\J1 ÏÏruns [fafem mimm PLAATSELIJK NIEUWS hépzk' Lop*? Krakke* «-PUH Akkertjes GEMEENTERADEN I Ietalages badkuipen I REEUWUK Cocos TENTOONSTELLING W01ING-TEXTIEL .otoi ICtonl allen dansen JONGKINDSTR. 22 sAfachts JONGKINDSTR. 22 Nieuwe school voor bijzonder onderwijs. Drie kleuter scholen. Portefeuille /wwBur^ WAS BAD Twtc ftuuien I/oh Mohq.! Kwaliteit en prijs JAC. POLS Advttitundoei uccUqteH.' Voor Moederdag H. A. van Baaren behoeft niet duur te zijn..,! NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoonhovensche Courant TRIJDAü 6 MEI mo Arkel. Rijkspostspaarbank. Over April werd op de rijkspostspaarbank In onze gemeente ingelegd f 6989 63 en te rugbetaald 1 968 34. Arkel. Dinsdagavond vierde de afdeling Van de Partij van de Arbeid in samenwer king van de vakorganisatie en de afdeling van de Vara het jaarlijkse Meifeest. De ar- beiderszangveremging „De Stem des Volks" trad op deze avond voor het eerst voor het voetlicht Op zeer verdienstelijke wijze werden eèn aantal zangnummers uitgevoerd. De declamatie die verzorgd zou worden door mej Goezinne kon helaas niet doorgaan we- 5ens ziekte. Daarvoor in de plaats verzorgde e Leerdamse A.J.C. een aantal volksdansen, waarvoor hun zeker een woord van lof toe komt. De Meirede werd uitgesproken door Mevr Ch de Ruiter de Zeeuw, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Meer speciaal belichtte zij in deze Meirede de be langstelling die gericht moet worden op de onderwijsvraagstukken en meer speciaal het kleuteronderwijs en het vervolgonderwijs na de leerplichtige leeftijd. „De Graafstroom". Bleskensgraaf De aandeelhouders der N.V. Zuivelfabriek „De Graafstroom" kwa men Vrijdag 29 April onder voorzitterschap van de heer F A. v. d. Bcg in algemene vergadering bijeen in het café van A. H. v. Houwellngen. Aan het jaarverslag ontlenen j we het volgende: Het laar 1948 was voor de fabriek een bijzonder jaar. waarin het veer- I tig-jarig bestsan werd herdacht. Het plan bestaat om van de herdenking van dit jubi- bileum een verslag te doert uitkomen, zodat deze herinnering voor de toekqmst blijft be waard. Vervolgens wees men op de moeilijk heden waarmede de fabriek in de beginne te kampen had In 1915 had zelfs een gehele reorganisatie plaats, om een catastrophe te voorkomen. Gelukkig was de reorganisatie er het begin van dat het bedrijf langzaam in welvaart toenam. Met dank gewaagde men van de uitstekende samenwerking tussen de oud-voorzitter, de heer C. v. d. Berg. het be stuur en de directie, waardoor het bedrijf tot ongekende bloei is gebracht. Mede werd dank gebracht aan het oud-bestuurslid, de heer J. A. Jongeneel voor zijn adviezen, die steeds doeltreffend waren. Het bezit aan huizen werd belangrijk ver droot door de bouw van zes woningen. Ook net autopirrk heeft een flinke uitbreiding ondergaan. Op de balans komen de gebou wen. terreinen en inventaris voor met een bedrag van f180.000 (afgeschreven f35 714.91) de auto's met f 55000, afschrijving f 15517.60; de huizen met f 75000, afschrijving f 20256.01 bussen met f 6000.—, afschrijving f 7342,40. servefonds f 52000; risicofonds f 25000, pen sioenfonds t 8000—. De balans sluit met f 610.239,38. In 1948 werd aan de fabriek aangevoerd 18 708.268 liter melk, waarvan 71.4 pCt. eerste klas; 18,3 pCt. tweede klas en 10.3 pCt. derde klas. Aan kaas werd af geleverd 426.422.2 k g.; aan boter 330.382 3/4 k g. Het dividend werd vastgesteld op zeven procent. Tot bestuurslid werd herkozen de heer G Baan en tot commissaris de heer A. A. Schep Het bestuur is nu samengesteld uit de heren: F. A. v. d. Berg. voorzitter: G. Baan .secretaris en W Jongeneel J.Az. Het college van commissarissen bestaat uit de heren A. Korevaar Cz.. voorzitter: A. A. Schep, secretaris en A. de Haan. Brandwijk. Toen de landbouwer J. S. met zijn dochtertje op de fiets een auto pas seerde Werd hij aange-eden De slachtoffers kwamen mat de schrik vrij maar de fiets werd zwaar beschadigd. Licht gewond In Indonesië. Giessen-Nieuwkerk. De heer A. Harrewijn ontving uit Indonesië het bericht, dat zijn zoon. die daar bijna drie jaar als militair vertoeft, licht gewond is aan zijn been. Na dere gegevens zijn tot op heden nog niet be kend. In de zaal van de heer De Baat werd een ledenvergadering gehouden der Coop. Landbouwvereniging „Samenwerking". De opkomst was goed De voorzitter deelde me de. dat de grasdrogerij deze week weer in werking is gesteld en dat de aardappelsto merij nog In volle werking is. Hierna volgde de bestuursverkiezing. De heren D. C. Aanen te Hoornaar en W. F Tuitel té Oud-Alblas, werden respectievelijk «Is bestuurslid en commissaris met bijna algemene stemmen herkozen. Daarna volgde een lezing van de heer Dij- kema. directeur der Chr. Landbouwwinter- school te Gorinchem, met als onderwerp: „Problemen van het grasland". De akker bouw. aldus spreker, is de laatste tijd 75% vooruitgegaan. het grasland daarentegen 40%. Na hiervan een nadere uiteenzetting te hebben gegeven, werd breedvoerig stilge staan bij de «vaarde van het gras drogen en inkuilen. Vervolgens drong spreker er met klem op aan het omweidingssysteem bij gun stige ligging toe te passen namelijk op om wisseling van wei- en hooiland. Door oor deelkundige kunstbemesting kan de opbrengst sterk gestimuleerd worden. Vele Vragen werden na breedvoerige gedachtenwisseling beantwoord. De heer van Langeraad. dieren arts te Peursum. gaf als aanvulling op het betoog van de heer Dijkema. practische wen ken in verband met verschillende methoden van het ensileren van gras. Glessen-Oudekerk. De heer Ant. van Hou wellngen heeft wegens vertrek naar Giessen- Nieuwkerk ontslag gevraagd als collectant der Ned. Herv. Gemeente. