Burgemeesters vertellen. ROTTERDAM: HEERtNÖ TRAAT, TEGENOVER QOUDSOHE SINGEL f SchoonhoveiT I Telegrammen ^Plaatselijk nieuws WEERBERICHT. Sportnieuws Plaatselijk nieuws Wat geeft de radio? Sportnieuws MAANDAG MEI 1940, WAT U PRIJZEN WORDT- het beste VOOR OEZE GEBODEN BENOEMING. e èe heer P. J. van Harmeien, arbeider tij de Nederlandsche Spoorwegen, is met ingang van 12 Mei benoemd tot sein- wachter te Bijsteren bij Putten (Gld.). MACHINISTEN-EXAMEN. De heer K. J. van Eijk is bij het door het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart te Rotterdam gehouden examen voor ae R|jn- en binnenvaart geslaagd voor di ploma: machinist aan boord van motor vaartuigen. DRUKKE DAG VOOR HET VEER. Mede in verband met de wandelmarsch, die hier werd gehouden, heeft het ge- meenteveer dit jaar een drukke Hemel vaartsdag gehad. Er blijken te zijn' ver voerd: 3289 personen, 1375 rijwielen, 70 motorrijwielen en 91 auto's. GOOCHELMIDDAG. Onlangs ia op een van de O. Se O. avon den hier ter stede opgetreden de gooche laar Arbacus, die toen een enorm succes behaalde. Wellicht naar aanleiding daar van, is Arbacus Zaterdagmiddag hier weer opgetreden in een kindervoorstel ling in het Nut. Hoewel de zaal slechts ten deele bezet was met jeugdige toeschouwers, is de middag toch een succes geworden. Arba cus wist urenlang de kinderen te boeien met zijn fenomenale goochelkunst. Ve len Uit het luidruchtige publiek smaak ten het genoegen, op het tooneel te mo gen komen ofh den toovenaar bij te ataan bij een van zijn experimenten. En al stonden ze Arbacus op de vingers te kijken of al overtuigden ze zich van de soliditeit van zijn materialen, steeds weer ontstond een geheel onverwachte ont knooping, die een luid applaus uitlokte. Na de pauze vermaakten de kinderen rich, uitbundig met kleine wedstrijden, waaraan bovendien prijzen verbonden waren. GEVAARLIJK SPEL. Het terrein van de barakkenbouw bij de Willem de Zwijgerschool blijkt een geliefde speelplaats voor de Jeugd en vooral de balken trekken de Kinderen aan. Dat hun spel daar niet zonder ge vaar is, bleek reeds toen dezer dagen een meisje van de balken vlej en een arm brak. Zaterdagmiddag is de 10-jarige Henk van Es op dezelfde wijze gevallen en heeft een arm zoodanig bezeerd, dat de hulp van den geneesheer noodig was. De arm bleek te zijn gekneusd. MELKPRIJS. Met ingang van heden hebben de slij ters hier ter stede de prijs der volle melk rerlaagd van 12 tot 11 cent per liter. DRONKENSCHAP. Zaterdagavond werd de politie gewaar- zchuwd, dat op de Havenstraat een dron ken man lag. De politie heeft hem opge haald en ter ontnuchtering opgeborgeh. Het bleek, dat hij was gevallen en daar bij zijn gezicht leelijk had gehavend. De man, V., is later weer op vrije voeten ge steld. DUIVENVLUCHT. Zaterdag hield de postduivenvereent- ging „De Zilverduif" een wedvlucht van Amersfoort. De prijzen vielen als volgt- A. J. Wedage 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9 en 12; J. Donkersloot T en 14; J. Heerens 10 en 11; R. v. Wltzler 13, 15, 16, 17 en 18. GEVONDEN VOORWERPEN. Ceintuur, vulpotlood^fBroche. Inlich tingen politiebureau. Arrestatie in spionnagezaak. ST. PANKRAS, 6 Mei. Vrijdagavond is men in verband met de spionnagezaak overgegaan tot de arrestatie van den tweeden firmant van de gebroeders K. De .gearresteerde K. is lid van de gemeente raad en lid van het kerkbestuur van de gereformeerde gemeente te St. Pankras (bU Alkmaar^ KRACHTIGER OORLOGSLEIDING. LONDEN, 6 Mei. Volgens de „Daily Te legraph" en de „News Chronicle" zijn aan Winston Churchill, den minister van ma rine, uitgebreider volmachten verleend om de besluiten ten aanzien van de oor logsvoering te coördineeren en ten bit- voer te leggen. Voortaan, aldus de .Daily .Telegraph" zullen de leiders van de Brit- sche generale staf de uitsluitende be voegdheid hebben tot het coördineeren van een actie. Churchill zal hqn bijeen komst voorzitten en indien vraagstukken door de regeering zullen moeten worden goedgekeurd, zal Churchill bij het' oor logskabinet de eenige woordvoerder rijn. Deze belangrijke hervorming zou het gevolg zijn van de crltieken op het tijd verspillen tusschen het plan van de ge nerale staf en de goedkeuring en de uit voering door het oorlogskabinet. FELLE STRIJD BU NARVIK. LONDEN, 6 Mei. Ten aanzien van de operaties in Noorwegen