Nedi JAM BROUWER Duizenden rullen R. en 0. behang 1941 I in voorreed! N Q SEINLICHTJES Voerbfieten noodig*? Opplakvellen voor consumentenbonnen voor dagers, bakkers en textielhandelaars ^i^Benoodiqthed A Si Marktberichten MF? B |E n fvcitna aardappelen Granito gootstenen met aanrecht uit voorraad leverbaar, met zuur- vasten bodem. (JANCOMFOBEX P. van Wijngaarden Zn. Ter ovirmmii Drukkerij S. W. N. VAN NOOTEN Schoonhoven Plaatselijk nieuws* Chevrolet- en Ford- Vrachtwagens vanof 1838 UTEL: 115 ’ll HSCHOoniiovEri t WOENSDAG 12 MAART 1941 No. 1609. Nil WEDER ONTVANGEN tegen f 2.25 per 11000 vel. Verschijnt Ma en Vrijdag. Pr ling: voor 8c maanden 1.1 Beleefd aanbevelend, M. B. VAN ZESSEN, Brandwijk. Verloren LEREN HANDBESCHERMER. 8 Maart te Bergambacht of Groot- Ammers. Tegen belooning terug te bezorgen bij G. N. RDZA, Hoofd straat C 160 - Bergambacht. RUKSCOMMK SE! In het Conci heeft Woensda Seyss-Inquart, voor een bljee Arbeltsberelch land. In de groote bouw, kwistig vlaggen, denne waren tal van rissen van N.S De Rijkscom: met te herin waaraan ongei Amsterdam en Holland het tc te Amsterdam tuur der socia bewoners, maai der bevolking geldbeden vooi woelingen en a tets geheel onj worden. In het echter vooral het spel gehad het noodzakel delen en op de genstand te bi het Nederland; der laatste da verblddelijk taak en recht hoop dat de N komst niet me menten, vreen tullen, wannet sljn. Vooral w Duitsche wee weermacht te velhebber der ties zijn ondul Mocht een i ambtenaar of ken, dan vem staan. De als radd personen zulle den, door het een harde, on de straf word* kring van he: dit land med< de vorming di door drkstlscï innerd worde omstandighed haafd. Deze eplsod setting is afgi als normaal gijn weer ing Spr. juichte gehoor een zo landsche nati in een harde pen, strijd al de opbouw vi In deze idee kunnen zijn meraadschap. bewustzijn, d ders hooren, L. J. ELSHOF Havenatr. 21, Schoonhoven WIJ KUNNEM IJ NOG EEVEKEN en wat van belang is... tegen oude prtyzen zeer zuinig brandend» van prima kwaliteit. K. VAM DAM Wij kunnen ze u direct leveren, per auto of per wagon. Als altijd scherp concurreerend Schrijf pf telefoneer ons ot koop van onze agenten. Sliedrecht - Opateratraat 12 - telef. 172 Toilettafel met laden, spiegel 15; Waschcommode met marmer ƒ15; mahonie Buikkastje; 1- en 2-pers. Ledikant; Nachtkastje; mahonie Kast; mahonie Tafel 8; zes stuks beste Kamerstoelen; Klokstel enz. Lekdijk 25 - Schoonnoven. Zoowel In de goodkoopere als In hot betere genre. Do oude, dut allerbeste kwaliteit. WIJ hebben olloonverkoop »tn R. en 0. voorreed behangselpapieren Leveren ook uit de Groene R. on 0. boeken „Lentebode" on „Zonneschijn" behang. (Geeft tijdig uw behang-, verf- en gloawork op. WIJ hebben oude voorraden, te kwaliteit materiaal. Ala daze ver werkt zijn en na een vastgestelda datum moet minder kwaliteit verwerkt worden). Er biedt zich aan: EEN HUISHOUDSTER, P.G.; leeftijd 3040 Jaar. Adres: D. SCHOUTEN, 27, Polsbroek. Uitvoering. Lekkerkerk. Zaterdagavond gaf de gym nastiekvereniging „Kracht dojr Oefe- n ng”, leider de heer J Kompeer, een al leszins geslaagde uitvoering in het ver- eenlgingsgebouw mlcitia”, dat tot in in de uiterste hoeken met belangstellen den gevuld was. De voorzitter, de heer P. V. d. Graaf Dz. opende met den talrij ken aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen, waarna een programma van 19 nummers zeer vlot werd afgewerkt, waarbij de «ythmlsche oefeningen der turnsters, rekoefeningen der turners, kleuterdansje der meisjes A en jongens A een daverend applaus ontvingen. Het pro gramma was zoo