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden extra collecte voor het Restauratiefonds heeft f 126.15 opgebracht. Bij de verkiezing van een hoofdingeland voor het waterschap „De Overwaard" werd door de ingelanden van de polder Giessen- Oudebovenkerk gekozen de heer G. de Baat. zulks in de plaats van de heer C. Schakel Azn.. die wegens het bereiken van zijn hoge leeftijd niet herkiesbaar was De uitslag was: G. de Baat 83 stemmen; N. Schakel 70 stem men en twee blanco. Tot voorzitter van de polder Gtessen- Oudebovenkerk werd gekozen de heer C. Tukker, terwijl in de plaats van de heer G. van der Meijden, die bedankt heeft, tot heem raad werd gekozen de heer H. W. van der Meijden. NED. ONDERWIJZERSVERENIGING. Gorinchem. In een ledenvergadering van de afdeling Gorkum en omstreken van de Ned. Onderwijzersvereniging zijn tot bestuursleden Sekozen de heren O. van Mameren alhier en i. W. Verhoef te Arkel. De jaarrekening van da penningmeester, de heer T. Köhler te Hardinxveld. werd goedgekeurd. Van het ba tig saldo zal f 40 subsidie gegeven worden voor de uitbreiding der openbare kleuter school te Neder-Hardinxveld; f 15 aan het Fonds tot Steun van Volksonderwijs en f 10 aan het Schoolfonds voor schipperskinderen. Tot de excursieplannen der afdeling behoort een reis naar het Herstellingsoord voor On derwijzers te Lunteren. Er werden belang rijke besprekingen gewijd aan het besluit van de gemeenteraad tot opheffing van de school voor V.G.L.O. (leerlingen van 7e en 8e leer jaar). Deze school zou na 1 Januari 1950. als het achtste leerjaar weer verplicht wordt in gevoerd, meer betekenis kunnen krijgen. Gouderak. De heer P. Verstoep Lzn. is ge slaagd voor wachtmeester der Kon. Mare chaussee aan de opleidingsschool te Apel doorn. Haastrecht. In verband met het uitbrei dingsplan werd Dinsdagavond in een spoed eisende raadsvergadering besloten f 2400 be schikbaar te stellen voor demping van een gedeelte sloot langs de Provinciale weg. Voorts besloot men ter bestrijding van de onkosten een vergoeding van f 75.beschik baar te stellen aan de muziekvereniging „Concordia", die op eigen Initiatief op de verjaardag van de Koningin een concert gaf. De 70-jarigen - iging en Oudervreugd" Maandagavond samengeko- 3-jarigen met hun echtgenoten wa ren op uitnodiging van het comité „Zieken men in „Concordia" voor een gezellig avond je De V.V. jongens voerden op: „De Ko ninklijke Vlo" en de V.C.J.C. band zorgde voor de muziek, die uit oude nummers be stond. De inwendige mens was niet vergeten en alles tesamen was het een gezellige avond. Hardinxveld. De postduivenvereniging „De Gevleugelde Vrienden" hield een wedvlucht uit Vilvoorde. ,De afstand bedroeg 105 k m. De duiven waren los om 12.30 uur met N O. wind .De uitslag was: H. Dubbeldam 1. 6 en 14; H. de Jong 2. 12 eh 19: M. F. Verbeek 3. 13 en 18: N. Aanen 4. 5. 11. 16 en 24. P. den Breejen 7 en 22; L Ambachtsheer 8 en 25. P. Hoornaar 9 en 15; F. Cornegé Ruiter 17 en 23; D. Biesheuvel 20; K. Swets 21 en A. de Kreij 26. Aankpmst eerste duif 2 3021 uur en aankomst laatste duif 2.52.52. De lijst van vandidaten voor de leden van de raad voor de Partij van de Arbeid luidt als volgt: 1 G. de Jong; 2 J. Stout; 3 L. Vogel; 4 J. de Krijger; 5 P. C. Vlot; 6 P. A. Kramme; 7 C. van den Berg; 8 J. H. Gol- verdingen: 9 J. van Hoven; 10 Th. S. Dam en 11 Joh. van der KoolJ. Koninginnedag.. Hei- en Boelepp. Voor de schooljeugd is deze dag niet onopgemerkt voorbij gegaan Op een stuk weiland dat daarvoor welwil lend afgestaan was. gelegen in het midden der gemeente, waren de leerlingen der bei de scholen reeds des middags om 1 uur pre sent. Hier hield het onderwijzend personeel hen tot ruim 6 uur bezig met verschillende wedstrijden en spelen waarbij aardige prij zen werden gewonnen, terwijl het ook niet aan de nodige versnaperingen en verzorging der droge kelen ontbrak. Twee ongevallen. Hel- en Boeieop. Toen de knecht G., van de veehouder de R. bezig was met 't schoon maken van de koestal, gleed een betontegel die hy wilde verwijderen uit zijn handen en kwam op een zijner tenen terecht. Er moest doktershulp worden ingeroepen. De 85-jari- ge koster van der H., die met een emmer kolen de trap afkwam van boven de con sistoriekamer kwam daarbij te vallen, waar door hij een hielbeentje brak. Ook hij moet rust houden. „SPORT EN SPEL" OPENDE SPEELTUIN. Krimpen a.d. Lek. Zaterdagmiddag vond de feestelijke seizoen-opening plants van de speeltuin, uitgaande van de speeltuinvereni ging „Sport en Spel". Al vroeg in de middag hadden zich meer dan -200 kinderen rondom de feestelijk versierde speeltuin geschaard. Hoewel de temperatuur wat laag was, zorg den het Oranjezonnetje en de muziek door de heer Van Brandwijk voor een gezellige sfeer Nadat de kinderen verzameld en op gemarcheerd waren naar de spee'tuin. sprak de voorvfitqa. de heer Helleman, het ope ningswoord, waarin hij wees op de noodzaak van het speeltuin-werk. Hij merkte nog op. dat zowel de overheid als de arbeidende klasse meer en meer het speeltuinwerk zien als middel ter bevordering van de lichame lijke en geestelijke ontwikkeling van de jeugd. De aanwezigheid van burgemeester en wethouders, alsmede van de vele ouders be wees dat ook in Krimpen het speeltuinwerk als zodanig gezien wordt. De heer Deeleu gaf in dichtvorm een terugblik op het speel tuinwerk in Krimpen, waarna de kinderspe len werden gehouden. In de pauze öntvingen de kinderen enige versnaperingen. Tol slot volgde een poppen kastvoorstelling. waarvan de jeugd zichtbaar genoot. Vele aanwezigen spraken nog hun waardering uit voor het vele werk dat be stuur en medewerkers, dit jaar tot stand hadden .gebracht. Veertig nieuwe heesters en boompjes, tien nieuwe banken, een nieuwe 8lingerpaal. alsmede de goed onderhouden overige werktuigen, gaven de speeltuin een heel wat gunstiger aanzien, dan voorheen Door het groeiend aantal leden, zal het voor het bestuur een aanwijzing zijn op de inge slagen weg voort tc gaan. Krimpen a.d. Lek. Voor de gemeenteraads verkiezing komen de Chr. partijen met een gezamenlijke lijst uit. Zij bevat de volgende namen: J. C.. Öroeneveld, W. Roest. G. v. d. Berg. M. Verhoeff (allen aftredend). J. C. Hagen. L. Boon Jcz., H. H. Boer. W. Boon J.Czn.. B. Groenendijk. C. van Vliet WzW. de Vries, H. Lebbink. H. v. d. Graaf JzA. Koen Hz.. A. Koen Sr.. G. van Halewijn. Lsngerak. Alle jongens uit deze gemeente die in Indonesië zijn, ontvingen wederom een pakket, door tussenkomst van de Ned. Herv. Kerk en samengesteld uit giften van de inwoners. De collecte voor het Rode Kruiswerk in Indië, tijdens de rouwdienst, bracht f 102.70 op. Molenaarsgraaf-Brandwijk. De gemeente raadsverkiezingen zijn vastgesteld op 22 .Tuni. Ottoland. Mej. A