Plaatselijk nieuws Loop der bevolking f" Burqgjjijkestandj i vloot paraat - ton ondorzoéor gahaal „gatrlmd", garood to duikon tljdoni do oofoningon von hot marlna-aikadar nobij Sooroboia i vloot paraat - ton ondorsoéor gohool .gotrlmd', garood to duikon tijdons do oofoningon van hot morlno-oikadar nabij Soorabaia Do verdediging van Warschau tegen de heftige aanvallender Duitscho strijdkrachten. Een der Poolsche legerafdoelingen probedrt een nieuwe stellino buiten de voorsteden to bezetten Op Initiatief van den Bond vad Öudstrijders worden aan alle Belgische kinderen beneden de vijftien jaar identiteitsplaatjos uitgereikt, welke zij In het vervolg zullen moeten dragen De militaire verkeersagent zooals deze op don wei tusschen Harmeien en Woer den dienst doet De verwelkoming van Z K. H. Prins Bernhard bij diens aar\komst aan de Spoorwegtentoonstelling te Amsterdam, aan welke expositie hij Donderdag een bezoek bracht In het plantsoen tegenover het station Hollandsche Spoor to Den Haag wordt de eerste betonnen schuilloopgraaf voor honderd personen gebouwd Z.K.H. Prins Bernhard bracht Donderdag een bezoek aan de spoorwegtentoonstelling .De Trein 1839-1939" te Amsterdam. De Prins tijdens de bezichtiging der expositie Vijandelijke ondeneèers worden met .dieptebommen" bestreden. Eon demonstratie aan boord van een der Indische oorlogsbodems tijde»* óe jongste oefeningen nabij Soerabaja VRIJDAG 22 SEPTEMBER l»3f Gouderak. De bazar, die hier door de Zendingskrans gehouden zou worden, is met het oog op de ernstige tijden uitge steld. De heer A. Huisman is benoemd tot lid vën de commissie van wering tot schoolverzuim, zulks in de vacature J. P. den Ouden. Krimpen a.«L Lek. De postdulvenver- eeniging „De Reisduif" hield een wed vlucht uit Oeldermaisen, afstand 55 KM. De uitslag was: 1, 5, 9, 12, 12, 10, 21, 22, 30 en 38 C. v. d. Linden; 2 en 4 K. Kooi man; 3, 10, 23, 28 en 37 A. van Meieren; 6, 24, 29 en 38 M. Westbroek; 7 J. Brand; 8 J. Neef; 11 J. de Jong; 14 C. Roden burg; 15 J. H. Roelofs; 17, 18 en 32 A. Schippers; 19 en 29 D. Visser; 20 J. Mos; 25 en 31 J. Romein; 26, 40 en 41 T. Éouw- man; 27 en 34 M. de Hon; 33 en 35 W. Graafland; 42 A. Vogelenzang V. Wijnen. Het dagelijksch bestuur van de plaatselijke afdeellng der Vereeniglng voor Luchtbescherming is thans als volgt samengesteld: voorzitter A". J. van 't Le ven; secretaris Chr. v. Hofwegen; pen ningmeester L. A. v. d. Boom. De heer A. de Vries Wzn, slaagde te Dordrecht voor het diploma schoenma ker, volgens de vestlgingseischen. De extra gehouden collecte ten bate van het kastekort tijdens de laatste dienst in de oude Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht f 82,75, waaronder 'n gouden tientje en een bankbiljet van f 10. De busjes brachten over de overige Zonda gen der maand ruim f 11 op. Bij de ge wone collecte werd ook nog een bank biljet van f 10 ontvangen. Krimpen a.d. IJssel. VelllngberjCht: Aangevoerd werden 1500 eieren. Prijzen: Kippeneieren f 3.55 tot f 4.10; hennen- eieren f 2.75 tot f 2.95. Voor boter werd f 0.53 tot f 0.55 per pond besteed. De postduivenvereniging „De Vriendschap" hield een wedvlucht met oude en Jonge duiven uit Oeldermaisen. De afstand bedroeg 55 K.M. Los om 8.15 uur. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 18 en 48 J. de Mik; 2 en 8 J. Joling; 3, 21' en 38 C. Twigt; 4, 34 en 54 W. Heu velman; 5, 16, 55 en 56 S. Visser; 6, 22, 40 en 47 A. Visser Gzn.; 7, 19, 30 en 61 M. van Kooten; 9, 25, 26, 35 en 36 E. Twlgt; 10, 12, 27 en 43 H. Braanker; 11 en 20 K. Visser; 13 A. Visser Dzn., 14, 15, 28 en 52 A. Human; 17, 24 en 31 J. O. Noorlander; 23, 29 en 45 D. Ritskes; 32 J. Burggraaf; 37 en 57 J. Nobel, 38, 53 en 60 A. Visser Dzn.; 39 G. de Bruin, 41 P. Koolmees, 42, 44 en 50 J. Veer; 46 P. v. Buuren, 49 A. Huisman, 51 L. Salij, 58 J. den Boer, 59 C. Heuvelman. Aankomst le duif 8.46 uur, laatste duif 8.51 uur. Het concours had een zeer snel verloop. In het Verenigingsgebouw werd onder leiding van den heer Van der Wouden een groote vergadering gehou den door de luchtbeschermingsdienst. Het gebouw was voor deze gelegenheid stampvol met belangstellenden. Na ope ning door den voorzitter deelde hij me de, wat het doel dezer vergadering was. Hierna was het woord aan den heer Goetsch, hoofd van Öen luchtbescher mingsdienst, die een uiteenzetting gaf wat er voor deze dienst noodig is. Ook werd nog het woord gevoerd door den heer P. C. van der Glessen, die wees op de zware taak van de brandweer en de. E.H.B.O., alsmede de ander diensten. Die avond gaven 90 personen zich als lid de zer vereeniglng op. Aan het einde van deze vergadering werd nog een collecte gehouden die ruim f 25 opbracht. Bakfiets te water. Langeraigeweide. Woensdagmorgen feed een bediende van Albert Heijn met «en bakfiets beladen met diverse winkel waren op de Broekdijk. Door onbekende oorzaak geraakte hij de macht over het stuur kwijt, waarna de bakfiets omviel, de steile kant afrqlde en in het water terecht kwam. De bestuurder hevig ont daan van de schrik, bleef behouden op den wal. Diverse kruidenierswaren gin gen verloren. Veillngsvereen. Drlebruggen. Aan voer 3666 stuks. Prijzen kipeieren groot 1 4.:.s—5.40; Idem klein f 2.70—3.15, alles de 100 stuks. Konijnen f 1.40 per stuk. Diverre -/>ort«n peren 66 ct. p. m. Idem appelen 37—58 et. per mand. TE WATER GEREDElf. Lan g eru 1 ge weide. Een militair flng in het poststation postzegels halen. Toen hij zich naar buiten begaf, stapte hij op op zijn rijwiel en reed weg. Door dat hij uit het lieht in het donker kwam, was hij ietwat verblind en reed naast de brug in het water. Hij wist zich aan de overzijde Van het water op het droge té werken, waarna het behulp van derden het vehikel Op het droge werd gebracht. Dit bad heeft voor den drenkeling geen nadeelige gevolgen gehad, doch wel voor de postzegels. Te water gegleden. Langerulg«welde. Da vrouw van den gemeen te-veldwachter verrichtte enkele werkzaamheden op Md stoep aan de Kerkweg. Opeens gleed zij van de stoep in het water, doch kon zich staande houden. Door de zeer drassige bodem zakte ze daarin weg, zoodat ze moeite had er uit te komen. Meldden wij