I IATIEK De Vee-arts aan 't woord. Gemengd nieuws Plaatselijk nieuws Sambo de Olifant lende oorlog Het ontslag van Generaal Reijnders. GEMEENTERADEN. VRIJDAG 9 FEBltüAltl 1M> EEN KLAUW AANDOENING WELKE OP STAL ZEER HINDERLIJK IS. Deze aandoening bestaat in jen ont steking van de huid Juist op de plaats waar deze in de hoef overgaat en waar d« tusschenklauwspleet begint. De zieke huid sterft daar af. en hierdoor ontstaat een zeer scherpe onaangename lucht. Vooral aan de achterbeenen ziet men ge durende den tijd, dat de dieren pp stal staan, dit euvel nogal eens optreden, om dat de vochtigheid van de mest. waar mede het ondereinde van de beenen maar al te vaak in aanraking komt, het ont staan van de ontsteking in de hand werkt. Bij het liggen komt het onaangenaam riekende ontsteklngsvocht natuurlijk op de stal terecht en daar dan het uier en de speehen ook met den grond in aan raking komen en dus maar al te vaak met dit vocht bezoedeld zullen worden, is de kans groot, dat ook de melk een onaangename geur krijgt, waardoor deze onbruikbaar wordt of reden tot klachten geeft. Het is bij deze aandoening vooral zaak er spoedig bij te zijn en tijdig deskundige hulp in te roepen, want laat men de zaak sloffen, dan woekert de ontsteking zoo diep. dat alleen een krachtig ingrijpen, door diep wegsnijden^van alle ontstoken huidgedeelten, genezing kan brengen. In het begin ziet men op de aangege ven plaats een lichte woekering van de huid, welke rood is en geregeld vocht af scheidt. Soms ook strekt de ontsteking zich verder onder het haar uit. Ga in zoo'n geval niet zelf dokteren, want het geeft toch niets en men geeft alleen aan de ziekte alle gelegenheid om zich nog verder en dieper uit te breiden. Ook het trekken van een met groene zeep ingesmeerd touw tusschen de klau wen door, zooals nogal eens vaak wordt aanbevolen, geeft niets. Zeker, men be schadigt het oppervlakkige weefsel, waar door vaak ook vrij wat bloed te voor schijn komt. maar de ziekelijke verande ring in de diepte wordt er niet' door weg genomen en na een poosje is het toch weer mis en vaak in ergere mate dan voorheen. Alleen een deskundig Ingrijpen, des noods met behulp van het mes. kan bij deze aandoening helpen en door tijdig de hulp van den dierenarts ln te roepen voorkomt men heel wat last en onaange naamheden. (Nadruk verboden). De socialistische nationale mijnwer kerscentrale waarschuwt tegen deze sta kingen. Ze heelt een manifest gericht tot de stakers, waarin er op wordt ge wezen, dat „handlangers van het buiten land" de onlangs bevochten overwinning der mijnwerkers willen saboteeren en wanorde stichten ten behoeve van lan den, waar men tien uur moet werken en concentratiekampen bestaan BOMONTPLOFFING IN ZWITSERLAND. Eén doode, twee swasr gewonden In het bureau van de recherche te Lausanne kwam Woensdag de Duttsche onderdaan Leon Zuschnlg, een kleerma ker die te Husanne is gevestigd, een pakje, dat hem verdacht voorkwam, aan de recherche ter hand stellen. Het pakje werg ln het technische laboratorium m tegenwoordigheid van den Dultscher ge opend Er kwam een kistje uit te voor schijn en onmiddellijk volgde een gewel dige ontploffing, waardoor de chef van de dienst der identificatie, een Inspec teur. op slag werd gedood en een briga dier en zuschnlg zwaar werden gewond. Laatstgenoemde had anonieme brieven ontvangen en werd sedert eenige tijd door de politie bewaakt. Hij vermoedde reeds kortsluiting doodt vier koeien In de veestal van landbouwer J. Eist aan de Nleuwstraat te Wouw heeft zich een geval van kortsluiting voorg.daan met ernstige gevolgen. Er stonden ln de stal dertig beesten, die met ijzeren stan gen aan elkaar weren bevestigd. Vermoe delijk door het breken van de aardie - ding, 1» kortslultAg ontstaan, ten gevol ge waarvan drie koeien en een «os opslag werden gedood. Een aantal andere die ren kwam eveneens onder stroom te «taan. maar heeft geen l^adeelige gevol gen daarvan ondervonden De meid was juist klaar met melkenHoen het geval zich voordeed, zoodat Vj vermoedelijk gan een groot gevaar ontsnapte. MIJNWERKERSSTAKINGEN IN BELGIE. Communistische ophitser» gearresteerd. In België komen de laatste tijd veel wilde stakingen onder de mijnwerkers voor. hoofdzakelijk in de bekkens van Charleroi, Bergen en in het centrum. Ze zijn blijkbaar doer communistische agi tators verwekt. Bij huiszoekingen in en kele communistische centra zijn vlug schriften en brochures ln beslag geno men. Zos leiders werden gearresteerd. De stakingen vlammen telkens elders weer op en men heeft dan ook geen over- slcht over het juiste aantal stakers. En kelen bleken ontstemd over het feit, dat «r tengevolge van het invoeren van de nieuwe werktijk gden werkliedentrelnen meer tot hun beschikking staan. In som mige schachten, zooals die van Rieu de Coeur, is* de staking reeds algemeen. Woensdag zijn ln de Borinage onee reer 1600 mijnwerkers boven de grond gebleven. Een trein, die ir.et mijnwerkers naar Berge'n onderweg was. werd door herhaald trekken aan de noodrem tot staan gebracht. De arbeiders weigerden verder te gaan, brachten de nacht op