D DUHEN's DROGISTERIJ De Vee-arts aan 't woprd. j~Burg^ Plaatselijk nieuws H.H. Foto-Amateurs Hoofdstraat 59- Bergambacht Plaatselijk nieuws |nLoöp~dêï~b e v ol kinóg^j RADIO, CENTRALE. ntTJTïAG MEI WSü KOEL DE MELK GOED! veelheid voorkomen. Dat deze overvloed gesteld als klerk bij de posterijen te Woerden. KOEL DE MELK GOED Juist gedurende het warme jaargetijde Is het van veel belang dat de melk zoo spoedig en zoo veel mogelijk afgekoeld wordt. Iedere veehouder weet dat wel, maar toch worden er uit onbekendheid of slordigheid nog vaak groote fouten ge maakt, die met heel weinig moeite ge makkelijk te verhelpen zouden zijn. En dit, terwijl een nauwkeurige behandeling van de melk een daad is, welke in het belang van den veehouder zelf is, daar hiermede de houdbaarheid en dus ook de kwaliteit van het afgeleverde product •tijgt. In de melk komen namelijk direct al na het melken geweldige hoeveelheden bacteriën voor. Zooveel, dat een paar duizend van die kleine wezens per kubie ke centimeter (dat ia een hoeveelheid melk welke gaat in een bakje van 1 cm. lang, hoog en breed) niet veel is. Door warmte nu kunnen deze bacte riën zich in enkele uren tijds reusachtig vermeerderen, zoodat dan meerdere mil- lioenen in de bovengenoemde melkhoe» Berkenwoude. Onze plaatsgenoot, de heer W. G. Boon, is te Amsterdam ge slaagd voor het arts-examen eerste ge deelte. Berkenwoude. Woensdagmiddag is het zwembad weder geopend. Velen maakten hiervan dadelijk gebruik. Voor ontwikkelen en «(drukken van Uw Fo to werk naar Ons werk wordt gemaakt door de Eerste Ned. Foto Centrale in één woord de' foto's zijn if! Voor Pinksteren allen naar W. J. KOUTSTAAL Raadhuisstraat 179 TeL 76 Bergambacht. Daar is da grootato aoriterlng SCHOENEN VOOH DAMES, HEENEN EN KINDEHEN. Moderne kleuren - allernieuwste snitten. Ook hebben wij een groote sorteering ZOMERSCHOENEN. Scherp concurreerende prijzen! V erkeersongeval. Capelle &.d. IJsseL De 10-jarige Jan Cornelisse, wonende Hugo de Grootstraat had Donderdagavond het ongeluk spe lende onder de vrachtauto van H. Zuid- dam te geraken. De jongen werd met kwetsuren aan het hoofd opgenomen. Naar men ons meedeelt, treft den chauf feur geen schuld. Opbrengst rol harte. Capelle a.d. IJssel. De ln deze gemeen te gehouden collecte voor het „Helden der Zee-fonds Dorus Rijkers", heeft f 37,02 opgebracht. Zangavond. Capelle aUL IJ«el. In het gebouw voor Chr. Belangen aan den Sch aar dijk hiel den de Herv. Meisjesvereenigingen van Krallngen, Kralingsche Veer en Capelle axi. IJssel, een zangavond onder leiding van mevr. BijlVlëte uit Den Haag. Na gebruikelijke opening door mej. J. Schilt werden verschillende Bondsliederen ge zongen; in de pauze werd een spreek woorden wedstrijd gehouden. De avond is goed geslaagd. Capelle a.d. IJssel. Op het terrein der voetbalvereeniging „C.K.C." ln de uit breiding West, zullen Zaterdag 27 Mei en 3 Juni wedstrijden worden gehóuden, telkens aanvangende 's avonds 7.30 uur. Zaterdag speelt CJC.C. tegen Zwervers Zaterdag 3 Juni speelt C.K.C. tegen Cen trum. Na afloop wordt uit de 33 spelers een Capeller-elftal gekozen, dat spelen zal tegen een 1ste- of 2de klaaser uit Rotterdam. Gooderak, In de Dorpsstraat, die ter plaatse nog al smal is, was de kolenhan- delaar S. bezig van zijn auto kolen te lossen. Toen de vrachtrijder B. met zijn trailer de stilstaande auto wilde pas- seeren, kwam de groot? wagen, die iets scheet zakte, is aanraking met de dak goot vam O.s woning. Op de hevige slag van bacteriën dan tot een spoedig be derf van de melk aanleiding geeft, laat zich gemakkelijk begrijpen. Plaats daarom de melkbussen, ook in de wei, steeds in de schaduw. Gaat dit met, dek ze dan af met een witte molton deken. Wit kaatst namelijk de warmte veel meer terug dan donkere kleuren en de stof van de deken geleidt de warmte slecht, zoodat de melk onder een derge lijke beschutting koeler blijft dan onder een andere. Denk er verder om bij het koelen, het welk natuurlijk in een luchtig vertrek moet plaats hebben, waar geen abnor male geurtjes aanwezig zijn, de stoppen van de bussen te nemen. De warme lucht welke zich boven de melk bevindt, kan dan ontsnappen en plaats maken voor koelere, waardoor de afkoeling van de melk sneller zal verloopen. Iets het welk van het meeste belang is tene.nde de bacteriegroel tegen te gaan. Dr. P. W. B... (Nadruk verboden). K.Il. MUn- gijmmipal; 4 bri^ J. irjioni^ie; kwam O. naar bulten, doch haar weg bleek versperd te zijn door de dakgoot, die afgerukt was. NIEUW KERKGEBOUW. Krimpen a.<L Lek. Woensdagavond had een bijeenkomst plaats voor genoodigden in het Catechisatielokaal om de ge maakte maquette van het te stichten kerkgebouw te bezichtigen. Onder de aan wezigen waren de burgemeester en eerste wethouder met hun echtgenoten, eemge leden der gemeenteraad, kerkvoogden, notabelen en eemge vertegenwoordigers der pers. Ds. G. Enkelaar opende de bij eenkomst met gebed, waarna hij zn vreugde erover uitsprak dat zoovelen aan de uitnoodiging gehoor hadden gegeven. Hierna zette de spr. uiteen dat men ver plicht was om tot nieuwbouw over te gaan, daar de thans aanwezige kerk. die in het midden van het dorp staat en aan de gemeente een zeker cachet geeft, de laatste jaren sporen van groote bouw valligheid vertoonde, zoodat zij er thans onooglijk uitziet. Spr. hoopte dat binnen kort een nieuw kerkgebouw zal verrijzen tot heil der gemeente. Hierna voerden de preaident-kerkvoogd de heer K. de Boom en de secr. kerk voogd, de heer P. J. de Jong, het woord. De eerste spreker dankte de aanwezigen voor hun opkomst en de heer De Jong gaf een duidelijk overeioht van de