Li I 1 79.50 fjruns „De Zon" fjrecl karpetten kerk en School. Binnenkort spijsolie Ucmctuaactsdag. „DE KLEINE BETUWE" ^ele Nieslaill Het kleed voor f de huiskamer# Direct leverbaar II K. SNOEI 4 NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoonhovenscb» Courant WOENSDAG 25 MEI 114» Giessen-Nieuwkerk. Ten bate van het nieuw aan t«^. leggen voetbalveld van P V V. in het zogenaamde ..Bos in Neerpolder. wfelke werkzaamheden reeds goede voortgang hebben werd Zaterdagmiddag een bazar geopend De voorzitter, de heer Muilwijk, sprak daarbij een kort woord. Was het 's middags, voornamelijk de jeugd, die aanwezig was. des avonds mocht P.V.V. zich verheugen in honderden bezoekers zodat de eerste middag en avond wel een zlfeer goed verloop hebben gehad. Thans worden nog twee bazar-dagen gehouden op 26 en 28 Mei. Giessen-Nleuwkerk. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor. het Hervormd Sanatorium te Breda heeft f 110.99 opge bracht. Giessen-Oudekerk. De extra collecte die Zondag in de Ned. Herv. Kerk werd gehou den ten bate van de Kerkvoogdij, bracht 165.17 op. TWAALF JAAR GEEIST TEGEN N.8.B.- SLAGER. f Gouda. Tegen de 50-jbrige NSB -slager J G. van der Steen eiste de advocaat-fiscaal bij de Rotterdamse Kamer van het Haagse Bij zondere Gerechtshof twaalf jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest en ontzetting uit de beide kiesrechten voor het leven. Verdachte zou tijdens de bezetting de Jood se vrouw M. Cohen en de Jood Bernstein hebben uitgeleverd aan Duitste instanties en enige personet# die zich in zijn ogen aan an- ti-nationaal-socialistische uitingen hadden schuldig gemaakt, aan de vijand hebben ver raden. De beide Joden kwamen in Duitsland om het leven. Voorts zou hij grote partijen vlees' aan de Duitsers en aan de landwacht hebben gele verd. Van der Steen bekende het hem ten laste gelegde. In verband met het feit. dat verdachte op 't ogenblik een geestelijke af wijking vertoont, achtte de advocaat-fiscaal het noodzakelijk, dat hij zijn straf in een bij zondere gevangenis zal ondergaan. Bazar voor de Kleuterschool. Gouderak. Donderdag en Vrijdag werd in de lokalen van de Chr. School een bazar ge houden. De heer M. van Herk Lzn.. opende deze met een kort woord 'en zette uiteen, dat de bazar was georganiseerd ter bevordering van instandhouding van het Kleuterinstituut. De oudste inwoonster van de gemeente, de 99-jarige Opoe Blom. had voor deze gelegen heid een theemuts vervaardigd. De grabbel ton en het touwtje trekken was wel het be langrijkste onderdeel voor de jeugd, terwijl de belangstelling yan de ouderen meer uit ging naar de uitgestalde waren. Bij het te Utrecht gehouden muziek- examen zijn geslaagd de heren C. Rijkaart, voor het diploma pistonblazer (met lof) en de heer A. Smit voor het diploma klarinet tist. De collecte voor de Chr. Kleuterschool heeft ruim f 109.— opgebracht. Grool-Ammers. De postduivenvereniging De Gevleugelde Bode" te Streefkerk—Groot-Am- xners, hield een wedvlucht vanaf Quivrain. In concours waren 149 duiven, die om 12 30 uur losgelaten werden. Afstand 185 K.M. De uit slag is: 1 Gebr. Gelderblom; 2 5 8 15 K de Bruin: 3 4 en 14 H Borsje: 6 Gebr. Vlot; 7 Jac. Delen. 9 26 en 29 Joh. de Ouden; 10 Jan Terlouw11 E>- Ouwerkerk; 12 en 18 A P. de Lange: 13 P. Burggraaf: 16 Am. Eijkelenboom; 17 Gebr. Vlot, 19 Jo van Gemeren; 20 21 en 28 Joh. Mourik: 22 T. Stout: 23 M. van Namen; 24 G. de Groot; 25 Gebr. Streef: 27 Gebr Hak- kesteegt, 30 Jo de Jong. Aankomst eerste duif 8.43 31. snelheid 960 36 M. per minuut: laat ste duif 3.58.30. snelheid 891.96 M.' per minuut. Hoornaar. Voetbal van Zaterdag: Stedoco 1 Lexmond 1 4—1; Stedoco 2Veen 2 13. Hoornaar Voor kinderzorg is ongeveer f 35 gecollecteerd. Kinderdijk. In de zaal van het Volksge bouw J. en K. Smit gaf het dames- en ge mengd koor van mevr. Terpstra Zaterdag een uitvoering. Medewerking verleenden mej. W. v. d. Gaag aan de vleugel en solisten van eigen leden, te weten mevr. Schippers, so- firaan, de heren v. Dillen en W. Slagboom, enoren; J. Verweij en H. de Wit. basbariton en een jongenskoor. Het geheel stond onder Jeiding van mevr. Terpstra. Na de opening, waarbij zij. naast de vele aanwezigen een woord van welkom richtte tot burgemeester F. M. A. v. d. Roovaart, werd het eerste deel van het programma uit eengezet. Hierop zong het gemengd koor drie liederen, die. dank zij de nieuwe krachtenen de nodige versterking der tenoren, heel mooi gezongen werden. Het dameskoor zong even eens drie liederen. Deze waren voortreffelijk In tonatie en nuancering en met een be- achaafde uitspraak. De hoofdschotel van het programma was de uitvoering van verschil lende delen uit de Mattheaus Passion- van J. S. Bach en 't Requiem van Gabriël Fauré met sopraan, bariton en tenor-soü. Het jon genskoor verleende medewerking bij deel 31 van de Ma tb ea us Passion en tenslotte werden nog gezongen ..Tantum Ergo" en ..Canttque de Jean Racine". Het was een avond van zeer goed gehalte en de ovatie aan het eind was ten volle verdiend. Krimpen aan de IJssel. Duivenspo rt, De postduivenvereniging De Vriendschap hield een wedvlucht vanaf St. Quentin. De af- •tand was 242 K M. De duiven werden om 7 uur gelost. De uitslag is als volgt: H van Hou- aelt 1 en 2; L. Ponsen 3 23 42 en 60. J. de Mik 4; C. Brussé 5 en 27, S. Visser 6 25 en 38; J. Boudestein 7 28 en 46, W. Noorlander 8 49 en 50; E. Twigt 9 en 56; Jo Veer 10 15 22 24 en 56, C. de Vreede 11 en 44 J. NoNbel 12; P. den Boer 13 17 18 en 59; J. Visser Dz. 14; B. de Groot 16 29 en 30; G. de Bruin 19: T. Baas 20; A. Spek 21; L. van Rijswijk 26; D. Ritskes 31 40 43 en 48 C. Twigt 32 en 54; A. Droog 33 en 34, A. Stijnen 35. T. Krijgsman 36; A. Visser 37 45 47 en 53; G. de Vreede 39: J. Koolmees 41: P. de Jong 52; P. Koolmees 55; F. Treure 57; D. van der Werf 58. Aankomst eer ste duif 10 uur 32.03 en laatste duif 11 uur 00.27. De postduivenvereniging De Snelpost hield een wedvlucht vanaf Quivrain. De afstand was 178 K.M. De uitslag is: Gebr. van Rij 1 28 41 en 49: Jac. Vuijk 2 en 5 J. Mourik 3 9 10 11 22 30 51 en 52, J. Konings 4 en 55. W. Stam 6 21 en 43 B. Geleedts 7 en 44, Jac. van der Ham 8 18 36 en 45; H. Otterspeer 12: W. C. van Holst 13 29 en 31: A. Rademaker 14; H. de Kwant 15 en 48; K. Jansen 16 en 40; A. de Bruijn 17 en 20; H. Twigt 19; A. Visser 23 38 en 50; M. Rolloos 24. G de Pee 25 en 34. S. den Ouden 26; Gebr. Heikoop 27 en 46; D. G. Mourik 32; S Otterspeer 33 42 en 56; F Burger 35 C. Zwanenburg 37; W. van dpr Wal 39; J. 