, 15851, 16759. DE BOTSING TUSSCHEN TRAM EN BUS. Een der gewonden overleden. HAARLEM, 1 Mei. De heer Toepoel. die gisteravond bij het autobus-ongeluk (zie Gemengd Nieuws) ernstig werd gewond, is vannacht in het ziekenhuis overleden. Hij was 50 jaar. De toestand van de heer Gordon, die eveneens werd gewond, blijkt minder ernstig te zijn, dan hij zich liet aanzien. Er zijn in totaal 10 ge wonden. CHAMBERLAIN EN DE DIENST PLICHT Een rechtvaardiging. LONDEN. 1 Mei. Ter gelegenheid van een tusschentijdsche verkiezing in de voorstad van Birmingham Aston, heeft Chamberlain een brief gezonden aan den conservatieven candidaat Hellet, waarin hij zijn voorstel rechtvaardigt. Cham berlain zet uiteen dat het invoeren van de dienstplicht noodzakelijk is geworden door de nieuwe verplichtingen welke En geland in Europa op zich heeft geno men. Hij voegde hieraan toe, dat dit niet beteekent dat hij oorlog onmiddellijk dreigend acht, integendeel, doch het wil zeggen dat Engeland vast besloten is al le maatregelen te nemen welke het in staat stellen zichzelf te verdedigen en de vrede te handhaven. DUITSCHLAND'S GENERALISSIMUS NAAR TRIPOLIS. ROME, 1 Mei. Vanochtend is de op perbevelhebber van het Duitsche leger, generaal Brauchitsch tesamen met den* onderstaatsecretaris van oorlog van Ita lië, generaal Parianl per vliegtuig naar Tripolis vertrokken. DE VOORSTELLEN VAN SOVJET RUSLAND. Garanties naar alle kanten. LONDEN, 1 Mei. In de Brltsche pers is fhen algemeen van oordeel dat de voor stellen van de regeering van Sovjet- Rusland een uitwisseling an garantiesin- sluiten tusschen Rusland en Engeland en Frankrijk, het accoord gaan van de Sovjet-Unie met de garanties van En geland en Frankrijk aan Polen en Roe menië, uitbreiding van de garanties van Engeland en Frankrijk tot Lithauen, Letland en Estland en het deelnemen van Rusland aan de garanties aan Ne derland, België en Zwitserland. komende in ons vorig nummer, zijn aan t eind enkele regels weggevallen, welk euvel we thans willen herstellen. Het verslag moet nog aangevuld worden met de mededeeling. dat mej. Annie Hart kamp. die de stad gaat verlaten, en de Jeugdige Pietje Voorsluijs, namens de ver- eeftiging een geschenk kregeh voor haar medewerking en dat zij werden toege sproken door den voorzitter van „Arto", de nheer C. Lammers. Verder kan volle digheidshalve worden gezegd, dat de uit voering een goed gevulde zaal trok, en dat oudergewoonte een bal met begelei ding van een orkestje, uit Gouda, het ge heel besloot. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstsLande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een alpinomuts; een rozenkrans. niii.nji.wjij.mtji AMERICAN CIGARETTE BENOEMD. De heer C. Stomps, momenteel werk zaam bij de heer D. Visser, architect B.N.A., van wien hij ook zijn opleiding genoot, is met ingang van heden be noemd tot teekenaar bij de Rijksgebou wendienst te 's-Gravenhage. CONCERT T.A.V.E.N., De vooravond van de dertigste ver jaardag van de kroonprinses bracht ons Zaterdag het gebruikelijke concert van T.A.VJC.N.U. in de muziektent op de Dam. Het corps voerde onder leiding van den heer B. A. Hoon het reeds vermelde programma keurig uit en wij twijfelen niet of het zou, by dit eerste optreden ln de open lucht, na de lange winter, een veel grootere belangstelling hebben ge trokken. als niet de koude muziek en muziekminnenden parten had gespeeld. Nu bepaalde het zeer aandachtige gehoor zich tot de grootste liefhebbers, terwijl