Merkel De Kleine Betuwe RADIO R-23 en zijn helpers. Een boerderij Boerderij schouw een boerderijtje SCHOUW. De Vee-arts aan 't woord. Plaatselijk nieuws Brief uit Parijs: DE RADIOBEURS Plaatselijk nieuws Dr.W.J. Assies afwezig Dr. E. C. Tuinzing, Arts Esschenweg 39 BALAVOND vraagt AGENT-INCASSEERDER Vlist c.a. don i*di Meina lictuwt TE HUUR Modern Heerenhuis boefje WaaehuH mei de uacaniU? Aanbesteding op Vrijdag 9 Aug. a.s. Het herbouwen van de dokterswoning Heeren kapsalon Fa. J. Woudenberg VRIJDAG 28 JULI I04& HET UIT DE SLOOT HALEN VAN KOEIEN. Wij bedoelen hiermede niet de oude Coeien van het bekende spreekwoord, maar de koe die zot) onfortuinlijk ge weest is om bij het drinken of grazen langs de slootkant van de wal in de eloot te raken. In vele gevallen is het vaak niet zoo heel erg gemakkelijk om het dier weer op het droge te krijgen en doet men daarbij vaak dingen welke beter achter wege gebleven zouden kunnen zijn. Het beste Is om eerst de situatie eens goed op te nemen en dan voor voldoende hulp te zorgen en vooral voor goed en voldoende materiaal. Begin dan met de slootkant glooiend bij te graven, want anders zit men bij het trekken de heele tijd met. dis hooge kant, waar men het dier dan tegen aan trekt. Het beste is verder om het dier een touw om de hals te doen. Denk er echter op dat men er een steek op doet, opdat de lus niet dicht kan schuiven en het dier als het ware geworgd wordt. Legde lus zoo dat de knoop onder de hals zit, zoodat de kop bij het trekken zooveel mogelijk opgebogen wordt. Vaak verdient het aanbeveling om een touw achter het dier om te brepgen, dit voorkomt tevens het zoo ontmoedigende terug glijden Het nadeel van een en an der is echter dat men er vrij veel men- schen voor noodig heeft. Gemakkelijker is daarom het gebruik van paard en kar. Men rijdt de wagen dan zoo plicht mo gelijk achtPeruit tegen de sloot aan en bevestigt het touw dat om de hals van de koe bevestigd is aan een zoo hoog mogelijk punt van de wagen Dit laatste is van veel belang, daar men dan een trek naar boven krijgt, waardoor de koe meer gelicht wordt. Het zelfde is te bereiken met een paard waarvan men de strengen op het kruis bij elkaar geonnden heeft. Het gebruik van paard en kar is echter meer aan te bevelen, daar de trek dan gelijkmatiger ls en het paard niet zoo wild zal aanzet ten. Dr. P. W. B. Nadruk verboden. WIJ PLAATSEN UIT VOORRAAD IN ÉÉN DAG GROENVOER VAN J GEW. BETON IODIGOM A Co. N. V. BETONIND. VB ALB. VAN SPIJKENISSE - TELEFOON 1 ItERRIEKELRING EN -INSCHRIJVING. Arkel. Woensdagmiddag had op de Gra- vlnnehoeve van de wed. A. Kooij aan de Noorder-Lingedijk de inschrijving en"de premiekeuring plaats vanwege de afd. Zuid-Holland der Vereenlging tot bevor dering van de Landbouwtuigpaardfokke- xij in Nederland. Voor Inschrijving ln de stam- en hulp- «tamboeken voor het Geldersche en Gro- ningsche type fungeerden als juryleden de heeren M. G. v. Baaien te Asperen, C. Dekker te Barendrecht, M. L. Leenheer te Barendrecht en J. P. Timmers te Por- tugaal. Ter keuring voor inschrijving werden aangeboden 47 drie- en meerder jarige merriën, waarvan 34 aan de «lachen voldeden. Ingeschreven werden £n het stamboek van het Geldersche type Aaltje van G. M. van Baaien te Asperen, Nellie van G. M. v. Baaien te Asperen, Alina van A. P. de Jager te Hoog-Biok- land, Bomba van P. Bassa te Leerdam, Bidora van A. van Herwaarden te Aspe ren, Bartje van A. C. Vermeulen te Ke- dichem, Bella van T. de Jong