Schoonhoven I Binnenland Telegrammen [Plaatselijk nieuws Marktberichten Wat geeft de radio? iiüHiKHÜi 11 4 MAANDAG 14 OCTOBER 1946 wn^'.viyr GEMEENTE-BEGROOTING GOED GEKEURD. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben thans de gemeenterekening over 1937 definitief vastgesteld. SLECHTE VERDUISTERAARS. In de afgeloopen week heeft de politie tegen verschillende personen proces-ver- baal opgemaakt wegens het onvoldoende verduisteren van gebouwen. In de mees te gevallen was de overtreding aan na latigheid te wijten. GEEN TWEEDE KLAS MEER. De Nederlandsche Spoorwegen hebben besloten, de tweede klas op de lijn SchoonhovenGouda te doen vervallen. In den vervolge zal men dus uitsluitend derde klas kunnen reizen. De tweede-klas compartimenten zullen worden veran derd in derde Jkflksse „Niet Rooken".Oold vroeger voor een'der beide wagons in zijn geheel het voorschrift „niet rooken", thans zullen van de twee wagons de grootste gedeelten, die vroeger als derde klasse waren ingericht, bestemd zijn voor de rookers en alleen in de beide kleinere afdeelingen, eertijds tweede klasse, mag men niet rooken. Deze nieuwe regeling gaat In per 15 October. INKWARTIERING. Onder verwijzing naar een desbetref fend# Advertentie in dit nummer, vestigen Wij er de aandacht op, dat diegenen on eer lezers, die aan Duitache militairen kwartier hebben verleend, het inkwartie- rnigabiljefr ten gemeentesecretarie moeten Inleveren ter verkrijging van de vergoe ding. WEEKOVERZICHT „VEILING SCHOON HOVEN". Tengevolge van het door het departe ment van Landbouw en Visscherij geno men besluit, inzake het vervoeren, ver handelen, veilen en exporteeren van ap pels, dat Maandag 7 October in werking is getreden, was het de vorige week on gewoon stil aan de veiling. Buiten dit be sluit vallen enkele zomersoorten en kroet, die natuurlijk duur verkocht werden met stijgende prijzen. De aanvoer van peren was tamelijk; de prijzen hiervoor waren goed. De groentenprijzen bewogen zich in de afgeloopen week eveneens in stijgende lijn; vooral de andijvie werd duur ver kocht en bracht het tot f 1.75 per hon derd bos. Stam- en stokprincessen, alsmede pronkboonen, werden nog slechts In ge ringe hoeveelheid aangevoerd, met als gevolg hooge prijzen. Wat de appels be treft, is het nu wachten, op de maatre gelen. die voor de afzet van dit product op komst zijn. In verband met het feit, dat verschillende soorten niet lang te be waren zijn, zullen besluiten hieromtrent wel niet lang op zich laten wachten, waardoor, naar we hopen, het veilingwerk weer voortgang zal vinden. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen »yn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Twee klnderportemonnaie's; zadeidekje; zilverbon en vulpen. VORDERING VAN GOUD. Verplichte inlevering. De Nederlandsche Bank heeft besloten, het goud, dat ingevolge artikel 9 van de deviezen verordening 1940 aan haar is aangeboden, doch tot dusver nog niet aan haar werd verkocht, thans op te vor deren. Met het oog hierop worden ingezete nen, wier naam aanvangt met een der letters A. B of C, voor zoover zij nog goud in de zin der deviezenverordening in eigendom hebben of daarover het be schikkingsrecht hebben, opgeroepen dat goud vóór 1 November aan de Neder-1 landsche Bank te Verkoopen en over te dragen. Het goud kan op iedere werkdag, be halve des Zaterdags, tusschen 9 en 12 uur worden ingeleverd bij de hoofdbank van de Nederlandsche Bank te Amster dam. Gangbare Nederlandsche gouden tien- en vijfguldenstukken kunnen ook worden ingeleverd bij hare bijbank te Rotterdam of hij een harer agentschap pen. De *r*aling van de koopprijs zal behalve bij aankoop van gangbare Ne derlandsche gouden tien- en vijfgulden stukken over het algemeen eerst kun nen geschieden nadat het goud bij de hoofdbank is nagezien en gewogen. Des- gewenscnt kan inlevering ook geschieden door bemiddeling van een particuliere bank; de particuliere banken brengen hiervoor een kleine provisie in rekening. Ingezetenen, wier naam met een der letters D en volgende van het alphabet begint, kunnen nadere bekendmakingen afwachten. Indien ztJ er de voorkeur aan geven hun goud reeds thans aan de Ne derlandsche Bank te verkoopen, bestaat daartegen geen bezwaar. Verzamelingen van gouden munten be hoeven voorloopig niet te worden Ingele verd. Als verzamelingen kunnen slechts worden beschouwd collecties, die uit ten minste tien verschillende stukken be staan, en die een handelswaarde hebben, hooger dan de goudwaarde der gezamen- rijke stukken. Hetzelfde geldt voor ver- zamelstukken. In twijfelgevallen vrage men onder vermelding van het jaartal van de desbetreffende munt (en) bij de Nederlandsche Bank een beslissing. Op grond van het enkele feit, dat aan bepaalde munten voor de eigenaars per soonlijke herinneringen zijn verbonden, kan geen ontheffing van de verplichting tot verkoop worden verleend ALLE AUTOBANDEN OPGEVEN. Nieuwe zoowel als gebruikte. Ter uitvoering van de beschikking, be treffende het opgeven van motorrijwiel en autobanden, tractorbanden en vlieg