DE ERRES RAOIO G. PLOMP ;.?5 ■5- is toch zoo. ntwi Reclame Permanent-Wave Oariogtnwuws in 'f korf. I Plaatselijk nieuws CGemengd nieuws^ De gemaskerde ruiter Dr. Tuinzing 1 dag afwezig. Hervormde Minderheidsgroep. ean Boerenknecht BERICHT geen goederen meeropcrediet halfwas slager Dansinstituut G. BRON Dansinstituut G. BROK Bloedtransfusiedienst Berkenwoude Beschikbaar VUctyten zm'h keu» moc... huishoudkachels, haardkachels fornuishaardkachBls, kantoor- en schoolkachels H.A.V.BAAREN- SCHOONHOVEN Binnenland [Plaatselijk nieuws Marktberichten WOENSDAG 27 SEPTEMER 193» voorts mat, «Idas het bericht, dat de vliegtuigen hun Weg over Zwitsersch ge bied hebben gekozen. Het blijkt, dat Zondagavond laat, tus schen tien uur en middernacht, in ver schillende Zwltsersche grensplaatsen het gebrom van vliegtuigmotoren was ge hoord. Een onderzoek, om na te gaan of het Zwltsersche grondgebied was ge schonden, was gisteren nog gaande. Berichten van andere zijde melden, dat de raids niet zoozeer de stad Friedrichs- hafen golden, als wel het stadje Manzell, op ongeveer 5 K M. afstand van die stad gelegen, waar een afdeeling van de Zep- pelinfabrieken werkt aan de vervaardiging van vliegtuigrompen en vliegtuigmotoren. De aanvallen, die met moderne bommen werpers werden uitgevoerd, hebben, naar uit Zw tserland wordt gemeld, verschei dene malen doel getroffen. Een van de nieuwste afdeelingen der fabriek, waar vliegtuigmotoren worden verva^rd'gd, zou ged°elteff1k vernield zijn. De luchtaanvallen konden duidelijk ge volgd worden -in het Zwltsersche plaatsje Arbon, dat aan het meer van Contanz is gelegen. Tegenspraak uit Parijs. Van bevoegde Fransche zijde wordt ontkend dat Fransche vliegtuigen Fried- richshafen hebben gebombardeerd. Er zijn hieromtrent geen orders gegeven aan de Fransche luchtmacht. Ook ver klaarde men van die zijde, niets te we ten van een mogelijken Britsche lucht aanval op de oevers van het meer van Konstanz. Duitsche bommen op Belgisch gebied. Uit Vervlers (België) wordt gemeld dat Dinsdagochtend de Duitsche luchtdoelar tillerie ln het gebied van Beialf en Most- haus het vuur heeft geopend op een of meer vliegtuigen, welke van Belgisch ge bied niet gezien konden worden. Onge veer vijftien schoten werden gelost en vier projectielen zijn op Belgisch gebied, ongeveer 2V» K.M. van de grens, ont ploft. De ontploffingen veroorzaakten trechters met een middellijn van 2 me ter en een diepte van 1 50 meter. Men heeft nog niet kunnen vaststellen of de projectieiep granaten van de lucht- doelartlllerie of bommen van een vlieg tuig waren. OPNIEUW VLUGSCHRIFTEN OVER DUITSCHLAND. Het Britsche ministerie van voorlich ting heeft de vertaling van het laatste door Britsche vliegers boven Duitschland Uitgeworpen vlugschrift gepubliceerd. In dit vlugschrift wordt onder meer gezegd: ..Dultschers, weet, dat, ondanks het in de Poolsche oorlog vergoten Duitsche bloed, de hoop van uw regeering op een geslaagde bliksemoorlog vernietigd is door het besluit van 't Britsche oorlogs- kabinet, zich op een oorlog van drie jaar voor te bereiden. In het Westen staan de Britsche troepen reeds schouder aan Schouder met de Fransche bondgenooten De Britsche en Fransche vloten hebben de Duitsche koopvaardijschepen van ae «eeën verdreven. Nacht op nacht heeft de Britsche luchtvaart haar kracht getoond door vluchten tot ver op Dultsch gebied." FRANSCH SCHIP GETORPEDEERD. Britsche kustwacht redt de be manning. Benige wachters aan de Britsche kust, hebben Maandag waargenomen, dat het Fransche stoomschip „Phyrne" (metend 2640 ton) door een duikboot tot zinken ls gebracht. De bemanning, bestaande uit 24 personen, is door een reddings boot, die door de kustwacht naar het ge torpedeerde schip werd gezonden, behou den aan land gebracht. Twee leden van de bemanning waren gewond. De bemanning verklaart, volgens Ha- vas, dat zij door de duikboot niet van te voren gewaarschuwd ls. Kort nadat het schip getorpedeerd was, verschenen twee Britsche torpedojagers ter plaatse. WEER EEN ZWEEDSCH SCHIP GETOR PEDEERD. Het Zweedsche s.s. „Silesia", dat 2850 ton meet en gelaten met houtpulp op weg was van Gothenburg naar Huil, ls Maan dagmiddag ter hoogte van Stavanger ge torpedeerd. De uit 19 koppen bestaande bemanning is door het Zweedsche stoom schip „8uecia" gered. De „Silesia" was het vierde neutrale slachtoffer, der laatste paar dagen van Duitsche dulkbooten. Het bericht van het tot zin ken brengen van jlit schip heeft, naar Reuter verneemt, in de Scandinavische landen een diepe