samengesteld, dat na het beëindigen van een nummer direct met het volgende werd begonnen. Na afloop dankte de voorzitter voor de buitenge woon groote belangstelling. Tot slot was er bal onder leiding van den heer J. Graafland, dat bijnar allen nog eenige tijd gezellig bijeen hield. Overgeplaatst. Lekkerkerk. De heer J. H. Roenhorst, opzichter der Ned. Heide Maatschappij te dezer plaatse, is overgeplaatst naar Alk maar. 11 Overgeplaatst. Waddlnxveen. De hier gestatlonneerde rljksveldwachter, de heer J. Streefkerk, is met Ingang van 15 Maart benoemd tot agent van politie te Vlaardingen. Gevonden: een etui jnet vulpenhou der, te bevragen aan het bureau van po litie; een paar kinderklompen bij P. H. van Geloven, Kerkweg 130. De buscollecte ten bate van Winter hulp Nederland heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 143,20. Benoeming. IJssalstein. in de vergadering van het bestuur der christelijke school heeft men met algemeene stemmen benoemd tot hoofdonderwijzer de heer C. Versluis, hoofdonderwijzer te Numansdorp. Verduistering. IJsselstein. Bij een inwoner was het licht niet voldoende afgeschermd, 't Ge volg was, een bekeuring. Meer bekeurin gen te dier zake vielen er in de afgeloo- pen week. Centrale slachtplaats. Usselsteln. Naar men verneemt is de- De spreker blik in de ge besprak om volk, de slri, t/w'hton van l-vlam«, 2-vlam», 2H- vlamt en thee- comfoortjes. Beleefd aanbevelend, Koestraat 43 - Winkel Appelstraat 22 - Schoonhoven - Telefoon 174 30 cent per advertentie van 6 regels (bij vooruitbetaling). Elke regel meer 6 cent. Uitsluitend worden opgenomen advertentiën met dienst aanbiedingen. Vraag en aanbod van 2e hands goederen (niet van handeldrljvenden), gevonden en verloren zaken en omiijnde zaken advertenties van niet meer en niet minder dan 10 regels tegen f 1.10 per plaatsing. Te koop: een zomerhuisje Oppervlakte 200 bij 220 cm. hoogte 210 bij 220 cm. Rolzeil uitneembaar. Draaibaar, draai schijf 2 m. Ooed in de verf, en in goeden staat. Brieven onder no. 6485, bureau van dit blad. verkrijgbaar bij I Telefoonkabel. Polsbroek. Met het ingraven van de kabel, nóodig voor de automatiseering van de telefoon, is Dinsdagmorgen een aanvang gemaakt. De kabel wordt langs de weg Noordzijde ingelegd. Jaarvergadering Eben Haëzersohool. Polsbroek en Vlist. Maandagavond hield de Schoolvereniging „Eben Haëzer" haar jaarvergadering in besloten kring onder leiding van het hoofd der school, den^heer A. Bergsma, die dit samenzijn op de gebruikelijke wijze opende en in een inleidend woord opriep tot dankbaarheid Ml etn blik in het verleden en tot ver- Te koop: EEN ROEIBOOT EN EEN GRASMACHINE, merk Cormick. Te bevragen bij GEBRS DEN HARTOG, Achthoven Lexmond. Hoornaar. De heeren A. van Kleef en B. Slob zijn herkozen tot commissarissen der N.V. Stoomzuivelfabriek De Giessen. Hoornaar. Vrijdag zou in de openbare school een gezellige bijeenkomst worden gehouden, uitgaande van Oudercommia. «ie en Volksonderwijs. Door samenloop van omstandigheden is deze avond verzet tot volgende maand. Krimpen a.d. IJsseL in verband met het herstel van den heer Klumpkes, onder wijzer aan de B|jz. Lagere School II is aan den heer Rooyakkers als tijdelijk on derwijzer ontslag verleend. Den heer A. A. de Vries, die als tij delijk controleur der steunverleenlng en werkverschaffing bij de gemeentelijke dienst voor maatschappelijke aangelegen heden in dienst is, zal in verband met zijn leeftijd binnenkort ontslag worden verleend. met het maken van nieuwe aansluitin gen. Weer Mn gedeelte van de Straatweg voor rijwielverkoer opengesteld. Reeuwijk. Nadat