'van Baren 47; T. van Herk 53, O. van der Blom 54. Het hoofdstembureau heeft de candida- tenlijsten voor de gemeenteraadsverkiezing als volgt genummerd: 1 Gecombineerd Christelijk; 2 Partij van de Arbeid; 3 Gemeentebelang; 4 C.P.N. Voetbal. DCV. 1 en D.C.V. 2 speel den vriendschappelijke wedstrijden tegen de Rotterdamse club ..De Mussen". De reserves van D.C.V. moesten in de reserves van De Mussen »nct g1 hun meerderheid erkennen. D C.V. 1 bleef met 41 de baas over de vo gels. Na ongeveer vijf minuten spelen kreeg de linksbinnen van D C.V. De Hay de bal toege speeld. hij aarzelde geen ogenblik en met een venijnige schuiver werd de keeper van De Mussen gepasseerd 10. De Mussen speelden hard voor de gelijkmaker, doch tot aan de thee bleef de stand ongewijzigd. Ongeveer tien minuten na de hervatting kreeg De Hay, we derom een kans. die hij onfeilbaar benutte 20. Toen de stopperspil van D.C.V. een overtreding beging, werd dit afgestraft met een doelpunt 21. Even later een strafschop op de rand van het doelgebied en via het lichaam van een der achterspelers van De Mussen maakte De Hay zijn hattrick 31. Tenslotte nogmaals een kans voor De Hay en het was 4—1. Een door D.C.V. verdiend gewonnen wed strijd. De invaller-doelman van D.C.V. speelde een goede wedstrijd. Door slechte schotvaardig- heid van de Mussen en het prima benutten van de kansen door DCV werd deze sportief gespeelde wedstrijd door de Krimpenaren in een overwinning omgezet. UITBREIDING STRAATVERLICHTING. Langerak. In een groot gedeelte van deze gemeente is thans ook straatverlichting aan gebracht. waarmede in een belangrijke behoef te is voorzien. Lange Ruige Weide. De heer J. Wink, amb tenaar ter secretarie, slaagde voor het examen Bevolkingsboekhouding. Vooruit, nou! Lexmond. De beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk ds. Timmer te Harderwijk, zal op Hemeivaartsdag in deze gemeente het Woord bedienen. Meerkerk. Voor de Meerkerkae militairen in Indonesië werd in de Herv. Kerk ruim f 300 gecollecteerd. Wachtmeester Van Maastricht van de rijkspolitie zal per 1 Juni worden overge plaatst naar Hardinxveld. De candidatenlüsten voor de gemeente raadsverkiezingen zijn als volgt genummerd: 1 Partij van de Arbeid; 2 AR. Partij: 3 Ge meentebelang, De SGP. heeft ditmaal geen lijst ingediend. TWEE GEZINNEN NAAR CANADA. Meerkerk. Het gezin Frans Burggraaf ia Maandag vertrokken naar Canada. Het echt paar J. van Genderen uit Lakerveld is tege lijk vertrokken. ACHT WONINGEN GEREED. Meerkerk. Deze week zullen weer acht nieuwe woningen worden betrokken. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Nieuwerkerk aan de IJssel. Het echtpaar L. Stofberg en M. StofbergKetjser. herdenkt op 2 Juni de dag. waarop het voor 50 jaar in het huwelijk traden. Nieuwerkerk aan de IJssel. Onze vroegere plaatsgenote mej. J. Saerg, slaagde te 's-Her- togenbosch voor het examen onderwijzeres. De muziekvereniging D K.V. zal op He melvaartsdag te Baarn deelnemen aan een concours. De vereniging komt uit in de eerste afdeling. De heer A. Vente Jz., ambtenaar ter se cretarie te Harmeien, is in gelijke functie in dienst getreden in Stolwijk masters heeft een puzzlerit in eigen gemeente Puzzlerit. De motorclub The Sky- gehouden over een afstand van 40 K M. Het aantal deelnemers bedroeg 16. Er waren enige veraderlijke vallen opgezet, waar menig rij der in gevangen werd. Prijswinnaars waren: 1 C. Kok te Capelle aan de IJssel; 2 A. Vis; 3 J. van Reeuwijk; 4 J. Stofberg; 5 G. Dek ker. ONDERHOUD KERKELIJKE EIGEN DOMMEN. Nleuw-Lekkerland. De kerkvoogdij der Ned Herv. Gemeente besloot in haar verga dering. inzake de achterstand in het onder houd van de kerkelijke eigendommen, welke achterstand In de oorlogstijd en de jaren daarna, wegens geldgebrek en materiaal- schaarste is ontstaan, bijzondere maatregelen te nemen. Naar schatting zijn voor het uit voeren van noodzakelijke werken, te weten verbouwing pastorie te Kinderdijk, inrichting verandering pastorie aan het Dorp. reparatie van leien dak van de kerk aan het dorp. en verven, metselen en pleistéren aan deze kerk. ongeveer f 28000 nodig. Het bouwfonds, dat enige jaren geleden te Kinderdijk is inge steld. bevat f 6000. De kerkvoogdij wil trach ten het resterende bedrag, f 22000. bijeen te brengen door vrijwillige bijdragen, renteloze leningen, rentende "leningen en het aangaan van een lening bij particulieren of instellin gen. Per circulaire wordt aan de leden der kerk verzocht om op een der bovengenoem de manieren bij te dragen tot het verkrijgen van het 'bedrag, dat tot instandhouding van de Eredienst wordt vereist. De Zijdewee wordt verbeterd. Nieuw-Lekkerland. Onder voorzitterschap van de heer P Heynis kwam het bestuur met de gecommitteerde ingelanden van de polder Nieuw-Lekkerland in vergadering bijeen. De rekening over 1948 en de begroting voor 1949 werden vastgesteld. Voor het nagaan van de rekening over 1949 en de begroting voor 1950 werden volgens rooster aangewezen de heren A. de Jong. A Verkerk en H. de Lange, en tot hun plaatsvervangers de heren P. de Groot. A. Verhaar en D. de Lange. De pol- derlasten werden vastgesteld op f 10 per H A. Met algemene stemmen besloot men om bij de Boerenleenbank te Streefkerk een geldlening aan te gaan van f 30.000 tegen een rente van 3 pCt., af te lossen in 20 jaar. Voorts besloot men. om de Zijdeweg. die hier en daar grote en kleine putten vertoont, te heratellen. In de Ned. Herv. Kerk werden Zondag drie extra giften elk van f 10 gecollecteerd, bestemd voor de kerkvoogdij. Voetbaluitslag. Zaterdagmiddag speel de WE I op eigen terrein een vriendschap pelijke wedstrijd tegen CBN te Jtotterdam. f)e uitslag was 3—0. Nleuw-Lekkerland. Voor de lichting 1950 zijp hier 29 dienstplichtige personen gekeurd. Hiervan zijn er twee voor goed afgekeurd, een werd tijdelijk afgekeurd en van twee werd de beslissing aangehouden. De collecte voor „Simavi" heeft f 816.78 opgebracht Mispel 9 en 58; P J. van Vliet 11. 