(tftooU wandeltocht Plaatselijk nieuws Schoonhovensche Courant UeU u cuds intyt&clvciuth.? Inscnrijfbiljet-, Plaatselijk nieuws Burgerlijke stand VRIJDAG 25 AUGUSTUS 19» DE NORMALISATIE VAN DE HOLL. IJSSEL. GROOTSCH EN INTERESSANT WERK NADERT ZIJN VOLTOOIING. Hoe de rivier wordt omgelegd. Ouderkerk a.d. IJssel. Een interessant en uit waterbouwkundig oogpunt be langrijk werk, n.l. het omleggen van de Holl. Ussel nabij de buur «schap „De Öpreeuwenhoek" te Ouderkerk ad. IJssel, nadert zijn voltooiing. Bij de door den Rijkswaterstaat in studie genomen plan nen tot normalisatie van deze rivier stond men ten aanzien van het recht- maken van deze voor de scheepvaart zeer hinderlijke bocht in „De Spreeuwen- hoek" voor een waar probleem. Van de aanvankelijk geopperde plan nen om de rivier door de polder „De Nesse" te laten heen loopen, is men te ruggekomen, wegens het verzakkingsge vaar der nieuw aan te leggen dijken en ook wegens de te hooge kosten. Zoo kwam men allengs op het plan, de bestaande rivierdijken niet aan te tas ten, maar de geheele buurtschap „De Spreeuwenhoek" te laten verdwijnen, een plan waaraan tientallen woonhuizen, de fraaie tuin met hoog opgaand geboomte en de steenfabriek van den heer A. Mijn- lieff ten offer moesten vallen, alles te- samen beslaande een buitendijks gele gen oppervlakte van pl.m. 2 H.A., waar omheen de rivier stroomde. Twee jaar geleden werd reeds met de onteigening van de hiervoor in aanmer king' komende perceelen een begin ge maakt en in Mei van het vorige Jaar vingen de afgravingswerkzaamheden on der auspiciën van de Nederl. Heidemaat schappij aan, een werk dat, in werkver schaffing uitgevoerd, gedurende 14 maan den aan gemiddeld 180 arbeiders uit Ouderkerk en omliggende gemeenten werk verschafte. Deze door een kade om sloten uiterwaard was voor enkele weken zoover uitgegraven, dat men die kon la ten volloopen en nu restte nog het weg- ♦aggeren van de kade. Dit werk wordt uitgevoerd door het aannemersbedrijf van de fa. A. Prins Th.zn. te Sliedrecht, die het voor f 168.000 heeft aangenomen en begin vafi dit jaar nabij de Julianasluls te Gouda met het uitdiepen van den Ussel begon. Over een lengte van pl.m. 6V* KM. werd de vaargeul ongeveer een meter dieper gemaakt en 15 a 20 Meter breeder. Op sommige plaatsen is de rivier thans 100 M. breed. Hoever men gevorderd is. De vorige week werd de kade aan de N.-O. zijde van de öpreeuwenhoek" door de groote baggermolen aangetast en na verloop van tijd hadden de verslindende kaken van het monster een gat in de kade geknaagd. Thans ligt de groote mo len rechtvoor de villa „Huize Spreeuwen - hoek", die bewoond wordt door den bur gemeester van Ouderkerk a.d. Ussel, mr. F. J. van Beeck Calkoen. Want een ge deelte van de buurtschap verdwijnt niet, maar wordt eenvoudig van Ouderkerk's grondgebied losgemaakt en zal geduren de eenige weken als een eilandje in de rivier komen te liggen. Een smalle kade aan de westzijde van het voormalige terrein geeft momenteel nog toegang tot dit patriciërshuis, maar binnenkort zal de baggermolen ook hier zijn alles vermalende tanden inzetten en de laatste „band" met Ouderkerk zal worden doorgesneden. Een kleinere baggermolen werkt ach ter de groote aan, om het talud van de in wording zijnde oever te baggeren, daar de groote molen niet zoo dicht aan de kant kan komen. Is de doorvaart eenmaal tot stand ge bracht en het nieuwe riviergedeelte ter beschikking van de scheepvaart gesteld, dan zal de opspuiting van het oude vaarwater, dat Nleuwerkerk's grondge bied wordt, kunnen beginnen. Hiermede zal Ouderkerk ook zijn laat ste steenfabriek verliezen, daar deze dan op Nleuwerkerk's grondgebied aan de overzijde der rivier zal worden voortge zet. Het geheele werk als onderdeel van de vaarweg RotterdamGoudaAmster dam zal eerst in 1941 zijn beslag krijgen. Volgend Jaar zal de aanbesteding van de verdere uitbaggeringswerken plaats heb ben. Het traject RotterdamGouda zal dan door afsnijding van diverse bochten 2 K.M. korter zijn. ONBEVOEGD AUTOBESTUURDER? Bletewijk. De politie heeft wederom êen onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het doodelijk ongeval gebeurd op de nationale feestdag, waarbij de 4-jarige A. Hogebrug om het leven is gekomen. Naar thans blijkt, werd de auto, welke het ongeval veroorzaakte, bestuurd door een ander persoon dan aan "an kei ijk was aangenomen. Deze persoon bezat, naar verluidt, niet de bevoegdheid tot het be sturen van een auto. Eenige Jongelui, welke Zaterdag- de v.v, „Blauw Wit" bezochten, hadden de aardigheid, bij herhaling voetzoekers te slingeren tusschen het publiek. Ge meente-veldwachter Van Marie heeft de lastige bezoekers enkele malen gewaar schuwd en daarna kregen zij een proces verbaal. REUNIE-BIOSCOOP. Gouda. De bezoekers van de Reünie Bios coop zullen dit weekend niet te kla gen hebben over gebrek aan verstrooiing. De film „Die verduivelde waarheid" is wel bij uitstek geschikt, om uit de sombere sfeer van deze dagen te geraken en niet ten onrechte noemt Reünie haar „Een feest van de lach". Cary Grant Irene Dunne, Ralph Bellamy, ze doen om