wandeltocht De Vee-arts aan 't woord. Telegrammen Daladier's brief aan Hitier. Hitler's brief aan Daladier. Pogingen lot behoud van vrede. Schoonhoven Plaatselijk nieuws] Opening Gemeentehuis te Meerkerk. WEERBERICHT. Gemengd nieuws fMarktberichteiTl - Wat geeft de radio? RADIO-CENTRAl.E. Plaatselijk nieuws Predikbeurten Schoonhovensche Courant Ue-61 u cudi inpcuUuuctt? -Inschrijfbiljet—, Loop der bevolking'"'j ^Burgerlijke stand MAANDAG n AUGUSTUS 1« Niets behoeft een vreedzame oplossing; te verhinderen. BERLIJN, 28 Aug. De Fransche minis ter-president Daladier, heeft Zondag avond tegenover de persvertegenwoordi gers gereleveerd de briefwisseling met den i-uhrer. In zijn verklaring gaf hij de in houd der brieven, waarbij hij conclusies trok, zonder de tekst der brieven voer te lezen. Het Duitsche Nieuwsbureau publiceert ivel de tekst der brieven. In de brief van Daladier, welke op 26 Augustus is gedateerd, wordt oa. gezegd: In het uur, waarop wij van de zwaar- ite verantwoordelijkheidsplicht gevoe len, welke twee regeeringsleiders op zich kunnen nemen, d.w.z., al of niet vergieten van het bloed van twee groote volken, d*e slechts naar vrede en arbeid verlangen, ben ik tegenover u en tegenover deze beide volken verschuldigd te zeggen, dat het lot van de vrede nog ln uw handen ligt en voorts, dat Frankrijk zijn ver plichtingen tegenover andere mogendhe den trouw zal vervullen, mogendheden ge lijk b.v. Polen, dat, daarvan ben ik over tuigd, met Duitschland in vrede wil le ven. Tot vandaag toe is er niets, dat n vreed zame oplossing, in eer en waardigheid voor alle volken zou kunnen verhinde ren, wanneer aan ale zijden de wil tot vrede bestaat. Ik betuig hiermede de goe de wil van Frankrijk en zijn bondgenoo- ten. In een zoo ernstig uur geloof ik op recht, dat geen enkel edel gezind mensch besluit, dat een oorlog wordt ondernomen, ronder dat een laatste poging tot behoud van de vrede wordt gedaan. Uw vredesactle zal er zich kunnen in vetten, zonder aan de Dultsche eer ook maar op eenlge wijze afbreuk te doen. Ik, als leider der Franschen, ben be reid'alle inspanningen te doen, welke een oprecht mensch kan ondernemen, om de ze crisis tot een goed einde te brpngen. Hitler volhardt bij zijn eischen. BERLIJN, 28 Aug. In het#op27 Augus tus gedateerde schriftelijke antwoord van Hitler aan Daladier schrijft de rijkskan- Uer o.a.: Ik begrijp de bedenking, welke gij uitspreekt. Ook ik heb nimmer de verplichting oVer het hoofd gezien, die rust op degene die gesteld zijn boven het «5t der volken. Als frontsoldaat ken ik, zooals U, de verschrikking van den oor log. Hiervan uitgaand, heb ik er ook eer lijk naar gestreefd alle conflicten tus schen onze volkerl ter zijde te stellen. Ik heb fhansche volk eens zeer open hartig verzekerd dat de terugkeer van het baargebled de voorwaarde daartoe zou zijn en dat ik daarna geen aanspra ken meer zou maken. Deze vrijwillige begrenzing der Dult sche levensaanspraken in het Westen, kan evenwel niet worden opgevat als een ook voor alle andere gebieden geldende aan vaarding van het dictaat van Versailles. Ik heb jaar voor Jaar getracht de herzie ning, althans van de onmogelijkste en onverdraaglijkste bepalingen van dit dic taat langs de weg der onderhandelingen te verkrijgen. Dat was onmogelijk. Ik heb gepoogd de onverstandigden maatregel van het dictaat uit de wereld te helpen. IK ben er thans van overtuigd, dat, wanneer van Engeland indertijd Polen op eenige wijze zou zijn toegesproken om verstan dig te zijn, Europa thans voor 25 Jaar de toestand van diepe vreae zou kunnen ge nieten. De Pooische regeering heeft mijn voor etellen van de hand gewezen, de Pooi sche openbare meening behoud haar stel lige overtuiging, dat, nu Engeland en Frankrijk voor Polen zouden vechten, eiachen te stellen, welke men misschien een dwaasheid zou kunnen noemen, als zij niet zoo gevaarlijk waren. Indertijd is geprobeerd de kwelling van de meer dan anderhalf millioen Dult- schers buiten het rijk te staken. Ook Danzigers werden herhaaldelijk overvallen door de Polen, tot de bevol king in de meening werd gebracht, dat zij zonder redding was overgeleverd aan de willekeur der vreemde machthebbers. Mag ik mij nu de vraag veroorlooven, mijnheer Daladier, hoe u als Franschman zou handelen, wanneer door een of an- dere ongelukkige vuistslag van dappere strijd een van uw provincies door een corridor werd afgescheiden, terwijl in dat gebied levende Frahschen werden mis handeld. Al wat u schrijft, gevoel ik precies zoo- aU u. Misschien kunnen wij, als oude frontsoldaten elkander op menig gebied op de gemakkelijkste manier begrijpen, doch ik verzoek u, ook dit te begrijpen, dat het onmogelijk is, de onrechtvaardig heden aan de Corridor te laten bestaan. Daarom heb ik een duidelijke etschge- iteld: Danzig en de corridor moeten naar "Duitschland terug. We wanhopen niet aan de eervolle toe komst van ons volk, wanneer wij onder dergelijke omstandigheden vastbesloten zijn. Indien het lot ons beide volkeren opnieuw tot een strijd zal dringen, zal in Ie mottiwi ma verschil zijn. Ik strijd dan voor het herstel van het onrecht.de anderen voor handhaving daarvan. Ik