NACHTELIJKE FORTUINBOUW t jflEÜWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovensche Courant WOENSDAG W SEI'iLMHER 1 tor WAT ZEOT DE BILT? Tamelijk veel bewolking met slechts hier en dear enige regen Weinig veran dering van temperatuur. Afnemende wind. MAANSTAND: Afnemende Maan 10 September: Op onder.' 17 27 (T 11 September Op 0 47. onder 18.00 12 September: Op 2.13, onder 18.40 13 September Nieuwe Maan ders ..gehaald" zou worden. Dit laatste was nog een beetje duister en daarom wat op de uitspraak in deze zaak het fiat executie ge weigerd. Eegdeman verklaarde nogmaals, dat wat de collobo-atie betrof, hij onder pressie had gehandeld. Andere garagehouders moes ten het ook doen Ook hij had dus onder pressie gehandeld. Niet echter van zijn vrouw of schuldeisers, maar van de Duitsers Een vroegere kantoorbediende bij het HKP te Rotterdam, die ais getuige verscheen, wist zich nog te herinneren, dat het bedrijf van Eegdeman eenvoudig gevorderd was voor het repareren Van Duitse auto's. De weigering van het fiat executie op de eerste uitspraak in deze zaak, bleek achteraf zijn nut te hebben. Het beheersinstituut kwam zeer onbeslagen ten ijs en bleek niet te weten, waar een groot deel van de be heerde goederen was gebleven ter waarde van een f 3000 Mr. van Bronkhorst vond het nu genoog en besteedde een groot deel van de middag om dit aan de vertegenwoordiger van leze instantie duidelijk te maken. Er moet een einde komen aan deze slordige han delingen. Ik zal niet schromen de allerhoogs te 'nstanties hierin te betrekken. Ik neem gem genoegen met de verklaring: De goede ren zijn er niet meer Het is meer dan schan de. Ik zal een ondérzoek laten instellen. Als wij iets verbeurd verklaren mag het geen slug in de lucht zijn". Het beheersinstituut kreeg echter nog ge legenheid de goederen op te sporen. Een grote mond Internering tot 7 Augustus van dit jaar. ontzetting uit de beide kiesrechten en het recht om openbare ambten te bekleden en 'n verbeurdverklaring van f 8000 en van het Jachtgeweer was door het Tribunaal voor de graanhandelaar Arie Pieter Schouten geadvi seerd. die onder meer als landwachter huis zoekingen had verricht en enkele burgera van zijn woonplaats Bergambacht met bedrei gingen in doodsangst heeft doen leven. De fiateur vond echter de geadviseerde straf te laag en weigerde het fiat executie, terwijl besch. op 7 Augustus niet vrij kwam. De ver dediger mr. J. Smit schetste zijn cliënt als iemand met een grote mond, maar een klein hartje, die wel blafte, maar niet beet. Met 't oog 9$ diens gezondheidstoestand, verzocht hij het Tribunaal onmiddellijke invrijheid stelling, Dit werd geweigerd. Uitspraak over 14 dagen. PLAATSELIJK NIEUWS. Metaalbewerkers vergaderen. Alblaaaerdam. In het „S. v. K -huis" werd •en vergadering gehouden van de afdeling Kinderdijk der A. N. M Bond. in samenwer king met de afdeling Nieuw-Lekkerland en Oud-Al bias. De avond werd geopend door de voorzitter de heer J. Lagendijk. Spreker was de dis trictsbestuurder de heer P. Bomas uit Dor drecht, die sprak over het onderwerp „Het nieuwe C.A.ONa afloop werden vragen ge steld. De vergadering was druk bezocht. Jeugdeentrale Nederlands Herv. Kerk. 'Alblaaaerdam. Op 10 September zal een tvond worden gehouden voor alle verenigin gen en op 11 September voor knapenvereni- gingen en de jeugdeentrale. Het programma voor de avond van 10 September vermeldt n bijbel inleiding; het lekenspel „In 's levens strijdperk", met medewerking van het kerk koor en voordrachten van de Zondagsschool. De tweede avond zullen lichtbeelden worden vertoond „Naar de Russische sneeuwvelden", met verklaring van de heer J. Verhoef. Ook zingt het bekende kwartet De KV en de jeugdgroepen zorgen voor de nodige afwisse ling. t Herdenkingsfeesten. Door de buurtvereniging Kinderdijk zijn Vrijdag 8 en Zaterdag 6 September herdenkingsfeesten ge organiseerd, in verband met de verjaardag van de Koningin. De feesten werden geopend door de voorzitter de heer C. 't Hoen, die dank bracht aan allen die tot het slagen van deze hadden bijgedragen. Hierna hadden volksspelen plaats, opgeluis terd door muziek van „Excelsior" onder lei ding van de heer W. Stout. Er werd poppen kast vertoond door Corrte Hardam en Jan Har dam. Zaterdagmiddag hield men kinderspelen en *s avonds volksspelen „Excelsior", nu onder leiding van haar directeur de heer A. van der Linden bracht een nationaal programma ten gehore en het mannekoor „Kunst na Arbeid" zong enkele mooie liederen. Tot slot werd 'n filmvoorstelling gegeven De vlaggetjes-actie voor de jongens over zee. bracht een respectabel bedrag op. Kin derdijk heeft de verjaardag van onze Lands vrouwe op gepaste wijze gevierd. Benschop. Schoolreisje. De kinde ren van de hoogste klassen van de Bijzonde re Lagere School „Eben-Haëzer'maakten 'n schoolreisje naar Amsterdam en omgeving Eerst ging de tocht naar Schiphol, waar men de nieuwste typen vliegtuigen in ogenschouw nam. In Amsterdam stopte men voor het Pa leis op de Dam. Natuurlijk werd ook het IJ met een bezoek vereerd. Na een bezoek aan het huis van Michiel de Ruijter en Artis met Aquarium, werd de tocht voortgezet naar de speeltuin Oud-Valkeveen De kinderen geno ten hier volop van spelletjes, motorbootjsva- ren en pootje baden in het IJsselmeer Om 7 uur ging men door het mooie Gooi na»r huis De collecte voor „Sonnevanck", brseht ln deze gemeente 1 102.05 op. Berkenwoude. De muziekvereniging DHTSG de zangvereniging „Vriendschap" en het kin derkoor gaven Zaterdag jj. een concert in de muziektent van het dorp. Nadat het programma was afgewerkt, werd ln het café van de heer Berkouwer een bal avond gegeven. Zowel het concert als het bal waren gezel lig. Het einde van het bal wa6 evenwel min der aangenaam. Toen de heer J. de Jong uit de Achter broek huiswaarts wilde gaan, bleek hem dat Stijn fiets was gestolen Direct deed hij hier van aangifte bij de politie. Reeds Zondag werd vermoed wie de dader was Maandag hij gehoord en een bekentenis volgde Het was een zekere van Ee, uit Utrecht. Hij «al ter beschikking van de justitie worden ge- Glessea-NIeuwkerk. Voor de Noodwet Ou derdomsvoorziening hebben zich in deze ge meente aangemeld 45 personen, voor Peurs.-.m 10 en voor Schelluinen 18. Dat men er hier naar atreeft goede var kens te fokken, is deze week wel gebleken. De landbouwer T. de Jong behaalde n.l. op de tentoonstelling der Hollandse Maatschappij van Landbouw te 's Gravénhage, een eerste prijs met een drachtige fokzeug. Zaterdag speelde PVV 1 tegen Woudri- chem I om de bevrijdingsbeker. Het aantal toeschouwers was groot Hoewel PVV alle zeilen bijzette, moest zij ln Woudrichem met 3-2 gewonnen geven. Het was C. de Jong, die PVV na 20 minuten spelen met een mooi doelpunt de leiding gal. Enige minuten later maakte Woudrichem ge lijk. 1-1. Tien minuten voor de rust trok C. de Jong er vandoor en wist de keeper te ver schalken. Hij schoot de bal keihard in het net. Na de thee was PVV enigszins overspeeld en door een blunder van de keeper was de stand spoedig 2-2. Toen er nog 15 minuten te spe len was, had PVV pech, want Jo Hoogenboe- zem maakte een fout. door de bal kalm te willen grijpen. De voorhoede van Woudrichem profiteerde ervan en jaagde de bal in het net. Rien Hoogenboezem kreeg even later nog een mooie kans toen hij vrij voor het doel stond, maar hij schoot van circa 2 meter voor het doei de bal zeer hoog over. Toen kwam het einde. PVV heeft weer eens laten zien, dat zij tot goed voetbalspel in staat is. Na afloop overhandigde de voorzitter van Stedoco de prijzen aan Woudrichem en PVV, waarmede het tournpoi was afgelopen. 