Zwahuir ,jMijnhardtjes koffU <U wUiUt kunt! Geeft.... acht! lüh/McUity Plaats.... rust! Gemengd nieuws Nieuivs in een paar Plaatselijk nieuws Marktberichten Rechtszaken Advertentiën. Chr. v.d. Heuvel H. J. SCHRIJVER WOENSDAG f DECEMBER 19j DE DRIE DUITSCBE DUIK BOO TEN. GEHEIM DEBAT IN HET LAGERHUIS Berlijn ontkent het verlies. Van bevoegde zijde verneemt het D.N, B. Uit Berlijn, dat de eerste Lord der Britsche admiraliteit, om de slechte stemming te doen verdwijnen, weer eens zijn toevlucht heeft genomen tot berich ten omtrent het tot zinken brengen van Duitsche duikbooten. Qm dit tot zinken brengen geloofwaardiger te maken, aldus de mededeeling van bevoegde zijde, wor den roerende bijzonderheden bedacht. Zoo moet een vroegere treiler uit Grimsby een duikboot tot zinken ge bracht en zeer waarschijnlijk een twee de zwaar beschadigd hebben. Daarmede niet tevreden, vernietigt Reuter in op dracht van Churchill onmiddellijk nog een derde duikboot „na een dramatische aanval in den maneschijn bij een Engel- sche badplaats." De Duitsche duikbootkapitein heeft dus den vijand niet gezien: blijkbaar was hij geheel verzonken in de aanblik van „Wij kunnen," aldus de mededeeling, ,.den eersten Lord der admiraliteit ver zekeren, dat de mannen, die hij dood verklaard heeft, nog leven, zooals de duikbooten, welker vernietiging gemeld is, Engeland het leven zuur blijven ma ken. Noch de treilers uit Grimsby, noch de oorlogsschepen in de maneschijn, heb ben een Duitsche duikboot getroffen. Misschien hebben de dappere Britsche marihe-autoriteiten een Engelsche duik boot te pakken gekregen en in de grond geboord," zoo hoopt het D.N.B. Ook geen kruiser getroffen. Eveneens meldt het Duitsche Nieuws bureau, dat het van Engelsche zijde ver spreide bericht, volgens hetwelk in de haven van Helgoland een Duitsche krui ser door bommen zou zijn getroffen, ,.ln volle omvang onwaar" is. Er bevonden zich geen kruisers in de haven. DUITSCH KUSTWACHTSCHIP GEZONKEN. Slechts 2 der 50 opvarenden gered? Ten Zuiden van het Deensche eiland Langeland is Maandag een Duitsch kust wachtschip op een mijn geloopen en ge zonken. Vernomen wordt, dat slechts twee le den der bemanning, die uit vijftig kop pen bestond, tot nu toe zijn gered. Het schip zonk in vier minuten. Dit is het vierde Duitsche schip, dat nabij het Duitsche mijnenveld in het westelijk deel van de Oostzee is vergaan. Twee Deensche en drie Duitsche schepen zijn naar de plaats des onheils uitgeva ren. Er stond een ruwe zee. BRITSCH SCHIP OP MIJN GELOOPEN. Het Büjgphe stoomschip „Eskdene' (3820 ton), Is voor de Britsche kust op een mijn geloopen. De 29 koppen tellen de bemanning is in een Schotsche haven aan land gezet. Zij verklaarde zestien uur in een open boot op zee te hebben rondgedreven tot zij door een Noorsch stoomschip werd gered. Een lid van de bemanning heeft zijn 21ste verjaardag in de reddingboot gevierd, terwijl hij in 14 uren niets anders had gegeten dan een halve scheepsbeschuit. VERBOD VAN DUITSCHE UITVOER IS VAN KRACHT. Alle Engelsche bladen herinnerden er Maandag aan, dat het verbod van de Duitsche export die dag in werking trad. ^Vrijwel alle kranten schrijven, dat deze maatregel zeer onaangenaam is voor sommige neutrale mogendheden en dat alle mogelijke moeite gedaan behoort te worden, de gevolgen voor hen zooveel mogelijk te verzachten. Het slotargu- ment is echter, dat Engeland een tegen maatregel heeft meenen te moeten ne men tegen een offensief door Duitsch- land, dat niet onbeantwoord gelaten kon worden. AAN HET WESTELIJK FRONT. Strijd tusschen Moesel en Saar. Het DNB. meldt: Tusschen Moezei en Saar is de vijan delijke artillerie in den nacht van 3 op 4 December ten Noorden van Sehndorf actief geweest. Na twaalf uur des middags begon een levendig storingsvuur, dat tegen de avond heviger werd en overging op een vuuroverval op het voorterrein ten zui den van Merzig. In verband daarmede stond een geringe vijandelijke activi teit der luchtmacht. In de nacht van 4 op 5 December lagen Oberperl en Ham- melsberg weer onder artillerievuur uit de streek van Sierk. Ten zuiden van Ep- penbrunn werden Fransche verkennings troepen door schijnwerpers gesteund. Zij konden afgeslagen worden. Het gisteren uitgegeven Fransche le- gerbericht luidt als volgt: iDe vijand heeft gepoogd een reeks overvallen te plegen, die alle mislukt zijn". Belga verneemt nog uit Luxemburg, dat het krachtige artillerievuur ten Oos ten van de Moezel pas eindigde tegen 6 uur gisteravond. Te vier uur poogden de Duitschers het station te Apach te over vallen. Zij zijn genaderd tot de Rotonde, waar zich een hevige ontploffing heeft voorgedaan. Over de bevoorrading. Het Labourlid Attlee heeft in het Brit sche Lagerhuis gevraagd, of de regeering reeds een besluit genomen had over het verzoek tot het houden van een gehei me zitting. Chamberlain antwoordde: Ik ben be reid op het verzoek in te gaan en een dag beschikbaar te stellen voor een ge heime zitting, opdat het Huis verschil lende kwesties kan bespreken, welke on- Teqen Gevalt* koude, Koorts, Griep De echt* zijn