Unicum Brandhout Telegrammen Schoonhoven Plaatselijk nieuws Sportnieuws Verduistert tijdig! Rechtszaken Kerk en School Plaatselijk nieuws Wat geeft de radio? Hul Rechtszaken WINTERHUIP^NEDERIAND MAANDAG 31 MAART 1M1 ken, In de Deviezenverordenlng, gelijk die thans is verschenen, reeds een ver dere regeling op te nemen van het beta lingsverkeer tusschen Duttschland en Nederland. Deze zal echter per 1 April afzonderlijk volgen. Na 31 Maart is voorts een nieuwe re geling te verwachten, inzake het sperr- markenverkeer, welke; naast eenige technische wijzigingen, een belasting plicht bij de overdracht van sperr-mar- ken tusschen Nederlandsche onderdanen onderling, zal in houden. In het verkeer tusschen Nederland en Sperrmarkstaten behoeft niets te wor den betaald. t Ter persconferentie werd hieraan nog een waarschuwing verbonden tegen het klakkeloos aanvaarden van allerlei on controleerbare geruchten, welke blijkbaar uit beurskringen stammen. Verhooging der winstbelasting. Ten slotte deelde minister Fischböck nog mede, dat, wanneer, zooals tot nu toe hier in Nederland, slechts 25 winstbe lasting wordt geheven, dit slechts de helft beteekent van hetgeen in het Duit- sche rijk wordt betaald. Het zal daarom onvermijdelijk zijn, dat ook hier op de duur een verdere verhooging plaats heeft Deze verhooging 2al thans uiterlijk aan het einde van het loopende boekjaar worden ingevoerd. PRODUCTEN VAN VOLKSTUINTJES ENZ. Niet steeds voor den eigenaar. Een in dit nummer voorkomende pro vinciale publiecate van het departement van landbouw en visscherij betreffende den teelt van akkerbouwproducten in particuliere tuinen, volkstuintjes enz., verdient de goede aandacht der be langhebbenden. Uit deze publicatie blijkt 9-m., dat niet altijd de eigenaar van een volkstuintje de daarop voortgebrachte producten zal kunnen behouden. LUCHTAANVALLEN OP MALTA. BERLIJN, 31 Maart. Volgens berichten van de Engelsche nieuwsdienst ls giste ren overdag op Malta driemaal lucht alarm gemaakt en 's nachts vijf maal. In het offlcieele communique van gis teren wordt medegedeeld, dat vijande lijke vliegtuigen tal van bommen op Malta hebben geworpen. tentoonstelling kleuter school. Zooals wij ln ons Vrijdagnummer reeds zelden, zou Zaterdagmiddag een tentoon stelling gehouden worden van het werk der leerlingen van de Kleuterschool aan de Jan Kortlandsraat. Tot dit doel was een der leslokalen hervormd ln een ex positieruimte, waar vele ouders en be langstellenden de prestaties van de klein tjes kwamen bewonderen. Er waren hier werkelijk aardige werkstukjes te zien, waaruit vooral bleek, hoe het eigen ini tiatief van het kind werd bevorderd in allerhande vormen als boetseeren, tee kenen, knippen, plakken, enzoovoorts. Uit het groote aantal der belangstellen den, die zich de geheele middag kwamen overtuigen van hetgeen hun kinderen presteerden, bleek wel, hoezeer er belang stelling bestaat voor dit werk. AVONDDIENST NED. HERV. KERK. Met Ingang v&n a.s. Zondag zal in de Nsd. Herv. Kerk de avonddienst weer op de gewone tijd, namelijk om 6 uur, wor den gehouden. GESLAAGD. Voor de te Utrecht door de Federatie van Boekdrukkerijen gehouden cursus in kostprijsberekeningen slaagden de heeren A. J. I. Visser en P. den Boer, beiden werkzaam op onze drukkerij. Aan hen zal het diploma A worden uitgereikt. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan bet Bureau van Politie: Een paar kinderwanten; een padvin- dersportemonnaie. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL. Aan de Rljkslandbouwwinterschool te Dordrecht zijn o.a. tot de tweede klasse bevorderd de leerlingen: C. van den Berg te Bleskensgraaf; W. A. Dogterom te Ze venhuizen, C .de Jongh te Tienhoveri; W. Kuil, Noordeloos, W. Moerman te Capelle a.d. IJssel; D. Rozendaal te Giessen- Nieuwkerk; C. Schakel te Glessen-Nieuw- kerk; I. P. van der Torren te Zevenhui zen; J. Vente te Zevenhuizen; H. Visser te Papendrechi, Onder leiding van den heer C. Gaal hield de Geitenfokkersver- eeniging „Ons Genoegen" in de zaal „Concordia" haar jaarvergadering. Uit. het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo was, groot 1 49,58. De controlecommiss.e deelde me de alles in goede orde te hebben bevon den. Na de bestuursverkiezing bleek het bestuur aldus te zijn samengesteld: C. Gaal, voorzitter; W. Punt, secretaris; J. van Homoet, penningmeester; A. v. d. Berg. commissaris; A. Hartkoorn, G. Stout en W. Kloot, leden. Besloten werd om te trachten met an dere afdeelingen een kring te vormen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat op koeten van de bond, dit jaar een geit mocht worden gecontroleerd. Aangewe zen werd een gelt van J. Penning. Ver der deelde de voorzitter mede, dat keu ring van wlide bokken in Zuid-Holland verplicht was geworden. Tot directeur van de muziekver- eenlging „Excelsior" werd benoemd de heer Cor van Gent van Schiedam. De nieuw benoemde directeur is reeds als zoodanig bij de volgende muzlekvereeni- gingen werkzaam: „Concordia" te Wad- dinxveen; „Ons Genoegen" te Rockanje; „Kunst en Vriendschap" te Kethel-Spa- land en „Door Kunst Verkregen" te Nieuwerkerk a.d. iJsseL Prijsopdrijving. AmmerstoL Wegens vermoedelijke prijsopdrijving werd door den gemeente veldwachter proces-verbaal ogemaakt tegen een winkelier ln deze gemeente. De gemeente-veldwachte'r heeft te gen twee personen proces-verbaal opge maakt wegens fietsen zonder de