r DE -KOOKMETHODE! Lotisico ONGELOOFLIJK SNELLE K00KMETH0DE VINDT OVERAL WAARDERING! w WAST ZONDER VERDERE HULP CABOORT's Plaatselijk nieuws Rechtszaken Sa mbo de Olifant. BOERENKNECHT, BOERENKNECHT JUefdadigltcids Uitvoering Roode Kruis werk in Finland De Schandpaal Bal na! Landbouwzaden Wasproeven bewijzen, dat an dere methoden verouderd zijn NUTSSPAARBANK TE SCHOONHOVEN Hoofdprijs ff 100.000 GELUKSKANTOOR Plaatselijk nieuws 9 DERDE BLAD. MMLAB TOOR llitU-HOLLAND EU UTRtCHT SchoonhoTenseht Courant WOENSDAG 28 FEBRUARI 1940 AmmentoL Op advies van den archi tect der Synode, die onlangs de Ned. Herv. Kerk bezocht, zijn in het interi eur der kerk eenige veranderingen aan gebracht. De twee psalmen- en gezan genborden, dateerend uit 1800, naast de preekstoel, zijn lager gehangen en de electrische lampen een meter hooger, waardoor de drie koperen kronen in het midden beter tot hun recht komen en tevens een betere verlichting wordt verkregen. 4 Alblasserdarit. In het gebouw „Con cordia" heeft de Chr. muziekvereen. „Soli Deo Gloria" epn goed geslaagde uitvoering gegeven. Onder luid applaus deelde de voorzitter mede, dat besloten was, een collecte te houden voor Fin land, welke opbracht f 21,50. Dit bedrag zal aan een daarvoor bestaande com mis sie worden overhandigd. De Knapenvereeniglng „Rehoboth" en de melsjesvereeniglng „Het Mosterd zaadje", hielden hun Jaarvergadering. Na de» gebruikelijke verslagen voerden afgevaardigden het woord, er werden verschillende onderwerpen behandeld, de Jongens hielden een voordrachtwed strijd en de meisjes een leeswedstrijd. Ds. J. J. Wielenga heeft het slotwoord gesproken. Ouderavond. Bleskensgraaf. In de School met den Bijbel werd de jaarlijksche ouderavond gehouden, die druk bezocht was/ Nadat de bijeenkomst met gebed en het zangen van een psalmvers was geopend, sprak el hoofd der «ohool, de heer H. Vink, een kernachtig openingswoord, waarin gewezen werd op jde ernst van de taak der opvoeding voor ouders en onderwij zers beide. De kinderen der hoogste klas sen geven op onderscheiden wijze blijk van hetgeen geleerd was. Het bestuurs lid Van den Berg hield een keurige in leiding over de schoolstrijd, waarbij hij opnieuw de moeilijke worsteling der va deren voor de geest riep. In een taalles Werd den ouders een en ander op dit gebied getoond, waarna de onderwijze res, mej. Van Breugel, een referaat hield over „Kinderangst". Het slotwoord sprak de heer B. Haan, voorzitter, die met dankgebed sloot. In de pauze was gele genheid hetwerk der leerlingen te be zichtigen, waarbij tan de moeders voor al het met veel zorg vervaardigde hand werk belangstelling vroeg. Bteakensgraaf. De gemeente-begroo ting 1940 is door Ged. staten goedge keurd. Bleskensgraaf. De Chr. Schoolvereeni- hield onder leiding van den heer B. Hzn. haar jaarvergadering. Na een openingswoord van den voorzitter olgden jaarverslagen van den secretaris penningmeester K. Aantjes. In verband et het bedanken wegens hooge leeftijd het bestuurslid De Vroomen moest deze vacature worden voorzien. Geko- -n werd A. de Hoop, herkozen J. A. Jon- eneel. De voorzitter sprak met groote waar- eerjng over het scheidend bestuurslid Vroomen, die als mede-oprichter der -hooi geen moeite en tijd gespaard eeft om de school te doen bloeien, en 'ens woning een tehuis voor het onder zend personeel was. Tot slot sprak de oorzitter over de geschiedenis van Jozef verband met het onderwijs, waarna et gebed werd gesloten. De Jaarcollecte .cht f 515 op. Brandwijk. De rijksveldwachter heeft den veehouder B. alhier een buks In ag genomen, wegens overtreding der urwapenwet. Giessen-Nieuwkerk. Nu de sneeuwlaag de landerijen ls weggedooid, vinden landbouwers tientallen doode mollen, el een bewijs hoe streng de winter is eweeet. Giemen-Nieuwkert. Gevonden: een be lastingplaatje. Terug te bekomen bij J. W. van Doorn