niet rond, maar kartvormlf. der de bevoegdheid van het ministerie van Bevoorrading vallen. De datum zal op de gebruikelijke wijze vastgesteld wor den. (Vermoedelijk wordt het debat op 13 December gehouden). Reuter herinnert er aan, dat de socia listische en liberale oppositiegroepen be toogd hadden, dat in een geheime zitting vrijmoedig gesproken kon worden over klachten betreffende de bevoorrading. INDISCH VORST SCHENKT ENGE LAND EEN LUCHTESKADER. Het Britsche Luchtvaartministerie deelt mede, dat een gift van honderdduizend pond sterling, welke de Britsche regee ring ontving van den Indischen vorst, den Ntzam van Hyderabad, zal worden besteed voor de vorming en uitrusting van een geheel vliegeskader voor de Royal Air Force, in Frankrijk. Dit is dan de tweede maal. dat een eenheid van de R.A.F. den naam van den Nizam zal dra gen. Het zal vliegen qnder den naam: „Trouwe onderdaan" („Faithful Ally"). Vliegers uit alle deelen van het Engel sche Imperium zullen bij de nieuwe een heid worden gedetacheerd. De leider is een Engelsche vlieger, voorts zijn er twee Canadeezen, een Australiër, twee Zuid- Afrikanen en een Nieuw-Zeelander. Niet alleen betaalde de Nizam de aankoop van de toestellen, doch in de toekomst zal hij ook het geheele onderhoud van deze nieuwe RA F.-eenheid bekostigen. Om deze ongetwijfeld groote gift van dezen Britsch-Indischen vorst goed te kunnen beoordeelen. dient men te weten dat de Nizam van Hyderabad wordt be schouwd als den rijksten Britsch-Indl- hulpkrulser „Rawalpindi" In de grond te boren. Havas merkt op, dat de vernietiging van deze Britsche eenheid het eenige tastbare resultaat is, door de Duitsche oorlogsbodems verkregen in dit deel van de Oceaan, dat terzijde ligt va« de ge wone scheepvaartwegen, waarop de Duit sche schepen tot dusver nog nie|t de mint» ste schade hebben aangericht. Om de huidige taak van de geallieerde oorlogsbodems in deze wateifen naar waarde te schatten, moet men rekening houden met het uitgebreide terrein van actie, waarover de Duitsche eenheden beschikken, mits zij een groote snelheid kunnen ontwikkelen en een ujtgebreide radius van §»ctie hebben, zpoals de „Deutschlandr De Britsche liniekruisers en de Fransche Dunkerque zijn in staat de „Deutschland" in te halen fen in de grond te boren. Als het Duitsche schip echter averij oploopt of or* andfere rede nen niet zijn volle snelheid kan berei ken, zal het ook een gemakkelijke prooi zijn voor de vijf Britsche pantserschepen van het type „Barham", de vier van het type „Royal Oak" en de drie Fransche pantserschepen van het type „Provence". Te eenigertijd zal de Duitsche bodem tegenover een der Duitsche schepen ko men te liggen, welke thans trachten het op te sporen op. de onmetelijke vlakte van de Noordelijke Atlantische Oceaan. Dit is een moeilijke jacht. Tharis. in het begin van de winter, kunnen de.Duitsche schepen tot op 75 gr. N.B. komen en op die hooge breedte zijn de dagen thans maar kort van duur. Daarbij kjomt, dat bijvoorbeeld de laatste dagen net weer zoo ongunstig was, dat de geallieerde oorlogsbodems geen gebruik konden ma ken van hun verkenningsvliegtuigen. AUTO-ONGELUK MET DOODELIJK GEVOLG. Een 38-Jarige onderwijzer, de heer M. van Es, reed Maandagavond op de rijks weg nabij de Vinkenbrug te Diemen met een aangespannen wagen, waarachter nog een tweede gekoppeld was. Om dé laatste wagen van een achterlicht te voorzien, stapte de heer van Es van de wagen, terwijl zijn vrouw op de bok bleef getroffene was ernstig gewond en la naar een ziekenhuis te Almelo gebracht. BANKSCHANDAAL IN BELG IE. Tekort van 304 millioen franc*. De parketten van Antwerpen en Brus sel hebben huiszoeking gedaan in de kantoren der bankinstelling Crédit An- versois, waarbij de boekhouding in be slag ia genomen. Alle lokalen werden verzegeld en de telefoonverbindingen met de bank werden tijdens het onderzoek afgesneden. Naar verluidt, zoo er een tekort van 300 millioen francs zijn. Het Crédit Anversois schijnt zulke groote verliezen te hebben geleden, dat niet alleen het aandeelenkapitaal en de reserves verloren zouden zijn gegaan, doch ook een klein deel van de deposi to's. Verschillende mogelijkheden zijn onder het oog gezien om te vermijden, dat deze belangrijke bankinstelling haar bedrijvigheid zou moeten staken en groote verliezen door de spaarders zou den worden geleden. De bank heeft aan de regeering om steun gevraagd. Deze weigerde echter, daar zij niet wenschte onder de tegen woordige omstandigheden een precedent te scheppen. Twee arrestaties. Twee beheerders van de bank zijn ge arresteerd, n.l. de heeren Mex Stevens uit Etterbeek en Jozef Pias uit Brussel. Zij worden er van beschuldigd geschrif ten te hebben vervalscht, valsche balan sen te hebben opgemaakt, verduisterin gen te hebben gepleegd en frauduleus bankroet te hebben bedreven. FELLE PETROLEUMBRAND. Arbeiders omgekomen? Te Ploesti, een centrum der Roemeen- sche petroleum-Industrie, is Maandag avond een brand uitgebroken, die reeds zeer ernstige gevolgen heeft gehad. Het vuur heeft groote schade aangericht Dij het bedrijf