indruk gemaakt. Deensche bladen ruimen aan dit feit veel plaats in en oefenen veel critlek, terwijl in Zweden speciale maatregelen worden genomen om de dreigingen der Duitsche duikbooten tegen te gaan. Teneinde de Oostzee te vermijden, zijn de exporteurs van houtpulp van plan, hun «endingen over land naar Noorsche ha vens te sturen, hetgeen extra kosten van meer dan 20 procent zou medebrengen. Het tot zinken* brengen van neutrale •chepen,» welke ladingen houtpulp ver voeren, wordt beschouwd als een ernsti ge bedreiging voor de Industrie, welke voor meer dan 40 procent van den Zweedschen uitvoer uitmaakt. Finsch protest en Duitsche af wijzing. De Finsche gezant te Berlijn heeft rich naar het ministerie van buitenland sche zaken begeven om er te lnformee- ren naar de redenen van de torpedee ring der Finsche schepen. De minister heeft verklaard, dat de actie tegen schepen, welke cellulose ver voeren, een gewoon oorlogsgebruik ls. Hij voegde hieraan toe, dat de torpedee- riug een waarschuwing beteekent voor de neutralen, die handel drijven op En- geland. In een uitvoerig bericht, zet het D.N.B dit Duitsche standpunt nader uiteen. Daarin wordt gezegd, dat materiaal, hetwelk voor de vervaardiging van kruit en springstof dienen kan, onvoorwaarde lijk als contrabande beschouwd wordt. Cellulose is een artikel, dat in zeer groote omvang ^voor de vervaardiging van explosieve Sloffen gebruikt wordt, aldus het D.N.B. AANVAL OP WARSCHAU „BEGONNEN" Verdedigers houten stand. Het opperbevel van het Duitsche leger meldt: „In het Oosten is de stelselmatige be weging naar de demarcatielijn voortge zet. Slechts ten Oosten van den bene denloop van de San is het nog tot korte gevechten gekomen met uiteengeslagen *deelen van vijandelijke strijdkrachten, waarbij een pantserdevisie tweeduizend gevangenen heeft gemaakt. Nu het, ondanks alle pogingen, niet ge lukt is d?n Poolschen commandant te overtuigen van de gruwelijkheid en nut teloosheid van een tegenstand te War schau, is Maandag begonnen met de ge vechtshandelingen tegen de stad. Bij een plotselinge aanval werd het fort Moko- towskl en vervolgens een gedeelte van de voorstad Mokotow genomen." Intusschen deelt Warschau mede, dat het nog steeds volhoudt, ondanks het bU- na onafgebroken bombardeeren door de Duitsche vliegtuigen. De aanvallen op de voorstad Praga en het Westen der stad durenr voort. Het moreel der bevolking blijft buitengewoon goed. POOLSCHE VLIEGERS LANDEN IN SCHOTLAND. Een gevaarlijke vlucht. Negen Poolsche vliegers zijn Maandag op een vliegveld in Schotland geland na een wanhoopstocht. ZIJ arriveerden aan boord van drie kleine, gevechtsvliegtuigen en een hun ner vertelde, dat zij op hun tocht groote moeilijkheden hadden ontmoet door de verschijning van Jachtvliegtuigen en door de bedreiging van vluchtafweergeschut. Zij gaven het voornemen te kennen, ngar het Westelijk front te gaan om weer aan de strijd deel te nemen. De Poolsche vliegers zullen voorloopig de gasten zijn van de luchtvaartmaatschappij in af wachting van de nader te nemen beslis sing. VON RIBBENTROP NAAR MOSKOU. Op ultnoodlglng van de Russische re geering zal de Duitsche minister van Buitenlandsche Zaken, von Rlbbentrop, een bezoek brengen aan Moskou. De mi nister zal daar heden aankomen. Tij dens zijn verblijf te Moskou zal von Rlb bentrop met de Russische regeering" be sprekingen voeren over problemen, -die verband houden met de situatie in Po len. RUSLAND EN DE OOSTZEE-STATEN. Ongerustheid in Estland. De Estlandsche minister van buiten landsche zaken Selter, ls Maandag uit Moskou vertrokken 'om terug te keeren naar Tallinn. In de nacht van Zondag op Maandag was hij door Molotoff, den Rus- slschen volkscommissaris van buitenland sche zaken, ontvangen. Naar het Duitsche Nieuwsbureau van welingelichte zijde ver neemt, zouden-bij deze hesprfkingen de belangrijkste problemen der politieke be trekkingen tusschen de Sowjet-Unie en Estland op openhartige wijze besproken zijn. De besprekingen zullen zoo spoedig mogelijk hervat worden. Geruchten beweren, dat Molotoff bij dit onderhoud bepaalde eischen zou hebben gesteld omtrent de neutraliteit van Est land en dat het uitlekken van die Russi sche eischen nogal ongerustheid zou heb ben verwekt in regeeringskringen van de Oostzee-landen. Zelfs een soort ultimatum? Het Fransche persbureau Havas schil dert de toestand veel ernstiger. Het seint uit Stockholm, dat de „Dagens Nyheter" voor de plotselinge terugkeer van Selter als reden opgeeft, dat de mi nister met zijn