de overigen hind~riyk heen en Weer lie pen, of wat altijd nog beter is naar huis gingen. Toch hebben vele Zater dagavond van een of meer der mooie nummers genoten. „ARTO POST LABORO". verslag over de derde winter- Bifaroctipg ha «ArtQ Soet, .ahorn", was- Jubileum autobusdienst. Giessendam. Heden is het tien Jaar geleden zijn dat de autobusdienst op de trajecten Giessendam-Meerkerk en Gou- driaan-Gorinchem door den heer W. A. van den Heuvel, alhier zyn overgeno men van den heer J. de Haas te Noor deloos, die in September 1923 de dien sten heeft ingesteld. De belde chauffeurs de heeren G. Blokland en C. de Groot, zijn onafgebroken gedurende dien tyd in dienst geweest. De heer G. Blokland is reeds vanaf 1924 aan de busdienst ver bonden. Aanvankeiyk werd druk van de autobusdiensten gebruik gemaakt, zoo dat enkele Jaren zelfs twee ondernemers een dienst vanaf Giessendam onderhiel den. Later is mede als gevolg van de cri sis het vervoer per autobus langzaam verminderd, zoodat het thans zelfs nau welijks loonend voor den ondernemer meer is om de dienst te onderhouden. In verband daarmede overweegt de onder nemer thans om de tarieven belangryk te verminderen. Ook zullen zeer waar schijnlijk de diensten belangryk uitge breid worden, terwyi het niet onmoge- ïyk is dat een dienst via de Damschen- weg gereden zal worden. In de laatste ingelanden vergade ring van de polder Giessen-Oude-Bene- denkerk zyn de heeren IJ. Beuzekom al hier en K. Versteeg te 's-Gravenhage herkozen ais hoofdingeland van het wa terschap „De Nederwaard". GOUDRIAAN'S RAAD REEDS GEKOZEN Goudriaan. De drie kiesvereenigingen, A.-R., Gemeentebelang en S.GP., zyn overeengekomen, voor de gemeenteraads verkiezing met één ïyst uit te komen, welke als volgt is opgesteld: 1 G. Aanen; 2 G. van Bezooyen; 3 M. A. Drinkwaard; 4 D. van Genderen; 5 P. Pierhagen; 6 F. Slob; 7 P. Vonk; 8 J. Bos; 9 A. Hakke- steegt; 10 H. de Vos; 11 W. de Hoop; 12 J. Vonk Jacz. Door deze overeenkomst zal dus geen stemming plaats hebben. Goudriaan. Gevonden: een kous. Inl. by den gem.-veldwachter. Het vyftienjarige meisje B. van H., werkzaam in een directiekeet by de pro vinciale wegenbouw, geraakte, toen zy per rywiel naar haar werk ging, in de Vliet langs de Postkade. zy kwam mid den in de Vliet terecht en zonk even, maar wist toch zelf de kant te bereiken. By den in «Je nabyheid wonenden ma chinist van het motorgemaal werd zy van droge kleeren voorzien. 25 jaar bij het onderwijs. Groot-Ammers. De heer H. G. Dok- kum, hoofd der openbare lagere school, herdacht Donderdag de dag waarop hy vóór 25 jaar by het O. L. Ondenrijs in dienst trad. De leerlingen werden ge trakteerd op gebak en limonade en het heeft den. jubilaris niet aan belangstel ling ontbroken; o.a. was ook het vorig hoofd der school, de heer Van Prooyen met zyn echtgenoote tegenwoordig. Tot tydeiyk onderwijzer aan de Chr. School is benoemd de heer v. cL Berg, uit Bergambacht. De candidateniyst van de A.R. par ty voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing ziet er als volgt uit: 1 J. C. Broer, (aftr. weth.); 2 J. C. den Besten (aftr. raads lid); 3 G. Fredrikze (aftr. raadslid); 4 K. den Oudsten; 5 E. Bieshaar; 6 A. d. Werken; 7 J. Maat; 8 J. de Vos; 9 C. Bouter; 10 C. v. d. Wolf; 11 J. Noor- landt; 12 F. Bikker. Door de vorst der laatste nachten siiA in. deze gemeen U oo m» achillantlt plaatsen de aardappelplAnten afgevro ren. In het duister. Berkenwoude. Vrydagavond was de geheele gemeente