der Orion-raffinaderij, dat behoort tot het Koninklijke Petroleum Shell-concern. Men vreest, dat een aantal arbeiders is verbrand. De brandweer van Ploesti is uitgerukt om het vuur te bestrijden. Havas meldt nog, dat aan de brand een ontploffing in een petrol: umreser- voir is voorafgegaan. Bund, aan advocaat James Murray heeft betaald en twee feiten van valsch- held in geschrifte hielden daarmee ver band. De rechter heeft verschillende an dere feiten, die de publieke opinie Kuhn ten laste heeft gelegd, bulten het vonnis gelaten. Zoo twijfelt niemand in Ameri ka aan Kuhn's spionnage-praktij ken en over zijn particulier leven is de laatste tijd heel wat uitgelekt. Op de Kazerneweg te Weert ia Maandagavond de 34-jarige officier van gezondheid J. Fischer met zijn motorrij wiel tegen een voor hem uit rijdende boerenkar gereden. De heer Fischer viel en bleef met een ernstige hoofdwond* liggen. Bij aankomst in het ziekenhui! was het slachtoffer reeds overleden. Te Bergentheim (O), is de acht. tienjarige Annie Bent, dochter van hef hoofd der Ned. Herv. schpol, door een schot uit een dienstrevolver van de» sergeant van E. gedood. Het ongeluk gebeurde, toen de serge, ant het meisje op haar verzoek de wer» king van het wapen verklaarde. De 34-jarige mej. M. Buitenkamp uit Amsterdam ging Vrijdag haar ver loofde, die in de provincie Utrecht in garnizoen ligt, bezoeken. Zij vervoegde zich aan de paardenstal, waar een der dieren haar een dusdanige trap gaf, dat zij gewond werd en een zware hersen schudding kreeg. Zij is naar een zieken huis overgebracht, waar zij thans 1» overleden. Zaterdagmiddag heeft een 17-jari| meisje te Malang, mej: Lanting, bij een duiksprong in het gemeentezwembad twee nekwervels gebroken. Zij is gisteren overleden. In Ivrea (Italië) ls een autobus waarvan de bestuurder in de bocht voor een brug het stuur kwijtraakte door de brugleuning geslagen en met dertig in zittenden in een kanaal gestort. Twee personen werden gedood, terwijl twintig passagiers ernstige verwondingen op» liepen. Een ïtaliaansch vliegtuig van de Links: Een batterij, trekt het inundatie-gebied binnen. Rechts: Bij de eerste de beste sloot ondervinden de bespanningen reeds onoverkomenlijke moeilijkhe den in modder en water. Na veel moei te gelukt het de paarden af te spannen en te redden. De vuurmond gaat verloren en zakt steeds dieper weg in het moeras. schen vorst en zelfs den rijksten man ter wereld. Hij ontvangt van zijn civiele lijst 1250 pond per dag. Zijn juweelen hebben een waarde van 37.000.000pond sterling. In gouden baren bezit hij een kapitaal van 02.500.000 pond, terwijl zijn totaal vermogen geschat wordt op 350.000.000 pond sterling, ofwel ruim 2.5 milliard gulden. Bij zijn zilveren regeerings-jubi- leum in Februari 1937 verdeelde hij twee millioen gulden onder de bevolking van Hyderabad. TROEPENBEWEGINGEN IN TRANS- KAUKASIE? In verband met de Turksche troepen versterking aan het „Kaukasus-front" en de als antwoord hierop ontstane Russi sche troepenversterking in Trans-Kau- kasië, werpt de „Volkischer Beobachter" de vraag op, of de zwenking van Turkije zoo ingrijpend is, dat het zijn vroegere bondgenootschap met Rusland ln vijand schap laat verkeeren. In een uitvoerig artikel houdt het blad zich bezig met de mogelijkheden der ontwikkeling van een eventueele Russisch-Turksche strijd en besluit: De mogelijkheden voor de Rus sen zijn belangrijk en de besorgdheld van de Westelijke mogendheden maar al t* begrijpelijk. DE JACHT OP DE „DEUTSCHLAND". De groote eenheden van de geallieerde vloten maken op de Atlantische Oceaan lacht op de Duitsche oorlogsschepen, welke onlangs van hun aanwezigheid nebben blijk gegeven door de Erurtlache zitten. Op dat oogenblik kwam uit de richting Muiden een auto, bestuurd door den heer W. B., uit Amsterdam, die juist moest dimmen voor een tegenl.gger, zoo dat hij den heer van Es pas op het laat ste oogenblik zag. Hij wierp het stuur om, zoodat de wagen dwars over den weg schoot en in botsing kwam met een auto bestuurd door den heer W. H.t uit Am sterdam, welke auto in de sloot terecht kwam. De bestuurders van deze beide wagens liepen geen letsel op, doch de heer van E., die een klap van het spat bord gekregen had, bleek een schedel- basisfractuur en twee gecompliceerde beenbreuken te hebben. Toen men hem in den ziekenauto wilde dragen, bleek hij reeds te zijn overleden. Het stoffelijk overschot is naar 't lij kenhuisje te Diemen overgebracht. Me vrouw van Es bleef ongedeerd. ONVOORZICHTIG WACHTMEESTER Te Wierden op de grens der gemeente Rljssen, zag een soldaat, die Maandag avond bij een militaire versperring op wacht stond een auto naderen. Met een roode lamp beval hij den bestuurder, te stoppen. De automobilist stoorde zich echter niet aan deze waarschuwing en reed door, waarna de soldaat schoot. De ko gel drong ln de auto en trof den bestuur der, den 22-Jarigen wachtmeester B. J.t die van een bezoek, dat hij aan zijn ouders in de gemeente Borne had ge bracht, terugkeerde naar zijn militaire standulaat* in fa provincie ytre.cht. De Men heeft