het station -van Blaton door en keerden de volgende morgen vandaar itaar hun haardsteden terug. een uitgebreide politiemacht de omge ving van de gevangenis. Gewapende wachtposten hadden alle strategische punten in de omgeving van de gevange nis betrokken en rechercheurs namen plaats ln iedere omnibus en tramwagen welke de gevangenis passeerde. Later werd een cordon voor de gevan genis gevormd en de nieuwsgierigen wer den aldus op groote afstand van de in gangspoort gehouden. Er bevonden zich verscheidene Ieren onder de wachtenden doch er hadden geen betoogingen plaats. Eire was die dag in rouw. Sportwed strijden waren afgelast, de bioscopen en schouwburger bleven gesloten en in de haven, van Cork wapperden de vlaggen halfstok. RED DE VOGELS. De winter van '90 leeft ln velef verbeel ding nog voort als een afschrikwekkend voorbeeld, hoe wintersch een Nederland se, he winter wel zijn kan. Maar de win ter van '40 zal ook menigeen heugen, vooral den mensehen. die zich ln de da gen van kou en sneeuw Rheumatlsche pijn op de leden hebben gehaald. Dui zenden zijn de lijders aan deze ramp spoedige kwaal en leder jaar opnieuw worden de gelederen aangevuld met nieu we en nieuwe slachtoffers. Maar ook duizenden hebben met succes den strijd aangebonden met deze geesel der mensch- held: Rheumatlsche pijnen! Dat zijn de mannen en vrouwen die bijtijds Kru- schen Salts namen. Dit heilzame mid del zuivert Uw bloed van de schadelijke zuren die de pijnen verwekken, die zich ophoopen ln spieren en gewrichten en daar de bron vormen van steeds weer nieuwe vinnige en ondt*gelijke aanval len. - Doe toch óók een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts. Laat Kruschen ook Uwiever, nieren en Ingewanden die aansporende werking geven, waardoor ze weer krachtig gaan werkdh als Tro®j>er en zoodoende Mach en zuiver bloed door Uw aderen doen stroomen, Uw lichaam heeft Kruschen's aes minerale k"™" hoog en hoog noodig: ze zullen U goed doen en V beschermen tegen en verlos sen van de Rheumatlsche pijnen, die U verhinderen Uw werk te doen en die de oorzaak zijn van Uw slapelooze nachten en alle ellende die daaraan gepaard gaat. vraagt Uw apotheker of drogist van daag nog Kruschen Salts. I 0 40 0.75 en 1.M (extra groot pak) Fabr E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (En geland), Opger. 1756. (Adv.). dat hst een tijdbom bevatte en bracht het daarom bU de politie. Zuschnlg, van afkomst een oostenrij ker, werd reeds eenige tijd van splonna- ge verdacht. Men veronderstelt, dat hl] genoeg van de splonnagedtenst had en dat men hem daarom uit de weg heeft willen ruimen. Men gelooft niet aan een aanslag op de recherche, daar Zuschnlg dan ook zijn eigen leven ln de waag schaal zou hebben gesteld. De ontploffing heeft ln geheel Zwitser land groote opwinding veroorzaakt. Nog nimmer Is Iets dergelijk ln Zwitserland voorgekomen. DE TERECHTSTELLING DER IEREN. Ierland in rouw. Woensdagen te Birmingham de twee Ieren, Peter Barnes en James Richards, die wegens medeplichtigheid aan de door het lersche Republikelnsche Leger in Augustus te Coventry gepleegde aanslag, ter dood waren veroordetld, terechtge^ steld De executie geschiedde door op- ^Barnes en Richards liepen tezamen naar de galgen, welke naast eikaarston den opgesteld. voor het laatst verklaarde Barnes, on schuldig te zijn: „Ik ben er zeker van zetde hij, „dat later alles zal uitkomen, en dat «al blijken, dat lk ln de aanslag part noch deel heb gehad". JFtlchars ze): „Ik hen niet bang omala soldaat van het lersche republikelnsche leger te sterven, daar lk het leven laat voor een rechtvaardige zaak. De mannen werden tegelijkertijd ter dood gebracht. Buitengewone Toorxergs- maatrefelen waren genomen om demonstraties tev**" hinderen. De geheele nacht bewaakte aanbestedingen. De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed: het maken van zes duikers van gewapend beton metbljkomende werken ln het ge deelte Heerenveen—Séwei van de aan te leggen weg no. 43 van het rijkswegenplan 1938, onder de gem. Haskerland. Laagste inschrijver was B. M. van Noordennen te Giessendam voor f 61.200. Voorts heeft de Rijkswaterstaat aan besteed: het onderhouden van gedeelten van de wegen no. 15 (Gorinchem Mete ren) en no. 26 (Vianen—Waardenburg) van het rijkswegenplan 1938, ged. het jaar 1940 Laagste inschrijvers waren A. van Halera en L Doornik te Leiden voor 64 700 Ook Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aanbesteed het verrichten van onderhoudswerken aan de dijken van het scheepvaartkanaal, de voorhaven en het terrein van het Julianakanaal te Gouda en Moordrecht. Laagste inschrijver was J. Iestra te Rotterdam voor f 32.563. De Rijkswaterstaat heeft Woensdag aanbesteed hetultvoeren van verbeterings werken in de Hollandsche IJssel, in de gemeenten Moordrecht, Gouderak, Nleu- werkerk a d. Ussel, en Ouderkerk ad. IJssel, Capelle ad. Ussel en Krimpen a. d. JJssel. Laagste inschrijver was A. Prins Thzn. te Slledrecht voor f 247.000. Brandwijk. Bij den veehouder A. Bis onder de varkens varkenspest geconsta teerd. Brandverzekering. Berkenwoude. Onder