van 8—9 uur van stroom verstoken. De oorzaak hiervan lag by de centrale te Gouda. Berkenwoude. In de Vrydag gehouden ledenvergadering van de Vereen. E.H.B. O. werd als eere-voorzitter benoemd de burgemeester de heer M. Gautier. Bergambacht. Per advertentie in dit nummer worden vryzinnige kiezers op geroepen tot een vergadering, die heden avond om 815 uur in hotel Centrum wordt gehouden. Een afscheid. Haastrecht. Zondagmiddag nam mej. Toos de Boggende afscheid als leerares der Zondagsschool van de Ned. Prot. Bond. alsmede van ds. W. de Voogd van der Straaten en eenige dames. De leerlingen en dames zongen de scheidende leerares toe, waarna ds. W. de Voogd van der Straaten harteiyke woorden, van dank sprak, voor wat zy ▼oor de Zondagsschool in de vyf Jaren dat zy zich daarvoor met toewyding gaf, had gedaan. Behalve gelukwenschen voor haar ajs. huweiyk, ontving zy ook verschillende geschenken. Als dank daarvoor werden de kinderen getrac- teerd. Teraardebestelling G. Smit. Haastrecht. Vrijdagmiddag werd on der groote belangstell.ng hét stoffelijk overschot van wyien den heer G. Omit op de aigemeene begraafplaats ter aarde besteld. Toen de kift ln de groeve ge- p'.aatst was, voerde'ès. J. F. W. Erdmann het woord, en wees op dë droeve plicht die men thans ging vervullen, pe band met den overledene is verbrokèp. Spr. memoreerde nog Zondag in de iterk met groote zorg te hebben medegedeeld, dat de heer Smit onherstelbaar ziek was en by de avondidlenst kon hy vertellen, dat het droeve gebeuren zich reeds rjad vol trokken. De heer Smit ging niet heen, als zy die geen hoope hebben, tyy ge- looven dat hy zal herrijzen. Kerkëraads- leden en diakenen hielden van dep ge storvene. Hy was zeer bescheiden, had weinig woorden, maar zyn daadkracht zullen we gedenken. De laatste woorden welke ik tot hem sprak waren: ,i)it is een scheiden, dat gevolgd zal worden door een wederzien. De heer H. Kraan zeide nam ;ns het bestuur van de School met den Bijbel, dat de overledene 20 jaar lang de school heeft gediend zyn woorden waren wei nige, zyn daden vele. Met weemoed in het hart scheiden we nu, maar we ho pen dat dit sterven gewin is, besloot spr. De heer P. van der Linde sprak een kort afsche'dswoord namens de polder Groot Keulenvaart en zeide. dat Pe over ledene in h<x>ge eere zal worden gehou den. Eén der familieleden dankte 1e spre kers voor de waardeerende woorden en voor de belangstelling. Volkszangavond. Haastrecht Donderdag gaf het Da meskoor „Nieuw Leven" onder leiding van den heer N. D. Slooff een populaire Volkszangavond in „Concordia", ter ge legenheid van de 30ste verjaardag van Prinses Juliana. Deze avond is een succes geworden ▼oor het dameskoor en zyn directeur. Koorliederen en gemeenschappelijk fce- zongen liederen wisselden elkaar af. Veel succes oogstten ook „De Tooverflult" en „Lentespel", Hoornaar. Vorige week Dinsdag heeft de jaariyksche verpachting van lande rijen van de diaconie der Ned. Herv. Kerk en eenige dijken van den polder „Het land der zes Molens", plaats gehad. De opbrengst was 5 pCt. hooger dan in 1939. Ned, Vereen. Luchtbescherming. Moer cape 11e. Woensdagavond hield de heer Sloos, propagandist voor de lucht bescherming. een lezing met lichtbeel den voor de afd. Moercapelle in de zaal van den heer Versloot. Met belangstel ling volgden de aanwezigen de voorlich ting. die voor velen ook een geruststel ling zal beteekenen, mits de voorzorgen rotdsa games «Hu. isac itn K-*- ker werden opgesomd. Uit het feit dat de af deeling Moercapelle in de korte tyd van haar bestaan reeds voor de twee de maal de inwoners in de gelegenheid stelde van de luchtbeschermingsmaatre gelen kennis te nemen, biykt dat het bestuur actief is. Gevonden: Een vulpen. Inl. by Jan van Marie, Onderweg. Aftredend Raadslid. Nieuw-Lekkerland. De heer M. Mole naar wenscht voor de gemeenteraads verkiezing geen nieuwe candidatuur te aanvaarden. De heer M. had zitting voor de Herv. a.