vrüwll®d6,oen gesloten VRACHTAUTO'S Geen goede kousen meer te krijgen? NEZO 4» Wasscherij Van D G& nu{ 'rtliH SEIHLICHTJES v •*v jWat geeft de radio? Plaatselijk nieuws Er dreigt gevaar! Loop der bevolking De Wereldreis van Pietje Pluis en Jantje Joppe. J> Verloofd AAQ L. VAN DEN BERG S. KLAPWIJK. MARTIEN KAPTE1N, JEANNE VAN DER WOUDEN L 25 JAAR Ü)t<ptt%9 uatahiit ijk Schoonhoven Tersfond gevraagd; FLINK DAGMEISJE, BAKKERSBEDIENDE UTRECHTSCHE NOTARIAAT-SCHOOL Gevraagd A. SCHAKEL \&V a de moderne kapsalons ▼an J. J. van Geelen ft Schoonhovoitftcho Bazar Mergkoolplanten. Gelegenheid tot het weiden vin 5 pinken Burgerlijke stand Kerk en School Predikbeurten Rechtszaken Marktberichten Loop der bevolking Donderdag 7 Augustus. Hilversum I. 415 5 M. .45 Gramofoon; 6.50 Ochtendgymnastiek; .00 Gramofoon; 7.45 Ochtendgymnastiek; .00 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Dagope ning (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomitc)8.25 Gramofoon; 9.15 Voor de huisvrouw; 9 25 Gramofoon; 11.00 Voor den boer; 11 20 Orgelconcert; 12.00 Gerard Lebon en zijn Orkest; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en Econo mische berichten; 1.00 Ensemble Bandi Balogh; 1.30 De Ramblers; 2.00 Amhem- sche Orkest Vereeniging en Solist (3 00 —3.20 Voor de vrouw); 4.00 Gramofoon; 4.30 „Caruso--herdenking", Causerie met Gramofoonmuzlek; 5:15 BNO; Nieuws-, Economische- en Beursberichten; 5.30 Omroep Orkest en Solist; 6 15 Lezing: „Sociale voorzorg —ook voor ui"; 6.30 Or gelconcert; 7.00 BNO: Vragen van den dag; 7.15 Curt Hohenbergen en zijn Or kest; 7.45 Voor den boer; 8.00 BNO: Nieuwsberichten; 8.13 Spiegel ran den dag; 8.30 De Ramblers (opn); 9 30 Be richten Engelsch; 9 45 BNO: Nieuwsbe richten; 10.00 BNO: Uitzending in de En- gelsche taal; „National features of the Netherlands". Hierna: Sluiting. Hilversum II. 301.5 M. 6.45 Gramofoon, 6.50 Ochtendgymnastiek; 7.1)0 Gramoioon; 7.45 Ochtendgymnastiek; 8.00 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Gramo foon; 10.00 Morgendienst (voorbereid door de Chr. Radio Stichting)10.20 Gra mofoon; 10.40 Declamatie; 11.00 Ensem ble Amende en Gramofoon; 12.00 Gra mofoon; 12.15 Ernst var> 't Hoff en zijn 15 Solisten; 12.45 BNO: Nieuws- eri Eco nomische berichten; 100 Bonte Parade; 3.00 Klaas van Beeck en zijn Orkest; 3.30 Voor de zieken; 4.00 De Romancers; 4.30 Voor de jeugd; 5.00 Lezen van Chr. lec tuur (voorbereid door de Chr. Radio Stichting)) 5.15 BNO: Nieuws-, Economi sche- en Beursberichten; 5.30 Solisten concert; 6.45 Reportage; 7.00 BNO: Pers overzicht voor binnen- en buitenland; 7.15 Gramofoon; 7-30 ,3xandende kwes ties Causerie; 7.45 Gramofoon; 8 00 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Omroepkoor en -orkest en Solisten: 9.30 Sportpraatje; 0 45 BNO: Nieuwsberichten; 10.00—10.15 Gramofoon. Vrijdag 8 Augustus. Hilversum I. 415.5 M. 6.45 Gramofoon; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7.00 Gramofoon; 7.45 Ochtendgymnastiek; 8.00 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Schrift lezing en Meditatie (voorbereid door de Chr. Radio Stichting); 8 25 Gewijde mu ziek (Gr.pl.); 8 40 Gramofoon; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gramofoon; 11.00 Mol- to Cantabile; 11.20 Declamatie; 11.40 Mon- to Cantabile; 12.00 Klaas van Beeck en zijn Orkest; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en Economische berichten; 1.0Ö Orgelconcert; 1.30 Revida Sextet; 2.00 ding; 3 15 Oramófoon; 4.00 Cursus: „Een Gramofoon; 2.45 Zang met pianobegelei- dominé over de kerk" (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité); 4 20 Gra- mcfoon; 5.15 BNO: Nieuws-, Economi sche- en -Beursberichten; 5.30 Voor de Jeugd; 5 43 Gramofoon; 6 15 Sportwetens- waardigheden; 6.30 Pianovoordracht;: 7.00 BNO: Vragen van den dag; 7.15 Voor de kleuters; f.25 Gramofoon; 7.30 Onze cursus fotografie; 7.50 Gramofoon; 8.00 BNO: Nieuwsberichten; 8 15 SDiegel van den dag; 8.30 Ern't van 't Hoff met zijn 15 Solisten en de Romancers; 9.30 Berich ten Engelsch; 9.45 BNO: Nieuwsber ch- ten; 10.00 BNO: Uitzending in de JSngel- Bche taal: „Economie News from Hol land. Hierna: Sluiting. Hilversum II. 301 5 M. 6.45 Gramofoon; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7.00 Gramofoon; 7.45 Ochtendgymnastiek; 8 00 