verleden week, dat de werkzaamheden aan het verharden van het wegdek van het Hoogeind wegens ge brek aan materialen moesten worden stopgezet, thans kunnen we melden, dat de materialen van Uit het buitenland zijn aangekomen en de werkzaamheden hervat. Lekkerkefk.'Gevonden: een belasting- merk. Te bevragen bij de gemeente politie. De veilingvereniging „Lekkerkerk en Omstreken"; Postelein f 5— f 5., peen f 2 50—f 3-; stoksnijboonen f 9.20— 9.25 rentegevers f 13.50—f 14; stamsnijboo- nen f 12.45f 12.50; stokprlnóesseboo- nen f 14.f 15.-; pronkboonen f 4.45 f 4.50; andijvie f 1.20—f 1.25; tomaten A f 2-; id. B f 2.-; roode kool f 2.45 f 2.50; savoye kool f 3.25—4; kropsla f 2.70—2.75; selderie f 0.90—1; kroten f 0.90—0.95; postelein f 5.70—5.75; zaai- ulen f 4.704.75; maagdeperen le soort f 5.507; Idem 2e soort f 2.50—3; Ko ningsperen 1ste soort f 5.46—5,50; idem 2e soort f 3; ponsperen f 4.20—f 4.25; bloemzoet f 5.45-^5.50; kandijzoet f 3.45 f 3.50; William duches f 5.45—f 5.50; Groninger kroon f 5.75—6.50; Transport de Cronsels f 4.70—4.75; Maagdeperen le soort f 5.50—7; 2de soort f 2.50—f 3; Oranje zoet le soort f 5J5—6.60; 2esrt. f 3.50—4.50; annanasmeloenen f 545-r- f 5.50; suikermeloenen rf 5.45—6.50; me- loencarbonkel f 8.458.60. De uitslag van de wedvlucht van de duivensportvereenlglng Lekkerkerk is als volgt: Gevlogen werd van Oeldermaisen, afstand 40 k.m. Los 8 uur. Ofaafland— Broer 1, 20 en 80; Roest 2 en II; Bram van Risp 3 en 8; Stoppelenburg 4, 9 en 27; P. Slingerland 5 en 34; Mudde—Ros 6 en 20; J. van Breningen 7; Mart. Mud- de 10, 15, 16, 17 en 22; Eikelboom—Bra- venboer 11, 13 en 18; Joh. de Jong 14 en 23; T. Mudde 19 en 24: Cor Mudde 21 en 26; Joost den Boon 26; A. de Groot 28 en 35; Bas de Jong 11; J. Daalwijk 32; Zwartbol 33. Aankomst 1st® duif 8.38.37 uur; laatste duif 8.46.53 uur. Een dijk in de IJeeel! Nieuwerkerk a.d. IJaeel. Voor eenige weken maakten wij melding dat de voorin. Spreeuwenhoek verdwenen was, terwijl de Drljfsteenfabrlek op een eiland lag, dat nog van Nieuwerkerk nog van Ouder kerk a.d. IJssel uit kon worden bereikt. Thans is een verbindingsweg tot stand gekomen, waardoor de Drljfsteenfabrlek uit haar isolement verloet Is. Zooals be kend wordt de oude vaargeul der Hol landsche IJssel aan Kortenoord-tusschen de 8teenplaats en Kortenoord, geheel dichtgegooid, dit terrein dat enkele hec taren b*slaat zal in orde worden ge bracht voor industrieterrein met voorloo- pig onbekende bestemming. Om echter de drijfsteen-industrle niet meer dan noodzakelijk te stagneeren, heeft men een 20 meter breede dijk dwars door het oude rivierbed gegooid, loopende van Kortenoord haar de Steenplaats, hierop zal verharding worden gebracht, zoodat het dan weer mogelijk is met materialen naar en met steenën 'van de steenplaats te rijden. Burgemeester van Beeck Cal- koen van Ouderkerk a.d. IJssel is even eens uit zijn isolement verlost en heeft een vaste verbindingsweg met Nieuwer kerk a.d. IJssel. Nieuwerkerk a.d. IJssel dat wel veel re deneert over een ambtswoning van haar burgemeester heeft thans