Onderhandelingen te Moskou duren voort De moord te Leidschendam. i 2000CXT" 600°vS 300?^VX 200100^7^ 60°^^^ Twee broers gearresteerd. OORLOGSMOEHEID EN VREDESBEGEERTE. „City of Flint” onder Amerikaansche vlag Het wapenembargo opgeheven. G 3 NOVEMBER 193J Op 25 October schreven we op heb dat J o K. o f •I Stolwijk 1—Amment 1 o 2 0 1 0 1 1.5 M. Algemeen Pro- door de VARA; 10.00 1 1 0 0 o o 2 2 2 3 3 7—11 7—20 liever pas de soldaat, weet zou met was Een te weten acht Moordrecht 2—Lek- ■echt 2Ouderkerk 1; Ammers 1; Olympia 3 U 8 8 4 4 2 2 2 1 en menschen redevoe- on- wed- inte- het maarnood- v.t. 15-7 13—8 10— 8 11— 19 7—15 10-10 15—19 [Ö.15 Gramofoon; 10.30 K) Epiloog; 11.00—11.30 ▼oor zoover niet en om twee uur ua jto 1395. ACHT BLADZIJDEN. MAANDAG 6 NOVEMBER IMS NIEUWSBLAD VOOR ZUIDtiOLIAND EN UTRECHT SCH00NH0VEN5CHE COURANT I J Telef. 20. Te L-Adres: Vannooten. 8. A W. N. VAN NOOIEN, SCHOONHOVEN, HAVEN V. Postrekening 13763. I Sonne s, dl. ach aan onze administratie opgeven voor de verzekering, rijn volgens de vustgestelde bepalingen legen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam. vZn Een verdachte bekent medeplichtigheid» de ander weer in vrijheid. een verklaring, welke bij een later inge steld onderzoek van groote waarde bleek te zijn. Natuurlijk nam de politie de achterge laten kleedingstukken in beslag. L 4—Groeneweg 1, 11 1—ONA. 4; Moerca- OAV. 2—Stolwijk 1, Amerika's oorlogsplannen. De voorzitter van de vlootcommissie van het Amerikaansche Huis van Afge- heeft medegedeeld dat hij bij de opening van het Congres in Januari een wetsvoorstel zal indienen meweg 2Zwervers 2; F schotje 2, lUQ.uur; ;n 2, 11 uur. oonhoven 3Oude**- rs 2Bergambacht 3: -Haastrecht 3, ll* _.wtegenwoordige aanvangt, waarmede de vorige namelijk met oorlogsmoeheid. Niemand zal ontkennen, dat de heele wereld reeds oorlogsmoe is, voor de eigenlijke krijg goed en wel begonnen. We luisteren met een 1 en een onwillig oor naar de vele voeringen der staatslieden, die niet ophouden te volk zoo bar en bar vastberaden Is dat zij niet alleen besloten hebben Ook Nederland verboden. Deze bepalingen komen, blijkens een toelichting van Roosevelt, hierop neer, dat van nu af aan geex Amerikaanse!) Tegenstrijdige verklaring. In de loop van vorige week bleek, dat de jongepian vóór hij bij Meddens kwam, een bezoek had gebracht aan het kle dingmagazijn van de firma „Forty Four” aan de Zeevischmarkt en dat zijn zon derling gedrag ook daar was opgevallen. HIJ wilde b.v. met alle geweld een pak aanhouden, dat hem heelemaal niet pas te en van zijn verwonde hand gaf hij een verklaring, welke in 't geheel niet klopt met de verklaring, die hij later bij Med dens aflegde. Ook daar heeft hij met een bankbiljet van f 100 betaald. van de Britsche propaganda, die er we kenlang aan voorafgegaan is.” „Boven dien schakelde de regeerlng der Veree- nigde Staten al haar kracht in de wet er door te krijgen en toch deden slechts 30 stemmen de weegschaal ten gunste der opheffing doorslaan". De felste critiek komt van het „Ham burger Fremdenblatt”, maar ook de „Ber liner Börsenzeitung’f. schrijft over de op heffing van het wapenembargo in scher pe bewoordingen. „Zij brengt* de Veree- nigde Staten nader tot het gevaar, mes in den oorlog gesleurd te worden", aldus het blad. havens of de territoriale wateren van de Vereenlgde Staten binnen te loopen, met van de zone vpor het Pa- namakanaal. behalve in geval van over macht. In dat geval moet m'et de com- mandotoren boven water gevaren worden en de vlag getoond worden. De gevechtszones. De nieuwe neutraliteltswet houdt ook bepalingen in ter beperking van de Ame rikaansche scheepvaart in de porlogs- zónes. Ook op dit punt heeft president Rdo- sevelt een proclamatie afgekondigd. Die zónes omvatten: le. De Golf van Biscaye behalve de Noordelijke kust van Spanje. 