fBurgerlijke'^stand] I Neder 1 2000™ at Zevenhuizen. ONVI Vrije spreekplaats WOEWSBAfl DKQWQHEK IN* K*. 8408. Nil daarna goedge- ge- Ast arhbei en Or. van 1939 En 1. (te Delft), M we- wordt dat, de uien. j., Wal (overleden te i zulke groote Daartoe van tistiek ver- ook W. de van J. het zor- Verschijn en Vrijdai I ling: voi I maanden I Met ver» HOOGE HOED OF PET? Mijnheer de Redacteur, Toen Ik Woensdagavond thuiskwam,na een lange dag werken in de buitenlucht, ging ik er na het eten eens knus voor zitten bij het kacheltje, om de Schoonh. krant te lezen. Daarin w yc enk het en O. M. Kars. Hendrik van A. G«ldcrblom en A de woningen niet zijn geschilderd, temeer nog, daar onder de vHilden thans vetó eerst om keuring der gemeente-rekening over 1938 verzoek van de Gereformeerde om Ver- van en Hervormde Gereformeerde het het 21 J. srtrouwd: D. Korfker, 27 j. (te Am- G. van Dam, 23 J.-Q. de en A. v. d. Graaf. 26 j, (te Reeds een u Jrergaan van gram binnen, gische s.s. Jx> was van de •en sloep met weg naar de Bruty» van P de Jong. Cor- de Leeuw en M Donderdag, kwam te ’s-G weg bericht vrachtschip „7 Nederland na havens, in hei eche Kanaal i overgaat, ten •chljnlijk was Er bevonde noord, onder berichten melc ien, en de ben waren gered. Het motorsc de geregelde v op Nederlands vember van A Antwerpen. Ni ben, had het 4 laten. Woensdi het Kaap Du had stukgoed tal Nederlands Toen Dondej aanval plaats ongeveer heb bied, waar voc Den liggen. De bemanni: der command» terlnk stond, 1 personeel inbe schepen van d perkte passa daar, dat ziet bevonden. d. van B. van Wijk en T. Everts, 78 •trouwd: A. G. van Nln-we-w-, 34 imp, 32 j. H. Har- de Kwant, 23 J. M. J., en E. Weeda, 2 2J. H. i P. J. Brouwer. 21 t. 25 J-, en J Boender, 27 M. C. Staring, 1» J van gBONNE'B. die Rondvraag. De heer STAM vraagt of B. en W. er voor zorgen dat elk der raadsleden be halve een begrooting ook een .nemorie van toelichting ontvangen. De VOORZITTER zegt dat het om de groote kosten niet elk jaar gebeurt Weth. DE JONG vindt het beste, eens en D. Lan> G. Klop en P. A. Kolsloot. STREEFKERK. November. Geboren: Thomas, z. van D. don Hoeo en G. Verkuil. Neeltje. d. van Vries en A. Visser. Haagje, d. Romijn en P. de Jong. Elsje, d. van H- van Meerkerk - -- Adrianus, z. Dorsman. Overleden: J. Voormolen. 73 J-, ecfatge- noote van F. van dei Wal (overleden U Rotterdam). gelegen het nieuwe ruimte Tot dekking der kosten zal een doch besloot bezwaar te maken tegen de j— vaststelling van het loon in overeenkomst met de loonen bij werkverschaffing daar in deze gemeente geen werkverschaffing bestaat en tegen de aftrek, indien Rijk voor voeding en legering zal gen. Vervolgens deelden B. en W. de raad mede dat het schoonhouden van het vereenigingsgebouw was opgedragen aan de laagste Inschrijf ster. mej. A. Dekker, en dat het college prijsopgave heeft ge vraagd voor het grondig opknappen van het Vereenigingsgebouw. Aan W. M. van Dam is opgedragen de muren te bestrij ken met Gobeline voor f 13 50, wat jaar lijks dient plaats te hebben en aan A. Bos om de muren te voorzien van as- bestplaten in 5 verschillende soorten van f 150 tot f 200. Na breedvoerige bespre king werd met algffmeene stemmen be sloten het werk door A. Bos met de beste soort platen zoo spoedig mogelijk te la ten uitvoeren. Uitgeloöt werden een twee tal aandeelen elk groot f 300 ten laste der gemeentelijke geldleening. Vastge steld werd