wordt uit Stock holm gemeld, dat volgens de laatst ont vangen berichten bij Narvik nog fel wordt gestreden. De Duitache stellingen zijn van land- dn zeezijde gebombar deerd. In het Zuiden zijn Noorsche troe pen in de sector van Röêos, naar wordt gemeld, van zin de zich snel sluitende Duitsche troepen te doorbreken en zich aan te sluiten bij de geallieerde troepen in het Noorden. Het hoofdkwartier is thans in het Noorden gevestigd. Ook in het woeste Gua-dal tusschen Röros en Storen zetten db Noorsche troepen de strijd voort. AlJe pogingen van de Duit- schers hen uit dit gebied te verdrijven, zijn tot nu toe mislukt. WEER EEN| BRITSCH OORLOGSSCHIP GETROFFEN. Duitsch communiqué. BERLIJN, 6 Mei. Het D.Nj6. meldt: Ook gisteren zijn Duitsche luchtstrijdkrachten opgetreden tegen vijandelijke zeestrijd- krachtfen in het zeegebied van Haritad en Narvik, alsmede tegen vijandelijke troepen in de zóne van Narvik. Volgens de voorloopig ontvangen berichten werd een vijandelijk slagschip bij Narvik door een bom van het zwaarste kaliber ge troffen. Bij een aanval ,op een vijande lijk troetfendepot werd een munitie-op slagplaats tot ontploffing gebracht. KIKENES GEBOMBARDEERD. LONDEN, 6 Mei. De Brltsche radio heeft vanochtend medegedeeld, dat Duit sche vliegers, blijkbaar in de meening dat de koning zich te Kirkenes bevond, deze stad hebben gebombardeerd. GERUCHTEN OVER TURKSCHE TROEPENCONCENTRATIES. SOFIA, 6 Mei. Ten aanzien van een in het buitenland verspreid bericht over een concentratie van Turksche troepen aan de Grieksche grens, hetgeen in de Bul- gaarsche hoofdstad ongerustheid zou hebben gewekt, is het officieele Bulgaar- sche telegraafagentschap gemachtigd te verklaren, dat men te Sofia niets weet van een dergelijke concentratie en dat dus alle geopperde veronderstellingen in verband met dit bericht ongegrond zijn. FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS, 6 Mei. Opvallende activiteit van de artillerie en van vooruitgeschoven posten ln het gebied van de Saar. EUPHRAAT BUITEN DE OEVER. BAGDAD, 6 Mei. De Euphraat stijgt nog steeds. Bij Feileua is de dijk bezwe ken; ook de omgeving van Bagdad wordt bedreigd. De hoofdweg door de woestijn naar Damascus is afgesneden. Gevonden: een regenjas en een ceintuur, een rijwielplaatje. Te bevragen bij den gem.-veldwachter. Meifeest. Ammerstoi, Zaterdagmiddag werd ach ter het Vereenigingsgebouw net jaarlijk- sche Meifeest voor de kinderen gehou den. Versfchillende wedstrijden, als hard- 1 oo pen halloo pen enz., werden georgani seerd. Na afloop werden de prijsjes uit gedeeld en kreeg elk kind een versnape ring. Zondagmiddag had het j aarlij ksche Meifeest voor de volwassenen plaats, eveneens achter het vereenigingsgebouw. De heer A. Brand opende de bijeenkomst en wees erop, dat tengevolge van de Staat van Beleg het programma niet zoo uitvoerig was als vorige Jaren en dat ook in overleg met het hoofdbestuur de op tocht niet zou plaats hebben. Hierna opende de muzlekvereenlging „Excelsior" het programma door het spelen van en kele stukken en gevolgd door enkele nummers van de Zangvereeniging .Mor genrood". Hierna trad de spreker van deze middag op, de heer A. Feenstra, be stuurslid van de bouwarbeidersbond. Spreker stond uitvoerig stil over het le ven in de landen waar een dictatuur' ge vestigd was en verwees vervolgens naar de verwezenlijking in de Dr art ijk van de doelstellingen van dez* beweging. Ver volgens stond spreker sti> bij de plannen van onze regeerL.g en de uitvoering en de deden van deze, en verwees naar de jongste rede ven den minister-president en zeide wel te kunnen «astatellen, dat door de daarin, aangekon^gde daad he regeeri'ng de sjmpathie heeft- van 95 van de Nederlandsche bevolking. Na deze rede zong Morgenrood weer enkele nummers, jaarna de AJ.C. op trad en de muziekvereniging de bijeen komst sloot. Ook het avondconcert bleef dit laar achterwege. Geslipt. Berkenwoude. De beer C. H. R. Stol- ker, aannemer, is met zijn motorrijwiel onder Nieawpoort geslipt en gevallen Hij liep zulke verwondingen op, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Jubileum. Berkenwoude. Burgemeester Gautier herdacht op 1 Met de dag, waarop hij voor 20 Jaren zijn intrede in deze ge meente deed. Hoewel het in het voorne men van den jubilaris lag, deze dag on opgemerkt te laten voorbijgaan, lefcte