14 Decca f. m LIEFDE DER ZIELEN KERSTMIDDAG Zoekt U werk of wilt U veranderen „Ijs en weder dienende" Wasserij „VAN DUK" - Schoonhoven hegft lUcdvacantic GESLOTEN Prijzen 140-, f 20,- f 10,- en f 5.- Groot-Ammers. Nationale Hardrijderij Hardrijderij Groote Nat. Hardrijderij Fa. J. Ponsioen Thz. 8-10.000 Turven, nicuwsHLAD VOOR zikiiu-HOtLAND EN UTRECHT. Schoonhovensehe Conrant WOENSDAG IA DECEMBER 1MB. MINDER KOUD? Deze week nog vorat. WAT ZEGT DE BILT? Verwachting tot Woensdagavond: Aanvankelijk nog sterke Oostelijke tot Noord-Oostelijke wind. later tot matig afnemend. Slechts enkele overdrijvende wolkenvelden. In het Noorden des lands afnemende wind en toenemende bewol king. Uitricht op een flinke stijging van temperatuur. folgens een bericht uit Frankfort, acht ten deskundigen aldaar nog geen uitzicht aanwezig op het einde van de vorstpe riode in deze week. MAANSTAND. Afnemende Maan. 18 December: Op 3.14. onder 14 10. 19 December: Op 4.25. onder 14.26. 20 December- Op 5 35, onder 14.44 1 23 December Nieuwe Maan. DISTRIBUTIENIEUWS. DE NIEUWE BONNEN. Alles tegelijk voor 2 weken. Voor de periode van 22 Dec. t'm 4 Jan. zijn de volgende bonnen geldtg verklaard: 53-1, 53-4, 54-1 brood. 53-1 C. 54-1 D reserve 800 gram br«od 53-2 brood 400 gram brood. 53-1 B reserve 1600 gram brood. 53-1 boter 125 gram boter. 54-1, 53-4 boter 250 gram boter. 53-2, 54-2 boter 125 gram margarine of 100 gram vet. 53-3 boter, 53-4 margar. 250 gr. margarine of 200 gram vët. 53-1,54-1,54-2,53-5 vleesch 100 gram vleesch. 53-2 vleesch 400 gram vleescn. 53-4 yleesch 300 gram vleescb. 53-1 algem., 53-2 B res. 53-4 kaas 200 gr. kaas. 54-1 algemeen 100 gram kaas. 53-3, 54-3 algemeen 1 ei. 53-4 algemeen 750 gr. suiker, strooisel enz. of 1500 gr. jam, stroop enz. 54-4, 54-5 algem.. 53-4 suiker 450 gram suiker, strooisel, enz. of 500 58-2. 54-2 algemeen 54-1E Reserve 53.1 Melk 53.2. 53.3 Melk 54-1 Melk 53-4 Melk T 63. T 64, X 63 V 84 X 64 gram jam, stroop enz 100 gram suikerwerk. 500 gram rijst, kinder meel of kinder bis cuits. 4 liter melk 3 liter melk 12 liter melk 5 liter melk 2 rantsoenen tabaks artikelen. 200 gram chocolade of suikerwerken. 100 gtam chocolade of suikerwerken. Reeds aangewezen bonnen. 4T-5, 48-5 2 liter petroleum. 61 t.m. 08 krt. UA 4 liter petroleum. 01 t-m. 04 krt. UB 4 liter petroleum. 01. 02 krt. UC 4 liter petroleum. 02. 03 krt. UD 4 liter petroleum. 04, 05 krt. UD 5 liter petroleum. B C. D. E 33, 57 Reserve serviesgoed. 506 en 006 Algem. emaille-artikelen. Voor de week van 29 Dec. tot en met 4 Ja nuari zullen geen bonnen worden aangewezen Het aanvullend kaasrantsoen voor personen geboren ln 1927 t.m. 1932 zal In den vervolge worden verstrekt in de vorm van 200 gram per 4 weken inplaats van 100 gram per 2 .we ken. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds Don derdag worden gebruikt, behalve die voor vleesch en melk waarop eerst Maandag mag worden gekocht. De niet aangewezen bonnen van de bon kaarten 612 kunnen worden vernietigd. PLAATSELIJK NIEUWS. Alblasserdam. „Pro Reg e". De afdeeling van „Pro Rege" heeft hier een vergadering gehouden en een werkprogram voor 1947 vast gesteld. Op 31 Januari zal een reerutcn-voor- lichtingsavond worden gehouden. Zr. Jansen heeft op deze vergadering het werk gememo reerd van het ..Damescomité", dat naaSt cor respondentie met Alblasserdamsche jongens in Indië lectuur verzendt en het contact met de ouders en verloofden onderhoudt door middel van het beleggen van contactavonden. Dit comité zal nu weder een extra tijd- ■chriftenactie voeren en doet daartoe een be roep op de Alblasserdamsche bevolking, om tijdschriften af te staan en te bezorgen aan de volgende adressen: W. de Haan. Zuiderstek; Zr. Jansen. Cortgene 49: mej. A. van Beest, PijlEtoep; C. A. de Waal. W Kinderdijk; en Jac. Korteweg. Scheepsbouwplein. Tevens is er een lesuur-comité gevormd en besloten .aan alle Alblasserdamsche jongens ln IndUi. wier adressen bekend zijn. met de Kersmis en de jaarwisseling een brief te zen den. Getracht zal worden op de jaarvergadering twee filmavonden te beleggen met Pro Re- ge-films. Alblasserdam. V.C.JG. In een verga- derjng van de Vrijz. Christ. Jeugd Gemeen schap is besloten met ingang van het nieuwe jaar de propaganda voor uitbreiding van het ledental intensief ter hand te nemen. Een be gin wordt gemaakt met het in studie nemen van een tooncelstuk. dat op een propaganda- avond in Januari zal worden opgevoerd. Of schoon door het gemis aan een voorganger, waarin nu verandering komt de club in le dental is achteruitgegaan, heerscht er bij de kern, die overgebleven is, een waar enthou siasme om opnieuw aan te pakken. Ameide. De damvereen „Denk en Zet" speelde Vrijdag een wedstrijd tegen M.D.V., uit Meerkerk. De uitslag was: AmeideMeer kerk: B. Verheij—W. Muilwijk 2—0; J. C. Kool—T. Muilwijk 1—1; H. den Boer—B. van Dam 0—2; Jac VerheijG. van Iperen 02; T. van Zessen—B. de Jong 02; G. Heikoop— G. J. V%cn 0—2; H. Pince v. d. Aa—G. J. de Ruiter 1—1; C. van ZessenT. A. den Har- tog 0—2; M. Labee—C. van Dam 11; A. v. d. Grijn—J. Schippers 20. Totaal uitslag 7—13. De Emmabloem-collecte heeft in de ge meenten Ameide en Tienhoven f 200.36 op gebracht. Bergambacht. Het Districtshoofd der Ar beidsinspectie heeft op grond van het werk tijdenbesluit bepaald, dat in de slagerijen in deze gemeente op Maandagmiddag na 1 uur geen arbeid mag worden verricht. Bij het te 's-Gravenhage gehouden exa men slaagden de volgende cursisten van hier voor coupeuse de dames C. J. van Vliet, G. Oudenes. C. Jongebreur en B. Rietveld. Voor costumière de dames B. van Vliet, H. Schou ten, C. Both en A. v. d. Bas. Giessen-Nieuwkerk. B. en W. waarschuwen alle eigenaars van woningen, wanneer er wo ningruimte beschikbaar komt, hiervan binnen tweemaal vier en twintig uren aangifte té doen ter