de hulp van dc brandweer te Boekarest Ingeroepen. Des avonds om elf uur was men hit vuur echter nog niet meester. NEDERLANDSCHE STOOMTREILER VERGAAN? Een week lang niets gehoord. Zeventien dagen geleden is de stoom- treiler „Silvaln" va4< de reederij Groen uit Umuiden naar zee vertrokken en thans heeft men al in geen week meer contact met het schip kunnen krijgen. De vrees, dat de treiler op een mijn is geloopen of tijdens de Jongste stormen is vergaan, stijgt met de dag. Echter be staat de mogelijkheid, dat de radio on klaar ls en de vertraging gewetkn kan worden aan een zeer gewone oorzaak. Maar in IJmuiden, vanwaar de boot ver trok, en ln Egmond, waar het grootste deel der bemanning woont, heerscht groote ongerustheid. FRITZ KUHN VEROORDEELD. Fritz Kuhn, de leider van de Duitsch- Amerikaansche Bund," in Amerika, is te New York veroordeeld tot een gevange nisstraf van 2Vi tot 5 jaar, wegens ver duistering van geld uit de kas van den bond en wegens bedrogplegmg. Kuhn was Zaterdag schuldig bevonden, maar het vonnis was uitgesteld. Het proces tegen Kuhn heeft twintig dagen geduurd. De veroordeeling wegens diefstal is uitgesproken wegens het feit, dat Kuhn 500. dollar, behooreo.de aan de dienst Berlijn—Rome ia Maandag tus schen Munchen en Berlijn verongelukt. Het toestel schijnt in het gebied van het Beiersche woud tegen een berg gevlogen te zijn. Men gelooft, dat er bij het on geluk drie dooden en zeven gewonde* zijn. Volgens mededeelingen van de Pool- sche regeering hebben de Duitschers n* de bezetting van Gdynia, daar 310 inwo ners tot gijzelaars gemaakt. Na eerst naar Danz.g te zijn overgebracht, zouden deze gijzelaars bijna allen in een kiel. nere plaats zijn vermoord. Uit Paterson (Ver. St.) wordt ge meld, dat de politie aan de oever van de rivier Pasaic een groote hoeveelheid dy namiet heeft gevonden, voldoende om verscheidene wijken van New York inde lucht te laten vliegen. Deze sprlngstot zou door communisten gestolen zijn uU de militaire academie te Westpolnt. BIJ een brand, welke in twee pan- den in Honkong heeft gewoed, zijn 43 Chineezen omgekomen, terwijl 24 gewond naar het ziekenhuis zijn gebracht. De meesten hebben de dood gevonden, door dat zij van de bah^n* naar benede» sprongen. Op grond van vonnissen van ee* speciaal gerechtshof zijn in Bangkok II personen geëxecuteerd, die schuldig wa ren bevonden aan hst complot tegen d« huidige regeering van Siam, hetwelk df vorige maaud. werd ontdekt. WOENSDAG 6 DECEMBER 19S| NOTARIAAT. BU kon. besluit van 1 Dec. Is benoemd tot notaris binnen het arrond.ssement Dordrecht ter standplaats de gemeente Leerdam mr. W. D. Qkkens, candidaat- notaris te Leerdam (vacature W. A. de Jonge van der Halen). Kort raadsverslaf- Krimpen a.d. Lek. Donderdagavond kwam de gemeenteraad bijeen. Naar aan leiding van door Ged. Staten gemaakte opmerkingen, worden eenige wijzigingen v&n ondergeschikt belang ln de gemeen- le-begrooting 1939 aangebracht. Bij de aanbieding der gemeente-begrooting 1940 deelt de voorzitter mede. dat deze voor- looplg is vastgesteld op f 93090,53 aan ln komsten en uitgaven. Het verheugt den voorzitter te kunnen constateeren dat de toestand, waarin de gemeente verkeert gunstiger wordt. De pensioens grondslag voor den ge meentesecretaris wordt vastgesteld. Tot verordening als bedoeld ln artikel 12 der oorlogswet wordt besloten, echter zal ge tracht worden een betere vergoeding voor de bewezen burgerlijke diensten te krijgen. De heer J. Visser wordt met algg- meene stemmen benoemd tot ambtenaar der Burgerlijke Stand. Tot herziening van de maxium snelheid wordt zonder discussie besloten. Het voorstel tot reor ganisatie van het Burgerlijk Armbestuur wordt na een eindeloos debat, met alge- meene stemmen aangenomen. Het vol gende punt benoeming van een contro leur der steunvérieajjjg^wordt ln beslo ten zitting aJpMWndeld. Na heropening, wordt den Heer J. R. van Brandwijk be noemd. BIJ de rondvraag vraagt de heer P. Buitelaar om spoedige verbetering van het plein voor de Bewaarschool. De voor zitter heeft er reeds met den Gem. Bouw kundige over gesproken. De heer A. Dogterom vraagt verbete ring van de Breekade. De Voorzitter heeft reeds orders gegeven om puin te storten. Aan het einde der vergadering wordt een motie aangenomen, waarin de raad zich, naar aanleiding van de door Ged. Staten gehouden vergadering tegen samenvoeging jnet Krimpen a.d. Ussel uitspreekt. Krimpen a.d. Lek. In de zaal van den heer P. van Namen werd door het be stuur van de polder Krimpen a.d. Lek een drietal perceelen weiland verhuurd. Na inzet en mijnen werden deze ver huurd aan: Perceel I B. Klein voorf165; perceel II T. Hulzer voor f 341; perceel III aan W. v. d. Koog f 375. Krimpen a.d. IJssel. Zondag speelde D.C.V. 'I tegen Lekkerkerk L welke wed- 482e STAATSLOTERIJ. TWKF.DE KLAMS kerst* lust Trekking van 4 December. 20 000 No. 17834. 5.000 No. 17490. 2.000 No. 12480. 1.000 No. 9155, 14901. 400 No. 3242, 5895. 200 Np. 8539. 12625. t 100 No. 4093. 7742. 12050. 13003, 17584, 18940, 19347. PRIJKEN VAN 30. 