het hardst hun best om te laten lachen en dat gelukt hen buitengewoon, want het filmwerk, hoe simpel ook het gegeven is, vormt een meer dan vermakelijke aan eenschakeling van de grappigste avontu ren. Van een ander genre, vol spanning en sensatie, is de film „De Trots der Marine" waann het goede werk van Charles Bick- fort valt te bewonderen Dit onderhou dend filmwerk zal zeker in de smaak vallen. Vrijdag is er een populaire voorstelling, Zondagochtend kan men genieten van on ze landgenoote. Lien Deyers, die optreedt in de film „Is mijn man niet geweldig?" en Woensdag draalt „De Trots der Mari ne" iri* de matinee. Men zie de advertentie. Giessendam. Bij den agent der arbeids- bemiddel.ng staan thans nog 110 perso nen als werkloos ingeschreven. Het aan tal is weer stijgende. Bij besluit van den commissaris der Koningin zijn 15 personen voorgoed vrij gesteld wegens broederd'enst. Pijnlijke val. Giessendam. Toen Dinsdagavond de wed. A. van Loon op de zolder eenige bezigheden had verricht, gleed bij het naar beneden gaan de trap onderu t, waardoor zij viel. Met een diepe vleesch- wond en twee gebroken enkels werd ze opgenomen. Dokter E J. Huetlng, bijge staan door den heer D. de Jong (EHB. O.) verleenden de eerste hulp. Op adv.es van dokter Huetlng werd zij naar het ziekenhuis te Dordrecht vervoerd. Giessendam. De gemeenschappelijke regeling van de schoolartsendienst „Mer- wekring", die op 31 Augustus zou eindi gen, is door de betrokken gemeenten verlengd en wel voor 5 jaar. De post op 31 Augustus. Giessendam. Het P.T.T. kantoor zal .31 Augustus geopend zijn voor de postdienst van 8.3010 uur, doch niet voor de be handeling van postzegels, postbewijzen en quitantiën, voor belastingbetalingen en den postcheque en girod.enst met uit zondering van de spoedbehandelmgen Er wordt die dag één brief- en pakketpost bestelling uitgevoerd. Er vinden twee postverzendingen plaats, waarvan de laatste buslichtingen zullen geschieden: richting Gorinchem 5.25 en richting Dor drecht 7.55 uur. Voor den telegraaf- en telefoond enst is het kantoor geopend van 8.30—12.30; 13.30—15.30 en 18—19 uur. Giessen-Oudekerk. De collecte ten bate van het restauratiefonds van de Ned. Herv. Kerk, heeft f 22,68' j opgebracht. Paard up h Haastrecht. De landbouwer M. Moons uit Stein bevond zich op de provinciale weg nabij het dorp met een tweewielig rijtuigje. Het paard sloeg op hol en de zitting werd verloren. Een 4-jarig doch tertje viel achter in het wagentje en zoo holde het paard het dorp in, waar het geval groote schrik veroorzaakte. Mede doordat het op dat oogenblik vrij stil was dp de weg, kwamen geen persoon lijke ongelukken voor. Gemeenteraad. Hardinxveld, Maandag 28 Aug., des avonds half acht, komt de raad in open bare vergadering bijeen. Op de agenda staan de volgende punten: Benoeming onderwijzer school IV (vacature Helm- sing); voorloopige vaststelling uitgaven openbaar lager onderwijs over 1933, ge meenschappelijke regeling vleescnkleu- ringsdienst; vaststelling nieuwe vearde- ning, regelende samenstelling en werk kring commissie strafverordeningen, on- derhandsche aanbesteding Parallelweg en wijziging gem.-begrooting 1939. - Luchtbescherming. Het- en Boeécop. In verband met een te houden demonstratie op het gebied van brandweer, luchtbeschermingsdienst, E. H.B.O. en politie, had Dinsdagavond op de Raadkamer een voorbereidende be spreking plaats tusschen bovengenoem de groepen. De leiding berustte btj den opperbrandmeester, tevens hoofd van den luchtbeschermingsdienst, den heer A. J. S tra vers. Mede waren aanwezig dokter SohuckinkKool van Lexmond, de heer H. K. Schuitemaker, hoofd van de Ont- smettingsdienst en de gasverkenners. De voorzitter deelde mede, dat nog deze week op een onverwacht oogenblik de burgemeester een alarmsein zou ge ven, waarna de opperbrandmeester aorg draagt, dat dH alarm per Auto door de dat een leder zich naar een afgesproken plaats (de Kerk) moet begeven. Vandaar uit zai men naar de denkbeeldige brand trekken. Daar aangenomen word* dat deze brand door een bom vanuit de lucht is ontstaan, dat het terrein tevens door een gasbom is besmet en dat enkele per sonen zijn getroffen, moeten dezen eerst door de E.H.B.O. en de gasverkenners geholpen worden, waarna de brandweer pas kan optreden. De verschillende groepen en personen werden 'ngedeeld en een herkenningsband uitgereikt, waarna gelegenheid werd ge geven tot het stellen van vragen, waar van een ruim gebruik werd gemaakt. Na afloop der bespreking hielden de leden der E H B O., alsmede de gasver kenners onder leiding van den dokter en het hoofd van de dienst nog enkele oefe ningen. De gevonden schat. Hei- en Boeicop. Het geld, dat, zooals we de vorige week meldden, op een bouw werk is gevonden door den aannemér A J. Stravers, is deze week verdee.d. De heer Straver heeft als vinder de helft en de e genaar van de grond, de heer G. Verheij.n heeft de andere helft gekiegen. Elke helft bestond uit tien gouden tien tjes en '15 rijksdaalders. Voor be.den een buitenkansje. Toen het 11-jar.g dochtertje van den heer S. Woensdagmiddag uit school naar