's Middags speeldè PVV 2 tegen Vuren 2. De gasten konden voldaan huiswaarts gaan. daar het tweede elftal met 5-0 klop van hen kreeg Vermeld zij nog, dat vóór de aanvang een minuut stilte in acht werd genemen, in ver band met het overlijden van het medelid Dick Zwanenburg. Toen mej. B. na gedane arbeid zich eens heerlijk door een bad wilde verfrissen, had zij het ongeluk in een stuk glas té trappen. Er moest geneeskundige hulp worden in-gé- roepen. Ze zal .enkqle dagen rust moéten ne men. Groot-Ammers. Onder grote belangstelling en prachtig zomerweer had Zaterdagavond de openlucht-uitvoering plaats van de gym nastiek vereniging WIK, met medewerking van de gymnastiekvereniging ASV te Am- merstol en DOS te Schoonhoven. Het geheel stond onder leiding van de heer De Jong te Lekkerkerk. Om 6.30 uur werd de avond door de voorzitter geopend met een hartelijk dank woord. Toen het programma voor ongeveer de helft was afgewerkt, werden 2 fraaie bloe menmanden aangeboden en wel één voor de tegenwoordige leider en één vóór de vroege re leider, de heer E. van Meerkerk. De laat ste sprak vóór de microfoon een aanmoedi gingswoord tot de turners en turnsters voor het komende seizoen. Het gehelë programma oogste veel bijval en vooral de oefeningen in gekleurd licht. De medewerking van DOS en ASV wefd gewaardeerd. Hun turnspel stond technisch hoger, dan dat van WIK, die slechts l>/»j»ar oefening achter de rug heeft. Het neemt ech ter niet weg, dat ook het werk van WIK be ter was dan verleden jaar. De organisatie was in goede handen. Het programma werd zonder onderbreking afge werkt. Voor de geluidsinstallatie had de heer De Kreij uit Ottoland zorg gedragen en de EHBO die de gehele avond in het verenigingsgebouw wacht hield, behoefde gelukkig geen dienst te doen. Postduivenvereniging ,,t>e Gevleugelde Bode", te Streefkerk. Groot-Ammers. Uitslag wedvlucht St. Chat. Wavre (België) Dyiveó los 12.30 uur. Afstand 07 km. 1 13 24 M. Meerkerk; 2 J. vah der Graaf; 3 10 11 K. de Bruin; 4 20 F Stout; 8 14 J. Streef; 6 A. Eikelenboom; 7 8 B Burggraaf; 12 16 P van Wijnen;17 L Broere; 18 G. Bell; 19 J. den Ouden; 21 A. Simons; 22 C. de Rooy, 23 D. van der Hee; 25 A Burggraaf. Aankomst le duif 1.40.56, laatste duif IJ» 16 uur. Hoog Blokland. Bij de wening van W. L- ontstond Vrijdag in een hoep riet brand, waarbjj de motorbrandspuit te pas moest kó men. Hoornaar. Zaterdagavond zullen de gem. zangvereniging „Vol Moed' en de muziek vereniging „Euphonia" uit Meerkerk op het dorp een concert geven. Er wordt een natio naal programma ten gehore gebracht. Hier heeft zich een geval van paraty- phus voorgedaan. De patiënt is naar het zie kenhuis te Utrecht gebracht. De toestand is redelijk wel. Hoornaar. Voetbal van Zaterdag. Stedoco I Aalst I 8-1; Stedoco 2Zuilichëm 2 1-3. De laatste wedstrijd in het toumooi Om dè Stedoco bevrijdings-beker had Zaterdag plaats tussen Woudrichem I en Giessen Nieuwkerk 1. Woudrichem won met 3-2. De prijzen zijn als volgt: 1 Woudrichem en eigen beker; 2 Glessen- Nieuwkerk, lauwertak; 3 Stedoco Hoornaar, tak, 4 .Groot-Ammers, medaille. Jaarsveld. De collecte in de Herv. Kerk op Zondag 7 September voor de Geref. Zendings- bond bracht f 184.op. Krimpen aan de Lek. Bij de héér W. Breé- dijk werden in de nacht van Zondag op Maan dag twee schapen uit de weide ontvreemd. De postduivenvereniging „De Reisduif" hield dit jaar, haar tweede vlucht van de laat ste africhting, van Chatelijn Wavre. Afstand 92 km. Los 9.30 uur. Eerste duif 10 48 uur. Laatste duif 10.50 uur. De uitslag was. 1 32 M de Hon. 2 7 17 P. de Jong. 3 19 De Hoop; 4 J. W, Mos; 5 24 Westbroek; 8 S3 G Stout 8 22 B Verkalk. 9 23 30 K. Kooy- man. 11 15 J. A. Schippers, 12 L. van Wijnen; 13 21 27 28 J. Romijn. 14 W den Otter; 18 L. O. van der linden; 18 H. Nobel; 20 W Gouwens, 20 W Graafland; 80 p. Neef, 31 C. van der Linden en Zoon Vrijdagavond inkorven voor Vilvoorden. Krimpen aaa de IJ taal. De personeelsvere niging vsn de N V. Van der Giessens Werk- tuigénfabriek maakte met de directeurjn. vrouwen en verloofden een vacantierels nAr de Hoge Veluwe. 's Morgens 7 uur vertrok men uit de gemeente en ging het langs de Hollandse IJssel. via Gouda nair Utrecht, waar in het hotel „De Hommel koffie met gebak werd genuttigd. Toen ging de reis over Bunnik en Zeist naar Eist. Na gebruik van 'n consumptie ging men naar Leersum, waar 'n wandeling door de bossen werd gemaakt. In Veenendaal werd een heeriyke lunch aangeboden. Nu ging de tocht naar Ede. Ot- terlo en naar het nationale park „Hoge Ve luwe". Nu werd Apeldoorn aangedaan en de speeltuin Prins Bernard Dal bezocht. Zowel oud als jong genoot van de vele attracties en het was voor de leiding een hele moeite om de reisgenoten te bewegen weer in te stap pen. Nu ging het in de richting Arnhem. On derweg werd nog gestopt bij de Woeste Hoé ve, weer in de oorlog 117 vaderlanders op wrede wijze zUn vermoord. Over Arnhem ging men nu in de richting Oosterbeek. In het ca fé-restaurant de Schelmsche Brug werd het diner gebruikt. Na het diner richtte de voor zitter, de heer A. Rolloos woorden van dank tot de directie. Ook de heer D P. de Bruijn sprak een woord. Het was inmiddels half tien en de terugtocht werd aanvaard. Via Seher- penzeel, Woudenberg kwam men bij de py- ramide van Austerlitz. Tot grote teleurstel ling was op het late uur daar geen leven meer te bekennen, evenals in het „Kalfje". Bij aankomst in „De kleine Betuwe" in Haas trecht was het een hele drukte. Van hier werd de laatste etappe aanvaard en omstreeks half eon kwam het gezelschap in Krimpen a. d. ÏJssél aan. Allen gingen voldaan en dank baar naar huis. In verband met haar 25-jarig bestaan, werd door het bestuur van de toneelvereni ging „Morgenrood" aan de leden een auto tocht aangeboden, welke op Woensdag 3 Sep tember plaeti vond. 's Morgens om 7 uur ver trok men vanaf hét verenigingsgebouw via Gouda en Utrecht naar Apeldoorn en omge ving. Bij het Prins Bernard Dal stapte men uit en bracht er enige gezellige uren door. 's Avonds bood men in het ,,N.V.-Huis" te Utrecht een diner aan dat zeer werd gewaar deerd. Ongeveer half tien twain „Morgen rood" voldaan weer in Knmffgn aan dé IJs sel aan. Op hét gemeentelijk speeltuinterrein aan de Weteringsingel zal Zaterdag 13 September om zeven uur éen uitwisselings concert wor den gegeven, door de arbeiders muziekvereni ging „Voorne en Putten". De postduivenvereniging „De Snelpost hield Zaterdag 6 September een wedvlucht vanuit St. Kath Wavre in België. Afstand 95 km. De uitslag is als velgt: 1 13 H van Houselt; 2 H. de Kwant, 3 4 G. Joling 5 19 32 34 35 G de Pee; 6 F. Burger; 7 22 J van dar Ham. 8 16 29 C Spek. 9 15 21 24 25 33 J Moufik 10 A van Herk. 11 17 81 H. Öpachoor, 12 J. Neef. 14 J Konings; 18 S. van Rijswijk; 20 23 Jac. Vyyk; 26 S den Ouden; 27 28 M Rolloos, 36 W. Stam De pestduivenver. „De Snelpost" hield ook een wedvlucht vanuit Nayon, afstand 285 km. 1 4 17 22 G de Pee; 2 20 P. G Geleedta; 3 J. Mourik; 6 8 P. Boender. 