PIJ* t Telegrammen Geen reden tot bijzondere ongerustheid. Plaatselijk nieuws XrMii Mijnhardtjc Kerk en School Burgerlijke stand] WEERBERICHT. Loop der bevolking Marktberichten ^Plaatselijk nieuws (iEMEENTERADEN. Hoornaar. Sportnieuws r'f4«h^enHUha^atrwr ÏÏ2 MAANDAG 13 NOVEMBEB 1335 De Minister-President voor de radio. '«-GRAVENHAGE, 14 Nov. De minis- ter-president, Jhr. Mr. D. J. de Geer, heeft hedenmiddag een radio-toespraak gehouden. De minister zei o.m.: Het is de regeering de laatste dagen gebleken, dat geruchten loopen over een accuut dreigend gevaar voor ons land, en dat dit in breede kringen onrust heeft gewekt. Ik kom u even vertellen dat daarvoor geen enkele grond is. De aanleiding tot deze ongerustheid schijnt te liggen in buitenlandsche pers berichten en enkele daden van onze eigen regeering. Wat de eerste, de buitenlandsche pers berichten betreft, moet men nooit uit het oog verliezen, dat in oorlogvoerende lan den de neiging bestaat om de donkerste gevoelens te koesteren over de voorne mens van de tegenpartij. Vandaar dat men dan in die landen zoo gemakkelijk gt looft aan het optreden van den vijand te^en een der neutralen. Ik raad U aan, teg»n dergelijke meeningen geestelijk ge harnast te zijn. I Wav de maatregelen der regeering be- I treft, deze worden blijkbaar verkeerd uitgelegi. In een tijd als nu is het voort durend noodig de militaire maatregelen aan te passen aan de eigenlijke toestand. Het zou e»n noodlottig misverstand zijn, daaruit op te maken, dat de bedreiging van onze g-enzen dan ernstiger zou zijn geworden. Spr. wees op de jongste we reldoorlog, waarin de door de regeering noodig geóórdeelde veiligheidsmaatrege len ook eenige malen ten onrechte vrees onder de bevolking verwekten. Evenmin als in de eerste dagen van September is er nu een accuut dreigend gevaar. Toen werd onze geheele weer macht gemobiliseerd, mftar niemand heeft daaruit afgeleid, dat ons land in gevaar was. Wij hadden niet de, minste reden te twijfelen aan het woord van de strijden de mogendheden, dat zij onze neutrali teit zouden eerbiedigen. Doch vanzelf sprekend wantrouwden die landen el- kaars verklaringen meer, zoodat voor die verklaring een waarborg geschapen moest worden in een verdediging van onze grenzen. Die paraatheid moet gelijke tred hou den met de spanningen, die in de nabij heid onzer grenzen heerschen. De •minister-president spoorde verder aan ons vertrouwen op God te stellen, in Wiens Hand wij ons bevinden en Die Zich nimmer vergist. - 4 MEISJE DOODGEREDEN. VEENDAM, 12 Nov. Gistermiddag is te Zuiden wing, gem. Veendam, het zesjarig meisje J. Asing bij het oversteken van de rijweg, nadat zij eerst op een passeeren- de auto had gewacht, door een achter de- Ze komend motorrijwiel gegrepen en op slag gedood. ERNSTIGE TREINBOTSING IN DUITSCHLAND. Reeds 46 dooden. BERLUN, 13 Nov. Bij Oppten, tusschen Langbeen en Rosemund, zijn vanmorgen twee personentreinen op elkaar geloopen Voor zoover tot nu toe bekend, zijn 46 personen gedood en ruim 60 gewond. De materieele schade is aanzienlij^. Omtrent de oorzaak bestaat nog geen .zekerheid, doch men vermoedt, dat deze in een ver zuim van een seinhuiswachter is gelegen. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS, 13 Nov. Het legerbericht van de ochtend van 13 November luidt: Een kalme nacht aan het geheele front. DUITSCHE MILITAIRE ATTACHE. Uit Hongarije. LONDEN, 13 Nov. De correspondent van de Dailly Expres meldt uit Boedapest, dat Hitier den Duitschen militairen attaché Frade, ontboden heeft. Volgens den cor respondent, wordt verzekerd, dat deze maatregel is genomen, omdat de aanwe zigheid van den generaal noodzakelijk is 'px h^^^dkwartler van het Westelijk Bakerdienst. Bergambacht. Het ligt in de bedoeling tan Het Groene Kruis-bestuur om met Ingang van 1 Januari a.s. een z.g. baker- dfexpt lag te voeren. De bakerdienst ver richt alle kleine huiselijke werkzaamhe den. Hooge waterstand. Cabauw. Door de geweldige hooge wa terstand in de Lopiker wetering, heeft de kade langs het Cabauwsche zandpad het zwaar te verduren. Op enkele plaatsen, vooral in Cabauw, dringt het water door de kade heen. Gelukkig dat juist daar ter plaatse de kade geasphalteerd is. Het is dan ook te hopen, dat spoedig met aanleg van de nieuwe weg begonnen wordt, want, dat sluit meteen in dat de wetering verdwijnt. Door het aanhoudende natte weer hebben hier verschillende boeren zich genoodzaakt gezien hun vee naar destal te halen. Cabauw. Woensdag hield de afdeeling Cabauw van de A.B.T.B. In het parochie huis een propaganda-avond. Er werd een film vertoond, welke betrekking had op landbouw, tuinbouw en veeteelt. Hierin werd gedemonstreerd, wat door die ver- eeniging in die takken van het bedrijfs leven was bereikt. De bezoekers werden door middel van het witte doek in de ge legenheid gesteld een kijkje te nemen in de fabrieken, bij de veestapel en bij de tuinbouw. Ijsbond „De Alblasserwaard". Giessendam. De ijsbond „De Alblasser- waard" heeft Vrijdag een drukbezochte algemeene vergadering gehouden met af gevaardigden van al de 17 aangesloten IJsclubs en met een groot aantal persoon lijke leden uit alle leden van de Alblas- serwaard. Bij de opening heeft de waar nemende voorzitter, dr. P. Ingelse, den in October overleden heer J. de Hoop her dacht, die als afgevaardigde van de Schelluinsche Uaclub een trouw bezoeker van de bondsvergaderingen was. Ingekomen zijn berichten van de