Uit het leven van de nieuwe Koningin li I v>a. Qcppiechtigfa'd LAATSTE BERICHTEN Willet7nft»rt( i>-Gr*v»n.tn$* 5 Jttm !$ÖS 24 Januari 1940 Koningin Wilhelmina, Prinses Julfana en Prinses Beatrix in een arreslee. 12 Juni 1945 Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana verlaten haar woning nabij Breda voor het maken van een wandeling. Prinses Juliana kwam op 11 April 1945 uit Canada op een vliegveld bij Londen aan, waar zij werd verwelkomd door Koningin Wilhelmina. De ontmoeting van moeder en dochter 28 Juli 1935 Koningin Wilhelmina inspecteert de Osse brigade van de Kon. Marechaussee. 14 Mei 1940 Prinses Juliana met de Prinsesjes en de gouver nante wandelen tijdens de oorlog in Londen. Bezoek van Prinses Juliana aan Artis met freule Van der Poll en Zuster Martens. Prinses Juliana op de banen van de Haagse IJsclub 5 December 1941 Prinses Juliana ontvangt het eredoctoraat in de rechts wetenschappen aan de Universiteit te Holland (Michigan). Naast de Prinses staat Prins Bernhard. SCHOONHOVEN. Een aantal ingezetenen had de volgende Uitnodiging ontvangen: „De Garnizoenscommandant heeft de eer te Uwer kennis te brengep, dat hij ter gelegen heid van de verjaardag van HM. de Konin gin hoopt te recipieeren ten Stadhulze van Schoonhoven op Vrijdag 3 September 1048 van 15.00 tot 17.00 uur. Schoonhoven 30 Augustus 1948. De Garnizoenscommandant, de Luitenant-Kolonel, J. TERMATEN. In de hal en in de raadszaal verschenen in die uren vele vooraanstaanden uit de stad en streek, die na de garnizoenscommandant hun gelukwensen te hebben aangeboden in de hal verversingen werden geoffreerd. ESTAFETTE EN VREUGDEVUUR. De belangstelling ging Vrijdagavond uit naar de estafette, die begon in de Olivier van Noortstraat. De verschillende groepen, die hieraan deelnemen, waren in drie klassen ingedeeld en verwierven daarin ala volgt de prijzen: Groep 1: 1. Sportclub 444.1; 2. Militairen; 3 D O S. a Groep 2: Spprtclub junioren: 2 Padvin der» Montg 3. Arto Post Laboro; 4. DOS.; 5. Padvinder» Olivier van Noort. Groep 3: 1. D.OS. dames II; 2. D.O S. da- Over het algemeen waren de gemaakte tij den minder goed dan bij de vorige estafette. Vreugdevuur. 's Avonds kwamen de plaatselijke padvin ders en padvindsters achter de tuin van het Barakkenkamp bijeen om daar rond een vreugdevuur nun vreugde over het regerings jubileum van Koningin Wilhelmina te uiten. ATHLETIEK WEDSTRIJDEN. De in het kader van de festiviteiteh geor ganiseerde atletiekwedstrijden, welke Za terdag op het Sportterrein werden gehouden kunnen tot hoogtepunten van de feestdagen worden genoemd- Op een uitstekend verzorgd sportterrein werd onder ideale weersomstan digheden een groot aantal nummers, waar onder voor de jeugd een zeer grote plaats was ingeruimd, verwerkt. Alvorens het eerste startschot had geklonken, sprak de voorzitter van het Werkcomité Herdenkingsdagen 1948. de heer A. J de Haa» zijn dank uit tegenover de heer'H C. Heijneman. secretaris van het gewest Zuid-Holland van de Kon. Ned. Ath- letiek Unie. voor het vele werk. vooral voor de vele propaganda, die laatstgenoemde voor de sport maakt. Verder dankte spreker de heer J. v. d. Berg voor zijn onmisbare mede werking bij de uitvoering van het program ma. en de heer Faaij. voorzitter van de voet balvereniging voor alles, wat hij gedaan had voor de tot standkoming. De 100 meter hardlopen voor heren A en B-klassers was een van de spannendste num mers. Borst aan borst vochten de gebroeders Jansen om met miniem verschil met dezelfde tijd door de finish te gaan. De 100 meter jon gens A bracht de Nederlandse kampioen A. L. Jansen van Gouda op de le plaats, terwijl in de 2t groep de Schoonhovenaar RuudVer- legh winnaar werd. Goed werk leverde de Schoonhoven junior P Roos door met Verlegh tevens op de 300 meter een goede plaats te bezetten. Het hoogspringen bracht een goede sprong van J. Dekker uit Krimpen ».d. Lek, terwijl bij de A-jongens de nieuwe G A C - recordhouder op de 800 meter zijn mannetje etond. De Lekstreek telt vele goede lopers. De uitslagen luiddenj 60 meter meisjes C: 1 C. Zanen. Amtner- «tol. 11.1 sec. 100 meter jongens groep I: 1 A. L. Jansen, Gouda, 11.8 sec. 100 meter jongens A. Groep II: 1. R. Ver legh. Schoonhoven. 