tuigbanden (zoowel buiten- en binnen banden) heeft de directeur van het rijks bureau voor rubber thans bepaald, dat alle houders (dus ook particuliere hou ders) van losse en op rij- en voertuigen of onderdeelen daarvan gemonteerde mo torrijwiel- en autobanden, tractor- en vliegtuigbanden, van de in hun bezit zijnde buiten- en binnenbanden (zoowel nieuwe als gebruikte) opgave moeten doen op speciaal daartoe bestemde for mulieren, welke van 14 October af ver krijgbaar zullen zijn bij het daartoe door den leider van de distributiedienst aan gewezen plaatselijk distributle-kringkan- toor. Voor nen, die wegens de omvang van hun opgave niet toekomen met het nor male formulier heeft het distributie- kringkantoor speciale formulieren ter be schikking, welke op aanvrage worden uit gereikt. Aan deze verplichting tot opgave moet zijn voldaan uiterlijk op 19 October. Na Invulling dienen de formulieren bij het distributie-kringkantoor, waar de uitrei king heeft plaats gehad, te worden inge leverd. Bij het rijksbureau ingeschreven, han delaren en grootverbruikers ontvangen van dit bureau rechtstreeks de benoodig- de voor opgave beetemde formulieren, welke na invulling bij het rijksbureau voor rubber moeten worden ingezonden. bommen bestookt. Groote ontploffingen in de India-docks konden worden Waar genomen. Ook werd herhaalde malen een troepenkamp aan de Zuidkust van het Britsche eiland aangevallen. De Duitsche bommenwerpers konden hun opdrachten ongestoord uitvoeren. Er ontstonden geen gevechten, hoewel zich boven Londen en de Theems ongeveer 100 Engelsche jagers bevonden. De Britsche jagers onttrokken zich blijkbaar, onder indruk van de Duit sche superioriteit in de lucht, aan elk gevechtscontact en ontweken ook elke aanval, welke de begeleidend® Duitsche jagers wilden ondernemen. DE BRITSCHE BOMBARDEMENTEN. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. DEN HAAG, 14 Oct. Heden werden de volgende hoofdprijzen uitgeloot; 1000: No. 3301 400: No. 10831 11473 200: No. 4078 11812 17297 17505 20289 100: No. 2139 5999 9215 9926 10183 12833 15942 16663 18004 18067 LUCHTAANVAL OP LONDEN. BERLUN, 14 October. Geweldige steek vlammen schoten omhoog uit een elec- trische centrale ten Noorden van de Theems, welke bij de vergeldirvgsaanval- len van sterke Duitsche strijdkrachten op Londen Zondag nauwkeurig gemikte bom- treffers had gekregen. Ook een reeks ha venwerken onder andere de India- en de Victoriadocks leden tijdens het optreden groote schade. In andere stadsdeelen wer den geweldige ontploffingen en gróote branden waargenomen. Ook een troepen kamp in een voorstad van Londen werd doeltreffend met bommen bestookt. Een jachteskader, dat Zondagmiddag ter be scherming van Duitsche bommenwerpers aan de aanval op Londen deelnam, ge raakte in de buurt van de Engelsche Zuidkust in luchtgevechten gewikkeld met een sterke formatie Engelsche ja gers van het type Hurricane. De Duit sche Jagers schoten 9 vijandelijke toe stellen neer. Eigen verliezen waren er niet. Zondagmiddag stegen opnieuw Duit sche gevechtsvliegtuigen op om Londen aan te vallen. Weer werden vooral de docks en belangrijke militaire complexen in de groote monding van de Theems met En de benzine-voorraad. BERLIJN, 14 Oct. Reuter meldde dezer dagen, dat vernielingen van de petroleum installaties in Duitse hl and het voornaam ste doel van de aanvallen der Royal Air- force geweest zijn. In Hamburg zouden petroleuminstallaUes tot ontploffing ge bracht zijn en In Hannover, Reisholz, Gelsenkirchen, Keulen, Maagdenburg en Leuna zouden branden ontstaan zijn. Te vens beweerden de organen van Duff Cooper, dat den Duitschen Jachtvliegtui gen binnenkort geen benzine en olie njeer ter beschikking zou staan. Hiertegenover worden yin bevoegde Duitsche zijde de volgende feiten geconstateerd: Ten éerste: De door de officieele Brit sche nieuwsdienst beweerde successen op belangrijke inrichtingen van de Duitsche benzinevoorziening zijn alle gefantaseerd. Ten tweede: De Duitsche benzine-toe voer ls voor elke mogelijke oorlogsbehoef te gewaarborgd. De voorraden aan benzi ne en olie zijn thans millioenen tonnen hooger dan bij het begin van de oorlog. De veelvuldige Britsche bomaanvallen op talrijke Nederlandsche plaatsen, die van geen militair belang zijn, werden aan En gelsche zijde als noodzakelijk voorge steld om de Duitsche invasie te bestrij den. Elke Nederlander weet natuurlijk, aldus wordt deze mededeeling van be voegde Duitsche zijd besloten, dat de mi litaire belangen van Dultschland in Ne derland tot dusver nergens schade onder vonden hebben. DE BESPREKINGEN IN BATAVIA. Over de petroleum. TOKIO, 14 Oct. In antwoord op vra gen van journalisten naar de stand van deb esprekingen tusschen de Japansche delegatie te Batavia en de Nederlandsch- Indi3che autoriteiten, heelt de woord voerder van het Japansche departement van buitenlandsche zaken verklaard, dat de delegatie in hoofdzaak onderhande lingen voert over het petroleumvraag- stuk. De woordvoerder voegde hieraan toe, dat uit BataVia verscheidene berich ten ontvangen