2e. Alle wateren rondom Groot—Brite tannië, Ierland en de omliggende eilan den, daarbij Inbegrepen het Kanaal. 3e. De geheele Nnords&ee, en hooger tot de Noorsche kust op een punt ten Zuiden van Bergen. 4e. De geheele Oostzee en aangrenzen de wateren. Het waschnummer. Bij nader onderzoek van de bij Med dens achtergelaten kleedlng vond men in het stijve dubbele linnen boord een wasch nummer en dit zou later blijken van bij zonder groote waarde te zijn voor de ont- knooping van het drama. Rotterdamsche rechercheurs trokken de geheele stad door êrThet gelukte eindelijk in het Noordelijk stadsdeel van Rotterdam de wasscherij te vinden, waar dit boord was gewas- schen. Weinig moeite kostte het toen, uit te zoeken, aan wien dit nummer behoor de en het bleek, dat dit ’t boord was van den 29-jarigen koopman R. A., die bij een pensionhoudster op kamers woonde. Bij navraag aan de pensionhoudster bleek dat het boord inderdaad aan een van haar pensiongasten toebehoorde. De ze was een of twee dagen tevoren ver trokken, doch had een koffer achterge laten, waarvan hij had gezegd, dat hij deze nog wel eens zg j komen halen. In die koffer vond men een aantal soortge lijke boorden, welke in dezelfde wassche- rjj waren gewasschen. Hiermee was de drager van het boord bekend geworden en restte nog diens ver- Boy» 2—Woerden npia 4; Gouda 5- Zou dat ontzettende bloedbad niet meer te voorkomen zijn? Zou er niets te beginnen zijn met ai die sterke vredes- veriangens in alle landen en zelfs bij de leidende staatslieden en met die di rect begonnen en toenemende oorlogs moeheid? Zouden nu werkelijk al die volken wel zoo onwrikbaar vastberaden zijn als de ministers ons verkondigen? We gelooven het niet mis te hebben als alle volken alleen maar vastberaden zijn op dat ééne punt: vrede. Als die oor- logsleldende en vrede-verkondigende staatslieden hun volken de keuze lieten zou het spoedig vrede zijn en dan blijken hoe goed de menschen het elkaar kunnen vinden. Nergens, in geen enkel land, en niet op het gevechtsterrein, kan iets waarnemen van de geestdrift, ROOSEVELT TEEKENT DE NEU- TRAL1TEITSWET. Besluit terstond van kracht. De opheffing van het Amerikaansche wapenembargo is Vrijdag door het con gres goedgekeurd. Nadat de gemengde commissie van Se naat en Huis van Afgevaardigden te Washington de door de regeering voorge stelde tekst van het nieuwe neutrali js deze de Senaat met 55 tegen 24 stem men en door het Huis van Afgevaardig den met 243 tegen 172 stemmen aange nomen. President Roosevelt heeft reeds Zater- neutraliteitswet ondertee-* kend. Daarbij waren o.a. Cordell Hull eh een groot aantal leden van het congres Direct daarna ondertee- kende de president de proclamatie, waar arrestatie van een bij de wet terstond van kracht wordt, doordat de neutraliteit van de Vereenig- de Staten formeel wordt afgekondigd. In een andere proclamatie, die tegelij kertijd geteekend werd, wordt aanduik- Het bleek een broer van den man te zijn, booten van oorlogvoerenden verboden, de die te Rotterdam in arrest was gesteld.. De aangehoudene ontkende echtér per tinent iets met de moord uitstaande te uitzondering hebben en hoewel er aanwijzingen sche nen te Zijn, dat het tegendeel waar was, is hij later, op last van den rechter-com- mlssarls, te ’s-Gravenhage op vrije voe ten gelaten, omdat er geen voldoende aanwijzingen zijn, dat deze verdachte een aandeel in den moord heeft gehad. Zijn broer, die te Rotterdam is aange houden, is naar het Huis van Bewaring te fs-Gravenhage