te Peursum. Benoemd. Groot-Ammer*. De heer K. Heijboer, Volontair ter secretarie van Molenaars graaf, is met Ingang van 1 Januari ^J. benoemd tot tijdelijk ambtenaar ter se cretarie. Gemeenteraad* vergadering. Haastrecht. De gemeenteraad komt In openbare vergadering bijeen op Vrijdag 1 Maart voormiddags 10 uur. De agenda vermeldt o.m.: verzoek van de stichting „Borgstellingsfonds voor Gouda e.o." om de Jaarlijksche bijdrage in plaató van 1 tent op 2 cent per inwoner te bepalen. Verzoek van het bestuur der vereenlglng voor L.O. op gereformeerden grondslag, om voorschot op de vergoeding. B enW. «tellen voor het voorschot te bepalen op f 1.210.14. Idam vfcn het bestuur van de R.K. Lagere School. B. en W. stellen voor het voorschot te bepalen op f 2.440.20. Adres van den Algemeenen Nederland- schen Politiebond inzake de bezoldiging veldwachters. B. en W. adviseeren afwij zend. Voorstel tot verlenging van de gel digheidsduur en wijziging van de te- beersverordsning yoor de bedrjjvw zoek van W. C. Steenkamer om over name van het onderhoud door de ge meente van de klinkerbestrating voor een uitweg naar de Parallelweg. B. en W. adviseeren de raad hiertoe over te gaan twee jaren na het gereed komen daarvan. Verzoek van het burgerlijk arm bestuur om voor een halfjaar gelden be schikbaar te mogen stellen voor de uit zending van een t.b.c. patiënte. B. en W. adviseeren het crediet toe te staan. Ver zoek van de ^jongerengroep van de Bond van Kaasproducenten, afdeeling Vlist en Haastrecht, om ten behoeve van een 2- jarlge landbouwcursus een subsidie toe te staan van f 15. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. Verzoek vai^ J. M. de Graaf om verhooging van salaris als meteropnemer-incasseerder van het G.E.B. en meteropnemer van het G.W.B. B. en W. stellen voor met ingang van 1 Januari 1940 de wedde van J. M. de Graaf te verhoogen met f100 en te bren gen op f 400 en de wedde van L. Groe nendijk als geldophaler van het G.W.B. te verhoogen met f 45 en te brengen op f 375. Voorstel van B. en W. tot benoe ming van de heeren N. Meulman en W. Brouwer de Koning tot onbezoldigd amb tenaar van de burgerlijke Stand. Voorstel van B. en W. om in principe te besluiten tot verbouw van de openbare lagere school. Hei- en Boeicop. Vermoedelijk door de hooge waterstand in onze Polders is de mollen vangst in deze gemeente bijzon der schaarsch. Waarschijnlijk zullen de ze dieren zijn. omgekomen of gevlucht naar hoogere oorden. Dit is voor degenen die voor deze winter een vergunning hadden verkregen voor het vangen en dooden dezer dieren een tegenvaller. Jaarsveld in 1939. Jaarsveld. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering hield de Voorzitter zijn nieuwjaarsrede, waaraan wij het volgen de ontleenen. Door het intreden van de gespanne in ternationale toestand, had ook hier vor dering van paarden en auto's plaats. Van de eerste werden twee en van de tweede vier stuks geschikt verklaard, waarvoor resp. werd uitbetaald f 840 en f 4650. Uitbetaald werd aan kostwinnaarsver- goeding (aangevangen 29 Aug f 6304.10 of gemiddeld f 335 per week. Tot de be langrijke raadsbesluiten behoort de toe treding tot de spaarregeling; reorganisa tie vleeschkeuringadienst; aansluiting fraude-risico, overname Lange Zandpad en verbetering Graafdijk. De bevolking bestond 1 Jan. 1939 uit 1435 zielen; op Iv'Jm). 