-r. partij. Geen voetbal-fusie. Nieuw-Lekkerland. Dinsdagavond hield de voetbalvereeniging „De Zwerver" te Kinderdijk een aigemeene vergadering, ter behandeling van het bestuursvoor stel tot samenvoeging van de vereeniging met „Excelsior" van Nieuw-Lekkerland. Er waren 25 leden aanwezig. Na eenige discussie werd het voorstel met 17 tegen 8 stemmen verworpen. Noordeloos. De liberalen hebben Woensdagavond de voorloopige candida teniyst voor de gemeenteraadsverkiezing opgemaakt, waarop de volgende namen voorkomen: 1 D. KooUman-, 2 W. Slob Gzn.; 3 Adr. van Muijlwyk; 4 J. Bikker W.Azn.; 5 D. v. d. Haven; 6 C. Trappen burg Azn.; 7 J. de Jong Czn.; Jac. Rietveld; 9 Adr. Boom; 10 B. M. den Besten; 11 C. Slob Azn. De drie eerstge- noemden hebben ook thans zitting in de raad. Al te ijverig! Nieuwerkerk a.d. IJssel. Woensdag werd in deze gemeente de jaariyjcsche Emmabloemcollecte gehouden. Met welk een yver de collectanten zich van hun taak kweten, biykt uit het onderstaan de. Twee dames, gewapend met bloemp jes en collectebus verschenen in de Dorpsstraat. Zonder mededoogen werd ieder aangehouden, zy hielden een wiel rijder, die met vrij groote snelheid de straat kwam uitrijden, aan, Een der da mes, die meende, dat de adspirant koo- per zyn offer niet wenschte te brengen, greep naar het stuur. De wlelryder maak te een salto mortale in de Dorpsstraat. Het gevolg was een styf been, een ka potte lantaarn, verbogen stuur en een kapot pedaal. De dames hielpen zooveel mogelijk de schade te herstellen en met een ..ga nu maar. wy komen wel by u aan huis om een bloempje te verkoopen", werd de wlelryder met rust gelaten, wy overtuig den ons, dat de betrokkene inderdaad zyn bloempje kocht voor het goede doel. Hoe goed gemeend ïykt ons deze ver- koopmethode niet geheel zonder gevaar. Aanbesteding. Oudewater. Donderdag had de aanbe steding plaats van de bouw van een op slagplaats voor kruidenierswaren, voor rekening van de firma A. Buys. Inge schreven is ais e volgt: R. J. Dionisius f 6756; M. A. Hagoort f 6747; L Blonken Zn. f 6669; H. Van Joolingen f 6245; J. van Bijsterveld f 6187 en A. Molenaar f 6150. Het werts werd aan den laagsten inschrijver gegönd. Ouderkerk a.d. IJssel. Gevonden een rywielbelastingplaatje; terug te halen by J. Hoogwerf, Groenendyk. Peursum. Gevonden: een combinatie tang. Terug te bekomen by gemeente veldwachter. Geslaagd. Sliedrecht. Voor het examen costumiè- re slaagde te Rotterdam mej. A. Neder- lof. Hoog water. Dinsdag 2 Mei v.m. 4.10 uur; Woensdag 3 Mei v.m. 5 uur; Don derdag 4 Mei v.m. 5.45 uur; Vrydag 5 Mei v.m. 6.30 uur; Zaterdag 6 Mei van. 7.1Q uur. A.-R. Kieavereeniging. Willige-Langerak. Vrijdagavond verga derde de A.