regeenng moest beraad slagen over twee door de Sovjet-regee ring gestelde eischen, die het karakter van een ultimatum hadden. Rusland, al dus het blad, zou een marinebasis in Estland eischen en de hand willen leggen op de geheele buitenlandsche handel van Estland. Te Tallinn zou buitengewoon groote zenuwachtigheid heerschen. Litauen zendt troepen naar buis. Daartegenover staat echter een bericht uit Kaunas, dat het opperbevel van he". Litausche leger van oordeel is, dat de toe stand in Oost-Europa opgehelderd schijnt en Seen onmiddellijk gevaar pplair** voor Litauen, zoodat ls besloten, de ln het midden des lands geconcentreerde troe pen te demobillseeren, teneinde de man schappen in staat te stellen naar hun da gelijkse he arbeid terug te keeren. Fransche communistische partij ontbonden. De Fransche ministerraad heeft giste ren besloten de Fransche communisti sche party te ontbinden. Volgens het hierover uitgegeven decreet worden alle groepen, die verbonden zyn met de com munistische partij, eveneens ontbonden en wordt verboden alle geschriften van de party en de verbonden groepen te pu- bliceeren, te verspreiden of te propagee- ren. Hetzelfde geldt voor de derde inter nationale. Duitsche leger geschokt en ln diepe rouw ring was de sneltrein van Brussel naaj aan de baar staat van den man, die een Aarlen gepasseerd, van de besten was, die het Pruisisch- De wrakstukken van de brug zyn neer- Duitsche leger ooit heeft gekend. Een gekomen op den weg van Aarlen naas man, die sinds de dagen dat hy Jong lui- Neufchateau, met het gevolg, dat de weg tenant was, zich zelf en zyn leven in versperd is. Een niet ver van de plaata Tot 7 October. ernstige onvermoeide overgave ln dienst had gesteld van volk en vaderland, in dienst van het leger. Von Brauchitsch herinnerde er aan, dat baron von Fritsch begin 1934 als op perbevelhebber aan het hoofd van het leger werd geplaatst. van de ontploffing gelegen huis werd verwoest. Het maakt de indruk, alsof het door een aardbeving geteisterd is. Alleen de schildwacht, die ter plaata» geposteerd stond, werd licht gewond. NOODWEER BOVEN CALIFORNIE. Drie en veertig persons* Dames, profiteert van deze gelegenheid bij G. P0RSUL, Haven 48, Schoonhoven DE TOESTAND IN HET PROTEC TORAAT. Rust en orde niet verstoord. De correspondent van de „NJR.Ct." te Beriyn schryft: wy zyn in de gelegenheid geweest ge durende drie dagen door het protecto raat Bohemen-Moravie te reizen. Doel van de reis was, dat wy zouden bevesti gen, dat in het protectoraat rust en orde heerschen en tevens de berichten en voorstellingen uit andere bron in het by- zonder van ReuteT en Havas, zouden weerleggen. Om maar dadeiyk met het resultaat te beginnen: UT geloof deze bevestiging in derdaad te kunnen geven. De conclus.e, welke ik uit myn waarnemingen heb ge trokken, is dgze, dat de voorstellingen, welke het Britsche departement van voorlichting heeft gegeven van den stand en van de gebeurtenissen ln het protectoraat n.et in overeenstemming met de feiten en misleidend zijn. TEGEN SABOTAGE. Het D. N. B. heeft volgens een Reuter- bericht uit Londen gemeld, dat in Duitschland speciale politle-afdeelingen worden gevormd, ter bestryding van sa botage en van propaganda door middel van aanplakbiljetten. Volgens Havas heeft de Duitsche om roep medegedeeld, dat de minister voor de voedselvoorziening maatregelen heet getroffen om de rantsoeneering ook toe te passen op producten van le vensmiddelen, die zich met hun eigen producten voeden. Voortaan zullen de boeren dus niet meer zelf een zekere hoe veelheid van hun productievoorraad voor eigen gebruik kunnen reserveeren. zy zullen zich tevreden moeten stellen met het officieele rantsoen. DE ARBEIDSDIENST VOOR MEISJES IN DUITSCHLAND. In de eerstvolgende dagen worden over al in Duitschland twee uitgelezen lichtin gen opgeropen voor het verrichten van arbeidsdienst. Honderdduizend zg. „ar- beidsmeisjes" zullen by boerinnen moe ten werken. Van de arbeidsmeisjes tus schen 17 en 26 jaar wordt echter voor eerst slechts een deel opgeroepen. Voor ruim 60.000 nieuwe arbeidsmeisjes zijn de laatste weken nieuwe kampen ingericht, 's Morgens, zoo meldt 't D N.B. moet het arbeidsmeisje op de boerdery practlsch werk verrichten en inspringen als ver vangster voor den ontbrekenden man, des middags biyven de meisjes in het kamp. Dan wordt Vooral sport beoefend, geiyk de voorschriften voor de gezondheidsver zorging in de arbeidsdienstkampen aan geven Politiek en practlsch onderricht in huishoudkunde en landbouw