1940 uit 1378 zielen. Voor centrale werkverschaffing werd uitgegeven "f 225.01; voor de gemeentelijke f 2498.89, terwijl aan steun werd uitgegeven f 5055,03. Het hoogst aantal werkloozen per dag bedroeg 63, het laagst 1, het ge middelde cijfer was 15. Tot slot betuigde spr. zijn erkentelijkheid aan het alge meen steuncomité voor het belangrijk bedrag, geschonken voor leniging van de nood. Wethouder De Gier dankte den voor zitter en daarna werd' overgegaan tot be handeling van de agenda. BURGEMEESTER J. AALBERS HERBENOEMD. Krimpen a.d. IJssel. Bij koninklijk be sluit is de heer J. Aalbers herbenoemd als burgemeester dezer gemeente. L&ngerak. De tuin van den polder Langerak is verhuurd aan den hoogsten inschrijver, den heer D. v. d. Laan te Nieuwpoort. Langerak. De in de Ned. Herv. Kerk tijdens de rede van ds. J. Slok van Wijk en Aalburg gehouden collecte, heelt ruim f 24 opgebracht. Lange Ruige Weide. In de jaarverga dering van de vereeniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met den Bijbel te Waarder en Lange Ruige Weide, werd een batig slot bekend gemaakt van f 1015.07*/i. Bij de bestuursverkiezing, aftredend G. de Bruijn, niet herkiesbaar en A. Hoo- gendijk,, herkiesbaar, werden met groote meerderheid van stemmen gekozen T. Kastelein en A. Hoogendijk. In April zal de school' 50 Jaren bestaan. Besloten werd dit feest niet onopgemerkt te doen voor bijgaan. doch op bescheiden voet met de kinderen dit feest te herdenken. Varkenspeet geweken. Lange Ruige Weide. De varkens van de veehouders L. C. Z., G. H„ E. T. en A. H., zijn genezen verklaard. In deze gemeen te is thans geen besmettelijke veeziekte meer. t Lange Ruige Weide. De veehouder G. H., alhier, heeft zijn varkens vervoerd van besmet terrein naar een abottolr zonder vergunning. De gemeente-veld wachter heeft proces-verbaal opgemaakt. TERAARDEBESTELLING K. BROERE Cz Lekkerkerk. Maandagmiddag is ondef groote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer Klaas Broere" Cz., directeur van het waterleidingbedrijf „Lek en IJssel", wel ke functie hij vart de oprichting ia 1911 A* heeft vervuld. Nadat de kist in de groeve was neer gelaten, sprak de heer J. Aalbers, bur gemeester van Krimpen a.d. Ussel, en voorzitter van de Commissie van Beheer van het waterleidingbedrijf. Hij wees op de arbeid van den heer Broere, die het bedrijf mee groot gemaakt heeft. Mr. G. C. van der Willigen, burgemeester van Lekkerkerk en secretaris der commissie van beheer van het waterleidingbedrijf sprak namens de ambtenaren woorden van afscheid. Nëtdat ds. U. van Dijk een stichtelijk woord had gesproken, dankte de zoon voor de laatste eer, aan zijn va der bewezen. Het personeel van het bédrijf heeft zijn directeur ten grave gedragen en van den watertoren woei ds vlag halfstok. Op verzoek waren er geen bloemen. Lekkerkerk. Bij het te Gouda door den rijkszuivelconsulent afgenomen examen Voor melkcontroleur is geslaagd de heer F. de Bruin. Gevonden: een rijwielbelasting - merk. Te bevr. gem.-veldwachter A. Stam, Julian astraat 46. Moercapelle. De afdeeling Volksonder wijs gaf, in de Zaal van den heer A. P. Versloot een gezellige avond. Ondanks het slechte weer was de zaal goed bezet. Er heerschte een prettige stemming en het gebodene viel zeer in de smaak. Jaarvergadering burgerwacht. Molenaarsgraaf. Vrijdag hield de bur gerwacht in het raadhuis te Molenaars graaf haar Jaarvergadering onder voor zitterschap van den eere-voorzitter, bur gemeester Brouwer. Na de opening bracht de secretaris W. A. Brandwijk zijn jaar verslag uit en kwam tevens met de reke ning en begrooting ter tafel. Aftredend bestuurslid was dit jaar de secretaris, de heer Brandwijk, die bij acclamtie werd herkozen. Vervolgens vond de uitreiking plaats van een medaille voor bijzondere toewijding aan den commandant, den heer H. A. de la Bije Deze uitreiking ge schiedde door 'tien eere-voorzitter. Als slot volgde de uitreiking der prij zen van de schietwedstrijden, waarvan de uitslag was: Klasse A. Ie prijs A. van Meeteren; 2e prijs J. Hou weling; 3e prijs P. Tas; 4e prijs J. de Ruiter, 5e prijs A. Suiker; 6e prijs A. lijkelenboom en 7e prijs J. Stoel. Klasse B. Ie prijs A. van Meeteren Az„ 2e prijs F. van den Berg, le prijs D van Dam; 4e prijs P. de Haan en 5e prijs L. Molenaar. Klasee C. Ie prijs C. Korevaar Adrz.; 2e prijs burgemeester Brouwer; 