gemeente-secre.arie. Weigering of nalatigheid wordt zeker gestraft Het aantal gesloten huwelijken in dit jaar heeft sinds*tientallen jaren wel het re cordcijfer behaald. Op 28 dezer zal namelijk de 17-de echtverbintenis plaats hebben. Van af 1812 zijn ter gemeente-secretarie de regis ters van de burgerlijke stand aanwezig. Daar uit bleek, dat in de jaren 1821, 1827, 1842 elk jaar slechts 1 huwelijk voltrokken was. In de jaren 1822, 1832, 1846, 1870, 1894 en 1907 elk jaar 2, hetgeen ook het geval was ln 1944. In 1932 werden er 16 voltrokken, doch de ove rige jaren meestal minder dan 10. Haastrecht. Het echtpaar J. Boelevan den Berg herdacht op 13 December den dag waar op het voor 45 jaren in het huwelijk was verbonden. De oudjes hadden veel belangstel ling en kregen 's avonds een serenade van de muziekvereeniging „Concordia", waarvoor vele dorpsgenooten, ondanks de koude, hun belangstelling toonden. Zaterdegavond gaf het dameskoor „Nieuw Leven" een goed verzorgde uitvoering in „Concordia" onder leiding van den heer N. D. Slooff. De uitvoering had een ander ka rakter dan gebruikelijk. Zij was gecombi neerd met voordracht en gemeenschappelijke zang en er werd zelfs een tooneelstukje op gevoerd. Bij de opening van de avond herin nerde de voorzitster, mevr. VoetsVerburg aan het 10-jarig bestaan der vereeniging, on der directie van den heer Slooff, dien zij dankte voor zijn goede leiding en een boek in prachtband aanbood. De liederen werden keurig gezongen en een voordracht, getiteld „Insubordinatie", goed Weergegeven. Tenslot te werd de klucht in één bedrijf van P. Ger- das, „Blauw Bloed", goed gespeeld en ver wekte veel vroolijkheid. Met een bal werd de mooie avond besloten. Kinderdijk. Diphtheric. In het gezin van K. B., wijk B 64, doet zich een ge val van diphtherie voor. Lekkerkerk. Stand van de competitie van de Ned. Biljartbond district Krimpenerwaard, afdeeling Oost. Klasse B I: BBC gespeeld 6, matthpunten 29; Stolwijk gesp. 6. p. 18; Sport- rust gesp. 7. p. 17; HRL gesp. 6. p. 16; TOP gesp. 5. p. JO. Klasse B II: BBC gesp. 6. p. 28; TOP gesp. 7. p. 24; BBC III gesp. 6 p. 16; HRL gesp. 6, p. 12; AKOT gesp. 5. p. 10. Klasse C I: Sportrust gesp. 9. p. 35; Stol wijk gesp. 8. p. 6; BBC gesp. 8, p. 24; TOP gesp. 9. p. 24; HRL gesp. 7, p. 22. Schoenhoven gesp. 8. p. 22; Stolwijk II gesp. 6. p. 14. Klasse C II: Stolwijk III gesp. 9. p. 36; TOP gesp. 8, p. 32; BBC gesp. 10. p. 32; HRL gesp. 10. p. 30; Schoonhoven gesp. 7, p. 22; AKOT gesp. 9. p. 19; Sportrust gesp. 9. p. 19. Klasse D: BBC gesp. 6 p. 22; Sportrust gesp. 5, p. 16; TOP gesp 5 p. 16; Schoonhoven gesp. 6. p. 12. Voetbal. Het derde en vierde elftal van L.F.C. hebben, zooals we voorspeld had den, niet veel plezier beleefd van de verre reis naar Oudewater. Unto 1 en 2 hebben bei de wedstrijden gewonnen en hun positie aan merkelijk verstevigd. Zoowel wat weers- als terreingesteldheid betreft, was het bijna on mogelijk om te voetballen. De consul te dezer plaatse had de wedstrijden van het le en 2e elftal afgelast. Papendrecht. Autobus ln brand. Zondagmorgen stond een autobus van de dienst Gorinchem-Rolterdam van de N.V. „De Twee Provinciën" bij het café van den heer Stuij-e-v. d Herik in de Kerkbuurt met be vroren olieleiding. Een ontboden monteur ont dooide de leiding met het gevolg, dat de olie vlam vatte en de bus in brand geraakte. De brandweer die na ongeveer 5 min. ter plaatse verscheen, b6hoefde geen water te geven, omdat de omwonenden de brand met een tuinslang en emmers water hadden gebluscht. Polsbroek. Raadsagenda. Er is een openbare vergadering van de gemeenteraad be legd tegen Vrijdag 20 December des voormid dags 10 uur. De agenda vermeldt o.a Ver zoek van het Schoolbestuur .Samuël" om me dewerking voor de huur van een noodlokaal. Voorloopige vaststelling van de rekening" der gemeente over 1945. alsmede behandeling en vaststellen van de begrooting, voor het dienst jaar 1947. Behandeling en vasttselüng van de bevootinu over 1947 van het algemeen arm* bestuur, benevens benoeming van twee leden van genoemd bestuur^ Polsbrdekerdam. Opening ijsbaan. Nu Koning Winter, zij het dan ccn beetje on verwachts. zijn intrede heeft gedaan, is ook de Polsbroekerdamsche ijselub op haar post. Gisteravond werd op de bestuursvergadering besloten a s. Vrijdag de baan te openen mot een nationale wedstrijd, waarvoor flinke geldprijzen w-irden uitgeloofd. Om hét 50-jarig jubileum ook buiten te vieren, Jal Maandag een jubileumwedsirijd worden gehouden voor leden, welke zal wor den opgeluisterd met muziek. Ook zijn af al plannen gemaakt voor 2e Kerstdag. Besloten is een schoonhardrijderij te houden. We ho pen dat intusschen het weer ons niet in de steek laat. zoodat «eze drie wedstrijden eetj aangename herinnering zullen blijven aan het 50-jarig jubileum. Het ligt in de bedoeling de baan aan den vorstbant met rietmatten te schutten. Sliedrecht. Geslaagd De heer M. Been hakker slaagde aan de Ned. Handels Hoog- school te Roiterdam voor het candidaats-exa- men economie. IJsselstein- Samenvoeging distri butiediensten. Aan de distributiekring IJselstein zijn dezer dagen toegevoegd de dis tributiediensten Montfoort, Linschoten. Ben schop, Hoenkoop Polsoroek. Lopikerkapel. Willige-Langerak en Lopik. Hopenlijk is dit een voorbode Va* de spoedige verdwijning van deze crisisinsHdUlig. Jubllkum gemeente-secreta ris. De heer J. Mondria. secretaris dezer ge meente. herdacht Zaterdag de dag. waarop hij vóór 40 jaren zijn intrede«in de gemeente-ad ministratie deed. In intieme kring werd de ju bilaris o.a. door het gemeente-bestuur en doop de gemeente-ambtenaren gehuldigd. SCHOONHOVEN. D.O.S. WEER AAN DE SLAG. Er komt weer nieuw leven in D.O.S.! In de moeilijke dagen, die deze uiterst nuttige en populaire gymnastiek- en athletiek-ver- eeniging achter de rug