warén. Hij bleek evenwel de inhoud hiervan niet te willen onthul- Ameide. Donderdag werd hier de jaar- lljksche paardenmarkt gehouden. Onder gunstig weer is dit in enkele opzichten een gezellige dag geweest. Was het in vorige jaren, vooral voor de jeugd, een drukke dag gezien de kinderspelen en ringrijderijen, die er aan toegevoegd wa ren, thans is dit alles achterwege geble ven. Wel waren aan de markt voor aan voerders en koopers van paarden ver schillende prijzen beschikbaar gesteld, alsmede een veulen, epkele tuigen en landbouwgereedschappen. De Uniecollecte, gehouden in de Ned. Herv. Kerk bracht de som van ruim f 56 op. Bergambacht. De bij de commissie voor de kleedinghulp ingeleverde jassen, man tels, costuums en dekens, zullen dezer da gen een bestemming krijgen. Zij, die voor één dier artikelen in aanmerking willen komen, lezen de desbetreffende adverten tie in dit nummer, welke vermeldt, dat de aangifte nog deze week moet geschieden. E.H.B.O. Berkenwoude. Vrijdag avond vond de eer ste les plaats van de vereen. E.HB.O. on der leiding van dokter Müller uit Berg ambacht. Dat men het nut dezer vereen, in deze zoo bijzondere tUd zeker wel in ziet, blijkt uit de vele cursisten die aan wezig waren. Zaterdagmiddag werd onder leiding van den voorzitter, den heer C. J. de Vries, de motorspuit van de Onderlinge Brandverzekering Berkenwoude én Om streken beproefd. Al het materiaal ver keerde nog in prima staat en voldeed dan ook aan alle elschen. Berkenwoude. De visscher Adr. Ver kalk ving dezer dagen in een vuik drie zeekrabben. Giessen-Oudekerk. In de zaal van den heer G. Ttrapman hield Dinsdag de Gei- tenfokvereeniging „Steeds Voorwaarts" onder voorzitterschap van den heer P. van Houwelingen haar najaarsvergade ring. In zijn openingswoord wees de voor zitter op de moeilijkheden in de voeder voorziening voor de aanstaande winter. De prijs der geiten is met ongeveer 200 procent gestegen. Het ledental neemt nog voortdurend toe en bedraagt thans 170. Het aftredende bestuurslid, de heer P. van Houwelingen, werd met algemeene stemmen herkozen. Tenslotte werd door den voorzitter op uitvoerige wijze ver- slag uitgebracht over de gehouden gei tenkeuring, welke prachtig is geslaagd. Daarna sloot de voorzitter de vergade ring. Gevonden: e envulpotlood, C 318; een lipssleutel, Wilhelmlnastraat 9. Ook in deze gemeente is de bepa ling om des avonds na 10 uur niet op de weg te zijn, overtreden. Het eerste pro ces-verbaal ls reeds opgemaakt. Ook in deze gemeente is een kleeding-comité opgericht ter beoordee ling van de ingeleverde kleedingstukken voor een bon voor een nieuwe Jas, man tel enz. te koopen, is als volgt samenge steld: voorzitter en wethouder C. de Jong en de heeren C. den Uil, T. van Dam, D. de Rooij, J. M. van Merkerk en J. Stam. Reeds hebben velen zich gemeld en ontvangen een extra bon. Groot-Ammers. Tegen een inwoner de zer gemeente is procesverbaal opgemaakt wegens frauduleuze huisslachting. Lopik. Vrijdagmiddag geraakte het knechtje van bakker Kooiman, die voor het eerst een bakfiets bestuurde, bij het passeeren van een wielrijder, met zijn nieuwe driewielder, in de wetering. Met de schrik en een nat pak kwam de be stuurder er af, terwijl ook de materieele schade gering was, daar het brood al be zorgd was en ook de bakfiets geen scha de had opgeloopen. Het voertuig werd spoedig door eenige bereidwillige handen op het droge gebracht. Aanrijding. Lopik. Vrijdagmiddag reed ter hóogte van den heer A Versluis de heer v. d. Haar met zijn vrachtauto, terwijl uit te genovergestelde richting de landbouwer Den Hartogh naderde met een wagen, bespannen met een Jong paard. Bij het passeeren van de vrachtauto schrok het meer in bedwang houden, waardoor de paard en de landbouwer kon het dier niet aanrijding volgde. Er werd eenige schade aan de vrachtauto toegebracht. Moordrecht. In verband met de ver duisteringsmaatregelen is de avondkerk, dienst in de Geref. Kerk afgelast. Hier voor zal nu Zondagmiddag om 2.30 uur dienst worden gehouden. Uitslag damcompetitie van de dam club „Moordrecht". H. VerzaalG. Twigt 2—0; H. Admiraal—J. Verhoef 1—1; Fr. van den Heuvel—P. Verhoef 2—0; G. van JeverenT. van Blltterswijk 2—0; P. TwigtD. Alphenaar 1—1; N. Boe re A. van den Berg 20; P. Verhoef—T. van Blltterswijk 0—2; G. de Bruyn—Fr. van den Heuvel 1—1; G. van Jeveren—C. Terlouw 02. Waterstand: Schoonhoven hg. water 6.10 uur, 1.56 M. Keulen stand 4.09 M„ val O.OIM. Maastricht 12 Oct., 41.34 M., was 0.01 m! Eerste Kwartier. Op 18.09, ondei 5.75 Volle Maan 16 October. HOE LAAT VERDUISTEREN? In verband met de verduisteringsvoor schriften, wijzen wU erop, dat heden 14 October de zon ondergaat om 18 uur 49 min. Opkomst mofgeri 15 October 8 uur 04 min. Tusschen deze belde tijd- stippen ls dus alle llchtuitstraling ver boden. Op hoL Nieuw-Lekkerland. Vrijdagavond heeft het paard van den bakker V. uit Streef kerk, dat voor een tweewielige wagen was gespannen en voor de winkel van de firma B. te Kinderdijk stond, 'zich losge rukt en is op hol geslagen. Het dier ls in groote