16. 30. 32. 40, 41. 52 en 57, W. ter Haar 13, 24. 35 en 60, P. v. d. Horst 14, 33 en 62; A- van Dijk 17; P. de Jong 18 en 47; J. Boele 19. A. Snel 20. B. Burger 23. 53 en 64; W. Strik 28; J. Boere 28 en 51; L. Burger 29 en 63; Geurts 31 en 59; A. Jongeneel 34 en 43; B. van Bunnik 36, 37 en 54, J. Merks 38; B. van Bunnik 39 Th. Ekelschot 44 en 45; A. de Koning 46 Hogen- boom 48 Kuik 49, S. P. J. v. d. Laar 55 en 61; H. Koster 56. Papendrecht. De mondaccordeonvereniging ,,The Music Boys" neemt op Tweede Pinkster dag deel aan een concours te Amsterdam. Voetbal. Papendrecht 2. dat tegen Zwjjndrecht 4 bekerde, moest, hoewel het drie vierde van de wedstrijd in de meerderheid was geweest, met een geiyk spel 11 genoegen ne men. Zwijndrecht 4 benutte de strafschoppen beter dan Papendrecht. zodat' deze club in de als heemraad van de "oolder- vol«ende *"onde ma« uitkomen, ais neemraaa van ae poicter 0ok pBpendrecht 2 werd voor de beker uit geschakeld door R.C.D. reserves ten onder. Het eerste elftal speelde een vriensdchappe- lijke wedstrijd tegen R F C. 2 uit "Rotterdam. Na ëen gelijk opgaande strijd, waarin Papen drecht enige nieuwje spelers probeerde, won nen de Rotterdammers met 32. De uitslagen der juniorenwedstrijden zijn: Papendrecht aUnitas a 13, Papendrecht b A.S.W, a 2—2; Papendrecht c—Merwede a 04 D.F.C. gPapendrecht d 71. Korfbal. De wedstrijd tussen PKC 1 en Oranje Wit eindigde met 9—2. MEER DAN GOUD. Nieuwpoort. Het echtpaar H. Mosterd Mosterd herdacht dezer dagen in huiselijke kring de dag. waarop het 55 jaar geleden ge trouwd was. De heer Mosterd, die 82 jaar is. geniet, evenals zijn vrouw, die 75 jaar is. nog een goede gezondheid, zelfs in die mate, d,at hij nog dagelijks arbeid op het land ver richt. Nieuwpoort. De heer A. P. J. de Roo. vo lontair ter secretarie te Molenaarsgraaf, slaag de voor het te Rotterdam afgenomen examen Bevolkingsboekhouding, alsmede voor het te 's-Gravenhage afgenomen examen Burgerlij ke Stand. De collecte voor de Protestants Christe lijke Kinderbeschermmgeorganisaties heeft f 32.38 opgebracht. Ottoland. De heer Jac. Verburg is herkozen als hoofdingeland van het Waterschap de Ne- derwaard en Laag-Blokland. Ottoland. De varkensfokveréniging Ottoland kocht een dezer dagen op de varkensfokdag te Reusel (N.-Br.) een beer aan. Dit bleek een goede koop te zijn. daar men hiermede op de centrale fokveedag van het Groot Yorkshire varken een eerste prijs en tevens de kampioens prijs heeft behaald. Oud-Alblas. In de Chf. School hield de Staptk. Geref. Kiesvereniging ..Calvijn" een openbare vergadering. Als spreker voor deze avond trad op ds. J. van Dijk, Ned. Herv. pre* dikant te Gameren, en Ud van het hoofdbestuur der S G P. Ds. Van Dijk waarschuwde in het bijzonder voor het communisme en lichtte zijn toe- •praak toe met voorbeelden. Na deze rede sloot spreker de goed bezoch- Met 10 gingen de te vergadering met gebed. .«•'Op Dinsdag 31 Mei. 's avonds 7 uur. zal ln het gemeentehuis gelegenheid zijn tot het opnemen van gesprokeh brieven voor de mi litairen ln Indië. Gevonden: een autoband met velg. Terug te bekomen bij A weg. Oud-Alblas. De hier'wonende leden van de duivenvereniging ..Alblasserdam" behaalden in de wedvlucht vanuit Mons. waaraan 1589 duiven deelnamen, de volgende prijzen: M de Groot 13 217 230: Mouthaan—Den Hartog 27 70 Kortland—Vonk 68 138; K Gras 75: Vuif- rens—De Waal 196 212, F. ^Nijhoff 215 306; Joh. Erkelens 210. KEURING VOOR DE NAT. RESERVE. Oud-Alblas. Van de elf personen, die zich opgaven voor de Nat. Reserve, zijn er reeds drie afgekeurd. Oud-Alblas. De C.J.BT.O.in de Alblasser- waard, organiseerde een bustocht naar de gecombineerde Bondsdag van de C.J.BTO. en C B.P.B., welke dit jaar gehouden werd te Ede. De reis had een aangenaam verloop, "s Morgens vergaderden beide organisaties apart, ter behandeling van bondszaken erz "s Middags werd de vergadering voortgëzet in da prachtige Ederkuil. Ondanks aanhou dende regen heerste er een vrolijke stem ming. Er werd een vlot en afwisselend pro gram afgewerkt, jnet als besluit een mooie demonstratie van de Landelijke rijverenigtng „De Valouwe". In een lokaal van de Chr. School hield de vereniging tot atichting en instandhouding van een school met den Bijbel, een ledenver gadering. Het enige agendapunt was de aan vraag om verlenging der koninklijke goed keuring op de statuten. Met algemene stem men besloot men .een verlenging van 29 jaar aan te vragen, eindigende 9 October 1978. Gevonden: damespolshorloge. Inlichtin gen bij de politie. Ouderkerk aan de IJMel. De postduivenver eniging .Keer Weer" hield Zaterdag een wed vlucht met oude driven van Quivrain. (Bel gië). De afstand was 181 K.M. Er namen 160 duiven deel. die om 12.30 uur losgelaten wer den. De prijzen werden als volgt behaald; I 22 26 32 en 42 A van Winden; 2 M dg Jong. 3 8 11 24 en 36 J Slingerland; 4 6 13 19 29 en 38 H. A. Opschoor; 5 en 9 G. Dijksman. 7 en 48 C. van Hoorn; 10 C. van der Poel; 12 T. van Walsum; 14 J. Slagt; 15 en 23 A. Verhagen, 16 A. van Ommen: 17 33 en 47 J. Dijksman; 18 20 43 en 46 P Petersen; 21 35 37 en 44 N. Speksnijder: 25 P. Lingen Cz.; 27 P. Visser; 28 31 39 en 40 Ant. Trouwborst; 30 en 49 J. de Haan. 34 D Otterspeer; 41 gebrs. Hailing; 45 J. Speksnijder. Ouderkerk aan de IJssel- Verkoping. Bij de Zaterdag gehouden verkoping door no taris A. T. van der Leeden van de woonhui zen A. 144 en A. 65. was de hoogste bieder voor eerstgenoemd perceel de heer C Spek snijder voor f 3300. en voor het laatstgenoemd perceel de heer A. G. de Jong voor f 950. Bli de afslag werd eigepar van de woning A. 144 de heer O. Vuik voor jf 3700. terwijl de publieke verkoop van de woning A. 65 niet doorging, daar de afslager niet beneden de f 1800 wilde gaan. Na afloop werd laatstge noemd huis echter onderhands verkocht aan de heer A. G. de JOjig voor f 1300. Undo IG D.8. (Boskoop) 4—0. Oudewater. Zondag speelde Unio I voor de bekercompetitie een uitwedstrijd tegen GDS. uit Boskoop. Unio vertoonde niet dat spel. zoals we dat in enkele vorige wedstrij den van haar zagen Dit was veelal te wyten aan het oneffen veld. waarop gespeeld werd. Vele mooie aanvallen liepen dan ook op niets uit. Het begin kenmerkte zich met veel heen en weer getrap op heb middenveld. Na onge veer 2 minuten spelen neemt Unio de leiding. Een door de linksbinnen toegespeelde bal. wordt door rechtsbinnen Van Vliet in een mooi doelpunt omgezet (10). Vijf minuten voor rust krijgt linksbuiten Straver de bal in zijn bezit. Vanaf het middeqveld neemt hij de bal mee en vuurt dan ongeveer op 20 meter afstand een kogel af. welke de G.D S.