12 sec.; 3 P. Roos, Schoon hoven, 12 3 sec. 400 meter heren klasse B: 1 B. C. VerweU. Achilles. 54.1 sec. 100 meter heren klasse E: C. Schotel. For tune 128 sec; H. van Putten. Schoonhoven 13 3 sec. 60 meter jongens C. Groep I: 1 P. Narcus, V.F.C., 8 1 sec 60 meter jongens. Groep II: 1 A. Dubbel dam. Ammerstol. 8.3 sec. Meisjes 8 Ometer B: 1 G. Lamoree. Boskoop 11 sec Meisjes A. 80 meter harlopen. Groep I: 1 C. Buis—Siome. 113 sec Groep II Meisjes A: 1 M Ketting. VF.C.. 113 sec. Jongens B 80 M.: 1. H. van Kempen. DOS, 89 seconden. Jongens B 80 meter Groep II: 1 Andeweg. D.O.S.. 9.9 sec 2 Reijnders, DO.S.. 10 sec 3 F. v. d Wal. Schoonhoven. 10.1 sec 400 meter heren C: 1 J. v. d. Heuvel, Vires 88 3 sec 100 meter heren klasse D: 1 B. v. d. Meu- len. S H O T., 126 sec. 100 meter heren klasse AB.: 1 C. F. Jan sen. Gouda, 11.5 sec.; 2 J. W. Jansen. Gouda 115 sec 100 meter heren C: 1 T. Alsen. SH O T., 115 seconden 100 meter heren C: 1. A. Alsen. S.H.O.T., 121 seconden. 100 meter dames'D: 1 J- Wiltenburg. For tune. 14 4 seconden. 100 meter dames C: 1 G. de Redelijkheid, Achilles. 14 2 sec. 300 meter jongens A: 1 A. L. Jansen. Gouda 42 9 sec 2 R Vertegh. Schoonhoven, 44 9 aee 3 P. Roos. Schoonhoven. 44 6 sec Hoogspringen heren: 1 J. Dekker. Ter Gouw 1.67 meter. Hoogspringen meisjes A: 1 W. Ketting. V.FC.. 134 sec. Verspringen jongens C: 1 P. Marcus, VFC. 4 72 meter. Kogelstoten meisjes B: 1 R. v .d. Straat. Siomo. 864 meter. Speerwerpen jongens B: J. J. Kleijn. Trek vogels 80.40 meter; 2 H. J. van Kempen. DOS 88 70 m.: 3 L A. v. Hal. DOS. 34.20 meter 800 meter heren C: 1 J. Rexwinkel. Trek vogels. 2.13.8 sec. 800 meter heren B: 1 B. C. Verweij. Achil les 2.9,4 sec. 800 meter jongens A: 1 J. van Kreuningen. AAV '36. 2 14 9 sec. 4 x 80 Meter jongens; 1 Gouda 34.9 sec.; 4 Schoonhoven 37 7, sec. 4 x 100 meter jongens: 1 Vires et Celeritas, 2 Schoonhoven. 4 x 80 meter jmgens B: 1 DOS. 462. 4 x 80 meter meisjes A: 1 Fortune, 62.1 sec. 4 x 100 meter dames: 1 Fortuna, 58.9 sec. 4 x 80 m meisjes B: 1 Vires et C.l. 52 4 sec. 4 x 100 M. heren C.D.: 1 Achilles. 49 2 sec. 4 x 200 M. heren: 1 Gouda' 1.38 5 sec Steeple Chase: 1 W. van Ede. D.Q.S., 10.32.3 sec. JUBILEUM-KEGELEN. Op 3 Sept. werd door de diverse kegel clubs een jubileumronde georganiseerd, wel ke zeer geslaagd mag heten. Door zestig ke gelaars (sters) werd aan deze ronde deelge nomen en er zijn aardige sucessen geboekt. Verhoef b v. gooide in 20 ballen 151 hout; WaadJWD U5 hout. EL da Hoop au A. da Vos in 10 ballen 72 hout. Dit zijn cijfers die in een wedstrijd lang niet mis zijn. De 1ste prijs, een beker, aangeboden door de heren Sqhreurs en Van Asperen. werd door de oudste (dit jaar 30 jaar beslaande) club in de wacht gesleept, in de 100 ballen 677 hout. 2de prijs ..Nooit Gedacht 100 bal len 606 hout: 3de prijs .TOP." 100 ballen 585 hout. 4de prijs „Tweedracht" 100 ballen. 