onlangs bij besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland het ge deelte van do straatweg GoudaBodegra ven, gelegen tusschen de Goudsche- en Oud-Reeuwljksche tol, voor het rijwlel- verkeer was opengesteld. Is thans ook het gedeetle straatweg tusschen Bodegraven en flpokersbrug voor het rijwielverkeer opengesteld. Het gedeelte tusschen Spo- kersbrug on den Oud-Reeuwljksche tol is nu alleen nog- voor het rijwielverkeer verboden. Bij afname van 5000 stuks wordt zonder prijsverhooging naam, adres en code nummer Ingedrukt. Direct ▼•rkrijgbaar I rAAKUIN KN VU. ROTTERDAM, 11 Maart. Veemarkt. Aan. gevoerd 2680 dieren, waaronder, vette koeien 250, gebruiksvee 700, graskalveren 76, nuchtere kalveren 1521, paarden 24, veulens 2, schapen 55, zuiglammeren 6, bokken 46. Prijzen per stuk: melkkoeien f 540—425 —325, kalikoeien f 545—425—325, vare- koeien f 345—275225, vaarzen f 330— 275—190, pinken f 280—200—160. Overzicht: De aanvoer van melk- en kalfkoelen was als vorige week met ta- melljken handel en Iets hoogere prijzen. De aanvoer van varekoelen was ruimer, vlotte handel en prijshoudend. De aan voer van vaarzen en pinken was korter met tragen handel en Iets lagere prijzen. GORINCHEM, 10 Maart. Veemarkt. Op de heden gehouden veemarkt bedroeg de aanvoer 481 stuks. De prijzen waren: melk- en kalfkoelen f 300—380; melk- en kalfvaarzen f 250—360; pinken f 140— 220, gulste koelen f 200—260, handel flauw. Biggen f 1220, overloopers f 20— 40, handel redelijk. BOTER. KAAS EN DEREN. BODEGRAVEN, 11 Maart. Aangevoerd 5 partijen Goudsche kaas .totaal 45 stuks, wegende 405 kg. Prijs met rljksmerk 1< soort f 41.50. Handel vlug. GOUDA, 12 Maart. Coop. Zuld-Hol- landsche Eierveillng G A. (C.Z.H.E.) te Gouda. Aan voer 135.000 klppenelem. Vastgestelde prijzen per 100 stuks. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT. ROTTERDAM, 10 Maart. Bintjes f 3.69, elgenh. (zand) f 3.34, industrie en Al pha’s f 3.69, alle bonte soorten f 4.39, alle soorten eigenh. f 4.04, Voorraad U voldoende en handel blijft kalm. UTRECHT, 11 Maart. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. Veilingbericht van Dinsdag 11 Maart Armgaard 29—32, bellefleurs 15—30, cule- mans 15—24, goudrelnetten 10—56 klump- jes 43, bergamotten 13, brederode 5—23, comtesse de paris 2433, kampervenen 10—21, st. remie 6—20, winterjannen 16 —25 .ijsbouten 7—22; rabarber 18.00 per 100 bos. UTRECHT, 10 Maart. Utrecht en om streken. Raapstelen 4.605.40, radijs 15— 16, rabarber 12—16 per 100 bos; sla 3.70 —8.70 per 100 stuks; andijvie 11—39, bieten 3.40, Idem gekookt 4—15, boeren kool 2—3, prei 6.808.50, rapen 2.20— 3.20, spinazie winter 5475, idem zomer 3566, spruiten 218, idem schoon 10 44, uien 3—5, waschpeen 8—16, witlof 10 —31, dunsel 92—146, peterselie 14—1.36, selderie 321.00 per 100 kg.; terong blan da 6 per 100 stuks. ZWIJNDRECHT, 10 Maart. Boerenkool 2.50—6.50, kroten 2.20—3 40, prei 850, spruiten ongeschoond 15—18, ld. schoon 22—26 ,glas veldsla 33, uien 6, witlof I 24 —27, II 19—23, Witte kool 4.60—5.50, waschpeen 6—10, alles per 100 kg.; pie terselie 4.60—6.50 per 100 bos; selderij 0.29—0.71 per dozijn. Geen vierde elftal meer. Moordrecht. Het vierde elftal van de roetbalvereeniglng „Moordrecht” heeft zich uit da competitie teruggetrokken. Tengevolge van het autobusongeluk heb ben verschillende familieleden der slacht offers voorloopig de voetbalsport vaarwel gezegd. Moordrecht. Aan de tapijtfabrlek kwam de heer R. met zijn hand tusschen de drijfriem van een machine. Dit lichaams deel werd zoo ernstig gewond, dat hij op dokters advies voor