het spoedig uit, dat er iets bijzonders te doen was in de gemeente. In minder dan geen tijd was de burgemeesterswoning in een bloemenhof herschapen Des avonds kwamen de wethouders en raadsleden met hun echtegenooten den jubilaris ge- lukwenschen. Wethouder De Jong be tuigde den burgemeester ln welgekozen woorden zijn dank voor alles, wat hij ge durende de afgeloopen 20 Jaren voor de gemeente heeft gedaan. Voor zijn pret tige omgang met het publiek, zijn zuinig beheer der gemeentegelden en zijn altijd klaar staan om de nooden en behoeften van anderen te lenigen. De schoolkinde ren ontvingen een versnapering. De mu- ziekvereeniging en burgerwacht brachten den burgemeester des avonds een sere nade. De geheele dag door brachten de inwoners den Jubilaris hun gelukwen- schen over. Ook de kinderen van beide scholen zorgden voor een mooie bloemen hulde. In hartelijke woorden heeft de burge meester tenslotte allen dank gezegd voor hun belangstelling op deze dag. Giessen-Nieuwkerk. Op 1 Mei werd de eindles van de twee-Jarige cursus der landbouwhuishoudschool gegeven. Te genwoordig waren de commissie van toe zicht en een lid der centrale commissie van toezicht op dit onderwijs. Een diploma werd uitgereikt aan de da mes G. J. van Houwelingen, A. Slob, J. N. Kuil, M. Rauwert Boer, J. van Houwe lingen, A. Kooiman, M. Westerhoutj A. H. Hartkoorn, W. Dam, E RoozendaaI/"S. Z. Boer en M. Kooiman. Het nieuwe leer jaar is nu weer aangevangen. VERDRONKEN. Het eerste slachtoffer van het s wemmen. Gorinchem. Vrijdagavond heeft zich in de Haven van de Suikerfabriek een verdrinkingsongeval voorgeoaan. Eenige militairen gingen dadelijk na de avondmaaltijd in genoemde haven, naast het zwembad van de N. C. R. B., zwemmen. Een van hen de 20-Jarlge hoornblazer Weljers, wonende te Groes- beek, sprong in 't water en yerdween on middellijk in de diepte, zonder meer bo ven te komen. Een wachtmeester ging gekleed te water om naar het slachtof fer te duiken, waarna spoedig meer per** sonen te water sprongen, doch helaas konden zij hett» slachtoffer n»et vinden. Eerst nadat een dreg was gearriveerd, word de drenkeling boven water gehaald. Kunstmatige ademhaling werd toegepast doch een. dokter kon slechts de dood con- stateeren. Het stoffelijk overschot werd naar het Zieken gasthuis overgebracht. De verslagenheid bij zijn kameraden was zeer groot. Geïllustreerde advertentie. Het Raadhuis. Ammerstoi. Met man en macht wordt thans gewerkt om het nieuwe Raadhuis een mooi aanzien te geven. De schilders zijn druk bezig om het gebouw af t« verven, voordat de opening plaats heeft. Ook de draden van het electrisch net, die langs de voorgevel liggen, worden omge legd, opdat de vlag van het balcon kan worden uitgestoken, wat tot nu toe niet het geval vu. Naar waarneming in de morgen van 6 Mei. Verwachting tot Dinsdagavond: Plaatselijk ochtendmist; helder tot half bewolkt; droog weer; weinig verande ring ln temperatuur; meest zwakke wind. Waterstand: Schoonhoven hg. water 5.uur, 1.17 M. Keulen stand 3 14 Mwas 0.13 M. Maastricht 4 Mei, 42.18 M., val 0.09 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 66 gr. Fahrenheit of 19 gr. Celsius. Laatste Kwartier. Op 4.03, ondei 18.32. Nieuwe Maan 7, Mei. Op 4J1, onder 19.35. Wielrijders, licht op! 6 Mei $.02 uur. Hoornaar. Aan mej. E. Zorn is hetdi- pAma landbouwhuishoudschool uitge reikt. Ouderkerk a.d. IJssel. Vrijdagmorgen is de omstreeks 60-Jarige vrouw van den heer H. T., wonende in 't Zwaantje, toen zij op een ladder bezig was met de schoonmaak, gevallen. Zij brak daarbij een been, zoodat zij zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Gemeenteraad. Oudewater. Op Dinsdag 7 Mei verga dert de gemeenteraad des nam. 7.30 uur ten stadhuize. De agenda vermeldt o.m.: Uitbreiding aantal drankwetvergunnin gen; loonen van G. F. Steenbrink, L. A. Morsink en J. van Vliet; jaarwedderege- ling van de burgemeester, wethouders, secretaris en ontvanger. De heer H. van Lunteren behaalde op de Jongdierendag te Alphen a.d. Rijn met zes konijnen (Papillom 3 eerste prij zen en. 8 tweede prijzen; tevens werd hij winner van de beker. Aangevoerd 17 kalveren. Er werd een prijs besteed van 17—19 cent per kg. levend gewicht. Fietsers opgepast. Oudewater. Bij een wegcontrole werd een 20-tal personen bekeurd wegens het rijden met fietsen zonder