A. v. Iperen Gaat U trouwen? WIB IS SR OPENING 0P WARME Z0MERDAGEH IS HET GEVAAR VAN B.0. HET GROOTST! 3tci§( en gentel! •jmm verzekeren U een pracht reisl Vereenigingen en Clubs 1 Schoonhoven Telegrammen Schoonhoven j pGemëngdr^ Plaatselijk nieuws] Sportnieuws Predikbeurten Marktberichten Advertentiën. afwezig zal zijn. Winter-Spoedcursus voor het Middenstandsdiploma Volladige cursus voor Handelskennis BROODBAKKERIJ. Wij- 7 size GARAGE succes reizen: Goedkoope Vacantietocht op Donderdag 10 Aug. '39 Hoek van Holland v.v. Flinke Hulp Hink. Hulpverpleegster, Donderdag 3 Aug. a.s. Kund-,Kalfs-en Varkensslagerij WIM DE GROOT. 2 *T0EN8DA0 Z AUGUSTUS 19»^. De Kabinetscrisis. DEN HAAG, 2 Aug. Mr. J. R. H. Tan Êchaik. Voorzitter der Tweede Kamer, heeft zïch hedenochtend naar de Konin- ging op de Ruigenhoek begeven. KONINGIN EMMA HERDACHT. BAARN, 2 Aug. Nu vandaag de ge boortedag van wijlen Koningin EJmma wordt herdacht, hebben eenige organisa ties een krans gehecht aan het monu ment van wijlen Koningin Emma. Ook vele particulieren gaven uiting van hun gevoelens voor de Koningin, door bloe men aan het monument te hechten. WEER EEN ONWEER. ZUIDWOLDE. 2 Aug. Bij het zware •nweer dat vanmorgen tusschen 7 en 8 uur boven de provincie Groningen woed de, is de alleenstaande kapitale boerderij van de fam. Slopsema te Zuidwolde door het hemelvuur getroffen en geheel afge brand. De bewoners konden zich redden. Verzekerlhg dekt de schade. Geeft Duitschland Slowakije aan de Hongaren? In ruil voor geheel Hongarije. PARIJS. 2 Aug. Volgens een ber.cht oit Londen, in de „F.garo", zou een groot aantal Duitsche agenten binnen zijn ge drongen in Slowakije, welk gebied Duitschland prac'isch controleert. Duit ch land zou plan hebben Hongarije het Slowaaksche grondgeb ed aan te bieden in ruil van een accoord. dat tot de ab. solute controle van Duitschland over Hongarije zou lelden. Op grond van dit accoord zouden de Duitsche troepen zich vrijelijk in Hon garije kunnen bewegen tot aan de gren zen van Roemenië. De strategische be. teekenis van zulk een overeenkomst is du delijk. Iedere hulpverleening van Hongarije aan Polen en iedere opstand in Hongarije, kan daardoor verhinderd worden. Zij zou vooral de Duitsche troe pen de grootste beweeglijkheid geven. Malversaties bij de Siegfried- linie. GENERAALS AFGEZET: 3H PERSONEN GEARRESTEERD. PARIJS. 2 Aug. Naar uit Bazel wordt femeld. bevestigt men eindelijk in Duit sche kringen, dat de overstroomingen van de Rijn in Mei wel degelijk in de Sieg- friedllnie aanzienlijke schade hebben aangericht, wellicht ernstiger dan men gelooft Vandaag wordt medegedeeld, dat meer dan dertig personen, die aan de feouw der versterkingswerken hebben meegeholpen door de Gestapo zijn gear resteerd. Zij worden beschuldigd van het leveren van materialen van slechte kwa liteit. Voorts zou men een aantal gene raals. naar men zegt vier of vijf. voor de ze malversaties verantwoordelijk gesteld hebben en van hun functie hebben ont heven. BESPREKINGEN VORDEREN. TOKIO, 2 Aug. De woordvoerder van 't ministerie van buitenlandsche zaken te Tokio he|*t verklaard dat de opzegging door Amerjka van het verdrag van 1911 met Japan van geen invloed is geweest op de Britsch-Japansche besprekingen, welke aanzienlijk zijn gevorderd. POLITIE-INSPECTEUR GEDOOD. Op straat. MADRID, 2 Augustus. Een inspecteur fan de Madnleensche politie, die in een auto door de stad reed. is door een ben de opstand.ge socialisten aangevallen en gedood, evenais de