BEHANGT GLAS, VERF u i .Li th&fc PLAATSELIJK NIEUWS autoWt Verrast Uw Moefler voor 6 ei t. Dienaren van de Duitsers voor 't gerecht. legen Oudenaarden 20 jaar geëist. ZUIVERE LIJNOLIE-VERF blanke BOOT-en Schoonhoven JAN BROUWER BUITENLAKKEN h„v.„ o.-z. ,-5™^ Verhuisd J. SNOEK Staatsloterij! A. Heykoop JANSE'S J>IC» StoOtl*/ Tc koop: Horoncostuum, Hoogst belangrijke Veiling Hlaakt jfloedet blij'! FIJNE TAART „Nervus" 5 Mei dtnascBi fivri|d«ngsaag ATHLETIEK Coöp. Boerenleenbank controle en rentebijschrijving Scvnjcling duyvindijU's fijne taarten gebak vtadtllMówen GVEDKQPW yiET'WSBT AD VOOR ZÜ1D-HOLLAND EN UTKECHT Schoonhovensctie Courant WOENSDAG 4 MEI 194» ZILVEREN JUBILEUM. Alblasserdam. De heer A. C. S. van Win gerden herdacht Zaterdag 23 April het feit, nat hij in 25-jarig dienstverband was bij de '•V. Kloos en Zn. te Kinderdijk, Als veer- tien-jarig jongen in dienst gekomen, heeft hij zich weten op te werken tot chef van de af deling spoorwegmateriaal. De directeur, de heer A. J. Prins—Visser, overhandigde hem een gouden armband-horlo ge. en van de heer J van Herk ontving hij namens, het bazen- en kantoorpersoneel een rooktafel. De heer A. Stam sprak namens het technisch personeel. De afdeling van de V.V.D. belegde Don derdag in Concordia een vergadering onder voorzitterschap van dr. A. de Haan. Men be sloot bij de gemeenteraadsverkiezingen samen te gaan met Gemeentebelang. In de daarop volgende vergadering van deze kiesvereniging werd de volgende candidatenlijst vastgesteld: No. 1 A. Caljé, 2 B. J M. Leis. (aftr.), 3 A. J. van Gilse. 4 R. Schelling, 5 B van Engelen. 6 J. H. van der Graaf, 7 J. H. Stehouwer. 8 J. de Ruiter, 9 A. H. Recourt, 10 K Wijgers, 11 J. D. Manders, 12 M. P. H. van der Haar, en 13 W. van der Laan. Nadat enkele punten inzake de verkiezing werden behandeld, sloot de voorzitter de ver gadering. Stille to c h t.Het programma voor de dodenherdenking op Woensdag 4 Mei luidt als volgt: Van alle openbare gebouwen, wonin gen en vaartuigen hangt men de vlag half stok. Tijdens de stille tocht van deputaties en burgers, welke om 19.15 uur van het Scheeps- bouwplein vertrekt voor kranslegging ojb Den Dam. bij het gedenkteken. Van 19.45 tot 20.00 uur luiden de klokken en om 20 uur wordt twee minuten stilte in acht genomen. PLANNEN VOOR GEZINSZORG. Ameide. Vrijdagavond hield de vereniging „Het Groene Kruis", afdeling Ameide en Tienhoven, in de zaal van de heer L. H. Die penhorst haar jaarvergadering. De tweede voorzitter, de heer K. den Boer. deelde mede, dat de voorzitter, de heer N. A. Jesse, verhinderd was, alsmede het bestuurslid, de heer A. Van der Zou wen. De secretaris, de heer J. de Haan, bracht zijn jaarverslag uit. Op 31 December 1948 bleek het aantal leden te zijn 501, waaruit blijkt, dat ongeveer 50 gezinnen geen lid zijn. Op een vraag uit de vergadering, welke ge dragslijn wordt gevolgd, wanneer personen, die geen lid zijn, toch van het materiaal ge bruik wilde maken, antwoordde het bestuur, dat die personen extra contributie zullen moe ten betalen, naar gelang het aantal jaren, dat zij lid hadden kunnen zijn. Het bestuur werd gemachtigd in die gevallen op te treden. De stand van de kas per 31 December 1948 was f 4884.35. De ontvangsten bedroegen over 1948 f 6303.05, en de uitgaven f 5276,52. batig •lot f 1026,58. Men deelde mede, dat het afge lopen jaar twee ligtenten opgeknapt zijn. De zuster legde in 1948 1616 bezoeken af of ge middeld 30 per week. Aan de vergadering werd medegedeeld, dat het hoofdbestuur een nieuwe pensioenregeling voor de zusters heeft vastge steld. Aangezien de afdeling voor zuster Van JRcoijen reeds een regeling heeft getroffen, zal het bestuur dispensatie vragen en de voor di« doel afgesloten poli» ter inzage zenden aan het hoofdbestuur. Bij de bestuursverkiezing verkregen de neren K- den Boer 20, H. van Zijl 20, A. van der Bouwen 20 en C. A. M. Kruijt 13 stemmen, eoc at allen de vereiste meerderheid behaal den en herkozen wedren. De voorgestelie begroting 49 met in totaal ■an inkomsten en uitgaven f 4805, werd met algemene stemmen goedgekeurd. In de rondvraag werd machtiging gevraagd Voor de aanschaffing van een solex rijwiel voor 2uster Van Rooijen. Niemand had daar tegen bezwaar. De heer Joh. de Groot stelde voor zo moge lijk „Gezinszorg" in het leven te roepen. De heer De Groot zou gaarne zien. dat hiervoor een commissie in het leven werd geroepen, waarin verschillende afgevaardigden van diver, ae verenigingen en instellingen zitting nemen, met het doel te onderzoeken, of het mogelijk is eventuele gezinszorg in het leven te roepen. Hij betoogt, dat zonder meer afwijzen niet rechtvaardig is, waarom hij een volledig on derzoek zeer zou toejuichen, omdat hij met het punt ..gezinszorg" reeds vele jaren tobt. Bestaan geen mogelijkheden dit te verwerke lijken, dan zijn we verantwoord. De aanwezigen en het bestuur kunnen dit Standpunt delen en het bestuur zal zo vlug mogelijk stappen doén om de gewenste inlich tingen bij het hoofdbestuur in te winnen. Hierna sluiting. Ammerstol. Bij de keuring voor de militaire dienst zijn drie jongens goedgekeurd 1 tijdelijk ongeschikt bevonden en drie afgekeurd. Op 1 Mei vierde de afdeling van de Partij van de Arbeid het Meifeest met een optocht door de gemeente, opgeluisterd door de mu ziekvereniging „Excelsior". Na afloop hield de heer J. Landsman een toespraak. In het kin derfeest trad een goochelaar op en tevens werd een poppenkast vertoond, waarvan de kinderen zeer genoten. In de avondbijeenkomst werd het Meispel „60 jaar Mei" opgevoerd. Als spreker trad op de heer J van Os van den Abeelen. uit Am- •terdam. De belangstelling was groot en het geheel kan als goed geslaagd worden be schouwd. Ammerstol. De postduivenvereniging ..De Reisduif" hield een wedvlucht met oude dui ven vanuit Eindhoven. De prijzen werden als volgt behaald: W. de Jong 1, 3. 