belastingmerk. Des avonds werd een tiental personen- bekeurd wegens het rijden -zonder ach terlicht. De politie heeft tegen twee perso- neiT proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. Polsbroek. De heer P. de Hoop, onzs vroegere dorpsgenoot, thans sedert een Jaar hulpprediker te Rijnsburg, die de be noeming tot voorganger bij de Herv. Evangelisatie te Franeker heeft aange nomen, wordt Zondag 9 Juni, tot xVJn 'ar beid aldaar ingeleid door den learaar, onder wie .hij gedurende de laatste maanden arbeidde, Ds. G. C. Niftrik te Rijnsburg. Waddinxveen. Het personeel van de carrosseriefabriek van de ftrma VerheuJ heeft aan het bestuur van de TJB.C. ver- eeniging een bedrag ter hand gesteld van f 18. Waddinxveen. Gevonden: damesarm bandhorloge bij Hoogendoom, Zuidkade 89a; monteursleutel bij J. Appel, Burge meester Trooststraat 35; mQtorkap (ge zichtsbeschermer) bij G. J. van der Horst, Henegouwerweg 40; paar glacé hand schoenen bij W. van Vliet, Prins Hen drikstraat 15; donkerblauwe alpinomuts bij F. van der Klauw, Zuidkade 191. Hoe kan het publiek Uw kennen Indien ge deze nfet bekend maakt Gezellig café mei joviale bezoekers. GOUDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen van Zondag 5 Mei. Ie klasse: ONA. 4—Stolwijk 1 1-4 Groeneweg 1—Bergambacht 1 2—6 G.S.V. 3Gouda 4 afgek. Nieuwerkerk 1Gouderak 2 - 2—0 Overgangsklasse: Ouderkerk 1Groot-Ammera 1 4—3 Lekkerkerk 2—Dilettant 2 2—0 Olympia 3Haastrecht 2 59 2e klasse Jl: G.S.V. 4Olympia 4 afgek. Overschotje 1—Woerden 2 6—3 2e klasse B: Olympia 5—O.N.A. 6 afgek. 3e klasse A: Moordrecht 3—Bosk. Boys 3 33 O.N.A. 7—Moercapelle 2 afgek. 3e klasse B: Schoonhoven 3—Oudewater 2 8—1 MAANDAG 6 MEI 19U. uit deze streek Zooals ook reeds bij enkele voorgaande gemeenten het geval was, zeide burge meester R. D. C. M. van Slijpei van Ot- toland en Goudriaan, dien wij ditmaal bezochten om als volgende verteller op te treden, dat zijn gemeenten zeer rus tige,landelijke dorpjes waren, zoodat er eigenlijk slechte weinig te vertellen was. geenerlei waarde had, meer waarde. Een bezwaar is echter, dat alle boerderijen, die daar dus wellicht zullen verrijzen, niet aan de provinciale weg mogen staan, maar een uitpad moeten hebben op een parallelweg. Daar staat echter weer tegenover, dat de parallelwegen op hetzelfde kruispunt als de provinciale wegen zullen samenkomen, zoodat daar- 41-.■'il*- ^•V-v V Zoo ziet het oude dorp van Goudriaan er utt Hoe Ml het nieuwe zljh? De burgemeester vond het prettig dtt op de voorgrond te kunnen stellen. Niet omdat er weinig te vertellen was, maar dat zijn gemeente een dusdanige rust ademde, dat er daardoor geen bijzonder heden te vermelden waren. Goudriaan en Ottoland doen samen met een ge meenteveldwachter en hoewel de dorpen geen groot aantal inwoners hebben is liet grondoppervlak toch tamelijk uitge strekt. Dat deze veldwachter toch ge makkelijk het werk aan kan, bewijst wel hoe rustig de beide dorpen van burge meester Van Slijpe zijn. Maar hoewel alles reeds sinds jaren op de oude voet werd voortgezet, gaat dat nu in de belds gemeenten veranderen. Er wordt toch op t oogenblik hard ge werkt aan de aanleg van twee wegen, die de gemeenten snijden en wel de pro vinciale wegen SchoonhovenGorcum en MeerkerkAlblasserdam. Even bezuiden de „kom" van Goudriaan komt de krui sing van beide wegen. Dat zal vermoede lijk van groote invloed zijn op de ont wikkeling van beide gemeenten. Aller eerst is daar de mogelijkheid van nieuwe bouwgrond. Als thans een nieuwe boer derij of woning gebouwd moet worden, is het zeer moeilijk, zoo niet onmogelijk, tegen redelijke prijs een stukje bouw grond te vinden. De veehouders beschik ken over nog maar weinig grond aan de weg gelegen en die weinige strooken wil len zij behouden voor uitpad. Als nu pa rallel aan de tegenwoordige een tweede weg komt, ontstaat er daar achter in de polder een nieuwe bouwgelegenheid. De boerenzoons kunnen nu aan de Zuidelij ke zijde van 't weiland een woning zet ten, terwijl de ouders aan de Noordkant blijven wonen. Niet alleen is daarmede een bouwmoellijkheld opgelost, maar krijgt de grond, die thans om te bouwen mse het begin jooc een nieuwe kom is nog zeer ver in de yooc gelegd. Hoewel net toekomst ligt, acht de burgemeester bet niet onmogelijk, dat daar bij de kruising dua, een nieuwe kom zal ontstaan, die