3e prijs M. Brandwijk. Klasse D. le prijs J. Kazen; 2e prijs N. Stam; 3e prijs L. A. Stam; 4e prtjs C. A. van Rees. Troostprijzen: C. W. Korevaar, J. Ver- meij, W. F. Stam en M. Vogel. Nieaw-LekkerUnd. In de Ned. Herv. Kerk te Kinderdijk is Zondag een extra gift van I 10 gecollecteerd, bestemd voor de kerkvoogdij. Aan de firma J. C. de Jong, fabriek van pijpleidingen alhier, is door de N V. Scheepsbouwwerf Gebr. Pot te Bolnes op gedragen de levering van de complete scheepspij pleiding - installatie, bestemd voor twee KJN.S.M. schepen. Tevens ontving bovengenoemde fabriek de opdracht van de N.V. machinefabriek Gebr. Stork en Co. te Hengelo voor de pijpleiding van de motor-installatie voor deze schepen. Aangezien eenige leden, alsmede de directeur van het christelijk mannen koor „Inter Nos" gemobiliseerd zijn, heeft de vereeniging haar repetities gestaakt. De landbouwer J. J. had het geluk een groote bunsing te vangen in een val, welke hij in het kippenhok had geplaatst. „Helpt Elkander". Ouderkerk a.d. IJssel. Zaterdagavond heeft de Plaatselijke Vereeniging voor Ziekenhulsverpleging „Helpt Elkander" in de bovenzaal van den heer T. Ouwer- kerk op het dorp, een vergadering onder voorzitterschap van den heer C. Bouter. De penningmeester, de heer W. v. Rijs wijk, bracht het jaarverslag over 1939 uit, waaruit bleek dat de rekening «loot DonAerdaf 29 Februari. Hilversum I. 1875 M. en 414.4 M. AVRO uitzending. 8.00 Berichten ANP; 8 10 Gramofoon, 10 00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoon; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Omroep Or kest en Solist; 11.00 Voor de vrouw; 11.15 Omroep Orkest en Solisten; 12.15 Gra mofoon; 12.45 Berichten ANP en Gramo foon; 1 00 De Vagebonden en Soliste; 1.45 Gramofoon; 2.00 Voor de vrouw; 2.30 Zang *en Piano; 3 00 Brei- en Borduur- cursus; 3 45 Gramofoon; 4.00 Voor zieken en thuiszittenden; 4.30 AVRO Musette Ensemble (opn 5.00 AVRO Weekkalei- doscoophierna. Gelukwenschen5 30 AVRO Amusements Orkest en Solist; 6 30 Sporthalfuur; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Voor militairen; 7.30 Engelsche les; 8.00 Berichten ANP en Mededeelingen 8.15 Concertgebouw Orkest (c a. 9.10 Cy clus: „Boukers van Nederland overzee"-; 10 35 Gramofoon; 11.00 Berichten ANP; 11.10 AVRO Dansorkest, 11.40—12.00 Gramofoon. Hilversum II. 301.5 M. 8 00—9 15 KRO; 10.00 NCRV; 11 00 KRO; 2.00—12.00 NCRV. 8.00 Berichten ANP; 8.059.15 en 10.00 Gramofoon. 10.15 Morgendienst. 10 45 Gramofoon; 11.30 Godsdienstig halfuur; 12 00 Berichten; 12.15 KRO Orkest; 12 45 Berichten ANP en Gramofoon; 1.10 KRO Orkest-en Solisten; 2.00 Handwerkuurtje; 3 00—3.55 Gramofoon; 4.00 Bijbellezing; 5 00 Gramofoon; 5.15 Handenarbeid voor de jeugd 5 45 De Postillons en Gramo foon; 7 00 Berichten; 7.15 Boekbespre king; 7 45 Gramofoon, 8 00 Berichteh ANP en Herhaling SOS berichten; 8.15 Gramofoon; 8 45 Causerie: „In Gelre's dreven 9.15 Orgelconcert; 10 00 Berich ten ANP en Actueel halfuur; 10.30 Apol lo Ensemble; 11.15 Gramofoon; 11.50— 12.00 Schriftlezing. met een nadeelig saldo van ruim f 200. Ook de heer A. Holdermans, secretaris gaf zijn jaarverslag. Daarna Vülgde de verkiezing van drie bestuursleden. De heeren A. Holdermans. P. Goudriaan en P. Pols werden met algemeene stemmen herkozen. Tot lid van de commissie van controle werd benoemd, in de vacature van den h,eer Joh. C. van Reeuwijk, de heer Jac. Rietveld. Na vaststelling der bedragen, te «torten in het cont.ibutie- reaervefonds, en voor het Groene Kruis, werd het voorstel van het bestuur, aan gaande enkele wijzigingen^an de arti kelen 3, 6, 8, 11, 12, 36 en 40 behandeld, waarna de rondvraag werd gehouden. Hierna werd de vergadering gesloten. Oudewater. Tegen drie verlofhouders heeft de politie proces-verbaal opge maakt wegens overtreding der Drank wet. De betrokken sterkedrank en het bier