vervolgens het suppletoir ko hier van de hondenbelasting 1939, met een zestal belastingplichtigen. Tenslotte werden met algemeene stemmen goedge keurd enkele posten van af- en over schrijvingen op de begrooting 1939 Daarna sluiting. eindloos debat in de Sch. raad. Er is véél gepraat, maar vooral met één ding ben ik het lang niet eens. Mijnheer Bron zegt, dat men de gemeente op klomoen en in een vuil boezeroentje kan laten föo- pen, maar dat men haar ook een paar fatsoenlijke schoenen, een boordje en een hoed kan koopen. En aan het laatste geeft mijnheer Bron de voorkeur. Maar ik niet. Want toen ik dat zoo las, kwa men er twee menschen uit mijn Jeugd, plotseling in mijn herinnering terug. één altijd, Zondag of m de weck, met hoed, hoog boord, glimmende schoenen en als het even kon, een lekker» sigaar. Deze man leende en leende altijd, cq leende steeds door. Van de eene week in de andere, Jaar in, Jaar uit. En niet al leen leenen, maar ook niet teruggeven. Hij was een last voor zijn omgeving en een ergernis voor de menschen, die het er niet zoo breed van namen als hij, maar er dan ook niet op los leenden. De andere man was een hard welkend, dood eenvoudig mensch. Hij droeg bij voor keur een boezeroen en liep op klompen. Het boezeroen helder gewauschen, d< klompen wit geschuurd, iqj zei altijd: „Leer van mij, om nóóit verder te sprin gen dan Je polsstok lang is". Hij kon zichzelf bedruipen en hield nog over En nu vraag ik me af: welke figuur paathet beste voor ons Schoonhoven. De altijd t< hoog levende, leenende man met hoed en schoenen of de zichzelf reddende eenvou dige mensch op klompen en in boeze roen MIJ dunkt, de laatste kleederdraeht past het beste bij ons eenvoudige, lan delijke plaatsje en zou ten goede komen aan de belastingpapieren van talloos vé len. U dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, JAN BOEZEROEN. tje doqr den heer A. Muljlwljk vast te stellen op f 5. Als lid van het Burgerlijk Armbestuur werd herkozen burgemeester R. D. C. M van Slljpe. Daarna- kwam aan de ordevaststelling eener verordening betreffende het ver- leenen van burgerlijke diensten aan het militair gezag, Ingevolge de Oorlogswet. De raad keurde deze verordening goed, Zoolang de toestanden blijven, als zij zijn, zullen de goede bedoelingen van de Dame, die het stukje „Guïc Naastcr” scheef, niet in vervulling kunnen gaan. H. phen a.d. Rijn is 'n verzoek binnengeko men 'n bijdrage te willen verleenen over 1938 voor een leerling, die de school be zoekt. B. en W. stellen voor ais het vorig jaar afwijzend te beschikken op het ver zoek. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Van het bestuur der Sticht. Drinkwa terleiding de „Tien Gemeenten” is een schrijven binnengekomen om de gemeen schappelijke regeling in overeenstem - te brengen met de nieuwe voorschriften. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Vaststelling vergoeding Bljz. Lager On derwijs over 1938. De voorzitter verwijst naar het hieromtrent uitgebracht prae- advies. Met algemeene stemmen wordt besloten de vergoeding van de Bljz. School aan de Rotte vast te stellen op f 679,43 cn aan de Bljz. School op het Dorp op f 1449,25. Benoeming lid Maatschappelijk Hulp betoon wegens periodiek aftreden. Na stemming blijkt, dat de heer H. Hordijk met 6 stemmen is herbenoemd. Benoeming leden Commissie tot We ring van Schoolverzuim wegens periodie ke aftreding. De heeren Van