heeft, zullen waar schijnlijk velen de kansen voor haar voort bestaan niet zeer hoog aanslagen hebben. Een aantal ouwe getrouwen heeft echter D.O.S. niet in de steek graten en onder hun be proefde leiding gaat het nu weer vastberaden voorwaarts. Als resultaat van de onlangs vermelde ver kiezing is het bestuur nu als volgt samenge steld: Voorz. B. Veer; secr. G. C. In 't Veld; pennlngm. J. Peterse; 2e secr. J. Looren de Jong; 2e penningmeesteresse. mevr. A. Hoo- gendijk—Hartkamp; commissaris van materi aal J. Bot en 2e comlss. P. Metz. Dit bestuur heeft nu een krachtige ledenwerfactie inge zet. Dat was noodig, want het ledental was sterk gedaald, maar wij twijfelen niet of het zal met een goede propaganda weer spoedig op het oude peil zijn teruggebracht. De eer ste teekenen van een zoodanig herstel zijn er reeds en nu de gang ei* eenmaal inzit, zal men niet rusten ,voor D.O.S. weer is wat ze jarenlang is geweest. Laat nu de jeugd zich niet afzijdig houden en laten de ouders hun kinderen weer in het volste vertrouwen overgeven aan het bestuur en aan den nieuwen directeur, den heer De Jong, die naast het leidersdiploma van het K.N.G.V. nu ook het diploma kleutergym- nastlek heeft vdrworven. Onder zijn volko men deskundige leiding is D.O.S. weer flink aan de slag en reeds spoedig, vermoedelijk in het laatst van Januari, hoopt ze zelfs wéér een uitvoering te geven. DE „KERSTPOT" IS ER WEER! Het-Leger des Heils doet ook dit jaar weer een beroep op de Schoonhovenaren. Ter be kostiging van een Kerstfeest, zooals het Le ger het ieder jaar pleegt te houden, is geld noodig, veel geld. De op de Dam geplaatste, bekende „Kerst- pot", zal bewijzen, dat het beroep op de Schoonhovenaren niet te vergeefs is gedaan I KERKVOOGDIJ NED. HERV. KERK. Het college van notabelen der Ned. Herv. Kerk heeft Maandagavond den heer J. J. van der Ende als kerkvoogd herkozen. In de plaats van den heer W. Ovaa. die zich niet meer herkiesbaar stelde is tot kerkvoogd ge kozen de heer E. de Kuiper. SPORTNIEUWS. 2e klasse B: Gouda 5—Waddlnxveen 3 Wad- dinxveen niet opgekomen. 3e klasse A. UNIO 2—Lekkerkerk 4 5—2. INGEZONDEN. INDIE EN SOEKARNO. Schoonhoven, 16 Dec. '40, Mijnheer de Redacteur, Uw repliek is feitelijk al voldoende op de uitlating van Uw abonné H. A. de Jong, doch zijn misschien eenige toelichtingen niet misplaatst. Wat is het geval? In 1926 was er in Indië een opstand van links georiënteerde groepen in hoofdzaak in Batavia, waar ze o.a. het P.T.T. gebouw had den bezet. Daarna zijn ze verbannen naar Boven-Digoel, alleen de ergste gevallen wer den op Tharra Mëera (Roode aarde) ge plaatst. De kampen, of lieveiwezegd het dorp. was beter ingericht dan de kampementen van de militairen. Hun vrouwen mochten mede gaan. Zij kregen f 40 per maand, waren geheel vrij, hadden een eigen bestuur, geregeld werd de winkel, die er ook was, aangevuld met aller lei artikelen, er werden vergaderingen ge houden, natuurlijk over de politiek, want ze hadden radio's en verschillende couranten. Maar er waren nog al verschillende richtin gen. Toen de commandant kap. Bekkers, man van orde en recht, hen werkzaamheden wilde laten verrichten, zooals het aanleggen van tuinen enz. ten gerieve van hen zelf, kwam er al gauw een Interpellatie in de Tweede Kamer van linksche groepen met het gevolg dat kap. Bekkers spoedig overgeplaatst werd. Daaruit blijkt al dat hun afzondering geen afsluiting beteekende van de overige wereld. Neen, ze werden behandeld als ge- interneerden en niet als gevangenen. Er zou nog veel over te schrijven zijn, doch één ding zou ik graag willen dat iemand, die niet voldoende op de hoogte is, wat voorzich tiger is met zijiT uitlatingen. Als er een is die graag zag dat de Indiërs vrij worden, dan ben ik het, maar niet onder degeen die een vijand is van eigen volk. Dan wordt Indië een speelbal van de groote geldmagnaten. Honderd jaar zijn er onder Nederlands be stuur geen binnenlandsche oorlogen geweest, het koppensnellen was ook afgeloopen door opvoeding. Doch nu reeds doen zich weer de symptomen voor van volksverschil. Zoo wil len de Soendaneezen van West Java een eigen gtaat hebben. Reeds roillioenen zijn aangesloten. De inzender moet er rekening mede hou den dat er wel 5 verschillende volken op Java wonen, een ieder met zijn eigen goden, buiten de Chineezen. Arabieren, Indo-Euro peanen enz. Het is een bedroevend iets wat een onkunde er bij de doorsnee Hollander la aangaande Indië. De heer De Jong zag toch zeker ook graag dat die bevolking vrij kwam, doch niet alleen een kleine groep, die de an dere terroriseert. Laat er dan eerst rust en vrede komen, dan kan door een vrije stem ming beslist worden hoe men het wil en kan de boodschap van 7 December 1942, van Hare Majesteit onze Koningin vervuld worden. U mijnheer de Redacteur, bedankt voor de verleende plaatsruimte. P. M. V. d. BERGE. Uitdragerstr. 17, Schoonhoven. VRAAG OP UW BON Nieuwjaars- wenschen Zendt nog spoedig Uw Nieuwjaarswenschen in om die per advertentie in de Schoonhovensche Courant alom onder de aandacht tf brengen. Ken tot twintig m.ra. f 1.40 Elke mm. meer f 0.07 Er kunnen ook advertentie! over 2 of meer kolomme» worden ingezonden. Spor<ll(« lne*udlii|r la noodta, ■la tl inker, wil» aUn yan da plaaliiof oiMtr Uw algen KERK EN SCHOOL Dijk K N VB. - AFDEELING GOUDA. Uitslagen Zondag 15 December. le klasse: UNIO 1—Lekkerkerk 3 3-1. OUD GEREF. KERK. Bedankt voor Den Helder ds. W. te Capelle a.d. IJssel. Beroepen: te Langer en Korter Aar A. Klein Kranenburg te Hagestein. HERVORMDE GEMEENTE TE KINDERDIJK Nieuw-Lekkerland. De kerkeraad 4der Ned. Herv. Kerk heeft besloten tot het stichten van een buurtgemeente „Kinderdijk". Nadat dit besluit en de noodige formaliteiten door de kerkelijke instanties zijn goedgekeurd, kan met het beroepingswerk worden aangevan gen. De