jl Marine-winterjassen Gemeente raden mk. UMpsteaal COÖPERATIE machine stiksters Ifate v&cUo&p uw* fpcima (als nieuwe-) „GROOTENDORST CO." J.K. SNOEI verpleegster Ameublement niet te MtosuUecen Leerling-perser naac Stcdewufy „HAKA" beschuit „HAKA" ontbijtkoek bloembollen lero tluttel hid Zoekt „De Zon' op A.s. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag voor fl. 19.50 - 25.- - 29- ZONDER PUNTEN. Camouflage - Militaire Regenjassen B.D. Van Vrijheid en Slavernij 4 wickittbHLAD voor ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Beboonhorensche Courant WOENSDAG 10 NOVEMBER 1848 Nieuw-Lrkkfrlanii. Voetbal. Zaterdag fljiddag speelde V.V.E. II op eigen terrein te gen Weldrecn» II De uitslag was 0—fl. De maandcollecte. Zondag in de Ned. Herv. Kerk te Kinderdijk gehouden ten be hoeve van de kerkvoogdij, bracht ruim f 64 op. Naordeloos. In deze gemeerde is een com missie van beheer voor de stichting van een verenigingsgebouw ingeoteld. waarin zitting hebben de heren M. W. Schakel. E Vink. J. Verschoor. W. Slob. C. Bikker en J. Duijm. Aan de gem.-opzlchter is opgedragen een plan te ontwerpen. De plaatselijke verenigingen heb ben reeds hun steun aan de stichting toege zegd Ouderkerk aan de IJuel. Voetbal. Spirit I kreeg Zaterdag Boskoop Z. op be zoek. Na 10 minuten spelen gaf de linksbui ten van Spirit zijn club de leiding 10 en kort daarna bracht de linksbinnen de stand op 20. Tegen het einde maakte de linksbinnen er nog 30 van. Spirit 11 speelde tegen Jodan Boys III. Voor de rust brachten de Jodan Boys de stand pp 1—4). Na de rust werd Spirit ingesloten en moeit zich tenslotte met een 4—0 nederlaag te vreden stellen. Geen Zendingsfilm. De film avond in de Geref Kerk. die Donderdagavond zou gehouden worden gaat niet door. Het zen dingscentrum van de Geref. Kerken, dat van deze oorpsronkelljke Engelse film een repro ductie had laten maken, kwam bij de premiè re tot de conclusie, dat zij niet aan de eisen voldeed. Daarom werd het tournee door ge heel Nederland afgelast. Deze winter zullen weer winteravond spreekbeurten worden gehouden, de ene in het Wijkgebouw en de andere in de Ned. Herv. Kerk. Het seizoen wordt Donderdagavond om 7 uur in het Wijkgebouw geopend, waar als spreker optreedt ds. J. R. Couperus, uit Doornspijk. Ouderkerk aan de IJsael. Daar krachtens een beschikking van de minister van onderwijs, de gehuwde onderwijzeres, mevr. C. Tas—Vellin- ga. niet langer les mocht geven, zag het be stuur van de Chr. School zich genoodzaakt tot onderwijzeres aan de Chr. School III aan de Lageweg te benoemen mej. J. B. Stapel kamp te Rotterdam. De heer N. Holderman» heeft bedankt als secretaris-penningmeester van de „Onderlinge Brandverzekering voor Ouderkerk aan de IJzsel en omtsreken. Veertig Jaar de K.A.B. Oudewater^' Zondag herdacht de afd. Oude water van de Katholieke Arbeiders Beweging het feit, dat zij veertig Jaar bestond. Des mor gens gebruikten in hot patronaat 250 leden een gezamenlijk ontbijt. De voorzitter, de heer A. Hoogenboom. herdacht dit gebeuren door een blik te werpen op de gepasseerde Jyen, toen de arbeider een «ober bestaan leldae. Pastoor v. d. Snoek hield een korte toe spraak, waarin de waarden van de arbeider ten opzichte van de kerk en de kerk ten op zichte van de arbeider naar voren kwamen. Pater van Swelm, geestelijk adviseur, felici teerde de afdeling met dit grote feest. Van 1 tot 2 uur werd in het patronaat een receptie gehouden, waarvan zeer velen druk gebruik maakten. Des avonds had in het pa tronaat de verdere feestelijke viering plaats. Verschillende sprekers voerden het woord, o.a. de burgemeester, de heer Stolwijk, als voorzitter van de R.-K. Middenstand, de heer C. Kasbergen als voorzitter van de A.B.T.B., de heer Keesen, distr.-bestuurder. en de heer Stolwijk uit Woerden, afgevaardigde van de afd. K.A.B. ter plaatse. De pastoor had na zijn rede een buitengewone verrassing, n.l. dat het de Paus had behaagd om de heer M. Bode voor zijn vele verdiensten, veertig jaar verenigingsleven, te begiftigen met het ekruis in goud Pro Ecclesia et Pontifice. De zig. Tot afgevaardigde naar de algemene ver gadering te Utrecht werd aangewezen de heer C. van den Heuvel. Peursum. In de vacature A. Both die ver trokken is naar Willemstad, is thans als amb tenaar ter secretarie benoemd de heer B. Verrijp te Geervliet. Reruwjjk. De woningen aan de Middelburg- seweg onder Boskoop zullen worden aangeslo ten op de waterleiding van Reeuwijk. Loods afgebrand. Zaterdagna middag brak brand uit in een tuinloods van de kweker D. Roel in de afdeling De Tempel. De loods met inhoud werd in de as gelegd. De motorspuit was uitgerukt, maar behoelde geen dienst meer te doen. Gevonden: een portemonnaie met ritssluiting: paar lederen herenhandschoencn; ceintuur en twee sleuteltjes. Inlichtingen bij de politie. De zwemmende jeugd van de Reeuwijkse Reddingsbrigade gaf onder grote belangstel ling een feestzvond in de zaal „Plaszlcht"' van de heer J Kalshoven. De meisjes en Jongens hadden een prettige avond. Het geheel stond onder leiding van het bestuur, terwijl mej. N. Kraan en de heer J. de Vast medewerking verleenden. Het muzikale gedeelte werd ver zorgd door de heer T. van Vliet. Het bestuur hoopt op deze wijze de gehele