chauffeur, die de wagen bestuurde. DIPLOMA'S EN PRIJZEN. De plechtigheid in de Vakschool. Met het gebruikelijke ceremonieel zijn Maandag de diploma's uitgereikt aan de leerlingen van de Rijksvakschool voor Ooud- en Zilversmeden en Horlogema kers. De namen van deze jongelifi ver meldden wij reeds in ons Maand&gnum- mer. evenals de namen van hen. die naar een hooger leerjaar bevorderd werden. Behalve de diploma's en rapporten zijn ook onderscheidingen uitgereikt Bij de plechtigheid waren o.m. aanwezig, de burgemeester en secretaris, de inspecteur van het nijverheidsonderwijs, de heer G. A. C. Groote Haar en een aantal verte genwoordigers van vereenigingen en bon den op het terrein der goud- en zilver- bewerking. het horiogemaken enz. De directeur der school, de heer L. dosch. voerde het eerst het woord, om de aanwezigen te begroeten en dank te peg gen aan -hen, die prijzen beschikbaar ge steld hadden Met opstaan en een minuut fctLlte werd de overleden leerling Arie Hoek herdacht. Daarna spoorde de di recteur de leerlingen, die de school ver lieten aan, om te blijven leer en en stu- deeren en bracht hij dank aan de lee raars. De inspecteur van het vakonderwijs zou toen de diploma's uitreiken, maar alvorens dit te doen, sprak hij de leer lingen, die de school zouden verlaten toe en wenschte hun geluk toe in de loop baan welke zij gingen beginnen. In Brugge, zeide spr., had hij eens op een oud poortje een opschrift gelezen, dat hem getroffen had en waaraan de verta ling luidt: Bedenk dat er meer in je zit, dan je hebt voortgebracht. De heer Groote Haar ried de volleerden sterk aan hun theoretische en practische studie voort te zetten. Nog bracht de inspecteur dank aan de leeraars en medewerkers voor hun toewijding en reikte toen de diploma's uit. De burgemeester zou de prijzen over handigen en wenschte voor hij dat deed, directeur en leeraren geluk met de be haalde Tesdltaten. Spr. hoopte, dat de vakschool waarop Schoonhoven trotsch is. hier gevestigd zal blijven en spoorde de leerlingen aan zich niet bezorgd te maken over hetgeen hun in de maat schappij wachtte, maar dapper de toe komst in te gaan. De heer A. Mandersloot. die als verte genwoordiger van het Fonds tot bevor dering van het vakonderwijs aanwezig was. sprak als man van de practijk de gediplomeerden toe en zei dat nu de leer lingen die van de vakschool komen zeer gewaardeerd worden en dat er goede kansen voor plaatsing zijn voor hen. De heer Bosch dankte den heer Man dersloot voor zijn rede. Daarna voerde de heer J. Henri na mens den Bond van Horlogemakers het woord, die de jongelieden er op wees. dat als zij terechtwijzingen krijgen van hun patroons, zij er aan moeten denken, dat die mannen heel wat meer ervaring heb ben dan zij die pas in het vak komen. De heer J. Vermeer, sprekende namens de R.-K. Bond van Goud- en Zilversme den. wenschte de jongelieden geluk met het behaalde diploma en spoorde hen aan vlijtig te blijven en hun vak bij te houden. De heer L. L. Oostveen. die de Bond van Uurwerkmakers vertegenwoordigde, gaf uiting aan de sympathie die de vak school alom in het land geniet. De Jon gelieden, die hier goed gestudeerd heb ben, gaan een goede toekomst tegemoet De heer C. L. van Willenswaard. uit Schoonhoven, was verheugd, dat de schoor in groei en bloei toeneemt en hij hoogte dat dit zoo zou blijven. Mét enkele woorden van d?nk sloot daarop de heer Bosch de bijeenkomst. AANBESTEDING. Uitslag aanbestedng verbouwing der School voor