cloi 4 Bi jen ikorf SEIHUCHTJE., De Vee-arts aan 't woord. Haver Belastingvragen Plaatselijk nieiiws] Landbouw en Veeteelt Het omweidingssysteem. Plaatselijk nieuws pTrgerUjke stand D.K.W. B.T.1938 Motorrijwielen Kostelooze beantwoording voor abonnees Loop~der bevolklnTj VRIJDAG 7 JULI 1938* Er komt bij runderen welke veel wit hebben gedurende de zomermaanden zeer vaak een ontsteking van de witte huidgedeelten voor. waarbij de huid per kamentachtig wordt en afsterft. De oor zaak van deze eigenaard ge aandoening is waarschijnlijk gelegen in bepaalde af wijkingen van de lever, waardoor er stoffen in het bloed komen welke maken dat juist de witte huidgedeelten zeer gevoelig voor de inwerking van licht stralen worden en deze op den duur niet kunnen verdragen. Natuurlijk zal een dergelijk proces niet zonder invloed op het algemeen welzijn van het dier blijven. Het' herkauwt min der, geraakt vrijwel uit de melk en maakt vaak een zieke indruk. De- ontstoken huidplekken veroorzaken het dier natuurlijk veel pijn. De dieren slaan dan ook met hun beenen naar de buik. dit omdat vaak de fijnere huid van het uier of op de beenen aangetast is. Om deze laatste reden gaan ze vaak in de Spring of pepervuur. slooten staan, waden er doorheen en breken zoodoende uit het land. De aangetaste plekken zijn gemakke lijk van de anders gekleurde omgeving te onderscheiden, doordat ze dikker ge worden zijn en daardoor wat hooger zijn geworden. Iets wat bij zachtjes er over heen strijken gemakkelijk ls waar te ne men. Daar de directe oorzaak tot 't optre den van de aandoening de inwerking van het licht is. zullen wij er goed aan doen om de dieren zoo spoedig mogelijk op stal en in het donker tye zetten. Denk er om dat duisternis bij deze ziekte een be langrijke zaak is. Hang daarom voor de stalraampjes zakken! Raadpleeg verder den veearts, want het leverlijden maakt de toediening van Inwendige geneesmiddelen noodzakelijk. Hoe eez-der er ingegrepen wordt, hoe be ter. want dan is vaak nog een geheel af sterven van de witte huidgedeelten te voorkomen. (Nadruk verboden) Dr. P. W. B. Alblasserdam. Alhier kwam de raad de zer gemeente Dinsdag 11 Juli 1939 n.m. 7.30 uur bijeen. Voorziter de heer J. van Scheers, bur gemeester. Secretaris de heer B. J. M. Stam. Na opening komt aan de orde de be- eediging van de nieuw benoemde leden de heeren C. M. Kortleve en A. Stout Az. Na binnengeleid te zijn. worden door beide de bij de wet vereischte eeden af gelegd, waarna door de voorzitter ge luk werden gewenscht met hun benoe ming en sprak de wensch uit, dat zij de ze twee maanden de belangen der ge meente zullen mogen voorstaan en be vorderen..Daarna werd overgegaan.tot 't verkiezen van een wethouder in de vaca ture ir. P. Boersma. De uitslag wa3: de heer Klip 7; v. d. Merwe 2; Vermeulen 3; en Veen 1 stem. Gekozen was de heerj. A. Klip, welke de benoeming aannam. Voorts werd besloten een bedrag beschik baar te stellen groot f C00 om een tijde lijk ambtenaar te benoemen voor den duur van 6 maanden. Daar van de rondvraag niemand ge bruik maakte, volgde sluiting van deze vergadering. Alblasserdam. Gevonden: een cein tuur. Geslaagd. Capeile a.d. lJssel Te Rotterdam is voor het diploma „Hulshoudkund.ge" ge slaagd M. J. Hoogrand. Capeile a.d. IJssel Aan de Kqrklaan wilde de heer D. uitwijken voor een hond toebehoorende aan A. Maaskant. Deze manoeuvre mislukte en de hond werd doodgereden. De heer Sch. kwam met zijn auto in de sloot terecht, maar wist zich spoed g op het droge te werken. Vergadering Steenkolenvereeniging. Gouderak. Onder presidium van den heer B. van Gent kwam de Steenkolen vereeniging „Gouderak—Moordrecht" in buitengewone ledenvergadering bijeen. In zijn openingswoord zeide de voorzit ter, dat het eeni'ge punt van de agenda was de moeilijkheid met de conventie. regeliyg. nu de prijzen der vereenlging gelijk gesteld moeten worden aan die ran de detaillisten. De event, te maken winst kan dan als dividend uitgekeerd worden, doch daar dc leden niet meer voor inkoopsprijs kunnen koopen, zullen zij een geringer kwantum kolen krijgen. Na langdurige discussie werd besloten de conventie te accepteeren en de winsten later weer als dividend terug te geven. Jaarsveld. De commies der rijksbelas tingen, de heer Van Egmond, te Alphen (N.