C. Eikelenboom slaagde aan de Modevakschool Rotterdam en Omstre ken voor coupeuse. Nleuw-Lekkerland. Zaterdagavond bracht de muziekvereniging „Apollo" aan de bur gemeester een serenade, in verband met het „Pettenfonds". Uit dit fonds, waarvoor de burgemeester zich zeer heeft geïnteresseerd, zijn aan de leden der vereniging nieuwe hoofddeksels verstrekt. De burgemeester dankte het corps voor de vrlendelijlce atten tie. In verband met de verjaardag van de Koningin, werden hartelijke woorden gewijd aan het Oranjehuis. De vereniging „Hulp in Nood" kwam Maandagavond in het raadhuis in Jaarver gadering bijeen, onder voorzitterschap van den heer D .J. Terpstra. De opkomst was slecht. Uit het jaarverslag bleek, da» de werkzaamheden van de vereniging in het af gelopen jaar gering waren, aangezien geen werkloosheid 4n de gemeente voorkwam. Het financiële verslag gaf aan ontvangsten te zien f 854.57 en aan uitgaven f 389.15. Het batig saldo Is dus f 456,42. Als leden van de kascommissie werden aangewezen de heren J. C. de Jong en A. de Jong Gz. Het bestuur werd in zijn geheel herkozen en bestaat uit de heren D J. Terpstra. voorzitter, W. v. d. Gaag, vice-voorzitter; J. G. de Kluijver» se cretaris; H. de Vries, penningmeester; A. van Waasbergen en J. C. de Jong. leden. In het college van commissarissen kwam geen ver andering. De C.H. kiesvereniging „Gezag en Vrij heid" heeft voor de gemeenteraadsverkie zing candidaat gesteld de heren: 1 A. de Jong Gz.. 2 A. Ouweneel. 3 A. van Weelden. 4 E. Baas. 5 W. F. Schrey. 6 C. H. den Ouden, 7 W. A. v. d. Berg. NIEUWE BRANDSPUIT. Papendrecht. Het was Vrijdag een vreug dedag voor de brandweer van Papendrecht. De nieuwe brandspuitwas gearriveerd, èn wel een zodanige, die de verwachtingen van de spuitmensen nog overtrof. Het is een moderne gesloten automobiel-autospuit. de gelijk en solide uitgevoerd en keurig ge schilderd. Verder is de auto nog voorzien van een draagbare babyspuit, die zeer snel kan worden uitgenomen en ook haar diensten kan verrichten. In plaats van de pomp ach ter te hebben is aan deze spuit de pomp voor gebouwd. Ook dit heeft voor deze gemeente zijn nut. Thans behoeft er niet eerst ge draaid te worden om bij het water te kun nen konden, maar men kan rechtstreeks zon der te keren naar de plaats waar het water voorhanden is rijden. Vooral bij het berijden van de dijk heeft dat zijn groot voordeel. Alle brandweerautoriteiten en deskundigen waren dan ook vol lof over deze door de fa. Kronenburg te Culemborg vervaardigde auto spuit. Naast de onlangs aangeschafte moder ne vuinisauto is deze aanwinst met zijn ca paciteit van 2500 L. per minuut weer een groot bezit voor onze gemeente. Chr. Vrouwenbond. Voor de Ned. Chr. Vrouwenbond sprak de heer P. v. Duivendijk uit Dordrecht over het onderwerp „Karaktervorming" van onze kinderen en van onszelf". Achtereenvolgens bespreekt de heer Van Duyvendijk het aankweken van goede beginselen, het versterken van de wilskracht, het brengen tot gehoorzaamheid en zelfstan digheid. Spreker acht het van groot nut. dat de kinderen geleerd wordt dat de Christelij ke beginselen dierbaar zijn. Raadslid bedankt. De heer A Oskam heeft bedankt als lid van de raad. De heer Oskam had zitting voor de C.H.U. Hij is enkele jaren wethouder der gemeente ge weest. Hij zal zich gfeheel uit het politieke leven terugtrekken. Papendrecht. Voetbal. Een elftal samengesteld uit gemeente-ambtenaren met raadsleden en een elftal samengesteld uit le den van de vrijwillige brandweer, bonden Zaterdagmiddag de strijd aan. Burgemeester Keijzer verrichtte de aftrap en direct werd er de vaart ingezet. Deze verminderde ech ter bij de meesten al gauw. want botten en spieren waren niet evenredig met de goede wil. Menig keer brak dan ook een lachbui los. Met de eindstand 3—3 was de prestatie dër beide ploegen het juist aangegeven. Het is het voornemen om dergelijke wedstrijden in de vervolge meer te organiseren en te ko men tot een gemeentelijk elftal. Van auto gevallen. Papendrecht. Het vierjarig zoontje van de heer P. wonende aan de Hogendijk had tot zitplaats het voorspatbord van een stilstaande auto gekozen. Op een gegeven moment kwam van de tegenovergestelde richting een auto aangereden. Door de schrik viel het ventje van de wagen en kwam daarbij met zijn hoofd tegen het spatbord van de rijdende auto te recht. Met een hoofdwond en een lichte hersenschudding werd het kind in het ouder lijk huis binnengebracht. Peursum. Geslaagd De heer Auke Oost. behaalde met lof het machinisten-di ploma B. Streefkerk. Voor de verkiezing van leden runsn dl. U wakker houden, ontn.m.n U de beste remedie, de Slaap I Zorg voor «en goede noohtrost, neem n ..AKKERTJE" OUU wokker ligt ran de pijn „AKKERTJES Il|n Ideale pijnstillen bij kiespi|n, tandplln lo k'.tTnvTii ?a"9«icli«pi|nen. tel' op het AKKER merk en weiger namaalEl helpen direct! Op gemeenteraad zijn de volgende lijsten opgemaakt: Partij van de Vrijheid: W. C. de Vrijheid: Booy. J. J. van Aartrijk. P de Vos. P. Scheer. D de Jong. M. Streefland. L Groenendijk. Partij van de Arbeid: K. C. de Bondt, W. L. Schippers. J. C. van der Hee. W. Breet. C. van Anrooy, A. P. den Butter, M. van Hees, T Sprong. K de Kruyn en Joh. van Holten. Chr.-Historisch: A. Bogert. C. Aaldijk. W. L. Schippers M.Hzn.. M. de Bruyn. A. Bol, C. Booy. C. de Jong en G. Plomp. De opbrengst van de Emma-bloemcol- lecte 1949 bedroeg f 352.71. Het vorig Jaar was dit f 358.41. Tot kerkmeester zijn benoemd de heren W .de Vries en A. Nieuwpoort. in de vaca ture J. de Bruyn en J. Deelen. Kantongerecht Oorinchem. de kantongerechtszitting van Dmsdsg 3 Mei had W. E. uit Lexmond zich te verant woorden omdat hij als veehouder zijnde niet was "aangesloten bij de Provinciale Gezond heidsdienst. Op een vraag van de ambtenaar dienstige bezwaren te hebben. Het gaat in waarom hy niet aansloot, vertelde B gods- tegen Gods Woord. Hy denkt er niet aan om zyn houding te wyzigen. De ambtenaar wees hem op de wettige verplichtingen. B. ant- wöbrdde: „Als men eenmaal tekent dan zit men aa^de zaak vast". Nadat de ambteftaar hem ernstig had gewaarschuwd zjch te bt- raden, werd hy tot f 10 of vyf dagen veroor deeld. T. van B. te Lexmond zette