Zuivel SEINLICHTJES Rechtszaken Burgerlijke stand Ne. U22. 8 MAANDAG 28 APRIL 1M1 NI -«i m oo ten bak- Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij. Distributie van aardappelen Voorschriften voor telers, groothandel, handel en instellingen. *n dat ik rotte gor- dekens. En ik heb Daarop kerel* Verloren: EEN BRUIN OLÏEKLEED, omstreken Schoonhoven en Pols broek. Tegen beloonlng terug te be zorgen bij 8. VAN DEN BERG, Polsbroek Dorp No. 22. BRITSCHE 1 01 LUCHTHAV GEB Verloren Zaterdagavond JJ. In de gemeente Vlist tusschen Schan- ■erburg en Glijbaan Oost-zijde; EEN PAAR BRUINE HEEREN- HANDSCHOENEN, merk Nappa. Tegen beloonlng terug te bezorgen bij C. VERKAIK. Vlist Westzijde No. 100. BieOf rich aan voor dirert of later EEN FLINKE BOERENZOON als Bedrijfsleider of Boerenknecht, goed bekend met bedrijf en In het bedt zijnde van landbouw-dlplo- ma. Brieven, onder No. 6845, aan het Bureau van dit Blad. Verloren tuoschen Groot-Ammen en Barendrecht: Een RESERVEWIEL met Band, van vrachtauto. Tegen goede be- loonlng terug te bezorgen bij C. van GENT, Prinsegracht, Ameide. L In aanvullln verneemt het De Duitsche de laatste ha den en Zuixh die na het vt ste oorlogS- ei Piraeus ter be Ingescheepte en verstrooide leger staan. F 30 cent per advertentie van 6 regels (bij voeruitbetaltaff). Elk« regel meer 6 cent Uitsluitend worden opgenomen advertentiön met dienst aanbiedingen. Vraag en aanbod van 2e hands goederen (niet van handeldrijvende»:), gevonden en verloren zaken en omlijnde zaken ad ver ten ti A van niet nieef en niet minder dan 10 regels tegen f 1.10 per plaatsing. Vorachtynt «VrtMag ling: vooi maanden Het antwoord. P.»J. B., bakkersknecht te Schellulnen zou op 3 Maart te Gorinchem J. v. d. Heuvel met een hamer op de rug hebben geslagen. Verdachte zei, dat d. H. hem met een klomp had geslagen, daarom had hij met de hamer geantwoord. De eisch luidde f 10 boete subs. 10 da gen en de politierechter veroordeelde conform deze eisch. 0.10 0.10 0.20 0.20 Te koopi t«n owloptr of to rullen mot molkgolt L. GROENENDIJK, Veerdam D 153? Kinderdijk. Opmars Het opperb macht maakt In Grieken) pen bij de zu sus via Trlpo Italiaansche hetelland Ko in Epirus. Het lucht* de Grleksche pen van teza en beschadigt pen. Duitsche g< bommenwerpt nacht van Mt met succes d< eiland Malta, kaliber trof hampton-klaai een handels* worpen en ei op de staatss Ben ander vliegtuigen vk goed succes a In Noord-A Duitsche korp smdeUjJu linii den Britschen bied van Soli liesen werden In de strijd hebben vrij vliegtuigen ta April Mj goed op de oorlogst talrijke groot* veroorzaakt. I ces bombarde] het havengebii een fabrieksin Oostkust, also spoorlijnen en gebied bij Pei den van den van Engeland den van talrij munitie-opslae brand. Gevechtsvllei ten van Dund westot twee 1 aamenlijke tor 1 1 Jagers schot formatie van het type Spit! Neder landsche lerie deed gist kust een Brit! storten. Op de naalkust schot vier vijandelijk rine-artillerie De vijand vl vliegtuig het 1 gebied binnen, men ontstond gebouwen. In Dinsdag kwam delingen van d gebied. Te koop: Een goed onderhouden PEKELBAK 220 bij 60. - A. v. WIJNGAARDEN, Benedenkerk C 50 - Stolwijk. Het Italiaai Van gisteren li Maandag. g« ran de dag, h tuigen in schee nomen op Malt sen van oorlog; tuigen van hebben in de ven Calafrana l tuigen van het trailleurvuur b< schoten. In de hebben format! Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart Verkoop van textielproducten aan de Duitsche Weermacht. De Directeur van het Rljksbureau voor de Distributie van Textiel producten door den Handel, daartoe gemachtigd door den Secreta- ns-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt het volgende bekend. L Verkoop en aflevering van textielgoederen aan leden der Duitsche Weermacht mag van heden af uitsluitend geschieden teven pun ten van de gewone, thans geldende textielkaart. De tot nu toe geldende „Wehrmachtsbezugscheine” wit zijn derhalve niet meer geldig en mogen door winkeliers niet meer worden aangenomen. Alleen voor uniform- en uitrustingsonderdeelen voor leden van de Duitsche Weermacht mag aflevering geschieden tegen een ,3e- zugsche n” met roeden ondergrond. 2. Aanschaffingen van textielgoederen in kleine hoeveelheden rooi dienstgebruik van troepenonderdeelen kunnen plaats vinden op „Wehrmachtsbezugscheine” met groenen ondergrond. Deze „Be- zugscheine” zijn dus niet geldig voor aanschaffingen ten behoeve Van een individueel lid der Weermacht. De „Bezugscheine” met rooden en groenen ondergrond moeten door de textielhandelaren bij het Rljksbureau worden Ingeleverd. Directe afleveringen mogen derhalve door den textielhandel slechts geschieden hetzij tegen punten van de geldende textielkaart, hetzij tegen „Bezugscheine” met rooden of groenen ondergrond. Tot afle vering van andere vorderingen mag eerst worden overgegaan, na dat een vergunning van de Rüstungsinspektion en van het boven genoemde Rljksbureau is verkregen. TE KOOP: Spoorbiels, wlmlhsut ■n brandhout In elke hoeveelheid Ir. thuis bezorgd. Oebr. Swijnenburo Ottoland. Officieele publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij. Maximummarges voor zwvitch. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend: Voor zeevisch zijn met ingang van 29 April aa. de onderstaande maximummarges vastgesteld, waarbij de omzetbelasting ia inbegre pen. Max. marge detail list per kg. k con tent Mf detaillist f 012 0.23 f 0.22 f 044 f 9.28 032 f 0.36 f 0.13 f 0.19 0.20 0.30mooten f OM) 030 f 030 f 030 0.16 0.24 f 030 0.34 034 f 034 f 046 0.24 0.24 f 20 boete subs. 15 dagen hechtenis. Uitspraak f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Officieele Publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart Looneonf tc (la. De Directeur der Sectie Confectie van het Rljksbureau voor Wol en Lompen en van het Rijks Textielbureau, hiertoe gemachtigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart, maakt bekend, dat het voor derden In loon ver werken van textielstoffen, geheel of gedeeltelijk vervaardigd uit wol, kunstwol, katoen, linnen, zijde, kunstzijde en alle ter vervanging hiervan dienende textleigrondstoffen van 1 Mei 1941 af slechts ik is toegestaan van die ondernemingen, welke zijn Ingeschreven bij de Sectie Confectie en in het bezit zijn van een haar door den Di recteur van deze Sectie verstrekte schriftelijke vergunning. Dit voorschrift is eveneens van toepassing op alle door overheids instanties te verstrekken loonorders en geldt mede voor die onder nemingen, welke slechts incidenteel goederen in loon verwerken. Het