jdDr.Dushkind Gemengd nieuws Sportnieuws Plaatselijk nieuws De gemaskerde ruiter. Predikbeurten 4 MAANDAG 81 JULI 1939. VERDRONK GROOTMOEDER TWEE KLEINKINDEREN? De oude vrouw zwakzinnig. Zooals wij in ons Vrijdagnummer meld den zijn in het Slachterdiep' twee zoon tjes van den timmerman Mussel verdron ken. Nu de toedracht meer ,in bijzonder heden bekend wordt, schijnt het dat de jongetjes door de grootmoeder' te water zijn gestooten. Ondanks de bezwaren van de moeder had de grootmoeder, die zwak zinnig is, de belde knaapjes meegeno- men om hen te tracteeren. Inplaats van na het bezoek aan den winkel dadelijk weer naar huis te gaan, heeft de groot moeder de kinderen meegenomen naar de Schildwolderdijk, waar in de omgeving niet veel menschen wonen. Een van de weinigen, die daar wonen, mej. D., was aan het melken en zag de oude vrouw zeer overstuur op haar toe komen. Zij riep steeds en toen men haar vroeg, wat er aan haperde, sprak zij wartaal. Tenslotte gelukte het uit haar te krijgen, dat er iets met de kinderenu was gebeurd. Ze zei, dat zij de kinderen steeds had verstooten, doch ze nu had geofferd. Mej. D. ging dadelijk naar het Sloch- tercttep. Daar aangekomen zag zij het tweeja rig jongetje in het kanaal drijven. Met oehulp van een hark kon dit kind vrij spoedig op het droge worden gebracht, waarna de vrouw zich naar den hoofd weg begaf om hulp tife halen. In gezel schap van twee buurtbewoners ging zij weer naar het kanaal. Het duurde vrij lang, voor het tweede kind gevonden was. Inmiddels waren bij het eerste kind po gingen aangewend om door kunstmat ge ademhaling de levensgeesten weer op te wekken, doch evenals bij het andere kind had men hiermee geen t succes. De oude vrouw verklaarde, dat beide kinderen op de wal hadden gezeten om de chocolade op te eten. Plotseling zou den zij in het water zijn gegleden. Men twijfelt echter aan de juistheid van deze bewering der oude vrouw. Zij is op last van de Justitie naar een inrichting voor geesteszieken te Assen overgebracht. De vrouw blijft ontkennen. De politie heeft nog geen enkele mede- deellng over dit ongeval (of deze mis daad?) gedaan. AMSTERDAM SCHORST GIRO- DIRECTEUR. Ernstige meeningsverschlllen B. en W. van Amsterdam hebben Vrij dag den directeur van het Gemeentelijk «Girokantoor den heer H. Keegstra in de ze functie geschorst en hem tot 1 No vember verlof verleend, in afwachting van zijn definitief eervol ontslag uit den gemeentedienst. De oorzaak moet gezocht worden in een ernstig meeningsverschil tusschen B. en W. en den directeur van het Girokan toor, dat reeds lang hangende is. Voorts zijn van de zijde van verschil lende personeelsorganisaties bezwaren ge opperd tegen het beleid van den heer Keegstra. Nog de vorige week hebben zij een adres gericht tot B. en W., waarin verschillende klachten werden geuit. Omtrent de algemeene bedrijfsleiding bestonden ook verschillen van - inzicht tuaschen het college van B. en W. en aea heer Keegf-tra. ZIJN MOEDER AANGEVALLEN. Jongen gearresteerd. De politie te Delft heeft Vrijdagavond een 17-jarigen jongen gearresteerd, die na een woordenwisseling, gepoogd had zijn moeder met een aardappelmesje in de rug te steken. Door het afstuiten, vermoedelijk opeen knoop van de Weeding, werd het krom gebogen, en werd geen ernstige verwon ding toegebracht. De vrouw kon ter plaatse worden verbonden. VERSTOORDE BRUILOFT. Door de politie. Te Aalsmeer vierde de heer P. B. voor. bruiloft. Een feest op de vooravond van de huwelijksvoltrekking, waarop de bu ren genoodigd worden en waar het uiter mate gezellig pleegt toe te gaan Midden ki da feestvreugde stapten twee veldwach ters binnen, die onder de oogen van het bruidje haar toekomstige man weghaal den, verdacht van diefstal. Op het stad huis verscheen de volgende dag alleen het bruidje om te vertellen, dat de brui loft uitgesteld moest worden. VERREGAANDE VERRUILING. En toch een ton in hols. De politie te Pijnacker heeft in de wo ning van den als zonderling bekend staanden 84-Jarigen H. M D. en den 78- Jarlgen H. P. D., zuster en broer, f 16 000 aangetroffen. Behalve dit geld, dat over al verspreid en verborgen was, zijn rttec- ten tot een totale waarde van f 90 000 gevonden. Een en ander is onder beheer van een notaris gestald. De gemeenteremiging bracht twee kar- «evzacbten lompen er>. vuil over raar de vuilnisbelt ter verbranding. De woning is eemge malen onder blauwzuurgas gezet en zal met enkele overgebleven schaar- sche meubelen ook nog op andere wijze grondig worden gereinigd. De .beide oude menschen waren naar een inrichting overgebracht, omdat zij door de verregaande staat van vervuiling ziek waren geworden. De politie heeft toen een onderzoek ingesteld met 't bo venvermelde verrassend gevolg. HET TERRORISME BETEUGELD. - \ele vluchtelingen. Na het Lagerhuis heeft Vrijdag het Britsche Hoogerhuis, in 't «nelst mogelij ke tempo de wet ter bestrijding van het Iersche terrorisme aangenomen.. Dadelijk vólgde de koninklijke goedkeuring op het besluit verleend en daarmede was de wet van kracht. Zoodra het wetsontwerp tegen daden van geweld bekrachtigd was, hebben de recherche en de politie te Londen