hee- ren L. de Jongh te Ameide en van den voorzitter, den heer J. Smit te Kinder dijk, die reeds enkele Jaren ziek ls, dat ze hun bestuursfunctie neerleggen. Men be noemt den afgetreden voorzitter tot eere lid. De heeren C. C. van Dijk te Nleuw- Lekkerland, burgemeester C. W. Luyen- dijk te Ameide en de heer D. Hendrlkse te Groot-Ammers (aftr. secretaris) wor den als bestuursleden gekozen. Met f 1454,66 ontvangsten, f 400,44 uitgaven en 'f 1054,22 batig saldo, wordt de reke ning van den penningmeester goedge keurd. Aandacht wijdt de vergadering bij de discussies o.a. aan de nadeelige in vloed van de arresleden op de ijswegen, aan het ongewenschte van het samen vallen van een bondswedstrijd met een van een plaatselijke club en aan de de mobiliseerde leden, die vrijgesteld worïen van contributlebetaling. De eerstvolgende bondswedstrijden hqpdt men te Goudriaan (hardrijden) en Ameide (schoonrijden); in 1940 houdt men de algemeene vergadering te Gies- sen-Nieuwkerk. Tot de bond zijn de laatste tijd toege treden de IJsclubs te Hoornaar en Noor- deleos. Die te Goreum blijft nog afzijdig. Enkele films, door dr. P. Ingelse op het doek gebracht, voerden de vergadering naar sneeuwlandschappen en sneeuw- sport in Zwitserland en naar het leven in Noord-Afrika. Een film over de JJssport in deze streek, die dr. Ingelse vergeten had, zal in 1940 vertoond worden. Een gratis verloting aan het slot bezorgde een haas aan de heeren J. W. Meerkerk te Streefkerk en A. van Kleef te Hoor naar, eendebouten aan de heeren G. van Vuren te Bleskensgraaf en K. Kok te Oud-Alblas. Voorts waren er nog ver schillende andere prijzen. De voorzitter der plaatselijke club, de heer Joh. Ver meer, heeft aan het begin welkomst woorden gesproken en aan het slot dank woorden, o.a. tot dr. Ingelse voor het vertoonen der films. Door de duisternis misleid. Groot-Ammers. Toen Vrijdagavond omstreeks 9 uur schipper Boele in dienst bij de N V. Gebr. Broere, op tankschip Groot-Ammers 3 zich naar boord wilde begeven, is hy door de duisternis misleid rechtstreeks van de stelle stalen wand ln de rivier gestapt. Gelukkig was de schild wacht der militairen, de heer N., Ln de nabyheid, welke hem terstond vast greep, doch hem niet op de wal kon krij gen. Tot 4 malen toe werd om hulp ge schreeuwd, doch de militairen, die juist een gezellige avond hadden, doordat één hunner in ondertrouw was, hoorden het geroep, hoewel vlak ln de nabyheid, niet terstond, doch twee burgers, H. 8. en J. v. d. W., die ook het geroep hoorden, snel den toe en wisten zoo den drenkeling op het droge te brengen. Belden, de schild wacht en de schipper hebben eenige be narde oogenblikken meegemaakt; vooral de drenkeling was dusdanig geschrokken en zoo moe, dat hy geen woord kon uit brengen. De militairen, welke het laatste hulpgeroep ook hadden gehoord, snelden aleln naar boven met boeien en lantaarns gewapend, doch gelukkig was er reeds hulp geboden. Hulde aan den schild wacht. By de plaats gehad hebbende schouw van de polders Ammers—Graafland en Gelkenes werden 22 overtredingen gecon stateerd. Gevonden: een belastingmerk en een knipmes, te bevr. den gem.-veld- w achter. Burgemeester en Wethouders hebben op verzoek van de firma Gebrs. Broere petroleumhandel en Transportmaat- ■chappy N V. vergunning verleend, tot het plaatsen van een opslagtank voor gasolie, petroleum of benzine op het ter rein gelegen aan de rivier „De Lek". vlucht direct voer' De echte sli» niet rond, meer hartvormig. Lek in de waterleiding. Hei- en Boeicop. Laatst der vorige week ontstond bij den machinist den B. aan de Kanaaldyk een ernstig lek in dfe water- leiding, waardoor de schuur reeds onder water kwam te staan. Den B. deed aan gifte by den gem.-veldwachter, waarop deze het waterleidingbedryf in kennis stelde van het lek, dat spoedig werklie den ter plaatse zond om het euvel te ver helpen. GESTOLEN KOE TERECHT. Bejaarde dader bekent. Hoog-Blokland. Zooals we reeds meid den ls ln de nacht van 2 op 3 November ten nadeele van den heer Bor een koe uit ^de weide gestolen. Na een week is het de politie gelukt de dader aan te houden en de koe, welke by hem op stal stond, in beslag te nemen. De dader, die reeds heeft bekend, ls de 70-Jarlge K. V. te Hoog-Blokland. In verband met zyn hoo- gen leeftyd ls hy voorloopig op vrije voe ten gesteld. De koe Is by den eigenaar te rug. Hoog-Blokland. Ten nadeele van den heer G. de Vries, uit Hoornaar, is een fuik uit het water op de polder den Beemd gestolen. Krimpen a.d. Lek. Werkzaam ln de blok- en pompmakery van de N.V. v.h. P. Verhoeff en Zoon, had de blokmaker A. Westbroek het ongeluk twee pezen van zyn hand door te snyden. Na voorloopig door dokter von Lindem te zyn verbon den, is hy voor verdere behandeling naar een ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Geslaagd. Krimpen a.d. Lek. De heer C. Bezemer slaagde voor het diploma middenstand- boekhouden en bakkerbekwaamheid. Aanrijding. LopUc. Vrijdagavond omstreeks 8 uur kwam de autobus van de firma Van Ipe- ren, bestuurd door C. Z., in aanrijding met een langs de Lopiker Voordyk ge plaatst voorwerp. Van de autobus werden aan .de eene kant alle ruiten vernield. Een der inzittenden werd door de glas scherven licht gewond. Een onderzoek wordt ingesteld. Loplk. Vrijdagmiddag raakte een luxe auto, bestuurd door een militair van de Lopiker Voordyk af. De auto kwam daar door in de wetering terecht, doch kan telde niet. De Inzittenden, allen militai ren, kwamen met de schrik en een nat pak vry. Nieuw-Lekkerland. Op het terrein al hier werd niet gespeeld. Excelsior II ging op bezoek by AB W. II, H.