men dan als gemeenschappelijk dorp van Ottoland en Goudriaan zal kunnen be schouwen. Het behoeft wel geen betoog, dat dit behalve een groote verbetering, ook iets geheel nieuws voor de dorpen gaat be- teekenen. Maar deze waarheid wordt nog meer kracht bijgezet ais men weet, dat in geen van beide dorpen ooit een uit breidingsplan is samengesteld, zooals dat ln zoovele gemeenten overal in de om trek geschiedt. De burgemeester vertelt dan van de moeilijkheden die overwonnen moesten worden om een billijke regeling tot «tand te brengen voor de bijdragen door de gemeenten ln de onderhoudskosten van de nieuwe wegen. Men heeft het met verschillende stel sels geprobeerd en b.v. eerst gedacht dat alle gemeenten waar de wegen door zou den loopen moesten bijdragen voor het aantal kilometers in hun gemeente. Spoe dig bleek echter, dat hierin groote on billijkheden zouden schuilen. Zoo zqu b.v. Ottoland voor ettelijke kilometers moe ten bijdragen, terwijl Goudriaan niets zou betalen. Uit het bovenstaande is wel gebleken, dat Goudriaan ten minste zoo veel voordeel bij de nieuwe wegen heeft als Ottoland, zoodat een andere regeling getroffen moest worden. Tenslotte is, na veel overleg, een regeling getroffen, waar door alle gemeenten ln de waard meebe talen, zoo Ottoland en Goudriaan ieder f 900 en Schoonhoven, dat ook voordeel uit de wegen trekt, f 1200 's jaars voor de onderhoudskosten. fJmm* i Vergadering bouwvakarbeiders. Hoornaar. In de zaal van café P. Uifc- tenbogerd is Donderdagavond een ver gadering gehouden door de afdeeling Hoornaar c a. van de Ned. Bond van Bouwvakarbeiders. Ze was matig be zocht.. De voorzitter, de heer J. A. van Houwelingen, opende de vergadering met een hartelijk welkom en vervolgens werd een teekenfilm gedraald. Hoofdpunt der agenda was de film „Onder Water Door" welke bij de projectie werd toegelicht door den hoofdbestuurder Slnoa uit Dor drecht. Deze film betrof de Rotterdam- »che tunnelbouw. Na afloop werd nog eenige tild van gedachten gewisseld. Ziekenhuis verpleging. Krimpen a.d. Lek. De vereeniging „Zie- kenhuisverpleging" heeft in de zaal van den heer P. van Namen de algemeene ledenvergadering gehouden. De opkomst was niet groot. Na opening door den voorzitter, den heer W. Mijnlleff, las de eecretaris, de heer C. P. Korenblom, de notulen en het Jaarverslag. Vervolgens Dracht de heer J. Verhoeff, penning- Weester, verslag uit omtrent de finan ciën. Uit deze verslagen bleek, dat 51 pa- wén ten ln 1839 voor rekening van de ver- Cfoiging in een «HKfnh'i1" waren ver pleegd met een totaal van 960 verpleeg- dagen. De vereeniging telde 1 Januari een ledental van 2512. Er was een batig saldo van f 1239,45. Beide verslagen wer den goedgekeurd. De contributie werd voor 1941 vastge steld als thans geldend. De aftredende bestuursleden, de heeren C. P. Koren blom en J. Verhoeff, werden herkozen. Daar de heer J. Verhoeff thans 10 jaar het groote werk van penningmeester ge heel belangeloos heeft vervuld, werd hij op hartelijke 'wijze door den voorzitter toegesproken en hem een blijvend aan denken van de vereeniging geschonken. Louwen aan de kerk Krimpen t.d. Lek. De vele personen, die bonnetjes hebben gekocht om een steen voor de nieuwe, in aanbouw zijnde Ned. Herv. Kerk te metselen, zullen daar toe ln de komende weken, in de gelegen heid worden gesteld. De namen van de genen, die een steen metselen zullen op een oorkonde worden geplaatst, welke in een looden koker zal worden gedaan, die achter de stichtingsteen wordt ingemet seld. Hiervoor zal Ds. Enkelaar op 25 Mei d* sluitsteen inmetselen. „Oranje Boven'*. Krimpen a.d. Lek. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Juliana, hield de Oranjevereeninging „Oranje Boven", een feestavond in de zaal van den heer P. van Namen. Na opening door den voorzitter en het zingen van het Wilhel mus, sprak burgemeester Van Oordt een feestrede uit over het Huis van Oranje en het Nederlandsche volk. Hierna werd door de leden een blijspel opgevoerd, ge titeld „Twee Ouwe Vrijers", terwijl eeni ge hier gelegerde militairen de klucht .Mijnheer Sulleman" opvoerden. Na de pauze volgde de opvoering van de revue „Oranjefeest" door de leden der vereeni ging in samenwerking met enkele mili tairen .Het talrijke publiek was enthou siast over hetgeen ten tooneele werd ge voerd en uitte dit door luid