jeugd van Reeuwijk tot zich te krijgen, om zodoende het Jonge volkje spoedig het reddend zwemmen te leren en ook de E.H.B.O. bU te brengen. Vechtersbazen. Onder het werk kregen een Mar jongens ruzie met elkaar. De een sloeg de znder met een inhoudsmaat een gat in het hoofd. Doktershulp moest er aan te pae komen. DR. W. P. 1. T. VAN LINDEN TOL. f Schellulnen. Op 81-jarige leeftijd it te Am sterdam overleden de heer dr. W. P. J. T. van Linden Tol. die als eigenaar en verhuurder van grote opeprvlakten bouw- en weiland en van boerenwoningen onder deze gemeente en Gor- kum in deze streek zeer bekend is. Hij stond als een welwillend landheer bekend. Omstreeks 1921 was de Hervormde pastorie het bekende 16de eeuwse renaissance-kasteel, zeer bouwvallig geworden. Voor de restauratie hadden het rijk en de provincie Zuid-Holland hoge subsidies beloofd. Maar hoe kwam de kerkvoogdij aan de nog ontbrekende gelden? Het was de heer Van Linden Tol. die f 10.000 ten geschenke gaf. Het historisch ge bouw werd toen geheel gerestaureerd. Sliedreeht. Tot leden van de ledenraad van de vereniging „Ziekenhuis- en Sanatorium- verplegjng zijn gekozen de heren: A. W. de Landgraaf. M. C. van Bleek. S. J. P. Boek horst, A. Venverloo, G den Dikken, J. L. van Es. H. Hakkenes. G. Netten, M. A. Timmer mans. J H Winkler, D. van Noord, J. van den Herik. T. Oepkens, D. Pise en K. Juch, terwijl tot reserveleden zijn aangewezen de heren: J. Beenhakker. J. Boer. S. Bakker. G W. A. Vis ser. J. J. Moolhutjzen. W F. van Sandijck. T. Dek. J. Drapers, J. Welles, en C. G Meij- waard„Het is de bedoeling, dat voor de bui tengemeenten nog 8 leden wordep benoemd. De vereniging Ziekenhuishulp. die in li quidatie is. heeft een bedrag van f 2100.37. het restant der bezittingen, aan de afdeling van Het Groene Kruis geschonken. Dit geld is be stemd voor het bouwfonds voor het consul tatiebureau. Tot leden van het kiescollege van de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heren: P. de Baat. J Boer Mz.. K. Bons. Z. J Kros. C. Kraaijeveld, P. Muilwijk. W. Veth en C van de Graaf. In de vacature T. Dek werd de heer B. H. Alblas Jr gekozen, en in de vacature A. de Bruin de heer R. C. de Bruin. De Kruislandcolleete. welke in de Ned. Herv. Kerk werd gehouden, heeft f 372.75 op gebracht. Siiedr-echt. Sliedreeht heeft Zondag einde lijk de eerste overwinning behaald, namelijk tegen Overmaas met 10. Hierdoor is de po sitie enigszins verbeterd. De reserves konden het tegen Martiniet 2 niet verder brengen dan een 33 gelijk spel. Na afloop van de wedstrijd heeft Sliedreeht protest aangetekend tegen het annuleren van een doelpunt wegens buitenspel. Het derde elftal verloor met 21 van S.V.W. 2. Het vierde elftal verspeelde een kostbaar punt aan R.C.D. 2 1—1. Het vijfde- elftal werd door Zwijndrecht 3 met 5—0 verslagen. De b junioren wonnen van D.F.C. 3 met 30, waardoor ze zich op de bovenste plaats nestelden. De c.'s leden een 21 neder laag tegen Unitas a. Met 20 verloor a van L.S.V. a. terwijl de baby's (e) tegen Fluks f 1—1 gelijk speelden. Sliedrerht. Ouderavonjj. Dinsdag hield de C.J.M.V. in de Prinses Julianaschoo! een drukbezochte ouderavond. Het hoofd der school, de heer P. den Toom. opende de bijeen komst Hij zei. dat de kinderen voor alles Gods leiding moeten leren aanvaarden. De leerlingen hoogste en laagste klas voer den onder leiding van het personeel verschil lende liederen uit. Ook werden voor de pauze enige filmpjes vertoond van de opening der school op 28 Augustus 1930 en van de Ko ninginnedag van dat jaar. De heer De Vendt behandelde het onder werp „Van strijd en zegen". Ds. J. F. Roth, voorzitter van het bestuur, sprak nog een kort slotwoord en eindigde met dankgebed. Sliedreeht Gevonden: Kinderwantje voetbalshirt; vulpotlood: kinderwanten; kin derschoentje; want; sleuteltje; herenarmband horloge; dameshoed; haarrol; wanten; porte monnaie; windjack; sjerp; fotonegatief halsket ting; poes; broodmes, leesboek; breiwerk; etenstamper. Stolwijk. De Stolwijkse Middenstands vereniging hield een buitengewone - ver gadering. Nedat de voorzitter de ver gadering had geopend en in enige woorden de heer A. F. Kool, die kort geleden plotse ling was overleden, had herdacht, gaf hij het woord aan de spreker van die avond, de heer Pijl. Deze zette uiteen, welke taak voor de middenstand is weggelegd, zowel voor ons volk als voor het algemeen belang. Om dit te bereiken is een aaneensluiting in groot verband dringend noodzakelijk, omdat de mid denstand onder zware druk staat. De afdeling Stolwijk van Volksonderwijs hield een geslaagde propaganda-avond in de zaal van de heer Noomen. Nadat de voorzit ter zijn vreugde had uitgesproken over de grote opkomst, hield de héér A. B. van den Bosch, hoofd der school, een propaganda- rede. Hierna werd een toneelstuk opgevoerd, getiteld „De man die terug kwam". Het stuk werd goed gespeeld en een luid applaus ver tolkte de voldoening van de* aanwezigen. Hierna volgde de gebruikelijke verloting. Het strijkje „Onderling Genot" verleende mede werking. De heer Teeuwen. onderwijzer te Rhe- nen, heeft voor zijn benoeming in deze ge meente bedankt. Streefkerk. Donderdag hield de afdeling Streefkerk van de Bond van Plattelandsvrou wen haar algemene jaarvergadering. Uit