Kooten en De Reus worden herbenoemd. Benoeming leden en plaatsvervangen de leden van het Bestuur der Waterlei ding wegens periodiek aftreden, waarbij alle leden werden herbenoemd. Aanvrage Bouwver. „Beter wonen” van 'n voorschot voor de bouw van 6 arbei derswoningen. De VOORZITTER verwijst naar het hieromtrent uitgebrach te prae-advies. De heer ZWEERE geeft tg kennen, dat het hem genoegen doet, dat de Wo- nlngbouwvereenlging een aanvrage heeft gedaan voor de bouw van zes woningen. Hij betreurt het evenwel, dat B. en W. een afwijzend prae-advies hebben uitge bracht. Niemand zal ontkennen dat de thans te bouwen woningen hygiënischer zijn dan de diverse oude vervallen wo ningen, waarvan er in de gemeente ge noeg aan te wijzen zijn. Een bloeiende Wonlngbouwver. moet tevens voor het nageslacht tot voldoening strekken. De heer VAN DORP zegt, dat in het prae-advies voldoende naar voren is ge komen, waarom B. en W. afwijzend adviseeren. Behoefte aan woningen be staat hiet beslist niet. BjJ de aanvrage van het le voorschot was dit anders: toen dreigde een tekort aan woningen. Thans staan er genoeg leeg. Bovendien is het bevolkingscijfer dalende. De heer MEYER had gaarne gezien, dat bij het prae-advies een opgeave was gevoegd, welke woningen leeg staan op het oogenblik. Hij vraagt zich af, waar deze zich bevinden. De woningen welke nu leeg staan zullen z.l. wel voor afkeu ring vatbaar zijn. Hij wenscht de leden er opmerkzaam op te maken dat van regeeringswege een circulaire is te wach ten betreffende woningbouw ten platte- lande. De raad kan het nu wel teéen gaan, maar dit is slechts tijdelijk. De heer VAN DORP meent, dat hij het betoog van den heer Meyer als een dreigement moet beschouwen. Ondanks dat, vindt hij evenwel nog geen vrijheid zijn standpunt te wijzigen. De heer MEYER zegt dat als het goed was, er een overcompleet zou moe ten bestaan van 10 van de woning voorraad. De heer J. L. PAUL meent, dat de woningen voor het aangevraagde bedrag niet meer gebouwd kunnen worden. De heer MEYER bestrijdt dat. al zouden de woningen iets duurder ko men, dan zou dit nog zoo'n bezwaar niet zijn. Uitstel heeft slechts tengevolge dat de materialen steeds duurder worden. Hierna wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht. Voor stemden de heeren J. L. Paul, J. van Dorp, L. van Leeuwen, J C. Kooyman en J. Saarberg Tegen de heeren J. B. Meyer en F. Zweere, zoodat het voorstel werd aange nomen. B. en W. bieden vervolgens aan de re keningen van de gemeente over 1938, als mede de rekening van het Electriciteits- bedrljf en Maatschappelijk Hulpbetoon. Tot leden van de commissie van onder zoek worden aangewezen de heeren J. L. Paul, J. C. Kooyman en F. Zweere. Tot plaatsvervangendlid J. Saarberg. 'Verder worden aangeboden de begroe tingen voor het Jaar 1940. Begrootings- wljzlglng 1939. Na toelichting door den secretaris wordt de begrootlngswijziglng voor 1939 goedgekeurd. verwonderen, dat deze menschen werkende verhongeren. In Amerika is het zoover gekomen, dat de boeren in drommen van hun hofste den liepen en men deze cadeau kon krijgen. JONG vindt het beste, in de vier jaar. als er *>en nieuwe raad is. elk lid een exemplaar te geven, daar er anders toch niet ichommelingen plaats hébben, wordt besloten. De heer TUKKER heeft klachten vernomen dat auto's niet kunnen draaien in de Oranjestraat, zoodat hij aandringt *p de verbindingsweg met de Wilhelm!