overgebracht. Deze man maakte bij het verhoor een zeer onver schillige indruk. Naar bekend is geworden stond R. A. op het punt in het huwelijk te treden met een 22-jarig te Rotterdam wonend meisje. De burgemeester van Leldsch,endam, de heer Keyzer, bleek Albers in het geheel niet te kennen en hij begreep niet, Jat deze juist Van der Horst had uitgezócht. De politie schijnt thans nog een belang rijk spoor te volgen. De auto, welke de moordenaar van den veehouder te Leidschendam gebruikte, om zijn slachtoffer weg te voeren, is Za terdag door den politiedeskundige, den heer Van Ledden Hulsebosch, grondig vaardigden, Vinson, onderzocht. Ondanks het feit, dat de vloerbedekking uit de wagen was ver verschijnt Maandag, Woensdag maanden 1 125; per post 1.50. Met verzekering 15 cents meer. ge- nog is half rede- maar verzekeren, dat hun en om vol te houden, maar dat zij er zeker van zijn de oorlog te winnen. We lezen artikelen met beschouwingen over oorlog, waarover nog niets is te 5 M. 8.55 VARA; 10. o A RO, 5 00 VPRO, 5 30 AVRO. 9.00 Berichten; 9.05 9.30 Gramofoon; 9.4Q lat en Maatschappij"; d; 10.30 Doopsgezinde lyclus: „Verschijnselen 15 AVRO Amusements 12 45 Berichten ANP; a; 1.00 Vervolg Con- ,Een gesproken mall- coorzang (opn.)2.00 ;0 Leden van het Om- sten; 3.30 Zang en Or- I )nze weermacht"; 4.25 I a: Sportnieuws ANP- I t luisteraars; 5.30 Voor Bravour en Charme”; rs; 6.55 Sportnieuws alender: 7.05 Schuldig 10 Het Rosian Orkest; P en Mededeelingen- en Soliste: 9.20 Gral tooneel; 10.00 Literair ma 1100 Berichten VFO Dansorkest; 11.4q »pn.). 6 November. M. en 414.4 M. NCRV zelfs men t, waar mede in 1914 de oorlog werd begonnen. De Engelsche, de Fransche en de Duit- sche soldaat gaat ten strijde en In het vuur, omdat hij anders tegen de muur wordt gezet en doodgeschoten, maar als men hem zou vragen of hij niet vrede zou sluiten, dan zou men geestdrift zien doorbreken. De 1 de officier en de geheele wereld dat deze oorlog dwaasheid is en de mi nisters moeten wel dag aan dag over de vastberadenheid van hun volk spre ken, omdat zij anders zelf hun vastbe radenheid zoudén verliezen. Berichten uit Duitschland melden, dat men daar nog altijd hoopt óp de moge lijkheid van een spoedige vrede. De kans daarop lijkt allen buiten Duitschland, waar men geen gecensureerde pers heeft, niet groot, maar in deze zonderlinge oor log zonder veldslagen, zonder gevechten, zonder geestdrift en zonder bezieling, maar met een sterk vredesverlangen en een aan weerzin grenzende oorlogsmoe heid, moet men op alle verrassingen voor bereid zijn. Op goede en op vreeselijke. De vree-elilke zou zijn het lombarsten van de strijd op het land en in de lucht, het goede het opvangen van de eerste vre- desklanken, waarnaar we toch allen met gespitste ooren luisteren. Op 25 October schreven we op deze plaats een artikeltje, getiteld „De vreem de oorlog”, waarin we onder meer zeg den, dat deze oorlog begint, waar die van 1914-1918 eindigde, namelijk met de stellingoorlog. Er is echter nog een an der punt te bepalen, waarin men kan zeggen, dat de tegenwoordige oorlog ophield, OETBAL BOND. ima voor Zondag wel. Zondag sp*^ rijd tegen iVioordrecht ze dorpsgenooten artij zou blijken, is want slechts met spanning wist D-C.V. Ing uit het vuur te ofdzaak is dat beide n zijn en onze dorps- slagen aan het liootd ran. op eigen terrein klaar 2 van Rotterdam een «Sprgen. zijn overwinning vaa erste elftal van L.F.C ts van zijn afdeeling xjrdrecht. In verband ondag te spelen Irecht wellicht oewel Lv« blijfplaats op te sporen. Dit gelukte de politie vrij spoedig en toen hij Vrijdag avond per auto van een zakenreisje te rugkwam, had de politie hem in zijn te