voorzitterschap van den heer G. J. de Vries, hield de ver eniging tol Onderlinge Brandverzekering Berkenwoude en Omstreken" in caie Berkouwer haar ledenvergadering. Door de slechte toestand der wegen waren slechts behalve het bestuur 35 leden te genwoordig. Na opening werden dp no tulen goedgekeurd. Het jaarverslag van den secretaris, werd voorgelezen en vastgesteld. De af tredende bestuursleden C. J. de Vries en O. D. Rehorst, werden met bijna alge- meene stemmen herkozen. Voor de raad van toezicht werd bij acclamatie herko zen de heer Ant. Rietveld. De winst- en verliesrekening gaf een verlies aan van f 144 71 Aan brandschade is over 1939 uitbetaald f 799.00. Het verzekerd kapi taal steeg netto met f 247.600.00 en be droeg op 31 December 1939 f 4.804.400.00. Het vereenigingskapitaal bedraagt f 69.070.00. Het aantal leden bedroeg 484. De premie werd vastgesteld op f 0.60 per f 1000 Voorts werd besloten, gezien de hooge hoolprijzen, gelegenheid te geven de verzekering van het hooi te verhoo- gen en werd ook het maximum van ver zekering van gedroogd gras vastgeste d. Met een opwekking sloot de voorzitter de vergadering. Nieuwe brug hapert. Hei- en Boeicop. Bij het proefdraaien van de Zwaanskuikenbrug bleek deze niet normaal rond te kunnen draaien. Bij on derzoek kwam aan het licht, dat een van de vier draalwielen, wakrop de brug draalt, gescheurd was. Getracht zal wor den nog voor de scheepvaart weer zal aanvangen, dit euvel te verhelpen. In de barre, barre koude Die de winter ons bereidt Denken wij vóór al het and're Aan de eigen veiligheid; Warme kleeren, warme kachels En een goed gevulde maag Helpen ons wel door den winter, Al staat dan- het kwik ook laag. Maar daar buiten zwierven vogels Boven den besneeuwden grond, Terwijl geen der arme dieren Ergens iets te eten vond. Daar verkeerden onze vrienden In den allerhoogsten nood; Zonder bijstand van de mensehen Wachtte hun den hongerdood. Laat ons dus de vogels helpen: 't Offer daarvoor is niet groot. Heerlijk kunnen ze reeds smullen Van een handvol kruimels brood. En wanneer straks Koning Winter Weer vertrekt uit dit gebied Dan weerklinkt uit duizend keeltjes Luid een dank- en vreugdelied. Rijks- en gemeentepolitie bekeurden den chauffeur van D. uit Lexmond, we gens het rijden met een motorrijtuig met een te breede lading. Verduisteringsoefening. Hardinxveld. In deze gemeente zal op Maandag 19 Februari van 8 tot 9 uur een verduisteringsoefening worden gehouden De oefening omvat mede het gedeelte van de gemeente Giessendam: Dam, Bin- nendams en Oudekerkschedijk. Een van de gedragsregels zal zijn. dat het, behalve aan militairen ln de uitoefening van hun dienst en het personeel van de luchtbe schermingsdienst, verboden is, zich ge durende de verduisteringsoefening op de openbare weg te bevinden. Gemeenteraad. Hardinxveld. De raad van deze ge meente zal op Woensdag 14 Februari a.s. in openbare vergadering bijeen komen. In deze raad zal o.m. aan de orde komen de benoeming van een gemeente architect, tevens opzichter der gemeen te-bedrijven, waarvoor de alphabetiscne aanbeveling luidt: 8. Blokland. Hardinx veld- A Breedveld, Slledrecht; F. Fenne- ma, krommenie; T. B. Haeser. Gorinchem en F. H. Kamsteeg, Hardinxveld. Haastrecht. Bij mej. de wed. G. Smit is onder het vee varkenspest geconstateerd/ deze ziekte kwam hier sinds geruime tijd nlèt voor. Hekendorp. De heer v. W. viel op de Prinsendljk zoodanig, dat hij een ernsti ge breuk aan zijn rechterpols opliep. Langeruigeweide. De* gemeente-veld wachter heeft tegen A. G., van Heken dorp en W. v. D. alhier, proces-verbaal opgemaakt terzake overtreding der vis- scherijwet. Zij waren bezig met behulp van een schepnet visch te vangen uit een in het ijs gehakte bijt. De schepnetten zijn in beslag genomen. M. S. alhier kreeg een proces-verbaal terzakg het verschaf fen van middelen tot het plegen van de ze overtreding. Lekkerkerk. Wegens vertrek uit de ge meente heeft -de heer G. i;erlouw becfcmkt als voorzitter der buurtvereeniging Op- perduit Oranje feestdta. „A.D.V.E.N.D.O.". Moordrecht. Maandagavond waren ve len ln het Posthuis aanwezig, om het 45- jarig bestaan van de gem. zangvereeni- ging „A.D.V\E.N.D.O." mee te vieren. Onder de talrijke aanwezigen waren de beschermheer der vereeniging, burge meester Brandt en verschillende verte- genwoordige<% van plaatselijke vereent- gingen. De burgemeester sprak een her denkingsrede uit, waarna de vereeniging verschillende zangnummers uitvoerde. De directeur, de heer Gustaaf de Vries, van Rotterdam, had als onderofficier een groote reis moeten maken om van „er gens uit Nederland" hierheen te komen. Zoowel directeur als vereeniging hadden een groot succes te boeken met de uit voering. Bij deze zangnummers werd welwillende medewerking verleend door de dames A. van der Heiden—Hoogen- doorn, sopraan, A. 8. van Maren—De Ruiter, piano, en den heer J. Schrijver, bariton. Na de pauze voerde het kinder koor de kinderoperette ..Ada" op Dit spel in vijf bedrijven werd met groote be langstelling gevolgd en de medespelenden die hun taak schitterend volbrachten, hadden een dankbaar applaus ln ont vangst te nemen. Na afloop bleef men nog eenige tijd in gezellige kring bijeen. Groote vischrangst. Molenaarsgraaf. Ongeveer geheel Mo-, lenaarsgraaf is ln de afgeloopen week bij de molen aan het dorp geweest. Achter de molen had visscher Sterrenburg een bijt laten hakken ter grootte van ette lijke vierkante meters. Toen de dooi in trad lag de geheele bijt vol visch van allerlei soort en grootte.In de avond kon men zelfs paling ter dikte van een pols met een schepnet bemachtigen. Woens dag heeft men de bijt g£h,eel leeg ge- vlscht. Het resultaat was niet minder dan 350 pond snoek, bijna 400 pond bra sem en ongeveer 50 pond zeelt. Een snoek had het gewicht van UVt pond en er waren er vele van 57 pond tus schen. 