-kee- per te machtig is (2—0). Wanneer uit een door GDS genomen corner, keeper Stalvord is gepasseerd. lijkt het dat het zeker door GDS verdiende tegenpunt zal worden ge scoord. maar het is de Unio-speler Duits, die zelf op de doellijn staande, de bal met zijn hoofd weder het veld inwerkt. Na de rust speelt Unio met de wind in de rug. waar door tij beter spel laat zien. Keer op keer komt Unio voor het doel der gastheren, doch het duurt nog 20 minuten voor dat de nu rechtsbuiten spelende Van Vliet kans ziet het derde doelpunt te maken 3—0. Nogmaals probeert GDS een doelpunt te maken, maar de achterhoede blijkt hecht genoeg. Even voor het einde brengt middenvoor De Goeij de stand op 40. waarmede het einde van, deze sportieve wedstrijd aanbreekt. 2. Zondag speelde het tweede zowel als het' derde elftal van OVS een competitie-wed-v strijd. Het derde verloor van Lekkerkerk 4 met 1—0, het tweede won van Haastrecht 2 met 10. Zondag hield de postduivenvereniging „De Zwaluw" een wedvlucht vanuit Ciney (België). De duiven werden gelost om 7 uur. Aankomst eerste duif 10.39 21, laatste duif II 45 21. De prijzen werden behaald als volgt; Scholman 1. 12 en 25; Beerthuizen 2. 3 en 4; L. Oostendorp 5, 10. 21, 22. 27 en 42 L. van Dam 6, 7, 15 en 50. C. van Kooten 8; E. v. d. VOORBEREIDINGEN TOT WONING BOUW. Papendrecht. Met de aanvoer van de beno digde materialen voor de bouw van drie wo ningen aan de Beatrixstraat is' reeds eer* be gin gepmakt. De oplevering van de woningen wordt tegen October verwacht. De bonw van het badhuis. Papendrecht. In de eerstvolgende raadèver- Houweling. Veer- %adenng komt de bouw van het badhuis ter sprake B en W. stellen voor om de technische installatie van het badhuis aan te besteden en wat de verdere verbouwingswerkzaamheden betreft, deze te doen verrichten door ingeze tenen der gemeente. Tweede vergaderruimte. Papendrecht. Ook de tweede zaal boven de brandweergarage zal binnenkort tot vergader ruimte worden ingericht. Wanneer de daarvoor vereiste voorziening getroffen zijn. wordt ook hierdoor weer een bijdrage geleverd in de op lossing van het vraagstuk vergaderruimte. Men hoopt, dat een losse scheidingswand zal wor den aangebracht, zodat in voorkomende geval len van de beide appartementen één grote zaal kan worden gemaakt. Papendrecht. De postduivenvereniging ..De Luchtbode" hield Zondag een wedvlucht uit Quivrain De afstand was 172 KM De duiven werden om 7 uur 5 min met een N N O. wind losgelaten De prijzen werden behaald als volgt: 1 22 en 31 W de Lsnge; 2 en 88 J. Verhoef; 3 8 12 en 32 Joh. de Groot: 4 C Hardam: 5 en 33 M de Baat: 6 mevr Zegelaar Aankomst eerste duif 9 57.40. snelheid 997 52 m aan komst laatste prijsduif 10 13 14. snelheid 7 17 01 M Vandaag vindt het inkorven plaats voor Bergen op Zoom van half zeven tot acht uur. De stand voor kampioen Vitesse is als volgt: 1 Joh. de Groot 719 punten 2 T v d Graaf 695, 3 W de Lange «55; 4 Luljendljk—Veth 599 5 L. M. van Os 585. Peursum. Uit het jaarverslag der N V Zui velfabriek ..De Giessen" over het boekjaar 1948. nemen we het navolgende over Als be stuursleden fungeren de heren H Kloek, voorzitter; T. Kooiman Pznsecretaris; C. de Groot, tweede voorzitter; A. van Kleef: G. Eikeienboom: F. Terlouw en C. Trappenburg, leden. Het personeel bestaat uit 15 personen, met als directeur, de heer A T. Huisman. Aan boterproductie werd door bij- en verkoop omgezet voor f 12381904 en aan kaaspro ductie door bij- en verkoop f 394994 86 Aan melkgelden werd uitbetaald f 695004 15. De verkoop van melk. ondermelk, karnemelk en melkproducten bedroeg f 191875 37 De ver lies- en winstrekening sloot met f 680166 51; de balans met f 140760.53. Het getal aande len bedraagt 198 vertegenwoordigende 118 «temmen Het bedrijf heeft in het afgelopen jaar zeer gunstig gewerkt. BEGRAFENIS H. OSKAM. Polsbroak. Op de algemene begraafplaats heeft Vrijdagmiddag de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van de heer H. Oskam. Aan de groeve sprak burgemeester C. Schreuders. Hij schetste het verdienstelijke werk. dat de overledene had verricht als lid en tweede voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, welke functie hij ge durende veertig jaren bekleedde. Een veekoopman sprak namens vele colle ga's grote waardering uit voor de manier, waarop de heer Oskam zich steeds had bewo gen in de veehandel. Hij bezat een naam en een reputatie, waarop men kon bouwen. Een familielid dankte voor het medeleven en voor de waarderende woorden. Polsbroek. Vier en dertig leden van de af deling Polsbroek en Vlist van de Bond van Plattelandsvrouwen hebben vorige week per autobus een excursie gemaakt naar Haar-Zui- len. Men bracht daar enige aangename uren door met het bezichtigen van het kasteel „De Haar". Uitbreiding mond- en klauwzeer. Reeuwijk. Het mond- en klauwzeer onder het vee in deze gemeente breidt zich steeds meer uit. Bijna dagelijks worden nieuwe ge- Vallen aangegeven. Er zijn ook een aantal ge vallen als geweken verklaard. Bij een vee houder is reeds een sterfgeval onder het mond- en klauwzeer lijdende vee voorge komen. Tienhoven. Bij loting werden de candida- tenlijsten als volgt genummerd: 1 A R. Partij: 2 Partij van de Arbeid; 3 Staatk. Geref. Par tij. PREDIKBEURTEN. HEMELVAARTSDAG. Donderdag 26 Mel 1049. NED. HERV. KERK. ALBLASSERDAM vm. 9.30 uur ds. Baten- ij burg. AMMERSTOL. Herv. Geref. Evangelisatie Gebouw, vm. 10 uur Leesdtenst. BERGAMBACHT vm. 9.30 uur ds. Ewoldt. Uitgetredenen Ned. Herv. Kerk, vm. 9.30 uur Leesdienst. BLESKENSGRAAF vm. 9.30 uur ds. Leeri- mans. BRANDWIJK vm. 9.30 uur ds. Van Kooten. CAPELLE AAN DE IJSSEL vm. 10 uur ds. Flink. Herv. Geref. Evangelisatie, Boezemstraat, vm. 10 uur de heer De Vos. GIESSENDAM vm. 9.30 uur de heer Broeren, van Slikkerveer. GIESSEN-NIEUWKERK vm. 9.