ben me bewust van de ernstige conse quenties, welke een conflict met zich brengt. Ik geloof dat Polen de ergste zal moeten dragen. Als onze beide volken een nieuwe oor log zouden aangaan, is dit niet alleen voor U, mijnheer Daladier, doch ook voor mij zeer smartelijk. Ik zie echter geen mogelijkheid Polen op verstandige wijze te kunnen beïnvloeden om een toestand te corrlgeeren, welke voor het Duitsche volk ondragelijk is. HET ENGELSCHE ANTWOORD. LONDEN, 28 Augustus. Hoewel het antwoord van de Britsche regeering op Hitiers nota zoo geheim moge lijk zal worden gehouden, tot aan de overhandiging, is men het er in diplo matieke klingen over eens dat de voor naamste hiervan zullen zijn: Engeland zal zich onvoorwaardelijk aan zijn ver plichtingen houden. Voor eventueele on derhandelingen is een absoluut vredige atmosfeer noodig. Besprekingen en maatregelen. Vanmorgen hebben de Pooische en de Fransche gezanten in Londen vrijwel ge lijktijdig een bezoek gebracht aan het ministerie van Bultenlandsche Zaken. Vandaag is een witboek uitgegeven waar in de eerste lijst van maat^gelen voor de landsverdediging wordt afgekondigd. De Engelsche ministerraad is bijeenge roepen. De Engelsche admiraliteit heeft alle Britsche koopvaardijschepen bevolen de Oostzee te verlaten. De Middellandsche Zee is tijdelijk voor Engelsche schepen gesloten verklaard. MUSSOLINI VREDELIEVEND. OTTAWA, 28 Aug. In antwoord op de boodschap vai& den minister-president van Canada heeft Mussolini een tele gram gezonden, waarin hij verklaart, niets onbeproefd -te zullen laten tot het bewaren van de vrede voor de wereld, een duurzame en rechtvaardige vrede. Tot nu toe heeft de Canadeesche re geering nog geen antwoord ontvangen op de boodschap van Mackenzie King aan Hitler. EEN NIEUWE STAP VAN ROOSEVELT WASHINGTON, 28 Aug. Uit gewoonlijk wei ingelichte kringen wordt hier verno men, dat president Roosevelt vandaag een nieuwe stap voor de vrede wil doen. Gemeldt wordt, dat Roosevelt de Zuid- Amerikaansche staten voor deze poging wil interesseeren. Naar verluidt wordt hier n'et de hoop opgegeven, dat de Invloed van Rusland zal kunnen worden aangewend in het belang van de vrede. WASHINGTON, 28 Aug. Over het alge meen wordt de toestand ln Amerika som ber ingezien, ook de aankondiging van een nieuwe vredesboodschap van Roosevelt heeft niet veel geruststelling verwekt. Amerikaansche leger- en vlootautoritel- ten achten de toestand zeer ernstig. MILITAIRE ATTACHE TERUG GEROEPEN. BERLIJN, 20 Aug. De militaire attaché in Berlijn van de Sovjet-Unie, Gerasai- moff, is naar Moskou teruggeroepeh. Stemmen van roependen! LONDEN, 28 Aug. De secretaris van de Fellowship of Reconciliation (Broeder schap der Verzoening), Percy W. Bartlett, verzond hedep vanuit Londen telegram men aan Hitier en aan Stalin. De tekst van deze telegrammen luidde: „Herr Adolf Hitler, Verzoeken U ern stig, gunstig te antwoorden op Roose velt's beroep en dopt onderhandeling Duitschland en Europa van vernietiging te redden." „M. Stalin. Verzoeken U ernstig Roose velt's voorstellen actief te ondersteunen om de wereld-crisis te doen eindigen. Werkers over de geheele aarde weten dat Ruslands' invloed groot genoeg is om de wereld te brengen op den weg tot sa menwerking, vrede en veiligheid. Verzoe ken U hun vertrouwen in U niet te be schamen." BOOTDIENST HARWICH—HOEK VAN HOLLAND STOPGEZET. HOEK VAN HOLLAND, 28 Aug. De bootverbinding Harwiph—-Hoek van Hol land ls tot nader order stopgezet. De boot uit Harwich is vanmorgen reeds niet meer aangekomen. DE WETHOUDERS VERKIEZING. Ledenvergadering S.D.A.P. In een ledenvergadering der S.D.AJP, afd Schoonhoven, werd de aj. wethou dersverkiezing besproken. De vergade ring besloot, haar standpunt te handha ven, dat, gezien de uitslag der, gehouden gemeenteraadsverkiezing, waarbij een derde der stemmen op linksche candida- ten werd uitgebracht en aangezien de S.D A P. de grootste partij was geworden, dus ook van links, het wenschelijk is, op grond der evenredige vertegenwoordiging dat de. S.D.A.P. één der zetels in hèt college van B. en W. bezet. De afdeeling nam de volgende LEVENSMIDDELENDISTRIBUTIE. Nu tegelijkertijd met de mobilisatie van leger en vloot de distributie van levens middelen en andere gebruiksartikelen wordt ingevoerd, is anen ten stadhuize dadelijk begonnen met de inrichting der administratie. Deze zal op het gemeente huis worden gevoerd en hiertoe zal het daarnaast staande huis op de haven wor den gebruikt De afd. Schoonhoven der S.D.AJ»^ in huishoudelijke vergadering bijeen: gehoord hebbende de uiteenzetting be treffende de a.s. wethoudersverkiezing: gezien de uitslag der gemeenteraadsver kiezing; kennis genomen hebbende van de circulaire van het partijbestuur en de vereeniging van Soc. Dem. Gemeente raadsleden; draagt haar fractie in de gemeenteraad op, alles te doen, om tot de verkiezing van een soc. dem. wethouder te geraken. Bespreking rechtsche fracties. Intusschen zal op ultnoodiging van den heer S. van den Oever hedenavond te diens huize een bespreking worden ge houden tusschen de nieuwe fracties van de R.-K., C.-H., Hervormden, A.