voorge schreven afscherming van de verlich ting en tegen één persoon wegens het gebruik maken van een onafgeschermde zaklantaarn in de open lucht. HULDEBLIJK VAN VEENENDAAL. Bergambacht. Donderdagmiddag ko men de heeren Van Schuppen, wethou der van Veenendaal, en A. de Ruijter, leider der geëvacueerde Veenendaalsche bevolking, naar hier, om aan het ge meentebestuur een huldeblijk van de Veenendaalsche bevolking aan te bieden. Berkenwoude. Zaterdagmorgen ontving de burgemeester van winterhulp weer f 250. Dezelfde dag reeds vergaderde het plaatselijke comité en verdeelde dit be drag onder de armen. Vorige maand ver deelde het comité f 322. Als we deze be dragen te samen tellen ls et in onze kleine gemeente ln 3 maanden 1 512 aan ondersteuning uitgereikt. De laatste uit- keertog is f 200 meer dan de laatste col lecte opbracht. Zaterdagavond gaf de muziekver- eeniging DH.T.S.G. een concert in de zaai van den heer A. Berkouwer. Alle nummers die werden uitgevoerd, onder leiding van den heer C. Korevaar, oogstten een daverend applaus. Na af loop volgde nog een gezellig bal. Bleskensgraaf. De aanleg van de Ach terweg met rioleering en bestrating in de kom dezer gemeente, ia gegund aan den laaggten inschrijver, den heer KI. Ooms voor f 57.800 en de bouw van vier arbeiderswoningen aan den heer Huigen te Oosterwijk (bij Leerdam) voor f 9270 per blok van 2 woningen. GEMAAL HOOG-BLOKLAND DEFECT. Brandwijk. Door een ernstig defect aan het watergemaal van den polder Laag- Blokland, zit deze polder met een zeer hoog waterpeil. Om dit te verhelpen wordt nu ln de dijk alhier een duiker aangelegd, zoodat het watergemaal van hier ook het wéter van de polder Laag- Blokland, gem. Ottoland krijgt weg te malen. TE KOOPi van 8 Witboomen bij Den Hem (Buitendijks). Te bevragen bij A. KROON, Nieuwpoort Gouderak wint de biljartwedstrijd. Gouderak. Nu de laatste partijen van de biljartwedstrijd tusschen Gouderak en Moordrecht gespeeld zijn, hebben onze dorpsgenooten de wedstrijd met 320 ca ramboles gewonnen. Voor de pas opge richte biljartclub ls dat een mooie pres tatie. Schoorsteenbrand. Gouderak. Vrijdagmiddag ontdekte de heer B., dat het nabij zijn werkplaats geweldig rookte. Bij nader onderzoek bleek, dat er bij den heer D. in de Dorpsstraat, schoorsteenbrand was. Na dat de heer B. zijn buurman hierop at tent had gemaakt, werd met het blus- «chingswerk begonnen. Weldra scheen de brand gebluscht te zijn, doch na eenige tijd herhaalde zich den voorstelling; we derom ging men aan 't blusschen, tot eindelijk het vuur gehegl gedoofd was. De plaatselijke afdeeling der E.H. B O. heeft besloten, over te gaan, tot het aanschaffen van een zuurstofkoffer. Ook bestaan plannen, om langs de weg op verschillende plaatse^ dreggen aan te brengen. Groot-Ammers. De schoolvereeniging Groot-AmmersStreefkerk hield Don derdagavond een tentoonstelling van wer ken, die in het afgeloopen jaar door de kinderen zijn gemaakt. De tentoonstelling, welke in het nieuwe schoolgebouw plaats had, werd door vele genoodigden en be langstellenden bijgewoond. Vooral het handwerk onder leiding van mej. Kwa- kernaak gemaakt, trok veler aandacht. Ook handenarbeid en teekenen werden met bewonderende blikken gadegeslagen. Dit jaar is geen ouderavond gehouden, wegens de bijzondere omstandigheden. Groot-Ammera. Volharding» Klein- koor heeft wederom een goed geslaagde uitvoering gegeven. De zaal was flink be zet. De voorzitter, de heer Dokkum, heette allen in zijn openingswoord wel kom en gaf hierna de leiding aan direc teur Oskam. Na de gezongen liederen, welke keurig werden uitgevoerd, werden twee tooneelstukjes opgevoerd en met groot succes. De avond werd, gesloten met bal. Langerak. In ^tegenwoordigheid van enkele belangstellenden werd de eindles gehouden van de>3e jaars Algemeenen Landbouwcursus. Het hoofd van de cur sus, de heer H. Jansens, examineerde de deelnemers. Het bleek, dat de cur sisten theoretisch en praktisch met vrucht hadden gestudeerd. De Rljksland bouwconsulent kon wegens onmogelijke reisgelegenheid niet aanwezig zijn. Het woord werd gevoerd door de heeren Joh. Terlouw, D. Rozendaal J. Ezn. en C. Maatkamp. Op zijn uitdrukkelijk verzoek werd den heer Jansens ditmaal geea stoffelijk blijk van waardeering aangeboden. Molenaarsgraaf. Gevonden een porte- monnale met Inhoud. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. DUBBEL JUBILEUM. Nieuwerkerk a,d. IJssel. Op 1 April be staat de openbare school ad. Kanaalweg gemeente Capelle a.d. IJssel, 25 Jaar; het is dien dag tevens 25 jaar dat de heerH. Herweijer als hoofd aan deze schoolver bonden ls. De school moest reeds meer malen worden uitgebreid. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Door de zware regenval der laatste dagen zijn verschil lende landerijen in de polders onderwa ter komen te staan. Vooral de tuinbouw ondervindt veel last van het overvloedi ge regenwater. De poldergemalen zijn echter hard aan het malen, zoodat in eenige dagen het overtollige water wel verdwenen zal zijn. Nieuwerkerk *.d. IJssel. De burgemees ter heeft de leden van de gemeenteraad tegen Woensdag 2 April namiddag half twee ln openbare vergadering bijeenge roepen. De agenda bevat om.: bespre king ln zake het bouwen van een ont- vanggebouw met haarhuis en bergplaats op de Algemeene Begraafplaats. Ouderkerk a.d. IJsaeL De laatst gehou den lijstcollecte voor de stichting Winter hulp bracht hier 1 209 op. Schelluinen. De laatste winterhulpcol lecte op lijsten met de namen en adres sen der inwoners heelt 1 17.35 opgele verd De wegenbouw. Schelluinen. Het omvangrijke zandver- voer naar de in aanleg zijnde provinciale weg SchoonhovenSchelluinen, ls thans geëindigd. Het viaduct, dat voor de zand- treinen gebruikt ls, wordt afgebroken. De arbeiders, die in verband hiermede ontsla gen zijn, zijn in dienst genomen door den aannemer van een gedeelte van de prov. weg PapendrechtMeerkerk en wel voor het deel tusschen Noordeloos en Meer kerk. Tienhoven. Als notabelen der Ned. Herv. Kerk zijn herbenoemd, de heeren KL Bui zerd en T. van Dieren. Mond- en klauwzeer. IJsselstein. Óp de secretarie heeft een landbouwer dezer dagen aangifte gedaan, dat één zijner runderen lijdt aan mond en klauwzeer. Enkele winkeliers en particulieren werden Vrijdagavond bekeurd voor het niet voldoende afschermen van het licht in hun woning. Ook iemand, die op de openbare weg gebruik maakte van een kniplichtje, dat ntet aan het vereischte voorschrift voldeed, zag procesverbaal te gen zich opgemaakt. Gemeenteraad. Zevenhulzen. De gemeenteraad komt hedenavond om 7 uur in openbare ver gadering bijeen. De gemeentepolitie heeft tegen twee personen procesverbaal opgemaakt inzake het frauduleus slachten van schapen. Jaar, met aftrek van de voorlooplge hechtenis. P. L. B. werd eveneens wegens het uit geven van valsche rijksdaalders veroor deeld tot een gevangenisstraf van 3 jaar. VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. Goede wedstrijd van „Sport club I". Een 31 nederlaag tegen de a^j. kampioen „Was- ■enaar I". De wedstrijden voor het tweede en derde elf tal van „Sportclub" vonden geen doorgang. Schoonhoven. De eerste elftallers van „Sportclub" hebben gisteren prachtig werk geleverd, door maar met 3—1 te verliezen van „Wassenaar I", een uitslag, die zeer zeker geflatteerd was voor de kampioens- ploeg. Wel was het spel van het Wasse- naarsche elftal beter, dan dat van onze stadgenooten, maar de Blauw-Witten leg den daartegenover thousiasme aan Waterstand: Schoonhoven hg. w^ter 9.10 uur, 1.53 m, Nieuwe Maan. Op 9 32 uur, ondeg 24.— uur. Eerste Kwartier 5 ApriL Vandaag gaat de zon onder om 20.— uut 13 minuten. Opkomst morgenochtend om 7— uur 16 minuten. Tusschen deze beide tijdstippen mag dus nergens licht naar buiten uitstralen. Men verduistere goed en lette ep dese tijden. spelers, toen zij de „Wassernaar"-i voor in een door vriend en vijand ge- constaterede buitenspelpositie'zagen u:o- ren (2—1). Protesten waren vruchteloos de arbiter bleef bij zijn beslissing. Hoé „Sportclub" zich daarna ook inspande, de verdiende gelijkmaker mocht niet ter we reld komen. In de laatste minuten maak te zoowaar „Wassenaar" nog een derda doelpunt, toen haar rechtsbinnen met z*n zoo'n ongekend en- f rechtervoet royaal over een harde voor den dag, dat het gedu-kzet heen trapte en de bal van zijn an- VALSCHE RIJKSDAALDERS. De Rotterdamsche Rechtbank hèeft. Donderdag J. O- v. E. uit Alblasserdam. die in September van het vorige jaar een aantal valsche rijksdaalders ln omloop heeft gebracht, veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden. Mej. A. A. E. te Dordrecht, die even eens een groote hoeveelheid valsche rijksdaalders heeft uitgegeven, werd ver oordeeld tot gevangenisstraf van eten rende-de wedstrijd niet te zeggen was, wié er winnen zou.. Tenslotte was het geluk op de hand van „Wassenaar", die dan ook, al was het in de laatste minuten, met 3—1 won. Hulde voor de „Sportclub"- spelers, die in deze wedstrijd getoond hebben, dat, als de wil er is, toch altijd nog jets goeds gepresteerd kan worden. Het tweede en derde elftal van „Sport club" hadden vrij, doordat de terreinen door de betrokken consuls werden afge keurd, zoodat de wedstrijden „O.N.A. III" „Sportclub II" en „Sportclub III"„VJE. P. III" niet gespeeld konden worden. OVer de wedstrijd „Wassenaar I"„Sportclub I* nog het volgende: Onze stadgenooten kwamen met het volgende elftal binnen de lijnen: Doel: L. de Lange. Achter: H. Patijn en J. Oskam. Midden: H. Bouter, A. van der Horst en L. Lensen. Voor: A. Sterrenburg, J. de Boer, J. Looren de Jong, J. de Jong en A. Oskam. Als „Wassenaar" aftrapt, speelt zij te gen de van doel tot doel staande wind in. Het spel golft in den beginne op en neer en beider doelen komen eenige ma len in gevaar. Van beide kanten wordt goed aangepakt en er wordt een aantrek kelijke partij voetbal vertoond. „Wasse naar" wordt sterker naarmate de wed strijd vordert. De „Wassenaar"-voorhoede is uiterst beweeglijk, doch de achterhoe de van „Sportclub" is }n prima conditie» en weet elke aanval in de kiem te smo ren. Wel krijgt de „Sportclub "-doelman eenig moeilijke schoten van den schot vaardigen „Wassenaar"-middenvoor, maar weet deze keürig te verwerken. Ook de „Sportclub"-voorhoede opereert gevaarlijk en in dien er een goede schutter in deze linie geloopen had, konden er wellicht eenige doelpunten ter wereld geko men zijn. Zoo krijgt de middenvoor der Blauw-Witten een juweel van een kans op twee meter afstand van het doel, doch trapt in de grond en de bal worat een prooi van den uitloopenden doelman. Vlak hierop lost de rechtsbuiten een zeer hard schot, dat tegen de lat ketst. Toch komt het eerste succes aan de zijde van „Spèrtclub"; het is n.l. de linksbinnen, die een voorzet van rechts in het doel van „Wassenaar" werkt (01). Hierdoor wordt de strijd nog levendiger. Energiek komt „Wassenaar" opzetten; doch de „Sportclub"-verdediging weet van geen wijken. Eenige aanvallen van „Sportclub" worden slechts met groote moeite afge slagen. Vooral de linksbuiten der gast- heeren is zeer gevaarlijk. De „Sportclub"- rechtsmidden hangt als het ware als een klit aan z'n lijf, zoodat hij weinig kan uitrichten. Met een 0—1 voorsprong voor „Sportclub" komt de rust. Na de rust komt „Wassenaar" sterk opzetten en de „6portciub"-doelman krijgt eenige moeilijke ballen, te verwer ken, die hij alle schitterend weet te stop pen. „Sportclub" weet deze druk op het doel te doorstaan en het spel gaat gelijk op. Vooral de rechtsbuiten van „Sport club" plaatst talrijke voorzetten voor het „Wassenaar"-doel en ook de linksbuiten verstaat zijn taak van voorzetten goed. Het binnentrio is echter niet bij machte deze voorzetten in doelpunten om te zet ten. Het tempo blijft hoog en van weers zijden spant men zich tot het uiterste ln. „Wassenaar", dat Inmiddels haar opstel ling gewijzigd heeft, doet alle moeite om de achterstand in te loopen. Het is ten slotte de middenvoor der gastheeren, die een schot tegen de lat plaatst en de toe- loopende linksbuiten kopt de bal in het „Sportclub "-doel (1—1). Hiermede bereikt de wedstrijd haar hoogtepunt. Tot het uiterste spannen de spelers zich ln, om het winnende doelpunt te fabrlceeren. We denken „Sportclub" de leiding te zien nemen, doch het door den rechtsbinnen afgevuurde schot, stuit op het been van een „Wassenaar'-achterspeler af. Van eenig overwicht van een der beide par tijen ls nu geen sprake en wie het win nende doelpunt zal maken, is voor ieder een een vraag. Vrouwe Fortuna is de ge heele competitie niet op de hand van „Sportclub" geweest en ook ditmaal is zij dit niet. Het moet wel een groote teleur stelling geweest zijn voor de „Sportclub"- dere been ln het doel belandde (3-1). Vlak hierna werd het einde aangekon digd. Jammër voor de „Sportclub"-spe- lers, dat zij deze wedstrijd op zoo'n ma nier hebben moeten verliezen. Voor hun goede spel en enthousiasme hadden rij waarlijk meer verdiend. Gouderak 1—A.S.V. L Ammerstol. Gelijk wer Verwachtten heeft A.S.V. aan de leiders van de afd. Gouderak, de punten moeten laten. De uitslag 4—2 echter bewijst dat de thuis club het niet cadeau heeft gehad. Op een zwaar bespeelbaar terrein liet da scheidsrechter, de heer Lankhorst uit Schoonhoven, de strijd aanvangen. In de beginne ging 't spel gelijk op en weder zijds kwamen de doelen in gevaar. Heb was AB.V„ die na een kwartier de Id- ding wist te nemen, toen de rechtsback een voorzet in eigen doel kopte 0—1. Ge prikkeld door deze achterstand kwam, Gouderak meer ln de aanval en nadab de paal eenige malen redding had ge bracht voor AB.V. kwam de gelijkmaker tot stand 11. Uit een snelle uitval wist de rechtsbuiten der thuisclub zijn club de leiding te geven 2—1'en'eer de rust aanbrak brachten de gastheeren uit een penalty de stand op 31. Na de pauaa was Gouderak iets meer ln de aanval, doch overigens stond het spel niet op hoog peil. Bij een laag schot op het A S.V. doel werd den keeper het uitzicht belemmerd, waardoor hij het overigera houdbare schot niet kon keeren 4—1, A.S.y. bleef goed volhouden en bij een der tegenaanvallen verdween de bal vla het been van een Gouderak-back in de touwen 42. A.S.V. wist het nog tot een viertal corners te brengen en bij een hiervan moest de paal nog redding bien- gen voor Gouderak. GèddelpUnt werd er echter niet meer en met 4—2 eindigde de match, zoodat Gouderak mét ten pynt voorsprong op Haastrecht de lei ding behoudt der 4e klas C. Over het geheel viel het spel der thuisclub ons wat tegen. A.8.V. 2 stelde teleur door zich thuis met 2—1 te laten kloppen door Nieuwer kerk 2, een uitslag die tegenvalt van d* reserves. Lekkerkerk IIIWoerden HL Lekkerkerk. LFC gaat na wederzijdse hl verkennen, tot de aanval over met als gevolg, een drietal corners, die zonder succes blijven. LFC blijft met wind mee een groote druk op het W. doel uitoefe nen, omar de keeper weet voorloopig rijn doel schoon te houden. Tenslotte moet hy voor een schot van den xnldvoor zwichten, zoodat LFC de leiding heeft 1— 0. De vreugde is van korten duur, want W. weet het spel te verplaatsen en ge lijk te maken 1—1. LFC antwoordt hier op met een serie aanvallen en de «pJ geeft LFC opnieuw de leiding 2—1 «n voor rust weet de midvoor de score ta verhoogen 3—1. Na rust gaat het eerst van doel tot doel en dan ontstaat er een scrimmage voor het LFC doel, waarbij W. de achter stand weet te verkleinen 3—2. Door dit succes aangemoedigd, blijft W. fel aan vallen en de spil weet de scoren, zoodat de stand opnieuw gelijk 33 is. Dit is LFC bépaald te bar en er worden ver schillende aanvallen opgezet. Na eenige tijd neemt LFC door haar 1. buiten voor de derde maal de leiding 43 eq na en kele minuten maakt dezelfde speler aan alle onzekerheid een einde door den kee per opnieuw het nakijken te geven 5—3. W. probeert nog wel de achterstand ln te loopen, maar verder dan een corner komt het niet. Als LFC opnieuw ten aanval trekt, wordt de keeper uit zijn doel gelokt en de midvoor plaatst de bal in 't leege doel 63, waarna spoedig het eindsig naal klinkt. LFC heeft nu 21 punten uit 11 wedstrijden en bezet nog steeds de eerste plaats. De wedstrijd Lekkerkerk IV—Ammerstol m ls door het