Plaatselijk nieuws Wat geeft de radio? Sportnieuws RADIO-CENTRALE. Ark al. Siiedrecht verlaagt ëe personeele belasting. WOEW8PAO n an nm Bergambacht. De heer H. Zonen, koor koordirigent, behaalde op het zaalcon cours te Leiden met de Chr. Gem. Zang- pereeniging „Zang en Vriendschap" uit Hazerswoude in de superieure afdeeling 'n le prijs met 342 punten. Met het Chr. Kinderkoor „Looft den Heer", eveneens te Hazerswoude, verwierf hij op hetzelfde concours een le prijs met 373 punten met een felicitatie van de jury. 9 üerkenwoude. De heer P. R. de Han, ambtenaar ter secretarie, is met ingang van 16 Juni als zoodanig benoemd ter secfetarie van Boskoop. Ziekenhuisverpleginc. 1 Capelle a.d. IJssel. Op initiatief van den burgemeester zal Woensdagavond 8 uur ten raadhuize een vergadering wor den gehouden om te komen tot de stich ting van een plaatselijke vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. Gemeenteraad. Gouderak. De gemeenteraad komt he denavond 7 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Mededeelln. gen. 2. Ingekomen stukken. 3. Reclames. 4. Benoeming Ambtenaren v. d. Burger lijke Stand. De voordracht luidt: J. A. Boomhof. Dubbeltal (vac. Boer): M. van Dam Mzrf. en C. Noorlander. 5. Benoe ming lid plaatselijke commissie van toe zicht op het Lager Onderwijs vac. Jae. de Bruyn. Dubbeltal: H. Stoppelenburg en H. de Jong. Nuttig werk. V Gouderak. In de vergadering van stemgerechtigde Ingelanden van de pol der „Katrtendijksblok", is in beginsel be sloten, te trachten de landerijen en het boezemland van die polder te verbete ren, hetgeen tevens een mooi object voor werkverruiming is Goudorak. Bij de werkverschifflng in „De Spreeuwenhoek" zijn weer eenige perso nen uit deze gemeente te werk gesteld. De veehouder H. stootte met een met mest beladen schouw op e enstronk. H. verloor daardoor zijn evenwicht en ver dween in het water. Nadat hij zich weer op de kant gewerkt had, bleek de schouw eveneens te zijn gezonken. Met vereende krachten is het vaartuig weer boven ge haald. Haastrecht. Door de uitgraving van boezemland werd de ijsbaan van de Haastrechtsche Usclub bedreigd. Door een overeenkomst tusschen het bestuur van de Hoogen Boezem en het bestuur van deze club ls thans voorkomen, dat Haastrecht zonder ijsbaan komt. Tegelijk met het provinciale werk zal een nieuwe baan van 200 x 24 meter worden gegra ven. De kosten zullen gedragen worden door de polder en de IJsclub D« ptott1 rérhtiMStt'. Jaarsveld. Het P.T.T. kantoor u ver plaatst van dorp No. 293 naar dorp 295, de gemeentewoning, die bewoond ge weest ls door den heer Van der Haar. Jaarsveld. Tot onderwijzeres aan de Chr. School te Leiden ls benoemd mej. T. den Dikken, onderwijzeres aan de Chr. School alhlej. In de vacature Van As is tot lid van hét kiescollege der Ned. Herv. Kerk ge kozen de heer A. H. VerweJJ. De dubbele raad bijeen. Krimpen a.d. Lek. Donderdagavond had de installatie plaats van de leden voor de dubbele gemeenteraad. De voorzitter opent de vergadering en heet de leden van de dubbele raad welkom, waarna hij een schrijven van Ged. Staten voorleest, waarin vermeld staat wat van deze Raad verlangd wordt. Hierna wordt de verga dering een oogenblik geschorst om de gelobfsbrieven te onderzoeken. Nadat deze in orde zijn bevonden, heropent de voorzitter de vergadering en worden de volgende nieuw benoemde leden toege laten: J. v. d. Vlies, A. Vermeer, P. A. v. Halewljn, P. Namen, W. Roest Hz., F. J. Alblas, W. Borsje, P. J. de Jong, M. Verhoeff, J. A. Slingerland, Joh. den Hatert. Hierna wofdt overgegaan tot be. eediging van 9 leden, terwijl van 2 le den de belofte wordt afgenomen. De voorzitter zegt, dat thans het woord is aan de nieuwe leden om met goede ar gumenten naar voren te komen. 8pr. verwacht, dat zij in t belang van Krim pen a.d. Lek zullen handelen. Tenslotte wordt de werkwijze van de dubbele raad besproken en zal op 14 Juni a.%., wan neer dan de motleven van de ^rittende raad naar. voren zijn gebracht, een ver gadering worden belegd, waarbij dan te vens de rechtskundig adviseur, Prof. Kranenburg, aanwezig zal zijn. t Raadsbesluiten. Krimpe» ad. Lek. Vrijdagavond kwam de gemeenteraad in openbare zitting bij een. Tot beschikbaarstelling van een be drag voor B.-steun en vaststelling der verordening op de radiorechten wordt zonder discussie besloten. Een subsidie van f 500 wordt aan de dubbele Raad toegestaan ki verband met de inroeping van rechtskundigen bijstand, Tot vast stelling bebouwde kom wordt nor rto* overgegaan. Bij het belangrijkste punt der agenda: bespreking plan samenvoeging der gemeenten Krimpen a.d. Ussel en Krimpen a.d. Lek, was een concept-oor- deel opgemaakt dat niet minder dan 17 bladzijden Jpevatte en welks behandeling meer dan twee uur duurde. Hierbij kwam het tot heftige debatten tusschen den voorzitter en eenige raadsleden eener- zijds en wethouder Mijnlleff, die voor de samenvoeging is, anderzijds. Tenslotte werd met 8 tegen 1 stem besloten dit adres te verzenden. 'Tegen de heer Mijn lleff. De heet L. van Duijvendijk wordt met 6 stemmen tot tijdelijk wethouder benoemd. Muziekavond. Lekkerkerk. Tot groot genotegen van vele muziekliefhebbers zal het Lekker- kerksch Kamerorkest met het Vrouwen koor onder leiding van den heer Jan van Dijk Donderdag een muziekavond in Ge- Ar geven. Uitgevoerd worden werken van Handel, Mozagt, Schubert, Diepenbroek, en Sibelius. Eenige zeer bekende solisten verleenen hun medewerking. Gratis in vitatie kaarten zijn verkrijgbaar aan het adres Kerkplein 8 op Dinsdag 30 en Woensdag 31 Mei. Te water. Langeruigeweide. Het 3-jarig zoontje van DC W. alhier geraakte al spelende in een langs de Kerkweg gelegen sloot. De heer W. Vermeulen Jr„ die ln de onmid dellijke nabijheid aan het werk was, zag het ongeval gebeuren en kon het genoe gen smakan de kleine, die achterover in het water lag, op het drooge te bren gen. Gevaarlijke overwegen. Langeruigeweide. Nu de treinen op het baanvak Woerden—Gouda elk half uur