te Giessen- Nieuwkerk, Bertha en Betsie van C. van IJzeren te Arkel, Minerva van C M. Hak- kèsteeg te Groot-Ammers, Barolina van H. Muilenberg te Gorkum; Bukster van J. Bikker A.Wz. te Noordeloos, Bobara van H. Verrips te Leerbroek, Biana van J. H. Slpb te Noordeloos, Bets van Q. A. Spek te Tienhoven, Biwa van H. Bikker te Hoornaar en Belia van C. de Groot te Oosterwijk. In <het hulpstamboek werden paarden Ingeschreven, die later nog een naam ontvangen van J. Kool te Hage- atein; J. G. v. IJzeren te Hoog-Blokland, T. A. de Leeuw te Asperen, F H. v. d. Berg te Schoonrewoerd. H. Verrips te Leerbroek, J. Kooi te Schoonerwoerd, C. v. Dieren te Nieuwland, C. Buljserd te Leerbroek. W. Kersbergen te Everdingen, A. Sterk te Leerbroek, A. Trappenburg te Noordeloos. J. de Hoop te Gorkum, J. Korlever te Lexmond, C. de Jong te Hoog-Blokland, H. C. Blokland te Hoor naar, A. de Ridder te Meerkerk en D. de Jong te Tienhoven. Bij de daarna volgende premiekeuring fungeerden als Jury de heeren M. G. van Baaien te Asperen, L. C. Punt te Klun- dert. E, van Bimsbergen te Zoelen en J. P. Timmers te Poortuga&l. Premiewaar dig werden gekeurd: Drie-jarige merriën. Aangeboden 17 paarden: 1 Belia van T. de Jong te Gies- sen-Nieuwkerk; 2. Bomba van P. Baasa te Leerdam; 3 Bhetsy van C. van IJze ren te Arkel; 4. Berlia van C. de Groot te Oosterwijk, 5. Bartje van A. C. Ver meulen te Kedlchem, 6. Bobara van H. Verrips te Leerbroek; 7. Bertha van C. v. IJzeren te Arkel; 8. Bukster van J Bik ker W.A.zn. te Noordeloos. Allen Oeld. Type. 1. Bharolina van H. Muilenburg te Gorkum; 2. N. N. van J. G. Uzeren te Hoog-Blokland. Belden Groninger type. Tweejarige merriën. Aangeboden 15 paarden. 1. Cardina van A. O. Vermeu len te Kedlchem; 2. Conica van Gebr. de Jong te Arkel; 3. Clflamia C. v. Uze ren te Arkel; 4. Frieda van A. H. de Ja ger te Hoog-Blokland; 5. Corra van A. J. B. Verweij te Gorkum; 0. Cruusje van C. de Groot te Oosterwijk. 7. Ansje van H. Verrips te Leerbroek. Allen Geld. Type. Eén-Jarlge merriën. Aangeboden 12 paarden. 1. Danneke van A. C. Vermeu len, te Kedlchem; 2. Durla van» A. van Herwaarden te Asperen; 3. Dorlfla van C. van IJzeren te Arkel; 4. Dellena van Gebr. de Jong Czn. te Arkel. Allen Geld. Type. Merrieveulens. Aangeboden 18 veulens: Klasse I: Bruin van wed. T. v. IJzeren te Arkel; Vos van A. C. Vermeulen te 5. Een andere auto schoot den hoek en wilde de straat Indraaien, doch gleed door het was nipt mogelijk het stuur in bedwang te houden. Deze wagen gleed over den berm van den weg en reed met volle vaart tegen een dikken boom op. Een hevig gekraak weerklonk. Frits en Joop stonden als aan den grond genageld. Een nieuwe bliksepiflits, gevolgd door het gerommel van den donder, bracht de jongens weer to,t de werkelijkheid te rug Ze begrepen, dat er een ongeluk was gebeurd. 6. „Misschien is er iemand gewond!" riep Frits opgewonden. „Kom mee!" Ze renden de poort door, staken den weg over en holden naar den boom, waar de vernielde automobiel tot staan was ge komen Onzeker, wat te doen, stonden ze te kijken. De bumper van den wagen was diep in den boomstam gedrongen. Een der voorwielen was geheel verbo gen van onder de kap, waar de mo tor pog steeds liep, kwamen angstwek kende, ploffende geluiden. 11 Kedlchem en N. N. van A. de Jong A.Wz. te Meerkerk. Klasse II Donkerbruin van A. C. Ver meulen te Kedlchem, Zwart van A. Kool te Hagestein en N. N. van H. C. Blokland te Noordeloos. Klasse III. Eelyse van A. J. B. Verweij te Gorkum. Vier- tot zevenjarige merriën (met veulen). Aangeboden 18 paarden. 