-Br). ls op zijn verzoek naar hlet overgeplaatst. De vereenlging der Krimpens. Krimpen a.d. IJssel. In een vergade ring van de z.g. dubbele raad werd de wenschelijkheid tot het samenvoegen der gemeenten Krimpen a.d. IJssel en Krim pen a.d. Lek uitgesproken. Voor stemden 8 en tegen 3 leden, n.l. 2 A R. en 1 CU. Geen sterfgevallen. Lange Ruige Weide. Gedurende het eerste halfjaar 1939, zijn te Lange Ruige Weide geen Inwoners gestorven. Langeruigcweide. Veilingvereniging Driebruggen e.o. Aanvoer 7391 stuks. Prijzen: Kippeneieren f 33.25, eend eieren f 3. alles per 100 stuks; oude kip pen 41—70 cent per stuk; weiboter 65 66 cent per pond. Lekkerkerk. Gevonden: een knaldem per van motorrijwiel. Te bevragen bij den rijksveldwachter P. M. Merk, Kerkweg 7. Lopik. To£ commies der rijksbelastin gen te Halsteren is benoemd de heer J. Minderhout, thans in dezelfde functie Lopik. Er heerscht op 't oogenblik een groote bedrijvigheid in deze gemeente en wel spec aal in het Boveneinde. In de eerste plaats op de terreinen, aange kocht door de N V „Nozema" voor de bcuw van de nieuwe zénders en verder langs de weg door de u.tvoering van het z.g. bochtenplan. Voor dit doel is men bezig verschillende boomen te kappen, terwijl op verscheidene plaatsen de dijk- sloot wordt gedempt, terwijl op andere punten de verbetering aan de zijde van de wetering geschiedt. Hoewel een lap middel, zal de uitvoering van dit plan toch een groote verbetering scheppen. Mej. Dormaax te Zuilen is benoemd tot onderwijzer»* aan de Chr. School, Moordrecht, voor de luchtbescher mingsdienst wordt onder leiding van dr. J. D. van Westendorp een cursus gehou den in „E.H.B.O.". Er namen 26 dames aan deze cursus deel. Moercapelle. De gymnastiekvereeniging „Tarzan" geeft Zaterdag haar jaarlijksche uitvoering op het voetbalterrein van „Blauw Wit". Nieuwerkerk a.d. IJssel De postduiven vereniging „De Reisduif" heeft deelge nomen aan de wedvlucht vanaf Orleans. De prijzen werden als volgt behaald: B. Rademaker 5, 6, 12 en 14; A. Groenen dijk 7 en 11; C. van Herk 1; D. Heuvel man 2; P. Verhoef 3; J. A. Kauffeld 4, 15 en 20; H. Sterk 8; E. D. van Vliet 9; A. de Groot 10. W. Stolk 13 en 16; Joh. Streef 17 en 19. Uitgaande van de Evangelisatie- commissie zal Zaterdagavond as. een openluchtbijeenkomst worden gehouden in het dorp, hoek Hoofdweg-Onderweg. „Evangelist" weggejaagd. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De bekende evangellst-l.edjeszanger-koopman De J. bekend in verschillende plaatsen, waar zijn optreden steeds door de politie werd gestoord, verscheen Vrijdagavond hier op het dorp met als doel straatprediklng Een groote groep menschen verzamelde zich reeds spoedig om den zonderlingen „evangelist". Nadat deze zich eenlge tijd aan zijn gehoor had geërgerd, verscheen de politie, welke hem verwijderde. Maandag avond verscheen de onverschrokken evangelist wederom en weer had hij in een kort oogenblik een groot aantal luisteraars om zich verzameld. De jeugd bekogelde hem echter met graszoden, terwijl vele ouderen schouderophalend weggingen. Nadat hij ongeveer een half uur aan het woord geweest was, ver scheen de politie andermaal en som meerde hem heen te gaan. Onder pro test voldeed hij hieraan, doch niet zon der de politie er op te wlj2en, dat de wet het evangeliseeren vrU toestaat en dat hij niet nalaten zou, ztyn beklag te doen bij den burgemeester. Toen de politie hem voorstelde, mee te gaan naar het bureau en daar te verblijven tot Dins dagmorgen, vertrok