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Gramo foon; 10 20 Pianovoordracht; 1P0O Voor de jeugd; 1120 Nederlandsche Orkesten (opn); 12.00 Gramofoon; 12 15 Sylvestre Trio; 12.45 BNO: Nieuws- en Economische berichten; 1.00 Gevarieerd middagpro gramma; 3.00 Voor de vrouw; 3.20 Gra mofoon; 3 30 Voor de vrouw; 3.45 Curt Hohenbergen en zijn Orkest; 4.15 Gramo foon; 4.30 Voor de jeugd; 5.00 Gramo foon; 5 15 BNO; Nieuws-, Economische- «n Beursberichten; 5.30 De Ramblers; 6 00 „Onder de leeslamp" (voorbereid door de Chr. Radio St chting); 6.15 Orgelconcert; 6 45 Toeristische raadgevingen; 7.00 BNO: Economische vragen van den dag; 7 15 Omroep Orkest en Solist; 8.00 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Rotterdamsch Philharmonisch Orkest; 9 00 Boekbespre king; 9.15 Gramofoon; 0.45 BNO: Nieuws berichten; 10.00 Avondwijd'ng (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomlté)10.05— 10 15. Gramofoon. Alblasserdam. De heer A. Kappner is te 's-Gravenhage geslaagd voor het exa men l.o. Duitsche taal. Geitenkeuring. Bergambacht. Zaterdagmiddag had onder belangstelling van het gemeente bestuur, G. den Hoed, voorzitter van de afd. Gouda van de Holl. Maatschappij van Landbouw, de heer W. A. de Haan, dierenarts, de derde geitenkeur-ng plaats op het gemeen£eterreln aan de Kerksin- gel. Als keurmeesters traden op ir. Ver- hoeven, uit Den Haag en P. Roest, rijks- landbouwleeraar te Brielle. Er waren ongeveer 100 Inzendingen. De uitslag was als volgt: Ongehoornde lammeren, 21 inzendin gen: le prijs P. Stout, 2 M. Zanen, bei den alhier. 3 G. Verkerk te Ammerstol, 4 G. A. Dubbeldam te Ammerstol, 5 P. v, d. Laan, 6 H. Liefhebber en 7 T. Huis man, allen alhier. Gehoornde lammeren. 17 inzendingen: le prijs H. Liefhebber, 2 G Verkerk, 3 P. de Bruijn, 4 M. Zanen, 5 C. v. Oever, 6 J. d» Lep'Jtw, alitn sJtue?. Éénjarige melkgtlten. 17 inzendingen: le prijs H. den Hartog, 2 A. N. Rooken, 3 A. Schouten Cz., 4 H. den Hartog, 5B. Ooms, 6 Joh. Stigter. Tweejarige melkgeiten. 15 inzendingen: le prijs T. Schilt C.Jz., 2 A. van Dam, 3 Joh. Schilt, 4 K. Noorlander, 5 C. T. Potuil t. Driejarige melkgeiten. 19 Inzendingen: le prijs A. v. Buren, 2 A. v. Elk, 3 W. Schouten, 4 M. v. d. Kuil, 5 J. Schilt, 6 B. Deelen, 7 Verwaal. Bonte- en reekleurige geiten, le prijs A. van Buren, 2 W. Schouten, 3 K. Noor lander (10 inzendingen). Daarna nam de burgemeester t woord en feliciteerde de vereeniging met haar succes. Hij zegde alle medewerking toe van het gemeentebestuur tot groei en bloei van de geitenstand. De voorzitter der vereeniging, de heer B. Ooms, dankte het gemeentebestuur en anderen voor de medewerking tot het slagen van deze middag. Het gemeente bestuur had een bedrag beschikbaar ge steld voor aankoop van prijzen. Ook de heer De Haan had een prijs beschikbaar gesteld, die ten deel is gevallen aan T. Schilt. Bergambacht. Een jongmensch die te veel aan Bacchus had geofferd, werd Zon dagavond door de politie ter ontnuchte ring in bewaring gesteld. Na maanden van stilstand heeft men het werk aan de Veerstoep van het overzetveer BergstoepStreefkerk her vat. Muizenplaag. Bleskensgraaf. Dit jaar komen, vooral in de polder Langebroek en Zevenhoven, veel muizen voor, die aan de grasstand veel schade berokkenen. Waarschijnlijk is de muizenplaag ook een gevolg van de langdurige droogte. Brandwaarborg. Bleskensgraaf. Aan het jaarverslag der Onderl. Brandwaarborg Maatschappij „Molenaarsgraaf e.o." over het boekjaar 1940/'41 ontleenen wij het volgende: Het ledental is gestegen tot 990. Het verze kerd kapitaal is met f 376.525 toegeno men en bedroeg op het eind van het boekjaar f 8.092,920. De bruto jaarpremie steeg tot f 19 863,79. Aan brandschade werd betaald f 2958,90, waarvan uit her verzekering werd terug ontvangen f 1685,40. Aan oorlogsschade werd aan de bij deze maatschappij verzekerden f 6268 uitbetaald, dit is 5 van de ge leden schade. In totaal is hiervoor be schikbaar gesteld f 16.000. Door bemid deling der Onderlinge was meer dan f 2.600.000 tegen molest verzekerd. Het (Fgeleden verlies bedraagt dit boekjaar f 3797,60. Is het anders een en al bedrijvig heid op ons dorp, deze week, nu de werk lieden van de wederopbouw een week met vacantie zijn gegaan, is het dorp erg stil geworden. De vacantie wordt echter van harte