1. Wll- lyse van A. J. B. Verweij te Gorkum. Groninger type. 1. Anny van G. van IJzeren te Arkel; 2. Anneke van A. C. Vermeulen te Kedlchem. 3. Asljgje van Gebr. de Jong te Arkel; (Déze vier paar den verwierven eveneens het praedicaat ster merrie); 4. Zweefster van G. van IJzeren te Arkel; 5. Verbertha van wed. T. van IJzeren te Arkel; 0 Vromba I van A. Verhoef! te Meerkerk; 7. Wosa van J. de Jbng te Groot-Ammers; 8. Aglne van P. Bassa te Leerdam; 9. Zusta van A. de Jong A.Wzn. te Meerkerk. Allen Geld. type. Vier- tot zevenjarige merriën zonder veulen. Aangeboden 5 paarden. 1. Zu- sanne van C. de Groot te Oosterwijk2. Werenfriede van Iz. de Stigter tê Leer dam. Beiden Geld. type. Voor deze keuringen bestond veel be langstelling. Het aangeboden materiaal was naar het oordeel der Jury uitste kend. Brandwijk. Door verordeningen der luchtbescherming mag de kerkklok niet meer geluid worden voor en bij de aan vang der kerkdiensten 'en evenmin bij begrafenissen. Te Molenaarsgraaf kon dit niet vanaf het begin der mobilisa tie, wegens de torenwacht. Giessen-Oudekerk. Zaterdagavond om 8 uur zal op het dorp de mondharmoni- kaverëeniging „Door Oefening Kunst" een concert geven. De collecte langs de woningen voor de Evangelisatie te Heenviiet heeft f 27.12 opgebracht. De Tiendweg. Lekkerkerk. Door het besluit van de gemeenteraad om de Tiendweg van een teerdek te voorzien, zijn de voorbereid selen begonnen. Thans is men bezig, de weg gelijk te maken, de putten te dich ten en de graskanten aan het afsteken. Het is te hopen dat spoedig de teer zal arriveeren, zoodat de Tiendweg-bewoners van de stofplaag bevrijd zullen worden. Nu de meeste landbouwers in^onze gemeentet»klaar zijn met de hooibouw en het hod^velllg in de schuren hebben zit ten, is het wel vermeldenswaard, dat dit jaar veel meer hooi is gewonnen dan ver leden jaar. Er zijn landbouwers, die pl.m. 10 voeren hooi ineer hebben. Dit stelt velen eenigszitis gerust ln verband met het weinige voer dat hun wordt toege wezen. De kerkgangers worden er aan her innerd dat de klok niet meer zal luiden bij het beginnen der godsdienstoefenin gen op Zondag Dit is tot nader order af gelast, in verband met de luchtbescher mingsdienst. lekkerkerk. Mej. M. Llgthart is toege laten 'als kweekeling met akte aan de Openbare Lagere School te Ammenstol. Notaris C .H. W. Meijer heeft Woens dag ten verzoeke van de erven wed. P. Korporaal in cafe „Het Bonte Paard" de afslag gehouden van de bouwmanswoning Schuwacht 142 met schuren, wel-, hooi en bouwland, groot 13.55 01 H A. Perceel 1 tot en met 14 bouwmanswo ning, schuren, wel-, hooi- en bouwland, groot 12.77.79 H.A., werd kooper de heer J. J Broere alhier voor f 35 775 Perceel 15. bouwland groot 0 61 00 HA. werd kooper de heer T. Berger alhier voor f 640. Perceel 18. boesemland. groot .0.18.22 H A., werd kooper de heer G. van Dam voor f 140. De L.F.C.-Junloren zijn ongeslagen kampioen geworden van aMeeling B, groep 1. der Junioreneompetitie van de Goudache Voetbal Bond. Ann het R ij ksproef.station voor Maalderij en Bakkerij te Wagen in gen is onze dorpsgenoot P de Jong LM? ge slaagd voor het diploma van de Mole- naarsvakachool. Molenaarsgraaf. De burgemeester heeft per circulaire aan de inwoners van deze gemeente en Brandwijk gevraagd, wie genegen is tegen een vergoeding van f 0.50 per persoon en per dag, één of meer vluchtelingen uit Rotterdam, die alles verloren hebben, hutsvesting tever- leenen. Ouderkerk ad. Uaael. Vanwege het gemeentebestuur wordt er op gewezen, dat te rekenen van 19 Juli geen enkele woning geheel of gedeeltelijk aan haar bestemming mag worden onttrokken. Te gen huiseigenaren, die deze bepaling ne- geeren, zal streng worden opgetreden. Wolhandkrab gevangen. 