mm „Steriline" flOOO.- LIPS H.A.vBaaren Dinn'"}oU. A. Uoc^d MEUBELHUIS A. v. ORIEL JSVNBENDE \S Willy Groenen (steno-) typist(e) denkt U cc ai»? ftlet dtulcwcdc vam l/of» Hooien De Vee-arts aan t woord. Plaatselijk nieuws Rechtszaken Wat geeft de radio? J. C. van den Arend BOERDERIJTJE. looi ons ükonen WPERBE (ÖRSETBANO salUdt sluiting. Schoonhoven de betere Per manent-Wave MEUBELEN NOODIG? FOTO'S FOTO NTFSTADT Complete Meubileering Marktberichten 6 WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1949 HOESTEND JONGVEE. In de nazomer en vooral wanheer het eenigen tijd nat weer geweest is en de dieren dus in natte weiden geloopen heb ben, treft men onder het Jongvee ver schillende hoesters aan. In het begin is dit hoesten niet zoo erg en men is dan ook onwillekeurig geneigd om de zaak eerst nog eens even aan te zien. Toch blijkt dit achteraf in de meeste gevallen verkeerd te zijn, want ondertusschen gaat veel kostbare tijd verloren en Heeft de aandoening alle gelegenheid om zich verder te ontwikkelen en groote en vaak onherstelbare schade a%n te richten. Want in de meeste gevallen wordt dit hoesten veroorzaakt door de aanwezig held van een bepaalde wormsoort in de longen. Deze wormen zijn dan in de natte weide opgenomen, waar zij zich ontwik keld hebben. Het behoeft zeker wel geen nader betoog, dat de aanwezigheid van deze wormen de dieren niet alleen veel last, maar ook een leelijke longaandoe ning bezorgt. Daar vandaan dan ook dat spoedig ingrijpen zeer wenschelijk is, wil de longontsteking zich niet Zoodanig uit gebreid hebben dat herstel niet meer mogelijk is. Ons eerste werk zal dan 'ook moeten zijn de zieke dierén af te zonderen en vooral uit de natte welde te halen. Ze kunnen zich dan niet verder besmetten. Verder zullen ze krachtig gevoed moeten worden, want dan alleen kan het li chaam de overwinning in de strijd tegen de vreemde indringers behalen. Stal ze als het «enigszins kan op en geef ze hooi of gras dat van een hoog stuk land komt. Waarschuw verder terstond Uw veearts, want door een Inspuiting van wormdoo- dende middelen ln de luchtpijp gelukt het meestal om de wonnen te dooden en een spoedige genezing te krijgen. Alleen en <Jtt ls van het meeste belang hoe eer der de dieren Ingespoten worden hoe beter, want Iedere dag wachten maakt dat de ziekte zich verder uitbreidt en de kans op herstel kleiner wordt. (Nadruk verboden). Dr. R. Haastrecht. De bijna 200 jaar oude Knegtsbosse vergaderde ln „Huis den Hoek". De secretaris, de heer Aug Faalj, deelde mede, dat de voorzitter, de heer W. Reichard, door ziekte afwezig was. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereenlging 55 leden telt en dat daar van 30 in het nieuwe doktersfonds zijn, zoodat het oude fonds zich mettertijd zelf zal opheffen, daar geen nieuwe leden daarin opgenomen worden. Bij de aan vang van het boekjaar was er een saldo van f 659,45, thans f 485,11, een terug gang van f 174,34. De heer Van Zeist deelde mede, dat was ontvangen f 592,54 en uitgegeven f 766,88. Dat aan zieken «ras uitgekeerd f 157, aan Oudemannen- geld f 78. Boeken en bescheiden waren accoord bevonden en den penningmeester was onder dank gedechargeerd. Besloten werd de 3 contributies yrije maanden in de winter nogmaals te handhaven. De heer W. aeichard werd als voorzitter herkozen. T)e heeren C. van den Hondel J. Scheer en M. Straver werden aange wezen het volgend jaar de boeken te con troleeren. Na nog eenige Interne bespre king volgde sluiting der vergadering. Haastrecht. Vrijdagavond vergaderde d«> Haastrechtsche Damclub ln Hotel „Huis den Hoek". Na goedkeuring der notulen, volgden de jekening en verant woording. De ontvangsten waren f 44.62. de uitgaven f 19.77, batig slot f 24.85. De rekening werd goedgekeurd. Als bestuurs lid werd de heer T. D. Both herkozen. Besloten werd ln verband met de moei lijke vervoergelegenheld en de verduis teringsmaatregelen in den as. winter geen districtswedstrijden te houden. Hier na sloot de voorzitter de vergadering. Geitenkeuring. Hei- en Boeicop. In tegenstelling met Vorige jaren werd deze