7, 10; C. H. Zanen 2. 5, 9. 12; G. Looren de Jong 4: L. Slingerland 6; G. J. Brand 8. 13. 22; N. Hoo sendoorn 11; 'Gebr. Looren de Jong 14, 27, 28 Joh. te Hennepe 15, 17, 18, 29. 32; C. Mourik 16. 20. 21. 23; A. Verwaal 19. 24. 26; A. Dubbeldam 30; P Stigter 25; T. de Man 81. Aankomst eerste duif 9.07.03. Ammerstol. De Emmabloem-collecte in Ammerstol en Bergambacht heeft f 671,04 opgebracht. Bergambacht. Rijkspostspaarbank Ten postkantore werd gedurende April inge legd f 7 285,63 en terugbetaald f 23.771.68. Herdenking gevallenen. Woensdag 4 Mei zal om ongeveer 8 30 uur. ha afloop van de plechtigheid op de alge mene begraafplaats, in de Geref Kerk een •herdenkingsdienst voor de gevallenen wor den gehouden. Als spreker treedt op ds. van Dijk te Gouda. KETENSHOF GEREED. Capelle a.d. lJssel. De reconstructie van het Ketenshof is gereed gekomen. De bestra ting en riolering heeft haar beslag gekregen. Hartens het gemeentebestuur sprak weth L. Verhoef voor genodigden en verdere aanwe zigen een kprt woord, waarin hij zijn blijd schap uitte over de grote verbeteringen, die hier tot stand zijn gekomen. Hij dankte de gemeente-architect, die het plan ontwierpen de firma Ricnstra, die het werk uitvoerde. Grote financiële meevaller. Giessendam. Bij schrijven van de minister van financiën blijkt, dat deze gemeente over de jaren" 1944. 1945 en 1946 f 12 690,49 aan het rijk moet terugbetalen, terwijl over dezelfde jaren gelijktijdig aanspraak bestaat op een bedrag van f 32.855.91 van te weinig genoten uitkering. Deze beide verrekeningen in een zelfde dienstjaar zijn mogelijk, omdat bijvoor beeld de formule-uitkering te hoog en de uit kering per inwoner te laag kan zijn geweest en omgekeerd. In totaal heeft de gemeente daardoor een voordeel van f 20.165.42 ontvan gen. B en W. stellen de raad nu voor om een vrij belangrijk aantal kleine kapitaalsuitga ven te betalen, namelijk de nog ongedekte kos ten ten bedrage van f 8594.64 van de navolgen de afschrijvingsobjecten, die op 1 Januari 1949 nog niet geheel uit de gewone dienst gedekt zijn. 1. Kosten van verbouw en installering gemeentehuis; 2. Kosten van aanschaffing mo torbrandspuit; 3. Kosten van aanschaffing brandweerauto; 4. Kosten revisie brandweer auto; 5. Kosten betegeling schoolplein Openba re Lagere School B; 6 Kosten aanschaffing leermiddelen Openbare Lagere School A; I Kosten aanschaffing leermidelen Bijzondere Lagere Scholen; 8. Kosten betegeling speel plaatsen Bijzondere Lagere Scholen; 9. Kosten uitbreiding verlichting enz Bijzondere Lagere Scholen; 10. Kosten aanschaffing leermiddelen Bijzondere Lagere School wijk A; 11. Kosten herstel schutting Bijzondere. Lagere School B 409; Ten aanzien van de bouw van een nieuwe Openbare Lagere School in wijk B. stellen B. en W. voor om een perceel aan te wijzen voor een te bouwen nieuwe Openbare Lagere School in het uitbreidingsplan, ongeveer In het centrum van de gemeente gelegen. Gouderak. De kiesvereniging ..V.V.D" stelde voor de gemeenteraadsverkiezing de onder staande groslijst samen: 1 M. Slingerland (wethouder). 2 T. Schieveen, 3 P. H. Hofman. 4 Abr. Boer. 5 Adr. Palsgraaf. 6 A. v. d. Vlist. Groot-Amniers. De Coop. Boerenleenbank hield een algemene ledenvergadering in de zaal van de heer Bohré. De opkomst was zeer gering, daar. met inbegrip van bestuur en de commissarissen, slechts zestien perso nen aanwezig waren. Wegens een lichte on gesteldheid van de voorzitter, werd de ver gadering geopend door de heer K. den Oud sten. Tot stemopnemers werden benoemd de heren P. Boel en T. Maat. De heren K. Schep Cz. en C. Bouter werden respectievelijk als bestuurslid en als 'lid van de Raad van Toe zicht herkozen. De rente voor 1949 bleef het zelfde als in 1948. Door handel en particulie ren wordt veelvuldig gebruik gemaakt van een bankgiro. De kassier deed mededelingen over het geblokkeerde tegoed. Bij de rond vraag vroeg de heer L. Bouter of de rente van leden of niet-leden altijd zo weinig ver schil uitmaakte, hetgeen bevestigend werd beantwoord. Lekkerkerk I—Emma I (Dordrecht) 1—1. Lekkerkerk. Er was veel belangstelling voor deze wedstrijd tegen een sterke tweede klasser. Jammer dat de krachtige wind veel afbreuk deed aan het spel. LFC heeft eerst de vrij sterke wind in dè rug. Het is een ge lijk opgaande strijd geworden en na een kwartier neemt LFC zelfs de leiding door meest in de aanval, maar Emma laat zich ook niet onbetuigd en na veertig minuten wordt uit een doelworsteling gelijk gemaakt 11. Na rust wordt algemeen verwacht dat Emma met windvoordeel wel spoedig de lei ding zal nemen, maar LFC weet meermalen toch nog aanvallen op te zetten. Het was jammer dat de voorhoede verzwakt was, doordat de midvoor na een botsing niet meer kon spelen. De achterhoede met de keeper aan het hoofd wist steeds het gevaar te ke ren, hoewel het soms zeer moeilijk was, daar de bal door de steeds toenemende wind veel al van richting veranderde. Het 1—1 gelijk spel is een eervol resultaat, maar Lekker kerk is nu uitgeschakeld voor de Bekerwed strijden, daar bij gelijk spel de bezoekende club in de volgende ronde komt. Het derde elftal bereikte hetzelfde resul taat als het eerste elftal in de uitwedstrijd tegen Gouderak II voor de G.V.B.