1 Oudewater. De visscher W de Br. heeft in een zijner vischnetten een wolhand krab gevangen. Gevonden: Een portemonnaie met Inhoud, waaronder een bankbiljet. 'Inl. gem.-politie. Aardappeloogst. Oudewater. De oogst der aardappelen ls alhier buitengewoon groot. Vele tuin lieden herinneren zich niet zoo n oogst te hebben meegemaakt. De heer Pb.Oos- (Van een specialen correspondent). Parijs. Juli 1940. Kort voor middernacht rolde de auto- bus-kolonne door de Rue Scribe. Enkele minuten later stond ik met mijn bege leider op de Place de 1' Opéra. Enkele uithangborgen werden 'door den wind zachtjes heen en weer geschommeld. Bij den helderen maneschijn kon men tot' ver ln de verlaten Rue de la Paix kijken. Op den Boulevard des Capucines stonden zwijgend de boomen. Tegen de balustrade van de Métro (oij- dergrondsche spoor) geleund, stonden drie politie-agenten. Ik trad nader en plotseling werd mijn neus gewaar, dat ik in Parijs was door het gesloten hek van de trap kwam mij de warme lucht van de Metro tegemoet, een lucht, die men nergens anders ter wereld kan inade men. Met lange, diepe teugen bleef ik ze in ademen Hij had lust om te lachen en om te weenen tegelijkertyd. Wijd en .zijd was geen mensch te bekennen nie mand anders dan de agenten, die zich bij mijn nadering hadden opgericht. Zij hielden mij ongetwijfeld voor een hooge autoriteit bij de weermacht, dat ik het waagde om op dit uur me op straat te bevinden, de straat, die stil en onbewo gen lag als een kalme, nachtelijke zee. Hun antwoorden waren beleefd en pas ten zich bijna angstig aan den zin van mijn vragen aan. Van, dat oogenblik af stond de tijd voor mij stil. Ik vergat, welke dag van de week het was. Het is onmogelijk, zich in Parijs te herinneren, of het Maandag, Woensdag of Donderdag is. Iedere dag gelijkt een Zondag in de tweede helft van Augustus, zoo uitgestorven zijn de straten, zoo doelloos loopen de menschen door de stad. Alleen des avonds plegen zij zich wat meer te haasten. Om half 10 houdt het verkeer per Metro op. Om 10 uur eerst sinds enkele dagen om half 11 laat zich een schril gefluit hooren. Er rijden auto's door de straten met luidsprekers, waardoor de menschen worden aange maand, zich binnenshuis te begeven. Po litie-agenten loopen de voetgangers na, onophoudelijk op hun fluitje blazend. Dezen verdwijnen in hun hulzen, de man nen zonder een woord te spreken, de vrouwen luid protesteerend. De politie volgt de bevelen van de „Kommandantur" streng op. Onderweg van Montparnasee naar het Orand Ho tel, welken afstand ik te voet aflegde, ben ik niet minder dan vijf maal aange houden. Ik had geen identiteitabewija bij mij. niets anders dan een gewone brood kaart uit Berlijn, verdeeld ln roode. vler kante hokjes. Stram salueerend lieten de agenten mij doorgaan. Waarom? Omdat deze kaarten zooals trouwens alle dis tributiekaarten in Dultschland den Duitachen adelaar vertoonen. Een prent briefkaart van de Rijkskanselarij of van de Congreshal te Neurenberg zou ver moedelijk evengoed als identiteitsbewijs zijn aanvaard. Parijs onder de Duitsche bezetting, Montparnasee! Elke straatsteen, die hier