rijden, wordt een ieder, die de overwegen in de Ruige Weide en Hekendorp over gaat, aangeraden goed uit te kijken. Het is gebleken, dat meestal de treinen bij genoemde overwegen elkander passeeren, zoodat opletten noodzakelijk is. Langeruigeweide. In de Ruige Weide liep een koe van De G. op dt spoorbaan, terwijl een trein naderde. De bestuurder bracht de trein tot stilstand, waarna de koe is verwijderd. Poging tot vergiftiging? Nieuwerkerk a.d. IJssel, Een varkens houder aan de Krallngscheweg, gemeen te Rotterdam, kwam hevig ontdaan zijn buurman mededeelen, dat een poging was ondernomen zijn geheele veestapel te vergiftigen door roode tarwe, z.g. mui- zentarwe, in de varkenstrog te gooien. Beiden stelden een onderzoek in, waarbij bleek dat de tarwe, welke rood gekleurd was, niets te bettekenen had, daar het gedenatureerde tarwe betrof. De eige naar was echter zoodanig geschrokken en overstuur, dat hij op medisch* advies naar een ziekenhuis is gebracht. Mej. Yuik werd onwel in de woning van den heer Stuit, J;ljuet, naar huis hrengen kwam zij te vallen en liep ver wondingen op. De heer G. de Jong. E.H. BlO-er, verleende de eerste hulp. Zaterdagavond werd op het dorp een openluchtsamenkomst gehóuden, uitgaande van de evangelisatiecommis sie. Ds. Toornvliet voerde het woord en het zangkoor bracht verschillende liede ren ten gehoore. De opkomst was goed. Op 12 en 13 Juni bestaat gelegen heid tot het doen ijken en herijken van maten en gewichten in een lokaal der openbare school aan de 's-Gravenweg. Maandag 12 Juni van voorm. 9 tot 12 en naip. 1 tot 3 en 13 Juni van voorm. 912. Ouderke.rk a.d. Ussel. Bij stemming zijn tot hoofdingeland plaatsvervanger in het le district benoemd: in de vacature J. v. d. Vllst: J. Spruit te Haastrecht: en in de vacature L. Brouwer de Koning: H. Koolwijk te Haastrecht. Oudewater. In een vergadering der Koningin Wirhelminavereeniging alhier werden de heeren Kasbergen en Van 't Huilenaar als bestuursleden herkozen, terwijl in de plaats van den heer Hör. man gekozen werd de heer Pijper. Besloten werd dit feest te houden op 29, 30 en 31 A^ustus en op den dag der geboorte van een nieuwe Oranjetelg. Raadsvergadering. Oudewater. Donderdagavond half 8, zal de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeenkomen. Bedankt. Oudewater. De heer e. Groeneweg, raadslid voor de A. R. partij, heeft als zoodanig bedankt. Als opvolger van den heer Groeneweg komt op de lijst voor de heer L. de Wit. Begrafenis wijlen L. Hoogen boom. Polsbroek. Vrijdagmiddag werd het stoffelijk overschot van wijlen wethou der L. Hoogenboom naar zijn laatste rustplaats gedragen. In de stoet bevond zich burgemeester Schreuders, die de rouwdiei^st ten huize van den overledene had meegemaakt. Op het dorpsplein sloten bij de familie kring zich aan dr raadsleden. Het per soneel der secretarie werd, wegens ver hindering van den gemeente-secretaris, vertegenwoordigd door den ambtenaar ter secretarie, den heer H. van der Vllst. Verw.hillende personen in gemeente dienst werkzaam, waren mede tegen woordig. We merkten voorts op de Ker. ker&ad en de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente en het voltallige bestuur van het waterschap Polsbroek, alsmede de heer A. Bergsma als vertegenwoordiger der A. R. Kiesvereeniging. Een enkel bloemstuk dekte de baar. Nadat de kist in de groeve was neer gelaten, nam- da A. de Leeuw het woord en schetste het groote verlies, dat op velerlei terrein wordt geleden. Spr. tee- kende het zielaervaren van den overlede ne gedurende zijn laatste levensdagen en putte hieruit troost voor de kinderen en verdere verwanten. Gezongen werd psalm 89 7. Burgemeester Schreuders ging in korte trekken den levensloop van den pntsla- pene na en memoreerde de aangename verstandhouding in de gemeenteraad. De secretaris van het waterschap, de heer P. de Jong W.Pzn., bracht namens het bestuür een afscheidsgroet. Een zoon van den overledene dankte voor de waardeerendé woorden en richt te voorts een aangrijpend afscheids woord tot? zijn onvergeteiyken vader. Polsbroek en Vlist. Zondag werden in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd twee bankbiljetten, ieder van f 10, één voor de diaconie en één voor de kerk. Reeuwijk. Het bouwen van een woon huis met winkel, bakkerij en garage op het dorp, voor rekening van den heer M. Blom, is opgedragen aan C. Bontenbal, metselwerk; F. A. v. d. Weel, timmer werk; J. Baliering, schilderwerk; H. G. Carlier, loodgieterswerk; W. G. den Dij ker, electrjciteitswerk. Alle aannemers zijn uit Reeuwijk. Ernstige ral. Waddinxveen. Het 6-jarig dochtertje van den heer B. viel op de Kerkweg van haar rijwiel en kwam zoodanig met haar hoofd met de grond in aanraking, dat zij bewusteloos bleef liggen. Het bleek dat zij een hersenschudding had bekomen. Jubileum. Waddinxveen. De heer T. Mantel her dacht de dag, dat hij 40 jaar geleden ln dienst trad bij den heer G. van der Loo, meubelfabrikant. In verband daar mede, had een huldiging plaats ten kan tore van de directie, in tegenwoordigheid van den burgemeester en het volledige personeel. De burgemeester sprak den ju bilaris toe en deelde hem mede, dat het de Koningin had behaagd hem de aan de Orde van Oranje Nassau verbonden eere medaille in brons toe te kennen. Hierna spelde den burgemeester den jubilaris het eeremetaal op de borst. Van de directje ontving de heer Mantel een prachtige leuningstoel, terwijl het personeel bij monde vaij den heer Wa- gensveld, een schemerlamp aanbood. Zeer onder de Indruk dankte de jubi laris voor de ondervonden belangstelling. Waddinxveen. Qeyopden^ portemonnaie met Inhoud bij t5e Geïïier, Kerkweg; bruinlèderen motorhandschoen bij H. Koustjens, Scholstraat 8, Scheveningen: een zak bij J. P. van Klaveren, Noordein de 104; portemonnaie met inhoud, poli tiebureau. A Waddinxveen. Het 15-Jarlge dochtertje van den landbouwer P. O. viel van de zol der boven de koestal. Zij kwam zooda nig op de steenen vloer terecht, dat zij haar rechterpols