het verslag van de secretaresse bleek, dat het ba tig slot ruim f 100.bedroeg Men besloot een Sint Nicolaasfeest voor de kleuters te or ganiseren en met Kerstmis de oudere men sen een gezellig feest te bereiden. De vereni ging telt nu 82 leden. Tegengestelde uitwerking. Het Oranjecomité organiseerde vorige week een filmavond waarbij een verloting zou wor den gehouden, ten einde van de opbrengst het tekort van de laatst gehouden feesten te dekken. De belangstelling was zo gering, dat in plaats dat het te kort werd weggewerkt, dit nog werd vergroot .Er werden films ge draaid van de troonsafstand en de inhuldi ging van de Koningin en de film „Moederdes Lands". Zaterdagavond gaf de mondaccordeon- vereniging uit Giessendam een uitvoering in de zaal van café Meerkerk. De opkomst was tamelijk goed. De nummers werden keurig uitgevoerd. Bij de Maandag gevoerde schouw in de polder werden zes bekeuringen gemaakt, waarvoor aan de overtreders schikkingen zijn voorgesteld. AthletiekwedstrUden. Zevenhuisen. Zaterdagmiddag zullen in de ze gemeente grote atletiekwedstrijden over 3000 meter worden gehouden, waarvoor zeven tig athleten hebben ingeschreven. Voor deze wedstrijd heeft burgemeester Boer een mooie plaquette beschikbaar gesteld. In de A klas se komen o.a. uit de Leidenaren Van der S'.een en Van der Kraan, in de B klasse de gebroeders Heijneman en B. van Hoof uit Schoonhoven. In de C klasse verschijnen vrij wel alle bekende athleten uit Zuid-Holland aan de start. Een grote groep D en E klassers, alsmede niet K.N.A.U. leden, komen aan do wedstrijd kleur geven. Twintig Juniores zul len een zeer felle strijd leveren. Burgemeester Boer zal Wet startschot los sen. De wedstrijden staan onder auspiciën van de Goudse Athletiek Commissie. DE VEE-ARTS AAN HET WOORD. IETS OVER HET OPBINDEN VAN DE STAART. Gelukkig zijn tegenwoordig de meeste vee houders overtuigd van het grote belang op «tal de staarten van hun dieren op te binden. Dit toch voörkomt onnodige bezoedeling van het achterlijf met mest en gier en maakt daar door een betere en zindelijker melkwiniung mogelijk. Omtrent de juiste methode voor het opbin den van de staart lopen de gevoelens echter nog al eens uiteen en het is daarom dat wij hieromtrent iets nader willen mededelen. Er zijn altijd nog veehouders die gewoon een eindje touw in de pluim breien en hier- mede dan de staart opbinden. Dit kan natuur- lijk, maar de ondervinding heeft geleerd dat deze manier toch aanleiding kan geven tot verschillende bezwaren. In de eerste plaats is het lastig wanneer de dieren eens van stal moeten of verplaatst moeten worden. Men is dan genoodzaakt steeds het touw door te snij den en weer opnieuw te knopen. Ook heeft de pluim vaak veel te lijdén en kan ln som mige gevallen afscheuren. Soms ook snoert het touw om de staart heen en kan afsterven van de punt van de staart optreden, waarbij dan tevens allerlei tnfectie's met alle daaraan verbonden nade» lige gevolgen kunnen voorkomen. Deze verschillende bezwaren zijn te onder, vangen door aan de lijn welke van de zolder afhangt een leertje te bevestigen, dat zo lang moet zijn, dat het zonder te drukken destaart omsluit boven de pluim. Men vlecht nu «en dun stukje touw in de haren van de pluimen maakt hiermede tegelijk het leertje om do staart vast. Wanneer het leertje breed genoeg is, zal doordrukken niet optreden, terwijl door het Ingevlochten touwtje de staart toch voldoende vast zit, zodat los slaan niet vooc zal komen. In plaats van een leertje is ook een reepje rubber te gebruiken. Men moet daarbij ech ter oppassen dat dit niet de staart te nauw omsluit, want anders treedt toch doordruk ken of afbinden op. Ook gaat het rubber op den duur uitrekken en zal het wanneer het wat ouder geworden ia, bros worden en daar door eerder breken. Het vereist daarom meer controle dan leer. (Nadruk verboden). Dr. P. W. B. lang^ trouwe plichtsvervulling in het grote Bp altoor speldde de heer Bode dit ereteken op de borst. Daarna Werd het blijspel: „Een koninkrijk voor een dochter" voor het voet licht gebracht door de toneelclub „Artonoza" Dit stuk werd goed vertolkt. Voor de muzi kale omlijsting zorgde de band van de K.A.B. uit Woerden. Voetbal. O.V.S. 2 speelfla^Rtp uit wedstrijd tegen Olympia 4 en verfoor met 0—2. Oodewater. Ni win. De Niwin-Kerst- pakketten-actie in Oudewater heeft f 1025 opgebracht, zodat 205 Kerstpakketten uit Oudewater verzonden konden worden. Men gelooft wel, daj men over de behaalde resul taten der collecte tevreden mag zijn. De Oudewaterse IJsclub hield op de bo venzaal van café Rijkelijkhuizen een bijeen komst. De opkomst was zeer gering. De pen ningmeester de heer H. Kloot, hield een pro- puganda-rede. Van de weinige aanwezigen f laven zich 15 personen ah lid op. Na dit of- iciële gedeelte was mgn nog geruime tijd ge zellig bijeen. Het geheel werd opgeluisterd door het muziekgezelschap van de heer Ko ning». Oudewater. V o e t b alZondag speelde UN.I.O. I een belangrijke wedstrijd tegen Boskoop 1. Reeds na een kwartier gaf de UNIO rechtsbuiten de thuisclub de leiding 10. Kort hierop bracht de linksbinnen uit een schermutseling de stand op 2—0. Tot doelpun ten wist men het verder niet te brengen, zo dat UNIO 1 thans de tweede plaats