-R. en den heer P. van der Hek VOOR ONZE SOLDATEN. De kerkeraad der Geref. Kerk heeft de twee lokalen van het pand aan de Voor haven beschikbaar gesteld om dienst te doen als tijdelijk militair tehuis. Zon dagmorgen werd dit besluit van de kan sel afgekondigd en reeds Zondagmiddag vonden de militairen in dat pand een paar prettige lokalen, met een gevulde leestafel, enkele spelen en een goede schrijfgelegenheid. De soldaten toonden dit initiatief zeer op prijs te stellen. De inrichting beoogt te voorzien in het gemis aan huiselijke gezelligheid, en den militairen meer te geven, dan wanneer zij doelloos op straat slenteren. De toe gang ls geheel vrij. ZWEMMENDE SOLDATEN. Met ingang van heden zullen de mili tairen, die thans hier gelegerd zijn, in de gelegenheid gesteld worden, in dienst verband van de bad- en zweminrichting f gebruik te maken. Daartoe zal het zwem bad elke morgen van 7 tot 10 uur uitslui tend ten dienste staan van militairen, zoodat een heerenbad en een damesbad vervalt. ONTHEFFING WINKELSLUITINGS WET. Ten behoeve van de militairen hebben B. en W» een besluit afgekondigd, waar bij ontheffingen worden verleend van verschillende bepalingen van de winkel sluitingswet. Dit besluit houdt in, dat alle winkels dag en nacht en ook des Zondags geopend mogen zijn voor het verkoopen van militaire behoeften aan de militaire overheid. Voor de verkoop aan militairen, ter voorziening in eigen behoeften, mogen de winkels altijd geopend zijn, doch niet des Zondags. Dit komt er dus op neer, dat alle winkels tot des avonds 10 uur geopend mogen zijn. HEROPENING. De meubelzaak van den heer W. Groe nen Pzn. is Zaterdagmiddag na de ver bouwing heropend. De verbouwing had hoofdzakelijk tén doel de eerste étage geschikt te maken als woonhuis voorden nieuwen eigenaar. Twee toonkamers zijn verplaatst naar de verdieping boven de werkplaats. Het kantoor op de begane grond is eveneens verplaatst. Bij de opening om 3 uur waren van vele zijden blijken van belangstelling binnen gekomen. Ruim twintig bloem stukken tooiden de winkel, terwijl ook vele telegrafische gelukwenschen waren ontvangen. Ter gelegenheid van deze heropening is er voor lederen kooper een attractie verbonden aan een inkoop. AUTO VAN DE DIJK. Toen Zaterdagmiddag de heér.W. van Sierenberg de Boer per auto op he Lek dijk reed en zijn aandacht werd afgeleid door eenige voorbijgangers, verloor hij onverhoeds het beheer over zijn stuur, met het gevolg, dat de wagen bij de gas fabriek aan de binnenzijde van de dijk reed. De heg voor de woning van den di recteur der bedrijven bracht uitkomst, want de wagen bleef daarin steken en 't geval liep zonder persoonlijke ongeluk ken af. Met een andere auto is de afge- wekene weer op het rechte pad ge- braeht. DUIVENVLUCHT. De postduivenvereeniging „De Zilver- duif" heeft een wedvlucht gehouden van Eindhoven! Om 1 uur werden de vofeels in vrijheid gesteld. De prijzen vielen als volgt: 1, 3, 4 en 10 A. J. Wedage; 2 en 9 J. Heerens; 5 J. W. Lensen; 6 en 7 J. Donkersloot; 8 J. Pluut. Aankomst eerste prijsduif 2.20.6; laatste 2.41.30. GEVONDEN VOORWERPEN. Weefpen, achaar, autonummerbord, ac- tetasch, gouden broche (gev. in 't zwem bad), portemonnaie, kinderlach je, on- dtfoXnawArfchevrpa. J Meerkerk's nieuwe gemeentehuis is in gebruik genomen! De raad kwam In een speciale zitting bijeen, waarbij ook vele genoodigden aan wezig waren. We laten hier een korte beschrijving van het nieuwe gebouw vol gen. Gelijkvloers vinden we een ruime secretarie met loketten voor de bezoe kers, een burgemeesterskamer en een voor den secretaris, een bodekamer en een kluis, waarin het archief is gebor gen. Overal zijn stalen meubelen smaak vol, doch eenvoudig toegepast. Een mar meren trap leidt naar de bovenverdie ping, waar een flinke raadszaal is en een college-kamer. De betimmering van de raadszaal is uitgevoerd in blank eiken hout en de sto/feering, welke grijsbruin is, vormt daarmee een mooi geheel. Het gemeentehuls is voorzien van stalen ra men met glas in lood. Te 3.20 uur opende burgemeester Slob deze speciale zitting, en zegt o.m. dat hij het als een groot voorrecht beschouwd, de eerste te zijn, die in het nieuwe ge meentehuis het woord voert. Spr. geeft daarop een uitvoerig overzicht van de voorbereidingen, de plannen, die ge maakt zijn, beslissing tot nieuwbouw m- plaats van verbouwing, de aankoop van grond enz. Van de raadsleden heeft de gemeente twee nieuwe lampen gekregen voor de raadszaal, waaraan van de zeven leden vijf hebben meebetaald. Spreker uit de hoop, dat deze twee achterblijvers zullen meebetalen aan de derde lamp, die ook reeds hangt. Secretaris Box heeft een kloosterbank geschonken, welke een plaatsje heeft gekregen in de hal. De heer Van Essen heeft een fraai portret geschonken van de Koningin, een repro ductie door kunstschilder Franken, dat een plaatsje aan de wand in de raads zaal heeft gekregen. De aannemers heb ben geschonken twee kapstokken, waar van een zal worden bestemt voor de raad en een voor het secretariepersoneel. De burgemeester brengt de gevers dank voor de geschenken. Ook een woord van dank voor de vloeidroger, welke deze aan de burgemeester heeft geschonken. De firma Berkama