huis fietste, geraakte een bij achter haar brilleglas verward, waardoor het beest haar een steek vlak bij het oog toebracht. Het gelukte haar, het insect van achter het brilleglas te verwijderen, waarna zij huilende van pijn huiswaarts ging, waar de hevig opgezette plek achter onder het oog verbonden werd. Het geval blijkt geen ernstige gevolgen te hebben. Jaarsveld. Bij de vele groote aardappe len, die de heer H. van G. rooide, was er één, „een „vroege blauwe", die het ge- Wicht had van 8'/» pond. Tewaterlating. Krimpen a.d. IJssel. Gisteren is van één der hellingen van C. van der Gies- sen «Sc Zonen's Scheepswerven te Krim pen aan de IJssel het motorschip „Im port" met goed gevolg te water gelaten, nadat de laatste beletselen waren weg genomen door Liesbeth Staab, dochter van den directeur dér ReederiJ. Het schip is in aanbouw voor de Rot terdam - Londen Scheepvaart Mij. te Rotterdam, en heeft een draagvermogen van circa 600 ton. Langerak. Tegen D. K. is proces-ver baal opgemaakt, wegens overtreding van art. 2 van het Crisis-Melkbes'.uit 1336. Hooibroei. Langeruigeweide. Bij een der veehou ders is de hooiberg reeds gepeild Dit pei len gebeurde op eigen verzoek. E gen aren van hooibergen wordt aangeraden, bij eventueele hooibroei, direct de politie of een der brandmeesters te waarschuwen; hierdoor voorkomt men onaangenaam heden. Gevonden: een rijwielbelastingmerk 19391940. Inl. gem.-veldwachter. Langeruigeweide. De gemeenterekening gewone dienst 1938 te Langeruigeweide is door den raad voorloopig vastgesteld in ontvangsten op f 19.235.21, uitgaven f 17.821,13, batig slot f 1414,08. Kapitaal- dienst ontvangsten f 26.497,99, uitgaven f 28.216,69, nadeelig slot f 1718,70. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur 1938, te Langeruigeweide, is door den Raad vastgesteld in ontvang sten en uitgaven op f 753,30. Politienieuws. Langeru'geweide. S. heeft bij den ge meente-veldwachter aangifte gedaan dat K. hem heeft mishandeld. Proces-verbaal is opgemaakt. W. V. deed aangifte, dat bij hem 10 Jonge hennen zijn ontvreemd, terwijl S. meldde, dat onbevoegden 2ijn geit molken. Langeruigeweide. Veilingvereeniglng Driebruggen e.ó. Aanvoer 5523 stuks. Prijzen: kipeleren 1 3.95—4.20; hen eieren f 2.75—f 2.80, alles de 100 stuks. Diverse soorten peren 2035 cent per mand. Weiboter 60—65 cent p. pond. Lekkerkerk. De uitslag van de wed vlucht, uitgeschreven door „De Postduif Lekkerkerk" is als volgt. De /ereeniging nam met 199 Jonge duiven deel aan de vlucht vanuit Clney, afstand 181 K.M. Gelost 6.15 uur. Snelheid le duif 1095 M. per minuut. Joh. de Jong 1 en 21; B. de Jong 2, 11, 14, 16 en 23; Hofwegen 3, 15, 19 en 25; A. van Zoest 4; P. Slingerland 5, 10, 13 en 27; Zwartbol 6; Bronsema 7 en 39; Bram van Risp 8, 17 en 24; Adri van Risp 9, 22 en 26; A. de Groot 12; Cor Mudde 18 en 36; T. Roest 20; W don Boer 28 en 35; Boudesteijn 29 30 en 34; D. v. d. Graaf 31; Aart Daalwijk 32; H oogenboezem 33; Stoppelenburg 37; Mart. Mudde 38; MuddeRos 40. Aan komst le duif 8.59.44 uur, laatste 9.45.27 uur. De schilderij met duif, geschonken door Adri van Risp, werd gewonnen door MuddeRoe met laatste prijs. Zooals men weet heeft de Schoonhovensche Courant op 9 September een wandeltocht uitgeschreven. Alle deelnemers ontvangen een medaille en verder worden verschillende fraaie prijzen uitgeloofd. Zoo niet, volg dan het voorbeeld van vele anderen, en geeft ij alsnog op aan den algemeenen leider, den heer Bram Kara, Lopikerstr. h3, Schoonhoven telefoon 59 Reglement wordt op aanvraag toegezonden. De oudste wandelaar van Nederland, de heer C. Weber uit Utrecht, oud 73 /aar, die ook de Vier- daagsche heeft medegemaakt, heeft ingeschreven voor de wandeltocht Schoonhovensche Courant. Hooidmarcch 25 km. jeugdmarich 20 km. Woonplaats Hat inlaggaid zend Ik hierbij per Inschrijvingen zonder dat geifjktfjdig het inleggeld wordt overgemaakt of betaald wordan tarzljda gelegd Inschrijvingen na 2 September f 0 10 hooger. Dit biljet in te zenden aan Alg Secretariaat, Bram Kara, Lopikerstr. 43. Schoonhovan avond het sportfee** eeargaj»*seerd door gemeente zal worden doorgegeven, zoo- He* Bij het straw on weder, dat gistermiddag woedde, is voocal in Opperduit over de We.ering ontzettend veel water gevallen. De bliksem sloeg in de in aanbouw zijnde woning van den heer D. Neven in de Julianastraat. In de woning werd groote verwoest ng aange richt. De in de werkplaats zijnde perso nen werden met getroffen. Molenaarsgraaf. De Zondag in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor de Inwendige Zending bracht f 43,60 op. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De Evangelisa tiecommissie houdt Zaterdagavond een openluchtbijeenkomst te Kortenoord, met medewerking van Wet zangkoor. Als spre ker treedt op ds. G. Toornvliet. Met het dempen van enkele gedeel ten der smer.ge alooten rond de Ned. Herv. Kerk is een aanvang gemaakt, jammer is het, dat niet alle slooten in deze omgeving ineens worden gedempt, Aan doorvoering van dit plan zijn ech ter groote kosten verbonden, terwijl hieraan tevens de eigenaren de noodige medewerk, ng zouden moeten verleenen. Het uitbreidingsplan. Nieuwerkerk a.d. Ussel. In het gebouw van het provinciaal bestuur aan het Lan ge Voorhout te 's-Gravenhage, zal Dina- dag 29 Augustus in openbare behande ling worden genomen de ingekomen be zwaarschriften inzake het uitbreidings plan voor deze gemeente, reclamanten zijn het bestuur van de polder Prins- Alexander, P. F. Oudijk. wed. Mijnliefj P. de Bruin, wed. Streng, Houdijk en Anth. Ooms, het'gemeentebestuur wordt vertegenwoordigd door ir. Verhagen, ter wij] reclamanten vertegenwoordigd wor den door mr. Smit. Het Oranjefeest. Oudewater. Het programma voor het feest op 29, 30 en 31 Augustus is als volgt samengesteld: 29 Augustus: Opening met medewer king van blaasorkest en koor van boeren en boerinnen en om 7 uur 's avonds rond gang door de stad. 29 Augustus: Bloemencorso en massa le kinderhulde voor het stadhuis. 2 uur matinee en hoogeschoolrljden, vrijheids dressuur en optreden van 8 dwergpaar- den. 's Avonds f eestconcert op de Markt door Sonorita. Daarna met muziek naar het feestterrein, waar het boeren- en boerinnenkoor weer zal zingen. 31 Augustus: 9 uur koraalmuziek van de toren; 10 uur allegorische optocht; 1 uur kanowedstrijden; 2.30 uur sport- en tumdemonstraties; 6 uur windhonden- rennen; li uur vuurwerk op het Gas- plein. Nuchtere kalveren. Oudewater. Nuchtere kalveren worden alhier en in den omtrek opgekocht te gen 36 gulden per stuk. Reeuwijk. Vrijdag 25 Aug. organiseert de afd. Reeuwijk van de L.TJ3. (afd. Jonge boeren) een Jongveedag met vee- beoordeelingswedstrijd op het Dorp Dat zal zijn een openbare les in veekennis. De Jury bestaat uit de heeren Ir. f. Verhoeven, rijksveeteeltconsulent te Den Haag en den heer A. J. Verklelj, tech nisch adviseur van 4e L.T3 Zes jongelui zaten op de leuning van de Middelburgscheweg. Plotseling begaf eén van de kettingen het met het gevolg, dat eén der Jongens, D., achter over kopje onder in de wetering tuimel de. Omstanders schoten te hulp en wis ten den jongen behouden aan wal te brengen. Een verbetering. Reeuwijk. Wanneer in één of ander deel van de gemeente plotseling een sto ring in het electrisch licht ontstond, moest-men dikwijls geruimen tijd fietsen om dit tér kennis te brengen van den opzichter van het GEB., den heer Kloet die in het centrum aan den Raadhuis- weg woont. Vooral voor de inwoners in de uithoeken der gemeerde was dit zeer lastig. De woning van den heer Kloet is daarom thans telefonisch aangesloten. Het nummer is no. 28, Reeuwijk. Gevonden: Een rozenkrans, te bevr. bij W. den Ouden, Dorp; een nieuwe melkbus, te bevr. bij den veehouder N. van Leeuwen, Nieuwdorperweg. Ongelukkige vaL Reeuwijk. Toen mej. v. d. L., wonende aan de Kerkweg, in de afd. Tempel fiet ste, had zij het ongeluk met haar rijwiel te slippen, waarbij zij zoo ernstig viel, dat zij ernstige verwondingen opliep aan één harer handen. Dr. Batelaan verleen de de eerste hulp. Streefkerk. Uitslag van de op Zondag gehouden wedvlucht van de P.V. „De ge vleugelde bode" van Eisden, afstand 138 KM. De duiven werden gelost te 8 uur. Aankomst eerste duif 10.07.08 uur, laatste 10.51.57 uur. Prijzen: K. de Bruijn 1, 11 en 16; F. Stout 2, 4, 9, 17 en 18; W. L. Schippers M.Hzn. 3, 14 en 15; J. van de Graaf 5 en 6; K. du Bols 7, 12, 13 en 20; M. Looren de Jong 8, 10 en 19. Voor het op 31 Augustus te houden kinderfeest is ongeveer f 240 ingezameld. Gevonden voorwerpen: 1 koffer met Jonfeens- en meisjeskleeren en een mond harmonica; inl. gem.-veldwachter. Welverdiende rust. Waddinxveen. Na 39 jaren van bijzon der trouwe dienst bij de P.T.T. gaat 15 September de hoofdbesteller C. Kroon met pensioen de dienst verlaten. In 1900 begon Kroon zijn postale loopbaan te Ter Aar, ln 1902 kwam hij naar Waddinx veen. Gedurende deze 37 Jaren heeft Kroon zich veel vrienden verworven in deze gemeente; door zijn opgewekt hu meur genoot hU vooral onder de jonge ren aller sympathie. Niet alleen aan het P.T.T. bedrijf gaf Kroon zijn krachten, ook in het vereeni- gingsleven nam hij een vooraanstaande plaats in en zal deze, naar wij mog°n hopen, nog lang blijven inyemen. Voor de bijz. vrijw. landstorm en de Burgerwacht heeft hij wel het meest geijverd, terwijl hij tevens lid is van talrijke andere ver- De besteller F. van Rooyen werd over geplaatst naar Rotterdam. Voorloopig Zullen enkele hulpbestellers deze plaatsen innemen,. t TRUDAG 25 ADGUSTTJS DE VEE- EN ZUIVEL- TENTOONSTELLING. Donderdag is te Gouda de jaariijksche Vee- en Zuiveltentoonstelling onder groo te belangstelling gehouden. Reeds vroeg in de morgen kwamen teer velen van het platte land en ook uit andere steden naar Gouda, om dit evene ment op het gebied van vee en zuivel bij te wonen. Op het Veemarktterrein hingen overal vlaggen en waren plan ten - versieringen aangebracht. Om half üen had in het Veemarkt restaurant de opening der tentoonstelling plaats. Wie er waren. Onder de aanwezigen waren om. dr. K. F. O. James, burgemeester van Gou da, de heer G. J. J. Pot, gemeente-secre taris, de wethouders C, H. Koemans, voor zitter van het Algemeen Comité der ten