gegund. Glea«en~Nfe«wkerk. De heer G. J. Los, onderwijzer aan de Christelijke School, slaagde te Utrecht voor akte Fransch. Dé jeugdige Nico den H. beleefde een angstig avontuur. Hij was met zijn vriendjes in een roeiboot gaan varen, toen ze een motorboot zagen naderen. Zij wilden hierdoor worden meegesleept. Bij het uitgooien der lijn greep Nico reeds den motorboot, waardoor hij uit de roeiboot werd geslingerd. Gelukkig had hij de tegenwoordigheid van geest zien goed vast te houden, zoodat hij door het personeel van de motorboot kon wor den opgehaald. Gieesen -Nieuwkerk. De ruim 50 Rot terdamsche kinderen zijn thans gearrir veerd om gedurende 5 weken hun va cantie hier door te brengen. Hoornaar. Maandag zijn hier een aan tal Rotterdamsche kinderen gearriveerd om bij particulieren de vacantie door te brengen. Politie-jubileum. Hoog-Blokland. Op 11 Aug. zal het 25 Jaren geleden zijn dat de heer A. van der Giessen te Rotterdam werd aangesteld als agent van politie. Sinds ongeveer 20 ja ren staat hij te Hoog-Blokland. Tot ambtenaar ter secretarie in tij delijke dienst is benoemd de heer H. Frike te Dordrecht. Diefstal opgehelderd. Hoornaar. De diefstal van een autoband waarvan we vorige week melding maak ten, is thans opgehelderd. De veldwach ters uit Hoornaar en Hoog-Blokland heb ben den dader aangehouden, die inmid dels heeft bekend den diefstal gepleegd te hebben. Explosie. Krimpen a.d. Lek. De koperslager A. Prins was bezig met het schoonmaken van een autogeen-laschapparaat, toen met een geweldige explosie de blnnen- ketel uit het toestel sprong en een groo- te steekvlam oplaaide. Prins liep ernsti ge brandwonden op aan hoofd en han den en moest zich onder dokter's behan deling stellen. De leerlingen van de Bijx. School maakten onder leiding van het onder wijzend personeel een uitstapje naar de diergaarde „Blijdorp" te Rotterdam. De gymnastiekvereniging „Sparta" gaf Zaterdag een openluchtuitvoering op een terrein aan de Schoolstraat. Mede werking verleende de muzlekvereeni- ning „Creecendo". De publieke belang stelling wm zeer groot. Geitenkeuring. Krimpen a.d. Lek. Op het terrein van de heer A. de Jong werd Zaterdag de jaar lij kache zomerkeuring van geiten ge houden. Deze keuring werd uitgeschre ven door de prov. bond van geitenfok- vereenigingen en de plaatselijke gei- tenfokvereeniging „D.V.V.". Tien arbeiders uit deze gemeente, die werkzaam waren bij de aanleg van de prov. weg in de Aiblasserwaard, zijn overgeplaatst sn zijn thans werkzaam aan A «t. neg ki d« Krünp®*rwaar* werk te Krimpen aan de IJsteV Ook in deze gemeente is thans een aanvang gemaakt met het uitreiken der persoonsbewijzen. Tot tijdelijk ambtenaar ter gemeen te-secretarie is benoemd de heer O. La- feber te Reeuwijk. Dezer dagen had de beproeving plaats van een der motor-babybrandspui ten en het materiaal van de slangen- wagens I en II. De beproeving zoowel van motorspuit als der slangenwagens is goed geslaagd. De slager W. Sterrenburg had het ongeluk bij zijn werkzaamheden zooda nig in een hand te snijden, dat hij zich onder behandeling van dr. von Llndern moest stellen, die de wond hechtte. Zaterdagmiddag zullen in de zwem en badinrichting zwemwedstrijden oneen polo-wedstrijd worden gehouden. Lexmond. In verband met de organi satie van de distributipdienst is de ver plaatsing van het distributiekantoor Vdorloopig uitgesteld. De heer A. van Kekum. die be noemd was als controleur afa. vepboek- Jescontrole, bij het Bureau V.V.O. te flehoonrewoerd, heeft vóór dete benoe ming bedankt. Meerkerk. Ingaande 1 Aug. is de heer J. C. van Veen toegelaten ais volontair ter secretarie. Maandag zijn hier 20 arbeiders van de wegenbouw bij particulieren inge kwartierd. Noordelooe. Vrijdag is een berichtje geplaatst, waarin een fout is geslopen; 50 kinderen uit Rotterdam (geen 15, zoo als er stond) zullen hier hun vacantie doorbrengen. 