bovenstaande geldt niet voor ondernemingen, waarin minder dan 5 personen werkzaam zijn. De betrokken loonconfectionneurr dienen derhalve onverwijld een 8chriftel1jk verzoek tot inschrijving in te zenden bij de Sectie Con fectie, Heerengracht 470, te Amsterdam. Aan de te verleenen ver gunning kunnen bepaalde voorwaarden worden verbonden. T-- Instellingen. ïlotels, restaurants, ziekenhuizen, sanatoria e.d. dienen zich ter verkrijging van toewijzingen te wenden tot de plaatselijke distrlbu- tledlensten. Bij de aanvrage zal de bij de instelling aanwezige voor raad aardappelen opgegeven moeten worden. Aardappelverwerkende industrieën evenals zeeschepen, die uit ge klaard worden, dienen zich ter voorziening van aardappelen te wenden tot de N.I.C.A., Bezuidenhout 15 te *s-Gravenhage. De pro- viandeering van de overige schepen zal ressorteeren onder het Cen traal Distributiekantoor. Buren. A. T. te Hardinxveld zou op 3 Maart Mina Timmer, geb. Ippel, zijn buurvrouw, met steenen gegooid hebben. Ik ben op drie plaatsen geraak).. Hij, rijn vrouw en een andere buurvrouw gooiden. Weet u of de sternen van T. u geraakt hebben? vraagt de rechter. Dat kan ik niet zeggen, zegt Juffrouw Mina. Ik ben hard weggeloopen. Verdachte zeide, dat hij geergerd was door de woordenwisseling tusschen mej. Timmer en een buurvrouw en toen had hij om haar angst in te boezemen, met gteenen gegooid. Het bleken behoorlijke stukken steen te zijn. „Ze willen me uit mijn huis hebben”, zegt de man vaag. „Dag aan dag zitten ze me dwars; ze zeggei dijnen heb en leelijké nog al een vrouw met één oog. Ik alleen heb gegooid”. Het OM. achtte niet bewezen, dat juist A. T. mej. Timmer had getroffenen vroeg vrijspraak. Uitspraak conform. In botsing met de politie. M. de R. te Sliedrecht stond terecht, wegens wederspanningheld. Op 17 Fe bruari had de agent van politie M. de Roon hem er op attent gemaakt, jiat er onvoldoende was verduisterd. had de R. gevegd: .die verd... ook”. Toen de agent de R. wilde arres- teeren had de%e den agent in het gelaat gestompt en had zich tegen de overbren ging verzet. Verdachte bekende: ook de leelijke woorden hgfl, hij uitgesproken: hij ver keerde In de illusie dat de agent al weg was. „Dat viel dan niet mee”, zegt mr. Bent- fort van Valkenburg. Het O.M. vordert f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. „Ik heb er spijt van zegt de verdachte onder d'e Indruk van de, eisch. Het vonnis wordt f 20 boete subs. 20 dagen. Heling van tien gestolen fietsen. H. H. te Papendrecht stond terecht, omdat hij op verschillende tijdstippen In November, December en Januari, van C. K. te Alblasserdam, zonder zich van de afkomst te vergewissen, tien rijwielen, welke K. had gestolen, had opgekocht Getuige C. K. verklaarde, dat H. wel moest weten dat de fietsen, die door Be keren Bakker aan H. werden bezorgd, van hem C. K. afkomstig waren. Hij had H. verteld, dat hij de fietsen gekocht had. Verdachte vroeg wel eens: je komt er toch wel eerlijk aan? Getuige had be vestigend geantwoord; daarop had ver dachte verder niets onderzocht. H. betaalde afwisselend f 10, f 15 en ook wel eens f 30; getuige vond de be taling niet onder de waarde. Verdachte zei, dat hij nergens erg in had gehad; hij had gezegd: Ik wil alles knopen, maar denk er