de ontgoochelde pre diker. De J. is al eens ln arrest gesteld te Delft en te IJsselsteln, terwijl hem het optreden in Waddinxveen is verbo den. fUeuwerkerk a.d. IJssel. Het 4-Jarig zoontje van de fam. v. Vianen ls Zon dagmiddag door de glazen theekast ge vallen. Hat ventje liep hierbij e rnstige verwondingen op, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zondagmiddag speelden enkele kin deren bij het „wijde gat" aan de Dorps straat. Hierbij geraakte de 7-jarige D. van der Eist, in het diepe smerige wa ter. Ontoonbaar werd de kleine eruit ge haald, waarbij zijn eenige zorg was: „ls mijn pakje niet bedorven". Nieuwerkerk a.d. IJssel. Het auto-veer Ouderkerk a.d. IJssel—Nieuwerkerk a.d. IJssel, voorheen eigendom van den heer Mijnlief, is overgegaan aan de gebroe ders De Bruin alhier, exploitanten van het overzetveer NieuwerkerkOuderkerk Het wordt thans van Nieuwerkerksche ztfde uit bediend. Maandag werd in het gemeentehuis de eerste yergadering gehouden, van het. Oranjecomité, teneinde de mogelijkheid te bespreken ook ditmaal weer een Na tionaal feest te vieren in deze gemeente. Het comité, onder leiding van den beer Van Hou weling, is weer in dezelfde sa menstelling opgetreden. Besloten werd 31 Augustus als voorloopige datum vast te stellen. Wederom zal worden getracht de beschikking te krijgen over het ter rein aan de Onderweg. De postduivenvereeniging „De Reis duif" hield een wedvlucht vanaf Baren- drecht afstand 30 KM. Los 8 uur; aan komst le duif 8.37.59; aankomst laatste duif 8 43.23. De prijzen werden als volgt behaald: Joh. den Toom 1. 2, 3. 9, 13, 14, 15. 16. 17, 19 en 28; P. P. Heikoop 4, 8. 29 en 30; I. van Rijswijk 5 en 26; C. A. de Koning 6. 18. 21, 24 en 27; J. van Leunen 7 en 12; P. Verhoef 10, 22 en le overduif; N. de Man 11 en 23; J. Schel 20; Joh. Heuvelman 25. Ouderkerk a.d. IJssel. Woensdagmiddag maakte de Gerqf. Meisjesvereeniging „Maria en Martha" haar Jaarlijks uit stapje. Het doel van de tocht was dit maal i^iet ver. Bezocht werd het museum te Haastrecht, terwijl het kerseneten in „De Kleine Betuwe" een smakelijke at tractie was. Geslaagd. Oudewater. Te Rotterdam slaagden voor het U.L.O -examen J Calcar. C. van Galen. W. v. d. Linden, J. Paijens en K. Scrisvgnk. De bakker N. van Haarlem slaagde te Utrecht voor het vakdiploma „be kwaamheid-broodbakkerij Gevonden: een bronzen militaire medaille, een konijn en een kinderket tinkje. Oudewater. De heer P. Schouten te Gouda is aangesteld tot trainer der R.K. Sporlver. „Unlo" alhier. Door duisternis misleid. Reeuwijk. I?e heer G. v. d. M., kellner ln Hotel Zomerzorg. zou Zondagavond omstreeks 12 uur per fiets naar zijn wo ning te Bodegraven gaan. Door de duis ternis misleid, geraakte hij nabij het ge meentehuls in de Breevaart. Op zijn hulpgeroep kwamen eenige omwonenden toesnellen en wisten den heer v. d. M. behouden op het droge te brengen. La. ter heeft men zijn rijwiel opgevischt. Mej. L. van Ejees slaagde te Utrecht voor het examen onderwijzeres. Voor het jaar 1939 zijn de polder- lasten in de polder Groot-Hekendorp be paald op f 2 per H.A. ggt Op reis. Reeuwijk. Onder leiding van het on derwijzend personeel hebben de kinderen uit de hoogste klassen van de beide open bare scholen Maandag ht^n jaarlijksch schoolreisje gemaakt. Ditmaal was de réis naaf Efèh Haag en Scheveningen. Des morgens omstreeks 8 uur vertrok men in drie autobussen. Hoewel het weer niet erg meewerkte hebben de kinderen veel gezien en volop genoten. Omstreeks 9 uur keerden de kinderen luid zingend in onze gemeente terug. Vrachtauto te water. Reeuwijk. Op de 's-Gravenbroeksche- weg moest een met vaten geladen vracht wagen uit Alblasserdam uitwijken voor een wielrijder. De zware wagen kwam hierdoor te veel ln de wegkant, waar door de wagen verzakte en voor de wo ning van wethouder Hagen in het water terecht kwam en grootepdeels in de diepte verdween. De