een ambtswo ning onder haar gebied, bewoond door de burgemeester van Ouderkerk a.d. IJssel. Dijk teeren. Ouderkerk a. d. IJssel. Dinsdagmorgen is men te^ hoogte van het watergemaal „De Nesse" begonnen met het teeren van het wegdek. Collecte. Ondewater. De collecte, gehouden Inde Geref. Kerk ten bate dier kerk, heeft ruim f 124 opgebracht. Zwembad. Oudewater. Zaterdag zal het zwembad voor dit seizoen worden gesloten. Reeuwijk. In Opdracht van het be stuur van polder Reeuwijk is thins een aanvang gemaakt met het maken van een uithaalplaats aan den Nieuwdorper- weg Dit ls een proef en er zullen even tueel langs deze weg meer uithailplaat- sen gemaakt worden. De arbeider P. R. reed mèt zijn rijwiel op de nieuwe rijksweg nabij de Oud-Reeuwijksche tol tegen een steen met het gevolg dat hij viel, Hierbij kwam hij zoo ongelukkig terecht dat hij rn rechter sleutelbeen brak en verschillen de verwondingen opliep. Voorts werd zijn rijwiel ernstig beschadigd. Door om standers werd hij naar zijn woning ver voerd en medieohe hulp ingeroepen; Arbeidscontract opgezegd. Waddinxveen. In een Maandag gehou den vergadering van het personeel der oarroaaarlafabriek N.V. Verheul, werd met algemeens stemmen besloten totop- zegging van het arbeidscontract dat op 31 December as. afloopt. De laatste dagen zijn verschillende gevallen van dyphterie geconstateerd in deze gemeente. Een patiëntje werd naar het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda overgebracht. Maandagmiddag vervoegde zich de petroleum-venter Van O. aan de woning van mej. V. aan de Kielkade, om een kannetje petroleum af te leveren. Hoe wel O. geconstateerd had dat mej. V. thuis was, werd de deur niet geopend. Hierover maakte O. zich zoo kwaad, dat hij de deur Intrapte en naar binnen stap te; binnen gekomen heeft hij mej. v. V. op een hardhandige wijze medegedeeld, hoe hij over zoo'n behandeling dacht. Mej. V. deed aangifte bij de politie, zoo dat tegen O. proces-verbaal werd opge maakt. Intusschen schijnt er een diepere oorzaak te zijn geweest waarom mej. V. niet en O. wel gaarne een persoonlijk gesprek wilde hebben. Waddinxveen. Dinsdagavond vergader de de afdeellng S.D.AP. In het gebouw „Centrum". Behalve de gewone agenda punten werden uitvoerig de te voeren propaganda-actie besproken, alsmede een winter werkplan. De vergadering was zesr goed bezocht. Zevenhuizen. Zondagmorgen kwamen twee militairen en twee burgers op het rijwielpad van den rijksweg Gouda—Den Haag door onvoldoende uitwijken van beide partijen zoodanig met elkaar in botsing, dat een der burgers een hersen schudding en een linkerpolsfractuur be kwam. Dokter Verduyn den Boer verleen de ter plaatse de eerste geneeskundige hulp en liet de patiënt per ziekenauto naar Gouda overbrengen. GEMEENTERADEN. Btrkenwoude. Vergadering van de gemeenteraad op 5 September. Aanwezig alle leden. Voor zitter, de heer M. Gautier, burgemeester. De notulen van de vorige vergaderingen worden aangehouden. Terstond wordt overgegaan tot beëedi- ging van de nieuwe raadsleden. De VOORZITTER leest de eedsfor mules, waarna