'n Basaltkei op bezoek. Ouderkerk a.d. IJssel. Voor de woning Van den heer F. Timmer lag Maandag morgen het motorschip „Machinesteen 21" uit Terneuzen basaltkeien te lossen, voor de dljkverhooglng in de Nesse. Toen weer een bak z'n inhoud stortte, rolde een zware bazaltkei vap de dijkhelling, vernielde een groote ruit van de woning van den heer Timmer en kwam met groot lawaai in de voorkamer op be zoek, waar nog een en ander Werd be schadigd. Uit een boom gevallen. Reeuwijk. De 17-jarige Van Zijl Lang- hout, wonende aan den Weth.'Venteweg, was in de tuin van den heer J. van Holst aan de 's-Gravenbroekscheweg in een boom geklommen. De jongen is uit de boom gevallen fti heeft een hersenschud ding opgeloopen. Na behandeld te zijn kon de ongelukkige per brancard naar zijn woning vervoerd worden. De steunregeling voor werkloozen is op lasj; van hoQgerhand In deze gemeen te tijdelijk stópgeket. De enkele werk loozen worden nu gesteund door het burgerlijk amjbèstuuf. Groene Reed® op Zondag. Reeuwijk. De wijziging van de alge- meene politievwrordenipg dezer gepieente houdende de bepaling dat gedurende het tijdvak van 1^ Mei tot 15 October de Groene Reede dés Zondags voor het rij- wielverkeer gesloten is, is thans afgekon digd en deze- verbodsbepaling is daar mede van kraebt geworden. Des Zondags dus niet meer met de fiets op de Groene Reedel Geslaagd. Reeuwijk. Voor het examen Fransch L. O. is te Utrecht geslaagd de heer H. Brouwer onderwijzer aan de o> L school A. Waddinxveen. Gevonden: een leeren sportriem, bij N. P. de Zwart, Noordein de 28; een rozenkrans, bil H. de Wit, Kielkade 3. Zevenhuizen. De»nieuw-benoemde twee de veldwachter dezer gemeente G. Kol- bach is dezer dagen in dienst getreden. Bij de eerste in het nieuwe jacht seizoen gehouden eendenjacht werden hier 127 eenden geschoten. Een konijn van den heer J. de Ko ning aan de Zijde bracht 18 jongen ter wereld. A.Z.C. Hl G.Z.C. IV De Gouwe II Bodegraven II Boskoop III 9 6 8 3 8 3 10 1 10—1 •7 5 Twee winstpunten it mindering. WATERPOLO. EEN DUBBEL KAMPIOEN SCHAFT Hedenavond kunnen 8.Z. ft P.C. I en II beide kampioen worden! Schoonhoven. S.Z. ft P.C. I zal zich hedenavond de kaas wel niet van het brobd laten eten en door een overwin ning op het Waddinxveenache De Gou we II definitief beslag leggen op het kampioenschap van de Zwemkring Gouda Of zulks ook S.Z. P.C. 11 tegen De Gouwe III zal gelukken, durven wij niet met dezelfde zekerheid voorspellen, doch rekening houdend met het voordeel dat het spelen in eigen bad toch ongetwij feld biedt, achten wij de mogelijkheid groot, dat na afloop van de wedstrijden onze stadgenooten een dubbel kampioen schap kunnen vieren. De dames-polowedstrijd S.Z. ft P.C. I De Gouwe I, die tevens tal worden ge speeld, verleent aan dit toch reeds in teressants sportgebeuren een bijzonder cachet. De situatie in de r wemkring Gouda biedt thans het volgende beeld: Aldeeling I: gsp gw. gl. vrl. V.—t. pnt. S.Z. ft PC. I 11 2 2 0 19-41 20 Elfhoeven I 10 8 0 2 16—7 16 A.Z.C. II 12 6 1 5 22—17 13 G.Z.C. III 9 4 0 6 17—16 8 Bodegraven I 12 4 1 7 16—26 9 De Gouwe Et IQ 3 1 6—14 *5 Boskoop H 12 l 1 10 6—46 3 Af Reeling F: gat?, aw. gl. vrl. v.—t. pnt. &Z. ft p.C. U 2 1 14 EEN GEVAARLIJKE KUP OMZEILD. Te Alphen wint het eerste (9—4) en speelt het tweede gelijk (22) Schoonhoven. Maandagavond onder namen het 1ste en 2e zevental van de S.Z. ft P.C. de lange reis per fiets naar Alphen om daar resp. A.Z.C. II en III te bekampen. Gelukkig is deze reis niet voor niets ondernomen en wisten de S.Z. P.C.'ers 3 van de 4 winstpunten mee naar huis te brengen. Over de wedstrijden het volgende: De 2e zeventallers verschijnen met 3 invallers aan de start. In de eerste helft maakten de A.Z.C.-ers een, ons inziens, zeer dubieus doelpunt, dat echter door den scheidsrechter werd toegekend. In de tweede helft weer eenige mis lukte aanvallen, totdat de S.Z. ft P.C.- midvoor de bal naar de linksvoor plaatst die den A.Z.C.-doelman het nakijken geeft. Bij een A.Z.C.-aanval weet de mldvoor zich van zijn tegenstander te ontdoen en te doelpunten (2—1). Nog enkele oogenbllkken zijn dan te spelen. S.Z. ft P.C. zet alles op alles om nog ge lijk te maken en dit gelukt den linksvoor op dezelfde wijze als waarop hij het eerste doelpunt scoorde. De eerste zeventallers verschijnen met een invaller. Reeds direct ontwikkeld zich een vlugge strijd. Spoedig blijkt, dat S.Z. P.C, het overwicht heeft. Zij we ten dit voor de rust uit te drukken in 2 doelpunten, reso. gescoord door den links en rechtsvoor. Na de rust is S.Z. ft P.C. weer het meest in de aanval en de S.Z. ft P.C. doelman krijgt mede door het goede verdedigen der achterhoede, niet veel werk. Ook in de tweede helft scoort S.Z. ft P.O. weer twee doelpunten, n.l. van de hand van den deze avond zeer productieven rechtsvoor. Het einde komt met een verdiende 4—0 overwinning voor de S.Z. ft P.c.