- na-straat De VOORZITTER zegt, dat B. en W. er hun aandacht aan besteden zullen. Nadat de heer D E R O O IJ om een po litieverordening gevraagd heeft, daar nlj er nog nooit een machtig is kunnen wor- ien, sluit de voorzitter de vergadering. loosheid heerscht. De VOORZITTER zegt dat in TB. en W. deze zaak is besproken en dat het voornemen is, bij droog weer de wonin gen bij te laten verven en in het voor jaar een openbare aanbesteding te hou den. De bedragen waarvoor bij de ge houden aanbesteding werd ingeschreven waren zeer hoog. De heer VAN DORP voegt hieraan toe, dat de begrooting van den gemeen- te-opzichter met meer dan 100 pCt. was overschreden, waardoor B. en W. geen vrijheid vonden de werken te gunnen. Als dit v*el was geschied had de raad re den gehad om aanmerkingen te maken, doch nu niet. De heer MEYER meent, dat het in het voorjaar niet goedkooper zal zijn. De heer KOOYMAN wijst er op. dat het waarschuwingsbord bij de Twee- manspolder is omgewaaid. De VOORZITTER zegt een onder zoek toe. Hierna sluiting. Een verzoek van de Jongelings- en Melsjesvereeniging, gebruik te mogen maken vkn het eenigingsgebouw voor het houden een gecombineerde Jaarvergadering een verzoek van de Ned. Melsjesvereeniging op grondslag „Martha” voor het houden eener jaarvergadering in het Vereeni gingsgebouw, werden ingewilligd. Van den Commissaris der Koningin was ingeko- men een schrijven om artikel 2 uit de verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting te schrappen. Na toelichting door den voorzitter werd hiertoe besloten. Tevens werd besloten om de verordening op het gebruik maken van het Vereenigingsgebouw voor 5 jaar, hoogere vast te stellen. Voor 1940 werd de huur in van ^e secretarie verlengd en de ver huur van het vereenigingsgebouw van de afdeeling Ottoland van de B.V.L. op de zelfde voorwaarden gecontinueerd. Op voorstel van B. en W. werd verder be sloten de huur van het Vereenigingsge bouw voor de Ned. Hervormde Meisjes- vereeniging „Martha” en voor de dam club Zwart Wit van f 10 op f 15 per Jaar te brengen en de huur van een schuur- Ottoland. De gemeenteraad kwam Woensdag 28 November bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig wegens ziekte de heer J. de Ruiter. Na opening met gebed, werden de notulen gelezen en met een kleine opmerking van den heer J. Aantjes goedgekeurd. Van Ged. Staten was ingekomen een bericht van de goed- Openbare vergadering van de gemeen teraad op Woensdag 29 November. Voor zitter burgemeester Th. H. Klinkhamer. De notulen worden ongewijzigd vastge steld. De heer MEYER zegt geen opmerkin gen te hebben tegen de notulen, doch brengt naar voren, dat het een tijd ge leden is, dat een raadsvergadering heeft plaats gevonden. Voorts, dat er nog steeds een verzoek van de bewoners yan den Knibbelweg voor aansluiting aan de waterleiding muet worden behandeld en dat in de periode, waarin hij wethouder was, werd besloten tot het verven van diverse gemeento-eigendommen. De VOORZITTER zegt, dat hierop later zal worden teruggekomen. De ver ordening op de heffing van besmettelijke ziekten is goedgekeurd. Van 't Centrale Bur. voor Verfic. en Adviezen van Ned Gemeenten werd een rapport ontvangen betr. kasopnemingen, waarbij bleek dat alle kassen in orde waren. Alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van P. Slingerland werd een schrijven ontvangen, waarin verzocht wordt ont heven te worden van de