49. Betooverde wezens, mompelde oe baas, maar toen smeekte Ja"- °ch„„w® aijn vluchtelingen, we hebben"!t bijna geen kleeren wet«n geen raad. En de ezel had aelUk gehad, 'fc Was een goede baas. ze kregen, zoodra ze thuis waren, kleeren en twee leuke zwait-e kindertjes keken ver legen naar de blanke jongenö met groote 50. Waar komen ze toch vandaan? vroeg de vrouw, en de man antwoordde: Ik denk uif een land, waar het koud is, daaiuoor z,en ze zoo v.i"." we verder zien. Den anderen morgenwn gen ze een ezel, volgeladen met leve"» middelen mee en hartelijk door hun vr.endelijke verzorgers, glM» de jongens opnieuw op stap. Regeering kan de Kamer niet inlicbten. De ministers van algemeene zaken a.l. en van defensie hebben geantwoord op de schriftelijke vraag van den heer Van Noll, luidende: „is de regeering bereid, de Kamer vol ledig in te lichten omtrent de aanleiding tot het verzoek van generaal Re'Jnders, om ontslag als opperbevelhebber van Land- eri Zeemacht en omtrent de over wegingen, welke tot de inwilliging van dat verzoek hebben geleid?" De regeering moet tot haar leedwezen deze» vraag ontkennend beaiatwoor len daar zij het verleenen van (je verzocht® inlichting ln strijd acht met het*belane van de Staat. ZIJ kan er slechts aan toevoegen, aldus het antwoord, dat het verschil van mee ning, hetwelk tot de ontslagaanvrage leidde, niet ligt in een der aangelegenhe den welke zij tot dusverre in de oiganen der publieke opinie genoemd zag. Ware zulki wel het geval, dan zou zij tegen het verleenen van de verzochte inlichting geen bezwaar kunnen maken. Vanzelfsprekend is, dat het verschil evenmin ligt op het gebied van-de hand having der neutraliteit, waaromtrent on- der de overgroote meerderheid van ons volk, laat staan onder hen, die verant woordelijkheid dragen, niet het geringste verschil van inzicht bestaat. Het verschil, aldus de ministers, ligt in vragen van militair beleid, waarover ln iiet openbaar geen gedachtenwissellng ge voerd en zelfs geen aanduiding gegeven kan worden, zonder het staatsbelang te schaden. dienstplichtigen, wonende in HET BUITENLAND met groot verlof. De dienstplichtigen, tot de mobilisatie woonachtig in Duitschland, Frankrijk, Engeland. Noord-Ierland of Polen, zullen met ingang van 1 Maart in het genot van groot verlof worden gesteld. Deze maat-' regel geldt uitsluitend voor dienstplichti gen beneden de rand van tweede-luite nant. Aan dit besluit moet niet vreemd zijn de omstandigheid, dat o.a. de Duitsche autoriteiten weigerden, aan de Neder- landsche dienstplichtigen, die tot eind Augustus 1939 ln Duitschland woonachtig waren, een visum te verstrekken. Hiervan was het gevolg, dat deze dienstplichtigen niet in de gelegenhefd waren, met perio diek verlof naar hun familie in Duitsch land te gaan. ne stemmen herkozen de heeren G. J v. Oils en W. P. van Viiet. Vastgesteld wordt een Instructie voor den gemeente-ambtenaar, belast met het bij oorlog of oorlogsgevaar in veiligheid stellen van de gelden en waardevolle be scheiden. toebehoorende aan of in be rusting zijnde bij de gemeente. Deze vaststelling geschiedt op verzoek van de minsters van defensie en binnenlandsche zaken. De burgemeester zal voor deze taak worden aangewezen. Goedgekeurd worden enkele wijzigingen van de be grootingen voor 1939 en 1940. De vaststelling der rekening van- het burgerlijk armbestuur over 1939 wordt aangehouden tot een volgende vergade- ring. l De pensioengrondslag van dén burge meester als ambtenaar van de burgerlij ke stand, wordt vervolgens vastgesteld. Daarna komt aan de orde de benoe ming van een onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. De door B. en W. opgemaakte voordracht luidt 1 Joh. de Jong en 2 A. Swijnenburg Jz. Uitge bracht werden op den heer Joh. de Jong 3 en A. Swijnenburg Jr. 4 stemmen, zoo dat laatstgenoemde is gekozen. Hij neemt de benoeming aan. Bij de rondvraag verzoekt de heer K. EIKELENBOOM om inlichtingen omtrent de verstrekking van brandstof fen aan minder bedeelden. De heer G. HAKKESTEEG, J. AANTJES en anderen, klagen erover, dat de sneeuw niet van gemeentewege of door eigenaars of gebruikers van Üe weg werd opgeruimd. De VOORZITTER vindt dit een moeilijk geval, doch B. en W. zullen er verleend en met algemeene stemmen werd de begrooting dier vereeniging voor dat jaar goedgekeurd. Hierna kwam in behandeling