-I.-Ambacht. Uitslag 2—1 voor Excelsior. ïe Kinderdyk speelde Zwerver n te gen Groote Llndt II van Groote Lindt. Uitslag 1—7. Zwerver I ging naar 8teeds Hooger I te Oud-Beierland. Uitslag geiyk spel (4 —4). Nieuw-Lekkerland. De heer J. C. van Wynen is te Rottfïdam by de stichting voor bakkersopleiding geslaagd voor het diploma „vakbekwaamheid". Tydens een dankstond voor het ge was ln de Ned. Herv. Kerk (Dorpfc werd een extra gift van f 10 gecollecteerd, be stemd voor de kerkvoogdy. Noordeloos. Als notabel der Ned. Herv. Kerk zyn herkozen de heeren J. Vink en W. de Kuiper. In de vacature van wyien J. v. d. Kant als notabel verkregen W. de Groot Lzn. en C. Roozendaal een geiyk aantal stemmen, zoodat herkiezing volgt. De noodtoestand In het Kweekersbedrljf. Reeuwijk. De afd. Reeuwyk van de Lsind- en Tulnbouwbond L.TB„ vakgroep boomkweekers, heeft aan den minister van economische zaken een telegram ge zonden, waarin dringend verzocht wordt om spoedige uitvoering van de steunrege ling voor de boomkweekery, gezien de stygende nood in dit bedryf. Paard en wagen te water. Reeuwijk. Naby de Bpokersbrug schrok het voor een wagen gespannen paard van den veehouder P. L. Geest van een passeerende handkar, waardoor paard en wagen te -water geraakten. De heer van Geest kwam er met een nat pak af en met vereende krachten wist men paard en wagen behouden op het droge te bren gen. Zang- en tooneelgroep. Waddinxveen. Het gezelschap, gevormd «J* m de afdeeling „Vojkapnder- wys", dat het vorig Jaar de revue „Hoe bestaat het" opvoerde, heeft zich gevormd tot een vaste zang- en tooneelgroep. Ar tistiek leider is de heer J. J. Masten broek. De vereenlging is opgericht met het doel, de beginselen van „Vblksonder- wUs" zooveel mogeUjk te propageeren, zoowel hier als elders. Binnenkort zal dit gezelschap in MoercapeUe een uit voering geven. De buurtvereeniging „Prinses Julia na" van de Emmastraat en omgeving, heeft, nu ln verband met de internatio nale toestand, van feestvieren toch geer^ sprake is, besloten, voorloopig by de le den geen contributie te innen. TELEGRAM VAN DEN PAUS AAN KONING LEOPOLD. Paus Plus heeft het volgende telegram gezonden aan koning Leopold van België wy hebben ten zeerste gewaardeerd de nobele gevoelens, welke de boodschap van Uwe Majesteit en van de Konin gin der Nederlanden geïnspireerd heb ben en wy bidden God, Die de harten der menschen ln handen heeft en de menscheiyke gebeurtenissen bestiert, dat Hy in zyn barmhartigheid de wegen moge openen naar een waarachtige en duurzame vrede." BEVESTIGING EN INTREDE VAN DS. R. SLOFSTRA. Noordeloos. Na een vacante periode van circa 61/» Jaar werd Zondagmorgen ln de Chr. Geref. Kerk candidaat R. Slof- stra te Drachten, tot zyn dienstwerk al hier bevestigd door prof. J. W. Geels te Apeldoorn. De tekstwoorden waren Ps. 32 8. Tydens de bevestiging werd den jeugdigen leeraar toegezongen Ps. 134 2 en 3. Onder het zingen van ps. 123 1 deed de predikant 's avonds zyn Intre de. Als tekstwoorden waren gekozen 2 Kon. 2 14, met als thema: „Eliza's bede by ambtsaanvaarding", verdeeld in drie punten: le. diepe ootmoed; 2e. vast ver trouwen en 3e. vurige liefde. Namens kerkeraad en gemeente sprak ouderling D. v. Genderen den nieuwen leeraar toe en liet hem toezingen ps. 20 1. Namens de classis Rotterdam sprak ouderling B. Nederlof. Burgemeester D. C. de Leeuw «prak namens de burgeriyke gemeente. Verder hielden nog toespraken ouder ling A. H. Sommer namens de gemeente van Meerkerk; ouderling J. Verschoor, hoofd der Byz. school. Namens de colle ga's. studenten der Theologische School, sprak de heer de Graaf en voorts sprak nog de bevestiger prof. J. W. Geels. Ds. Slofstra richtte woorden van dank tot elk der sprekers afzonderlijk. Behalve de reeds genoemde personen, waren onder de aanwezigen de gemeen te-secretaris, de heer J. Vonk, de heerG. J. O. Vermeer te Gorkum, de voorzitter van de kerkeraad alhier in de vacante periode en namens de classis Rotterdam de heer K. van Dongen aldaar. Was het ruime kerkgebouw des morgens reeds goed gevuld, 's avonds was het overvol. BLESKENSGRAAF. November. Ondertrouwd: J. Brandwyk, 40 J., en G. Prins, 21 J. CAPELLE a.d. U8SEL. November. Geboren: Cornells, z. van D. van Via- nen en A. M. C. Offermans. Martlnus Adrianus, z. vgn J. Hopperah én Joh. Byi. Jozyntje en Cornells, d. en z. van J. Ment en H. Sterkenburg. Mees, z. van M. Cinjee en M. van Genderen. JaR Huibert, z. van J. H. Versluis en M. Vryenhoek. Ondertrouwd: A. Twigt, 25 J., en M. A. Heuvelman, 21 J. H. A. Kars, 20 j., en B. den Hartog, 20,J. P. de Witte, 26 J., en A. B. Benard, 25 j. A. Stam, 26 j, en M. K. van Rhee, 24 J. Getrouwd: A. de Bruyn, 27 J., en J. Ter louw, 25 j. F. Zyistra, 26 J., en C. Mei- dam, 25 J. KRIMPEN a.d. U8SEL. November. Geboren: Ane Leendert, z. van G. J. van Leeuwen en G. de Hoop. Getrouwd; J. v. d. Wal, 29 J_ en K. A. Buys, 27 j. Ondertrouwd:B. de Korte, 29 j., en L. Mourik, 27 J. D. Groenewegen, 25 J, en J. Vog. de Jong, 17 J. NHCUWERKERK a.d. IJ88EL. Nov. Geboren; Dirk, a. van L. Oostrom en W. Verboom. Floris, z. van J. ln 't Hout en A. Graveland. Getrouwd: L. Twigt en J. Mast. 8LIEDRECHT. November. Geboren; Wyntje. d. van G. de Bruin en C. Kop. Paulina, d. van C. Koppe laar en