verplichting tot stempelen. B. en W. stellen voor dit ver zoek voor* kennisgeving aan te nemen en ter afdoening te zenden aan het bestuur van Maatschapp. Hulpbetoon. De heer MEYER zegt, dat het zoek tot de raad is gericht en dus daar moet worden behandeld. De VOORZITTER antwoordt al zou de rar.d een uitspraak doen, maat schappelijk hulpbetoon hieraan toch geen gevolg behoeft te geven. De heer MEYER vindt het niet bil lijk dat adressant zich iederen dag moet melden. Var het bestuur der Cbr. fi.BJS. te .41- WERKENDE VERHONGEREN. Naar aanleiding van het roerend ge schreven stukje „Onze Naasten” in uw blad van Maandag J1 over het grauwe leed in boerenarbeidersgezinnen in deze streken, zou ik gaarne met enkele cijfers de toestanden in tie mooie „Alblasser- waard” willen aantoonen. In deze streek, zijn de boeren feitelijk bankroet. De margai inefabrleken en de gemonopoli seerde baconexporteurs, zijn sipds Jaren bezig de boeren tot op hun huid uit te kleeden. Dit is zoover gevorderd, dat de ze mooie streek niet meer in staat is zijn boerenbevolking een bestaan te geven. Bovendien stadt nog een fiscus gereed om deze boeren regelmatig en vóór alles, van ruim dertig procent van hun bruto ont vangsten te verlossen. De heer Van Llth de Jeude heeft als een regeeringsarbiter in October 1938 in de „Vijfheerenlanden” beslist dat een meerderjarige vaste ar beider als minimum loon f 13 per week oftewel circa 18 s Zondagswerk Inbegrepen. Deze loonen zijn thans hier en daar wel iets hooger, doch massa’s boeren be talen niet meer dan dit loon, terwijl zij zelf en een deel hunner kinderen geen cent loon ontvangen. In Friesland is door een andere regeeringsarbiter in Augustus 1939 vastgesteld, als loon voor een vaste arbeider f 18.50 per week, om de 8 weken een vrije Zondag na het morgenmelken en één week vacantle met behoud van loon. Deze loonen, hoewel niet voldoen de voor een flinken knecht, zijn toch aanmerkelijk beter dan in de Alblasser- waard. En de boeren-organisaties, leiden zij de boeren met hun knechts niet naar deze slachtbanken? Zij immers steunen de grondfout om boter en daardoor de melk te koppelen aan een wereldmarktprijs, De prijs, die een veehouder voor zijn melk ontvangt, behoort bepaald te wor den naar de grondslag van zijn vee, zijn land, zijn voederpnjzen en zijn loon. Thans neemt men daarvoor als basis de prijs, die de boter geldt op de wereld markt. De organisatie’s verderven dus het bestaan van diegenen, wier belangen zij beheerden te verdedigen, waardoor en waarvoor zij in het leven geroepen zijn. Nochtans durven zij deze uitgemergelde menschen op te roepen tot steun van hun volksgenooten. Hoe de inkomsten van deze volksgenoo ten b.v. bij de industrie zijn, zullen we even nagaan. In de Octoberaflevering v/h Maandschrift het Centraal bureau voor de sta- wordt een halfjaarlijksche sta tistiek gepubliceerd over verdiende uur- loonen van 39.000 erbeiders van 21 jaar en ouder over het eerste halfjaar van 1939. Deze 39.000 arbeiders ontvingen een gemiddeld uurinkomen van 57,3 cent, terwijl de slechtst betaalde groep, die der ongeschoolden, een uurinkomen ontving van 49,7 cent., dat is dus bijna driemaal zooveel als een daggelder in de Alblasser- waard. Men ziet hieruit in welke toestand boe ren en daggelders verkeeren en het is niet te verwonderen, dat deze menschen In de vergadï mer van Woei puymaer van van de Defens van oordeel te Ctngen