het be langrijke voorstel van B. eri W het op halen van asch en vuilnis voortaan rechtsstreeks door de d'enst van de ge meente te doen &}.schieden met auto- tracLe. Het ophalen van asch en vuilnis geschiedde tot op heden - door den par ticulier B Drinkwaard. Deze Had te ken nen gegeven, dat hij de overeenkomst met tegen de geldende vergoeding wensch- te te continueeren, omdat hij het vuil niet langer kwijt kon. Naar aanleiding van dit voorstel van B. en Wwas een verzoek ingekomen van den heer K Bons en vier anderen, om het ophalen van asch en vuilnis opnieuw aan te besteden De heer DE JONG liet zich als een voorstander vap het part culier initiatief kennen. Volgens hem is dit het beste en het voordeelipste. De berekening van B en W. gaat mank. 8pr. wilde 'n aanbeste ding houden en de dan ingekomen cijfers eens vergelijken met de thans door B. en W. gegeven berekening De heer SMEDING juichte het voor stel van B .en W^van harte toe. Hij zei. dat de cijfers door den heer De Jong niet zijn aangetast. Het wegbrengen van het vuil naar verder gelegen plaatsen kan niet door paardentractie geschieden en daaVom gelooft spr. niet. dat particulieren dat goedkooper kunn*n doen. De heer LA NS ER zei. alleen dan voorstander van gemeente-exploitatie te zijn. wanneer blijkt, dat het particulier initiatief faalt, terwijl de heer DE KO- NIN 9 eveneens sceptisch tegenover de kostenberkening van B. en W. stond. Ook de heer VAN DER STEL be toogde. dat de berekening van B. en W. veel te laag is. Spr. wist. dat bij één landbouwer nog voor twee jaar stort- rulmte te vinden Is. Weth. DE LANDGRAAF verdedig de uitvoerig het voorspel van B. en W. hun aandacht aan schenken. De voorzit ter sluit dan de vergadering. Ottoland. In de jongste raadvergadering waren aanwezig alle leden. De VOORZITTER, de heer S.StulJ, loco-burgemeester, opent de vergadering met de voorlezing van het formulierge bed en deelt mede, dat, al is de ziekte niet van verontrustende aard. de burge meester toch nog steeds ln het zieken huis te Utrecht opgenomen, andermaal een maand ziekteverlof heeft aange vraagd. De waam. secretaris, de heer P. Dam steeg, leest daarna de notulen, die zon der op- of aanmerking worden vastge steld. Van Ged. Staten ls ingekomen de' goedkeuring van het raadsbesluit tot verhuring van het vereenigingsebouw en een schuurtje voor ten hoogste vijf Jaar, Van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond is ingekomen een verzoek tot verhooging der jaarwedde van den ge meenteveldwachter, in verband met de verhooging van de levensstandaard, daar vele artikelen sterk in prijs zijn ver hoogd. De VOORZITTER is van meening dat, al is de levensstandaard wel Iets hooger, er thans nog geen aanleiding is om tot verhooging over te gaan. Indiert later blijkt, dat dit wel noouig is, kan daartoe nog altijd worden besloten. Spr. wijst erop. dat ook aan de rijksambtena ren nog geen verhooging van salaris wordt gegeven en stelt voor het adres voor kennisgeving aan te nemen De heeren ADR. MUILWUK en J. AANTJES zijn eveneens van mee ning, dat, vooral nu ook het rijk geen verhoogiftg aan zijn ambtenaren geeft, thans de gemeente dit evenmin behoeft te doen. Ook de boeren hebben al brengen sommige producten wat meer op van de veranderde omstandigheden geen voordeel, daar ook de prijzen van het veevoeder veel hooger zijn gewor den. De heeren" O. HAKKESTEEG em K. E IK ELEN BOOM,zeggen, dat men een-ambtenaar niet (n«t een boer vérge- lijken moet, daar zij anders moeten le ven. Tenslotte wordt met algemeene stem- nen beslotep, het adres voor kennisge ving aan te nlmen. Als leden der commissie tot wering van schoolverzuim worden met algemee- Sliedrecht. Vrijdagavond kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. De hee ren Harkema en De Groot waren afwezig. Alvorens tot behandeling der agenda over te gaan. hield de burgemeester een korte Nieuwjaarsrede. Spr. zeide, dat de toestand sinds de laatste raadsvergade ring er niet beter op was geworden. Door de zeer strenge winter wordt in vele ge zinnen gebrek en koude geleden en het gemeentebestuur doet al het mogelijke, een tegemoetkomende houding aan te ne men. De heer DE KONING als oudste raadslid, wenschte den voorzitter en zijn gezin Gods zegen ln ruime mate toe. Van harte hoopte spr., dat ons land niet rechtsstreeks in de oorlog zal worden be trokken; dat God ons daarvoor behoede. Diverse ingekomen stukken, o.a. goed keuringen van raadsbesluiten werden voor geving aangenomen,. Va hoofdingenieur v^n de rljks- waCei //as een schrijven ingekomen, dat er nem geen bezwaar bestond, in geval van nood het Klein Diep af te dam men, teneinde dit als schuilplaats in te richten. Ter toelichting zei de VOOR ZITTER, dat hieromtrent nog geen uitgewerkte plannen bestaan. Op zijn verzoek werd aan mr. Okkens eervol ontslag verleend als plaatsvervan gend lid van het scheidsgerecht voor ambtenaren. t Tot voorzitter der commissie' van toe zicht op het agentschap van de arbeids bemiddeling en werkloosheidsverzekering werd benoemd dp heer L. Touwen en tot ledenwerkgevers de heeren P. Kraayeveld en