de ge vaarlijkste verdachten van het Iersche republikeinsche leger in Engeland in hechtenis genomen. Deze personen zullen aan boord van een torpedobootjager naar Dublin worden gebracht. Reeds in de eerste uren na de van kracht wording van het wetsontwerp tot bestrijding en voorkoming van geweldple ging heeft de minister van binnenland- sche zaken meer dan 30 gevallen moeten bestudeeren. Hij heeft 19 bevelen totover de grenszettlng onderteekend. Honderd Ieren worden reeds vastge houden. De boottrein van Londen naar Ierland is reeds enkele dagen overvól met Ieren, die vluchten voor de te verwach ten strenge maatregelen. SMOKKELBENDE GESNAPT. Menschen de contrabande. Te Slttard is door de marechaussee en de rijkspolitie een uitgebreid complot ont dekt, dat zich aan menschenamokkelarij van Duitschland, over Nederlandach ge bied, naar België schuldig maakt. Het betreft hier niet eenige alleen staande gevallen, maar een georgani seerd menschensmokkelbedrijf, dat zijn vertakkingen heeft in Duitschland, Ne derland en België. Het complot zou ontdekt zijn, doordat men de menschensmokkelaars bij 't over schrijden der Duitsch-Nederlandsehe grens in gezelschap van hun slachtoffers op heeterdaad betrapt heeft. WEDLOOP OM GOUD. Rijke ader gevonden. Een wedloop om goud, van een omvang die herinneringen wekt aan de dagen van Klondike, is ontstaan door het bericht, dat goud ontdekt was in de Yellow Knife- streek, nabij het Great Slave meer in Al berta. Daar is een goudader gevonden, waaryan nien meent, dat het een der rijkste is, die tot dusverre ontdekt zijn. De ader' ligt op ongeveer 100 k m. ten Oosten van het Yellow Knife mijnkamp. Hit bericht werd naar Edmonton ge bracht door twee mijnwerkers, die proe ven bij zich hadden, verkregen uit nieu we boringen. Het verspreidde zich als 'n loopend vuurtje en binnen enkele uren zwermden duizenden gouddorstigen over de wegen naar het Noorden, in auto s, autobussen en zelfs op fietsen. Rijkere personen huurden zelfs vliegtuigen om de nieuwe goudstreek eerder te kunnen be reiken. Naar schatting trekken thans on geveer 10 000 personen naar het Yellow Knife kamp. DE OVERSTROOMINGSRAMP IN INDIE De balans. De materieele schadt van de regens en de bandjirs in de districten Toeren en Pazak (Ned. Oost-Indië) wordt becijferd op f 130 000. Naar thans bekend wordt, zijn nog 24 personen vermist, terwijl 21 personen zijn gedooid. ZUID-AFRIKA WEERT DUITSCHERS. Bij inschrijvingen. De gemeenteraad van Kaapstad, die onlangs door de regeering op de vingers was geUkt, omdat hij bij een aanbeste ding de laagste inschrijving voorbij was gegaan, daar deze uit Duitschland kwam heeft opnieuw bij twee inschrijvingen de leveranties gegund, aan een Zuid-Afri- kaansche en een Engelsche firma, on danks het feit, dat de inschrijvingen res pectievelijk 24 pCt. en 39 pCt. hooger wa ren dan de laagste inschrijving van Dult- sche zijde. HET SPAANSCHE GOUD TERUG. In pantserauto's. De geheele Spaansche goudschat, die tijdens de burgeroorlog naar Frankrijk was gebracht, is Vrijdag van Mopt de Marsan verzonden, en zonder incidenten in Spanje aangekomen. Hiermede is een der voornaamste clausules van de over eenkomst van Bërard en Jordana uitge voerd. De vijf geblindeerde vrachtauto's die het goud ter waarde van 1500 milli- oen Fransche francs vervoerden, werden geescorteerd door een afdeeling van de mobiele garde. JEUGDIGE ROOFMOORDENAAR. In Frankrijk. Een 70-jarige dame is in haar woning te La Guiole bi1 PatUi door een gemaskerde bandiet overvallen. Zij werd met een bijl neergeslagen, waarna de bandiet een bedrag van 100 000 franc stal. Enkele uren later kon de dader aan gehouden worden. Het was een 20-jarige jongeman, die meer ernstige misdaden op zijn geweten bleek te hebben. RUSSISCHE ONDERZEEER NIET GEZONKEN. Volgens Moskou. Het volkscommissariaat voor de mari ne spreekt het bericht volgens hetwelk een onderzeeboot van de Noordelijke vloot na een aanvaring zou zijn gezonken, te gen. MILIARDAIR WORDT BEDELAAR. Uit godsdienstige overwegingen. Volgens geruchten zou een van de rijk ste mannen ter wereld, de maharadja van Hathwa, Guru Mahadeyasram Pra sad $ahi, bedelmonnik zijn geworden. Hij was met slechts één,, hoveling op het sta tion te Chapra, waar hij dezen verzocht op hem te wachten, doch hij is niet te ruggekeerd. OPZIENBARENDE ARRESTATIES. In Rusland. In Moskou is een besluit gepubliceerd, waarbij 79 leidende figuren van leger en vloot en hooggeplaatste burgerlijke auto riteiten van hun onderscheidingen zijn beroofd. Dit houdt in, dat zij zich reeds in ar rest bevinden en vermoedelijk worden be schuldigd van verraad of van contra-re- volutionnaire actie. NALATIGHEID VAN AUTOBUS ONDERNEMER. Touringcar in ravijn gestort. Zooals gemeld is op 15 dezer te St. Pierre-des-Chartreux een touringcar met 60 schoolkinderen in fen vijftig meter diep ravijn gestort. Een veertigtal kinde ren werd gewond. Twee daarvan overle den in het ziekenhuis. Uit het onderzoek is thans gebleken, dat de chauffeur niet kan worden ver antwoordelijk gesteld voor het ongeluk, daar hij zeer langzaam reed. De deskundigen hebben echter gecon stateerd, dat vijf van de zes banden voor meer dan 70 pCt. verslèten waren. De eigenaar van de touringcar Jean Rlchoud uit Lyon, werd dan ook in be schuldiging gesteld en achter slot gezet. 