vaart door de gemeente gehold en eerst bij de Zijdeweg door een paar personen gegrepen. Er zijn geen persoon lijke ongelukken gebeurd. Donderdagavond is onder leiding van den burgemeester een oefening ge houden metde motorbrandspuit door de vaste en door de reserv^ploeg. De oefe ningen slaagden naar wensch, het bluachmateriaal bleek in goede conditie en de spuit voldeed aan alle eischen. Voor de verkiezing van twee nota. beien der Ned. Herv. Kerk zijn aan de beurt van aftredèn 'de heeren P. C. Os kamp en D. Teeuw. De uitreiking van de nieuwe brood kaarten zal hier voor de wijken C en b plaats hebben op Dinsdag 15 en Woens dag 16 October in bet distributiekantoor te Kinderdijk en voor de wijken A en B op Donderdag 17 en Vrijdag 18 October in het raadhuis. De 14-Jarige J. D. had Vrijdag hetongeluk, tijdens bet voetballen te val len, waardoor hij de linkerpols brak. Dr. A. van Waas bergen heeft geneeskundig» hulp verleend. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN PAARDEN. Tienhoven. Op de Lekdijk bad van morgen een botsing plaats tusschen een vrachtwagen en eenige paarden, die van hier naar elders moesten worden over gebracht, De aanrijding was zoo hevig, dat een der paarden op slag werd ge dood. Een dorpsgenoot, de heer P. C Streefkerk, die het dier bereed, brak een been. In de vrachtwagen zaten twee per sonen. De bestuurder, de heer J. Wlerxs, brak een arm, de ander liep een lichte verwonding aan de rug op. De vracht, wagen werd bijna geheel vernield. De heer Streefkerk ls naar het ziekenhuli te Gorcum overgebracht. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Baarland Candida* W. J. de Ruiter te Capelle ad. IJssel. NED .HERV. KERK. BERGAMBACHT. Uitgetredenen uit de Ned. Herv. Kerk. Woensdag 16 October, n.m. 2.30 uur, De. W. Baay, van Tholen, Doopsbediening; 's avonds 6.30 uur, Da. W. Baay. CAPELLE ad. U88EL. Geref. Evange lisatie „Rehoboth", Nijverheidstraat 55. Donderdag 17 October, 's avonds 7 uur, de heer 'j. Kars. Bijbellezing. KRIMPEN a d. USSEL. Evangelisatie. Noorderstraat. Dinsdag 15 October, 'sav. 6.45 uur, de heer J. Vijverberg, van Zeist, VRIJE GEREF. GEM. GIE8SENDAM. Dinsdag 15 October, 's avonds 6.30 uur, de heer Zwoferink, van Ederveen. OUD GEREF. GEM. CAPELLE a.d. USSEL. Bermweglaaa Woensdag 16 October, njn. 3 uur, De. H, Vlot. Da Costastraat. Woensdag 16 October, njn. 2.30 uur, Ds. A. van Zon. De oorlof in China. Chlneesche vrijwilligers, die zich bij de Japansche troep®nai deelingen hebben gevoegd, tijdens hun opmarsch tegen he* leger van Tsjang Kai Tsjek. (Foto Weltbild). SCHOONHOVEN, 11 October. Veiling Schoonhoven". Appels: Gifldellng I 11— 15, Victoria appel 9—12, Wijnzuur 8—10, Goud Renet val 710, Bellefleur val 5— 8, Zoete val 36. Peren: G. Wildeman I 913; Brederode 8—11, Usbout 7—10, Bergamot 4—7, St. Remy 5—9, Pondspeer 68, St. Germain 811, Beurré Clsir. geau 9—12, Legipont 1518 ct. Groen ten: Stokprincessen 1619, Stamprin- cessen 1517, Pronkboonen 912, Andij vie 145170, per honderd. Wortels 350— 450 per honderd bos. Prijzen per k.g. tenzij anders vermeld. OUDEWATER, 14 Oct. Kaas. Aanvoer 56 partijen, 2520 stuks, 12600 K.G. Prijzen 1 39f 40. 5 MAANDAG 14 OCTOBER 1949 4"Ill ,-r j-jijji.. Dinsdag 15 October. Jaarsveld. 414.4 M. KRO uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP; 8.15 Wij be ginnen de dag; 8 30 Gramofoon, 10.00 VPRO: Morgenwijding; 10.15 Gramofoon; 11.30 Godsdienstige causerie; 12.00 Gra mofoon, 12.15 Paul Victoria en zijn Or kest (12.45—1.00 Nieuws- en Economische berichten ANP; l.OO-rl.15 Gramofoon); 145 Gramofoon; 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Gramofoon; 4.00 Gewijde uitzending; 4.30 Gramofoon; 5.00 Sociale causerie; 5.15 Nieuws- en Economische berichten ANP; 5.30 „Figaros Hochzeit", Opera (7.15—7 45 Vragen van de dag ANP en Nieuwsberichten ANP; in de pauzes; „Mo- tart als opera-componist", Lezing); 9.10 Nieuwsberichten ANP, Sluiting. Kootwijk. 1875 M. NCRV uitzending. 7.00 Berichten Dultsch; 7.15 Berichten Sngelsch; 7.30 Gramofoon; 8.00 Nieuws- het weggeschoven zand trachten omhoog berichten ANP; 8.10 Schriftlezing, Medl- te werken, en het talud afmaken. Noordeloos. Een zoon van den vee houder P. B. was Woensdag een kar aan 't laden met grint, daarbij schrok 't paard en sprong met het gerij in een sloot. Met vereende krachten werd paard en kar weer op het droge gebracht, waar bij bleek dat het ongeluk zonder schade was afgeloopen. Moesten vorige winter op last van de „Overwaard" een groot aantal hoo rnen langs de wegen gekapt worden, thans zijn er weer een aantal gemerkt, welke voor Febr. '41 gekapt moeten zijn. Voltooungs-werksaamheden. Ouderkerk a.d. IJasel. Het door een machine van de firma Prins uit Siie- drecht ORgespoten terrein, tot vergroo ting van de terreinen van de Houthan dels Mij. H. P. H. Heuvelman in de Kromme, waarvan een deel was weg je- schoven," wordt thans door een aantal arbeiders van eerstgenoemd bedrijf ver der afgewerkt. Bij laag water zal men tatie 8.25 Gewijde muziek (Gr.pl.), 8.35 Gramofoon (9 00—9.15 Berichten Duitsch) 9 