bondsbestuur uitgesteld op verzoek van Ammerstol, daar het niet voldoende spelers beschikbaar had. Het eerste elftal was vrij. t MAATmwq 31 MAART 19H NED. HERV. KERK. Beroepen te Westbroek ds. A. drecht te Groot-Ammers. rijksinspectie lichamelijke OPVOEDING. Naar verluidt, zal de functie van Rijks inspecteur voor Lichamelijke Opvoeding in eere hersteld worden. Binnenkort is ni. de benoeming te verwachten van de heeren R. Uzer te Heemstede tot Rijkshoofdinspecteur en van de heeren P. J. Rippe te Amsterdam en Th. J. H. van 't Lam en Lambrechts te Haarlem tot Rijksinspecteur voor de Lichamelijke Opvoeding. Inspecteur Brouwer vertrekt. Gorlnchem. De heer Th. Brouwer, die met ingang van 1 April als inspecteur van het lager onderwijs uit de inspectie Go rlnchem overgeplaatst is naar de inspec tie Zaandam, heeft zijn functie te Gorcum bijna 13 jaar vervuld. Hij is hier n.l. ba* noemd bij Kon. Besluit van 18 April 1928. In deze jaren is de inspectie meermalen vergroot, o.a. met gemeenten als Schoon hoven, Lekkerkerk en andere ten Noor den van de Lek, zoodat ze tot 45 ge meenten ls uitgegroeid. De heer Brouwer vervult te Gorkum nog de volgende functies: penningmeester van het college van regenten van het Burger weeshuis, secretaris van de regenten van het Vrouwenhuis en voorzitter van da Christelijk-Historische kiesvereeniging. Dammen. Alblasserdam. De eindstand van de on derlinge competitie dar damvereeniging luidt: gap. gw. rm. vl. pt. 7 5 2 t 12 S 1 2 S 2 3 0 4 S 3 1 4 1 4 1. J. H. de KJuljver 2. T. v. d. Herik 3. G. C. Binkhorst 4/5. C. v. d. Wal 4/5. J. H. v. d. Graaf 6/7/8. A. G. Noorlander 6/7/8. J. Giphart 6/7/8. L. Bakker De deelnemers met een gelijk aantal punten zullen t*t. beelissingspartijen moeten spelen. Ziekenftraisverpteging en Groene Knris. Benschop. In café de Haan hield de bovengenoemde vereeniging haar ge bruikelijke voorjaarsledenvergadering. De voorzitter, de heer Lamoré, opende de vergadering met een kort welkomst woord en memoreerde, dat het afge loopen Jaar voor de vereeniging gun stig is geweest. De notulen, alsmede het jaarverslag van den secretaris werden onder dank zegging goedgekeurd. Uit het laatste mocht worden vernomen, dat het leden tal op 31 Dec. jJ. bedroeg 582 betalen de en 239 niet contrlbueerende leden. In 1940 werden 45 nieuwe leden inge schreven. De rekening en verantwoording sloot met een batig saldo van f 241,21. Hierdoor kon de reserve worden opge voerd tot f 2388.80. Vermits de financi- eele positie der vereopiging alleszins gunstig is te noemen, stelde het bestuur voor over het 2e halfjaar 1941 geen con tributie te innen en vervolgens de ver goeding ln de vervoerkosten van 1 5 tot f 10 te verhoogen. Dit voorstel werd aan genomen. Tien personen zijn in het af geloopen Jaar voor rekening der veree niging in een ziekenhuis verpleegd, waar voor de vereeniging voor 142 dagen v?r- pleegdagen aansprakelijk werd gesteld. De aftredende bestuursleden P. Lamó- ré en C. van Delft werden bij acclama tie herkozen en namen hun herbenoe ming aan. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Hierna werd overgegaan tot de leden vergadering van de afd. Benschop van het Groene Kruis, welke vergadering eveneens door den heer Lamoré werd gepresideerd. De aftredende bestuurs leden H. van der Vlist en C. van Delft werden bij acclamatie herkozen. De rekening en verantwoording van den penningmeester vertoonde een eind cijfer aan ontvangsten van f 1232,95 en aan uitgaven tan f 1110,46 alzoo een batig saldo van f 122,50. Met dit be drag steeg de reserve tot f 1759.41. Het welverzorgde jaarverslag van den secre taris werd onder dankzegging keurd. Hieruit bleek, dat het ledental op 1 Jan. J.l. 305 bedroeg. Het aantal ge dane uitleenlngen 123. De wijkzuster be zocht in 1940 2485 gezinnen, waarvan zieken 1920, TBC. 133 en zuigelingen 432. De voorzitter deelde naar aanlei ding niervan nog mede. dat in de loop van 1940 een consultatiebureau voor zuigelingen is geopend, ten behoeve waarvan op 3 plaatsen in de gemeente zitting wordt gehouden en waarvan een goed gebruik wordt gemaakt. De begrooting van het ingetreden dienstjaar werd goedgekeurd met een bedrag van f 2514 in ontvangst en uit gaaf. Ka rondvraag waarvan geen ge bruik werd gemaakt, sloot de voorzitter de vergdering met dank voor de op komst, worden. De laatste gehouden collecte Win terhulp heeft opgebracht f 67.86. In de gemeente Polsbroek werd gecollecteerd een bedrag van f 47.59. terwijl in de ge meente Hoenkoop 1 38.71 werd ontvangen Slecht drinkwater. Gorlnchem. Onder de bewoners van de Parallelweg en de Merwededijk, teza men 25 gezinnen vormende, worden kant- teekeningen verzameld op een adres aan den gemeenteraad, waarin zij klagen over de onreine toestand van hun drinkwater en om aansluiting vragen aan de ge meente-waterleiding of aan de waterlei ding, die het in de onmiddellijke nabij heid liggende Schelluinen van drinkwater voorziet. Reeds in 1939 heeft een deel der adres santen het zelfde verzoek ingediend Dit ls toen onbeantwoord gebleven. Giessendam. De heer P. A. Sint-Nico- laas heeft wegens drukke werkzaamhe den bedankt als bestuurslid van de korf balclub Vriendenschaar. De heer D. Overgauw behaalde het clubkampioenschap dammen van de damclub „Denk en Zet". De uitslag van de laatst gespeelde, wedstrijd is als volgt: D. Overgauw—A. Overgauw 2—0; L. Bax—T. van der Stelt 2—0; T. van der Stelt—C. Klop 