— uur ds. Breure. GIESSEN-OUDEKERK vm. 9.30 uur ds. Poort. GOUDERAK vm. 9 30 uur de heer Grlsnigt, van Rotterdam. GOUDRIAAN vm. 9.30 uur ds. Anker. GROOT-AMMERS vm. 9.30 uur ds. Damsté HAASTRgCHT geen Dipnst. u Ned. Herv. Geref. Evangelisatie, vm. 9.30 uur evangelist De Pater. HARDINXVELD vm. 9.30 uur ds. Kraal]. HOOG-BLOKLAND vm. 930 uur ds. Wie- man. HOORNAAR vm. 10.30 uur ds. Breure, van Giessen-Nleuwkerk. JAARSVELD vm. 9.30 uur ds. Enkelaar. KINDERDIJK vm. 10.15 uur ds. Van Dorp, em.-pred. te Zeist. KRIMPEN AAN DE IJSSEL "s avonds ds. Buiskool. LANGERAK vm. 9.30 uur de heer Dame, van Schelluinen. LEERBROEK vm. 930 uur ds. v. d. Graaf. LEKKERKERK vm. 10 uur ds. Van Dujt. Herv. Evangelisatie, vm. 10 uur Leesdienst. LEXMOND vm. 9.30 uur ds. Timmer, van Ermelo. LOPIK vm. 9.30 uur ds. Tuyl. MEERKERK vm. J0 uur de heer Van Gin- kei. van Zeist. NIEUW-LEKKERLAND vm. 10 15 uur de heer Van Leeuwen, van Maartensdijk. NIEUWPOORT vm. 10 uur de heer Terlouw, van Giessendam. NOORDELOOS vm. 10.45 uur ds. Varwelius, van Hei- en Boeicop. OUD-ALBLAS vm. 0 30 uur ds. Rootselaar. OTTOLAND vm. 0.30 uur de hear Stolk. van Bergambacht. OUDERKERK AAN DE IJSSEL vm. 930 - uur ds. Vkn 't Hof, van Rotterdam—-Delfs- haven. Wijkgebouw, vm. 930 uur de heer De Re delijkheid. PAPENDRECHT vm. 10 uuP ds. Vroeginde- weij. POLSBROEK EN VLIST vm. 9 30 uur ds. Timmer. REEUWIJK Dorp. vm 9 30 uur de heer Van der Hoeven van Waddinxveen. SCHELLUINEN vm. 930 uur ds. Dorsman. SCHOONHOVEN vm. 10 uur ds. Van den Heuvel. SLIEDRECHT vm. 9 45 uur ds De Vriea. SLUIPWIJK vm. 10 uur ds. Baars STOLWIJK vm. 10 uur ds. Van Ewtjck. TIENHOVEN vm. 10 uur da. Van Dop, van Ameide. WILLIGE-LANGERAK vm. 9.80 uur da. Lans R.-K KERK. SLIEDRECHT vm. 7.30 uur H. Mla. VRIJZ. HERVORMDEN. ALBLASSERDAM geen Dienat. SLIEDRECHT geen Dienat. GEREF. KERKEN. ALBLASSERDAM vm. 9.30 uur da. Stolt* AMEIDE vm. 10 uur Leesdienat. BERGAMBACHT vm. 10 uur Leesdienat. BRANDWIJK vnv 9.30 uur candidaat Lam- mens. van Den Haag. CAPELLE AAN DE IJSSEL. IJsselmondse Laan. v.m. 10 uur da. Adema, van Rotterdam— Delfshaven. Gymnastieklokaal. Bermwaf ,vm. 10 uur ds. Bakker, van Rotterdam. GIESSENDAM vm. 8 uur en vm. 9.30 uur ds. De Graaf. HAASTRECHT vm. 9.30 uur da. Viaser. HARDINXVELD vm. 930 uur da. Visser. KINDERDIJK geen Dienst. LEKKERKERK vm. 10 uur ds. Oldemana. LEXMOND vm. 030 uur ds. Knauff. MEERKERK vm. 10 uur ds. De Jager, van Utrecht NIEUW-LEKKERLAND vm. 10 uur da. Da Feyter. NOORDELOOS vm. 9.30 uur candidaat Firet, Van Dordrecht. OTTOLAND vm. 9.30 uur da. Van den Berg. OUDERKERK AAN DE USSEL vm. 930 uur ds. Vreugdenhil. PAPENDRECHT vm. 10 uur ds. Wouters, van Dordrecht. PEURSUM vm. 9.30 uur da. Van Bekkujgi. REEUWIJK aan de Brug. vm 10 uur ds. Van Dijk, van Gouda. Bevestiging van lid maten. SCHOONHOVEN en WILLIGE-LANGERAK vm. 10 uur ds De Ruiter. SLIEDRECHT vm. 9 45 uur ds. Oosterhoff. GEREF. KERKEN (Art. 81). CAPELLE AAN DE IJSSEL, Bermwig. vm. 10 uur ds Verlare. KINDERDIJK vm. 10 30 uur ds. Van Kamp.' LANGERAK vm. 9.30 uur Leesdienst PAPENDRECHT vm. 10.80 uur ds. ^eljenga. Van Dordrecht. SLIEDRECHT (Gebouw Vryz. Herv.). vm. 8,30 uur ds. Overeem. GEREF. KERKEN H.V. SLIEDRECHT vm. 10 uur da. Overduin. GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM vm. 10 uur Lee'adienat CAPELLE AAN DE IJSSEL. De Ruyter- Straat, vm. 10 uur Leesdienst. BERKENWOUDE nm. 1.30 uur da. Steenblok, Van Gouda. GIESSENDAM "s avonds 7 uur da. Van de Woeatyne. van Ridderkerk. VRIJE GEREF. GEMEENTE. GIESSENDAM vm. 10 uur Leesdienat. OUD GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM vm 9 80 uur da. Toea. CAPELLE AAN DE IJSSBL. Bermweglaan Vm. 10 uur ds. Vlot. Buffelstraat, .vm. 10 uur de heer De Jong. IJsseldijk. vm. 10 uur de heer Wijnne. Bermweg 362. vm. 10 uur ds. Vtfn Wijk. Bermweg Oost 554. 's avonds 7 uur ds. Mie ras, van Krimpen aan de Ussel. GIESSENDAM vm. 10 uur ds. v. d. Poel. PAPENDRECHT vm. 10 uur de heer Kolijn. SLIEDRECHT vm. 10 uur de heer Bijkerk. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE 's avonds 7 uur ds. Laman, van Rotterdam. MEERKERK 's avonds 6.30 uur ds. Baars, van Alphen aan de Rijn. NIEUWPOORT vm 9 30 uur ds. Overduin. NOORDELOOS vm. 9 30 uur ds. De Groot, van Meerkerk. PAPENDRECHT "a avonds 6 uur ds. Baan, van Dordrecht. SLIEDRECHT vm. 9.30 uur ds. du Marchie van Voorthuizen. EVANGELISATIE. ALBLASSERDAM vm. 9 30 uur de heer Ver loop. Geref. Samenkomst. VRIJE EVANGELISATIE. OUDERKERK AAN DE IJSSEL. Zaal Har monie. 's avonds 7 uur ds. Van der Poel. van LEGER DES HEIL8. SLIEDRECHT geen Dienset in verband me» Landdag te Baarn. 5 NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT SchoonltoTfcnscIi» Courant WOENSDAG 25 MEI 1949 LANDBOUW EN VEETEELT. INSTELLING HOOFDAFDELING TUINBOUW UITGESTELD. Het ligt reeds lang in het voornemen aan de Stichting voor de Landbouw een hoofd afdeling Tuinbouw te verbinden. Bij de or ganisatie van deze hoofdafdeling hebben zich echter enige moeilijkheden voorgedaan. Het hoofdbestuur heeft daarom besloten met de installatie van de hoofdafdeling tot 1 Augus tus 1949 te wachten. DE EXPORTHEFFING OP ZAAIZADEN VAN GRANEN. in Iandbouwkringen wordt aangedrongen op het afschaffen van de exporthelfmgen op zaaizaal van granen. Dit in verband met het feit. dat het prijspeil van buitenlandse gra nen steeds meer het Nederlandse nadert. Door het afschaffen «der exportheffingen zou naar mening van de Stichting voor de Land bouw de handel in zaaizaden van granen zyn normale functie op de buitenlandse markt kunnen hernemen. BI) verdere daling van het prijspeil moet volgens de Stichting ex portsubsidie gegeven worden. Het vaststellen van een binnenlandse prijsregeling voor de ze zaden acht de Stichting voor de Landbouw moeilijk uitvoerbaar. GEMENGD NIEUWS. KERMISREIZIGER GING ZIJN VROUW MET MES TE LIJF. Op de N-Z. Voorburgwal te Amsterdam heeft Zaterdgnacht de 38-jarige kermisreiziger