toonstelling, E. A. Polet en mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen. Voorts waren er de heeren ir. H. G. A. Leignes Bakhoven, inspecteur van het Veeteelt- en Zuivelwezen, als vertegen woordiger van den minister van econo mische zaken; C. G. Roos, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland; de burgemees ters van Gouderak, Haastrecht, Stolwijk en Vlist, Moordrecht.en Zevenhuizen; de heer J. J .C. Jurling Beek, rijkszuivelin- specteur; ir. W. J. Huisman, rijkszuivel- consulent voor Zuid-Holland; mevr. IJff Boer, presidente van den Plattelanders Vrouwenbond; en mevr. F. T. v. d. Tor renVeendrop, presidente van den Bond van Boerinnen en andere Plattelands- Opening door den burgemeester. De burgemeester van Gouda, dr. K. F. O. James, ving omstreeks half tien zijn openingstoespraak aan. Hij drukte zijn spijt uit over de verhindering van den minister van economische zaken, doch zeide, zich gelukkig te prijzen, diens ver tegenwoordiger te mogen begroeten. Tevens heette hij mede namens het gemeentebestuur welkom den heer C. G. Roos, lid van Ged. Staten. De burgemees ter zeide, het zeer te waardeeren, dat het provinciaal bestuur nimmer nalaat in den persoon van een zijner Gedeputeerden, van zijn belangstelling voor dit Goudsche evenement te doen blijken. De vertegenwoordiger van den minister spreekt. Ala vertegenwoordiger van den minis ter van economische zaken, voerde ir. H. G _A. Leignes Bakhoven, het woord. Hij betuigde den spijt van den minister, dat deze door ambtsbezigheden verhinderd was persoonlijk aanwezig te zijn. Spr. uitte de wensch, dat deze ten too natel - lipg in alle opzichten moge slagen en in de komende Jaren door samenwerking tusschen stad en platteland, steeds deze tentoonstellingen kunnen worden gehou den. Na deze rede werd koffie geserveerd, en vervolgens werd een rondgang over de tentoonstellingsterreinen gemaakt. BEKROOND VEE EN ZUIVEL. De Vee- en Zuiveltentoonstelling heeft Zich in een groote belangstelling mogen verheugen. Circa 1200 betalende bezoe kers passeerden de controle. Des middags werd op de Markt een ge- costumeerde ringrijderij gehouden. Het rapport van de Jury, die het ter tentoonsteliling ingezonden vee heeft ge keurd, luidde gunstig. Over het algemeen waren er naar het oordeel der Jury bui tengewoon goede Inzendingen. Het vee was van zeer goede kwaliteit, maar de kwantiteit was minder. Op dez registreert dan totaal waren er tengevolge van de var kenspest een honderd inzendingen var kens minder dan verleden Jaar. De inzendingen kaas waren beter dan het vorig jaar. De kwaliteit was zeer gun stig, wat evenwel niet altijd het gevaj was omtrent het fokken van de kaas, waarvan bij het ouder worden pas de ge breken naar voren komen. Hier laten we volgen de door de Jury toegekende eerste prijzen voor de in zending kaas: Klasse 1, Goudsche kaas van 3—6 kg.: C. v. Herk, Ouderkerk a.d. Ussel; Klasse 2, Goudsche kaas van 6—9 kg.: A. Bogaard, Stolwijk; Klasse 3, Goudsche kaas van 912 kg.: C. van Herk, Ouderkerk a.d. IJssel; Klasse 4, Goudsche kaas van 1219 kg.: A. Bogaard, Stolwijk; Klasse 5, Goudsche kaas, zeer zware vanaf 20 kg.: Jan Oskam, Schoonhoven (2 ex.). Bekroond vee. Geregistreerd vee (Zwartbont Friescb- Hollandsch veeslag) le prijzen: Klasse L stieren: Gebrs. Verburg, Nieuwkoop (Meine 36) geb. 28 Jan. *36. Klasse 2, stieren: G. Baan, Oud-Alblas (Emma's Hans) geb. 8 Oct. *36. Klasse 3, stieren: W. Boer, Bodegraven (pk* kamp. prijs) (Exellent) geb. 26 Febr. *38. Klafififl knlf<4iety-n ninfymqfl Jong Czn„ Hoornaar (Tom) geb. 10 Oct. 1938. Klasse 5, kalfstieren: C. de Jong Jzn„ Noordeloos (Martin) geb. 13 Febr. '39. Klasse 6, kuiakalverenA. Bongers, Hoornaar (Bastiaantje) geb. 12 Jan. '39. Klasse 7, beste groep van 3 kuiskalve ren van 1 eigenaar: A. Bongers, Hoorn aar. Klasse 8, melkkoeien van 5 Jaar en ouder: C. Bikker W. Azn„ Noordeloos (Elsje) geb. 9 Maart "36 en kamp. prijs. Klasse 8a, idem: A.«Boer, Stolwijk (Kee F.R.) geb. in 1934. Klasse 9, idem van 3 en 4 Jaar: J. Bik ker W. Azn„ Noordeloos )Jannigje, 2 j.) met kamp. prijs. Klasse 9a, idem: J. van Reeuwijk, Gouda (No. 44 3 Jaar). Klasse 10, melkvaarzen: A. Bongers, Hoornaar (Nora, 3 jaar). Klasse 11, zichtbaar dr. koeien van 3 jaar en ouder: W. A. v d. Linde, Nieuw- Helvoet (Tjitske v. Westhoeve) geb. April *34 en kamp. prijs. Klasse 12, zichtbaar dr. vaarzen: C. J. Leenheer, Rhoon (Fansa) geb. 23 Oct. 1936. Klasse 13, pinken: L. 