6 11 13 15 23 K. Jansen; 7 12 L. van Rijswijk; 0 19 H. v. Hous- selt; 10 14 J Vuyk; 18 H de Kwant; 18 J. van der Ham; 21 A. Rademaker. DCV I speelde Zondag 7 September een vriendschappelijke wedstrijd tegen CVV I, welke door DCV werd gewonnen met 6-0. DCV 2 wist te winnen van CVV 3 met 1-0. Lexmond. Lekvogels. De Lekvogels openen Zondag de eompetitie met een thuis wedstrijd tegen Wijk bij Duurstede, een oude bekende uit de competitie 1945-'46. De Lek vogels-junioren zijn nóg niet inge deeld. zodat voor hen nog geen wedstrijd is uitgeschreven. Lekkerkerk. Onder begunstiging van mooi weer gaf Zaterdagavond het dameskoor ..In ter Noo" een goed geslaagd concert in de tuin van „Het Bonte Paard" met medewerking van het kinderkoor en het mannenkoor „zar.glust". Het geheel stond onder leiding van de heer P. Kroon Er wa* voel belang stelling Voetbaluitslagen. Vriendschappelijk: Progress II Retterdam—L.F.C. II 2—6 Profros III—LF.C. Ill 34 De wandelsportvereniging „Door Oefe ning verkregen" ném Zondag deel aan de jubilèujn wandeltochten van de Bussumse politjé-sportvereniging te Bussum Alle 27 leden volbrachten de tocht en ontvingen een hefinneringsmedaille, terwijl de juniorèn ln hun afdeling de tweede prijs verwierven. De eerste prijs werd niet toegekend, zodat onze junioren dé fcéstê waren De vereniging ,.De Postduif" hield Zon dag een wedvlucht vanuit St Kathelijn Wa ver (België) afstand 93 k m. Lostijd 9.30 uur. Aankomst van eerste duif: 10.49.06 uyr van laatste duif 10. 55 29 uur. Snelheid eerste duif 1167.04 meter per minuut 1 10 en 29 M Mudde; 2 26 27 en 31 Cor Mud- Ie, 3 15 en 33 J. J. Broer; 4 en 37 M Hoogen boezem. 5 11 én 20 P. Verhef: 6 9 13 24 en 30 P. Slingerland: 7 J. de Jager: 8 14 en 36 A. de Jong; 12 Hofwegen: 16 «n 35 T. Roest; 17 A van Boudeatein: 18 21 en 25 Kee« Mudde; 19 C Stoppelenburg; 22 en 23 Eikelenboom en Bravenboer. 28 J. Graafland: 32 P H Roé; 34 R. Burggraaf. Over. duif Abr. Van Risp. De buurtvereniging „Kerkweg" herdacht Zaterdagmiddag de verjaardag vén H M de Koningin, met een kinderfeest in de Polder straat Begunstigd door mooi weer. werden verschillende wedstrijden gehouden en de kinderen onthaald. Een jazx-band verleende medewerking. Meerkerk. De verjaringsgaven en de bijdra gen voor het Verwarmingsfonds der Ned H Kerk bedragen gezamenlijk f 2258.42, Ootelgeaing ten bekeeve no hef ■itbreidtngs- plan. Moordrecht. Het College van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw te s- Gravenhage zal in het kader van hat Bouw plan 1947, dat de nieuwbouw bij het weeshuis alhier omvat, namens de gemeente Moordrecht Gver te gaan tot onteigening van de percelen, kadastraal bekend onder sectie C no. 1583 en C no. 1303 Genoemde percelen staan in de weg. Sport. De voetbalvereniging Moor drecht speelde een vriendschappelijke oefen wedstrijd tegen de derde klasser „The Rising Hope" uit Rotterdam Moordrecht wist na een prettige wedstrijd met 5-4 te winnen. Nieuw Lekkerlaad. Dé collecte voor de aan- schaififtg van handdynamo's ten behoeve van de militairen uit de gemeente, die In Indie zijn, heeft f 31o opgebracht. Koeiensterfte Noordeloss. De veehouder* W B: T J. B en C B. verleren allen een koe deer de dood. Noordeloos. Een Ingezetene had zonder ver gunning van de Fruitcentrale 'n boomgaard aangelegd en werd door de Tuchtrechter be boet met f 50: benevens een waarborgsom, die hy alleen zal terugontvangen als hem door de fruitcentrale nog een vergunning wordt ver leend. Voetbaluitslagen van Zaterdag NFC I—Brakel I 5-2. NFC 2—Brakel 2 1-3. De Meerkerkse damclub heeft wedstrij den gehouden om het clubkampioénschap. On ze dorpsgenoot F. Muilwijk werd kampioen. Zijn broer W. werd nummer twee. Ouderkerk ad. IJssel. Polderschouw Bij de door het bestuur van de Polder: Krom me Geer en Zijde gehouden najaarsschouw over de wateringen en vlieten van de Tien- deweg werden bij verschillende ingelanden te samen 18 overtredingen van de Polderkeur geconstateerd waarvan proces-verbaal werd opgemaakt Reeuwtyk. Schooldiploma zwem men. In het zwembad Elfhoeven" werd om het schooldiploma gezwommen. Dank zij de mooie zomer en de goede lessen van de bad meester. kon voor de tweede maal in dit aal teen het diploma-zwemmèn plaats vinden. De eerste keer waren er zes candidaten voor di ploma A en 12 voor B. Nu waren het er res pectievelijk 42 en 30, terwijl voor de eerste maal 3 candidaten voor het diploma C zich hadden aangemeld. Als bijzonderheid merken we nog opr. dat de jongste zwemmer de vijfjarige Tonny van Leeuwen was, die in 5 Weken voor diploma A was afgericht. Bij het bekendmaken van de uitslagen moest slechts één candidaat en wel voor het zwarè diploma C worden afgewezen. Schoonrewoerd. We vernemen dat de rund- veelokdag definitief zal doorgaan. Het aan tal inzendingen is minder dan vorig jaar als gevolg van de droogte waardoor vele runde ren zodanig zijn teruggeslagen in hun Vlees dat zij minder geschikt zijn om ten toon te worden gesteld. Sliedraoht. Het plaatselijk Niwin-comité heeft een belangrijke uitbreiding ondergaan De navolgende dames en heren hebben zit ting: G. A van Heteren secretaris: D. van Noord: G. van der Zouwen; D L. Bienefelt; K Borsje; Mevr Roskam-Stam; Mevr. Mijn- ster-van den Berg. G den Dikken. M A. Timmermans: H de Boer. P. Hansum. H. Batenburg; P Kriekaard; Mevr. Overduin; Mevr. van Rees-Maat; P. A. de Rooi; Mej. M van Delft; Mevr. Prins-van Haaften; Th. Prins; A van der Vlies; C. Kros; C. Teeuw; J Beenhakker, Mej. R. Boer, zuster C C. Hollaman; J M. Visser; Mevr Zwiecs-Ring- nalda G. Netten; Mej. A P. Volker. H. Dodenwaarcj: C. P. Hansum; A. Vermeulen; J v„ Ballegooijen: A Koning; Mevr v. Wijngaarden-IJzermanG. Dekker. H Hak- kenes; Mevr Kraqieveld. Mevr. Lariby; H. dén Ouden; Mej. Schórtemeijerterwijl Ds Roth ook is aangezocht om zitting te nemen. Sliedreeht. De N V. Adr. Volkers Mij tot 't uitvoeren van openbare werken, was met f 27000 laagste inschrijfster voor het uitvoe ren van paggerwerk in de Berghaven te Hoek van Holland en met f 18.006 laagste inschrijf ster voor de baggerwerken in de mond van de haven te Maassluis, behorende tot de wer ken aan de Rotterdamse Waterweg geduren de 1947. GEMEENTERADEN. JAARWEDDEN EN WOONRUIMTE WET. OTTOLAND. Bij de hier gehouden raads vergadering onder leiding van burgemeester R. D. C. M v. Slype, waren élle leden aan wezig. Na opening met de le2ing van het ge bedsformulier werd door loting voor de hoof delijke oproeping aangewezen de heer B. Mourik De notulen van de vorige vergade ring werden onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelde mede. dat van de Ho ge Rand van Adel het nieuwe gemeentewa pen was ontvangen en dat van Gedeputeer de Staten de goedkeuring was binnengeko men van de wijziging der begroting over '47. waarin is opgenomen de kosten van het bou wen ener garage, vóór het brandblusrtiateri- aal. Ook was een rapport ontvangen van de hoofdinspecteur van het brandwezen met toe lichting omtrent deze aangelegenheid. Over de brug bij Kooiman en de verkoop van de gezamenlijke weegbrug had de voorzitter nog niets vernomen. Ingekomen waren een adres van de Neder landse Vereniging van Brandweercomman danten om een subsidie van f 25 Ook de Zuid Hollandse Brandweerbond had om f 6 subsidie gevraagd. Na uitvoerige bespreking werd besloten niet tot subsidie over te gaan. Een adres van de gemeente Sliedreeht ever rattenbestrijding werd voor teemnisgeving aangenomen. Op een verzoék van het ge meentebestuur van Resteren om instemming te betuigen met een door die gemeente aan de regering gericht adres, inzake richtlijnen betreffende de jaarwedden voor gemeente ambtenaren. en de personeelsvoorziening, werd met algemene stemmen verworpen. Met algemene stemmen werd besloten om de jaarwedden plus toeslag en overbrugglngs- gelden om te zetten in een vaste jaarwedde, met een korting van 5 proeent voor onge- huwden en diplomatoelage. Een vacantietoeslag van f 30 werd met. al gemene stemmen geweigerd Men besloot om aan Maatschappelijk hulpbetoon, met de ge meente Goudriaan samen, f 10 per jaar toe te kennen. Vervolgens werd door B. en W. de reke ning der gemeente over het dienstjaar 1946 aangeboden die voor de gewone dienst aan ontvangsten f 29380 84 bedroeg en aan uitga ven f 20441 04. Nadelig saldo dus f 60.20. Kapltaaldienst, aan ontvangsten f 9940.53, aan uitgaven f 10688.