-beker. Met rust was de stand nog dubbel blank. Daarna nam LFC de leiding. Gouderak maakte even eens gelijk 11. Het vierde elftal verloor met het kleinst mogelijke verschil in de thuiswedstrijd tegen GDS II uit Boskoop, namejijk met 12, welke wedstrijd ook ge speeld werd voor de G.V.B. beker. DIRECTEUR K.V.T. ONDERSCHEIDEN. Moordrecht. Vrijdagochtend deelde de bur gemeester in tegenwoordigheid van de fa milie Spaan en de afdelingschef der Ven nootschap de heer N. Spaan, directeur van de K.V.T. mede. dat het de Koningin be haagd had hem te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De burgemees ter verbond aan deze mededeling tevens de gelukwensen van het gemeentebestuur. De zoon van de heer Spaan bood zijn vader na mens de kinderen de versierselen behorende bij deze orde aan. waarna de heer Van Put. hoofd-administfateur van de K.V.T. namens het gehele personeel oprechte gelukwensen aanbood en daarbij de verzekering gaf, dat het personeel zich zeer verheugde over deze onderscheiding, omdat de heer Spaan in ho- !;e mate de talenten bezit om het bedrijf te eiden. De heer Spaan dankte de Koningin voor de hem verleende onderscheiding, zomede aan hen, die tot het verlenen van deze on derscheiding hun medewerking hebben wil len verlenen. Spreker waardeerde het ge schenk van zijn kinderen zeer en betuigde de heer Van Put dank voor de gesproken woorden. De heer Spaan zeide, dat hem deze onderscheiding verleend was als directeur van de K.V.T., doch spreker had nimmer zijn werk zo kunnen doen indien hij niet zo tal rijke bekwame medewerker» van hoog tot laag had gehad. De heer Spaan wenste de onderscheiding te beschouwen als een waar dering van het hogere bestuur voor allen, die in het K.V.T. bedrijf te Moordrecht en te Deventer werkzaam zijn. Nieuwe uniformen. Moordrecht. De Kon. Erk. Harmonie van de K.V.T. Kunst na den Arbeid, maakte Vrijdag avond een muzikala wandeling door de gemeen te met de nieuwe uniformen aan, welke ge schonken zijn door de directie van de K.V.T. Het uit vijftig man bestaande korps maakte een buitengewoon goede indruk in de blauwe uniformen met witte koppelriem en de op arm en borst aangebrachte K.V.T. initialen. De mu zikale prestaties van dit corps dwingen even eens bewondering af. Voor de woning van burgemeester Brandt, waarbij tevens de di rectie van de K.V.T. ainwezig was, werd een serenade gebracht. Moordrecht—Overmaas 2—2. Moordrecht. Moordrecht ontmoette voor de bekercompetitie de tweede klasser Overmaas uit Rotterdam. De thuisclub deed het in de ze wedstrijd lang niet slecht, had zelfs ge ruime tijd het beste deel van het spel. Toch wisten de gasten een gelijk spel te forceren, waardoor Moordrecht uitgeschakeld is voor verdere deelname aan de bekercompetitie. Moordrecht verscheen met een invaller voor keeper Overeijnder, die vervanger werd door Boere uit het tweede elftal. Een vrij straffe wind stond van doel tot doel, en deed veel afbreuk aan het spel. Na de aftrap met de wind in de rug werd reeds direct het doel der gasten onder vuur genomen. Een -rije schop van Frederiks werd door de Rotter damse doelman nog net over de lat gewerkt. Moordrecht bl$ef voor de rust het meest -an- vallend, doch de Verdediging der gasten wist steeds weg te werken. Ook Boere werd eni ge malen aan de tand gevoeld en toonde op hoge ballen goed kijk te hebben, "rten de verdediging der gasten niet snel genoeg weg werkte. gaf Woordmeijer de thuisclub de lei ding. Na de rust een sterk aanvallen Over maas. Bongers en zijn kameraden hadden de handen vol om de aanvallers van het lijf te houden. Toch werkte Moordrecht zich los. Na een kwartier wrong Woordmeijer zich wederom door de verdediging, passeerde drie spelers en scoorde wederom 2—0. Overmaas bleef, gesteund door de wind, onstuimig aan vallen. Het was Gunst, die van dichtbij te- genscoorde en toen keeper Boere niet op zijn post was. sooorde van der Velde de ge lijkmaker 22. Moordrecht. Gevonden: portemonnaie met inhoud en kinderpyamajasje. Inlichtingen bij de politie. t Nieuw ei kerk a d. IJssel. De heer C. Ter- morshuizen behaalde te Naaldwijk het di ploma Fruitteelt. Het bestuur van de Bijz. School heeft aan de fa. Valkenburg opgedragen het speel lokaal van de kleuterschool te verbouwen in twee leslokalen. Na de verbouwing zal de kleuterschool over een eigen gebouw be schikken Het werk moet voor September gereed zijn. Een geit van de heer D. van Erk aan de Bermweg bracljt vier lammeren ter wereld, die in blakende welstand verkeren. De candidatenlijst voor de R.K. voorde gemeenteraadsverkiezing bestaat uit: 1 A. H. Carlier; 2 Th. Berndsen; 3 W. H. Steenber gen; 4 A. Kool. Ter gelegenheid van Koninginnedag vierde de Oranjevereniging „Oranje Boven" op s-Gravenweg feest, s Morgens werd een puzzlerit op rijwielen over een traject van 25 km. gehouden, waaraan vijftig personen deelnamen. De heren M. Dijksman, C. de Vlaming. A. Verweij en Z. Boer verwierven een medaille. Verder werden kinder- en volksspelen gehouden, terwijl „Döor Kunst Vereniging" voor de muzikale afwisseling