keer de geiten keuring van de afd. Hei- en Boeicop, van de Prov. Bond van-Geitenfokvereen. in Zuid-Holland „Verbetering zij ons doel" gehouden in een welland aan de Kanaal dijk, door den heer H. Stravers daarvoor welwillend afgestaan. Door benzinege brek konden de dieren niet per auto wor den afgehaald, zoodat zij die aan de keu ring wilden deelnemen, op andere wijzen hun beesten naar de plaats van keuring moesten vervoeren. Het aantal aange- voede geiten was in verband hiermede dan ook gering. In totaal werden slechts aangevoerd 23 gelten, alsmede de Bonds- bok. Na opening door den voorzitter, den heer B. Stravers. die allen een welkom toeriep, werden de lammeren, waarvan er 10 waren aangevoerd, gekeurd. De le prijs werd behaald door J. Steijslger, Vianen; 2de prijs Anth. den Braven; 3de prijs J. van der Linden, beiden alhier. Hierna volgden de 1-Jarige geiten, waarvan er 7 waren aangevoerd. De le prijs verwierf Aart den Braven; 2e prijs Arle den Braven, beiden alhier; 3e prijs W. de Jong, Leerbroek; 4e prijs H. de With Jz., alhier, die allen voor een Di ploma ln aanmerking kwamen. Tot slot de oudere geiten. Hiervan wa ren er 7 aangevoerd De 1ste prijs werd behaald door Joh. Donker. 2de pr. J. den Hartog alhier (Diploma)3e prijs N. de Kogel, Lexmond. Hierna volgde de vrije verloting onder de 16 deelnemers in het café van den heer G. van Es. waarvoor 8 prijzen waren be schikbaar gesteld. Met dank voor de betoonde belangstel ling en de wensch een volgend Jaar weer onder gunstiger omstandigheden de keu ring te kunnen houden, sloot de voorzit ter de vergadering. Ongeval. Hei- en Boeicop. Bij het spelen nabij de ouderlijke woning is het 8-jarig dochtertje van den koopman V. van een kist gevallen, waardoor een kleine een armpje brak. Door den te hulp geroepen dokter werd de arm gezet. Hoornaar. Zondagavond verwekte een in verre gaande staat van dronkenschap verkeerende vreemdeling, die zich per rijwiel in deze gemeente bevond, eenige opschudding, daar hij twee minuten voor dat de eeredienst zou aanvangen, tieren de de Ned. Herv. Kerk inliep. Inmiddels werd den op eenige meters van de kerk afwonenden veldwachter Eskes gewaar schuwd, die de man heeft ingerekend en ter ontnuchtering opgesloten. Welke be doelingen de man had is niet bekend, doch bij omwonenden vernamen we dat hij zinspeelde op een groot mes.clat hij in zijn zak had. De veldwachter heeft hem dit mes afgenomen. Het verdere van deze geschiedenis zal de Gorcumeche kantonrechter wel weten te regelen. Hoornaar. Voor de Stichting Haarlem- Heemstede is hier f 47,50 gecollecteerd. Scherven op Lekkerkerk. Lekkerkerk. Dat het zeer gevaarlijk is bulten, te «Un wahneer het afweergeschut van Je Duitsche«verdediging in actie komt, bewijst het feit, dat reeds scherven in onze gemeente zijn terecht gekomen. Zelfs is een niet ontplofte granaat van het luchtdoelgeschut terecht gekomen in de bloemisterij „De Onderneming" van den heer J. M. van der Graaf. Vele in woners, die nog op straat waren, hebben het projectiel door de lucht hooren flui ten. Het is dan ook het beste wanneer men het luchtdoelgeschut hoort, slch in huis te begeven. Openbare veiligheid. Lopik. In verband met de openbare veiligheid heeft de gemeente Lopik be sloten langs de Loplkervoordijk de brug leuningen, leunen, boomen en electricl- teitspalen geheel of gedeeltelijk wit te verven, om hierdoor het verkeer over deze weg, dat ln verband met de verduis- teringsmaatregelen vele gevaren ontmoet te doen vergemakkelijken. Ook zal de ge- heele weg in het midden van een witte streep worden voorzien. Met de werkzaam heden ls reeds een aanvang gemaakt. Kerkdienst. Lopik. De Kerkeraad der Gereformeer de Kerk heeft besloten ln verband met de verduisteringsmaatregelen de avond dienst te laten vervallen en hiervoor des middags een dienst te houden, welke zal aanvangen om 2.30 uur. In verband hier mede zal de dienst des morgens inplaats van 10.30 uur om 10 uur aanvangen. Noordelooe. Tegen verschillende Inwo ners ls reeds proces-verbaal opgemaakt wegens het niet nakomen der verduiste- ringsvoorsehrlften., Streefkerk. De heer C. Brand is te 's- Gravenhage geslaagd voor het diploma B van het machinisteen examen. Weer in functie. Ouderkerk a.d. iJsseL De rijksveld wachter C. C. de Bokx alhier, op wien in de nacht van 25 Augustus een aanslag werd gepleegd en die tengevolge daarvan eenige tijd bulten diehst ls geweest, is thans weer in functie getreden. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE DORDRECÉT. (Zitting Politierechter van 6 September) VELDWACHTER STAAT TERECHT. Het openbaar gezag beleedigd. A. v. d. G., gemeente-veldwachter te Hoog-Blokland, had sich te verantwoor den voor het feit, dat hij zich op 23 Mei op beieedigende wijze zou hebben uitge laten over het Nederlandsch gezag. Get. C. Godschalk, kapper te Rotter dam, destijds militair, had uit de mond van den verdachte de beleedigende woor den gehoord. Verdachte bekende, doch lichtte toe, dat hij destijds sprak over hoogere mili taire die wei te buitengingen aan alco hol. Daarover had get. Godschalk niet hooren spreken. Hij had verdachte hooren zeggen: „ik heb lak aan alle militairen. Vroeger groette ik voor een kapitein, maar nu spuw ik op den grond voor hen" Br waren een paar militairen in de buurt die zich zeer aan deze woorden hadden geergerd. De heer D. de Leeuw, burgemeester van Hoog-Blokland. vertelde, dat de betrok ken kapitein hem had voorgesteld, den veldwachter een reprimande te geven. De burgemeester had geprefeerd dit als su perieur zelf te doen. De kapitein had hier geen genoegen mede genomen en zoo was het tot vervolging gekomen. Verd. was een goed politieman en het speet den burgemeester, dat de veld wachter zich aldus vergeten had. Mr. Visser: „Voor het geval de verd. gevangenisstraf zou krijgen, zou hij dan als politieman gehandhaafd kunnen worden?" Get.: „Dit is ter beoordeeling van de commissaris (der provincie, op voorstel van den burgemeester De officier vond het een ernstig ver wijt. Wanneer een leger eenmaal verlo ren heeft, dan zijn Jan Rap en zijn maat gereed om een smet te werpen op de mannen, die toch hun plicht deden. Maar thans is de veldwachter, de man, die in een kleine gemeente een belangrijke plaats inneemt, de schuldige. Spr. had zich zeer geërgerd toen hij de klacht las en was van plan geweest, een gevange nisstraf te eischen, doch bij later Inzien bleek dat er wel verzachtende omstan digheden zyn. Spr. eischte f 100 boete subs, een mnd. hechtenis. De raadsman wees erop, dat de offi cier wel eens erg vroolijk was, hetgeen ln een kleine gemeente wel eens erger nis kan opwekken. Verdachte had dade lijk berouw getoond, een boetvaardige houding, die hij ook thans aanneemt. De verdediger pleitte tenslotte een clemen- tere vergelding. De politierechter veroordeelde v. d. G. tot f 40 boete subs. 20 dg. hechtenis. Overall gestolen. De fabrieksarbeider A. de Z. te Go- rinchem had op 11 Juni een overall weggenomen. Verdachte bekende, het ding verduisterd te hebben. Elsch f 25 boete subs. 10 dagen hech tenis. Uitspraak I 10 boete subs. 10 dg. hechtenis. - Riet. De gebroeders T. en T. B. te H&rdinx- veld stonden terecht, omdat zij op 16 Juli met een veerboot op het terrein van hun buurman A. van Herk 15 bossen riet hadden weggenomen, ongekend nog de schade, die zij veroorzaakten door het plat loopen van riet. „De waarde is niet groot, doch lk vind de brutaliteit» zoo erg", zegt v. Herk, „en nou ben ik blij, dat de veldwachter hen op heeterdaad betrapte." Het OM. eischte voor T. B. f 20 boete subs. 10 dagen hechtenis en voor zijn broer f 10 subs. 14 dg. tuchtschool. Uitspraak f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis en f 5 boete subs. 1 week tuchtschool. Smaad. Aan mej. A. M. S. geb. B. te Woudri- chem werd ten laste gelegd, dat zij ln Mei als haar meening had te kennen gegeven, dat een kapitein van het Ne- derlandsche leger militaire goederen aan de burgers had uitgedeeld. Verdachte was niet verschenen. Elsch f 50 boete subs. 15 dg. hechtenis. Uitspraak f 25 subs. 25 dagen hechtenis. Om het kalf. T. V., koopman te Papendrecht, werd verdacht op 7 Juli een kalf, tOebehooren- de