door jon vervangen. Tien doen niets aap land. Men had tember hiet m inlijving Is een de. Wegens geb geen groote dienstplichtigen men echter de veldleger gesel bezwaren, doel dit. Tot zoover daarmede hee vele» gedachter ring heeft ree vraagstuk van lichtingen haar het haar voorn buitengewoon d de tot de jong pen, ten einde te lossen. Deze Ier genomen dt l‘/t Jaar gedu ting van de 1 gaan en niemï er thans meer De weermacht en het gevoel billijk is, wore leger woidt nie sing In de zin toeneemt, wanl komt, gaat er er pcnlge dulz die leeren met en de geest door verbeterd. Wat het twe< billijkheid, da uitleg. Het is i der de wapene rich zien ven hun zaken ter zicht, een gre te zien, die g hebben, en di zijn. AUe te&rt mn êu blaa leunnen basU- b deu ntbrvk »cbr jvm. Naam «n adret ti aelen worden opgegeven, Ooeh louwtton onder worden wegge LaUw. vereenigen. Zij stellen voor, de nonnen aan te houden van het landelijke con tract voor Bouwarbeiders. De heer DE ROOIJ vraagt of werkzoekenden in aanmerking komen opgeroepen te worden. De VOORZITTER ontkent dit. De heer STAM kan zich met het voor stel van B. en W. aangaande loonnormen rereenigen. daar het niet aangaat, dat iemand, die op contractloon werkt, dan voor werkverschaffingsioon zou moeten arbeiden. Het ontwerp wordt keurd. Vervolgens stellen B. en W. voor aan den heer A. Nomen voor onbepaalde tijd ie verhuren een perceeltje weiland, groot 68 A. 80 c.A, voor f 80 per Jaar. De heer TUKKER vraagt, waarom voor onbepaalde tijd. Weth. DE JONG zegt, dat de Pacht wet het zelf aangeeft, zoodat het voor tien Jaar zal zijn, mits de pachter aan zijn verplichtingen voldoet. De heer VAN DE MINKELIS: Maar als de huur dan in die tijd hooger kan zijn? Weth. D E JONG wijst er op, dat door bijzondere omstandigheden, als ?- opbrengst enz. er verandering in bracht kan worden. De heer KERSBERGEN vraagt of men het dan in dien tijd kan opzeggen. Weth. DE JONG zegt, dat zulks mo gelijk is, a’s de gemeente het voor iets noodig heeft. Het voorstel van B. en W. wordt daar na aangenomen. Aankoop van huis en grond. Aan de orde komt vervolgens een voor stel van B. en W. om van de Erven de wed. A. van DommelenRomijn aan te koopen het pand bestaande uit huis met schuur, erf, tuin en weg. groot totaal 6 A. 23 c.A. voor f 4895. De bedoeling daarvan is, dat men dan, daar het gelegen is naast het terrein, waarop raadhuis gebouwd wordt, meer heeft. geldleening aangegaan worden, af te los sen in 20 jaar. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Daarop worden de vergoedingen vast gesteld van de drie bijzondere scholen over 1938, ingevolge art. 103 den L. O. wet. Het schoolbestuur van de Chr. School, hoofd de heer P. G. van Engen, zal aan de gemeente moeten terugbetalen f 40M9; de school, hoofd de heer M Wilschut f 400.70 en die van den heer G. de Zeeuw f 146,89. De gemeente-begrooting voor 1940 wordt daarna de raad aangeboden met de volgende cijfers: gewone dienst ont- 'vang en uitgaaf f 256.381,26. met een be- drag» aan onvoorziene uitgaven •'an f 6109,29. Kapitaaldlenst ontvangen f 45.384.43, uitgaven f 54.990.95. nadeelig saldo f 9506,52. De begrooting van het waterleidingbe drijf voor 1940 is samengesteld op f 17687 in ontvang en uitgaaf. Kapitaaldiensi in ontvangsten en uitgaven f 4806,87 De raadsleden C. Tukker, A van de' Minkelis en J. Stam worden aangewezen om de begrooting te onderzoeken. Een begrootingswijziging