finan- cieele toestand der Ned. Herv. Kerk, waaruit bleek dat de bouw- met bijko. mende kosten van het nieuw te stichten gebouw pijn. f 42.000 zullen bedragen- Tot het verkrijgen van het benoodigde geld zal een 3 leening worden uitge schreven. Hierna gaf de architect, de heer M.C. A. Meischke, nadere toelichtingen alm de hand van de maquette. Hieruit bleek dat de hoogte der spits even hoog komt als de thans bestaande, verder is de haan op de spits vervallen en zal zijn plaats worden ingenomen door een walvisch, waaraan de herinnering is verbonden van het oude Krimpen, toen de bewoners ter walvischvangst trokken. Tevens is de visch het symbool der Christelijke eenheid en dit wordt tegenwoordig veel op kerken geplaatst. Ds. Enkelaar dankte den heer Meischke voor zijn uiteenzetting en eindigde deze bijeenkomst met dankzegging. Hierna dankte burgemeester Van Oordt den president en de kerkvoogdij voor de uitnoodiging en den heer Mèischke voor zijn duidelijke verklaringen. Aan de aanwezigen werd toen gelegen heid gegeven de maquette te bezichtigen. Een foto daarvan met beschrijving plaat sen wij in een volgend nummer. Lopik De veehouderij heeft met veel ziekten te kampen; tal van bedrijven zijn besmet door varkenspest; daarnaast duikt ook weer het mond- en klauwzeer op. De veehouder van H. heeft aangifte van de ze ziekte gedaan. De automatiseering van de telefoon. Moordrecht. Bij de inschrijving van de bouw van zeven telefoongebouwtjes voor de automatiseering tan het telefoonnet was de laagste inschrijver de heer C. J. Vermeer alhier voor f 26106- Deze ge bouwtjes moeten geplaatst worden te Rhoon, Oud-Verlaat, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Moordrecht, Waddinrveen, Ber kenwoude en Haastrecht. In deze ge meente wordt dit gebouwtje geplaatst aan de Molenlaan. Moordrecht. De postduivenvereeniging „Pc Gevleugelde Vrienden" hield een wedvlucht vanuit Pont Ct. Maxenae, af stand 335,7 KM. De duiven werden v.m. 7.15 gelost. Aankomst eerste duif 12.31.27 Aankomst laatste duif 12.47.31. De uit slag was als volgt: J. Vermeer 1, 5, 7, 10, en 12; E. Kruit 2; P. den Braber 3. 8 en 9; W. de Wit 4; N. van der Zijden 6; Joh. Multum 11. Benoemd. O ode water De heer C. H, Schumacher volontair ter gemeente-secrfctane, 15, Sliedrecht. Te bevragen bij ster, Wilhelminastr. 15 eer A. Kraaienveld, Havenstr. 4 Beenhakker, A 572 een portet W. de Groot, Drijberplein 38 een pofte- monnaie; M. Kroon. B 18 een huijssleqtel; M Hoest, Stationsweg 88 een ceintuur; G. Goedhart, C 351 een paar nieuwe sok ken; G. Koppelaar, v. Lennepstr. 53 een muts; A. Visser, C. M. v. Reesstr. 10 een zilver armbandje; B. Hansum, B 198 een voetbal; C. Boogaard, Adm. de Ruyterstr. 16 een oorbel. A. v. Valen, Julianastr. 49 een bruine ceintuur; R. de Groot, Adm. de Ruijterstr. 74 een witte handschoen; W. Hokken, D 76 een benzine vat; C. Boele, Oranjestr. 18 een portemortnaie; H. A. Peters, Wilhelminastr. 35d een gummibal; A. v. d. Dool, Stationsweg 174 een knipmes; D. Schouten, Stationsweg 172 een blauwe ceintuur; K. Leeuwestein Havenstr. 38 een ceintuur; C. VerhéiJ C 207 een kinderportemonnaie; A. Alblas. Dwarsstr. 12 een tabakszak; P. Hinke, Julianastr. 66 een geldstuk; C. Romijn. Wilhelminastr. 63 een bril; K. v. Leeu wen. Wilhelminastr. 55 een bankbiljet; W. de Jager. A 573 een belastingtnerk; bureau van politie een sleutel en een kosteloos belastingmerk. Kapelaan te IJsselstein. IJsselstein. in deze parochie is be. noemd tot kapelaan de heer Th. G. ten Hagen. Zulks in de plaats van kapelaan Banning, die benoemd werd tot pastoor te Overdinkel. Voor de Lekdijk Benedendams en IJsseldam zijn voor bet 3e district be noemd tot hoofdingelanden de heerèh A. de Jong en J. van Bijl, beiden alhier. De collecte ten bate van de Ned. Reclasseering heeft f 30,19 opgebracht. In de jaarvergadering van Uz&i wer. den de aftredende bestuursleden, de hee- ren F. den Dunnen en H. van Eek her kozen. Veel op hun kerfstok. IJsselstein. Aan de politie werd ter kennis gebracht, dat bij den koopman van E., in de Acbterslioot, doode vaikens in een sloot zouden liggen, die in verre staat van ontbinding moesten verkeeren. Het onderzoek wees uit, dat inderdaad daar eenige varkens en ook nog ander geslacht vee lagen. Tegen Van E. werd proces-verbaai opgemaakt. Zondag wer den zijn zoons, K. en G„ bekeurd, wegens het vangen van eendenkuikens en Maan dag werd tegen van E. en zijn zoons nog een proces-verbaal opgemaakt wegens mishandeling van den veehouder van der Jacht op chauffeurs. IJsselstein. Het was den belastingamb tenaren teroore gekomen, dat vair de vier vrachtauto's, die voor de steenfabriek grond aanvoeren, twee zonder wegen kaart zouden rijden. Bij het Donderdag morgen ingestelde onderzoek door de be lastingambtenaren en de politie bleek dit Inderdaad, te zijn. Tegen de bestuur ders alsmede tegen den eigenaar werd proces-verbaal opgemaakt. Tevens Dleek, dat een der chauffeurs niet in het bezit was van een geldig rijbewijs, terwijl een andere chauffeur nog werd bekeurd, om dat hij geen signalen gaf, waar zulks ver- eischt was en geen richting aangaf. HET GEVAAR VAN DE COLORADO KEVER. Zooals reeds medegedeeld, is het sei zoen voor het optreden van de Colorado kever weder aangebroken en moet dus nu met de opsporing en bestrijding van dit Insect weer een aanvang gemaakt worden. Het is nu wel voldoende bekend, welke gevolgen aan de aanwezigheid van het insect voor ons land verbonden zijn. Van rijkswege wordt alles gedaan wat noodig ia, om tot volledige uitroeiing ervan te geraken. Maar dit kan alleen bereikt worden, Indien van alle zijden daaraan volledige