alle leden in handen van den voorzitter de eeden afleggen. De VOORZITTER wenscht alle le den hartelijk geluk met hunne benoeming of herbenoeming. Moge het u allen ge schonken zijn, aldus spr., de belangen van deze gemeente nóg lang te behartigen. Benoeming wethouders Aan de orde ls dan de benoeming van de wethouders. In de vacature De Jong worden uitgebracht 7,: (Stemmen, waarvan 4 op den heer De Jong, 2 op den heer De Groot en 1 op den heer Slingerland. Benoemd ls dus de heef1 De Jong, die ver klaart de benoemingJüui te nemen. Hierna wordt vooralen in de vacature Slingerland. Er worden eveneens 7 stem men uitgebracht, waarvan op den heer De Groot 4 stemmen, op den heer Slin gerland 2 stemmen, terwijl 1 stem blan co ls uitgebracht. Benoemd is dus de heer De Groot, die verklaart de benoeming aan te nemen. De VOORZITTER wenscht beide heeren van harte geluk met hun benoe ming en hoopt, dat zij vele Jaren als wethouder ln het belang der gemeente Berkenwoude werkzaam mogen zijn. Het zijn than* moeilijke tijden, doch spreker hoopt, dat weldra rust en vrede ln Euro pa zal zijn weergekeerd. De benoemden bedanken den voorzitter voor diens vriendelijke woorden en spre ken de wensch uit in de volgende periode van vier jaren prettig *amen te werken, zoowel in het college van B. en W. als ln de raad. Hierna sluiting. Nu zou ze wel eens hooger kunnen zijn. Het gevolg zou kunnen zijn, dat hen uit eindelijk niet voldoende met de exploita tie zou uitkomen. De heer 8TIGTEB vindt ook de be paling vrij rekbaar en zou eventueel een maximum bedrag willen vaststellen, dat aan den aannemer kan worden uitge keerd. De heer VELDHUIZEN zegt, dat reeds in Juli tot uitbreiding werd beslo ten. Hij vindt het ook beter, dat zoo snel mogelijk tot de aanleg worden besloten, ook al, omdat de houtprijzen zijn geste gen en die van het ijzer ook zeker om hoog gaan. De neer SCHIMMEL is van oordeel hoe langer wachten hoe slechter 't wordt De heer VAN SCHAIK kan de woorden van de heeren de Gier en Stig- ter onderschrijven, maar, gehoord het rapport over den aannemer, die al ver schillende werken voor deze gemeente opleverde, is hij voor het voorstel. De VOORZITTER zegt, dat deze vergadering spoedeischend is belegd, ten einde zoo snel /mogelijk een besluit tot de uitbreiding van het waterleidingnet in Jutphaas te kunnen nemen. De om standigheden zijn van dien aard, dat de prijzen van diverse noodzakelijke mate rialen in korte tijd een belangrijke wij ziging kunnen ondergaan. De ingetreden mobilisatie maakt een spoedige uitbrei ding van'het waterleidingnet in het Over eind noodzakelijk en gewenscht. Hoe sneller het werk wordt gegund des te minder kans kan er zijn, dat de clausule moet worden toegepast. De inhoud der clausule ls niet onbillijk; men treft ze ook bij andere aannemers aan. Na verdere bespreking wordt het voor stel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De vergadering wordt hlema gesloten. Kantóngwecht Gouda Onder leiding van den burgemeester ber. J. J. Abb.nk Spalnk, kwum de ge meenteraad m poenbare vergadering bij