J. Lanser, en tot leden-werknemers de heeren A. B. Mijnster en P. Kraaye veld Pz. Op voorstel van B. en W. besloot de raad niet over te gaan tot het sluiten van een molest-verzekering voor gemeen te-eigendommen. Voor het jaar 1940 werd aan de veree niging voor schoolvdeding een subsidie Het lied. dat hier gezongen is, is oud. Het was een loflied op het particulier initia tief. Met moet niet alleen komen met een slagz.n. doch met bewijzen. Men heeft al leen twijfel uitgesproken. Waarom zegt men niet positief, aat, wat er in de bere kening fout is. De door B. en W. gegeven cijfers berusten niet op een fictie. Ze zijn geïnformeerd in tal van plaatsen, waar auto-tractie is en op grond hiervan is de berekening opgezet. Spr. zette uitvoerig uiteen, dat het ophalen van asch en vuil nis een gemeentelijke plicht is, en dat zulks met het particulier initiatief niets te maken heeft. Prat behoeven we niet te gaan op de wijze, waarop het vuil in Slledrecht wordt opgehaald, al hebben de aannemers hun uiterste best gedaan. 8pr. vraagt zich af, hoe men voordeeliger te werk kan gaan. dan B. en W. hebben be cijferd. Wanneer een aanbesteding moet plaats hebben, dan zal men in de voor waarden van aanbesteding minimum loo- nen moeten vastleggen. Na nog eenige discussie kwam ln stem ming een voorstel van den heer Van der Stel, om het ophalen van asch en vuilnis aan te besteden. Dit voorstel werd met 8 tegen 5 stemmen aangenomen. In een volgpnde raadsvergadering zul len de door B. en W. opgemaakte voor waarden van aanbesteding een punt van bespreking uitmaken. De verordening op de vernrakelijkheids belasting werd opnieuw vastgesteld. Het voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de vergoeding, welke aan bui tengemeenten overeenkomstig artikel 104 der L. O. wet 1920 door Slledrecht over de jaren 1936 t.m. 1938 is verschuldigd, werd met algemeenestemmen aangeno men. Een kleine discussie ontspon zich over het voorstel van B. en W. tot wijziging van de rooilijnverordeningen voor de per- ceelen langs de Slledrechteche Dijk. naar aanleiding vaneen ingekomen bezwaar schrift van den heer M. van Rees. wat evenwel niet kon verhinderen, dat het voorstel van B. en W. met algemeene stammen werd aangenomen. Voor 1940 werd een voorschot op de vergoeding ex art. 101 der L. O. Wét 1920 aan besturen van bijzóndere scholen ln deze gemeente toegekend De overeenkomst met E Kramer ter zake de ziekenauto, werd voor het jaar 1940 Verlengd. Bij d« rondvraag kwam de sneeuw- mlsére ter sprake. Algemeen werd op be ter opruimen aangedrongen. Uit de dis cussies bleek, dat ln onze gemeente 17 s KM weg is te bewerken. Op de begroo- VRIJDAG 9 FEBRUARI 1919 ting is hiervoor uitgetrokken f 160. ter-, wfjl op dez® post tot Vrljdpg f 800 i« uitgegeven. Wanneer het sneeuwruimer had moeten gebeuren, als men wel sou wenachen. dan zou het onbetaalbaar sljn gewee.'t B en W hebben hun licht op andere plaataen opgestoken en 'n verge lijking h'ermede. maakte Sliedrecht op dit gebied geen slecht figuur. Hierna sluiting. 482e STAATSLOTERIJ. VIJFDE SLA 80S VUFTTZHDE LUST Trekking van 7 Februari. f 1M6 No. 15389. 10131, 21380. f 400 No. 10638. f 200 No. 8091, 10388. 18352. t 180 No. 2603. 8069. 8114. 9773, 10723, :07»7, 14055, 14444. 1492$. 17403, 18586, 20257, PRIJZEN VAN ƒ76. 1015 4187 7773 10883 14048 16 19892 1165 4205 7802 11226 11093 16970 799:8 1248 4294 7846 11328 14117 10977 19955 1264 4344 7936 11336 14169 1704J 19985 1510 4464 8003 11476 14255 17375 20069 1511 4556 8015 11581 14407 17383 20079 1382 4557 8218 11583 14565 17575 20224 1047 4880 8228 11707 145T0 17704 10306 1703 5 824 11788 14594 17714 20319 1940 5034 834: 1180a 14617 17814 20420 2249 51-4 8350 11868 14871 1787 20433 2302 5346 H.530 11905 15024 18025 20513 2317 5389 8625 11954 15134 18123 20621 2340 5456 8888 12006 15202 18142* 20530 2348 5555 8050 12038 15376 18195 20,550. 2455 5594r 9071 12063 15382 18208 208O3( 2..15 5672 9093 12074 15428 18336 2'w-r- 2.,32 5840 9131 12090 15484 18400 2097? 2855 5931 9188 12392 15501 18417 20979 2874 0051 9320 12478 15723 18444 21128 MM 0174 9687 12705 15830 18490 21246 2918 f 29 9816 12822 15862 18549 2132a 3091 6309 9824 12829 15866 18599 21.164 3095 6316 l .8 13004 15896 18608 21462 3106 6331 9958 13128 15953 18811 21478 3195 6580 1ÖO20 13155 15966 19049 21522 3232 6644 10130 13205 15972 19114 21582 3318 6742 10258 13060 15988 19382 21611 3506 7139 10264 13679 15987 19448 2161a 1844 71(55 10284 13738 16042 19449 21664 3884 7168 10410 13755 16420 19502 21696 3960 7301 10443 13800 10001 19565 21701 4001 7343 10517 13939 16722 19025 11714 4010 7487 10563 13971 10737 19632 21731 4101 7091 10705 13981 16820 19085 11836 4187 7740 10818 14001 16837 19621 NIETEN. 1009 3886 6877 9650 12689 16262 16361 1037 390o «938 9668 12723 15298 18405 1046 3963 6968 9662 12802 15303 18447 1047 3904 6095 1129 4040 7020 1152 4094 7073 1232 4129 7069 1257 4137 7095 1274 4152 7105 1281 4230 7120 1299 4275 7127 1308 4290 7177 1327 4336 T183 1332 4339 7197 1386 4350 7213 9722 12611 15319 16462 9745 12616 15448 18543 9750 12824 15508 16559 9771 12888 15580 1856? 