kerkvoogdij en de diaconie van de twee kerken zullen niet afzonderlijk wordeq beheerd, maar als één geheel worden be schouwd. BEVESTIGING EN INTREDE DS. VAN BEKKUM. Peursum. Het was voor de Gereformeerde Kerk Zondag een blijde dag. toen, na slechts vier maanden vacant te zijn geweest, weer een eigen herder en leeraar mocht ontvan gen. In het morgenuur had namelijk de be vestiging plaats van candiaat Van Bekkum, uit Rotterdam, door ds. Buffinga, aldaar. Bij de aanvang werd gezongen Psalm 123 vers 1, waarna de Wet des Heeren gelezen werd, gevolgd door het zingen van Psalm 25 vers 5. De Schriftlezing volgde uit gedeelten van Maleachi 2, 3 en 4, waarna de bevestiger voorging in gebed, wederom gevolgd door het zingen van Psalm 122 vers 2 en 3. De tekst was genomen uit Maleachi 2 vers 17 en 3 vers 1, met als hoofdthema, Jezus komst. Deze predikatie was verdeeld in: ten eerste, het diep verlangen naar Jezus' komst door de Godsgemeente vah het 9u<*e" en Nieuwe Verbond en ten tweede, de bevrediging van dit verlangen door Christus' komst. Hierna werd gezongen Psalm 98 vers 4, waarna ,het formulier werd gelezen. Na het antwoord va» den jongen predikant, zong de gemeente haaf nieuwen herder en leeraar toe, Gezang 8 vers 3, waarna hij op zeer hartelijke wijze werd toegesproken door ds. Buffinga en ook de ge meente Gods genade en zegen toewenschte, Tenslotte werd na het dankgebed nog gezon, gen Gezang 10 vers en 6. Des middags twee uur beklom ds. van Bek kum de kansel en liet zingen Psalm 21 veri 1. Na het lezen der Geloofsbelijdenis, volgde het zingen van Gezang 23 vers 3, waarna ge lezen werd uit Johannes 3 vers 22 tot 36. Da tekst was gekozen uit Johannes 3 vers 29 en 30, met als hoofdthema: De dienstknecht dient zijn Heere; het voorrecht van die dienst brengt de plicht tot zelfverloochening en vol brenging van die dienst schenkt groote blijd schap. Aan het eind dezer predikatie werd gezongen Psalm 108 vers 1. waarna de ge bruikelijke toespraken volgden. Allereerst sprak de heer Van Engen, namens de kerke- raad, die" in gewijzigde vorm liet zingen Ps. 119 vers 9. Daarna sprak ds. Schut te Noor deloos, namens de classis en de heer Jac. Kooiman, namens de gemeente Peursum en tevens namens zijn collega, den waarnemend burgmeester, van Giessen-Nieuwkerk. Zij wenschten den jongen herder en leeraarQods zegen toe en hoopten dat hij tevens tot een rijke zegen mocht wezen voor deze gemeen te. Mede waren tegenwoordig ds. Breure, Ned. Herv. predikant, met zijn ouderling, den heer Van der Leun en den waarnemend bur gemeester, den heer W. Boer. Ds. van Bekkum zegde alle sprekers har telijk dank en liet na het dankgebed zingen Psalm 72 vers 11, waarmede deze plechtig heid beëindigd was. In beide diensten wag het kerkgebouw tot in alle hoeken gevuld. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Uitgetredenen Ned. Herv, Kerk, Donderdag 19 December, nm 2 30 uur, ds. Mieras, van Krimpen a.d. IJssel. Hu wei lijksbevestiging. HOORNAAR. Donderdag 19 December, 'sav. 7 uur, ds. H. van der Linden. Kerstwijding, Het Kerkkoor verleent medewerking. OUDERKERK a.d. IJSSEL. Donderdag 19 December, 's avonds 6.30 uur. ds. Stelwagen, van Giessendam. STOLWIJK. Evangelisatie. Donderdag 19 De cember. 's avonds 6.45 uur, ds. Dorsman, vaij Schellulnen. OUD GEREF. GEMEENTE. CAPELLF ad. IJSSEL. Buffelstraat. Don-- derdag 19 December, 's avonds 7.30 uur, da heer T. de Jong. GIESSENDAM. Woensdag 18 December 'e avonds 7 uur, ds. J. van der Poel. CIIR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Donderdag 19 December 's avonds 7 uur. ds. Overduln. VRIJE GEREF. GEMEENTE. GIESSENDAM. Woensdag 18 December, 's avonds 7 uur, ds. B. Hennephof, van Don drecht. NED. GEREF .GEMEENTE. CAPELLE a.d. IJSSELL, IJsseldijk. Donder dag 19 December, 's avonds 7.30 uur. ds. E Kraaijeveld. MARKTBERICHTEN. GQRINCHEM, 76 Dec. Veemarkt. Aas voer 164 runderen, 38 kalveren, 187 biggen, A schapen en en 2 geiten. Prijzen bij kalmen handel; kalfkoeien f 350—700. melkkoeien f 300—650, kaifvaarzen f 325—625, varekoeien f 350—600, pinken f 200—350, graskalveren f 90—150, schapen f 50—80, overloopers f 2f f 35, biggen f 1218, geiten f 1030. Roman schema door W. Kerremans. De auto voert hem terug naar Breda en voor een café op de Markt blijft hij zitten denken aan dat eene dat hem sinds de vorige avond onafgebroken en koortsig bezighoudt: het meisje uit de tram, Yonca. Als 't half twaalf is geweest staat hij op en slentert lang zaam tot het huis van mevrouw Vermeer en keert nog lang zamer terug. De eerst stille straten zijn nu ineens druk met haastige loopers en fietsers. Mannen en vrouwen, die van hun werk komen en gauw thuis willen zijn. Een levendige stroom van schoolkinderen. Zoo rustig nu. bedaard. Doen of je hier zoo maar wat wandelt en de etalages bekijkt, maar ondertusschen scherp uitzien. Veel meisjes nu. Dat zal een meisjesschool zijn. Er gens in de stad heeft hij gezien „Meisjeslyceum". Daar komen zij uit. Dravende en schreeuwende kleine meisjes, dan de oudere, deftig doend. En in eens was zij er en voorbij. Rij liep gearmd met een vriendin achter eenige anderen en daardoor zag Roelants haar pas op het laatste oogenblik. Nu had hij zich bloot gegeven en Yonca had het opgemerkt. Hij had haar kalm willen passeeren. alsof hij haar nauwelijks zag en zijn loopen in die straat op dat uur niet opzettelijk was. maar hij had opvallend naar haar gekeken en zij had hem dat zien doen. Er was een bliksem snelle wisseling van indrukken te zien geweest op htfar ge zicht, even een vleugje blijdschap, herkenning en dat was de natuurlijke reactie, de eerlijke uiting, daarna de conventie, fat soen, ingetogenheid, zoodat de trek van vreugd vlug verdrongen werd door een van gemdigneerd zijn. Zoo hoorde het. Hij had alleen naar haar gezicht gekeken en toch mede