ligt, wekt herinneringen bij mij op. Zou ik hier nog bekenden terugzien? Ja daar staat de Noor B nog voor de toonbank in het café, jSrecles zooals tien Jaar geleden; alleen is zijn dmvang toe genomen en is zijn haar grijs geworden En daar is Madame G.! Met een juich kreet vliegt zij mij om den hals. Zij heeft tot schoonheidsmiddelen haar toevlucht moeten nemen, om haar grij zende haren te verbergen. Van 40 huur ders is zij de eenige, die nog ln een heel huls is overgebleven. De anderen hebben er bij haar op aangedrongen, dat zij mee zou gaan. dat zij zou vluchten. Zij heeft zich voor haar „redders" in veiligheid moeten brengen op het politiebureau en is als eenige huurster in het huis terug gekeerd. Deze massavlucht ls niets anders ga weest dan massawaanzin. Toen er één schaap over de brug was. volgden er tal- looze andere. Zelfs de blinde, een beken- de straatfiguur in deze omgeving, ls rer- dwenen. Maar: geen ongeluk zoo groot, of er komt geluk bij. De ellende van de vluch telingen is thans tot ln den treure afge schilderd. Dat heeft ook zijn goede zijde gehad. De menschen hadden alles voor haar waargenomen, dat hun werd ver teld. Nu hebben zij plotseling weder be grip gekregen van de onzekerheid des levens. Oude gewoonten werden over boord geworpen en de dingen kregen eerst weder kleur en waarde, toen men te verloren had Het leven doet zijn rech ten gelden. Men is weer tevreden met weinig en blijde en dankbaar, dat men ef het leven heeft afgebracht. Langs den Boulevard des Itallens trek ken, zingend, de Duitsche soldaten. ZIJ zingen onbekommerd, zij hebben geen last van historische herinneringen. De menschen op de terrassen voor de cafés slaan hen zwijgend gade. De rollende donder van deze ongewone stemmen ln een vreemde taal doet hen eerst goed ge voelen. wat er eigenlijk is gebeufd. Overal komt men Duitsche soldaten te gen, zwaar stappend met hun dik be- zoolde laarzen. De verhouding tot de be volking ls uitstekend. Waarom ook biet? Op den dag van den Duitschen Intocht in Parijs liepen enkele soldaten op een wagen me tfruit toe. om bananen t4 koopen. Jn een oogwenk stond het iwart van de menschen er omheen, die iwt)- gend toekeken. Zouden de Duitschers dl koopvrouw eenvoudig de bananen uit de handen rukken? Een zucht van verba zing ging door de menigte, toen de sol daten niet alleen hun portemonnaie toot den dag haalden, alsof zij wilden beta len doch ook werkelijk betaalden! Dat had niemand gedacht! De soldaten bewegen zich ongedwon gen. Kon men een oogenblik vergeten, dat men zich in Parijs bevindt, dan zo» men kunnen meenen dat troependtslen van enkele legerkorpsen na de manoeu vres hierheen waren gekomen om ts worden ingekwartierd. terlakcn rooide oa. van één stronk 2 aardappelen, met een gezamenlijk ge wicht van 61/» ons. Papendrecht. Voor het eindexamen der Christelijke Kweekschool te Dordrecht slaagden mej. M. de Kluijver en de hee ren J. Koppenol en W. van Drimmelen. Voor het eindexamen der Chr H.BS. slaagden de heeren J. Uzerman Hzn. en J. IJzerman Jzn. Polsbroek. Met vergunning van B en W zal de collecte voor de Nat. Reclas- seeringsarbeid gehouden worden op Za terdag 14 8epC De beproeving der brandbluschmld- delen zal plaats hebben wat betreft de motorbrandspuit op Dinsdag 30 Juli en van de aan de Polsbroekerdam gestatio neerde handbrandspuit op Dinsdag 6 Augustus, telkens des avonds om 8 uur. Kantongerecht, Gouda Dronken achter het stuur. Een ongeveer 30-jarige veerijder te