wordt afwis selend gegeven. ITAUAANSCHE BURGERLIJKE LUCHT VAART AAN DE STAAT. De Itallaansche Staatscourant publi ceert een decreet waarby de minister van financiën gemachtigd wordt, het totale aandeelen-kapitaal van de maatschappy der Itallaansche transcontinentale lucht- verbindingen, welke haar zetel heeft te Rome, op te koopen. Dit kapitaal be draagt 500.000 lire. De mini'ster van fi nanciën wordt gemachtigd dit kapitaal te verhoogen tot 40 millloen. UITVAART VAN GENERAAL VON FRITSCH. Hulde van den opper bevelhebber. Bij het monument Unter den Linden te Beriyn is gisterochtend een plechtig heid gehouden, ter eere van den op 22 September gesneuvelden generaal baron von Fritsch. Als vertegenwoordiger van Hitler heeft generaal-veldmaarschalk Göring een lauwerkrans gelegd. Na de plechtigheid werd de baar overgebracht naar het „Invalldénfriedhof". DaarbU werd alle militaire eer bewezen. Verschillende troepenafdeelln gen en vaandeldelegaties waren aanwezig. De opperbevelhebber van het Duitsche leger, generaal von Brauchiteeh, hield een toe praak, waarin hii geide, dat het Verscheidene soldaten van het gar nizoen van Klagenfurt (Dtl.) zijn gefu silleerd, omdat zy getracht hadden te deserteeren, toen hun regiment naar het Poolsche front werd gezonden. Donald Adams, een man van 56 Jaar, die aangeduid wordt als een ver slaggever van paardenraces, ls veroor deeld tot zeven Jaar dwangarbeid wegens het verkoopen van geheimen aan Duitschland. Uit de verhooren was ko men vast te staan, dat Adams contact had gezocht met Duitsche agenten van de spionnagecentrale tydena een bezoek aan Duitschland en dat hy van dien tyd af een betaald agent is geweest van die organisatie. Onder de onderwerpen, waar ln hij belang stelde was de ballonver sperring. Vertegenwoordigers van de negen grootste gemeenten van Zuid-Afrika hebben met algemeene stemmen goed keuring gehecht aan het plan van den burgemeester van Johannesburg, om by openbare inschrijving een millioen pond sterling bijeen te brengen, met het doel gratis Zuid-Afrikaansche levensmiddelen en andere goederen aan de geallieerden te leveren. De correspondent van Stefani van het Oosteiyk front schryft, dat het tota le aantal Poolsche gevangenen ongeveer 600.000 zal bedragen. De oorlogsbuit is zoo groot, dat er waarschyniyk twee we ken zullen verloopen voor een volledige inventarisatie. Vandaag is een speciale opleiding begonnen van 230 gediplomeerden der nationale politieschool, zy worden be stemd als reserve voor den dienst ter be strijding van spionnage en sabotage Ds directeur der school, Edgar Hoover, heeft hun verteld, dat hy hen naar Washing ton had gestuurd voor de aanvullende studie, omdat een krachtige bestryding van spionnen en saboteurs noodzakeiyk ls. gedood. Een hevige storm, gepaard gaande met slagregens, heeft boven Cahfomië ge woed. Drie en veertig personen zyn om het leven gekomen. De meeste slachtof fers waren personen, die aan boord van pleziervaartuigen door het noodweer wer den overvallen. Er werd voor meer dan een millioen dollar schade aangericht. De oogst ls voor driekwart verwoest. In Los Angeles staan in de buitenwij ken de straten meer dan drie voet ondéj water. NEDERLANDSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. Beide inzittenden gedood. Gisterochtend is by Brouwershaven een Nederlandsch militair vliegtuig veron gelukt. De beide inzittenden, de adspl- rant-reserve-luitenant-vlieger Jongkind en de adspirant-reserve-luitenant-waar- nemer Hubrechtse zyn daarby om het leven gekomen. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt een onderzoek ingesteld. BELGISCHE SPOORBRUG IN DE LUCHT GEVLOGEN. Een deel der militaire mijnen ontploft. Gisternacht is de Pont de la Posterie, aan de spoorlijn van Brussel naar Aar len, ln de lucht gevlogen. Deze brug ligt tusschen de stations Aarlen en Stokken. De oorzaak van de ontploffing is vol gens een mededeeling van de Nationale Spoorwegen, de ontploffing van een deel der mynen, die door de militaire autoriteiten onder de brug waren ge legd. Drie of vier minuten vóór de ontplof- JONGETJE DOODGEREDEN. Alblasserdam. Omstreeks half viei Maandagmiddag is in de Polderstraat een doodeiyk ongeluk gebeurd. By het ach- teruitryden van een vrachtwagen van ds firma N. Verloop, ls een der achterwie len over het hoofdje van een drie-Jarig zoontje van den heer L. de Bruin gere den. Niemand heeft het ongeluk zien ge beuren, ^ius weet men niet, hoe het zich heeft toegedragen, doch men vermoedt, dat het jongetje achter de auto