9799 12922 16590 18707 9805 12931 15009 18706 9865 12939 15683 18717 9869 12978 15089 18741 9871 13052 18711 18842 9888 13078 15755 16965 9903 18116 15813 19028 - - 9917 13117 15814 19054 1427 4383 7227 10015 13180 158C4 19061 1437 4440 7251 10028 13228 15910 19070 1450 4447 7284 10008 13231 13939 190*1 1518 4480 7303 10089 73250 15947 19129 1602 4507 7374 10292 13270 18003 19149 1610 4527 7408 10320 13278 10015 19179 1817 4536 7446 10330 13290 10029 19309 1636 4572 7467 10376 13375 160J8 19370 1640 4573 7474 10380 13379 16114 19371 1648 4575 7479 10400 13433 16119 19389 1684 4000 7582 10414 13456 10108 19398 7698 4816 7595 10438 13407 10236 19417 1741 4617 7607 10441 13476 10240 19455 1753 4644 7614 10448 13481 16270 19568 1767 4689 7656 10453 13483 10271 19573 1811 4713 7058 10470 13492 10278 193P8 1830 4718 7075 10309 13000 10282 19000 1861 4722 7682 10515 13580 10299 19848 1890 4732 7088 10537 13605 16303 19649 1941 4748 7692 10548 13607 10313 19650 1956 4752 7690 10563 13613 18327 10892 1966 4950 7705 10368 13639 10340 19741 2015 5048 7732 10570 13672 16350 19792 2070 5005 7741 10004 13676 16354 19814 2143 5069 7.755 10043 1.1085 16391 19817 2151 5092 7829 10644 13701 16415 19861 2203 5127 7873 10869 13706 16436 19873 2205 5141 7913 10684 13762 16437 19917 2220 5154 7914 10674 13789 16447 19945 2235 5163 7921 10776 13812 16503 19950 2254 5213 7948 10827 13825 10529 19988 2200 5224 7949 10888 13830 10396 19981 2281 3245 8028 10921 13854 16611 19989 2280 5290 8036 11054 11807 16612 19997 2405 5123 8041 11084 13879 16699 20016 2431 5336 8066 11096 13882 18710 20033 2444 5352 8081 11117 13912 18765 20085 2459 5390 8205 11121 13944 16800 20090 2480 53C2 8230 11137 13985 16838 20135 2540 5412 8243 11141 13995 16848 20267 2594 5447 8260 11209 14028 16863 3027.1 2601 5463 8259 U254 14074 18879 20286 2064 54C5 8268 11255 14075 16908 20340 2069 5309 8272 11260 14105 10936 20361 2754 5571 8313 11405 14194 17006 20387 2783 5575 8380 11434 14214 17029 20401 2769 5633 8384 11487 14221 17059 20477 2770 5666 8414 11557 14224 17090 20570 2787 5681 8417 11559 14228 17104 205'.2 2795 5701 8429 11574 14265 17129 20008 2818 5767 r 11586 14270 17185 20617 2837 5839 8450 116 i 14289 17243 20717 2904 5848 8554 11087 14329 17255 20742 2?40 5885 8572 11885 14335 17206 20756 2918 5886 8575 11709 14337 17279 20768 2969 5946 8627 11754 14340 17280 20874 3009 6029 6629 11792 14363 17290 20889 3023 6037 8632 11798 14375 17306 20902 3035 6040 8C41 11860 14386 17300 20906 3143 6042 8677 11802 14423 173C2 20936 3229- 6052 8690 11893 14436 17468 20998 3279 8059 8731 11908 14427 17475 210O5 3285 6107 8741 11957 14498 17829 21048 3328 6148 8799 11980 14504 17567 21070 3355 6162 8808 12052 14550 17664 21130 3386 6172 8992 12050 14551 17669 21145 3189 6195 9020 12093 14590 17688 21182 Deze teekening geeft iets te zien van het bommenwerpen. 1.* is het ingewik kelde toestel, dat noodig is om de bommen te mikken, met een kompas en een peilinrichtlng; 2 is een brandbom, gevuld met termiet, die een hitte van 3000 graden kan ontwikkelen; 3. is een ontplofbare bom met verharde spits, die diep in het tref vlak dringt alvorens te ontploffen; 4. ty een bom met verspreiding. Bij het ontploffen hiervan springen de scherven naar alle zijden in een cirkel met een straal van ongeveer 30 meter; 5. is een Duitsche en 6. een Ingelsche bom. 3796 6202 9059 12097nMÜpR 12104 TWBF 17689 21185 3480 6232 9067 17699 21241 3511 6246 9106 12173 14648 17757 2125b 3547 (.269 9116 12175 14077 17765 21208 3584 6294 9121 12199 14690 17933 21281 3588 6151 9140 12211 14720 1J934 21344 161' 7 6356 9159 12223 14736 17943 21378 3656 0459 «m 12258 14771 17946 21446 3656 MM 9233 12274 14653 17952 21463 3665 6438 9261 12276 14666 17976 21496 3672 6470 9281 12265 14678 1(999» 2158G 3719 0497 9288 12314 14886 18012 21658 3722 6540 9302 12326 14904 18051 21744 3727 r»67 9110 12333 14972 10075 21770 3751 601» 9343 12485 15014 18096 21843 3753 6022 9424 12542 15035 18099 21859 3768 6709 9461 12508 15043 18110 21877 j» 3797 67.(8 9550 12576 16085 18152 31STHf 21949 3817 678'. 9559 12610 15089 18156 3840 0821 9588 12618 15090 18213 21957 1862 3831 9046 12631 15142 18297 21907 1863 683? 9047 12649 16164 18338 2197(1 1870 «Ml In de vorige stond 14388 m 482o STAATSLOTERIJ. VIJFDE KLAMS CEITtCMDS LUST Trekking van 8 Februari. /-58.0H No. 5356. 5.MO No. 5864. 1.5"!) No. 1473, 12609. 1.000 No. 6939, 9980. 16373. 400 No. 4901, 7094. 14018, 1966A f 200 No. 14201, 14683, 20300, 20892 100 No. 1673, 2734. 4596, 466* 10356. 20888, 21835. 2154 1251 14U0 1374 11 i 7 1836 19j>J 2183 2223 2277 2573 2656 2805 2859 i 2887 3UJ0 3UU3 3134 3344 34*4 354\ 3642 3674 3679 3089 38G8 3887 3977 40o" 4249 4327 4356 4394 4398 4465 4547 4563 4621 4041 46o 9 4ÖOJ 4aJ4 50T7 5102 5.45 6227 5265 8 5362 5437 5597 5846 5703 5707 5.46 6771 54.4 5945 6209 66ul 6882 6730L 8773 6770 6783 6356 6887 6987 7035 7396 7422 7437 7013 7627 PRIJZEN VAN ƒ70. 