aan het bureau voor den ontruimings- dienst, te hebben verkocht. Aan C. Veth had V. gezegd, dat het kalf ziek was, doch get. Veth had V. niet de oprechte gege ven het kalf te behouden. Hij vertelde, dat hy 6 kalven ter verzorging had ge kregen: toen deze moesten worden op geleverd, was er een te zwak. Dit was by hem gebleven, daarop had hy ult- elndehjk het dier verkocht voor f 25. De officier wees er op dat het kalf ln leder geval niet van verdachte was, zoo dat het feit bewezen was en eischte f 10 boete subs. 10 dg. hechtenis. De politierechter veroordeelde V. tot f 5 boete subs. 5 dg. hechtenis. Diefstal. A. v. W. te Papendrecht had op 1 Juli een aan K. de Man toebehoorende loo- tien huis gestolen. Verdachte was niet verschenen. D. Teerlink, die de gehaven de woning moest opruimen, had de buis gemist. De buis woog ongeveer 80 kg. Tegen v. W. werd geelscht een week gevangenisstraf; de politierechter ver oordeelde hem conform den elech. De Hardlnxveldache arbeider A. den ,T. had op 18 Juli zyn neef H. den Toom mishandeld. Elsch f 3 boete subs. 8 dg. hechtenis. Uitspraak conform. Een Juffrouw uit Glessendam, mej. M. O. geb. M. had op 19 Juli van mej. Nedepeen gezegd: ,.Ik heb geen dieven klauwen zooals jullie". De Juffrouw had als excuus een brief geschreven, dat te destyds ln biyde verwachting verkeerde. Elsch f 3 boete sube. 8 dc. hechtenis; uitspraak conform. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Vervalschlng van een reispas. De vischhandelaar J. A. R. uit Gouda heeft terechtgestaan als verdacht van een reispas, die in het begin van Ma$jt 1939 op het gemeentehuis van Gouda is afgegeven. Hem was ten laste gezegd, dat hy door den gemeente-ambtenaar L. Boer een paspoort te zynen name heelt doen opmaken, waaraan een portret is gehecht, dat niet het beeld van verdach te weergaf. Verdachte heeft ten stelligste ontkend, dat hy iets met den pas zou hebben ge daan, dat niet ln de haak was. Dat zijn pas gevonden is op den Duitscher F. 8., die in Italië by het overschryden van de grens is aangehouden, zou nog te verkla ren zyn, omdat deze man in de loop van de zomer van 1939 eenige malen by hem overnacht heeft, zoodat hy toen mis schien ln de gelegenheid ls geweest die pas weg te nemen. De president vroeg verdachte, wien in Maart voor het eerst een pas wprd uit gereikt, voor welk doel hy deze had aan gevraagd. Verdachte, die tot de godsdienstige secte van Jehova's Getuigen behoort, zegt dat hy eenige congressen in het buiten land had willen bywonen en voorts vond hy het, ln geval het ook in ons land tot vervolgingen zou komen, een veilig ge voel in het bezit te zyn van een pas. Toen de pas aan hem uitgereikt werd, was er zijn eigen portret aan gehecht geweest. De president: U weet, dat de deskun dige met groote stelligheid zegt, dat het de origineele hechting is, waarmee de foto in de pas bevestigd is en dat het stempel, dat deels over de foto loopt ook precies aansluit by de afdruk op de blad- zyde. Verdachte: Dat ls nu Juist het groote raadsel 1 De gemeente-ambtenaar L. Boer, wien de vertegenwoordiger van het OM. me dedeelt, dat hy, ook al zou hy gehan deld hebben ln stryd met zyn plicht, ge rust de waarheid kan zeggen, omdat in dat geval geen vervolging zou plaats heb ben, verklaarde de pas te hebben geschre ven en onderteekend. Het ls intusschen wel mogeiyk, dat de pas door een ande ren ambtenaar is uitgereikt. Hoe het ln dit geval gegaan is, kan getuige zich niet meer herinneren, maar het komt wel voor dat de pas eerst in orde wordt ge maakt en dat daarna aan den aanvrager nog gelegenheid wordt gegeven een por tret in te leveren. Zoo is het mogeiyk, dat hier later een ander dan de aanvra ger gekomen is met een portret, dat toen in de tevoren gereedgemaakte pas is ge hecht. De hoofdinspecteur van politie J. V. Tas, die een onderzoek heeft ingesteld, meent het uitgesloten te moeten achten, 'dat het portret in de pas vervangen is. De voor de aanhechting gebezigde ringen kunnen niet onbeschadigd open en weer dicht gebogen worden en bovendien moet het onmogeiyk geacht