—, nadelig saldo dus f 747.60. Als leden der commissie van onderzoek de zer rekening wees men aan de heren A. Muilwijk. G. J GUs en B. Mourik. Ais commissieleden ter uitvoering van de op 1 September J.l. in werking getreden woonruimtewet 1947 werden benoemd de he ren A. de Kreij. J Verburg, A. H van Hou- welingen. A. Muilwijk en G. J. van GUs. En kele wijzigingen van de begrotingen voor '46 en 1947 werden na toelichting door de voor zitter met algemene stemmen goedgekeurd. Bij de rondvraag stelde de heer G. J. van Gils de vraag of er geen mogelijkheid be staat om de straatverlichting uit te breiden, waartoe reeds vroeger is besloten De voor zitter beloofde zich in verbinding te stellen met het Electrlciteitsbedrijf te Dordrecht. Wethouder Hakkesteeg zegt, e«n klacht te hebben ontvangen ever het gebruik van het Verenigingsgebouw, dat na afloop van repe tities en bijeenkomsten niet behoorlijk wordt gesleten Het zgl worden onderzocht. Hij wijst eok op de tijdens de bezetting geplaat ste verkeersborden d'« ondoelmatig de rich ting aangeven. Besloten werd deze borden te verwijderen, a Tenslotte deelt hij mede, dat de nieuw ge maakte afrastering langs de Graafstroóm volgens ooggetuigen is vernield. De voorzit ter zal hiervan de politie in kennis stellen. Tenslotte vestigt de heer Hakkesteegt de aandacht op een gevaarlyke leuning van de brug bij C. Bons, waarover B. en W. een schrijven zullen richten aan de voorzitter van het Waterschap de Nederwaar^. Hiermede werd de vergadering gesloten. aan de heer F. Vermaat uit de gemeentekas en bet daartoe aanvragen van een voorschot tot een gelijk bedrag uit 'a Rijks kaa. had oog al wat voeten in de aar de. Er werd op gewezen, dat alvorens dit huis kan worden gebouwd, een, naar de mening van enige raadsleden, goed bewoonbaar huis moet worden afgebroken. Men was van me ning. dat in Stolwijk nog wel een tiental ou dere huizen zijn, die voor afbraak ii. aanmer king komen. De voorzitter deelde mede, dat de financlëring8regeiing deze gang van za ken niet verbiedt en dat bovendien dit plan door de Rijksinstanties is goedgekeurd. Be- bloten werd het gevraagde bedrag te verstrek ken, maar de inspecteur van de Volkshuis vesting te Leiden er op te wijzen, dat voor de bouw van deze nieuwe woning, afbraak van een oude noodzakelijk is Een voorstel van B. en W. tot toekenning van een gratifi catie aan het gemeentepersdneel groot 2 pet. van hun bruto salaris, werd aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B en W. besloot de raad over te gaan tot eiectrificatie van het klokluiden. Volgens prijsopgave van de firma Van Kerkhof te Aarle-Rixtel, zullen de kosten pl m. f 1100 bedragen. In geheime zitting werd een voorstel van B. en W. tot aankoop van diverse percelen grond, ten be hoeve van de voorgenomen bouw van arbei ders- en middenstandswoningen. besproken. Men besloo#tot aankoop van vier percelen grond van takberen J. Soet. mej. J. M de Vreugt, A. Speksnijder en H. E. van Deets, voor een totaal bedrag van f 20279 KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. LOPIK. Donderdagmiddag 2 uur huwslUk* inzegening. GEREF. KERK Beroepen te Lekkerkerk ds. S. Vwburfc van Pérnis. CHR. GEREF. KERK. MEERKERK. Donderdag 11 September uur n.m ds. P. de Groot. EVANGELISATIE. OUDERKERK a d. IJSSEL. Zaal Harmonie Donderdag 7 uur n.m. ds. Zijdervèld va» Zwijndrecht. SCHOONHOVEN. RODE KRUIS DEMONSTRATIES. Er zal een ernstig ongeluk gebeuren a.S. Zaterdag om 3 uur, buiten de Veerpoort. Gn» 5 uur hoopt men gereed te zijn met het ver lenen der eerste hulp. Het betreft hier geen werkelijk ongeluk, maar slechts een Rode Kruis-demonstratie Ongeveer 100 Rode Kruis vrijwilligers uit Schoonhoven, Gouda en Bo degraver) zullen hun medewerking verlenen, en doktoren uit de gehele omtrek zijn aan wezig. Zelfs de overheid zal van haar be langstelling blijk geven en een toelichting zal niet ontbreken Iedereen krijgt ruimschoots de gelegenheid om het ongeluk te zien en hetgeen men dan doet, wanneer een werke lijk ongeluk zou gebeuren. Ongelukken zijn altijd een onaangename verrassing, maar dit ongeluk houdt nog een aangename verrassing ia. MEER GEGADIGDEN VOOR HET ONDERWIJS. Onlangs is aanzienlijke verbetering geko men in de seliëring van het lager onder- wijs-personeel. Dit heeft plotselinge gevol gen gehad. Na een oproep om sollicitanten voor de betrekking van onderwijzer aan de Openbare Lagere School „Koningin Emma", meldden zich deze keer niet minder dan li gegadigden aan. Kortgeleden was et vrijwel geen belang stelling voor een dergelijke betrekking en gingen geschikte leerkrachten liever in par ticuliere betrekkingen. Door bovengenoemde salaris-verhoging is het Lager Onderwijs nu zelfs meer bevoorrecht dan het Vakschool- en kweekschool-onderwijs. RADIO REPORTAGE OVER ONZE STAD. Zelfs de meeit onversehillige Schoonhove- naar zal Maandagavond even gegrepen zijn, bij het aanhoren van de radio-reportage Da bekende klanken van het earrülon. maakten zij dan Schoonhoven tot wat het is? Of wa ren het de vertrouwde stemmen van stadge noten, die nu door de luidspreker klonken, die het eigenlijke van deze stad uitmaken? Was het misschien de treffende schildering van het stadsschoon, van de achteloos om kerk en raadhuis verspreide huizen met de vriendelijke rode deken? Welke dingen wa ren toch de oorzaak, dat alles aanstonds zo bekènd in de oren klonk? Is het wel in één van die afzonderlijke dingen te zoeken, of ie het 't geheel, dat zo bekend is en vertrouwde sfeer heeft? Alles wat verleden week op platen werd opgenomen, is niet uitgezonden. Daar wat het teveel voor. De reportage van het bezoek aan de weag en de Veerpoort ontbrak bijvoorbeeld en zo was er meer. Maar Schoonhoven met zijn vertrouwde rfeer heeft gesproken De woorden over het raadhuis, met de klokketoren op de achter grond, de historische toelichting van de ge meente-archivaris de heer Luguard, de in drukken van de zilverindustrie en de vak school. de orgelklanken uit de Grote Kerk en de toelichting van de koster, de zakelijke verklaringen in de Waarborg, het klonk alles vertrouwd in de oren. Schoonhoven, stad van zilversmeden en ou de klokken, stond er in de radio-gids. maar de vreemdeling zal uit de reportage verno men hebben, dat hier ook nog wel iets an* ders is dan dat. DENK EN ZET. Maandagavond werd in de zaal van P van Veen de wintercompetitie voor dammen ge opend met de volgende partijen. M. Viseer—M. Droog 1-1 J. Liedorp—V. W. Veer 0-C A. A DriesenA.Mesker 2-0 J. J. van der Horst—A. v. d. Leeden afgbr. GEVONDEN VOORWERPEN Een inlegvel, een pijp. een vulpen en 2 de len van een hengel. Inlichtingen hierover bij de politie. MARKTBERICHTEN. STOLWIJK. De raad kwam ln openbare zitting bijeen. Afwijzend werd beschikt over een verzoek van de Nederlandse Bond van Brandweercommandanten om een jaarlijkse bijdrage van f 25. Op voorstel van B. en W. werd de bestaande commissie van advies, voor de verdeling van woonruimte, belast met soortgelijke werkzaamheden, verbonden aan de uitvoering van de op 1 September in werking getreden Woonruimtewet 1947. Deze commissie zal worden uitgebreid met de he ren J. Anker en C. Huisman Het voorstel van B. en W. tot het verstrekken van een bedrag van f 3304 2e hypotheek voor de bouw van een nieuw woonhuis, ingevolge de financiëringsregeling woningbouw 1947 ROTTERDAM Veemarkt. 