4* »MHHiMJBrnBia AMERICAN CIGARETTE „Sportclub"-Jeugdelftal aan de één-daag- sche serie te Stolwijk, heeft tot een uit stekend resultaat geleid, want door twee wedstrijden te winnen, wist dit elftal be slag te leggen op de eerste prijs. De uit slagen waren: SportclubHaastrecht 60. BergambachtStolwijk 03 HaastrechtBergambacht 24 Sportclub—Stolwijk 30 GOUDSCHE VOETBAL BOND. Uitslagen Junioren-competitie. Afdeeling A. Groep 1. Bodegraven AOudewater A 02 Woerden A-r-Olympia A 3—0 Groep 2. Oouda B—Zwervers A 1—2 O.N.A. B—Lekkerkerk A uitgesteld. Moordrecht AG.8.V. A uitgesteld Afdeeling B. Groep 1. Gouda C—Bodegraven B ld—1 Wftddlnxveen AGouda D 51 Groep 2. O.N.A. C—Nieuwerkerk A 80 Oroeneweg ADilettant A 8 l Bergambacht AAmmerstol A 4—0 Afdeeling C. Groep 1. Olvmpia BO.N.A. E 13 O.N.A. DG.S.V. C 3—1 Het Goudsch KNVB. elftal speelde Za- terdagavond een wedstrijd tegen het Haagsche elftal op het O.NA.-terrein te Oouda. De uitslag werd 65 vöor Gouda. Voetbal van Zondag. Ammerstol. Zondagmiddag had op het A.S.V.-terrein een vriendschappelijke wedstrijd plaats tusschen A.S.V. 2 en 3 gecombineerd en Groot-Ammers 2, Het was een zeer slappe wedstrijd, wat te wij ten was aan de hooge temperatuur. De rust ging in met een 21 voorsprong voor Groot-Ammers. Het einde kwam met een gelijk spel 3—3, welke uitslag de ver houding goed weergaf. De A.S.V.-junioren hadden Zaterdag een off-day, want met 4—0 werd van Berg ambacht uitspelend verloren. KLEINE GEMAKKEN. HET SLOT VAN DE VIERDAAGSCHE. De Prins op het parcours. De vierde en laatste dag toonde een climax van den Vierdaagsche. Er gingen Vrijdagochtend 3723 deelnemers naar de Maasvallei, tusschen Grave, Cuyk en Gennep. Slechts 8 waren er thuis geble ven, zoodat er in totaal gedurende de vier dagen 63 uitvallers genoteerd kunnen worden, dat is nog geen 2 van het to taal, een percentage, dat nog zelden bij den Vierdaagsche zoo laag geweest is. De vierde dag bood een mooi en een afwis selend parcour* De Prins komt. De grootste verrassing van den dag lag naast het sportief succes, in het plotseling bezoek van Z.K.H. Prins Bern- hard, die tegen 't middaguur in een open wagen in kapiteinsuniform bijna het ge heele parcours met zijn adjudant, kapi tein de Roo van Alderwerelt en kapitein Breunese afreed. Waar men Hem op merkte steeg weldra spontaan gejuich op voor den Hoogen Gast, die telken Jare zijn tiêlangstelling voor de Vierdaagsche door een persoonlijk, bezoek toont. De terugweg van het parcours werd via Mook en St. Anna geheel afgelegd en ge. komen aan de Prins Hendrik Kazerne reed de Prins rechtstreeks naar de Waal brug, waar Hij op de grens van de ge meente Nijmegen afscheid nam van ka pitein Breunese, tegen alen hij zijn be wondering uitte voor de u.tstekende or ganisatie, van dezen 29en Vierdaagsche. De binnenkomst van de deelnemers was weer een blijde intocht. Het was een bloemenhulde aan de deelnemer-, en een onophoudelijk gejuL'h. VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. „Sportclub" Jeugdelftal wint Je eente prijs te Stolwijk. SchMwihoven. De deelname tan «i Windhondenrennen. Alblasserdam. Op het terrein van den heer G, Baan werden winhondenrennen gehouden, uitgaande van de Eerste West- landsche Windhondenrenvereeniging D. T. 8., gevestigd te Monster Z.-H. Start- leider was Mar. Voois; renleider W. v.d. Heijde. De baan was van lengte 2 x 145 meter met een bocht van 2 x 48 meter. Op de vlakke baan werd winnaar „Hen drie", eig. W. Storm, in de tijd van 23 se conde. Bij de rennen op de vlakke baan met hindernissen werd Jelly, eig. W. Voois, in de tijd van 24 sec. eerste. In de finale werd eveneens „Jelly" winnaar. Van het nummer springconcours wer den winnaars de heeren Verhoek, Burg graaf met 0 fouten. In de gehoorzaamheidsproef werden Winnaars C Boon, A. Tuijtel, J. de Jong, G. v. d. Perk, A. Verhoek en B. Burg- graaf. Jachtrit met paarden: P. Verhoek, J. Jong, C. Boon en A. Tuijtel. Medewerking verleenden leden van de rijvereeniging „Beyaert" en de muziek- vereen. „Soli Deo Gloria", welke aan het einde een concert gaf. Er was bijzonder veel belangstelling; duizenden begaven zich naar het terrein om deze sport gade te slaan. Alblasserdam. De vereen. „De Post duif hield een wedvlucht vanaf Walsoor den, afstand 67»/* KM. De uitslag was: gebr. den Boef 1; gebr. Dijk 2, 4 en 16; Chr. Streefkerk 3 en 6; J. van Steenis 5; A. Veen 7 en 10; K. van Steenis 8 en 17; J. Wolters 9 en 12; A H. Recourt 11; M. Goudswaard 12 en 19; van Wingerden Een strandtasch kan men gemakkelijk en goedkoop maken van een stuk linnen uit eentf vouwstoel en twee kleerenhangers, met broeklatjes. Men naait het stukgoed ,tot een zak, met boven twee zoompjes, 'baar steekt men de latjes door en spij kert die daarna weer vast aan de bogen, waaruit het hangertje van yzerdraad is verwijderd. Stout 1/4, 15 en 21; Gebr. Stout 18 en 25 Aankomst eerste duif 8.30 55 uur. Aan komst laatste duif 6.34.39 uur. Goudriaan. Gevonden een damestasch- je en een muts. Inlichtingen bij' den ge meente-veldwachter.. Nieuw-Lckkerland. J. W. de Jong en D. de Haan alhier, slaagden te Dordrecht voor het M.U.L O.