gezien, dat zij een soort van astrakan mutsje droeg, een broche van een negerkop en een grijze jurk. Yonca had. vluchtiger naar hem gekeken, maar toch had zij Roelants ingenomenheid met de tweede ontmoeting waar genomen, had vermoedelijk wel begrepen dat hij voor haar daar op zijn post was. Jammer, jammer. Dat paste niet in zijn plan en zijn systeem. Misschien deed zij nu wel een lachend verhaal aan haar vriendin over dien kwibus die gis- ren in de tram ook al zoo gek had gedaan. Hij moest zijn zorg vuldig bedacht plan wijzigen, een geheel nieuw maken. Zijn ontwerp. Hoe zou Roelants gelachen hebben als één dag vroeger iemand hem verteld had zoo'n plan te hebben gemaakt. Hij was een zakenman, een man van cijfers, van rustig en koel overleg, in wiens hoofd geen dwaasheden konden rijpen, maar het jonge meisje in de tram had van den koelen zakenman een lichtzinnige, onberedeneerde fantast gemaakt en zoo was ook zijn weloverwogen plan. Hij zou zijn bank overdoen aan Sytsma, zich vestigen in Breda, liefst in een straat gelegen tusschen Yonca's woning en haar school en haar dan dagelijks een of meermalen ontmoeten. Meer wilde hij voorloopig niet, omdat Yonca nog niets mocht weten of vermoeden van zijn plotseling uitgebarsten liefde voorh aar. Uitgebarsten was het woord, zoo voelde hij het nog. In de tram scheen alle liefde, die hij in zijn voorafgaande jaren had opgezameld en doen groeien, zich plots te hebben baangebroken uit de diepten, waarin zij geaccu muleerd lag, opgedreven en uitgebroken, met vulcani- sche kracht. Roelants had zich weinig met meisjes bezig gehouden. Hij 'ond haar bekoorlijke en aantrekkelijke schepseltjes, het- was prettig met haar te spreken en gereserveerd, wat te flirten, naar nooit was nog het verlangen bij hem gerezen om een van haar te verkiezen boven de andere, om haar tot echtgenoote te begeeren. Er was wel eens een vluchtige verliefdheid geweest, maar voor het betrokken meisje nog denken kon aan een solL der verband tusschen hen. had Karei zich weer teruggetrokken. Wat hij bij en na de ontmoeting met Yonca gevoelde, had hij nooit beleefd. Die hunkering en betoovering brandde en sid derde in zijn denken en voelen, hij dacht aan Yonca en aan niets anders, hij verlangde alleen haar weer te zien en zijn ko miek plan was voortgekomen uit dat verlangen. Toch had zijn verstand en begrip van plicht nog eenige in vloed gehad op de bouw van het plan. Yonca moest nog on kundig blijven van zijn liefde. Zij was te jong om haar daar mede nu al te verontrusten en haar blij school- en jongemeisjes- leven te verstoren. Pas na 15 April wilde hij iejnand vragen hem bij mevrouw Vermeer in lntroduceeren. Dan zou hij met Yonca's moeder openhartig spreken, maar haar ver zoeken haar dochter nog niet in te lichten. Hij wilde dan po gen een geregelde bezoeker bij mevrouw Vermeer te worden, zoodat Yonca, als zij haar 18e jaar naderde, gelegenheid had gekregen hem te leeren kennen en eerst na haar 18e verjaar dag zou hij zelf tot haar komen. Nu moest het anders worden. Zij had hem, na de ontmoeting in de tram, die haar toch ook opgevallen moest zijn, de volgen de dag op haaij weg ontmoet en op een tamelijk opvallende wijze en daarom wilde hij deae indrukken wat laten verzwak ken, door eenige dagen haar te ontwijken. Roelants wandelde naar de woning van Reinders en zag hem op eenige afstahd van zijn huis met een collega staan praten. Toen Roelants groetend voorbij ging, nam Reinders haastig afscheid van den officier en kwam hij zijn vriend achterna. <Wordt vervolgd). NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. 8ehoonhov« WOENSDAG nrDFCTWnjRR Bfei Uit de Radio-programma's honderdag 19 December. HILVERSUM I. 19 05 Sport; 19 20 Volksmu- giekschool; 1945 Regeeringsvoorllehtingsdienst; 20 00 Nieuws; 20-lp Phllharmonisch Orkest; 21.15 Hoorspel: 22 05 The Romancers; 22.45 Ne derland in de wereld: 23.00 Nieuws: 23.15 Gra mofoon; 23.30 Hoogste tijd. heeren 23.45 Dans muziek. I HILVERSUM II. 19.00 Nieuws; 19.15 Detail volken; 20.00 Nieuws; 22.05 Avondoverdenking; handel: 19.30 Gramofoon; 19.40 De vaart der king: 23.00 Gramofoon. VrUdag 20 December. HILVERSUM I 19 00 Denk om de bocht; 19 15 Gramofoon; 19.30 Onfc Vrijz. Prot. Geloof; 19 50 Prot. Nieuws; 20.00 Nieuws; 20.08 Hoorspel 2110 Men vraagt en wij draalen. 2145 Sextet; 22.15 Jazz; 22.40 Avondwijding; 23.00 Nieuws; 23.15 Muziek. HILVERSUM II. 19 00 Nieuw; 19 15 Departe mentale uitzending 19 30 ..Want derzulken ia het Hemelrijk"; 19 35 Gramofoon 19.45 Espe ranto: 2000 Nieuws; 20.05 Bijbel «>n Muziek; 20 30 Moeilijke BiibePeksten21.00 Gramofoon; 21.30 Metropole Orkest; 22.00 Nieuws; 22 15 Vragen aan voorbijgangers: 22.45 Avondover denking 23.00 Muziek; 23.30 Harmonie Orkest. Goudsch Tribunaal. DE ZAAK PIETER VAN DER HEK GESCHORST. Voor de derde maal Teuntje van DUk. Het Tribunaal, onder voorzitterschap van mr. C. Jonkers, vond ln de zaak tegen Pieter van der Hek een nader onderzoek noodzake lijk en schorste daarom de zaak tot na af loop van dit onderzoek. Minna Hoves, uit Bleiswijk werd een intemeering opgelegd, ge lijk aan de tijd reeds in voorarrest doorge bracht, terwijl de beide kiesrechten haar werden ontnomen en f 5000 verbeurd ver klaard. In de zaak tegen Elisabeth van Duu- ren, uit Haastrecht was het Tribunaal van oordeel, dat zij had gehandeld onder de In vloed van haar man. maar dat zij had moe ten weten, dat de goederen, die hij mee bracht, van vèrbeurdverklaringen afkomstig Varen. Het Tribunaal legde haar een inter fering op voor de tijd van het voorarrest. Op 2 Dec. was zij reeds in vrijheid gesteld. De beide kiesrechten en het recht om open bare ambten te bekleedeu werden haar ont- „VreeeelUke leugens". Teuntje van Dijk, uit Oudewater, noemde de verklaringen van Gaaikhorst omtrent haar uitlatingen over de koningin in 1945 „vrèese- lijke leugens". Inmiddels waren deze uitlatin gen door het onderzoek, dat in deze zaak had plaats gehad, nog iets uitgebreider geworden. De naam van wijlen minister Colijn werd er nu ook bij genoemd. Volgens Teuntje had Gaaikhorst een hekel aap haar en dan ga je met zoo'n man toch niet op beleedlgende wij der de koningin pratenl Vooral niet in 1945. Zij ontkende ook nog .geregeld contri butie aan de N.S.V.O. betaald te hebben; ze betaalde af en toe. Haar raadsman, mr. H. E La Gro, bracht naar voren, dat Gaaikhorst met zijn verkla ringen alleen stond en achtte daarom het be wijs niet geleverd. Hij voegde de leden van het Tribunaal nog waarschuwend toe; „Een beetjje voorzichtig zijn heeren, met wat op een dorp allemaal geleuterd wordt. Over 14 dagen zal het Tribunaal uitspraak doen. Van fanatiek N.SB.