't Mannetje te Nieuw-Helvoet (Kekke) geb. 19 Nov. '37. Klasse 14, coll. van 4 melkkoeien van 1 eigenaar: W. A. v. d. Linde, Nieuw- Helvoet. Klasse 15, coll. van 3 pinken van 1 eig J. Bikker W. Azn., Noordeloos. Geregistreerd vee Rubriek II (Gro ninger Blaarkop veeslag): Klasse 1, stieren: L. van Leeuwen, Alphen a.d. Rijn (en kamp. prijs). Klasse 2, idem: N. van Zwteten en M. van Gaaien, Hazerswoude (Kobus) geb. 4 Maart '37; Klasse 3, idem: M van Zwieten, Al phen a.d. Rijn (Amor) geb. 17 Maart '38 Klasse 4, kalfstieren: geen le pr. toe gekend; Klasse 5, idem: M. van Zwieten, Al phen a.d. Rijn (Wilson) geb 24 Febr. '39 Klasse 6, kuiskalveren: Stal v. d. Kloot Meyburg, Alphen a.d. Rijn (öaartje) geb. 6 Febr. '39; Klasse 7: geen inzendingen. Klasse 8, melkkoeien van 5 jaar en ouder: Stal v. d. Kloot Meyburg, Alphen a.d. Rijn (Gerarda) geb. 1 Maart '32 en kamp. prijs; Klasse 8a, idem: geen inzendingen; Klasse 9, melkkoeien van 3 en 4 Jaar: A. H. Rotteveel, Oude Wetering (Jenny) geb. 11 Mei '35; Klasse 9a, idem: G. van Baaien, Al phen a d. Rijn Adriana II), geb. 18 April '36; Klasse 10, melkvaarzen: Stal v. d. Kloot Meyburg, Alphen a.d. Rijn (Louise) geb. 2 Jan. *37; Klasse 11, zichtb. dr. koeien van 3 ja ren en ouder: Stal v. d. Kloot Meyburg, Alphen ad. Rijn (Corrie) geb. 9 Maart 2931; Klasse 12, zichtb. dr. vaarzen: le pr. niet toegekend; 2e pr. Stal v. d. Kloot Meyburg, Alphen a.d. Rijn (Betje) geb. 25 April '37; Klasse 13, pinken: W. de Wit, Lisse (Lieze) geb. 2 Febr. *38; Klasse 14, coll. van 4 melkkoeien van 1 eig. stal v. d. KIoot-Meijburg Alphen a.d. Rijn. Klasse 15, coll. van 3 pinken van een eig. H. F. J. Mooren, Leimuiden. Ongeregistreerd vee, Rubriek III: le prijzen: A. van Vliet, Reeuwijk 1'2 jr. stier z.br.t.); G. Kwakernaak, Nieuw Reeuwijk kalf stierGebr. v. d. Berg, Bergambacht (kuiskalf); J. van Leeu wen, Alphen a.d. Rijn (beste groep van 3 kuiskalveren van 1 eig); G. J. G. van Lieshout, Hekendorp (melkkoe, afgew.); J. van Reeuwijk, Gouda (coll. van 4 beste melkkoeien van 1 eig.); H. Zant- man Jr., Badhoevedorp (de beste versch gek. hebbende melkkoe, afgew.); H. Zantman Jr„ Badhoevedorp (zichtb. dr. koe, afgew.); Gebr. v. d. Berg, Bergam bacht (coll. van 3 pinken van 1 eig.)G. Vonk-Noordegraaf, Ouderkerk a.d. Us sel (öchtb. dr. Schol met n.m. dan 4 br.U; J. Poot, Kethel (beste afgew. koe v. d. mesterlj); J. van Leeuwen, Alphen &.d. Rijn (besta niet afgew. koe v. d. mesterij); Gebp. v. d. Berg. Bergambacht (beste melkkoe gesch. v. d. stier); H. Zantman, Badhoevedorp (dikbil v.d. mes terlj); J. van Leeuwen, Alphen a.d. Rijn (dikbil v. d. mesterij m.njn. dan 2 br. t,) A. Renes, Bergambacht (dikbil graskalf) Vette koeien, Rubriek IV: le prijzen: A. Rijnsburger, Leider dorp (en kamp. prijs); W. van Rouwen daal, Maartensdijk: A. Rijnsburger, Lei derdorp; J. van Vliet, Gouda; A. Rijns burger, Leiderdorp; J. Oskam, Wllllge- Langerak. Schapen, Rubriek V (geregistreerd): le prijzen: Rammen - P. J. Houtman, Zoetermeer; P. Borst, Heerhugowaard; A. v. d. Breggen, Waddinxveen; Ooien - P. Ripping, Berkel; A. v. d. Breggen, Waddinxveen: P. Ripping, Berkel; 4 na komelingen - A. d. Breggen, Waddinx veen; Ooien met lammeren - A. d. Breggen, Waddinxveen Schapen, Rubriek V (ongeregistreerd): le prijzen: W. F. Comellssen, Gouda; J. Visser, Gouda; K. Both, Streefkerk; A. Boer, Stolwijk. Bokken en geiten, Rubriek VI <tcrr- le prijzen: J. Slob, Groot-Ammers; H. Schep, Groot-Ammers (en kamp. prijs); T. v. d. Heuvel Pzn., Koolwijk; A. van Vianen, Groot-Ammers; Gebr. de Jong J. Czn„ Stolwijk; Geitenfokver. „Streef kerk; T. Anker, Stolwijk; Adr. Muylwijk Ottoland; geitenfokvereen. „Vooruit gang", Groot-Ammers. Varkens, Rubriek VII (geregistreerd): Beeren: T. Burger, Reeuwijk; T. Bur ger, Reeuwijk; J. A. den Boon, Oud-Al- bias, T. Burger, Reeuwijk; A. de Lely, Stolwijk (en kamp. prijs); ,T. Burger, Reeuwijk. Zeugen: G. Blok, Noorden; E. Uitden- bogaard, Zoetemeer; 8. Borst, Heerhugo waard; J C. Borst Pzn., Heerhugowaard P. Borst, Heerhugowaard. Vier nakomel. van 1 beer: T. Burger, Reeuwijk. Idem van 1 Zeug: J. P. v. d. Bas, Bergambacht Zeugen met biggen: L. Uitdenbogerd, Zoe termeer. Varkens, Rubriek VII (ongeregistreerd) A. Verdouw, Benschop (beste kwal. gr. overl. gesch. v. mesting, vah 80-100 kg) Gebr. van Leeuwen, Nieuwerbrug a.d. Rijn (en kamp. pr.) idem 60—80 kg); G. J. Kraan, Oudewater (beste gr. Schrammen van 40—60 kg); Gebr. van Leeuwen, Nieuwerbrug a.d. Rijn beste kwal. gr. Holl. biggen, max gewicht 35 kg.); T. van Helden, Meteren (beste kwa liteit gr. Geld. biggen, max. gewicht 4!) kg); A. Renes, Bergambacht (de beste zeug m. biggen); H. de Bruin en zn„ Vlist (ongeregistr. fok-zeugen) Alblassrdam. Gevonden: Een rijw. bel. merk, een slang met fietspomp, ceintuur van mantel, een portemonnaie met in houd en een Lipssleutel. De postduiven vereen. „De Snelpost" hield een wedvlucht vanaf Tilburg, af stand 42 K.M. Uitslag: E. den Boer 1; G. Vefch 2; K. Groenendijk 3, 5, 7 en 8. A. Keesmaat 4. 8. 9 en 10 Aankomst le duif 2 22 4 uur, laatste 2 31.25 uur. Bergambacht. Als de internationale toestand de feestviering niet belet, be looft 31 Augustus te Bergambacht een mooie feestdag te worden. De Oranje- Nassau vereeniging heeft een groot programma samengesteld, dat in de advertentie-afdeeling van dit nummer nader wordt aangekondigd. OngevaL Capelle a.d. IJssel. De sfcheepsklinker P. B., wonende aan de IJsselm. laan kreeg op Wilton's scheepswerf een stuk ijzer op het hoofd, waardoor hij ernstige verwondingen bekwam en in één der Rotterdamsche ziekenhuizen moest wor den opgenomen Begin van brand. Gouderak. In de woning van den heer M. is begin van brand uitgebroken, door dat bij het vullen van een gasstel een ontploffing plaats had. De vlammen laaiden