30 Cello, Piano en Gramofoon; 10.15 Gramofoon; (11.1511.30 Berichten En gelsch; 12.00—12.15 Berichten); 12.30 Be richten Duitsch; 12.45 Nieuws- en Eco nomische berichten ANP; 1.00 Amster- damsch Salon Orkest en Gramofoon; 2.00 Berichten Duitsch; 2.15 Amsterdamsch Sakm Orkest; 3.00 Gramofoon; 3.30 Be richten Engelsch; 3.45 Zang met Piano- begleiding en Gramofoon; 4.35 Gramo foon; 5.00 Berichten Duitsch; 5.15 Nieuws- en Economische berichten ANP; 520 RVU: Cyclus „Vier schilders uit de 15e en 16e eeuw"; 6.00 Gramofoon (6.16 620 Berichten Engelach); 6.45 Berich ten; 7.00 Vragen van de dag (ANP); 7.1§ Berichten; 720 Gramofoon; 720 Berich ten Sngelsch; 7 46 Reportage of Muziek; 8.00 Berichten Duttech; 8.15 Nieuwsbe richten ANP en Gramofoon; 8.30 Berich ten Sngelsch; 8.46 Gewijde muziek (Gr. pi.)9.00 Nieuwsberichten ANP, Slui- JsanveML 414.4 M. VARA uitaendlnf. 8.00 Nieuwsberichten ANP en Gramo foon; 10.00 VPRO: Morgenwijding; 1020 Voor arbeiders in de continubedrijven; 12.00 VARA Orkest (12.46—1.00 Nieuws- en Economische berichten ANP; 1.00— 1.16 Gramofoon); 2.00 Voor de vrouwen; 3.00 Voor de kinderen 5.15 Nieuws- en Economische berichten ANP; 520 Esme ralda en Solist; 6.15 WekeUJksch «port overzicht; 6.30 VPRO; Jhaen's Peer Gynt ten tooneel gebracht", Lezing; 6.45 Actueele reportage of Gramofoon, 7.00 Vragen van de dag (ANP); 7.15 Volks- «ang; 7.40 VARA Orkest; 8.00 Nieuwsbe richten ANP; 8.10 VARA Orkest en So lsten; 9.00 Nieuwsberichten ANP, Slui ting. Kootwfjk. 1875 M. KRO uiteen ding. f.00 Berichten Duitsch 7.15 Berichten Engeisch; 720 Wij beginnen de dag; 8.00 Nieuwsberichten ANP; 8.15 Gramo foon (9.0O—9.15 Berichten Duitsch; 11.15 —1120 Berichten Engelsch)12.00 Berich ten; 12.15 Gramofoon; (12 3d—12.45 Be richten Duitsch; 12.45—100 Nieuws- en Economische berichten ANP); 2.00 Be richten Duitsch; 2.15 „Paljas", Opera (Gr.pl.); 320 Berichten Engelsch; 3.45 Gramofoon; 5.00 Berichten Duitsch; 5.15 Nieuws- en Economische berichten ANP; 6.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart; Taalles en Causerie „De waterwegen in West-Europa"; 6.00 Rococo Octet (8.15 6.30 Berichten Sngelsch); 6 45 Berichten; 7.00 Vragen van de dag (ANP); 7.15 Gra mofoon (7.30—7.45 Berichten Engelsch); 8.00 Berichten Duitsch; 8 15 Nieuwsbe richten ANP; 8.25 Gramofoon; 8.30 Be richten Engelsch; 8.45 Gramofoon; 8 55 Wij sluiten de dag; 9.00 Nieuwsberich ten ANP, Sluiting. Voor verdere afbrokkeling tengevolge van den golfslag, zal echter een bazalt- keien bekleeding noodzakelijk zijn. Lijk opgehaald. Ouderkerk a,d. IJssel. Donderdagmid dag ia in de Ussel nabij de baggerwer- ken, welke door de firma A. J. van Haaf- ten worden uitgevoerd te Ver-Hitland, te genover het dorp Ouderkerk a.d. Ussel, op gehaald het lijk van den 27-jarigen A. van Herik, die in de nacht van Zondag op Maandag vorige wek, uit een roeiboot sloeg en verdronk. Het lijk ls voorloopig ondergebracht op de begraafplaats te Nieuwerkerk a.d. UsseL Verbetering Rijks weg. Roe*wijk. De Rijkswaterstaat heeft het verbeteren van het wegvak Gouwe—Bo degraven van de Rijksweg 's.Gravenha- geUtrecht onder Waddinxveen en Reeuwijk opgedragen aan het Aanne mersbedrijf van T. P. de Geus en J. F. Strampraad te Lekiachendam voor t 98.616. Zevenhuteen. De in de» gemeente ge- „Kranenburg"-lid. Toen echter ongeveer een kwartier was gespeeld, kwam de ar biter opdagen en verklaarde de reeds ge speelde gedeelte als ongeldig. Nu moet opnieuw begonnen worden. „Kranenbnrg", dat het windvoordeel had was het eerst in de aanval, zonder bepaald gevaarlijk te zijn. Bij „Sport club" wilde het niet erg vlotten. Vooral in de voorhoede was 't plaatsen der bal len en het tempo, waarin gespeeld werd, onvoldoende. Speciaal de rechtervleugel speelde zeer zwak, terwijl ook van links weinig goeds gezegd kan worden. Dien tengevolge kreeg de debutant-midden voor weinig kans, z'n talenten te ont plooien. Het ontbrak bij deze linie he laas aan de noodige geestdrift, die toch absoluut noodzakelijk is, om succes te verkijgen. De middenli'nie volbracht haar verdedigende taak goed, doch stuwde de voorhoede niet, zooals dit behoort. De achterhoede maakte nog de beste indruk van die vernieuwde Sportclub-team, dat, zooals gebleken is, nog wel voor eenige veranderingen vatbaar is, maar het ver toonde spel was over het geheel genomen beter dan in de voorgaande wedstrijden. „Kranenburg" maakte geen grootsche in druk; integendeel, het door haar ver toonde spel was zeer pover. Het was „Kranenburg", dat het eerste doelpunt maakte uit een schot van korte afstand, dat, hoewel niet hard, den „Sportelub"- doelman verraste (10). Spoedig «hier op maakte „8portclub" gelijk, doordat de rechtsbuiten een scherpe voorzét van links in het doel werkte. (11). Mede door het windvoordeel was .Kranenburg" tot de rust het meest in de aanval, die echter zonder veel moeite onschadelijk gemaakt kon worden. Na de thee was de kans op de eerste overwinning van „Soortclub" in deze com petitie groot. Met de wind als bondgenoot trok „Sportclub" ten aanval. Het werd echter te kalm opgevat