brak. Waddinxveen. De heer J. Vermeulen telegrafist bi) de Ned. Spoorwegen, thans werkzaam te Hazerswoude, ls ln gelijke functie benoemd aan het station alhier. Waddinxveen. b. en W. hebben het ge meentelijk onderhoudswerk als volgt ge gund: metselwerk aan P. Rehorst voor f 816; timmerwerk aan W. Brandhorst voor f 1213,50; lood- en zinkwerk aan M. Heemskerk voor f 125; schilderwerk aan P. W. Kloet voor f 1267 en smidswerk aan H. Glasbeek Jr. voor f 139. Voorts is opgedragen de levering vain sintels aan de Gebr. van Nieuwpoort te Oouda voor f 1.05 per kub. M. en de le gering van grint aan T. de Waard alhier voor f 2.16 per kui>. M. De gunning der levering tot zand is aangehouden. Zevenhuizen. Gedurende de zomer maanden mogen de café's Zaterdags tot 11 uur n.m. open blijven. Voor andere dagen blijft het sluitingsuur gehand haafd op 10 uur n.m. Het bestuur van den Eendrachts. polder i« als vöigt samengesteld: S. Paul, dijkgraaf; heemraden: M. Hij koop, A. Krols, R. den Hollander en K. Oudljk. Gevonden: een fiets. Inlichtingen bij den Rijksveldwachter. Donderdag 1 Juni. Hilversum L 1875 M. en 415.5 M. 8.00 —9.15 KRO; 10.00 NCRV; 113)0 KRO; 2.0012.00 NCRV. 8.00—9.15 Gramofoon (om c.a. 8.15 Be richten); 10.00 Gramofoon; 10.15 Morgen dienst; 10.45 Gramofoon11.30 stig halfuur; 12.00 Berichten 12.16 KRO Orkewt (1.001.20 Gramofoon); 2.00 Handwerkuurtje; 2.55 Gramofoon; 3.00 Vrouwenhalfuur; 3.30 Gramofoon; 3.45 Bijbellezing; 4.45 Gramofoon; 5.00 Han denarbeid voor de jeugd; 5.30 Dames-en semble Van Eden en Oram. (6.25 Berich ten); 7.00 Berichten; 7.15 Journalistiek weekoverzicht; 7.457.55 Gramofoon; 8.00 Berichten ANP en Herhaling SOS berich ten; 8.15 Koorconcert; 9.00 Causerie: „Persoonlijke roeping": 9.30 Pianovoor dracht; 10.00 Berichten ANP en Actueel halfuur; 'Ï0.30 Gramofoon (10.4511.00 Gymnastiekles; 11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum II. 301.5 M. Algemeen Pro gramma verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoon (om 8.15 Berichten); 10.00 Morgenwijding; 10,15 Gramofoon; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Ensemble Jetty Cantor; 11.00 Voor de vrouw; 11.10 Ver volg Concert; 12.15 Berichten; 12.17 AVRO Amusements Orkest; 12.45 Gramo foon; 1.15 Het Omroep Orkest; 2.00 Voor de vrouw; 2.40 Het Omroep Orkest; 3.15 Gramofoon; 3.39 Viool en Piano (c.a. 3.45 Berichten); 4.00 Voor zieken en thuiszit tenden; 4.30 Kinderkoor „Zanglust" en het Omroep Orkest (opn.)5.00 Natuur historische uitzending; 5.30 Het AVRO Amusements Orkest; 6.28 Berichten; 6.30 Sportpraatje; 7.00 De AVRO Dance Band en Soliste; 7.35 Causerie: „Materialisatie, en dematerialistatje van licht"; 8.00 Be richten ANP en Mededeelingen; 8.20 Het Omroep Orkest en Solist; 9.15 Declama tie; IQ.00 Orgelspel; 10.15 De Twilight 8e- renaders en Solist; 11.00 Berichten ANP; hierna tot 12,00 Gramofoon. Vrijdag 1 Juni. Hilversum I. 1875 M. en 415.5 M. Alge meen Programma verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en Meditatie; 8.15 Be richten en Gramofoon (9.309.45 Geluk- wenschen); 10.30 Morgendienst; 11.00 Gramofoon: 11.15 Cello-voordracht met Pianobegeleiding en Gramofoon; 12.00 Be richten; 12.15 Quintolia en Gramofoon; 2.00 Gramofoon; 2.35 Chr. lectuur; 3.00 Vocale Duetten met Pianobegeleiding en Gramofoon; 3.45 Gramofoon; 4.15 Rotter- damsch Planokwartet en Gramofoon; 5.30 VPRO; VARA; VPRO; Gramofoon; 6.30 Berichten; hierna: Vooe tuinliefhebbers; 7.00 Berichten; 7.15 Lite rair halfuur; 7.457.55 Gramofoon;- 8.00 Berichten ANP en Herhaling SOS berich ten 8.15 Gramofoon; 9.00 Causerie.Zelf bescherming der burgerbevolking tegen luchtaanvallen"; 9.30 Arnhemsche Orkest Vereeniging; 10.00 Berichten ANP en Ac tueel halfuur; 10.30 Vervolg Concert; 11 00 Gramofoon; c.a. 11.50—12.00 Schriftle zing. IL 301.5 M. 8.00 VARA; 10 10.20 VARA; 12.00 AVRO' 4% 7.30 VPRO; 9.00 VARA 'lO-4C 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoon (,om 8.16 Berichten) 10.00 Morgenwijding; 10.20 ((Declamatie' 10.40 Gramofoon; 11.10 Declamatie; 11.30 Gramoofon; 12.00 AVRO Aeolian Orkest en Solist (opn.) (om 12.15 Berichten) 12.45 Het AVRO Amusements Orkest' 1 30 Populair Solistenconcert; 2.00 Mode praatje; 2.20 Pianoduetten; 2.50 Variété programma (Gr.pl.)3.30 AVRO Dance Band (c.a. 3.45 Berichten); 4.00 Gramo foon; 4.30 Fantasia; 5.00 Voor de kinde ren; 5.30 Orgelspel en Gramofooh; 6.28 Berichten; 6.30 Causerie: „Eenige Rotter- damsche schilders"; 6.50 Gramofoon; 7.00 VARA Kalender; 7.05 Cyclus „Reizen en trekken"; ,7.23 Berichten ANP; 7.30 Be richten; 7:35 Cursus „De Beginselverkla ring van de Centrale Commissie voor het Vrijzinnig Protestantisme"; 8.00 Piano voordracht; 8.3Ó Causerie; „Vrijzinnige Protestanten in Zwitserland"; 9.00 ABC- Cabaret,; 9,30 Gramofoon; 10.00 Verkor te Operette „Melodie der Nacht"; 10.30 Berichten ANP; 10.40 Avondwijding; 11.00 Gramofoon; 11.30 Jazzmuziek (Gr.pl.); 11.5512.00 Qramofoon. Programma C. Donderdag 1 Juni. 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.05 London Regional; 12.20 Brussel Ned.; 2.20 National Programme; 2.40 London Regio nal; 3.35 National Programme; 505 Lon don Regional; 5.20 National Programme; 6.20 London Regional; 6.35 Brussel Fr.; 7.20 Brussel Ned.; 7.50 Parijs Radio; 8.20 Brussel Fransch; 8.50 Parijs Radio of Di versen. Vrijdag 2 Juni. 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.OS London Regional; 12.20 Brussel Ned.; pl.m. 2.05 London Regional; 5.20 National Programme; pl.m. 6.35 Keulen; 7.20 Na tionaal Programma of Diversen; 7.35 Keu len; 8.20 Brussel Ned.; 9.05 Keulen; 10.20 Brussel Ned.; 10.30 Brussel Fransch; 11.01 National Programme- VOETBAL. DE WED8TRUDEN VAN PINKSTEREN. „Sportclub I" definitief uitge schakeld. Groote nederlaag tegen „Wassenaar I". Schoonhoven. Het was Maandag wel een teleurstellende tijding, dat de Blauw- Witten in Wascsenaar verloren hadden, wat dus tevens beteekende, dat „Sport club I" haar kans op promotie voorbij zag gaan. De uitslag vooral. 