applaus. Nadat de voorzitter een woord van dank had gesproken aan allen, die had den medegewerkt tot het welslagen van de avond, werd nog staande een couplet van het Wilhelmus gezongen. Lexmond. Dinsdag viel de echtgenoote van den heer H. J. Brokking van een on geveer drie meter hoog dak en bekwam daarbij, naast eenige verwondingen van lichte aard, een lichte hersenschudding. Er is als onderaf deeling van de Herv. Meisjesvereeniging opgericht een Meisjesjeugdclub, waarin zijn onderge bracht de leden van de meisjesvereeni ging beneden 16-jarige leeftijd. Leidster dezer 4lub is zuster Van der Griend. VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. „Sportclub I"„Haastrecht I" onbesbst (2-3). Het derde elftal wint met 8—1 van „Oudewater II". Schoonhoven. Een ledereen dacht, dat „Sportclub I" gisteren haar tweede over winning in dit seizoen zou behalen, want pl.m. 20 minuten voor het einde stonden onze stadgenooten met 2—9 voor. Echter wist „Haastrecht" Ln de resteerende speel tijd gelijk te maken. Voor de rust was het een behoorlijke partij voetbal en ver diende „Sportclub" toen haax voorsprong van 1—0 volkomen, ondanks de tegen wind, maar in de tweede speelhelft was de aardigheid er af, want toen de Blauw- Witten er' 2—9 van hadden gemaakt („Haastrecht" had haar opstelling na de rust gewijzigd) en de toen opgestelde „Haastrecht"-midhalf mocht van geluk spreken, dat hem het verder spelen niet werd ontzegd voor de overtreding, die hij beging tegen den midhalf van „Sport club". De wedstrijd kreeg echter daardoor I Juist een ruwer karakter, en het was een i heele opluchting, toen de scheidsrechter het einde aankondigde. De kampioen van de Derde Klasse B van de Goudsche Veotbal Bond „Oude water II", werd door Sportclub III" in gemaakt en liefst met 81. We mogen aannemen, dat „Oudewater" vele inval lers geteld moet hebben, om met zulke cijfers te verlezen van het heusch toch niet zoo sterke derde elftal vah de Blauw-Witten. Intusschen goed werk on zer stadgenooten, om de Oudewatenaren de eerste en eenige nederlaag ln dit sei zoen toe te brengen Het tweede elftal van „Sportclub" was vrij. Over de wedstrijden nog het volgende: „Sportclub I"Haastrecht I". Nadat „Haastrecht" de opgooi had ge wonnen, trapte de middenvoor vah „Sportclub" af tegen de van doel tot doel staande wind. Onmiddellijk namen de Blauw-Witten het initiatie! en moest de verdediging der Geel-Zwarten in volle actie komen. Na een tiental minuten wist de middenvoor van „Sportclub" zich vrij te spelen, en met een hard laag schot gaf hij zijn elftal de leiding (1—0). ..Haastrecht" verplaatste het spel toen, maar haar voorhoede bleek niet 100 ge vaarlijk en de verdediging van „Sport club" kon het werk goed af. Beide par tijen kregen enkele maal een kans om- verindering in de stand te brengen, maar tot doelpunten kwam het niet. In de tweede helft had „Haastrecht" de voorhoede gewijzigd, en dit bleek een goede verbetering te zijn, want nu moest de verdediging van „Sportclub" alle zei len bijzetten, om onheil te voorkomen: en dacht men reeds in deze periode aan de gelijkmaker, een doelpunt kwam Juist aan de andere kant, toen de linksbinnen van „Sportclub" een schot loste, dat via de paal juist in het „Haastrecht"-doel belandde (20). „Haastrecht" bleef ln het offensief en nadat de bal eerst tegen de onderkant van de lat van het „Sport- club"-doel was geschoten, duurdé'het niet lang daarna, of de linksbuiten der gas- WOU, tuwiQlusn... MABI£ ££N LOO0ÜIETÉRJ Dinsdag 7 Mei. Hilversum L 1876 M. en 414.4 M. KRO- uitzending. 8 00 Berichten ANP; 8.05—9 15 en 10.00 Gramofoon; 11.30 Godsdienstig halfuur; 12.00 Berichten; 12 15 Gramofoon; 12.45 Berichten ANP en Gramofoon, 1 15 KRO Orkest; 2.00 Vrouwenuur, 3.00 Modecur sus; 4.00 Gramofoon; 4.30 Rococo Octet; 5.00 KRO Orkest; 5 45 Felicitaties; 6.05 Musiquette; 6.35 Sportpraatje; 7 00- Be richten; 7.15 Lezing over Priesterwij ding; 7.45 Militaire muziek; 7.50 Voor mi litairen; 8.00 Berichten ANP en Mede- deelingen; 8.15 Stedelijk Orkest van Maastricht en Solist (9.08—9.20Jeugduit- zending); 10.00 Gramofoon; 10 10 Lajos Veres' Hongaarsch Orkest; 10.30 Berich ten AN?; 10.40 Gramofoon; 10.45 KRO- Boys en Solist; ll.10—12 00 Gramofoon. Hilversum U. 301.5 M. AVRO uitzen ding. 8.00 Berichten ANP en Gramofoon; 8 30 Orgelspel, 8.50 Gramofoon; 9.15 Doelma