-er tot „mee- looper" en „lid op papier". Vervolgens verscheen Cornells van Duuren, caféhoudèr te Haastrecht, voor het Tribu naal. Zijn tenlastelegging bestond uit tien punten, waarvan hij een deel ontkende. Pres. Waarom was u lid van de N.S.B.? Bsch.: Ik weet het niet ;ze hebben mij ze ker overgehaald. Ook wist hij niet meer, waarom hij lid van de N.V.D. was en dat hij het Bouwfonds van de NlS.B. steunde. Dat hij had opgegeven, wie er anti waren in het dorp, was niet waar. Toen er jongens bezig waren, aanplakbiljet ten van de muur te scheuren, was hij naar ze toegegaan en had ze gewaarschuwd. De jongens scholden hem echter uit en daarom had hij de zaak bij de politie aangegeven. Op een keer had hij geen bier ontvangen van de Heinekens Bierbrouwerijen. Hij schreef toen een brief, waarin hij het personeel van deze onderneming met de Arbeitseinsatz bedreig de. Mr. Jonker reageerde hier heftig op: Wie was er de schuld van, dat u zonder bier zat? De Moffen. Ik vind de mentaliteit, die er achter zit, diep treurig. Verder had hij een zoon, die zich vrijwil lig voor de Waffen S.S. gemeld had. Als de ze met verlof kwam, dap zou hij met hem door het dorp geparadeerd hebben en feest avonden gegeven. Volgens den verdediger, mr. van Eijkelen- borg, zou Van Duuren alles gedaan hebben, om zijn zoon terug te halen, hetgeen echter niet heeft mogen baten. Wat dat paradeeren betreft, men moet in het oog houden, dat de besch. niet met een S.S. man liep, maar met zijn eigen zoon, die tegen zijn wil bij de S.S. was gegaan! Van feestavonden was geen aprakp. De getuige, die dit had verklaard, be zocht nooit café's. Verder had hij veel van een Duitsch soldaat gehoord, zoo dat mr. Van Eijkelenborg deze verklaringen tweedehands noemde. De getuige had besch. ook als een fanatiek N.S.B.-er beschreven. Na vele gun stige dingen over zijn cliënt gezegd tè heb ben vond raadsman hem een meelooper en lid op papier. (Besch. zou bedankt hebben, maar dit zou niet aangenomen zijn). Boven dien zit hij reeds N/» jaar, terwijl hij een maagpatiënt is, 58 jaar en niet van de bezet ting geprofiteerd heeft. Zou hij niet voor de feestdagen aan zijn gezin téruggegeven kun nen worden? Na een bezoek aan de raadkamer liet het Tribunaal Van Duuren niet vrij. Uitspraak over 14 dagen. PLAATSELIJK NIEUWS. Capelle a.d. IJssel. Ouderavond. De chr.. schoolvereeniging aan de IJsselm. laan, hield in de Geref. Kerk, onder leiding van den voorzitter, den heer H. van Veen, een ouderavond. Na de gebruikelijke ope ning, lieten de kinderen van de hoogste klas sen eenige zang&iukjes hooren. De voorzitter sprak den scheidenden penningmeester, den heer W. de Groot, die 47 jaar bestuurslid was geweest, hartelijk toe. De heer G. de Kruijk, hoofd der school, deed dit namens het -per soneel. Als blijk van waardeering werden eenige boekwerken aangeboden. De aanwe zigen zongen den heer De Groot Ps. 134 3 toe. Giessendam. De heer A. G. J. Jagers heeft bedankt als voorzitter der afdeeling Giessen- dam-Hardinxveld van Volksonderwijs. Tijdens de zware mist werd ouderling P. Boolj van Sliedrecht, die met ds J van der Poel op de weg liep om huisbezoek te doen. aangereden door een auto van den heer E. Elshout uit Sliedrecht. De man is met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis te Sliedrecht overgebracht. Zijn toestand is nog ernstig. Gietsen-Oudekerk. De heer G. A. C. Ster renburg slaagde te Delft voor het propaedeu- tisch examen mijningenieur. Hoog-Rlokland Als ouderling der Ned. Herv. Kerk is herkozen de heer J. Broere, en als diaken de heer J. Bikker. Hoornaar. Op 24 December zal ln de zaal van café Uittenbogerd een vergadering worden gehouden door rundveefokkers, met het doel te spreken over kunstmatige bevruchting. Het is niet uil gesloten, dat men ook hier zal po ken een vereeniging op de ricrueu. Hoornaar Ouderavond. De School met den Bijbel waa Donderdagavond »tot in alle hoeken bezet, toen de heer A. Aanen Azn. In de ouderavdnd op de gebruikelijke wijze open de waarna de heer E .d eKuiper verslag uit bracht van de algemeene gang van zaken op school in de afgeloopen periode. Door den heer W. Bor werd een onderwerp bljbelsche geschiedenis ontleed, waarna de pauze aan brak. Bij deze gelegenheid werd het werk van de kinderen, dat keurig lag uitgestald, bezich tigd en de ouders waren vol lof over de pres taties. Het hoofd der school, de heer G. de Raad. sprak over het achtste leerjaar en vrijwel al gemeen was men het er mee eens. dat dit, voor hen, die niet doorleeren. overbodig is. Verwacht kan worden, dat de verplichting zal komen te vervallen. De onderwijzeres, mej. Beens. droeg een opstel vóór over schoolkin deren. De heer Aanei^ richtte een woord van dank tot allen, die nebben meegewerkt om deze avond te doen slagen. De aanwezigen werden rijkelijk onthaald op chorolademelk met koek jes Het sluitingswoord sprak ds. H. van der Linden. Aan het einde van <Je Lage Giessen ligt nog een ondoelmatige verkeersbrug. Deze be gint in bouwvallige