heeft ge hangen en niet is kunnen wegkomen, toep de wagen achteruit ging rijden. Dr. Hooftman was spoedig ter plaats^ doch kon geen hulp meer bieden. Jongelingsvereeniglng. Capelle a.d. IJssel. De heer H. C. van Veen is gekozen tot bestuurslid van de kring Nieuwerkerk a.d. Ussel van de Bond van Jongel. Vereenigingen op Ge* ref. Grondslag. Giessen-Oudekerk. De staat, houdenda de opgave van de hoofdlieden en man schappen, die in de eerstvolgende win ter aan de beurt zyn om voor het dyk- leger te worden opgeroepeA en van da noodige gereedschappen voorzien moe ten zyn, bevat voor den polder Giessen- Oudebovenkerk de namen van ?7 perso nen. Hoofdlieden zyn de heeren C. da Koning en A. Romeljn. Tot penningmeester van de afdee ling Glessendam-Hardinx'veld van de Me- taalbewerkersbond is in de vacature ont staan door het overlijden van den heel C. van Loon benoemd de heer J. de BleiJ, terwyi als 2e penningmeester werd ge« kozen de heer P. C. Vlot. Giessen-Oudekerk. Korfbal. Vrienden schaar I speelde een wedstrijd tegen Oranje Wit van Dordrecht en verloor met 9—0. Voetbal. Het Junioren-elftal van UNO. speelde tegen S.V.W. a va® Gorinchem en verloor met 1—2. Aanrijding. Haastrecht. By het Raadhuis werden Maandag door een trailer twee borden aangereden en beschadigd. De politlff maakte proces-verbaal op. Ds. G. Toornvliet. Nieuwerkerk a.d. Ijssel. Ds. G. Toorn vliet, die een beroep ontving naar da Geref. Kerk te Wolfheze, heeft Zondag medegedeeld, dat hy een week uitstel heeft gevraagd en verkregen, alvorens een beslissing te nemen inzake het ont» vangen beroep naar Klundert. 113. „HU zou misschien dreigen haar te dooden, als we hem niet met rust laten. En dat risico kunnen we niet nemen.'" Met tegenzin staken de woedende man nen hun revolvers weg. De Gemaskerde had geiyk, hoe moeiiyk het ook was, dit te bekennen. „Wat zullen we dan doen?" vroeg Barclay. 114. „Om 's hemel# wil! Elk oogenblik denk IX aan slie Anne, kleine meid, die daac opgesloten zit bij dien ouden duivel, ter- wyi wy niet ln staat zyn een vinger uil te steken om haar te verlossen. We moe ten iets doen, vreemdeling. En nu dade- ïyk!" De Gemaskerde schudde grimmig het hoofd. „We kunnen niets voor haar doen, zonder een goed plan te hebben ont worpen," zei hij. „Ik stel voor, dat we verder terug gaan het bosch in om te hooren, wat Tonto verder heeft te zeg gen. Daarna kunnen we een schema uit werken." WOENSDAG R SEPTEMER 113* Ondertrouwd W.%1 BOER en E. ZIJDERHAND Huwelijksvoltrekking door Ds. VERKERK Donderdag 12 Oct., 3 u. Receptie: Moercapelle 30 Sept van 3 u.5 u. Nunspeet 8 Oct. van 3 u.5 u- Toekomstig adres: Adelaarstr. 2bia A, Utrecht. Heden ontsliep in vrede onze lieve Moeder, behuwd- en Grootmoeder, Mej. Wilhelmina Both Wed. van den Heer Aris Graveland, in den ouderdom van 70 jaren. Uit aller naam, K. GRAVELAND. Ouderkerk a d Ussel, 26 September 1939. De teraardebestelling zal plaat» hebben Zaterdag SU September a J. tusschen 12 en 1 uur zomertijd Vertrek an het ster/huis 11 '/j Heden behaagde het den Heere, na een kortstondig lijden, geheel onverwachts van onze zijde weg te nemen, mijn geliefde Vrouw en der kinde ren zorgzame Moeder, be huwd- en Grootmoeder MARIGJE CORNELIA VAN L0MWEL geb. VAN DEN BERQ, in den ouderdom van bijna 64 jaar. Uit aller naam, L. P. VAN LOMWEL. Tienhoven, 25 September 'J9. Mevr. JONKER—MULLER, Nieuwe Parkweg 1, Gouda, vraagt met half October, wegens huwelijk der te genwoordige: EEN DIENSTBODE voor dag of dag en nacht. Haringvliet 26, Rotterdam Vrijdag 29 September Zondag 1 Oct. v.m. 9.30, dienst in de Rem. Ger. Kerk Schoonhoven. Voorganger: Ds. i. v. d. Gieten, Vlootpredikant te Vlissingen. Terstond gevraagd: Een Carrosseriebouwer of Wagenmaker bij v. ECK, Carroazeriebouw te Lexmond, Tel. 254. GEVRAAGD Adres: JAC. DE HOOP, Kadijk, Bergambacht. TERSTOND GEVRAAGD: EEN FLINKE DIENSTB0M; voor dag of dag en nacht, in Schoonhoven. Brieven, onder no. 1256, aan het Bureau van dit Blad. Gevraagd t October een net R -K. MEISJE voor dag en nacht, zelfstandig kunn. werken, 25 gld. per maand. Mevrouw KORVER, Oranjelaan 87, Rijswijk. Gevraagd: not dienstmeisje van Christ beginselen; 1 Oct. of 1 Nov.; kl gezin; v.d.en n zelfst. werken en kokenv g m. g. voorz. Brieven Mevr PLAT, Plantageweg 43 a, Rotterdam. GEVRAAGD Eon flinks R.K. DIENSTBODE zelfstandig kunnende werken, v. d. e. n,., in gezin met twee kinderen. Loon 20 - per maand. Aanmelden Gerolaan 63 - Zeist. GEVRAAGD Een omv. DIENSTMEISJE, met zacht karakter, niet ouder dan 22 Jaar, voor 1 Nov. of eerder, in doktersgezin te Amsterdam, voor Keuken-Werkmeisje alleen, daar Mevrouw zoo noodig wil helpen en byieeren. Loon 30.