5—1, had zeker vriend noch vijand verwacht. De achtergeble ven „8portclub"-aanhangers hadden alle hoop op een goed resultaat, vooral toen hier de ruststand 1—I bekend werd, maar toen een kwartier voor het einde de tij ding kwam, dat het reeds 3—1 stond, ging alle hoop verloren, en toen de einu- stanff 51 bekend gemaakt werd, zaten allen in de put. Het is toch wel dubbel jammer, dat na een serie van 22 wedsrtijden, waarop met trots teruggezien kan worden, ineens al het keurig werk van dat afgeloopen sei zoen tevergeefsch ls geworden. De kaas op prxitmtt# wan klein: vier elflallen speelden om één plaats in de Derde Klasse. En wat wordt er in zulke wedstrijden niet van de spelers gevergd! Wij willen daarover niet verder uitwij den, maar moeten ridderlijk toegeven, dat de vereeniging „Waasenaar", die met nog één te spelen thuiswedstrijd tegen „De Ooievaars", nog één punt noodig heeft om tot de Derde Klasse over te gaan, getoond heeft, de best spelende ploeg te zijn, en dus het meeste recht te hebben op proomtie. Hoewel „Sportclub" Maandag geen schijn van kans had tegen de „Wassenaar"-spelers, heeft zij deze nederlaag als goede verliezer aanvaard. Er rest nu nog één wedstrijd voor de Blauw-Witten voor de promotie-competi tie, n.l. uit tegen „VD.S." te Den Haag Veel belang heeft de uitslag niet meer, daar beide clubs reeds uitgeschakeld zijn. De stand van de promotie-competitie is thans: gesp. gew. gl. vrl. v.—t. p. Wassenaar 5 4 0 1 164 8 Schoonhoven 5 2 1 2 9—10 5 De Ooievaars 4 2 0 2 8—9 4 V.D.S. 4 0 13 1—11 1 Voor het tweede en derde elftal van „Sportclub" waren gedurende de Pink sterdagen geen wedstrijden vastgesteld, Over de wedstrijd „Wassenaar I".„Sportclub I" nog het volgende: Met, één invaller, voor den middenvoor, stelde „Sportclub I" zich als volgt op; Doel: S. Kok. Achter: A, Kapoen en C. Mesker. Midden: W. van Hoof, A. de Lange en J. Bonter. Voor: A. Sterrenburg, NJ4., J. Mets, J. van Ipenburg en M.'Berkouwer. De leiding had scheidsrechter Heene man, uit Den Haag, bijgestaan door de neutrale grensrechters D. Baas, van Gou da. en J. J. Wassenbnrg, van Lelden. „Waasenaar" bracht de bal aan het rollen en trok direct ten aanval. Snel en overrompelend trachtten de tegen standers de verdediging van „Sportclub" ilit elkaar te rukken en hachelijke mo menten ontstonden voor het „Sportclub"- doel. Éénmaal belandde de bal tegen de lat, toen de doelverdediger gepasseerd was maar de verdediging wist toen weg te- werken. „Sportclub" bepaalde zich tot en kele aanvallen, welke ook niet van ge vaar ontbloot waren. Toen bij een aan val van „Wassenaar", beging de ree hts- achter van „8portclub" een overtreding in het strafschopgebied, en de toegestane strafschop werd ln een doelpunt omge zet (10). „Sportclub", geprikkeld door deze tegenslag, trok moedig ten aanval. De bal werd goed voor het doel van „Wassenaar" geplaatst, <le rechtsbuiten kreeg een mooie kans, maar door het ef fect van het terrein stuitte de bal juist op, als hij wilde schieten, en daardoor ging deze kans voor den gelijkmaker ver loren. Het spel ging daarna verder gelijk op, met gevaarlijke aanvallen zoowel van „Wassenaar" als van „Sportclub". Met een van deze aanvatten had „öpbrteitib" suc ces. De bal belandde bij den rechtsbui ten, deze plaatste in de doelmond en na eenig heen en weer getrap, kwam de bal in de touwen van het „Wassenaar'-doel en de gelijkmaker wtts er (1—}). Daarop volgden nog een paar aanvallen aan weerszijden, maar zonder dat er veran dering in de stand was gekomen, blies de scheidsrechter einde, voor het verstrij ken van de eerste helft. Na de rust was „Wassenaar" direct in de aanval en gesteund door de wind, oefende ztj een zware druk op het „Sportclub"-doel uit. Een doelpunt zat in de lucht en bij een hoekschop wist de middenvoor op meesterlijke wijze te doel punten en daarmede de stand op 21 brengen. „Sportclub" was nauwelijks van de schrik bekomen, of een derde doelpunt voor „Wassenaar" was ter wereld. Bij een vermeend bultenspelgeval, bleef de ach terhoede van Sportclub staan en de mid denvoor wist de doelverdediger te pas seeren en plaatste de bol in het leege doel (3—1). Onze stadgenooten gaven de moed nog niet op en ondernamen nog eenige aanvallen, maar de verdediging van „Wassenaar" wist het onsamenhan gende spel van de „Sportclub"-voorhoede de baas te blvijen. Een vrije schop op de rand van het strafschopgebied werd door .Sportclub" nog naast geschoten. Dan volgde plotseling weer zoo'n open aanval van „Wassenaar", de linksbuiten plaatste de bal hoog voor het doel en de rechts buiten schoot hard en onhoudbaar in de „Sportclub"-touwen (41). Na ongeveer tien minuten spelen had „Wassenaar" op nieuw. succes en voor de vijfde maal werd de doelman van „Sportclub" gepas seerd. De Blauw-Witten waren toen een geslagen elftal, wel werd nog even alles op de aanval gezet, maar een doelpunt bleef uit. Het spel verflauwae daarop aan belde kanten, en als de bekende nacht kaars werd deze wedstrijd ten einde ge bracht. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. Capelle a.d. IJssel. De wedstrijd C.K.C. IZwervers I, gespeeld op het terrein van CJC.C., is met 5—0 in het voordeel van C.K.C. geëindigd. GOUDSCHE VOETBALBOND. Uitslag Zondag 21 Mei (I« Pinksterdag). Ie klasse: GAY 3Bergambacht 1 8—3 9 J/OENSDAG ïl MET 1939 Maandagavond 15 Mei vergaderde de raad onder leiding van den burgemeester den heer F. J. Folkerts. Afwezig wethouder S. van Iperen. Door den secretaris, den heer Botten berg, werden de notulen uitgebracht, die onveranderd werden vastgesteld. De ingekomen stukken neemt de raad voor kennisgeving aan. Daaronder is een schrijven van den heer S. van Iperen, waarin hij kennis geeft van zijn vertrek uit de gemeente en bedankt als lid van de raad en van het college van B. en W. De VOORZITTER zegt, dat de heer Van Iperen een goed en trouw lid wjis. Hij mengde zich niet vaak in de debat ten van de raad, maar al was hij geen spreker, niettemin lagen de belangen van de gemeente