zorgde. Ouderkerk a«n de IJssel. Voortvarende winkeliers Viak voor de winkelweek aanving, kwamen de werkzaamheden aan twee winkels in de Dorpsstraat gereed. De firma H. van Steijnvoort komt nu voor de dag met twee prachtige etalages in een geheel gerestaureerde en vernieuwde voorgevel, terwijl ook de bak kerswinkel van de firma P. Klein keurig gemoderniseerd werd. De Stille Omgang. De stille om gang ter herdenking van de gevallenen in de tweede wereldoorlog, zal vanavond om half acht beginnen bij bet gemeentesteiger. De route gaat via het graf van wijlen G. W. Slap- pendel op de nieuwe begraafplaats, naar het monument op de oude begraafplaats, waar de Oranjevereniging een krans zal leggen. Ouderkerk aan de IJssel. De^ postduiven vereniging „Keer Weer" hield Zaterdag een wedvlucht vanuit Vilvoorde (België). Afstand 115 K.M. De vogels werden te 12.25 gelost. De prijzen werden als volgt behaald: 1 en 39 C. van der Poel; 2 4 7 16 25 en 36 H. Speksnij der ;3 P. Lingen; 5 13 en 15 P. Petersen; 6 10 27 28 en 38 H. A. Opschoor; 8 9 22 30 41 en 48 Ant. Trouwborst; 11 12 en 34 C. van Hoorn; 14 29 en 35 J. Dijksman; 17 P. Visser; 18 Joh. Trouwborst; 19 23 en 30 A. van Winden; 20 D. Otterspeer; 21 T. van Walsum; 24 J. Slinger land; 26 Mar. de Jong; 31 D. Heuvelman; 33 P. Boers; 37 J. Omon. Achttien overtreders. Bij de door het bestuur van de polder Kromme, Geer en Zijde gehouden schouwdrlfvmg over de Tiendweg werden bij zesiten ingelanden over tredingen va nde Polderkeur geconstateerd, te samen achttien, waarvan procesverbaal werd opgemaakt. Winkel modernisering. Tot de winkels, die in de Dorpsstraat een moderni sering hebben ondergaan behoort ook die van de firma A. Duym en Zn. De etalages zijn na melijk gemoderniseerd en de firma komt thans met een uigtebreide collectie lampen voor de dag. Twee moedige meisjes. Oude water. Zondagmorgen omstreeks half elf geraakte het zes-jarig dochtertje van de heer Snelleman in de IJssel. Twee vriendin- tjes P. en M. Verdel, respectievelijk 5 en 7 jaar oud, brachten haar spoedig op het droge. Oudewater. De Zwaluw hied Zondagmorgen haar eerste wedvlucht vanuit Eindhoven met oude duiven. De prijzen werden behaald als volgt: L. Oostendorp 1. 8, 29, 51, 58 en 59; L. van Dam 2. 10. 15, 30. 33, 56, 65 en 78; Beert- huizen 3. 25, 44, 49 en 54; P. van der Horst 4, 14, en 65; Bonouvrie 5, 6, 35 en 66; A. Snel 7 en 19; P. de Jong 9 en 57; Brunt '11, 12. 13 en 22; E. v. d. Mispel 15 en 20; A. Boere 17; P. van Vliet 18, 23. 24, 37, 46, 52 en 72; L. Bur ger 21 27 28 41 42 62 74 76 en 77; Kuik 26 en 71; H. Burger 31 39 50 68 60 en 75; Koster 32; W. van der Haar 34 en 73; Jongeneel 36, 43, 61 en 64; Scholman 38 en 60; Van Dijk 40; Th. Ekelschot 45 en 70; Geurts 47, P. J. van der Laar 48 en 55; Werkhoven 53; B. de Koning 67. Zondag werd in het patronaatsgebouw de groslijststemming gehouden van de K.V.P. voor de gemeenten Oudewater, Hekendorp en Pape- kop. De uitslag^is als volgt: Oudewater: De volgorde is als volgt: G. A. Schoonderwoerd, W. B. van Dijk, A. Hoogen- boom, L. van Engel W. Boere. L. Oostendorp, 5. Nota, H. A. van Wijk. J. J. van Vliet, H. Kasbergen. J. G. Broshuis, Jac. Oosterlaken, J. L. Steenkamer, Th. Vergeer. Hekendorp: Th. de Vos, Th. de Jong, J. W van Rossum, G. J. G. van Lieshout, H. C. Blom M. van den Boogaard. Papekop: J. W. Nederend, J. C. Boere. Th. J. Baars, J. Spanenburg, W. G. van Nooijen, en A. C. van Schalk. Ledenvergadering C.H.U. Polsbroek. De Chr. Hist. Kiesvereniging heeft in verband met de komende gemeente raadsverkiezingen Donderdagavond een leden vergadering gehouden in de gemeentezaal. De voorzitter, de heer L. H. Stronkhorst, me moreerde in zijn openingsrede de jaarvergade ring der Unie, Welke is gehouden op 20 April te Amsterdam en die hij met nog drie afge vaardigden van de plaatselijke vereniging be zocht. Na een korte beschouwing inzake het staatkundig gebeuren, gaf hij het woord aan de secretaris, de heer W. Otte, die mede verslag uitbracht van de gecombineerde bestuursver gadering van de Anti-Rev. Kiesvereniging, en waarin werd besloten bij de verkiezingen met één candidatenlijst uit te komen. Na enige daar opvolgende besprekingen en toelichtingen, werd een aanvang gemaakt met de vaststelling van de groslijst voor de gemeenteraad." De candidatenlijst werd als volgt samenge steld: 1 Jac. Teeuw, 2 J. Hoogenboom, 3 J. C. Schouten, 4 W. K. den Besten, 5 G. de Bruin Kz„ 6 A. Eikelenboom, 7 T. M. H. van der Vlist. De gecombineerde candidatenlijst der A.R. en "Chr. Hisl. Kiesvereniging voor de ge meenteraadsverkiezingen luidt: 1 P. Verstoep 2 Jac. Teeuw. 3 J Bassa, 4 J Hoogenboom, 5 A. van den Berg, 6 J. C. Schouten. 7 L. Mar kus. 8 W. K. den Besten, 9 P Koolwijk, 10 G. de Bruin Kz„ lf Jac. Kok, 12 E. Eikelenboom. De nummers 2. 4, 6, 8. 