-. Brieven, met portret en inl., onder No. 1265, aan het Bureau van dit Blad. GEVRAAGD tegen 25 November: EEN I0EREMKNSTB0DE, P.G., goed kunnende melken, bij J. FOKKER Wz. - Oukoop - post Nieuweraluis. De Ondergeteekende C. VAN KLEIJ betuigt hiermede zyn harteiyken dank aan zijn geachte Clientèle, voor het hem als K A P MS R 48 jaren lang geschonken ver trouwen. De Zaak wordt op dezelfde wUze voortgezet aan den Vuilendam door myn Bediende P. IJZERMAN, dien ik beleefd aanbeveel. De Ondergeteekende P. IJZERMAN beveelt fich by dezen beleefd aan en hoopt rich hetzelfde vertrouwen waardig te maken. Brandwijk, 26 Sept. 1939. C. VAN KLEIJ. P. IJZERMAN. In verband met de abnor male tijdsomstandigheden verkoopen wij aangezien onze leveran ciers ook van ons meeren- deelt contante betaling verlangen. Firma Stakalenburg Loplk,rit„at 10 Schoonhoven TE KOOP bij welvarend dorp: 5 H.A. BOUW- ui WEILAND, zeer geschikt voor boerderij of landhuis. Te bevr.: A. VERSTEEG, Prattenburg D 202 - post Veenen- daal. Teratond gevraagd: een flink Adres: P. A. VERHOEVEN, Meerkerk. GEVRAAGD EEN HUISHOUDSTER by een weduwnaar met een zoon; middelbare leeftyd. Brieven fran co, aan den Agent der Schoonh. Courant, den heer JOH*. J. VAN WIJNGAARDEN Az. te Nieuw- Lekkerland. Zaal Centrum ta BE Hii AMBACHT Begin Zaterdag 30 Sept. de eiiraus v. ••rstbaglnnanda van 7—8.30 uur. i Dun» voor gooofondon. zaal OSKAM, Opweg ta Schoonhoven Maandag 2 Octobar begint da Danscursu* voor oorstboginnondon van 8—10>/} u. KOMT U OOK? A Do aangifte van vrijwilligers voor de oprichting van een bloed- transtusiedienst, welke be paald was op a s Vrijdagav. moet t. nader order worden uitgestald De Burgemeester, M. UAUTIER. GRATIS verkrijgbaar 'n groote partfj krullen, aan groot vaarwater. - N.V. Timmerlabriek wL)e Concurrent", bergambacht. ▼oor le Hypotheek op land: EEN BEDRAG VAN 20 i 2 5,000 GULDEN jVan particulier; tegen lage rente. Aanvragen te richten aan G. VAN DER HORST, Haven 9—11, Tel. 100 Schoonhoven. KOESTRAAT 18 TELIFOON 41 SCHOONHOVEN goad an dagallfk bij da Erraa Agaat als bij het bekende adres Vulkachels vanaf f 9.95 Alle kachels worden vakkundig geplaatst. DEKENS OVERTREKKEN voor f 2.25 Ruime keuze satinet. Uw ree ren bed 3-declig maken met nieuw tijk of oude tijk vermaken BBDDEN - MEUBELMAGAZIJN D. A. van Yperen, Gouderak, t«i.n«.3 Bestellingen worden ook bad genomen Markt 18, tel. 2537, Gonda m 4 ml Zelfs deze bijenhouder zal tenslotte toch bekend moeten maken dat hij honing verkoopt. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Inspectie in het Stadion. Omtrent de inspectie van de organisa tie van de Amsterdamsche luchtbescher mingsdienst door de Koningin op Za terdag 30 September verluidt nader, dat hierby niet minder dan 30.000 vrijwilli gers aanwezig zullen zyn, terwyi een groot aantal hulpdiensten met materieel zal worden opgesteld. De Koningin zal om half drie van het paleis op den Dam naar het Stadion ver trekken. Na aankomst aldaar zal zy per soneel en materieel van de luchtbe schermingsdienst inspecteeren. Waar schyniyk zal daarna nog een demonstra tie worden gegeven van de geneeskundi ge dienst en de brandweer vandelucht- beschermlngs-geneeakundige dienst en de luchtbeschermingsbrandweer. Twee muziekcorpsen zullen het geheel Krimpen a.d. IJssel. Voor de Vereeni ging van Vrienden van de Luchtbescher mingsdienst, welke vereeniging dezer da gen werd opgericht, hebben zich reeds 600 personen als lid opgegeven. De uitslag van de wedstrijden voor raamverslering, gevelversiering en tuin en rotsaanleg, uitgeschreven- door de be plantingscommissie, luidt als volgt; Raam verslering: 1. J. Westbroek, 2 L. v. d. Berg en 3 A. Dommisse. Oevelverslering: 1 L. v. d. Berg. Rotstuinen: 1 D. v. d. Heuvel, 2 M. P. v. d. Blom, 3 A. Heuvelman, 4 wed. L. v. d. Schelling. Normale tuinen 1 A. Geleedts, 2 D. v. d. Heuvel, 3 A. Rol- loos; 4 A. Dommisse, 5 N. Rolloos, 6 M. v. Duyvendyk, 7 L. W. v. d. Lee, 8 P. C. Kiljan, 9 J. v. Limborgh, 10 J. Visser, 11 P. Roa, 12 B. C. Verkaik. De prijzen wa ren kunstvoorwerpen. De Jury bestond uit de heeren C. Mouwen en W. Schou ten. Vellingbericht: Aangevoerd werden 1500 eieren. Pry zen: kippeneieren f 4.60 tot t 6.35; henneneieren f 3 55 tot f 3 80. Voor boter werd f 0.58 tot t 0.62 per pond besteed. De P.V. „De Vriendschap" heeft een wedvlucht met oude en Jonge duiven ge houden vanaf Geldermalsum, aan