580 hout, 5de prijs Belvédère100 ballen, 534 hout. Na het kegelen en prljsuitre ken werd op de gebruikelijke wijze nog ettelijke uren genoeglijk gefuifd. ZANGCONCERT. De feestelijkheden van de vorige week wer den Zaterdagavond besloten met een concert in de muziektent door vier plaatselijke zang verenigingen Voor een groot, maar helaas niet altijd even aandachtig gehoor zongen het Schoonhovens Gemengd Koor cn het Da meskoor onder leiding van de heer G v. d. Beek. het mannenkoor „Inter Nos onder leiding van de heer Jac. Kaasschieter en het Chr. Gem. Koor onder leiding van de heer J Kaasschieter elk op uitnemende wijze en kele nummers. Door de slechte acoustiek ter plaatse is echter veel van het mooie aan de luisteraars, die niet dicht bij de tent ston den, ontgaan. Kroningsdag. s Een reveille door de muziekvereniging „TA.V.E.N.U." wekte gistermorgen om zeven uur de bewoners van onze stad en herinnerde hen er aan. dat het de dag was. waarop een jonge vorstin uit het Oranjehuis de troon zou bestijgen, de dag. die ook in Schoonhoven op grootse wijze gevierd zou worden. Volkszang. Honderden inwoners verzamelden zich om negen uur voor het Stadhuis, om daar onder de geestdriftige leiding van de heer G. v. d. Beek. in massazang hun vreugde over het heugelijke feit in de Nederlandse geschiede nis te uiten. De volkszang werd ingezet met drie coupletten van het volkslied en bestond verder uit vaderlandse liederen, afgewisseld met enkele soli. Toen de laatste tonen van het derde couplet van ..Wilt heden nu treden", het slotnummer van het programma, verklonken waren, sprak burgemeester Nieuwenhuisen, die vanaf het bordes van het Stadhuis de zang beluisterd had. de aanwezigen toe Hij zeide dat het goed was. dat men in vreugde saamgekomen was om de nieuwe Vorstin hulde te brengen, want men moet dankbaar zijn, dat. nu onze geliefde Koningin afstand heeft gedaan van de regering. Haar dochter haar op kan volgen. Zo blijft de Oranje-dynastie voortleven en daarover moet men verheugd zijn. Laat on« daarom in alle eer en deugd de liefde voor het Oranjehuis doen oplaaien en zo echt Oranj'efeest-'Vieren. Daarbij mag men niet vergeten. God te dan ken, die ons door Zijn gunst zoveel schenkt. ..Komt nu met zang van zoete tonen. Zingt op en wilt alom betonen. Dat gij van harte vrolijk zijt." Spreker beiloot zijn toespraak met de woor den: „Leve Koningin Juliana, Leve Prinses Wilhelmina, Leve ons Vorstenhuis. Oranje Boven'" Nadat de aanwezigen hierop een driewerf „Hoera.'" hadden aangeheven, voerde het mu ziekgezelschap „Orgipimavi'', dat gedurende de volkszang door middel van versterkers voor een uitstekende begeleiding zorgde, nog een aardig programma van zang en muziek uit. De voorzitter van het Werkcomité dankte het Schoonhovense Koor en het Muziekgezel schap voor de uitstekende medewerking en de heer G v. d. Beek voor zijn bezielende leiding. Tevens sprak hij een woord van dank tot de solo-zanger A. van der Werken. BallonwedstrUd. De menigte, die zich gedurende deze tijd op de Stadhuisbrug bevohd. begaf zich om streeks half elf naar het Sportterrein, waar een ballonwedstrijd georganiseerd waS voor de kinderen Zeer vele kleuters lieten hun rose- of oranjeballon, nadat zij er een kaartje aan hadden bevestigd, waarop hun naam stond, de lucht in gaan. De ballons werden gratis er- strekt door het Comité Herdenkingsdagen. De optocht. De menigte, welke zich 's morgens verza meld had. was echter nog klein vergeleden by die. welke zich omstreeks twee uur in al le straten bevond om naar de optocht te kij ken. En hun dringen om een plaats vooraan, zodat men alles tot in finesses kon zien, is met voor niets geweest, want de ofcitocht heeft al lp verwachtingen overtroffen. Het aantal deelnemende groepen, negen en veertig, van welke er enkele bovendien be stonden uit meer dan één voertuig, was reeds een overweldigend succes. Het zou ons echter te ver voeren, een uit voerige beschrijving te geven van de gehele stoet. Een aardig idee was de zin. die te lezen stond op de wagen van de watersportvereni ging „De Zilvervloot": „Wie helpt ons oan een Haven met water". De brandweer herinnerde aan de brand, welke vorige jaar een gróót gedeelte van onze drukkerij verwoestte. De verschillende voertuigen waren zo goed verzorgd, dét wederom de jury dieDgaand moest beraadslagen, om vast te stellen, wel ke groep vo<j>r de eerste prys in aanmerking zou komen. Tenslotte werden de hoofdprijzen als volgt toegekend: 1. Amilko; 2. Flateelfabriek: 3 Jacht- en Vifclub „Nimrod"; 4 Ponsoen. 