even zijn rijwiel onbeheerd tegen een woning. Hij kreeg f 2 boete of één dag. A. M. te Gorinchem werd in de Avelingen aangetroffen in het bezit van een palingfuik. Hij had van de gemeente een visvergunning maar deze schijnt niet duidelijk te zijn om schreven. waarvoor deze geldende is. De ambtenaar achtte hem te goeder trouw en eiste vryspraak met teruggave van de vuik. Zo was ook het standpunt van de kanton--* rbchter. Hardnekkige verdachte. P. M. uit Gorinchem, die volgens het pro», ces-verbaal bekend staat als een stroper, werd onder Hoog-Blokland in het land aan getroffen met een hond. In de vorige zitting beweerde M. met deze hond niets te maken te hebben en toen werd de zaak aangehou den Vandaag verscheen de verbalisant als getuige en deze zei, dat M. nooit zijn eigei> hond mee de polder op neemt. Het zyn al- tyd honden van een ander, die hy waar- schüniyk voer geeft. Wederom zeide ver dachte met de hond niets te maken te heb ben, maar de ambtenaar bracht hem aan het verstand, dat men verantwoordeiyk is voor de hond flie zich in zyn nabijheid bevindt. M. gaf te kennen dat de hond er later van door ging en dat hy wel uit Hoog-Blokland zou zyn gekomen. De verklaringen van dt politie waren onjuist, aldus verdachte. De ambtenaar wees er op. dat deze onder, ede waren afgelegd en eiste f 15 of tien dagen. De kantonrechter deed er f 5 af Verdachte riep in hoger beroep te zullen gaan. M. de G uit Leerdam zou «en Pool onder-* dak hebben verleend, zonder dit aan de po litie te melden. Hy beweerde per telefoon aan de politie kennis te hebben gegeven, /naar de politie ontkende iets hiervan af te weten Tevens verklaarde de politie nog dat, de G. al twee maal was gewaarschuwd. Ge tuige a décharge L. E. M.. verklaarde te ge loven dat verdachte te goeder trouw is en, een volkomen eerlijk mens. Van begin af heeft mj gezegd telefonisch de mededeling gedaan te hebben. Eis en uitspraak waren f 25 of 10 dagen. Cafés op Zondag gesloten. BEGROTINGEN AANGEBODEN. NIEUW-LEKKERLAND. De gemeenteraad kwam op Vrydag 29 April in vergadering byeen, onder voorzitterschap van burgemees ter F M. A. v. d. Rovaart Onder de ingekomen stukken is de goed keuring door Ged. Staten van enige vorige van het principiële standpunt van de heer C. Stam. dat de ene Christen er anders over denkt dan de ander. In verband daarmede leest hy een artikel uit de N.R.Ct. vocir. De heer T. Oosterwijk leest daarna een uitspraak van Calvijn voor. De heer De Kraaij stelt tenslotte voor, dat de voorzitter zijn voorstel zal intrekken i de zaak zal worden uitgesteld tot de'ueu- OVERDRACHT VAN MOTORBRANDSPUIT Papendrecht. Vrydagavo/id had in de Blau we Zaal het jaarlijkse brandweerfeest plaats. Op deze feestavond vond tevens de officiële overdracht van de nieuwe motorbrandspuit plaats. Bij deze plechtigheid waren verschil lende ryksbranaweerautoriteiten aanwezig, burgemeester Keijzer. wethouder Kop pelaar. alsmede afgevaardigden uit de ge meenten Sliedrecht. Alblasserdam. Nieuw- Lekkerland, Zwyndrecht. Ridderkerk en Streefkerk. De zaal was versierd met guir landes, bloemen en brandweeremblemen. Burgemeester Keyzer zei in zyn toespraak dat de gemeente tot taak heeft te zorgen voor goed brandweermateriaal. Deze taak be seffend is door de raad het nodige crediet voor aanschaffing van deze nieuwe en prach tige spuit verschaft. De geest, die er in het Papendrechtse corps heerst, kennende, heeft hy ten volle zyn medewerking verleend om" zo spoedig als maar mogelijk is, deze nieu we spuit te verkrijgen. De Fa. Gebr. Kro nenburg bracht hij dank voor de solide en fraaie afwerking der spuit. De heer Mol ver tolkte de gevoelens van de aanwezige brand weerlieden Hy dankte het gemeentebestuur voor dit mooie stuk materiaal. Hy hoopte, dat binnenkort ook het kledingvraagstuk nog weer eens zou worden bezien. Ook hij dank te de Fa. Kronenburg. De heer Kronenburg Jr. roemde de har telijke samenwerking tussen de gemeente en de ryksinspectie en legde de nadruk op het feit. dat wil het fnateriaal aan de gestelde verwachtingen kunnen blyven voldoen, het behandeld moet worden «door goed geoefend personeel. De heer v. d. Bork voerde namens de Rijksinspectie Brandweerwezen het woord. Hy had in de middag by proefnemingen kun nen constateren, dat dc autospuit aan de hoogste eisen voldeed. Hy wenste d§. brand weer veel geluk met deze aanwinst. Nadat enkele sprekers, onder wie de oud-comman dant de heer Van Rossum. nog het woord xeunng aoor uea. staten van enige vorige raadsbesluiten. Voorts deelt men mede. dat we politieverordening gereed is. De voorzitter gaat hiermede actoord. De heer C. Stam is het er niet mee eens en verlangt stemming. Met zes tegen vjjf de hpurpry» van de hoekwoningen op het uitbreidingsplan f 5.50 per week zal bedra gen en van de andere woningen f 5.05. Voor het houden van een varkensfokdag in de Alblasserwaard wordt f 10 uitgetrokken. De voorzitter' brengt daarna een voor stel over café-sluiting op Zondag ter tafel. Hy zegt. dat het nieuwe politie-reglement nog niet gereed is en ook ip de naaste toe komst niet klaar zal zyn. Daar deze kwes tie telkens moeiiykheden oplevert, wil hy de raad een uitspraak Jaten doen De heer Den Oudsten zegt, dat het hem bevreemdt, dat de voorzitter zo onverwacht met dit voorstel komt. De caféhouders heb ben geen gelegenheid gehad er kennis van te nemen. Hy acht dit niet de juiste weg. Hij stelt daarem voor om thans geen beslissing te nemen, maar het voorstel aan te houden tot een volgende vergadering stemmen wordt het voorstel van de heer De Kraaij verworpen. De bestaande verordening wordt dus gehandhaafd en met ingang vij 1 Mei worden de café's op Zondag geslotea Vervolgens wordt in de vacature van hoofd der openbare school door het bedanken' van de he^ Hoepman. met algemene stemmen benoemd de heer J. D. Seip, hoofd der open bare school te Krabbendijke, die tekens wordt benoemd tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Met algemene stemmen wordt goedgekeurd de rekening over 1848 en de begroting voor 1949 van de L. en N. Smit's Stichting De re kening bedroeg in ontvangsten f 7394.49 en in uitgaven f 0651.71. Het batig saldo is f 742.78. De begroting voor 1949 was vastge- De v o or zit t er zegt! dat de heer Den ontvangrten en uitgaven „p(32«.