chauffeur wist uit de cabine te kruipen. Zoowel aan den weg als aan de wagen werd schade toe gebracht. De vrachtwagen is met een kraanwagen gelicht. Motorspuit in orde. Reeuwijk. De plaatselijke vrijwillige brandweer heeft met de motorspuit een, beproeving gehouden. Verondersteld .werd dat er brand was gemeld in de afd. Gra- vekoop. De motorspuit was daar zeer spoedig ter plaatse en binnen enkele oogenblikken werd water gegeven. De motorspuit, die eenigen tijd geleden grondig is hersteld, werkte uitstekend. Bij den heer M. Nieburg. Raadhuip- weg E 69a alhier, is aan komen vliegen een blauwe postduif met aan iedere poot een ring. Eén ring met het nummer Holland 186029. De andere poot is genum merd 5369. Reeuwijk. Gevondeh: een lederen tasch, te bevr. bij den Rijksveldwachter; een rijwlelbelastlngmerk, te bevr. bij De Hoog. Straatweg; een shawl, te bevr. bij H. Kalkman, Raadhuisweg. Luchtbeschermingsoefening. Waddinxveen. De heer De Witte, de energieke organisator der plaatselijke Luchtbeschermingsdienst heeft ons op de hoogte gebracht van de plannen welke de Waddinxveensche Luchtbeschermings dienst heeft, met als doel de bevolking in breede kring vertrouwd te maken met de luchtbescherming. De heer De Witte, hoofd van deze dienst, is voornemens ln elke wijk der gemeente een openbare oefening te houden. De le oefening zal worden gehouden op Donderdag 13 Juli, nam. 7.30 uur ln wijk 3, omvattend dorp en omgeving; deze oefening staat onder leiding van het hoofd van de algemeene vst. te te^deJVitte, Het wijkhoofd, den heer de Nooy. of diens vervanger, den heer Nieuwenhuizen. Uit gegaan zal worden van de veronderstel ling. dat Nederland ln oorlogstoestand verkeert, terwijl de carosseriefabriek der N V. Verheul wordt geacht te zijn een ge zocht object voor luchtaanvallen De verschillende situatle's zijn zeer moeilijk genomen, zoodat de diensten voor 100 pCt. in werking moeten worden gesteld. De opstelling -van het publiek kan ge schieden op de Kielkade, voorbij 't hek dat toegang geeft tot de fabriek. De be volking zal ongetwijfeld Donderdagavond in grooten getale aanwezig zijn, om deze Interessante oefening gade te slaan, waar bij zij dan tevens kan constateeren. hoe de Waddinxveensche Luchtbeschermings dienst zich in zeer korte tijd heeft ont wikkeld tot een organisatie waarop de gemeente niet alleen trotsch kan zijn, maar waarop zij ook geheel kan vertrou wen. Feestplannen Centraal Oranjecomité. Waddinxveen. Het Oranjecomité heeft een vergadering gehouden, waarin be sproken zijn de plannen voor de feeste lijkheden op 31 Augustus of event, eer der. Het Oranjecomité, bestaande git af gevaardigden van 8 buurtvereenigingen. heeft een voorloopig programma opge steld, dat er als volgt uitziet: 's Morgens klokluiden, hierna aubade der gezamen lijke schoolkinderen voor het gemeente huis; des namiddags groote alegorische optocht, waaraan medewerken de diverse buurtvereenigingen. plaatselijke veree- nigingen, terwijl ook onderlinge groepen welkom zijn. Des avonds wordt éen gon delvaart gehouden op de Gouwe en als sluitstuk is een groot vuurwerk gedacht. Moge het Oranjecomité ditmaal gelukki ger zijn in de uitvoering van zijn plan nen dan het vorig Jaar. Toen moesten eerst wegens de kinderverlamming de feestelijkheden worden uitgesteld en la ter moest dit nogmaals, op zeer korte termijn geschieden in verband met de ernstige internationale toestand. Dronkeman veroorzaakt opschudding. IJsselsteln. Zondagavond werd de as sistentie Ingeroepen van de gemeente politie voor den Werkman 8.. die zijn vrouw en kinderen zou hebben bedreigd, terwijl hij ln staat van dronkenschap verkeerde. De politie toog pp onderzoek waarbij bleek, dat S. in opgewonden toe stand en onder Invloed van sterke drank zich in zijn woning bevond, terwijl vrouw en kinderen op straat stonden. Beweerd werd. dat S. een mes bij zich had. Bij de fouilleering door de politie, waartegen S. zich nogal verzette, bleek hij geen mes bij zich te dragen 8. is ter kalmeering en ter beveiliging van vrouw en kinderen overgebracht naar het bureau van poli tie. Nadat proces-verbaal was opge maakt kon hij de volgende morgen ver trekken. De R.