5. Gemeente-ambtenaren6. De groep Buitenstad Opweg. die met vier wagens deelnam. Nadat de optocht de gehele stad doorkruist had. werd hh oo de Haven, die hij juist aan beide zijden besloeg, ontbonden. Ronde van Schoonhoven. Ruim een uur later had de drukte zich van de Haven verplaatst naar de Spoorstraat, waar de deelnemers aan de Kond* van Schoon hoven zich opstelden. Toen het startsein voor de eertrte ronde ge geven werd, zetten zich 35 junioren in bewe ging voor de kamp om de eerste plaats. G. van Holten kwam als eerste aan in de tijd van 5 min. 49 seconden.. De senioren moesten het parcours, dat een lengte had van 1760 meter, twee maal afleg gen. Deze groep bestond uit sleqhts tien deel nemers. De 37-jarige H. C. Heijneman nam direct de kop en behield deze tot het einde. Hij liep de twee ronden in de tijd van 10 min. 42 seconden. Na afloop werden ln de barakken de prij zen uitgereikt. De prijzen bestonden uit zilveren médailles met inscriptie De grootte van de medailles hing af van de prestaties, die de lopers gele verd hadden. Voor de junioren waren tien prijzen be schikbaar en voor de senioren zes. De heer W. Groenen. plaatsvervangend voorzitter van het Werkcomité, zeide. dat de ronde eigenlijk een beetje tegengevallen was. daar er de vorige keer veel meer deelnemers waren Daartegenover sprak hij echter zijn grote bewondering uit voor de trainer van „Sportclub" .de heer H. C. Heijneman. dïn zc-lfs op zijn leeftijd de ronde nog gewonnen De heer Heijneman zeide. dat er in Schoon hoven dikwijls door sportlui gekankerd wordt op de toestand van het sportterrein en over zoveel dingen meer De athfeten. die Za terdag hier geweest zijn. hebben echter laten blijken, dat dit geheel zonder reden geschied de. want zij waren opgetogen over de orga nisatie en over het terrein. Bal champétre. 's Avonds was de brug voor het stadhuis weer overbevolkt toen er een bal champftre gehouden werd met muz ek van het ensemble De Held uit Gouda. Vele kijkgierigen mank ten van deze gelegenheid gebruik om enkele danspassen te maken op de wel wat ongelij ke stenen dansvloer. Gedurende het bal zag men reeds verschillende personen in aller hande potsierlijke kledij zich door de straten bewegen. Dezen begaven zich omstreeks half tien naar het Doelenplein, waar de opstelling plaats vond van de licht optocht voor verklede groepen De deelname hieraan was behoorlijk groot. Terwijl de bonte stoet zich nog met lampions en muziek voorop door de straten bewoog, spoedden zich reeds velen naar de Utrechtse dyk om daar een goed plaatsje te bemachti gen voor het vuurwerk. Om elf uur verdrongen zich duizenden achter de afrastering om maar niets te mis sen van het fantastisch schouwspel, dat de feestelijkheden zou besluiten. Ja. fantastisch was het, vooral ook door de ideale ligfpng van het terrein, waarop het vuurwerk afge stoken werd .Deze plaats was niet alleen uit stekend geschikt voor het licht, maar ook voor het geluidseffect. Hiervan leverde de drievoudige echo, die als het ware over het water van de Lek aan kwam rollen, een dui delijk bewijs. Het sluitstuk, dat in. verlichtë letters de woorden: „Leve de Koningin", die werden omgeven door een spetterende en knallende vuurzee, werd door de grote rookontwikkeling gedeelteiyk aan hét gezicht onttrokken. Met sommige andere stukken was dat ook het gé val. maar het publiek gaf herhaaldelijk blijk van waardering voor de fraaie effecten door een applaus. Het grote vuurwerk was een indrukwek kend. waardig einde van een geslaagde in huldigingsdag en een blij en dankbaar gewoel heeft ongetwijfeld de