T. Vermey (te Amersfoort). Maria Martha Lucia, d. van 3. P. de Har tog en M. L. de Groot. Willem, z. van W. Smits en C. F. Noteboom. Ondertrouwd; A. van uon, 23 J., en M. Bons, 22 J. L. Oskam, 20 J., en J. K. van der Heyden, 21 J. J .Versluis, 23 J., en C. Boer, 23 J. C. Verdoom, 26 J., en A. van den Berg, 19 J. A. Kortleve, 26 J., en E. A. de Kluyver, 23 j. Getrouwd: A. Schild, 22 J., en M. Kraayeveld, 21 j. T. Schram, 25 j., en A. Kraayeveld, 23 J. A. D. Boer, 28 j„ en M E. Visser, 26 J. Naar waarneming ln de morgen van 13 November. Verwachting tot Dinsdagavond: Meest zwakke, later waarschynlijk toene- mende wind uit Zuideiyke richtingen; nevelig tot gedeelteiyk bewolkt; in ds nacht en morgen waarschyniyk mist; geen regen van beteekents; weinig ver-i andering in temperatuur. Waterstand Schoonhoven hg. water 6.15 uur, 168M, Keulen stand 4 26 M., val 0 03M, Maastricht, 11 Nov., 4|.46 M., val 0.19 M, Maandag 13 November: Op 9.20, ondei 18 08. Zaterdag 18 November: Eerste Kwartier. P. Kros. J. Veth, 46 J., echtgen. van G. van Kekeren. D. Prins, 84 j., weduw naar van D. van Eeteren. K. Bons 61 J„ echtgenoot van J. Hartog. OUDERKERK a.d. IJ38EL. November. Geboren: Willemina Cornelia, d. van C. Visser en C. Kreuk. Getrouwd: M. de Keizer, 27 jen M. Noorlander, 22 J. w. Verschoor, 24 J en A. Dekker, 23 J. Overleden: C. Kreuk, 21 j., echtgenoot® van C. Visser. WADDINXVEEN. November Geboren: Rympje, d. van T. Baan en- C. Burgraaf. Ondertrouwd- A. Oudyk en G. M. van der Loo. C. van der Zwaard en L. Bos- looper. Getrouwd: D. By land en A. L. Sol. A. Stapper en W. P. van Es. HOORNAAK. NoTêmber. Vertrokken: P Hooikaas en gezin naaf, Gorinchem, G. van Tienhoven naar Lexr mond. NIEUWEKKEKK a.d. IJSSEL. Nor. Ingekomen: Abr. Molenaar met gezin, van Zevenhuizen. Vertrokkeft; A. Reypi en gezin naar Hillegersberg; F. H. Hoogendoorn naar Capelle a.d. IJssel. OTTOLAND. Over de maand October. Vertrokken: P. I. de Bert en gezin naar Sliedrecht; C. Heykoop en echtgenoot® naar Streefkerk. REEUWIJK. November. Ingekomen: C. M. Noordermeer, uit Gouda in Weth. Venteweg H 128; J. de Jong uit Gouda in Weth. Venteweg H 128; J .C. van Oosterom uit Capelle a.d, Ussel in Achterwillens H 1. Vertrokken: D. G. Noorlander uit Steln K 48 naar Bergambacht, Hoekache Sluis A 9; G. de Borst, uit 'a-Qravenbroeksche weg E 146 naar Naarden; G. van Schaik uit Raadhuisweg E 116 naar Noordwyk. Langeveld 26. ST. MAARTENSCHE PAARDENMARKT. GORINCHEM, 13 Nov. Op de heden al hier gehouden paardenmarkt, was d® aanvoer niet zoo groot als andere Jaren, hetgeen mede komt door het rijverbod, waardoor de auto's uit Groningen, Fries land enz. niet tydlg ter markt kunnen zyn. De handel was zeer slecht en ln Ja ren is het niet zoo geweest. Bujtenland- sche kooplieden ontbraken natuuriyk. We noteerden de volgende pry zen: Lux® paarden f 250—450, werkpaarden f 200— 350, 3-jarige paarden f 200—375, 2-jarig® paarden f 175-325, I-Jarige paarden f 150 —350, hitten f 175—325, veulens f 100— 180, slachtpaarden f 90160. PAARDEN EN VEE. ROTTERDAM, 13 Nov. Veemarkt. Aan voer in totaal 2066, waarvan 868 vett® runderen, 190 vette kalveren, 20 nuchtere kalveren, 947 schapen en lammeren, 641 varkens. Pry zen per K.G.: Vette koelen le kwal, tot 74, 2e kwal. tot 62, 3e kwal. 38—48; vette ossen le kwal. tot 68, 2e kwal. tot 62, 3e kwal. 4050; vette kalveren le kw. tot 105, 2e kwal. tot 85, 3e kwal. 55—70; varkens (levend gewicht) le kwal. tot 66, 2e kwal. tot 65, 3e kwal. tot 63; schapen le kwal. tot 45, 2e kwal. tot 40, 3e kwal, tot 35; lammeren le kwal. tot 50, 2e kwal, tot 45, 3e kwal. tot 40. Pry zen per stuk: Schapen le kwal. to* 26, 2e kwik. tot 20, 3e kwal. tot 16; lam meren le kwal. tot 18, 2e kwal. tot 15, 3e kwal. tot 11. Overzicht: Vette koelen en ossen aan voer kleiner, handel kalm, pryzen als vo rige week; vette kalveren aanvoer let® korter, handel tameiyk, prijzen iets hoo ger; schapen en lammeren aanvoer aan zienlijk minder, handel redely k, pryzeaj hooger; varkens aanvoer iets korter, han del stug, pryzen iets lager. Eenige partyen schapen voor export* verkocht. AARDAPPELEN. GROENTEN EN FRUIT. ROTTERDAM, 13 Nov. Aardappelen- Brielsche eigenheimers f 2.20—2.40, idem drielingen f 1.80—2.00, Zeeuwsche eigen heimers f 1.852.15, idem bonte f 2.70 2.80, idem blauwe f 2.802.85, Eigpnhei-* mers blauwe f 2.20—2.25, Bevelanders f 1 90—2.00, Bintjes f 1.90—2.10, Zand f 3.20—3.50. alles per HL. Met redeiyk® Aanvoeg trast handel. 5 MAANDAG; 13 NOVEMBER 1933 Nathanaër Alblasserdam. De Jongellngs vereenl ging op Qeref. grondslag „Nathanaël" kwam in haar 52ste Jaarvergadering by- een onder leiding van den heer J. Vos, die de vergadering op de gebrulkelyke wyze opende. Als spr. trad op ds. J. M. Spier van 's-Gravendeel, die een rede hield over „De waardeering van het ker kelijke Instituut", aan de hand van een tweetal punten, n.l.: Hoe wordt het ker- keiyk Instituut door verschillende rich tingen gewaardeerd en ten 2e: Hoe be hoort onze waardeering voor het kerke- ïyk instituut te zyn. Naar aanleiding van deze rede volgde een uitgebreide gedach- tenwlssellng en werden vele vragen ge steld. Vervolgens deed de waarnemend secretaris verslag over het afgeloopen Jaar, evenals de penningmeester. Tot slot voerden tal van afgevaardigden het woord, waarna het slotwoord werd ge sproken door ds. J. J. Wlelenga. Gevonden voorwerpen: stropdas, want en dameshandschoen. Benschop. In de zaal van den heer