-ers, die hierdoor hun kampioenskansen aanmerkelijk verbe terd zien. De opstelling van S.Z. ft P.O. I was als. volgt: A. Oskam W. Ouweneel J. W. Peters J. Wesdorp J. PlUut G. Scheer P. v. d. Bergh 8. L EN P. C NAAR BERGAMBACHT. Met drie zeventallen. Schoonhoven. Vrijdagavond trekt de Schoonhovensche Zwem- en Polo-Club er op uit om in het zwembad aan de Berg stoep te Bergambacht met twee heeren zeventallen (combinaties) en het dames zevental vriendschappelijke wedstrijden te gaan spelen tegen de vertegenwoor digende teams der Bergambachtsche Zwemclub. ZEILEN. WEDSTRIJDEN OP ELFHOEVEN. Bij de zeilwedstrijden, die de water- sportvereeniging Elfhoeven op de Reeu- wijksche plassen organiseerde, hadden de meeste klassen met windstilte te kampen. Daarom werd de baan ingekort maar nog werden buitensporig hooge tijden gemaakt. De drie B.M.-klassen startten eerst, omdat zij na den wedstrijd moesten kampen om den wisselbeker. De drie eer ste prijswinnaars waren de heeren C. Schoonderwoerd uit Gouda, P. Rietveld uit Krimpen en H. C. Polman uit Gouda, die nog één ronde om den wisselbeker voeren. Het was een vinnige strijd, die de wisselprljs, welke in handen was van H. de Jong uit Krimpen, weer bij een lid van de Goudsche vereeniging terug bracht. De heer Polman werd voor één jaar eigenaar. Om den anderen wisaelprijs is na den wedstrijd niet meer gezeild. De twee prijswinnaars in de klasse geregistreerd N.N. 16 M2., die voor deze wedstrijd in toer- en eenheidsklaaae was gesplitst, besloten deze prijs te aanvaarden naar de behaalde resultaten. De heer O. de Roos, winnaar in de toerklasse en houder van den wisselprljs, had de laagste punten, zoodat de wis selprljs in handen overging van een lid van de Rotterdamsche Zeilvereeniging. WOENSDAG 6 AUGU8TU8 194jt Ernstige gevaren bedreigen Europa. Het bolsjewistische ondier is losgelaten. 6 8—22 *3 Zij die reeds zooveel bloed vergoten die ln eigen land het Christendom hebben uitgeroeid, die de cultuur vernietigden, het huwelijk tot een aanfluiting maak ten, zij waagde den sprong diealleen kon worden onderschept, omdat Duitsch- land waakzaam was. 2 27—10 13 3 9—14 8 2 19—12 6 11-28 Er dreigt gevaar! Daarom werden de Duitsche legers aan de Oostgrenzen samengetrokken daarom sloegen zij toe op het juiste oogenblik daarom werd op 22 Juni j.l. het offensief tegen de bolsjewistische horden ingezet. Er dreigt gevaar en dat zal niet eer der geweken zijn, voor dat de laatste bolsjewistische agitator over de kling is gejaagd. Zoolang dit niet is gebeurd zoolang er nog Sovjet-benden zijn, die de bevelen opvolgen van den tiran Stalin en zijn medeplichtigen, zoolang jg hei gevaar niet geweken, zoolang dient Eu ropa alle krachten in te spannen, om de totale vernietiging van het communisme te bereiken. Alle krachten moeten worden inge spannen zonder uitzondering. Vandaai de vrijwilligerslegioenen in alle beschaaf de landen, vandaar ons eigen legioen, dat wordt gevormd duizenden Ne derlanders, die het gevaar, ook voor eigen land en volk beseffen en begrijpen, dat Indien alle krachten moeten worden in gespannen, daartoe 'ook de beschikbare Nederlandsche krachten behooren en daarom....' groeit het legioen van dag tot dag. Alle krachten inspannen voor het nieuwe Europa, tegen de Sovjet-Unie, beteekent bouwen aan de toekomst van ons eigen vaderland! Er dreigt gevaar, dat moet en zal be zworen worden, daarom zetten ook Ne derlanders zich ln, trekken ten strijde, vastberaden en moedig. Nederlanders, er dreigt gevaar, alle krachten moeten wor den ingespannen, ook op uw inzet wordt gerekend, dus doet uw plicht, meldt u aan bij het Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. HOOG-BLOKLAND. Vertrokken: M. Both naar Utrecht; E. van Hoorne naar EindhoVen. Ingekomen: A. J. de Jong, H. de Jong en P. J. Duijzer uit Gorinchem. KEEUWUK. Ingekomen: A. O. Vollebregt uit Zoe- termeer in Spoelwijk B 85; A. Soet uit Rotterdam in 's-Gravenbroekscheweg F 20; J. Kloet uit Rotterdam in Raadhuis- weg E 70. Vertrokken: T. Huisman naar Glessen- dam, O 162; J. Kusters naar Hooge en Lage Zwaluwe, Steenweg 49; A. Klivei naar Sluiskil, Ziekenhuis; H. O. Ludieke