duizenden bevangen, toen zij zich het was intussen middernacht geworden door de nog feestelijk verlichte straten naar huis begaven. BIJZONDERE RAADSZITTING. De raadszaal was gistermiddag, voor de plechtige bijzondere vergadering nauwelijks te herkennen als de plaats van beraadslaging van een klein gekozen, college. Voor en ach ter de tafels tussen de tafels en achter het hek, dat de publieke tribune afscheidt zaten de genodigden mannetje aan mannetje. Het waren behalve de raadsleden, hoofden van dienst, hoofden van scholen .kerkelijke over heden, een delegatie van het garnizoen, het Werkcomité Herdenkingsdagen, allen met hun dames. De burgemeester, in plechtig ambtsgewaad opende de bijeenkomst en las de proclamtie van Koningin Juliana voor. Vervolgens hield hij een rede om de betekenis van deze dag te schetsen. Na een kort overzicht over de levensge schiedenis van Koningin Juliana, vroeg spre ker: Hoe komt het toch, dat Oranje zo veel betekenis heeft voor ons land en volk? Dat komt. omdat de Oranjes zó enorm veel hebben gedaan. Ja. ons volk is zich in zijn ziel bewust van dit grote voorrecht en telkens opnieuw heeft het zich in criteke ogenblikken geschaard om Oranje. Nu heeft zoeven Koningin Juliana in de Nieuwe Kerk te Amsterdam de eed van trouw afgelegd en wordt zij gehuldigd als de Koningin der Nederlönden on het grote en ver heven voorbeeld van Koningin Wilhelmina. de Moeder der Vaderlands is ons waarborg, dat Haar Koninklijke Dochter dat zal blijven vol gen. Voorheen hebben grote mannen de Oranje- kroon gesteund en geschraagd En thans weet Koningin Juliana zich om ringd door een rggd van ministers uit alle kringen van ons volk. En nu klinkt opnieuw: „Ik zal handhaven!" Daarin ligt de traditie, die in haar kern het zuiverst uitdrukking heeft gevonden in de binding van Oranje en het volk van Neder land. „Ik zal handhaven!" wlL kin niet anders betekenen dan bestendiging der gelukkige sa menleving van Oranje en ons volk. met als grondslag de christelijke godsdiens', natio nale zelfstandigheid en politieke vrijheid. Vertolkt in de woorden van Koningin Wil helmina: „Wij willen ons zeif zijn er- blij ven!" Moge het in Gods gunst zó blijven voort duren onder de regering van Koningin Juliana! Laten wij in alle oprechtheid on eenvou digheid verklaren, dat wij Haar troon zullen helpen schragen. Dan kweken we die eenheid en saamhorig heid en ontwikkelen we grote vaderlands liefde En blijve ook onder de regering van onze Koningin Juliana: 't Oranje boven de kreet, in nood en dood, in lief en leed. Geen ander ga daarboven. Dan waar we God mee loven! Leve onze Koningin Op de rede volgde een krachtig applaus van de aanwezigen. Daarop werden de vol gende twee adressen goedgekeurd voor ver. zending: Schoonhoven, 6 September 1948. gfrai Hare Koninklijke Hoogheid •wilhelmina. Prinses der Nederlanden. Mevrouw. De gemeenteraad van Schoonhoven, heden in een buitengewone vergadering bijeen, be sloot Uwe Hoogheid zijn eerbiedige dank aan te bieden vgor de grote ernst en toewijding, die Uwe Hoogheid gedurende een halve eeuw. dikwijls onder zeer moeilijke omstandigheden, oan de belangen en het welzijn van het Ne derlandse volk heeft gewijd. Gaarne wordt hierbij de verzekering gege ven. dat Uwe Hoogheid in de harten van dit volk in dankbare herinnering zal blijven voortleven. De gemeenteraad: A M. NIEUWENHUISEN. voorzitter. A. C. BOOGAERT, Secretaris. Aan Harg Majesteit Juliana. Koningin der Nederlanden. Mevrouw, De gemeenteraad van Schoonhoven, heden ln een buitengewone openbare vergadering bijeen, besloot Uwe Majesteit eerbiedig zijn trouw te betuigen ter gelegenheid van de troonsbestijging De raad heet de Koninklijke dochter van een Koninklijke moeder welkom als een nieu we Landsvrouwe, -daarbij de innige hoop uit- steund door het grote Hanr