De Haan had gisteravond de prysuitreiking plaats van de op 4 November JJ. gehou den schietwedstrijd „Paul Kruger". De uitreiking geschiedde met eenige toepas- seiyke woorden door den eere-voorzitter, burgemeester Schreuders. De uitslag v. d. wedstrijd was als volgt: Personeele baan, klasse A: 1. C. A. Roe- leveld 98 p.; 2 G. C. Verhoef 97 p.; 3 G. Sluis 97 p. Klasse B: 1. J. van Os 94 p.; 2. C. Boon 93 p.; 3 J. Haaksman 92 p. Klasse C: 1. T. Haaksman Tz. 94 p 2. W. van Delft 93 p.; 3. B. Stigter 90 p.. De hieraan verbonden pryzen beston den uit kunstvoorwerpen. Vrije baan, Klasse A: 1. C. A. Roele- veld 50 p.; 2. O. Verhoef 50 p.; 3. C. Sluis 50 p. Klasse B: 1. J. van Os 50 p.; 2. Jf Haaksman 50 p.; 3. C. Boon 49 p. Klasse C: 1. C. van Delft 48 p.; 2. W. van Delft 48 p.; 3. O. Pardoel 48 p. De hiervoor uitgeloofde pryzen waren geldprijzen, evenals voor de vrije baan met tydopname, waarvan de uitslag is als volgt: 1. E. Haaksman 46 p. (17 sec.); 2. F. de Jong 47 p (22 4/5 sec.); 3. B. Haaksman Tz. 46 p. (23 3,5 sec.). Aan den eere-voorzitter werd tenslotte nog een insigne aangeboden. Nieuwe ramen. Bergambacht. Daar het ln de klasse aan de voorkant van de openbare lagere school te donker was, wordt het thans van nieuwe ramen voorzien. IJsclubvergadering. Hel- en Boeicop. Woensdagavond had de algemeene vergadering van de IJsclub „Volharding" plaats in het café van den beer Van Es. De heer J. C. zyderveld, penning meester, deed rekening en verantwoor ding. Het biykt dat er een nadeelig sal do is van f 26,90. De controle-commissie was niet aanwezig, doch had de beschei den met hun handteekeningen bekrach tigd. By de verkiezing van twee bestuurs leden wegens periodieke aftreding van de heeren B. Stravers en Jac. de With Az., worden beiden by acclamatie herbe noemd. De voorzitter zegt, dat de consumptie tent op de bekende voorwaarden wordt verpacht, doch voor niet minder dan f 0.50 per dag. Er biykt slechts een ge gadigde te zijn. De heer L. de Jong Dz. heeft Ingeschreven voor f 1 per dag, zoo dat aan hem de tent wordt gegund. Volgt de uitloting van twee rentelooze aandee- len van f 5. De penningmeester zegt, dat er thans nog slechts drie aandeelen over zyn. Van de rondvraag wordt een ruim gebruik gemaakt, ln verband met het niet opnieuw huren van de ysbaan. De voorzitter zegt dat het bestuur er veel voor gedaan heeft de ysbaan te behou den, waarin het echter niet is geslaagd »n slechts om een klein geschil. Een lid stelt voor alsnog aan den eigenaar, den heer A. C. den Hartog, die mede aanwe zig is een verzoek te doen, de ysbaan te huren. Nadat de voorzitter dit verzoek tot den eigenaar gericht had, bleef deze by zyn weigering. Het bestuur zegt ech ter toe haar best te doen naar een an der terrein uit te zien. Aan de orde is thans de gratis verloting. Daarna slui ting. Langerak. By Konlnkiyk Besluit is goedgekeurd het raadsbesluit, waarby de heffing op de biljarten, ingevolge de Wet op de Personeele Belasting, op nihil \s gesteld. Nieuwpoort. In de Woensdagavond ge houden bestuursvergadering van de On derlinge Vereenlging voor Ziekenhuisver- pleging te Nieuwpoort, Langerak en Groot-Ammers, bleek, dat het aantal by deze vereenieing verzekerden op 1 OctQ- bcr Ji. 1414 bedroeg, ni. 578 uit Lange rak, 405 uit Nieuwpoort en 431 uit Groot- Ammers. Aan contributie werd ontvangen totaal f 2052,45. Over 1939 werd te Groot-Ammers be- In verband met de pachtwet worden besprekingen gevoerd over de a.a. verhu ring van landerijen. Men besluit, de hooi en weilanden te verhuren voor onbepaal de tyd, met de bepaling dat elke 3 jaren de pachtsom kan worden herzien. De taald aan 4 verpleegden 1 457,62, aan 8 ulter»t <»lr geap«lde wedstrijd verpleegden te Langerak: f 171,85 en aan tre£je yan het nieuwe ayn voldaan. Zooveel tegenslag het eerste elftal der De raad besluit, het stellen van borgen Blauw-Wltten gistermiddag heeft onder- gehad, de stand was gehjk geworden, zoo veel sterker was zU. Jammer, dat de scheidsrechter niet voldoende optrad te gen 't onophoudeiyk appelleeren van den linksachter van „Woerden", dat gaf een onaangename kant aan deze toch zoo verpleegden te Langerak 10 verpleegden te Nieuwpoort f 366,15. Totaal f 995,62. Streefkerk. Uitslag van de op Donder dag gehouden openbare vrijwillige ver- kooping van de eigendommen van den heer E. Hllegeman, ten overstaan van notaris Nortier. De perceelen stonden in inzet: 1. Een woonhuis op f 2000 2. een hou ten noodwoning f 700; 3. een perceel wei-, bouw- en boomgaardland op f 725; 4. een houten noodwoning op f 550; 5. een dub bel woonhuis op f 1800 en 5. een per ceeltje land waarop erfpacht rust f 80. Na afslag werden de perceelen 1 t.m. 3, welke afzonderiyk gemynd waren op tótaal f 4475, door de gemeente afge- mUnd op f 4500; perceel 4 werd gekocht door A. Blom voor f 1050; 5 door N. van wyk voor f 2600 en perceel 5 door J. Ver kerk voor f 30. Gevonden: een handbeschermer van een fiets/door G. Ansink, B 116. by de land verpachting af te schaffen; als iemand zyn pacht niet op tyd be taald, wordt hem zijn perceel afgeno men. Behandeling begrooting 1946. Voordat tot behandeling wordt overge gaan hebben B. en W. enkele verrassin gen voor de ingezetenen, nJ. verhooging van de opcenten op de personeele belas ting van 125 op 175 en op de fondsbelas ting van 55 op 75, terwijl in de begroo ting een straatbelasting is opgenomen, waarvan de opbrengst op f 300 wordt ge raamd. De