9Septem ber. Vee-aanvoer in totaal 2456 stuks, waar van 750 vette koeien en ossen. 838 gebruiks- vee. 231 graskalveren; 154 nuchtere kalveren, 252 biggen. 115 veulens, 257 paarden, 238 schapen en lammeren, 93 bokken en geiten en 28 varkens. De prijzen waren als volgt: kalfkoeien le srt. f 550, 2e srt. f 450, 8e srt. f 300. melk koeien le srt. f 550, 2e srt f 450. 3e srt. f300; varekoeien le srt. f 400, 2e srt f 325. 3e srt. f 250; Vaarzen le srt. f 400. 2e srt. t 300. 3e srt. f 200; pinken le srt. f 300 2e srt. f 200, 3e srt. f 150; graskalveren lè srt f 100. 2e srt. f 80, Se srt f 50; biggen le srt. f 25, 3e srt. f 18, Se srt. f 18. i NTEÜWSBLAP VOOR ZTTTD-HOLLAND EN TTTRECHT, Sch<K,nlioTtnMhe Courant WOENSDAG 10 SEPTEMBER IOC! PLAATSELIJK NIEUWS. Ameidc. De voetbalvereniging Amëïde I speelde Zaterdag een gastwedstrijd tegen An- del 1 die eindigde in gelijk spel 2-2. Ameide 2 speelde thuis tegen Koz. Boys 2 uit Wer kendam en verloor met 4-1. Amèide 3 speel de thuis tegen Koz. Boys 3 en verloor met 4-3. Ameide. De postduivenvereniging ..Dé Snelvluchthield Zaterdag een wedvlucht uit St. Kat. Waver De uitslag was als volgt: B Zweeren 1; C. Uittenbogaard 2 3 IJ: H. Boon 4 8 11 15 17, B. Versluis 5 9 29 F. Vei- heij 6 12 20; J. de Gans 7 16 24; T. van Gel- derén 10; B. de Gans 14; A Lakerveld 18 21; A. Tukker 19 22: G. Zwart 25. Wed van Bla- derèn 26; Jus de Gans 27; J. van Geldcren 28. G. Roodhorst 30; P. van der Wal 23 31. Aankomst eerste duif 2.02.08. Laatste duif 2.14.10. Amraerstol. Voetbal. USC uit Rotter dam kwam Zondag op bezoek bij ASV De uitslagen wéren ACV I—USC I 6-2: ASV 2— USC 2 0-3. Juniores: ASV b—USC b 4-0; ASV e— USC c 2-2. Zondag a.s. gaat de competitie weer be ginnen Het programma luidt Moordrecht I -ASV I; ASV 2—Lekkerkerk 3 «n ASV 3— Schoonhoven 4. Juniores (Zaterdag) ASV b— Schoonhoven b; Lekkerkerk a—ASV a Het eerste elftal heeft al direct éen zwa re opgave, daar Moordrecht tot een der sterkste elftallen wOrdt gerekend Het twee de elftal komt uit tegen Lekkerkerk 3, het geen een spannend partijtje belooft te wor den. Het derde elftel komt op eigen terrein uit tegen Schoonhoven 4. Tenslotte neemt ASV met 2 Junioren elftallen aan de com petitie deel. De moxiek op atap Berkenwoude. Leden met hun dames, vgn de muziekvereniging DHTSG maakten Woensdag j.l. een trip met twee buesen. Eerst werd deelgenomen aan het muziek concours te Polebroekerdam waar d« vereni ging voor de tweede maal dit l«»r beslag wist te leggen op een eerste prija. m de eers te afdolmg met 320 punten In de béste stemming reed men door naar Soesterberg. Mn voor de bekende Marsen Componist de beer J R van der Glas de mars „Souvenir de Berkenwoude" ten gehore te brengen Burgemeester Qautier en de heer W. C. Mo lenaar voorzitter der vereniging richtten daarbij het woord tot de heer ven der Glas. en dankte hem voor het Componeren van de nieuwe mars Bij monde van de voorzitter werd aan de heer Van der Glas nog een ueouvenir de Berkenwoudeaangeboden in, de vorm van «en bloemenmand Ditmaal niet gevuld met bloemen, ma^r met zuivelwaren Te middernacht keerde het gezelschap terug Berkenwoude. De hok van de geitenfokvar- entging ..De Werkmanskoe" behaalde gisteren op de tentoonstelling te 's-Gravenhage een 2e prija. Bij het «lootje springen, sprong Tounia vtn Brk in een «tuk glas Hij liep hierbij zo'n wond op dat enige E H B O-er» er aan te pas moestien komen om ham te verbinden Dr Leeuwénberg uit Ouderkerk ad IJssel die de wond onderzocht achtte overbrenging near een ziekenhuis te Gouda noodzakelijk Capelle «.d. IJaael. Chr Kleuter school. De Chr. Schoolvereniging aan de IJssoilaan. kwam in ledenvergadering bijeen onder leiding ven de voorzitter de heer H. ven Veen. Na de gebruikelijke opening deelde de voorzitter mode. dat de vereniging naar aan leiding van het in de vorige ledenvergade ring besprokene, door een ccmmisSie de mo gelijkheid had laten onderzoeken van de stichting ener Christelijke Kleuterschool. Tot de stichting der school werd besloten 110 Leerlingen zijn ingeséhrevén. Van de gemeen te Rotterdam is een subsidie van f 8200 in uitzicht gesteld. Onderwijzend personeol is benoemd en de beschikking over drie hulplo kalen is verkregen Het ontwerpen van een plan voor de bouw van een nieuwe aehool, kan wegens hoge koste» niet toegestaan Wor den Jubileum. Mej. J. J G. Blok. onder wijzeres aan de openbare school ln Keten, herdacht 1 September het f«d|. dat zij voor 4» jee* in dienst vta het onderwijs Ja deze gemeente trad. Inbraak Giemendam. Bij de koopman J. Trapman, verschafte men zich door het «i&enbreken van oen élot, toegang tot de schuur, waaruit ean nieuwe fiets ontvreemd word. Van de dadtr(s) heeft men nog geen spoor kunnen ▼inden Onder leiding van D® Stelwagen, werd ln de school (hoofd de heer Blokland) een orsnjèavond gehouden waarvoor grote be langstelling bestond Als spreker trad op Da Harkema Ned. Herv. predikant te Wijk bij Heusden die een réde hield waarnaar met grote aandacht geluisterd werd Het verders van de avond werd gevuld met inleidingen, «en luisterwedstrijd enz Tijdens de pauze werden thee en versnaperingen rondgediend. Voor de Hervotmde jongeren is het een ge zellige avond geweest. Eén dezer dagen bleek dat de palen, waaraan het eleetrische bovertnet bevestigd is, niet meer in Orde te zijn. Vrijdagavond brak plotseling een dubbele paal ai. zodat de draden op de weg terecht kwamen Als ge volg daarvan kon geen verkeer meer pas oeren en de auto's moeeten een omweg ma ken evenals de autobus van het traject Go- rinchem - Glessendam Een gtoot gedèelte van de inwoners zat ln het donker. Personeel der electriache centrale te Dordrecht ruimde de chaos op en de volgende dag is alles weer in orde gebracht. Giessendam. Woensdagavond hield de aid. Giessendam, van Ziekenhuishulp. in hotel Delmee een ledenvergadering, die maar ma tig bezocht werd. Déar de voorzitter met tij dig aanwezig kon zijn opende de heer A. van de Minkelis de vergadering. Daarna las de secretaris de notulen en bracht het jaar verslag uit over 1946. Het ledenaantal was met 153 venpinderd. en bedroeg nog 1089. dit u voornamelijk éen gevolg van de vele gevallen die voor verplichte verzekering in aanmerking komen Vervolgens legde de Den- ningmeester rekening ed verantwoording af over 1946. Er bleek een nadelig saldo te be staan van J 153 18 Df ontvangsten waren f 4395.70 geweest en de totale uitgaven 4540.88 Het aanwezige zuiver vermógen was daardoor teruggelopen tot 3754 Als bestuursleden warden herkozen arts B. Zinderen Bakker en J. N. van Tricht. die beiden hun benoeming hébben aangenomen. Als lid der controle-commissie wérd herko zen de heer H Kuiper. Nu volgde het voor naamste punt van de agenda n.l een voor stel van hét bestuur tot aansluiting bij het Nêzifo De