medewerking verleend wordt. Door allerlei van rijkswege te nemen maatregelen, zoomede door de algemeen voor te schrijve .1 besputting met lood- arsenaat van alle aardappelvelden en veldjes ln het gedeelte van ons land ten Zuiden van den Rijn, de Lek en de Nieu we Maas, wordt getracht de vestiging van de Coloradokever dit jaar in onze velden te voorkomen. Door een zeer zorgvuldige uitvoering dezer bespuitingen kan zeer veel bereikt worden, want als alle bla deren der aardappelplanten met de gif tige stof bedekt zijn, moeten de kevers en larven, die zich met deze bladeren Willen voeden, daardoor gedood worden. Een nauwkeurig toezicht op alle aard appelvelden mag daardoor echter met achterwege gelaten worden, want als het Insect 01 zijn larven toch nog ergens blijken aanwezig te zijn, zijn nog andere en zeer krachtige maatregelen noodig, om zekerheid te geven wos een MUedige uitroeiing ter plaatse. Daarom doet de piantenziektenkundi- ge Dienst een beroep op de geheele be volking van ons land. dus zeker ook op hen, die in Utrecht of in Z.-Holland ten Noorden van de Lek wonen, om, als zij zich op het land of ln hun tuin bevin den, toe te zien, of zij daarin de Colo radokever of zijn larven kunnen opmer ken. Controleer ook andere gewassen. Dit toezicht moet natuurlijk voor het allergrootste deel op de aardappelplan ten uitgeoefend worden, maar de kever kan ook toevallig m een ander gewas neergestreken zijn en met enkele on kruiden, die in ons land voorkomen, n.L de zwarte.nachtschade en het bitterzoet, kan de Coloradokever zich ook voeden. Vooral ook aan velden, waar het vorige jaar aardappels gestaan hebben, mag aandacht worden gewijd. Er zijn ree's wederom eenige kevers in het Zuiden van ons land gevonden. De mogelijkheid bestaat, dat er op meer plaatsen, waar zij in de grond overwin terd hebben, voorkomen en straks zijn ook weer door de lucht kevers uit het Zuiden te verwachten. Laat iedereen zijn uiterste best doen om a lie kevers en later wellicht larven te ontdekken! De kevers moeten dan on. m ddellijk gevangen en gedood worden, ornaat deze zich naar andere plaatsen zouden kunnen begeven. Van elke vondst moet dadelijk mcüe- deeling gedaan worden aan het Gemeen tehuis (b.v bij de politie) vanwaar de P sntenziekteiiJcundige Dienst gewaar s.huwd wordt, die dan alle veidere maatregelen voor volledige uitroeiing ter plaatse zal nemen. Dit geschiedt ge heel voor rekening van het Rijk. Waarop men moet letten. Alleen met medewerking van aller, kan het gestelde doel bereikt worden. Men lette dus op: le. de kever; deze is 1 cM- lang, rond van vorm als een (groot) lieveheers beestje, met gele dekschilden waarop 10 zwarte, overlangsche strepen; 2e. de larven; deze zijn rood van kleur, met sterk gezwollen achterlijf. Kever en larven voeden rich met de bladeren van aardappelplan ten, waarin zij gaten vreten. Als men dus gaten in aardappelbladeren vindt, moet op die Planten en in dg naaste omgeving naar de kevers en larven worden gezocht. Grijze vlekken op de bladeren kunnen veroorzaakt zijn door uitwerpselen van de kever en dus een aanwijzing zijn voor zijn aanwezigheid ter plaatse. Let ook op of er vreteri) aan het blad van de hlerbovengenoemde onkruiden, zwarte. nachtschade en biterzoet optreedt. Dit wijst ook op de aanwezigheid van de Co loradokever. De Plantenzlektenkundige Dienst heeft voor scholen, vereenlgingen, tuinbouw veilingen enz., plaatjes met modellen van de Coloradokever en zijn larve be schikbaar gesteld en ook een vlugschrift met een gekleurde afbeelding op ruime schaal verspreid, zoodat ln alle gemeen ten materiaal aanwezig is, dat voor de herkenning van het insect gebruikt kan worden. Het ls gpwenscht dat thans van dit materiaal een zoo ruim mogelijk ge bruik gemaakt wordt. Aardappeltelers weest op Uw hoede. Let op de Colorado kever! Kantongerecht Gouda (Zitting van Woensdag). Zware straf voor dronken chauffeur. De kantonrechter heeft Woensdag zwa re straffen, namelijk principale hechte, nis, opgelegd aan twee chauffeurs die onder invloed van sterken drank auvos bestuurden. Het eerst stond terecht J. aannemer van beroep, uit Den Haag. Deze man was onlangs een beetje grie perig en om daar nu van te genezen was hij een dagje met een tweetal vrienden gaan „visschen" ln de buurt van Pape- kop. Van de visscherij had B. kennelijk gauw genoeg, want, terwijl *'n vrinden deze sport voortzetten, zat hij in de kroeg om daar een middel tegen de griep te zoeken. Blijkens de verklaring van de café- houdster, heeft B. daar een 12 k 14 gla zen jenever naar binnen geslagen, on gerekend nog de glazen bier. Verdachte zelf wist zich het aantal niet precies meer te herinneren; hij was er de tel bij kwijt geraakt! „Laten we dus maar zeggen, zoo tus- schen de 4 en 14 glazen jenever", stelde de kantonrechter voor. „Da's goed," luidde prompt het ant woord van den aannemer. Op den terugweg van Papekop naar Den Haag moest hij Gouda passeeren. Maar lntusschen was de Goudse he politie er al van op de hoogte gesteld, welk heerschap zich onderweg ln een auto be vond. En zoo kon het gebeuren, dat de inspecteur van politie, de heer W. C. Bijl de Vroe, benevens de agent Dijsselhof, aan de tal te Stolwijkersluis den aanne mer stonden op te wachten. Ze hielden de auto staande en bij het openen van het portier liet de situatie af geen twijfel meer. De aannemer, die zelf achter het stuur zat, zag de politie- inspecteur voor den tolgaarder aan en wilde hem een dubbeltje geven. De inspecteur liet het gezelschap uit. stappen en zag dat de aannemer niet op z'n beenen kon staan en z'n oogm waterig en wazig waren. Uit de