en het ontbrak de spelers aan het noodige doorzettings vermogen om doelpunten ter wereld te brengen. Wel maakte de linksbuiten een doelpunt, doch deze werd o.i. ten onrech te wegens buitenspel geannuleerd. „Kra nenburg" zat ook niet bij de pakken neer. Hoewel dit elftal zich op verdedi gen moest toeleggen, werd de aanval houden collecte ten bate van bet Roode niet verwaarloosd. BIJ een Kranenburg- Kruis heeft f 46.70 opgebracht. VOETBAL Dl WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. Twee nederlagen voor „Sport club". Het eerste elftal ver liest met l1 van „Kranen burg I". „Sportclub H" Ujdt een 3—5 nederlaag tegen „Sparta IV". Schoenhoven. Het eerste elftal van „Sportclub" heeft het zoet der overwin ning in deze competitie nog niet mogen smaken. Nu het eenige wijzigingen had ondergaan, hadden wij veel vertrouwen in dit elftal en inderdaad waren de pres taties beter, een kleine 2—1 nederlaag in Den Haag tegen „Kranenburg I" was nu het resultaat. Maar gezien het spelver- loop, had dit een zege moeten worden, want met de rust was de stand 1—1, en na de rust, kregen de Blauw-Witten de wind als bondgenoot, maar ook dat hielp niet. Maar de bewijzen waren er, dat het spel in vooruitgaande lijn is, en dat was voor ons het beste resultaat, dat deze wedstrijd gaf. De wedstrijd, welke het tweede elftal van „Sportclub" thuis speelde tegen „Sparta IV" van Rotterdam, is op een mislukking uitgeloopen, althans voor de thuisclub, want de Rotterdammers won nen zeer verdiend, en hadden zij de drie strafschoppen benut, de cijfers waren grooter geweest. „Sparta IV" was over al le iiniën de meerdere, en hoewel deze ploeg geen uitblinkers telde, vormde zij toch een goed geheel, met de achter hoede als minste deel. Als de voorhoede onzer stadgenooten niet zoo zwak was geweest, waren de punten hier gebleven. Nu was'het tenslotte voor de verdediging, vooral na de rust, een hopelooze taak, de telkens terugkeerende „Sparta"-aan vallen af te slaan. Het ontbreken van twee spelers, die in het eerste elftal wa ren opgesteld, deed zich geweldig voelen. Voor de rust was het een gelijkopgaand spel en met het windvoordeel kon „Sport club" de stand op 3—2 In haar voordeel doen Ingaan, maar toen na de rust de stand eenmaal gelijk was, speelde de strijd voor het grootste teel op de „Sport- elub"-helft af en was het tenslotte een eenzijdige vertooning. Over de wedstrijden het volgende: „Kranenburg I"—„Sportclub I". Met iroede moed aanvaardde het ver ft oord eioo*. Het xieeainsacuu.-^ gl~~r Suortclub" de hier Dinsdag ten raadhui» sitting hou- jongde eerste elftal van „Bpo™ den voor hit ln ontvangst nemen van reis naar Den Haag. De opstelling was gedragen kleedlng, terwijl aan de betroK- als volgt: kenen een toewijsing sal worden ver- Bouter en j. oskam. - D. gemeentebegrooting voor 1M1 Midden: H. Bouter. A. de Lange en sluit voor wat de gewone dienst betreft A'„va" d" Jong H ïa„ Put. met f 40.130.M, waarhij een "aUg ftot_of Bqct yan Ipenb;rg e„ a. Os- aanval speelde de linksachter te zacht op zijn doelman terug, hetgeen door den middenvoor van „Kranenburg" met een doelpunt werd afgestraft (21). Ook dit doelpunt kon „Sportclub" niet inspiree- ren zich met meer enthousiasme ln de strijd te werpen Wel trachtte men door van „Sportclub" plotseling een vrij veld voor zich, en zijn snel opbrengen besloot hij met een goede voorzet, en de mid denvoor maakte keurig gelijk (1—1). Dit doelpunt inspireerde de Blauw-Witten, want zij namen nu het spel in handen. Deze meerderheid werd dan ook beloond, toen de linksbuiten wist voor te zetten, en de „Sportclub"-middenvoor deze uit stekende kans weer wist te benutten (21), en nog geen drie minuten later werd bet 31 voor „Sportclub", toen de linksachter van „Sparta" de bal op zijn kleedkamer werd verwezen. Deze straf- doelman terugspeelde, maar op zoo een manier, dat deze voor hem onhoudbaar in zijn doel belandde. Even bleef „Sport club" ln de aanval maar kort voor dat de rust inging, wist „Sparta" een hoek schop te forceeren. Na een scrimmage voor het doel kreeg de middenvoor de bal v.rij en geheel onverwacht schoot de ze hoog in, en daardoor de stand op 32 brengend, met welke stand de rust inging In de tweede 4t speelhelft waren het weer de Rotterdammers, die het eerst tot de aanval overging, en wij kregen een herhaling van het begin, want ondanks een groot overwicht der Spartanen, bleek het juiste schot te ontbreken, om deze aanvallen af te werken, en de schoten, die nog op het doel kwamen, waren niet gevaarlijk. Een kwartier was er gespeeld, toen „Sparta" weer een strafschop kreeg te nemen, wegens overtreding v,an de nieuwe spelregels. Maar ook deze kana benutte „Sparta" niet, want weer werd de bal hard naastgeschoten. En kort daarop kreeg de „Sportculiy'-rechtsblnnen de kans om zijn club wellicht veilig te atellep, want met alleen den doelman voor zich, kreeg hij de bal geheel vrij Hij schrok blijkbaar van deze prachtkans, want nu had de „Sparta"-doelman niet de minste moeite met de bal, die precies in zijn handen geschoten werd. Dit