worden, dat men op dat nieuw aangehechte portret een stempelafdruk zou kunnen maken, die zoo volkomen aansluit by het deel, dat op de bladzyde voorkomt. Bovendien moet het toch zonderling worden geacht, dat verdachte, die voor eigen gebruik een reispas had aangevraagd, 'zich niet be klaagd heeft over het zoekraken daar van. Verdachte: Ik heb de pas niet gemist. Hoofdinspecteur Tas antwoordt op de vraag van den president, wat er naar zyn meening gebeurd is, dat men ln Gouda biykbaar bij het afgeven van de pas niet voldoende gecontroleerd heeft, omdat het anders onmogelijk zou /jjn ge weest, dat een pas werd afgegeven aan verdachte, waarop fyet portret van eeu ander voorkwam. Wat er ook gebeurd is, het is altyd moeten geschieden met xpe- deweten van vefrdachte, want hy heeft er zich nooit over beklaagd, dat hy zyn pas niefjn handen heeft gekregen. Op verkoelt van den verdediger, mr. B. F. J. Simons uit Utrecht, werden als ge tuige Éi décharge gehoord een zwager, een schoonzuster en de dochter van ver dachte, een plateelschilder, eveneens be- hoorende tot de secte van Jehova's Ge- tulgen en een garagehouder, zy allen hadden de pas van verdachte gezien waarop het portret van verdachte voor kwam. De garagehouder zeide zelfs er by tegenwoordig te zyn geweest, dat aan verdachte de pas was uitgereikt. Ook hij had heel duidelijk gezien, dat de pas toen het portret van verdachte bevatte. De vertegenwoordiger van het O M. was van oordeel, dat het aantal menschen dat de pas van verdachte gezien heeft, wel by zonder groot is en men zou er een aanleiding in kunnen vinden om te den ken, cjat verdachte er toch wel wat mee voor gehad heeft zooveel ""menschen by zyn pas te betrekken. En spr. was al van plan het denkbeeld te opperen, dat verdachte zeker op de een of andere wij ze zyn portret zou hebben aangebracht op dat van den Duitscher, toen de gara gehouder hem dat wapen uit de hand sloeg, door te verklaren, dat hy het uit reiken van de pas gezien heeft, die toen ^et nortret van verdachte droeg. De Of- Donderdag 12 September. Jaarsveld. 414.4 M. NCRV uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP, 8.10 Schrift lezing en Meditatie; 8 25 Gewijde muziek (Gr.pl.);' 8.35 Gramofoon; 9.30 Plano voordracht en Gramofoon; 10.15 Gramo foon; 10.30 Morgendienst, 11.00 Gramo foon; 12.00 Berichten; 12.15 Celesta En semble, 12.45 Nieuws- en Economischi berichten ANP, 1.00 Celesta Ensemble; en Gramofoon; 1.45 Gramofoon; 2.15 Zang met Pianobegeleiding en Gramo foon; 3.00 Voor de vrouw; 3.30 Melodia; 4 Bybellezlng; 4 30 Melodia; 5.15 Nieuws- en Economische berichten ANP; 5.30 Or gelconcert en Gramofoon; 6.30 VPRO: Cyclus „Lezen in de Bijbel"; 8 45 Gra mofoon; 7.09 Vragen van de dag (ANP); 7 15 Berichten; 7.30 Reportage of Muziek; 8.O0 Nieuwsberichten ANP hierna: Toe spraak: „Ontbeeren doet waardeeren"; 8.15 Gramofoon; 8.25 Bel Canto; 9.10 Cau. serie: „Gehoorzaamheid als godsdienstigs levenshouding"; 9.30 Arnhemsche Orkest Vereeniging (opn.); hierna: Schriftlezing; 10.15—10.30 Nieuwsberichten ANP; Slui. ting. Kootwijk. 1875 M. VARA uitzending. 7 00 Berichten Duitsch. 7.15 Berichten Engelsch; 7.30 Gramofoon; 8.00 Nieuws berichten ANP en Gramofoon; 10.30 Or gelspel; 11.15 berichten Engelsch; 11.30 Gramofoon; 12.00 Esmeralda en Solist; 12.30 Berichten Duitsch; 12.45 Nieuws- en Economische berichten ANP; 1.00 Esme ralda en Solist; 1.30 Oramofoon; 2.00 Be. richten Duitsch; 2.15 VARA Orkest; 3.15 Gramofoon; 3.30 Berichten Eqgelsch; 3.49 Voor de vrouw; 4.15 Gramofoon; 4.20 Keu- kenpraatje; 4.50 Gramofoon; 5.00 Berich- ten Duitsch; 5.15 Nieuws- en Economi sche berichten ANP; 5.30 Esmeralda; 6.15 Berichten Engelsch; 8.30 Orgelspel; 7.00 Vragen van de dag (ANP); 7.15 Gramo foon; 7.30 Reportage; 8 00 Berichten Duitsch; 815 Nieuwsberichten ANP; 8 35 Berichten Engelsch; 8 45 VARA Orkest; 9 15 Berichten Duitsch; 9.30 VARA Orkest; 10.00 Berichten. Duitsch; 10 15 Nieuwsbe richten ANP; 10.30—10 45 Berichten En gelsch; Sluiting; 11.1511.30, 0.150.30 tt 1.151.30 Berichten Engelsch. Vrtjdif 13 September. Jaarsveld. 