ui to steeg een verschrikkelijke dranklucht cp en Inspecteur Bijl de Vroe vond het maar beter en veiliger, zoowel voor het gezel schap als voor het verkeer op de weg, dat B. niet zelf zou chauffeeren. Dus werd deze taak door den politie-agent overgenomen, terwijl de inspecteur zich bij de drie visschers in de auto voegde. Zoo ging het naar het politiebureau. In de gang van het bureau botste de aan nemer van de eene muur tegen de an dere. Om z'n roes uit te slapen heeft men hem maar een poosje opgesloten. Voor den kantonrechter probeerde de aannemer de zaak nu minder ernstig voor te stellen dan ze was, maar de amb. tenaar van het O M. was van verdach- te's toestand volkomen overtuigd en zei- de nog maar zelden een zoo ernstig ge val te hebben gehoord als dit. Het is een hoogst erge graad van dronkenschap en 't ls meer geluk dan wijsheid dat de rit van Papekop naar Gouda zonder onge lukken ls afgeloopen. De ambtenaar etschte" 3 weken hech. tenis en Intrekking van het rijbswlj» voor den tijd van 1 jaar. De kantonrechter veroordeelde den aannemer tot 14 dagen principale hech tenis en intrekking van het nJbeWija voor de tijd van een half Jaar. De Mug en de Olifant. H. S. M. te Lelden, bestuurde te Gouda een baby-Ford en werd Ingehaald door niets minder dan de auto der Goudsche Brandweer, die met loeiende sirene te kennen gaf dat al het overige verkeei wijken moest. 't Was op den Kleiweg en bovendien Donderdagmorgen, dus was er oox druk verkeer. M. met zijn baby-auto, zag noch hoorde de Brandweerauto naderen. Mo gelijk heeft hij wel een sirene gehoord, maar dat gebeurt omstreeks 12 uur wel vaker by het uitgaan der diverse fabrie ken. M bleef dus rijden en de Brandweer-» auto kon niet voldoende opschieten. Op een desbetreffende vraag van den kantonrechter vertelde de brandmeester H. de M., die de auto bestuurd had, dat ze Juist van een brandje waren terug gekeerd, waar ze overigens geen dienst hadden behoeven te doen. Nu waren ze op de terugweg naar de brandweerka zerne. Getuige had de sirene laten loeien oro verd. tot meer spoed aan te manen. Verd. evenwel hield vol, de brandweer auto niet te hebben opgemerkt. De ambtenaar van het O.M. eischte f 15 boete subs. 6 dagen hechtenis. Het vonnis van den kantonrechter luidde; f 6 subs. 2 dagen. Nog een dronken chauffeur te Gouda. De tweede chauffeur die zich wegens openbare dronkenschap te verantwoor den bad, was J. K. uit Zoelem (NBr die in Gouda een auto bestuurd heeft, terwiji hij eveneens onder invloed van sterken drank verkeerde. Verdachte is veekooper van beroep en was op een Donderdag op de markt te Gouda. Naar hij vertelde, had hij enkel een paar glaasjes bier op, maar naar de po litie-agent J. de Bruin verklaarde, is verdachte van het eene café naar het andere gegaan en werd hem tenslotte door sommige caféhouders verdere alca hol geweigerd. Verdachte was juist op 't punt om in dezen toestand te vertrekken, toen agent De Bruin hem ln de gaten had en de auto staande hield. Ook bij dezen ver dachte kwam een verschrikkelijke drank lucht uit de cabine, waarin behalve de veekooper nog twee andere kooplui had den plaats genomen. Ruimte om behoor lijk te besturen was er eigenlijk ook niet. De wagen was volgeladen met varkens aldus de getuigende politieagent welke verklaring door den kantonrechter werd onderlijnd met een „dat kun je met recht zeggen. Verdachte heeft geen blanco strafre gister en thans eischte het O M. 14 da gen hechtenis en intrekking van het rij- bewijs voor een half jaar. De kanton rechter veroordeelde K. tot 7 dagen prin cipale hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor een half jaar. Allerlei. J. B. de K. te Waddlnxveen is rnet een fiets de Emmastraat ingereden, wat ver boden is. Boete: f 1.50 subs. 1 dag. Mej. J. G. E. van L. te Gouda fietste zonder licht. Boete: f 1 subs. 1 dag. B. J. v. d. B. te Gouda heeft in zijn kapperswinkel 's Zaterdagsavonds na 9 uur gewerkt. Deze keer schuldig Yer klaard zonder toepassing van straf. Wegens het onbeheerd laten staan van een rijwiel, werd J. v. d. S. te Gouda ver oordeeld tot f 1 subs. 1 dag hechtenis. Berkenwoude. De heer W. Both hield een paard, dat voor een dnewielige wa gen was gespannen, bij de leidsels vast en liep zoo voor het dier. Het senrok en viel, zoodat B. gedeeltelijk onder 't dier terecht kwam. E.HB.O.-ers, die in de nabijheid waren, constateerden, dai B.'s onderbeen gebroken was en spalkten het gekwetste lichaamsdeel. Dr. Werkman achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Gouda noodzakelijk. Haastrecht. Een zware trailer verloor bij het passeeren van een tegenligger in het dorp het stuur en kwam bekneld tus- schcn de boomen aan de Hoogstraat. Door den schok viel o.m. een vat teer op straat en barstte open, waardoor de kle verige inhoud over de steenen vloeide. De auto werd weinig besfchadigd. Evangelisatie-vereeniging. Krimpen a.cL IJsseL De Ned. Herv. Jrangeiisa tie vereen jging op Ger. Grond slag heeft haar 4de jaarvergadering ge houden. Na het zingen van Ps. 105 3, het lezen van Lucas 13 19 en gebed, sprak de voorzitter een openingswoorcj en heette vervolgens de talrijke aanwezigen welkom. Daarna werden de verslagen uit gebracht over het afgeloopen jaar, die alle getuigen van een opgewekt vereeni- gingsleven en een gezond financieel be heer. Het reservefonds kon na aftrek van alle kosten worden verhoogd tot onge veer f 1000. De commissies tot het na zien der rekeningen van de beide pen ningmeesters brachten eveneens hun ver slagen uit ?n konden advlseeren tot vaaéstel'wng c^er rekeningen. Een heel moeilijke kwëstle ls, dat het gebouw veel te klein wordt. Om ruimte te winnen, werden de stoelen veel te dicht op el kander gezet. Vaak zitten de paden vol, en moet men ook nog de bestuurskamer geDruikcn, om de menschen te plaatsen. Het bestuur zegde toe met definitieve plannen tot voorziening ln dit euvel te zullen komen, zoodra de onderhandelin gen met de Waterstaat zullen zijn beëin digd. Nadat nog gezongen was Ps. 51 9 trad de pauze ln, waarin de stemming plaats nad ter vervulling van vier vaca turen. ontstaan door de periodieke af treding van de heeren C. Vermeulen. Adrs. de Hoop, H. M. Loeve en J. Hon- koop. Al deze bestuursleden werden met zoo goed als algemeene stemmen herko zen. 