was de laatste en goede kans voor „Sportclub' en het verdere gedeelte van de strijd hadden onze stadgenooten niet veel meer ln te brengen. Een klein half uur na de rust kwam de gelijkmaker (33) en het resteerende kwartier verkeerde het „Sport club-doel steeds in groot gevaar, en ve le hoekschoppen kreeg „Sparta" nog te nemen, en nadat het 34 was geworden, trachte „Sportclub" de buitenspelval op te zetten, maar dit had de „Sparta"-mid- denvoor keurig door, en liep daardoor geheel ongehinderd door de verdediging om van dichtbij er toen 35 van te ma ken. Kort voor het einde kreeg „Spar ta" de derde strafschop toegewezen, door de linksachter de middenvoor det eenige veranderingen, in het elftal de gasten natrapte ea deze speler naar de Leerbroek, De distributie lal der zal Dinsdag 15 October zitting houden voor de uitreiking van de nieuwe broodkaar ten. Meerkerk. In de gehouden bestuursver gadering der afd. Volksonderwijs, is be sloten voorloopig alle werkzaamheden op te schorten. Ook de algemeene vergade ring te Utrecht zal niet door een afge vaardigde worden bezocht. De nieuwe broodkaarten zullen hier ten gemeentehuize worden uitgereikt op Donderdag 17 October en Vrijdag 18 Oc tober. NieawUnd. De nieuwe broodkaarten sullen hier Woensdag 18 October ten ge meentehuize worden uitgereikt. Noordeloos. Het kleedingscomlté «al zaak nog te redden, maar dit mocht niet baten. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot, hid „Sportclub" voor de vierde achtereenvolgende keer het on derspit moeten deiven,, hetgeen in deze wedstrijd niet noodig geweest was, in dien er met meer vuur gespeeld was ge worden. „Sportclub II"—„Sparta IV". Voor deze wedstrijd stelden onze stad genooten zich alsnvolgt op: Doel: L.,de Lange. Achter: H. Patijn en P- d. Graaf. Midden: P. de Jong, E. de Lange en G. Hoek. Voor: J. Krins, S. Pardoel, A. van Put ten, K. de Jong en C. Stekelenburg. „Sportclub" had de wind in de rug, toen de „Sparta"-middenvoor het spel opende. Aanvankelijk kregen onze stadgenooten geen voet aan de grond, en domineerde „Sparta" geheel. Het zag er dan ook naar Uit, dat de gastheeren spoedig de leiding zouden nemen, maar de afwerking der veelvuldige aanvallen liet veel te wen- schen over. Toch kon „Sparta" aan de leiding komen, toen haar een strafschop werd toegewezen, maar deze werd hard naastgeschoten. Het duurde echter niet lang daarna, toen de linksbinnen van „Sparta" de kans kreeg, en op onhoud bare wijze kwam het eerste doelpunt ter wereld (01). De Rotterdammers bleven, ondanks de tegenwind, iets sterker, ter wijl de thuisclub het probeerde met snel le open aanvallen, die gevaarlijk bleken, want) toen de „Sparta"-verdediging te ver was opgedrongen kreeg de linksbuiten 3e klasse C: Lekkerkerk 4Bergambacht 2 91 Haastrecht 3—UJU.O. 2 1—4 Oudewater 2—Groot-Ammers 2 19—1 484e STAATSLOTEHIJ. VIJFDE KLASSE TIENDE LUS» Trekking van 11 October. f 1909 No. 2576, 4131, 6102, 1563L 400 No 3678, 15632. 24438. 200 No. 3429, 10991, 11965. 13499, 16445. 190 No. 2507, 8018, 8110, 10287, 12596, 15053, 15689, 15905. 16487, 16624. 17206, 17814, 22018, 23710, 24775. PRUZEN VAN f 79 schop werd toen oi. opzettelijk gemist Het slot van de wedstrijd was wat rom melig en toen dan ook het laatste fluit signaal klonk, hadden de Rotterdammers zeer verdiend gewonnen met 35. NEDERLANDSCHE VOETBAL BOND. Onderafdeeling Gouda. Uitslagen van Zondag 13 October. Ie klasse: Gouderak 2Stolwijk 1 14 Gouda 4G.S.V. 3 43 Groeneweg 1O.N.A. 4 21 Bergambacht 1—Nieuwerkerk 1 32 Moercapelle 1D.ON.K. 2 81 Overgangsklasse Haastrecht 2—Zwervers 2 3—3 Olympia 3D.RD. 1 44 Dilettant 2—Moordrecht 2 3—1 Groot-Ammers 1—Lekkerkerk 2 15 2e klasse A: R.V.C. 1—Bosk. Boys 2 3—1 Waddinxveen 2—ONA. 5 0—5 UJN.I.O. 1—Woerden 2 31 D O NK. 3Gouda 5 32 2e klasse B: ONA, 6G.S.V. 4 4—1 Stolwijk 2—Olympia 4 2—7 Nieuwerkerk 2—Woerden 3 10 Arnmerst. S.V. 2—Lekkerkerk 3 1—2 3e klasse A: E.ST.O. 1—R.V.C. 2 8—0 Overschotje 2Bosk. Boys S 10 Bodegraven 2—Moordrecht 3 30 3e klasse B: Zwervers 3—Moercapelle 2 23 Moordrecht 4Groeneweg 2 53 Gouderak 3D.ON.K. 4 65 1138 4510 7370 11433 14861 18547 22449 1255 4533 7394 11472 14950 18620 22474 1272 4696 7445 11514 15118 18651 22538 1279 4830 7916 11634 15140 18750 22561 1397 4851 8172 1164« 15263 18181 22665 1556 5044 8207 1199 15284 19227 22676 1567 5192 8357 12094 153 a 19550 22738 1598 5237 8380 12150 15478 19759 22739 1615 5428 8588 12298 15567 19836 22912 1729 5442 8593 12450 15607 20361 22933 2194 5459 8708 12616 16211 20797 23064 2217 5468 8747 12680 16292 20921 23246 2253 5643 8806 12822 i6421 21275 23392 2372 57 83 9021 12844 16611 21284. 23508 2627 5792 9057 13120 16685 21302 23529 27 3 5809 9114 13273 16728 21343 23530 2734 2747 5826 5969 5982 9164 9322 mai 13334 2970 9535 13466 17028 21473 23738 3050 9589 12604 17114 *1540 66754 3224 9593 13630 17156 21603 23843 3377 6175 9810 13685 17218 21658 23854 33B3 6353 10048 13698 17231 21663 23889 .1445 6512 10149 13827 17271 21724 23959 3616 6531 10190 13952 17306 21755 23983 3729 6614 10323 14106 17464 21923 24041 3810 6642 10367 14125 17471 21947 24082 3859 6651 10506 14 f56 17482 21950 24067 3873 6731 '0644 14367 17594 21974 24141 3973 6863 10661 14444 17728 22044 14301 4065 6865 10672 14404 17856, 22066 24396 4238 6943 10904 14365 18010 22174 24424 4256 6977 11155 14625 18023 22225 24641 4308 4382 7008 11306 14710 18046 22404 24650 7107 11352 14718 18149 22407 24984 4492 7230 NIETEN. 