Chr. Volksonderwijs, gehou den op 31 Juli in een der lokalen van de school: J H. Suur f 4268, Gebr. van der Pauw 3986: A. van Mameren f 3888; H Lettink f 3750; C. P Woudenberg f 3550: O H Kuylenburg f 3515; P Bou te* f 3480; G Plemp f 3339 -MnsetUrtyw vingsbUJet ongeldig). De gunning is aangehouden. DE EERSTE VERSIERING. Hoewel nog niet veel plannen bekend zijn gemaakt voor de viering van de Blij de Gebeurtenis in het Prinselijk Gez n. worden hier en daar reeds voorbereidin gen ge'roffen. De Olivier van Noortstraat heeft hier van de pr'meur. Daar is men gisteren reeds begonnen met het aanbrengen van de versier'ng en de kabels voor de fees telijke verl'chting. In geen andere straat is men nog zoover gekomen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Schoonhoven en het daaronder behoorende amb'sgeb'ed werd gedurende de maand Juli ingelegd f 18502 64 en terugbetaald f 16217,<»0. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed voor Goéboter f 0.70, yoor Weiboter f 0 65. beide per half K G. EIERENVEILING. Lopikerstraat: Prijzen: Kippeneieren f 3 45f 3 85, per 100 stuks; kaas f 0 20 f 0 24 per half KG.; boter f 0.83 f 0 66 per half K G. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Ceintuur: mutsje; portemonnaiebad pak met handdoek kam huisduif. jasje. vlammen door de beide daken fel naar buiten. De brandweer is er ln geslaagd het vuur met zes stralen te blusschen en de brand tot de zolders te beperken. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. LIJK AANGESPOELD. Gisteravond tusschen half acht en acht uur is aan het strand te Wijk aan Zee het lijk aangespoeld van een onge veer dertigjarige visschersman. Het ge laat was geschonden. waardoor het slachtoffer niet te herkennen viel. De kleeding droeg geen kenteekenen. Ver. moedelijk heeft men met een Nederlan der te doen. Gedurende de Zomeroprulming bij F. BOS te Noordeloos EXTRA KOOPJES! 10 korting contHUt! HeereneoslaamR van prima kwaliteit en püevurm tegen uuem lage pnjxen. Laat deze gelegenneid met voorbijgaan. JACHT OP STAATSVIJAND. Daar de autoriteiten van de staat Newr York en die te Washington nu ernst gaan maken van hun opspoimgscampagne van Lepke Buchalter. zal een. naar men hoopt, doeltreffend middel worden toe gepast. Het is aan de politie en justitie bekend, door middel van welke hand langers Buchalter zijn geld binnen krijgt. Men gaat nu, als gold het hier een onvei klaarden oorlog in de groote internationale politiek, den geldtoevoer afdammen. Men hoopt, dat Lepke dan op een gegeven oogenblik wel uit zijn schuilhoek zal moeten te voorschijn ko men. De officier van justitie te N^w York houdt Buchalter voor schuldig aan vtjf moorden. TWEE HUIZEN IN ROTTERDAM AFGEBRAND. Een felle uitslaande brand heeft gister middag te Rotterdam gewoed in twee panden aan de Groene Hilledijk. De brand is ontstaan op de zolder van pand 278, waarvan de bovenste étage bewoond wordt door den kleermaker F. A. G. In een oogwenk stond de zolder in lichter laaie. Het vuur versprelddé zich naar den zolder van het belendende perceel, die weldra eveneens geheel in vlammen was gehuld. Geriumen tijd sloegen At De politie graaft schatten op. BUIT VAN INBREKER. Oplettendheid van landbouwer. Zevenhuizen. De rijks- en gemeente politie te Zevenhuizen hebben Maandag middag een goede vangst gedaan, door aanhouding van F. 8. uit Rotterdam, ver dacht van diefstal van een groote partij gouden en zilveren voorwerpen, alsmede talrijke diamanten Omtrent de wijze waarop de politie er in