genwoordige woning opgewacht en werd hij gearresteerd. Hij werd naar het hoofdbureau van politie overgebracht en*aan een verhoor onderworpen. De man bleek toen nog in het bezit te zijn van ruim f 2000, be staande uit een bankbiljet van f 1000 en eenige van f 100. Hij slaagde er niet in aan de politie een redelijke verklaring te geven van de herkomst van dit geld. DE BEKENTENIS. Het verhoor was zeer langdurig en aanvankelijk ontkende A. iets met den moord uitstaande te hebben. Later werd zijn houding echter minder vastbesloten en eindelijk viel hij door de mand. Hij verklaarde, bij de moord op Van der Horst betrokken te zijn geweest, maar ontkende ten stelligste de moord te heb ben bedreven. Hij had alleen, in korpo- raalsunlform gekleed, de auto gereden, waarin hij en volgens zijn verklaring ook de dader waren gezeten, dien hij ech ter merkwaardigerwijze niet kende Voorts bekende hij, dat hij te Rotterdam het uniform van korporaal der Infanterie had gehuurd en dat hij verleden week Vrijdag met den dader naar Amsterdam was gereden, waar de moord werd ge pleegd. A. verklaarde ook, dat hij het was die in korporaalsunlform den -eehopder* Van der Horst uit zijn woning heeft ge lokt. Hij gaf ook aan, waar de autc. zich op het oogenbtik bevond en op zijn aan wijzingen is dit voertuig indeidap'’ in Amsterdam in een garage gevonden. De auto was geheel met blood, bevlekt. Door deskundigen worden d°ze nadere aanwij zingen verder onderzocht. Uit zijn verdere verkiarlngm kwam vast te staan, dat zij, na het lijk uit de auto te hebben geworpen, de. uféuwe v’eg naar Gouda zijn opgereden. Voorts gaf A. toe, dat rij toen een ver keerde zijweg waren ingeslagen, daar de bekende aanrijding met het paaltje heb ben gehad en dat zij vervolgens via Bo degraven naar Amsterdam waren gere den, waar zij de beschadigde auto in een pakhuis hadden opgeborgen. A. was toen naar Rotterdam gegaan en had van het bedrag, dat zij van het slachtoffer had den geroofd, nieuwe kleeren gekocht. Bij fouilleering en huiszoeking is bij A. een bedrag van f 3000 aan bankpapier ge vonden, terwijl hij ongeveer f 200 had be steed voor de aanschaffing van de nieu- teitsontwerp had goedgekeurd, we kleedlng. Uit het onderzoek van de door kleedlng, welke hij bij de firma Meddens achterliet, is gebleken, dat zich op het overhemd en op eenlg ondergoed bloed sporen bevinden. DE TWEEDE ARRESTATIE, dagmlddag de Een broer van den eersten. Naar de gegevens, welke de politie in tegenwoordig, den loop van den nacht bereikten, werd overgegaan tot de tweeden persoon in een woning In de Groote Bickerstraat te Amsterdam, die eveneens naar het hoofdbureau van po litie te Rotterdam werd overgebracht. de een zeggen en we beseffen, dat er op het oogenblik geen enkel mensch ter wereld is, die iets kan zeggen omtrent het mogelijke verloop van deze worsteling. Men weet niet wat de belde partijen van zins zijn en zelfs de opperbevelhebbers der strij dende landen kunnen dat Van elkaar niet gissen. Een ding hebben al die re devoeringen der staatslieden gemeen, zij zijn alle vol van vredeverlangen. Als nu die andere partij maar niet zoo door en door slecht was en als die maar iets had van de eigen edelmoedigheid, braaf heid, vredelievendheid, enz., dan zou men onmiddellijk vrede kunnen sluiten. Zij praten en letten er niet op, dat zij zelf en met hen het verdere Europa af- glljdt naar de afgrond. Dat praten zal nog wel blijven voort duren. maar niet de rust op het krijgs- tooneel. Men ziet uit naar gebeurtenis sen, maar niemand verlangt dat lucht vloten de steden zullen gaan bombardee- ren of dat de legers gaan stormloopen tegen de muren van beton en staal duizenden en