toestand te geraken. Het wordt hoog tiid. dat de desbetreffende autori teiten. die voor deze brug aansprakelijk zijn, hieraan de noodige verbe.ering zullen bren gen en ook de noodzakelijke verbreeding. want een norm,ale vrachtauto kan er nauwelijks over passeeren. Ook dient men de ligging eenigs- zins tjekvijzigen want zoo die thans is. zit er een korie draai in. die bij vernieuwing wel een beetje soepeler gemaakt kan worden. Meerkerk. Bedrijfsautohouders. In de zaal van den heer D. C. de Kuiper heeft een vergadering plaats gehad voor bedrijfs autohouders in de Alblasserwaard. waarbij 53 belangstellenden aanwezig waren. Het ligt in de bedoeling om over het geheele land een Coöperatie voor beroepsvervoerders op te rich ten, Êr werd een commissie benoemd voor ver dere uitwerking der plannen. Ze bestaat uit de heeren D. van der Vlist te Hoog-Blokland. L, de Brutn en P. Cuvelje te Hoornaar. Boerman te Hardinxveld. en Tromp, van Spiik. In de volgende vergadering zal men trachten defini tief een bond op te richten en men is van plan binnenkort een bijeenkomst te houden, waafin een provinciaal bestuurslid zal spreken. In de afge.loopen week zijn voor dat doel reeds ver gaderingen gehouden te Dordrecht en Rotter dam. Algemeen verwacht men, dat de opzet zal slagen en het is te wenschen. want andere zou men in le toekomst weer een doodende concurrentiestrijd tegemoet gaan. Meerkerk. Herkozen werden als ouderlin» gen der Herv. Kerk de heeren P. van Leeu- A. Timmer en A. Korevaar. wen en A. Verheuvel; als diakenen de heerea Het bestuur van de polder Middelbroek, Ameide en Tienhoven zal wegens de bouw vaQ een nieuw gemaal een leenipg uitschrijven groot f 55.000 .tegen 3 pCt. rente. Ottoland. Gevonden: een kerkboekje. In* lichtingen bij G. de Heer. A 39. Het bestuur v.an de Geref. Jongelings- Vereeniging „Hebt de waarheid en de vreda bef" is thans als volgt samengesteld: Voor zitter de heer J. Aantjes Jzn.; 2e voorzitter de heer M. van Hcuwelingen; secretaris de heer T. J. Verrips; penningmeester de heer P Hooikaas: bibliothecaris de heer B. Bos. al. gemeen secundus de heer Jac. de Hoop. In een daarvoor gehouden kerkdienst, werd de elecirische verwarming in gebruik ge nomen. die zeer goed voldeed- Een collect# bracht ruim f 154 op. De heeren G A. Verrips en Adr. Vonk zijn als leden van het beriuur der afdeeling Goudriaan—Ottoland van Het Groene Kruis herkozen De begrootisig voor 1947 werd vast gesteld. De Wereldreis van Pietje Pluis en Jantje Joppe TH. ROTMAN 23. Want hij dacht niet anders, of zijn over buur had hem die poets gebakken, en daar hij juist had zitten droomen, dat hij aan het vechten was, was hij ln 'n bijzondere slechte bui. Hij pakte dus het magere heeftje met z'n geweldige handen beet en begon hem woedend door elkaar te schudden. Het arme slachtoffer probeerde tevergeefs de noodrem te bereiken; hij kreeg er geen kans toel J Q If E ^et *r0°k blijd. schap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter en is j e Johanna Marina. J. STURM. A. M. C. STURM— DE STBOETE. ADRI. Lekkerkerk. 14 Dec. 1946. Voorstraat 218. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen, na een korte ongesteldheid, onze ge liefde Vader. Behuwd-, Groot, en Overgrootvader en Huisgenoot Myndert van Duist Weduwnaar van Aaltje Vonk, in den gezegenden ouder dom van 90 jaar en 11 maanden. Uit aller naam: Alblasserdam- J. VAN DULST— ROGGEBAND. J. J. ROGGEBAND. Streefkerk: C. NOORLANDER Cz Streefkerk, 17 Dec. 1946 De teraardebestelling zal plaats hebben op Zater. dag 21 December a.t„ tusschen 11 en 12 uur. Voor Uwe blijken van deel neming. ons betoond bij liet overlijden van onzen ge liefden Man Vader. Behuwd- fn Grootvader Pieter Comelis Vermaat, Betuigen wij U hiermede on- ler wel gem eenden dank WED. P. C VFRMAAT— BARNEVELD, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen en Verloofde Ameide. December 1946. Dankbetuiging. Door het uiterst vlugge en STarhtdadig ingrijpen van de VRIJWILLIGE BRAND WEER. werd de brand, wel ke in den nacht van Woens dag op Donderdag j.l. in mijn Houtwarenfabrtek heeft gewoed, tot de bovenverdie ping beperkt. Voor haar energiek optre den betuig ik de Brandweer mijn oprechten dank Joh. van Zoest. Lekkerkerk. 14 Dec. 1940. U'j ons vertrek uit Streef kerk namen wij langs do- «en weg hartelijk afscheid *an Vrienden en Bekenden J. TERBAND. M TERBAND—BOUT. Lekdijk A 96 Streefkerk. Door overhaast vertrek ne- men wij hierbij hartelijk «scheid van de Lellen der Dansclub „T O P." te Groot- Ammers. J- TERBAND. M TERBAND—BOUT. Lekdijk A 86. Streefkerk. vraagt GEMEENTELIJK ELECTRISCH BEDRIJF TE BERGAMBACHT aen HULPMONTEUR op arbeidscontract, tegen minimum gemiddeld uurloon. Mondeling of schriftelijk aanmelden voor 25 Dec. bij D. VAN DE VELDE. Chef Monteur. Kerksingel C 237, Bergambacht. Gevraagd tegen 1 Juiu&ri: EI N' FLINKE HALFWAS of Bakkersknecht Leerling. Hoog loon. K. SPEKSNIJDER Bakker. Hoofdstraat C 105, Bergam bacht. Mevrouw DE KLUYVER. Hugo de Grootstr. 6 Utrecht, vraagt zon «oocd'a: mogelijk: EEN DIENSTMEISJE P.G.. voor dag en nacht, ln klein gezin: liefst van buiten Flinke DIENSTBODE gevraagd, voor dag of dag en nacht, wegens ziekte der tegen woordige. - Mevr'. REMME, Fluweelensingel 59, Gouda. Gevraagd: Een Huishoudster, leeftijd 40—55 jaar, bij alleen wonende nette burgerman. Adres: F. DULLAARD. Noordeinde 15. Zevenhuizen. 