op de ranglijst inneemt, met slechts één puntje ach terstand op de leider V.E.P. I uit Woerden. UNIO 2 moest met 5—0 zijn meerdere er kennen in Moercapelle 1 UNIO 3 deed goed werk door op eigen ter rein tegen de leider Haastrecht 3 gelijk te spe len. UNIO 4 versloeg Groeneweg 3 op haar eigen veld met 14. UNIO a zorgde voor een verrassing door G S V. a uit Gouda met een 2—1 nederlaag huiswaarts te zenden. Fluks—-Papendrecht. Farwndrecht, Papendrecht R?eelde Zondag tegen Fluks Deze wedstrijd ging om de voor lopige bezetting van de tweede plaats. Na de aÜvÈÊ was Fluks direct in de aanval, maar de^^fcrdedlging van de rood-zwarten was gotm. Toen er een kwartier gespeeld was. doelpuntte Stolk voor Fluks. Daarna werkle Papendrecht zich geleidelijk wat los en zette enige aanvallen op. Bij een dier aanvallen ver- oor.aakte Atasio in het beruchte gebied een «vertreding. De scheidsrechter kende hier voor een penalty toe. die onhoudbaar voor Hardtnbol door De Sprong werd genomen. Met gelijke stand ging de rust in. De tweede helft zette in met een Fluks offensief. De bal werd goed geplaatst en opnieuw werd Papen- dfeeht tot verdedigen gedwongen. T. Stolk vergrootte de voorsprong 1—2. Vijf minuten later bracht Boel de stand op 31. Dat was teveel Vbor de roodzwarten. De Sprong had succes door Van dichtbij Hardenbol te passe ren 3—2 Tegen het einde probeerde Fluks het nogmaals, doch Van Wijngaarden liet zich niet meer passeren. Fluks had met 3—2 gc- wr-uxiejj Papendrecht In het oude raadhuis verga llet de Vrylagayond de afdeling Papendrecht van VcJtr.VKierwijs. De heer Brantenaar. se- cretarif -w 4» Kring Dordrecht, was aanwe- VIJFTIEN LICHTPUNTEN IN HET DORP. BRANDWIJK. Zaterdagmorgen 6 Novem ber kwam de gemeenteraad in openbare zit ting bijeen. Na opening door burgemeester Brouwer werden de notulen goedgekeurd. Na enige bespreking over voorziening bij de brandweer werd besloten drie waterdichte broeken en. jassen en helmen aan te kowsn. Later zal de materiaal-vooraad worden uit gebreid. Op voorstel van B. en W. wérd be sloten van de heer Houweling voor f 100 per jaar de garage te huren voor plaatsing van de motorspuit Op voorstel van B. en W. werd besloten de bouw van een nieuwe openbare school on derhands aan te besteden en hiervoor de vol gende persunen uit te nodigen: J. C. v. Kleef. J. Karsdorp. Van Tuyl, Van Engelen en Van den Berg. allen te Molenaarsgraaf en Brand wijk en G. A. Prins en Ouderkerk te Bles- kensgraaf. De firma Ouderkerk werd op voor stel van de heer C. Korevaar aan de lijst dér uitgenodigden toegevoegd. Men besloot de lampen langs de Graaf stroom ook 's nachts te laten doorbranden. Verder werd besloten de verlichting in het dorp Brandwijk, waar thans één straatlamp staat, met 15 lichtpunten uit te breiden. Ook zal door B. en W. overwogen worden op de Donk een lichtpunt te laten aanbrengen. In de rondvraag stelde de heer C. Kore vaar de vraag of het mogelijk was het ver- memgvuldigingscijfer voor de schoolgeldhef- fing van 2 op 1 te brengen. B. en W. zullen deze kwestie bekijken. Hierna alulting. STRAATVERLICHTING WORDT UITGEBREID. HOOG-BLOKLAND. Vrijdag 5 November kwam de raad bijeen onder leiding van bur gemeester Schakel. Allererest werd de Grondwetwijzigtng 1848 van Thorbecke door de Voorzitter her dacht. Een raadsbesluit om f 25 te voteren voor pre sentiegelden van de leden der financiële com missie voor 1947,Ai door Ged. Staten niet goed gekeurd. Deze «Mensen per vergadering en per lid f 1.50 jD®entiegeld vast te stellen. Men besloot oVx 25 te handhaven en te ver delen in presentiegelden per lid en per zitting. Het voorstel van B. en W. om de woning van A. van der Giessen weer te verhuren voor f 200 per jaar, werd aangenomen, evenals het voorstel om aan A. T. van 't Hart een perceel land te verhuren voor f 22.50. De geloofsbrief van de heer H. van Steenis werd in orde bevonden, zodat tot toelating als lid werd besloten. De Voorzitter dankte zijn voorganger Van Geffen voor zijn moeite en zorgen ,in 't belang der gemeenschap als lid van de raad gebracht B. en W. stelden voor de straatverlichting met 25 lichtpunten uit te breiden. „Da's veel te veel!'\riep de heer De Groot ,,'t Is voldoepde, zoals 't nu ia". „We kunnen nu niet meer zoals vroeger, met twee petroleumlampen in heel de gemeente, heer De Groot," merkte de heer Den H a r - to g op. 'Bij de eindstemming waren allen voor de 25 lichtpunten, alleen de heer De Groot stemde tegen. ten dienste de Openbare School werden goed gekeurd op e eneindbedrag van f 5730.02. Bij de behandeling van de begroting 1949 vroeg de heer Den Hartog inlichtingen over enkele posten, die de Voorzitter hem ver strekte Hjj vroeg of de subsidie aan de A.N. W.B., geraamd op f 10, wel voldoende was en f 25 niet beter was. „Tien gulden is zat!" riep de heer De Groot, en ook d eheer Bikker vond het genoeg. Het bleef f 10. Bij de post waterleiding stond de heer Den Hartog langdurig stil en hij vroeg zich of wie verantwoordelijk was voor de aanleg. De begroting werd aangenomen. Ontvang sten f 43 442.97 en uitgaven f 40.040.94. Het be drag uper leerling der Openbare School werd voor 1949 op f 22.46 vastgesteld. De heer Den Hartog wilde bij de rond vraag iets weten over de aankoop van de mo torspuit te Grijpskerk, waarvoor de raad het bedrag reeds toestond. De Voorzitter merkte op, dat de koop niet doorgaat, omdat de spuit van Grijpskerk in het rijksmuseum thuis noort als oudheid. Uit de verdere gesprekken bleek, dat voor de Straatwegspuit nieuwe alangen zijn aangekocht. B. en W. zullen trachten een geschikte motor spuit te kopen. Hierna sluiting. 