is voorafgegaan. Haar regcertaak pb de- ze'fde verheven wijze zal opvatten. Moge het zijn. dat het Nederlandce volk zeer vele jaren ïfl vrede en voorspoed, welke de mensheid tot zegen zullen zijn, door Uwe Mar jesteit zal wofden geregeerd. De gemeentefaad: A M. NIEUWENHUISEN. voorzitter. A. C. BOOGAERT. Secretaris. Tenslotte kwam nog op vgrzoek van de buurtvereniging, een voorstel van B. en W. in behandeling om de Prinses Julianastraat te herdopen in Koningin Julianastraat. De elf raadsleden waren de enigen die hierover iets mochten zeggen. Zij deden dat niet en dus was dit voorstel goedgekeurd. De burgemeester sloot daarop met een for se klap van de hamer deze buitengewone raadszitting. Het gemeentebestuur offreerde daarna de aanwezigen enige consumptie, ter wijl de tientallen próminenten <zich onder hielden over de belangrijke gebeurtenis van deze dag. NUTS8PAARBANK. Gedurende de maand Augustus werd op de Nutsspaarbank f 16.503 27 ingelegd en f 29.0j9.61 terugbetaald. WATERPOLO. Vanavond speelt S.Z. en PC. zijn laatste wedstrijd in dit seizoen, welke ook de be langrijkste is. V.Z.C. uit Vlaardingen komt dan voor de tweede maal naar Schoonhoven om de promotie-wedstrijd over te spelen, welk* enkele weken geleden, wegens de duis ternis moest worden gestaakt. Wint S.Z. en P.C., dan bestaat er nog een kleine kans op promotie. Ook voor V.Z.C., dat wegens het staken van de eerste wedstrijd twee verlies- punten heeft gekregen, is de wedstrijd bui tengewoon belangrijk. Om 7 uur wordt be gonnen. DUIVENVLUCHTEN. De P.V. „De Luchtpost'' hield een wedvlucht met jonge duiven vanuit Quievrain (België». Afstand 188 K M. Prijzen werden als volgt be haald: J. Okhuijzen 1, 4. 12 en 31; J. Sterren burg 2. 7. 10 en 13, J. de Jong 3, 9. 20 en 32; L. Schriek 5 en 11; G. van Putten 6 en 14; Jac. Lenspn 8, 16 en 23; T. Pince van der Aa 15 en 17; Jac. de Lange 18; Rous 19; G. de Graaf 21. 27 en 35; L. de Lange 22 en 28; C. J. C. van Vliet 24 en 36 M van 't Huilenaar 25 en 29; J. Nieuwveld 26; H. Murk 30 en 33. A. van der Heul 34. Aankomst eerste duif 1.10 uur. Duiven in vrijheid 9.15 uur. Tevens hield bovengenoemde vereniging een wedvlucht met oude duiven en jonge duiven vanuit St. Kath. Waver (België). Afstand pl.m. 100 K.M. Prijzen werden als volgt behaald: G. de Graaf 1 en 19 R. Witzier 2 en 20; Sj. Lensen 3. 8 en 13: Van den Bergh 4. 14. 15, 16 en 21: Jac. de Lange 6 en 11; J. Sterren burg 7; F. Deelen 9; Stuurman 10 en 12 A. van Engelen 17; J. de Lange 18; M. van 't Hul- lenaar 22; Faaij 23 en 24; L. Tanger 25. C. den Butter 26 Aankomst eerste duif 9.10 uur. Duiven in vrijheid 9.15 uur. GEVONDEN VOORWERPEN. Vulpotlood, hoed. hark. ho'fddoek. munt biljet. portemönnaie, naarkam-étui, ceintuur, luier, oorbel, horloge-bandje, kano. mandje, ceintuur, hondje, overhemd. Inlichtingen op het politiebureau. KANTONGERECHT GOUDA. Het Goud* Kantongerecht behandelde Woensdag de zaak tegen een 46-jarig psy chologisch adviseur, die de geneeskunst on bevoegd uitgeoefend had. De man woonde se dert de oorlog te Berkenwoude. Nadat enige getuigen gehoord waren, besloot de rechter de zaak aan te houden tot 29 Sep tember. Twee jongens van vijftien en achttien jaar oud. waren in het-bezit van vuurwapens uit, de oorlog. De spullen werden verbeurd ver klaard en de jongste knaap kreeg een beris ping. De ouclgte werd schuldig verklaard DISTRIBUTIENIEUWS. VERHOGING VLEESRANTSOEN GEVRAAGD De hoofdbesturen van de beide Nederlands* Slagershonden zijn het er dan ook over «eens, dat thans het ogenblik is gekomen, om van de re-.'eriM! te verlangen, om een onafhanke lijke vle«fii»olitick te gaan voeren. Het daar aan te besteden kapitaal zal naar hun overtui ging in de toekomst ruimschoots worden ver goed Zii dringen in de open brief aan op: Vaststelling van een minimum vleesrant soen van 600 gram ner hoofd per 14 dagen en een bruto marge voor het slagerabedrijf, wel ke op b*sis van dit rantsoen een redelijke be staansmogelijkheid garandeerd. NICOTINE-VRIJE TABAK ZONDER BON. Voortaan mag tabak, waaraan de nicotine geheel of Bijn% geheel is onttrokken, bonvrij worden verkocht. Op de verpakking moet ver meld staan „Gedenicotimseerdé tabak, bon- vrij". zonder toepasèing van straf. KRIMPEN AAN DE LEK. Geboren: Bastiaan z van T. Benschop en L. den Butter. On dertrouwd: C. Nouwen. 