om; geen rottig- Makreel KI. Schelvisch Koolvigch v Braadschelvisch Ki. middel Schelvisch Gr. middel Schelvisch Gr. Schelvisch Wng Kleine Gul Middel Gul Kabeljouw Grpote Gul Kabeljouw zonder kop f 3.50 Kabeljottwfiiete 3.50 Rog 330 KI Schol U 3.50 KI. Schol I 3.50 Zetschol 130 Middelschot 3.50 Groote Schol 3.50 Bot (zee) f 3.50 Schar f 3.50 Haring (verseb) f 230 Voor verpakkingen beneden de 50 kg. mag de maximummarge ten hoogste 0.01 per kg. meer bedragen., Max.marge grossier per kg. netto, franco B - Vmsndstation Blips (kleine en grove) 0.18 KL Tong 1 0.20 KL middel Tong 040 Gr. middel Tong i 040 Gr. Tong f 0.20 Griet tot 1 pond 0.10 Griet boven 1 pond Tarbot tot 1- k.g Tarbot middel 1—3 kg. Tarbot groot boven 3 kg. Max. marge detail list per kg. i con tant af detaillist l.-j 0.50 0.70 030 0.80 049 f 0.60 f 0 55 0.62 1.20 0.76 130 Voor ingevroren visch wordt bovenstaande maximummarge voor den groothandelaar vermeerderd met invries-bewaarkosten van ten hoogste 1^— per 50 kg. per maand met een maximum van 2.50 per 50 kg. De maximummarges voor grossiers en kleinhandelaren'mogen ten aanzien van eenzelfde partij visch slechts eenmaal worden bere kend. Voor het schoonmaken en bezorgen van de visch door den detaillist mag niet meer in rekening worden gebracht dan op 9 Mei 1940 gebruikelijk was. Voorts wordt bepaald, dat leder, die bovenstaande artikelen aan consumenten verkoopt en aflevert, verplicht is een prijslijst, waar op de prijzen zijn aangebracht, op goed zichtbare wijze in zijn win- keL in zijn étalage, of op zijn voertuig aan te brengen. Hier op hadden de verdachten niets te seggen. Uitspraak conform. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscheiij maakt naar aanleiding van de per 28 April a-s. Ingestelde distributie van aardappcien het navolgende bekend. Bevoorrading van den handeL De detaillisten dienen de door hen in ontvangst genomen bon nen te plakken op opplakvellen, welke verkrijgbaar zijn bij de plaat- selijke distributledlensten. en deze opplakvellen op nader bekend te maken tijdstippen bij deze diensten in te wisselen tegen toewijzin gen. Op de opplaki ellen moet steeds een hoeveelheid van tien bon nen voorkomen. Er mogen niet meer dan twee verschillende bon- nummers op één opplakvel geplakt worden. De detaillisten moeten bij het Inwisselen der bonnen hun erkenningskaajt van de Stich ting „Centraal Belang” overleggen. De op de toewijzingen vermelde hoeveelheid kunnen de detaillisten gedurende de week van 12. tot en met 18 Mei a.s. bij de plaatselljke verkoopkantoren van de Vereeni- ging ter behartiging van den Nederlandschen Aardappelhandel (V.B.N.A.) betrekken. Voor de periode van 28 April tot en met 11 Mei a.s. zullen de detaillisten van deze plaatselijke verkoopkantoren een voorschot ontvangen. Duitsche weermacht. Zooals reeds op 22 Januari JJ. door den Chef-Intendant belm Wehrmachtbefehlshaber in den Nlederlanden Is bepaald, zal vor dering van aardappelen op Wehrmachtsbezugscheine niet plaata vinden. Herbevoorradlng tegen inlevering van Bezugscheine zal der halve eveneens achterwege blijven. Een uitzondering geldt uiteraard ook hier voor de yan een rood veld voorziene Bezugscheine voor den aankoop van a l 1 e levens- en voedingsmiddelen welke door den Chef-Ihtendant zelf worden