1032 4218 7241 12933 16138 18985 .2940 10166 10036 1084 4325 7289 9952 12941 16171 19052 1125 4331 7372 9961 12955 16185 19122 1172 4386 7373 10037 12956 16195 19125 1315 4401 7421 10041 12958 16219 19134 1323 4427 7431 10043 13040 16244 19105 1331 4448 7436 10093 13042 16253 19245 1350 4531 7495 10150 13051 16294 19261 1360 4582 7498 10159 13057 18314 19357 1387 4612 7514 10170 13104 16325 19361 1402 4675 7518 10184 13187 16408 49390 1451 4712 7519 10197 13190 16462 19432 1471 4723 7527 10233 14108 16463 10466 1483 4727 7532 10266 13228 16466 19475 1528 4818 7536 10275 13234 16482 19504 1534 4813 7540 10J83 13239 16486 19511 1548 4836 7562 10293 13325 16586 19543 1624 4854 7572 10344 13414 16587 19549 1635 4365 7608 10422 13458 16609 19552 1634 4916 7626 10492 13463 1665S 19564 1664 4921 7644 10534 13518 18717 19570 1667 4926 7657 10554 13555 16755 19571 1720 4945 7758 10557 13578 16762 19606 1738 4957 7789 10607 13598 16763 19815 1747 4959 7812 10653 13825 16778 19046 1750 4MS 7881 10670 13739 16797 19884 1752 5030 7865 10701 13778 16799 19691 1768 5036 7967 10712 13810 16848 19704 1904 5060 7985 10764 13820 16918 19718 193.3 5063 8002 10765 13847 16929 19721 1938 5103 8O05 10771 13870 16975 19750 1991 5156 804.3 10844 13886 16993 19704 1997 5196 8050 10853 13892 16998 19770 2005 5198 8051 10900 13980 17044 19782 2049 5201 8063 10903 14016 17068 19787 2052 5231 8075 10071 14047 17121 197P6 2053 5297 8095 11001 14069 17171 1P802 2105 5307 8125 11078 14188 17174 19847 «160 5810 8136 11079 14208 17188 19856 2174 5432 8147 11168 14211 17190 19959 2264 5505 8159 11179 14263 17199 20001 2292 5316 8184 11250 14272 17216 20041 2364 5585 8219 11315 14280 17230 20073 2415 5589 8207 11318 14316 17281 20110 2420 5306 8278 11415 143J7 17325 20i.30 2468 5602 8283 11421 14310 17340 20176 2483 5631 8325 11475 14322 17368 20196 2300 5639 8409 11481 14409 17400 20215 2>18 5653 8421 11493 14439 17410 20309 2544 5656 8424 11499 14456 17432 20310 2565 5711 8425 11565 14457 17447 20329 2582 5730 8430 11576 14464 17484 20362 2602 5757 8442 11582 14530 1753.3 20366 2675 5765 8446 11608 14566 17607 20445 1161 141 17< 151 2713 5823 8486 1 668 14638 17672 2723 5846 8514 11686 14656 17737 20519 2740 5863 8555 11745 14681 17751 20579 2751 5890 8592 11757 14689 17763 205P6 2755 5892 8605 11767 14692 17782 20622 2159 5022 8648 11775 14781 17785 20640 2628 5955 8672 11770 14784 17820 20678 2862 5993 8674 11793 14895 17895 20700 2888 6121 8678 11810 14903 17897 20623 2948 6160 8708 11819 1 4939 17917 20855 2996 6179 8735 11833 14992 17964 20890 3068 6182 8755 11846 15007 18045 20926 3070 6200 8798 11848 15017 18121 20942 3089 6219 8849 11850 15041 18207 20995 3130 6233 8660 11879 15048 18238 21032 3230 6241 8803 11887 15070 18249 21072 3261 6269 8024 11930 15101 13269 21108 3301 6298 8945 11932 15131 18271 21140 3337 6381 8966 11939 13163 18275 21200 5862 0420 8974 11943 15213 18277 21221 3380 6433 8997 11950 15226 18301 21282 3485 6482 9007 11968 15241 18322 21252 3495 6546 9042 11983 15259 18343 21273 3509 6575 9087 12009 15265 18378 21341 3560 6590 9122 12030 13271 18384 21342 3581 6618 9151 12082 15314 18J88 21375 3660 6647 9194 12171 15356 18429 21384 3668 6650 9253 12190 15442 18132 21445 3677 6659 9332 12101 15457 18438 21448 3683 667 4 9156 12241 15467 18449 21539 3715 6698 9363 12280 15533 18476 21542 3761 6721 9371 12288 15598 18515 2161.3 3828 6741 9173 12412 15612 18522 21631 3914 6825 9374 12425 15655 18524 21659 3923 6848 9413 12434 15679 18532 21677 3952 6854 943S 12&39 15681 18547 21684 3965 6879 9501 12553 15715 18560 21694 3969 6998 9652 12613 15744 18576 21749 3996 7013 «f58 12615 15771 18587 21801 4069 7016 9643 12629 15788 18674 21870 4079 7027 9652 12648 15803 18690 21889 4099 7028 9701 12657 15838 18757 21897 4130 7041 9729 12667 15901 18803 21900 4161 7068 9738 12697 15904 18812 21901 4163 7097 9747 12739 15909 18826 21913 4173 7123 9808 12769 15945 18924 219.13 4196 7140 9818 12773 16011 18936 21973 4?04 7152 JH39 12874 16047 18947 21983 4207 7169 9875 12889 16101 18959 482e STAATSLOTERIJ. TWEEDE KLASSE TWEXDZ LIJST Trekking van 5 December. 1500 No. 1669, 6966. 1000 No. 20323. 400 No. 9326, 18793, 19210. 200 No. 4408, 10403. 17337. 100 No. 4020, 13045, 15208, 21938. PRIJKEN VAN S0. 1011 3335 6326 1024 3378 6352 1070 3457 6356 1124 3489 6357 1141 3499 6390 1160 3503 6397 1191 3512 6404 1197 3517 6453 1198 3524 6459 1208 3553 6485 9605 12554 121 191 9300 12323 15659 18455 9360 12340 15704 18487 9391 12343 15726 18604 9403 12352 15736 18657 9494 12390 15738 18668 9506 12417 15757 18686 9516 12440 15761 18733 12451 15784 18741 12514 15805 18744 5845 18753 5924 18766 12571 15933 18786 1311 3010 1335 3611 1330 1343 1370 3763 1374 3774 1378 3790 1428 3810 6914 23: !8< «706 «37 9756 12589 15990 18858 9766 12594 16025 18864 9774 12032 16027 18872 «786 11693 IOC I 12< 10C 181 16060 16023 9841 12766 16073 10030 1468 3849 6967 9940 12919 16090 19068 1*82 3856 6970 9975 12967 16109 1C093 1542 3867 6990 10006 12986 1591 3369 |012 10009 13020 1601 3992 7210 10046 13032 16151 10213 16169 19218 16216 102.78 16229 19263 