is geslaagd deze zaak zoover tot opheldering te brengen vernamen wij het volgende: Vorige week Donderdag w^s de landarbeider Noord- hoek. op een perceel bouwland van de landbouwer H van Vliet, aan de Middel weg een 3 K.M. lange onbewoonde weg van de Rotte tot het Zuideinde aan het gerst maaien, toen zijn aan dacht werd getrokken door een wielrij der. die halverwege de weg afstapte, zich overtuigde dat niemand in 't z,eht was en hierna begon te graven in de berm van de weg. Nadat de man vertrokken was. ging N. op onderzoek uit. wat deze graaf- partij te beteekenen had, hierbij merkte hij op een afstand van precies 5 voet, links van een GEB paaltje, dat de gras zoden waren weggeweest en weer netjes waren neergelegd N stelde de gemeen teveldwachter van zijn bevindingen ln kennis. Bij nader onderzoek stootte men op een bl'kken trommel, welke met het deksel naar beneden ln de grond lag: een onderzoek naar de inhoud dezer trommel bracht een groote verrassing; behalve een oude kerkbijbel goud op snee met gouden hangslot, werd een groot aantal ziiveren koffie-, thee- en mocca- lepeltjes aangetroffen, verder vele stel len gouden oorbellen, w.o. met camea s, gouden armbanden, gouden kettingen, alsmede bloedkoralen, geslepen robijnen, ouderwetsche geslepen diamanten (van vrij grooten omvang) enz. De waardevol le trommel werd geledigd en wederom op dezelfde plaats verborgen met als Inhoud enkele oude spoorboekjes. De gemeente-veldwachter Nebbeling besloot in overleg met de rijksveldwach ter de Korte onafgebroken op de loer te gaan liggen, in de hoop. dat de persoon, die de trommel hier had gebracht, zich zou laten zien. Hun geduld werd Maan dagmiddag met succes bekroond Juist toen Nebbeling zijn collega de Korte had afgelost en zijn post had betrokken, na derde in vrij groote snelheid, een wiel rijder Bij het GEB paaltje stapte hij af en rommelde wat in de grond Hierbij heeft hij waarschijnlijk bemerkt dat onraad dreigde, want nauwelijks bezig is hij met groote snelheid weggereden in de richting Ze venhuizen De politieman, die reeds eer der bewezen heeft een goed wegrenner te zijn, zette de achtervolging in. On danks de voorsprong van 1500 meter slaagde de veldwachter er in den ont goochelden schatgraver in te halen en aan te houden. De man gaf. op de vraag van den veldwachter, een naam op, die niet erg waarschijnlijk klonk. De ge- meente-politie had op haar vraag aan de andere politie-bureaux uit Rotterdam de m^dedeeling gekregen, dat de opgegra ven juweelen vermoedelijk in de Maas stad gestofen waren. Hoewel de dader on bekend was, vermoedde de Rotterdam se he politie, dat F. 8.. uit Rotterdam die had gepleegd, waarbij de aan de Middel weg gevonden sieraden ontvreemd wa ren. Nebbeling besloot daarom de man voorloopig vast te houden en de Rotter- damsche recherche van zijn vangst op de hoogte te brengen. Gezien de groote afstand tot de cel en de eenzame en af gelegen plaats van aanhouding achtte de veldwachter het raadzaam den schat graver de boeien aan te doen. Zoodra men in Rotterdam hoorde, dat de vermoedelijke dader van de jongste inbraak, was aangehouden, kwam een auto met rechercheurs naar Zevenhui zen. Zij zagen in den aangehoudene een treffende overeenkomst met het signale ment van F 8.. zoodat de man naar Rot terdam werd overgebracht en in verze kerde bewaring gesteld. De waardevolle kleinooden. die in de berm van de Middelweg gesluimerd had den. bleken inderdaad afkomstig vaneen inbraak bij twee samenwonende bejaar de dames te Rotterdam, die door het krachtig optreden van Zevenhutzen's po litie weer in het bezit van haar eigen dommen gesteld kunnen worden. M.l'LO. DIPLOMA'S. In Gouda slaagden voor het M TJ L.O.