spoedig op tot aan het plafond, doch omstanders, die het gevaar ont dekten en naar binnen snelden, traden krachtig op en wisten met behulp van dekens erger te voorkomen. Ongevallen. Gouderak. De heer L. sloeg bij het af breken van het Oude Vrouwenhuis te Gouda zoodanig met een hamer op een zijner vingers, dat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stel len. In het Van Iterson ziekenhuis is de wond met krammen gehecht. De heer K, had tijdens zijn werkzaam heden het ongeluk, de top van zijn vin ger af te knellen. Damclub „Gouderak". Gouderak. De damclub „Gouderak" hield in haar clublokaal bij den heer A. L. Scheijgrond een huishoudelijke ver gadering. De voorzitter, de heer J. C. Vleggeert, opende de vergadering met een kort welkomstwoord, waarna de secretaris de notulen voorlas, welke on veranderd werden vastgesteld. Voorts werd besloten, op 13 Sept. te beginnen met een openingswedstrijd, waarbij de kampioen van Hoorn en omstreken, de heer Jac. Haring, tegen 15 leden van de Gouderaksche damvereen. een simultaan wedstrijd spelen zal. De clubavond is van Maandag op Woensdag gesteld. Na dat nog was besloten, 12 damborden te koopen, sloot de voorzitter de geani meerde vergadering. Zwemwedstrijd. Krimpen a.d, Lek. Zondag n.m. 3 uur zullen in de bad- en zweminrichting „Schnagt" zwemwedstrijden worden ge houden, uitgeschreven door de zwemclub „De Kil". Een xwemmer! Krimpen Le*. De 19-jarige C. Dorsman viel van een hooge steiger in de Bakkerskil. Gelukkig is hij de zwemkunst meester en wist met eenige forsche sla gen de veilige wal te bereiken Filmavond. Krimpen a.d. Lek. In de tuin van den Boer's Dierenpark zal Zaterdagavond een filmavond worden gehouden. O.m. z&I de film „Ons Prinsesje loopt", worden ver toond. zondag 27 Aug. aa aai voor het laatst in de oude Ned. Hérr. Kerk gods dienstoefening WKdp» qtftnnden. Men heeft het plan, de vroegere garage van bode De Groot te doen inrichten voor noodkerk. Varkenspest. Krimpen auL Lek. De veehouder B. v. d. Wouden heeft ten gemeentehuize aan gifte gedaan, dat onder zijn varkens de besmetteiyke varkenspest :s uitgebroken. Lekkerkerk. De zwemclub „De Kil" houdt Zondagmiddag 3 uur onderlinge wedstrijden ln het zwembad „Schuagt". Na afloop is er gecostumeerd zwemmen, waarbij 01. de voorstelling gegeven wordt van een Negerband. De heeren J. van Limborgh en G. van der Voet, respectievelijk hoofd en plaatsvervangend hoofd van de luchtbe schermingsdienst, hebben van functie verwisseld. Verschillende buurtvereeniglngen, oa. die van de Korte Achterweg, Opper duit en Lange Stoep zijn reeds druk be-, zig de versieringen aan te brengen voor de viering van de verjaardag van de Koningin. Nieuwpoort. In de vacature J. v. d. Berg is tot ouderling der Ned. Herv. Ge meente gekozen de heer Nic Verheij. Nieuwpoort. Dinsdag maakte de kna pen vereeniging onder leiding van ds. A. P. Plomp haar Jaarlijksch reisje, 's Mor gens om half acht waren de leden ten getale van 12 (wat voor Nieuwpoort geen groot aantal is) op het Kerkplein present. Per autobus werd naar* Amster dam gereden. Het mooie zomerweer maakte de tocht erheen alleen al tot een genot. In Amsterdam werd eerst een bezoek gebracht aan de dierentuin. Na dat de jongens ziclj daar ongeveer 2 uur hadden vermaakt en gegeten hadden, werd koers gezet naar Schiphol. Onder bekwame leiding maakten de knapen kennis met de bijzonderheden van onze luchtvaartmaatschappij. Voor al het aankomen en vertrekken van de verschillende vliegtuigen werd met be langstelling gevolgd. Eerst om 5 uur reed men van het vliegveld in de richting Hilversum. Bij Oud-Naarden werd even gelegenheid ge boden voor een verfrissching. In een prettige stemming werd om half acht de thuisreis aanvaard en om 10 uur reden de jongens het Kerkplein weer op. Oud-Alblas. Twee vrachtwagens reden op elkander in op de hoek by de molen van E de G. De materieele schade was aanzieniyk, doch persooniyke onge lukken deden zich niet voor. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Ver zekering dekt de schade. Gevonden: Een vulpotlood, terug te bekomen by J. van Zessen. Raadsvergadering. Oudewater. De burgemeester heeft een openbare raadsvergadering uitgeschreven tegen Maandagavond half 8. Schilderwerk gemeente. Reeuwijk. Reeds tweemaal hebben B. en W. dezer gemeente het schilderwerk der gemeente voor 1939 aanbesteed. Tot heden werd het echter nog steeds niet gegund, wy vernemen thans dat de oor zaak hiervan is dat Ged. Staten hiervoor nog geen goedkeuring hebben gegeven en met de uitvóering willen wachten. ~Loop dêTlbevoikïng^l G1ESSEN-NIEÜWKERK. Augustus. Ingekomen personen: A. Muilwijk, van Giessendam; G. van Trigt, van Poeüe- royen, H J. Schilt, van Dordrecht; J. van den Anker, van Poederoyen. Vertrokken personen: M. M. de Groot naar Schelluinen; A. den Tooin naar Giessendam; N. van Doom naar Gorin chem; A. den Boon naar Langeruigewei de' C van Asperen naar Rotterdam; A. den Toom naar Hardinxveld; J. Oomen naar Peursum. KRIMPEN A.D. LEK. Over de maand Augustus. Ingekomen: O. Kaptein en gezin, van Rotterdam: L. A. v. d. Boon en gezin van