414.4 M. VARA uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP en Gramo foon; 10.00 Pianovoordr&cht; 10.30 De clamatie; 10.50 Orgelspel; 11.20 Decla matie; 11.40 Gramofoon; 12.00 Berichten 12.05 VARA Orkest; 12 45 Nieuws- en eco nomische berichten ANP; 1.00 Gramofoon 1.15 VARA Orkest; 2 00 Esmeralda, so list en gramofoon; 3.00 Declamatie; 3 30 Viool en plano; 4.00 Gramofoon (met tos lichting); 4.30 Voor de kinderen; 6.00 Gramofoon; 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP; 5.30 Orgelspel en zang; 6.10 Causerie „De Rotterdamsche schil ders ln deze tyd"; 6 30 VPRO; Lezing ,.J. P. Sweelinck"; 645 Zang met piano begeleiding; 7.00 Vragen van de dag (ANP); 7.15 Berichten; 7.20 Felicitaties; 7.25 Voor de kinderen; 7.50 Gramofoon; 8.00 Nieuwsberichten ANP; 8.15 Bont programma; 9.15 VARA Orkest; 10.15— 10.30 Nieuwsberichten ANP, sluiting. Kootwijk 1875 M. NCRV-ultzendlng. 7.00 Berichten Duitsch; 7.15 Berichten Engelsch; 7.30 Gramofoon; 8.00 Nieuws berichten ANP; 8 10 Schriftlezing en me ditatie; 8.25 Gewyde Muziek (gr.pl.); 8.35 Gramofoon; 10 30 Zarfg en pianb; 11.18 Berichten Engelsch; 11.30 Amsterdams Salonorkest en gramofoon; 12.30 Berich ten Duitsch; 12 45 Nieuws- en economi sche berichten ANP; 1.00 Amsterdams Sa lonorkest en gramofoon; 2.00 Berichten Duitsch; 2.15 Gramofoon; 3.10 Utrechts strykkwartet; 3.30 Berichten Engelsch; 3 45 Gramofoon; 4.10 Utrechts strykkwar tet; 5.00 Berichten Duitsch; 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP; 5 30 Spaarne-sextet; 6.15 Berichten Engelsch; 8.30 Spaarne-sextet; 7.00 Vragen van de dag (ANP); 7.15 Berichten; 7.30 Repor tage of muziek; 8.00 Berichten Duitsch; 815 Nieuwsberichten ANP; 8.30 Berich ten Engelsch; 845 Quatre-mains en gramofoon; 9.15 Berichten Engelsch; 9.30 Gramofoon; 10 00. Berichten Duitsoh: 10 15 Nieuwsberichten ANP, 10.3010.45 Berichten Engelsch, sluiting: 111511.30» 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Berichten Eng. flcler achtte het ten laste gelegde niet bewezen en eischte vrij spr ia:. De verdediger verheugde zich over het requisitoir van het O.M., doch voerde aan dat er toch geen veroordeehn zou heb ben kunnen volgen wegens he; gebrek van de dagvaarding, waarin niet de fti- teiyke handeling van verdachte ls om schreven. Voor het geval, dat de rech" bank niét met het requisitoir zou kunnen meegaan, wyst pleiter nog op de moge- lUkheid, dat de deskundige zien heeft vergist, plens rapport wordt overigens hierdoor ontsierd, dat het zich ook be zighoudt met de schuldvraag, een kwes tie, die geheel op het terrein van de rechtbank ligt. Overigens zegt pleiter het aaanbod aan den getuige Boer, van wiens onkreukbaarheid als ambtenaar pleiter volkomen overtuigd ls, een psychologi sche fout van het O M. te achten. Pleitw concludeert ten slotte tot ^vrijspraak Uitspraak 19 September. Den 16en Sept. a.s. hopen 91 onze geliefde Ouders Dirk v.d. Broek Janna v.d. Broek- Oosterom hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, COR. ANNIE. GERARD. TEUNIS. j Ottoland, Sept. 1940. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, mijn geliefde Man en onze zorgzame Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer Leendert den Boer Wz., in den ouderdom van 53 jaar. /Uit aller naam, Wed. M. DEN BOER— van Herk. Krimpen a.d Lek, 10 Sept. '40. Dorpstraat 19. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 14 September tusschen 11 en 12 GEVESTIGD: TANDARTS Spreekuren: Dagelijks van 13-14 en 18.30-19.30 Zaterdag alleen van 13-14. Verder volgens afspraak. Zuidkade 9 - Waddinxveen Telefoon 146. Het tandheelkundig instituut in CAFE «DE BEURS» Groot* Markt ta Gouda. Plaatst gaho*l g*blt vanaf f 35.