2—0. Groot-Ammers. Het kinderkoor „Zang vogeltjes" gaf met medewerking van het gemengde koor „Hosanna" en een or kestje de eerste zangavond onder lei ding van directeur J. Kaasschieter uit Schoonhoven. De voorzitter Ds. A. Baren drecht, opende deze avond met gebed en het voorlezen van ps. 148, waarna spreker in het kort betoogde, dat men in deze tijd niet aleen mocht, maar ook moest zingen tot eer en lof aan Hem die ln deze bewogen tijd ons nog zooveel geeft en laat. waarvoor wij dankbaar moeten zijn. Het programma werd ver volgens afgewerkt en een woord van dank aan den directeur, aan het slot van den avond, was zeker op zijn plaats Ds. Barendrecht wekte de aanwezigen op lid te worden vooral van „Hosanna", waarna verschillende personen zich op gaven. Ds. Barendrecht sloot de avond met dankzegging. Groene Kruis. Nieuwpoort. Donderdagavond hield de vereeniging Het Groene Kruis haar jaar- lijksche vergadering in het café Baron. De voorzitter opende de vergadering en heette alle aanwezigen hartelijk welkom De opkomst was niet gihot. De notulen werden zonder aanmerkingen goedge keurd. Het jaarverslag van den penning meester deed hooren, dat de toestand van de kas goed ls. Uit het verslag van den magazijnmeester bleek, dat de ver eeniging over meer materiaal beschikt dan voorheen. De aftredende drie be stuursleden, namelijk T. Middelkoop, B. Baan Hofman en H. P. Dekkers, werden bij acclamatie herbenoemd. In de vaca ture H. J. Spoormaker, die het voornemen heeft om naar elders-te vertrekken, werd gekozen met 26""van de 34 stemmen Ds. A. Veldman. Daar Ds. Veldman niet aan wezig was, zal hij met de benoeming in kennis worden gesteld. De rondvraag le verde niet veel op, waarop men overging tot de gratis verloting van twee warm waterkruiken. Daama sluiting door den voorzitter. Krimpen ad. UsseL De uitslag van de onderl. schaakwedstrijden der Schaakver. Kr. a.d. Ussel over de 14de ronde luidt als volgt: H. Trebs-J. Dijkgraaf Vz P. de HaanJ. Vroolijk J. Dijk graaf—W. Jumelet afgebr.; Fr. de Bruin A. de Bruin 0—1; L. v. Housselt-J. Slappendel 1—0; J. K. van Walsum—J. H. v. Denderen afgebr.; H. Trebs—A. v. Buuren 0—1; J. H. Battenberg—A. Schut te Vt—'W. Rodenburg—E. Wol 1—0; C. J. van Walsum—F. Engelse O—l; A. BoukemaA. O. kladier 01; T. Kor- ver—A. C. Slappendel V». Onder leiding van mevr. Mul— Bl an jaar en den heer Bruns gaf de gym- nastiekvereeniging „KD.O." een tum- uitvoering in het Vereenigingsgebouw aan de Tuinstraat. Toen de voorzitter de heer J. V. d. Blom zU nopeningswoord sprak, was de zaal tot de laatste plaats bezet. Het programma, dat veel beloofde, werd op vlugge en keurige wijze afge werkt. Het kleuterwerk trok bij de ouders wie 't meest de aandacht. De vrije oefe ning heeren A was een schitterend stuk werk. Iets dat nog nimmer van KD.O. te zien is geweest en ook de bankoefe ning dames oogstte veel bijval. Aan het einde van de avond sprak de voorzttter tot de aanwezige ouders ©en opwekkend woord. Ottoland. De ingelanden van de pol der Ottoland vergaderden Donderdag 27 Maart. Aanwezig waren het voltallige be stuur benevens 8 ingelanden, tezamen uitbrengende 71 stemmen. Mede aanwe zig was de heer Jongsma, vertegenwoor diger van het technisch bureau fa. De Wit te Amsterdam. De voorzitter opende de vergadering met een kort welkomstwoord, mede tot den heer Jongsma. De notulen werden daarna gelezen en zonder opmerking vastgesteld. Daama zelde de voorzitter, dat deze ingelandenvergadering door het bestuur ls uitgeschreven tengevolge van de buitengewone tijdsomstandigheden, vooral de duurte van de olie, welke noo- dig is voor de machine, doch die niet van beste kwaliteit is en moeilijk te ver krijgen. Het bestuur had zich daarom in verbinding gesteld met het ingenieurs bureau De Wit te Amsterdam en het gemeentelijk electrisch bedrijf te Dor drecht, ten einde een onderzoek in te stellen naar de kosten van electrische be maling. ter vervanging van de thans be staande met ruwoliemotor. Samenwer king met andere polders is niet mogelijk. De heer Jongsma had een voorloop.ge begrooting van onkosten met een ont- werpteekening voor electrische bemaling als U een koe heeft staan met de nageboorte. Verkrijgbaar bij J. ZWIJNENBURfl Vceverloskundige - Berkenwoude. opgemaakt, waarover hij thans op ver zoek inlichtingen verstrekte. Hieruit bleek dat de kosten voor ombouw en aansluiting enz. zouden bedragen voor een electrische motor met riem aandrij ving van 40 PK. bjj een aansluiting voor 10 jaar, waarvoor de aansluitingskosten nihil zijn, volgens raming f 1065 per jaar met inbegrip van rente en aflossing van een aan te gane leening tegen 4 y, terwijl bij een aansluiting voor 5 jaar voor aansluiting extra zal moeten wor den betaald f 625 en voor aansluiting tot en met 7 Jaar een reductie voor 2 jaar van f 125 per jaar. Bij aansluiting voor 10 jaar zullen dan de stichtingskosten kunnen worden geraamd op ongeveer f 40Q0 en voor 5 Jaar ongeveer f 4650. Nadat over een en ander breedvoerig van gedachten was gewisseld, stelde het be stuur voor,- over te gaan tot een electri sche bemaling, terwijl de heer J. Aan- tjes voorstelde hiertoe voorloopig niet over te gaan, wat door enkele aanwezi gen werd gesteund- In stemming gebracht werd het voorstel van het bestuur aan genomen met 43 stemmen voor en 28 te gen. Met algemeene stemmen werd hier na besloten voor 10 jaar met het elec trisch bedrijf