'ui de rondvraag kwamen nog en- keie huishoudelijke zaken ter sprake, waarna deze goedgeslaagde vergadering, na het zingen van Ps. 138 3, door den voorganger den heer L. Paul, met dank zegging werd gesloten. De gem. zangvereen. „Juliana", di recteur de heer Van Assendelft, zal Za terdag deelnemen aan het nationaal con cours van de zangvereen. „Eensgezind- eld" te Hoenderloo. Afscheid. Krimpen a.d. Lek. Maandagmiddag had in de openbare lagere school II het afscheid plaats van den heer W. C. Spaan, tijdelijk hoofd en oud-onderwij zer van deze school, wegens zijn benoe ming tot onderwijzer te Stolwijk. Nadat burgemeester van Oordt het woord had gevoerd en ook anderen den scheidenden meester hadden toegesproken, werden den heer Spaan verschillende bloemstuk ken aangeboden. De heer Spaan zegde voor de tot hem gerichte woorden, zoo wel als voor de bloemen hartelijk dank. D. V. V. Krimpe» a.d. Lek. De geitenfokveree- higing D.V.V. hield in de „Oude School" haar jaarvergadering, onder voorzitter schap van den heer G. van Vugt.. Na opening door den voorzitter en voorle zing van de notulen, bracht de secreta ris. de heer H. Verheuvel, een' zeer dui delijk en uitgebreid jaarverslag uit. De penningmeester, de heer G. Krijgsman, gaf 4 een overzicht van de financieels toestand, waaruit bleek, dat een batig saldo aanwezig was. In de plaats van de heeren G. Krijgsman en C. Neef Gz„ die els zoodanig hadden bedankt, werden tot bestuursleden gekozen de heeren M. van Rmiren en D. de Jager. De heer M. van Buuren zal de functie van pennlngmees- ter waarnemen. Krimpen a.d, Lek. De vereeniging „De Reisduif" hield een wedvlucht uit Sten dal, afstand 605 K.M„ waaraan 47 dui ven deelnamen. De uitslag was: 1 en 3 M. Westbroek; 2 C. d. Linden; 4en 5 D. Nobel; 6 M. de Hon; 7 J. H. Roelofs; 6 en 10 W. Graafland; 9 A. v. Meieren; 11 D. Visser. De duiven werden te 6 30 vm. in vrijheid gesteld. Aankomst eerste en laatste duif resp. 12.42 57 en 12.58.41. Tevens werd een wedvlucht gehouden vanuit Tilburg, afstand 56 KM. met de volgende uitslag: 1. 4, 11, 13 en 16 H. Ponsen; 2, 17 en 35 M. de Hem; 3, 6, 8, 15, 19 22 en 29 M. Westbroek; 5 G. Stout;' 7 en 12 K. Xooijmans; 9 en 10 J. de Jong; 14, 20 en 28 C. v. d. Linden; 18 D. Visser; 21, 25 en 34 L. Sleoawenhoek 23 D. Nobel; 24. 26 en 31 A. Meieren; 27 W. Graafland; 30 J. 32 J. Vugt; 33 C. Rodenburg; 36 J. Streefland; 37 J. Mos. Aankomst eerste en laatste duif resp. 8.42.31 en 8.48HL Het 10-Jartg zoontje van den heer A. v. d. Velden is bij het spelen zoodanig gevallen, dat het een arm brak. Dr. von Llndem heeft hem verbonden. Gevonden: een kosteloos rijwlelbe- lastingmerk. Te bevragen bij den gem.- veldwachter. E.H.B.O. Lekkerkerk. In het wijkgebouw van „Het Groene Kruis" zijn de examens af genomen voor het eenheldsdiploma E.H. B.O. Van de 17 candidaten slaagden 12, nJ. de dames R. Ligthart Schenk-Linde- boom. M. van der Blom, J. den Boon JHd., H. van der Linden en P. Oude naarden Ad.; de heeren A. v. d. Graaf Az„ D. P. de Groot. H. Ligthart-Schenk, J. W. Neef. J. P. Teeuw. J. van Trlgt en W. L. van Zoest Idem afwijzend beschikken op het ver zoek van den heer Schaap. 7. Idem in zake extra hulp aan werkloozen. 8. Idem wijzigen begrooting 1938. 9. Idem wijzi gen gemeen terekening 1938. 10. Idem wij zigen gemeente-begrooting 1939. Rond vraag. Sluiting. Gevonden voorwerpen: veen bruin- lederen heerenporlemonnaie, zonder in houd, te bevr. bij mej. Hoogerbrugge. Oud-Reeuwijk; een mantel, een paar handschoenen en nog eenige kleeding stukken, te bevr. bij 8. Koster, I 6; een kinderportemonnaie, te bevr. bij J. j. van Leeuwen, Randenburg. Nutsdepartement. Lekkerkerk- Het departement Lekker kerk der Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen hield Maandagavond een alge meene vergadering in Het Bonte Paard. De voorzitter, de heer C. G. Roos, open de de bijeenkomst, waarna de secretaris de heer A. J. van Lare, de notulen las, welke onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat de vol gende plaatselijke avond gehouden zal worden op 5 October. Daarna werd een nieuw huishoudelijk reglement behan deld. hetwelk, behoudens enkele kleine redactiewijzigingen, volgens het door het bestuur voorgestelde ontwerp, met alge meene stemmen werd aangenomen. Be handeld werden daarna de voorstellen voor de 31 Mei te Amsterdam te houden algemeene vergadering, waarna tot afge vaardigde werd benoemd ds. Y. v. Dijk. Van de rondvraag werd geen gebruikge maakt, waarna de voorzitter de vergade ring sloot. Vallende lading. Lekkerkerk. De landbouwer G. v. d. Hoek reed met zijn wagen met hout ge laden van de stoep voor z'n woning af. Op den met een paard bespannen wagen zaten zijn knechtje en een paar kinde ren. Plotseling begon de lading te ver schuiven en viel op eenige spelende kin deren. Het vierjarig zoontje van den ar beider De Hoog werd getroffen en kreeg een zware hersenschudding. De drie an deren werden licht gewond. De vereeniging „De Postduif Lek