naar Sennheiin Ober Elsas (Dlnd.); R. Teitler naar Gouda, Sophia v. d. Goude- str. 68; J. de Vries naar Voorburg, Hee- runstraat 140. ZEVENHUIZEN. Ingekomen: J. van de Ende, mare chaussee, van Vlaardinger-Ambacht naai Dorpsstraat 95; H. van der Mee, mare- chayssee, van 's-Gravenhage niar Dorps straat 95; K. van den Bos, zonder be roep, van Hilversum naar Tweemanspol der 10; Maarten Kallsvaart, los werkman en gezin yan Hillegersberg naar Wolle- foppenweg 93; J. c. F. Brunott, mare chaussee van 's-Gravenhage naar Dorps straat 95; N. van Helden, dienstbode, vac Nieuwerkerk a.d. Ussei naar Noordeinde 14. Vertrokken: M. van Gogh, rijksambte naar, van Noord. Dwarsweg 9 naar Zoe- termeer; J. Nieuwland, chauffeur, en ge zin, van Wollefoppenweg 93 naar Hille gersberg; D. O. Uljl, marechaussee, van Noordeinde 47 naar 's-Gravenhage; C. Foree, buffetchef, van Groeneweg 1! naar Bergen NU.; J. Uithol, landbouwer, en gezin, van Breedeweg 6 naar Wad dinxveen; A. E. Nieuwland, zonder be roep, van Noordeinde 10 naar Moerca- pelle. DOO.R G. TH. ROTMAN. 13. Zooals iedere Hollandsche jongen, had Pietje allerlei rommel in z'n zakken, daaronder zich onder meer een prachtig rood elastiekje bevond. Pietje, die zich on der de les een beetje zal te vervelen, haalde dit elastiekje uit z'n zak en begon het, terwijl Meester naar het bord gekeerd stond, zorgvuldig om het. inktpotje te winden, dat hij tot dat doel uit de bank lichtte. Jantje, die vlak vóór hem zat» koek aandachtig toe. 14. „Laat »e "6 delijk, „veert het wijsvinger onder het eiaatiekje aan. „Laat loe!' maar Jantje had eea ptage het elastiekje uit. zoo val Pietje Vuurrood "N jongens keken vol eens de vervaarlijke m wil-er klonk; -~— f stak rt I en Dierenarts. Sliedrecht, C 8, - 7 Augustus 1941. Tijdelijk: 't Haantje bij Delft. Het Huwelijk van Cand.-Notaris, zal worden voltrokken te Lekker- kerkerk op 14 Augustus 1941, des nam. 2.15 uur. f Op 17 Augustus a.s. hopen J J onze lieve Ouders f 1 A. W. van Cappellen. i i en f 1 G.van Cappellen-denDujjf I 2 den dag te herdenken, waar- f f op zij voor 1 in den ech verbonden wer- j den. 2 Hun dankbare Kinderen. I Ouderkerk a. d. IJssel, V I Augustus. 1941. j van 10 t/m 17 Augustus EEN AANKOMENDE BAKKERSLEERLING bij W. DEN BUTTER - Lekdijk 224 Ammerstol. Gevraagd: zelfstandig kunnende werken - leeftijd 18 j. - VAN RESTEREN, Haven 12 - Schoonhoven. Gevraagd: 4000.- tot /6000.- als 1ste Hypotheek op land. Brieven, onder No. 7635, aan het Bureau van dit Blad. GEVRAAGD voor Bielefeld (Did.): 16—18 jaar, vrije kost, inwoning, verpleging en sociale lasten. Loon per week 12 gulden. Aanmelding vóór Zaterdag 9 Aug. bij J. J. BETZEMA, Olivier van Noortpl. 23, Schoonhoven. Opleiding voor alle gedeelten van het Notarieel-Examen. Lessen van privaatdocenten en colleges van Hoogleeraren aan de Rijks-Univer siteit te Utrecht. Secretariaat: Q«r. Terborgstraat 29 - Amsterdam-Z - Telefoon 28304. «OOP langdurig nark in Ooat-Duitnohland zoowel platte laadbakken alskippepsentrailare. Scheenheven - Lange Weistpaat 7-g Talaf. SB Kom bij ons eens kijken! KLEINE BIJENKORF" FIRMA D. SIRACH - Olivier van Noortplein l - Schoonhoven En stel aan het zout even hooge eischen als aan Uw groenten! Neem daar om NEZO, het zuivere, hygiënisch verpakte en be reide keukenzout van Boekelo 1 19 1/j Cts. ptr Kilopak. Omj boti/t „V*ilig inmaken" wrJt U y aanvraag gratis door ent kantter H Hengele toegezonden. N.V. ICON. NEDERL ZOUTINDUSTHH BOEKELO - HENGELO WOENSDAG 6 AUGUSTUS lHj Hier ziet U nu het resultaat van slecht poetsen en goed poetsen. Beide schoenen één jaar oud en het lijkt wel 'n leeftijdsverschil van 10 jaar! Wilt U goed poetsen leeren en Uw schoenen lang behouden? Laat dan natte schoenen eerst op een koel plaatsje drogen (op spanners, of gevuld met proppen papier) en maak ze daarna eerst goed schoon! Oók de randen! Dan is er maai héél weinig ERDAL noodig om 't boven leer soepel en buigzaam te houden en vrij van barstjes. Dushéél dun insmeren, dan £oed uitborstelen en met een doek nawrijven. Dan doet U langer met Uw schoenenèn langer met Uw kostelijke Erdal (want ook mat Erdal moat U zuinig xijnl) Direct na bet itumrtn sluit U de dm toch goed? Uitgedroogde crème is zeer anvoordttltgl NEDERLANDSCM FABRIKAAT Dames en Heeren! Bezoekt Nu ook aangekomen de Amerikacmsche acheeretoelen I Hiermede betuig ik mijn hartelijktn dank voor de groote belangstelling bij de opening der gemoderniseerde kapsalons SCHOONHOVEN - LOPIKERSTKAAT 24 - TELEFOON 116 (J kunt nog voordoollg koopon als U het adres maar weet. Ais ik iets noodig heb voor de huishouding, een cadeautje voor verjaardag of andere gelegenheid, ga ik altijd naar de daar is een enorme keuze in huishoudelijke artikelen, Lopikfrstr. 