6 BEGROTING BIEDT GUNSTIG BEELD. HOORNAAR. Vrijdagavond heeft de ge meenteraad een openbare vergadering gehou den, waarop ale leden tegenwoordig waren. Burgemeester Schakel sprak in de aan vang van de vergadering over de Grondwet- herziening in 1848. Vervolgens sprak de Burgemeester een woord ter nagedachtenis in verband met het overlijden van de onderwijzeres op de Open bare School, mevrou1# tSerrenburg. die op zo voortreffelijke wijze haar taak vervulde. Met weemoed moet aan haar worden teruggedacht. De begroting 1948 w'erd met enkele posten gewijzigd. In de commissie tot nazien van de rekening 1947 van het Burgerlijk Armbestuur, werden gekozen de haren W. van den Berg en F. Bronk horst De begroting 1949 vermeldde in ontvangsten f 47 729.72 en in uitgaven f 43 846.99. Van de gelegenheid tot het houden van al- tmene beschouwingen maakte de heer ronkhorst gebruik. Deze sprak woorden B en W werden gemachtigd met de Coop. Boerenleenbank te Gorinchem een tijdelijke kasgeldlening aan te gaan Van f 27.000 tegen 13 4 pCt re«te "Ha-ns werden zij gemachtigd de lonende kasgeldleningen met een jaar te verier gen. De vijfjaarlijkse afrekeningstaten van lof voor de zeer duidelijke memorie van toelichting. Hij weehop het gunstige beeld, dat deze begroting biedt. Hij heeft enkele vragen te stellen, die in feite mogelijk een informatief karakter geven. Zo treft hij de post verzeke ring van d etoren t 30.000 aan en die voor de Openbare School f 25 000. Indien deze^ bouwwerken zouden afbranden, kan mep niet veel opbouwen voor die bedragen. Inderdaad juist, zei de Voorzitter, maar wat de school betrof, zou men met een kleine re kunnen volstaan. Op verzoek van de heer A. Blokland werd f 60 op de begroting gebracht voor ver voerkosten van kinderen, die de Christelijk buitengewoon lagere school te Gorinchem be zoeken; en op verzoek van de heer Ver spul werd de post kleding en uitrusting vrij willige brandweer met f 100 verhoogd. Vervolgens, werd de begroting goedge keurd. De vergoeding per leerling der Openbare .Schooi werd voor 1947 op f 15 44 Voor de rondvraag was geen belangstelling, zodat sluiting volgde. BKANDSPUITP&OBLEEM. NOORDELOOS. Vrijdagmorgen kwam de gemeenteraad voltallig bijeen. Na opening met gebed heeft burgemeester Schakel de Grondwetherziening van 1848 met een enkel woord herdacht. Bij de ingekomen stukken was een bericht van de Kroon, dat het raadsbesluit, dat de gemqente borg zou blijven voor A. van Oort betreffende een geldlening voor aankoop van een woning, vernietigd wordt. Met algemene stemmen werd besloten de gemeente-woningen weer aan de tegenwoor dige huurders te verhuren voor de tijd van één jaar. De schoolbelasting voor J. Wallaard werd drastisch verlaagd, n.l. van f 34 op f 6, omdat zijn inkomstenbelasting was verlaagd. In de woning-adviescommissie werden herbe noemd de heren H. Kuijl, A. Slob, A. D. Bik ker. J. Vink en F. H. van der Kant. B. en W. werden gemachtigd tot het aan gaan van een tijdelijke kasgeldlening, groot f 28000, voor financiering van de woningbouw bjj de N.V. Bank van Ned. Gemeenten tegen 13 4 pCt. rente. De afrekening over 1947 met het bestuur van de bijzondere school Werd op f 1830,06 bepaald en de vijf Jaarlijkse afrekening be treffende de openbare school op f 4902,06. Een verzoek van Jac. de Jong om zijn jaar wedde als schoonhouder van 't gemeentehuis met f 100 te verhogen, werd op verschillende gronden afgewezen. Wel zal hij f 25 verhoging krijgen, welk bedrag ook aan de school- achoonmaakater zal worden gegeven. Op de begroting 1949 is een bedrag van f 4015,33 uitgetrokken voor onvoorziene uit gaven. Wel ziet de heer KuiJl een lelijke post voor de waterleiding, namelijk f 1269. De voorzitter lichtte deze zaak breed voerig toe, waardoor duidelijk werd, dat de waterleiding in een ongunstige financiële po sitie verkeert. Het is niet bij benadering te zeggen, wat deze strop de gemeente zal kos ten. Als de overheid niet bijspringt is het voor de gemeenten niet doenbaar om uit de misère te komen. De heer Van der Kant dacht, dat de brandweer niet toe kan met de ramlngspost van f 1045. Na een toelichting door de voor zitter bleek deze echter wel toereikend te zullen zijn. Verder werdert de moeilijkheden besproken betreffende het vervoer van de motorspuit. De een wilde een jeep kopen en de andere weer een onderstel van een vrachtauto, om daarop de spuit te monteren. Tenslotte werd deze materie naar B. en W. terugverwezen. De begroting werd aangenomen. De vergoeding per leerling der openbare school werd voor 1949 op f 20.16 bepaald, terwijl ln feite wel ongeveer f 40 nodig zal zijn, omdöt er grote herstellingen plaats moe ten hebben. De heer Slob woont in de Minkeloos nog steeds in duister en hij informeerde" daarom bij de rondvraag naar de straatverlichting. Die ene lamp zal wel op f 2000 komen, denkt de voorzitter, want de stroomdraden voor