51 j.. en J. Toom, 51 j. Getrouwd: T Boom. 24 j„ en E. C. Groene-' veld. 22 j. Overleden: M. de Vreede, 84 wed. van K. J. van der Schans. VLIEGTUIGONGELUK IN NOORWEGEN. Een Catalina van de Noorse luchtmacht is tegen een berg op het eiland Sund voor de stad Bergen gevlogen. Er hing een dikke mist. De piloot en een andere inzittende zijn ge red. De dertien andere inzittenden zijn om het leven gekomen Behalve zeven van de be manning. behoorden tot hen zes passagiers, eveneens militairen. Ernstig inciden( (e Berlijn. Toen gisteren de Westelijk georienteerde partijen van de Berlijnse gemeenteraad in een gebouw in de Westelijke sector van de stad vergaderden, heeft de Russische politie het ge bouw opengebroken, ondanks het feit, dat het onder Amerikaanse bescherming stond. Ongeveer vijftig Duitse politieagenten, die on der Amerikaans bevel het gebouw bewaakten, werden door de Russen weggevoerd naar de Oostelijke sector. Enkele gemeenteraadsleden en buitenlandse journalisten liepen lichte ver- \voa4i»)Sen op. toen de Russen de vergader zaal binnendrongen. Men verwacht, dat van hoge Amerikaanse zijde een protest rechtstreeks aan Moskou ge zonden zal worden. MOORD TE HELMOND. Maandagmidag Is te Helmond het lijk ge vonden van dé 44-jarige J. van Stiphout, va der van drie kindereh. Na het eerste onder zoek bleek, dat de man was overvallen en tengevolge van een messteek ln de hartstreek moet zij noverleden. Als verdacht van deze moord is aangehouden de 43-jarige M. K. uit Helmond. GOUDSTAVEN IN DE WOESTIJN GEVONDEN. Een postpakket, bevattende 25 k g. goud in de vorm van staven, waarop als bestemming Amsterdam stond aangegeven, is in de woes tijn nabij Cairo gevonden. Uit een etiket bleek, dat het pakket door „Swiss Air" was vervoerd. Het was geheel onbeschadigd. Bij de politie was tot duiver geen aangifte van vermissing binnengekomen. MAN VERMOORD TE .NIJKERK. In de nacht van Zaterdag op Zondag is in het Holkerveen (gemeente Nijkerk) de 58-jari- ge G. van Diest van het leven beroofd. De 47-jarige C. uit Amersfoort, vroeg bij de woning van Ddiens huishoudster te spre ken. Deze weigerde. Van D., die reeds te bed lag. begaf zich in nachtkleding naar buiten. Wat er toen precies is voorgevallen, is niet bekend. Na enige ogenblikken keerde Van D.' in zijn woning terug. Hij zei dot hij gesto ken was en zakte levenloos in elkaar. C. heeft bekend de moord te hebben ge pleegd met een schoenmnker.-n-.es. OVERZEESE GEBIEDEN. BIJDRAGE JUBILEUMFONDS VAN INDONESIËRS OVER STATUSQUOLIJN. Enige vertegenwoordigers van de bevol king van het gebied over de statusqoulijn kwamen aan vertegenwoordigers van het BB. te Semarang geld afdragen, dat zij wil den bestemmen als bijdrage voor het jubi leumfonds. Op deze wijze wilden zij hun dank tonen voor het feit, dat aankoop van de meest nodige kleding op Nederlands gebied ook voor hen mogelijk was gemaakt. DE REPUBLIEK ACHTER MOêKOVT Ingeval van een conflict tussen Rusland en Amerika zou Indonesië zich moeten scharen aan de zijde van de Sowjet-unie, aldus ver klaarde de communstenleider Moeso op een conferentie van het Indonesisch vakverbond van landbouwarbeiders. Het zou niet mogelijk zijn. zo ging hij voort, dat Indonesië dan neutraal blijft, want het is duidelijk, dat Rus land dc leiding neemt \$n de anti-imperialis