behandeling naar een ziekenhuis te Gouda werd overgebracht. Aan de Middenweg in deze gemeen te heeft men een aanvang gemaakt met het rooien der boomen. Eenige honderd tallen zullen geveld worden. Noordelooe. Donderdag 13 Maart, om 11 uur. komt de gemeenteraad in openba re zitting bijeen. Te koop ^vraagd: 2 RIJZADEL8. Brieven, met prijsopgave, onder No. 6465, aan het Bur. v. d. Blad. Gevraagd: Hoöge prijzen, betaling contant. K. VAN DER WAL, Telefoon 30, Groot-Ammers. Plotselinge dood. Reeuwijk. Alhier is op 64-jarige leeftijd overleden de heer M. Blom, eigenaar van de In onze gemeente zeer bekende brood bakkerij op het dorp. Tijdens zijn werk zaamheden, Maandagmorgen, voelde de heer Blom zich niet wel en ging even op een stoel zitten. Tezalfder tijd overleed hij, getroffen door een hartverlamming. Vlschmeelfabriek gesloten. Scheiiuinen. De klachten, Ingediend over de vreeselijke stank, die verspreid werd door de aan de rijksweg door den heer W. Schultlnk uit Qoreum geopende fabriek voor het drogen en malen van afvalproducten van visch, hebben tot gevolg gehad, dat de fabrikant gedwon gen is, zijn inrichting in verband met de bepalingen der Hinderwet te sluiten. Behalve bewoners van huizen, had ook het departement van Waterstaat be zwaar tegen de inrichting. Het werk ge schiedde n.l. in een groote loods, die voorheen als fabriek van betonnen dak pannen dienst deed, maar die de laatste tijd door onteigening voor wegenaanleg aan het rijk behoorde. De tegenwoordige huurder van de loods had het gebouwtje onderverhuurd voor vlschmeelfabriek. Nu de rijwielbanden onder de dls- trlbutlewet vallen, hebben reeds vrij veel personen een bon voor een nieuwe band aangevraagd. Er mogen hier evenwel over de maand Maart slechts 4 buiten banden aan de vragers toegewezen wor den. zer dagen vastgesteld, dat de slacht plaats van den slager van V. als centrale slachtplaats Is aangewezen. Deze schijnt daarvoor het meest geschlkst te zijn be vonden. Raadsbesluiten. Oudewater. In de vergadering van de Raad van 6 Maart werd de gemeente-be- grooting voor het dienstjaax 1941 vastge. steld. Deze begroeting sluit met een na- deellg saldo van t 25 500. In verband met dit tekort wordt opgemerkt, dat op voor schrift van overheidswege voorshands geen raming plaats vond van de bijzonde re bijdrage uit ‘s Rijks kas, welke in de plaats werd gesteld van de vervallen ex tra bijdrage uit het Werkloosheldssubsl- dlefonds en van de belastingbtfdrage.fRa- ming van de bijzondere bijdrage uit ’s- Rijks kas zou kunnen geschieden tot een bedrag van f 15.500, zoodat voor 11941 f 10.000 steun in de kosten der gemeente, huishouding werd gevraagd, waardoor de gemeente oudewater voor 1941 formeel noodlijdend zal worden. Verder werd be sloten: aan de Nederlandsche Vereenl- glng voor Luchtbescherming Afd. Oude- water voor 1941 een subsidie te verleenen ad f 100; idem aan de Oudewatersbhe Vereniging tot bestrijding der tbc. (Groene en Wlt-Gele Kruis) ad f 250; het salaris van den carlllonnist, den heer K. M. Luljten te verhoogen van f 100 tot f 130; aan de heeren M. Blonk en J, G. de Wit, beiden te Oudewater, op hun ver zoek, een aanbieding te doen tot verkoop van bouwgrond voor den prijs van f 0.75 per vlerk. M. Werkloosheid. Oudewater. In de maand Februari is het aantal werklooeen met 5 vermeerderd en gekomen op 42. Hiertoe behooren en kele arbeiders der N.V. Stoomolieslagerlj. Voor deze arbeiders is inmiddels pen wachtgeldregeling getroffen. Diefstal van cacao. Oudewater. Door de politie is een 15- jarige jongen aangehouden, wegens dief stal van cacao bij zijn patroon. In