-diploma A. De gem. christelijke zangvereeniging „Omnia cum Deo", dir. de heer P. den Boer, behaalde Woensdag op het zaal concours te Zeist in de 2e afd. een 2e prijs met 269 punten. Schoolreisje. Nieuw-Lekkerland. Woensdag maakten de leerlingen der hoogste klassen van de openbare school hun jaarlijksch uitstapje onder leiding van het personeel. Dit maal ging de reis naar Berg en Dal bij Nijmegen. De route was over de groote bruggen, die de laatste jaren zijn ge bouwd, waardoor de kinderen een indruk kregen, wat ons land op waterbouwkun dig terrein presteert. Op de heenreis werd het dierenpark t< Rhenen bezichtigd, en in Nijmegen wer den de overblijfselen van het Valkhof in oogenschouw genomen. In Berg en Dal werd een tramritje in de mooie omgeving gemaakt. Zelfs hebben de kinderen even een voet op Duitschen bodem gezet. In hotel „Erica" werd een koffiemaaltijd gebruikt. Daarnaast hebben de kinderen in eenige speeltuinen hun hart kunnen ophalen. Hoogst voldaan keerden allen 's avonds om 9 uur in het dorp terug. Gevonden voorwerpen. Sliedrecht. Te bevragen bij: W. C. v.d. Zande, Julianastr. 72, een ring; T. Been hakker, Adm. ^e Ruijterstr, 51, een dia deem; B Slotboom, P. Rijsdijkstr. 21, een armband; L. van Rijsbergen, Prins Hen- drikstr 20, een spade; R* Nederlof, Prins Hendrikstr. 30, een rijw. bel. merk; J. Lakerveld, Wilhelmlnastr. 59 een kana rie; J. Koppelaar, Stationsweg 125, een rijw. bel. merk; T. de Boon, Adm. de Ruijterstr. 53; een mutsje; J. van Hete- ren, Vermeerstr. 29, een ceintuur; R. Kros, Stationsweg 176, een kanarie; A. de Bruin, v. Lennepstr. 43, een huissleu tel; M. Beenhakker, Adm. de Ruijterstr. 51, een jasje; Dr. Vormer, Oranjestr. 1, een zakkam; R. Bot, Industrieweg 3, een broodzak. Nu Tonto tot taak had de wacht te houden, gunde hij zich den tijd om een stevig maal te verorberen. Pas tegen de middag was hij gereed met het maken van een geriefelijke schuilplaats voor zich en zijn paard in het dichte kreupelhout. Zijn ooren echter luisterden al dien tijd naar het geluid van voorbijtrekkende rui ters en toen de eerste, doffe hoefslagen op het pad weerklonken, kroop hij stil naar de grens van het boschje om te wa ken. 64. Een rui te* ksr&m in gichL, Hij bracht zijn paard tot staan bij de uitstekende wortels van een ouden katoenboom in een greppel van de kreek. De man sprong uit het zadel, klom op een van de dikke wortels en stak zijn hand in een hol, juist onder den boomstam, om er een opgevou wen stuk papier uit te halen. Nadat hij het gelezen had, stak hij het in de bin nenzak van zijn jas, steeg weer op en reed terug in de richting van de stad. De oogen van Tonto glinsterden van opwinding. „Misschien sturen Chenibyn meer ruiters om op menschen te jagen, Hij weten niet, dat vier mannen dood. er verbazen zich waarom ze niet terugko men. 5 MAANDAG 31 JULI 1939. Haastrecht De gemeenteraad van Haastrecht kwam Vrijdagmorgen in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester G. V. W.. baron van Hemert tot Dingshof De notulen wordpn gelezen en onveranderd goedgekeurd, waarbij de VOORZITTER opmerkt, dat het spuien van de Groote Haven, waarover In de vorige vergadering gesproken is, thans met toestemming van het polder bestuur kan geschieden. Er zal een rege ling getroffen worden met den machinist van het gemaal, om zorg te dragen, dat dit regelmatig geschiedt. Nadat de voorzitter in de commissie tot onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden de heeren Kraan en Broere heeft aangewezen, schorst hij de vergadering voor het on derzoek der documenten. Zonder heropening der vergadering wordt de agenda verder afgewerkt. Namens de commissie adviseert de heer Kraan tot toelating, waartoe de raad be sluit. Bij de ingekomen stukken, die voor kennisgeving worden aangenomen zijn enkele goedgekeurde raadsbesluiten e.d. De rekening van het electrlciteitsbe- drijf wordt voorloopig vastgesteld met een batig saldo van f 2178.58. In 1937 le verde het electrisch bedrijf een verlies op van f 512.97. Bij het waterleidingbedrijf doet zich hetzelfde voor. Ook deze reke ning wordt voorloopig vastgesteld met 'n batig slot van f 662.10, terwijl het verlies in 1937 f 963.17 bedroeg. De gemeente-rekening is nagezien en de heer 8 T R A V E R brengt namens de commissie verslag uit over de financieele toestand der gemeente in het afgeloopen jaar. Voor da gewone dienst bedroegen de inkomsten f 49.818 08 en de uitgaven f 34.927.93, zoodat het batig saldo over 1938 f 14.888 15 was. De kapitaaldienst gaf een batig noch een nadeelig saldo. De rekening .voor het Burgerlijk Arm bestuur voor Rozendaal wordt vastgesteld mat de cijfers, die wij reeds in ons Vrij dagnummer publiceerden. Van de Oranjevereeniging is een ver zoek ingekomen, om een subsidie toe te staan ter tegemoetkoming in de kosten van tractatie der kinderen op de natio nale feestdag. De raad besluit zonder dis cussie f 125 beschikbaar te stellen. Van het bestuur der R K. lagere school ra een verzoek ingekomen om beschik baarstelling van