— Pijnloos trekken Inbegrepen. Bpr««lruren lederen Donderdagochtend van 9.30-12 uur. Zaterdag 14 September a.t. zal wederom door het geheele land een NAT. RECLASSEERINGSDAG worden gehouden. Op dien dag zullen te Schoon hoven door eenige dames voor dit doel speldjes worden aangebo den. - Steunt allen het belang rijke werk der Reclasseering, door een speldje te koopen voor deze heilzame instelling. Plaatseiyk Comité van Uit voering: Mej. Da. H .C. LUYT, Rem. Pred. G. TEMMINCK, Koestraat 80. Secretaris. H. J. BARNEVELD, Penningmeester. G. VAN OS V. d. ABIELE. C. PEERBOLTE. J. SPRONG. G. v. d. SIJDE. A. J. J. VERROEN. BEKENDMAKING. DE BURGEMEESTER VAN Schoonhoven maakt bekend, dat winkeliers en alle overi ge handelaren in deze gemeen te, die platen, foto's (hieronder te begrijpen positieven en nega tieven) of andere afbeeldingen van Leden van het Koninklijk Huis in voorraad hebben, deze vóór 13 September 1940 aan hét bureau van politie moeten inle veren. By weigering of nalatigheid, wordt tot inbeslagname overge gaan. Schoonhoven, 11 Sept. 1940. De Burgemeester voornoemd: NIEUW'ENHUISEN. IN BRUIKLEEN GEGEVEN PAARDEN. DE BURGEMEESTER VAN Lopik, Jaarsveld, Willige- Langorak; gelast alle ingezetenen, die in het be zit zijn van een paard,d at in bruikleen is gegeven of zich op een of andere wijze onder hun beheer bevindt, afkomstig van het Nederlandsche leger, op Donderdag 12 Sapt. 1940, om 15 uur, vodr te brengen op het dorp Lopik, bij de Smedery van den Heer H. KRAMER. In het bezit zynde bewys- stukken betreffende deze paar den, dienen te worden medege bracht. HP- AAN DEZE LASTGEVING MOET STIPT GEVOLG WORDEN GEGEVEN. Lopik, 9 September 1940. De Burgemeester voornoemd: SCHUMAN. BEKENDMAKING. DE BURGEMEESTER VAN Bleskonsgraaf en Hof wegen brengt ter algemeene kennis, dat vanaf heden ter secretarie dezer gemeente gedurende drie weken ter inzage voor een ieder is nedergelegd: een aanzegging van den Regeeringscommissaris voor den Wederopbouw d.d. 5 September 1940, dat hij krachtens artikel 5 van het Be sluit van den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht van 24 Mei 1940, betreffende den we deropbouw overgaat tot onteigening ten name van de gemeente Bles- kensgraaf en Hofwegen, van de perceelen en gedeelten van per- ceelen, genoemd in de bij ver melde aanzegging behoorende lijst en aangeduid op de daarbij behoorende kaart. Bleskensgraaf en Hofwegen, 11 September 1940. De Burgemeester voornoemd: DEKKING. Te huur tegen I Nov. a.s. een boerderijtje, groot ruim 4 H.A. in de onmiddellijke nabijheid van üouda. O a ook zeer geschikt voor vee handelaar. Br. nr. 195 VAN BURK's Advert.-Bureau, üouda. Te leen gevreagdi Ruime overwaarde. Brieven nr. 4435, bur. van dit blad. dat de en bustehouder Uw figuur verbetert 1. overhangende rugdikte verdwijnt 2. de buste wordt op de juiste wijze gesteund 3. rug wordt gesteund; pijn verdwijnt 4. draagt den buik, voorkomt vermoeidheid SUPERBE CORSETBAND Aanbevolen door H.H. Doctoren. Pry x*n vanaf f 4.75. In de bekende WAL A CORSETTEN BUSTEHGUDERS BUIKBANDEN POSITIECORSETS, een prachtsor- teering voorhanden. In prijzen vanaf f 3.65 Vakkundige Damesbediening. Paskamers aanwezig. Zichtzendingen op aanvraag. Alleen bij de Fa. M. J. Stekelenburg v.h. Gebr. Moei Lopikerstr. 10-Schoonhoven - tel.88 FIRMA C.I.M-VAN DEN BRAAK ESSENCEFABRIEK, Schoonhoven vraagt voor directi egn ervaren kennis van boekhouden vereischt. Sollicitaties, uitsluitend schriftelijk met opgave van verlangd salaris en volledige inlichtingen aan boven vermeld adres. Weet U dat Corsetten, Bustehouders en Bandages vrij van punten zijn!! ZORGT VOOR SLUIT MET DAT IS VEILIG! Groote voorraad aioten, grendel», schufven enz. bij Ijzerhandel DAMES f wenscht u ccmpl. f 3.50, met de mooie golf en blijvende krullen Dame»- en Heerenkapper Schoonhoven, telefoon 35 Specialiteit permanent-wave, watergolven. Wij werken met de nieuwste machines, le klas bediening. Verkoop van parfums, poeder, tandpasta's crèmes, zeepen f Heeren I Bezoekt onze knip- en acheerialonl Prima bediening. Vertegenw. van de beroemde Shave-Master electr. droogscheerappa- raten. Prijs f 37.50, f 22.50. Philipsapparaten f 19.50, gratis op proef Wij hebben nog een zeer groote voorraad solide meubelen in ieder genre tegen concurreerende prijzen Ziet onze 7 etalages. Profiteert van ons vakkundig advies, zonder eenige verplichting tot koopen EIGEN MEUBELMAKERIJ EN STOFFEERDERIJ MATHENESSERWEG 34 - ROTTERDAM - TIL. 34999 Ry nbende's* Nieuw Rood is de