4 porcelein, glas- en aardewerk, souvenirs, schilder- Schoonhoven stukken en pastels en.... nog legen lagen prijs! 30 cent per advertentie van 6 regels (bij vooruitbetaling). Elke regek meer 6 cent Uitsluitend worden opgenomen ad verten tien mei dienst aanbiedingen. Vraag en aanbod van 2e hands goedersn (niet van hand eld rij venden), gevonden en verloren zaken en omlijnde zaken- advertenties van niet meer esi niet minder dan 10 regels tegen f 1.1# per plaatsing. Er bieden zich aan: TWEE FLINKE JONGENS van 10 en 22 jaar, voor alle werk zaamheden; 't liefst vast werk. Brieven, onder No. 7645, aan het Bureau van dit Blad. TE KOOPi Eenige duizenden Te bevragen bij Wed. C. Hakkf steeot, Üroot-Ammers, C lUSa op goed land. GERRIT WALRAVEN binnendams B23, Giessendam Te koop: Een in aeer roeden staat lijnde SCHOUW, Laadvermogen 1000 K.G. - A. DB BRUIN, Lekdijk B 61, Ammerstol Europa, ontwaak! Burgers van alle landen zijn aan getreden in een front tegen het ge vaar, dat uit het Oosten dreigt. Aanmeldingskantoor voor vrij willigers: Centrale van de Waffen S.S., bureau Nordwest, Den Haqf, StadWuderslaan 132. VRIJE GER, GEM. GIESSENDAM. Donderdag 7 Aug., 's avonds 7.30 uur, Ds. B. Hennephof, van Scheveningen. NED. HERV. KERK. Benoemd tot hulpprediker te Boskoop P. Holst, cand. te TieL NA ZEVEN JAAR. Na zeven jaren' rilet aan zijn verplich tingen te hebben voldaan, heeft thans het college van kerkvoogden en notabe len der Ned. Herv. Kerk te Scherpenisse besloten, zich ook aan te sluiten bij de Raad van Beheer. NED. HERV. KERK. GROOT-AMMERS. Donderdag 7 Augus tus, 's avonds 7.30 uur. Ds. Oostenburg, *van 's-Grevelduin-Capelle. LEKKERKERK. Evangelisatie. Donder dag 7 Aug., 's avonds 7.30 uur, Ds. E. de Marschie van Voorthuizen, van Urk. GEREF. GEM. BERKENWOUDE. Donderdag 7 Aug., 's avonds 8 uur, Ds. A. Visser van Aagte- kerke. GIESSENDAM. Donderdag 7 Aug., 's av. 7 uur, Ds. A. Heijkoop van Utrecht. BLESKENSGRAAF. Geboren: Evert Sijtze, z. van A. Bergs- ma en H. Annema. Antje Elizabeth, d. van G. de Jong en H. Kersbergen. HAASTRECHT. Geboren: Lamberta Catharina, d. van B. P. de Jong en A. M Steenbergen. Amia Maria, d. van W. A. de Wild en E. van Duuren. Adrianus Theodorus Ma ria, z. van Th. C. Pinkse en M. J. A. Hout man. Alida Hendrika, d. van L. Rei- chard en A. den Ouden. Getrouwd: P. Koolmees, 39 J. (te Gou derak), en S. Vermeij, 30 j. (te Vlist). W. C. Steenkamer 41 j., en P. van Deu- ben, 45 j. D ,C. Vonk, 23 j(te Berken- woude) en W. L. Oosterling, 23 J. Overleden: J. C. Reichard, 5 d. A. C. Steenkamer, 22 j. HOORNAAR. Geboren: Aria Hermina, d. van A. J. Zwakhals en A. de Krelj. LEKKERKERK. Geboren: Jacoba, d. van P. Storm en A. van Zwienen. Ondertrouwd: M. P. Kaptein, 29 J„ en A. van der Wouden, 24 j. Overleden: C. Mudde, 92 j. MEERKERK. Geboren: Coenraad Hendrik, z. van D. Bovekerk en J. Schrievers. D. Bovekerk en J. Schrievers. Jacoba, d. van C. Heinenberg en N. Vogel. MOORDRECHT. Geboren: Johanna Cornelia, A, van L. v. Hesse en C. Boon. Petronella Leentje, d. van G. N. van Jeveren en C. Verschoor. Jo, z. van J. Verboom en M. den Hoed. Arie, z. van P. Heikoop en G. M. Kwa- kernaak. OUDERKERK a.d. USSEL. Geboren; Teunis Willem, z. van T. C. Tukker en S. van der Ham. Jacoba Leentje, d. van C. van der Weide en 1$. Hendriks. STREEFKERK. Geboren: Huigerina Cornelia, d. van J. VerweiJ en C. van der Velden. .Gijsje d. van P. C. Siebeling en A. Braanker. Barend, z. van B. Labee (overleden) en H. Prins. Jan, z. van J. A. Meerkerk en H. Streefland. Maria, d. van Ant. de Leeuw en T. Gelderblom. Overleden: Pi. Brand, 45 Jr., echtgen. van M. Braanker. B. Baan, 57 jaar, echtgenoot van A. J. Vermeij. WADDINXVEEN. Geboren: Maria, d. van D. Peters en N. van den Ben. Christina, d. vanW. J. van der Kraats en G. Noorlander. Petrus Johannes Gerardus, z. van A. Kleiweg en G. A. A. Streng. Cornells