kerkerk" hield een wedvlucht uit Sten dal, afstand- 496 KM. In concours waren 85 duiven. Los 6.30 uur. De prijzen wer den behaald: 1 en 15 Jan Daalwijk: 2 en 13 Aart Daalwijk; 3 en 18 Adrlev.Risp; 4 Bas de Jong; 5 W. den Boer; 6 Cor Mudde; 7, 8 en 12 P. Slingerland; 9 en 14 Bram van Risp; 10 Graafland—den Boer; 11 en 17 E. Hofwegen. Aankomst eerste duif 12 44.31 uur; laatste 12.59.51 uur. Lekkerkerk. Bij bakker de Gruijter aan de Kerkweg is een jonge spierwitte spreeuw gevangen. Getracht zal worden het beest in 't leven te «houden. Gevonden: eeh schaap, een hond en een huissleutel. Inlichtingen bij den ge meente-veldwachter A. Stam. Lekkerkerk. De collecte voor „Jong Holland snakt naar werk" heeft opge bracht f 187.42'/». Zeevisch te Lopik. I*pik. De heer J. Verheij heeft in een van zijn fuiken een bot gevangen, bet geen niet lederen visscher in deze streek zal overkomen. Oude vrouw ligt geheele nacht met gebroken arm. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De landbouwer J. de R. aan de Hoofdweg bezocht 's avonds zijn moeder, die ln een landhuis je naast de bouwmanswoning woont. Omstreeks 8.30 uur ging de R. naar zijn eigen woning. De 84-jarige nog krasse vrouw wilde voor zij zich ter ruste be gaf nog eenige kleine werkzaamheden verrichten; hierbij is zij gevallen en heeft haar rechterarm en pols gebroken. Door de hevige pijn welke zij leed dorst zij niet naar bed te gaan, terwijl zij evenmin naar haar zoon kon loopen. T de morgen is de oude vrouw opgebleven en waarschuwde 's morgens vroeg het personeel van haar zoon, die onmiddel lijk voor geneeskundige hulp heeft ge zorgd. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Een bewoner van de Eerste Tochtweg heeft aangifte gedaan dat uit zijn woning een porte- monnaie met inhoud is ontvreemd. Herbenoemd. Polsbroek. Bij besluit van Ged. Staten van Utrecht is herbenoemd als voorzitter van het waterschap Polsbroek voor het tijdvak 1 Juni 1939 tot 1 Juni 1945 de heer T. de Pater Jzn. Raadsvergadering. Reeuwijk. De gemeenteraad ls in open bare vergadering bijeengeroepen op Dinsdag 30 Mei, des avonds half acht. De agenda luidt: 1. Opening. Notulen. Mededeelingen. 2. Voorstel B. en W. af wijzend beschikken op het verzoek van den heer E. van Wensveen. 3. Idem wij zigen verordening staangeld woonwagens 4. Idem wijziging contract met Gouda in zake overeenkomst gaslceriog. 5 Idem inzake bijdrage boomkweekcrs-crediefc 6. Waddinxveen. Op de Rijksweg onder deze gemeente had de heer van T„ uit Den Haag, nabij de afnt naar Gouda zijn auto een oogenblik geparkeerd om zich te overtuigen, ln welke richting hij moest rijden. Nauwelijks was hij uit zijn auto gestapt of uit dezelfde richting naderde een andere personen-auto. bestuurd door den heer van R., uit Schiedam. Dóórdat deze laatste te weinig naar links uithaal de, reed hij met de rechter zijkant van zijn auto tegen de linkerzijde van de ge parkeerde auto. Deze laatste werd aan die zijde zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voof. De schade ls onderling geregeld. Zevenhuizen. Zondag hield de postdui venvereeniging „De Stormvliegers" een wedvlucht uit Stendal (D afstand 505 K.M. De prijzen werden behaald door: 1 N. C. Hol; 2, 3 en 5 N. Koppenaal; 4 S. Bontenbal. De duiven werden gelost om 630 uur. Aankomst eerste duif 12.57.47 uur, laatste duif 1.12.15 uur. De rekening -an de Eendrachtspol- der sluit over 193ó met f 23511 14 aan ontvangsten en f 21420.06 aan uitgaven. Voor 1939 ls de omslag bepaald op f 12.- per H A. Op 9 Juni zal in een lokaal van de O.L. school herijk van maten en gewich ten gehouden worden. LEKKERKERK Mei. Ondertrouwd: B. G. Ooms, 28 J, en M. Mudde, 24 j. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Mei. Geboren: Willy Henny, d. van A. A. Vis en J. A. M. van Vliet. Ondertrouwd: M. Dullaart en M. Smidt (te Zevenhuizen). Getrouwd: H. den Outer en G. van Vliet. Overleden: J. S. van Reeuwijk, "9 j., echtgenoote van KI. Stolk. J. J. M. Arentsen, 59 j. OUDERKERK ad. IJSSEL. Mei Geboren Adnana Wiilemma, d van B. Markus en N. de Jong. Hendrika Adria- na, d. van C. Visser en C. Krijgsman. REEUWIJK. Mei. Geboren: Geertruida M. M. d. van C. G. van Wijk en A. J. M. v. d. Hoogen. Ondertrouwd: J. G. Boere, 30 j., en M. p. Verbeij, 28 j. Getrouwd: F. A. Mastep, 30 jen O. M Slot. 33 j. G. v. d. Laan. 27 j., en K. v. d. Star. 25 j. Overleden: M J. Schoonderwoerd, 4 j. SCHOONHOVEN. Mei Geboren: Pieter, z. van A. Korevaar en W. Benschop. Getrouwd: A. Vry. 32 J.t en J. ty, de Zeeuw. 35 j. SLIEDRECHT. Mei. Geboren- Wülemina. d van C. Mijnster en M. van Aken. Balt Willem, z. van H J Kraayeveld en P. de Groot. Aart, z. van A. van Andel en N. Gioenewegen. Eldert, z. van J. van Beest en T. van perse Arina, d. van L. Lagerwaard en A. van Perse. Ondertrouwd: T. van Heteren. 26 j„ en T den Breejen, 25 j. M. Veth, 23 j., en c! Middelkoop 17 j - P. van Wingerden, 32 j en T Visser. 22 j Getrouwd: A. van der Tak. 22 en A. Prins. 23 j. Overleden: A de Waard. 82 j., weduw- naar van r Stur - T. Lanser. 85 U echtgen. van G. de Waard. K. v. d. Heuvel. 69 j. HEI- en BOEICOPMei. Ingekomen personen: W. Krol en ge zin van Schoortrewoerd in no. 56a. veeh.. j C. den Hartog, dienstbode var, Aspe- ren. Molenstraat B 131. inw. bij JohA. A. de Jong, veeh.. no. 125a. Vertrokken personen: W. M. van Eek, veeh., en gezin. *an no 45a naar Culem- borg Golberdingsche dijk. Hoeve de Put, a r' den Hartog. van no. 51 naar Schoon- fewoeSS S?P lp: A. van der Grilt, en grain, chauffet#, van Achterkade no. 140 naar Bergschenhoek. Hacksche Ka de 145; N A. den Hartog, dienstbode van T A de Jong. veeh.. naar Leerbroek. Mia- delkoop, inw. bij Corn* Buizert Kz„ Bo- yeneind. - REEÏtWÏJK. MeL n Ingekomen: A. v. d. Starre, uit Gouda in F 52" C G. van Uk, uit Langeruige- weide in C 48; W. v. d. Vooren. uit Gou- da in H 28: A. Poot. uit Gouda in H 28. Vertrokken: H. Rijneveld, uit B 76 naar Benschop, no. 64; A. D. Blanken, uit H 123 naar Gouderak. A 84; G. Verweij, uit G 23 naar Rietveld; L. van Sprang, uit D 98 naar Gouda, Markt 25; F. P. v. d. Heuvel uit H 131 naar Gouda, Keizerstr. 