hem na aan het hart en hij heeft tijdens zijn langdurig wethouder schap vanaf 1923 voor de gemeente Arkel gedaan, wat in zijn vermogen lag. Thans heeft hij door omstandigheden de ge meente moeten verlaten; wat hem dit besluit gekost heeft, laat zich moeilijk in denken, want hij was met hart en ziel verknocht aan de gemeente. De ontroe ring heeft zich dan ook van spr. meester gemaakt, toen deze dagen de heer Van Iperen sis oude man afscheid kwam ne men van hem en van het raadhuis, waar aan voor den heer Van Iperen zooveel herinneringen verbonden zijn. Wij, die achterblijven, kunnen dan ook slechts één wensch hebben, n.l., dat het den heer Van Iperen in zijn nieuwe woonplaats vergunt moge zijn, nog éenige jaren van zijn welverdiende rust te mogen genié ten .en ln het openbaar dank te mogen zeggen aan den heer Van Iperen, voor wat hij voor de gemeente Arkel deed. De VOORZITTER deelt mede, dat het raadsbesluit van 27 September tot heffing van 180 opeenten op de hoofdsom der personeele belasting, bij Kon. besluit is goedgekeurd. Daarna volgt het onderzoek van de ge loofsbrief van den heer P. A. den Bes ten, als opvolger van den heer S. van Iperen. De heer J. W. VerweiJ, die het eerst in aanmerking kwam, heeft voor zijn benoeming bedankt, zoodat thans de heer De Besten aan de beurt is. Deze heeft de benoeming aangenomen. De VOORZITTER noodigt thans de heeren R. t Lam, P. den Besten en C. de Jong uit, om de geloofsbrief te on derzoeken. De heer P. DIN BESTEN verklaart de stukken ln orde te hebben bevonden, waarna op voorstel van den burgemees ter, tot toelating van den heer P. A. den Besten wordt besloten. De VOORZITTER zegt hierbij te vens, dat binnen twee weken wederom een vergadering zal worekm gehouden voor het verkiezen van een wethouder. B. en W. stellen voor, gelden beschik baar te stellen voor extra hulp aan werk- loozen. De regeering stelt per werklooze beschikbaar f 3.78, mits de gemeente er f 2 bijdoet. Waar hier in Arkel het ge middeld aantal werkloozen 22 bedraagt, zal dit een bedrag vorderen van 22 maal f 5.78 is f 127,16, terwijl hierin het rijk tegemoet komt met f 83.16, zoodat f 44 vosv mktmfmff' der gemeente komt. Overeenkomstig het voorstel wordt zon der stemming besloten, terwijl tevens de gemee'nte-begrooting ln die zin zal wor den gewijzigd. Volgt een voorstel tot wijziging van de politic-veror dening. Er wordt ln deze gemeente geklaagd over verontreiniging van de sloot achter de huizen van café Buitenman tot Schotdeuren. Deze sloot is geheel ver vuild en absoluut ongeschikt voor wa ter-afvoer. In het belang van de aan wo nenden moet hierin verandering worden gebracht. De toestand is zeer onhygië nisch en kan een gevaar opleveren voor de volksgezondheid. De SECRETARIS doet voorlezing van de niéuwe aangevulde verordening, waarbij de bewoners verplicht zullen zijn de zaak achootr te maken en schoon te houden. De heer VAN LENT vraagt, waar de bewoners met de rommel moeten blijven. *t Is heel gemakkelijk verordeningen in het leven te roepen, maar ze moeten Uitvoerbaar zijn. Volgens hem is nergens gelegenheid de afval te laten. De VOORZITTER zegt, dat dit in derdaad heel moeilijk is, maar vaak kun nen dergelijke afvalproducten als mest gebruikt en verwerkt worden. Wanneer de gemeente zooiets onderhanden neemt, koet dit c.a. f 750 tot f 1000 per jaar, en wanneer er werkloozen aan gezet zouden worden, ls Holland in last. Wanneer nu de bepalingen van verplicht schoonmaken en schoonhouden ln het leven geroepen worden, kan er eenige dwang uitgeoefend worden. De heer T LAM vraagt, of er geen proactief werk van kan worden gemaakt. De VOORZITTER betwijfelt dit, daar het object weer te klein ls. De heer DE JONG vindt, dat wan neer de gemeente voor een plaats zorgt, de Ingezetenen zelf htm afval daar aoo- den kunnen brengen. Ook dit betwijfelt de VOORZIT TER. De heer P. DEN BESTEN vraagt, o< het eigenlijk niet tot het onderhoud van de polder behoort. Dit la niet zoo. De heer T L A M stelt voor, 001 bet de gemeente, die eigen lijk beeft verzuimd om er op toe te den, het de eerste keer t* laten opknappen, om dan de betrokkenen voor eigen rekening te laten onderhou den en er streng op toe te zien, dat er de hand aan wordt gehouden. Weth. VAN UZEREN Vindt, dat de nuxuaehen het zelf moeten doen, maar Zcm willen voorstellen., om de zaak eerst in B. en W. nog eens te onderzoeken, of de mogelijkheid van uFV'e en, voor de eerste keer op koeten van de gemeente, bestaat. Niettemin acht hy het daarom wel mogelijk, om de verordening nu reeds aan te nemen. Andere leden maken hier bezwaar te gen en het voorstel wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Er zal con tact gezocht worden met de polder „Het land der zes Molens", om ook daar een uniforme regeling te krijgen, wat betreft doorlaatwijdte van duikers en eventueele schouw over de sloot. Verder deelt de VOORZITTER me de, dat de in de vorige vergadering door den heer 't Lam naar voren gebrachte bezwaren, dat bij het bespuiten van vruchtboomen derden beschadiging van hun eigendommen te vreezen hebben, geen aanleiding zijn tot het instellen van een verordening tegen dit euvel. Hij heeft contact gezocht met de griffie en de Ver. voor Ned. Gemeenten en beiden hebben bericht, dat een dergelijke ver ordening geen zin kan hebben, daar een en ander in het Burgerlijk Wetboek reeds is geregeld, n.l. dat de betrokken perso- 'nen, die volgens hun inzicht benadeeld zijn door anderen, een civiele vordering tegen dezu kunnen instellen. Wanneer dus tijdens het bespuiten van vrucht boomen het verfwerk van huizen, enz. van derden beschadigd wordt, kunnen de ze een vordering instellen tegen den be- spulter. Hoewel de heer T LAM niet geheel voldaan is met dit antwoord, zal hy zich by het een en ander neerleggen. Volgt een bespreking van het verzoek van het bestuur der Vereeniging voor Christeiyk Buitengewoon Lager Onder- wys te Gorkum, om een subsidie per leerling voor het ln stand houden der school. Waar in de