ï8(l Oudsten hem niet goed heeft begrepen Het punt over de caféslulting op Zondag is in de raad al meermalen ter sprake gebracht, maar is thans in de vergadering van B. en W. behandeld. Daarom wil hy de zaak nu aan de raad overlaten. De heer J. C. de Jong zegt. dat de oude politie-verordening eigenlijk moet worden gehandhaafd. maar dat andere voorstellen kunnen worden ingediend. De heer C. Stam vindt, dat er een scheve toestand heerst. De zaak, waar het om gaat. behoeft niet aan de raad te worden gevraagd De oude politieverordening dient gehand haafd te worden. De voorzitter voelt zich niet bezwaard. Hy wil echter de zaak niet op de spits dry- ven. De heer De K r a a y vindt het jammer, dat deze kwestie in de raad gebracht is. Er komen bij B. en W. geen slechte rapporten binnen. Mochten er verkeerde dingen ge beuren. dan heeft de burgemeester het vol ste recht terstond in te grypen. Hy hoopt, dat de rust. die nu in de gemeente heerst, niet verstoord zal worden. Dan wordt de gemeente-rekening, dienst 1947 aangeboden, met de volgende eindcij fers: gewone dienst: ontvangsten f 227220,43. uitgaven f 253681.13. nadelig slot f 26460.70. Kapitaaldienst: ontvangsten f 155374.13. uit gaven f 138373.48. batig slot f 17000.05. De rekening, zal door het verificatiebureau voor Ned. Gemeenten worden nagegaan Het exploitatie-tekort voor de 24 wonin gen aan de Dorpslaan, bedraagt f 985.24 Tot slot volgen enige begrotingswijzigingen. Bij de rondvraag vindt de heer O o s t e r- w y k. dat de Dorpslaan stiefmoederlijk is bedeeld en hy wyst op het slechte onder houd hier en daar. Het antwoord luidde, dat de woningbouwvereniging te Krimpen ad. Lek er mede in kennis zal worden gesteld. 'v De heer Kamsteeg wijst op het wer pen van vuil en papier in de Lek. Een on derzoek wordt toegezegd. De heer De K r aa ij vraagt: ten eerste een goede woning te gevpn aan de chauffeur Van de brandspuit; ten tweede aandacht te schenken aan het zindelijk houden vóór en achter de woningen aan de Middelweg, waar voor een ondëhzoek wordt toegezegd en ten hadden gevoerd, wat 't officiële gedeelte van keuren, dat er zo lang la gewacht, om met De heer Van Vliet kan h/st niet goed- derde of de brievenbus aan de Middelweg de avond afgelopen. De heer en mevr. Re court uit Alblasserdam. hadden door het op voeren van hun schetsjes veel succes en de het voorstel te komen. De heer C. Stam bespreekt de caféslui ting op Zondag uit een principieel oogpunt. Wethouder J. M. Stam zegt. &R veel. van wat ter sprake is gebracht, niet aan de orde is- Hy vindt, dat de heer J. C. de Jong het De voorzitter antwoordt ontkennerèb uur een korte toespraak over het Oranjehuis juiste standpunt heeft ingenomen. De vraag omdat de wagen alleen gebruikt wordt voor' J en feliciteerde Koningin Juliana met haar is alleen of de oude verordening moet wor- de brandspuit veertigste verjaardag- den gehandhaafd. Hierna sluiting. heren Luyendyk en Mol oogstten met hun leuke liedjes ook veel byval. Burgemeester Keyzer hield even na twaalf in orde komt Dit wordt bevestigend beant woord. De heer Van Vliet vraagt voor de ver gaderingen van de raad of van de woning commissie gebruik te mogen maken van de bellenwagen. "o NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoonhovensche Courant VRIJDAG 6 MEI 1949 LANGERAK. De gemeenteraad kwam on der voorzitterschap van burgemeester Brou wers, in vergadering byeen. De heer N Roest was afwezig. Na de voorlezing van het for mulier-gebed, volgde de beëdiging van het nieuwe raadslid, de heer J. van Veen. Deze legde de by de wet voorgeschreven edey af, waarna de voorzitter hem harteiyk wel kom heette als lid van de raad. Hij wees hem er op, dat de besprekingen in de vergade- I ringen, ondanks het feit. dat er soms me ningsverschillen zijn, steeds in prettige sfeer en Op vriendschappeiyke wijze worden ge voerd. Hij vertrouwt, dat het nieuwe lid er toe zal medewerken, dat deze goede ver standhouding bestendigd zal blijven. Vervolgens wordt een schrijven van Ge deputeerde Staten, waarbij het raadsbesluit tot verlenging van de ontruimingstermyn van de onbewoonbaar verklaarde woningen wordt goedgekeurd, voor kennisgeving aan genomen. Dan is aan de orde een stemming over het voorstel Hakemulder. om het verplaat- 6ingskostenbesluit voor de ryksambtenaren ook van toepassing te verklaren voor de ge meente-ambtenaren en het onderwyzend per soneel. over welk voorstel de stemmen inde vorige vergadering hebben gestaakt. Na een toelichting van de voorzitter wordt dit voorstel wederom in stemming ge bracht en opnieuw staken de stemmen. Voor stemmen de heren Hakemulder. Maal- kamp en Van Veen. Het voorstel wordt geacht niet te zyn aangenomen. Van Gedeputeerde Staten is de begroting, dienst 1949. terugontvangen. Deze vertoonde bij de inzending nameiyk een tekort van f 3568.22, terwijl de gemeente niet in aan merking komt voor een byzondere uitkering uit het gemeentefonds, zodat getracht moet worden dit tekort op andere wyze te dek ken. In 1948 is wegens afrekening yitkertng uit het gemeentefonds over de jaren 1944 tot en met 1946 een bedrag ontvangen van f 3847.45. Gedeputeerde Staten verzoeken thans dit bedrag te bestemmen tot dekking van het tekort over 1949. waardoor deze dienst weer zou sluiten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt .an d.t verzoek voldaan. By de behandeling van de rekening van het Woningbedryf over het jaar 1947/1948. verlangt geen der leden het woord, zodat deze zonder hoofdelijke stemming voorlopig wordt vastgesteld met in ontvang en uitgaaf op f 10145.18. Aan de orde wordt gesteld de verhuur van een lokaal van de Openbare Lagere School aan de Chr. Boeren- en Tuindersbond. afde ling Holland-Brabant. Indertyd heeft een dergelyke verhuring plaats gehad voor twee Jaren, maar deze zyn nu verstreken, zodat de termijn verlengd moet worden. Wethouder De Vries merkt op. dat deze cursus de gemeente het vorig jaar ongeveer f 1000— heeft gekost, terwijl het meeren- deel der leerlingen uit de buitengemeenten komt. die slechts voor een zeer gering ge deelte bijdragen in de kosten. In verband met het aanzieniyke tekort