straatverlichting ontbreken. Daarna deelde de voorzitter mede, dat ten huize van W. Bor telefoon komt voor brandmelding. De heer v. d. Kant infor meerde naar de woningbouw. Het plan is door Ged. Staten goedgekeurd en Wederop bouw heeft de materialen toegewezen. De heer A. D. Bikker denkt, dat het nog wel even zal duren voor er mee begonnen wordt, daar de aannemer Noordennen het «er duik heeiA bij de bruggenbouw. De heer Bikker vroeg verder of het mogelijk was bij de woning van G. Bovekerk in da Gieshoek een buitenlicht te plaatsen, want er zitten daar verschillende gezinnen in donker. De voorzitter zal dit bekijken. Verder geeft de heer Bikker in overweging in de Minkeloos te bekijken of daar Soms aan wo ningen buitenlampen voor straatverlichting kunnen worden aangebracht. SIRENE VOOR BRANDALARM. OTTOLAND. In de laatstgehouden raads vergadering waren alle leden aanwezig. Burgemeester en Wethouders boden de ge meente-begroting voor 1949 aan. De gewone dienst vermeldde in ontvangsten en uitgaven 'totaal f 22202.89 met een post voor onvoor ziene uitgaven van f 987.79 en voor de kapi- taaldienst aan ontvangsten f 2699.11. in uit gaven f 2449.90, batig saldo f 249.21. Voor bijdrage in het tekort van het Waterleiding bedrijf „De Alblasserwaard" is voor 1949 f 900 geraamd. De voorzitter deelde mede. dat de ren te en aflossing van de geldleningen voorelec- trificatie afloopt, zodat dan deze gemeente alleen nog te betalen overblijft de aflossing voor de autobrandspuit en voor de garage. Daarna was de begroting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1949 aan de orde, bedragen de in ontvangsten en uitgaven f 3118.02 met een post van f 156.22 voor onvoorziene uitga- veil. Na toelichting door de voorzitter werd de begroting met algemene stemmen vastge steld. In verband met een schrijven van Gede puteerde Staten werd besloten de bezoldiging van de .secretaris, de gemeente-ontvanger, be nevens de ambtenaren van de burgerlijke •tand met de verschillende toeslagen ingaande 1 Januari 1947 om te zetten in een vaste jaar- wedde. In beginsel werd besloten een sirene aan te schaffen ter alarmering bij brand. Op voorstel van de heer G. J. v. Gils werd met algemene stemmen besloten de straat verlichting voortaan ln de wintermaanden des nachts te laten doorbranden. Bij de rondvraag deelde de heer Muil wijk mede. dat de afscheiding tussen het verenigingsgebouw defect is. Men besloot voor gemeenschappelijke rekening een eenvoudigs afsluiting te laten maken. I 1, Voordeal van de nieuwe mode. nieuwsblad voor zuid-holland EN UTRECHi WOEN* -• NOVEMBER 1948 LOOP DER BEVOLKING. GROOT-AMMER8. Ingekomen personen: M. Geld rblom, van Berkel en Rodenrijs naar A 1 7 C. vin Wijnen, van Medan (Indonesië) naar Burgemeester Fortpijnplein 31. Ver trokken personen: H. Lingbeek. van C 12 naar Haarlemmermeer. Nieuweweg 28. met echtge note H. Bouter. van 3 17 naar Utrecht, School straat 2a G. A. Stigter, van C 106 naar Gou- driaan no. 72; A. van Dam. van A 64 naar Noordwijk. Offemweg 17; M. den Boer. van C 72 naar Amsterdam. Zaanstraat 67 III. LANGERAK. Ingekomen persohen: S. van Wijngaarden, van Rijwsijk (N.-B) naar no. 42; G van Westrenen. van Nieuwpoort naar no. 209 C. M. van Kooten, van Leerdam naar no. 201 H Brouwer, van Benschop naar no 180; A G. Versluis, van Lexmond naar nr. 4: W. Bassa. van Hoornaar naar no. 209 Vertrok ken personen: J. Vonk van no. 132 naar Otto- land A 19; C. A. de Rie. van no. 41 naar Har- dinxveld. Wilhelminalaan 193. NIEUWPOORT. Ingekomen personen: L. Roth, van Edmonton (Canada) naar no. 184; S. p. Moree. van Zoetermeer naar no. 18. Ver- tiokken personen: J. van Dommele. van no 72 naar Schellulnen, Nolweg 16a: E. H. Kersber gen. van no. 162 naar Noordeloos no. 299; G. van Westrenen van no. 20 naar Langerak no. 209 A C. van Wijk. van no. 6 naar Leiden, j de Wittstraat 35: H. J. J. van Arkel. van no. 167 naar Alblasserdam, Plantageweg 92, met gezin. LEXMOND. Gevestigd: G. W Douma. van Doetinchem naar Burg. Potstraat 3. Ver trokken: G. A. Versluis van Lakerveld 80 naar IJsselstein: C. H Helmts. van Oude Rijksweg 33 naar Utrecht; B. J. Manschot, en echtgeno te. van Dorpsstraat 41 naar Utrecht; G. W. Douma, van Burg Potstraat 3 naar Wieringen; A. Sterk, echtgenote van Maas. van Oude Rijksweg 22 naar Hardinxveld; A G. Versluis, van Achthoven 81 naar Langerak, W. de Bruijn en gezin. Vin Dorpstraat 54 naarlJssel- muiden; H. Hartman, van Nieuwe Rijksweg 116 naar IJselmuiden: A. Schilt, van Lakerveld 140 naar Kedichem; L. Fl. Kortlever, van Laker veld 186 naar Hoog-Blokland; A. M. de Jong, van Oude Rijksweg 73 naar Boskoop. REEUWIJK. Ingekomen: J C. Straathof in A 26 uit Zoeterwoude; J. H Brauns. in F 13 uit Amsterdam; C. G. Peeters, in D 26 uit Kloos terburen. REEUWIJK. Vertrokken: W P Verkerk uit H 183 naar BoskoOp; C. Goedhart uit D 8 naar Middelharnis J. Th. Koolmees uit H 159 naar Eijgelshoven: J. A. de Wit uit C 48 naar Utrecht; G. M. Bekker uit D 26 naar Kloos terburen; J. M. van Roon uit B 39 naar Noord- wijk (Binnen). Ingekomen: E. Kuiper in G 9 uit Schoonhoven; C. G. RÖlling in B 44 uit Bodegraven. BURGERLIJKE STAND. BENSCHOP. Getrouwd: G Schinkel en H. J van Kesteren. S. J. van Vuuren en N. J. van Woudenberg. BERGAMBACHT. Ondertrouwd: G. Boer, 23 jen H. C. van Dijk. 25 j. CAPELLE AD. 1JSSEL. Geboren: Jacob, z. van J. t)udshoorn en D. C. v. d. Vlist. Willemina. d. van M. de Lely en C. W. van Delft. Jan, z. van J. v. d. Berg en A. Hak. Pieter. z. van P C Rijkaart en H. A. Schuddebeurs. - Ondertrouwd: J. Schouten, 25 j en G F. Hoogendijk, 25 J. - Getrouwd: W D. Berkhout en M. A. Molenaar. H. A. A. v. d Boomen en E. A. A. Guérand. GIESSENDAM. Geboren: Aart. z van J. H van Wijngaarden en N. Redelijkheid. Jan Willem, z. van C. J. Bfeur en P. Donker. Ondertrouwd: P. Bakelaar, 30 j., en W. Bak ker 25 j C. Kazen. 