een. De heeren H. vdn den Bergh en J. A. Wildschut waren met kennisgeving af wezig. Als eenlg agendapunt komt aan de or de een voorstel van B. en W. aan de fa. Rietveld en Verdoom, Aannemersbedrijf te Papendrecht, onderhands aan te be steden het leggen van 1350 M. 6" gegoten leiding en het maken en leveren en leg gen Vin een 6" gegoten zinker voor f 468J en voprts onder bepaling, dat, wanneer ln geval van oorlog, oorlogsgevaar en mo bilisatie e«n belangrijke stijging van kos ten ontstaat of bij de uitvoering van het werk belangrijke moeilijkheden worden ondervonden, den aanbesteder den aan nemer de schade zal vergoeden, welke deze tengevolge van een en ander lijdt, tenay hij redelijkerwijze deze had kun nen voorkomen. Reeds in de vergadering van 31 Juli werd besloten tot uitbreiding van het waterleidingnet tot de buurtschap „Het Overèind" onder Jutphaas. Een publieke aanbesteding van dit werk werd door Ged. Staten niet goedgekeurd. Vandaar het voorstel van het dage lijksch bestuur tot onderhandsche aan besteding. De flrmft heeft reeds verschillende Werker voor deze gemeente tot tevreden heid uitgevoerd. De heer DE GIER heeft het niet erg op deze noodolausule begrepen, ook al met het oog op het arbeidsloon dat zal moeten worden betaald bU dit werk. Bo vendien hebben we al mobilisatie, zoodat daardoor het aanbeatedingsbedrag wel wat op losae schroeven komt te ataan. Het risico van den aannemer kan ln dit geval worden overgewenteld op de ge meente. De begrootlng, door den direc teur der bedrijven gemaakt, ls onder nor male prn.VinriighPdfin toi {stand gekomen Zitting van Woensdag. Overtreding arbeidswet. In de korte zitting van het kantonge recht, verscheen Woensdag de banket bakker H. F. A. N. uit Gouda, wegens overtreding van de Arbeidswet. Hem was ten laste gelegd, dat hij twee leden van zijn personeel overwerk had laten ver richten zonder vergunning. Verdachte voerde een duidelijk ver weer, waarin hij zeide, dat zijn collega wegens mobilisatie was opgeroepen. Daar door dreigde de gang van zaken in zijn bedrijf vast te loopen. Hij ging naar Rot terdam om éen overwerkvgrgunning te krijgen, doch inmiddels werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt omdat twee knechts een half uur na sluitingstijd ln de bakkerij werkten. Toen verdachte een extra knecht had kunnen krijgen, was alles weer in orde; hij heeft overigens nog nooit terechtge staan wegens overtreding" van de Ar beidswet. - De ambtenaar van het OM. wilde met dit alles gaarne rekening houden en eischte tegen N. 2 x f 1-50 boete subs. 2X1 dag. Van alles wat. P. V. te Gouda heeft niet op het rij wielpad gefietst en kreeg f 2 boete subs. 1 dag hechtenis. Wegens fietsen zonder licht werd H. T. te Gouda veroordeeld tot f 2 of 1 dag. J. C. T. te Waddinxveen, die «onder achterlicht gefietst heeft, kreeg eeg boe te van f 1.50 of 1 dag. Wegens het niet fietsen op een rijwiel pad kreeg R. van W. uit Rotterdam f 2 of 1 dag en zijn broer J. van W. f 1 of I dag hechtenis. De expediteur P. van V. te Gouda heeft een lafling heipalen vervoerd, die 2.38 