vraegt hy zich af. of met deze cursus het gemeentebelang wel wordt gediend en of het daarom wel ge wenst is. deze huur te verlengen. De voorzitter zegt, dat de raad onge veer twee jaren geleden zyn medewerking heeft verleend aan de oprichting van deze cursus. Het is dus een redeiyk standpunt, wanneer de huur weer verlengd wordt. Hy beschouwt het als een streekbelang. dkt er een dergelijke cursus gehouden wordt. De financiële resultaten zijn. mede door de hoge aanschaffingskosten, tegengevallen. De heer Maatkamp ls ook van mening, dat de huur thans niet beëindigd kan worden. Wethouder Verhoef is van mening, dat het algemeen belang niet mag afstuiten, om dat de gemeente, waar de cursus gehouden wordt, er financieel enig nadeel van heeft. Hy gelooft, dat er voor de cursus In de toe komst meer belangstelling zal komen en hoopt tevens, dat deze zo zal groeien, dat er nog eens een huishoudschool geopend zal kunnen worden. Na deze besprekingen kan wethouder De Vries zich verenigen met de verlenging van de huur van het lokaal, maar zou ter dek king van het tekort een subsidie van de bui tengemeenten willen vragen. De voorzitter hoopt ook, dat in de toe komst de belangstelling voor deze cursus in het Noordelijk gedeelte van de Alblasser- Ook nieuwe openbare school? waard zodanig zal toenemen, dat in één der aldaar liggende gemeenten, een school ge opend kan worden. De bijdragen van de bui tengemeenten zyn by de wet vastgesteld en bedragen 15 pCt. van de nettökosten. Een subsidie kan van deze gemeenten /lus niet verwacht worden. Bovendien zou deze niet door de gemeente, maar door het lichaam, waarvan de cursus uitgaat, in dit geval dus de Chr. Boeren- en Tuindersbond. moeten worden gevraagd. Tenslotte besluit men met algemene stemmen de huur met twee jaar te verlengen. Dan komt Jfcen verzoek in behandeling van het bestuur der vereniging „Een School met den Bijbel", om medewerking tot de stich ting van een nieuw schoolgebouw. De voorzitter deelt mede. dat op 5 April van dit bestuur een verzoek is inge komen om de benpdigde gelden toe te staan voor de stichting van den nieuw schoolge bouw met speelplaats in de omgeving van De Waal. Hierby zijn de bij de wet benodigde stukken overgelegd, alsmede een rapport van de Inspecteur van het Lager Onderwijs.' waaruit biykt, dat deze met de bouwkundig Hoofdinspecteur van het Lager Onderwys tot de conclusie is gekomen, dat de toestand van de thans aanwezige byzondere school zodanig is. dat alleen met de stichting van een nieuwe schoolgebouw op een ander ter rein een afdoende verbetering van de huis vesting der school kan worden verkregen. Overleg met het schoolbestuur heeft inmid dels al plaats gehad. B. en W. stellen thans- voor de gevraagde medewerking te verlenen. De heer Hakemulder wyst er op. dat ook de Openbare School verschillende ge breken vertoont en verzoekt B. en W. te be vorderen. dat die werkzaamheden worden verricht, die aan de minimum eisen van de wet voldoen. Tevens vraagt hij. of al de bouwkosten van de bijzondere school door de gemeente betaald moeten worden. De voorzitter antwoordt, dat B enW reeds pogingen ondernomen hebben, om ook voor de leerlingen van de openbare school een betere -huisvesting te verkrijgen. Daarbij is gedacht om één nieuwe school te bouwen, ongeveer op de grens tussen NieuWpoort en Langerak voor de leerlingen uit deze ge meenten. waardoor dit een vier-mans school zou kunnen worden. Uit onderwijs oogpunt zou dit zeer te prefereren zijn boven de thans aanwezige twee-mans school in deze ge meenten en de drie-mans school te Nieuw poort. De bouwkufidig Hoofdinspecteur heeft de beide openbare lagere scholen onder zocht. doch hun toestand is niet van die aard dat de huisvesting der leerlingen direct al verbetering behoeft Hiermede is de eerste poging om tot een fiieuwe school te komen, mislukt. Wanneer het uitbreidingsplan, na- by de gemeente Nieuwpoort. ln behandeling komt. zal spreker op deze kwestie nader te rugkomen. Het bestaande gebouw der open bare lagere school leent- er zich niet voor, dit te verbouwen tot een school, die enigs zins aan de eisen des tyds voldoet. De kosten van een nieuw schoolgebouw komen geheel voor rekening der gemeente. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met algemene stemmen aangenomen. Na een toelichting van de voorzitter bij de behandeling van het punt: Subsidie- verhogiyg voor de Chr. Landbouwwinter- school teGorinchem. wordt op het desbe treffende verzoek afwyzend beschikt, aange zien de raad ongeveer l«/t jaar geleden bij de oprichting van die school besloten heeft een jaarlijkse bydrage te verlenen van f 25 voor elke leerling, die uit deze gemeente af komstig ls. Vervolgens wordt met algemene stemmen besloten, het thans in de gemeente geldende tarief voor het gebruik van de noodslacht- plaats. in overeenstemming te brengen met de rechten, die hiervoor in Schoonhoven worden geheven. Naar aanleiding van het punt: wyziglng politie-verordening, geeft de voorzitter een toelichting, waarby hij opmerkt, dat ar deze winter bij hoge waterstand weer veel riet en dergelijke langs de Lekdyk is aan gespoeld. dat dan door de eigenaars of ge bruikers van de dykbermen wordt verbrand. Dit geschiedt echter niet altijd op zodanige wyze, dat brandgevaar voor de ln de nabij heid staande gebouwen, uitgesloten moet worden geacht, vooral als het riet 's avonds wordt aangestoken, kunnen deze vuren ge vaar opleveren. Er wordt veelal geen reke ning gehouden met het feit, dat de wind richting plotseling kan veranderen Met algemene stemmen wordt besloten ar tikel 181 der politieverordening zodanig aan te vullen, dat "het verboden is. riet en ander afval te verbranden tussen 18 en 7 uur. By de rondvraag informeert de heer Maatk&mp of er al vorderingen zyn ge maakt met het bouwen van woningen, ter- wyi de heer Van Veen vraagt, of bij het bouwen van een nieuwe byzondere school op kosten van de gemeente, de oude eigen dom van de gemeente wordt. De voorzitter antwoordt, dat de plan nen om te "komen tot de bouw van wonin gen niet vorderen, aangezien het uitbrei dingsplan nog steeds niet is goedgekeurd. Hij zal binnen enkele dagen ln Den Haag infor meren of deze goedkeuring nog