tienduizenden dooden. Liever nog maar wat ringen, dan zoolets, maar het zal vermljdelljk komen. wljderd, vond de politiedeskundige tal van bloedsporen. De beste stille getuige was wel het stukje band, dat te Zoetenneer was gevonden, waar de bestuurder tegen de paal was opgereden. Ditjdeine stukje rubber past precies in een open plekje op de rechtervoorband. Onderhoud met de in vrijheid gestelde. Na de vrijlating van den Amsterdam- schen verdachte, had een redacteur van de Tel. een onderhoud met dezen man, die in de Vinkenstraat een goedbeklante zaak drijft in bakfietsen. Hij was zeer onder de indruk van hetgeen hem over komen is. Ik was danig overstuur, zei hij, toen ik de nacht van Vrijdag op Zaterdag van mijn bed werd gehaald. Ik begreep er niets van, waarvoor dit alles moest ge beuren; de rechercheurs doorzochten mijn geheele kamer, haalden mijn bed over hoop, doch vonden niets, want ik wist van niets. Dinsdagmorgen kwam mijn broer mij opzoeken in de zaak aan de Vinken straat; ik had hem in lange tijd niet ge zien. Indertijd, toen ik uit Amerika te rugkeerde, waar ik zeven jaar hpb ver toefd, verkocht hij voor mij veffiassers, een eigen uitvinding van mij, wMrmee hij de boer opging. Hij kwam overal en het ging destijds zoo goed, dat hij er in Hoorn b.v. op één dag w«l duizend kwijt raakte. Later kregen wij oneenigheid en toen ging hij vergassers, die door een andere fabriek waren nagemaakt, verkoo- pen. Ik deed dus toen geen zaken meer met hem; hij kwam overal en ventte ook in Leidschendam en omgeving. U kunt nu begrijpen, hoe ik opkeek, toen hij Dinsdagmorgen voor mij stond. Hij zenuwachtig en deed elgenaard.g hand, die later eenigszins gewond bleek, hield hij in zijn zak. Hij vertelde mij, dat hij van plan was te Amsterdam te gaan wonen en vroeg of ik geen garage wist, waar hij zijn auto goedkoop kon stallen. Ik wist de goed koops loods aan de Bickersgracht, omdat ik er wel eens mijn werkplaats in willen vestigen. Het is een ontzettende gedachte, mijn broer zoo iets zou hebben gedaan. Voor mij was het vreeselijk, te worden verdacht van medeplichtigheid, terwijl ik onschuldig ben en juist zoo blij was, dat het mij de laatste tijd weer goed ging in zaken. De heeren der justitie in Den Haag kon ik gelukkig onmiddellijk er van overtuigen, dat ik niets van deze af schuwelijke misdaad afweet: men heeft mij daar als mensch behandeld en daar ben ik dankbaar voor. Nog een arrestatie. De Rotterdamsche recherche heeft gis teravond laat nog een aanhouding ver richt in een café in de binnenstad. Deze arrestatie geschiedde, omdat men vermoedde, dat de aangehoudene een bankbiljet van f 100 had uitgegeven, waarop bloedsporen voorkwamen. Na een verhoor is de man opgesloten, doch het is geenszins zeker, dat hij in betrekking staat met de daders van de moord. De politie zoekt nog steeds naar den hoofddader, omdat men het niet waar schijnlijk acht, dat de eerste gearresteer de, de moord alleen gepleegd heeft. Hij kocht nieuwe kleeding. In het begin der afgeloopen week kreeg een Rotterdamsch politieman, die een goede klant is van de firma Meddens te Rotterdam, een mededeeling van deze firma, dat men vermoedelijk den dader van de moord in Leidschendam in het magazijn had gehad. De vorige week Zaterdag, dus een et maal na het plegen Van de moord te Leidschendam, kwam in het magazijn een jongeman, die een vrij groote bestelling deed. Hij kocht een nieuw overhemd, boord en schoenen en stak zich in nieuwe kleeding. De oude spullen liet hij bij de firma Meddeps achter. "Deze man vertel de er bij, dat hij juist in een groot con- fectie-magazijn een nieuw costuum had gekocht. De heeren-mode-artikelen be taalde hij met