M. aan de achterzijde van de auto uitstak, terwijl bovendien geen roode vlag aan het einde was bevestigd. Verdachte voerde aan, dat zijn groote vrachtauto door de militaire autoriteiten was gerequireerd en de vlag was verge ten. De ambtenaar van het O. M. eischte tegen Van V. f 2 boete subs. 1 dag. Het vonnis luidde: f 1 of 1 dag heohtenls. KRIMPEN a.d. LEK. September. ingekomen: J. Visser, van HUlegers- berg; G .Breedveld en gezin, van Alblaa- serdam: J. W. Hoogendljk, van Rotter dam; N. Qeneugelük, van l^aselmonde. Vertrokken: A. Krijgsman naar Capel- le a.d. IJssel; J. J. de Mos en gezin naar Den Haag; M. de Bruin naar Rotterdam; A. C. Wepster naar Krimpen a.d. IJssel; A. van Krimpen naar Lekkerkerk; W. H. de Hon naar Lekkerkerk; O. Vogelenzang naar Ridderkerk; D. Groenewegen—v. d. Weiden en gezin naar Alblasserdam. REEUWIJK. September. Ingekomen: W. E. Leeflang, uit Gouda ln Nieuwdorperweg E 9; C. BoolJ. uit Maassluis in Zoutmansweg E 28; J. A. V. d. Wolf, uit Zwammerdam in afd. Tem pel; R. W. v. d. Wolf, uit Zwammerdam ln Tempel C 6; Z. K. Nederhoed, uit Gouda Weth. Venteweg H 226; A. H. Schrama, uit Warmond in Dorp D 24; N. Llndhout, uit Waddinxveen injtfieuwdorperweg E 16. Vertrokken: J. c. van Leeuwen naar Beverwijk, Romerkerkweg 2; C. de Ko ning naar Langeruigeweide; P. C. M. Ho- genelst naar Moordrecht; C. van Dam naar Hilversum, Leeuwenstraat 49a; A. M. van Leeuwen naar Zwammerdam, Oud- Reeuwtjk: P. van Es naar Stolwijt, p.a. L. Blonk; M. van E* naar Haastrecht, A 86; C. van Spengen naar Zwammerdam, Oud-Bodegraven. CAPELLE a.d. IJSSEL. September. Geboren: Gerrit Hendrikus, z. van G. H. Exaltus en W. Noorlander. Eliza, d. van A. van KleJj en N. Romeijn. Jo hanna Maria, d. van A. Broere en J. N. Hoogendoorn. Cornells, z. van C. Kool haas en A. A. Reijm. Leendert, z. van H. Cornelissen en W. v. d. Schelling. Ondertrouwd: G. van Rhee, 29 j„ en G. v. d. fPiJl, 27 J. T. van KooiJ, 25 J., en N. van Wijngaarden, -20 j. Overleden: P. Visser, 4 m. C. Ver schuren, 22 j. HAASTRECHT. September. Geboren: Jacobus Lambertus, z. van G. H. A. Nobel en A. A. Straver. Ondertrouwd: J. Hofstede, 20 J. (te Gou da), en G.-L. Reichard, 21 J. A. L. van Vliet, 24 j. (te Polsbroek), en A. M. Spruit, 31 j. R, Bouma, 28 j. (te Amsterdam), en G, Stijnis, 26 J. Overleden: A. Verkerk, 30 J., echtgenoot van N. van Eijk. JAARSVELD. Augustus. Geboren: Anthonia Adriana Wllhelml- na, d. van J. M. Brokking en J. van de Haar. Johanna Cornelia, d. van G. de Ridder en C. J. Voorendt. Ondertrouwd: A. J. Kool, 25 J. (te Co- then), en M. J. Broekhuizen, 23 J. C. van Soolingen, 26 J. (te Delft), en G. van Bladeren, 22 J. H. VerweJJ, 24 J., en M. C. Kuijf, 25 j. Getrouwd: A. J. Kool, 25 j. (te Cothen), en M. J. Broekhuizen, 23 J. C. van Soo lingen, 26 J. (te Delft), en G. van Blade ren, 22 j. H. VerweiJ, 24 J., en M. O. Kuijf, 26 J. Overleden: A. Benschop, 83 J., weduw naar van G. Middelkoop. KRIMPEN a.d. LEK. September. Ondertrouwd: C. Bijkerk, 23 J., en A. van der Weide, 18 j. G. J. van Brandwijk, 24 J., en J. G. Kerger, 24 J. H. van WllneiT, 