zijn in beslag genomen. Ned. Herv. Kerk. Polsbroek en Vlist. Bij de Maandag in de consistoriekamer gehouden stemming werd als notabel herkozen de heer G. van der Neut en gekozen in de vacature van den heer P. H. van Rinsum. die bedankt had, de heer L. Markus. Als kerkvoogd werd herkozen de heer A. Koolman en gekozen in de vacature van wijlen den heer L. Hoogenboom. de heer J. Bassa. Hooivordering. Reeuwijk. Dezer da^en zullen in deze gemeente de boeren het door defensie gevorderde hooi moeten leveren. Even als in andere gemeenten hebben de boe ren ook hier dit jaar zeer weinig hooi. Verschillende veehouders komen door deze hooivordering dan ook in een moeilijke positie. Mede door de abnor- hale strooprijzen wordt de toestand voor hen nijpend. Coop. Boerenleenbank. Reeuwljk. De heer A. van Spengen heeft wegens gevorderde leeftijd be dankt als voorzitter van de Coop. Boe renleenbank. De Nieuwdorperweg. Reeuwijk. Het bestuur van de polder Reeuwljk heeft aan den aannemer C. Bontenbal onderhands opgedragen het Vrijdag 1 Maart. Hilversum I. 1875 M. en 414.4 M. 8.00 VARA; 10.00 VPRO; 10.20 VARA; 12.00 AVRO, 4 00 VARA. 7.30 VPRO; 9.00 VARA; 10.40 VPRO; 11.00—12.00 VARA. 8 00 Berichten ANP en Gramofoon; 10 00 Morgenwijding; 10.20 Gramofoon; 10 40 Declamatie. 11.00 Zang, Piano en Gra mofoon; 11.30 Orgelspel ;12 00 De Palla- dians; 12.45 Berichten ANP en Gramo foon: 1.00 AVRO Amusements Orkest en Soliste. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Disco- causerie,, 3 00 Pianovoordracht; 3.30 AVRO Dansorkest: 4 00 Gramofoon; ziek (met toelichting)4.305.00 Piano voordracht; 5 05 Voor de kinderen; 5.30 Gramofoon: 6 00 Orgelspel; 6 30 Lezing: ..Kunstbenadering en kunstbeoordeeling"; 650 Zang en Piano: 7.00 Cyclus; „Het beginselprogramma der S.D.A.P."; 7 18 Berichten ANP. 7.30 Berichten; 7.35 Voor. de jeugd; 8 00 Fluit en Clavecimbel; 8 30 Cyclus: „Verworvenheden, die niet ver loren mogen gaan"; 9.00 Radiotooneel; 9 30 Gfamofoon; 10.00 Radiotooneel met muziek; 10 40 Avondwijding; 11.00 Berich ten ANP; 11.10 Jazzmuziek (Gr.pl.); 11.40 12.00 Gramofoon. Hilversum II. 301.5 M. Algemeen Pro gramma verzorgd door de KRO. 800 Berichten ANP :8059 15 en 10.00 Gramofoon; 11.30 Bijbelsche causerie; 12 00 Berichten; 12.15 KRO Melodisten en Solist (12.451.10 Berichten ANP en Gramofoon)2 00 Orgelconcert; 3.00 Gra mofoon; 330 Pianovoordracht; 3.45 Gra mofoon; 4 00 Painovoordracht; 4.15 Gra mofoon; 4 30 Zang en Piano; 4.45 Gra mofoon; 500 Zang en Piano; 515 KRO Orkest en Solfcst; 6.00 Gramofoon; 6.20 KRO Orkest; 7.00 Berichten; 7.15 Cause rie over Anthony Fokker; 7.35 Gramo foon; 8 00 Berichten ANP; 8 15 KRO New Style Artists; 9 00 Gramofoon; 9.30 KRO Symphonic Orkest en Solist; 10 30 Berichten ANP; 10 40 Gramopfon; 10 45 Paul Godwin en zijn Solisten Ensemble; 11.1512.00 Gramofoon. onder profiel brengen van de Nleuwdor- perweg. Als dit werk gereed is, zal de asphalteering publiek worden aanbe steed. Brandweer. Reeuwijk. Wegens vertrek uit de ge meente is aan den heer J. Blonk op diens verzoek eervol ontslag verleend als lid van de "plaatselijke brandweer, af deeling motorspuit. Op zijn verzoek is aan den heer Aart van Vliet wegens hooge leeftijd eervol ontslag verleend als verzorger van de brandspuit no. 1 in de afd. Randenburg. Aanbesteding. Waddinxveen. Het ingenieursbureau Stuurman en Zn. heeft aanbesteed het bouwen van een fabrieksgebouw voor de N.V. Eerste Waddinxveensche Stoom- meubelfabriek v.h. de firma Schaik en Berghuis, welk fabrieksgebouw kort ge leden door brand werd verwdest. Laagste Inschrijver was de heer J. Reijm voor f 78.734, hoogste inschrijver, was Th. Vomet te Leiden voor f 97.897. Waddinxveen. Gevonden: Paar oor- warmers bij M. Pijpers, Noordeinde 101; stalen meetlint bij de Jager, Oranjelaan 17; rijwiellantaarnkop. bureau van poli tie; beige en zwarte want, bureau van