welk concours 246 duiven hebben deelgeno men. Met gunstig weer werden de vogels om 8 15 uur in vryheid gesteld. De eerste 10 pry zen werden als volgt behaald: 1. J. de Mik, 2. J. Joling, 3 C. Twigt, 4. W. Heuvelman, 5 S. Visser, 6 A. Visser Gzn., 1 M. van Kootep, 8 J. Joling, 9 E. Twigt, 10 H. Braanker. Aankomst 1ste duif 8.46.48 uur, laatste prUswlnnende duif 8.6195 uur. De uitslag van de kampioenschappen dezer vereeniging over de wedvluchten Custrln, Llbourne en Ar Ion luidt als volgt: Africhting Custrln: l J. de Mik met 2578 punten, 2 P. Verschoor met 2166 punten, 3 J de Mik met 2069 punten. Af richting Llbourne: 1 C. Heuvelman, 2 J. de Mik en 3 B de Groot. Africhting Ar- lon: 1 A. Visser Dan., 2 H. Braanker en 3 A. Snoek. Lekkerkerk. De commjssarls der Spaar bank heeft op zyn vin-zoek aan den heer P. Borsje eervol ontslag verleend als boekhouder der Nutsspaarbank. De heer J. Oskam Jan. heeft be dankt als lid van de commissie van be heer van de waterleiding „Lek en IJssei". Mej. A. Potult ls aangesteld als ty piste schryfster by de distributie-admi nistratie ten Gemeentehuize. De landbouwer S. Man in 't Veld heeft aangifte gedaan dat onder zyn vee een geval van mond- en klauwzeer is ge constateerd. Veilingvereeniging Lekkerkerk en Omstreken". Postelein f 5—f 5.50; peen f 2 50f 3; stoksnyboonen f 9.20—f 9 25, rentegevers 1 13.50—f 14, stamboonen f 12.45—f 12.60, atokprincessen f 1415, pronkboonen f 4 45—f 4.50, andijvie f 1.20 —t 1.28, tomaten A f 2; idem B f 2: roo- de kool f 2.45—f 2.50; savoye kool f 3.25 f 4; kropsla f 2.70—f 2 75; selderie f 0.90—f 1; kroten t 0.90—0.95; poste lein 5.70—t 5.75, saaiuien f 4.70—f 4.75, maagdeperen 1ste soort f 5 50—f 7. id. 2de f 2.50f 3,koningsperen 1ste soort f 5.45—f 5.50, idem 2de srt. f 3, pons- peren f 4.20—f 4.25; bloemzoet f 5 45— f 5 50; kandyzoet f 345—3.50; WUliama f 5.45- 5.5^ ^Oronlngerkroon f 5.73 t 6.50; Transparant du Croncels f 4 70— f 4.75; Annanas meloenen f 8.45f 5.50; Suikermeloenen f 6.45f 6.50; Meloenen Carbonkel f 3.453.50j Oranje reinet le soort f 5.25—6.50; id. 2e srt. f 3.50—4.50. Handel levendig. Steunfrande. Reeuwijk. De politie heeft tegen een steuntrekker proces-verbaal opgemaakt wegens ateunfraude (het verzwijgen van inkomsten). Terwyi de heer N., wonende aan den Raadhuisweg, op het rijwielpad stond te praten, werd hy aangereden door 4 op geschoten jongens, die met snelle vaart uit de richting Gouda naderden en niet de moeite namen achter elkaar te rij den, waardoor de heer N. werd aange reden. De politie werd in 't geval ge moeid en er werd tegen den woesten wielrijder proces-verbaal opgemaakt. Jong op stap. Waddinxveen. De politie heeft bier zwervende aangetroffen twee kinderen van 4 Jaar oud het bleek dat zy ln de gemeente Gouda, 's morgens voor de be waarschool een aanvang nam, beiden zyn gaan wandelen. Daar zij de weg 'niet meer wisten, zyn ze tot deze gemeente doorgeloopen. De kinderen zyn in de wo ning van den veldwachter opgenomen cn verzorgd. Later zyn ze door de Goudsche politie afgehaald en aan de verontruste ouders, die Inmiddels by de politie tan de vermissing kennis hadden gedaan, te ruggegeven. De varkenspest, die heeft geheerscht onder de dieren van den tuinman D., zyn door de veèartsenykundige dienst genezen verklaard. PAARDEN EN VEE, AMSTERDAM, 27 Sept. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 284 vette kalve ren, le kwal. 5460, 2e kwal. 4452, 3e kwal. 36—42 per K.G. ievendgewlcht; 50 nuchtere kalveren f 8—12 per stuk; 135 varkens: vleescfivarkens, wegende van 90 —110 K.G., 77—78, zware varkens 76—77, vette varkens 7475 per K.G. slachtge- wichL v» Aangevoerd 3 wagons «ealachte runde ren uit Denemarken, ROTTERDAM, 26 Sept. Vee. Aanvoer to taal till stuks, t.w. ïuttS vette runneren, luio mageie runneren, t>o vette Kalveren, 420 gra^jwaïveren, 9o9 nuchtere Kalveren, 11 vai kens, *0 \euiens, ao-i paarnen, wó schapen en lammeren, lbi bokken en geiten. Vette koelen le soort 78, 2e soort 64, 3e sooit cent; vette ossen le soort 72, 2e soort to, 3e soort 4252 cent, stieren le soort öu, 2e soort bt, 3e soort 50 cent per kg., le soort f 300, 2e soort f 230, 3e soort f lbO per stuk, vette kalveren le soort 90, ze soort 'ib, oe soort 5060 cent; giaskalveren 2e soort 48, 3e soort 38 cent per kg., le soort f 50, 2e soort f 30, 3e soort f 20 per stuk; slacht nuchtere kal veren le soort 46, 2e soort 41, 3e soort 38 cent per kg.; le soort f 11, 2e soort f 9, 3e soort f 6 per stuk, fok id. le soort f 20, 2e soort f 16, 3e soort f 12 