10 en 12 zijn leden van de C.H.U. NOG STEEDS VERSTOKEN VAN TOEGANGSWEG. Schelluinen. De huurders der nieuwe ge meente-woningen blijven nog steeds versto ken van een toegangsweg, al is de aanleg er van reeds meer dan twee maanden gele den aanbesteed. Moeilijkheden met het pol derbestuur blijken de voornaamste, maarniet de enige, Oorzaak der vertraging te zijn. Het Is wel ongewoon, dat zulke problemen nog opgelost moeten worden, als een deel der huizen al bewoond is. De procureur-fiscaal bij het bijzondere ge rechtshof te 's-Gravenhage eiste gistermorgen 16 jaar met aftrek tegen de 44-jarige han delsreiziger P. den Hertog uit Gouda, die ge durende de bezetting eerst in dienst trad van de Organisation Todt, en later te Gouda afde lingscommandant en vervolgens compagnies commandant was bij de Landwacht. De ver dachte bekende ter zitting vlot de opsporin gen en arrestaties van onderduikers en ille- 5alen welke hem in de tenlastelegging wer en verweten en verontschuldigde zich door te zeggen, „dat hij zich toen nooit gereali seerd heeft wat h0 deed. en dat hij zich, noch ln Gouda, noch elders ernstig had mis dragen." Maar de procureur-fiscaal was een andere mening toegedaan. Zestig a zeventig arres taties werden op zijn debet geschreven. Zes van zijn arrestanten waren niet uit Duitse gevangenschap teruggekeerd. „Hij mag zich dan niet ergerlijk misdragen hebben", aldus de procureur fiscaal." maar wij mogen niet vergeten dat -floor deze man tal van mensen in Gouda zich gedurende de bezetting per manent onveilig voelden en dat hij ln die stad een der belangrijkste partijen blies ten voordele van de vijand". De raadsman mr. J. L. J. A. van Mechelen bepleitte clementie. De timmerman C. Groeneveld uit Oude water, 28 jaar oud. die gedurende de laatste twee jaren der bezetting lid van de Land wacht was geweest, verscheen als tweede verdachte voor het Hof. Ook hij had tal van arrestaties en huiszoekingen ten koste van zijn landgenoten op zijn geweten. De pro cureur-fiscaal eiste een gevangenisstraf van 10 jaar met aftrek tegeh hem. daar hij de jeugdige leeftijd van verdachte, ten tijde van de gepleegde misdrijven, ernstig in aanmer king wenste te nemen. Mr. van Mechelen be pleitte ook in deze zaak clementie. Uitspraak 17 Mei. Twintig jaar gevangenisstraf met aftrek eis te gistermiddag de procureur-fiscaal tegon de 61-jarige onder-luitenant der staatspolitie A. Oudenaarden, uit Gouda. Hem was ten laste gelegd, dat hij gedu rende de bezetting in Gouda en omstreken als hoofd van de politieke-politie, Joden, ille galen en onderduikers opspoorde, artsteerde. hen in verhoor nam en aan de S.D. overlever de. VERLIEZEN IN INDONESIË. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Koninklijke Landmacht: Serg. A T. Trentelman, uit Schaes- berg (L.). Sold. J. H M. Poppe, uit Zwollerkers pel. Sold. M S. van der Laar, uit Haelen. Huzaar le kl. G Dekker, uit Wieringen. Sold le kl. O. J. Poortman, uit Rijssen. Sold. J. Bom. uit Ooltgensplaat. Sold, le kl. P. A. W. Peters, uit Maas- bree (L.J. Sold. W. Soeteman. uit Beverwijk. Het Koninklijk Ned. Ind. Leger verloor acht TEGENWOORDIGHEID VAN GEEST. Waddlnxveen. Toen de familie B te Gouda Donderdagavond met haar personenauto van af de rijksweg van Utrecht de rotonde bij N.V. Verheul afreed, werd de bestuurder door een tegenligger, die verzuimde te do ven. zodanig verblind, dat de auto in de Gouwe terecht kwam. De heer B had zoveel- tegenwoordigheid van geest, dat hij rustig wachtte tot de auto vol water was gelopen, waarna hij het portier kon openen. Hij hielp daarna zijn vrouw, die de zwemkunst niet machtlfe was. boven op de gekeerde auto, zwom zelf naar de oever, en wist met hulp van personeel van Verheul, zijn vrouw, ver der te bevrijden. De auto, die niet ernstig beschadigd was, werd Vrijdagmorgen met eer kraanwagen uit het water gehaald. Hooiberg uilgebrand. Zevenhuizen. Maandagmorgen Is de hooi berg van de landbouwer C. H van den Dool aan de Burgemeester Klinkhamerweg tot de grond toe afgebrand. Door het snel en door tastend optreden der vrijwillige brandweer werd voorkomen dat de vlak in de nabijheid staande stal ook in vlammen opging. Het vuur werd met drie stralen bedwongen; per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Uit het door de Rijkspolitie ingesteld onder zoek is gebleken, dat de brand is ontstaan doordat kinderen met vuur speelden. Zevenhuizen. De damvereniging Denk en Zet belegde een vergadering tot sluiting van het seizoen. Na opening door de voorzitter, reikte de heer Van Spengen de prijzen uit. De eerste prijs van groep I behaalde de heer W. Kerkhoven, namelijk een wiselbeker met lau- wertakje. De tweede prijs was een medaille en ging naar de heer J. van der Eist. Van groep II won de heer G. Hoogeveen een lauwertak)* en de heer A. .Roos een medaille. De penningmeester concludeerde, dat de kas er niet ongunstig uitziet, er is een batig saldo van f 39 Na het verslag van de secretaris, gaf de heer Van Spengen een uiteenzetting over de toetreding to tde dambond. Tot slot hield men een gongwedstrijd. Haastrecht. De afdeling Haastrecht van de Partij van de Arbeid heeft voor de gemeente raadsverkiezingen candidaat gesteld: G. J. Broere (aftr.). J. Jongeneel. N. M. de Wild. Zr A. G. Woutman. B M Sterk, At." Bakker C Jz- mevr. L. Gronert—Bruglemans, C. Kooijman J. P. Stout en J. Boom. ONDERSCHEIDINGEN. Zevenhuiien. De heer L. Dekker werd bi) koninklijk besluit de ere-medaille in zilver toegekend, behorende bij de Orde van Oran je-Nassau. Daar de heer Dekker, wat het or ganiseren betreft van feesten en speciaal de hoogtijdagen voor het Oranjehuis, meer georiënteerd is op Moerkapelle, had de uit reiking van deze medaille ten gemeentehui- ze van Moerkapelle plaats, Als eerste spre ker trad op burgemeester A. Boer, van Ze venhuizen. Spreker memoreerde in hej, kort het afscheid van de heer Dekker op 16 Juli 1948. als gemeente-architect van Benthuizen, Moerkapelle en Zevenhuizen, waar