politie; bruine alpinomuts bij J. de Jong Noordeinde; shawl bij G. Uitbeijerse, Henegouwerweg 98; hoes van een auto, bureau van politie. KANTONGERECHT UTRECHT. De Kantonrecht te Utrecht heeft o.m. veroordeeld wegens; Te laat doen arbeiden: M. H. B. te Usselstein, f 5 of 2 d. Het werkboekje niet bij zier. hebben; H. den U. te Jaarsveld, 2 of 2 d. Het geldig keuringsbewijs van eer huurauto niet ter inzage geven: C. B. te Schoonhoven, f 5 of 2 d. Als bestuurder van een motorrijtuig niet behoorlijk uitwijken naar rechts en autorijden met verblindende verlichting: J. de R. te Nleuwerkerk a.d. IJssel, f 12 of 4 d. en f 5 of 2 d. 65. Den volgenden dag gffcgen ze weer vroolijk op stap. Ing knoopte de dekens weer in een doek en na een paar uur kwamen ze weer in de bewoonde wereld. Daar in de verte is een paleis, zei Jan, en Flip juichte: Wat hebben we hier een mooi gezicht op die stad in het dal. Ze gisten nog niet, dat dat p^iei* hen grootste avontuur zou brengen van de heele reis. 66. We gaan de stad in om kleeren te koopen, stelde Ing voor en dat vonden de jongens een fijn plan. Maar opeens stond er een man voor hen, die wee- se lijk verbaasd uitriep: Neen maar, wat is dat. Twee jongens met net zulke groo te ooren als onze sultan de laatste we ken heeft. Misschien is nu de oplossing nabij. Ing snapte niets van het verhaal, maar de jongens werden bang en ze na men meteen de vlucht. WOENSDAG 28 FEBRUARI 1946 Geboren JOHANNA Dochter van P. PARRE. A. PARRE—KOEVOET. Schoonhoven, 26 Februari™ 1940. Voor de vele blijken van deel neming tijdens de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Va der, Groot- en Overgrootvader JAN ST1GTER, betuigen wij onzen hartelijken dank. - Inzonderheid aan Dr. WERKMAN en Assistent en Zuster CL. DEN ADEL, voor de goede ver zorging. FAMILIE STIGTER. Gouderak. Februari 1940. Voor de vele en Innige bewijzen van deelneming, ondervonden bij het smartelijk verlies van onzen zeer geliefden en onvergetelijken Man. Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer W. A. VAN KEKEM, betuigen wij onzen zeer hartelij ken dank. Bijzonder aan Heeren Kerk voogden en Notabelen der Ned. Herv. Kerk, alsmede voor het har telijk medeleven der bevolking van Amelde. Namens de Familie: K. E. VA NKEKEM POSTMA. Ameide, Februari 1940. Gevraagd per 1 Mrt. aA. of eerder op gem. bedr.: EEN FLINKE INW zeer goed kunn. melken en ploe gen en verdere werkz.h. will. verr. Ned. Herv. of Ger. Godsd. Brieven met opgaaf van verlangd loon enz. aan C. VEROL'ME Jz. - Groeneweg C 88 - Nw. Tonge. Gevraagd tegen 15 Maart of eerder EEN FLINKE NETTE P.G.; goed kunn. melken en rijden bij P. C. NELL - Kerkehout 97 Wassenaar. GEVRAAGD begin of half Maart: EEH B0EREHKHECHT. Liefst onder de 20 Jaar. J. VAN T ZELFDE - Noordeloos. TERSTOND GEVRAAGD: EEN GEVORDERD BAKKERSLEERLIHG (of HALFWAS); niet beneden 18 Jaar. bij P. v. d. DOOL ZONEN. Bergambacht. GEVRAAGD: EEH HUISHOUDSTER, boven de 50 jaar; in een arbei dersgezin van 4 personen; wasch buitensh. Adres C. v. MEIJEREN, Ouderkerk a.d. IJssel - B 150. Mevrouw JELLEMA - Bilderdijk- laan 26 - Voorburg bij Den Haag. vraagt voor zoo spoedig mogelijk: NET MEISJE, v. d. en n.; zelfstandig kunnende werken en koken; v. g v. Mevr. BAGGERMAN - Plasoord 23 Hillegersberg - Tel. 42507 - vraagt FLINK MEISJE, v. d. en n. Loon 25 tot 30 p. m. GEVRAAGD Eenvoudig KAMERMEISJE, intern; f 20- salaris en verval. BAD-HOTEL - Baam. GEVRAAGD MEISJE-ALLEE H, ivoor dag en nacht; eenvoudig kunnende koken; P.G.; v. g. g. v. Schlmmelpennincklaan 34 Den Haag. ALGEMEEHE VERGADERIHG fvan de OHDERLIHGE BRAHDVERZ. „SAMEHWERKIHG" te Lopik Dinsdag 12 Maart 1940, voorm. 