64' H Blesgraaf, uit E 52 naar Wad- dlVixveen, Bodegr. Straatweg 20: A. M. Steenbergen, ui* K .12 mm Haastrecht. Zaterdag 27 Mm. Hilversum L 1875 M. en 4JUL5 M. KRO- mtzending. 8.009.15 Gramofoon («n 815 Berich ten); 10.00 Gramofoon; liJC Godsdien stig halfuur; 12.00 Berichten; 12J5 KRO- Orkest (1.001J20 Gramofoun; ca. 1.15 Beriohten); 2 00 Voor de rijoare Jeugd: 2.30 Gramofoon; 2 45 Kinderuurtje; 4.00 Gramofoon; 4.30 KRO Orkest en Solist; 5 15 Filmpraatje; 5.30 Gramofoon; 5 45 KRO Nachtegaaltjes; 6 15 Gramofoon; 0.20 Journalistiek weekoverzicht; 645 Be richten en Gramofoon; 7.00 Berichten; 7.15 Causerie: „Het Katholiek herstel na de hervorming"; 7.35 Actueele aetherflit- sen; 8.00 Berichten ANP en Mededeelin gen. 8.15 Overpeinzing met muzikale om lijsting: 8.35 Gramofoon; 8 45 Gevarieërd Programma. 10.30 Berichten ANP; 10.40 Religieuze Declamatie (met muzikale om lijsting»; 11.1012.00 Gramofoon. Hilversum II. 301.5 M. VARA uitzen ding; 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoon (c.a. 8.16 Berichten); 10 00 Morgenwijding; 10 20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven: 12 00 Gramofoon (c a. 12.15 Berichten); 2.00 Causerie „Hoog tij ln het bijenleven"; 2.15 Gem. Arbei der Zangvereeniging „Herleving". Am- hemsche Orkest Vereeniging en Soliste (opn.); 3 00 Reportage. 3.30 VARA Or kest; 4 00 Gramofoon; 4 30 Esperanto-uit- zending; 4 50 Gramofoon: 5 50 Mondaecor- deonvereeniging „De Nachtegaal" (opn); 0 00 Orgelspel (opn 6 28 Berichten; 6 30 —7 00 Groningsche uitzending: 7.05 VARA Kalender; 7 06 Felicitaties; 7 10 Politiek Radiojournaal 7 30 Reportage; 8 00 Her haling SOS berichten; 8.03 Berichten ANP en VARA Varia: 8 20 VARA Orkest en Solisten; 9.00 Puzzle-uitz'ending; 9 15 En nu. Oke; 10.30 Berichten ANP; 10.40 Radiotooneel; 10.55 Causerie over het Bondsfeest van het Kon. Ned. Gym- nastiekverbond11.10 Souvenir Orkest; 11 40—12.00 Gramofoon. Zondag 28 Mei. Hilversum I. 1875 M. en 415.5 M. 8 00 NCRV; 8.30 KRO; 9 30 NCRV; 12 15 5 00 KRO; 5.00 NCRV; 7.4511 15 KRO. 8.00 Pinks te rwijdingsdienst; 8.30 Mor genwijding; 9.30 Gewijde muziek (Gr.pl.); 10.05 Geref. Kerkdienst; hierna Gewijde muziek (Gr.pl.); 12.15 Causerie: „Pinkste ren"; 12.35 Gramofoon; 1.00 Religieuze boekbespreking; 1.20 KRO Orkest; 2.00 Vragenbeantwoording; 2.45 Gramofoon; 3.00 Causerie; „Uw laatste daad voor de week van Gebed en Offer"; 3.16 Viool voordracht met Pianobegeleiding, 3.30 Pianovoordracht 3.45 Vervolg Viooivoor- dracht; 4.00 Vervolg Pianovoordracht, 4.15 Gramofoon; 4 30 Ziekenhalfuurtje; 4.55 5.00 Gramofoon; 5.05 Gewijde muziek (Gr. pi 5.50 Ned. Herv. Kerkdienst; hierna: Gewijde muziek (Gr.pl.); 7.45 Gramofoon; 8 00 Berichten ANP en Mededeelingen; 8.15 KRO Orkest en Soliste; 8 45 pinkster- voordracht; 9.00 Gramofoon- 9.10 Het Hongaarsch Orkest Bnndi Balogh; 9.30 - en\ solist: 10.30 Berichten -11.16 Esperan- KRO Orkest ANP; 10 40 Epiloog: 11 to-nieuws. Hilversum II. 301-3 M. 8 55 VARA; 10.0Q VPRO; 12.00 AVRO; 5.00 VARA; 6.36 VPRO; 8.0012.00 AVRO. 8.55 Orgelspel; 9.00 Berichten, 905 luinbouwhalfuur; 9.30 Orgelspel; 9 40 Causerie. „Van Staat en Maatschappij"; 9.59 Berichten; 10.00 Toespraak en „Feest"; 10.30 Rem. Geref. Kerkdienst, 12.00 Cyclus; „Weg met de staketseien"; 12.20 Berichten; hierna: AVRO Salon orkest en Solist; 1.00 Gramofoonmuauek met toelichting; 1.30 Causerie: „Indië en het toersitneverkeer"; 1.50 Orgelspei; 2.00 Boekebspreking; 2.30 De Staalmeester en Soliste; 3 45 Reportage; 4.13 Dansmuziek (Groli; 4 40 Reportage; hierna eventu eel sportnieuws ANP; 5.00 VARA Orkest; 5.30 Voor de kinderen; 6.00 Sportpiaatje; 6.15 Sportnieuws ANP; hierna: Gramo foon; 6.30 Gramofoon en Toespraak „Tot allen ,7 00 Kinder Pinksterdienst; 8 00 Berichten ANP, Radiojournaal en Mede deelingen, 8.25 Radio-revue; 9 30 Cause rie: „Herinnert u zich nog?": 9.35 Radio tooneel: 10.20 Omroep Orkest en 8olist; 1100 Berichten ANP en Gramofoon; 11.30 —12.00 AVRÖ Dance Band. Maandag 29 MeL Hilversum 1. 1875 M. en 415.5 M. 8.30 NCRV, 9.30 KRO; 12 15—12.00 NCRV. 8.30 Morgenwijding: 9.30 Gramofoon; 10.00 Hoogmis. 10.4j Gramofoon. 1.15 Am- sterdamsch Salon Orkest en Gramofoon; 2.45 Gramofoon, 3.15 Solo "tet „De Hofstad" en Gramofoon. 4.00 Orgelspel. 5.00 Gramofoon; 5.15 Kmderuur, 6.15 Gramofoon; 6 30 NCRV Orkest en -Gem. Koor en Declamatie; 7.45 Berichten; hier na: Causerie: „Het Psalmgezang in onze eeredienst". 8 00 Berichten ANP en Her haling SOS berichten; 8.15 Vervolg Con cert en Declamatie, 9.15 Reportage; 10 00 Berichten ANP en Actueel halfuur; 10 30 De Postillons; 11 15 Gramofoon; c.a. 11.50 —12.00 Schriftlezing. Hilversum IL 301.5 M. 8.00 AVRO; 10D0 VPRO; 12.00—12.00 AVRO. 8.00 Orgelspel; 8.15 Berichten; 8J7 Gra mofoon. 9.u0 Morgen wijding, 9.15, Orgel, Vlooi en Zang; 10.00 Gramofoor, 10.05 Declamatie; lu.20 Gramofoon; 10\30 Pro- testantsche Kerkdienst; 12.00 AVRO Amu sements Orkest (om 12.15 Berichten); 12.45 Gramofoon; 1.30 AVRO Aeolian Or kest; 2210 Radiotooneel, 3.15 Grairofoon, 3 45 Mondaccordeon Orkest „Musica", 4 00 Reportages; 5.00 Muzikale causerie (met Gramofoon); 5.45 De Vagebonden, Solis te en Vocaal Duo (c.a. 6.25 Berichten); 6.30 Bram Kwist's Tokkel Orkest, 7DO Cabaret Programma, 8.WÜ Berichten ANP, Radiojournaal en Mededeelingen. 