Bleiswljk had ln vrijwel beschonken toe stand afchter het stuur van een vracht auto gezeten en was van Delft naar Bieiswijk gereden. Daar liep hij in de val en kreeg een proces-verbaal. Woensdag- diende de zaak voor het Goudsche Kan tongerecht. Twee getuigen, de veldwachters* die verdachte inrekenden, vertelden den Kantonrechter onopgesmukt, wat zich had voorgedaan. Op een avond in de twéede helft van Juni, toen het al don ker was, zagen zij een auto met volle lichten en dat ondanks de verduiste ringsbepalingen zig-zag over de weg rijden. Plotseling stopte de wagen aan de kant en de veldwachters schoten er op af. Uit het raampje van het portier hing de chauffeur en hij braakte er stevig op los. De man verleide, dat hU naar Maas land moest; in Delft had hij een poosj» moeten wachten en de tijd „benut om tien glazen bier te drinken „Het waren er maar tien," zei de chauffeur tegen dl veldwachters. Doch dezen vonden hel toch beter den man geen gelegenheid te geven de reis voort te zetten Het verdei rijden moest hem krachtdadig worde» belet. De belde getuigen verklaarden voor den Kantonrechter, dat de bestuurder sterk naar alcohol rook en kennelijk onder de Invloed verkeerde. yüj was beslist niet ln staat, een auto te besturen. De ambtenaar van het O.M. meende, dat het verdachte vrijstaat, te drinken zooveel hij zelf wil, doch dit past hem niet Indien hij een auto moet besturen. Bij het verhoor had de chauffeur ge zegd: „Ik had maar 10 glazen bier ge dronken, doch er was zeker wat Inge daan." De onverantwoordelijke handelwijze van den bestuurder wenschte het O.U- flink te bestraffen. De elsch luidde 1 maand hechtenis met intrekking van bet rijbewijs voor de tijd van een jaar. „Wat zeg je ervan?" vroeg de kanton rechter. „Ik ga er niet mee accoord „Dan teeken je maar hooger beroep aan; de straf blijft zoo," besloot de rech ter. Een chauffeur uit Hillegersberg had op de Derde Tochtweg onder Moordrecht een koe moeten passeeren, die aan een lijn werd vervoerd. Maar de bestuurder had blijkbaar de ruimte om voorbij te rijden wat krap genomen en reed het dier aan. dat in een sloot geslingerd werd waarbij het zoo ernstig gewond bleek, dat het moest worden afgemaakt. Elich en uitspraak luidden f 15 subs. 6 dagen. Thans zal de actie beginnen om schade vergoeding. Elk blokje is een langdurende lekkernij... Slechts 10 ets. per reep! UND 713 - GORCUM Moordrecht. De Goudsche boot, die weer is gaan varen van Gouda naar Rot terdam, evenals eenige jaren geleden, kan niet meer gebruik maken van de aanlegsteiger bij de Harmonie, daar dit ■telger daar niet geschikt meer voor is. Nu wordt aangelegd aan de aanlegplaats by de gebroeders van Gennep. AFSCHEID A. VAN KOOTEN. Zevenhuizen. Wegens het bereiken van ie pensioen gerechtigde leeftyd gaat de beer A. van Kooten, hoofd der Christe lijke School aan de Rotte, het onderwys verlaten. Gedurende ruim 27 Jaren is de heer Van Kooten hoofd der Christeiyke School geweest. In ons dorp heeft hij zich op velerlei terrein bewogen. Zoo was hij o.m. lid van het college van no tabelen, lid der commissie tot wering van Schoollverzuim, bestuurslid van het Groene Kruis, lid van het plaatseiyk cri siscomité en leider van de Zondagschool aan de Rotte. Woensdagavond hepfjt de heer Van Kooten in een daartrie «JècÉë het bestuur der schoolvereeniging belegde vergade ring afscheid genomen van de ouders dér leerlingen, oud-leerlingen en verdere ge- noodigden. In deze druk bezochte samen komst werd