tische groep. PLAATSELIJK NIEUWS. Nieuw-Lekkerland. Dezer dagen was het 25 jaar geleden, dat de heer P. Heynis werd benoemd tot voorzitter van de polder Nleuw- Lekkerland. De heer Heynis de 7e Polder schout sinds 1775, die de naam Heynis draagt met 4 onderbrekingen. Mej. B. de Lange slaagde te Rotterdam voor het diploma „Moderne sierkunst". Sliedrecht. Het gemeentebestuur van Mon ster heeft het bouwen van 80 woningen al daar opgedragen aan de firma Brandwijk voor f 807.000. Sliedrecht. De heer L. van Loon. agent van politie te Amsterdam, is met ingang van 1 September in gelijke functie benoemd t* Sliedrecht. Op een weiland vep de landbouwer Lan- gerak is voor de afdeling van de Hollandse maatschappij van landbouw een demonstratie gehouden met een apparaat voor het machi naal afsnijden der slootkanten. De demon stratie geschiedde met een eenvoudig appa raat. waarvoor slechts één paard en één man nodig is. Door een verandering in de bestu ring aan te brengen, zal men trachten deze machine bruikbaar te maken voor het afsnij den van greppelkanten. De heer G van Heter en is door het be stuur van de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders bonoemd tot ass.-be- stuurder. Speciaal is de h$er Van Heteren mgewezen, als propagandist onder de ar- siders in het bagger-, grint- en zandbedrijt alsmede onder de steenzetters en rijkswer kers. j* Mej. Budding is benoemd tot onderwij zeres aan de o.l. school te Neder-Hardin» veld. Onder auspiciën van de Sliedr. Midden standsvereniging is tijdens de feestweek eeir etalagewedstrijd gehouden. 64 winkeliers had* den zich voor deelname aangemeld. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen te Noordeloos J. R. Cuperus t* Doornspijk. Beroepen te Hoornaar (toez.) mr. A. Luteyn le Loenen aan de Vecht; te Noordeloos J. R. Cujaerus te Doornspijk; te Maassluis J. W. Beerekamp te Vianen. Aangenomen naar Leerbroek D. J. van da Graaf te Vinkeveen (voörheen te Schoonho ven). PREDIKBEURTEN. NED. HERV. KEPK. LEKKERKERK. Herv. Evangelisatie. Dins dag 7 September, 's avonds 7 uur, de heer Pauwel, van Krimpen aan de IJssel. GEREF. GEMEENTE. CAPELLE AAN DE IJSSEL. De Ruyter- straa» Woensdag 8 September, 's avonds 7.30 uur, de heer Vergunst. van Leiden. GIESSENDAM. Donderdag 9 September, 's avonds 7 uur, ds. Van Dam. van Werken dam. OUD GEREF. GEMEENTE. CAPELLE AAN DE IJSSEL. IJsseldijk. Dinsdag 7 September, 's avonds 7.30 uur, de heer E. Wijnne. Bermweglaan. Woensdag 8 September, 's av. 7 ur. ds. H. Vlot. Buffelstraat. Donderdag 9 September, '*av. 7.30 uur. de heer T. de Jong. Bermweg 554. Donderdag 9 September, 's avonds 7 uur. ds. M. A. Mieras, van Krim pen aan de IJssel. NIEUW-LEKKERLAND. Lokaal v. d. Beek. Woensdag 8 September, 's avonds 7.30 uur, ds Woudwijk, van RotterdamZuid. VRIJE EVANGELISATIE. OUDERKERK AAN DE IJSSEL. Zaal Har monie. Woensdag 8 September, 's avonds 7 uur. ds. Zijderveld, van Zwijndrecht. MARKTBERICHTEN. GROOT- AMMERS. 4 Sept. Kaasmarkt. Aanvoer 11 partijen, le kwaliteit met rijks- merk f 1.72—1.76; 2e kwaliteit met rijksmerk f 1.671.7^. Extra-kwaliteit tot f 1.79. De han del was matig. UTRECHT, 4 Sept. V e e m a r kt. Op de veemarkt te Utrecht werden Vrijdag aange voerd in totaai 2728. Runderen 782. graskal veren 191. nuchtere kalveren 30. schapen en lammeren 719, varkens 89, biggen 867, bok ken en geiten 17. De prijzen varieerden voor: Stieren van f 350—600; kalfvaarzen van f 425825; gras- kalveren van f 75175; nuchtere kalveren van f 2035: pinken van f 225375; melk koeien van f 450775. knifkoe'en van f 475— 800; vaarskoeien van f 375525: schapen van f 6085; lammeren van f 3540; magere var kens van I 6985 biggen van f 35SO&bok- ken en geiten van f 1540. De handel was in biggen flauw, in «cha- pen redelijk.

Schoonhovensche Courant | 1948 | | pagina 4