voorzitter zette uitvoerig het standpunt van bet beétuur uiteen en wees vooral op d« grotere voordelen die de hui dige toectencj had Er komen n 1 ligdagen van f 4.50 per dag terwijl het thans f 3 per dag is Ook by onderzoek moeten de lig dagen betaald worden waarvóór nu ten hoogste 26— wordt uitbèt4»ld Het groot ste bezwaar is éen belangrijke verhoging dér te betalen weekpremie. nl 18 cent per week voor elke persoon boven de 16 jaar terwijl de leden van het gejtin beneden de 16 jaar vrij zijn De nu geldende regeling is. dat kin deren 2 cent en ouderen 8 cent per week moeten betalen De penningmeester geeft echter te kennen dat In het vervolg daar mee adtt kan worden volstaan en dat verho ging gezien de meerdere kosten ook bij het niet aansluiten noodzakelijk zal worden Aansluiting bij de Ziekenverpleging te Go- rincbém was naar het oordeel van het be stuur niet gewenst daar men dan niets meer te zeggen heeft en geen niéuwe leden zich kunnen aansluiten Ook het bestuur vond het beter om zelfstandig te blijven maar vrees de dat als het wet werd zulks niet meer mo gelijk was daar dan alleen een vereniging die voldoende leden heeft recht van bestaan zal hebben. Doer verschillende leden werden vragen gesteld die uitvoerig door de voorzit ter en de bestuursleden werden beantwoord. Het grootste bezwaar der leden, was de be langrijke verhoging der kosten. Op voorstel ven de voorzitter werd besloten om de za#k nog eens rustig na te gaan en in een vol gende vergadering een beslissing te nemen. Getracht zal worden, door een beknopte uit eenzetting in een circulaire de leden op de hoogte te etellen en met klem op te wekken om in grote getale de belangrijke vergade ring bij te wonen- Hiermee sloot de voorzit ter de vergadering Giessen-Ondekcrk. In de plaats van mej. D P de Jong die bedankte, omdat ze in het huwelijk treedt ie t«t leidster van de Ned Herv Zondagschool gékozen mej D Metz. die de benoeming heeft aangenomen. Gsaderak. Dubbel jubileum Het was dezer degen voor de veerman A. Borst een dubbel jubileum omdat hij naast zijn til- veren huwelijksfeest tevens herdacht. d«t hij 25 jaar pachter van het gemeenteveer was. Bij de veerdienst is het maar zelden voor gekomen dat een pachter er 12V$ jaar aan verbonden was. Dat iemand er echter 25 jaar in dienst is, zoals nu. geldt zeker als een ho ge uitzondering Hoeveel malen roeide de ju bilaris de rivier over, gedurende die lange tijd' enVooral bij ijsgang legde bij veel activiteit aan de dag. Gedurende de laatste winter is dit sterk tot uiting gekomen Gesteund door zijn personeel ontzag hij kou nog moeite om de overgang mogelijk te maken. Zélfs werd het veer regelmatig onderhouden, als er in de omgeving geen pontveer in dienst was. Het was dezer dagen 25 jaar geleden dat hengelaarsvereniging „De Ruisvoorn" te Stolwijkersluis werd opgericht. Zaterdagavond tras hét ongewoon druk in het dorp. Velen waren tegenwoordig bij het concert, dat de muziekvereniging „Caecil- lia" g«f. Hoog-Blokland. Op 1 October zal de heer C. Kortlever de dag herdenken weerop hij voor 40 Jaar in dienst trad bij de rijkswater staat. Hij werkte enige jaren te Meerkerk ais kgntassier, werd brugknecht op de schipbrug en is nu reeds enige jaren brugwachter op de Baselbnig. Hoornaar. De heer A. Aanen Ezn. behaal de op de landbouwtentoonstelling te 's Gra- venhüge met zijn 3-jarige bruine stermerrie een le prijs. De heer P. H. van Alphen, gepensioneerd hoofd der openbare school is door B. en W. te Nieuwland met ingang van 15 September benoemd tot tijdelijk hoofd der school. Donderdag behaalde de gemengde zang vereniging „Vol Moed", onder leiding ven di rigent Kaasschieter uit Schoonhoven op het concours te Polsbroekerdam in de eerste af deling een le prijs met 330 punten. Langerak. De heer N v. d Ham behaalde op da in Den Haag gehouden gèitentehtoon- stelling met Hendrika eén le prijs. Nieifwland. In de maand Augustus passeer den de Baselbrug, in beide richtingen 2926 schepen. In Juli 3051 schepen. Benen als een Barometer en steeds maar rauw weer op til. Rheumati$che pijnen in armen en benpn, neep in elle ledematen nu hier, dan daar zijp in ons vochtig wispelturig klimaat voor vel^n onveilbare voorboden van verandering vón weer. Wapen U tegén die slopende pijnen. Neem Kruschen Salts. De aansporende werking van Kruschen op Uw bloedzuiverende organen drijft de pijn- verwèkkende schadelijke zuren op de vlucht en neemt zo de oorzaak weg van die steeds wcerkérende plaag dié Uw hele gestel ónder- mijnt. Tob niet langer door. vraag vëndaég Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist en neem van morgen af regelmatig de kleine da gelijkse dosis in Uw eerste kopje thee. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Hier is opgericht 'n afdeling v«n de Christelijke Bouyvakarbei- dersbond waarvan het dagelijks bestuur hé- Blaat uit de heren L Stolk, voorzitter, J «gn Erk secretaris «n A van Leeuwen penning meester. Teven» is opgericht een afdeling van de Christelijke Transport- en Fabrigksarbeiders- bond. wélker dagelijks bestuur gevormd wordt door de heren A. Radder, voorzitter. A Kar- taman. aecretaris en A. M Arieten, penning meester. Noordeloos. Ds heer P Geluk is tot tijde- lya onderwyz.r aan de bijzondere school be noemd De heer Tepe. waarnemend hoofd der openbare scnor! is tot hoofd der openbare School te Utrecht benoemd. Voor de t b c.-beatrijding is een bedrag van f 110 80 gecollecteerd, In de Herv. kerk is voor de Inwendige Zending ruim f 70 gecollecteerd. Burgemeester Schakel is benoemd tot lid van oe bzrc'diginfen-commlssie inzake t nieuwe bezoiciingsbcsluit voor burgemeesters. Oud Alblas. Uitstapje „Lydl Door de meisjes vereniging „Lydiais een tocht gemaakt naar Noord Brgbant onder lei ding van ds. den Duijn. Men ging via de Moerdyk nsar Breda, wgar men genoot van het mooie Mastbos. Vandaar ging de tocht naar Oosterhout en de ©isterwijkse vennen. Ook bracht men een bezoek aan de kathe draal van St. Jan te 's Hertogenbosch. Over Gorkum werd de terugreis gemaakt. De tocht mag goed geslaagd heten. e Door de commissie voor onze militairen in Indie, is verzocht het navolgende onder de eendacht te brengen. De commissie heeft re gelmatig contact met de militairen. Aan ben werd ean Psalmboek en een bijbel taegezon- dèn Ook Ontvangen zij géfégeld de kerkbode en de „Spiegel Willen de ingezetenen het streven ven de commissie verder steunen Boeken en couren ten kunnen worden afgegeven bij de secreta ris de heer M Bouter. No?" 153 of bij de voor zitter ds C. den Duijn. Alle gaven worden in dgnk aanvaard en doorgezonden. Ongeval Aan de Noordzijde had Za terdag 6 September een ongeval plaats. Hit zoontje va ndé landbouwer Aantjes viel van de wagen en k ceg een der wielen over he. been. Door de EHBO en dr. Terpstra werd eer ste hulp verleend, waarop de jongen near n ziekenhuis te Dordrecht is vervoerd. Naai fcet concours Door de brandweer hier ter plaatse zal met echt man worden deelgenomen aan het concours geor ganiseerd door de brandweer ven Alblasser- dem. PoIsbroekeriUm. Het door de gem. Zangver eniging „Excelsior" georganiseerde nationaal zang- en muziekconcours op 3 en 4 Septem ber is een groot succes geworden. Het weer we« prachtig en vele belangstellenden heb ben genoten van het muziek-featijn D.nadag- avond opende burgemeester C, L Schreuders het concours waarop de voorzitter de heer G M den Besten een welkomstwoord sprak