-R. Klesvereennlging in het Verenigingsgebouw. De voorzitter, de heer J. A. Kooiman, opende de vergade ring en gaf een overzicht van de verkie zing der Prov. Staten. Bericht was ingekom&n, dat de heer B. Timmer niet meer candidaat voor de Ge meenteraad wenscht gesteld te worden. Na stemming werd de candidateniyst als volgt samengesteld: 1. A. G. Rljneveld; 2. C. Schilt: 3. J. A. Schep Az.; 4. G. RUne- veld; 5 T. H. Lakensveld; 6. W. Uttel; 7. J. Kuil. Daarna sluiting. De Raadsverkiezing. Willige-Langerak. De gemeenteraads verkiezing ia hier vastgesteld op 21 Juni. Niet meer candidaat. Willige-Langerak. De heer B. Timmer, thans gemeenteraadslid voor de A.-R. party, heeft aan het bestuur bericht, dat hy voor de as. verkiezing wegens ge vorderde leeftyd, niet meer candidaat ge steld wenscht te worden. De heer Tim mer heeft 28 jaar voor de A.-R. Parjdj zitting gehad. Willige-Langerak. By de gisteren te- houden stemming, heeft de R -K. Staats party voor de Gemeenteraad de volgen de candidaten gesteld: J. J. Pronk, J. Aerts, P. H. den Hartog, tf. de Vos, J. Qyerbeejt WEERBERICHT, Naar waarneming in de morgen van 1 Mei. Het dunne pijltje geeft de stand van de vorige dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Meest betrokken tot zwaar bewolkt; enke le regenbuien; weinig verandering in temperatuur; matige tot zwakke wind uit Zuidelijke tot Westelijke richtingen. Waterstand: Schoonhoven hg water 3 30 uur, 1.25 M. Keulen stand 2.65 M., was 0 05 M. Maastricht 29 April 4176 M., was 0.08 M. Luchttemperatuur, De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 50 graden Fahrenheit. Maandag 1 Mei: Op 17.03. onder 3 18. Vol le Maan Woensdag 3 Mei. Op 19.32. Wielrijders, licht op! 1 Mei 19.50 uur, VOETBAL. Nagekomen en verbeterde uitslagen van den Goudschen Voetbal Bond. Ie klasse: Stolwijk 1—Groot-Ammers 1 3—3 3e klasse A: Groeneweg 2—Gouda 6 51 (niet 8—7.). 3e klasse C: O.N A. 7—«Stolwijk 3 3—1 Nieuw-Lekkerland. Zaterdagmiddag speelde Excelsior I op eigen terrein te gen Zw. W. I van Rotterdam. Uitslag 2 3. Excelsior II ging op bezoek by T.Q. G. II te Rotterdam en verloor met 3—2. Excelsior (Jun.) ging naar Groote Lindt (jun.) te Zwyndrecht en verloor met 9—0. PAARDEN EN VEE. GORINCHEM, 1 Mei. Veemarkt. Prij zen by kalme hanael. Zware kaifkoeien f 160—250, melkkoeien f 140—210, kaif- vaarzen f 140200, guiste vaarzen f 90— 130, guiste koeien f 130—170, stieren f 70 —130, pinken f 40—80. fokkalveren f 10 14, iaem voor export f 47, drachtige varkens f 70—110, natte zeugen f 50— <5, overloopers f 14—28, biggen f 10—18, schapen met 1 lam f 15—23, idem met 2 lammeren f 18—30, schapen f 12—16. ROTTERDAM, 1 Mei. Veemarkt. Aan voer in totaal 1017, waarvan 612 vette runderen, 275 vette kalveren, 21 nuchte re kalveren, 320 schapen, 37 lammeren, 9u0 varkens en 5 bokken. Prijzen per K.G Vette koeien le kwal. tot 74, 2e kwal. tot 60, 3e kwal. 36—48; vette ossen le kwal. 67. 2e kwal. 58, 3e kwal. 3848; vette kalveren le kwal. 101, 2e kwal 90, 3e kwal. 50—75; var kens (levend gewicht) le kwal. 46. 2e kwal. 45. 3e kwal. 44; schapen le kwal. 48, 2e kwal. 43, 3e kwal. 32. Pry zen per stuk: Schapen le kwal. 24, 2e kwal. 19, 3e kwal. 16; lammeren le kwal. 10, 2e kwal. 7. 3e kwal. 4. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer korter, handel kalm. prijzen iets sty ver. 3e kwal. onveranderd; vette kal veren aanvoer iets grooter, handel matig, prijzen onveranderd: schapen en lamme ren aanvoer Iets ruimer, handel sleepend, pry zen constant: varkens aanvoer als vo rige week handel traag, pryzen iets la ger; zuiglammeren aanvoer als vorige week. handel tameiyk, pryzen beste soor ten iets hooger. GROENTEN. AARDAPPELEN EN FRUIT ROTTERDAM, 1 Mei. Aardappelen. Brielsche eigenheimers f 1.502.20, Zeeuwsche eigenheimers f 