tige huidverzorging; 9 20 Concertgebouw- Orkest en 8olist (opn.); 10 00 Morgenwij ding; ,10.15 Gramofoon; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 AVRO Amusements Orkest; t 11.00 Wenken voor de huishouding; 11.30 Lyra Trio; 12.15 Gramofoon; (om 12 45 Berichten ANP); 100 Omroep Orkest; 2.00 Voor de vrouw; 2.10 Omroep Orkest; 245 Knip- en Naaicursus; 345 Viool en Piano; 430 Kinderkoor; $00 Kinderhalf uur; 5 30 AVRO Aeolian Orkest en So list; 6,30 Gramofoonmuziek (met toelich ting); 7 00 Voor de kinderen; 7 05 Piano en Viool; 7.30 Ingelsche les; 8 00 Be richten ANP en Mededeelingen8.15 In ternationaal overzicht; 8.35 Bonte Mobi- lisatletrein; 9 46 Gramofoon; 10 30 AVRO D&nsorkest; 1100 Berichten ANP: 11.10 Puszta Orkest (opn.); 114012.00 Gra mofoon. Woensdag 8 Mei. Hilversum I. 1875 M. en 414.4 M. NCRV uitzending: 630—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8 00 Berichten ANP, 8.05 Schriftlezing en Meditatie; 8.20 Gramofoon; (9 309 45 Gelukwenschen)10.15 Morgendienst; 10.45 Reportage; 11.30 Gramofoon 12.00 12.15 Berichten; om 12.30 Berichten ANP); 12 40 Celesta Ensemble en Gra mofoon; 2.00 Reportage; 2.45 Gramofoon; 3 00 Chr. lectuur; 3 30 Gramofoon; 3 45 Zang met Pianobegeleiding en Gramo foon; 4 30 Gramofoon, 4.45 Felicitaties; 5.00 Voor de jeugd; 5 45 Gramofoon; 6 25 —6 55 Taalles en technisch onderricht; 7.00 Berichten; 7.15 Land- en Tuinbouw- causerie; 735 Reportage, eventueel Gra mofoon; 8 00 Berichten ANP, Internatio naal overzicht en Herhaling SOS berich ten; 8.25 Deventer Chr. Gemengd Koor, Solisten en Arnhemsche Orkest Vereeni ging (9.40—10 05 .Het Niasse heidendom en het nieuwe, dat Christus brengt". Le zing); 10.15 Gramofoon; 11.15 Berichten ANP; 1120 Gramofoon: c.a. 11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum JÜ. 301.5 M. VARA uitzen ding; I0 qi-io 20 v.m. VPRO; 11.00— 11.30 en f6.30—7.00 RVU; 7.30—8.00 VPRO. I 8.00 Berichten ANP en Gramofoon; 930 Keukenpraatja; 10 00 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouwen; 10.50 Gramofoon; 11.00 Causerie „Jachtrassen"; 11.30 Gra mofoon; 11.40 Vragenbeantwoording over de cyclus „Het beginselprogramma der SD.A.P." (opn.); 12.00 VARA Orkest; 12 45 Berichten ANP en Gramofoon; 1.00 Rosian Orkest; 1.30—1.45 Gramofoon; 2.00 Handwerkles; 2.30 Gramofoon; 3 15 Voor de kinderen; 5.30 Gramofoon; 6.00 Orgel spel; 6.30—7.00 Causerie: „Wat is causa liteit?"; 7.02 Felicitaties; 7.06 VARA ka lender; 710 Koorzang; 7.30 Bijbelvertel- lingen; 8 00 Herhaling SOS berichten; 8 03 Berichten ANP en VARA Varia; 8 20 VARA Orkest; 9 00 Radlotooneel; 9 30 Gevarieerd Concert; 10.10 Roelan Orkest; 10.40 Medische vraagbaak; 1100 Berich ten ANP; 11.10 De Ramblers; 10.40—12.00 Gramofoon. ten wist een voorzet van rechts te benut ten en de stand op 1—1 te brengen en vijf minuten later lag de gelijkmaker in de „Sportclub"-touwen, toen de „Haas- trecht"-rechtsbuiten in het leege doel schoot; doordat de „8portclub"-doelman op dat moment bulten gevecht was ge steld. De resteerende minuten brachten weinig fraais meer, en zoo eindigde deze strijd met een gelijk spel (2—2). „Sportclub ID"—„Oudewater Geholpen door de wind, waren onze stadgenooten direct de meerder en het duurde niet lang, of het eerste doelpunt kwam voor „Sportclub" van de voet van den linksbuiten (1—0). „Oudewater" had niet veel in te brengen en „8portclub" wist haar meerderheid voor de rust nog met 2 doelpunten uit te drukken. Rust 30. Had men gedacht, dat na de rust nu „Oudewater" de wind tot bondgenoot kreeg, sterker zou worden, dit bleek juist het tegenovergestelde, want „Sportclub" bleef het spel ln handen houden, en toen het einde dan ook kwam, had zij nog vijf doelpunten aan haar stand weten toe te voegen, en dus te brengen op acht, terwijl „Oudewater" daartegenover slechts één doelpunt kon stellen. De eind stand werd dus 8—1 voor Sportclub III. KorfbaL t Giessendam. Voor de korfbalcompetitie 'speelde Vriendenschaar I tegen Oranje Wit II. Spoedig na de aanvang ontwik kelde zich een vlug tempo met Vrien denschaar iets in de meerderheid On verwacht kwam Oranje Wit echter in de aanval en nam na 20 minuten speten de leiding (0—1). Dit was voor Vrienden schaar het sein voor het offensiel en de korf van Oranje-Wit k»*eg het hard te verduren. Tenslotte maakte Broekbuizen met een prachtige worp d« stand gelijk (1-1). Spoedig daarna scoorde Oranje Wit echter opnieuw, zoodac de rust met 1—2 inging. Na de rust weed Oranje Wit geheel Ingesloten en aanvul op aanval vo)gde, zoodat succes*nlet kon uitblijven. Mej. Verschoor maakte de stand clan ook weer gelijk (2—). Fel we-d hierna gestre den om het winnende punt. Ten «lotte gelukte het Vriendens- liaar tegen het e'nde nog eenmaal te scoren, zoodat onze plaatsgenooten een welverdiende 32 u\ «rwinnln* behaalden. ALBLASSERDAM. Geboren: Hermina, d. van A .de Gelder en J. J. Nonhof. Leendert, z. van G. B. Visser en W. van den Berg. Jaco bus, z. van G. de Borst en H. Korevaar. Komelis Jasper, z. van A. Groenendijk en A. Kwakemaak. Gerrit Bastiaan, z. van J. C. Huijsen en C. J. van den poom Ondertrouwd: F. Bakker, 26 J„ en A. O. Jongeling, 20 j. Getrouwd J. Kanters, 28 J., en F. L. den Boef, 29 j. D. Ansink, 40 j„ en B. M. Advocaat, 40 j. L. Klootwijk, 27 J., en A. van Vuuren, 19 J. C. Taake, 30 J., en L. van Houwelingen, 27 j. A. Ver loop, 54 J., en P. Penning, 39 J. Overleden: G. de Jóng, 73 j„ wd van J. Stam. J. Slingerland, 60 J^ echtge noote van J. H. Eenhoorn. CAPELLE a.d. IJSSEL. Geboren: Pieter, z. van H Sommer en J. M. van Beek. Willem, z. van J. Snoei en J. van Lit. Arie, z. van T. Breedveld en A. Buitendijk. Georg Fre- derik, z. van G. F. de Lange en M. E. E. F. Hoppert. Pietcmella Helena, d. van C. Offermans en A. de Vreede. Ondertrouwd: A. de Groot, 26 j„ en M. van Loon, 25 J. M. Schinkel, 32 j., en A. van Loon, 26 J. D. de Goede, 26 J„ en P. J. van Kooij, 31 j. W. Noorlan- der, 21 J., en B. A. de Vries, 19 j. Getrouwd: A. A. Valk, 26 J., en M. P. ae Raad, 21 j. A. Goudriaan, 32 J„ en T. Oudenaarden, 28 J. Overleden: A. Maaskant, 74 J„ weduw naar van E. v. d. Ruit. GIESSEN-NIEUWKERK. Geboren: Leendert, z. van T. Bogaart en A. van Dalen. Thomas, z. van A. de Groot en H. van Dieren. Cornells, z. van H. van Wijk en J. M. Heikoop, Overleden: N. Hamerpagt, 73 Ter- munten). GOUDERAK. Ondertrouwd: G. Llngen, )3 (te Ouderkerk a.d. Ussel), en I$ngen, 18 j. Getrouwd: W. C. van Ooijen, 30 J. (te Gouda), en J. Bouter, 26 j. W. de Kwaadsteniet, 34 J., en E. Heuvelman, 27 j. (te Ouderkerk a.d. IJssqll). HARDINXVELD. Geboren: LodewiJk Dirki z. van J. A. Versloot en J .de Ruiter. ^-Bastiaan J©- hanms, z. van C. M. van <Jer Vlies en J. M. van Wijngaarden. Janna Lijntje Adriana, d van W. van Wijngaarden en M. van Santen. Ondertrouwd: J. P. den Breejen en A. van Eek. A. Holleman en W. de Bruijn. L. van Houwelingen en H. P. Kruis.— G. Boogaard en G. A. van der Zalm. Getrouwd: F. Slooff en B. M. A. vaft der Vlies. A. Verschoor en L. van den Berg. A. den Dikken en T. Buijk. Overleden: C. Boxman, 84 weduw naar van T. Egas. A. Kros, 86 J„ we duwe van W. de Ruiter. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Geboren: Willempje, d. van W. Visser en T .de Rooy. Ondertrouwd: D. v. d. Gaag, 23 J., en M .Speksnijder, 21 J. C. W. Docters van Leeuwen, 27 j., en A. den Ouden, 25 J. J. A. van Gogh, 39 J„ en M. Rad der, 41 J. Getrouwd: J. Helmstrijd, 22 j„ en T. M, Dillisen, 19 J. NIEUWERKERK ad. USSEL. Geboren: Elisabeth, d. van G. Marelis eh M .de Graaff. Hendricus Johannes Maria, z. van J. C. Geleins en F. W. M. Meeuwissen. Cornelia, d. van C. Ver boom en A. van Gelderen. Antonius Philippus Ferdinand, z. van P. Kool en H. G. van Zuilen. NIEUWPOORT. Geboren: oudewyn, z. van H. Boer en J. Buijs. Getrouwd: P. Goudriaan, 20 j. en A. A. Rozendaal, 19 j. H. W van der Weg, 24 j. en W. C. Molenaar, 27 j. OUDEWATER. Geboren: Antonius Wilhelmus, z. van A. A. Verkerk en D. van Gameren. Hermanus, z. van K. v. d. Breggen en S. van Dijk. Selma Johanna,.d. van J. Cohen en E. de Boer. 6TOLWUK. Geboren: Corri, d. van C. L. Loeve en M. Boon. Pietor, z. van P. Verwaal en A. P. Verkerk. Klazina, d. van J. W. Sloof en A. H. Versluis. T Overleden: A A. Verdoold, SftJS. W. Molenaar, 80 j., weduwe V§Mm. d. Heuvel. L. T. Baas, 22 j. WILUGE-LANGERAK Geboren: Dirk, z. van C. Boele en G. J. Kers. Johannes Cornells, z. van P. van Kats en C. J. Overbeek. Johannes Theodorus, Gerardus, z. van G. van Kats en G. M. van Breukelen. Ondertrouwd H. A. de Haaij, 40 J„ en P. C. Houweling, 21 j. Overleden: J. Breij, 74 j., weduwnaar van A. Mulder. H. Verveer, 56 J., echt genoote van O. van Beu&kom (overL te Utrecht).

Schoonhovensche Courant | 1940 | | pagina 4