te Dordrecht een overeen komst aan te gaan en hiervoor een geld leen ing aan te gaan voor 20 jaar, behou dens hoogere goedkeuring. Na een korte bespreking bood een der aanwezigen aan de benoodigde gelden ter leen te verstrekken aan de polder tegen een rente van 3M ten honderd, af te los sen in 20 Jaar, wat met algemeene stem men werd goedgekeurd. De uitvoering werd aan het ingenieursbedrijf De Wit te Amsterdam opgedragen. De voorzitter dankte allen voor bun opkomst en medewerking en den heer Jongsma voor zijn inlichtingen, waarna de vergadering werd gesloten. Woningen voor de politie. Reeuwijk. Naast den rijksveldwachter N. van Arkel (thans behoorende tot de marechaussee) zal nog een lid van dit politiecorps in deze gemeente zijn stand plaats krijgen. Op de gemeente rust de plicht, Voor huisvesting van deze politie- menschen te zorgen. In verband hier mede zullen op een terrein aan de Piat- teweg, naast de huidige woning van den heer van Arkel, twee woningen worden gebouwd. De huur van deze woningen zal door het rijk aan de gemeente worden betaald. In de plaats van den heer A Olie man, die tot wethouder was gekozen, ia als lid van de Commissie van Bijstand in het beheer van het Gem. Electr. Be drijf benoemd de heer C. v. d. Heuvel. De heer J. Batelaan, arts, is door het gemeentebestuur van Zwammerdam aangesteld tot gemeente-geneesheer voor de onder de gemeente Zwammerdam be hoorende bewoners van de afd. Oud-Reeu- wijk, De Tempel en de Oudeweg. De gemeente Reeuwijk is toegetre den als lid van de in oprichting zijnde vereeniging „Stichting V.V.V. Zuid-Hol land". De kosten zijn f 2.50 per 1000 In woners. Dinsdag 1 April. Nederlandsch Programma. Hilversum I. 415,5 M. 6 45 Gramofoon; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7.00 Gramofoon; 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 Schriftlezing en Meditatie (Uitzending voorbereid door de Christ. Radio Stich ting); 8.10 Gewijde muziek (Gr.pl.); 8.30 Nieuwsberichten ANP; 8.45 Gramofoon; 10.00 Molto Cantabile! 10.20 Voordracht; 10.40 Molto Cantabile; 11.15 Viool en Pia no; 12.00 Gramofoon; 12.30 Boerenrepor- tage; 12.42 Almanak; 12.45 Nieuws- en Economische berichten ANP; 1.00 Solisten concert; 1.30 Esmeralda; 2.10 Voor de vroüw; 2.30 Gevarieerd Programma; 3.45 Gramofoon; 4.00 Cyclus „Ons geloof en ons werk" (Uitzending voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité); 4.20 Gramo foon; 430 Gramofoonmuizek (met toe lichting); 5.00 Planosoli; 5.15 Nieuws-, Economische- en Beursberichten ANP; 5.30 Omroep Orkest; Intermezzo: De actualiteit van den dag 6.15 Lezing „De vrijheid van den Katholiek ten aanzien van staat en wereldpolitieke vraagstukken"; 6.30 Esme ralda; 7.00 Vragen van den dag ANP; 7.15 Gramofoon; 7.30 Duitsche les; 8.00 Nieuwsberichten ANP; 8.15 Spiegel van den dag; 8.30 Berichten Engelsch; 8.45 Harmonie Orkest; 9.15 Gramofoon; 9.30 Orgelmuziek (opn); 9 40 Avondwijding (Uitzending voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité) 9 .45 Engelsche berich ten ANP; 10.00 Nieuwsberichten ANP, Slui ting. Nederlandsch Programma. Hilversum U. 301,5 M. 6.45 Gramofoon; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7.00 Gramofoon; 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 Orgelspel; 8 30 Nieuwsberichten ANP; 8.45 Gewijde muziek (Gr.pl.); 9.15 Gramo foon; 11.00 Voordracht; 11.20 Celesta En semble; 12.00 Berichten; 12.15 Ensemble Bandy Balogh; 12.45 Nieuws- en Econo mische berichten ANP; 1.00 Gerard Lebon en zijn Orkest en Gramofoon; 2.00 Ka mermuziek; 3.30 Voor zieken; 4.00 Gra mofoon; 4 30 Voor de jeugd; 5.00 Gramo foon; 5.15 Nieuws-, Economische- en Beursberichten ANP; 5.30 Ensemble Amen- de; 6.00 Gramofoon; 6 15 Ensemble Amen- de; 6.45 Gramofoon; 7.00 Vragen van den dag ANP; 7.15 Amusements Orkest, Da meskoor en Solist; 8.00 Nieuwsberichten van het ANP; 8.15 Spiegel van den dag; of Gramofoon; 8.30 Radlotooneel; 9.30 Or gelspel; 9 45 Gramofoon; 10.00 Nieuwsbe richten ANP, 81uiting. Woensdag 2 ApriL Nederiandsch Programma. HiWersum L 415,5 M. 6 45 Gramofoon; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7.00 Gramofoon; 7.45 Ochtendgymnastiek 8 00 Gramofoon; 8.10 Gewijde mu«elc (Gr.pl 8.30 Nieuwsberichten ANP; 8 45 Gramofoon; 10.00 Amsterdam3ch Salonor kest (10.20—10.40 Voordracht); 11.15 Zang en Piano voordracht; 12.00 Gramofoon; 12.25 Eerst raet dan baet12.42 Almanak; 1245 Nieuws- en Economische berichten ANP; 1 00 Musiquette en Soliste; 1.50 Orgelspel; 2.15 Voordracht; 2.30 Esme ralda en Solisten; 3.00 Gramofoon; 4.00 Bijbellezing (Uitzending voorbereid door de Christ. Radio Stichting); 4 20 Voor de kinderen; 5.00 Gramofoon; 5.15 Nieuws-, Economische- en Beursberichten ANP; 5.30 Luchtvaartkundig praatje; 5.45 Ro coco Octet; 8.15 Voor de binnenschippers; 6.30 De Ramblers; 7 00 Economische vra gen van den dag ANP; 7.15 Schrammel- kwartet en Soliste; 7.30 Gramofoon; 7.45 Schrammelkwintet en Soliste; 8 00 Nieuws_ berichten ANP; 8.15 Spiegel van den dag; 8 30 Berichten Engelsch; 845 Residentie- Orkest en Soliste (opn 9 40 Dagsluiting (Uitzending voorbereid door de Christ. Radio Stichting); 9.45 Engelsche berich ten ANP; 10.00 Nieuwsberichten ANP, Slui ting. Nederiandsch Programma. Hilversum II 301,5 M. 6.45 Gramofoon; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7.00 Gramofoon; 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 Gramofoon; 8.30 Nieuwsberichten