1.401.80. idem Bonte en Blauwe f 3—3.30, idem Kleine Bonte en Blauwe f 1.90—2, Eigenheimers kleine f 1.301.40. Bevelanders f 1.702, Red Star f 2.80—3, Bintjes f 2.10—2.30. alles per HL.; Westlandsche ronde zand 4 y, cent, idem kleine 3 cent. Malta's (winter) 9—10 cent, idem (Springs) 12 15 cent, alles per K.G. Met redeiyke aanvoer, kalme handel. BOTER. KAAS EN EIEREN. GROOT-AMMERS, 29 April. Aan de kaasmarkt alhier waren Saterdag aange voerd 19 partijen met tezamen 606 stuks kazen, wegende 4242 K.G. Prijzen: met rijksmerk le soort f 19—20, idem 2e srt. f 18. Handel matig. OUDEWATER, 1 Mei. Kaasmarkt. Aan gevoerd 12 partijen, 540 stuks, 2700 K.G. Rijksmerk le soort geen aanvoer, rijks- merk 2e soort f 1719.50. Handel ma- te» 7 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een ge duldig ïyden, onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder AALTJE POTUIT, Weduwe van Pieter Boon, ln den ouderdom van 62 jaar. Namens de Familie: COR BOON. Lekkerkerk. 28 April 1939. Schuwacht 12. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dins dag 2 Mei a.s. Vertrek van het sterfhuis 12 uur. Heden overleed tot myn diepe droefheid, in het Van Itcrson Ziekenhuis te Gou da. na een langdurig en smartelijk lijden, mijn innig geliefde Vrouw CORNELIA VERKAIK, g,eb. De Kruijk, in den ouderdom van ruim 57 jaar. B. VERKALK. Stolwyk, 28 April 1939. Voor de harteiyke bewyzen van belangstelling, betoond op 16 en 26 April J.l„ betuigen wy U onze groote erkentelijkheid. Familie Ds. EWOLDT, Bergambacht. 1 Mei 1939. Hiermede betuigen wy onzen harteiyken dank, voor de vele be wyzen van deelneming, betoond by het overiyden van onzen geliefden Man. Vader. Behuwd- en Groot vader. den Heer JACOB BONGERS. Uit aller naam: WED. C. W BONGERS-1 HOOGENDOORN. Stolwyk, April 1939. BOUW- EN CONSTRUCTIE MIJ, No. 229, NOORDELOOS De directi i TERSTOND GEVRAAGD: EEN SLAGERSLEERLING OF HALFWAS V K g v 8. N. OVEREIJNDER K 32 Moordrecht. GEVRAAGD EEN JONGEN VOOR DE BAKKERIJ. Adres: B VERMU, voorheen Wed. A. v. d. Heul Bergambacht. TERSTOND GEVRAAGD: EEN BOERENKNECHT, P Ggoed kunnende melken. Adres D. MEERKERK - A 65 - Nieuw- Lekkerland. TERSTOND GEVRAAGD: EEN BOERENKNECHT OF AANKOMEND - P.G. goed kunnende meiken. Adres: W GROENEVELD - Derde Blok A 2 - Moordrecht. GEVRAAGD NET MEISJE, 7. d. en n. Goed k. w. en k. Mevr. SNIJDERS - Sportlaan 160 Dfen Haag. Gevraagd: MEISJE, V d. e. n., zelfst. kunnende wer ken en koken, in gezin met kin deren, hulp 2e Meisje, g. g. v. Aanmelden 's avonds na 8 uur: Mevr. BROEDELET, Rozenburg- laan 110 - Rotterdam. GEVRAAGD: Flinke zelfstandige DIENSTBODE, V. d. en n. Met alle werkzaam heden op de hoogte. Loon 15 per maand. Uitvoerig omschreven brieven aan Mevr. A. MOERLAND, De Carpentierstr. 3 - Den Haag. GEVRAAGD EEN HUISHOUDSTER, 45 tot 55 jaar; by een man sleen. Brieven, onder No. 9670. aan het Bureau van dit Blad. j Ondergetekende bericht by de zen. dat zy haar BAKKERIJ heeft overge daan aan den Heer B. VERMIJ in onder dankzegging roor de gunst en het genoten vertrouwen, beveelt zy haar opvolger beleefd aan. Wed. ANT. d. HEUL. Bergambacht. 