A. S. zun 26-jarige vrouw A. S V. na een woór- denwisseling beiden verkeerden onder in vloed van sterke dtank op straat met een knipmes onder haar rechterborst gestoken. De vrouw is in hot Binnengasthuis verbonden en vandaar naar een hotel op de N.Z. Voor burgwal vervoerd, waar zij met haar man, die in het hotel gearresteerd is. logeerde Het mes had de kermisreiziger in het toilet gewor pen, waar het door de politie is gevonden. J NIEUWE RIJWIELNAAF. De wielrijders zullen hun snelheid met 8 K M. per uur kunnen opvoeren met een nieuw soort versnellingsnaaf. die alleen op uit Enge land afkomstige rijwielen worden aangebracht VLIEGTUIGEN MET RUPSLANDING8 GESTEL. Bij de Boeing-fabrieken in Amerika worden proeven genomen met Superforten, die voor- Zien zijn van een rupslandingsgestel Dit lan dingsgestel maakt het mogelijk, dat de toestel len kunnen opereren van bases uit. die in de korst mogelijke tijd en in de onmiddellijke byheid van vyandelijk gebied kunnen wor den aangelegd. Ook met transport- en tank vliegtuigen worden dergelijke proefnemingen gedaan. EEN MILLIOEN BOEREN ARBEIDERS STAKEN. Er staken thani in Noord- en Zuid-Italié in totaal ongeveer 1 000 000 boeren-arbelders. In het in Zuid-Oost-Italië gelegen Apuhe zijn alle landbouw-werkzaamheden gestaakt. ONTAARDE MOEDER VEROORDEELD. De Rotterdamse Rechtbank heeft de 29-Ja- rige vrouw C. H. Uden H. veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan 6 maan den voorwaardelijk, met aftrek van voorar rest en met een proeftijd van drie jaar, ala- mede onder toezichtatelling van de reclasse ring en van een zenuwarts. Zij wat verdacht van het dusdanig ver- waarlozen" van haar zes maanden oude baby. dat het kind overleed. GROTE BRAND TE BALIKPAFAN. Zaterdagavond is te Balikpapan brand uit gebroken in een olietank. Maandag kon de brand nog niet worden beblust. doch 't vuur levert geen gevaar meer op. WOLKBREUK IN OOSTENRIJK- De hevigste wolkbreuk in Oostenrijk sinds 30 jaar heeft de dood van twee personen ten gevolge gehad Er bestaat ernstig gevaar.dat de Donau buiten zijn oevers zal treden. De rivier is de laatste 24 uur 3 meter gestagen. Te Braunau, Hitiers geboorteplaats, vormen boten op het ogenblik het enige vervoermid del. Veel dorpen in Oostenrijk zijn ontruimd. Op 19 belangrijke punten is hét verkeer op de hoofdwegen gestremd. ROODE KRUIS WERK. Van buiten gezien, was het niet meer dan een loods, een barak van hout met een ..pa pieren" dak Het komt niet alleen door de ervaringen tussen 1940 en 1945, dat we bij het zien van zo'n loods een onplezierig ge voel krijgen; gl is die dan nog zo keurig op geschilderd Maar van binnen was het andèrs. Daar heerste de Rode Kruissfeer op haar bést. Het is teveel gezegd als we zouden beweren dat het er bijzonder gezellig was; want er lagen zieke mannen. Maar het was er zo gezellig als het onder de omstandigheden kon zijn. Die mannen waren arbeiders van de DUW. en van de Wederopbouw en ze hadden griep. Griep slechts, ja. maar je voelt je ellendig. En als je dan nog ergens ver van huis ziek bent. Men hoeft riet veel fantasie te hebben om te begrijpen dat de arme kerels zich toen dubbel ellendig voelden. De barakken voor de DU W.-arbeiders zijn alleen op gezonde mensen ingericht. Voor één zieke man wil len de kameraden met plezier zorgen. Maar als er één man griep heeft, volgen er meer. en de toestand van die zieken werd hoe lan ger hoe moeilijker. Toen nam de Kringcommissaris van het Nederlandse Roode Kruis in Zeeland het ini tiatief om een noodziekenhuia in te richten, wéar al deze zieke mannen een behoorlijke verpleging konden krijgen. Helpsters van hat Roode Kruis Korps stelden zich als verpleeg ster I beschikbaar. 5ij waren het. die niet alleen de zieke innen verzorgden, maar die tevens daar door een geruststelling gaven in de gezinnen van die patiënten. Vijf en vijftig patiënten hebben in Fe bruari 433 verpleegdagen in dat noodzieken huis in Biggekerke doorgebracht. Toen de griepepidemie voorbU was. kon het zieken huis gesloten worden. Blijvend was de dank baarheid van de patiënten maar vooral de voldoening voor de Rode Kruilhalpsters Zij die reeds jaren lang vrijwillig haar tijd ga ven. om zich voor ta bereiden op hulpver lening aan zieken of gewonden, hadden haar kénnis en haar kunde in da praetyk kunnen"^ brengen. TOENEMENDE WERKLOOSHEID IN DUITSLAND. Anton Storch. Ud vanK het Duitse bestuur voor de dubbelzone, heeft verklaard, dat het aantal werklozen in de bizone sedert de valu ta-hervorming in Juni 1948 gestegen is van 470 000 tot 1.200 000 Vooral werden de land bouw en de bouwinduztrie getroffen DADER AANSLAG OP VROUW BEKENT. De 39-Jarige J. W G. uit Rotterdam heeft voor de Haagse politie bekend zijn echtge note A. S. Kdie met een kleermaker uit de Kempstraat samenleeft, in de nacht van Vrij dag op Zaterdag ernstig gewond te hebben met een schroevendraaier. Hij is de woning van de vrouw, die alleen thuis was. binnen gedrongen met het doel nog ëens met haar te praten G. ontkent het voornemen te heb ben gehad haar te doden. Hij aloeg haar. toen zij begon te gillen. Na zijn daad is hU per taxi naar Rotterdam gevlucht. De toestand van de vrouw is redelijk. PUTTEN8E OORLOGSWIDUWEN BEDROGEN. Oj) zijn zestigste verjaardag verscheen voor de Zutphense rechtbank J. B uit Putten, die in dienst van de gemeente belast is geweest met de uitbetaling van uitkeringen aan Put- tense oorlogsweduwen. B kreeg tekorten in zijn kas. doordat hij de administratie niet in orde had. Om deze tekorten te dekken zette hij valse handtekeningen op betaalstaten en eigende zich daarop verkregen gelden toe. In tegenstelling met de conclusie van een omtreht B. uitgebracht rapport, achtte de officier van justitie hier een straf geboden, waarin de ernst van het misdrijf tot uitdruk king komt. Spreker vorderde een gevange nisstraf van een Jaar en drie maanden, met aftrek van voorarrest. ONTPLOFFING EIST EEN DODE Vrijdag heeft zich te Ulft een ontploffing voorgedaan, waarbij B van Leusden uit Utrecht werd gedood, en F Boltenkamp ern stig en F. van Hees licht werden gewond Al len waren arbeiders Van de fa. P van Hees te Utrecht. De