Berkenwoude; wed. J. Dekker van Lek kerkerk; J. van Schalk van Lekkerkerk; K. v. d. Berg van Krimpen a.d. Ussel; M. Rietveld van Berkenwoude; P. J. VerheU van Amersfoort. Vertrokken: M. Vermeer naar, Papen- drecht; A. Groeneveld naar Papendrecht; A. Langerak naar Rotterdam; P v. Ha- lewyn naar Rotterdam; J. P. Goudriaan en gezin naar Rotterdam; M. Brpere naar Lekkerkerk; I. den Boer naar ^Ifclasser- dam; A. Nobel naar Lekkerkerk; G. Roest naar Alblasserdam; J van Ballegooyen en gezin naar Slierecht; T. D^Callsch en gezin naar Ooegstgeest; G. Visser en gezin naar Rotterdam. MOERCAPELLE. Augustus. Vertrokken: L. M. Hertog, van Raad huisstraat naar Hoekachekade, Berg- schenhoek. NIEUWPOORT. Augustus. Ingekomen: M. C. van Geelen, van Schoonhoven naar nr. 132; D. Blom, van Enkhuizen naar nr. 192. REEUWIJK. Augustus. Ingekomen: H. C. Saiomé uit Alblasser dam in Raadhuisweg E 66; A. van Vul pen uit Langeruigeweide In Reede F 88. Vertrokken Y. Kootstra, uit E 138 naar Amsterdam. Kuinderstraat 5; C. P. Klerks uit Breevaart H 19 naar Gouda, Ussel- laaa 65. Regelmatig WRIOLEVSPJC. kauwen Is een goede gewoonte, die roor kin deren en volwassenen op eiken leeftijd door tandartsen wordt aanbevolen, «,K. «nlvert de idem, Tertrtarht de nea4 en hondt de tenden gaaf en iterk. Boven dien bevordert P.K. de ipijeverteriBK. koopt vandaag nog enkele pakjes hond» er sleede eea paar bU de hand. Veel genot voor weinig geld: 5 cent, AAAAAAAAAAAAAA BENSCHOP. Augustus. Overleden: J. Boer,, 59 J., weduwn. van N. Haaksman. L. Boer, 30 j„ geh. met A. Vlok Polsbroek: Geboren: Cornells, z. van G. Visser en J. E. C. Dam. CAPELLE a.d. IJSSEL. Augustus. Geboren: Nicolaas, z. van L. P. van Roon en L. Hoosbeek. Cornells, van C. Oskam en A. H. Langerak. Basend, z. van J. Kalkman en C. J. van der Voet. Johanna Hendirka Mynsje, d. van J. H. den Besten en B. A. Hulsteijnl Pie- ter, z. van J. Beider en E. van Haaten. Ondertrouwd: A. W. Rolloos, 24 J., en M. Oostlander, 22 j. A. H. van Herk, 23 J., en G. H. van Genderen, 23 j. K. W Visser,' 24 j., en E. M. Köhler, 25 J. Getrouwd: J. H. Hamakers, 26 en J. van Seters, 23 J. Overleden: M. J. van der Meer, 3 J. J. de BruUn, 72 j., wed. van A. Twigt. GIE88ENDAM. Augustus. Geboren: Johannes Jogchem Jans, z. van A. Kuperus en K. Dekens. Arte, z. van G. van Veen en G. J. van Giessen. - d. van T. de Jong en C. van de Adriana, öiessen. Ondertrouwd: W. C. de Jong, 24 j., en A. H. Advokaat, 21 J..— P. Timmer, 22 j„ en J. aan de Wiel, 21 j. -GIESSEN-NIEUWKERK. Augustus. Geboren: Dirk, z. van J. Boer en E. de Wild. Cornelia, d. van T. A. Bos en S. C. Romeijn. Getrouwd: A. Kroon, 24 j„ (won. te Schelluinen), en M. M. de Groot, 25 j. Overleden: C. van den Dool, 44 j. (te 'Gorinchem) GOUDERAK. Augustus. Geboren: Teunis, z. van A. Boer en M. A. Haling. Nelly, d. van M. Boom en L Palsgraaf. Getrouwd: H. van Dalen, 29 J„ en K. A. van Dijk, 26.J. HAASTRECHT. Augustus: Ondertrouwd: W. M. Broer, 23 j,, en C. J. van der Haar, 22 j. (te Gouda). HARDINXVELD. Augustus. Geboren: Neeltje, d. van A. Versluis én M. Tromp. Geertje, d. van J. Ritmees ter en A. Kwakernaak. Marigje, d. van W. van Kekerix en M. L. Boxman. Leendert en Marinus, zoons van M. Stas- se en L. Slinger. - Maria, d. van C. Smits en A. Both. Ondertrouwd: P. Timmer en-vJ. aan de Wiel. J. W. Pippel en C. van Hoor naar. A. Maas en H. Dubbeldam. Getrouwd: T. van Bergeyk en A. Koo- revaar. Overleden; H. van der Plas, 81 echt genoot van M. Swets. Een levenloos aangegeven kind van J. de Ruiter en K. J. de Ridder. H. Klein, 82 J, weduw naar van A. van den Berg. LANGERUIGEWEIDE. Augustus. Geboren: Clazlna Johanna, d. van Adt. Kastelein en J. M. de Jager. LEKKERKERK. Augustus. Geboren: Robert Peter Hengl, x. van a F. Zwagerman en C. H. P. Muller. Ondertrouwd: N. Jongenelen, 28 j. (te Nieuwerkerk a.d. Ussel), en A. Kaptein, 25 jaar N. J. de Jager, 21 jaar O. M. Eerland, 20 j. te Krimpen a.d.Lefc Getrouwd: L. van Zessen, 47 J. en L. van 't Hul, 34 j. A. v. d. Graaf, 24 J. en A. Eykelenboom, 23 J. W. H. de Hon, 27 j. (Kr. a.d. Lek) en O. Graaf land, 25 J. A. H. Oudenes, 23 J. en M. de Jager, 20 j. (Kr. a.d. Lek). W, Mudde, 23 Jaar en J. van der Velden, 20 Jaar MOERCAPELLE, Augustus Ondertrouwd: M. Knop, 30 jaar en C. Bakker, 19 Jaar (te Zevenhulzen). OUDERKERK a.d. IJSSEL. Augustus. Geboren; Nicolaas, z. van A. C. van Pelt en C. Oastrom. BUstiaan, z. van C. VerWeij en C. L. van der Ham. Adriaantte aysbertha, d. van On Nap en M Hoogendoom. Getrouwd; N. Speksnyder, 26 J., en W. Llngen, 20 j. J. Speksnyder, 24 J., en L. N. Verboom, 28 J. Joh. Kleibeuker, 24 J., en C. Burger, 23 j. PEURSUM. Augustus. Getrouwd: L ,de Groot 21 j. (won. t* Noordeloos), en M. van Vliet, 20 J. WADDINXVEEN. Augustus. Geboren: Jan, z. van J. Kraijestein en A. H. Lekkerkerker. Cornells Adria- nus, z. van H. M. Brabers en A. M. C. Voeten. Maria Anna, d van C. J. Smit en J van 't Wout. Wilhelmina, d. van M. G. van Eyk en J. Koopman. Greetje, d. van R. Smit en J. Ooatrooi. Getrouwd: H. Goudkade en J. J. Quist. A. Kempkes en G. Hoogendoom.

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 5