28 April 1939. Verwyzende naar bovenstaande, deelt Ondergeteekende mede. dat hy de BAKKERIJ van Wed. Anf. v. d. Henl heeft overge nomen en hoopt door nette bediening en goede kwaliteit, het vertrouwen en de gunst van zyn voorgangster waardig te maken. Minzaam aanbevelend: B. VERMIJ. Bergambacht, 28 April 1939. MAANDAG 1 MEI 1938' per vergadering van Vrijzinnige kiezers te bohoorondo tot de Vrijzinnig Demo cratische groep op breeds basis, in Hotel „Centrum" te Bergambacht het comité. Elke advertentie in dit bind .pent knneen .p nieuwe klanten D*z« maant) brgtaat om 45 jaren II Wij danken ome geachte dien- Jèje Toqr het vertrouwen 4eéurende A ene. jaren aan geschonken I Wij hebben gemeend U feestvreugde le ialen deelen door U gedurende deae maand onze artikelen in alle afdeeiingon extra voordeelie te bieden. Profiteert van onae Jubileum pnizen. Dames-mantels en swaggers f 1.1" ...1775 22" 29" - 37" - 4775 5575 en hooger Da mes-japon nen f 3®5 - 575 775 1 175 - 1575 1975 ƒ2775.3375 Gedurende da ge- heele maand Darnes-costuums f 1375. 1775 2375 2775 3375 4275 ESDERSprima kwaliteit ESDERS' prima kleermakeriwerk tegen ongrkend lage prijzen Dames-regenmantels f II"- 1375 1775 ƒ1975. 3275 2775 HOOFDSTEE ROTTERDAM MOSCORA SINERA LANDERA QUADERa NOV ERA CALORA VE&rüRA LONGLERA CARMEkA RUSERA 33 tot 43 a. per ons. ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes roor bet album Het Water c Wl| ondergeteekenden, Commissarissen van de Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij, gevestigd te AMSTERDAMtfïfcer Directie der firma De Jong Co-, hebben het genoegeïman alle daarbij be.anghebbenden te berichten, dat heden aan ons is gedaan Kekening en Verantwoording van de gehouden Ad ministratie over het jaar 19,8, weke, door ons in orde be vonden zijnde, met onze goedkeuring is bekrachtigd. Wij ontvingen daarbij, m tegenwoordigheid van onderschei dene heeren Correspondenten en Üeelgenooten, een nauwkeurig overzicht van den stand der Maatschappij en mochten ons bij vernieuwing van haren bloei en welstand overtuigen. AMSTERDAM, Ma. j. LUDEN. 28 April 1939. Jhr. Ma W C. QUARLES van UFFORD. Jhr. S. van SITTERS. F. M. L. Baron van GEEN. Ma. N. Th. s'jACOB. al het voor Uw bedrijf benoodigde van zuivere lange hennep met de hand gesponnen tegen scherp concurreerende prijs. C.pelle a. d. IJ.sel, Telefoon 93. Handel in Iandbouwartikelen en zuivelwerkluigen. Vertegenwoordiger v d. f«. A. Blom, A.rlanderve.n, BEKENDMAKING. Het Erfhui Ondergeteekende, WED C. VAN ZESSEN—BOEL, deelt het geacht publiek van Groot-Ammers en om geving mede, dat zy de goed be kend staande SMEDERIJ van wijlen C. van Zessen heeft over gedaan aan A. TEEUW, van Goudriaan. zy dankt voor het genoten ver trouwen en beveelt haar opvolger beleefd In de gunst van het pu bliek aan. Wed. C. v. ZESSEN-Boel, GROOT-AMMERS. Ondergeteekende, A. TEEUW, brengt ter kennis van het geacht publiek van Groot-Ammers en omstreken, dat hy de bekende SMEDERIJ van wijlen C. VAN ZESSEN heeft over genomen en hoopt door vlugge en nette be diening, de gunst deelachtig te mogen worden van zyn voorgan ger. Beleefd aanbevelend: A. TEEUW, Smid Groot-Ammers. Koopt Uw voor den Heer A. ROEST te Groot-Ammers op 4 Mei a.s. Notaris Nortier tö Streefkerk. Geen beter adres voor Ondertrouwkairten dan bii Drukkerii Van Nooien. Schoonhoven ts Sliedrecht, telf. 172 of van hun commissionnairs. Het is uw voordeel. Levert ook concurreerend aan handelaren. Franco per auto thuis. ■toomon (gewone maat) slechts De bewerking is iets bijzonders; geen wol verlies en opnieuw warmtegevend ge maakt; het wordt echt een heerlijke wollen deken! Nergens vluggert Nergens betert Nergens voordeeligerl Sloomerij enVerverij vanaf 1907 GOUDA Kantoor, Fluweelen Singel 21 (z.g. Amerika) ADVERTEERT IN DIT BLAD I

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 2