vooral de nadruk gelegd werd op de architect die heen ging en niet de persoon. Thans wilde spre ker vooral de aandacht schenken aan de per soon. Hij was de man van de feesten en een graag gehoord redenaar. Juist tijdens de be setting en de tijd daarna toonde de heer Dekker zich de juiste man op de juiBte plaats Na deze woorden speldde burgemeester Boer de heer L .Dekker de eremedaille op de borst. De heer Dekker sprak allereerst zijn oprechte dank uit aan de Koningin en aan de minister van Binnenlandse Zaken voor de hoge onderscheiding. Spreker herinnerde zich een versje waar de volgende woorden in voorkomen: „Vriend, waar heb je dit lintje tan verdiend?" Het was hem absoluut onbe kend waaraan hij deze onderscheiding te Ter zitting bleek, dat hij in nauw contact had gestaan met de S.D. in Den Haag en van beruchte lieden als de Jodenjager Fischer op drachten voor arrestaties had ontvangen. Bij het in verhoor nemen van arrestanten v/as het voorgekomen, dat verdachte ruw te gen hen optrad, en klappen uitdeelde. „Mijn gezondheid is heel slecht, mijnheer de president, daarom was ik in die bezettingstijd ook zo vaak onbeheerst. Ik had kwalen en kwaaltjes en wist toen soms niet wat ik deed." Een der raadsheren van verdachte merkte op „ondanks uw physieke toestand was u een gehoorzame dienaar van de Duitsers". Als u niet bij de Goudse politie was geweest, wa ren er heel wat mensen gespaard gebleven." Vijf en twintig getuigen waren opgeroepen offi op het lijvige en bezwarende dossier ook enig verzachtend licht te doen vallen. De procureur-fiscaal zag in verdachte ech ter een man. die zich volledig voor de Duitse zaak had gegeven. Spreker kon een gevoel van walging niet onderdrukken, zo zeiae hij, waneer hij het dossier doorlas. Een zeer zwa de straf achtte hij op zijn plaats. Uitspraak over 14 dagen. „U bekent wat u ten laste wordt gelegd?" „Jawel, mijnheer de president," aldus be aamde gistermiddag de 35-jarige voormalige politiegent A. van der Vlies, uit Gouda, voor het hof, dat hij tussen Maart 1942 en Septem ber 1944 in dienst van de poilitieke politie te Gouda, Joden, onderduikers en illegalen op spoorde en arresteerde, die in vele gevallen later werden overgeleverd aan de S.D. Samen met de onderluitenant Oudenaarden had hy ten behoeve van de S.D. in Gouda en omstreken geopereerd. Hij was voorts lid geweest van de N.S.B., de Germaanse S.S. en de Landstorm Nederland Een lange reeks, schriftelijke verklaringen, waarin melding werd gemaakt van de tiental len arrestaties door verdachte verricht, werd door de president voorgelezen en op een vraag wat beklaagde hier nu van dacht, was het antwoord :„Ik heb gedacht, dat wij de op drachten van de bezettende autoriteiten let terlijk op moesten volgen en dit heb ik ge daan." De procureur-fiacaal eiste tegen hem 16 jaar gevangenisstraf met aftrek. Uitspraak ovcx 14 dagen. danken had. Daarna voerden nog het woord de heer J. J." Steenbakker Moriljon Loysen, als burgemeester der gemeenten Moerkapelle en Benthuizen; de heer J. Bakker als bur gemeester van Bleiswijk; de heer S. Wobbes namens de ambtenaren van Zevenhuizen en de heer C. J v. d. Heuvel namens de amb tenaren van Moerkapelle. De heer C. A. Verbeek werd bij konjnklijk besluit de ere-medaille in brons verleend, veubonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester A. Boer van Zevenhuizen, me moreerde dat de heer Verbeek reeds 56 ja ren in dienst is bij de familie Zegwaard te Moerkapelle als landarbeider De heer Ver beek is iemand die ziln plichten stelde bo ven zijn rechten. Dergelijke types worden schaars. H(j heeft zich bovendien een goed staatsburger getoond. Na deze woorden speldde de burgemeester hem het eremetaal op de borst en sprak de hoop uit. dat het de heer Verbeek, hij is thans 76 Jaren oud. nog ja ren gegeven mocht zfjn deze medaille te dra gen De gebroeders Zegwaard voegden hun gelukwensen bij die van de burgemeester. De Chr. Boeren- en Tuindersbond zond een te legram met gelukwensen. De heer J. Ottevanger werd de ere-me daille in zilver verleend verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Ruim 50 jaren, al dus de burgemeester, is de heer Ottevanger molenaar op^de bovenmolen van de Twee manspolder geweest. Gedurende deze jaren heeft hij zich doen kennen als een hard wer kend persoon, die de molen een halve eeuw deskundig heeft bediend, waardoor de pol der steeds goed werd droog gehouden. In de bezettingsjaren werd de polder geïnundeerd, doch dank zij het tactisch optreden van Ottevanger bleef de schade voor polder en ingelanden tot een minimum beperkt. Bo vendien heeft Ottevanger zich doen kennen als een goed staatsburger Na deze woorden werd hem het ere-metaal op de borst ge speld. Namens de Tweemanspolder sprak de heer L. va« Dorp en namens de vereniging „De Hollandse Molen" de heer A. de Koning uit Hoofddorp. Zevenhuizen. Zaterdagmiddag had op da Rijksweg een botsing plaats tussen een per sonenauto en een motorrijwiel. Vermoedelijk door het plotseling remmen van de automo bilist vloog het motorrijwiel tegen de auto op. De motorrijder tjfkwam een hersen schudding en werd ter verpleging opgeno men in het Diaconessenhuis „De Wijk te Gouda. NTlüWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoonhovenscbe Courant WOENSDAG 4 MEI 194» SUedrecht. Herdenking gévalle nen Het bevrijdingscomité heeft het pro gramma voor de herdenking