dienst wordt goedgekeurd. De VOORZITTER deelt mede, dat nog is ingekomen een schrijven van den j heer C. den Toom, om van de gemeente te mogen huren het terrein, gelegen ach ter de begraafplaats en groot 7 A. 40 c.A voor f 6 per jaar voor de tijd van 6 Jaar. waartoe wordt besloten. Ook is nog een schrijven ingekomen van het gemeentebestuur van Hardinx- véld, aangaande de regeling voor school kinderen die de openbare school bezoe ken. Voorgesteld wordt een bedrag vast te stellen van f 18 per jaar per leerling De heer VAN DE MINKELIS vraagt of B. en W. nagegaan nebben of pet voor- of nadeeliger zal zijn. De VOORZITTER antwoordt dat het nu eens f 15 en dan. soms f 24 heeft gekost, zoodat het vrijwel hetzelfde zal zijn. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. AMMER8TOL November Getrouwd: J. van Burch Harten. ARKEL. November. Geboren: Anna, d. van Joh. ESkelen- boom en A. van Heuvel. Getrouwd: J. de Vries, 23 j, o J. van Prooijen, 27 J. BENSCHOP. November. Getrouwd: C .Broekhuizen gerak. Overleden: A. den Boggende, 79 J, cent per uur krijgt, echtgenoote van W. Beukers. BLESKENSGRAAF. November. Geboren: Annigje, d. van G. 'tink en M. Roest. Pietertje Martha J antina, d. van R. Elzenga en H. Huizinga. Jacob, z. van A. P. Korevaar en D .ïkxxi. Arie, z. van C. Schep en M. den Besten Getrouwd: J.f Brandwijk, 40 J., en G. Prins, 2' Ondei sterdam), en Haan, 27 j„ Brandwijk). CAPELLE ad. USSEL. November. Geboren: Lijntje, d. van A. en C. Koolmees. Teuntje, Snoelj en A. Vogelzang nelia Maria, d. van L. Gonlag. Ondert j., en C. C. Hazekai tog, 23 j, en L. Buitendijk. 27 Benard. 22 J., en G. Dwarswaard. 25 J., en J Boender, 27 J. T. Boon. 23 J., en M. C. Staring, Gertouwd: T. van Dam, 24 j, en E. de Ruit, 22 J. GROOT-AMMERS. November. Geboren. Cornelia Hendrikje, d. van F. Muljlwljk an J. A. J JM. Clemens. Getrouwd: J van den Berg, 31 J., en T W. Mourlk. LANGERAK November. Getrouwd: A Teeuw, 28 en W. Maat. 28 j. OverledenT. Nieuwpoort, duwnaar yan J. Borsje. NIEUWERKERK a.d. IJ88EL. Nov. Geboren: Jan Cornelia, z., van K. Snoe» en M. A. de Wit. Overleden: M. Struik, 1 j. NIEUWPOORT. November. Geboren: Hendrik Pieter, z. van H. P. Dekkers en B. A. Oodtschalk. Frede rika, d. van B. van Wijk en L. J. Donk. Overleden: T. Everts, 78 J„ echtgenoo» te van R. Kok. OUDERKERK a.d. IJSSEL. November. Geboren: Arie Jan, z. van C. de Waard! en C. Trouwborst. Klazina Adriana, d. van W. de Vrij en M. Rehorst. Hen drik, z. van P. C. Verdoold en M. den Haan. Abraham, z. van G. Koutstaal en L. A. Jongeneel. Getrouwd: C. Goudriaan Wijk. Overleden: A. J. v. d. Velden, 49 J, echtgehoote van A. Pols. H. W. Anker 80 J., echtgenoote van H. Dekker. PAPENDRECHT. No»ember. Geboren: Hendrik, z. van A. Kwaker- naat en M. Klop. Getrouwd: J. Veth en B. van Wijn stukje „Onze Naasten" gaarden. P. A. Verweij en P. Bezemer en H van Rondvraag. De heer ZWEERE vraagt waarom bij de wisseling van de wethouders den ver- trekkenden wethouder geen dank is ge zegd voor de werkzaamheden in het be lang der gemeente gedaan in die functie. De VOORZITTER erkent, dat dit geheel door zijn hoofd is gegaan en drukt zijn spijt hierover ait. De heer MEYER deelt mede, dat de Dorpsstraat er slecht uit ziet. Men is bang om er over te gaan. De VOORZITTER zegt, dat Juist dezer .dagen opdracht is verstrekt straat op te halen. De heer Meyer ’raagt waarom

Schoonhovensche Courant | 1939 | | pagina 6