10 uur, ln 't Café van A. DE1 WITH te Lopik. dorp. De rekening ligt vanaf heden, gedurende 10 dagen, ter inzage van deelnemers bij den penning meester, den Heer D. VERBURG te Lopik. Het inleggeld voor 1940 41 be draagt 34.45 per 1000 - deel name. H. C. KOOI - Directeur. door de Rederiikertkamer «Excelsior» te Stolwijk, voor het op Zaterdag 2 Maart bij |oh. Nomen. Heropvoering van het tooneelspel wclwillmedewerking van 't Strijkje. Entree 25 ct. Aanvang 7.45 uur Toegang boven 16 jaar. HEER ZOEKT KOSTHUIS te Schoonhoven - Zit-Slaapkamer. Week-end afwezig. Brieven, met prijsopgaaf en nadere inlichtin gen, onder No. 2635, aan het Bureau van dit Blad. Bij Willem Visser! Kerkstraat No. 6 - Schoonhoven is verkrijgbaar le kwaliteit VET SCHAPENVLEESCH a 40 ct. p. p. M0DERH EIKEH ORGEL fabrikaat Leonhard, aangeboden, met doorloopende harp, als nieuw, betaling ln overleg met kooper, Te zien bij J. A. GROENEVELD, Schoonhoven. speciaal Grps- en Klaver zaden zijn in de beste kwali teiten, vporzien van analyse Wageningen, aan zeer goed- koope prijzen verkrijgbaar bij C. HERMANS - VENRAY (L.) DRUKKERIJ VAH HOOTEH Schoonhoven Sinds een eeuw komt men tot ons voor Druk werk of men keert spoe dig tot ons terug „Waarom zou de huisvrouw onnodig veel tijd aan de was tobbe doorbrengen? zeiden de scheikundigen in ons groje fabriekslaboratorium. ,,Wij zien niet in, waarom de was niet in minder tijd gedaan kan worden dan nu. Iedere vrouw heeft recht op een kortere wasdag. Wij zullen haar die geven Na langdurige onderzoekingen ontdekten zij: NIEUWE R1NS0 WASKETEL WORDT WITTER 2minufen SCHEIKUNDIGEN DOEN DE WASt Deze grote geleerden deden een gewone gezinswa» op alle mogelijke manieren. Ze ontdekten, dat Rinso het goed het helderst maakte. Maar dat wisten ze al, dus deden ze steeds meer proeven. „Wij zullen Rinso nbgbeter maken",zeiden ze. „Wij zullen het ook geschikt maken om te koken I" NIEUWE KRACHT ONTDEKT! Ze ontdekten een nieuwe waskracht. Ze gaven die aan Rinso Kracht, om het goed sneeuwwit te koken in 2 minutenU kan het ook langer laten koken, maar nodig is het nietl Slechts 2 minuten koken en het belangrijkste deel van de was is gedaan I „STRALENDE HELDERHEID ZEGT DE HUISVROUW „Leve Rinso! zeggen de huisvrouwen. „Het goed is witter dan ooit. Het is haast niet te geloven!". Het is helderheid, die blijft. U hoeft niet meer bang te zijn, dat het witte linnen geel wordt na de schitterende ,,Rinso-2-Minuten-Kookmethode". En U hoeft het slechts eenmaal te koken 1 MINDER GASVERBRUIK Nu 2 minuten koken voldoende is voor de was, wordt het gasverbruik veel minder. Dit betekent, dat U minder geld uitgeeft op wasdag. Is die besparing, vooral in deze tijd, niet veel waard? Duizenden vrouwen roepen: „Ja!". Dit is nog een belangrijke reden, waarom ze Rinso gebruiken. WEG MET DE OUDERWETSE METHODEN I Zeg al die methoden, die voor U gezwoeg en voor het goed slijtage betekenen, vaarwel I Nu geen schadelijk geboen meer met zachte zeep en ouderwetse zeep poeders. Zet het goed 's nachts in de week en kook het de volgende dag in Rinio, ÉÉN METHODE EN ÉÉN WASMIDDEL Hoe eenvoudig I Rinso is alles, w at U nodig heeft voor de gehele grote was. De nieuwe Rinso geeft een overvloed van heerlijk, vet sop, meer dan genoeg voor de grootste was. NIET VERHOOGDE PRIJS iet .OVEHVET Lid van en gecontroleerd door den Nederlandschen Spaarbankbond 0 Minimum inlage: 20 cent 0 Rentevergoeding: 2.70°/o per jaar 0 Spaarbusjes! Absolute geheimhouding. A.s. Maandag trekt Nog enkele no.'s verkrijgbaar f 2.50 Gratis trekkingslijsten. Haast U naar het adres van vertrouwen5 HOOFDAGENTSCHAP VAN LOTISICO KERKSTRAAT 3 - SCHOONHOVEN - GIRO 252132 - TELEFOON 12% en onze bekende agenten. Geheimhouding verzekerd. Regelmatig geadverteerde goe deren - betrouwbare goederen Volksonderwijs. Berkenwoude. De afdeeling Volkson derwijs hield een ledenvergadering. De voorzitter opende de vergadering, waar na de notulen werden voorgelezen en goedgekeurd. Uit de rekening en verant woording van den penningmeester bleek, een batig saldo van f 74.27 aanwezig