16329 1930S 6836 19407 6348 19408 16512 19527 16513 19592 1606 4014 7226 10073 13036 1616 4021 7250 10075 13083 1631 4027 7281 10096 13097 1634 4048 7294 10107 13186 1643 4073 7398 1 0175 131 88 16453 19440 1653 4091 7380 10187 13200 16471 16480 1671 4105 7430 10199 13258 16508 19522 1670 4132 7440 10279 13259 1689 4171 7452 V 1714 4214 7457 10165 13340 16573 1717 4232 7551 10444 13396 16591 19643 1719 4244 7565 104C0 13406 16597 19711 1726 4343 7600 10467 13452 16617 19738 1740 4360 761J 10481 13511 16062 19796 1754 4166 7624 0487 13S23 16669 19811 1782 4369 7649 10522 13538 16672 19041 1785 4380 7681 10552 13570 16728 19953 1786 4396 7687 10565 13602 16773 19954 1789 '463 7695 10560 13637 16783 10C56 1833 4511 7707 10573 13644 16793 20015 1856 4514 7728 10592 13662 16891 20035 1858 4558 7743 10610 13674 16825 20047 1874 4589 7780 10632 13677 16827 20C61 1911 4615 7782 10658 13690 16853 20C76 1917 4677 7832 10710 13692 16864 20121 1018 4730 7833 10743 13720 16981 20144 1951 4813 7844 10806 13761 17017 20170 1965 4834 7848 10845 13770 17025 20192 2010 4864 "895 10880 13802 17038 20195 2013 4872 7953 10806 13833 17040 20205 2018 4884 7955 10913 13843 17052 20339 2033 4908 7994 10934 13880 17160 20365 2048 5001 8073 11014 13890 17269 20382 2063 5040 8133 11018 13976 17314 20435 2067 5080 8142 11111 13986 17316 20467 2079 5089 8151 11128 14030 17351 20480 2131 3096 8160 11129 14035 17437 20504 2134 5109 8176 11138 141)40 17442 20612 2136 5149 8210 11.194 140C8 17456 20665 2172 5161 8251 11234 14080 17467 20661 2178 5221 8254 11262 14081 17469 200H 2233 5281 8280 11264 14080 17528 20833 2246 5318 8295 11274 14095 17530 20880 2362 5355 8342 I1303 14114 17545 20884 2378 5368 8432 11310 14137 17590 20959 2379 5301 8444 11317 14173 17609 20992 2400 5401 8470 11365 14232 17618 21047 2408 5427 8494 11373 14257 17038 21055 2441 5486 8501 11394 14268 17692 21090 2473 5492 8504 11426 14309 17700 21005 2513 5532 8591 11453 14367 17705 21009 2500 5581 8099 11466 14*84 17734 21118 2562 5600 8720 11525 14389 17738 21160 2576 5608 8736 11503 14420 17789 21171 2640 5626 8743 11597 14477 17820 21283 2658 5702 8768 11603 14509 17828 21290 2705 5722 8772 11636 14513 17852 21313 2749 5723 8785 116.54 14546 17856 21403 2774 5728 8825 11671 14584 17862 21405 2799 5761 8838 11680 14592 17884 214.-8 2806 5780 8867 11700 14675 17890 21447 2810 5851 8873 11743 14704 17953 21452 2814 5857 8889 11806 14729 17963 21513 2826 59)3 8908 11828 14834 18018 21527 2886 595-4 8933 11891 14839 18014 21531 2935 5965 8954 11802 14870 18059 21550 3031 5070 0976 11897 14900 13069 21593 3040 5994 8986 11923 14902 18183 21607 3080 6001 9002 11993 14920 18210 21673 3100 «002 9058 12023 14975 18219 21756 3103 6056 9083 12061 15126 18225 21759 3133 6054 9094 12087 15384 182.13 21795 3187 6120 9112 12114 15515 18302 21815 3214 6228 9201 12151 15563 18313 21881 3225 626-1 9219 12249 15569 18336 2l9»6 3250 6273 9252 12254 15594 18367 21046 3269 6307 9254 12255 15011 18373 219C4 3300 6313 9262 12322 15636 18392 21976 3310 6318 In de vorige lijst stond: 13625 m. klas«e rijn nof 1rt<»ebleven> g prijsen van 1000 strijd onze dorpsgenooten met 3—1 won nen, zoodat zij nog ongeslagen zijn en uit de 4 gespeelde wedstrijden 8 punten heb ben weten te behalen. Krimpen a.d. IJssel. in de benedenlo kalen van de Chr. School I aan de Us- seidijk werd het 48ste jaarfeest van de Chr. Jongelingsver. „De Heere is onze Banier" gehouden. Ondanks het ongun stige weer was de opkomst zeer goed. Ds. Buiskool, Herv. predikant, riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Hierna hield de heer Bol een bijbelinlei ding. Een onderwerp, de Vad. Geschie denis betreffende en getiteld „Daandels", behandelde de heer Van der Velden. Ver schillende voordrachten en samenspra ken vielen zeer in de smaak. Het pro gramma werd afgewisseld met muziek door de heeren Van der Blom en Kalk man. Ds. Buiskool sloot met dankzeg ging. Veilingbericht: Aangevoerd werden 1500 eieren. Prijzen: kippeneieren f 5 tot f 5.95; henneneieren f 3—f 5; eenden eieren f 3, alles per 100 stuks. De heer J. Twigt is benoemd tot kweekeiing met acte aan de openbare lagere school I te Krimpen a.d. Lek. Bij de wet van 16 Nov. is tot Neder lander genaturaliseerd onze dorpsgenoot de heer N. Jotoff, voorheen Bulgaar. HALLO I HALLO I Koop nu nog voordeetig een haard ofvulkachel Wij hebben nog keus in de 10 mooiste modellen Tevens zijn wij het voordeeligste adrei voor radio, stofzuigers lampen en huisli. artikelen Vraagt vrijblijvend één van onze nieuwe serie toestellen op proef: het verplichten tot niets Nog te koop een gebruikt fornuis en enkele goede vulkacbe>s Aanbev E# VQfl Andel Telefoon no. 5 - Groot-Ammers Hoog water. Lopik. Tengevolge van de abnormale regenval in de laatsté tijd staan hier ver schillende landerijen gedeeltelijk onder water .Niettegenstaande de molens en het electrlsche gemaal dag en nacht doorwerken, ls het nj||r mogelijk het overtollige water te vlerken. Wanneer het echter eenige dagen droog weer blijft, zal de achterstand spoedig zijn ingehaald. Jubileum