- examen diploma B A. van Egmo.td, J. D. Sanders. A. J. v. d Toorn-, A. H. 3roek huizen en G. A. Loeve, allen te Gouda; D. van Hattum en P. van der Hout te Moordrc gi t. voor het Aanvullingsdiploma: J. M. Endenburg te Gouda. voor het diploma A: Annie Breitzke, Nies de Weger. Emma Binnendijk. Leme v. d. Laan. Elisabeth Vermij. Nel van der 'Starre, Marie v. d. Beek. Tona Veikaak P Kool. Annie van Vliet. Marie van Katwijk, A. de Jong. Maartje Weeda, Elisabeth van Balen. Lou.sa P.aapi3, Lydia Sibbes en M. van den Broek, allen te Gouda. Walburg Kasbergen en Stien Exalto te Moordrecht: Chila van den Hengel te Gouderak en J. Vente te Zevennuizen. Bergambacht. Bij de te Utrecht gehou den examens behaalde de heer J Zand. man, onderwijzer aan de O. L. School, de akte Fransch l.o. Bij den veehouder D. Oskam is on der de varkens pest geconstateerd. Zaterdagavond gaf de muziekver. eeniging ..Excelsior" in samenwerking met de muz'ekvereen'ging ..De Bazu n" te Gouda onder leiding van den direc teur J P Oskam een geslaagd concert. Voofaf zag men beide corpsen door het dorp trekken. De concertnummers wer den goed uitgevoerd en trokken veel be langstelling. OngevaL Krimpen a.d. Lek. De feestvreugde in de tuin van De Boer s Dierenpark werd Za erdagavond even verstoord door een klein ongeval, dat betrekkelijk goed af- Irep Doordat de-ketting niet goed beves tigd was. viel mej. C. Visser uit de zweefmolen. Ge'.ukk'g stond deze bijna stil. zoodat zij eenige lichte kneuzingen opliep. De kinderen van de openbare lage. re school II maakten Maandag onder leiding van het onderwijzend personeel een reisje naar Noordwijk aan Zee. Hoe wel het weer minder mooi was. hadden alle k nderen volop genoten. De collecte voor aanschaffing meu. bllair voor de nieuwe Ned. Herv. Kerk heeft f 1713.50 opgebracht. Lekkerkerk. Voor het examen Handels kennis 1. o. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer A. Kunst, alhier. Lexmond. Mej M. de Zeeuw slaagde als coctumière aan de Zwolsche modevak school. Nieuw-Lekkerland. Tijdens het onwe- der van Zondagavond is bij den landbou wer K. K een koe door den bliksem ge troffen en gedood. Nieuwland. De burgemeester heeft een vergadering van de gemeenteraad belegd tegen Donderdag 3 Augustus, des voorm. 10 uur, ter behandeling van de navol gende onderwerpen: 1. Ingekomen stuk ken 2. Onderzoek geloofsbrieven. 3. Voor stel van B. en W. tot verlenging van den ontruimingstermijn dier onbewoonbaar verklaarde woningen, pl gemerkt nos 68, 119 en 120 tot 4 September 1940. 4. Reke ning burgerlijk armbestuur 1938 3 Voor- loopige vaststelling gemeenterekemng 1938 6. Voorloopige vaststelling van de bedragen bedoeld in art 55 ter, 2e lid. der Lager Onderwijswet 1920. ten behoe ve der O.L. School alhier. 7. Vaststelling van de vergoeding voor het bijzonder on derwijs en de voor vergoeding in aan merking komende uitgaven over 1938 ten behoeve der bijzondere lagere school. NieuweTkerk a.d, IJssel. Mej Jo Post slaagde te 's-Ora^enhage voor het exa men costumière. Mej. Tollenaar, onderwijzeres aan de R.