-K. muzlekvereen. „Amicitia" heeft haar eerste zomerconcert gegeven in de tent op het Kronenburgplantsoen. Door het ongunstige weer was er weinig publieke belangstelling. Op 20, 21 en 22 Juli a^. zal in de groote zaal van Uzai een tentoonstelling op het gebied van luchtbescherming wor den gehouden. Aan deze tentoonstelling ls tevens een demonstratie verbonden van de Prov. Brandweerbond, welke de monstratie gehouden zal worden op het Kronenburgplantsoen Tevens zal de voor zitter van de vereenlging luchtbescher ming een radiorede houden. Een proefbedrijf. De rijkalandbouwconsulent te Dordrecht zendt ons het volgende verslag van het voorbeeldbedrijfje van D. Bovekerk, den Dool, Meerkerk, over de periode 1 Mei 1938—1 Mei 1939. Zooals reeds het vorig Jaar werd ge. meld, wordt op dit bedrijf van uitslui tend grasland (c.a. 5 H A.) een proef ge nomen met het z.g. omweidingssysteem. Het grasland is daartoe in 8 perceelen verdeeld, in grootte uiteenloopend van 0.500.80 HA. Na afweiden van een perceel worden mestplakken uitgestre ken, stekels getrokken en stikstof ge strooid (dit laatste voornamelijk ln voor jaar en voorzomer). De zomerperiode. Er werden 9 koelen (waarbij 2 melk- vaarzen) geweid en 4 kalveren. Pinken worden altijd elders geweld, zoodat deze buiten de proef blijven. Nadat de koeien ln de wei gingen, hebben ze tot begin Juni geloopen op 4 perceelen, samen groot 2.00 H A. Het 5e perceel (O.eo H.A.) werd half Mei inge kuild volgens de gewone „warme" me. thode. De overige 3 perceelen zijn begin Juni gehooid. Toen de naweiden hiervan be. schikbaar kwamen, werd weer geprofi teerd van de sterke grasgroei ln Augus tus om van de eerstgenoemde perceelen er 2, samen ter grootte van 1 H.A„ in te kullen. In totaal werden dé volgende hoeveel- ieden .taiastewt Bestrooid^ uw Kg. slakkenmeel. 300 kg. kalizout 40 1850^ k g. kalkammonsalpeter. Stalmest werd ten deele in het voorjaar, ten deele in de nazomer gegeven. De werking van dt laatste was beslist beter. Gier moest in verband met de beperkte bewaarruimte ln de winter iedere 14 dagen worden ge geven. terwijl ook 's zomers meermalen varkensgier is gesproeid. Het verstrekken van bijvoer is tot een minimum beperkt. Na het mond- en klauwzeer is wat meer gegeven, c.a. 1 kg. per dier per dag. Melkgift en vetgehalte der melk gaven reden tot tevredenheid, evenals de ge zondheidstoestand der koeien. De winterperiode. Beschikbaar was: c.a. 11 000 kg. zeer goed hooi en c.a. 21.000 k g. kuilgras. Voor droge koelen werd het volgende rantsoen opgesteld: 8 kg. hooi. 20 kg. kuilgras, c.a. 3/4 kg. soya/grondnoten. meel. Na het afkalven kregen de koeien voor Iedere 5 1 melk. boven de eerste 5 l,V/$ .kg. meel boven het grondrantsoen. De kwaliteit van het kuilgras was goed. het werd met graagte opgenomen en spaarde zichtbaar op het hooiver- bruik. Helaas is een koe gestorven tegen de kalftijd; bij opening bleek ze t.b.c. te hebben. De conditie der overige dieren was goed. Eenige cijfers. Bij een berekening over de rentabili teit van de gevolgde werkwijze wordt het afgeloopen jaar vergeleken met het boekjaar 1 Mei 1937—1 Mei 1938. toen het bedrijf nog geen voorbeeldbedrijfje was. In 1937 1938 werden 8 melkkoeien (waarbij 2 vaarzen) gemolken, waarvan de totale melkgift was (volgens gegevens van de controlevereenlging)28.699 L. melk. gemiddeld 3.53 vet. In 1938/1939 zijn 9 koeien gehouden, waarvan 8 zijn gemolken met een totale melkgift van: 29.563 I,., gemiddeld 3 62 vet. De melkgift ls dus nog Iets gestegen, evenals het vetgehalte. De stijging van dit laatste is nog belangrijker bij de 0 koeien, ouder dan 2 jaar. zoodat de in tensieve bemesting het vetgehalte dui delijk heeft beïnvloed. 