het scheidende hoofd aller- V eerst toegesproken door den voorzitter van het schoolbestuur, ds. Tj. Tak. HU gewaagde van de liefde en de toewijding die steeds door den heer Van Kooten aan de dag was gelegd. Spr. bracht den heer Van Kooten dank voor alles, wat hij in het belang der school had gedaan en wenschte den heer Van Kooten en zyn vrouw Gods onmisbare zegen toe op hun verdere levensweg. Als stoffehjk biyk van waardeering werd hem een schilderU aangeboden. Hierna heette de voorzitter, den heer J. Rensen, de opvolger van het vertrekkende hoofd, harteiyk welkom. Spr. hoopte dat de heer Rensen met toe wijding het hem opgedragen werk zou verrichten. Vervolgens sprak de oud voorzitter van het schoolbestuur, ds. Pie per van Ooster-NUkerk, die destyds den heer Van Kooten had geïnstalleerd. Spr. wees er op, dat de keuze, die 27 jaar ge leden gedaan was, een goede waé ge weest. Veel arbeid is door het vertrek kende hoofd met liefde en energie ver richt. Namens de oud-leerlingen bood mej. A. Stofberg eenige cadeaux aan. Hierna spraken nog de heeren D. A. Wolfskeel en W. Visser, resp. hoofd en oud-hoofd der Chriateiyke School te Ze venhuizen. Beide sprekers waardeerden de prettige samenwerking en hechte vriendschap, die tusschen hen en de heer Van Kooten was ontstaan en altyd biy- ven bestaan. Tenslotte bracht de heer Van Kooten on de hem eigen, humoristische wyze, dank aan al de sprekers voor hun vele waardeerende woorden en wenschte hy zyn opvolger, den heer J. Rensen toe, dat deze op dezelfde prettige wyze met be stuur mocht samenwerken tot bloei der school. De heer J. Rensen, als laatste spr-?kei het woord voerende, hoopte, dat hy het in hem gestelde vertrouwen niet zou be schamen. HU riep de medewerking in van ouders, personeel en bestuur om het gewaardeerde werk van zyn voorganger te kunnen voortzetten. Hierna sloot de voorzitter de yergade- ring, nadat ds. Pieper was voorgegaan 1* dankgebed,, Vandaag heeft de heer Van Kooten afscheid genomen van de leerlingen. Getrouwd A. M. VAN DOCKUM en F. J. E. STARKE De Heer en MeVrouw VAN DOCKUMSTARKE zeggen, me de namens wederzijdsche Ouders, harteiyk dank voor de vele biyken van belangstelling, by hun Huwe- lUk ontvangen. Nieuwolda. Juli 1940. Den 30sten Juli, hopen onze geliefde Ouders, Adrianus van Dam Jz. en Maria van Dam- van der Velden hun 25 jarige Echtvereeniging te herdenken Hun dankbare kinderen. Lekkerkerk, 26 Juli 1940. De Heer en Mevr. GROESBEEK— REGTDOORZEE GREUP betuigen hun harteiyken dank, voor de vele bewUzen van deelneming, Ontvan gen by het overiyden van hun Zuster en Behuwdzuster, Mevrouw C. KALKMAN- Regtdoorzee Greup. Schoonhoven, Juli 1940. Hiermede betuigen wij onzen harteiyken dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. J. G. W. F. BEK en Zuster DEN ADEL, voor de zorgvuldige en liefdevolle behan deling tUdens de ziekte en by het overiyden van onzen lieven Man, Vader, Behuwd- en Grootvader ARIE ZWIJNENBURG. t>ank ook aan allen, die ons hun belangstelling en medeleven heb ben getoond. Namens de familie. Wed. A. ZWIJNENBURG— VAN DRUNEN. flouderak. Juli 1940. Stolwykersluis B 247. Naus-, keel- en oorarts Dordrecht van Za tordag 27 Juli t/m Woonsdag 31 Juli Spoedgevallen ^elef. 3420, Dordrecht. Homoeopatisch Geneesheer vroeger Haringvliet 26 Rotterdam Ie dagelijks ook 's Maandags te spreken Park Honingen, Rotterdam Spreekuren: voorloopig 10-4 uur Tramlijnen 1-16-22 Telefoon (woonhuis) 47875 Danssalon „Zuldewllet" te