te Sint Oedenrode, die de stalen meubelen heeft geleverd, heeft een fraaie voorzittershamer aan geboden. Aan de eene kant van de ha mer staat het wapen van Meerkerk en aan de andere zijde dat van de provin cie. Van andere zijde is nog een voorzit tershamer toegezegd, maar daarvoor had spreker liever Iets anders. Dan is nog ge schonken een inktstel en aschbakken van dezelfde firma. Daarna geeft de voorzitter een over zicht van het flnancieele gedeelte van de raadhuisbouw. Van de ijsclub „Zederik" en van de Oranjevereniging zijn eenige prachtige bloemenmanden ontvangpn. De voorzitter eindigt met de wensch, dat de ambtenaren in het nieuwe ge meentehuis hun werk onder Gods Zegen zullen verrichten en dat het een zegen zal mogen zijn voor de Ingezetenen van Meerkerk, Leerbroek en Nieuwland. Hierna werd gepauzeerd en nadat de thee was gebruikt, werden de bezoekers in groepjes rondgeleid, om van het in wendige van het gebouw kennis te ne men. Na een pauze van ongeveer 3 kwar tier werd de zitting heropend en aan de aanwezigen gelegenheid gegeven het woord te voeren. Hiervan maakte aller eerst gebruik de heer W. Hoeijcnbos, lid van de gemeenteraad. Deze zegt, dat het hem genoegen doet, dat een nieuw ge meentehuis geopend kan worden en het doet hem aangenaam aan dat hij aan dé eerste pogingen heeft meegewerkt. Na deze woorden van den heer Hoeyen- boa komt de veldwachter binnen met de mededeeling dat het telegram „Voormo bilisatie" is gekomen. De aanwezige bur gemeester en het secretarie-personeel verlaten direct de zaal en de vergade ring wordt ever^ onderbroken. Daarna vervolgt de heer Hoeyenbos zijn rede en voeren nog verschillende andere spre kers het woord. Op dit laatste gedeelte der bijeenkomst komen wij in ons volgend nummer terug. Naar waarneming in de morgen van 28 Augustus. ONTPLOFFING TE COVENTRY. Ieren maken 5 slachtoffers. Zaterdagmiddag te half drie heeft zich 'n heftige ontploffing voorgedaan in Broad- gate, in het centrum van Coventry. Hier bij zijn vijf personen om het leven ge komen, terwijl velen werden gewond. .De schade, welke werd aangericht aan autobussen, trams en particuliere auto's, alsmede winkelruiten en gebouwen, wordt op eenige honderdduizenden pon- don sterling geraamd. De geheele straat was bezaaid met stukken glas >en brokstukken,, waartus- Khoi fite (Mm m gewonden lagea*-- Verwachting tot Dinsdagavond: Gedeeltelijk bewolkt; droog warm weer? behoudens eenige kans op onweer; meesfc ztfakke, veranderlijke wind. Waterstand: Schoonhoven hg. water 6.— uur, 1.14 M Keulen stand 2.12 M„ val 0.06 M. Maastricht 26 Aug. 41.00 M., was 0.54 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 71 graden Fahrenheit. Maandag 28 Augustus; Op 18.58, onder 451. Dinsdag 29 Augstus: Volle Maan, Op 19.20. Wielrijders, licht op.' 28 Augustus 20.34 uur. Kort na de ontploffing zijn drie per sonen, onder wie één vrouw, gearres teerd. Van officieuze zijde wordt deze daad toegeschreven aan terroristen van hefr lersche Republikeinsche leger. PAARDEN EN VER. AMSTERDAM, 28 Aug. Ter veemarkt waren heden kangevoerd 385 vette koeien wadrvan de prijzen waren: le kwal. 72— 78, 2e kwal. 62—68, 3e kwal. 48—60, 20 stieren 40—50 per K.G. slachtgewlcht; 85 melk- en kalfkoeien f 170—250 per »tuk; 43 vette kalveren 2e kwal. 4450, 3e kwal. 3642 per K.G. levendgewicht; *115 nuchtere kalveren f 7—11 per stuk; 60 schapen f 10—18 per stuk; 404 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.O. 63—64, zware varkens 61—62, vette var kens 60—61 per K.O. slachtgewlcht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runde ren uit Denemarken. GORINCHEM, 28 Aug. Veemarkt. BIJ kleine aanvoer en zeer matige handel, waren de prijzen: Zware kalfkoeien f 150 —220, melkkoeien f 170—190, kalfvaarzen f 130—180, gulste vaarzen f 90—130, nuch tere fokkalveren t 10—14, idem voor ex port f 4—8, drachtige varkens f 70—140, natte zeugen f 50—75, overloopers f 14— 30, biggen f 10-18. ROTTERDAM, 28 Aug. Veemarkt. Aan voer in totaal 1892, waarvan 491 vette run deren, 230 vete kalvyeren, 9 nuchtere kal veren, 577 schapen en lammeren, 585 var, kens. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kwaL tot 78, 2e kwal. tot 68, 3e kwal. 44—52; vette ossen le kwal. tot 60, 2e kwal. tol 62, 3e kwal. 40—52; vette kalveren la kwal. tot 90, 2e kwal. tot 75, 3e kwal. 50— 60; varkens (levend gewicht) le kwal. toti 53, 2e kwal. tot 52, 3e kwtil. tot 51; scha pen le kwal. tot 44, 2e kwal. tot 39, 3e kwal. tot 32; lammeren le kwal. tot 49, 2e kwal. tot 44, 3e kwal. tot 39. Prijzen per stuk: Schapen le kwal. tot 19, 2e kwal. tot 17, 3e kwal. tot 15; lam meren le kwal. tot 12, 2e kwal. tot 10, 3e kwal. tot 8. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer iets kleiner, handel matig, prijshou dend; vette kalveren aanvoer iets min der, handel stroef, prijzen zeer moeilijk te handhaven; schapen en lamm. iets kor ter, handel flauw, prijzen nauwelijks te handhaven; varkens aanvoer kleiner, handel vlug, prijzen hoog. Weinig schapen voor export verkocht. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT. ROTTERDAM, 28 Aug. Aardappelen. Brielsche eigenheimers f 2.10—2.80, idem Drielingen f 1.60—2, Zeeuwsche Eigenhei mers f 2.202.50, idem Bonte f 3.504, id. Blauwe f 3.504, Eigenheimers Blauwe f 2.50—2.75, Westlandsche ronde zand f 2.20—2.60, Idem Drielingen f 2—2.20, idem Eerstelingen f 2.402.80, alles per H.L. Met voldoende aanvoer, zeer kalme handel. BOTER, KAAS EN EIEREN. OUDEWATER, 28 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 52 partijen, 2340 stuks, 11700 K.G. Prijzen; met rijksmerk le soort 23— 23V«, idem 2e soort 20—21. Handel ma tig. GROOT-AMMERS, 26 Aug. Aan de kaasmarkt alhier waren Zaterdag aange voerd 24 partijen met te zamen 710 stuks kazen, wegende 4970 K.G. Prijzen: Zware f 24—25, met rijksmerk le soort f 22—23, idem. 2# soort t 2P—2L. .Handel matig. 5 MAANDAG 28 AUGUSTUS 1938 •w 1 ■-I -»«■*■> J Dinsdag 29 Augustus. Hilversum L 1875 M. en 414.4 M. AVRO uitzending. 8.00 Gramofoon (om 815 Berichten); 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gewijde mu ziek (Gr.pl.); 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Declamatie; 11.00 Causerie: „De vrouw en het wereldbeeld"; 11.10 Huishoudelij ke wenken; 11.35 Sylvestre Trio; 12.10 Or gelspel om 12.15 Berichten); 12.30 Hans Lennartz' Ensemble (om 1.00 Inter view); 1.20 Gramofoon; 145 Hans Len nartz' Ensemble; 2.15 Omroep Orkest; 3.00 Declamatie; 3.25 AVRO Amusements Orkest (opn.); 4.10 Gramofoon; 430 Kin derkoor; 5.00 Kinderhalfuur; 530 Om roep Orkefcfc; 6.15 Gramofoon (c.a. 6.25 Berichten); 8.35—6.57 Filmuitzending; 7.00 Zang en Piano; 7.30 Gramofoon; 7 45- In lichtingen voor de a.s. studenten; 8.00 Be richten ANP, Radiojournaal en Mededee- lingen; 8.20 Causerie: „De bewegelijke wereld"; 8.35 De Twilight Serenaders; 9.15 Interview; 9.30 Ray Ventura et ses Col- légiens; 10.15 Gramofoon; 10.30 Omroep Orkest en Solist; 11.00 Berichten ANP; hierna uit Milaan: Reportage; 11.30 12 00 Fresco's Swing Aristocrats en Solis te en Jack Lo*is' Tangoband. Hilversum II. 301.5 M. KRO uitzending. 8.009.15 gramofoon (om 8.15 Berich ten); 10.00 Gramofoon; 11.30 Godsdienstig halfuur; 12.00 Berichten; 12.15 Gramo foon; 12.30 Peregrino8 Orkest (1.00—1.20 Gramofoon); 2.00 Voor de vrouw; 3.00 Gramofoon; 5.00 KRO Melodisten en So list; 5.45 Felicitaties; 6.05 Gramofoon; 6 15 KRO Melodisten en Solisten (c.a. 6 30 Berichten); 7.00 Berichten; 7.15 Causerie: „Katholieke slechthoorenden, geeft acht 7.35 Gramofoon; 8.00 Berichten ANP en Mededeelingen; 8.15 KRO Kamer Orkest (,9.00—9.20 Gramofoon); 10.00 Gramofoon; 10 30 Berichten ANP; 10 40 KRO Boys en Solist (11.00—11.10 Gramofoon); 11.30 12.00 Gramofoon. Woensdag 30 Augustus. Hilversum I. 1875 M. en 414.4 M. VARA uitzending; 10.0010.20 v.m. VPRO; 8.30 7.00 RVU; 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoon (om 8.16 Berichten); 9 30 Keukenpraatje; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Voor arbeiders ln de continubedrij ven; 12.00 Gramofoon; 12.15 Berichten; 12.17 Esmeralda; 12.45 VARA Orkest; 1.30 —1 45 Gramofoon; 2.00 VARA Orkest; 2 45 Gramofoon; 3.30 Orgelspel; 4.00 Voor de 5.30 Esmeralda en Solist en Gramofoon; 6.28 Berichten; 6.30—7.00 Causerie: „De beteekenis van de sociale georgafie in deze tijd"; 7.05 VARA Ka lender; 7.10 Felicitaties; 7.15 Gramofoon; 7.30 Cursus: „Ons werk en ons geloor'; 8.00 Herhaling SOS berichten; 8.03 Be richten ANP en VARA Varia; 8.17 VARA Zomerprijsvraag; 8.20 VARA Orkest; 9.00 Causerie: en toch ben ik van mee ning, dat...."; 9.10 Gramofoon; 10.00 Gramofoon; 10.00 Berichten ANP; 10.10 VARA Orkest; 10,55 Gramofoon 11.15 Or gelspel; 11.45—12.00 Gramofoon. Hilversum II. 301.5 M. NCRV uitzending; 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en Meditatie; 8.15 Be richten en Gramofoon (9.30—9.45 Geluk wenschen); 10.30 Morgendienst; 11.00 Gramofoon; 11.15 Ensemble van der Horst; 12.00 Berichten; 12.15 Gramo foon;' 12 30 Ensemble van der Horst en Gramofoon; 1.30 Gramofoon; 2.00 Zang en Piano; 300 Chr. lectuur; 3.30 Trio „Pro Musica" en Gramofoon 4.45 Felici taties; 5 00 Voor de kinderen; 5 45 Gra mofoon (ca. 8 30 Berichten); 6.30 Taalles en Causerie over het Binnenaanvarings- reglement; 7 00 Berichten; 7 15 Zendings halfuur; 7.45—7 55 Gramofoon; 8 00 Be richten ANP en Herhaling SOS berichten: 8 15 Oranje-avond; 10 00 Berichten ANP en Actueel halfuur; 10 30 Vlooi met Piano begeleiding en Oramnfnon: 11.10 Gramo foon; 11.50—12.00 Schriftlezing. Programma C. Dinsdag 29 Augustus. 8.00 Brussel Ned 9.20 Diversen; 11.05 London Regional; 12.05 National Pro gramme; 12.35 London Regional; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 London Regional; 3 05 National Programme; 4.35 London Regio nal; 5.20 Brussel Ned 6.20 London Re gional; 7.05 Brussel Fransch; 7 20 Brussel Ned.; 7.50 London Regional; 8.20 Brussel Ned.; 8.50 Brussel Fransch; 10.05 Pauze; 10.10 National Programme. Woensdag 30 Augustus. 