per stuk; slacht- paarden le soort 60, 2e soort 51, 3e soort 41 cent per kg le soort f 260, 2e soort f 200, 3e soort f 130 per stuk; werkpaar den le sooit f 400, 2e soort f 280, 3e soort f 180; hitten le soort f 250, 2e soort f 210, 3e soort f 140; veulens le soort f 80, 2e soort f 60, 3e soort f 40 per stuk; schapen le soort 45, 2e soort 40, 3e soort 35 cent per kg le soort f 22, 2e soort f 19, 3e soort f 16 per stuk; lammeren le soort 50, 2e soort 45, 3e soort 40 cent per kg., le soort f 17, 2e soort f 14, 3e soort f 10 per stuk; kalfkoeien le soort f 250, 2e soort f 180, Se soort f 130; melkkoeien le soort f 240, 2e soort f 180, 3e soort f 130; vare koeien le soort f 195, 2e soort f 150, 3e soort f 130; vaarzen le soort f 150, 2e soort f 130, 3e soort f 100; pinken le soort f 110, 2e soort f 90, 3e soort f 70; bokken en geiten le soort f 10, 2e soort f 6, 3e soort f 4 per stuk. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer geiyk vorige week, handel stroef, prijzen koelen onveranderd, ossen le en 2e kwal. iets styver. pr koe 83 cent, pr. os 75 cent; stieren aanvoer iets korter, han del kalm, prijzen iets hooger; vette kal veren aanvoer iets ruimer, handel stug, pry zen als vorige week; graskalveren aan voer grooter, handel flauw, pryzen iets lager; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer gelijk vorige week, handel rede- lyk, pryzen iets stijver; veulens aanvoer geiyk vorige week, handel goed, prijshou dend; paarden aanvoer ruimer, handel tameiyk, prijzen slachtpaarden prijshou dend; schapen en lammeren aanvoer iets grooter, handel vlot; werkpaarden en hit ten hooger, prijzen als Maandag; kalf- en melkkoeien aanvoer iets ruimer, handel zeer stjl, prijzen stabiel; vare koeien aan voer geiyk vorige week, handel slepend, pryzen onverandprdvaarzen en pinken aanvoer ruimer, handel slecht, pryzen als vorige week; bokken en gelten aanvoer groot, handel matig, pryzen Iets lager. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. ROTTERDAM, 25 8ept. Buitenlandschs granen. iBencnt van ae maKelaars Ha genbeek 6e Van der Schalk). Mais per 2000 kg.: Gele La Fiatamais aangekomen. 166, Witte Zuiü-Alnkaansche aangeko men 165, gele platte Zuld-Afrikaansche aangekomen 165, gelr platte Zuid-Afri- kaansche no. 4 aangekomen 166. In rog ge, gerst en haver waren nog geen zaken mogelijk. UROLNiEN, AARDAPPELEN EN FRUIT UTRECHT, 26 Sept. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. Fruitveiling van Dmsdag 26 September. Appels: annanas reinet 2—6, bellefleur I —6, candy zoet 1—6, campagnezoet 1—5, celine appel 1—4, citroenzuur 1—7, bis- marek 1—4, co* oranje pippin 529, cox pomona 1—5, eva baitet 1—8, glorie van holland 2J, goudreinetten 131, gra ham royal Jubtle 2—10, gravesteiner 6— 23, gron. kroon 1—8, keswlck 1—5, keul- sche paradUs 1—4, iangzoet 1—4, lemoen- appel 1—12, manks codün 3—12, notaris appel 2—12, oranje reinet 2—12, osse- koppen 1—3, peteraelleappel 1—8, pippe lingen 1—6, pres. van engeland 1—10, princesse noble 213, roem van vianen 2—10, signe tililsh 5—17 sterappel 2—11, transp. de croncel 216, Worcester per- main 1—5, wynappel 3—17, zoete bloeme 19, zure bloeme 17, zoete reinet 2 10, zoete paradys 14, peren: bergamot 1—6, beurre beucke 1—7, beurre bugnet 1—6, beurre clairgeau 2—12, beurre du- randeau 28, beurre hardy 321, beurre lebrun 212, beurre de merode 29, bonne louise 5—22, b.c Williams 4—9, com- te de chambord 212, conference 213, conseiller de la cour 1—6, doyenne du commiee 1327, duchesse d' angouleme 28, emile d' heyst 16, foppenpeer 13, gieser wildeman 1—7, harmspeer 15, herfstauikerpeer 1—4, herzogin elza 1—8, kweepeer 15—17, legipont 6—18, maagde peer 17, marg. marlilat 3II, nouveau polteau 17, pondspeer 15, seigneur d'espere 214, soldat laboureur 210, souvenir du congres 2—12, syajespeer 1— 7, triumph de vlenne 619, williams du chesse 2—13, witte kozyn 16, ijsbouten 1—4, zwyndr. wynpeer 1—7; noten (ge- bolsterd) 29, noten (ongebolsterd) 13— 20 Alles per 100 KG. GROOT-AMMERS. 25 Sept. Eerste Al- blasserwaardsehe VeiUngsvereenlging te Groot-Ammera Veiling 26 September. Aanvoer 4877 stuks eieren .1978 K.G. ap pelen en 2340 K.G peren Prijzen: Eieren vanaf f 4 40 tot en met f 510 per 100 stuks; 40 pond boter vanaf f 0.52 tot en met f 0.68 per pond; maagden vanaf 4^ tot en met 7 cent, tuinzoet vanaf 2% tot en met 3»^ cent, leopols vanaf 12 tot en met 13 cent, g wildeman vanaf 5S tot en met 6 cent, nooten 20 cent, alles per K.Q

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 2