heer BEUSIKOM denkt dat de aflossingen betreffende de gemeente huis-leening geforceerd worden. Liever had hy die op een langere teimyn ge schoven, dan behoefden de belastingen niet verhoogd te worden. De VOORZITTER ziet geen ande re weg dan de ingeslagene, want anders is de kans groot, dat Ged. Staten het niet goedkeuren. De heer VAN BEUBEKOM legt er zich tenslotte by neer en de belasting- verhoogingen worden een feit. Tegen de post van f 60, by te dragen aan Noordeloos in de kosten van alge meen beheer, heeft de heer Van Beusekom bezwaar. De VOORZITTER merkt op, dat de gemeente Noordeloos moet zorgen vonden, over zooveel geluk kunnen de tweede elftallers spreken in de wedstryd „Gouda UT—„8portclub II". Want ruim drie-vierde van de wedstryd was „Gou da m" sterker, en Juist in de laatste paar minuten wist „Gouda" onder groote spanning en met groote moeite nog Juist een geiyk spel 1—1 uit het vuur te slee pen. Hier kregen da tweede elftallers dus meer, dan hen toekwam. Maar toch was hun volhouden kranig. De volledige uitslagen zyn: Afdeeling I. 8choonhoven—Woerden 36 G.8.V.—Alphen 1—1 LF.C.—Lugdtinum 1—1 Res. Afdeeling K. Gouda 8—Schoonhoven 2 1—1 O N.A. 8—G 8 V 2 6—1 Olympia 2—O.N.A. 2 2—4 De stand luidt thans: Afdeeling L gesp. gw. gl. vrl. v.—t. 28—12 Belangrijke belastingverhooging. Begroot.ng 1940 aangenomen. Donderdag 2 Nov. kwam de gemeente- y^" hufsvestlng van de ambtenaren, die raad m openoare zitting byeen. Aiwtzig voor Hoornaar het werk doen; het ls dan ue heer D. Hakke3teegt. Na opening cioor billykf dat men haar in die kosten burgemeester de Leeuw met gebtd, wer- tegemoet komt. aen oe notulen der twee laatste verga- De heer VUIK tlndt de post voor deringen vastgesteld. werkloozen laag. Er ls f 1000 minder Van Ged. blaten is bericht ingekomen voor uitgetrokken dan het vorig Jaar. met goedaeunng van het aangaan van VOORZITTER zegt, dat dit op een rekening-courant-overeenkomst tot aandrang Van hoogerhand is geschied, een minimum van f 5000 met ae Bank De begrooting wordt met algemeene van Ned. Gemeenten, echter adviseert Btemmen aangenomen. Gewone dienst genoemd college de overeenkomst met de ontvangsten en uitgaved f 26008,96; ka- coup. Boerenleenbank te Nooraeioos op pnaaidtenst ontvangsten f 2208,98 en uit te heffen, waartoe besloten. gav<,n f 4442,27. Van den minister van sociale zaken is Het bedrag per leerling op de openba- een circulaire ontvangen betreifende het r6 gobool wordt voor 1940 op f 17,75 vast- toekennen van brandstoffentoeslag aan g^^d. De rekening over 1938 van de werkloozen en kleine boeren, gegeven kan byzondere school wordt vastgesteld op worden van 29 Oct.—25 Nov. 11- P«f een eindbedrag van t 1210,17, dat nog week, van 25 Nov.9 Maart f 1.30 en van Ran bestuur moet worden uitbetaald. 9v Maart—13 April wee? f 1 per week. „^ning 1938 wordt met een klein B. en W. stellen voor over de geneele bedrag gewyzigd. periode f 1 per week toe te kennen. Voordat de begrooting 1939 met enke- De heer VINK acht het voorstel van le p^n worat gewyzigd, stelt de B. en W. niet te aanvaarden. Alles wordt VOORZITTER voor, een aanvul- duurder en de_ steun_wordt niet hooger.^ lend crediet te verleenen ter betaling van Alphen G.S.V. A.S.C. Haastrecht O.N.A. L.FXJ. Woerden Olympia Schoonhoven Lugdunum De VOORZITTER is van meennig dat er verschil van inkomen moet blij ven tusschen een werkende arbeider en een werklooze. De heer VUIK zegt, dat de loonen toch ook stygende zyn. De heeren UITTENBOGERD en 'BEUSEKOM zyn het met den heer Vuik eens, zoodat zyn voorstel ln stem ming komt en wordt aangenomen. Te gen stemde wethouder Aanen. Omtrent de belooning van de volon tairs, die sinds lange tyd productieve ar beid verrichten, stellen B. en W. voor, om aan de volontairs voor 1939 een gra tificatie van f 25 te verlesnen en voor 1940 aan een hunner f 50 en aan den an dere f 25, als schrijfloon boven het ge brulkelyke bedrag. De heer VAN KLEEF wil van die f 50, f 150 maken, want er moet tegen woordig druk gewerkt worden. De heeren UITTENBOGERD en VUIK deelen het standpunt van den heer van Kleef, waarop deze er een voor stel van maakt. De stemmen staken echter, zoodat de VOORZITTER gelegenheid krijgt het voorstel van B. en W. in stemming te brengen. Het wordt aangenomen met de stem van den heer Vuik tegen. De verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging van den gemeente-veldwachter, wordt opnieuw voor 5 Jaren vastgesteld. In de vorige vergadering werd een ver zoek van de Algemeene Ned. Politiebond behandeld, om aan den veldwachter de kindertoeslag toe te kennen, zooals deze by de rykspolltie gpldt. B. en W. stellen voor, f 40 per kind onder de 18 Jaren te geven, plus f 5 verhooging ^an rijwiel- toeslag.. De heer VAN KLEEF wil f 50 per kind geven, waarvoor ook de VOOR ZITTER te vinden is Het komt den heer UITTENBO GERD onblliyk voor, dat de kindertoe- VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. „Sportclub I" verlieet met 8—6 13—11 20—12 16—10 13—16 11—13 10—13 12—19 11—20 11—22 bykomstigheden by de bouw van het nieuwe gemeentehuis ten bedrage van f 1200, welke voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Een voorstel van B. en W. tot instand houding van de openbare school, wordt zhst. aangenomen. Een voorstel van B. en W., om het per soneel van de luchtbeschermingsdienst tegen ongevallen te verzekeren, wordt eveneens aangenomen. Krijgt een lid een ongeval, dan wordt hem f 3 