1 koe werd in 1938 1939 vetgeweid en uitgaande van de waarde op 1 Mei en di verkoopprijs in den herfst is hieraan ge weld: f 70. Een vergelijking der uitgaven voor veevoer en kunstmest, geeft het volgen, de overz'cht: In 1937/1938: veevoer (zomer) 108 80, ld. (winter) f 398.24, kunstmest f 59.10. Totaal f 566.14. In 1938 1939 zijn die cijfers resp: f 43.80, f 334,20 en f 163.60. totaal f 541.60. Hoewel de uitgaven voor kunstmest in 1938'1939 dus zeer belangrijk waren en ruim f 100 hooger dan in het jaar daar voor, is er zooveel minder aan veevoer besteed, dat de totaaluitgaven van vee voer en kunstmest een besparing laten zien van c.a. f 24 50. Daarbij wordt nog opgemerkt, dat de mindere uitgaven voor veevoer het ge volg zijn van het minder bijvoeren in de zomer en het voeren van kuilgras in de winter, waardoor aankoop van bieten en pulp achterwege kon blijven. Samenvattende, kan men dus zeggen, dat de gevolgde methode er toe heeft geleicj, dat tegenover het vorig seizoen een voordeel werd behaald van f 70 f 24 50 f 94.50. Hierbij is voor dit eer ste Jaar de stijging van het vetgehalte nog niet in rekening gebracht, hoewel deze, zooals reeds opgemerkt, niet on aanzienlijk is geweest. Het is dus wel van groot belang, dat vooral kleine boeren hun aandacht op deze manier van graslandgebruik geves. tigd houden. Inlichtingen daarover kan men steeds verkrijgen bij den RJjkslandbouwconsu- lent, ir. J. A. van Riel te Dordrecht en de assistenten, de heeren C. van den Berg te Meerkerk en D. van der Haven te Noordeloos. HET KORTWIEKEN VAN HOENDERS. Om kippen het overvliegen te beletten worden zij gekortwiekt. Dit gebeurt het best door de uiterste pennen (a) in ge bogen lijn en de dichtst bij het lichaam staande (b) recht te knippen. Een vatf beide groepen besnoeien is niet voldoen de. Na iedere rui moet het kortwieken herhaald worden, omdat de veeren dan weer aangroeien. Gevaarlijk kan 't kort wieken zijn, waar de zitstokken hoog zijn aangebracht. Als de dieren dan van den stok willen neervliegen, vallen ze en kun-* Hen zich tel. hot Jx**tbean toasten. GEEN DRIE NAAST ELKAAR is p r,- Amsterdam Den Haaa Rotterdam Benschop. In een gecombineerde ver gadering van de drie Landbouworgani saties, gehouden op 12 Juli, is in beginsel besloten in de maand September een kaasdag te houden. De Rijkszuivelconsu. lent zal op deze dag een leerzame toe lichting geven. De bedoeling van deze kaasdemonstratie is het product van de kaasbereiding op een hooger plan te brengen. Capeile a.d. IJssel Mej. T. Wouda al hier is tot onderwijzeres benoemd aan de Chr. Nationale School te Kinderdijk. Mej. M. Goudriaan, kweekeltng met akte aan de Chr. School Usselm. laan, is als zoodanig te Ouderkerk a.d. IJssel toegelaten. REÜNIE BIOSCOOP. Gouda. Reünie heeft voor deze week een gala-programma samengesteld dat er wezen mag. Deze zeer aantrekkelijke voor stelling houdt verband met het 8-jarig bestaan van de bioscoop. Behalve een schitterend filmprogramma wordt een revue ten tooneele gebracht, waarbij vroo- lijke muziek uitgevoerd zal worden. Behalve het voorprogramma met een teekenfilm, bevat het programma het be roemde lachsucces „Kom je ook achter de tralies". De hoofdrollen worden ver vuld door de komieken Arthus Threacher, Slim Summerville, Preston Foster en Charles De Brown. Deze vier, die 't pu bliek reeds zooveel hebben doen lachen, zorgen tezamen met een voortreffelijk scenario voor een film, die deze blijde ge beurtenis van het 8-jarig bestaan opeen passende wijze zal doen vieren. Het variété programma vermeldt o.m. Bar thy de circusclown, bespeling van de electrische guitaar, het Reuni-orkest, een humoristische één-actcr en nog veel meer. zoodat ook dit gedeelte van het feestprogramma, dat onder leiding staat van Barthly, zal inslaan. Zondagmorgen