uitgegeven. Mkx.marge grossier per 50 kg. netto, franco station van versendnig 2.50 f 3 50 230 3.50 3.50 3.50 3.50 3.50 3.50 3.50 3 .50 3.50 held, want daar houdt ik niet van. Politierechter: Maar de jongen is ze ventien Jaar. Verd.: „Dat wist ik niet”. Politierechter: Je had moeten infor- meeren. Verd.: Het is een jongen van goede fa milie. Ik had de fietsen open en bloot te koop gezet en heb alles vergoed. Politierechter: Heb je hem ooit gezegd een damesfiets mede te brengen. Verd.: „Nooit, dat liegt ie”. Politierechter: „Van een zoo jeugdigen jongen moet je geen tien fietsen koopen. Verd.; Van achteren heb je gelijk, toen had ik er geen erg in. Ik heb f 17.50 per stuk betaald; er was een aardige fiets bij, de andere waren maar Jan Klaas- sen-fietsen. Van de tien heb ik er maar vier kunnen verkoopen. Ik heb een vrouw en zeven kinderen, waarom zou ik nou naar de slechtigheid kijken. Wel ben ik *n beetje handelzlek. De officier van justitie meende, dat de verdachte zich door zijn nalatigheid aan ■chuldheiing heeft bezondigd, opzettelij ke heling achtte het 034. niet bewezen. Verdachte heeft geen opkoopersreglster gehouden en niets gedaan om de her komst van de fietsen op te sporen. De officier vond dit een ernstig misdrijf en elschte twee maanden gevangenisstraf. Verd.: Het is treurig, dat is geen recht, Achtbare Heer. De politierechter veroordeelde H. tot f 50 boete subs. 50 dagen hechtenis. Dierenmishandeling. B. E., te Gorinchem, had den hond van H. Bons een trap gegeven. Geëlschtwerd Algenteene bepalingen. Voor zoover noodig wordt er de aandacht op gevestigd, dat op grond van het Aardappelbesluit V.V.O. 1940 en van da Bestuursbe sluiten van de NJ.CX: a. het afleveren van consumptie-aardappelen door sen teler slechts is toegestaah, indien hem hiertoe vergunning is verleend door of namens dén Provincialen Voedrelcomm Bsaria, dan wel cf» teler een door of vanwege de VRJJÏX af gegeven aflevaringsbrief- je heeft ontvangen; b. het verkoopen van consumptie-aardappelen behalve aan de N.I.CA en de VBN.A. alleen is toegestaan aan groothandelaren, dite zijn aangesloten bij de VBJN-A. en aan kleinhandelaren die zijn aangesloten bij Centraal Belang Deze zijn verplicht zich daarbij REEUWIJK. Geboren: Johannes C. J., z. van H. J. Rijkenhulzen en A. M. Verdonk. Cor nells, z. van J. van Spengen en K. Peters. Ondertrouwd: M. Matze, 39 j. (te Gou- derrik) ,en A. W. Mulder, 37 j. Overleden: L. Stoppelenburg, 17 J. BERKT*TWOUDE. Gehore. Cornells, z. van C. Slinger land en J. Suijker. HARDINXVELD. Geboren: Dirkje ,d. van A. Egas en C. Hulsman. Arie, z. van D. den Breejen en A. Both. Onderuouwd: W. Bohré en P. W. Groe- nenberg. y Getrouwd: A. de Hoog en P. Mom. Overleden: A. D. Vogel, 6 w. C. van der Hoff, 1 j. M. R. de Jong, 7 J. Aanwijzingen voor den groothandeL De plaatselijke verkoopkantoren van de VJ3.N.A. dienen de ont vangen toewijzingen aan het eind van iedere week ha te zenden aan de Nederlandsche Inkoopcentrale voor Akkerbouwproducten (N-IC^.), Bezuidenhout 15, ’s-Gravenhage. Bij de toewijzingen moet gevoegd zijn een Hjjit volgens door het N.I.C.A. voorbeschreven model, vermeldende de vesschillende toewijzingen. De N.I.C.A. zal aan de plaatselijke verkoopkantoren de noodige formulieren van be doeld model toezendep. Op