drank, welke steeds nieuw blijft. Steeds weer opnieuw bekoren geur en smaak. Rynbende's Nieuw Rood is de opwekkende en verfrisschende drank in elk jaargetijde, met het aroma der volrijpe, zwarte bessen. Waar gij zijt, vraagt steeds met nadruk: Rynbende's Nieuw Rood. Fl. 2.85 per litersflesch. U kunt het ook met spuitwater drinken. NIEUW ROOD O »lnk» 7ft en S stuk» 50 et». dat voor uw legitimatie-bewijs met ingang van 1 Oct a.s. verplichtzijn v. iedere Nederlander v. 15 j. en ouder Het beste adres hiervoor Is SCHOONHOVEN tC&t ld CCC tft/Neemt de proef op de soml O I IAI 91 u ÜAninn CnknnnKnunil S. W. N. Nooten - Schoonhove» Haven 33 - Tel. 117 - Schoonhoven Ruime keuze in Haardkachels en Kachels Zoojuist ontvangen een groote keuze lampen. Pracht sorteering Eet-, Thee- en Ontbijt serviezen. Alles franco Huis. Goedkooptr dan zeep Beter den zeep Zander bon Vervangt alle soorten zeep en soda voor witte wasch vatenwasch, houtwerk, enz. Vraagt uwen winkelter. Voor den handel in de Lopikerwaard, Krimpenerwaard en Alblasserwaard alléén bij SCHOUTEN's GRAAN- EN FOURAGEHANDEl Telefoon 16 - Schoonhoven - Voorhaven 7 ONTiM£TTlNUSMlUD£L - DOODT HACTÊRlEN sav. kool f 5.70—5.80, groene sav. kool f 2.80 per 100 kg groene en witte kom kommers A f 4.10—4 20, dito B f 3.30 3.50 per 100 stuks; kropsla I f 1.101.60 per 100 krop; kroten f 1—1.40 per 100 bos; meloenen net f 621, dito or. ana nas f 620 per 100 stuks; postelein f 5 6, prei f 4.80. roode kool f 5.105.60, staaksuikerboonen (zonder draad) f 10— 16, staaksnijboonen f 1522. stamsny- boonen f 9.30—9.70, Duitsche boonen t 10.50, pronkboonen f 89.90 per IOC kg tomaten A. B en C f 5.60, dito CC f 4 per 100 pond; uien A f 3.50. dito E f 3.60—4. dito C 3.70—3.80 per 100 kg.; wortelen f 7.20 per 100 bos. [.PTn I*"«l'.* 1 xi i ij i I,,-,-i groenten, aardappelen en fruit 'S-GRAVENHAGE, 9 Sept. Haagsche Veiling voor fruit en groenten N.V. Vei ling van 9 September. De pryzen waren beden voor: Triumph de vienne I 13— 17, II 8—U, br. hardy I 12—16, II 8—10, jutteperen I 12—18, will, duchesse 5—8, souv. de congr. I 7—10, II 5—6. dr. Julius I 7-—9, II 4_5( marg. de mar. I 10—13, U 68, br. de merode I 6—7, II 35, fr. wijnperen I 6—10, II 3—5, perzikperen I 56, II 3—4, diamantperen 68, div. st peren 5—7, transp. de croncelles I 12— 18, II 6—10, jubileum I 9—13, II 5—8, manes codl. I 12—16, II 59, wijnzuur 5 —9, br. seedling I 68, II 3—5, keswick I 810, II 56' 2, div. zure appelen 57, bloeme I 6Vt8' II 4—6, candijzoet 56, div. zoet 5612, goudr. val 56, reine vict. I 12—17, II 6-10, zoete kwetsen 19- 13. zure kwetsen I 7—11. Pryzen per kg. GROOT-AMMERS. 9 Sept. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammersa Veiling 9 September. Aanvoer 5098 stuks eieren. 2449 K.G. ap pelen, 4042 K.G. peren en 54 K.G. boonen. Prijzen: Eieren vanaf f 5.95 tot en met f 6.30 per 100 stuks; 25 pond boter vanaf f 0.72 tot en met f 0.84 per pond; beur- ree vanaf 4 tot en met 8'2 cent per K.G.; maagdeperen vanaf 6 tot en met 6 y, ct. per K.G.; kerswicken vanaf 3»/« tot en met 5 cent per K.G. UTRECHT. 9 Sept. Ver. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. Radijs f 0.702. rhabarber f 2.603.30, wortels f 4.2011.80 per 100 bos; andy- vie f 11.80, bloemkool f 224, bleeksel- derie f 3—9, komkommer geel f 26. sla f 1—5 per 100 stuks; andijvie f 23, augurken f 1—37, bieten f 1.20—4.30, ge kookt f 3—8, kool. Chineesche f 3.20—3.60, gele f 34.90, groene f 26, roode f 2— 4 10, witte f 34.40, postelein f 3—11, prei f 3—12, pronkboonen f 412, rapen f 44.20, slaboonen f 6—f 18, anijboonen f 633, zomerspinazie f 2—13. zilveruien f 11—22, uien f 2.206, waschpeen f 5 9.70, peterselie f 1030. selderie f 1030, tomaten f 714.80, aardbeien f 144182, bramen f 2842, druiven blauw f 26-S44, wit f 3658, frambozen f 170, noten f 13 43, pruimen f 436 per 100 kg.; meloe nen f 8t 23. perziken 1—15, paprika f 9. pepeTS f 1.10 per 100 stuks. ZWIJNDRECHT. 9 Sept. Andijvie I f 1— 1.10, bloemkool AA f 9—11, dito A f 7— 10. dito B f 4.505.60 per 100 stuks; gele

Schoonhovensche Courant | 1940 | | pagina 4