-K. schóól, slaagde voor het examen Handenarbeid. Noordeloos Zondagavond geraakte tij dens het onweder in verschillende huizen het electrisch licht onklaar, zoodut de petroleumlampen opgezocht moesten WEERBERICHT. Verwachting tot Donderdagavond: Regenbuien met kans op onweer; tijde lijk opklarend; weinig verandering iw temperatuur: meest matige Westelijke toto Zuid-Westelijke wind. Waterstand: Schoonhoven hg. water 7.45 uur. 146MJ Keulen stand 3.42 M.. val 0.13-M.i Maastricht 1 Aug.. 40.70 M.. was 0.01 M.' Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 62 graden Fahrenheit. Woensdag 2 Augustus: Op 21 18. onde», 7 49 Dinsdag 8 Augustus: Laatste Kwarw tier. Op 21 49. Wielrijders, licht op! 2 Augustus21 22 uur. worden. De volgende ochend heeft het^ personeel van het bedrijf de mankement ten weer in orde gemaakt. Festival. Ouderkerk a.d. IJssèl. De gem. zang- vereemging „Zang en Vriendschap" h.eld. ter gelegenheid van haar 20-jarig bav staan een festival aan de Kerkweg. Er waren 12 deelnemende vereen'g'n» gen. De prijzen, werden ais volgt be haald: lste prijs Muziekvereen. „Excelsior", Ouderkerk a.d. IJssel f 25; 2e prijs Man nenkoor „Door en voor het volk". Al- blasaerdam f 15; 3e prijs Dameskoor „Vriendschap", Berkenwoude f 10; 4e prys Muziekvereen. „Kunst na den Ar-, be d". Moordrecht f 5. Verde/- werden de directeursprijzen al» volgt toegekend: le prijs L. Nobel te Moordrecht f 10; 2e prijs H. D. vin As sendelft te Krimpen a.d. IJssel f 5. 3e prijs Joh. Hendnx, Ouderkerk a d. IJs sel f 2 50. Tot besluit van deze avond gaf de mm, ziekvereeniglng „Excelsior" een concert. De belangstelling was door het mooi» weer bijzonder groot. Waddinxvern. Tot tijdelijk onderwijzer, aan de Chr. M U.L O. school is benoemd de heer O. van Dam, alhier. Zevenhuizen. Zaterdagavond heeft de dresseerhondenvereeniging Rotterdam- Zuid op een terrein aan de Eendrachts- dijk een groote demonstratie met politie- en speurhonden gegeven. De honden leverden keurige prestaties en. volvoerden hun opdrachten feilloos. Voor al de hond van den leider. Due genaamd, trad op de voorgrond. WATERPOLO. I S.Z. Si P.C. II NAAR UTRECHT. Op bezoek bij Zwem lust III Schoonhoven. Donderdagavond gaat S.Z. P.C. II het competitieseizoen be sluiten met een wedstrijd tegen Zwem- lust III te Utrecht. De match vindt plaats in de zwemschool Liesbosch aan de Jutphaascheweg. HET TO URN OOI TE DOETINCHEM. Duitschland leidt. De spanning In he ttournool om de Hothy Cup is zeer toegenomen. De Hol-1 landsche ploeg was gisteravond als her-, leefd en zegevierde met 5—2 over Ft ank. rijk, Belgie speelde gelijk tegen Ita):#' <44), maar de grootste verrassing waf de 21 overwinnin gvan Duitschland op, Hongarije. De s'and luidt thans: DuitschlaiW 3 2 10 11—7 s' Hongarije 3 2 0 1 0—6 4 Belgie "3 1 2 0 11—9 4> Italië 3 0 2 1 1112 2 Nederland 3 10 2 '9—11 2 Frankrijk 3 0 1 2 612 1 CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Vrijdag 4 Auguftuv 's avonds 7.30 uur. Ds. E. Marchie vu» Voorthuizen, van Urk. GEREF. GEMEENTEN. 8TOLWIJK. Vrijdag 4 Aug. n.m. 2 30) uur, z.t., Ds. de Blois, van Gouda. Huwe lijksbevestiging. BERKENWOUDE Vrijdag 4 Aug., n.m-, 8 uur. Ds. van Oordt, van Zeis<. WOENSbAG 2 AUGUSTUS 1939 rSAitutA ars vta ROTTERDAM. Totaal aanvoer: paar den 201, veulens 162, magere runderen 818, vette runder»n 709. vette kalveien 36. gra.skalveren 27P. nuchtere ka.veren ''ivó .m hapen er. lammeren 37. varkens 1. b.sgen 2, bokker. en gelten 79 Prijzen per kg.: vette koeien le kwal. 75. 2e kwal 60, 3e kwal. 34—48; vette os sen 64, 58, 3448; stieren 55 48. 42: vet te kalveren 90, 72. 454-55: schapen 42, 37, 30; lammeren 47, 32. 27; graskalveren 46. 35; nuchtere kalveren 38. 33, 28; slachtpaarden 48. 