der gevallenen als volgt samengesteld: 6 uur vlaggen halfstok gedurende gehele avond: van 710 tot 7.35 zal gedurende een kwartier door een der muziekgezelschappen gewijde- en treurmuziek worden gespeeld op het raadhuisplein. Hierna zal de stoet welke zal zijn samengesteld uit deputaties van autoriteiten en particulieren zich, onder volkomen stilzwijgen naar de begraafplaats begeven om bij het symbolisch graf. de ge vallenen uit oorlogstijd, te herdenken, met het brengen van bloemengroet. Tijdens deze tocht zal vanaf 7.458.00 uur de torenklok worden geluid waarna tot 802 volkomen stilte in acht zal worden genomen. Gedurende deze tijd zal dc gehele straatverlichting wor den ontstoken. Voor en na deze stilte zullen het eerste en zesde couplet van ons volks lied worden gespeeld, waarna de burgemees ter een korte herdenkingsrede zal uitspre ken. Hierna zal het gezelschap, eveneens on der volkomen stilte, zich naar de Herv. kerk begeven om de herdenkingssamenkomst bij te wonen, waar zullen voorgaan de Herv. pre dikant ds. Jac. dé Vries en de Geref. predi kant ds. R Oosterhof f. Koninginnedag De viering van de verjaardag van onze koningirj is in deze gemeente op bijzondere sobere wijze herdacht. In de ochtenduren wérd de kinderén van de laagste klassen der lagere scholen een tractatie aangeboden, s Middags te ongeveer twee uur werden de overige kinderen door de muziekgezelschappen vanaf de uiteinden der gemeente in optocht naar het raadhuis plein gebracht, waar onder leiding van de heer Koning, met pianobegeleiding vader landse liederen werden gezongen Om dc middag vol te maken werden nog kinderspe len gehouden en tractaties aangeboden. Te half acht had in de muziektent op het ds. Langeveldplêin een gecombineerd concert plaats. Hieraan werkten mede: De Verenigde Zangers mat haar afdelingen, meisjeskoor, dameskoor, mannenkoor en gemengd koor. onder leiding van de heer Hans Hoven, ter wijl het laatste uur werd gevuld met muziek van de muziekvereniging Crescendo Voor de zanguitvoering was een versterker met microfoon aangebracht, waardoor dit gedeelte van het concert beter tot zijn recht kon ko men. Te 9 uur werd de illuminatie voor het raadhuis ontstoken. Er was voor alles grote belangstelling, naar schatting waren vier 4 vijfduizend mensen op de been troti de koude wind. KERK EN SCHOOL. NED. HERV KERK. Beroepen te Noordeloos J J Timmer te Harderwijk, te Meerkerk L. Kievit te Putten; te Gouderak J- van Drenth te Waverveen; te Waddinxveen: J. C. Terlouw te Otterloo; te Hoornaar toez F van Dieren, cand.-hulppredi- ker te Dirksland. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Poortugaal G. Visser te Haas trecht. CHR. GEREF KERKEN. Bedankt voor Papendreeht N. de Jong te Middelharnis. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Uitgetredenen Ned. Herv Kerk. Donderdag 5 Mei. 's avonds 7 uur. ds. Mieras. van Krimpen aan de IJssel. Herden kingsdienst. HOORNAAR Donderdag 5 Mei, 's avonds 7.30 uur, ds. J. Wieman-, van Hoog-Blokland of ds. A Breure. van Giessen-Nieuwkerk. JAARSVELD. Donderdag 5 Mei. 's avonds 7.30 uur. ds. Enkelaar. Herdenking der bevrij ding. KRIMPEN AAN DE IJSSEL. Woensdag 4 Mei. 's avonds 7 30 uur, ds. Buiskool. Bevrij- dmgsdienst. MEERKERK. Woensdag 4 Mei. "s avonds 7 45 uur. ds Ysinga. van Barneveld. en ds. Visser, van Gorinchem. Herdenkingsdienst voor de gevallenen. GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM. Donderdag 5 Mei, 's av. 7.30 uur. ds. D. L. Aangeenbrug. GIESSENDAM. Vrijdag 6 Mei. 's avonds 7 uur. ds. Dorrestein. van Opheusden. STOLWIJK. Vrijdag 6 Mei. 's avonds 7 uur. ds. M. van de Ketterij, van Vlaardingen. VRIJE GEREF. GEMEENTE. GIESSENDAM. Woensdag 4 Mei. "s avonds 7 uur, ds. B. Hennephof, van Dordrecht. VRIJE EVANGELISATIE. OUDERKERK AAN DE IJSSEL Zaal Har. monie. Woensdag 4 Mei. 's avonds 7 uur, ds P. J. Dorsman, van Schelluinen OUD GEREF. GEMEENTE. NIEUWnLEKKERLAND. Lokaal v. d. Beek Vrijdag 6 Mei. 's avonds 7.30 uur ds. Woud' wijk, van Rotterdam-Zuid. RUMOER IN BELGISCHE KAMER. Tijdens de gistermiddag in de Belgische Kamer gehouden debatten over de goedkeu ring van het Noord-Atlantische Pact hebben communistische manifestanten tijdens een uiteenzetting van eerste minister Spaak van- «f de publieke tribune een regen vau strooi biljetten op de hoofden der volksvertegen woordigers doen neerdalen. Spaak moest zijn uiteenzetting als gevolg van deze bombarde menten en de talrijke interrupties herhaal delijk onderbreken. De rust werd pas weer geheel hersteld, toen de voorzitter der Ka mer de publieke tribune had laten ontrui* en aanverwante artikelen. 4lg. Vergadering van de Aid. Schoonhoven van de Volkspartij voor Vrij heid en Democratie op Zaterdag 7 Mei a.s„ avonds 8 uur. ln de STADSHERBERG aan de Opweg te Schoonhoven. Punten van behandeling: 1. Bestuursverkiezing. 