Verschillende zangverenigingen uit omliggen de plaatsen verleende hun medewerking aan de openingsavond, terwijl het Damorkest en de muiiekvereniging „Onderling Genoegen" te Benschop voor de nodige afwisseling zorg den. Op de beiden eoncoursdagey dongen de di verse verenigingen, in een bonte mengeling van gemengde- mannen- kinderkorén, hgp- monie- en fanfarekorpsen in vier afdelingén naar een eerste prijs. De verenigingen ble ken hun concours nummers, bestaande uit twee vrije nummers, goed ingestudeerd te hebben hetgèen *Un afspiegeling vond in de vele eerste yprijzen. welke de jury kon toe kennen De' jury bestond de eerste dag uit de heren H. van Rheenen. Utrecht Voorzit ter Hendrik Altink, Utrecht en Jac. Kaas schieter./Schoonhoven De tweede dag zaten als ledpn in de jury naast de genoemde voor zitter: de heren Otto de Vaal te Rotterdam en B Hoon te Schoonhoven Op de eerste dag werden de navolgende aantallen pun ten behaald: (300 en daarboven le prijs) (béneden 800 een 2e pr „D H T S G. Berken woude 320; „Vriendschap". Berkenwoude 296: jDc nachtegaal" Reeuwyk 290: Con Amore". N/euwërsIuls-HeenvHet 913: „Qsanna in Ex- celsis" Oostzaan 314; „Melodia" Stolwijk 321; „Toageno", Schoonhoven 318. „Kunst na ar beid" Druten 322; „Onderling Genoegen" Benschot) 306 „Zangvogeltjes Mierden 339 „Aurora's Jeugdkoor" Ammerstol 320; „Kunst Veredelt" Leusden 320; „Excelsior" Waverveen 3»; „Ons Genoegen" Garderen 334: Kinderkoor Montfoort 310; „Excelsior" Ammerstol 354 Bovendien behaaldo de Ben- schopse Muziekveren Onderling Genoegen" in de marswedstrijd een le prijs mét 551/» punt terwijl „Ons Genoegen" te Goude even eens een le prijs behaalde met 54 punten „Internos" mannenkoor Schoonhoven 1ste pr 308 p: „De Puttertjea" kinderkoor Put ten 1ste pr 325 p; „St. Cecilia" mannenkoor Cabouw 2e pr. 270 p; Onder ons" dameskoor Cafeouw lstè pr 307 p „Zanglust" Chr. Gem. koor Schoonrewoerd 1ste pr 322 p ..Cantica Nova" R.K. Gem koor Losser 1ste pr 341 p „Vol moed" Gem koor Hoornaar 1ste pr 336 p: De Lofstem" Chr Gem koor Elburg 1ste pr met lof v. d jury. 26j p: Elburgs Chr mannenkoor' Elburg 1ste pr 328 p. ..Herderbloempje'' kinderkoor Putten l*te pr. 314 p Zangfust" mannenkoor Linschoten 2e pr 264 p: „Demka" Fanfare Utrecht lste pr 390 p. Chr Gem zangkoor ..De Lofstem" Elburg lste ereprijs 90 p, „Elburgs Chr maiinenkoor Elburg 2e ereprijs 53 p; Kfnderkoor „Heide bloempje" Putten 3e ereprijs 43 p: Muziek: „Demka" Fanfare Utrecht 2e ereprijs. Mars- wedstrijd „Demka" Utrecht late prijs Voor hengelaars om 4e watertanden. Reeuwyk. Een ongewone visvangst was het deze week in de plas Elfhoeven Beroepsvissers gooiden aan de plgsranden dobbers, geaasd met een klein visje uit. Toen ze de dobbers kwgmen lichten, bleek dat hon gerige snoekbaars aan het aasvisje had ge beten en kon worden opgehaald. Er waren vissen bij van ruim 12 pond. Vissers zeggen, dat deze vissoort snoek baars alleen maar voorkomt in de plas Elfhoeven. Ze hebben een vaste bodem en groezelig water nodig. Opmerkelijk U, dat snoakbaars alleen maar in de maand September gn bij volle ma»n aan de dobbers wordt gevangen, de snoek baars is dan mak. zeggen de vissers. Rijksduitsers naar kamp. Door de politie is deze week de rijksduitser P. Doetsch met vrouw en kinderen, wonende aan de Wethouder Venteweg naar het kamp Marienburg te Nijmegen overgebracht. Te Reeuwijk kunnen op de normale zit tingsdagen (Maandag en Woensdag) tot en met 27 September as schoenerbonnen wor den afgehaald, voor hén. wier stamka»rtnura- mer eindigt op het cijfer 6. 65-j a r g jubileum. Op 31 October aal het 65 jaar geleden zijn. dat de Jonge- llngsvereniging op Gereformeerde Grondslag werd opgericht. Salaris hoofdboekhouder 6LIEDRECHT. B en W stellen de raad voor met ingang van 17 Juli 1947 het salaris va» de hoofdboekhouder der centrale boek houding vast te stellen op het verschil tus sen het salaris van een directeur van bedrij ven en daarbij behorende vergoedingen in begrepen en het salaris van de gemeenteont vanger. met bepaling, dat deze vergoedingen worden uitgekeerd in geld De vergoedingen zijn vrij wonen (het bedrag van de wekelijk se huur mag een maximum van 15 pet. van het grondsalaris niet overschrijden), vrij sto ken, licht en water tot een bedrag van f 150. De percentsgewijze verhoging Van het salaris der gemeenteontvanger-hoofdboekhouder, in gevolge de Koninklijke besluiten G 13 en G 362, met ingang van 1 October 1946 vast te stellen, is met dezelfde bedragen als voor de bedrijfsdirecteur geschied. B. en W stellen tenslotte voor om het on derwijsfonds voor de scheepvaart ten behoe ve van de binnenvaartschool voor het tijd vak van 1 October 1947 tot en met 31 Maart 1948 dershands te verhuren voor de totale som van f 740. het voor het geven van onder- Uit de Radioprogramma's. Donderdag 11 September. HILVERSUM I. 7 15 ochtendgymnastiek 7.30 morgengebed en liturg, kalender. 7.45 lie deren van Fauré; 8.15 Pluk de dag; 9.00 klas siek ochtendconcert; 10.00 stafmuziek Leger des Hells. 10.15 morgenwijding; 10.45 zang; 11.00 ziekenbezoek; 1145 lichte orgelmuziek; 12.00 Angelus; 12.03 pianorecital12.30 weer- overzicht; 12.33 lunchconcert; 12.55 Zonnewij zer; 13.15 Katholiek nieuws; 13.20 boekbespre king; 13.25 vervolg lunchconcert; 13 45 amu sementsmuziek; 14 00 kwintet; 14 40 voor de vrouw; 15.00 clarinet-recital15.30 strijkor kest; 16.00 bijbellezing. 16.45 cembalomuziek; 17.15 Musette orkest: 18 00 amusementsmuziek 18.30 Voor Nederl. Strijdkrachten 19.00 weer- overzicht; 19.15 over Indie; 19 30 actueel ge luid: 19.45 Regenngs Voorlichtingsdienst; 20 05 Programma-proloog; 20.15 koorfestijn Glou cester Cathedral; 2130 „De vaart der volke ren"; 2150 Met band en plaat; 22.45 avond overdenking; 23 00 Symphonisch avondcon cert. 23.47 vocaal kwartet. HILVERSUM II 7 15 ochtendgymnastiek; 7.30 marsen en walsen; 8 15 operette-fragmen ten: 8.45 werken van Handel. 9.15 morgen wijding. 9 30 waterstanden, 9.35 arbeldspro- gramma; 10 30 van vrouw tot vrouw; 10.85 lichte symphoniemuziek; 10 50 voor kleuters; 1100 gram muziek; 11.20 zang en orgel; 12.00 vioolspel; 12.30 weerpraatjï; 12.33 „In 't spion netje"; 12 38 metrOpole-orkest13.15 Renova- septet; 1345 kinderkoren; 14.00 pianomuziek; 14.20 gram muziek. 15.00 voor zieken en ge zonden; 16 00 U kunt het geloven of niet; 16.05 reprises: 17.00 kaleidoscoop, 17.20 dierenpraat- je, 17.30 Zwitserse koren, 17.50 Rijk over zee; 18 15 sportpraatje; 18.30 De Papavers; 19.00 En nu naar bed: 19.05 Verslag uit New York Bernard Person. 10.15 orgel en piano; 19 45 Raketten-praatje: 20.05 Met de microfoon bij; 20.15 omroeporkest: 2120 hoorspel; 22 00 In de schijnwerpers, 22.30 dansorkeat, 23.15 film» melodiën. Vrijdag 12 September. HILVERSUM I 7.15 ochtendgymnastiek; 7.30 orgelspel; 7 45 een woord voor de dag; 8 15 Voor het werk eerst een lied, 8.30 Lon den* phtlharm. orkest; 9.15 ziekenbezoek; 9 30 muziek bij de arbeid, 10.30 morgenwyding; 11.00 fluitrecital1145 lichte zangmuziek; 12 15 Cauronetta-sextet; 12.30 waeroverzlcht18.15 Celesta-ensemble14 00 orgelspel: 14.20 boek bespreking. 14.40 hobo en orgel. 15.00 Ars No va kamerorkest; 16.00 declamatie; 16 20 zang duetten 16 50 Sweelinck-kwartet; 17.00 licht klassiek concert; 17.45 ensemble. 18.30 Voor Ned. Strijdkrachten 10.00 weeroverzicht; 19.13 toespraak namen „Bond tegen vloeken 10.30 geestelijke liederen; 19 45 CWV-kwartet. 