gelden tot het plaatsen van drie closetinrichtingen, waartoe de raad besluit. De begrooting 1939 wordt gewijzigd. Rond rraaf. De heer VAN D IJ K heeft klachten gehoord over de gladheid van de bestra ting In het dorp. HIJ wil een verzoek doen om 's Zaterdagsmiddags zand te strooien. De VOORZITTER wijst op de moei lijke toestand in verband met het werk aan de provinciale weg. B. en W. zullen met voorstellen komen, om na afloop van dit werk de toestand te verbeteren. Weth. v. d. BERG vindt maatregelen ook hard noodig. Een en ander zal met den gemeente werkman worden besproken. Daarna sluiting. Hardlnxvcld. Donderdagavond kwam de gemeente raad ln openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemeester K. de Boer. De geloofsbrieven van de nieuw be noemde raadsleden worden in orde be vonden, waarna tot toelating word^ be sloten. De notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld, waarna de bur gemeester enkele vragen beantwoordt, welke in de vorige vergadering waren ge steld. De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Met al gemeene stemmen wordt benoemd tot plaatsvervangend gemeente-ontvanger, mej. R. de Geus, ambtenaar 3e klasse ter eecretarie, die in handen van den voor. «utter de belofte aflegt. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten tot over. name van de Hofweer- en Wetering straat. Eveneens wordt goedgekeurd een premie toe te kennen voor woningverbe tering aan T. Egas en tot uitgifte van een perceeltje grond aan P. H. van der Hoff. Over het voorstel van B. en W. tot wij- eiging van de bouwverordening wordt langdurig gediscussieerd. Om de erfschei dlng van de woningen van 1.50 M. op 2 M. te brengen vonden de meeste raads leden een te kostbare verandering voor «ie bouwers en de huurders. De VOORZITTER bracht de leden onder het oog, dat ln het uitbreidlngs. plan een erfscheidlng van 2 M. eiach is en vond het een groote onbillijkheid om zoodoende de eene bouwer te bevoordee- len boven de andere. De heer KAMSTEEG dient een amendement in, hetwelk ondersteund werd. door den heer v. d. STELT, om de erfscheidlng te laten op 1.50 M. en de bepaling om niet meer dan twee wonin gen aaneen te bouwen van het voorstel van B. en W. over te nemen. Dit amen. dement werd met 7 tegen 6 stemmen aangenomen. Tot leden van de commissie voor het nazien van de rekeningen worden be noemd de heeren Van Duren, Voogel en De Jong. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten om met de as. blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin de schoolkinderen een tractatie te geven waarvoor f 150 op de begrooting wordt geplaatst. Het voorstel van B. en W. om f 500 be schikbaar te stellen voor aanschaffingen N« «entte beeprektnt «mrdt hiertoe be. sloten. Op verzoek ven de Koniniin Wilhelmt- na Vereentgtng om toekenning ven een subetdJe, voor kinoertractatie ter gele genheid van de te verwachten blijde ge beurtenis ln het Prinselijk gezin wordt een door Gcd. Staten vast te stellen be- drag beschikbaar gesteld. Een raadsbesluit tot verkoop van een gedeelte gemeentegrond aan den heer W Bosch wordt gewijzigd. Die grond zal worden overgeschreven op naam van F J de Jong alhier, tot het bouwen van een woonhuis met garage De VOORZITTER wijst de heeren Schouten, Schoonderwoerd en Moesman aan voor het onderzoeken van de geloofs brieven der nieuw benoemde raadsleden.. De heer SCHOUTEN adviseert na- voor d« luchtbescherming werd met al. mëne d«"eommÏMe~ tof toeTëu'nT'witgrt --->-a wordt besloten. Vervolgens een voorstel van B. «n W tot het treffen van maatregelen tot voor bereiding van een uitbreidingsplan. Om hiertoe te komen, zal eerst het raadsbe sluit van 29 Juni tot uitbreiding van de bebouwde kom moeten worden ingetrok ken. Daar hierover al zeer veel ln vergade ring van gedachten is gewisseld, wordt dit voorstel thans zonder bespreking aange nomen. Door het verzuimen van een formaliteit ten aanzien van de onttrekking aan het verkeer van gedeelten van de Koning straat, Wijngaardstraat en R*ij*i steeg, wordt dit raadsbesluit opnieuw genomen. Komt ter tafel een voorstel van B. en W. tot uitgebreide aanschaffing van brendweermateriaal. Voor de onderlinge hulpverfcening bij brand is het materiaal en de kleeding zeer onvoldoende. B en W stellen dan ook voor tot uitbreiding en bij een even tueel besluiten tot aanschaffing deze post te brengen op de kapitaaldienst. De behoeftelijst Vermeld de aanschaf fing van een chassis voor het vervoer van de motorspuit, een tweewielige ladderwa gen, schuimblusschers, straalpijpen en 200 meter slang. De kosten bedragen f 3292. Na informatie te Waddlnxveen, waar een zeer goed alarmssyteem is, waarvan de kosten voor Oudewater begroot wor den op f 950, is gebleken, dat met de in voering daarvan een totaalbedrag van f 4242 gemoeid zou zijn. De heer v. d. LEE vindt dit een zeer g^pieene stemmen aangenomen. Doordat de Hardinxveldsche aannemers niet in geschreven hadden voor de betegeling van de schoolpleinen voor de openbare scholen stelden B. en W. den raad voor dit in eigen beheer uit te voeren. De heer v. d. STELT zegt, dat de aannemers niet ln hebben willen schrij ven omdat de