ver band hiermede is een winkelier, die be doelde cacao van den jongen had betrok ken, mede In verhoor genomen. Overgeplaatst. Oudewater. Door den Blsschop van Haarlem is de Weleerw. Pater Th. tan Buul o.fm., Kapelaan alhier, overlge- plkatst naar het Klooster te Nieuwe pie dorp. Ottoland. Het bestuur Van de Ned. Herv. Meisjesvereenlging „Martha- is thans als volgt samengesteld: Mej. G. L. Uitterlinden, le presidente; mej. N. Aahen, 2e presidente; mej. A. van Hof, secretaresse; mej. N. Rehorst, pennlng- meesteresse; mej. 8. Meijer, alg, plaats vervangster. trouwen met het oog op de toekomst. Secretaris en penningmeester brachten nun jaarverslagen uit. De beide aftreden de bestuursleden, de heeren A. Kooiman en J. Bassa werden herkozen. Het iioold der school deed vervolgens eenige imedeaeelingen over de gang van zaken In 1940. Hij memoreerde de per soneelswisseling, die had plaats gehad en hield dfarna een causerie, waarin hij ter sprake bracht eenige komende verande ringen in verband met de reorganisatie van het onderwijs. Spr. stond stil bij het vak lichamelijke oefening .belichtte hvt spelllnglsvraagstuk, de salarlskwestle en de leerlingenschaal. Ds. A- de Leeuw sloot de bijeenkomst met dapkgebed. Groene Krnls-werk. Reeuwijk. Door de wijkzuster van de afdeeling Reeuwijk van de Vereenlging Het Groene Kruis werden In het afgeloo- pen jaar in totaal 3647 bezoeken af ge legd, t-v^. 3214 ziekenbezoeken, 264 huis bezoeken voor de t.b.c.- bestrijding en 169 zulgellngenbezoeken. Op het consultatie bureau voor zuigelingen werden 239 zui gelingen! behandeld. Aan de moedercur- sus namen 15 dames deel. Er werden 7 kinderen uitgezonden naar een vacantie- kolonie en er werden 3 par tien ten naar een sanatorium gezonden. Voor maat schappelijk werk legde de wijkzupster 50 bezoeken af. Uit dit korte overzicht blijkt duidelijk, welk eeh prachtig werk door de vereenl- glng Het Groene Kruis wordt verricht. I Inbraak zonder diefstal. Reeuwijk. Ongenoode gasten verschaf ten zich des nachts toegang tot het zo merhuis .Carpe Dlem’ van den heer A. P. Visser kan den ’e-Gravenbroetascheweg. De dadel* of daders zijn blijkbaar in hun werk gestoord, daar gebleken is, dat zij overhaast de vlucht hebben genomen zonder i^ts te hebben medegenomen. Reeuwijk. De schipper R. uit Alphen a.d. Rijn voer met zijn schuit in de we tering Ipngs de Nieuwdorperweg. Door dat hij Verzuimd had de mast te strij ken, kwam deze in aanraking met de bo venleiding van het electrisch net. Dit had tot gevolg, dat de electrische leiding tegen de woning van den heer E. Over dam kw^m en een stuk uit de muur van wiens woning werd gerukt. Het is verbo den om genoemde wetering met een vaartuig met ongestreken mast te beva ren. Tegen den schipper is dan ook pro cesverbaal opgemaakt. Gm brengt uitkomst. Reeuwijk. Zooals bekend, is voor eenige jaren door de Gemeente Lichtfabrieken te Gouds] het gasbuizennet dier gemeen te doorgétrokken naar Reeuwijk langs de Zoutmansweg en Raadhuisweg en bestond er voor de Reeuwljtasche ingezetenen langs genoemde straten gelegenheid hun woningen op het Goudsche gasnet aan te sluiten. Hoewel verscheidene .mlzen toen werden aangesloten, ware ner toch nog zeer veel menschen, die geen gas namen en het maar bij het fornuis of petroleum hielden. Njlet de tegenwoordige schaarsch- te §an brandstoffen en petroleum is hier in een gfoote verandering gekomen en worden thans vele huizen in deze ge meente van gas voorzien. Vrijwel dage lijks kan men het personeel van de Lichtfabrieken te Gouda hlar bezig zien

Schoonhovensche Courant | 1941 | | pagina 5