een bankbiljet van f 100. Het bleek, dat hy nog een groot bedrag aan bankpapier in zijn zak had. Zijn han delwijze was wel zeer verdacht. Aan de hand gewond. Opmerkelijk was, dat de jongeman aan een zijner handen gewond was, tusschen duim en wijsvinger want op die plaats droeg hy om wtfjftccL HJj gaf hiervan waarbij machtiging gevraagd wordt voor de bouw- van 126 schepen, 2395 vliegtui gen en 36 luchtschepen. I^arvoor zal een bedrag van 1300 mlllioeiT dollar noodig zijn, hetgeen een verhooging van 25 pCt. beteekent van wat het Congres tot dus ver had goedgekeurd. De nieuwe schepen zullen een totak tonnage van 400.000 ton hebben; 95 zul len oorlogsschepen zijn, te weten drie vliegtuigmoederschepen, acht kruisers, 52 torpedobootjagers en 32 duikbooten. De resteerende tonnage, 125.000 ton, zal bestaan uit 31 hulpschepen. Het geheels programma zou in drie a vier jaar uitge voerd kunnen worden. In het licht der huidige politieke om standigheden verlangt het Amerikaan sche volk een vloot, die opgewassen is tegen haar taak. Het Is de plicht van het Congres, het die vloot te geven. DUITSCHLAND. ONTSTEMD, De „Times” meldt uit New York: Ofschoon van de geallieerden wordt verwacht, dat zij alle vliegtuigen en oor- logsuitrustingen zullen koopen, die in de Ver. Staten beschikbaar zijn en dat zij hier orders zullen plaatsen voor nog meer wapens, moeten de voorspellingen, welke eenige bladen hier geven, dat de orders in enkele weken een bedrag van een mil liard dollar zullen vertegenwpordigen, wej wat overdreven zijn. De Duitsche bladen erkennen, aldus „U. P.”, dat het opheffen van het wa penembargo een zaak was, die bij voor baat vaststond, maar ze schrijven deze opheffing toch grootendeels toe aan „de geweldige Britsche propaganda”. Deze bladen voegen evenwel de opmer king daaraan toe: „dat in onze oogen de meerderheid voor de opheffing van het wapenembargo niet zoo fantastisch hoog in vergelijking met de ^weldlge druk 8.05 Schriftlezing en mofoon 9.30—9.45 Fe- •rgendienst; 11.00 Chr Vedelaars” (van 12.00 om 12.45 Berichten ncert; 2.00 Schooiuit- Gramofoon; 3.00 Cau- planten; 3 40 Gramo- ing; 445 Gramofoon; ren: 615 Gramofoon, 7.00—7.15 Berichten);4 00 Berichten ANP en :hten 8 15 Utrechtsch .10 Causerie: ..David, 9 35 Utrechtsch Ste- mkunstkoor en Solls- ANP en Actueel half- nofoon; 11.5012.00 en Gramofoon; 10.00 20 Declamatie; 10.40 de pauze: Gramofoon; 1.30 Gramofoon: 13.13 richten ANP; hierna: 45 VARA Orkest; 200 3 05 Declamatie; 3.35 4.00 Gramofoon; 4.30 5.00 Gramofoon; 6.00 tortage; 6 45 Klarinet VARA Kalender. 7 05 ïerplichtige Jeugd; 7.25 ^RA Orkest (met toe- laling SOS berichten; 8.15 Gramofoon; 8 30 teportage-schets: 10 Qp I 10.15 VARA Orkert; f IP; 11.10—12.00 Gra- 2 7—n j 4 7—20 0 Afdeeling P. gw. gl. vrl. 3 3 1 2 Advertentlën: 16 regels 1.30, elke regel meer 0.20; derde plaatsing halve prijs. Adver- tentiën worden gratis ge plaatst in „De Gorcumer”. Sneller dan aanvankelijk kon worden vermoed, is thans de Leidschendamsche moordzaak voor een groot deel tot klaar heid gebracht door de arrestatie van twee personen door de Rotterdamsche recher che. Een van hen heeft reeds bekend, dat hij medeplichtig is aan dezen moord en dat hij de auto, waarjn v. d. Horst ver moord is, heeft gereden. Hij heeft deze bekentenis voor den Haagschen rechter commissaris, mgr. Borgerhoff Mulder, herhaald. Het merkwaardige is, dat ook nu weer een nummer van een wasscherij, ditmaal in een boord, het spoor van de daders h^eft opgeleverd en dat de oplossing we der is te danken aan de oplettendheid van een bediende in een kleeding- en heerenmode-magazijn in Rotterdam.

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 1