beide gewonden zijn naar het ziekenhuis te Doetinchem overgebracht De arbeiders waren bezig de nog m de Oude IJssel staande resten van de indertijd door de DuitserS opgeblazen brug te verwij deren. Hiertoe is een springlading aanga- bracht. die electrisch wordt ontstoken. Het is mogelijk dat de lading ontijdig is ontploft, terwijl ook de mogelijkheid bestaat dat een van de Slachtoffers op een ijzeren plaats is gesprongen, waaronder zich nog een: projectiel bevond, dat daardoor tot ontplof-' fing is gekomen. NOG STEEDS NIEZENDE. De 14-jarige Michael Hippisley. de Engelst schooljongen, die nu reeds 14 dagen lang om de paar seconden niest, hield op met niezen, toen hij in eep ruimte van een ijsfabriek was gebfëcht. waar de temperatuur 18 graden on der nul bedroeg Het begon echter weer, zo dra hij deze plaats verliet. Vandaag gaat hij met zijn moeder naar de specialist te Lon den. Zweden heeft een Russisch verzoek om onmiddellijke teruggave van de Russische jager, waarin een piloot van dé Russische luchtmacht Woensdag te Stockholm landde, ingewilligd. fn kringen, die in nauwe betrekking staan tot het ministerie van buitenlandse zaken, gelooft men. dat de Russen stonden op de onmiddellijke teruggave van het vliegtuig, omdat het geheime instrumenten bevatte. Het toestel was door deskundigén van de Zweed se luchtmacht reeds nauwkeurig onderzocht. SAMENWERKENDE landen. Verlaging Marshall-hulp? De commissie voor de toewijzingen y*n het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft Maandag voorgesteld de gelden voor de Marshall-hulp voor het jaar. dat op 1 Juli begint, met 15 procent te verminderen. De commiasie «telt voor ln totaal een bedrag van 5.542.470.000 dollar toe te staan. De president had in totaal 6 322 200 000 dollar aangevraagd. Hoffman is bosorgd. Paul G Hoffman, da leider van de E-C A.. heeft verklaard, dgt deze verlaging een ern stige vertraging van hat Europese herstel zou betekenen. Hoffman ztide. dat hij bezorgd is over de toekomst van het plan-Marahall. voor het geval de voorgestelde verlaging door het Congres wordt goedgekeurd HU deelde de Commissie vóór de toewijzingen van het Huis van Afgevaardigden mede. dat hij niet het voornemen heeft in een verlaging van het bedrag der Marshall-hulp te berusten of zich bi) aen eventuele goedkeuring van de verlaging door het Congres neer te leggen. Hij verklaarde te verwachten, dat de komen de maanden zeer critiek zqllén zijn voor het lot van het plan-Marshall. De wóordvoerder van het Huis van Afge vaardigden. Sam Rayburn. deelde mede. dat hij persoonlijk een beroep zal doen op het Huis van Afgevaardigden om de voorgestelde verlaging af te wijzen. Rayburn noemde de actie van de commis sie voor ede toewijzingen sleeht overwogen, daar zij samenvalt met de bijeenkomst van de vier ministers van buitenlandse zaken te Parijs. De bedoeling van het voórstel tot ver laging van de hulp aan het buitenland op dit ogenblik is de positie vèn Acheson. de Ame rikaanse minister van buitenlandse zaken, bij de onderhandelingen met de andere minis ters te versterken. Om deze reden is 't wets ontwerp van de commissie ingediend buiten de agenda van het Huis van Afgevaardigden om. Volgens Rayburn verzwakt het voorstel de positie van Acheson in plaats van haar te versterken. De commissie voor de toewijzingen van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden haeft de redenen medegedeeld, die haar tot dit be sluit hebben gebracht. In een rapport deelde de commissie mede. dat de Marshall-landen in staat zijn om meer vopr invoer ,e betalen met eigen gelden, aangezien hun uitvoer is toegenomen. Op het gebied van het Europese herstel is wezenlijke vooruitgang boreikt. maar wanneer het programma een succes wil worden, dan "moéten de begrotingen tn even wicht worden gebracht, de valuta's gehand haafd. de productie een maximale omvang bereiken en het Europese economische leven zo veel als practisch uitvoerbaar is geïnte greerd worden De commissie gelooft, dat. wanneer deze resultaten in het komende "begrotingsjaar be reikt zouden worden, er ook na de vermin dering nog „meer dan 'voldoende geldenzul len zijn, om te voorzien in de gerapporteer de behoeften' van de Marshall-landen. Giste ren voorspelde men te Washington, dat er Donderdag, wanneer het voorstel der com- riiissie door Het Huis behandeld zal worden, een krachtige actie zal zijn om de plannen der commissie geen doorgang te doen vin den. NED HERV. KERK. Aangenomen nt«r Hoornaar F. van Dieren, candidaat en hulppred. te Dirksland. Bedankt voor Meerkerk ds. Timmer te Har derwijk. Bedankt voor: Waddinxveen J. C. Ttrlouw te Otterlo. Beroepen te Nieuw-Lekkerland ds. Van der Ent te Elburg. Benoemd als hulpprediker-jeugdleider te Nw -Amsterdam de heer A. van Pijpen te Slia» dracht. GEREF GEMEENTE. Beroepen te Giesensdam ds. Dorresteljn te Opheusden GEREF KERKEN Art. 31. Beroepen te Hijken (Groningen) da. Th. C F. van Kamp te Alblasserdam. GEREFORMEERDE OECUMENISCHE SYNODE- In de Waalkerk ta Amsterdam Zuid zal van 9 tot 20 Augustus de tweede Gereformeerde Oecumenische Synode worden gehouden, waarvoor vele kerken, dit de Gereformeerde belijdenis onderschrijven,, zijn uitgenodigd. Uit verscheidene landen is reeds bericht bin nen» dat afgevaardigden zullen woiden ge zonden. Deze synode, aldus de voorzitter der voor bereidingscommissie. ..het betekent geen con currentie met d* Wereldraad en geen demon stratie van kerkelijke macht; het is ean werk vergadering". Aan het congres zullen ook tal an gasten. o;a van de Hervormde Kerk deelnemen, die tot een andere kerk behoren, doch persoon lijk de Gereformeerde belijdenis anvaarden Nagekomen Predikbeurten. Donderdag 26 Mei 1949 (Hemelvaartsdag). NED. HERV. KERK. HEI- en BOEICOP vm. 9 uur ds. Verwe- lius. NIEUWERKERK AAN DE IJSSEL vm. 10 uur ds. Huls. van Gouda. STOLWIJK. Beiensche. Vrijdag 27 Mei. 