gemeente de levering van de materialen aan zich houdt en dat dit ook deh burgemeester persoonlijk ter kennis gebracht was. De burgemeester bevestigt dit, doch voegt hieraan toe, dat hij gevraagd heeft dit onderhoud schriftelijk te bevest gen, het welk nimmer gebeurd is. Na lang durige discussie wordt het voorstel aan genomen met 9 tegen 4 stemmen. In de rondvraag oefent de heer STOUT critiek uit op het burgerlijk armbestuur. De VOORZITTER wil den heer 8tout nog een keer van antwoord dienen maar ontneemt den heer Stout en zichzelf het recht om ln een openbare raadsver gadering critiek uit te oefenen op het burgerlijk armbestuur. Daarna sluiting. Ottolaiid. Vergadering van de gemeenteraad Woensdag 26 Juni, v.m. 10.30 uur. Voorzitter de heer R. D. C. M. van 811j- pe, burgemeester. op uul(CIHCCOlCI. BIJ de aanvang der vergadering la de ^oog bedrag .temeer, omdat de aanschaf- heer K. Eikeienboom afwezigfing in hoofdzaak moet geschieden voor De VOORZITTER opent deze ver- de hulp in andere gemeenten, gadering met de voorlezing van het for- De heer PRINS is echter van mee- mulier gebed. nhig, dat ook zonder hulp aan andere ge- De notulen worden gelezen en onver- mefnten een uitkeering voor het materl- anderd vastgesteld. aaI nood'g is Speciaal de kleeding voldoet Ingekomen is een verzoek van het te- meentebestuur van Zuidwolde om adhae thans maakt, is slecht, terwijl de aanwe- sie te betuigen aan zijn adres aan dê l!BheLd.tVu^.„l.rld"8.t_ri!-.e^ ar?ot* gebou- tbans niet De indruk, welke het corps ministers van defensie en financiën, om herziening van de maatstaf voor vergoe ding van kostwinnerschap, ln hoofdzaak voor wat betreft opgeroepen militairen, die een eigen bedrijf of onderneming heb ben en niet in loondienst zijn. De heer Eikelenboom komt ter vergade ring. Na ampele bespreking en toelichting door den VOORZITTER, wordt met aigemeene stemmen besloten, hieraan adhaesie te betuigen. Vervolgens bieden B en W. de raad aan de gemeenterekening, dienst 1938, zooals deze bij hun college door den gemeente ontvanger ls Ingeleverd. Deze rekening bedraagt voor de gewo ne dienst aan ontvangsten f 15792,36 uit gaven f 12020 90, batig saldo f 3762 46 en de kapitaaldienst aan ontvangsten f 1163,66, uitgaven f 1100, alzoo een ba tig saldo van f 63.66. wen het beslist noodig maakt over go°d bruikbaar materiaal te kunnen beschik ken Hoewel de heer v. d,. LEE het bedrag nog hoog blijft vinden, is hij wel over tuigd, dat uitbreiding noodzakelijk is. Toch zou spr. er vegj voor voelen, thans maar goed aan te pakken en een auto spuit aan te sehaffen. De VOORZITTER zegt, dat ook hierover is gesproken, doch dat men hier van heeft moeten afzien om de hooge kosten. Een goede autospuit kost onge veer f 5000. Na nog eenige bespreking kan de raad zich vereenigen met het voorstel van B. en W. Bil de rondvraag herinnen de heer PRINS aan een door hem gedane vraag betreffende het ri'chweter in de IJssel De heer VAN DOORNEN -egt, dat dit nog niet geheel is onderzocht dorh g hbiuu vun i no.oo. Als leden der commleeie ren onderzoek toe' d,t du z0° 'P°edlï mofelljk «al j- gevrijeden r worden aangewezen de heeren Ad r. Muilwijk. J. de Ruiter en O. Hakkesteeg, de overigen als hun plaatsvervangers De penifoengrondalag voor den ambte- tTr secretarie en stent der arbeids bemiddeling worrten Ingaande Juli 1,1. vastgesteld on f 200 als ambtenaar ter se- cretRrie en f 20 als agent der arbeldebe- m|nn0Un«», igekeurd worden enkele wijzigin- gevfcjeden Hierna sluiting. Vliit. Raadsvergadering te Vlist op Dinsdag 25 Juli, v..m. 10.30 uur Aanwezig alle le den. Voorzitter burgemeester baron van Hemert tot Dingshof. Na opening der vergadering leest de gen in de begrooting voor 1930, tot een I1""*"6 "V -- gezamenlijk bedrag van f 262 98 af te secretarls de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen zijn van God Staten enke le goedgekeurde raadsbesluiten. Daarna is aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen schrijven van de post onvoorziene uitga ven ^raoekt de heer H A GK K E S T E E O epn afvoerbuis te laten aanbrengen in het verenigingsge bouw Besloten wordt een emmer onder deze kran te zetten De h*»er EIKELENBOOM vraaat, voor wiens rekening de koeten komen leden van den raad. De heeren De Pater en Uijttewaal worden verzocht, de des betreffende stukken te onderzoeken. Na dat hieraan voldaan is, adviseeren de van het vervoer der onlangs bil d* boe- heeren tot toelating der gekozen raads- mcht»ut° l«d'", weertoe wordt be.loten De VOORZITTER Ie ren meetilr.tr V?'8' een verzoelt vftn Haastrecht'» dat de eigenaar de» naarden deze kosten fee8tcom»"^ie om een subsidie voor een zu"en moeten betalen. 