7784 10180 13152 15040 7789 11U8U lót./.) iuo4t> 7dU8 1U-84 13308 15650 78.3 1042a 13437 la.33 Bu.b 1Ujö2 13473 la807 8 31 ll'dtlu 13542 15848 8313 10656 1358a la903 8237 1U668 150.3 lo986 8340 10711 lob99 16074 6375 10817 13733 18077 8a.6 1083b lib 16 18038 8533 11144 13Jb8 lbibd 8a47 11216 14085 103.0 8093 11369 14138 163. 8710' 113o9 14107 10389 89 IJ 11422 14162 16402 8927 115.1 14277 I6a46 9100 11633 14377 lo6')8 9396 11b.o 14526 16678 9483 11094 14a42 10,,a 9529 11714 14aa4 1685a 9003 11832 14aS8 16870 9672 12071 14564 17152 9096 12181 14022 17272 97i3 12207 14725 17318 9760 12206 14882 17505 9859 12375 15051 17676 9884 12380 la080 17684 9962 12432 15109 17725 10017 12aOQ 15113 17313 10O38 12722 15127 17948 10050 12759 15275 18069 10094 12785 15201 18.59 10124 12849 15328 18840 101W 12906 15390 19105 10129 13050 15513 19107 10165 18127 15519 19186 192.3 19421 19482 19537 195.8 19657 18659 19809 19863 20014 20265 202.5 20361 2u4ad 20555 20553 20635 2084 7 208.8 20885 21081 21304 21327 21379 21422 21425 21437 2147« 21481 21517 21571 21605 21872 21929 11994 NIETEN. 1-641 3900 6874 10122 12903 15456 19WI 1112 4012 6937 10PI 12996 15872 19323 1113 4102 6900 1014 13005 15888 19346 1114 4119 6962 10166 la015 15989 19349 1168 4160 7000 10160 13027 16031 14365 1175 4180 7004 10170 1.1037 10035 19379 1181 4233 7078 10182 13047 16066 1939» 1193 4233 7118 10247 13227 16081 19402 1222 4250 7121 10269 '3238 16136 19439 1284 4167 7140 10300 13283 10143 19473 1.155 4284 7269 10333 132<»3 16177 19496 1309 4283 7320 10401 13334 16255 19531 1422 4352 7352 10429 13361 103(3 19672 1429 4389 7350 10440 13357 16361 19089 1449 4129 7359 10408 13402 16401 197fi6 1467 4454 7r7 10333 13425 16418 19803 1490 4456 7379 10543 13499 16470 16823 1495 4467 7394 10547 1S317 16475 19833 1803 4481 7414 10640 11529» 10614 1D830 1604 44P6 7471 10676 13581 16313 1P841 1732 449? 74T3 10060 13614 16545 19853 1741 4505 7600 10710 11610 10559 1980S 1761 4541 7513 10726 13629 16007 1 9900 1762 45'4 7517 10729 13664 10019 19V71 1859 4022 7545 10772 1371» 16821 19964 1935 4685 7555 10774 1.1747 16718 2Ó008 1948 4706 7579 107C5 13753 10759 20104 1P84 4737 7051 10814 13775 16772 20115 2019 477(1 7834 10913 1*805 16659 20131 2082 4736 7050 10910 11813 16667 20534 2028 4855 7074 10930 13808 10974 20260 2055 4877 7680 11017 13900 16904 20261 2999 48P6 7"*4 110«3 1*910, 18*71 4 2169 4895 7711 11051 13C48 16930 20304 2191 4914 7733 11108 14024 16960 203C5 2193 4930 7752 11193 14054 17075 20155 2*04 4963 7785 11139 14064 17077 20170 2251 4977 7843 11217 14088 17110 20416 2256 6005 7855 11219 14111 17118 20443 2321 5039 7909 11302 14139 17137 20453 2371 5094 7916 11304 14179 17197 20500 2376 5119 7958 11330 14103 17209 M51T 2397 5120 7982 11341 14215 17228 20622 2404 5130 8020 11357 14254 17305 20544 2418 5138 8071 11.761 14288 17345 20504 24.19 5170 8090 11384 14300 17346 20592 2477 5255 8112 11393 14210 17354 2063» 2499 5278 8123 11417 14331 17355 20636 2317 3303 8140 11432 14347 17478 20606 2528 5319 8181 11442 14197 17400,20743 2660 5347 8189 11445 14398 17503 20815 20P8 5300 8202 11505 14412 17537 20821 2072 5424 8284 11519 14480 17540 20857 2722 5440 8314. 11340 14401 17357 20667 2731 5489 8346 11541 14497 17577 209S1 2717 3407 8389 ll 547 14310 17637 20961 2738 0380 S4l5 11614 14501 17678 20977 2755 5566 8448 11641 14389 17717 20982 8 all 2 11677 14594 17731 21017 8523 11737 14643 17736 21043 8652 11818 14682 17795 21069 8562 11855 14702 17846 21125 8612 118H9 14717 17887 21136 8050 11871 M746 17935 21225 8664 11878 14784 17951 21259 8703 11889 14806 18006 31262 8782 11946 14820 18023 21203 8B17 11903 14845 18033 21322 88.15 11971 14864 18038 21324 8803 12033 14905 18074 21332 8923 12048 14949 18250 21339 8944 12000 14904 18279 21302 0940 12079 14970 18294 21407 8960 12110 15002 18327 21460 8977 12120 15034 18332 21484 9055 12172 15083 18339 21491 9101 12139 13153 16415 21514 9175 12167 13158 18464 21515 9258 12235 15191 18485 21529 9270 12243 15196 18505 21551 2778 5617 2804 5663 2819 6674 2875 5075 2937 5760 2994 5787 3020 5833 3051 5910 3060 5940 3074 5952 3081 5956 301,7 6967 3101 5968 3173 5972 3175 5991 3206 6015 3217 602.1 3236 6033 3253 «064 3311 6080 3319 6116 3339 6145 3381 6153 3439 0178 3482 6181 3500 8200 3532 6323 14465; 19763 m t 19743. 9275 12272 15211 18574 21565 /U286 12300 15217 18664 21577 9361 12303 15245 18088 21030 9471 12382 15248 18700 21842 9508 12389 15302 18709 21648 3540 6457 19568 12464 15315 18720 £1679 3548 646Gp9013 12475 15343 18772 21711 3549 64?8 9691 12519 15377 18807 21716 3650 6488 9.28 12530 15430 18821 21740 3003 0585 9765 12549 15465 18828 21785 3635 6397 9775 12565 15305 18848 21798 3673 6013 9820 12041 15506 18861 21800 3784 0633 9894 12647 15531 18876 21818 4 3787 6601 9912 12681 13541 18965 21832 1798 €075 0937 12082 15888 18973 21833 3800 0680 905O 12592 15002 lÜ>15 21355 3820 6704 9993 12700 15629 19094 21860 3830 6728 - 10078 12740 15633 19128 21807 3844 0749 10086 12813 15041 19162,C18W 3875 6750 10088 12851 13739 19160 21907 3893 6758 10099 12935 15743 19182 21968 3895 8797 10113 12P44 15781 19211 21974 3944 (1805 10121 12971 13791 19270 In d« vorifc ln«t stond2918 «fc a MM

Schoonhovensche Courant | 1940 | | pagina 4