8.00 Brussel Ned 0.20 Diversen; 11.25 National Programme; 12.20 Brussel Ned 2.20 National Programme; 4.20 Keulen; 520 National Programme; 8.20 London Regional; 0.50 National Programme; 8 05 London Regional of Diversen; 8.20 Na tional Programme; 9.20 Brussel Fransch; 9.50 Brussel Ned.; 10.30 Brussel Fransch; pl.m. 10.40 National Programme. Hooiberg afgebrand. Giessendam. Vrijdagmorgen omstreeks 'half twaalf brak brand uit oij den vee houder K. Blokland in Binnendamsch. Een jongetje van 5 6 jaar de Kok af komstig uit Rotterdam, dat hier logeer de had met lucifers gespeeld, waarbij de hooiberg, gelegen vlak bij de boerderij, in brand was geraakt. In een oogenbl.k 6tond de geheele hooiberg in vlammen. Spoedig verscheen de brandweer met de motorspuit, waardoor men er ln slaagde, de boerderij, die groot gevaar liep, nog te behouden. De hooiberg ging geheel verloren met ongeveer 50.000 K.O, hooi. Daarna is men begonnen met het hooi uiteen te halen, waar geruime tijd mee heen ging. Vrijdagavond was men daar nog mee bezig, waarbij een slang op de brandkraan gebruikt werd. Voor den eigenaar een groote schadepost, daar hij wel verzekerd ia, doch het hooi thans hoog ln prijs is. Bij de brand waren ook tegenwoordig burgemeester L. Neijens, wethouder J. Kazen en de opperbrand- meester, de heer A. van Bennekum. En kele Jarpn geleden ia deze boerderij ook geheel a/gebrand. Gieesendam. Woensdag 30 Augustus, des morgens om 9 uur, komt de gemeen teraad in openbare vergadering bijeen om de volgende agenda te behandelen: 1. Notulen vorige vergadering. 2. Ingeko men stukken. 3. Behandeling van 2 aan vragen van het Bestuur der School met den Bijbel (Koningin Wilhï.'mmaschool om gelden beschikbaar te stellen inge volge artikel 72 der L.O. wet 1920. 4. Goedkeuring plan Raadhuisbouw met begrooting van kosten. 5. Rbndvraag. Gouderak. Het bestuur der muziekver eniging „Caecilia" heeft zijn functies als volgt verdeeld: D. A. Blanken, voor zitter; C. Rijkaart, secretaris; J. A. No bel, penningmeester; J. Nobel, 2e voor zitter; J. van Tongeren, 2e secr. en Alb. Kok en T. de Koning, commissarissen. Natte huizen. Gouderak. Nu men bij het normallsa- tie-oerk aan de HoII. IJssel, onder deze g»meente, een terrein opspuit, schijnt het overtollige water door de dijk te dringen, waardoor bewoners in die om geving hun woningen steeds natter zien worden. Vooral in een oud complex hui zen van de voormalige steenfabriek „IJsselzicht" treedt dit euvel in sterke mate op. DRIE KINDEREN GERAKEN IN EEN MODDERSLOOT. Onder wagen met stro© bedolven. Hoornaar. Vrijdagmorgen, omstreeks 1 «ur, had e*n wigeval plaats, dat won derbaarlijk «ocd is afgeloopen. De vee houder W. K. Boer uit Hoornaar reed mpt een wagen met twee paarden, waar op een vracht stroo geladen was. Bo ven op het stroo zaten een 1Q-Jarig dochtertje en een 12-jarig zoontje van den heer van Driel, commies ter secre tarie te Delft, welke bij familie te Hoorn aar met haar ouders de vacantle door bracht en verder het 10-jarig zoontje van de veehouder Boer. Plotseling brak een wiel van de wagen en het voertuig sloeg om. De kinderen werden in een moddersloot geslingerd en kregen de vracht stroo boven op zich. Juist passeerde de veehandelaar A. v. d. Koppel uit Hoornaar, die het dreigen de gevaar zag. Hij riep vlug de hulp in van arbeiders, die in de nabijheid op 't land werkten. Naar verschillende zijden werden dokters opgeroepen en inmid dels werd hard gewerkt om de kinderen uit hun benarde positie te bevrijden wat hun na zware arbeid is mogen gelukken. Spoed g waren de doktoren Schoijer uit Gorkum, Benders uit Arkel en Wee- nlnk uit Noordeloos ter plgatse Na on derzoek bleek, dat twee van de drie kin deren er hoegenaamd zonder blessures waren afgekomen, terwijl de oudste, het dochtertje van de familie van Driel naar het ziekenhuis te Gorkum werd over gebracht. Zij heeft veci modder naar binnen gekregen. Bij nadere informatie werd onzen correspond-Ant medegedeeld, mits zich teen bijzondere ^-n.*t»r.dlghe- den voordoen, Jevensge-raar niet aan wezig is. OngevaL Krimpen a.d. Lek. De metaaldraaier A. v. Houselt geraakte met een hand tusschen een zaagbank bekneld, waar door een top van zijn linkerwijsvinger werd afgezaagd. Het raadslid, de heer O. E. Muller heeft bedankt als lid der partij „Ge meentebelang". „Dilettant". Krimpen a.d. Lek. De voetbalvereeni- ging „Dilettant" hield onder voorzitter schap van den heer C. v. Wijnen haar jaarvergadering in de zaal van den heer Van Namen. De voorzitter opent de ver gadering, de laatste, die onder zijn lei ding wordt gehouden, daar hij zich niet meer herkiesbaar zal stellen. Hij brengt het bestuur en de leden dank voor de medewerking, die hij gedurende z'n voor zitterschap mocht ontvangen. Hierna volgen verslagen van secretaris en penningmeester, die worden goedge keurd. Er blijkt een batig saldo te zijn. Hierna volgt de bestuursverkiezing; af tredend de heeren D. Hoogendijk en J. A. Dekker, die beiden werden herkozen. Als voorzitter werd gekozen de heer Jac. v. d. Ent, die voorheen als ie penning meester fungeerde, terwijl voor deze func tie de heer F W. den Boer werd be noemd. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: Jac. v. d. Ent, voorzitter; W. G. Hart, 2e voorzitter; J. Versluis, le secretaris; D. Hoogendijk 2e secretaris; J. den Otter, le penningmeester; F. W. den Boer, 2e penningmeester en J. A. Dekker, commissaris van materiaal. In de elftalcommissie werden Bekozen de hee ren W. d. Velden; A. T. Schouten en Jac Dekker. Tenslotte heeft de heer Jac. v. d. Ent den scheidenden voorzitter toe gesproken en hem dank gebracht voor het vele, dat hij voor de vereeniging heeft gedaan. Filmavond. Krimpen a.d. Lek. Zaterdagavond is in Den Boer's Dierenpark altaar een film avond gegeven. Als hoofdnummer van het programma werd vertoond „De avou-' turen van Ponin Hood'Veider „Ons Prinsesje loopt", het bezoek van H M. de Koningin aan België, de nat. vlootrevue en Iegerdag en „Nederland paraat aan de grenzen". Het geheel oogstte veel bijval Dij het talrijke publiek. Gymnastiekd emonstra tie. Moordrecht. Alle ouders hadden Zater dagavond op het terre.n van den heer Bos, ge.egen tegenover het Weeshuis, aanwezig moeten zijn om z ch met eigen oogen te kunnen overtu.gen, welk een nuttige en gezonde sport de gymnastiek is. Daar gaf de gymnastiekvereeniglng „T.H.O.R." van Gouderak een demon stratie. Vooraf trok men met de muz.ek- vereenigmg „Kunst na den Arbeid" in optocht door de gemeente. Deze optocht maakte een schitterende indruk en reeds hieraan zag men, dat een goede ploeg, waaronder orde heerscht, de avond zou verzorgen. Het terrein waarop de oefeningen werden gehouden, was elec- tnsch verlicht, terwijl de muziek door een versterker werd weergegeven. THOR, die onder haar leden ook verschillende jongelieden van Moordrecht telt, heeft met haar, juniorengroep en de ouderen hier een zeer goede indruk achtergelaten De vlotte wijze, waarop de verschillende oefeningen werden afgewerkt, maakte, dat een ieder met groote belangstelling de oefeningen volgde. Hoe gelukkig kan Moordrecht zich noemen, dat voor kort de raad besloten heeft tot de bouw van een gymnastieklokaal. Hierdoor wordt ook bereikt, dat men reeds op Jeugdige leeftijd de gymnastiek kan beoefenen. De bedoeling van THOR, om propaganda te maken voor deze tak van sport, is Zater dagavond te Moordrecht zeker bereikt. Thans aan de ouders de daad, om hun kinderen te zenden naar T.H.O.R., waar ze onder bekwame leiding komen te staan. Burgemeester Brandt gaf door zijn te genwoordigheid blijk van zijn belangstel ling voor deze tak van sport. Ongehoorzaamheid gestraft. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Tegen nadruk kelijk verbod van zijn zuster ging de scholier C. Post, met >haar fiets een tSer tje maken. Aan de 's-Gravenweg moest hij uitwijken voor egn van de tegenover gestelde richting komende auto, dit uit halen deed hij blijkbaar wat al te rooy- aal, met het gevolg, dat hij te ver in de kant geraakte en kopje onder ln de die pe vaaraloot terecht kwam. Omwonen den hoorden de hevige pions en slaag den erin, na groote inspanning, drenke ling en rijwiel op het droge te brengen, waarna de ongehoorzaamde wielrijder, die enkele schaafwonden opgeloopen had thuis werd afgeleverd. Gevonden voorwerpen: een bruin kinderhandtaschje met inhoud, terug te bekomen bij M. Zwijnenburg, Nieuwer kerk a.d. IJssel, Dorpstraat 40 en een badpak en badhanddoek, terug te be komen by C. A. de Vogel. Ouderkerk a.d. IJssel. DlnsdA 29 Augustus zal in de oude o.l. School op het dorp van 6—8 uur n.m. de uitrei king plaats hebben van de kostelooss rij- wielbelastlngmerken. Gevonden: een fietspomp. Terug te bekomen by W. Hoogwerf, Lageweg, Ouderkerk a.d IJssel. UIERONTSTEKING. In de meeste gevallen wordt deze aan doening veroorzaakt door bepaalde bacteriesoorten. Deze kleine levende we zens dringen dan via de speen naar bin nen en veroorzaken een ontsteking van het uierweefsel. Zeer vaak zyn dit de bij de veehouders welbekende strepto- coccen. 1 De eerste ziekteverschynselen bestaan in een enkel vlokje en stolseltjes in de uitgemolken meik, welke de zaak al da- deiyk zeer verdacht maken. Dit is dan het juiste moment om in te grypen, want als men wacht tot het uier begint op te zwellen en hard en warm aanvoelt is het veelal te laat om het dier nog met succes te kunnen behandelen, daar het aangetaste dier dan veelal verloren is. Begin daarom direct met een ver dacht kwartier zeer vaak uit te melken liefst om het uur. Helpt dit niet, raad pleeg dan een veearts, want door een spoedig ingestelde deskundige behande ling, valt er vaak en vooral in het be ging nog vaak veel te verhelpen. Pas op voor de melk, welke uitgemol ken wordt, want deze is vaak zeer be- smetteüjk. Melk daarom niet zoo maar op de grond, ook niet in de weide, want de kans is dan groot dat er zich meer dere gevallen van uierontsteking nadien voor zullen doen. Melk daarom in een aparte emmer, welke na afloop met ko kend water ultgeboend wordt. Bevat de meik alleen een enkel vlokje, dan kan ze nog heel goed voor de kalveren of varkens gebruikt worden. Nooit afleve ren, want dat bezorgt last met de keu ringsdienst. Sterk afwykende melk kan men beter vernietigen, byvoorbeeld door ze in een diep gat te begraven, daar m darmaandoen ngen by de hierboven fu- noemde dieren veroorzaken kan. Melk verder verdachte dieren het laatst en wascb daarna goed de handen anders besmet men de andere Want denk er aan, uierontstek ngen zyn in den regel zeer besmettelijk en veroorza ken door mindere melkgift, het drie speen worden en achteruit gaan en soms sterven der dieren zoo groote schade, dat de uiterste voorzichtigheid