56 j., en Joh. Dekker, 44 J. Getrouwd: N. J. de Jager, 21 J., en O. M .Eerland, 20 j. W. Hoogendoorn, 37 J., en A. de Jong, 31 J. KRIMPEN a.d. IJSSEL. September. Geboren: Pietje, d. van L. Boers en A. C. Bouwman. Cornells, z. van H. den Boer en G. Schouten. Ondertrouwd: W. Vrolijk en A. Of far- man. Overleden: H. Verschoor, 79 J., weduwe van E. Boudesteln. LANGERUIGEWEIDE. September. Geboren: Dirk, z. van C. Nell en A. Rijlaarsdam. LEKKERKERK. September. Geboren: Anna Cornelia, d. van O. Kort en L. H. Heuvelman. Cornells, z. van EL Meerkerk en W. Staip. Hendrik, z. van J. G. van Eeuwijk én W. de Hoop. Neeltje Cornelia, d. van A. Mudde en J. J. van Zoest. Anna Catharina, d. van W. G. Broere en M. C. Kool. Petronel- la Cornelia, d. van D. van Hamburg en M. Langerak. Overleden: W. Verhoog, 58 J, echtge~ noot van A. Verboom. LOPXK. Augustus. Geboren: Johannes Wilhelmus, z. van J. H. Hendriks® en M. Specker. Nellie Margaretha, d. van G. H. Borst en T. Brink.Johanna Alida Maria, d. van B. A. van Kats en A. M. van Kats. Jan, z. van H. van der Spoel en W. Foppen. Cornells, z. van W. Bos en C. van de Ven del. Johanna, d. van A. Meljdam en C. J. van Raaij. Ondertrouwd: H. Molenaar, 80 J. (te Jaarsveld), en M. M. Eikelenboom, 26 J. Getrouwd: J. Lekkerkerker, 30 J. (te Polsbroek), en G. Oskam, 27 J; P. Vink, 23 J„ en N. Q. Vroege, 22 J. H. Mole naar, 30 j. (te Jaarsveld), en M. M. Elke- lenboom, 26 J. MOERCAPELLE. Setpember. Geboren: Melne Arnold, z. van P. M. Jonker en G. B. Roozeboom. Getrouwd: C. Sinke en H. Hofman. OUDERKERK a.d. IJSSEL. September. Geboren: Bertus, z. van A. van Vliet en E. Boon. Helena Jannetje, d. van A. Heuvelman en H. J. Snoeij. Getrouwd: A. Buizér (te Rotterdam) en A. L. N. Noordegraaf. Overleden: M. de Jong, 84 J., weduwe van W. Speksnijder. OUDÈWATER. September. Geboren: Adrianus, z. van W. C. Maas en J. Boeren. Getrouwd: C. A. Jansen en H. O. Bla- kenburg. REEUWIJK. September. Geboren: Johannes, z. van P. H. van Leeuwen en M. C. Bijman. Johannes, F. M.„«. van A. J. F. J. van Vliet en J. C. Loef. Neeltje, d. van J. van Spengen en K. Peters. GUaberta O. M., d. van J. M. van Zuilen en J. G. Houflijk. Getrouwd: J. Verkerk en M. M. van Spengen. J. L. de Goeij en A. G. van Kats. J. de Bruijn en P. C. M. Hoo- genelst. W. van Eljk en A. H. van Os. Waddinxveen. September. Geboren: Gerardua Maria, z. van M. van der Kroef en H. A. Wittenberg. Corne lls Jozeph Wiero,, z. van M. A. Moons en A. M. Vergeer. Wilhelmina, d. van W. VerweiJ en T. Baan. Acfrlanus Wilhel mus, z. van J. H. Moering* en O. A. van Schalk. Ondertrouwd: Th. Koolstra en A. P. Marchand. Getrouwd: J. L. P. A. Nobel en A. A. van Ardenne. L. A. van der Krans en L. Tróóst; WILLlGE-LANGERAK. Augustus. Geboren: Alle Gijsberta, d. van G. Mo lenaar en D. Schep. Johannes, z. van M. J. J. van Wijk. Ondertrouwd: M. C. van Geelen, 33 J, (te Nieuwpoort), en M. van Beuftkom, 34 J. Overleden: H. F. Brokking, 42 J., echt genoot van J. L. de Waard. H. J. Aeite, 65 J., weduwe van J. van Kats.

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 5