8.20 Het Criuoep Orkest en Solisten; 9.30 Ra diotooneel, 9.50 Orauofoon; 10.30 De AVRO Girls met Orgelbegeleiding; 11.00 Berichten ANP; 1 erna; Het Puwrtr Or- UAo—42.QÖ Gtfawpfiap» Dinsdag 30 Mei. Hilversum L 1875 M. en 416.5 M. KRO» 15 Gramofoon (ca. 8.15 Berich ten); 10 00 Gramofoon; 11.30 Godsdienstig halfuur; 12.00 Berichten; 12.15 KRO Or kest (1.00—1.20 Gramofoon); 2 00 Vrou wenuur; 3 00 Gramofoon; 4 00 KRO Or kest; 4 45 Gramofoon; 5.00 KRO Melodls- ten en Solist; 5 45 Felicitaties; 6.05 KRO Mellodi^ten en Solist; (c.a. 460 Ber.)665 Spot tpr aatje; 7.00 Benen ter; 7.16 Cau serie over Portugal (3); 7.35 Gramofoon; 7.50 Causerie „Leert zwemmen"; 8 00 Be richten ANP en Mededeelingen; 8.15 KRO i'ymphonie Orkest en öolUt; 9.30 Uit Luxemburg: Reportage; 1060 Berichten ANP. 10.40-12.00 Gramofoon. Hilversum II. 301 5 M. AVRO Uitzen ding. 8 00 Gramofoon (ca. 8.15 Berichten); 10 00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoon; 1030 Voor de vrouw; 10 35 Painospel; 1100 Causerie: „De vrouvf in het wereld beeld"; 11 10 Huishoudelijke wenkenllJtS Omroep Orkest (om 12 15 Benchten; om 12.17 Gramofoon); 115 Enaemble Jettjr Cantor; 2.00 Gramofoon; 2.15 Vqrvolg Concert; 2,.45 Knipcursus (c.a. 3.45 Be richten); 3 45 Zang en Piano; 4.05 Piano spel; 430 Kinderkoor. 5.00 Voor de kin deren; 5 30 Stafmuziek van het 5e Reg. Infanterie en Gramofoon; 700 Kinder koor ..Zanglust"; 7.30 Engelsche les; 800 Berichten ANP./ Radiojournaal en Mede deelingen; 8 25 Gramofoon; 8.30 Bonte Dinsdag-avondfcnein; 1000 Radiotooneel; 10.25 Disconieuws; 11.00 Berichten ANP; hierna: AVRO Dance Band; 11.40—12.09 Gramofoon. Woensdag 31 MeL Hilversum I. 1875 M. en 4156 M. NCRV uitzending; 6.25—6.55 Onderwljaonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en Meditatie; 8.15 Be richten en Gramofoon (9.30—9.45 Geluk- wenschen); 10.30 Morgendienst; 11.00 Gramofoon; 11.30 Reportage; 12.00 Be richten 12.15 Gramofoon; 1.00 Ensemble Zingaresca'en Gramofoon; 2.30 Voor jeug dige postzegelven-amlaars; 3.Q0 Reporta ge; 4 30 Gramofoon; 4 45 Felicitaties; 500 Voor de jeugd; 5.45 Gramofoon (ca. 6 25 Berichten); 6.25—6.55 Taalles en Causerie over het Blnnenaanvaringsregle- ment, 7.00 Berichten; 7.15 Boekbespre king; 7 45 Causerie „Het Indische werk van het Bijbelgenootschap"; 8.00 Berich- ien ANP en Herhaling SOS berichten; 8 15 Orgelconcert; 9.00 Causerie: „Een jacht.zonder slachtoffers"; 9 30 Ne derlands Strijk Kwintet en Solist; 10.00 Berichten ANP en Actueel halfuur; 10.30 Vervolg Concert; 10 45 Gymnastiek; 11.00 Gramofoon; c.a. 11.5012.00 Schriftle zing. Hilversum II. 301.S M. 8 00 VARA; 10.00 VPRO; 11.00 RVU; 1U0 VARA; 6.30 RVU; 7.00 VARA; 7.30 VPRO; 8.00— 12.00 VARA. 8.00 Gramofoon (om 8.16 Berichten); 9.30 Causerie: „Onze keuken"; 10.00 Mor genwijding; 10.20 Voor Arbeiders ln de Continubedrijven; 11.00 Cursus: „Voe dingsleer en warenkenfüs"; 11.30 Gramo foon; 11.40 Voor de werkloozen; 12.00 Gramofoon (om 12.15 Berichten); 12.30 VARA Orkest; 1.15-^1.45 Esmeralda; 2.00 Voor de vrouw; 3.16 Voor d? kinderen; 5.30 VARA Orkest en Soliste; 6.28 Berich ten; 3.30 Cursus: „Volksgemeenschap"; 701 VARA Kalender; 7.05 Felicitaties; 7.10 Vocaal Concert; 7.30 Reportage; 7-50 —8 00 Toespraak; „Tot de V C.J.C."; 8.05 Herhaling SOS berichten; 8 07 Berichten ANP en VARA Varia; 8.17 De VARA Zo- merprijsvraag; 8.20 The Ramblers; 9 00 Radiotooneel; 10 00 Berichten ANF; 10.10 Viool en Piano; 10.40 Zang en Orgel; 11.00 Esmeralda; 11.3012.00 Gramofoon. Zaterdag 27 MeL 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.05 London Regional; 11.50 National Pro gramme; 12 35 Brussel Ned.; 2.20 Natio nal Programme; 4 20 Keulen; 5.50 Brussel Ned 6 05 Radio P.T.T. Nord; 6 20 Diver sen. 6 50 Inndon Regional; 7.20 Brussel Ned.; 8 20 National Programme; 0.20 Keu len: 10 20 Brussel Ned.; 10.35 National Programme. Zondag 28 MeL 8.30 Brussel Ned.; 9.20 Brussel Fransch; 11.50 Parus Radio; 12.20 Brussel Ned.; pi m. 2.05 Parijs Radio; 2.35 Brussel Ned.; 3.20 National Programme; 5.20 Brussel Fransch; 5.50 Brussel Ned.; 6.05 Parlja Radio; 6 20 Radio p T.T. Nord; 6.50 Lon don Regional; 7 20 Keulen; 8.20 Brussel Ned. of Diversen; 10.30 Brussel Franach; 11.20 Parijs Radio. Maandag 29 Mel. 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 1110 National Programme; 12 35 Bruseel Ned.; 2.20 National Programme; pl.m. 4.35 Lon don Regional; 5.20 Brussel Ned.; 6.05 Radio P.T.T. Nord, 6.20 Keulen; 6.50 Brus sel Ned.. 7 60 Parijs Radio; 8 20 Brussel Ned. of Diversen, pl.m. 8.50 Keulen; 10.20 Brussel Ned 10 30 Boedapest; 11.00 Pauze; 11.05 National Dinsdag 30 MeL 8 00 Brussel Ned.; 9 20 Diversén; 11.05 London Regional, 11.50 National Pro gramme; pl.m. 12.20 Brussel Ned 2.20 National Programme; pl.m. 3.15 London Regional; 3 40 National Programme; 4.40 London Regional; 5.20 National Pro gramme; 5.50 Keulen; 6.20 National Pro gramme of Diversen; pl.m. 3.35 Brussel Fransch; pl.m. 7.00 National Program me; 7.20 Brussel Ned.; 7.50 Parijs Radio; 8.20 National Programme; 8.50 Keulea; 9 50 Pauze; 9 55 London Regional; 10.10 National Programme. Woensdag 31 MeL 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.05 London Regional, 12 "JO Brussel Ned.; f.20 London Regio ml; 3.20 National Progr m- me; 4.20 Keulen (Deuts«hlandsend«r) 5.20 National Programme, 6 20 London Regional; 7.20 Brussel Ned. of Diversen; ol.m. 7.35 Keulen: pl.m. 8.05 London Re gional; 8.35 National Programme, 9.20 London Reg*4»»!; 1005 National Pro gramme

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 5