1020 4214 7228 10614 1448S 17621 216» 1027 4229 7286 10659 14502 17674 21740 1034 4243 7292 10666 14553 17713 21.4« 1041 4283 7299 10712 14576 17834 11788 1097 4325 7314 10754 14583 17841 1178» 1119 4328 7322 10803 14585 17876 117W 1120 4342 7339 10901 14588 17909 2181» 1128 4343 7399 11003 14589 18015 11836 1142 4355 7402 11109 14597 18045 21882 1148 4408 7456 11118 14638 18080 21910 1187 4439 7498 11140 14653 18088 11943 1199 4446 7521 11189 14728 18142 22019 1218 4468 7574 11212 14790 18241 2204S 1253 4469 7596 11225 14800 18265 22111 1263 4535 7625 11229 14801 18280 22156 1304 4539 7655 11341 14819 18285 22204 1328 4552 7694 11354 14863 18390 22219 1410 4606 7695 11391 14937 18515 22244 1412 4621 7702 11409 14978 18560 12396 1427 4651 7703 1152S 14999 18576 2239® 1616 4690 7753 11572 15003 18586 2248» 1648 4697 7806 11592 15023 18666 22536 1649 4703 7820 11711 15026 18717 22537 1658 4711 7824 11734 15029 18746 22566 1709 4746 7827 11743 15041 18781 12879 1790 4749 7880 11801 15061 18787 2274Ï 1840 4779 7944 11803 15078 18792 2275» 1855 4781 7946 11892 15159 18832 22761 1977 4788 7949 11960 15209 18889 22791 1986 4827 7964 11973 15277 18»55 22833 2011 4836 8033 11981 15286 18976 21837 H 8038 12015 15309 18998 22854 8059 12021 15329 19046 22861 8063 12038 15369 19054 22865 8090 12088 15432 190C7 22883 8182 12116 15446 19077 22888 8259 12274 15461 19304 22906 8371 12288 15488 19315 22922 8378 12294 15491 19322 23017 8446 12321 15623 19376 2302* 8480 12330 1983» 19414 23031 8482 12389 15650 19449 23082 8510 12400 15654 19447 23102 8546 12433 15669 19453 23114 8616 1*466 15766 19457 2311» 8784 1*475 15808 19468 23122 2018 4837 2054 4865 2060 4937 2071 4951 2072 4954 2088 4958 2166 4998 2169 5020 2192 5027 2202 5106 2227 5110 2239 5112 2244 5126 2246 5146 2249 5148 2305 5150 2306 5174 2325 5222 2342 5244 2424 5313 2431 5320 2441 5324 2490 5404 2498 5457 2503 5480 2548 5537 2593 5543 2615 5566 2620 5575 2671 5579 2707 5654 2735 5659 2760 5686 2848 5749 2880 5804 1929 5805 2932 5830 2940 5896 2966 5898 I 2973 5990 3029 6005 3174 6055 3191 6061 3201 6065 3221 6074 3240 6140 3294 6147 3355 6307 3368 6340 3372 6341 3373 6352 3421 6367 3422 6368 3428 6420 3521 6514 3523 6518 3586 6539 de post voor onvoorziene uitgaven ten, J. Boer, j. van ipeixuuiB en tJ.den andere zeden itaapjes" worden van taxi-attributen voorzien f 2440,39 bedraagt. ka^' A niet ver- en de viervoeters vervangen den motor. Een Amsterdamsche auto-onderneming - 'ZZT^- toS'n, werd met go^lnden v*n betoe past. toto ato toeuw. omatandlïbtoato m.tatoorph^de haar^f de^nleuwe broodkaarten woroen vuti^n begonnen onder leiding van een l 8812 1349I 158Q4 19481 23162 8816 1*614 15834 19617 23168 8817 12613 13842 19620 2318b 8824 12661 15866 19640 2319» 8855 12691 15888 19645 23244 8877 12719 15957 1971* 23291 8957 12769 1596» 19725 2329® 8Ó71 1*787 15978 19757 2335* 8998 12796 15992 19761 23361) 9001 12798 15995 19774 2. 63 9102 12828 16017 19935 23364 9123 IfeglO 16038 19995 23370 9141 12942 16043 20007 23421 9195 12960 16046 20009 23455 9197 13017 16082 20023 23465 9220 13047 16108 20105 2346® 9221 13048 16140 20106 23485 9225 13056 16173 20119 23500 9242 13181 16183 20132 23501 9270 13189 16194 20239 23559 9334 13252 16209 2029S 23565 9361 13260 16295 2Q325 23634 9370 13404 16308 20327 23639 9437 13408 16310 20328 23774 9450 13422 16373 20329 23891 9467 13456 163#1 10341 23903 9471 13465 16421 20364 23911 9484 13519 16451 20369 23915 9516 13549 16452 20396 23961 9534 13602 16467 20469 23984 9538 13669 16485 20471 24008 9562 13672 16541 20505 24018 9602 13681 16582 20519 24156 9622 13703 16617 20658 24212 9659 13713 16631 20725 24277 9741 13722 16657 20760 24287 9771 13728 16799 20819 24325 9802 13768 16822 20829 24331 9807 13778 16899 20838 24389 9837 13800 17(j05 20849 24394 9943 13850 170&7 20652 24442 9978 138*5 17107 20694 2450» 3611 6652 10020 13984 17126 20971 24535 3692 6678 10060 14021 17139 20988 24602 3702 6702 10063 14086 17146 21069 24623 375® 6724 10152 14099 17241 21064 24645 3758 6797 10160 14130 17267 21081 24672 3773 6799 10199 14138 17275 C1104 24705 3796 6802' 10201 14147 17361 21122 24774 3799 6830 10211 14309 17362 21138 24789 3866 7046 10216 14312 17404 21141 24933 3867 7059 10226 14359 17420 21266 24934 3883 7063 10229 14383 17450 21300 24938 3928 7079 10273 14449 17497 21335 24956 4013 7083 10342 14454 17547 21371 24965 4088 7123 10435 14456 17590 21415 24973 4096 7124 10445 14456 17595 21438 24961 4212 7186 10479 14470 17600 21626 In de lijst van 9 Oct stond 3151 m. z. 31538106 m. z. 8101 9702 70 m. z. niet In de lijst van 1» Oct stond16050 m s. 16954.

Schoonhovensche Courant | 1940 | | pagina 3