's av. 7 uur. ds. H. Visser, van Rotterdam-Zuid. ZEVENHUIZEN vm. 10 uur ds. Stoutjes- dijk. 1 REM. GEREF. GEMEENTE. ZEVENHUIZEN geen Dienst. GEREF. KERKEN. NIEUWERKF.R1-; AAN DE IJSSEL vm. 10 uur ds. Van der Linden, van Rotterdam. ZEVENHUIZEN vm. 9 30 uur ds. Heiner. GEREF. GEMEENTE. NIEUWERKERK AAN DE IJSSEL 's av. 7 uur ds. Ligtenberg. van Vlaardingen. Prijzen huishoudelijke artikelen en meubelen vrij In verband met het feit. dat de voorzie» ning van borstelwerk, kwasten, en penselen en houten huishoudelijke artikelen thans ruim voldoende is en te verwachten is. dat de prijzen voor dergelijke artikelen niet zullen stijgen, zijn de prijzen hiervoor vrijgelaten. Met ingang van heden zijn ook de meubel- prijzen vrijgelaten. Uit een uitgebreid marktonderzoek is ge bleken. dat concurrentie weder een rol speelt. De prijzen liggen hier en daar reeds lager dan de geoorloofde maxima. Zelfs doet zich het verschijnsel voor van afzet der meubelen tegen abnormaal lage cij fers op ve'bngen. De opheffing der prijsvoorschriften geldt niet voor schoolmeubelen. Wel zijn ook de prijzen van stalen meubelen vrijgegeven. Geen afzonderlijke bon meer. Voor spijsolie zullen geen afzonderlijke bonnen meer worden aangewezen in verband met het als redelijk te beschouwen rantsoen voor voedingsvetten. Met ingang van 15 Juli 1949 zal men spijsolie kunnen betrekken op de bonnen voor voedingsvetten. Het publiek: kan dus naar keuze zijn bonnen besteden voor 250 gram boter of margarine of vet of 240 gram spijsolie per rantsoen. Detaillisten zullen worden bevoorraad met ipljsolie op toewijzingen. Met ingang van 5 Juni kunnen zij zoals gebruikelijk by de in levering van consumentenbonnen by de dii- tributiediensten bepalen we'.k deel van de uit te reiken toev/yzingen zy als botertoewy- zing en welk deel zy als margarine/vet/olie- toewyzing zullen ontvangen. Op deze laatsten kan naar keuze margarine, vet dan wel olie worden betrokken. <E»uöt Oollanösclit ttëpgtirm. Ach, aonder diep gevaer en sonder grootc pyn, En kan nooyt eemgh mensch in 4 rechte vreugde syn, Het bestuur van de Oranjfveranlging „ORANJE NASSAU" ta Lekkirkark huft btilotsn om op 7 Juli a.i. goon foostolijkhodon to orgonitoron. Mee komen lopen 22 Mei vanaf Berkenwoude—Berg ambacht: Zwarts Hond, type herder; licht getekend: van onder bruine ogen; licht vlekje aan elke kant van de kop Tegen advertentiekosten terug te halen C. HEIJ, Dorpsstraat 13 Zeven huizen (Z.-H.). Gezocht: WONING RUIL In de gemeente Lekkerkerk. Brieven, onder No 5685. aan het Bureau v. d. Blad. Aangeboden: Massief eiken Orgel Betaling in overleg met ko per; en een 11 --speis voor 75.—. Aanbevelend: J A. GROENEVELD Koestraat - Schoonhoven Schoonmaken Repareren Stemmen enz. H.I1. Landbouwers I VOLOP HOUT voor afrastering. Schroten 1x5 vanaf 45 ct. per M. - Landhekken 4 M. lang 15.-. Alles nieuw. - Party gebruikte TROTTOIR- TEGELS 30 x 30 cM. Prijs per M 2 2 75. Tevens nieu we dubbelw. Noodwoning 7 x 4 M.. bev. Wk, Si k.. Keuken W.C.. en Gang Prys 3650.-. HUURMAN. Bleiswykseweg 36 - Tel 221. Zoetermeer. Wij kunnen U een keurige collectie aanbieden. Een prima Stsndaird-kous f 1.25 Extra lijn* links gawevan Dameskousan f 4.31, f 3.95. Bsm btrg-keusen (varvangt NyLn) f 5.25. Spako's (kousanbaseharmers) f 0.55. Jongens- Sportkoussn (geblokt) alle klegran- HAVEN 74 Schoonhoven Ta koop: PRIMA HOUTEN LOODS of SCHUUR, lengte 6' t M breedte 6 M- Te bevragen P DONK. B 68 Streefkerk. Telefoon 23. te HAASTRECHT Het bekende ontspennlngsoordl 100% emuiement voer groet en klelnl Vele nieuwe attracties I Vrij dansen vanaf 2 uur 's middags! Prima bandl Ce-elllg zitje onder de bomen I FIETSENSTALLING VERPLICHT OP HET TERREIN i *brhii« Grwe op Hemelvaartsdag in ,,'t CENTRUM" te Bergambacht Balmuziok door de Hartog'g Harmonizten Aanvang 8 uur ENTRII DA MIS 0.30 - HIREN I 0.73 Lang* Tiendeweg 32 GOUDA HET ADRES voor BruidIndustrie- en Architectonische Foto's Voor Bruiloften komen wij bij U aan huis zonder prijsverhoging Vergro tingen naar elk Portret Een advertentie ia dit bied mist zijn doel niet! Koopt Uw UURWERKEN b|] Horlogerie „De Pleyt" Den i((t ge reriekerd ven de JUISTE TIJD Voor Luxe Autoverhuur (vanaf heden ook zonder chauffeur). C. Terlouw's Zeisens Automob el - Garagebedrijf BERGAMBACHT. Wollen Holtap in diverse doaains. 190 x 290 r.n nnA Ti koepi Cttroën Personenauto, model TI Sport 1939; in zeer Ïoede ataat. Adres: HOOGENBOOM. Dieren arts Benschop. Te koop wegens langdurifa ziekte: Nieuw Harenrijwiel, merk Impo. - Te bevragen Agent Schoonh. Crt. Ben schop 456, of DrukkerU Van Nooten. L.Weistraat. Schoon hoven- Te koop: Een ln goede staat zijnde Boerenwagen en een Kaasbrik M. heyboer, Gr.-Ammers, Graauand C 4-r Te koop: Een partij gebiutkte brugplanken W. Rolh Nieuwpoort Te koop: V' H.A, HOOILAND met gewas prima land, gelegen langs de Graafstroom Brieven, onder No. 5680. aan het Bureau van dit Blad. TE KOOP: Grijza Zomermantel en KORT JASJE, maat 40 in goed^ staat. Adres te bevragen Agent Schoonh. Courant, Benschop 456, of Drukk. Van Nooten, L. Weistraat, Schoonhoven. Te koop: Een kleine LOODS o< BUITENSCHUURTJE. Afm. 3' x 2 M.; tegen erg billijke prys. - Nieuweweg 111, Hardinxveld. Antieke Wandbordjes Delfts. Japans. Chinees e.d. koopt DE BRUIN, TURFMARKT 79 - GOUDA Stuur briefkaart of brief met aantal en verdere bUzonder- heden. DE KERN van alle goede reclame la Couraut*n-r*elom* Te koop: Een zo goed als nieuw# WAGEN met patentas; bovenstel met 8 glazen deuren. Geschikt voor venters. met makke HIT en Tuig. Een in goede staat zynde BAKFIETS. Alles tegen biliyke prys. ADR. VOS - Kerkstraat C 47 Streefkerk. Te koop: Een goed onderhouden Dump Ford V 8. Motor geheel gereviseerd. Desk. onderzoek toegestaan. Lengte laadbak pl.m. 3 M.; tevens een Dekzeil. 4x4 M. FA W BLOKLAND. Eier- handcl. Giessen-Oudekerk. Uitsluitend de betere kwaliteit Rijwielen Naaimachines Autopeda Banden, lampen enz. M| Stadhuisstraat 7-9 Telefoon 431 Schoonhoven Te koop: Grofe partij Scheepsluiken, in maten 4 M.. 3 80 M., 3 60 M.. 3.30 M. 2.60 M.. en 2 M. Kolders, lang 4 en 3V» M. Te zien bij B DE JONG - Bazeldyk C 111 Meerkerk. De Uitgevers van dit Blad kunnen onder geen om standigheid de adressen verstrekken van degenen die onder nummer ad verteren Om in contact met de adverteerders te komen, schrijve men een brief aan ons Bureau, met op de enveloppe het num mer uit de advertentie

Schoonhovensche Courant | 1949 | | pagina 3