en nauw keurigheid by de behandeling en ver zorging van zieke of verdachte dieren geboden ls. (Nadruk verboden) Zooals men weet heeft de Schoonhovensche Courant op Q September een wandeltocht uitgeschreven. Allo deelnemer» ontvangen ten medaille en verder worden verschillende fraaie prijzen uitgeloofd. Zoo niet, volg dan hei voorbeeld van vele anderen, en geeft u alsnog op aan den algemeenen leider, den heer Bram Kara, Loplkaritr. A3, Schoonhovan t.lefoon 39 Reglement wordt op aanvraag toegezonden. Da audafa wandelaar ran Nederland, de heer C. Weber uit Utrecht, oud 73 jaar, die ook de Vier- daagsche heeft medegemaakt, heelt ingeachreven voor de wandeltocht Schoonhovenache Courant. Hooidmarich 23 km. jeugdmarich 20 km. Woonplaats Hat Inltggeld zand Ik hltrbl| par Inaohrljvlngan zondar dat gsli|ktijd!g hat inlaggald wordt ovargamaakt of bataald wordan tarzljda gslsgd. Inschrijvingen na 2 September f 0 10 hoogar. Dit biljet In ta zanden aanAlg Secretariaat, Bram Kart, Loplkaritr. 43, Schoonhoven NED. HERV. KERK. CAPELLE ad. IJSSEL. Geref. Evange- ltsaite „Rehoboth", NUverheidstraat 55- Woensdag 30 Augustus, 's avonds 7 30 uur, de heer J Kars. Lokaal Berm weg 240. Donderdag 31 Augustus, 's avonds 7 uur, de he,er C. Spreeuwenberg. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 30 Augustus, 's avonds 7 uur, de heer J H. Boogaard. GEREF. GEMEENTEN. CAPELLE a.d. IJSSEL. De Ruyter- straat. Woensdag 30 Augustus, 's avonds 7.30 uur, Ds. M. Hofman, van Moercr- pelle. STOLWIJK. Woensdag 30 Augustus, 's avonds 7 uur (oude tyd), Ds. A. van Stuivenberg, van Benthuizen. OUD GEREF. GEM. CAPELLE ad. IJSSEL. Bermweglaan. Woensdag 30 Augustus, 's avonds 7 uur, Ds. H. Vlot. Da Costastraat. Woensdag 30 Augus tus, 's avonds 7.30 uur, Ds. A. van Zon. CHR. GEREF. KERK. 8LIED RECHT. Gebouw „Rehoboth". Dinsdag 20 Augustus, 's avonds 7 uur, Ds. C. Smits. CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE. WADDINXVEEN. Vrijdag 1 Sept., 's av. 7.30 uur, Ds. A. W de Rover, van Vlea'- dingen. Gebouw „Centrum". VRIJE GEREF. GEM. SLIEDRJECHT. Lokaal Vergeer. Dins dag 29 Augustus, 's avonds 7 uur, de heer E Wijnne, van Oldebroek. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Aug. Ingekomen: F. A. Braat, van Hillegers- berg; J. A. van Ryswyk, van Rotterdam. Vertrokken: C. v. d. Graaf naar Noord- wyk; W. v. d. Kraak naar Rotterdam. PAPENDRECHT. Augustus. Ingekomen: C. J. Mikhout, van Dor drecht naar 2e Boezemsingel 34; J. Ia Soe, van Woerden naar Molenstraat 7; C. W. E. te Veldhuis, van Gorinchem naar Bosch 3; C. van der Starre «n gezin, van Dordrecht naar Veerplein 6. Vertrokken; G. Noordhoek, van Veer plein naar Den Haag, Laakkade 80; G. Keesmaat, van Westeind 72 naar Har derwijk, Strandboulevard 8, H. Kraal, van Kerkbuurt 86 naar Alblasserdam G 203; H. de Groot, van Veerstoep 68 naar Singapore; A. Dorst, geb. Fluijt, van Oude Veer 21 naar Oude Tonge, Kaal 20. BLE8KENSGRAAF. Augustus. Ondertrouwd: A. Krijgsman, 24 j., en M .Middelkoop, 23 J. (te 81iedrecht). GOUDERAK. Augustus. Geboren: Willem, z. van L. Boers en N. Baas Getrouwd: J. Verkerk, 24 j. en M. M. van Spengen, 23 J. (te Reeuwyk). HOOG-BLOKLAND Augustus. Geboren: Ny«, z. van D. Rietveld en W. Slob. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Augustus. Ondertrouwd. T. Gouwens, 29 j. en M van Duyvendijk, 27 j. W. Burggraaf, 30 1en H. K de Vries. SO J. Getrouwd; C. ."alkhoven. 36 .1* eu J. Trouwborst, 28 j. H. Ultenbogaart, 24 J., en M. Westbroek, 25 J. MOERCAPELLEè Augustus. Geboren: Matthijs, z. van A. Doom- heim en A. C. Vastenhout. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Aug. Geboren: Hendrlka, d. van J. Heuvel man en H. Knoppers. Ondertrouwd. J. Slingerland, 30 J. (te Berkenwoude), en M. v. d. Spek, 29 J. PAPENDRECHT. Augustus. Geboren: Dirk, z. van A. den Boef en A. v. d. Esch. Ondertrouwd: J. Herlaar, 26 J„ (won. te Alblasserdam en N M. van der Wal, 19 J. G. Amerika. 37 j. (te Dordrecht), en N L. van Duin, 24 j. Getrouwd: C. A. Pellikaan en A. J. de Borst. A Bezemer en M Markesteyn. H. de Lange en J. Kreukniet. Overleden: B de Beer, 75 J., weduwnaar van M. van Duyvendifk. SLIEDRECHT. Augustus. Geboren: Elisabeth, d. van A. Erkelens en W. Kraayeveld. Kornflis, z. van P. Blokland en G. Stoop. Floor, z. van A. van Hoek en J. Vermaas. Paulus, z. van A. P Brandwijk en T. Bot. Kornella Jaantje, d van A. C Bons en M. H. Bou- man Su«nnna, d. van A. P. Korevaar en J. Blokla' i Jacomina Elisabeth, d. van J. van Heteren en E. M. Fait. Getrouwd- J. Verhoef, 25 j., en J. de Groot, 23 j. C van Ry«bergen, 25 J., en J. Boeeln, 21 J H. J. Stuy,-25 J., en C. L. Overgauw, 24 j. Overleden: P. Verhoef, 77 j, echtgen van A. B. van Heteren (te Lelden). A. van der Vlies, 2 j. J. de Haan, 83 J., weduwnaar van De Regt. WADDINXVEEN. Augustus. Geboren: Wilhelmlna Cornelia Maria, d. van H. A. Berkesteyn en W. Tönla. Tymen, z. van T. den Ouden en J. A. La- gerwy. Barbera en Wilhelmlna, doch ters van P. Treffers en C. van Es. Ondertrouwd M Alblas en M. Zaal. J. L. P A. Nobel en A. A. van Ardenne Overleden: W. Koppenol, 60 J., wed "an, D. van Reeuwijk.

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 4