Stolwijk, Zatordag 27 Juli tot 12 uur. Het Is weer een bij zonder verzorgde collectie klokken, waarmede Merkes voor den dag komt. Aparte modellen en laag geprijsd. v/h Kipstraat Nieuwe Binnenweg 74 Grooto Mij. voor Lovons en Volksverzekering per 1 Sept. a.e. voer Schoonhoven en Omgeving die In staat is aan de bestaand# portefeuille flinke uitbreiding te geven. Borgstelling vereischt. Brieven onder No. 3855 bureau v. d. blad. HET BESTUUR van den Polder maakt bekend, dat SCHOUW zei worden ge dreven over de weteringen, de vlieten, het houtgewaa en het openoeien der boomen In BONREPAS op Vr(jdag 9 Augustus a.s. In VLIST OOSTZIJDE op Zaterdag 16 Augustus a.s. en In VLIST WESTZIJDE op Maandag 12 Augustus a.s. Het Bestuur voornoemd, A. STUURMAN, Voorz te koop gevraagd in omgeving van Gouda. Brieven onder no. 3845, aan het bureau van dit blad. Een ieder zegt: „Wij moeten er toch eens uit". Maar.groote reizen zijn haast niet mogelijk en ook geheel overbodig ge worden door de speeltuin De Kleine Betuwe met zijn jaarlijksche uitbreiding aan attractie voor groot en klein. Vooral onze rutschbanan over het water, voor een ieder gratis te gebruiken, zijn een groot succes. Doch daar er nog al veel en vooral dames kennis maken met het water, is het voor ons thans niet mogelijk hen van droge kleeren te voorzien. lederen Zaterdagavond van 8-10.45 en lederen Zondagmiddag van 3-6 uur en savonds van 8-10.45 dansen. Muziek: De drie gebroeders Sirre en Gerrit van Milt uit Alphen. De ondernemer, W. Kompier, Haastrecht, tel. 19 To koop gevraagdi mot oo. 18 H.A. land Voorkeur omgeving bergambacht. Verkooper kan eventueel huurder blijven. Brieven ond^no. 3875 aan het bureau van dit blad. te Schoonhoven (Wegens sterfgeval) Een prima onderhouden 6 Kamers, keuken, kelder, tuintje enz. Albrecht Beylinggracht 30. Inlichtingen te bevragen: Oude Haven 13, Schoonhoven REÜNIE - GOUDA Vanaf V rijdag 26 Juli t.m Woensdag 31 Juli FILM EN VARIÉTÉ Een groot attractie programma ANNIE VAN EES en GUUS BROX in: met Annie Ees en Guus Brox Op ons tooneel: Guus Brox een der hoofdrolspelers uit de film „boefje" als het muzikale wonder. Muziekale medewer king „Het Tower Ensemble" Toeg. boven 14 j. Gratis fiet- senst. Gewone eentreeprijzen Woensdag 2 uur MATINEE f te Haastrecht De Noord- en Zuld-Hollundsche ReddingmaatechappU heert met haar nieuwe motorreddingboot „Pre sident steyn" te Egmond aan Zee een aiarm-oefening gehouden, waarbij een vliegongeval op zee werd verondersteld. In de branding. Uftgostoldo Buroemeester en Wethouders der Gemeente BLESKENSGRAAF zullen, behoudens nadere goed keuring, in het café van den Heer G. VAN VUUREN, aldaar, trachten aan te besfeden Besjek en teekening verkrijgbaar k f 6.- (rest. f 4.-) bij: HET INGENIEURSBUREAU STUURMAN A ZOON Waddinxveen. Het Bestuur van den polder Bergambacht maakt bekend, dat op Vrijdag 9 Augustus 1940 en op Zaterdag 10 Augustus 1940 d.a.v. tal worden gedreven over het schoonmaken der polder- vlieten, der dwars-weterin- gen, der vlieten en slooten, die onder de Keur zijn be grepen. De voorzitter, M. OSKAM. De Secretaris, A. OSKAM Dz. To koop govraagdi ma» 2 3 H.A. weiland. Verkooper kan huurder blijven. Brieven onder no. 3835, bureau van dit blad. onza modern Inglrlchta Dorpstraat 141 Badlplomaord Kapper, Zevenhuizen (Z.-H.) Twee soet-houdertjes. DIRECT GEVRAAGD: EEN HALFWAS SCHtLDERSKNECHT, f»rot. Godsd., door C. LIGCHAAM. te Jaarsveld, op het Dorp.

Schoonhovensche Courant | 1940 | | pagina 5