te zijn. Het aftredende bestuurslid J. C. de Besten werd bij acclamatie herkozen. Als drie nieuwe bestuursleden werden geko zen de heeren A. Boer, Zuidbroek., Berg ambacht, L. de Vries, Benedenheul, Stol wijk en P. Stolker alhier. Na nog verschillende punten te hebben behandeld in belang der vereeniging. sloot de voorzitter de vergadering. Na afloop werden verschillende nieuwe le den ingeschreven Hoornaar. Bij P. de G. ontstond schoor steenbrand, welke door krachtig ingrij pen door de bewoners kon worden ge- bluscht. De woning was van onder tot boven vol roet. Nu de poldergemalen functloneeren komen doode palingen en witvisch in groote hoeveelheden de polders af en men ziet deze de boezem afdrijven. De teruggang van de vischstand zal nog erger blijken dan verwacht werd. Mej. P. Verspui heeft Zondag in verband met haar huwelijk afscheid ge nomen als leidster der Zondagsschool. De kinderen zijn onthaald op bruidsuikers en sinaasappelen. Als leidster der Zon dagsschool zijn aangewezen de jongeda mes L. de Ridder en Jo Verspui. Collecten. Krimpen a.d. Lek. In de Ned. Herv. Kerk werd een gift van f 10 gecollecteerd voor het meubilair der nieuwe kerk. Vierjarige jongen redt zijn makkertje. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Maandag ge raakte de 6-jarige J. Hordijk in het Ka naal onder de gemeente Zevenhuizen. In de nabijheid was niemand dan zijn 4-ja- rig vriendje T. Heij. De kleine slaagde er alleen in om zijn makker op het droge te brengen. Oudere menschen, die op het geroep afkwamen, konden zich niet voorstellen, hoe de kleine er in was geslaagd zijn 2 Jaar ouder vriendje te redden. Tot tijdelijk ambtenaar ter gemeen te-secretarie werd benoemd de heer J. Veerman van Bodegraven. Nieuws in een paar In de Rotterdamsche Diergaarde is gistermiddag de vijftig-jarige oppasser H. Schilt door een aap aangevallen en gebeten. De man liep ernstige verwon dingen aan het achterhoofd en aan de rechterhand op en moest in het zieken huis aan de Coolsingel worden opgeno men Maandagmiddag is op de Rijks straatweg te Woudenberg, de crisis-con troleur R. W. Lammerts uit Amersfoort met zijn rijwiel geslipt. L. viel voor een vrachtauto. Hij werd gegrepen en was onmiddellijk dood. Het lijk is in beslag genomen. De 36-jarige scheepsbouwersbaas W. Tims Is Maandagavond te Rotterdam tijdens werkzaamheden aan boord van het s.s. „Ottoland", dat in de Merweha- ven ligt, in een 12 M. diep ruim geval len. De man was op slag dood. Maandagmiddag zijn op de Utrecht- sche straatweg nabij het Natuurbad „Mooi Zeist" een vrachtauto ën ëëh kleine personenwagen tegen elkaar ge reden. De heer L. J. G. uit Amsterdam brak belde beenen en liep wat schaaf wonden op. De heer P. B. A. B., die naast hem zat, werd door een bumperstuk ge raakt en kreeg een hersenschudding, terwijj ook een. slagader geraakt werd. Bij vervoer naar het ziekenhuis te Zeist is hij overleden. Terwijl de landbouwer j; M. de B. te Bathmen bezig was mangelwortelea uit te graven, stortte de wal van de kuil in, met het gevolg, dat de man onder het zand werd bedolven. Hij is door ver stikking om het leven gekomen. Bij de onbewaakte overweg „Rond om Zes", gemeente Hoogland, is op de spoorlijn het lijk gevonden van een 72- jarlgen man G. uit Hoogland. Het stof felijk overschot is per ziekenauto over gebracht naar het St. Elisabeths-Zieken- huis te Amersfoort. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Op 194 k m. van Mexico-City de hoofdstad zijn de express naar de Vereen. Staten en 'n goederentrein in botsing ge komen. Twee personenwagens zijn ge heel uitgebrand. Gemeld wordt,' dat 20 menschen zijn omgekomen en een On bekend aantal gewond. In Zuid-Slavlë, de West-Montene- grijnsche bergen, zijn vier tabakssmok kelaars door 'een troep hongerige wolven overvallen en verscheurd.

Schoonhovensche Courant | 1940 | | pagina 5