te verwach- t enls. In antwoord op de vraag van de heer Van Veen deelt hij mede. dat bU stichting van een nieuwe school, de oude het eigen dom blijft van het schoolbestuur. Hierna sluiting. ZEVENHUIZEN. In de laatst gehouden ge meenteraadsvergadering werd de gemeente rekening over het jaar 1946 zonder hoofde lijke stemming voorlopig vastgesteld. Daarna kwam aan de orde de behandeling van een verzoek vajv 45 inwoners tot oprich ting van een gemeentelijke kleuterschool Naar aanleiding van dit verzoek gaf de voorzitter een toelichting. Reeds eerder was een dergelijk verzoek voor de oprich ting van een algemene kleuterschool inge diend. Dit was toen echter gestrand op fi nanciële bezwaren. De meerderheid van B. en W. stelde voor het college te machtigen het verzoek in behandeling te nemen. De minderheid van het college van B en W. wil wel medewerken tot de stichting, echter onder voorwaarde, dat de byzondere kleuterschool dan subsidie krijgt van de ge meente. De heer W VerwelJ sluit zich aan by de minderheid van het college. De heer Knot zegt, dat de raad voor een moeiiykheid staat, die nog groter wordt, doordat er geen cijfers van de kosten voor handen zyn. Hij verwacht zeer hoge kosten. Volgens hem zal ook het buurtschap de Rotte met een dergelijk verzoek komen en dan heeft men drie kleuterscholen, nameiyk twee en gemeenteiyke. Het is Ged. Staten dit goed zul bijzondere en een grote vraag of keuren. De heer J. van Dorp vindt het gevaar lijk een besluit te nemen wanneer men to taal niets van de kosten afweet. Hij vindt drie kleuterscholen te veel De gemeente kan een zo zware last niet dragen. De heer H. H. Bos is het volkomen met de heer Van Dorp eens. De heer P van Leeuwe verwacht van drie kleuterscholen een totale mislukking. Ook hy zou gaarne enige cijfers horen. De heer J. F. van den Dool vindt, dat een Christelijke kleiTterschóol evenveel rech ten heeft als een andere De heer L. de Koning verwacht, dat de stichting van twee scholen van verséhil- lende richting op een fiasco uit zal lopen. De voorzitter had gaarne gezien, dat er één gemeentel yke kleuterschool was op gericht. maar hij weet. dat dit onmogeiyk is. Het financieel gedeelte is hier van groot belcng. De stichting vergt zeker f 30 000 of f 40 000. Men kan hiervan een zogenaamde Finse school kPiigen. De inrichting van het achterste lokaal van de onenbare school zou op zijn minst f 5 000 of f 6 000 kosten. Op het dorp komt bovendien toch een byzondere kleuterschool en uit betrouwbare bron is het spreker bekend, dat dit ook aan de Rotte het geval is. De heer W VerwelJ merkt op. dat het achterste lokaal van de ppenbare school veel te klein is. Er moet dan zeker nog «en lo kaal bygebouwd worden. Na zeer uitvoerige discussies besluit men het voorstel aan te houden tot de volgende vergadering Omtrent het voorstel inzake bouw vaneen woning met kantoor voor het hoofd van de Technische Dienst, merkt de heer L. Knot op. dat de woning voor 100 pCt. ten laste van de gemeente Zevenhuizen "komt. Er ls een huur genoemd van f 450.per jaar. En hoe gaat net met het kantoor? De voorzitter zegt. dat dit door vier gemeenten gezamenlijk betaald wordt. Wethouder K r e f t begroot het verlies voor Zevenhuizen op ongeveer f 300.per Jaar. De voorzitter zegt, dat helaas nog geen oplossing gevonden Is voor de he$r P, Otterspeer. De voorstellen tot toekenning van tege moetkomingen voor het lager onderwijs wor den eveneens zonder hoofdelyke stemming aangenomen. Betreffende het voorstel tot aanschaffing van 54 nieuwe banken voor de openbare school deelt de voorzitter mede. dat vol gens, rapport van de schoolarts de huidige banken niet meer voldoen aan de daarvoor te 6tellen eisen. Deze aanschaffing beloopt een bedrag van f 4.050.Zonder hoofdelij ke stemming wordt aldus besloten. Betreffende het voorstel tot het verlenen van een crediet van f 2.000.voor herstel lingen aan de vloeren der ambtswoning van de burgemeester vestigt de voorzitter de aandacht der leden op het rapport van het Hoofd van de Technische Dienst. Hieruit blykt. dat de vloeren van voor-, studeer-, eet- en woonkamer aangetast zyn door huis- zwam. Er moet ingegrepen worden. De heer Bontenbal informeert naar de binten. De voorzitter antwoordt dat ook deze vernieuwd moeten worden De heer Bos is er een voorstander van alles meteen maar op te knappen. De voorzitter heeft éit liever niet, want hy weet niet waar hy dan moet wo nen. De heer W V e r w e y vraagt hoe de grond onder de vloer wordt en of ln dit cre diet alle kosten begrepen zijn. De voorzit ter antwoordt, dat de grond 60 c M. afge graven zal worden. Daarna wordt er een laag stampbeton over aangebracht. Het voor stel wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Met de begrotingswijzigingen, dienst 1948 en 1949 kan de raad zich verenigen. Na in de rondvraag nog verschillende vra gen betreffende de overname van het elec- triciteitsbedryf beantwoord te hebben, sluit de voorzitter de vergadering. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen te Benschop L. Kievit te Putten. Beroepen te Rotterdam-Kralingen (toez.) S. van Sinderen te Woerden. Aangenomen naar Oosterwolde (Geld.) J. G Al&ringh te Benschop. Bedankt voor Reeuwijk J. van Drenth te Waver veen. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Reeuwyk A. Ferwerda. candi daat te Amstelveen, die het beroep naar Gaastmeer aannam. WIRÖFRIUKE stand. HAASTRECHT Geboren: Cornells, t. van S. Bos en O. M. Kool. Cornelis Hermanus. z. van C. B. de Wit en M. A. Scholte. Theo- dorus Gerardus. t. van M. Steenbergen en C. G. Houdyk. Josephus. z. van G. Vianen en M. M. van Berkel. Paulina Keeltje, d. van A van der Vlist en N. Speksnijder. Onder trouwd: A. J. Eijkelestam. 22 j. (te Oudewa ter), en R. Uittenbogaard. 25 j. A. Crie- laard. 32 j. (te Eethen). en J. van der Vlist, 31 j. Overleden: C. Voorsluijs. 76 J., echt genoot van G Hol. VLIST. Ondertrouwd: H M. Sluis, 24 j.. en C. Steenbergen. 27 J. (te Reeuwijk). HARDINXVELD. Geboren: Arie Johannes, z. van W van Noordfcnnen. en G. J. van der Kooll Elizabeth Pieternella Krijnette. d. van P. T van Zwienen en P. de Jongi-.