'kinderfeest Op dit verzoek wordt gun- Paama volgt sluiting der vergadering. stl8 boschikt Het bedrag wordt berekend tegen 50 cent per te Haastrecht school- OlldftWatfts iaand kind De jaarrekening van het O E.B. wordt Openbare rergaderint van de gemeente- voorlooplj vastgesteld Het blijkt, dat het raad op Maandag 24 Juli. Voorzitter burgemeester J .M. van Door- ninck, Afwezig de heer Z. de Wit. Na opening met gebed, wordt als nieuw raadslid in de plaats van den heer Kal bergen beëedlgd de heer M. Bode De VOORZITTER wenscht den heer Bode geluk. Goedkeuring U verkregen op enkele raadsbesluiten. Vervolgens komt ter tafel een verzoek van het Weesbestuur der Hervormden, oir. voor de tijd van 6 jaren met 6 optie jaren te mogen huren, het thans geres taureerde waaggebouw, waarin dan zal worden gevestigd een oudheidkamer B. en W. voelen veel voor dit initiatief en stellen de raad voor te besluiten de huur te bepalen op f 150 per jaar. Wel zullen nog eénige kosten moeten worden gemaakt, om het Inwendige voor het doel geschikt te maken, doch huurgelden zul- leo deze uitpav-a *ompense<rren. nadeelig saldo f 881 25 bedraagt. De gemeente-rekening 1938 is onder zocht door de heeren Uijtewaal en Slin gerland. Overeenkomstig hun voorstel wordt besloten, de rekening voorloopig vast te stellen als volgt: gewone dienst ontvangsten f 18 775 37; ultg f 13093 71; batig saldo f 4781 96. Kapitaaldienst in ontvangsten f 31100, uitgaven f 31100; slot nihil. Een begroot!ngswijziging, dienst 1939, wordt goedgekeurd. Bij de rondvraag bespreekt weth. T. BOER de toestand der brandbluseh- middelen. Er bestaat altijd nog een draagbare spuit, welke spr. van nut meer acht. Tot een besluit, om dit instrument op te ruimen, kwam het echter niet. Op voorstel van weth. ROER wordt Dinsdag 1 Augustus. Hilversum L 1875 M en 414 4 M. AVRO uitzending; 11.00—11.30 v.m. en 630— 7.00 RVU. 8.00 Orgelspel; 8.15 Berichten; 817 Gramofoon; 10 00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoon; 10.30 Voor de Vnouw10 35 Gramofoon; 10.50 Causerie: „De vrouw en het wereldbeeld": li 00 Causerie over Madame Curie; 1130 Aeolian Or kest; 12.15 Berichten; 12.17 Gramofoon; (ca. 100 Interview); 1.18 Viool en Or gel; 2.00 Zang met Pianobegeleiclng; 2.30 Causerie: „Huiselijk leven in Fez (Marokko); 3.00 Jetty Cantor's Ensemble en Gramofoon; 4.30 Kinderkoor; 5 06 Kin derhalfuur; 5.30 AVRO Amusements Or kest en Solist; 6.28 Berichten; 6.30 Cause rie: „Het pulseerend heelal: Het zonder ling gedrag der spiraalnevels"; 7.00 AVRO Dance Band; 7.30 Pianovoordracht; 8 00 Berichten ANP. Radiojurnaal en Mede delingen; 8.20 Omroep Orkest en Solis ten; 9 05 Causerie: „De oorsprong vah de Opera/'; 9.25 Gramofoon; 9 35 Omroep Or kest en Solisten; 10.15 Radiotooneel; 11.40 Reportage; 11.00 Berichten ANP; hierna tot 12 00 Iliescu's Ensemble. Hilversum II. 301 5 M. KRO uitzending. 8.00 Gramofoon (c.a. 8.15 Berichten); 8.00 Plechtige Hoogmis, 10.00 Gramofoon (12.00—12.15 Berichten); 12.30 Lajos Ve res en zijn Hongaarnch Orkest (1.00—1.30 Gramofoon); 2 00 Vrouwenuur; 3.00 Gra mofoon; 5.00 KRO Orkest (opn.); 5 45 Felicitaties; 6 05 Gramofoon; 6.15 KRO Melodisten en Solist (opn.); (om 8 30 Be richten); 7.00 Berichten; 7.15 Causerie: „Handwerk en machine ln de smeed kunst"; 7.35 Oramofoon; 8.00 Berichten ANP en Mededetfingen; 8 15 Haarlem- sche Orkest Vereeniging; 9,16 Het Ro coco Octet (opn.); 9.40 Inleiding volgen de uitzending: 9 50 Eerste acte van de Opera ..Turandot" (Gr.pl.); 10 30 Berich ten ANP; 10 40 John Kristel en zijn Trou badours; 11.3012.00 Oramofoon. Woensdag 2 Augustus. Hilversum I. 1875 M. en 414 4 M. VARA uitzending; 10.00—10.20 v.m. en 730— 8.00 VPRO 8.00 Graihofoon (c.a. 8.15 Berichten); 9 30 Causerie: „Onze Keuken"; 10.00 Mor genwijding; 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 Gramofoon; 1215 Berichten; 12,17 Orgelspel en Zang; 1.00 Oramofoon; 1.1»1 45 en 2.00 Esmeralda; 2 20 Gramofoon; 3 00 VARA Orkest (opn.); 3 30 Zang en Plano; 4.00 Voor de kinderen; 4 30 Gramofoon; 5.30 VARA Orkest (opn); 6.15 Gramofoon; 6,28 Be richten; 6.30^—6.55 Esmeralda en Solist; 7.00 VARA Kalender; 7.05 Felicitaties; 7.10 Causerie: „Van streven en strijden"; 730 Cyclus: „Ons werk en ons geloof"; 8 00 Herhaling SOS berichten; 8 05 Be richten ANP en VARA Varia; 8.17 „De. VARA Zomerprljsvraag"; 8.20 Gramofoon; 8 00 R.ET. Mannen koor en Solisten; 9.20 Declamtie; 9.40 Vervolg Concert; 1000 Berichten ANP; 10.10 Causerie: en toch ben ik van meening, dat 10.20 VARA Orkest (opn 1100 Esmeralda en Solist; 11.20 —12 00 Dansmuziek (Gr.pl.). Hilversum II. 301.5 M. NCRV uitzen ding; 8.307 00 Onderwijsfonds voor de Scheepviart. 8.00 Schlftlezing en Meditatie; 8.15 Bfr richten en Oramofoon; (0.309 48 Geluk- venschen); 10 30 Morgendienst; 1100 Zang; 11.15 Ensemble Van der Horst; 112.0012 15 Berichten); 100 Het Kin derkoor „De kleine Harp' met Planobe- ge'eiding en Gramofoon: 2(0 Chr lec tuur; 2 30 Reportage; 4 00 Oramofoon; 4 41) Felicitaties; 5.00 Voor de jeugd5.45 Orgelspel en Berichten, 6.30 Taalles en Caurerle over het binnt-npanvarmgsrggle- mf-nt; 7.00 Berichten, i.5~7 5» tv Pro- testanteche Chr. Harmonie „Jubal"; 8 00 I eriehten ANP en Herhaling 8berich ten; 8.15 NCRV Orkest; (9 00—9.30 Cau serie: „Wercldbonu. tr.t hef bevorderen van Iptemat'pnsle Vr'end»cbep door de Kerken")- 1000 Berichten ANP en Actu eel ha'fuur; 10 30 Pianovoordracht en Oramofoon- 104 Oramofoon; c.a. 11.50— 12.00 Schriftlezing. RADIO.CENTRAL E. Pro gramma C. Dinsdag 1 Augustus. 