40. 32» Prijzen per stuk: Schapen 18. 16. 14: lammeren 12. 9. 7; nuchtere slachtkalve- ren 8. 8. 5; nuchtere fokkalveren 20, 15. 10: slachtpaarden 210, 170, 105: werk paarden 310. 240. 110: veulens 50. 35. 25; stieren 255. 205. 145: kalfkoeien 260, 190, 140; melkkoeien 250. 185. 140 varekoeien 189. 140. 120; vaarzen 150. 130, 90 pin ken 110. 90. 70; graskalveren 53, 35, 28 bokken en geiten 7, 5. 2.72. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer korter, handel tamelijk, prijzen on veranderd, prima koe T8. prima os 6| c* stieren aanvoer als vorige week, handel aanvoer iets grooter, handel stug, prijzen minder, prima f 1: schapen en lamme ren aanvoer korter, handel sleepend. prijzen hooger nuchtere slacht- en fok kalveren aanvoer kleiner, handel stroef, nrijzen minder: paarden aanvoer iets korter, handel sleepend. prijzen hooger: kalf- en melkkoeien aanvoer grooter. kalm. prijzen iets hooger: vette kalveren handel kaim, prijzen als vorige week; varekoeicn aanvoer als vorige week, han del tamelijk, prijzen van vorige week te handhaven; vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel sleepend. prijzen onver anderd; graskalveren aanvoer iets min der handel tamelijk, prijzen lager; bok ken en geiten aanvoer grooter, handej slecht, prijzen leger. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig geduldig gedragen lijden, onze geliefde en zorg zame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JANNA NOBEL, Weduwe van den Heer T. de Waard, in den ouderdom van bijna 87 jaar. Berkenwoude: J. J. DAMSTEEGT DE WAARD. N. DAMSTEEGT. Lekkerkerk: C. OUDENES— DE WAARD. H. OUDENES. 1 Groot-Ammers: ADR.8 DE WAARD. J. DE WAARD— VERKAIK. Lekkerkerk W. A. DE WAARD. A. T DE WAARD. W. DE WAARD DEN OUDSTEN. T. DE WAARD. A. DE WAARD— VAN DER HEUL. J. DE WAARD. M. G. DE WAARD— VAN DER HEUL. Willige-Langerak: J .L. BROKKING DE WAARD. H. F. BROKKING. En Kleinkinderen. Lekkerkerk, 1 Aug. 1939. Opperduit 368. De teraardebestelling is bepaald op Vrijdag 4 Aug a s. - Vertrek van 't sterfhuis n.m. 1 uur. Eenige en Algemeene Kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Över- Grootmoeder LIJNTJE DE GRUIJTER Weduwe van A. (jouwens, in den ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam: - G GOUWENS. Lekkerkerk. 31 Juli 1939. Geen Rouwbeklag. VERTEGENWOORDIGING GEVRAAGD in zilveren werken, tegen provisie, in N.-H., door zakenman met 20- jarige vakkennis. Brieven, onder No. 655, aan het Bureau v. d. Blad. De Burgemeester van Lopik, Jaarsveld en Willige-Langerak maakt bekend, dat hij van 1 tot 30 Augustus a.s. met verlof Als waarnemend burgemeester van bovengenoemde gemeenten treden resp. op de heeren J. den Hartogh, J. de üier en H. Hakkesteegt. De burgemeester voornoemd: L. SChUMAN. DR. TEN CITE (Maagdarm-, Rheumatischf', Zenuwziekten) vanaf 5 Aug. tot 14 Aug afwezig. Rotterdam - Lendrachtsweg 65 GEVRAAGD: EEN FLINKE DIENSTBODE. Brieven franco, onder letter D. aan GEBR VAN DER WOUDEN Boekhandel Lekkerkerk. De cursus vangt aan: Dinsdag 5 September nam. 7l/t uur in Hotel Oskam Gedurende 35-37 weken eiken Dinsdag en Donderdag Drie lesuren a f I.