vorige vergadering deze zaak reeds ter sprake is gekomen, en toen is uitgesteld om nadere inlich tingen in te winnen over bepaalde han delingen en uitlatingen van het bestuur, hebben B. en W. deze zaak nader onder zocht en uit de ontvangen antwoorden biykt het volgende: Wat betreft het passeeren der gemeente in Sept. 1938. toen aan alle omliggende gemeenten een verzoek om subsidie werd gericht, behalve aan Arkel en Kedichem, geeft het bestuur als reden op, dat in dertijd alleen die gemeenten zyn uitge- noodigd, waar ter plaatse een chr. school met schoolbestuur gevestigd was, en waar van deze laatste accoord gingen met de plannen tot stichting van een bovenge noemde school te Gorkum. Waar er in Arkel en Kedichem geen chr. school is, werd dit verzoek achterwege gelaten en nu eerst gedaan, nu een leerling uit Ar kel deze school ln Gorkum ls gaan be zoeken. Wat de anonieme briefschrijver betreft, verklaart het bestuur, dat, hoewel het hoofd der school, de heer. Dondorp, indertyd aan den gemeente-ontvanger mededeelde, dat er anonieme brieven ge schreven werden aan het bestuur, er slechts één ontvangen werd en nog niet eens door het bestuur, maar meer spe ciaal aan een lid van het schoolbestuur, den heer Mes. Het bestuur kan dan ook niet voldoen aan het verzoek van de raad om inzage van de brieven te krijgen, ook niet van die eene, daar het het bestuur niet aangaat, maar den heer Mes. By B. en W. en de raad was echter stel lig de indruk gewekt, dat er anonieme brieven geschreven waren en wat hun t meest hierin trof, was, dat de indruk ge matigd we?d, als zouden deze briev-tn uit Arkel afkomstig zyn. B. en W. blij ven het betreuren, dat het bestuur der school niet genegen is den heer Mes te vragen, inzage van de brief te geven, 't Is echter goed geweest, dat de zaak is onderzocht en nader belicht. Niettegen staande de eigenaardige manier, waarop het verzoek tot stand is gekomen, stellen B. en W. voor de gevraagde subsidie te verleenen voor een tydvak van een jaar n.l. voor 1939. De heer V A Nt L E N T vraagt hoeveel de subsidie bedraagt. De VOORZITTER noemt hem dit bedrag, als zynde f 45 per jaar, waama de raad het voorstel met alg. st. goed keurt. Een voorstel tot wijziging van de ge- meentebegrootlng 1939. De heer T LAM vraagt, waarom de post by de gemeentefonds-uitkeeringen zulke schommelingen vertoont. De SECRETARIS licht toe, dat de raming voor de uitkeering uit de ge meentefondsbelasting berekend is op uit- keeringen van vorige, dienstjaren en dat dan later na het afloopen van het be- grootlngsjajir de eigenlijke definitieve be rekening past valt op te maken. Zonder stemming wordt tot de wijzi gingen besloten. Rondvraag. De heer T LAM vraagt, of het geen aanbeveling verdient, dat den ouders der kinderen beter het nut wordt by ge bracht van het toezicht van den school arts. De VOORZITTER zou dit zeer toe juichen en verzoekt <Jen !\eer Van Lent, die eveneens in de oudercommissie zit, dit rapport op een ouderavond voor te lezen. Verder vraagt de heer 't LAM naar de stand van zaken van de luchtbescher mingsdienst. Volgens de heer 't Lam wordt niet voldoende vaart achter de werkzaamheden gezet en dat komt, vol gens zyn meening, door het feit, dat het tegenwoordige hoofd van dienst niet over voldoende tijd beschikt. Tijdens de vori ge proefverduistering hebben zich weer verschillende menschen opgegeven, maar sij hebben tot dusver van dienst niets meer vernomen. Hy zou gaarne zien, dat tot practise he oefeningen werd overge gaan, inplaats van te theoretiseeren. De VOORZITTER zegt, dat dit een uiterst moeilijke zaak is. Steeds komen er nieuwe bezwaren en het koet heel wat moeite en tijd. om een gedegen plan voor elkaar te brengen. De kleine gemeenten zitten allemaal met dezelfde moeiiykhe- den, wat betreft personeel en hoofden van dienst, die tijd nog moeite spaart, om een zoo effectief mogelijke dienst te schep p3n. Dat hiervan nog zoo weinig n» buiten doorlekt, ia een andere zaak, maar ook dat komt binnenkort voor el kaar. Besprekingen met de verschillende hoofden van dienst zyn reeds gevoerd en binnen afzienbare tyd zyn oefeningen te verwachten. De heer DEN BESTEN, hoofd van de luchtbeschermingsdienst, licht eenige din gen nader toe, waaruit blijkt, dat van de 100 personen, die zich hebben opgegeven voor gasverkenner, er slechts 13 geschikt zyn. Er is ook de flnancieele kwestie. De raad trok voor luchtbescherming voor 1939 f 100 uit. Thans, nu verschillende werkzaamheden zyn gedaan en een der tiental gasmaskers aanwezig zijn, zijn de f 100 op. Moet men de zaak laten rus ten tot volgend Jaar en dan weer zoo'n bedrag uittrekken, of direct de post op de begrooting verhoogen, zoodat er doorge werkt kan worden. Na alzoo te zyn toegelicht, wordt zon der stemming de post voor luchtbescher ming op de begróotlng 1939 met f 100 verhoogd. De heer VAN LENT vraagt, of het den voorzitter bekend is, dat er huizen zyn in de Folkertsstraat, waar de privaten di rect op de sloot loozeh. Graag zou hij zien, dat hierin verandering werd ge bracht. De VOORZITTER zegt een onder zoek toe. Hem en de wethouders ls hier over niets bekend. Hierna sluit de VOORZITTER de vergadering. Krimp» a.d, IJssel. Openabre vergadering van de gemeen teraad op Dinsdag 16 Mei. Voorzitter burgemeester J. Aalbers. Afwezig de heer P. Mes. Na opening door den VOORZITTER worden de notulen ongewyzigd vastge steld. Hierna volgt de behandeling der in gekomen stukken. Van den minister van sociale zaken werd een schryven ontvangen met de mededeeling, dat ook voor het jaar 1939 weer een bedrag zal worden toegekend voor extra hulp aan werkloozen voor kleeding, dekking en schoeisel. In totaal zal f 5.78 beschikbaar worden gesteld, be rekend naar het gemiddeld aantal inge schrevenen by de arbeidsbemiddeling over de laatste 10 maanden. Dit bedraagt voor deze gemeente 184. Van het bedrag, groot f 5.78, zal f 2 ten laste van de gemeente komen, terwyi f 3.78 voor rekening van het rijk komt. B. en W. stellen