2. Samenstelling van de candidatenlijst voor de as. gemeenteraadsverkie zing. Leden en belangstel lenden zijn welkom. HET BESTUUR. vera Bergambacht I 34 V naar Gouderak A 89 Speciaal adres voor Landbouw- en Midden stands Boekhoudingen Alsmede belasting aangele genheden en assurantiën. ZvtplUvD t«g*n Aambeien werken pSnsullend eieene to herten tt)d de ontstoken thlnvUoeen. naakt het Inbrengen neer genakkelqk 1-90 gei doetje van 11 11A1. Dr. H. NANNING'» fore. Chen Feb. KV, Dee Heeg Wederom loten verkrijgbaar 1/20 1/10 1/4 1/2 1/1 Trekking 23 Mei a.s. Lopikerstraat 4, SCHOONHOVEN H,0[HT^T GARAGEBEDRIJF Tol. 16 Groot-Ammers Stiat ter dekking: De om zijn zeer hoge cijfers(23) voor productie en afstamming bekende 2-jarige stier „Comblnitor van de Buurt" 28579 S Dekten bevrucht uitstekend Dekgeld f 12.50. P. VAN DER LINDE HAASTRECHT Telefoon K 1821 - 275 P.S. Aan hetzelfde adres te koop EEN STIER van 8 maanden oud van prima afstamming en pro ductie. Goedgekeurd voor dekking. mot een mooi boek een Tekst of Spreuk een vulpen een boodschaptas Annbnvolnn. COR DE GRUIJTER OP OI MOIK. Sehoonbotrun Nieuwe Rijwielen Zoals Burgers, I N RGer maan, Avada, Ermo, Uni on, Juncker, D.C.R. Mag neet enz. uit voorraad leverbaar. Trapnaaimachine» Inzinkbaar Husqvarna en Concordia. Autopeds met luchtbanden wielen) f. 37.50 Germaan Carriers. bij Stadhuisstraat 7-9 Tel. 431 SCHOONHOVEN. (spaak- Twee gebruikte H00IHARKEN. G. J. MIDDELKOOP. Sme derij. Langerak. Telef. 43 Nieuwpoort. TE KOOP: Een nieuw swart maat 49. Te bevragen bij W VAN HERK. Kerkweg B 53a. Berkenwoude. De Uitgevers van dit Blad kunnen onder geen om standigheid ds adressen verstrekken van degenen die onder nummer ad verteren. Om in contact met de adverteerders te komen, schrijve men een brief aan ons Bureau, mét op de enveloppe het num mer uit de advertentie 'eden wedstom voorradig esn uitgebreids serie radio toostellon van de bekendste merken als Philips, Erres enz. Tevens de nieuwste typen kinderwagens Prijzen van 185.- af. Vraagt ons uitgebreid stalenboek ter Inzage. Ook ln opvouwbar* wagons ruim gesor teerd (zeer gsschtkt voor klein bshuisdsn) desgewenst betaling na overleg. H. REHORST Tolof- 371 Bergambacht. te GOUDA in het Hotel >T*r'Gouw« op Woensdag 11 Mei a.s. des v m 10 uur van A. d* vrijwel nieuwe inventaris van autorevieiebedri)f „TAURUS"i B. de Inventaris van geliquideerde ma chine- en appara:eniabriek waarbij voorkomen schitterende machines, o.a bakkerijmachine land en tumbouwma chines en gereedschappen benevens een projectieapparaat nieuw Te bezichtigen Maandag 9 en Dinsdag 10 Mei a s van 9—5 uur Catalogus op aanvraag gratis verkrijgbaar. Deurwaarder R van Blokland. Gouda. Tel. 2886 na 8 uur 2575. op Moederdag met een ▼anaf f 0.85 Uit Bakkerij „De Ooievaar" Lopikerstraat 34 Schoonhoven S.v.p. vroegtijdig bestellen. t)amssl "Des: Nu de drukte in 't Seizoen is aange vangen, verzoeken wij U beleefd vroegtijdig te bespreken. Modern inge richte salons Modernste kapsels Lopikerstraat 24 J. J, v. Geelen Dames- en Herenkapper Telef. 416 - Schoonhoven- H. H. Landbouwers! Weide afrastering apparaat uit voorraad leverbaar. Servicestation voor do gehele Lopikerwaard Fa. Gebr. Benschop Electr. Installatie Bureau BENSCHOP - Telefoon 236-K3A77 'stvondl 6.45 uur voetbalwedstrijd Sportclub jeugdelftal) tegen Vakschool muzikale rondgang door de muziekvereniging T.O A G.E.N.O. (directeur de heer B. A. HOON} Bal champètre op de Stenen Brug met de R.V.y.-band met geluidsversterking. De Stenen Brug zal geheel verlicht worden Bestuur „Oranje Boven" 9 Jiur 10 uur Er bestaan plannen ln Schoonhoven over te gaan tot het oprichten van een Damos-Athlotiokveronigfag Meisjes en Dames welke hierin belangstellen worden verzocht zich schriftelijk te wenden tot de Heer J. W. v. d. Bergh Lopikerslngel 7 - Schoonhoven* Ouderkerk a/d IJssel Degenen die hun spaar- of lopende rekeningboekje destijds voor ten kantore der Bank hebben ingeleverd, worden be* leefd verzocht, deze weder af te halen. Degenen die hun boekje nog niet hebben ingeleverd* kunnen dit nog doen tot uiterlijk 14 Mei a.s. de dag waarop we Moeder gelukkig willen zien. Verras haar daarom roet een fles Eau de Cologne Valdelis. Een beeldig geschenk indie fraaie verpakking. En ao héérlijk verfrissend. EAU DE COLOGNE ia ..'1 CENTRUM" te Bergambacht op Dondordag 5 Mei a.s. Balmuziek door de Hartog's Harmonisten Aanvang uur KNTR1X DAM» f 0.90 - HEREN f 0.75 flSf E F Wij ondergetekenden. Commissarissen van De Onderlinge Brandwaarborg- Maatschappij, gevestigd te Amster dam onder directie der firma De <rii- ii Jong Co hebben het genoegen aan alle Cjlaarbl) belanghebbenden te be vPSMMBRHIy richten, dat heden aan ons is gedaan 7/ Rekening en Verantwoording van de houden Administratie over het jaar 1948, welke door ons ln orde bevon den zijnde, met onze goekkeunng is bekrachtigd Wij ontvinger» daarbij ln tegenwoordigheid van on derscheiden Heren Correspondenten en Deelgenoten, een nauwkeurig overzicht van de stand der Maat schappij en mochten ons bij vernieuwing van haar bloei en welstand overtuigen. Amsterdam. 29 April 1949. Mr. H Th s Jacob Jht. Mr. F J. M. van Nispen tot Sevenaer Jhr Mr. E. W. Roell Jhr. Dr. C. G C. Quarles van Ufford Jhr. Six van Hlllegom BANKETBAKKERIJ Bekend om zijn kwaliteit Voor Moederdag en Grote sortering, in luxe dozen, BONBONS en CHOCOLADE Ringers - Droste Rademaker enz. Haven 14-16 - Telf. 395 - Schoonhoven Huithifudjamper pot 49-67 et Pruimenjamper pot 44 et Zaania Molen Biscuits p. 100 gr. 15 et Spereiebonen por groot blik 83 et Havermoutper 500 gram 24 et Vermicelli por 250 gram 18.1 Wltto bloom per 500 grom 1 9 et AH Azijn per groto flos 39- Zachte Zoop p. 250 gr. 35 AH Hufsh.zeep dubbolstuk 37 .1 albert heijn SCHOONHOVEN, Haven O Z. 77 Telefoon 481. GORINCHEM, Hoogstraat 28, Telefoon 2571. Tot «R mst Zaterdag 14 Mei BIJ ÉÉN ROL ECHTE ZftftNSCHE BESCHUIT

Schoonhovensche Courant | 1949 | | pagina 3