25 j„ en G. Goedhart, 22 j. Overleden: E. J. C. Termos. 55 j.. we duwe van C Sterrenburg. GROOT-AMMERS. Geboren: Jannigje, d. van C. den Hartog en J. J. Zieldorff. Overleden: E. Molenaar. 60 j. HOOG-BLOKLAND. Overleden: A. Bikker. 61 j- LANGERAK Geboren: Pieter Marinus TeU- nis. z van T. Damsteeg en G. M Steenhoek. Herman, z. van H. Amelink en S. van der Veen Getrouwd: K. N. M. Maat. 19 j en M. Heikoop. 18 j. A. G. Versluis 45 j. (won. te Lexmond). en M. K. van der Ham. 41 J. G. Vonk. 24 j.. en A. Ooms. 19 j. C. Ver- heij. 23 j.. en J. D. Zwijnenburg. 22 J. LEKKERKERK. Geboren: Pieternella He lena, d. van A. Brand en B H Berger. Jan. z. van W. Nobel en J. T. Zwijnenburg. Dick. z. van C. den Braber en S. A. van der Wouden. Ondertouwd: J. van Loon. 30 jen M. Heuvel. 24 j J- Pottuijt. 33 j„ en A. C. Nobel. 34 j. Getrouwd: L. van Krimpen. 28 j (te Krimpen aan de IJssel), en J. Stout. 25 j. LEXMOND. Geboren. Teuntje Neeltje. d. van W. Uittenbogaard en F. van den Berg. Heiltje Maria Geertruida d^van H. Pater en G. E. Kars. Getrouwd: C. Pellicaan. 27 j.. (te Kedichem). en A Schilt. 23 j. K. van dei- Ham. 24 j. (te Hoog-Blokland), en L. F. Kort lever. 23 j. Overleden: A. v. d. Vlist. 73 j., echtgenote van A. Lakerveld. N. van Die ren. 46 jechtgenote van H. de With. Een levenloos aangegeven kind van C. Manschot en C. Bogprt. MOORDRECHT. Geboren: Johanna Wilhtl- mina. d. van W. van den Heuvel en A. A. Splinter. Ondertrouwd: L. van den Heuvel. 28 j. (te Lekkerkerk), en J. A. van Donk, 22 j. NIEUWERKERK AAN DE IJSSEL. Ge trouwd: G. van Vianen, 25 j.. en B de Bruijn. 25 j. Overleden: C. N. de Wit, 55 j. L. Spek. 7 m. NIEUW-LEKKERLAND. Geboren: Maria, d. van C. Borsje en M. Slotboom. Corne lls. z. van D. Versluijs en A. Schot. Elisa beth. d. van H. Hoefnagel en E. v. d. Wer ken. Nicolaas, z. van H. Hogendoorn en G. Visser. Gijsina. d. van R. Verboom en W. Goudriaan. Aaltje Cornelia, d. van G. v. d Perk en E. v. d. Beek. - Ondertrouwd: A. den Hoed. 26 j. te Ridderkerk en L. Si mons, 22 j. - Overleden: W. C. van Tuijl. 1 mnd. P. den Braven. 88 j., wed. van G. de Vries. NIEUWPOORT. Getrouwd: A. C. Wouden berg. 27 j. (won. te Ameide), en W. G. den Boer. 22 j. OUDERKERK AAN DE IJSSEL. Geboren: Cofnelis Pieter, z. van P. Plomp en H. M de Rubier- Overleden: H. de Jong. 72 J.. echt- geiwot van L. Vuik. OUDERKERK AAN DE IJSSEL Onder trouwd: H. van den Heuvel, 19 j. (te Nieuwer- kerk aan de IJssel), en M. Heuvelman, 22 j. Overleden: M. Vogeleer. 63 j.. weduwe ven A. Verkalk. REEUWIJK. Ondertrouwd: M. A. Groenen, 32 j.. en H J Kuijf. 23 j. J van Herk. 24 j. (te Nleuwerkerk aan de IJssel). en G. B van Leeuwen. 21 j. C Bakfcer. 27 j. (te Sassen- heim). en H.J. -Bontenbal. 23 j. - Getrouwd; J. de Bel. 24 j., en J. H. Blonk, 34 j. SLIEDRECHT. Geboren: Korstiana. d. vaj G van Andel en A. de Baat. Martina Ma- rigje Cornelia, d. van W. H. van Rijsbergen en J .Boele. Maria Korstiana. d. van C. v. d- Waal en A. P. Kraaijeveld. Jannetje, d.van K. KraaUveld en F de Kwaadsteniet. -- On dertrouwd: A B. van den Bos en A. A. van oer Wiel P D de Rover en A. P. Lobbe- zoo. j. van Valen en M. J Sc^outenó_. T. de Waard en A. de Vroomen J van Ros malen en J van der Knaap. T. Verhey on T de Jager Getrouwd. D. W. den Breker en G M. den Toom. - Overleden: Een aangegeven kind van C. Visser en T. Baten burg. WADDINXVEEN Geboren: Cornelia, z van C. G Hofman en N Zappeij. Andnes. z. van M. A. Groen en W. H. Rupke. Cornells, z van M. Honkoop en M. Vonk. Johannel Herman, z van C. J van Wijngaarden en W. E. Hoogendoorn. Neeltje Geertje, d. van L. van Vliet en A. Asscheman Ondertrouwd C. H. Compeer en C. A. Jaspers. WADDINXVEEN. Geboren: Geertruida Ma ria. d. van E. H Doeleman en W M_van der Klauw. Ondertrouwd: N van Duijn en W. A. van den Berg. C. Trouwborst en T. H C Bulder. N. Schouten en M. Moolenaar. Getrouwd: W. van Bergen en E. den Boer. Tot onze diepe droefheid 1 heden na een kort stondig ziekbed in het Diaconessenhuis De Wijk te Gouda, plotseling van onze zijde weggenomen, onze innig geliefde en zorgzame Vrouw,- Moeder, Behuwd- en Grootmoe der. Dochter, Behuwd dochter. Zuster. Behuwd zuster en Tante Minna Gesine Catharina Heuermann, in de ouderdom van 53 jaar. M. H. VAN DAM. M. NOORLANDER— VAN DAM. A. G NOORLANDER. CORRIE En Kleinkind. Stolwijk. 