per dagver- let uitbetaald, by overhjden door een on geval f 3000 en by biyvende invaliditeit f 6000. De heer VAN KLEEF zou ook de brandweer by deze regeling willen be trekken, wat de VOORZITTER on der oogen zal zien. Aan de volontair die het bevolkingsre gister ln kaartsysteem heeft gebracht, zal f 0.02 per inwoner worden vergoed.. Hierna spreekt de VOORZITTER een afscheidswoord tot den heer VAN KLEEF, die als gevolg van de stem ming het college verlaat. Spr. dankt hem voor de prettige samenwerking. De heer VAN KLEEF zegt, niet ge dacht te hebben z'n wethouderszetels te zullen verliezen; hy dankt wederkeeng voor de samenwerking en zal trachten, als raadslid de gemeentebelangen te blij ven behartigen. Hierna sluit.ng. van „Woerden I". Verdien stelijk gelijk spel (1—1) van „Sportclub U" ln Gouda tegen „Gouda UI". Schoonhoven. Dat voetbal een „kans slag-regeling voor den veldwachter bene- spel" ia, heeft de wedstryd „Sportclub I" den het peil ls van alle ambtenaren, die „Woerden I" duidelijk gedemonstreerd, het volle pond krijgen. Hy kan zich vol- Ondanks een zeker klein veldoverwicht komen by het standpunt van den heer onzer gtadgenooten, brachten de uitvallen Van Kleef aansluiten. Van „Woerden" voor hen wel wat te ge- De heer VAN BEUSEKOM meent, doelpunten en toen de stryd dat de veldwachter ook recht op kinder- UUr oud was, leek het er het achterstand genoteerd. eU.era, dl. op geen stukken na het spelbeeld weergaven, Over* het^voorstel-van Kleef staken de daarvan waren zelfs de Woerdenaars oog verloren moet worden. Over het voorstel-van Kli stemmen, waarna het voorstel van B. en wordt aangenomen met de stem van den heer Vink tegen. Deze zou de door den bond gevraagde regeling wenschen. Op voorstel van den heer BEUSE KOM worden de heeren P. H. van Al phen en G. de Raad, J. W. de Klerk, H. van Genderen, C. Verspul en P. Eikel boom bij acclamatie benoemd tot leden der commissie tot wermg van schoolver zuim. overtuigd. Maar 't zat Sportclub tegen, zoowel voor haar eigen doel als voor dat van „Woerden". Ondanks deze hooge cy- fers was het een prachtige en spannende party voetbal en onzen stadgenooten komt een woord van hulde toe, dat zij zich door déze tegenslagen niet lieten ont moedigen, en vol hielden, zy kregen loon naar werken en wisten er 3-^-6 van te «aken. Had JSportcluh" toe» wat gelul? Over de wedstryden nog het volgende: „Sportclub IM*-,,Woerden I". Onze stadgenooten kwamen met het volgende elftal in het veld: Doel; A. Sterrenburg. Achter: A. Kapoen en J. Pertys. Midden: J. Mets, P. Huyzer en A. van der Horst. Voor: J. Boer, A. Romein, B. de Veer, N.N. en M. Berkouwer. Nadat „Woerden" de opgooi had gewon nen, trapte de „8portclub"-middenvoor af, maar onmlddeliyk nam „Woerden" de aanval over, die al spoedig raak was, want, doordat de linksachter van „Sport club" de bal maar half raakte, kwam de ze precies geplaatst by den linksbuiten van „Woerden" en deze speler maakte er prompt 0—1 van. Na de aftrap was nu „Sportclub" direct in de aanval en een paar hoekschoppen waren er het resul taat van. De strijd ging verder geiyk op, met meer kansen voor „SportCiUb" dan voor „Woerden", maar het „Woerden"- doel werd goed verdedigd. Toen kwam het kwartieitje, wat voor „Sportclub" zoo noodlottig werd. Een voorzét' van rechts van „Woerden" kwam tegen het lichaam van den rechtsachter van Sport club", en onhoudbaar ontstond hieruit het tweede doelpunt voor „Woerden" (0 —2). Nog was de verdediging van „Sport club" niet van de schrik bekomen, of de rechtsbuiten van „Woerden" gaf een lage voorzet, en precies vla de verste paal kwam de bal voor^de derde maal ln de „Sportclub"-touwen* (0—3), en voor dat er tien minuten verder was gespeeld, had „Woerden" er reeds 0—5 van gemaakt. Toch had de „Sportclub"-voorhoede ln deze periode zeker een doelpunt ver diend, en de kansen voor hen kwamen veelvuldig voor, maar telkens was er een „Woerden"-spelers en dan ten slotte de bovenlat, die de gasten redding bracht. Maar voor de rust, mocht „Sport club" het genoegen smaken, de achter stand met één doelpunt te reduceeren, en met een stand van 15 kwam de rust. Met nieuwe moed pakte „Sportclub" de tweede speelhelft aan, omdat de speiers overtuigd wai;en, dat zy voor de rust in het veld geenszins zwakker Waren ge weest. „Woerden" werd dan ook terugge drongen en de stryd speelde zich voor- nameiyk op de speelhelft der gasten af. Deze meerderheid moest een doelpunt op leveren en het gelukte tenslotte de mid denvoor met een hard schot er 25 van te maken. Enkele hoekschoppen drukten de meerderheid onzer stadgenooten uit, maar de „Woerden"-verdediging gaf geen kans en vocht voor haar voorsprong. Tenslotte moest de „Woerden '-verdedl- ging zwichten uit een der vele aanval len van .Sportclub" en het was de rechtsbinnen, die met een goed geplaatst schot er 3—5 van maakte. De spanning steeg met de minuut, vooral daar „Sport club" geheel het spel beheerschte. Er volgde nog een vierde doelpunt van den rechtsbinnen van „Sportclub", maar dit werd geannuleerd voor buitenspel. Onze stadgenooten zetten nu alles op de aan val, maar het te ver opdringen werd hun noodlottig, want toen de uitstekend spe lende rechtsbuiten van „Woerden" de bal geheel in vrije positie kreeg toegespeeld, kon geen „Sportclub"-speler hem Inhalen en op een keurige wijze schoot hy het zesde doelpunt ln het „Sportclub"-doel, en daarmede tevens de uitslag vastleg gend, want beide partyen vonden het toen welletjes en toen de scheidsrechter het einde aankondigde, had „Woerden- met 36 gewonnen. „Gouda III"—„Sportclub 11". Het tweede elftal van „Sportclub" >>wam uit met het volgende elftal; Dinsdag 14 November, Hilversum I. 1875 M. en 414.4 M. KRO uitzending. 