kantoorhoudster. Noordeloos. Mej. Damsteegv. d. Wil lek heeft Vrijdag haar 25-jarig Jubileum als kantoorhoudster der P.T.T. herdacht waarbij zij veel belangstelling heeft on dervonden. Mej. Damsteeg—v. d. Willek, die in haar functie met vele inwonersin relatie komt, en voor ieder steeds zeer behulpzaam is, hpeft op deze dag wel ondervonden, dat zij ten hoogste gewaar deerd wordt, getuigden hiervan het over stelpende aantal mondelinge en schrif telijke felicitaties, vergezeld van prach tige bloemstukken en andere geschen ken. Voorzichtig in de stal. Polsbroekerdam. Personeel van den veehouder c. K bevond zich op de hooi zolder en wierp een pak stroo door het luik voor veevoeder. Een der zoons van den heer K. bevond zich Juist op de vloer en werd door het vallende gevaarte getroffen. Met een hoofdwonde en een gebroken been werd de ongelukkige op medisch advies naar een Ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Streefkerk. Dinsdagmiddag bracht St. Nicolaas een bezoek aan de o.l. school I. Per auto arriveerde de Sint met zijn knecht en werd door het hoofd der school ontvangen. Met hun mooiste wel komstliedjes begroetten de kinderen van de beide laagste klassen den goeden Sint Hiertoe ln siaat gesteld door de milde giften van verschillende particulieren konden dé kinderen op rijke wijze wor den onthaald, terwijl hun onderwijzers voor extra belooningen voor hun leer lingen hadden gezorgd. Na een paar uur nam Sinterklaas afscheid. senschudding had bekomen. De krantenbezorger D. Sibbes, die per fiets achter de motorcarrier reed. ver klaarde. dat het ongeluk is geschied in een bocht van de weg. Die bocht is scherp, doch ruim overzichtelijk en ge- tüige had de auto dan ook a) van verre zien aankomen. Bij het nemen van de bocht is de auto van verdachte naar het linker weggedeelte gekomen en daarbij tegen de motorcarrier gebotst. De uitvoerder A. van Opstal had ver dachte zien rijden met een tamelijké vaart. Volgens getuige is het ongeluk veroorzaakt, doordat op den pas geteer de weg grint was gestrooid, waardoor de auto in de bocht ls afgegleden, toen de bestuurder moest remmen. De chef van politie, W. Stulve, had een spoor van 20 meter gevonden, dat van verdachte's auto afkomstig was en dat doorliep ver op het linkerweggedeelte. De vertegenwoordiger van het OM. was van oordeel, dat het aan het onvoorzich tige rijden van verdachte te wijten ls ge weest. dat hij op het linkerweggedeelte terechtgekomen ls. Wegens hefc veroor zaken van lichamelijk letsel door schuld heeft het O.M. geeischti f 40 boete subs. 2o dagen hechtenis, benevens 1 maand hechtenis voorwaardelijk, met een proef tijd van 2 Jaar. Uitspraak 14 December. J NED. HERV. KERK. BRANDWIJK. Donderdag 7 December, 's avonds 7 uur, Ds. L. Blok, van Mid- delharnis MOERCAPELLE. Woensdag 6 Decem ber, 's avonds 7 uur, Ds. M. Verkerk. Her denkingsavond van het 35-jarig bestaan van de Jongelings Vereenlging. OUDERKERK ad. IJSSEL. Wijkgebouw kan de Lageweg. Donderdag 7 December, 's avonds 7 uur, de heer A. de Redelijk heid, Godsdienst-Onderwijzer. GEREF. GEMEENTEN. STOLWIJK. Donderdag 7 December, 's avonds 7 uur, de heer L. Wijting, van Amersfoort. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Donderdag 7 December, 's avonds 8 30 uur, Ds. 8. van der Molen, van Rotterdam. AANRIJDING TE SCHOONHOVEN. De 32-jarige chauffeur A. C. O., uit Utrecht heeft Maandag terechtgestaan terzake van het aan zijn onvoorzichtig heid te wijten hebben, dat op 8 Juli de door hem bestuurde auto op den Opweg te Schoonhoven in aanrijding is geko men met een uit tegenovergestelde rich ting komende motorcarrier, tengevolge waarvan de bestuurder van dit voertuig, de 19-jarige colporteur A. P. de Goey over de weg was geslingerd en een her- GROENTEN. AARDAPPELEN EN FRUU '8-GRAVENHAGE, 4 Dec. Haagsche velling voor fruit en groenten N.V. Vel ling van 4 December. Goudremetten ex tra 11—15, I 8—10, II 4—6, bellefleur ex tra 6-2—8, I 5—6, II 2—4, dubb. bell. 6— 8h. II 3—5, sterappels I 7—10, II 3—fl, cox. orange pippin I 18—24, II 12—16, present van engeland I 10—12, n 5—7, gron. kroon I 7—11, li 3—5, bosappels I 5—6, II 2—4, div. zure 3—fl, jasappels 4— 5. campagnezoet 4—fl, armgaard 5—7, benderzoet 4—6, rljnzoet 4—5V2, div. zoe te 4—5, gieser wildeman 7—9, ijsbouten 5—6, groenperen 5—fl, brederode 5—1)4, bergamot 4l/26, st. remy 414— 5 A, champignons 85—90, witlof I 12—13«*. II 10—11, Prijzen per kg. Veiling: Maan dag. Woensdag en Vrijdag 3 uur n.m. GROOT-AMMERS, 4 Dec. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereemgmg te Groot-Ammers. Veillpg 4 December. Aan voer 2460 stuks eieren. 2279 K G. appe len en 1150 K G. peren. Prijzen Eieren vanaf f 4.10 tot en met f 4.95 per 100 st.; 13 pond boter vanaf f 0.77 tot en met f 0.79 per pond; 25 pond kaas vanaf f 0 29 tot en met f 0.30 per pond; goudreinetten vanaf fl tot en met 10 cent, bellefleuren vanaf 5 tot en met 6 cent, winterjannen vanaf 5 tot en met fl cent, alles per K G. UTRECHT, 4 Dec. Vereen. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. Radijs f 0.701.60, wortels 3.10—7.70 per 100 bos: andijvie f 2.40—3.90. bloemkool 1.50—9, knolselderle 2—7.20, sla 1 10—2 80 per 100 stuks; aardappelen 2.80—3 20. an dijvie 3—10.10, bleten 2 40—3.80, idem ge kookt 2—9, boerenkool 3.40—5.40, kool, Chineesche 2.80—3.30. gele 2.40—3.10, groene 2—4.50, roode 3—4.80, prei 3.50— 4.50, rapen 0.70—3.20, wintersplnazie 6— 20, zomerspinazle 18—20, spruiten 5—11, schorseneeren 9—14, uien 070—3.00. waschpeen 3.50—8.50. winterwortelen 1.70 —3, witlof 4.5013.70. champignons 46— 48, peterselie 5—30, selderij 5—20, toma ten 2—32, blauwe druiven 16—36. alles per 100 kg. UTRECHT, 5 Dec. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. Veilingbericht van 5 December. Armgaard 1—7, bellefleur 2—13. benderzoet 1—5, bismarek 1—5, bosappels 13, bramley seedling 1—5, camp. zoet 16. cox oran je pippin 632. gert roelof 14. goudrei netten 3—20. gron. kroon 2—16. hooilaars 1—7, jasappels 14, jonathan 4—27. ka- neelzuur 1—4, notarlsappela 5—20, lemoen appels 4—10, pippelingen 3—13, present v. engeland 519, sterappels 215. wijker pippeling 1—4. zure bloeme 14, zoete reinet 3—10. avezaath kapelle 46. ber gamotten 2—10, br. clairgeau 15—17, br. alex lucas 10—22. bonne louise 25—32, brederode 15. comt. de paris lOp-20, con ference 2026. giezer wildeman 1—10, groenpeer 1—4, herfstsulkerpeer 5—14. le- glpont 12—34, louwtjespeer 15. nouveau polteau 511, passé crazan 922, lex lec- tler 8—15. pondspeer 1—4, rietperen 1— 4, st. remie 16. wlnterjannen 16. ijs- bouten 17, ijzendijkers 46, zwijndr. wijnpeer 9—16. wilHams 15 ZWUNDRECHT. 2 Dec. Andijvie 2.70— 6.70 per 100 kg.; bloemkool 6.6011, Idem 2e 2*506.10, Idem 3e 1.50—3.30 per 100 stuks; boerenkool 1.70—3.50, gel* savoys kool 2.202 60. groene savoye kool 2.20- 3.20 per 100 kg knollen witte 2.5Ö—3 40. knolselderij 23—33 per 100 bos; idem B 12 17, per 100 stuks; kropsla glas 2.203.50, idem natuur 40—1 per 100 krop; stoofsla 2—4-20. kroten 1.50—3.10 per 100 kg pie terselie 80—1.60 per 100 bos; prei 2 50—4 per 100 k# radijs wltpunt 1.50—2, per 100 bos; roode kool 260—3.30, per 100 kg selderij 13—20 per dozijn; spinazie 10.40—13 90, spruiten 6.50—9.30, ld. groo te 5—5 70 per 100 kg veldsla 3.60, uien 270—330. breekpeen 1.50—2.30. Witlof 11 50—12 50. 2e 5.80—7.40. witte kool 1— 1.30 per 100 kg wortelen 4—7.40 per 100 bos; waschpeen 3.804.70 per 100 kg. BOTER. KAAS EN EIEREN. BODEGRAVEN. 5 Dec. Kaas. Aange voerd 6795 nartijen met rljksmerk, 61135 K G. Prij^rtT: le kwal. met rijksmerk f 29 31.50, 2e kwal. met rijksmerk f 27—28, Handel matig. UTRECHT. 5 Dec. Ver. Ëierveillng Utrecht V.E.V.U.). Eieren t 3.90—5.15 per 100 stuks. WOERDEN, 6 Dec. Aanvoer 159 par tijen kaai. Prijzen: met rijksmerk le kwal. f 28.50—30, idem 2e kwal. f 26^ 27.50, zware tot f 30. Handel matig. rAARDEN EN VEE. AMSTERDAM. 8 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 154 vette kal veren. le kwal. 80—86, 2e kwal. 70—80, 3e kwal. 5868 per KG. levendgew.cht; 39 nuchtere kalveren f 8—12 per stuk; 38 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G., zwaie varkens, vette var« kens 69—73 per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runde, ren uit Denemarken. ROTTERDAM. 5 Dec. Vee. Aanvoer in totaal 4684 stuks, zijnde 1166 vette runde ren. 1142 magere idem, 20 vette kalveren, 269 graskalveren. 1169 nuchtere kalveren, 7 yarkens, 9 veulens, 148 paarden. 681 schapen of lammeren, 73 bokken of gei- •ten. De prijzen waren als volgt: Vette koelen le kwal. 76, 2e kwal. 62, 3e kwal. 40—50 cent; vette ossen 68, 62, 4050; stiéMHk 66, 54, 44; vette kalveren 115, 95, 70—SWT graskalveren 2e kwal. 53, 3e kwal. 40 cent per kg f 50 30, 20 per stuk; slacht nuchtere kalveren 43. 38. 33 cent per kg.; f 10. 8. 5: fok nuchtere kalveren f 18, is, 12 per stuk; slachtpaarden 52, 44, 35 ct. per kg.; f 240, 176, 105; werkpaarden f 370, 255. 150; hitten f 240, 210, 110 per stuk; schapen 43, 38, 33 cent per kg f 26, 20, 15 per stuk; lammeren 48. 43. 38 cent per kg.; f 18. 14. 10; kalfkoeien f 260, 185. 135; melkkoeien f 255. 185. 135 vare koeien f 175 120. 90; vaarzen f 140, 120, 90; pinken f 100. 80, 60; bokken of geiten f 12. 8, 5, alles per stuk. Overzicht: Vette koelen en ossen aan voer iets ruimer, handel matig, prijzen als Maandag: stïp--en aanvoer Iets grooter, handel tamelijk, prijzen vast; vette kal veren aanvoer kort. handel vlot, goed prijshoudend: praskalveren aanvoer klei ner. handel nyitlg. prijzen ocveranderd; nuchtere slacht- en fokkalve^en aanvoer ruimer, handel redelijk, ruim prijshou dend: paarden aanvoer als vorige week, handel flauw, prijzen slachtpaarden en werkpaarden lager, hitten onveranderd. lid 2e Kamer, 2e voorz. v.d. C.B.T.B. spreekt Donderdag 7 December 10 uur in Landbouwschool Ottoland over „De poaltie Tan den boer in dezen tifd',. TOEOANO VRIJ Zangvereen.j.Oen U." te Molenaarsgraaf op Zaterdag 9 Dec. '39 zaal Jo Voorsluijs [ZANG EN lOONtEL Aanvang 7 u n.m. Wat smaakt dat kop|a lakker 11 SI achti 1 kwartje p* half pd. 100 pCt. smaak *n gaurl Kersverseh uit de branderij! SCHOONHOVIN

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 2