voor, een bedrag van 184 maal f 2 of f 388 beschikbaar te stel len, waartoe de raad besluit. Van. het gemeenteiyk elgctriclteitsbe- drijf werd ontvangen het jaarverslag over 1938. Er bleek eer> winst van f 22.129,80 gemaakt te zyn. B. en W. stellen voor, deze winst over Capelle a.d. Ussel en Krimpen ad. Us sel gelijk te verdeelen, hoewel dit niet overeenkomstig de verordening is, waar in een deel der winst na de diverse af schrijvingen te réserveeren. Ged. Staten hebben het noodig geoordeeld, gezien de noodzakelijkheid ohzer gemeente, de winst in haar geheel te verdeelen. Z. h. st. wordt hiertoe besloten. Van de heeren Keterse en Van der Lip werd een verzoek pntvangen, nog een lo kaal voor het houden van hun midden- st&ndseursussen beschlbaar te stellen. Een W, stellen voor, dit tweede lokaal voor de prys van f 0.75 af te staan, waar toe worat besloten. Van B. en W. van Krimpen a.d. Lek werd de exploitatie rekening ontvangen van de Vleeschkeuringskring. Een batig slot van f 658,13 ls aanwezig. Aan deze gemeerite zal dus een bedrag van f 208,01 worden terugbetaald. Van den heer M. C. Pannevls werd een schryven ontvangen, houdende het ver zoek tot ruiling van grond. De beer Pan nevls is eigenaar van twee perceeltje"s grond ter grootte van 140 M2., waarmede hy een ruil met de gemeente wil doen, ter verrkljging van meer ruimte naast en achter zyn huis. De raad besluit tot ruiling van deze grond. Hierna komt in behandeling de mede deeling -omtrent de beslissing van Ged. Staten op het beroepschrift inzake stich ting bijzondere school voor de Vereeni ging tot het verstrekken van lager on derwijs op Gerei, grondslag. Medegedeeld wordt, dat Ged. Staten het besluit van de raad, waarin de raad op het verzoek van de Vereeniging afwijzend beschikte, hebben vernietigd, terwijl Ged. Staten er op aandringen, dat de raad alsnog mede werking tot stichting dezer school zal verleenen. B. en W. stellen voor, dit voor kennis geving aan te nemen, en nader in over leg te tredeft met hét schoolbestuur. Wel is nog beroep mogeiyk, maar B. en W. zyn van meening, hiertoe niet te moeten overgaan. De heer VAN DER ENT deelt mede, dat hij thans bereid is aan de totstand koming dezer school piede te werken, hoewel spr. het betreurt, dat de eenheid op godsdienstig terrein zoo ver te zoeken Z. h. st. wordt besloten, werking te verleenen aan de totstandko ming dezer school. Hierna wordt ln behandeling genomen het voorstel tot benoeming van een on derwijzer voor de U.L.O. school (vacature W. D. Pleterse) De voordracht voor deze benoeming luidt: 1. I. Zuidweg, van Middelburg;- 2. J. Jorrltsma, van Eindhoven; 3. C. M. A. Bellaart, van Hendrik Ido Ambacht. Met algemeene stemmen wordt no. 1 de heer I. Zuidweg benoemd. In behandeling komt het voorstel tot wyziging van de legesverordening bevol kingsregister. In de vergadering van 29 September stelden B. en W. voor, om de verordening te wyzigen. Echter werden toen van verschillende zyden bedenkin gen geuit tegen het tarief boven een abon nementstarief van 500 inlichtingen, en waar toen geen eenstemmigheid kon wor den verkregen, werd het voorstel terug genomen. Thans stellen B. en W. voor ander maal tot wyziging van genoemde ver ordening over te gaan, waarby het be drag van f 0.10 peh inlichting of opgaaf biyft gehandhaafd, omdat indien 100 af zonderlijke inlichtnigen of opgaven boven het aantal van 500 wordt gevraagd, het heffingsbedrag daarvoor, te woten f 10, niet daalt beneden het abonnementsta rief voor 100 inlichtingen of opgaven, te weten f 8. De raad neemt thans het voorstel van B. en W. z. h. st. aan. Daarna sluiting. Maandagavond 22 Mei vergaderde de- gemeen teiaad van Siiedrecht onder voor- itterschap van burgemeester popping. De hèer J. van Hemert waS met ken nisgeving afwezig. By de ingekomen stukken was een re quest van den heer B. Verhoef, waarin bezwaren werden geuit tegen het beleid van Maatschappelijk Hulpbetoon en van de Arbeidsbeurs. Aangezien dit adres twee bestanddeelen behandeld, die niet by el kaar behoorden, stelde de heer DE JONG voor de kwestie van M. H. te be handelen. B. en W stelden voor over beide zaken advies uit te brengen en na eenige dis cussie werd hiertoe besloten. Ook een adres van de Kruldeniersver- eeniglng „Siiedrecht" om het sluitings uur voor de kruidenierswinkels ook ln de zomermaanden op 10 uur der Zaterdags te stellen, wérd in handen gesteld van B AanW den heer A. van wyngaarden werd eervol ontslag verleend als onder wijzer aan de ULO school, zulks in ver band met zyn benoeming te Dordrecht Aan het Plaatselijk Crisiscomite B werd een extra subsidie verleend van 1 Afwijzend werd weer beschikt op een adres van de afd. Giessendam en om streken van Koffiehuishouders en Siy- ters waarin verzocht werd het sluitings uur voor de café's gedurende de zomer maanden te stellen J1 u n? vr v b De heer DE JONG en V O L K E R deelden de zienswUze ln het adres. Voor vervoer van zwakzinnige kinderen werd aan de afd. Siiedrecht van Het Groe ne Kruis een subsidie toegekend van Tot ondenrijzer aan de UIO school werd benoemd de beer H. Meyer, van ZUBJ!wgTOWi wmd TMÜIJCht <1« >*»- renA. M. PoU en J. H. Kwanu-., en de erven D. M. Korporaal. Vastgesteld werd de rekening over 1938 van de gemeenachappeiyke keurings dienst van vee en vleench van de keo- ringskring Siiedrecht. Besloten werd tot opheffing van de on bewoonbaarver klaring van de woningen B 593 en 595, tot verlenging van de ter- mUn van ontruiming van een zevental on bewoonbaar verklaarde woningen en tot onbewoonbaarverklaring van de won in- gen A 1023 en 1025. Vastgesteld werd «m wijziging ran tret uitbreidingsplan Zdlden van de Rembrandtlaan en een wijnging ran de verordening tot bepaling ran voor- c achtergerelrooilijn voor die terreinen. in totaal pl.m. f 5600.