8 00 Berichten ANP; 8 05—9 15 en 10.00 Oramofoon; 11.30 Godsdienstig halfuur; 12.00 Berichten; 12.15 Het Rococo Octet; 12.45 Berichten ANP en Gramofoon; 1.10 KRO Orkest; 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Mo- decursus; 4.00 Oramofoon; 4.15 KRO Or kest; 5 00 KRO Melodlsten en Solist (5 45 —6.05 Felicitaties); 6.35 Sportpraatje; 7.00 Berichten; 7.15 Causerie: „De sociale plicht der bedienden"; 7.35 Oramofoon; 7.40 Reportage; 8 00 Berichten ANP en Mededeellngen; 8.15 KRO Symphonle Or kest en Solist; in de pauze: Oramofoon; 10.05 Het Rococo Octet; 10.30 Berichten ANP; 1040 Gramofoon; 11.00 Bertus van Djnteren's Orkest; 11.25—12.00 Oramo foon. Hilversum II. 301.5 M. AVRO uitzen ding; 11.0011.30 v.m. en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Berichten ANP en Oramofoon; 8.30 Orgelspel; 8.50 Gramofoon; 10.00 Mor- genwyding 10.15 Gramofoon; 10.30 Voor de vrouw; 10 35 Ensemble Francis Keth; 11.00 Cursus,, Humor in het kinderleven"; 11.30 Ensemble Francis Keth; 12.15 De Romancers en Soliste (om 12.45 Berich ten ANP)1.15 Omroep Orkest; 2.00 Voor de vrouw; 2.10 Omroep Orkest; 2.45 Knip- en Naaicursus; 3 45 Het Lyra Trio; 4.30 Kinderkoor; 5.00 Kinderhalfuur; 5.30 Omroep Orkest en Soliste 6.30 Cyclus: „Waar moet ik het zoeken"; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 AVRO Kinderkoor en hel Omroep Orkest; 7.30 Engelsche les; 8.00 Berichten ANP en Mededeellngen; hierna Causerie: „De bewegeiyke wereld"; 8.35 AVRO'S Bonte Mobilisatietreln; 9 45 Ora mofoon; 10 30 AVRO Dansorkest; 11.0(1 Betichten ANP; hierna tot 12.00 Secco en zyn Paneelclub Orkest. Woensdag 15 November. Hilversum I. 1875 M. en 414.4 M. NCRV uitzending; 6.30—7.00 Onderwysfondi voor de Scheepvaart. 8.00 Berichten ANP; 8 05 Schriftlezing en Meditatie; 8.20 Oramofoon (9.30—9.45 Oelukwenschen; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gramofoon; 11.15 Cello en Plano; 12.00 Berichten; 12.15 Orgelspel (om 12.45 Be richten ANP); 1.00 Oramofoon; 1.30 En semble „Consonanten" en Gramofoon; 2.25—2 55 Voor jeugdige postzegelverza melaars; 3.00 Vervolg Concert; 3.40 Gra mofoon; 4.00 Zang met Pianobegeleiding; en Oramofoon; 4.45 Felicitaties; 5.00 Voot de Jeugd; 6.45 Gramofoon; 6.00 Causerie: „Distributie-aangelegenheden"; 8.15 Gra mofoon; 8 30 Taalles en technische cau serie; 7.00 Berichten; 7.15 Causerie: „De grondslagen der muziek"- 7.45 Gramo foon; 8 00 Berichten ANP en Herhaling SOS berichten; 8 15 Toespraken, Decla matie en het NCRV Kleinkoor en -orkest; 10.00 Berichter ANP en Actueel halfuur; 10.30 Vrouwenkoor en het NCRV Strijk orkest; 11.05 Gramofoon; c.a. 11.5012.00 Schriftlezing. Hilversum II. 301.6 M. VARA uitzen ding; 10.00—10.20 vjn. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Berichten ANP- 8.10 Orgelspel; 843 Gramofoon; 9.30 Causerie: „Onze keu ken"; 1000 Morgenwyding; 10.20 Vooi arbeiders ln de Contlnubedryven; 11.30 Voor de vrouw; 12.00 Oramofoon; 12.15 VARA Orkest: 12.45 Berichten ANP en Gramofoon; 1.00—1.45 VARA Orkest; 2.00 Handwerkcursus; 2.30 Groninger Orkest Vereenlging (opn 2.45 Oramofoon; 3.00 Residentie Orkest (otm.); 3 15 Voor de kinderen; 530—6.30 VARA Orkest; 6.35 Causerie over Palestina (met Or.pl.); 7.00 VARA Kalender; 7.05 Felicitaties; 7.10 Koorzang; 7.30 Bybelvertellingen; 8.90 Herhaltng SOS berichten; 8 03 Berichten ANP en VARA Varia; 8.15 Oramofoon; 8.30 Het Roslan Orkest; 9 00 Radiotoo- neel- 9.30 De Ramblers; 10.00 VARA Or kest en Sojiste, 10.40 Medische vraag baak; 11.Off Berichten ANP; 11.10 Orgel spel en Zang; 11.4012.00 Gramofoon. Doel: L. de Lange. Achter: H. Patyn en H. Bouter. Midden: C. Dykgraaf, Chr. Rosmalen eiy H. van Putten. Voor: 8. Pardoel, P. de Jong, M. Kapoen J. Looren de Jong en A. van Putten. „Gouda" won de opgooi en „Sportclub" trapte af. De eerste aanvallen waren voot „Gouda", maar de „Sportclub"-verdedi- ging wist deze met succes af te slaan Na ongeveer- een kwartier spelen, wist de middenvoor van .Sportclub" uit eefl voorzet van rechts de bal onhoudbaar in het „Gouda"-doel te plaatsen (0—1), De aanvallen van „Gouda" waren vëelal ongevaariyk en de voorhoede van de Gou wenaars bleek dan ook het zwakste deel van de ploeg te zyn.- De rust kwam mei een 01 voorsprong voor „Sportclub", ka de rust werd Sportclub op eigen helft teruggedrongen, maar de verdediging bleef steeds meester van het terrein, en vooral d? kleine linkshalf der Blauw-Wit- ten speelde daar een goede party. De middenvoor van „Gouda" kreeg een op gelegde kans voor de geiykmaker, maai de doelman wist 't zachte schot Juist uil het hoekje te Ukken. By een snelle door- braak van „Sportclub" kreeg de midden voor nog een prachtkans, maar het schol ging juist aan de verkeerde kant van d« paal. „Gouda" zetten tenslotte alles op de aanval en drie minuten voor het einde kwam de verdiende geiykmaker, toen de linksbinnen van „Gouda" een schot los te, dat door verschillende beenen ging, ora tenslotte in het „8portclub"-doel te ver- d wynen (1—1). Even daarna fiool scheidsrechter Van der Wolk, van Den Haag, het einde van deze in zeer go" v^s^andhoudlng gespeelde wedstrijd

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 4