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.05 London .Regional; 1150 National Pro gramme; 12,20 London Regional; 12.50 Brussel Ned 2.20 London Regional; 3.05 National Programme; 4 20 Keulen; 6 20 London Regional; 7 05 National P" Tam me; 7 20 Brussel Ned 7 50 National Programme; 8 35 Parijs Radio; 8 50 Keu len; 9 20 Brussel Ned. of Diversen; 10 50 National Programme; pl.m. 1130 London Regional \Voenadag 2 Augustus. 8.00 Brussel Ned.; 9 20 Diversen; 11.06 London Regional; 11.50 National Pro gramme; 12.20 Brussel Ned.; pl.m.. 1.38 London Regional; 3.35 National Pro gramme; 4.20 Keulen; 5.20 National Pro gramme, 8.20 London Regional; 7.20 Brus sel Ned. 7.35 Brussel Fransch; 7.50 Lon don Regional; 8 20 Brussel Fransch; 8 35 Keulen; pi m. 9 20 Parijs Radio; 9.50 Na tional Programme. besloten, de palen van l\et eleetrisch net te carbollnseren. Hlems s'tdt'»"». NED. HERV. KERK. CAPELLE ad. IJSSEL. Oeref, Evangeli satie „Rehoboth", NJJverheldstr. 55. Don derdag 3 Augustus, 'a avonds 7.30 uur, de heer J. Kara. Herv. Geref. Evangelisatie. Bermweg 240 Donderdag 3 Augustus, 's avonds 7 uur, de heer C. Spreeuwenberg. LEKKERKERK. Ned. Herv. Evangelisa tie Dinsdag 1 Augustus, 's avonds 730 uur, Ds. E. du Marchle van Voorthulzen, van Urk. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stetlongr weg. Woensdag 2 Augustus, 's avonds 7 uur, de heer J. H Boogaard. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Dinsdag 1 Augustus, n.m. 2 uur, Ds. J. P. Meiering, van Zwljn- dreeht. Huwelijksbevestiging. SLIEDRECHT. Gebouw „Rehoboth", Dinsdag 1 Augustus, 's avonds 7 uur, Ds. C. Smits. GEREF. GEMEENTEN. CAPELLE ad. IJSSEL. De Ruyter- stiaat Vrijdag 3 Augustus, 's avonds 7 30 uur, Ds. A. Stuivenberg, van Benthuizen. OUD GEREF. GEM. CAPELLE ad IJSSEL. Bermweglaan. Woensdag 2 Augustus, s' avonds 7 uur, Ds. H. Vlot. Da Costastraat. Donderdag 3 Augustus, 's avonds 7.30 uur, Ds. A. van Zon. ALBLASSERDAM. Juli. Oeboren; Adriana, d. van A. van Dijk en T. van der Wulp. Janette Clazina Wilhelmtna, d van A. Verhoeff en A. v. Es. eMrgje Adriana. d. van C. Mets en C. ran Steenis. Cornells, z. van G. Twigt en Z. Verloop *- Marrigje Lijntje, d van C Luthart en M. Roozendaal. Ondertrouwd M Hoek, 2. Jen O. de Jong, 24 J, M de Jong, 23 J„ en W. van Meerkerk, 22 J. GetrouwdW. Bas, 26 J., en A. C. Mid delkoop, 24 J J. Boon, 26 J en H E. Molenaar, 22 J. J. van 8teenls, 27 J., en A de Bode, 24 J. Overleden W van Hofwegen, 68 J. A de Jong, 64 J., echtgenoot van N. M. Verhaar. O LESSEND AM. Juli. Oeboren: Jan, z. van W. van Wijn gaarden en J Koppelaar. Ondertrouwd: J. O. de Oroot, 23 J„ en J d« Zwart, 25 J. W. Kazen. 23 J., en S Blokland, 22 J. Getrouwd M va nden Dool, 23 j., en B de Krijger, 27 j. Q den Dunnen, 24 Jen J Drt ïkwaard. 23 J. Overleden J. de Keizer, 66 J, wedu we van L. de Jong HOENKOOP. J- Cteu-ouwd. H. de Ruijter en A. J. de Git**. Ovrleden: O van Woudenberg, echt genoot* van C. Oriffioen. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Juli. Getrouwd: H, J. Woudstra en M. de Vlieger. D. Vulk en A. Wijnen. Geboren: Antomtta, da van A. H. Her mus en J. C. Hazenoroea, Overledgn: Th Nobel, 2 j. J. W, Nieuwland, 96 j. OUDEWATER. Juli. Oeboren: Jacobus, z. van J. van Bijs- terveld en M. Molenaar. Cornells, van K. van Engelen en C. M Bode. Bertha Mnria. d. van M. de Lange en C, de Frankrijker. Getrouwd: N Arends en N. H. flpriel. OUDERKERK a.d. IJSSEL. Getrouwd: W Evegroen en P. Hailing A. Loeve en L. Visser. REEUWIJK. Juli. Geboren: Arie, z. van J. v. d. Heuval en A. J, Breedijk. Pieter, z. van E. Oosterwijk en K .Oudahoom. Nlcolaas, W„ z, van K. W. van Roon en H. A. A. Duliemond. Ondertrouwd: P. Slappendel, 27 j. (te Zwammerdam), en D. J, de Gans, 23 J Getrouwd: D. A. Bijland en L. Tol. SLIEDRECHT. Juli. Geboren: HUiigJc, d. van P. v. d. Herik en T. van Hoornaar. Piëta Maria, d. van W. Bouman en T, de Groot. Maria Joaepha, d. van J. v. d. Knaap en J. v. d. Wiel. Alida, d. van M. Klomp en A. M A. Vermeij. Ondertrouwd: W. Lanser, 34 j., en T v Houwellngen, 28 j, P. H. Leenman, 22 j., en J. ae Koning, 21 J. J. Dekker, 23 J., en A. 't Jong, 22 J. J. P. Kortland 21 J„ en Y. de Jager, 18 J. Getrouwd; C. de Groot en W. B. Hon- ders. G. v. d Dag en K. C. de Jong. Overleden: M Boer, 67 j., echtgcn. van A .Boer, - K. van Wijk, 57 J„ echtgen van J. Ravesteijn. H. Mljnster, 79 J. - C. P. Boer, 62 J. WADDINXVEEN. Juli. Oeboren; Jannigje Hendrika, d. van J van Noort en F. van Zwieten. Overleden; J. W Hofman, geb. Brouwer y 1, J. M. Verboom, geb. Verkaden, IJSSELflTEIN. Juli. Geboren: Hermanus, z. *an G L. van Koten en E. Boer. Ondertrouwd. H. A. M Benschop, 24 i„ en Cl. Roeter, 25 J. (te Utrecht). Si. van Woerden, 22 j„ en B. Gabriël, 20 j. (te Jutphaas). Oetrouwd: M Koolman, 32 J„ (te Jut-» phaasi, en L. J. M van der Voort, 33 J. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Juli. Vertrokken: A. van Pelt en gezin naar Zevenhuizen. Ingekomen: Joh, van Mannekes, van Rotterdam, J. Karremar en J Petrusma, v*n Zevenhulzen: A. de Kwaaditeniet, van Rotterdam, P van Wageningen en gezinr van Pillegersberg. REEr^JK. Juli. Ingekor »n: E Streng in Stein K 33; M v d. Mast in '"-Gravenbroekscheweg r 138, A. MoordLof Wsf v V^teweg 190

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 4