ANP; 8 45 Gewijde mif lek (Gr.pl.); 9.15 Gramofoon; 10.00 Morgenwijding (Uitzen ding voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerk comité); 10 20 Gramofoon; 11.00 Voor dracht; 11.20 Omroep Orkest; 12.00 Be richten; 12.15 De Melodisten; 12.45 Nieuws- en Economische berichten ANP; 1.00 Ensemble Frans Wouters en Gramo foon; 2.00 Clavecimbel, Plano en Zang; 2.45 Gramofoon; 3.45 Eugen Wolff en zljr» Ensemble en Soliste (opn.); 4.15 Amuse ment ln Amsterdam; 5.00 Cyclus „Het geestelijk karakter van ons volk" (Uitzen ding voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerk comité); 5.15 Nieuws-, Economische- en Beursberichten ANP; 5.30 Omroep Orkest; 6.00 Gramofoon; 6.15 Omroep Orkest; 6.45 Reportage; 7.00 Brabantsch praatje ANP; 7.15 Residentie Orkest (opn.)8 00 Nieuw* berichten ANP; 8.15 Spiegl van den dag; of Gramofoon; 8.30 Omroep Orkest en So liste; 9.30 Filmbespreking; 9 45 Gramo foon; 10.00 Nieuwsberichten ANP, Slui ting. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE DORDRECHT. (Zitting Politierechter van Vrijdag 28 Maart 1941.) Gehamsterd. A, C. D^ koopman te Gorlnchem, zou einde Augustus een voorraAd van 50 a 60 pond vet hebben gekocht, waarmede hij de Prijsopdrljvlngs- en Hamsterwet zou hebben overtreden. De ambtenaar D. van Es betoogde dat verdachte toege geven had dat hij 50 k 60 pond vet had gekocht; later was hij hierop terugge komen en had hij gesproken over 20 pond vet. De vrouw van den verdachte, gehoord als getuige k décharge, verklaarde, dat haar man regelmatig 20 pond per maand bestelde; het was uitgesloten dat haar gade ooit een partij van 50 of 60 pond vet had gekocht. De Officier requireerde f 25 boete subs 25 dg. hechtenis, met verbeurdverkla ring. De verdediger wees er op dat niet was komen vast te staan dat aan den ver dachte het desbetreffend verbod bekend was en viel de juistheid van het proces verbaal aan. Resumeerend pleitte hij vrijspraak. Uitspraak 4 April. DiefstaL T. van H., kruiwagenmaker, wonende te Gorlnchem, moest voor den rechter verschijnen, daar hij in Januari ten na- deele van zijn patroon te Sliedrecht een partij schroeven en draadnagels had ge stolen. Verdachte bekende de diefstallen; hij was trouwens op heeterdaad betrapt. Eisch in deze zaak een maand gevange nisstraf; de uitspraak luidde f 30 boete subs. 30 dagen hechtenis. Pech. Mej. M. E. P. geb. 8., wonende te Ke- dichem, had. naar de dagvaarding luid de. op 7 Junaari te 8choonre,woerd een rij wlelbelastingplaatj e, toe behoorende aan J. van Dieren, verduisterd. Get. van Dieren meende dat hij het plaatje had verloren en dat de juffrouw het had gevonden en behouden. Een voorbijganger had gezien dat de Juffrouw een plaatje opraapte en opborg. Verdachte bekende, maar ze was zoo ziek geweest, dat ze vergeten had het te rug te brengen. Dit excuseerde haar niet geheel, want het OM. vorderde f 15 boete subs. 15 dg. hechtenis. De uit spraak luidde f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. MotorbrandstoffenbeKhikktaf. N. v. chauffeur en A. de H., gara gehouder, beiden te Goudriaan, stonden terecht en wel v. H., daar hij genoemde beschikking had overtreden en de H daar hij de* overtreding had uitgelokt door den ander opdracht te gever, den burgemeester te rijden. Elsch resp. f 3 boete subs. 3 d. hech tenis en f 7 boete subs. 7 dagen hechte nis. Uitspraak conform. Vtaeseh, Mej. de wed. H. M. E„ geb. K. te Go rlnchem werd wegens overtreding der Vleeachdiatxibutiewet veroordeeld tot f IQ Gironummer van de W.HK. 5553. De Bank van de W.HK. Is Kasvereeniglnf N.V., A'dam. Postgironummer 677. 8tort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. boete subs. 20 dagen hechtenis, met ver beurdverklaring van de ham. De zonde van hot vleeseh. De predikant J. O., wonende te Slie drecht, had zich te verantwoorden, daar hij op 30 Januari en op 6 Februari hoe veelheden vleeseh had gekocht, zonder dat hij hiervoor de benoodigde bonnen had overlegd. De dominee had het voor zijn slagerij, waarin zijn zoon werkzaèm is, gedaan. De eisch luidde f 40 boete subs. 40 da gen hechtenis, met verbeurdverklaring van het vleeseh, voor zoover nog aan wezig. De raadsman pleitte vrijspraak inzak* een der aankoopen en clementie vooi het andere feit. De Politierechter veroordeelde J. O. tot f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis .Turf, De koopman T. v. d. S., wonende te Giessendam. had begin van de maanó Januari 200 k.g. turf afgele.erd zonder daarvoor geldige bonnen in ontvangst te nemen. Verdachte zeide dat een onjuiste op gave in een courant de Rotterdamme» hem in de war had .geraas kt. Het OM. eischte f 5 boete subs. 5 da gen hechtenis. De uitspraak luidde con form. De veehouder P. de H„ wonende te Streefkerk had de kunstmestbeschikking overtreden, cioor in Dordt kunstmest te koopen zonder bonnen af te geven. Toen de H. later een toewijzing kreeg, had hij de bonnen gestuurd. Eisch f 10 boete subs. 10 dagen hech tenis. Uitspraak conform. A. B., landbouwer to Dordrecht^ had zonder vergunning eenige wilgenc&oomea gerooid. Verd.: Het waren niet eens boomenl Politierechter: Wat dan? Verd.: Knotwilgen. Eisch en uitspraak: f 10 boete suba 10 dagen hechtenis. A. L-, koopman te Sliedrecht, had op 4 December nagelaten opgave te doe» van de voorradige kunstmest. Eisch en uitspraak 2 25 boete suba. 21 dagen hechtenis.

Schoonhovensche Courant | 1941 | | pagina 3