20.05 programma-proloog 20.15 radio-orkest met orgel; 20 36 kerkel. leven op Curacao N. W I. 20 55 radio-orkest; 21.85 VrU en blij; 22.05 pi ano-duo; 2245 avondoverdenking; 23,00 lich te avondklanken. HILVERSUM II. 7.15 ochtendgymnastiek; 7.30 muziek bij ontbijt. 8 15 strijdlied, waarna opera-programma; 8.50 voor de huisvrouw; 9.00 orkest; 9 80 waterstanden; 9.35 kamermu ziek; 10 00 morgenwijding; 10 20 programma voor zieken, 10.45 piano-muziek11.15 voor de vrouw; 1130 amusements orkest, 12.00 Frans programma; 12.30 weeroverzicht; 12.33 sportagenda; 12 38 dansorkast; 13.15 Hongaars ensemble-; 13.45 duet; 14 00 kookkunst: 14 20 Planeten suite; 15.10 over onze dichters; 15.30 piano en orkest; 16 00 orgelspel; 16.30 Tussen twaalf en zestien; 17.00 amusements orkest; 17.30 muzikaal babbeltje. 18.15 felicitaties; 18-20 accordeon orkest; 19.00 Praat U rustig verder; 19.15 Appèl en politieke gevangenen; 10.30 Over eerste Christengemeenten, 19.50 Tien voor acht, 20.05 Concerto voor orgel; 30 30 godsdienstig leven in Engeland; 31.00 Men vraagt, wij draalen, 31 30 buitenland» weekoverzicht; 21.45 Overijsels halfuurtje; 2215 swingmuziek; 22.40 praatje van de dag; 22.45 avondwijding, 23.15 Europese zwemkany pioenschappen; 23.25 symphonisch concert. wijs ingerichte lokaal achter het nieuws gymnastieklokaal in wyk C„ onder voor waarde, dat de kosten voor verwarming, ver lichting. watervoorziening en onderhoud voor rekening van de gemeente komen. Sliedreeht. De heer A Kop slaagde voor t textielbrevet bedrijfstakken „Onderkleding, kousen en Babyondergoed". De heer H. Prins is by het gewesteiyk arbeidsbureau te Dordrecht, bijkantoor Slie dreeht, met ingang van 1 September aange- steld als vakbemiddelaar. - Kon. onderscheidlni. By Ko- ninkiyk besluit van 27 Augustus j.l. is be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, de heer W Kooymans. werkzaam by 's lands baggerbedryf in Indië. Sliedreeht. Gevonden: Een huissleu tel. ceintuur, zilver halskettinkje met hanger, kous, portemonnaie met inhoud, badhandoek en zwembroekje, pop, streng breikatoen, vul pen, zilverbon. boodschappentas, broche, ka no. lipssleutel, penhouder, portemonnaie; portemonnaie met inhoud, haarstrik. zwarte hond. 37 door W. KKRREMAN8 Stans reikte Kèes beide handen, drukte die larxg en innig en sei: V „Mijn gehele leven zal ik u dankbaar blijven voor deae on vergelijkelijke weldaad. Ik ben niet knap genoeg oth uit te drukken, wat ik gevoel, maar ik geloof dat u het wel kunt begrijpen". Van Leuven herhgalde nog «ene de uitingen van dank baarheid. die hij al Ut Hermes had geaegd en Hermeg ant woordde .Mevrouw en mijnheer van Leuven, u maakt het al te mooi. Wat heb ik gedaan' Geslapen en gedroomd Verder niets en die dropm die mij geen inspanning of moeite heeft gekoot, kwam u toevallig te pas. Dat ia alle» Ik hen even verheugd over deze afloop als u beiden. Nu laat ik u alleen om to beginnen de droeve dagen die aotater u liggtn te ver geten". Vlug nam hfj afacheid en vertrok. HOOFDSTUK VD3 Een schitterend voorstel. Onderweg kon hij éindelijk eens rusüg nadenken over de kua van Stans. Een kus had aij hem gegeven. Vrijwillig. Uit zichzelf. Hij had haar met geen woord daarom gevraagd. ZIJ had hem niet lelijk gevonden. Zij had ztjn lelijkheid niet ge zien. maar hem drie kussen gegeven. Er was geen aarzeling, geen terughouding geweest ln haar houding, toen zij hem omhelsde Als zij dAt had gedaan Als zij ook maar een frac tie van een seconde geweifeld zou hebben, toen zij naar hem toekwam, zou hij het gezien, gevold hebben en de kui zou in- plaata van «en liefkozing een bittere vernedering, inplaats van een beloning een geeaelstriem zijn geweest. Voor het eerst sinds zijn droom-avonturen was hij opgeto gen. Alle neerslachtigheid was van hem geweken .Ja nu was het leven toch wel schoon, de toekomst heerlijk. Stans! Zo nietig en zo zeker vjwi zich zelf. van wat zij ging doen. was zij naar hem toegekomen. Toen legde ze haar handen op zijn schouders, zij trok hem naar zich toe, hij had haar lippen gevoeld, eerst recHWJ toen links en toen op zijn mond .Er stroomde weer iets wan het schroeiend gevoel door hem heen. Zou zij later nog een»? Ach neen, dat ia onzin. Daarvan kon natuurlijk nooit sprake zijn en hij wilde dat ook niet beproe ven. Het was duidelijk, wat zij bedoeld had Een kus. een be loning voor zijn werk en dan uit. Dag Hennes Zo wast goed. Een herhaling kon niet meer dat bovenaard* in hem wekken wat zij hem bij die eersté kus had geschonken. Hij zou haar misschien nag wel eens ontmoeten en spreken, maar overi gens dag Stans Hij ging naar huls. vertelde aan de verbaasde huisgenoten, wat hij die ochtend had gedaan en onttrok rich aan de be schouwingen door vol lust zich te gaan zetten aan het lezen der brieven en telegrammen De daad van Hennes, het terugvinden van een vermist bankbiljet op een bank. was in een ommezien in de stad be kend Het Dagblad vermelde die, de grote bladen zonden re porters en de vloéd van poststukken aan het adres van C Hennes zwol tot een bandjir, telegrambestellers redtn af en aan en twee dagen na het tenigvinden van het biljet ver scheen Macpherson weer bij Kees en legde een banknoot van 500-voor hem neer. „Een paar woorden voor de Associated, meneer Hermes. Vertel me wat anders dan al ln de bladen staat". Hermes voldeed aan dat verlangen en weidde uit over het gebeurde. „Nu nog iets over uw plannen. Gaat u naar States? Wan neer en onder welke impressario?" „Daar weet ik niets van", antwoordde Hennes, „ik heb nog geen enkel voorstel daarvoor gekregen". „Wel. die komen zo zeker als een dollar geen quarter is. Een goede raad. Gratis. Wees voorzichtig met die heren. En niet te haastig met het tekenen van een contract, dat zij u dade lijk zullen voorleggen. Begin met het dubbele te verlangen van wat zij bieden en dgn kunt u er zeker van zijn dat het nog te weinig, veel te weinig is Bye. bye". Keés bleef die dag brieven lezen en aantekeningen maken, 's Middags zei hij tegen GUs: „Het is een onbegonnen werk al die dingen te beantwoor den. Onmogelijk voor ons drieén. Ik ga een kaart laten druk ken met een gelijkluidend antwoord, dat de heer Hermes voorlopig geen nieuwe opdrachten kan aannemen". „Ja", riep Gijs, „dat is een pracht idee. Df ben 't met je eens dat we er op de tot nu toe gevolgde manier niet komen. Alleen al het adressen schrijven op die kaarten zal dagen werk eisen''. De dienstbode kreeg last alle bezoekers af te wijzen en te zeggen dat meneer Hermes uit de stad was Twee dagen later kreeg Kees een telegram luidend: „Ame rika vol belangstelling voor uw prestaties Grootste impres- sariobureau ter wereld Grisham and Boyèd stelt voor tournee door de Staten, Sluit met geen ander bureau contract veor ons bezoek. Ik vertrek morgen per vliegtuig naar Holland. Wacht mij". De volgende dag waren er twee bezoekers, die zich niet door het antwoord van de dienstbode lieten wegzenden. Zij duw den haar eenvoudig opzij en traden het woonvertrek binnen. De ene bleek een impressario, de andere een goed Hollands sprekende tolk. „Wij moeten", zei de laatri», „de heer Hermes onmiddellijk spreken". „Yes", voegde de ander er bedaard bij. „we need him". Kees zat op zijn kamer met Gijs en Dirk en het meisje kwam hem zeggen, dat er twee rare mannen waren binnen gedrongen Hij ging naar de woonkamer, waar de tolk dade lijk op hem toesprong en zei: (Wordt vervolgd.)

Schoonhovensche Courant | 1947 | | pagina 2