de enveloppe moet, behalve bovenstaand adres, duidelijk worden vermeld: Afd. Aardappeldistributie. De bevoorrading van de verkoopkantoren V.BNA. geschiedt evenals tot dusverre door de daa*toe vanwege de N.I.C.A. aan te wijzen Provli¥clale Bureaux van de VJ3N.A. Nadere mededeellngen hieromtrent, zullen alsnog door de NJ.CA via het Hoofdkantoor van de.VB.N-A. aan de plaatselijke verkoopkantoren en Provinciale Bureaux worden gegeven. De kleinhandelaren op de eilanden Schiermonnikoog, Ameland, Terschelling en Vlieland ressorteeren onder het plaatselijk verkoop kantoor Friesland. Westersingel 24, Leeuwarden. Kleinhandelaren op het eiland Texel moeten zich wenden tot het Provinciale Bureau van de VB.NA. te Amsterdam, Motorkade 1. De kleinhandelaren op de JZuidhoilandsche eilanden Rozenburg, Voorne en Putten, Hoekscha Waard en Goeree Overflakkee worden bevoorraad op aanwijzing van het Provinciale Bureau te 's-Gravenhage, Heems- kerkstraat 33. Kleinhandelaren op de eilanden St: Philipsland, Tho- len en Noord-Beveland ressorteeren onder het Provinciale Bureau te Goes, Kloetlngscheweg 42. te houden aan de door de N.I.C.A., de V.BN A. of Centraal Be, lang gegeven voorschriften en vastgestelde prijzen; o. het vervoeren van consumptie-aardappelen in hoeveelheden grooter dan vijf kilogram is de destijds gepubliceerde consumptie gebieden naar een uitcindelljken verbruiker is slechts toegestaan Indien het geschiedt met een speciale vergunning van de N.I.C.A. Naar anderen dan naar uiteindelijke verbruiker Is het alleen toegestaan met inachtneming van de desbetreffende be palingen in bovengenoemde regelingen. d. het afleveren en vervoeren van pootaardappelen, zonder ver gunning verleend door of vanwege de N.I.C.A. is verboden. Uiteindelijke verbruikers worden er in verband met het boven staande nogmaals met nadruk op géwezen, dat zij hun aardappelen alleen mogen betrekken van een erkend kleinhandelaar in aardap pelen. Het koopen van anderen Is verboden en derhalve strafbaar. Op de naleving van bovengenoemde bepalingen zal streng gelet worden. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE DORDRECHT. Zitting Politierechter van 26 ApriL Verzet tegen de politie. J. v. d. D. te Nieuwpoort en C. B. te Schoonhoven, hadden zich te verant woorden en wel J. v. d. D. omdat hij, toen hij op 13 Maart door den inspec teur van polltie B. van Velthuysen te Gorinchem, wegens openbare dronken schap werd aangehouden, zich tegen de ze overtreding had verzet en 9. B., omdat hij het verzet van v. d. D. had gesteund. De Inspecteur had zijn banden vol ge had aan het karwijtje en op een gegeven moment vluchtte v. d. D. op een bevrien de bagagedrager, maar toch werd hij weer door politehanden opgevangen en naar het bureau getransporteerd. Ver dachte v. d. D. had den Inspecteur zijn excuses aangeboden; hij was naar een festijn geweest en was buitenmatig le venslustig geworden, in Gorinchem was hij op een helling van de flets gekieperd, waarop hij door den inspecteur werd op- gevischt. C. B. deelde vertrouijrelljk mede, dat hij met den inspecteur mee had getrok ken; het speet hem dat het in de ver keerde richting was geweest. De officier vorderde tegen ieder der verdachten i 20 boete subs. 20 dagen.

Schoonhovensche Courant | 1941 | | pagina 5