24. Nu kreeg Jantje, ,die evenal» Pietje voorzichtig boven z'n deken uitgluurde om het gevecht gade te slaan, toch l^eusch berouw over hetgeen by gedaan had. En daar hfj iemand niet onschuldig kon zien mishande len, nam hij z'n fiesch, en goot de rest van de thee regelrecht ln den boer z'n nek. Deze maakte 'n sprong van schrik en het heertje hing in t volgend oogenblik aan de noodrem! der Chr. Kleuterschool te Bergambacht D.V. op 21 Dec. 1946, a.m. 2.30 precies in de Chr. School Belangstellenden zijn hartelijk welkom HET BESTUUR Stichting voor don Landbouw in Zuid-Holland Hoe zal het met de arbeidsvoorziening in den land bouw in 1947 loopen? Welke mogelijkheden biedt het machinaal melken? Kan het handwerk in den landbouw nog verbeterd worden? Stelt U belang in de ontwikkelings-mogelljkheden van het machinaal aardappelrooien? Bezoekt dan de MECHANISATIEDAG op Maandag 23 December 1946 in gebouw Odeon, Gouvernestr. 62, Rotterdam. Aanvang 10 uur precies Toegangskaarten verkrijgbaar bij de Kringbesturen. EVEN UW AANDACHT Welk meisje wenncht b\j ons op bet kantoor te komen, niet ruim maar uiterst gezellig. Werkzaamheden, handelsconespondentie met Engeland, Frankrük, Zwitserland en de zelfde taalsprekende landen verder binnenland. W(j vragen geen diploma's, echter wel geschikt ervoor of genegen een of meer taien op korte termjjn te leren, verder een prettig, vrool\jk, eerljjk, leerzaam karakter. STAM'f GROOTHANDEL Tal. 13 Molenaarsgraaf (Z.-H.) Jon Brouwor's Radio SCHOONHOVEN brengt met Kerstmis Gramofoonplaten e HELENE LUDOLPH met het Nederl. Kamer koor en klein Orkest. oJ.v. Felix de Nobel: Kerstpotpourri, s VAN BEETHOVEN: Leonore (Ouvert. No. 2) Het Concertgebouw orkest, e MANUEL DE FALLA: Nachten ln de tuinen van Spanje. - Clifford Curzon (Piano) met het National Symphonie Or kest, e SCHUBERT: Onvoltooide Symphonie No 8 in b kl. t. Het National Symphony Or chestra. In hef populaire genre «en keur van Deoca Orkesten en Artisten. :-: N.V. Vervoer Mij. „De Twee Provinciën" De Directie maakt bekend, dat met ingang van 1 Januari 1947 de lijn SchoonhovenUtrecht door haar geëxploiteerd zal worden. Aanvraagformulieren voor maandabonnemen ten zijn verkrijgbaar op de volgende adressen: Schoonhoven: Bijkantoor, Kat; IJsselstein: Drukkerij De Kroon, Walstraat 3; Jutphaas: Kantoor. Dorpsstraat 16; Utrecht: Reisbureau Cebuto, Stationsplein 22. Deze formulieren moeten, na zoo volledig mo gelijk ingevuld te zijn, liefst voor Kerstmis in geleverd worden op het kantoor te Jutphaas. Op dit formulier gelieve men te vermelden, op welk van de vier genoemde adressen men het abonnement in ontvangst wil nemen. TE KOOT» GEVRAAGD: E n Vlag. A«ent van dit Blad J. DE BRUIN. Advertentie-Bureau Bergambacht Hel Nederlandsche Beheersinstituut maakt hiermede bekend, dat de Vertegenwoordi gingen Utrecht-Centrum en Utrecht-West vanaf 1 Januari 1947 worden samengevoegd tot de Vertegenwoordigingen Utrecht. Correspondentieadres: Maliebaan 74, Utrecht De Afdeelingen zullen gevestigd zijn: Secretariaat en Juridische Zaken: Maliebaan 74. Teletoon 10309 17354. Vreemd Beheer: (Beheerders, Bestuurders. Bewindvoerders) Maliebaan 41, Telef. 17585 Eigen Beheer: Maliebaan 74, Tel. 10309—17354 Roerende Goederen: Maliebaan 41, Tel. 21171 De kantoren zijn voor het publiek geopend op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 9 tot 11 uur In „Personeelbetrekkinggids" 2 x p. wk. veel betrekk. uit heel Ned, (Buttenl., Part.. Rijk. Gem.) 5 nrs. f 2.-, p. mnd. f 3 50 p. 3 mnd f 9.- Zendt poetw. AJg Dlenstbur. Keizeragr 653, Amsterdam. Polsbroekerdamsche IJsclub Vrijdag 20 December: NATIONALE HARDRIJDERIJ op de korte baan Bij genoegzame deelname prijzen 100.—, 60.— 30.— en 10.—. Inleggeld 2.50. Aanvang 2 uur. Aangifte bij Café van Vliet (Dam), Telef. 229 Polsbroek. Maandag 23 December: JUBILEUM-WEDSTRIJD voor leden - ESTAFETTE WEDSTRIJD Prijzen 30—, 25—, 20—, 10—, 7.50, 5— en 2.50 Inleggeld 1.Aanvang 1.30 uur. Opluistering met muziek, 2e Kerstdag: NATIONALE SCHOONHARDRIJDERIJ voor Heeren om turven. Prijzen 40—, 30—, 20— en 10—, Inleggeld 2.50. Aanvang 1.30 uur. Het Bestuur van 35 Dac. t.m. 1 Januari ONZE ZAAK IS OEDURENDE DEZE TIJD IJsclub „Ooor Eendracht Vooruit" fa Loxmond IJs en weder dienende wordt Donderdag 19 Dec. nam. 3 uur bij genoegzame deelname een Hardschoonrijderij op schaatsen voor paren gehouden Inlevgeld f2per paar IJsclub „De Nlouwa Vogilenzang" to Lopik Donderdag 19 December: SCHOONHARDRIJDEN VOOR PAREN OM TURVEN Prjjzen 40—, 20—, 20—, 5—, Inleggeld 2— p. p. Zaterdag 21 December: SCHOONHARDRIJDEN VOOR HEEREN OM TURVEN Prijzen 25—, 15 10—, 5.— Inleggeld 1.50 Beide wedstrijden vangen aan om 2 uur. Beslist opgeven tot half 2, i^Dinsdag, Donderdag en Zaterdag verlichte baan Ook gelegenheid zich telef. op te geven onder nr. 272 K 3475. Het Bestuur VOOR DE KOMENDE FEESTDAGEN t hakken wij weer de bekende kwaliteit Kersfbroodon j Kerstkransen Appelbollen j Kerstkransjes enz. Verzoeke tijdig boter, suiker en rozijnen ln te leveren. P.v.d.Dool^Zoncn,rer',(imb9chl Het bestuur van de IJsclub „Eendracht Maakt Macht" te Ouderkerk aan de IJssel, maakt bekend, DAT OPGAVE ALS UD TEGEN HET GEWONE TARIEF VAN 1.50 NOG WORDT AANGENOMEN TOT EN MET 21 DEZER, DAARNA DUBBEL TARIEF. IJsclub „De Telegraaf' Cf» weder dienende en bij genoegzame deelname) Donderdag 19 Dec. a.s. ▼oor mannen op de korte baan. Prijzenf 50, f 35, f 10 en f 5. Inleggeld f 1.— Entrée v. niet-leden f 0.40, Vrijdag 30 Dec. a.s. op de korte baan voor leden. Prijzen s f 25, f 15, f 10 en f 5 Entrée voor niet-leden f 0.40. Dinsdag 34 Dec. a.a. /voor mannen op de korte baan. Prijzen t f 250. f ÏOO, f 50 en f 35. Inleggeld f 2.50. Entrée v. niet-leden f 0.60. Deze wedstrijd wordt opgeluisterd met muziek Voor alle wedstrijden aan gifte op de baan 1 uur. Aanvang 1.30 uur. Telefoon 43 of 49. HET BESTUUR. Bevroren Waterleidingen worden Electrlsch ondooit door Tel. 390, tchoonhovn. Haven 7é HEEREN! Met de Feestdagen een foed verzorgd niter iyk T Dan naar Kapsalon B. E D E L I N G, TE KOOP AANGEBODEN: Een Emmerkachel met Püp. in prima staat, ea ook ln gedeelten. Te bevra* gen: Agent van dit Blad J, DE BRUIN. 'Advertentie-Bu reau, Hoofdstraat. Btrgi bacht. Taid. 1 iatraat Bergam*

Schoonhovensche Courant | 1946 | | pagina 2