8 Nov. 1948. Tentweg E 27. De teraardebestelling aal. D.V.. plaats hebben op Vrijdag 12 November a s. te 11.30 uur op de Alg. Begraafplaats te Stolwijk Vertrek vanaf de woning pl.m. 11 uur. Uit voorraad, leverbaar Dames- en Herent 1)wielen Enkele jongens- en melsjesr ij «delen Dames- en Herenbeenpljpon Stuurtassen Zaklantaarns en batterijen Rijwiel en Naalmaohlne-olie Gloeilampen bij Stadhuisstraat 7-9, Tel. 431 Schoonhoven Een ongediplomeerd biedt zich aan. Voor de nacht of in een rusthuis voor ouden van dagen. Brieven onder no. 4435 aan het bureau van dit blad. Heden overleed, na een langdurige ongesteldheid, in het Van Iterson Zie kenhuis te Gouda, onze innig geliefde Zuster en Tante NEELTJE HALLING in-de ouderdom van bijna 73 jaar. Uit aller naam: F. M. HALLING. Ouderkerk aan de UsaeV Nesse A 257. 9 November 1048. De teraardebestelling zal plaats hebben a s. Zater dag te Ouderkerk aan de IJasel tussen 12 en 1 uur. Vertrek van het woon huis A 257 te 12 uur. TE KOOP; Een nliuw tlkn voor elk aannemelijk bod. Te bevragen Agent Sch Courant, Nieuwpoort. Heden is van mij heen gegaan de Zeer Geachte Keer HENDRIK JAN SCHRIJVER, ln de ouderdom «an 77 jaar. Zijn Hulshoudster: Mej. T. VERSLUIS Schoonhoven. 9 Nov. 1948 Heden overleed onze zeer geachte Oud-Patroon H. J. SCHRIJVER, in de ouderdom van 77 jaar. HET PERSONEEL -VAN DE FIRMA H. J. SCHRIJVER Schoonhoven, 9 Nov. 1948. De dierenartsen D. in R. P. HENDRIKSE zijn Vrijdag 12 Nov. Voor spoedgevallen wende men^ich tot de collega's A. van Langeraard te Peursum en H. Ouwerkerk te Oud-Alblas Te koopi EeK Haardiachellje. Adres: W. DEN HERTOG/ Kerkwejf 72. O-deriv'k aan ,1 d* IJssel. I' Voor niouwe "R SCHOUWEN greot en klein, moet U bU W. Trouwborst zijn! Lageweg 20S OUDERKERK aan de IJSSEL Dameiconfectieiabriek Veka Schoonhoven vraagt voor het betere genre MANTELS nog enkele Tevens gevraagd; Hoog loon 14 dagen vacantie Aanmelden dagelijks (behalve Zaterdags) van 8-5 uur, Kruispoortstraat 10, Schoonhoven NATUURLIJK OOK „HET WITTE HUIS" Lopikoribaat 4, SCHOONHOVEN JERRYCANS. de Oeallieerde benzine blikken. Zeer qeschtkt voor petroleum. 20 L. Inhoud. Verkrijgbaar bij: B. SPAN, Brandwijk 132 Wederverkopers gevraagd. CROmVElD BRILLEK OOSTZEEOIJK 286 ROTTERDAM (Winkelstad Blijdorp). In verband met Uw a.s. St. Nicolaas aankopen brengen wij U hiermede ter kennis met welke verbinding U het gemakkelijkst onze magazijnen kunt bereiken: Bussen „De Twee Provinciën", halte in de Henegou- 0 werlaan, zowel heen als terug, 2 minuten gaans van ons gebouw. Bus E van de Rotterdamse Eleetrische Tram, begln- m halte bij de veerpont de Ruit. Eindhalte Oostplein W Rotterdam, vervolgens met tramlijn 1 vanaf Oost plein tot vlak voor ons gebouw. Trein vanaf Gouda naar Station Maas Rotterdam, A vervolgens vanaf Station met tramlijn 4 tot Hofplein, overstappen op tramlijn 1 tot voor ons gebouw, öf enkele minuten lopen van Station Maas tot Oost- 0 plein, en dan met bovengenoemde lijn 1 tot ons gebouw. U wut allen, dal U bij ont prattig en gezellig kunt winkelen en Uw keuze kunt doen uit allerhande huishoudelijke artikelen, speelgoederen, kinderwt- gens, looprekken, kinderstoelen, klein ijzerwaren, tuingereedschappen, lieisartikalen, lederwaren, pe pier, schrijfbehoeften, parfumerieën, toiletbenodigd heden, textiel, wijnen, conserven, chocolaterieën, biscuits en nog vele andere artikelen. Bewaart U deze kennisgeving, leest U eens aandachtig onze komende St Nicoloosadvertenlies in dil blad en U zult bemerken, dol een be zoek een onze magazijnen U els ven ouds lol ven voordelen biedl. Een coöperatieP,r cwit product: 38 eint Een goed productl „LIGA" voer Uw Undoron 35 cont Prima artikelen en voldoende In voorraad Steeds vers! „ONS VOORDEEL" SCHOONHOVEN - DAM 6 Voor naar het speciale adres 99 itoeetraat 88 - TeUI. 238 - lehoontioven Brandstoffenbonnen voor gezinnen van acht of meer personen, af ta halen, Donderdag te Lopik of Vrij dag te Willige-Langerak Brandatoffenhandel DIRK VAN DE HAAR LOPIK - Telefooo 254 Ter overname: Rookstoel met Kussens 25; eiken Buffet 55: mahonie Linnenkast 35; mooi eiken Kapstok met Kleed 17, één-pers. Ledikant met Ma trassen 20; grote eiken Spiegel 18; twee-pers. Le dikant met Spiraal 55. mooi zwart emaille Fomuu 40; Petroleumkachel 10; best mahonie twee-pers. Le dikant met Springbak 65; Trapleer V 10; Stoelen; Nacht kastjes; BloemtafeU; Vloer kleden enz. Lekd(jk 25 bij Schoonhoven pracht wollen baby-kleding pakje* jurkjes jasjes capes Verder voorradig slopen Schoonhoven Wokhanddooken zakdoeken enz. Haven 74 H.H. Veehouders 1 Ondergetekende houdt zich beleefd aanbevolen voor Het Scheren van Vee. J. DE RUITER A 22 OTTOLAND Te koop: Uitneembare dubbelwandige NOODWONING 520 x 980; 4 Vertrekken en WC - Brieven, onder No. 4420, aan het Bureau van dit Blad. 11 Novambar, 12 November an 13No»aznber van 9 - 1.30 en van 2 - 6 uur DONKERBLAUWE (als nieuw) voor II. 7.50 mn 8.50. Deze verkoop wordt gehouden in ée magazijnen van firma WIJDSTRAAT 33 te GOUDA (ingang door de winkel) 62. Hij ws« gslukklg gezien en twee Ro meinse soldaten snflden hem te hulp. Het is «en slaaf", zei er een. „Wat mag hem toen ln zon uitgeputte toestand hebben gebracht." Zij tilden hem op en weldra kon Beric. wiens bewustzijn terugkeerde, zijn spoedboodschap overbrengen. 83. „Mario. de centurio in gevaar", riep de soldaat verschrikt. „Dat moet de keizer we ten. Hij is een van zijn .vrienden." Beric. die zich nu weer redelijk wel vqelde. werd voor de keizer gebracht, wie hij vertelde wat er gebeurd was en hoe de villa werd belegerd door de Moren

Schoonhovensche Courant | 1948 | | pagina 3