- De subsidie aan werkinrichtingen voor zwakzinnigen .werd met de vaststelling van een regeling op meer regelmatiger basis gebracht. Hernieuwd werd de verordening rege lende de rangen enz. van het politieper soneel. Tevens werd de algemeene politiever ordening gewyzigd. Thans werd een be paling opgenomen in verband met het veelvuldig beoefenen der rolschaatsen- sport, waarby regelend kan worden op getreden. Een voorstel van B. en W. tot het ver leenen van een bUdrage aan de gemeen te Dordrecht voor bezoek van leerlingen uit deze gemeente van scholen voor uit gebreid technisch onderwys en nyverheids onderwijs te Dordrecht werd zonder dis cussie aangenomen. De gemeenschappeiyke regeling nopens het geneeskundig schooltoezicht werd voor vUf jaar verlengd. De vergoeding krachtens de lager onderwyswet aan den heer A. Alblas werd verlaagd. Besloten werd tot aankoop van een strookje grond voor dijkverbreeding van de firma Van Mourlk, ten tinqle daar een trottoir aan te leggen. f* Het belangrijke voorstel van B. én W. om de geheele gemeente voor de perso neele belasting te rangschikken ln de 6e klasse, werd eveneens b. h. st. aangeno men. Hieruit vloeit voor de gemeente een mindere belastingopbrengst van f 5600 voort. Tenslotte werd vastgesteld de wyzigin- gen van de verordening op 'de bebouwing van het Uitbreidingsplan. De wyzigingen komen neer op het volgende: het laten vervallen van de straat-opgang naar de wyk by de boerderij A. Maat; versmal ling van de Vondelstraat van IS M op 12 M. in verband met de omstandigheid, dat deze geen hoofdweg meer naar de dyk zal zyn; wyziging van de bebouwings voorschriften in dien zin, dat d« bouw- b reed te der perceel en aan de Rembrandt- straat wordt teruggebracht ran 6 M. op 5.50 M de nog beschikbare gronden aan de Jan Steenstraat en de Vermeerstraat, belde ten Noorden van de Rembrand t- laan, te bestemmen voor gesloten-bebou wing en de bouwbreedte vast te stellen op minstens 5 M. en de verkoopprijs van de bouwgrond aan de Jan Steenstraat en de Vermeerstraat te verhoogen ran f 1 op f 3 50 per M2. Het tarief voor tuinbespreitng wordt aar een soepeler uitvoering onderhevig. Na een onbelangrijke rondvraag volgde sluiting. ARKEL. Mei. Geboren: Dirkje, d. van G. van Brou wershaven en W. Arendee. Overleden: M. de Vries, wd. van Cs, de Jong Tz., 80 jaar. BENSCHOP. Mei. Geboren: Adrianus Joannes Phlllppua, z. van R. M. Straver én C. A. M. van Kip- persluis. BERKENWOUDE. Mei. Geboren: Leendert, z. van H. C. ra* Erk en T. C. Verburg. Adrianus, z. ran Adr. van Dam en M. F. Markus. Ja cob, i. van J. Suyker en A. Markus. Getrouwd: M. Slingerland, 21 J„ en K. van den Heuvel, 21 J. Overleden: A. T. Donker, 4 J. GIESSENDAM. Mei. Geboren: Jan, z. van P. T. Bonman en M. B. de Ruiter. Willemlna Jacobs, d. van H. A. van Bekkum en E. M. Veld huizen. Dirkje en Jannigje, dochters van C. de Bruyn en A. van Wingerden. Getrouwd: P. Kortenhoeven, 24 J., en Or de Bruin, 27 J. W de Ruiter, 3A eg J. Sinnema, 27 j. Overleden: J. Trapman, 33 J. GOUDERAK. Met. Ondertrouwd: C. van Blltterswyk, 22 J. (te M'xirrfrecht), en C. den Beste, 22 J. J. W. Langerak, 25 J. (te Gouda), en A. J. Kramer, 29 J. Oetrouwd: F. Nurelsteyn, 31 J„ en W de Jong, 26 j. IIARDINXVELD. Mei. Geboren: Dirk, z. van J. W. Dekker en B. Ambachtsheer. Jan Bastlaan, z. ran G. A. Vogel en Gi, Schippers. HEI- en BOEICOP. Mei. Ondertrouwd: A. Versluis, 28 j„ en D. Bogerd, 21 j. A. de Jong, 87 J., en A ds Clans, 20 j. HOENKOOP Mei. Geboren: Jacomyntje Lena, d. van A. Hoogendyk en A. Smit. Jaeoba Johan na, d. van A. van Duyvendyk en C. K van Weasel. HOORNAAR. Mei. Geboren: Bertus, z. van G. de Raad en C. G. den Boer. LANGERUIGEWEIDE. Mei. Geboren: Leina, d. van H. den Boer en L. Schaiy. MOERCAPELLE. Mei. Getrouwd: P. J. v. d. KntJff en J. P. de Graaf. OUDEWATER. MeL Geboren: Hendrika, d. van C. A. v. d. Kils en P. M. Brouwer. Margje Anna Elisabeth, d. van A. Goudrlaan en C. Knyff. Cornells Hendricua Maria, z. van C. A. Hoogendoom en C. de Lange. George Anton, z. van J. van Vliet en A. F. Filippe. Getrouwd: A. Broers, 23 J., en P. C. Stam, 24 j. J. van wyngaarden, 26 U en C. J. Groeneweg, 30 J. POLSBROEK. Mei. Overleden: L. Hoogenboom, 67 we duwnaar van M. Kok, eerder van J. van Zeideren. WADDINXVEEN. Md. Geboren: Johannes Jacobus Maria, a van J. J. Verkley en H. M. Klever. OtJs- bert, z. van W. M. Hofman en J. Burger. Oetrouwd: W. J. J. van Berkesteijn en J. C. A. Toor. P. Voorwinden m B. Cammeraat. OverledenW. van der Hengst, 78 J. S. Moons, 77 J. U SSEL8TE INMeL Geboren: An toni us Willem, a van W. Geurts en E. W. Boef. Ondertrouwd: B. van der Wrijden, 25 j., (te Bussum), en E. Peek, 23 J. J. C. Jansen, 24 J. (te Hageatein), en J. Both, 22 j. Oetrouwd: W. Balk. 26 j„ en F. van Dyk, 22 j. (te vreeawyk). O. L. Jan- sen, 26 J. (te Utrecht), en M. J. Otten, 25 J. GIESSENDAM. Mel. Ingekomen personen: Mej. Chr. Box man, van Dordrecht, Bosboom Tousaaint- straat 2; mej. C. van 't Hoog, van Noor deloos, no. 94; M. M. Goedhart en gezin, van Hardinxveld, Nieuweweg 117; mej. A. A. J. Bos, van Siiedrecht F 39; C. van Splunder, van Bergen, Dr. van Felt- laan 24. Vertrokken personen: J. Kazen naar Hardinxveld, Rivlerdyk B 463; H. Smit en echtgenoote naar Hardinxveld, Nieu weweg 83k; mej. M. Molenaar naar Brand wijk no, 177; mej. H. E. ten Hagen naar Poederooijen, A 104; A. van wytvgaarden, naar Hardinxveld, Rivlerdyk B 169; A. P. Brandwyk en gezin naar 81iedrecht, A 199; mej H Hakkeateeg naar Oud-Alblas, no. 11; mej A. M. Wiebosch naar Hilver sum, Btadhouderlaan 22; P. van der MeU- den en gezin naar 's-Gravenhags, Annie Torenstraat 7; mej. A. den Breejen TlA»x Bergen op Zoom, gesticht „Vrederust' Moerstraatschelaan 503. HOORNAAR. Mel. Ingekomen: F Wall aard en J. Hoetjew bos, uit Gorinehem. MOERCAPELLE. Mei. Vertrokken: M. Overveld en gezin na» Bleiswyk, Kruisweg; P. J. v. d. Knljtf naar Waddinxveen. Kielkade; J. P. df Graaf naar de Kielkade. Ingekomen; A. Bac, van Blelswyk naai Heerenweg„ NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Mei. Vertrokken: J. Petrusma, naar Zeven huizen; R. den Holander en gezin naar Hittepersberg.

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 4