draait het beroemde Hollywood-hotel. Woensdagmorgen is er ieestmatinee. Zie de advertentie. Lekkerkerk. BIJ den heer W. Meerkerk. Achterstraat, is een geval van roodvonk geconstateerd. De collecte voor Volksonderwijs heeft f 53.20 opgebracht. Lekkerkerk. Voor het Uli.O. diploma A slaagde te Hillegersberg N. A. M. Stam van hier. Nieuw-Lekkerland. De collecte voor de Tereeniging „Slmavi" heeft opge bracht f 126.05. Nieuw - Lekkerland. Zaterdagmiddag speelt Excelsior ,1 op eigen terrein tegen Rijsoord I van Rijsoord. Te Kinderdijk speelt Zwerver I tegen H.B.S. I van Schjedara. E«n automobilist, dit 'n auto gaat In halen, welkt reeds bezig is een derde automobiel voorbij te komen, pleegt een strafbaar feit. Dat Is hinderlijk (en soms gevaarlijk) daarom heeft de wet het verboden, mitsdien: ..geen drie rijdende auto's naast elkaar bij het Inhalen". ALBLASSERDAM. Juli. Geboren. Annlgje, d. van K. van Stee nis* en A. Brouwer. Nijs Johannes, z. van J. Kruljthoff en A. de Ruiter. Ondertrouwd: J. Boon. 26 j., en H. A. Molenaar. 22 j. J. van Steenis. 27 J„ en A. de Bode. 24 J. W. Bas, 26 J., en A. C. Middelkoop. 24 J. Getrouwd: R. van Tuijl. 22 J„ en J. M. Veth, 18 j. A. Visser, 32 J., en H. M. Bosman. 22 j. BERKENWOUDE. Juli. Geboren: Adri. z. van L. A. de Jong en A. de Kwaadsteniet. Ondertrouwd: J. Oskam, 35 J., en M. Rietveld. Getrouwd: A. van Dijk en M. Rehorst. A. H Berkouwer en A. Verwaal. GOUDERAK. Juli. Getrouwd: A. Hofstede. 23 j (te Gou da). en G. Molenaar.. 22 j. C. Ooste rom, 24 j„ (te Ouderkerk a.d. Ussel), en Adr. Hoogwerf. 23 j. HARDINXVELD. Juli. Geboren: Dirkje, d. van J. Leendertse en P. Klop. Teuna Pieternella. d van P. A. Holleman en M. van der Meijdeh. Ondertrouwd: C. Remans en N. Dek ker. Overleden: M. de Ruijter, 53 j„ echt- genoote van H. de Ruiter. HAASTRECHT. Juli. Geboren: Nelly, d van M. Boom en L. Palsgraaf. Hendrik, z. van A. Griffi oen en J C Kiel. Elizabeth Sophia, d. van W. W. Schoonderwoerd en E. M. Le- liveld. Ondertrouwd: C. C. Jansen en C. M. van Hoorn. W. A. de Wild en E. van Duuren. Overleden: N Oosterom. 81 j., wed. van J. J Hoogeboom. HOOG-BLOKLAND Juli. Geboren: Jannie Willy, d. van W. J. M. Littel en J. Verheij. Getrouwd: M. P. H. v. <L Giessen en W. Biedt zich aan tegen 1 Augustus: EEN BOERENKNECHT, prima melker; 't liefst richting Amster dam Brieven, onder No. 505, aan het Bureau van dit Blad. Wegens plaatsgebrek te koop: EIKEN HARMONIUM, zoo goed als nieuw. Spoorstr. 48, Schoonhoven. Te koop wegens over-compleet: EEN INZAK-TRAPN AAIMACHINE en een VLOERKLEED, beiden in zeer goeden staat. - Kerklaan C 26A - Streefkerk. Te koop: GROOTE SPIEGEL (ovaal), zeer geschikt voor kapper of modezaak. Te bevragen onder No. 495. aan het Bureau v.d. Blad. Te koop: Een weinig gebruikt UTRECHTSCH WAGENTJE, met geslepen glas. voor lagen prijs. bij. M. C. MEERKERK Stolwijk Beiersche G 40. Te koop: EEN MELK WAGENTJE, zoo goed als nieuw; en een goed onderhonden WATERFORNUIS 40 liter, bij D. A. VAN VUREN, 61, Molenaarsgraaf. TE KOOPi l'/j H.A. besite veld staande aan weg en water. Te bevr.: f. BLOM Alblasserdam koop Hand- en voetschakeling, met 2 m. wegenbelasting, Billijke prijs, A KOtKOEK Meerkerk Te koop aangeboden: Eenige lichte onder de 60 K.Q. in prima staat. PIET DE IONÜ, Rijwielhandel, Lekkerkerk. Te koop; Een best aftandsch iMorriepaard (zwaar lux) P. BOELE, Veehouder, A 129, Bleskensgraaf. Te koop: TWEE KIPPENHOKKEN, 4 meter b 2.80 meter. Te bevra gen by J. SCHEP. Tiendeweg no, 36, Willige-Langerak. Te koop: Een in goeden staat zijn de KAASBRIK met collings-assen, bij A. HOUWELINO Lekdijk, Willige-Langerak. HANDNAAIMACHINE. Singer f 27.50.f 37.50. Titan f42 50. Nuumann f 42.50. Anker t 65.—. Trapnwiimachines alle uitvoeringen f 35.—. f 55.—. 