Aibertus, z. van H. J. van den Berg en J. C. de Keijzer. Johannes Hendrikus, z. van H. J. van den Berg en J. C. de Keijzer. ZEVENHUIZEN. Geboren: Wouter,Jz. van K. Metselaar en N. van Eijl Willempje, d. van H. van der Hoek en G. Pols. Gevestigd: R. J. Nederend uit Papekop; P. van Deuzen uit Rotterdam, H. Bol uit Gouda; 8. Vermeij uit Vlist; C. van Mou- rik uit Gouda; Th. Mulder uit Reeuwijk; P. Vlok uit Gouda; G. J. Stubbe uit Gou da; P. Koolmees uit Gouderak; G. van Dijk uit Hekendorp; G. Evendijk uit Enkhuizen; T. Spek uit Woerden. BLESKENSGRAAF. Ingekomen: J. C. de Heer, van Otto- land. Vertrokken: N. Vlot naar Venlo; S. Kramer, naar Leeuwarden. HAASTRECHT, Vertrokken: G. Anker naar Stolwijk; W. J. Hotterbeekx naar Echt, M. J. Kraan naar Gouda; W. L. Oosterling naar Berkenwoude, M, Spek naar Gouda; A. A. Olsthoorn naar Vlaardinger-Ambacht, wed. W .M. Grandia naar Gouda, N. Ótee- houwer naar Gouda; W. Stolk naar Gou da; J. van den Hoek naar Haarlem. KANTONGERECHT UTRECHT. Het Kantongerecht te Utrecht heeft veroordeeld wegens het zoeken van eieren van eenden en grutto's: A. v. d. D. te Lopik tot een geldboete van f 8 of een hechtenisstraf van 4 dagen. AMBTENAREN VOOR DE RECHTBANK. Verduistering en smokkelarij. De Amsterdamsche rechtbank veroor deelde, overeenkomstig den eisch, een 29-jarigen tijdelijk aangestelden ge meente-ambtenaar uit Hilversum, wegens verduistering in dienstbetrekk.ng tot een jaar gevangenisstraf. In zijn functie van ambtenaar bij Maatschappelijk Steun had hij bij de uitkeering van steunbe dragen aanzienlijke bedragen verduis terd tot een totaal van f 5300. Ambte naren van den Bussumschen dienst van sociale aangelegenheden hadden een handeltje in boter- en vetbonnen ge dreven. De bonnen waren afkomstig van de levensmiddelenvoorzienlng van werk loozen en waren bestemd om vernietigd te worden. De Amsterdamsche rechtbank legde den ambtenaren straffen op van vier maanden, drie maanden en vier maanden, met aftrek van de preventieve hechtenis. De eisch luidde respectievelijk een Jaar, acht maanden en een Jaar. VEROORDEELD. A. van den B te Waddinxveen is door de Arrondissements Rechtbank veroor deeld tot een gevangenisstraf van één jaar met aftrek van voorarrest. Op ver schillende boerderijen in deze gemeente tuuj pjl kippen en zoete melk yestoieu. PAARDEN EN VEE. ROTTERDAM, 5 Aug. Heden werden ter veemarkt aangevoerd 1829 dieren, waarvan 950 runderen. 46 paarden, 145 veulens, 38 schapen, 355 nuchtere kal veren, 282 graskalveren en 55 bokken. Prijzen per stuk: melkkoeien 545—330, k»lfkoelen 550—335, varekoeien 380—230 vaarzen 35Ö—200, pinken 285—165. De aanvoer van kalf- en melkkoeien was gelijk aan die van de vorige week met stillen handel, de prijzen bleven constant. Varekoeien aanvoer iets kor ter met tamelijken handel, de prijzen waren iets hooger. Vaarzen en pinken aanvoer klein met tragen handel, on veranderde prijzen. BOTER. RAAS EN EIEREN. BODEGRAVEN, 5 Aug. Aangevoerd 196 partijen Goudsche kaas, tdtaal 8820 st. wegende 79,380 kg Prijs met R M. le srt. f 61-62.50, 2e srt. f 58—60. Handel matii GROENTEN. AARDAPPELEN EN FRUIT UTRECHT, 4 Aug. Utrecht en omstre ken. Rabarber 10 p. 100 kg wortels 4 80 —6 p. 100 bos; bloemkool 1.50—11, gele komkommers 3—11.50, sla CL64 -4 p. 100 stuks; andijvie 712, augurken 227, bieten 4806, idem gekookt 21—28, doperwten 10, groene kool 4 60—5 80, roode kool 4.806, postelein 15, pronk- boonen 14 4018, slaboonen 3—25, snij- boonen 818, zomerspinazie 15, uien 8, waschpeen 6408, zilverulen 15, cham pignons 188—210, petérselie 2—20, sel derie 2.25, tomaten 419, boschbessen 117—124, blkuwe druiven 87—119, witto druiven 79—124, frambozen 50, kersen 15 40, kruisbessen 16, moerbeien 154, prul- men 2880, roode bessen 22 50, zwarts bessen 42 p. 100 kg paprika 9—18 p. 108 stuks, meloenen 1050, perziken 337, vügen 9—12 n^ 100 kg. Bij ro- 3or- ar- iler- laar pre- ited wij tn be fing aan !ge- aan rre- die gaJ een te- tst- aai ïht ito> tla» te iran Se- en- len len en iwe au- :bt, lijk het scu Les jen af- ba- ger ton een ge- de -en 1 ont ild- lag ge- 'an >n- fen bet te ers ge, £0- 36- .el- aal lge 4. iixd lijk 3ht ooo ooo ts- 083 die {en ge- rdo jog 6013 ien lan ïh- iia, ts- ge- »en :h- tci iet net Ika :ht In en ing om leu

Schoonhovensche Courant | 1941 | | pagina 3