- per week (bij voldoende deelname) Aanmelding tot uiterlijk 2 September as Van de vorige cursus slaagde 82 der cursisten Namens de Vereeniging van Winkeliers en Handeldrijvertden „Schoonhoven Vooruit" C. DE GRUIJTER, vQorz. A. VAN 1PEREN, secr. Wegens ziekte te koop, een nieuw modern gebouwd pand» waarin oa. winkel, woonhuis en broodbakken) met apart verhuurde bovenwoning (hoekhuis) TE GOUDA. Sinds 35 jaar gevestigd in centrum der stad. Geen tusschenpersonen. brieven, No j8, boek handel I. DE VEN te Gouda. Verlangt voor Uw reizen: ervaren chauffeurs en eerste klas materiaal. Het kost U niet meerl Telefoon 38 (doorl. bereikbaar) 3 Aug. 2 degen Luxemburg j 5 Schiphol, Velendam, Het Gooi 6 7 dagen Zwitserland 7 2 dagen Luxemburg 7 4 degen Luxemburg 9 Arnhem en Nijmegen 13 Luik (Tentoonstelling) 13 's midd. Hoek r. Holland, Westland 14 4 dagen Vlerlandentocht 14 6 dagen Luxemburg. 15 2 degen Ardennen 17 Noord-Veluwe-Tocht 20 6 dagen Vierlandantocht 20 7 dagen Zwitserland 21 4 dagen Luxemburg 23 Valkenburg 24 2 dagen Luxemburg Bij moordt in don ordaoascho roison zijn paspoort, maaltijden prijs begrepen. Prijzen ai Schoonhoven. De meeste mensen beseffen niet, dat zij anderen dagelijks hinderen door veronachtzaming van hun transpiratie. Hoed U daarom voor B.O. met Rexona. Het antiseptische Rexona-schuim bevat speciale gczondheidsbestanddelen en dringt door tot diep in de poriën van de huid, waaruit alle onzuiverheden, de oorzaak van B.O.!, verwijderd worden. Koop dadelijk een f tablet Rexona. en U is vrij van B.O.t i j OPROEPING! Houders van loten Witte Kruis, Panama, Antwerpen, Helgie, Congo, Weerbaarheid, Kott. Schouwburg, piu MlLLlUENEri bUkDfcN» LIGGtN NOG ONAFGEHAALD. L aat daarom uw loten nazien tegen 10 cent per no plus ct. porto, (aan postzegels insluiten), üratl» voor hen die zich abonneren op ons blad 150 per jaargang. Vraagt proefnummer. Adres: „Internationaal Ultlotinfliblad" f. 4ionr.tr 11-35. \l|mr|reti. Hlr» SI 1*00 Half Augustus GEVRAAGD: HALFWAS SCHOENMAKERSKNECHT P VERHAAR - Uitbeelding F 18a Alblasserdam. naar per stoomboot Reoderii op de Lek Plaatsbewijzen tot een beperkt aantal t m. 8 Augustus verkrijg baar ad. f 0.75 bij H H. Agenten en voor zoover voorradig op den dag der reis aan boord der boot a f 1- retour p. pers Kinderen v 61 m. lij. half geld Gezelschappen reductie. Zie aanplakbiljetten Mevrouw VAN HOOGSTRATEN. Prinses Jultanalaan 80, Rotterdam vraagt too spoedig mogelijk EEN NETTE HELDERE DIENSTBODE. Katoen dragend; met koken be kend; v.ggv. 1 GEVRAAGD: EEN HET MEISJE, uit den boerenstin klein gezin, met huls. verkeer. PG Geen kaas makerij. niet onder dp 17 jaar Br met opg. van verl. loon aan W. BUITENHUIS. Haarl meer. post Abbenes, Turfsnóor 160. n loglea G'een beier «drej voor Ondertrouyk.irten J+P V o-tikkerw v,Q JSoojen.Stbooalio.vct GEVRAAG»); intern; zelfst. kunnende werhen: voor noodhulp of vast \8weelincklaaji 77 j Bilthoven. Oevraagd per 1 Aug of eerder extern, in Rusthuis. Salaris f 3U I per maand. Van Stolkweg 12, Den Haag. GEVRAAGD voor 1 Septembèr: R.-K. MEISJE, voor dag en nacht .goed kunn. werken en koken. Aanmelden: Laan van N O. Einde 252, Voorburg Telef. 722444. TE KOOP: In zeer goeden staat zijnde WOONHUIS met VEESTALLING. benevens &TEENEN VARKENSSCHUUR -en 150 roe BOUWLAND, benevens eer- I ste klas BOOMGAARD, alles aan elkaar gelegen B 393, Tiendweg. Nieuw-Lekkerland. Elke advertentie in dit olad opent kan sen op nieuwe klanten 's avonds uur HOOFDSTRAAT 149 BERGAMBACHT Uitsluitend le kwaliteit tegen de laagste prijzen! Specialiteit in eigen bereide bijne Vleeschwaren en Worstsoorten. ALS OPENINGS- RECLAMt ontvangt ieder, die voor lO cent fcesieedt, ten schaaltje diverse worstsoorten cadeau I Deze reclame geldt vanaf de opening tot en met Zaterdag 5 Augustus. beleefd aanbevelend,

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 2