— Ge trouwd: KI. de Grodt en J. J. Dame. HEI- en BOEICOP. Geboren: Margaretha Cornelia, d. van N. Spronk en A. P. Visser. - Jacobus Johannes en Dirk Jan. zoons van Anth. den Braven en N. Burggraaf. Thomas, z. van B Bassa en L. E. de With. HOOG-BLOKLAND. Vertrokken: B. van Genderen naar Meerkerk; D. de Jager naar Bleskensgraaf. KRIMPEN AAN DE IJSSEL. Géborén: Mar- rigje. d. van J. Zondervan en K. Vermaat. Getrouwd: M Zwynenburg. 22 j„ en J. Stolk. 23 j J. Schouten. 21 j„ en K. Luijten. 23 j. Overleden: P. den Hollander. 54 j., echt genoot van A. Pols. NOORDELOOS. Vertrokken: L van Wyk en gezin naar Stryen; J. de Groot naar Hei- en Boeieop. Ingekomen: P. A. Terlouw uit Ot toland; H. Kool uit Hagestein; P. Verwolf, uit Leerdam, ZONDAGSDIENST ARTSEN KRIMPENER» WAARD. Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandag ochtend 8 uur zyn aanwezig de artsen: H. F. Adam te Stolwijk Telefoon K 1824—327; J. G. Antvelink te Schoonhoven, Telefoon K lözj 432 J. K. Hoogenboezem te Lekkerkerk, Telefoon K 1805-303; A. M. Visser te Krlm- pen aan de IJssel. Telefoon K 1895307. Arkel - Mrerkerk - Leerbroek - Noordelooe en Giessen-Nieuwkerk. Van Zaterdagmiddag 7 Mei n.m 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur wordt de Zondagsdienst uitgevoerd door dokter W. Fokkens te Leer broek. Telefoon 7, en dokter P. J. R. de Wil te Giessen-Nieuwkerk. Telefoon 5. Haastrecht - Polsbroek - Oudewater De Zondagsdienst Voor de artsen wordt van Zaterdagmiddag tot Maandagmorgen waargenomen door dokter Muhring te Poll broek. Telefoon K 1822203. Moordrecht. Vanaf Zaterdagmiddag 12 uur tot en met Maandagochtend 8 uur zal de doktersdienst in deze gemeente waargenomen worden door dr D. Westendorp. Telefoon K 18Z7-— 315. Dr. Van Westendorp neemt gedurende dezelfde tijd waar voor de gemeente Nieu- werkerk aan de IJssel. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Schoonhoven - Bergambacht Deze dienst wordt op Zaterdag 7 en Zon- dag 8 Mei waargenomen tlnor dl tan'Wen- sink te Bergambacht. Telefoon K 1825—357 (bij geen gehoor 2!4). Go.z.ondheidt Schoonheid en Bescherming voor Uw hu ia Doha «i lub» 40-79-40 et- Hanijto morgen open. Morgenmiddag zal de Handels- en Nijver- heidstentoonstelling in Gorinchem geopend worden. In de stad zullen spandoeken en richting borden de bezoekers vertellen, waar de Ha nijto te vinden is. Zakendoend Gorinchem zet alles op alles om de opzet te doen slagen. Een kapel van de Legerluchtmacht zal concerte ren De entree tot de terreinen Jt zeer laag ge steld, zodat dit practisch geen beletsel vormt In het gebouw en op de terreinen zyn de wandelgangen zodanig geprojAteerd. dat, all alles zich aan de regels houden, geen opstop pingen zullen plaats hebben. De Hanyto wordt Zaterdag 7 Mei om 3 uur geopend en blijft tot half elf opengesteld. Maandag 9 Mei 10.80 —1 uur. 2.305 30 uur en 7—10.80 uur. Dina- dag. Woensdag en Donderdag. 10, 11 eni 12 Mei van 2.30—5.30 en 7—10.30 uur. Op Vrijdag 18 Mei op dezelfde uren. Zaterdag 14 Mei. de laatste dag. van 2 30—10.30 uur. Met» ver wacht, als het weer meewerkt. 20.000 bezoe kers. Gelet op de voortvarendheid, waarmede Gorcums middenstand de zaak aanpakt, zal de Hanijto ongetwijfeld slagen. LEKKERKERK. Geboren: Annetje Janne, d. van C. Nobel en N. Mudde. Adrianua, z. van P Nobel en M. Print Willem, z. van D. Brand en K. van Dam Gerry, d van T. Stoppelenburg en E. BuUense. Ondertrouwd W. van Zoest. 23 j. (te Barendrecht), en M. van Houten. 21 j. J. P van Zoest, 21 j., en A. J. de Wit van der Hoop. 18 j. (te Tienho ven). A. Boer. 25 j.. (te Krimpen aan de IJssel). en M. Roest. 23 j. J. Boer, 26 j:, (te Berkenwoude), én P. Slingerland, 26 j. L. Hoogenboezem. 29 j.. en S Stout, 25 J. Stolwijk). M. de Bruyn. 27 j., en J. N, Oudenes. 27 J. (te Bergambacht). OUDERKERK AAN DE IJSSEL. Onder trouwd: B. E. Albers, 29 J.. en N. van Herk, 27 J (te Bergambacht. A J Bek. 26 J., «n A. van Willigen. 22 j. (te Rotterdam). OTTOLAND. Geboren: Nizetta Adrians, d. van J. C. Aantjes en OteJ. de Vor. - Onder trouwd: H. van der Gri»rjk30 J. en A. J. van den Broek. 31 J. T. Vf|os, 30 j. en A. A. M. Damsteegt. 29 j. - OHiouwd: W. G. de Groot. 28 J. en E. van Hof, 24 J. Heden overleed, na een langdurig smartelijk lijden, onzegeliefde Man Vader, en Behuwdvader Qtrrlt Biutar in de ouderdom van 61 jaar en 11 maanden. Wed. P. Bouter van Merkerk O. den Hartog-Bouter O. den Hertog T. Bouter Streefkerk, 6 Mei 1949. Da begrafenis sal plaat» habban op da Algaiaen# Begraafplaata ta Oroot-Ammer» Dlnidag 10 Mei I.S. tuiten H en 13 uur. VERLOREN inhoudende foto's Tegen belpnlng terug te be zorgen, Giessen Nieuwk. 229 Terstond gsvraagd: een nette Brood- on Bonkotbakkorobodlondo v.g.g.v. DUTVENDIJl'S Brood- en Banketbakkerij Haven 16 Telefoon 393 Schoonhoven Tijdens het Oranjeieest in het Beierse vanaf middags 3 uur Dansmusl.Ic door d. vrel- bec.nd, h.r.n Han V. d. Houvol en Ja- v. Vlijmen. P. BLANKEN, Beierse. KOOPT NU KIN SPOTPBUZSN grote wit geëmailleerde nieuw vanaf i 63.— BIJ L. VAN DAM LOODGIETER Koestraat 43 Schoonhoven Zowel voor «en degelijke gemakkelijke fauteuil als een goede huiskamerstoel slaagt U bij ons voordeliger!!! 7s van Uw leven brengt U door in bed. Koop voor alles e?n goed bed. Bedsteden en matrassen in verschillende scherpe prijzen voor radig. Komt U gerust eens kijken. Ook vindt U bij 9ns mooie sterke lopers en deurmatten. Regelmatig hebben we bijzonder voordelige aanbiedingen. Woninginrichting Korte Tiendeweg 13, Telef. 2367, GOÜDA i hebben wij é$n keuze Leuke Cadeautjes I Boldoot Eau de Cologne. Viaiteteaaen - Boodachappcntaaaen Kleine Lederwaren. Gero->artikelen ln alle prijzen. Practische Huishoudelijke artikelen Roomkloppera, Koffiemolena P. D. Vazen in alle aoorten. Glas- en Aardewerk zover voorradig Haven 68-70 - Schoonhoven Eerst dan ls het lezen een genot, wanneer Uw bril voorgeschreven door door H.H. Oogartsen vak kundig is verzorgd door een erkende opticien. Jonge Hennen Haast U! Witte Leghorns, Reds, Patrijzen. Leverbaar over enkele weken. Besteld dus vroegtijdig Uw jonge hennen bij M. D. SPEKSNIJDER Opweg - Tal. 231 - Berkenwoude Haast U Jonge Hennen! Poplin Rayon kreukherscelleod Mousseline wasecht, maat 60 (7 j.) 18.»° 5.90 IMe« ufsint P mm* GOUDA

Schoonhovensche Courant | 1949 | | pagina 3