67.50.5 jaar garantie. A. v. BREDA, Diergaarderingel 90B Rotterdam Teleloon 37478. Verloren: EEN IDEAL VOETRUST van Motorfiets. Terug te bezorgen bij VAN ZOEST. Rijwielhandel Bergambacht. Te koop: Z. g. a. n. prima ACCORDEON, pianoklavier, 120 bassen, 41 tonen, 4-korig, auto matische orgetschuif, merk Italia. Te bevragen: Hoogendijk A 122% Alblasserdam. On^ abonnees kunnen alle vragen inzake Belastingen, Vestigingswet, boekhoudkundige kwesties, enz. inzenden aan ons bureau te Schoonhoven of rechtstreeks aan het Accountants- en Belasting-Consultatiekantoor van C. P. DE HOOG - Belastingconsulent N.I.v.B. te Gorinchem, Visschersdijk 68 - Telef. 2978 Kostelooze beantwoording binnen 4 dagen. Stipte geheim houding. Voor antwoord 5 cent postzegel bijsluiten. VRIJDAG T JXJtt 199» de Jong. HOENKOOP. Juli. Geboren: Teuntje Art na, d. van A. de Ruiter en J. C. Benschop. Ondertrouwd: H. de Rüijter. 23 J. (te Benschop), en A. J. de Groot, 22 J. OUDERKERK a.d IJSSEL. Juli. Ondertrouwd: P. Migchelsen, 27 J„, en J. E Jongeneel, 25 j. H. J. Snoeij, 28 J„ en M. Guijs, 24 J. Getrouwd: C. Visser. 34 en C. Kreuk, 21 j. F. Pols, 26 jen J. Demper, 23 j. Overleden: H. de Winter, 2 J. OUDEWATER. Juli. Getrouwd: C. A. Konings en W. A. M. Blom. Overleden: Een levenloos aangegeven kind van C. Rietveld en A. de Groot. POLSBROEK. Juli. Geboren: Sclieltus Johannes, z. van S. J. Schouten en M. A. B. van Herk. STOLWIJK. Juni. Geboren: Adnaan. z. van B. Oosterom en M. Verboom. Geertje, d. van W. Mo lenaar en J. de Jong. Dirk, z. van W. Sloof en H. /Verdoold Getrouwd G. A. Huisman en C. van Vliet. y\ Overleden: J. van den Berg. 75 j-, echt genoot van J Soet. H. Graveland, 60 j (overleden te Gouda), weduwnaar van T. Verdoold. A. Hol. 79 j. N. van den Heuvel. 79 j. echtgenoote van P. van den Heuvel. IJSSELSTEIN. Juli. Geboren: Margaretha Adriana, d. van L. de Graaf en P. Blok. Johanna Wil- helmina. d. van A. de Kuijer en C. J. Ransdorp. Ondertrouwd: F. A. den Dunnen, 33 j. utrecht). M. Kooiman. 32 j. (te Jut- (te Nijkerk). eri W. de Jong. 32 j. (t% phaas), en W van der Voort. 33 j. Getrouwd- M J. van Es en Z. M. Mol hoek te Mijdrecht). J- Kasteleijn en C W. den Hartog (te Maartensdijk H de Ridder (te Jaarsveld) en J. Voor- Overleden: J. van Ewijk, 84 J. 25 cent per advertentie van 6 regels (bij vooruitbetaling). Elke regoi meer 5 cent. Uitsluitend worden opgenomen advertentièn met dienst aanbiedingen. vraag én aanbod van 2e har.'s goederen (niet van handei- dri) venden), gevonden en verloren zaken en omlijnde zaken-advertentie» van niet meer en niet minder dan 10 regels tegen l 1.— per plaatsing. Sliedrecht. Hoog water: Zondag 16 Juli v.m. 5.40 uur; Maandag 17 Juli voorni. 630 uur; Dinsdag 18 Juli v.m. 7.20 uur; Woensdag 19 Juli v.m. 8.05 uur; Donder dag 20 Juli v.m. 8 50 uur; Vrijdag 21 Juli vjn. 935 uur; Zaterdag 22 Juli v.m. 10.20 uur. ARKEL. Juni. Ingekomen: J J. van Hoven, van Wou- drichem S. Slob, van Gorinchem; A. v. d Koppel, van De Werken en Sleeuwijk; M v d Giessen. van Leerdam; J. van Aalst, van Kedichem; A. Brand, van Rotterdam. Vertrokken: H. C. Sprang naar Alphen ad Rijn J w van Gent naar Dpn Haag: H. Kolbach naar Gorinchem: P C. Baas naar Overschle; A. E. Krimpen naar Beverwijk. HOOG-BLOKI.AND. Juli. Vertrokken naar Tilburg: W. de Jong. MOERCAPELLE. Juli. Ingekomen: L. Tamerus en gezin, van Zevenhuizen, Juiianahof, naar Raadhuis- W6Vertrokken: J van Kampen en gezin, van Onderweg naar Bleiswijk. Oudewerf. 8 van der Knijff. van Onderweg naar Bergschenhoek, Hoeksche Kade. NOORDELOOS. juni Ingekomen: Mej. T. Beukers, van Ue- •e J Blokland, van Peursum. Vertrokken: Mej. F. van Drenht naar Harmeien. REEUWIJK. juli. ingekomen: C J Broer uit Haastrecht in H 184 A .v d Berge uit Waddinx veen in A 3; J S. Hoebeek uit Gouda ln H 143' G J Hoebeek in H 143. Vertrokken: N de Vrij naar Gouderak, StolwUkerslula; A. T. Teekens naar Am sterdam. Hoofdweg 303 I; H. J. Hendrlk- sen naar Düsseldorff Strasze der S A. 131 (DL).

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 9